PDA

View Full Version : Pik Vinkovci d.d. (PIVK-R-A)

to bako
23.06.2004., 12:21
Pozdrav svima,pošto je dionica pik vk u sastavu agrokora od 1994 god.dividende nema,prodavala se i po 500 kn jedan dan koliko se sjećam a sada gotovo i ne postoji trgovina njome molim komentar

branimir
07.10.2004., 14:27
vidim puno pm pa svima javno : Pitanje da li će taj udio kupiti Agrokor ili neće , postoji mugučnost da kupi Investico i da zaobiđu javnu ponudu ili netko treći ali Investco bi mogao

Monk
07.10.2004., 17:09
Ma šta je s Pikom?
Što se dešava?
A Investco im je svugdje. Tako da bi on mogao nešto odigrati.

branimir
07.10.2004., 20:38
U srijedu je aukcija HFP na ZSE-u ( imaš oglas na www.hfp.hr ) . Prodaje se 37 358 dionica Pika Vinkovci ili 11,78 % od temeljnog kapitala firme . Početna cijena prodaje je 14 943 200 ili 400 kuna po dionici .

E sad gledaj ako kupi Agrokor idu u javnu ponudu po 400 kuna . To bi im možda bilo i najpametnije bar što se pika tiče a maksimalna dodatna lova za tu akciju je približno ko na dražbi .

predator
11.01.2005., 22:54
Zna li itko zašto pivk toliko pada?
Konkretno, uletio sam po 300 kn još u 10. mjesecu, pa ne znam da li spašavati novce na 200 kn ili čekati proljeće.

matilda
26.01.2005., 12:21
Biti će licitiranja sutra...ako budu išli samo do cijene od 250 Prava, što ispada 200,00 kn to je već 9mil. prava, a biti će još zainteresiranih...

branimir
26.01.2005., 12:40
misliš da će biti više zainteresiranih ? samo po kojoj cijeni , ja mislim da će investco to elegantno kupit i to je ! ALI TI SI BROKERICA !

matilda
26.01.2005., 13:29
povučeno s dražbe, ipak neće investco kupiti.

to bako
12.11.2005., 13:10
ima li tko inf.hoće li se pivk spajati sa beljem ili ne? :confused:

zimzelen
12.11.2005., 14:55
Sad kad je dionica krenula gore, sad kad su prodane sve dionice sa skrbičkog računa kod Raiffeisenbanke, sad je nebitno da l' će i kada će doći do spajanja PIVK i BELJA ...slobodnih dionica je sad premalo da bi se promijenio smjer trgovanja....cijene i količine na kupnji i prodaji nam sad to govore....jasno k'o dan.

zimzelen
13.11.2005., 14:09
Onima koji imaju ovu dionicu preporučam da je još ne prodaju, jer ona će svoj maksimum postići tek sa financijskim izvješćem za naredni kvartal...PIK Vinkovci u četvrtom kvartalu ostvaruju najveću dobit /vidi:financijska izvješća/....još bi da vas podsjetim da je ova dionica u četvrtom kvartalu 2003. išla po cijeni od 300,00 do 500,00 kuna....

ericson
26.11.2005., 19:28
Crosec 30.09.2005
AGROKOR d.d., Zagreb
HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU, Zagreb
INVESTCO VRIJEDNOSNICE d.o.o., Zagreb
RAIFFEISENBANK AUSTRIA d.d., Zagreb
Milivoj Mitrović, Zagreb
Davor Sinković, Zagreb
CENTAR BANKA d.d
Iva Treščec, Zagreb
HRVATSKI ZAVOD ZA MIROV. OSIGURANJE,
STOČAR d.d. u stečaju, Županja
Vlasnici prvih 10 računa na kojima je ubilježena najveća količina vrijednosnog papira PIVK-R-A
Stanje na dan: 25.11.2005

Naziv vlasnika računa Mjesto
AGROKOR D.D. ZAGREB, HRVATSKA
HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU ZAGREB, HRVATSKA
INVESTCO VRIJEDNOSNICE D.O.O. ZAGREB, HRVATSKA
MITROVIĆ MILIVOJ ZAGREB, HRVATSKA
Skrbnički račun:
PODRAVSKA BANKA D.D. ZAGREB, HRVATSKA
SINKOVIĆ DAVOR ZAGREB, HRVATSKA
JELIČIĆ-PURKO MIROSLAV SOLIN, HRVATSKA
TREŠČEC TIHANA ZAGREB, HRVATSKA
TRSTENJAK IVAN ŠANDOROVEC, HRVATSKA
TREŠČEC IVA ZAGREB, HRVATSKA

Tri promjene u top 10.

baronx
28.11.2005., 09:39
izvješće.....

http://www.vse.hr/kotacije/jdd/pivk/PIVK-2005-09-30.xls

Monk
30.11.2005., 12:43
Kako komentirate ove događaje oko GM sjemena (tj. malog postotka) u kukuruzu,
koji nije mogao proći u Mađarsku.
Šleperi su zaustavljeni na granici i vraćeni u Vinkovce.

Mileni
30.11.2005., 14:05
Iz Pika tvrde da to žito nije njihovo. Valjda je samo skladišteno tamo. Tko zna od kuda je stiglo.

zimzelen
23.12.2005., 22:29
prvih 10 računa na kojima je ubilježena najveća količina vrijednosnog papira PIVK-R-A
Stanje na dan: 23.12.2005

Skrbnički račun:

Ma, ljudi, je l' to moguće...dvojac kaska za mnom i u Vinkovcima

Billy
23.12.2005., 22:48
Svaka cast tebi zimzi, ali dok si ti skupljao nelikvide oni su od nekih nelikvidnih ucinili superlikvidne.

Mozda si ti faca na forumu, ali "ekipa" je ipak za stepenicu vise na trzistu.

Ali, puno srece na putu prema gore, vjerujem da to zasluzujes.

Ali, da ne lutam pretjerano van teme, Purko je tu vec preko mjesec i pol dana.

zimzelen
23.12.2005., 23:04
Daleko je od mene pa ga ranije nisam primjetio, sad se malo primakao pa ga zamijetih...ak' je tek mjesec i pol onda ima puno veću ulaznu cijenu, a čini mi se i znatno manju količinu...al' ipak sve mi se nekak' čini da oni pažljvo čitaju ovaj forum...sve čekam kada će skužiti JTMN, TEP, HRDH....a moraće, jer i nemaju baš neki izbor.

ericson
23.12.2005., 23:12
Crosec 30.09.2005
AGROKOR d.d., Zagreb
HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU, Zagreb
INVESTCO VRIJEDNOSNICE d.o.o., Zagreb
RAIFFEISENBANK AUSTRIA d.d., Zagreb
Milivoj Mitrović, Zagreb
Davor Sinković, Zagreb
CENTAR BANKA d.d
Iva Treščec, Zagreb
HRVATSKI ZAVOD ZA MIROV. OSIGURANJE,
STOČAR d.d. u stečaju, Županja
Vlasnici prvih 10 računa na kojima je ubilježena najveća količina vrijednosnog papira PIVK-R-A
Stanje na dan: 25.11.2005

Skrbnički račun:

Tri promjene u top 10.
Zimzi,nisi nista novo otkrio, tako je bilo i prije mjesec dana.

ericson
24.12.2005., 02:43
Daleko je od mene pa ga ranije nisam primjetio, sad se malo primakao pa ga zamijetih...ak' je tek mjesec i pol onda ima puno veću ulaznu cijenu, a čini mi se i znatno manju količinu...al' ipak sve mi se nekak' čini da oni pažljvo čitaju ovaj forum...sve čekam kada će skužiti JTMN, TEP, HRDH....a moraće, jer i nemaju baš neki izbor.
Bas sam pogledao malo liste dionicara koje kopiram svakog petka. Purko je usao prije 2 i po mjeseca po cijeni od oko 215-220.A zimzi je usao prvih 470 komada izmedju 09-12. 2004 godine po cijeni izmedju 250-270 kuna.A onda dokupljivao da se iskoprca.Od kratkorocnog ulagaca postao dugorocni.

zimzelen
27.12.2005., 00:18
Nije mi jasno što si želio s ovim svojim izračunom postići...možda onoga pohvaliti, a mene pokuditi...pa navik'o sam ja na to...E, pa kad se tebi dalo izračunavati prosjek ulaznih cijena za tamo neka dva stranca, ispravi me ako ne daj bože griješim, onda se, evo, i meni dalo izračunati za sebe...prosjek sa burzovnim davanjima mi je 228,08 kuna...a da bi netko od kratkoročnih investitora došao do ove količine moraće svoj prosjek jako narušiti pa čak mislim i dobrano prijeći 300,00 kuna...I uzmi k znanju, mada ti misliš da ti ono ne manjka, s obzirom da ti je ton svih postova takav da više vuče na pametovanje neg' na neko prijateljsko savjetovanje...uzmi k znanju da kratkoročni dugoročno uglavnom gube, a dugoročni mirno spavaju pa dugo i žive...aj, nek je i tebi stretan Božić!

ericson
27.12.2005., 01:21
Pa sad dali pametujem ili prijateljski savjetujem neka drugi procjene.Mislim da je ovaj tvoj dio bio vrlo cinican:zimzelen
Daleko je od mene pa ga ranije nisam primjetio, sad se malo primakao pa ga zamijetih.
Slazem se da dugorocni ulagaci dobro spavaju, ali se i ti moras slozit da je index vse ove godine skocio oko 40 % , tako da je sad jeftinije 300 kuna nego prije godinu dana 228. Probaj uzeti cijene drugih dionica prije godinu dana , pa ces vidjet da je kupnja Pivka bio los izbor.Po meni je dobar investitor onaj koji pobijedi index, sve ispod je lose.
Naravno, ne umanjujem tvoje znanje ni vjestine ulaganja.
Zahvaljujem se na cestitkama za Bozic i uzvracam cestitkama.

John Demizhon
27.12.2005., 09:29
S obzirom da Purko ne kupuje dionice na kojima kako sam kaže ne misli zaraditi barem 200-300% onda vjerujem da niti u PIVK nije ušao bezveze.

branimir
27.12.2005., 11:18
Zimzi je prije ulazio u pivk vjerovatno iz drugih razloga nego fundamenta . Bilo je to razdoblje kada su agro-korovi radnici naštimavali cijene svojih dionica .Ja eto poznam investitora koji je ulazio u pivk ispod 180 kuna , a prodavao preko 370 kuna . Onda je opet ulazio na 280 kuna i kada je vidio da toga više nema i da u skorije vrijeme neće biti ništa od nje likvidirao je poziciju sve do 200 kuna . E sad jel on pametan il nije , jel kratak(kratkoročni) il dug(oročni) ?

John Demizhon
27.12.2005., 11:30
Zimzi je prije ulazio u pivk vjerovatno iz drugih razloga nego fundamenta . Bilo je to razdoblje kada su agro-korovi radnici naštimavali cijene svojih dionica .Ja eto poznam investitora koji je ulazio u pivk ispod 180 kuna , a prodavao preko 370 kuna . Onda je opet ulazio na 280 kuna i kada je vidio da toga više nema i da u skorije vrijeme neće biti ništa od nje likvidirao je poziciju sve do 200 kuna . E sad jel on pametan il nije , jel kratak(kratkoročni) il dug(oročni) ?

Sudeći samo po detalju da je prodavao sve do 200 kn onda nije pametan :)

zimzelen
27.12.2005., 12:33
E, sad kad me već vučete za jezik, moram vam reći i to da sam ja već dva puta zaradio na tim Vinkovcima....prvi put je to bila veća količina koju sam nesmetano kupovao po cijeni od 70 do 80 kuna a sve prodao po 399,99...kupovao sam u periodu od 01.01.2004. do kraja linja 2004., kada sam sve i prodao u jednoj transakciji, br. transakcije 38705...u tom periodu bio sam takorekuć jedini na kupnji...nakon moje prodaje mnogi nalozi na prodaju ostali su nerealizirani, jer su bili na cijeni većoj od 400,00...pokupovalo se toga dana sve do 400 i par komada na 400...nakon toga išao je pad cijene...kupnja je bila i ostala jaka do kraja te 2004. godine ušao sam ponovno u dionicu, ali na kratko...svi su očekivali ponovno poravnanje cijene na 400 kuna na kraju 2004. godine, ali do toga nije došlo, a dalje, što je bilo 2005. to je valjda svima znano....pogledajte crosec/PIVK-2004-06 i PIVK-2004-09/, pa će vam sve biti jasno.

Smart
05.01.2006., 16:51
Ja se pokušavam ukrcati u PIVK već danima, ali mi ne uspjeva baš. Stalno me malo preskaču sa lipama i lipicama. Nije neka insider informacija, ali fundamenti su tu ako malo bolje pogledate. BV = 448,00 kn, a fer po meni i dosta veća.

John Demizhon
05.01.2006., 16:59
Ja se pokušavam ukrcati u PIVK već danima, ali mi ne uspjeva baš. Stalno me malo preskaču sa lipama i lipicama. Nije neka insider informacija, ali fundamenti su tu ako malo bolje pogledate. BV = 448,00 kn, a fer po meni i dosta veća.

Netko je pokupio sve do 300 kn, znao sam da se nešto sprema. Fundamenti su tu, ovu dionicu samo muči pripadnost Todorićevom carstvu, nikad neznaš šta će pripojiti, otpojiti kojem društvu unutar koncerna, kamo će prelijati šta...

BURZA5
05.01.2006., 17:20
....ovu dionicu samo muči pripadnost Todorićevom carstvu, nikad neznaš šta će pripojiti, otpojiti kojem društvu unutar koncerna, kamo će prelijati šta...
Slažem se.To je jedan od problema.Ovu jesen su imali i neke probleme sa pšenicom-navodno nije valjala.Čini mi se da je u pitanju bio GMO.
Navodno če se to pripojiti zajedno s Agropreradom pod Belje.Ako znamo da su farme Pika Vrbovec več otišle pod Belje, znači to je moguče.Uz to Belje je i veliko, mnogo veče od PIVK-a i Agroprerade.
Još kad pogledate kapital Belja to je po meni to.Zvijezda isto tako ima ogromni kapital i rezerve.Baš kao i Belje.To je sada negdje reda veličine: dva Pika Vrbovec stanu u jedno Belje.

Zimzelen je rekao da če ići zamjena dionica.Ipak mislim da Agrokor vjerovatno ima mjesta za manevar jer HFP posjeduje još 35 % Belja.Prema tome vjerujem da su ostavili toliko slobode da ako sve bude kako treba uzmu još i taj dio dionica.Konačno i KBZ je prodana - tim više.

poznavatelj
05.01.2006., 17:33

Ako nikako ne možeš, uvijek možeš po prodaji. :)

Netko je pokupio sve do 300 kn, znao sam da se nešto sprema. Fundamenti su tu, ovu dionicu samo muči pripadnost Todorićevom carstvu, nikad neznaš šta će pripojiti, otpojiti kojem društvu unutar koncerna, kamo će prelijati šta...

Nikad ne znaš kada će Aureus, Jeličić, Florićić, a iza njih trabanti uzeti dio kolača koji žele da im pripadne. Naravno svi poslije zimzelena. :thumbsup:

Ovo je obična insinuacija. Nije poziv na kupnju ili prodaju.

Monk
05.07.2006., 13:17
Izašli rezultati, manji gubitak, rast prihoda oko 7%.
Sve u svemu, solidno za PIVK.
Jedna od rijetkih dionica ispod book-a (456,59 kn), a posluje s dobit.

Sasko
05.07.2006., 13:18

tu si u pravu. pogotovo ako pratis promjene u TOP10 u zadnjih mjesec dana. posebno ce biti zanimljivo vidjeti tko se to ukrcava od petka. prosla je prilicna kolicina i stalno dolaze nove kolicine na kupnju. i to finjaka 50 komada, 100 komada, a sljakeri prodaju.

Pit
05.07.2006., 19:06

Ja ne znam o čemu se tu priča?
Izvješće za koji kvartal?
Za prvi kvartal je izašlo već odavno?

Monk
05.07.2006., 22:23
Provjeri ponovno: http://www.vse.hr/news/news_pojedinacno.asp?id=1265

Homer84
06.07.2006., 10:00
Ja isto ne razumijem zašto se izvješće na crosec razlikuje od izvješća na vse.

flowmaster
06.07.2006., 21:51
ne shvaćam kak posluju s dobiti kad u izvješću piše gubitak od 4.096 mil. kuna?

Monk
06.07.2006., 22:25
Prema godišnjim 2003., 2004., 2005.

Naglasio sam da je gubitak u kvartalu manji.

baronx
06.07.2006., 22:42
ovo je bilo interesantna dionica dok je bila na 350- 400 kn...sad je već dosegla BV, a obzirom na rezultate poslovanja ne znam što bi je moglo dizati iznad toga osim pumpanja cijene....kad se recimo DKVS usporedi s njome, ispada bagatelno jeftin prema PIVK....

Monk
06.07.2006., 22:44
To stoji. Jedino je "malo" (firmu, ne dionicu) zeza likvidnost, ali živimo u Kroaciji, zar ne?

Linoge
07.07.2006., 14:53
obzirom na rezultate poslovanja ne znam što bi je moglo dizati iznad toga osim pumpanja cijene....kad se recimo DKVS usporedi s njome, ispada bagatelno jeftin prema PIVK....
Da ali dionice DKVS nije od nedavno pocela skupljati Ilirika koja ce PIVK dobrano "napumpati".

Sasko
10.07.2006., 22:45
evo kad smo kod promjena u TOP10:

Stanje 30.06.2006.
Naziv vlasnika računa
AGROKOR D.D.
INVESTCO VRIJEDNOSNICE D.O.O.
HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU
Skrbnički račun:
PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA
Skrbnički račun:
PBZ D.D./NOVA LJUBLJANSKA BANKA
MITROVIĆ MILIVOJ
ZEC BRANISLAV
SINKOVIĆ DAVOR
Skrbnički račun:
PODRAVSKA BANKA D.D.
Skrbnički račun:
HPB D.D.

Stanje 07.07.2006.
Naziv vlasnika računa
AGROKOR D.D.
INVESTCO VRIJEDNOSNICE D.O.O.
HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU
Skrbnički račun:
PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA
Skrbnički račun:
PBZ D.D./NOVA LJUBLJANSKA BANKA
MITROVIĆ MILIVOJ
LABAŠ DANIJEL
ZEC BRANISLAV
SINKOVIĆ DAVOR
TRSTENJAK IVAN

u petak su usli Labas (Podravska banka) i Trstenjak. ocito je da su i danas kupovali.
unutra je jos uvijek i Investco sto obicno znaci da dionica jos uvijek nije odradila svoj inicijalni rast, nakon kojeg oni izlaze. fundamenti su na strani PIVKa, a tu je bogami i pozeljan gazda.

evo ja sam danas opet nesto kupio nek se nadje...

Fritz
13.07.2006., 12:23
Dobra žetva pšenice u Vinkovicima
(objavljeno 13.7.06 07:35)

Ovogodišnja žetva pšenice na poljima vinkovačkog PIK-a, koji posluje u sustavu Agrokora, jedna je od boljih do sada i po prinosima i po kakvoći zrna, doznaje se od predsjednika Uprave PIK-a Nikole Šafera.

Ako se zadrži lijepo i sunčano vrijeme, žetva bi na istočnoslavonskim poljima mogla završiti do polovice idućeg tjedna, kazao je Šafer za Hinu.

Od oko 1400 hektara polja zasijanih pšenicom do danas je ovršen urod s oko 600 hektara, dodao je, procijenivši kako bi prosječan ovogodišnji urod na PIK-ovim poljima mogao biti oko šest tona po hektaru.

Vrlo smo zadovoljni urodom i kakvoćom pšenice pa će i brašno biti dobro, kazao je Šafer i dodao kako je PIK-ov silos obujma 40.000 tona do sada primio oko 20.000 tona pšenice.

Prema Šaferovim riječima, na velik odziv proizvođača da svoju pšenicu uskladište u PIK-ov silos utjecala je i odluka Uprave o financiranju troškova prijevoza pšenice do silosa s dvije lipe po kilogramu pšenice.

(Hina)

Sasko
16.07.2006., 14:46
evo uz pojacano trgovanje i stalno jacanje kupnje, imamo promjene u TOP10

uletio skrbnicki ZABA. netko nam se ne zeli vise pokazivati :)
a i podravci dalje kupuju...

sappy
21.07.2006., 16:01
Ponavljam moj post sa komentara trgovanja..., sa malim izmjenama...

Hmm..., priča se...
Da će Agrokor, tj. g. Todorić preuzeti PIK Vinkovce, pošto već naveliko skuplja dionice..., dakle već je preuzeo BELJE, PIK Vrbovec..., itd, no nije mu strano ni bilo razmišljanje o VUPIK-u za koji je otvoren natječaj za privatizaciju, no i kada bude i ako bude preuzeo PIVK tada će svaki dioničar PIVKA u zamjenu za tu dionicu dobiti 4 dionice BELJA...

Živi bili pa vidjeli..., pa stoga ako se BELJE u neko dogledno vrijeme usidri na 250 Kn (manje ili više?) dionica PIVK-a bi mogla vrijediti čak i preko 800 kn i više....

To bi moglo biti jedno od objašnjenja...., pošto već čovjek (Todorić) želi i hoće preuzeti gotovo svu poljoprivrednu industriju u Hrvatskoj..., kako bi zaokružio proizvodnju (svim svojim PIKOVIMA) i prodaju putem Konzuma...

Reakcija...?

Pevac
21.07.2006., 16:10
Gluposti, to je priča stara godinu dana i svako malo se izvadi iz paca da se podigne cijena PIVK-a.

Ja sam je prvi puta čuo prije više od godinu dana upravo na ovome forumu, i to iz pera Zimzelena. Da je to najobičnija laž, možete vidjeti iz izvješća Belja koje nema niti jedne trezorske dionice s kojima bi navodno trebalo isplatiti dioničare PIVK-a.

Pa nije Todorić lud da kupuje dionice na burzi radi pripajanja koje nema apsolutno nikakve svrhe, pa on u Belju drži tek malo više od polovine temeljnog kapitala. Ne vjerujem kakve se sve gluposti ovdje plasiraju.:rolleyes:

milken
21.07.2006., 16:38
svaka čast pjevač. nekad se ne slažem sa tobom ali imaš pametnih .

nije mi jasno zašto se na našoj burzi dižu nekvalitetne dionice tipa pikv,blje,dkvs pored mase kvalitetnih firmi.

Gluposti, to je priča stara godinu dana i svako malo se izvadi iz paca da se podigne cijena PIVK-a.

Ja sam je prvi puta čuo prije više od godinu dana upravo na ovome forumu, i to iz pera Zimzelena. Da je to najobičnija laž, možete vidjeti iz izvješća Belja koje nema niti jedne trezorske dionice s kojima bi navodno trebalo isplatiti dioničare PIVK-a.

Pa nije Todorić lud da kupuje dionice na burzi radi pripajanja koje nema apsolutno nikakve svrhe, pa on u Belju drži tek malo više od polovine temeljnog kapitala. Ne vjerujem kakve se sve gluposti ovdje plasiraju.:rolleyes:

sappy
21.07.2006., 16:44
No dobro i ja sam se načitao svega i svačega, no budućnost će pokazati..., tko je ovdje mislio da je u pravu, a tko nije, neki će likovati, neki žaliti za propuštenim investicijama....
Svatko brani svoju perjanicu..., a pljuje po drugim...
No, svaki dan je novi, pa i na burzi....
:biggrin:

edomajka
31.07.2006., 00:53
na PIK Vinkovcima se nastavlja akumulacija par igraca.
sa novim stanjem u TOP10 vidim da ovaj skrbnicki ZABE i dalje akumulira. meni se osobno sve vise cini da se polako priblizava trenutak spajanaj Belja i PIKa u koje ce omjer zamjene ici 1:4. prema toj bi racunici dionica PIKa Vinkovci trenutno trebala na trzistu vrijediti cca 1.000 kn, sto u odnosu na trenutnu cijenu predstavlja jos prilican potencijal rasta.

indikativno mi je da je Investco kao Agrokorova kuca jos uvijek u Vinkovcima, dok je iz Belja odavno izasao.
zivi bili pa vidjeli, ali cini mi se da nakon sto ekipa nakupi dovoljan broj dionica od radnika, krece ova dionica prema mom targetu. ovakav scenario akumulacije smo gledali na 380, zatim na 450 i sad ga gledamo na 550 ...

kladim se da cemo u do slijedeceg petka preci 600 kn

baronx
31.07.2006., 08:48
na PIK Vinkovcima se nastavlja akumulacija par igraca...meni se osobno sve vise cini da se polako priblizava trenutak spajanaj Belja i PIKa u koje ce omjer zamjene ici 1:4. prema toj bi racunici dionica PIKa Vinkovci trenutno trebala na trzistu vrijediti cca 1.000 kn, sto u odnosu na trenutnu cijenu predstavlja jos prilican potencijal rasta....

stvarno treba biti hrabar za razbacivanje ovakvim procjenama :rolleyes:

Mikey
31.07.2006., 09:00
Pitanje je pripojiti u veću cjelinu da bi poslovalo pozitivno ili razdvojiti na manje dijelove da bi poslovalo pozitivno.Profitni centri.
Ne znam, mislim da svaka jedinica ili prof. centar mora sama za sebe poslovati pozitvino.A PIVK mi tako baš i ne djeluje.
Ustvari rekao bih da su oni kao AGMM, ali u nešto gorem obliku.
To bi bilo realno, rekao bih.

vorDa
31.07.2006., 10:12
..Ne znam, mislim da svaka jedinica ili prof. centar mora sama za sebe poslovati pozitvino.A PIVK mi tako baš i ne djeluje.

Možda nije bitno za raspravu, ali mislim da tebi nije jasna razlika između profitnog centra i centra troška (ili možda meni nije jasna).:)

Pozdrav

Mikey
31.07.2006., 11:20
Ne znam šta ti je to....ja ti to čisto laički...Znači ako imaš trgovinu npr. onda ona mora biti i rentabilna, a ne da uzastopno radi s gubicima.
Primjer toga imamo u brodogradnji, a oni tvrde da su oni izvoznici.??
Nisu, već su gomila budala skupa sa onima koji ih izdržavaju.
O tome ti pričam.
A onda opet možda ovi i moraju raditi sa gubicima (PIVK), možda je to sasvim normalno?
Bit će valjda i neki dobitak, mada se oni teško sa tim bore kao i AGMM.

Sasko
31.07.2006., 11:35
mora priznati da ste prilicno kratkovidni kolega Mikey.

jel mi mozete objasniti iz kojeg bi razloga firma placala porez, ako moze uspjesno balansirati sa zalihama svoj rezultat?

pogotovo kad nema vecinskog vlasnika kojem bi jedini cilj bio stvaranje profita?

Mikey
31.07.2006., 12:06
Pričamo o...?
Moguče, ali isto tako i stoje na mjestu.To nije interesantno ni malo.
Ako sam i već kratkovidan što je moguče, ali sam barem kratkovidan što se tiće nas ostalih dioničara.
Kako to što stalno nešto balansiraju može biti dobro za nas?

Sasko
31.07.2006., 12:13
ja to nisam ni rekao. moramo razluciti da postoje dobre firme i lose firme. a isto tako i dobre dionice i lose dionice. a te dvije stvari nisu bas uvijek u korelaciji

Sasko
06.08.2006., 01:33
evo malo paralelnih podataka za Belje i PIVK. kao osnovu sam uzeo rezultate za 1Q06 posto PIVK jos uvjek nije dostavio izvjesce.

BELJE prihodi: 85.733.000
PIVK prihodi: 32.412.000 manji prihod 62%

BELJE rashodi: 85.423.000 kn
PIVK rashodi: 36.508.000 kn

BELJE rezultat: +305.000 kn
PIVK rezultat: -4.096.000 kn

BELJE kapitalizacija na dan 04.08.2006. : 1.516.538.305 kn
PIVK kapitalizacija na dan 04.08.2006. :.... 175.425.425 kn kapitalizacija manja 89%

rezultate poslovanja (pogotovo ovdje mislim na rashode) treba gledati s rezervom posto smo vec u vise navrata vidjeli da se u Belju manipulira sa vrijednoscu zaliha.
iz svega gore navedenog vidi se da PIVK ima jos bitnog prostora za rast, jer s ovim nivoom prihoda trzisna kapitalizacija PIVKa (ako ga uspoređujemo s Beljem) bi trebala biti upravo duplo veca, tj. cca 1.100 kn

uspoređivao sam ove dvije dionice jer na obje utjece efekt Todoric.
kod PIVKa mi je vrlo indikativno da se uz nove igrace okupljene oko Podravske banke jos uvijek u vlasnistvu ove dionice nalazi i Investco

Pit
07.08.2006., 17:17
Da li netko zna zašto je danas PIVK toliko pao?
Da li je izašlo izvješće?

Lejzermaster
07.08.2006., 17:42
Da li netko zna zašto je danas PIVK toliko pao?

Na PIVKu od zadnjeg rasta nije bilo bas neke korekcije.
Lagana korekcija prije novog rasta, iliti takozvano vrijeme za dopkupnju.. :cool:

Sasko
13.08.2006., 15:16
evo nam i uspjesnog međimurskog poduzetnika u PIVKu. sad mi je vec jasnije tko upravlja s njegovim portfeljem :)

pingwin
21.08.2006., 01:02
Budućnost vinkovačkog kraja u proizvodnji luka
Piše: Tomislav Jurilj
Foto: Damir Gilbušić
Šafer je naglasio kako će PIK Vinkovci sagraditi skladište za luk, vrijedno 20 milijuna kuna, kako bi on mogao ostati svjež cijele godine, a to bi se trebalo odraziti na smanjenje uvoza luka zimi

VINKOVCI - PIK Vinkovci koji posluje u sustavu Agrokora danas je na svojim poljoprivrednim površinama na Sopotu organizirao manifestaciju Dani luka, a takva priredba održana je prvi put u Hrvatskoj.

Glavni cilj organiziranja Dana luka je promocija proizvodnje te povrtne kulture i unapređenje tehnologije proizvodnje i skladištenja luka, o čemu su govorili eminentni stručnjaci s područja agrikulture.

- Hrvatska uvozi gotovo 70 posto luka za potrebe svog stanovništva, a pod tom kulturom nalazi se oko 7200 hektara i prosječni prinos iznosi 7,6 tona po hektaru. U svijetu, gdje je pod lukom 2,5 milijuna hektara, prosječni prinos po hektaru kreće se oko 17,2 tone, a godišnje se proizvede oko 52 milijuna tona. U Europi je pod lukom 430.000 hektara, od čega samo Nizozemska kao najveći svjetski proizvođač godišnje izvozi 650.000 tona luka - objasnio je Danijel Novak iz tvrtke Bejo Zaden koja je Agrokorov partner u selekciji luka. On je upozorio na potrebu promjene pristupu proizvodnje luka jer se on u nas u svježem stanju na tržište može plasirati samo u doba godine kada se vadi, odnosno u kolovozu, rujnu ili listopadu.

Luk proizvodimo na 65 hektara, a ovogodišnji prinosi su natprosječni i planiramo na tržište izbaciti oko 4000 tona. Sada uzgajamo po kilogram luka za svakog Hrvata, a dogodine namjeravamo udvostručiti proizvodnju. Limitirajući čimbenik nam je nedostatak skladišnog prostora te kvalitetnog zemljišta jer proces otkupa i zakupa državnog poljoprivrednog zemljišta ide doista sporo pa ćemo morati angažirati veći broj kooperanata s našeg područja - ustvrdio je direktor vinkovačkog PIK-a Nikola Šafer. On je naglasio kako će njegovo poduzeće pristupiti gradnji skladišta za pohranu luka, u što će uložiti 20 milijuna kuna, kako bi on mogao ostati svjež cijele godine, a to bi se trebalo bitno odraziti na smanjenje uvoza te biljke u zimskim mjesecima.

Sasko
23.08.2006., 15:00
evo izaslo izvjesce na crosecu. evo mojeg viđenja istog:

biljezimo rast prihodi od 19%. s druge strane rashodi su manji za 1,5%, no u konacnici je jos uvijek za 1H ubiljezen gubitak od 3 milijuna kuna.

vazno je napomenuti da su prosle godine smanjivali vrijednost zaliha (smanjivali rashode) u iznosu od 17.526.000, dok je ove godine taj iznos bio samo 6.111.000 kn. daklem mnogli bismo reci da je rezultat bolji u odnosu na proslu godinu za cca 10.000.000 kn.

isto tako vazno je napomenuti da su obveze smanjene u odnosu na 31.12.2005. godine za 130.000.000 kn.

sve u svemu i nije lose. pogotovo ako su uzme u obzir da glavninu prihoda (i profita) ostvaruju u drugoj polovici godine

athanatos
20.09.2006., 15:17
Ništa se ne govori o Pik V. već mjesec dana.Sto je uzrok pada posljednjih dana?Vlasnička struktura kombinata sa pronalaženjem mogućnosti dokapitalizacije?
Eventualni neisplaćeni iznosi poticaja od strane države koji se reflektiraju na poslovanje kombinata?
Karakter poljoprivredne proizvodnje-sezonske?

sappy
20.09.2006., 15:58
Pričalo se pričalo, no izgleda je korekcija pogodila i forum...
No pošto je izvješće za 3Q na čekanju, a poznato je da poljoprivredni kombinati imaju najbolje rezultate poslovanja baš u tom periodu - očekuje se i da će to imati odraza na cijenu dionice - koja začudo se ne trguje u korekciji bar do sada...

xy
20.09.2006., 17:36
nema previše slobodnih dinica, a oni koi su kupili sigurno neće na ovim cijenam prodavat. broker mi je rekao da je neki veliki nalog na 500 kn na kupnji.

Pikovi tek sad oćekuju glavninu prihoda, a na 1H su im porasli cca 14%. Tu je zanimljivo da u bilanci materijalna imovina je stalno na istoj vrijednosti a u prospektu navode da imaju zemljišta u vrijednosti cca 23 mli kn što je procienjeno davnih dana. koliko to sad vrijedi, a kažu da je zemlja oko Vinkovaca jedna od najboljih.

to bako
09.11.2006., 21:40
Prodaja - PIVK-R-A
48 527,00
27 528,00
64 529,98
20 530,00
86 534,99
PIVK-R-A 15:47:54 21 515,00 10.815,00
PIVK-R-A 15:10:55 1.477 510,00 753.270,00
PIVK-R-A 15:10:41 1.500 510,00 765.000,00
PIVK-R-A 13:34:58 83 500,00 41.500,00
PIVK-R-A 13:14:25 200 500,00 100.000,00
PIVK-R-A 13:14:25 67 502,00 33.634, PIK-VINKOVCI D.D. VINKOVCI PIVK-R-A 500,05 527,00 515,00 500,00 509,03 515,00 0,50 1.704.219,00 3.348
3348 kom ,u petak ćemo vidjeti tko to prodaje?investco ili

Sasko
09.11.2006., 22:53
necemo vidjeti ovaj petak, nego drugi petak. osobno ne bih bas rekao da Investco prodaje. meni ce osobno puno zanimljivija biti informacija tko je kupovao danas. nakon ovih transakcija formirala se i prilicno jaka kupnja, tako da mi se cini da ce polako i PIVK krenuti. dobro je netko gore konstatirao, malo je slobodnih dionica u slabim rukama.

JB
09.11.2006., 23:19
Investco nikada ne prodaje dionice Agrokorovih poduzeća, samo kupuje, vjerojatno nastupajući manekenski za sam Agrokor.
Prodavatelj je najvjerojatnije Ilirika, oni su ponešto prodavali u zadnje vrijeme, a i količina taman odgovara. No, i mene kao i Saska više zanima tko je kupac. Dvije su varijante u igri, da je kupio baš Investco ili neki od investicijskih fondova. I jedna i druga opcija su povoljne, pošto su i jedni i drugi poznati po agresivnom dizanju kupnje nakon ulaska u neku dionicu, a to se danas moglo vidjeti po naslagivanju nekoliko za ovu dionicu većih kupovnih naloga od 100 do 300 komada.
Izvješće je solidno, dugoročne obveze su više nego prepolovljene, a kratkoročne također značajno smanjene, rashodi srezani po svim stavkama. Bode u oči jedino lagani pad prihoda, no u napomenama Uprave stoji da su ove godine u odnosu na isto razdoblje lani napravljene značajne promjene u strukturi i dinamici proizvodnje zbog čega će se dobar dio proizvodnje finalizirati tek u zadnjem tromjesječju, pa podaci o poslovnim prihodima za treći kvartal ove i prošle godine nisu usporedivi. Na kraju krajeva, dobit je udvostručena što dovoljno govori o smjeru u kojem kompanija ide.

Sasko
27.11.2006., 22:36
Da nastavim ovu diskusiju. Na promjenama koje su trebale pokazati tko je prekrcao 3348 komada, nazalost nisu pokazale nista. Labaš je taj petak ispao, a ušao skrbnički Podravske, tako da pretpostavljam da je samo založio dionice u svojoj banci. A to nam govori da je netko iz top 5 kupovao i prodavao.

Sve ovo pišem pošto me jedan kolega iz Agrokora danas upozorio na spajanje PIVKa i Belja o kojem se dosta špekuliralo po forumima. Veli mi da je to gotova stvar, da se već i sad sa PIVKom upravlja iz Belja. Jedino je ostalo visjeti na koji će se način to odraditi. Sad mi je i jasnije zbog čega netko već duže vrijeme skida lijepe količine, čim se skupe na prodaji do 550. Biće veselo čini mi se...

pusac
28.11.2006., 12:54
nisam neki strucnjak za analize, ali vrijeme je da ova prica oko Belja/PIVK-a dobije svoj materijalni oblik :)
osobno sam na valovima pivka i pun sam ko brod...
od izvjesca mi se cini da ima bar 100 dionicara manje, sto bi znacilo da smo sve blize trenutku.
pozdrav

Sasko
28.11.2006., 22:05
nisam neki strucnjak za analize, ali vrijeme je da ova prica oko Belja/PIVK-a dobije svoj materijalni oblik :)
osobno sam na valovima pivka i pun sam ko brod...
od izvjesca mi se cini da ima bar 100 dionicara manje, sto bi znacilo da smo sve blize trenutku.
pozdrav

jel mozes malo oko ovog broja dionicara argumnetirati? u zadnjih 9 mjeseci se broj dionicara udvostrucio.

pusac
30.11.2006., 10:24
jel mozes malo oko ovog broja dionicara argumnetirati? u zadnjih 9 mjeseci se broj dionicara udvostrucio.
to bi znacilo da su spekulanti prepoznali brzu zaradu u ovoj dionici.
sa izvjesca se vidi da nas je na kraju treceg kvartalala bilo 875, ako malo pogledas trgovanje vidjeti ces da je netko cekao da se nakupi 10-ak naloga do 550 i onda ih poscistio.
mislim da su na prodaji bili nervozniji spekulanti.
takvo ciscenje se dogadja svakih 2-4 dana (ovisno o broju naloga i kolicini na kupnji).
jucer nam se opet potkraj dana pojavilo nekoliko nervoznih, ali ih je sve manje.
referirajuci se na post JB-a, a vezano uz promjenu strukture i dinamike poslovanja, prihodi ce se vidjeti na sljedecem izvjescu.
sve u svemu:thumbsup:

p.s. oprosti zbog nejavljanja, zbog posla sam cesce odsutan nego prisutan

Sasko
30.11.2006., 10:44
to bi znacilo da su spekulanti prepoznali brzu zaradu u ovoj dionici.
sa izvjesca se vidi da nas je na kraju treceg kvartalala bilo 875, ako malo pogledas trgovanje vidjeti ces da je netko cekao da se nakupi 10-ak naloga do 550 i onda ih poscistio.
mislim da su na prodaji bili nervozniji spekulanti.
takvo ciscenje se dogadja svakih 2-4 dana (ovisno o broju naloga i kolicini na kupnji).
jucer nam se opet potkraj dana pojavilo nekoliko nervoznih, ali ih je sve manje.
referirajuci se na post JB-a, a vezano uz promjenu strukture i dinamike poslovanja, prihodi ce se vidjeti na sljedecem izvjescu.
sve u svemu:thumbsup:

p.s. oprosti zbog nejavljanja, zbog posla sam cesce odsutan nego prisutan

Zaboravi na povećanje prihoda, jer se PIVKomveć sad upravlja iz Belja, što bi značilo da će se uskoro i spojiti jer Toda od Belja želi napraviti "pravu" firmu. E sad je samo pitanje na koji način će se spajanje odvijati.
S obzirom da on još uvijek nema količinu dionica Belja koju bi želio u svom vlasništvu, prvi mu je korak pretvaranja potraživanja u vlasništvo, a nakon toga slijedi pripajanje, na kojem će po zdravoj logici profitirati dioničari PIVKa. Recimo , spajanje po nominali bi meni osobno najviše odgovarala :)

Cpt. Picard
01.12.2006., 14:53
Koliko je realno za očekivati rast cijene dionice PIVK-a nakon spajanja?Što mislite?

pusac
01.12.2006., 15:07
cekaj malo...
dobar je info da je, odnosno da ce, do toga doci...
jedina mogucnost je po nominali...
ima nas vise SASKO kojima bi to odgovaralo.
jel postoji neki nacin da se dogodi nesto drugo??

Cpt. Picard
01.12.2006., 16:38
cekaj malo...
dobar je info da je, odnosno da ce, do toga doci...
jedina mogucnost je po nominali...
ima nas vise SASKO kojima bi to odgovaralo.
jel postoji neki nacin da se dogodi nesto drugo??

Da, nama koji smo unutra bi svakako.ps.neznam za druge ali ja jesam.

sappy
01.12.2006., 17:41
BELJE - nominala - 100
PIVK - nominala - 400

Dakle 1 PIVK = 4 BLJE
Sasko - pozlatila ti se..., ako je BLJE sada 280,00 kn - onda bi PIVK trebao biti 1.120,00
:thumbsup:

pusac
03.12.2006., 18:42
BELJE - nominala - 100
PIVK - nominala - 400

Dakle 1 PIVK = 4 BLJE
Sasko - pozlatila ti se..., ako je BLJE sada 280,00 kn - onda bi PIVK trebao biti 1.120,00
:thumbsup:
ne vjerujem da ce toliko (makar bih zelio), ali po svemu sudeci ce ovih dana :thumbsup:
... bar sudeci po petku - transakcija 0... jedini je problem da nema ni nervoznih da se stavljaju nize, tako da onaj koji zeli i 100 komada mora pomesti prvih 5 (to je vjerojatno i razlog sto se nejde gore)...
vidimo se u ponedjeljak :biggrin:

sappy
04.12.2006., 10:57
Hmmmm..., zašto je tako malo dionica PIVK-a na prodaji...???
Kada bi stvarno krenulo lupanje po asku u kratkom roku bi dionica ošla jako visoko..., sve dok investitori ne shvate da je pravi trenutak za akumulaciju profita...
ili
Dionica već 4 mjeseca tapka u mjestu ili prema dolje jer se marljivo dokupljuje, a kupci se nisu spremni izuti za više od cca. 550 kn..., Na prodaji je malo komada jer ekipa nešto čeka, a to je baš taj famozni scenario po kojem će se za 1 dionicu PIVK dobiti 4 dionice BLJA...

Sad ti budi pametan i čuvaj ovu dionicu..., ako tako razmišlja većina trenutnih vlasnika dionice PIVK to bi je moglo vrlo lako katapultirati na ciljane visine..., ili bi se preko PIVK-a mogli jeftino domoći Belja...

Baš tako možda nam burza ponudi odgovor za koju minutu...:)

Sasko
06.12.2006., 08:31
PIK se vraća na liderske gospodarske pozicije
PIK Vinkovci u punoj sezoni zapošljava više od 500 ljudi, a ove će godine ostvariti bruto promet od 230 milijuna kuna
VINKOVCI - Gospodarsko-socijalno vijeće (GSV) Vukovarsko-srijemske županije, predvođeno županom Božom Galićem, u ponedjeljak se susrelo s poslovodstvom PIK-a Vinkovci, poljoprivredne tvrtke koja već niz godina uspješno posluje u sastavu koncerna Agrokor te polako, ali sigurno postaje nositeljem razvoja cijeloga kraja vraćajući tako i svoju predratnu gospodarsku poziciju.
»PIK Vinkovci ima u vlasništvu, zakupu ili koncesiji 5400 hektara poljoprivrednog zemljišta, u punoj sezoni zapošljava više od 500 ljudi, a ove će godine ostvariti bruto promet od 230 milijuna kuna«, izvijestio je članove GSV-a Nikola Šafer, direktor PIK-a. Pritom je dodao da tvrtka kroz kooperantske odnose na području najistočnije hrvatske županije kontrolira proizvodnju na još 15.000 hektara zemlje. PIK-ova tvrtka kći »Sjeme-Slavonija« ove je godine imala rekordnu proizvodnu sjemenske pšenice od 5600 tona te je prva u hrvatskoj. PIK je prvi u državi i u proizvodnji luka na 65 hektara zemljišta na Sopotu, od kojih se dobar dio navodnjava izraelskim sustavom »kap po kap«. Po hektaru PIK je pokupio 54 tone luka dok je hrvatski prosjek tek 17 tona. Sav luk je prodan pa će se iduće godine izvršiti dodatna ulaganja u sustav navodnjavanja. Kako je riječ o budućim ulaganjima, Šafer je naglasio da PIK namjerava investirati u vlastite skladišne kapacitete, a samo za program povrća, dakle luk, krumpir i celer, treba mu skladišta kapaciteta 10.000 tona.
Planiraju i investiciju od 35 milijuna kuna u skladišta gotovih proizvoda s namjerom da se proizvodnja različitih tipova brašna kojih je sada oko 10 podigne na oko 30. Investicijski ciklus, rekao je Šafer, uključuje i obnovu poljoprivredne mehanizacije pa je u 2006. u nju uloženo oko 20 milijuna kuna, a u 2007. planira se uložiti još 22 milijuna kuna. Time u PIK-u namjeravaju značajno povećati efikasnost. Na 1200 hektara poljoprivrednih površina u Čeretincima, od kojih je još 350 minirano, PIK namjerava investirati oko 30 milijuna kuna u gradnju tzv. Nukleus centra sa 6000 rasplodnih krmača i 200 visokokvalitetnih nerastova, a iz tog centra te kroz kooperaciju planiraju godišnje na tržište plasirati 600.000 tovljenika, gotovo isključivo za potrebe Agrokora.
PIK je dobio i ISO certifikat te trenutačno priprema dodatno razvijanje kooperacije. Planiraju pridobiti još kooperanata, ali im i ponuditi svoje znanje, iskustvo, pa čak i vođenje knjigovodstva u poljoprivrednoj proizvodnji i povrtlarstvu kako bi PIK-ovi kooperanti zadovoljili najviše standarde poljoprivredne proizvodnje koji se od PIK-a zahtijevaju.
Goran Čorkalo

to bako
30.03.2007., 10:42
Prije par dana ilirika prodala 2500 kom skrbničkom zabe na cijeni 560 kn,
agrokor i investco imaju zajedno cca 78%
cijena na 1,67 book-a
dobit u 05 simbolična(300t.kn) u 06 vjerojatno na nivou 05
pikr-r-a na 1'07 book-a
dobit pikr-cca 5mil.kn na 3/4 prometa pivk-a u 05.cca 4 m.kn
koliko je taj book vjerodostojan
jedino što ostavlja ? zimzelen još ne izlazi

Sasko
10.05.2007., 23:05
evo promjene u TOP10. napustila nas Ilirika .to je vjerojatno onih 500 komada od neki dan

VedranT
11.05.2007., 09:36
evo promjene u TOP10. napustila nas Ilirika .to je vjerojatno onih 500 komada od neki dan

Nadam se da će s time prestati i pritisak na kupnju.

Ova dionica je jedna od rijetkih koja nije rasla gotovo godinu dana. Kada ćemo gore teško je reći, no ja sam strpljiv.

Sasko
30.05.2007., 23:05
evo kolege, svi vi koji ste ustrajali, izgleda da je doslo da i ova dionica iz Todina portfelja konacno krene. jucer pocelo ciscenje prema gore. danas skinuti skromnih 100 komada do 579,99. mislim da ce i ova dionica krenuti za ostalima iz koncerna i nadoknaditi zaostatak :)

Sasko
21.06.2007., 23:52
PIK-VINKOVCI D.D./REDOVNA PIVK-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. AGROKOR D.D. 224.804 70,87 Osnovni račun
2. INVESTCO VRIJEDNOSNICE D.O.O. 21.725 6,85 Osnovni račun
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 20.414 6,44 Skrb. račun
4. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 6.916 2,18 Osnovni račun
5. HREŠĆ STJEPAN 2.625 0,83 Osnovni račun
6. PODRAVSKA BANKA D.D. 2.513 0,79 Skrb. račun
7. MITROVIĆ MILIVOJ 1.380 0,44 Osnovni račun
8. TRSTENJAK IVAN 1.000 0,32 Osnovni račun
9. ZEC BRANISLAV 1.000 0,32 Osnovni račun
10. LUCIĆ IVAN 724 0,23 Osnovni račun
Ukupno: 89,24

Hrešć prodao 320 komada...

Sasko
05.07.2007., 09:48
http://www.poslovni.hr/47569.aspx

U prvom kvartalu poslovanja PIK Vinkovci smanjili gubitak

Ukupni prihodi tvrtke u prvom tromjesečju ove godine iznosili su 37,7 milijuna kuna
PIK Vinkovci u prvom su tromjesečju ove godine ostvarili gubitak od 3,34 milijuna kuna, što je smanjenje gubitka u odnosu na isto lanjsko razdoblje kada je iznosio 4,09 milijuna kuna, podaci su iz financijskog izvješća tvrtke objavljenog na Zagrebačkoj burzi. Kako se navodi u pojašnjenju poslovnih rezultata, tvrtka je ostvarila rezultat koji je nešto bolji od ostvarenja prošle godine i koji je specifičan za ovaj dio godine jer je pretežno riječ o sezonskoj proizvodnji. Ukupni prihodi tvrtke u prvom tromjesečju iznosili su 37,7 milijuna kuna i veći su za 16,4 posto. Rast bilježe prihodi od prodaje u zemlji, za 22,7 posto, na 37,34 milijuna kuna. Prihodi od prodaje u inozemstvu ostvareni su u iznosu od 267.000 kuna. Ukupni rashodi tvrtke u prvom tromjesečju ove godine iznosili su 41,06 milijuna kuna i prema istom razdoblju lani povećani su za 12,5 posto. U tvrtki ističu kako su operativni i ostali troškovi u okvirima plana te kako tvrtka ulaže velike napore za racionalizaciju svih vrsta troškova. Također napominju kako se likvidnost održava uz velike napore.
(H)

sappy
06.08.2007., 10:52
Tvrtka PIK Vinkovci najnovijim - rekordnim rezultatima sve više učvršćuje poziciju poziciju u ratarskoj i povrtlarskoj proizvodnji..., - rekordni rezultati u proizvodnji crvenog luka..., on-line i tiskano izdanje...:)

http://www.glas-slavonije.hr/rubrika.asp?rub=4&ID_VIJESTI=78258

Sasko
17.08.2007., 23:15
UNATOČ SUŠI
http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=24225

PIK Vinkovci: Rekordna proizvodnja luka

Na manifestaciji Dani luka, održanoj danas na poljoprivrednim površinama PIK-a Vinkovci, ta tvrtka koja radi u sustavu koncerna 'Agrokor', objavila je da je na svojih 140 hektara pod lukom proizvela prosječno 62 tone po hektaru

"U Hrvatskoj se prosječno proizvodi 18 tona po hektaru, a u razvijenim europskim zemljama do 40 tona po hektaru", izjavio je Nikola Šafer, direktor PIK-a Vinkovci. PIK Vinkovci najveći je proizvođač luka u Hrvatskoj, a preko Agrokorovih trgovina osigurat će da od 11 kilograma luka, koliko se godišnje utroši po glavi stanovnika u RH, dva kilograma budu PIK-ov luk.

U PIK-u Vinkovci ističu da je rekordni proizvodni rezultat ostvaren u inače nepovoljnoj, sušnoj proizvodnoj godini, zahvaljujući navodnjavanju i znanju tvrtkinih agronoma. U tvrtki navodnjavaju oko 500 hektara poljoprivrednih površina, a najavljuju investirati u navodnjavanje daljnjih 1100 hektara. Nakon izgradnje dodatnih skladišnih kapaciteta, što se očekuje iduće godine, PIK Vinkovci namjerava proširiti proizvodnju luka i postati izvoznikom. (Hina)

enza
17.08.2007., 23:42
Agronom sam po struci i često idem tamo,što se tiče te firme nema greške,rade posao vrhunski,imaju najbolju opremu koja se može naći na tržištu za proizvodnju,puno su investirali ove godine u mehanizaciju,tako da su br.1. u poljoprivredi:thumbsup:

ibor
28.08.2007., 21:45
PIK Vinkovci smanjio gubitak

Business.hr/Hina
28.08.2007 18:24

PIK Vinkovci poslovao je u prvom polugodištu s neto gubitkom od 2,23 milijuna kuna, što je 33,1 posto manje od 3,34 milijuna kuna gubitka iz istog prošlogodišnjeg razdoblja, objavljeno je u financijskom izvješću PIK-a Vinkovci koje prenosi Zagrebačka burza.
Ukupni prihodi PIK-a Vinkovci u prvih šest mjeseci iznosili su 82,96 milijuna kuna i bili su 7,61 posto viši od prihoda iz lanjskih prvih šest mjeseci.

Prihodi od prodaje u zemlji porasli su 11,15 posto, na 77,56 milijuna kuna. Od prodaje u inozemstvu PIK Vinkovci prihodovao je 578 tisuća kuna.
Ukupni rashodi porasli su 5,92 posto, na 85,2 milijuna kuna.
Uprava PIK-a Vinkovci u komentaru uz poslovno izvješće napominje da je još uvijek u tijeku znatan dio proizvodnje, zbog čega će detaljniji komentar poslovanja dati u drugom dijelu godine.
PIK Vinkovci u sastavu je koncerna Agrokor, koji je većinski vlasnik tvrtke.

Sasko
10.09.2007., 23:16

3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 20.784 6,55 Skrb. račun
6. PODRAVSKA BANKA D.D. 2.537 0,80 Skrb. račun
7. MITROVIĆ MILIVOJ 1.501 0,47 Osnovni račun
8. ZEC BRANISLAV 1.500 0,47 Osnovni račun +500 komada
9. TRSTENJAK IVAN 1.000 0,32 Osnovni račun
10. LUCIĆ IVAN 767 0,24 Osnovni račun
Ukupno: 89,58

shoe salesman
10.09.2007., 23:39
kad će ovaj pivk sasko, šta ga muči trenutno?

Sasko
11.09.2007., 00:37
kad će ovaj pivk sasko, šta ga muči trenutno?

ja mislim HT ;)

baldo
11.09.2007., 11:50
Ništa se više ne govori o spajanju sa Beljem, ima možda ko informaciju o tome?

pluton
12.09.2007., 16:47

6. PODRAVSKA BANKA D.D. 2.537 0,80 Skrb. račun
8. ZEC BRANISLAV 1.500 0,47 Osnovni račun +500 komada
Ukupno: 89,58

12.09.

5. PODRAVSKA BANKA D.D. 2.977 0,94 Skrb. račun
6. HREŠĆ STJEPAN 2.625 0,83 Osnovni račun
8. ZEC BRANISLAV 1.500 0,47 Osnovni račun

:)

ibor
12.09.2007., 22:52
nema previše slobodnih dinica, a oni koi su kupili sigurno neće na ovim cijenam prodavat. broker mi je rekao da je neki veliki nalog na 500 kn na kupnji.

Pikovi tek sad oćekuju glavninu prihoda, a na 1H su im porasli cca 14%. Tu je zanimljivo da u bilanci materijalna imovina je stalno na istoj vrijednosti a u prospektu navode da imaju zemljišta u vrijednosti cca 23 mli kn što je procienjeno davnih dana. koliko to sad vrijedi, a kažu da je zemlja oko Vinkovaca jedna od najboljih.

Molim pomoć, da li se i dalje vodi po ovoj vrijednosti ili je u međuvremenu napravljena revalorizacija? U svakom slučaju očekuje se da će cijena poljoprivrednog zemljišta i dalje rasti kako se približavamo EU.

xy
12.09.2007., 23:09
u takvoj zemlji je budućnost.

Ameri da bi imali takvu zemlju morali bi maknut 3 m sloja zemlje

Sasko
14.09.2007., 00:52

5. PODRAVSKA BANKA D.D. 3.047 0,96 Skrb. račun + 74:thumbsup:
7. ZEC BRANISLAV 1.659 0,52 Osnovni račun +159:thumbsup:
8. MITROVIĆ MILIVOJ 1.501 0,47 Osnovni račun
Ukupno: 89,79

p.s. Hugo, koristio sam tvoje smileyice sa TNSA :biggrin:

Sasko
16.09.2007., 10:51

5. PODRAVSKA BANKA D.D. 3.262 1,03 Skrb. račun +215 :thumbsup:
7. ZEC BRANISLAV 1.778 0,56 Osnovni račun +119 :thumbsup:
8. MITROVIĆ MILIVOJ 1.501 0,47 Osnovni račun
Ukupno: 89,89

Sasko
15.11.2007., 00:12
Agrokor u Vinkovcima ulaže 240 milijuna kuna u farme

Business.hr/Hina
14.11.2007 18:02

PIK Vinkovci, koji posluje u sustavu koncerna Agrokor, u sljedećem će srednjoročnom razdoblju uložiti 240 milijuna kuna u dogradnju i modernizaciju postojeće i izgradnju šest potpuno novih farmi na području Vukovarsko-srijemske županije, potvrdio je danas predsjednik Uprave PIK-a Vinkovci Nikola Šafer.

Dvije farme odnose se na tov junadi, a preostalih pet na tov svinja, rekao je Šafer, dodavši da je proširenje i modernizacija postojeće farme za tov junadi kod sela Privlaka, nedaleko od Vinkovaca, pri kraju.

U 2008. godini gradit će se još tri farme, a za preostale je u tijeku ishođenje potrebnih dokumenata.

Šafer očekuje da bi svih sedam farmi, u sklopu kojih je i novi reprodukcijski centar kao i tzv. nukleus centar, moglo biti završeno u naredne tri godine. S njih, kao i postojećih farmi, na hrvatsko tržište godišnje će biti plasirano 5.000 komada junadi, 120.000 prasadi, 7.000 rasplodnih nazimica i 60.000 tovljenika.

"I ovaj projekt u skladu je s Agrokorovim planovima usmjerenim na finalizaciju vlastite proizvodnje, a nakon realizacije izgradnje farmi i uz ostale tvrtkine stočarske kapacitete, očekuje se da koncern Agrokor kao hrvatski lider u stočarskoj proizvodnji ubrzo postane među vodećim proizvođačima mesa u regiji", rekao je Šafer.

PIK Vinkovci u narednom razdoblju namjerava angažirati i više stotina kooperanata koji bi uz genetski materijal dobiven od tvrtke kao i stočnu hranu i zdravstveni i stručni nadzor, sudjelovali u stočarskoj proizvodnji za potrebe Agrokora.

dprimora
15.11.2007., 04:28
Sad će valjda konačno i drugi ljudi, osim nas nekolicine forumaša, shvatiti da je i PIVK u vlasništvu Agrokora, a jedini nije porastao u ovom zadnjem valu. Stavimo ga samo u odnos s BLJE:

PIVK
TK: 158 mil. kn
KiR: 143 mil. kn
P/B 1,1
Prihodi: oko 200 mil. kn
P/S 0,8

BLJE
TK: 2464 mil. kn
KiR: 1329 mil. kn
P/B: 1,85
Prihodi: 700-750 mil. kn
P/S: 3,2-3,5

Rast prihoda u zadnjim dostupnim izvješćima za obje dionice iznosi podjednakih 10-ak%. Dobit im je zanemariva, pa je i P/E ogroman, kao i drugim Agrokorovim dionicama.

ALEŠ
15.11.2007., 08:52
[QUOTE=dprimora;340742]Sad će valjda konačno i drugi ljudi, osim nas nekolicine forumaša, shvatiti da je i PIVK u vlasništvu Agrokora, a jedini nije porastao u ovom zadnjem valu.

kad več spominjemo Agrokor i šta nije išlo up ......MLDN ??

Sasko
15.11.2007., 09:36
Sad će valjda konačno i drugi ljudi, osim nas nekolicine forumaša, shvatiti da je i PIVK u vlasništvu Agrokora, a jedini nije porastao u ovom zadnjem valu. Stavimo ga samo u odnos s BLJE:

sumnjam kolega, iskreno sumnjam. znas uostalom kako to vec ide. kad krene rast, po 700-800 ce ga svi kupovat. sad im skupo :). isto je bilo i sa MMTZ na 40k. slomio sam jezik pričajući :biggrin:

berozivkovkovic
15.11.2007., 10:49
sumnjam kolega, iskreno sumnjam. znas uostalom kako to vec ide. kad krene rast, po 700-800 ce ga svi kupovat. sad im skupo :). isto je bilo i sa MMTZ na 40k. slomio sam jezik pričajući :biggrin:

Možda si i slomio jezik pričajući o Mmtz ali to nije bilo na 40k:p:

to bako
28.11.2007., 09:44
PIK-VINKOVCI D.D./REDOVNA PIVK-R-A 28.11.07

4. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 6.765 2,13Osnovni račun
5. ZEC BRANISLAV 4.618 1,46 Osnovni račun
6. PODRAVSKA BANKA D.D. 3.089 0,97 Skrb. račun
7. MITROVIĆ MILIVOJ 1.500 0,47 Osnovni račun
8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 1.500 0,47 Skrb. račun
10. HREŠĆ STJEPAN 1.000 0,32 Osnovni račun
Ukupno: 90,40

od 23.11.07
hfp +151 kom
zec +1993 kom
pdba -435 kom
raif. +400 kom
hrešć -1400 kom
preslagivanje prvih 10 ovaj tjedan

pluton
17.03.2008., 15:37
12.3.2008 (Glas Slavonije)

VINKOVAČKA TVRTKA, MILIJUNSKIM INVESTICIJAMA U NOVE FARME I NAVODNJAVANJE, POSTAJE REGIONALNI LIDER U POLJOPRIVREDNO-STOČARSKOJ PROIZVODNJI
PIK Vinkovci – lokomotiva razvitka poljodjelstva i stočarstva istočne Slavonije
Tvrtka PIK Vinkovci, koja posluje u sustavu koncerna Agrokor, u sljedećem će srednjoročnom razdoblju uložiti 240 milijuna kuna u dogradnju i modernizaciju postojeće i gradnju šest potpuno novih farmi na području Vukovarsko-srijemske županije, a u novi sustav navodnjavanja ta tvrtka investira 3,3 milijuna kuna. Novim investicijama i ambicioznim planovima PIK Vinkovci sve više učvršćuje poziciju kako u ratarskoj i povrtlarskoj tako i u stočarskoj proizvodnji, a paralelno se sprema za integracijske procese pred kojima se nalazi hrvatsko tržište. Nikola Šafer, direktor PIK-a Vinkovci i predsjednik Uprave, ističe kako tvrtka raspolaže s oko 5.000 hektara poljoprivrednog zemljišta, većinom u zakupu, te zapošljava 350 stalnih radnika i do 200 sezonaca.

U farme 240 milijuna kuna
U općini Markušica, na lokaciji Čeretinci, gradit će se tzv. nukleus-centar za proizvodnju vlastitog genetskog materijala i reprodukcijska farma, što će uveliko pridonijeti promjeni genetike na području istočne Slavonije.
- U ovom trenutku PIK je vlasnik dvije farme tzv. SRC-a u Andrijaševcima, dakle jedne reprodukcijske farme, i proizvodne farme u Rokovcima. Uz to, vlasnici smo i govedarske farme u Privlaci. No, prema ovome što sada planiramo u sljedeće dvije-tri godine imat ćemo praktički još sedam novih farmi na ovom području - ističe Šafer, dodajući kako taj plan podrazumijeva dvije farme na Čertincima, dvije farme u Privlaci, dvije u Andrijaševcima i jednu na području Retkovaca. Na hrvatsko tržište godišnje će s tih farmi biti plasirano 5.000 junadi, 120.000 prasadi, 7.000 rasplodnih nazimica i 60.000 tovljenika.

1.500 ha u sustavu navodnjavanja
Želeći povećati proizvodnju povrća i sjemenskih proizvoda; pšenice, kukuruza te soje, instaliran je američki sustav za navodnjavanje tvrtke “VALMONT”, koji će upravo na lokaciji Rudine – Sopot, kod Rokovaca, biti pušten u pogon ovih dana. U taj sustav navodnjavanja PIK Vinkovci investira 1,7 milijuna kuna. Riječ je o samohodnom, potpuno elektronički nadziranom sustavu navodnjavanja kojim će se značajno unaprijediti proizvodnja na novih 250 hektara.
Inače, PIK Vinkovci ove godine u izradu projekata te izradu tehničke dokumentacije na lokacijama Sopot, Privlaka, Otok i Komletinci investira ukupno oko 3,3 milijuna kuna, želeći njihove površine (oko 1.500 hektara) staviti pod navodnjavanje. - Srednjoročnim planom razvoja planiramo investirati od 10 do 15 milijuna kuna, i želimo da bar trećina naše proizvodnje bude pod sustavima za navodnjavanje, napominje Šafer.

Etablirani proizvođač povrća
PIK Vinkovci u 2007. godini proizveo je na 140 hektara površina ukupno 8.500 tona kvalitetnog luka, odnosno više od 60 tona luka po jednom hektaru, što je europski rekord. Nizozemci kao vodeći proizvođači luka u Europi postižu prinose od oko 40 tona po hektaru, što pokazuje da su ih Vinkovčani znatno nadmašili. Uz luk i krumpir, koje već tradicionalno proizvode i u kojima su postignuti iznadprosječni prinosi, u posljednje tri-četiri godine intenzivno se radi na još jednoj kulturi, a to je proizvodnja celera.
- Zahvaljujući znanju naših tehnologa i sustavima za navodnjavanje, prošle smo godine dobili i iznadprosječne prinose celera: više od 30 tona po hektaru - zadovoljno ističe Šafer, i dodaje da PIK-ova “lokomotiva razvoja” ozbiljno računa i na svoje kooperante, kojih je ove godine u evidenciji više od 400.
- Strateški razvijamo kooperaciju, kroz odnos u kojem će, uz nas, interes naći i poljoprivrednici iz okruženja - dodaju za kraj iz PIK-a Vinkovci.

Autor: Roberta MESIĆ

pluton
17.03.2008., 15:39
17.03.2008. TOP10

3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 20.830 6,57 Skrb. račun
4. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 6.658 2,10 Osnovni račun
5. ZEC BRANISLAV 4.444 1,40 Osnovni račun
6. PODRAVSKA BANKA D.D. 3.059 0,96 Skrb. račun
7. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 1.500 0,47 Skrb. račun
8. MITROVIĆ MILIVOJ 1.330 0,42 Osnovni račun
9. LABAŠ DANIJEL 1.121 0,35 Osnovni račun new entry
10. TRSTENJAK IVAN 1.000 0,32 Osnovni račun

zero
18.03.2008., 02:27
Da li ima netko objašnjenje zašto HFP kupuje PIVK, i to na burzi?

Ak su se i oni uključili na burzu, ne znam .....???

Sasko
18.03.2008., 09:36
Da li ima netko objašnjenje zašto HFP kupuje PIVK, i to na burzi?

Ak su se i oni uključili na burzu, ne znam .....???

nemoj biti naivan. vrlo vjerojatno se radi o neotplacenim radnickim dionicama.

zero
18.03.2008., 09:59
Promet na burzi koji u ukupnoj količini za 11. i 12. 03. odgovara u dionicu količini dionica za koju je porasao račun HFP - a.

I meni je čudno, zato pitam da li netko zna objašnjenje?

pluton
09.04.2008., 14:28
PIK Vinkovci ostvarili 4,4 milijuna kuna dobiti

Business.hr/Hina
01.04.2008 15:43

PIK Vinkovci (PIVK-R-A) su u prošloj godini ostvarili 13 puta veću dobit pa je ona lani iznosila 4,4 milijuna kuna, što je porast od 1200 posto u odnosu na godinu ranije, kada je iznosila 342 tisuće kuna.

Rast dobiti posebno je zanimljiv zbog toga što je taj rezultat ostvaren u godini koja je bila teška za ratarsku proizvodnju, navodi se pojašnjenju financijskih rezultata Uprave te tvrtke objavljenih na Zagrebačkoj burzi. Također se napominje kako su rezultati poslovanja u skladu s planom.

Ukupni su prihodi tvrtke lani povećani za 27,8 posto, na 258,3 milijuna kuna i nešto su veći od plana.U pojašnjenju poslovnih rezultata se navodi kako je rast prihoda rezultat pojačanih napora tvrtke da iskoristi svoje kapacitete te povećanog obima ratarske kooperacije, gdje plasiraju repromaterijal kooperantima, a na kraju ciklusa proizvodnje otkupljuju njihove proizvode.

Poslovni prihodi bilježe rast od 30 posto, na 256,06 milijuna kuna, pri čemu su prihodi od prodaje u zemlji povećani za 32,7 posto, na 239,7 milijuna kuna, a prihodi od prodaje u inozemstvu sa 36 tisuća kuna na 1,36 milijuna kuna. Istodobno su financijski prihodi smanjeni za 55,4 posto, na 2,23 milijuna kuna.

Ukupni rashodi PIK Vinkovaca lani su iznosili 253,02 milijuna kuna i povećani su 25,5 posto prema godini ranije. Poslovni su rashodi povećani sa 187,8 milijuna kuna, koliko su iznosili u 2006. godini, na 257,9 milijuna kuna, dok su poslovni rashodi smanjeni sa 8,47 milijuna kuna na 6,49 milijuna kuna.

pluton
09.04.2008., 14:31
Slično i na:

Glas Slavonije
3.4.2008

ZAHVALJUJUĆI VELIKIM ULAGANJIMA U PROIZVODNJU I POVJERENJU KOOPERANATA
PIK Vinkovci lani imao čak 13 puta veću dobit

VINKOVCI - PIK Vinkovci lani je u odnosu prema 2006. godini povećao dobit za 13 puta - neto-dobit iznosila je 4,4 milijuna kuna, što je porast od 1.200 posto u odnosu na godinu ranije, kada je dobit bila 342 tisuće kuna. Taj je rezultat to značajniji što je ostvaren u godini koja je bila teška za ratarsku proizvodnju, navodi se u pojašnjenju financijskih rezultata Uprave te tvrtke objavljenom na Zagrebačkoj burzi.
- Dobri rezultati ne stvaraju se preko noći, nego u posljednjih nekoliko godina, u kojima smo dosta investirali u ljude, opremu i u tehnologiju, dakle u sve ono što je potrebno kako bi privukli s jedne strane naše kooperante, a s druge strane da bi u našoj matičnoj proizvodnji imali što bolje naturalne pokazatelje - kazao je Nikola Šafer, direktor PIK-a Vinkovci i predsjednik Uprave. Tvrtka je uložila velike napore u promjenu i poboljšanje organizacije posla u svim segmentima. Rezultat je racionalizacija i smanjenje značajnog dijela troškova.
- Rezultat naših investicija, koje iznose 50 milijuna kuna u opremu i tehnologiju, upravo je ova naša dobit. Dakle, i u lošim vremenskim uvjetima, bolje rečeno u ekstremnim uvjetima, kada su bili i mrazevi i visoke temperature, i kišna jesen, pokazalo se da ipak znanje i tehnologija mogu dati kvalitetan rezultat - napominje Šafer. Jedna od ključnih stvari je i veliko povjerenje PIK-ovih kooperanata, kojih je u ovom trenutku više od 400 - oni dobivaju repromaterijal, a imaju osiguran otkup. Kada je riječ o zemljišnoj politici, Šafer ističe da je to stvar strateških procjena hrvatske Vlade, “a jedino što možemo i želimo poručiti u ime proizvođača, jest da državno zemljište svakako bude u funkciji proizvodnje”.
- U posljednjih nekoliko godina intenzivno se radilo na stvaranju partnerskih odnosa između proizvođača, prerađivača i trgovaca, a upravo je razmjena iskustava nužna kako bi proizvodnja bila što veća i naprednija. PIK Vinkovci može i ove godine i u sljedećem razdoblju biti, kako volimo reći, lokomotiva razvoja, u poljoprivredi i preradbeno-prehrambenoj industriji ovog kraja - poručio je Šafer.

Stručni skup o ratarskoj proizvodnji
PIK Vinkovci bio je u utorak, 1. travnja, domaćin stručnog sastanka na kojemu je bilo riječi o suvremenoj i racionalnoj proizvodnji ratarskih kultura. Izlagali su mr. sc. Luka Eljuga i prof. dr. Ivan Žugec s Poljoprivrednog fakulteta Sveučilišta J.J. Strossmayera u Osijeku. Između ostaloga, istaknuto je kako bi bilo dobro da se na razini Agrokora-Kooperacije izradi mini strategija razvoja i održavanja ratarske proizvodnje i načina vezivanja kooperanata za Agrokor. Stručnjaci nužnim drže pružanje stručne i druge pomoći seljacima kako ne bi sve nosili na svojim leđima.

Autor: Roberta MESIĆ

pluton
16.04.2008., 12:48
17.03.2008. TOP10

4. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 6.658 2,10 Osnovni račun
6. PODRAVSKA BANKA D.D. 3.059 0,96 Skrb. račun
8. MITROVIĆ MILIVOJ 1.330 0,42 Osnovni račun
9. LABAŠ DANIJEL 1.121 0,35 Osnovni račun new entry
10. TRSTENJAK IVAN 1.000 0,32 Osnovni račun

16.04.2008. TOP10

4. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 6.765 2,13 Osnovni račun (???)
6. PODRAVSKA BANKA D.D. 3.379 1,07 Skrb. račun (+320)
8. LABAŠ DANIJEL 1.449 0,46 Osnovni račun (+328)
9. MITROVIĆ MILIVOJ 1.253 0,39 Osnovni račun (-77)
10. HPB D.D. 1.118 0,35 Skrb. račun

dr.beat
10.08.2008., 19:48
Ima li netko kakvih novosti o PIVK-u?

mališa
06.09.2008., 19:54
evo novosti. preko njih agrokor kupio Tvornicu stočne hrane Krma d.d.
1. PIK-VINKOVCI D.D. 194.170 94,78 Osnovni račun
2. STR.INC. 5.108 2,49 Osnovni račun
3. MINISTARSTVO FINANCIJA 4.297 2,10 Osnovni račun
4. MILJAK VERICA 221 0,11 Osnovni račun
5. DUMBOVIĆ LJUBA 137 0,07 Osnovni račun
6. MATUŠINSKI ŽELJKO 117 0,06 Osnovni račun
7. ŠOLAJA VESNA 109 0,05 Osnovni račun
8. SKARAMUCA VLATKO 106 0,05 Osnovni račun
9. ANDRIČEVIĆ ZLATKO 103 0,05 Osnovni račun
10. SVETIĆ JURE 98 0,05 Osnovni račun
Ukupno: 99,81

sappy
29.05.2009., 00:20
PIK Vinkovci: Dividenda sjajnih 32 kune po dionici

http://www.seebiz.eu/hr/b...une-po-dionici,46595.html

Bata od zlata
04.11.2014., 13:36
Najjeftinija dionica iz grupe Agrokor. Iz dana u dan cijena joj raste, i cijena i potražnja. Knjigovodstvena vrijednost skoro 1.000 kuna, a cijena na burzi ni trećina toga

dero
06.11.2014., 15:16
Šteta što sam prodavao nakon skupljanja na ispod 200. :( ostala mi još trećina. :(