PDA

View Full Version : Atlas d.d. - ATLS-R-A

Pages : [1] 2 3

Tailorpal
25.05.2004., 08:06
Već dvadesetak dana ne vidim na burzovnim izvješćima
dubrovački Atlas. Inače stalno pomalo prisutan.
Zadnji promet 06.05. Šta mislite dali je to:
- zbog očekivanih dobrih rezultata ove sezone
(za Dubrovnik vrlo dobre prognoze)
- moguća obnova ranije spekulacije o prodaji
svih iteresa Lukšić grupe na Jadranu nekom od
inozemnih velikih investitora? ili slučajnost....? :confused:

george
01.06.2004., 11:13
ovo bi mogla biti jednog dana potencijalno zanimljiva dionica, jer ju je Lukšić kupio po ca. 25 kn/kom, a sve što je kupio po cijeni x naraslo je u ovih par godina (ili je to naravno prodao) po cijeni nekoliko puta većoj od x. Dakle, nakon što ATLS počne ostvarivati dobit (nakon svih strateških i strukturnih promjena) mogao bi i gore, naravno ako s ena tržištu pojavi stalnija potražnja za njim...
Do tada, nekome je u cilju snižavati cijenu "iz dana u dan", odnosno diktirati jew, jer očigledno nema konkurencije koja bi mu je dizala i kupiti sve što izađe na ponudi...

Tailorpal
01.06.2004., 14:32
Slažem se sa svim navedenim :luxhello:
Još samo da dokučimo značenje smanjene
ponude. Pročital sam da su završili restrukturiranje:
smanjen broj zaposlenih i smanjili gubitak u odnosu
na I Q 2003. Dali sad kreće :up: :confused:
Istina je da Lukšić rijetko ulaže u nešto bez plana
i profita na vidiku. Dali tu postoji neka veza
Atlas - Plava Laguna koja je čitam "super", neki
ugovor ili slično? (Ovo pitanje naknadno povlačim,
ispada glupo - isti je vlasnik!)
Ova bi sezona trebala biti luda u Dubrovniku
ali neznam kolko u tome učestvuje ATLAS.

Tailorpal
15.06.2004., 09:29
F.Y.I. :luxhello:
(Slobodna dalmacija, 14.06.04)
DUBROVNIK: ČAK DEVET TISUĆA STRANIH TURISTA PROTEKLOG
VIKENDA STIGLO JE BRODOVIMA HOTELIMA
Gosti s kruzera okupirali Grad
DUBROVNIK - Sezona kružnih putovanja Mediteranom u punom je jeku, a tijekom subote i nedjelje Dubrovnik, u čiju luku redovito navraćaju veliki brodovi hoteli, posjetilo je čak devet tisuća stranih turista koji putuju kruzerima.
Najveće su gužve bile u subotu kada je kruzerima u Grad stiglo gotovo sedam tisuća stranih posjetitelja, a kako se jednako toliko gostiju ovih dana odmara u dubrovačkim hotelima, privatnom smještaju i kampovima, turisti su doslovno okupirali Grad.
Megakruzeri "Millenium" i "Armonia" toga su se dana usidrili ispred staroga gradskog porta, a "Costa Mediteranea" i "Christal" bili su na vezu u gruškoj luci odakle su brojni gosti krenuli u obilazak Grada i na izlete. U isto vrijeme u Gružu i u povijesnoj jezgri Grada održavala se završna akcija "Novo lice Grada" pa se Dubrovnik posjetiteljima s brodova na kružnim putovanjima predstavio u zaista najboljem svjetlu. Na fotoaparatima i kamerama stranih gostiju ostali su tako zabilježeni ne samo prizori ljepota Grada nego i bogatstva ponude za turiste, od tratamenta i nastupa folkloraša u Gružu, do prezentacije dubrovačkih ugostitelja, hotela i agencija, zatim originalnih suvenira i nastupa brojnih klapa i glazbenih skupina unutar gradskih zidina. Posebni štih dubrovačkim događanjima dala je i gradska straža u povijesnim kostimima koja od subote svakodnevno dočekuje posjetitelje na ulazu u Grad s Pila.
U nedjelju je samo velikim brodom "Costa Victoria" u jednodnevni posjet Dubrovniku doputovalo više od dvije tisuće gostiju, dok je pedesetak posjetitelja stiglo luksuznim kruzerom "Monet". Na plovidbu prema Dubrovniku upućuje se i sve više jahtaša, pa su u nedjelju tijekom jutra djelatnici Lučke kapetanije u Dubrovniku registrirali dolazak petnaest jahti u marine u Komolcu i u Gružu. Tako se broj jahti koje su od početka godine stigle u dubrovačke marine popeo na više od 300 što je, prema informacijama iz Kapetanije, znatno više nego prošle godine. :cool: :thumbsup:

Tailorpal
01.07.2004., 13:52
Da li netko zna u kojoj je fazi realizacija projekta
"Centar Iza grada" u Dubrovniku :confused:

Tailorpal
19.07.2004., 22:34
S obzirom da je početak tjedna, porast od 16,66 % nije loš.
Danas 21,00 do petka.......... :thumbsup:
Iza brda nešto se valja. Dali netko zna više? :bigeyes:

noe
20.07.2004., 08:20
Briefing, dnevni pregled, 20.07.2004.

"Velike i srednje velike hrvatske putničke agencije bilježe u srpnju i kolovozu porast prometa od 10 do 20 posto, a u predsezoni su imale 20 do 30 posto porasta, navodi se u priopćenju Udruženja hrvatskih putničkih agencija. Nešto su slabije stope rasta kod malih agencija koje se bave privatnim smještajem.(Briefing PR Wire)"

[/url]

Tailorpal
20.07.2004., 08:54
Još malo informacija iz Feral Tribune-a 15.07.04:

MISTERIOZNI DUBROVAČKI POTHVAT

Dubrovnik je na pragu ostvarivanja projekta koji je aktualna gradska vlast predvođena Dubravkom Šuicom (HDZ) već označila "najvećim građevinskim pothvatom nakon gradnje zidina". U sklopu tog megaprojekta prvo će se graditi parkiralište sa 620 mjesta na postojećoj lokaciji podno Žičare, a zatim slijedi gradnja poslovno-trgovačkog centra.

U taj posao zajednički ulaze Grad Dubrovnik i tvrtka Atlas, vlasnika Andronika Lukšića, poznatijeg kao najbogatijeg južnoameričkog Hrvata, svojedobno vrlo bliskoga Franji Tuđmanu.

Međutim, Grad Dubrovnik u pothvat ulazi s 49 posto vlasništva dok će većinom od 51 posto raspolagati Lukšićev Atlas. Takav upravljačko-vlasnički odnos gradonačelnica Šuica je lakonski obrazložila izjavom da je to "najviše što se moglo postići u pregovorima s Atlasom". I mudro dodala: "Ne gledamo je li ovo bilo manje ili više korisno ili možda štetno za Grad. U ovom trenutku je najvažnije da imamo parkiralište."

Nepovoljan vlasničko-upravljački omjer između grada Dubrovnika i Lukšićeve tvrtke dodatno je pojašnjen i nekakvim "posebnim poslovnim odnosima" s Atlasom, ali su i oni ostali tajnom, jer materijali o tome, naravno, nisu podijeljeni novinarima koji prate rad Šuičina Poglavarstva.

Gradonačelnica, inače, često ima običaj reći da uprava kojoj je na čelu "stvarno i iskreno želi biti u službi građana". Što se, dakako, ne odnosi na najveći građevinski pothvat nakon gradnje zidina...

george
20.07.2004., 10:14
eto, što vam ja rekoh tamo negdje prije koji mjesec za Atlas.....pravilo da svaka dionica kad-tad ima svoj zvjezdan bljesak se potvrdilo, pogotovo ako se prisjetimo da je prije 2-3 godine Atlas bio i na preko 40 kn.

Tailorpal
20.07.2004., 15:06
ovo bi mogla biti jednog dana potencijalno zanimljiva dionica, jer ju je Lukšić kupio po ca. 25 kn/kom, a sve što je kupio po cijeni x naraslo je u ovih par godina (ili je to naravno prodao) po cijeni nekoliko puta većoj od x. Dakle, nakon što ATLS počne ostvarivati dobit (nakon svih strateških i strukturnih promjena) mogao bi i gore, naravno ako s ena tržištu pojavi stalnija potražnja za njim...
Do tada, nekome je u cilju snižavati cijenu "iz dana u dan", odnosno diktirati jew, jer očigledno nema konkurencije koja bi mu je dizala i kupiti sve što izađe na ponudi...
George, bil si 01.06.04 vrlo vidovit :thumbsup:
Ova investicija u parking i robni centar spominje se i navlači već
koliko ja znam oko dvije godine. Realizacija istog u potpunosti će
izmijeniti fundamentalnu vrijednost Atlasa. Na moj savjet među
ostalima, prepoznala je to i moja žena. Ja ne na vrijeme....... :zzz:
Oko 620 parkirnih mjesta u Dubrovniku + robni centar......može se mjeriti
......izdašnom bušotinom recimo.......nafte!

noe
23.07.2004., 14:49
Tailorpal, nešto mi govori da si vrlo dobro upućen u Atlas. Danas ode na 29 kn, istina samo 200 komada, ali nije li rast malo (pre)brz. Vrijedi li to stvarno 29 kn?
Ima li još kakvih pozitivnih vijesti koje su mi promakle?

george
23.07.2004., 16:04
Isprika na upadanju u riječ. Ovo sad ipak nema više nekog smisla, jer vjerojatno neki špekulant s 200 kom podiže cijenu 40% u tri dana. Moram priznat da je ovakav rast cijene ipak bio i ispred svih mojih očekivanja, ali ako se uzme u obzir da je tržište abnormalno u zadnje vrijeme, onda ništa nije čudno. Eh, da ja svoje frknuh malo po 21, malo po 22.

Tailorpal
24.07.2004., 09:44
:weeping:

Upravo to cijeloj priči daje začin, jedanput nam prebrzo rastu,
drug iput prebrzo padaju, treči put se predugo ne miču pa gubimo
živce i prodajemo......upravo prije skoka UP.i t.d.
Vježbe anticipiranja....
Možda zaboravljamo na W.B. vezano na podcijenjene dionice
i drugo: Buy low......a nastavak........ :bigeyes:
Kod nekih dionica ne pomazu fund/tehn. analize candlesticks
niti grafovi.
No to svi znamo. Samo glasno razmišljam. Sorry!
Ja sam osobno pristalica "slow food" klope!

Tailorpal
27.07.2004., 09:00
Cijena ostaje 29 kn, a promet se lagano povečava.
Nažalost bliže sam Dravi nego Lapadu. Velika je šteta da na ovoj temi nemamo nikoga
tko je bliže ili u D. i upoznat sa lokalnim dogadjanjima.

Upravo pokušavam predvidjeti razvoj događanja do kraja godine.
Mislim da je sadašnja cijena reakcija na objavu gradnje (vidi gore post).
Cjena će se još korigirati up nakon objave izvješća o poslovanju Q-2-04
a do kraja sezone te nakon objave Q-3-04 mogla bi dosegnuti nivo
oko 55-60 kn. IMHO.

Daljnja bi razmišljanja prepustil stručnijima i iskusnijima od mene,
(a ima ih dosta).
Na pr. kolko može u budućnosti osim trgovačkog centra nositi 620
parkirnih mjesta u centru D. pomnoženo sa brojem prosječno iskoristivih
sati dnevno X cjena jednog sata parkinga i t.d. Priznajem da nemam
pojma kolka je cijena sata parkiranja u D. niti kolika bi ona mogla
biti. Pa zatim: povečanje kapitalne vrijednosti tvrtke nakon otvaranja centra
i t.d. Znači puuuuuuno prostora za :thumbsup: .
Nesmijemo zaboraviti i sve više ogromnih «cruisera» koji će još više
posjećivati Dubrovnik. (Btw., slučajno mi kčerka radi na jednom takvom kruzeru,
max. 3.100 putnika + cca 1.000 članova posade, luuuuuuudnica)
Bilo bi dobro znati koliki dio tog kolača pripadne Atlasu?
And the last but not the least, lukšičevci su i do sada radili i rade čuda!!

noe
27.07.2004., 20:06
27.07.2004,Dnevnik
Mičić: Ubuduće zimmerfrei samo preko putničkih agencija
....
Od sljedeće sezone sv privatni iznajmljivači morat će kapacitete prodavati kroz organizirane kanale putem putničkih agencija, turoperatora i kataloga, poručio je jučer Zdenko Mičić, državni tajnik za turizam.
....

Vidi,vidi, možda u tom grmu leži zeko.
Tu bi moglo biti više kunica nego od parkinga

Tailorpal
28.07.2004., 09:21
Promaklo mi je ovo. Ovo je jako važna informacija.
Upravo čitam u brošuri JDD: pod Atlas

........"Bit će interesantno vidjeti hoče li Lukšić grupa nastaviti daljnje
integriranje pod okriljem Plave Lagune ili će za neke
potražiti strateškog partnera " :confused:

Tailorpal
04.08.2004., 12:19
Tailorpal, nešto mi govori da si vrlo dobro upućen u Atlas. Danas ode na 29 kn, istina samo 200 komada, ali nije li rast malo (pre)brz. Vrijedi li to stvarno 29 kn?
Ima li još kakvih pozitivnih vijesti koje su mi promakle?

Noe, kaj veliš na 33 kunića jučer, vol. 1741 kom. :thumbsup:

Moja najdraža (cit. E. Kishona) još ne prihvaća da se pozovem
na janjetinu. Veli: kaj budeš onda do kraja godine htel pečenog vola?
:haha: :haha:

noe
04.08.2004., 22:56
Pa neočekivano, najblaže rečeno.Nešto sam uletio (na vrijeme) za svaki slučaj, možda bude nešto od pečenog vola.
Samo da ne bude rog.

Tailorpal
05.08.2004., 15:52
:hifive: Dobro si napravil, nek bude malo ali slatko.....
Pa tako više puta.........
Underestimated su zakon.......uz naravno ostale quickies
za koje moraš imati debele živce.
Budi siguran da Lukšićeva ekipa nema na jelovniku rogove :barf:

Tailorpal
09.08.2004., 12:33
Čitam na ZSE - Atlas 38,00- Fima još nije izbacila današnje
kretanje. Možda mi je prognoza bila preskromna.......

Da li netko zna da li je objavljeno Atlasovo
izvješće Q 2 - :confused:

zigistar
09.08.2004., 12:54
JE, imaš ga na http://www.zse.hr/issuer.php?sessionId=-1&issuer=5

I nije da ćeš baš nešto puno saznati

Tailorpal
09.08.2004., 13:41
Thanks!
Zadovoljan sam, ako pročitaš tablicu F točka 6 sve je
jasno. Usporedba 2003 / 2004 za prvo polugodište
Prihod 53% veči, a Rezultat bolji za 90 % odnosno
financijski 9.491.000 kn. :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Taj se tekst u potpunosti ne vidi, dok ne klikneš dva
puta da se otvori.

zigistar
09.08.2004., 13:53
Ma vidio sam, ali ....

po
P/BV i P/E ispada da su skuplji od Anite, RIVP ....

Nešto ne pije vode, ili ima nešto što nitko ne zna ili navlakuša

Tailorpal
09.08.2004., 14:37
Slažem se da P/BV i P/E sada ne opravdavaju
kretanje cijene. S druge strane ako uzmeš u
obzir sve ranije napisano u ovom threadu i
kak veliš + ono kaj nitko nezna, to je to.
Da je jednostavnije bilo bi previše predvidivo!!
Djelatnost je specifična, a ulaganja.........?
Tko će ga znati. Ostaje nam samo dvoje:
"igrati" ili ne........S tribina je teško dati gooooool!

Tailorpal
11.08.2004., 08:15
Iz "Meridijana 16" HTV - 10.08.04:

Ove godine u Dubrovačku luku (do jučer) uplovilo
500 putničkih brodova hotela (cruisera) sa više
od 440.000 putnika.
Svaki putnik samim uplovljavanjem ostavlja u Dubrovniku
samo na razne takse i davanja 5,5 US dol! Dio putnika
provede vrijeme na organiziranim izletima, a dio u
razgledavanju grada.
Ne zvuči baš kao navlakuša.... ;)

Tailorpal
12.08.2004., 11:18
Bilten Turističke zajednice Dubrovnik:

THE CITY OF DUBROVNIK AND ATLAS TRAVEL AGENCY ARE BUILDING A GARAGE ON THE LOCATION IZA GRADA

After two-year-long negotiations, the Dubrovnik Government and Atlas travel agency have finally reached an agreement about the construction of a garage on the location Iza grada, just off the city walls.

Namely, the biggest problem of all tourist cities is how to provide sufficient number of parking places to tourists, and local population as well, particularly during the main tourist season. At any rate, the problem is going to be solved in the near future.

Besides the garage Iza grada, City Government is resolving property problems in the area of Ilijina glavica, where another multi-story garage for a few hundred cars is to be constructed.

Hugo Grotius
15.01.2005., 15:17
Božo:
"malo pratim ovaj tjedni rast, i gle rekorde atls-r-a sa 65 u ponedeljak na cak 102 u petak ??? uz zadovoljavajuci promet ima li netko nesto o tome???"

Možda je pitanje trebalo biti na ovoj temi.

Ja sam ih malo pogledao i naravno da nisam htio ući nakon takvog rasta. Ali sam promijenio mišljenje. Evo za početak kako je meni ispalo za prvih devet (namjerno nisam uzimao zadnji kvartal prošle godine):
bvps: 56,57 kn
eps: 7,51 kn
P/E je visokih 12,65 kn
npm=7,53%, a ako se gleda samo poslovanje 9,76%

Desetorica veličanstvenih u rujnu:
SUTIVAN INVESTMENT ANSTALT, MELLIGKRE 26 VADUZ LIHTENSTEIN, 1431486 dionica (74,95%)
IMEX BANKA D.D., TOLSTOJEVA 6, 21000 SPLIT, 95554 dionica (5%)
HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU, IVANA LUČIĆA 6, 10000 ZAGREB, 59516 dionica (3,12%)
DOM HOLDING D.D., ALEXANDER VON HUMBOLTA 4/B, 10000 ZAGREB, 37658 dionica (1,97%)
TOMO JOZIĆ, GUNDULIĆEVA 25, 35000 SL.BROD, 9478 dionica (0,496%)
MARIJA BAU d.o.o., VINOGORSKA 117, 35000 SL.BROD, 8290 dionica (0,434%)
CENTAR BANKA D.D., JURIČIĆEVA 3, 10000 ZAGREB, 6762 dionica (0,35%)
SLAVKO BILANDŽIJA, VINOGORSKA 117, 35000 SL.BROD, 5814 dionica (0,3044%)
ATLAS D.D., BRSALJE 17, 20000 DUBROVNIK, 5693 dionica (0,3%)
JOSIP DOZAN, DALMATINSKA 44, 31000 OSIJEK, 2731 dionica (0,143%)

Desetorica veličanstvenih danas:
SUTIVAN INVESTMENTS ANSTALT VADUZ, LIHTENŠTAJN
IMEX BANKA D.D. SPLIT, HRVATSKA
HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU ZAGREB, HRVATSKA
DOM HOLDING D.D. ZAGREB, HRVATSKA
JOZIÆ TOMO SLAVONSKI BROD, HRVATSKA
CENTAR BANKA D.D. ZAGREB, HRVATSKA
ATLAS D.D. DUBROVNIK, HRVATSKA
FIŠER IGOR ZAGREB, HRVATSKA
RAÈIÆ DAMIR ZAGREB, HRVATSKA
MARIJA BAU D.O.O.

Centar bakna i Atlas dd gaze naprijed, pa ne vjerujem da je ovdje riječ o navlakuši. Naprotiv gledajući promet i cijene u zadnjih mjesec dana

http://www.zse.hr/security.php?sessionId=a86336504229ef59f0c389546eb cf683&ticker=ATLS-R-A

tada mi nekako miriši da se nekome jako žuri u zadnje vrijeme. Ne bih atls baš povezivao s klasičnim turističkim dionicama (pritom mislim na hoteljere) koje su imale ovih dana uzlet. Ovdje kao da je rastu razlog ipak nešto drugo. U svakom slučaju raduje me to što atls skuplja svoje dionice (možda gazda preko Atlasa želi pokloniti kolačić radnicima da se vesele a možda zgrće sebi) odnosno da se netko veći krije iza Centar banke. Moguće je da je taj netko bolje informiran od nas ovdje, tj. gledajući fin. izvješća izgleda da se atls probudio iz mrtvih. Takvi su mi najdraži. Ipak ljepše mi je bilo ploviti, a sada riskiram. Na duži rok uvjeren sam da ne mogu pogriješiti, ali nadao sam se da je “sakupljač” spreman platiti premiju koju današnjom akumulacijom možda već plaća.

Atlas je najveća turistička agencija u RH, u 2003 je dogotovljeno restrukturiranje društva, a evo još par podataka o kojima su pisale i novine:
“Ostvareni ukupni prihodi u 2004 godini su za za 44.915.000 kn ili 31% veći od ostvarenih u prethodnoj godini. U strukturi ukupnih prihoda poslovni prihodi čine 86% i bilježe rast od 47% u odnosu na prethodnu godinu. U strukturi poslovnih prihoda najveći rast je zabilježen na poziciji incentiva od 168%, tura od 76%, hotelskih usluga 60%, transfera 37% i izleta 7%. Istodobno su operativni troškovi koji čine 85% ukupnih troškova zabilježili porast od 30% što je, unatoč padu izvanrednih prihoda od69%, u najvećoj mjeri rezultiralo ostvarenjem boljeg rezultata od ostvarenog u prethodnoj godini za 380% ili 11.348.000 kn.”

Walley
15.01.2005., 16:11
Ta dionica sad vrijedi 55 do 60 kn. Ovih 100 je super za prodaju.

johhny
15.01.2005., 16:41
Vrijedi puno više od 55 do 60 kn, čak naprotiv 100 kn je dobra cijena za ulaz. Dubrovnik je top turistička destinacija, većinski vlasnik je Lukšić i samo je pitanje vremena kada će i na ovoj dionici dobro zaraditi. Kao i na Plavoj laguni.

zoki
15.01.2005., 17:16
ako se uzme u obzir samo 3q izvješće onda vrijedi oko 65 kn, a ako se uzme i zadnji kvartal prošle godine onda je vrijednost oko 45 kn

to je vrijednost samo po tablicama bez ovih pluseva ili minuseva "sa strane"

ides
15.01.2005., 17:38
ako se uzme u obzir samo 3q izvješće onda vrijedi oko 65 kn, a ako se uzme i zadnji kvartal prošle godine onda je vrijednost oko 45 kn

to je vrijednost samo po tablicama bez ovih pluseva ili minuseva "sa strane"

A ako je ključna riječ ADRIS? Koliko onda vrijedi?

johhny
15.01.2005., 17:44
Dionice se ne mogu gledati i analizirati samo kroz tablice, a jasno da se ni ADRIS ne smije odbaciti !

Hugo Grotius
15.01.2005., 17:44
Ma sve je to OK, ali gledam protrgovane količine, izvješća o rezultatima turizma su dobra, atls je najveći, Dubrovnik je sve više "in", trend poslovanja pozitivan ...
Ono što sam zapravo htio je malo vidjeti zna li netko što je zapravo razlog, ne konstantnom porastu cijene, već naglom povećanju volumena prometa. Imam poznanike što rade u turizmu i kada prenosim info o ISTT-u tada to činim čiste savjesti. Ovdje mi se isto svašta šuška ali frajer (šef poslovnice), kojem (ne ide baš u prilog atls-u) ne bih povjerio da čuva dvije nacrtane ovce, mi priča svakojake priče po principu teorije zavjere (inače tipu je tržište kapitala potpuna nepoznanica). Bila bi to samo zabavna priča o lokalnim moćnicima uz nedjeljnu kavicu da se nakon nekoliko tjedana nije povećao volumen. S toga priču držim za sebe da ne bi poslije bilo :wife: . Uostalom Presvetli ili netko drugi ima pravo kada kaže da su mu "najdraže" info poput: "Čuo sam iz pouzdanih izvora..." Zato pitam zna li se štogod pouzdanije tko bi i zašto sakupljao te dionice i zašto to čini atls ili Centar banka. Ako netko nezna a može zaključiti iz drugih činjenica :) super.
Btw da sam ušao u dionicu prije mjesec dana i meni bi se sada smješio izlazak.
Kako nisam razmišljam ima li prostora za rast. Fundamenti puno znače, ali oni nisu sve za kratkoročni ulazak.

Hugo Grotius
15.01.2005., 17:47
A ako je ključna riječ ADRIS? Koliko onda vrijedi?

Ma kakav ADRIS, i ti si mogući kandidat za šefa poslovnice. Želiš li reći da se Adris sprema preuzeti atls?

ides
15.01.2005., 19:24
Ma kakav ADRIS, i ti si mogući kandidat za šefa poslovnice. Želiš li reći da se Adris sprema preuzeti atls?

Pazi ovo PLAG i ATLAS u paketu (AL)?!

Tko zna?

mcandi
16.01.2005., 10:32
Atlas će najvjerojatnije preuzeti atpl, zvuči najlogičnije - imaju novaca na pretek

A atpl kupuje sve što se u Dubrovniku i oko njega prodaje

Hugo Grotius
16.01.2005., 12:53
Atlas će najvjerojatnije preuzeti atpl, zvuči najlogičnije - imaju novaca na pretek

A atpl kupuje sve što se u Dubrovniku i oko njega prodaje

Bingo! :) To je ono što sam načuo - skoro pa tim rječima. To i "da ne prezaju ni od čega." Sada bi valjalo znati s kojim cijlem ;) .

johhny
16.01.2005., 13:11
Zanimljivo ! Rast sa 65 kn na 100 kn i uz solidan promet sigurno nije bez razloga. Atlanska plovidba investira izvan svoje branše, hoteli, zračna luka pa bi im dobro došla i turistička agencija. Po mojem mišljenju slobodnih dionica će biti sve manje, 4 velika dioničara drže preko 86 % vlasništva a 10 na listi ima "samo" 2468 dionica. Možda ima još vremena za ulazak ?

Hugo Grotius
16.01.2005., 16:37
Evo još malo kada sam se već raspisao, a vi navalite, na kraju možda nešto i naučim.

http://www.mojnovac.net/forumi/showthread.php?p=49668#post49668

John Wade
16.01.2005., 17:11
Pozdrav svima na forumu, početnik sam ali i vlasnik nešto dionica Atlasa. Iskreno pratio sam je dok se prodavala po nižim cijenama, u zadnje vrijeme nisam bio u toku. Prošli tjedan je išla i po 100 kn, da li su te glasnine o preuzimanju realne ? Molim Vas za mali savjet, prodati ili držati ?

johhny
16.01.2005., 17:22
Ja sam ušao u Atlas prošli tjedan pa nisam objektivan ali vjerujem da može ići još gore. U zadnjih mjesec dana protrgovano je oko 2 % dionica, ako tajanstveni kupac i postoji vjerojatno on ne kupuje nego neki dobro informirani špekulant. Ja sam za UP .

johhny
16.01.2005., 17:27
Upravo sam pročitao post od Huga koji navodi da se kupuje agresivno prema prodaji, dobar znak. Treba uzeti u obzir da se među 10 najvećih dioničara nalaze njih 4 iz Slavonije (Sl. Brod i Čepin) što znači da su daleko od izvora mogućih glasina. Možda zato oni i prodaju ( ako prodaju ?!? ).

Hugo Grotius
16.01.2005., 17:41
Pozdrav svima na forumu, početnik sam ali i vlasnik nešto dionica Atlasa. Iskreno pratio sam je dok se prodavala po nižim cijenama, u zadnje vrijeme nisam bio u toku. Prošli tjedan je išla i po 100 kn, da li su te glasnine o preuzimanju realne ? Molim Vas za mali savjet, prodati ili držati ?

Iskreno - po meni nisu, iako je doista to što sam čuo, ali među radnicima se uvijek svašta priča. Da sam duže vrijeme držao te dionice danas bih ih vjerojatno prodao (naučio sam da ne vrijedi biti pohlepan) i uletio drugdje. Ja sam ovdje uletio kratkoročno i riskirao sam podosta ali i zato da bih možda dobio toliko. S druge strane da sam imao plan držati ih kao investitor, a ne kao špekulant, danas ih sigurno ne bih prodao. Kako je na drugim postovime ove teme već rečeno, moguće da se iza brda svašta valja, a sa tribina se ne može dati gol.

Po meni je vjerojatnije nešto drugo, što to - neznam. Zašto atls akumulira nitko se ne pita.

Hugo Grotius
17.01.2005., 21:17
Počela korekcija, bilo je za očekivati. Sada će se vidjeti što je po srijedi.
Ovo:
"Osim investitora koji zauzimaju pozicije na tržištu u očekivanju javnih ponuda, mnogi se odlučuju na kupnju dionica potaknuti dobrim burzovnim zaradama prošle godine. No, kako se na burzama sve događa u ciklusima, u pojedinim slučajevima prenapuhanih cijena mogući su i hladni tuševi. Korekcije su u svakom slučaju neizbježne, samo je pitanje na kojoj razini."
što je vrlo vjerojatno ili uobičajena korekcija kao kod nekih drugih dionica nedavno (npr. CHAG, IGH ...).

Hugo Grotius
19.01.2005., 00:34
HFP uskoro prodaje dionice atls po početnoj cijeni od cca 77,00 kn. Ako me matematika ne vara.

Damian
19.01.2005., 12:29
Čini mi se da bi 78 kn bilo točniji broj, ako se ne varam. Inače, što misliš, po koliko će se prodati (ipak je dražba u pitanju)? Premali paket za veći interes? Ili ipak...?

Hugo Grotius
19.01.2005., 20:56
Čini mi se da bi 78 kn bilo točniji broj, ako se ne varam. Inače, što misliš, po koliko će se prodati (ipak je dražba u pitanju)? Premali paket za veći interes? Ili ipak...?

Ja odustao, sve mi se čini da su me navukli na ovu dionicu. Sada idem namlatiti onog majmuna iz poslovnice kojime napalio. :nunu: Šalim se sam sam si kriv. Sretno svima :driver: , ja ću potražiti neku ljepšu.

Ići će do približno tržišne tog dana. :knockout:

Damian
19.01.2005., 21:10
Meni je ATLS zanimljiva dionica i kratkoročno i dugoročno. Posložili su redove i poslovanje u protekloj godini, financijski rezultati će biti lijepi, možda kapne i kakva dividenda (mada sumnjam, ali ipak - par kuna na uloženih 60 ne bi bilo loše :) , dok se čeka na rast vrijednosti). Moguće da se vrati prema 100 kn brzo.
Uglavnom, po meni se radi o dobroj, preustrojenoj firmi, pametnom vlasniku koji zna što želi, destinaciji i okruženju koje ni u narednim godinama ne može promašiti. A i neke investicije o kojima su razmišljali zvuče dobro, bez obzira kad će se dogoditi (poslovni prostori, parking itd.). Zato sam na ovoj razini na strani - kupnje...
Ili, ukratko, da i ja citiram onu WB-ovu o 10 godina i 10 minuta? ;)

igrac
19.01.2005., 21:46
Ja se slažem da je Atlas zanimljiva dionica, a čini mi se prema današnjem prometu da nismo jedini kome se sviđa Atlas . Iako je cijena išla dole (moglo bi se reći da se netko iskrcao) kupnja je bila konstantna i jaka. Vjerujem da ću i ja uskoro ( možda već sutra ) biti na strani kupnje.

johhny
21.01.2005., 22:18
Zanimljiv tjedan za ATLS, nakon pada sa 100 kn na 78 kn uslijedio je slabašni oporavak na 80-82 kn (danas čak i 89,98 kn). Čini se da se je netko dosta nervozno iskrcao i jučer i danas a pozitivno je da postoji stalna kupnja na razinama između 80 i 85 kn. Sljedeći tjedan bi ATLS mogao krenuti natrag prema 100 kn, a možda i preko 100 kn.

Došlo je i do sitnih promjena 10 najvećih dioničara, ispao je stanoviti gdin. Račić Damir a upao drugi stanoviti gdin. Nenad Bakić

Vlasnici prvih 10 računa na kojima je ubilježena najveća količina vrijednosnog papira ATLS-R-A
Stanje na dan: 21.01.2005

Naziv vlasnika računa Mjesto
IMEX BANKA D.D. SPLIT, HRVATSKA
DOM HOLDING D.D. ZAGREB, HRVATSKA
JOZIĆ TOMO SLAVONSKI BROD, HRVATSKA
MARIJA BAU D.O.O. SLAVONSKI BROD, HRVATSKA
BAKIĆ NENAD ZAGREB, HRVATSKA

igrac
21.01.2005., 22:39
Da nije možda ovaj Nenad Bakić , Nenad Bakić predsjednik Helios obaveznog mirovinskog fonda ( da bude točnije bivši mirovinski fond) i osnivač Moj posao portala ?

mich
28.01.2005., 15:43
ICF kupio 5912 dionica po 78 kn na dražbi

igrac
18.02.2005., 20:21
Vlasnici prvih 10 računa na kojima je ubilježena najveća količina vrijednosnog papira ATLS-R-A
Stanje na dan: 18.02.2005

ČAČIĆ RADIMIR ZAGREB, HRVATSKA
RAČIĆ DAMIR ZAGREB, HRVATSKA
PREMUŽAK ALEN VELIKA GORICA, HRVATSKA

U zadnjih dva tjedna među prvih 10 dioničara ne nalaze se više IMEX banka i DOM HOLDING d.d. koji su zajedno imali oko 120.000 dionica. Umjesto njih se pojavio Čačić Radimir, koliko mi se čini toliki broj dionica nije protrgovano na burzi u zadnjih nekoliko tjedana. Da li netko zna nešto više ?

morski
26.02.2005., 00:17
RADIMIR ČAčIć POSTAO DRUGI NAJVEćI DIONIčAR ATLASA
Kako donosi Vjesnik, nedavno je kao drugi najveći dioničar (za ulaz još uvijek relativno povoljne dionice) Atlasa osvanuo Radimir Čačić. Riječ je čini se o paketu od pet posto dionica trenutne vrijednosti oko 8,5 milijuna kuna koje je ranije držala splitska Imex banka. No, Čačićev interes za turizam nije od jučer, jer on je preko Coning grupe suvlasnik i HUT Kukljica, te niza turističkih nekretnina.

Kupio danas pa da vidimo di će nas ovo dovesti ;)

Sleeper
26.02.2005., 01:41
Trebalo bi pričekati rezultate - mogli bi se nemilo iznenaditi... Na duži rok ok - vrijedi, ali bojim (ili nadam) se da bi se kroz skoro vrijeme moglo kupiti po ipak nešto nižim cijenama... Iako - čačić nije debil, može do informacija, sumnjam baš da su ga nag..., pa me to koleba lagano - ali ipak...
Pitam se nije li to potez koji bi trebao spriječiti jači pad cijene nakon objave rezultata, ono tipa - "gradit ćeš garažu ali daj malo ruke..."
u prilog tome ide i ovakva debilna izjava u vjesniku - nisam pametan... vidjeti ćemo...

atila
27.02.2005., 19:13
Mislim da naš bivši ministar nije od jučer da bi tek tako ušao u nešto a da se tamo nešto ne kuha.

Feral
27.02.2005., 23:18
Bio je on i u Rijeckoj.

Tko zna kakvi su ti dealovi. Mozda je tu usao u planirani gubitak uz dogovor da se namiri negdje drugo.

Sto se tice fer vrijednosti firme, prema historical financial statement trenutno vec precjenjena. Future cash flows nemam - mozda se tu krije catch 22.

Kbin
28.02.2005., 01:28
Ali i na vrijeme izašao iz Riječke. Jedan od rijetkih :confused:

Feral
28.02.2005., 09:06
Nisam siguran, dijelom je bio izasao par dana prije sloma ali mu je veci dio udjela otisao kvragu.

Pored toga sto on moze napraviti u firmi ako ima svega 5% dionica. Da li netko zna bit cijele price ?

six2nine
28.02.2005., 14:50
Ne znam ali naslov u vijesniku bio je prevelik i beznacajan, meni lici na placeni oglas...
i ne mislim jos ulazit...

mich
07.03.2005., 12:10
Stanje na dan: 04.03.2005

ŽURIĆ RATKO ZAGREB, HRVATSKA
Skrbnički račun:
RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB ZAGREB, HRVATSKA

================================================== ============
Otišao je gospodin!

Monk
07.03.2005., 12:36
Stanje na dan: 04.03.2005

Skrbnički račun:

================================================== ============
Otišao je gospodin!

Sorry radi off topic, ali pozdravljam A.Premužaka!
Alene, ako pratiš ovaj forum, pošalji poruku na private ako si za cugu.
p.s.bivši kolega iz Plive!
Sorry još jednom. :)

igrac
07.03.2005., 12:49
Mislim da gospodin nije otišao nego se sakrio iza odvjetničkog ureda odvjetnika Žurić Ratka, o tome je Čačić pričao u Slobodnoj prije nekoliko dana Slobodna - Atlas (http://www.slobodnadalmacija.com/20050301/ekonomija01.asp)

Zanimljivije je pojavljivanje skrbničkog računa kod RBA banke na 6.-om mjestu.

Feral
07.03.2005., 13:23
Pa sto se nije odmah skrio nego da se sad mi patimo i nagadjamo ?

Iza skrbnickog RBA moze biti bilo tko ? Any hints ?

Vex40
14.03.2005., 15:32
ništa se više ne piše o ovj dionici, a cijena lagano i konstantno pada.kada će bit gotova finan. izvješća?

jsedlar
02.05.2005., 15:56
znali neko kolika je racunovodstvena vrijednost atlasa

baronx
28.07.2005., 15:24
Atlas povećao gubitak u prvom dijelu godine

Gubitak u prvih šest mjeseci povećan je s 1 na 3,5 milijuna kunaNajveći domaći touroperater i turistička agencija, dubrovački Atlas, u prvih je šest mjeseci ove godine ostvario gubitak u iznosu od 3,51 milijuna kuna, što je 3,5 puta više od gubitka ostvarenog u istom razdoblju lani koji je iznosio 1,03 milijuna kuna.

Šestomjesečni su poslovni prihodi Atlasa, u odnosu na prošlogodišnje, smanjeni za 5,1% na iznos od 72,3 milijuna kuna, dok su ukupni prihodi društva, zahvaljujući porastu financijskih prihoda s osnove pozitivnih tečajnih razlika, zabilježili manji, 3,3%-tni pad na 81 milijun kuna, pokazuju nekonsolidirani podaci proslijeđeni Zagrebačkoj burzi.

Istodobno su i poslovni rashodi Atlasa smanjeni za 2,9% na 76,6 milijuna kuna. U njihovoj strukturi jedino su materijalni troškovi poslovanja značajnije smanjeni (-4,4%), a oni su iznosili 53,1 mil. kuna. Zbog povećanja financijskih rashoda Atlasa, uglavnom s osnove negativnih tečajnih razlika, ukupni se rashodi društva nisu značajnije mijenjali u odnosu na prošlogodišnje te su u prvih šest mjeseci ove godine iznosili 84,5 milijuna kuna.

U odnosu na kraj prethodne godine, dugoročna je zaduženost Atlasa smanjena za 5,2% na 104,3 milijuna kuna, dok su istodobno kratkoročne financijske obveze povećane za 8,8 milijuna kuna. Obveze prema dobavljačima Atlasa, na kraju lipnja ove godine su iznosile 45,1 mil. kuna i bile su u cijelosti pokrivene potraživanjima od kupaca koja su iznosila 59,9 milijuna. Prema komentaru uprave, na likvidnost Atlasa utjecao je sezonski karakter poslovanja društva, a eventualno nastali problemi u tom smislu, rješavali su se kratkoročnim zaduživanjem kod poslovnih banaka.

Atlas je danas sazvao Glavnu skupštinu za početak rujna. Na skupštini bi dioničari trebali potvrditi odluku da se dobit od 1,24 milijuna kuna ostvarena prošle godine iskoristi za pokrivanje gubitaka iz prethodnih godina. Također, zbog gubitaka iz prethodnih godina na Skupštini bi se trebalo odlučivati o smanjenju temeljnog kapitala s 191 na 95,5 milijuna kuna smanjenjem nominale dionice sa 100 na 50 kuna.
Dioničari bi trebali potvrditi i manju izmjenu u Nadzornom odboru društva. Iz Nadzornog odbora trebali bi izaći Dubravka Perleta i Neven Staver, a u NO trebao bi ući Ivica Mišetić, prvi čovjek Croatia Airlinesa. Članovi NO koji bi trebali ostati u njegovom sastavu su Zoran Posinovec, Patricio Balmaceda Tafra i Alexandar Petar Tudor Bakulić.

Dionicom Atlasa danas se na Zagrebačkoj burzi u ranim poslijepodnevnim satima trgovalo na razini od 77 kuna što je 3 kune (-3,8%) manje u odnosu na zaključnu cijenu od utorka. (Bankamagazin)

http://www.bankamagazine.hr/dnevnevijesti/vijest.2005-07-27.8709988369

Diva
28.07.2005., 16:02
evo već se i kupnja miče
maklo se skoro 2000 kom sa kupnje

baronx
28.07.2005., 16:22
na kupnji je bilo preko 10.000 komada...sada je ostalo svega oko 6000!

baronx
28.07.2005., 20:28
..a nakon što je pola sata pred zatvaranje burze iskrcano preko 1600 komada, na kupnji je ostalo oko 4500 komada....ako ovako nastavi ATLS bi mogao otklizati do buduće nove nominale (50 kn) ili netko vidi razlog za optimizam u vezi ove dionice?

medvjed
29.07.2005., 00:41
šanse da ode ispod 70 kuna su nikakve,no budemo vidjeli.

bbt
29.07.2005., 09:03
Gazda je odlučio rastjerati visoko pozicionirane u vlasničkoj strukturi.
Ne vjerujem da će ih samo tako prestrašiti.
A ovi mali ko' mali, bjež' tamo, bjež ovamo.

baronx
29.07.2005., 09:09
1700 komada prekjučer, pa 2500 komada jučer teško da su iskrcali "mali"....prije će biti da su počeli prodavati ovi iz top 10...

geene
29.07.2005., 10:26
Ljude je prestrašilo najavljeno smanjenje nominalne vrijednosti,a ni rezultati nisu baš sjajni.Jedino što mi izgleda dobro je smanjenje dugoročne zaduženosti i to da su obaveze prema dobavljačima u potpunosti pokrivene,Znači da još nisu u velikim nevoljama ili se varam?Kupnja se povlači,no to je uvijek tako kada se obznane negativne vijesti.Do kuda će se povući,vidjet ćemo.Do 50kn teško,no da će posjetiti 70 lako moguće.Stampedo zna uzrokovat svašta.Kao i uvijek,u budućnosti leži odgovor.

nevenb
29.07.2005., 10:28
hehe, obveze pokrivene potraživanjima! to jako puno znači u rh uvjetima :biggrin:

svibor
29.07.2005., 10:34
pa o ćemu vi pričate ovo smanjenej nominale nije više "drek" nek je "govno" knjigovotstvena vrijednost je i dalje ostala ista sve jedno je imaš li nominalu 100 i 50 gubitaka ili 50 nominalu bez gubitak uvijek ti ostaje 50. što se tiče rezultata to je drugi par cipela

george
29.07.2005., 10:40
šanse da ode ispod 70 kuna su nikakve,no budemo vidjeli.

Zašto su šanse nikakve? S druge strane, zašto šanse ne bi bile jednake onima kao kad je Atlas s 20 došao do 90 kn? Znam ljude koji su otegnuli čekajući da dođe sa 18 na 20 i to godinu dana, ako se ne varam.

veljaca
29.07.2005., 12:58
Ne razumijem čemu to natezanje oko smanjenja kapitala, knjigovodstvene vrijednosti. Pa ljudi to je DU ekipa, imaju nekretnine u starom gradu, tome je vrijednost porasla masu poslijednjih godina, pogledajte njihovu materijalnu imovinu, ja nisam vidjela nikakve pomake, revalorizacije u plus. Uz to, dobili koncesiju za izgradnju parkinga i trgovačkog centra u DU, to treba turizmu, jest da je to stara vijest, ali se valjda zaboravlja. A žičara!? A koliko sam u DU vidim da rade dobro i puno!
Turizam tog kraja je budućnost!
Ja čekam dno pa onda unutra! Što mislite gdje će stati?

medvjed
29.07.2005., 16:57
zato što ne bih htjeo da se ponavljam sa nekim forumašima koji su iznjeli razmišljanja koja s njima dijelim i nije ista situacija kao prije dvije godine.

bikgovori
19.08.2005., 09:50
Umro čileanski milijarder hrvatskog podrijetla Andronico Lukšić

A testament?

Bzzzzz....
19.08.2005., 10:18
Ranije sam negdje pročitao da se njegov sin nema namjeru bavit ugostiteljstvom.
Dakle rasprodaja carstva

Marko Marulić
31.08.2005., 14:47
Može li mi neko dati nekakvu analizu o ovoj dionici, ja razmilšljam o kupnji, obzirom da već dugo vremena se kreće oko 80 kn

atila
31.08.2005., 15:15
oko 80 kn nalazi se zadnjih 8 mjeseci iako mislim da bi mogla slobodno do 100 kn ,ali tako ti ja mislim u zadnjih 8 mjeseci :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Salamander
22.09.2005., 17:19
ATLAS, turistička agencija dioničko društvo, iz Dubrovnika - upiala je u Trgovački sud u Dubrovniku pojednostavljeno smanjenje temeljnog kapitala.

Temeljni kapital Društva smanjen je zbog pokrića gubitka sa iznosa od 191.000.800,00 kn za iznos od 95.500.400,00 kn na iznos od 95.500.400,00 kn temeljnog kapitala. Nakon upisa, kapital je podijeljen na 1.910.008 redovnih dionica na ime, burzovne oznake ATLS-R-A, svaka u nominalnom iznosu od 50,00 kn.

Sale_cr
22.09.2005., 17:28
A to znači za običnog dioničara ... ?

atila
22.09.2005., 18:00
A to znači za običnog dioničara ... ?
ako si mislio na početnike,bitno je znati da je to dobar potez od strane uprave,a to naj bolje vidiš po boji (zelena ili crvena) :biggrin: :biggrin:

makoz
08.10.2005., 14:23
Jel zna netko sta se desava s ovom dionicom?
Koja se cijena moze ocekivati od ove dionice?
U onom razdoblju ludovanja na burzi u proljece bila je cak stigla do oko 100 nakon toga se se drzala na nekih 75-80...sada je opet skocila na 90 i odrzava se vec par dana na oko 85...sta dalje ocekivati???

S_T
26.10.2005., 13:23
Šta je to sa Atlasom 23 transakcije do sada?

lea
26.10.2005., 13:30
Dobit 25 milijuna u trećem kvartalu

atila
26.10.2005., 13:37
A ja izašo prije 7 dana na 84,25 :mad:

Neurosinner
26.10.2005., 13:52
Tijekom ovog tromjesečja izvršeno je uslađivanje dugotrajne imovine sa tržišnim vrijednostima, kao i odlukom Glavne Skupštine Atlas d.d nominalna vrijednost dionica smanjena je na 50,00 kn, što je rezultiralo smanjenjem temeljnog kapitala Društva a radi namirenja prenesenih gubitaka iz prethodnih godina.

i ovo bi moglo pomoći. sijećam se dana kad sam se kontao bi il ne bi kupio po 20 :)

player
26.10.2005., 18:08
ako je cijena u sijecnju nakon proslogodisnjih rezultata u jednom trenutku dosazala 100, onda se nakon ovakvog poslovanja moze ocekivati i povratak ili cak proboj te razine. s tim da tada nije bilo niti govora ili spekulacija o mogucoj prodaji od strane vecinskog vlasnika, a sada su one sve glasnije. svi znamo koji je razlog tome. jos samo da malo poprave posljednji kvartal sto je lakse u odnosu na prvi.

pozdrav,

player

lea
27.10.2005., 10:48
DUBROVAČKO GRADSKO POGLAVARSTVO
Agencija Atlas prodaje zemljište u Dubrovniku

DUBROVNIK – Članovi Gradskog poglavarstva upoznati su s namjerom turističke agencije »Atlas« da za 5,3 milijuna eura proda jedno od najatraktivnijih zemljišta u neposrednoj blizini dubrovačkih zidina. Na tom predjelu je planirana gradnja poslovnog centra s višekatnom podzemnom javnom garažom smještajnog kapaciteta za 600 vozila. Prema ranije potpisanom ugovoru, partneri u gradnji tog izuzetno značajnog objekta trebali su biti »Atlas« i Grad Dubrovnik koji je također vlasnik dijela tamošnjeg zemljišta. Međutim, očito je da je nakon nedavne smrti čileanskog bogataša hrvatskog porijekla Andronika Lukšića, koji je u procesu privatizacije kupio većinski paket dionica »Atlasa«, nastala promjena u poslovnoj politici dubrovačke agencije s izmijenjenim prioritetima. U skladu s pravom prvokupa zemljište je najprije ponuđeno Gradu Dubrovniku, ali s obzirom da gradski praračun ne raspolaže s 5,3 milijuna eura nastojat će se naći adekvatno rješenje uz podršku Vlade RH. Za sada se ne zna hoće li promjena vlasništva zemljišta kod gradskih zidina uzrokovati odgađanje ostvarenja programa gradnje poslovnog centra i podzemne garaže.

player
27.10.2005., 13:42
ma imaju oni u Dubrovniku vrijednih nekretnina jos mnogo. evo danas promet preko milijun kn. mozda se i zaba ukljucila u kupovinu s obzirom na svoj jucerasnji komentar trgovine objavljen na webu. ali i prodavatelj/i su neumorni s obzirom na volumen.

pozdrav,

player

Polikarpov
04.11.2005., 13:14
Veljaca:"A žičara"...
Sto s Zicarom?
Lezi i dalje jedna na Plocama a druga kabina na Srdju. Strojarnica je i dalje u rupama od silnih granata.
Autobusni park im je svaki dan sve losiji i losiji
Brod "princese of Dubrovnik" im redovno lezi u gruskoj luci.
ne znam...ne znam..

bik
04.11.2005., 13:16
Ne znam ni ja ali mislim da će se tu događati velike stvari kao gradnja poslovnog kompleksa a moguće je i preuzimanje. Nije velik promet zadnji tjedan slučajan.

jpetricus
04.11.2005., 15:11
Svi najvljuju velike stvari ali sumnjam u njih, Uprava Atlasa ni sama nije sigurana sta bi sada i kuda bi!

optimist
11.11.2005., 12:54
Gotovo sam siguran da ce tu biti preuzimanja prije ili kasnije, samo je pitanje cijene.

Damian
11.11.2005., 13:06
Na čemu temeljiš takvo očekivanje?

atila
11.11.2005., 13:38
Pa ovo je lako obrazložit činjenicom da je sin pokojnog Lukšiča
koji je njegov nasljednik obijevio da se neče baviti turizmom, ali
to je na kraju krajeva več pisano na ovom forumu.

jpetricus
11.11.2005., 13:42
to je mozda pricao ali sta je on ustvari mislio - hmmm, Dubrovnik easy money!

toma
16.11.2005., 16:50
smatra li itko trenutnu cijenu dionice dobrom za izlazak iz iste?

Damian
20.11.2005., 20:57
Novost na 10. mjestu?

EQUITAS D.D. ZAGREB, HRVATSKA
Skrbnički račun:
ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. ZAGREB, HRVATSKA

jpetricus
24.11.2005., 14:39
Sta se desava s ovom dionicom?

http://www.zse.hr/novosti/627-05-ATLS_Odluke_Izvanredne_GS.pdf

Polikarpov
27.12.2005., 16:49
Odbijena ponuda Atlasa

Poglavarstvo je na jucerasnjoj sjednici (22. prosinca) odbilo ponudu Atlasa za kupnju 2952 metara kvadratnih parkinga ispod žičare za iznos od 5. 313.600 eura.

"Glas Grada" 23. prosinca 2005.

hustler
02.01.2006., 12:03
Čitam malo god. izvješće s 31.12.04. i vidim zemljište = 75,6 mi. kn, zgrade = 0, ostali građevni objekti 43 mil. kn. Da li neko zna osim pakinga za koji traže 40 mil. kn, što bi još moglo ući u vrijednost zemljišta ? Znam da su vlasnici Atlas cluba Nautika, Konavoskih dvora, Hotela Odisej na Mljetu. Možda oko hotela ima zemlje, a možda još negdje imaju kakvu parcelu ? Možda bi neko od ovdje prisutnih Gospara znao točnije...
po mojim saznanjima osim poslovnica imaju upravnu zgradu na Gospinom polju i zgradu na Pilama, samo ne znam kako to vode u bilanci ako ne pod ost. građ. objekti !?

Svima želim sretno Novo ljeto !

DaX
02.01.2006., 12:31
Atlas planira graditi elitne golf terene na Srđu iznad Dubrovnika, uz to imaju u vlasnistvu atraktivno zemljiste blizu starih zidina kojemu je procjenjena trzisna vrijednost 5,3mln eura sto je izvanredni prihod, po dionici preko 40kn (ako se ne varam), a objavili su interes za prodaju navedenog zemljista. Grad ima pravo prvokupa ali nema love iz proračuna pa se traži drugi kupac. Također Atlas ima potraživanja za hotel izgrađen na Kopaoniku u Srbiji.

Vlasnici su :ekskluzivnog restorana Atlas klub Nautika - zasticeni spomenik kulture, Atlas club restoran Konavoski dvori u Konavlima, hotela Odisej na Mljetu.

To su stvari koje su dostupne javnosti, kad se probije ova granica od 85kn, trebalo bi to otici jos gore....
Najbolje da se javi netko iz Dubrovnika sa relevatnim podacima, ovo su ipak samo javno-dostupni podaci...

Sretna Nova svima!

hustler
02.01.2006., 12:47
Nema love zato je i odbijeno zasad, to ti je cca 21 kn/dionici kad prodaju, a ova potraživanja u Srbiji bi već trebala biti u bilanci....šta bi još mogli imati u dug. mat. imovini ?

toma
05.01.2006., 14:46
Nitko ne komentira članke,(Feral, Dubrovački list, Setemana), o ugovoru o skidanju zabrane otuđenja (prodavanja) za palaču Pozza na Pilama (oko 1100m2 procjenjenih na 11 mil EUR) i prostora u zgradi Lučarice pored crkve Sv. Vlaha?

matematic
05.01.2006., 14:53
Mozes li, molim te, malo sire o tome?

toma
05.01.2006., 15:14
Ne bih sada prenosio cijeli članak, ali ukratko radi se o ugovoru koji je u travnju 2005. sklopljen između Grada Dubrovnika i Atlasa o gradnji centra iza Grada,u kojem je skinuta zabrana otuđenja na spomenutim nekretninama, a koja je važila već više od desetljeća. Gradonačelnica Šuica je izjavila da su to naklapanja žutog tiska međutim nigdje u članku nije opovrgnula informaciju. U članku još stoji da su se naklapanja pokazala točnim zbog Atlasove prodaje 2925m2 zemljišta podno žičare na kojem se projekt trebao ostvariti.

Marko Marulić
05.01.2006., 16:05
MILIJUNI U MAGLI
Luko BRAILO
29. prosinca, 2005.

"Atlas" u gradnju Centra iza Grada ide, ali kad "posebnim ugovorima" uredi i "ostale međusobne odnose" s Gradom Dubrovnikom. "Atlas" će, dakle, pod posebnim uvjetima jednoga dana napustiti ogromne prostore u Gospinu polju, dok je vodstvu te agencije omogućena prodaja atraktivnih prostora do crkve svetoga Vlaha i na Pilama. Tako povoljan ugovor rijetko se potpisuje, a što to znači u praksi, vidjelo se kada su direktor "Atlasa" i dubrovačka gradonačelnica potpisali i tzv. Dodatak Ugovora o davanju prava korištenja poslovnih zgrada, kojim je "Atlasova" upravna zgrada na Pilama, brisanjem odredbe o zabrani otuđenja, praktički upućena tržištu na prodaju

http://feral.mediaturtle.com/look/weekly1/article.tpl?IdLanguage=7&IdPublication=1&NrArticle=12495&NrIssue=1058&NrSection=1

Smart
05.01.2006., 16:41
Mislim da Feral i Dubrovački List nisu mjerodavni sa svojim člancima jer ih se kontrolira od strane "vlasnika", dok se već u Setemani može nešto pročitati što nije ispolitizirano.
Inače, svi ugovori između Atlasa i Grada te Atlasa i trenutnih najmoprimaca u njihovim prostorima oko Starog grada su toliko smješni i nepovoljni za Atlas da bi se dalo o tome diskutirati u nedogled.
Npr. Nautika je u najmu sa cifrom da te zaboli glava, a u ugovoru stoji da se najam prebija sa reprezentacijama Atlasa. Dakle čista 0, itd...

Megaloman
05.01.2006., 19:01
Ljudi ali to nije lose, jer se (to znam iz vlastitog iskustva, jer radim u turizmu) biznis se radi iskljucivo za stolom, a partnera ima masu. Atlas ih mora imati puno. Tokom contractinga je barem 3-4 vecere, a s obzirom na cijene Nautike to je najmanje 2000 kn po veceri i to je ogromna lova. U turizmu je reprezentacija veliki faktor u troskovima...

Trump
06.01.2006., 04:25
Mislim da Feral i Dubrovački List nisu mjerodavni sa svojim člancima jer ih se kontrolira od strane "vlasnika", dok se već u Setemani može nešto pročitati što nije ispolitizirano.
Inače, svi ugovori između Atlasa i Grada te Atlasa i trenutnih najmoprimaca u njihovim prostorima oko Starog grada su toliko smješni i nepovoljni za Atlas da bi se dalo o tome diskutirati u nedogled.
Npr. Nautika je u najmu sa cifrom da te zaboli glava, a u ugovoru stoji da se najam prebija sa reprezentacijama Atlasa. Dakle čista 0, itd...

Super, nisam ovo znao. Pozdravljam gospodina najmoprimca koji već uredno godinama kuka nad mjesečnom zakupninom od 75.000 kn iliti 10.000 Eur.
On "mora" držati taj nivo cijena, jer mu je najam strašno visok, i uredno to naglašava u svim intervjuima, a nije bio u tiskovinama jednom.

johhny
26.01.2006., 15:36
Atlas je duže vrijeme u začaranom krugu oko 80 kn, da li vjerujete da može izaći iz njega i krenuti prema 100 kn ?

shomi
26.01.2006., 15:41
Atlas je duže vrijeme u začaranom krugu oko 80 kn, da li vjerujete da može izaći iz njega i krenuti prema 100 kn ?
ne moze jer nisu ni toda a niti grba vlasnik.

samo njihove su in

perolero
01.02.2006., 15:29
Da li netko može nabaviti specifikaciju materijalne imovine Atlasa????
Vrijednost ćemo onda lako odrediti.

edomajka
01.02.2006., 16:03
ne moze jer nisu ni toda a niti grba vlasnik.

samo njihove su in

shomi, zaboravio si flokija. mogao bi on baciti oko na ATLS. to je dionica njemu po cefu. niskolikvidna, pokupi 20% i brise :)

matematic
01.02.2006., 16:08
Edo krivo pitanje si postavljas. Nije pitanje sto je Floricicu po cefu i zasto, trebas se pitati zasto je to tebi vrijedno.

edomajka
01.02.2006., 16:13
Edo krivo pitanje si postavljas. Nije pitanje sto je Floricicu po cefu i zasto, trebas se pitati zasto je to tebi vrijedno.

ja sam tu samo komnetirao, nazovimo ih tako, market makere i dodao flokija kao jednog od njih, a ne da li je dionica ok ili nije. procitaj post u cijelosti prije nego pametujes

shomi
01.02.2006., 16:29
shomi, zaboravio si flokija. mogao bi on baciti oko na ATLS. to je dionica njemu po cefu. niskolikvidna, pokupi 20% i brise :)
cini mi se da je previse slobodnih dionica u igri (za flokijev stil igranja). sto naravno ne znaci da nece navalit cim zavrsi s nekom drugom.

matematic
01.02.2006., 16:41

Da edo, nisi rekao da valja, samo sugeriras da bi se mogao pojaviti kupac koji ce je dignuti 20%.

Sasko
02.02.2006., 23:05
danas je bio vrlo interesantan dan. puno se toga pretocilo na 83 kn. no pred kraj prvo je lik okrenu prema gore do 85 i skinuo 1539 komada, da bi se u slijedecoj sekundi cijena spustila na 80 i lik prodao 1500. netko se boji da mu ATLS prerano ne pobjegne...
proslo 17472 komada, a cijena se nije makla s mjesta. nekako mi se cini da se tu kuha nesto. dubrovcani javite se...

Murvar
03.02.2006., 11:19
u prvih 5 minuta 63768 komada....po 80 HRK-a

megdan
03.02.2006., 11:35
Iskrcao se Radomir :)

johhny
03.02.2006., 11:38
Iskrcao se Radomir :)

Pitanje je tko se ukrcao ?

Salamander
03.02.2006., 12:29
Fakat ne kužim ako se Radomir iskrcao pa on je prije godinu dana kupio po ATLS po cijeni od 80!? Čovjek je ostvario gubitak - teško za vjerovat!

soultaker
03.02.2006., 12:35
a zašto te to čudi? pa nije on ulazio kao i mi mali da proda za par mjeseci. kako je izgubio na VART iz lokal patriotizma. kupovao prije uvrštenja u prvu kotaciju a onda poslije bježao uz gadan minus. on je potpuno drugi par cipela.

Salamander
03.02.2006., 12:38
Da ali baš sad u ovom trenutku izlazit pa ako je u ATLS ušao ne špekulativno nego strateški zašto izlazi? Ako je pak s druge strane htio zaraditi baš na ATLS-u šta nije mogao pričekat početak sezone kada će mu cijena neminovno biti viša?

poznavatelj
03.02.2006., 12:46
Fakat ne kužim ako se Radomir iskrcao pa on je prije godinu dana kupio po ATLS po cijeni od 80!? Čovjek je ostvario gubitak - teško za vjerovat!

Odi na Crosec http://www.crosec.hr/jik/main.asp
Klikni na Atlas. Tamo traži po godinama.

U 12/2000. javljaju se:
CONING D.D., - , dionica (2,45%)
CONIGANA D.D., - , dionica (2,44%)

U 3/2001. javlja se:
radimir čačić, - , dionica (4,94%)

Ostalo je povijest. :)

Šjor
03.02.2006., 13:18
danas je bio vrlo interesantan dan. puno se toga pretocilo na 83 kn. no pred kraj prvo je lik okrenu prema gore do 85 i skinuo 1539 komada, da bi se u slijedecoj sekundi cijena spustila na 80 i lik prodao 1500. netko se boji da mu ATLS prerano ne pobjegne...
proslo 17472 komada, a cijena se nije makla s mjesta. nekako mi se cini da se tu kuha nesto. dubrovcani javite se...

Nema tu ništa čudno, vjerovatno ne vidi neku perspektivu u ovoj dionici.Isto tako i ja tu nevidim neki značajan rast /premda iz patriotizma i ja sam unutra/. Jedino u slučaju povratka Kopaonika ili kako li se zvala najveća investicija Atlasa za vrijeme Yu.
Za info. u vezi Atlasa prije će doznati Vi u Zagrebu nego ja ovdje.

dio
03.02.2006., 14:20
Sve što napišem je usmena predaja zato uzmite s rezervom! Dakle, već neko vrijeme govori se o prodaji Atlasa, a lako je moguće da je do današnje trgovine došlo jer budući partner nije nekome po volji. Ja sam se već nekoliko tjedana punio što je vidljivo i u temi "razotkrivamo..." Eto....

O'Stoja
03.02.2006., 19:00
Evo što su Brokeri ZABA-e napisali o današnjoj trgovini Atlasom:

"Danas je u fokus došla i dionica Atlasa, kojom je ostvaren promet od 5,5 mln kn, što je čini najlikvidnijom dionicom dana. Naime, blok transakcije na po četku trgovanja kojom je vlasnika zamijenilo nešto više od 63.000 dionica na 80 kn obilježilo je trgovanje. Povalćenje jednog od većih dioničara čini se da je reduciralo pritisak na prodaju i rezultir alo cjenovnim rastom preko 90 kn, to ujedno predstavlja skok za više od 12%."

Ovo s 90 kuna zvuči bombastično, no zaboravili su (ili možda "zaboravili"??) napomenuti da je prosječna cijena današnjeg velikog trgovanja iznosila 80,61 kn.

Drugim riječima, od ukupno protrgovanih 68.729 komada samo je oko 5.000 komada moglo proći po cijenama višim od 80 kn tako da i tu činjenicu treba uzeti u razmatranje...

Sasko
04.02.2006., 00:14
izgleda da su se moja predvidjanja od jucer obistinila. krenuli smo prema 90. tu ce biti malo iskrcavanja ovih koji su se ukrcavali jucer na 83, no nema toga puno. slijedeci tjedan cemo navijati, lizni 100, lizni 100 :)

Sasko
04.02.2006., 00:16
Da edo, nisi rekao da valja, samo sugeriras da bi se mogao pojaviti kupac koji ce je dignuti 20%.

izgleda da je edo bio u pravu kad je pricao o tome. a izgleda da si ti pogodio postotak :)

shomi
04.02.2006., 02:16
spomenuo edo i postotak

perolero
06.02.2006., 10:01
Od petka među prvih 10 dioničara je Mensur Jašarević (predsjednik uprave HG Spot).

noe
07.02.2006., 11:55
Od petka među prvih 10 dioničara je Mensur Jašarević (predsjednik uprave HG Spot).

Hmmm, ako sam dobro pratio gospodin MJ se je pravovremeno pozicionirao u TNSA u tjednu kada je bila oko 1,650 kn i ispao s liste prvih 10 dioničara u tjednu kada je ista bila 2,150-2,200 kn.
Dobar tajming, mora se priznati. Nadam se da je i u slučaju ATLS u pravu

atila
07.02.2006., 12:05
Nemojmo zaboraviti da se slični scenari dešavao i lanjske godine kad je uletio Čačić
pa nakon godine dana izašao u minusu (barem je tako prikazano).

shomi
07.02.2006., 12:36
poslovna zgrada na pilama - 1000m2
odisej na mljetu
zicara dobila lokacijsku dozv. 2007 u prometu, novci osigurani (imala je do 250 000 putnika godišnje)
na srđu vlasnici terena (tamo ce se gradit rest. hotel, i golf tereni)
mokošica -kompleks, 10-15000m2 veliki prostor sa aktualnim idejama o dogradnji marine
restorani nautika na pilama i konovalski dvori
gliser princess of dubr 2.5mil e star 8 god kapacitet 300 putnika vozi istra -venecija
par manjih brodova
jos jedan gliser
lučarica, zgrada na stradunu -njihova, renovirana, dali ponudu za najam (vrijedi bar 1mil e) oko 150m2
parking -vlasnici 50 % zemlje
30 autobusa

(u centru DU m2 dođe 5-6 mozda 7000 eur)

duzni luksicu 12 mil e (s trenutnom zaradom isplate to za 4 g)

vise od 50% dobit veca u 3q ove godine
p/e nizi od 10
trenutna tržišna kapitalizacija je 24 mil eur !!!

nisam brojao poslovnice po cijeloj obali i zagrebu

borg
07.02.2006., 12:41
Nemojmo zaboraviti da se slični scenari dešavao i lanjske godine kad je uletio Čačić
pa nakon godine dana izašao u minusu (barem je tako prikazano).

Ma nema tu minusa, transakcija je bila dogovorena na burzi...
A dalje možemo nagađati...

matematic
07.02.2006., 13:00
p/e nizi od 10

Bez namjere da spekuliram o vrijednosti i kretanju cijene, ispravak gornjeg posta.
Zadnji kvartal:
2004: -13 mil kn
p/e=140 (temeljem e iz 2004 i p=90 kn)

ili p/e oko 21 (ako gledas zadnja 4 kvartala)
;)

shomi
07.02.2006., 13:18
..pusti ti 2004-tu

i naplati svim 250000 posjetitelja zicare godišnje minimum 150 kn kartu za voznju (kava u DU je 18 kn) i eto svake god dupla dobit u odnosu na ovogodišnju razinu

matematic
07.02.2006., 14:34
E hebiga, sad ispada da vise nije vazno ono sto ti je post prije bio argument.
No dobro da ne cjepidlacim, evo prilike da napises vise o projektu zicara.

(Inace 250 000 posjetitelja x 150 kn = 37,5 mil kn prihoda
Da je sve profit bilo bi odlicno.Ali kavica na Srđu će spasiti stvar.) ;)

Eh da, volim kupiti proizvod a ne ideju.

shomi
07.02.2006., 14:46
hocu reci dobit raste, 2007. je blizu a proizvod kosta 24 mil. eur (+dug) i lociran je u DU i jos ponegdje po jadr. obali

u pravim rukama taj proizvod je stroj za pravljenje novca..

p.s. sto se tice zicare.. ja sam svoj domaći napravio

p.s.II. ne razumijem te koji si to argument ja pobijam.. p/e za ovu g. zasad je ispod 10!! (ako si na to mislio)

matematic
07.02.2006., 15:47
Nadam se da ti je jasno da je poslovanje atlasa sezonskog karaktera.

Erik
07.02.2006., 16:04
p.s.II. ne razumijem te koji si to argument ja pobijam.. p/e za ovu g. zasad je ispod 10!! (ako si na to mislio)

matematic je potpuno u pravu. P/E za ttm (zadnjih 12 mjeseci) je 21,8, dakle ni blizu 10. S obzirom da se radi o izrazito sezonskoj dionici, ne možeš gledati samo zadnjih 9 mjeseci.

shomi
07.02.2006., 17:04
iz godine u godinu se minus zadnjeg q smanjuje. dobit prvih devet mj. ove godine je 60% veca nego prethodne. biti ce vjerovatno minus i ovaj 4q ali sigurno nece koliko i prosle g. jer je ocito da se nesto u svezi same organizacije poslovanja mijenja nabolje, nije istina da je bilo 60% turista vise nego lani.

a potencijalnog kupca atlasa bi trebalo vise zanimati p/e sljedecih 12 mj. (ili bolje receno 24mj) nego zadnjih. imho, sto bi rekli..

borg
07.02.2006., 17:16
matematic je potpuno u pravu. P/E za ttm (zadnjih 12 mjeseci) je 21,8, dakle ni blizu 10. S obzirom da se radi o izrazito sezonskoj dionici, ne možeš gledati samo zadnjih 9 mjeseci.

Po mojoj računici P/E turizma je oko 28... Znači da je ATLS još uvijek OK,a i posluje sve bolje... :thumbsup:

mba
08.02.2006., 11:08
Tjedan je obilježila i dionica dubrovačkog Atlasa. Naime, drugi najveći dioničar Ratko Žurić iz Zagreba prodao je gotovo pet posto dionica te tvrtke za 7,3 milijuna kuna. Nije otkriveno tko je njihov kupac, ali je poznato da je najveći dioničar te tvrtke obitelj Lukšić iz Čilea, koja je prije te transakcije posjedovala gotovo 75 posto dionica Atlasa.

Izvor: Glas Istre, 7.2.2006

perodegenero
08.02.2006., 12:21
Hoteli su niska akumulacija profita, a agencije vrte lovu. Posebno ako imaju tako skrivenu vrijednost u nekretninama. Oni jesu sezonski business, ali je sezona u Du ipak najdulja, tako da će im i operativni business rasti.

A nekretnine su do bola...

lea
09.02.2006., 09:43
UNATOČ RASTU DIONICE DUBROVAČKE TVRTKE I DALJE SU PODCIJENJENE
Sve veća profitabilnost Atlasa privlači investiture
Operativnom maržom od šest posto te povratom na dionički kapital od 9,3 posto dubrovačka kompanija sustiže poznatije europske turoperatore što se profitabilnosti tiče
Rast prihoda od prodaje te znatno povećana profitabilnost razlozi su zbog kojih dubrovački Atlas počinje privlačiti pozornost ulagača. Nakon dužeg razdoblja razmjerno skromnoga prometa te malih promjena u cijeni potkraj prošloga i početkom ovoga tjedna dolazi do naglog rasta prometa (prosječno 2 milijuna kuna dnevno) koji je popraćen i rastom cijene dionice od 13,75 posto na 91,00 kunu. Atlas je najveća hrvatska turistička agencija koja najveći dio prihoda ostvaruje organiziranjem turističkih putovanja (29 posto) i izleta (22 posto). Znatan udio u ukupnim prihodima od 12 posto imaju transferi morem i kopnom. Poslovanje je organizirano u obliku mreže od četiri regionalna centra (Dubrovnik, Split, Zagreb i Opatija) u sklopu kojih djeluje 10 poslovnica i 13 predstavništava, a u vlasništvu kompanije nalazi se i hotel Odisej na Mljetu. Atlas je dio Lukšić Grupe koja u svom sastavu ima i hotelsko-turistička poduzeća Plava Laguna, Hoteli Cavtat te hotele Grand Villa Argentina u Dubrovniku što daje dobru osnovu za iskorištavanje potencijala hrvatskoga turizma.
Snažan rast neto dobiti
Restrukturiranje koje Atlas provodi dvije godine konačno je osim rasta prihoda od prodaje koje najveća hrvatska turistička kompanija ostvaruje već nekoliko godina rezultiralo i povećanjem neto dobiti od čak 46 posto. Naime, do 30. rujna 2005. godine Atlas je povećao prihode od prodaje 7 posto na 172 milijuna kuna, a neto dobit s 14,3 na 21 milijun. Rast prihoda nastavit će se i u sljedećim godinama ako je suditi prema obilježjima turističkih kretanja u 2005. godini. Broj turista u protekloj godini bio je 6 posto veći nego godinu prije, no broj organiziranih dolazaka gostiju bio je čak 13 posto veći što je za turističku agenciju vrlo bitan podatak. Što se organiziranih dolazaka tiče, vodeću ulogu ima Dubrovnik gdje najveći utjecaj ima upravo Atlas. Procijenjenom operativnom maržom za 2005. od šest posto te povratom na dionički kapital od 9,3 posto dubrovačka kompanija sustiže poznatije europske turoperatore što se profitabilnosti tiče. Za usporedbu, švicarska kompanija Kuoni Reisen u 2004. godini ostvarila je operativnu maržu od 2,65 posto te povrat na dionički kapital od 11,62 posto, dok je švedski turoperator Ticket Travel Group ostvario maržu od 0,16 posto te povrat na kapital od 14,50 posto. Iako su navedene kompanije turoperatori koji organiziraju turistički proizvod, a Atlas je u najvećem dijelu incoming agencija, dakle agencija koja prihvaća goste koji dolaze preko turoperatora te je sljedeća karika u lancu turističkih usluga, moguća je usporedba tržišnih pokazatelja. Navedene kompanije znatno su više vrjednovane kada se uzme u obzir knjigovodstvena vrijednost. Odnos cijene i knjigovodstvene vrijednost Kuoni Reisena iznosi 2,63, a Ticket Travel Groupa čak 4,87. Promjena koncepcije turističkih usluga u smjeru sve većeg udjela turista koji dolaze low cost zrakoplovnim kompanijama pozitivno će se odraziti na poslovanje Atlasa jer se povećava udio pojedinačnih turističkih proizvoda poput izleta.

I dalje podcijenjena
Promatrajući potencijal rasta prihoda Atlasa temeljenog na daljnjem razvoju hrvatskoga turizma kao i nastavku povećanja profitnih stopa može se reći da je dionica podcijenjena pri trenutnom odnosu cijene i knjigovodstvene vrijednosti od 1,3. Dionica Atlasa u protekloj godini nije zabilježila rast poput većine ostalih turističkih kompanija pa trenutna cijena pruža povoljnu priliku za ulazak u kompaniju čiju vrijednost procjenjujemo na 1,8 knjigovodstvene vrijednosti, odnosno oko 125 kuna uz napomenu da bi cijena do navedene ciljne vrijednosti mogla doći u relativno kratkom roku s obzirom na znatno poboljšane poslovne rezultate te zanimanje koje trenutno vlada na Zagrebačkoj burzi.

Damir Gubić, www.ilirika.hr

Ulagači spremni za moguću kupnju
Pri vrjednovanju Atlasa treba voditi računa i o mogućoj promjeni strategije većinskog vlasnika, Lukšić grupe, što bi moglo dovesti i do prodaje kompanije. Potencijalnih ulagača u najveću hrvatsku turističku agenciju s razgranatom prodajnom mrežom koja nakon restrukturiranja ostvaruje dobre poslovne rezultate zasigurno ne bi manjkalo, a mogući proces promjene vlasništva proveo bi se uz premiju.

jpetricus
09.02.2006., 16:16
Da li je ovaj clanak kriv za ovakvo trgovanje? Sta je ovo danas s Atlasom? Ili su ljudi saznali nesto vise?

shomi
09.02.2006., 16:19
di ces vise od ovoga..
da na sve ovo sjedne objava o prodaji da vidis di bi bila cijena

jpetricus
09.02.2006., 17:32
bilo je blizu! da li slijedi korekcija?

Smart
09.02.2006., 17:38
Da li je ovaj clanak kriv za ovakvo trgovanje? Sta je ovo danas s Atlasom? Ili su ljudi saznali nesto vise?

Slažem se sa Shomijem. Ovo je dovoljno za ovakav rast pa možda i za dalje. Nisam prepoznao potencijal ovoga, ali mi je drago za one koji jesu. :thumbsup:

Salamander
09.02.2006., 18:29
Sve je to divno, ali ajmo stat na trenutak i zapitat se tko ovako divljački rasprodaje i šta taj zna, a mi ne znamo?

zgtwo
09.02.2006., 23:41
Sve je to divno, ali ajmo stat na trenutak i zapitat se tko ovako divljački rasprodaje i šta taj zna, a mi ne znamo? Mislim da su za zadnjih 10-13% rasprodavali oni koji su kupovali na prekrasne Q3 vijesti, a onda stoicki odradili zaron do 80. Njima je +10% nakon -10% sasvim dovoljno, jer je malo tko nakon Q3 ocekivao pad na cca 80. Po meni ovo je tek 13%-tna reakcija na Q3.

zlatni
10.02.2006., 11:06
dobara odgovor zgtwo, taman sam ja to htio rec, da se takvo pitanje moze postavit na svakoj dionici...... uvijek netko kupuje i netko prodaje, bit je kolilo je kome dosta, meni recimo i 10 ak % dosta a netko ce cekat i 130......

Pevac
10.02.2006., 11:18
Ma članak je samo bio katalizator već pretodno dogovorene akcije. Iz aviona je vidljivo da je članak najobičnija krivotvorena na razini pučke škole. Čovjek se zapita, ne zna li on stvarno ili se pravi da ne zna.

Sudeći po usporedbi i odabiru P/Bv parametra kao ključnog, analiza je u najmanju ruku neozbiljna. No, papir trpi svašta, a pogotovo novinski.

matematic
10.02.2006., 11:53
Bravo pevac, clanak je smijesan i ne bi si dozvolio potpisati isti pogotovo ako se predstavljam kao analiticar.
Od usporedbe krusaka i jabuka (na sto sam upozorava u clanku?!), pa do parametra p/bv koji uzima kao osnovu za usporednu procjenu vrijednosti.
Karikiram, ali jedni mjere broj "dovedenih" gostiju, a drugi broj organiziranih izleta.

nikos
10.02.2006., 12:26
poslovna zgrada na pilama - 1000m2
odisej na mljetu
zicara dobila lokacijsku dozv. 2007 u prometu, novci osigurani (imala je do 250 000 putnika godišnje)
na srđu vlasnici terena (tamo ce se gradit rest. hotel, i golf tereni)
mokošica -kompleks, 10-15000m2 veliki prostor sa aktualnim idejama o dogradnji marine
restorani nautika na pilama i konovalski dvori
...
lučarica, zgrada na stradunu -njihova, renovirana, dali ponudu za najam (vrijedi bar 1mil e) oko 150m2
parking -vlasnici 50 % zemlje
...

nisam brojao poslovnice po cijeloj obali i zagrebu

jel netko zna po kojim cijenama u bilanci vode te nekretnine? jer, ako to nije revalorizirano, a najvjerojatnije nije, onda bi to trebalo biti dosta više od sadašnje...

shomi
10.02.2006., 12:30
koliko ja znam nista nije revalorizirano.

naravno, ako je netko upuceniji nek se izvoli izjasniti..

megdan
10.02.2006., 12:33
jel netko zna po kojim cijenama u bilanci vode te nekretnine? jer, ako to nije revalorizirano, a najvjerojatnije nije, onda bi to trebalo biti dosta više od sadašnje...
Nije revalorizirano, ali je to za vrijednost ove dionice nebitno ili bolje rečeno, manje bitno. Postoje i drugi aspekti vrednovanja tvrtke, nije li tako?

jpetricus
10.02.2006., 12:35
Kao njeno poslovanje! koje je ....

shomi
10.02.2006., 12:38
imas koju str. iza, da se ne vrtimo bas u krug k'o na drugim threadovima

nikos
10.02.2006., 12:39
Nije revalorizirano, ali je to za vrijednost ove dionice nebitno ili bolje rečeno, manje bitno. Postoje i drugi aspekti vrednovanja tvrtke, nije li tako?

Slažem se, ali bi me svejedno ovo zanimalo. Vrlo vjerojatno je tako s većinom tvrtki u HR.

zlatni
10.02.2006., 12:49
Nedavno je Adriatica kupila Iliriku i Rivatours......

ako ste gledali kolike su njihove brojke i p/bv vidjet cete da to nema puno veze, dapace, komprirajuci da knjigovodstvenom ispada da je Adriatica skupo platila akvizicije, ali to nije tako zar ne. !

Po tome bi atlas vrijedi duplo vise kpd prodaje sutra...

matematic
10.02.2006., 14:18
Zlatni gdje si nasao podatak koliko je adriaticanet platila rivatours?

Ma da me ne bi krivo razumijeli, Atlas ima odredenu vrijednost u nekretninama ali o tome necu spekulirati.

zlatni
10.02.2006., 16:25
Iskreno, nigdje sluzbeno, ne smijem izvor odati javno jer ce doticni imat problema.

Al od istog sam doznao da ce se i sluzbeno znat taj podatak.

U svakom slucaju nije tema Adriatica al vrijednost nekretnina je ipak vrlo bitan cimbenik za usporedbu, a recimo adriatica u usporedbi sa Atlasom bi ispala smijesna. Ja osobno jos nisam usao u njega, al se mislim i blizu sam jer znam da vrijedi.

dio
11.02.2006., 08:22
Misterija razriješena. Cijena narasla jer je ušao Equity. Taktika je jasna kao i na ostalim dionicama - biti brži od drugih.
Što je slijedeće? ;)

zlatni
11.02.2006., 13:05
Misterija razriješena. Cijena narasla jer je ušao Equity. Taktika je jasna kao i na ostalim dionicama - biti brži od drugih.
Što je slijedeće? ;)

da, da Equitas d.d., ponavlja se prica kao sa drugim dionicama :) :biggrin:

Sad postoje dvije solucije , mislim da obje znate , uglavnom kombinacija Sutivana i Equitasa na ovaj ili onaj nacin ce donijeti prodaju i let pod oblake.

Pepi
11.02.2006., 14:05
Što je slijedeće? ;)

budi ljubazan pa nam pojasni što si ti mislio pod Equity. Želiš 'sugerirati' da je riječ o Aureusu ili što. Ako si to htio reći da je riječ o Aureusu onda ne vidim nikakve argumente da si ih dao.

Ovo je struktura dioničara
Stanje na dan: 10.02.2006

Skrbnički račun:
PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA ZAGREB, HRVATSKA
BRAJINOVIĆ KAJA ZAGREB, HRVATSKA
Skrbnički račun:
HVB SPLITSKA BANKA DIONIČKO DRUŠTVO/GLOBAL INVEST D.O.O. ZA GLOBAL EQUITY OTVORENI INVESTICIJSKI FOND SPLIT, HRVATSKA
GRIZELJ MIRO ZAGREB, HRVATSKA
JAŠAREVIĆ MENSUR ZAGREB, HRVATSKA

dio
11.02.2006., 16:39
Mea culpa. Što mogu kada mi svi ti fondovi imaju slična imena. Valjda zato i nisam u nekom od njih.

P.S. nema smajlića sa crvenim obrazima.

Mislio sam na Purka/Floričića, a ovo je Dobrojević, ali u konačnosti dođe to na isto. Moguće da su ovi tu i od prije da sada ne provjeravam. Isprika.
Ovi prvi su toliko agresivni da mi već "iskaču i iz paštete" :)

Sasko
11.02.2006., 18:04
Mea culpa. Što mogu kada mi svi ti fondovi imaju slična imena. Valjda zato i nisam u nekom od njih.

P.S. nema smajlića sa crvenim obrazima.

Mislio sam na Purka/Floričića, a ovo je Dobrojević, ali u konačnosti dođe to na isto. Moguće da su ovi tu i od prije da sada ne provjeravam. Isprika.
Ovi prvi su toliko agresivni da mi već "iskaču i iz paštete" :)

za ove prve mi se cine da uglavnom pucaju na podcijenjene dionice kod kojih je mali free float ili pak na deeebelo podcijenjene koje misle drzat dugorocno.
nije ista stvar okretat par milja kuna kao sto su radili u pocetku ili pak par desetaka milja koje trenutno imaju u fondu.

Damian
11.02.2006., 22:08
Evo, da ne bude zabune:

Stanje 10.02.2006.

1. SUTIVAN INVESTMENTS ANSTALT VADUZ, LIHTENŠTAJN
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU ZAGREB, HRVATSKA
3. Skrbnički račun:
4. BRAJINOVIĆ KAJA ZAGREB, HRVATSKA
5. Skrbnički račun:
HVB SPLITSKA BANKA DIONIČKO DRUŠTVO/GLOBAL INVEST D.O.O. ZA GLOBAL EQUITY OTVORENI INVESTICIJSKI FOND SPLIT, HRVATSKA
6. CENTAR BANKA D.D. ZAGREB, HRVATSKA
7. EQUITAS D.D. ZAGREB, HRVATSKA
8. GRIZELJ MIRO ZAGREB, HRVATSKA
9. JAŠAREVIĆ MENSUR ZAGREB, HRVATSKA
10. BAKIĆ NENAD ZAGREB, HRVATSKA

Stanje 03.02.2006.

2. ŽURIĆ RATKO ZAGREB, HRVATSKA
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU ZAGREB, HRVATSKA
4. CENTAR BANKA D.D. ZAGREB, HRVATSKA
5. EQUITAS D.D. ZAGREB, HRVATSKA
6. GRIZELJ MIRO ZAGREB, HRVATSKA
7. JAŠAREVIĆ MENSUR ZAGREB, HRVATSKA
8. BAKIĆ NENAD ZAGREB, HRVATSKA
9. PREMUŽAK ALEN VELIKA GORICA, HRVATSKA
10. Skrbnički račun:

Stanje 20.01.2006.g.

5. FIŠER IGOR ZAGREB, HRVATSKA
6. EQUITAS D.D. ZAGREB, HRVATSKA
7. GRIZELJ MIRO ZAGREB, HRVATSKA
10. Skrbnički račun:

Stanje na dan: 30.12.2005

5. FIŠER IGOR ZAGREB, HRVATSKA
6. EQUITAS D.D. ZAGREB, HRVATSKA
7. GRIZELJ MIRO ZAGREB, HRVATSKA
10. TO ONE BROKERI D.O.O./ADRIAFIN ZAGREB, HRVATSKA

Salamander
18.02.2006., 12:14
Stanje na dan: 17.02.2006

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
JAGIĆ DARKO ZAGREB, HRVATSKA
HUIS ANTUN ZAGREB, HRVATSKA

Jel zna netko kad je ovaj 7 dioničar ušao u ATLS? Vidim da je tu duže ali baš me zanima vrijeme!

Damian
20.02.2006., 14:42
Stanje na SDA 02.12.2005.g.

Stanje na SDA 18.11.2005.g.

Skrbnički račun:

nikos
20.02.2006., 15:09
Stanje na SDA 02.12.2005.g.

Stanje na SDA 18.11.2005.g.

Skrbnički račun:

koja je biit ovog posta? ako je samo stanje 18.11.-og, onda hvala, ako je nešto drugo - što?

Salamander
20.02.2006., 16:01
Ovaj post je bio namijenjen meni, hvala ti puno Damian! Dugujem ti

toma
24.02.2006., 22:30
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
UTILIS D.O.O./ČAKOVEČKI MLINOVI D.D. ČAKOVEC ČAKOVEC, HRVATSKA

Tko su pak ovi? :confused:

vodoinstalater
24.02.2006., 22:37

Tko su pak ovi? :confused:

Čudi me da još ima članova foruma koji nisu čuli za CKML - najbolju hrvatsku dionicu.

toma
24.02.2006., 22:56
Ma, mislio sam na ovu kombinaciju - informatika i mlinari (u turizmu :eek: ), ili su samo na istom mjestu po broju dionica?
Inače, mlinarima svaka čast :thumbsup:

Sasko
24.02.2006., 22:59
Ma, mislio sam na ovu kombinaciju - informatika i mlinari (u turizmu :eek: ), ili su samo na istom mjestu po broju dionica?
Inače, mlinarima svaka čast :thumbsup:

opet krivo. utilis ti je brokerska kuca iz CK.

Pepi
24.02.2006., 23:04
Čudi me da još ima članova foruma koji nisu čuli za CKML - najbolju hrvatsku dionicu.

pa onda nije CKML već NHD- najbolja hrvatska dionica :)

oni su možda jedna od dobrih hrvatskih firmi. to je sigurno. da su najbolja hrvatska dionica, to bi se vrlo teško složili.
no, kao što se vidi, imaju novaca raspoloživih za investiranje i vole ponešto kupiti (i prodati). to bi trebao biti putokaz i drugim hrvatskim firmama.

vodoinstalater
24.02.2006., 23:05
Ako si mislio na Utilis pogledaj ovo pod rednim brojem 40 (http://www.crosec.hr/registri/odr.asp)

toma
24.02.2006., 23:10
Skrenuli smo s teme; pogledao sam na net-u http://www.utilis.biz/.... nemam pojma o njima ništa.

Nego, onda što mlinari rade u turizmu?

vodoinstalater
24.02.2006., 23:23
Nego, onda što mlinari rade u turizmu?

Pepi je objasnio: imaju višak love koju za razliku od ADRISA znaju upotrijebiti.
Pogledaj malo na HMAM, ATLS, SAPN ..... a dogodit će se i poneko preuzimanje

soultaker
25.02.2006., 00:49

radi se o portfelju. utilis krca čakovečke atlasom s čakovečkom lovom. :biggrin:

borg
07.03.2006., 20:51
Evo da malo potaknem viziju o ovoj dionici...
Pogled sa TA: Bollinger se sužava i to opasno, RSI oko 50...
Fundamenti također potencionalni...

shomi
10.03.2006., 14:25
evo jedna stara..

12. studenog - PREDSTAVNIK MALLORCA SEA SHIPPING COMPANY KOD GRADONAČELNICE

Gradonačelnica Grada Dubrovnika gđa. Dubravka Šuica primila je danas gosp. Xaviera Bennasara člana Uprave tvrtke Mallorca Sea Shipping koja je zastupnik Pullmantur Cruises čiji je brod RB Blue Dream cijele ove godine subotom stizao u Dubrovnik.

Gosp. Bennasar boravi u Dubrovniku u povodu posljednjeg ovogodišnjeg posjeta brodova Pullmantur Cruisesa, a prigodom susreta s gradonačelnicom posebno se zanimao za obnovu žičare na Srđu. Gradonačelnica Šuica izvijestila je gost kako se žičara nalazi u privatnom vlasništvu i uputila ga na Atlas koji je vlasnik dijela žičare.

Gradonačelnica je pozdravila ideju obnove žičare i istaknula kako je žičara prije rata bila jedan od najprofitabilnijih sektora Atlasovog poslovanja. Po sadašnjim proračunima obnova žičare stajala bi oko 3 milijuna eura, a gosp. Bennasar istaknuo je kako će njegov tvrtka u što skorijem roku stupiti u kontakt s vlasnicima kako bi što prije počeli pregovore o obnavljanju žičare.

Gradonačelnica Šuica zanimala se kako je Pullmantur Cruises zadovoljan kvalitetom usluga Luke i agencija u Dubrovniku. Gosp. Bennasar istaknuo je zadovoljstvo razinom lučkih i agencijskih usluga istaknuvši kako s obzirom na cijenu u Dubrovniku Pullmantur dobiva vrlo kvalitetne usluge.

http://www.dubrovnik.hr/vijest.php?id=1&newsid=293

..bilo je dovoljno uguglat žičaru, ali kad bas sve ja moram..

borg
10.03.2006., 14:38
Knjigovodstvena vrijednost 68,74 kn 49,72 kn 49,07 kn
Zarada po dionici (EPS) 10,98 0,65 -7,00
Dividenda prethodnog razdoblja 0,00 0,00 0,00
Omjer tržišne i knjigovodstvene cijene (P/B) 1,45 2,01 2,04
Omjer tržišne cijene i zarade (P/E) 9,10 153,51 -14,28

Pogledajte malo osnovne odnose za ovu dionicu...
Kako današnja cijena odražava podcjenjenost i prema BV... Zadnju godinu je najmanji ( s lijeva na desno 2005, 2004 ,2003), a profitabilnost znatno uvećana... Gledajući na ostale dionice, bitno kaska za rastom tržišta...

A vani je odnos P/BV takvih agencija i preko 4, a za zadnju godinu za atls je 1.45.
Ako je netko po opisu poslovanja najbliži njima onda je to ATLS...

Vjerovatno velik broj dionica u free floatu zadržava cijenu, a kad se municija istroši... :rolleyes:

Santa B.
10.03.2006., 14:55
Kako današnja cijena odražava podcjenjenost i prema BV... Zadnju godinu je najmanji ( s lijeva na desno 2005, 2004 ,2003), a profitabilnost znatno uvećana... Gledajući na ostale dionice, bitno kaska za rastom tržišta...

A vani je odnos P/BV takvih agencija i preko 4, a za zadnju godinu za atls je 1.45.
Ako je netko po opisu poslovanja najbliži njima onda je to ATLS...

Vjerovatno velik broj dionica u free floatu zadržava cijenu, a kad se municija istroši... :rolleyes:

jel to skopirano s generacije?

borg
10.03.2006., 15:05
jel to skopirano s generacije?

Je li bitno odakle je... Fundamenti su ionako ako su točni svugdje isti...

shomi
10.03.2006., 15:37
gubitak ovaj q ce se kretati u okviru proslih godina, oko 14 mil kn.. znaci ove godine ce konacno iskazati i dobit.

najprofitabilniji dijelovi atlasa nekad su bili poslovanje AMEX-a i žičara. ameriken su izgubili ali vracaju zicaru u pogon. 3 mil $ koliko ce kostat obnova je vec rezervirano (po mojim saznanjima). nekad je to bila zlatna koka, ne vidim razlog da to ne bude i danas. jos smo tad imali samo hotelske goste nije bilo nikakvih kruzera. statistika govori da 50% gostiju izlazi na kopno te se da i tu racunati koliko bi mogao biti veci promet u odnosu na predratne godine.

od zicare bi treblo curiti 2-3 mil eur neto dobiti godišnje, sto znaci da bi se vec prve godine isplatila, te da odokativno vrijedi bar dvadesetak mil eur.
a toliko po ovoj cijeni kosta cijeli atlas.

Santa B.
10.03.2006., 16:19
Je li bitno odakle je... Fundamenti su ionako ako su točni svugdje isti...

pa nije bitno al si mislim tam di inače radiš imaju dobre analitičare i izvješća pa ne znam zašto od svojih ne iskopiraš. naravno da su svugdje isti. čist onak pitam zašto čupaš iz konkurentske kuće :biggrin:

Erik
10.03.2006., 16:39
Knjigovodstvena vrijednost 68,74 kn 49,72 kn 49,07 kn
Zarada po dionici (EPS) 10,98 0,65 -7,00
Dividenda prethodnog razdoblja 0,00 0,00 0,00
Omjer tržišne i knjigovodstvene cijene (P/B) 1,45 2,01 2,04
Omjer tržišne cijene i zarade (P/E) 9,10 153,51 -14,28

Jesam li ja nešto krivo shvatio, ili ti uspoređuješ prva tri kvartala 2005 sa cijelom 2004 i 2003 godinom? I to za izrazito sezonsku dionicu kao što je ATLS? :eek: :eek:

Molim te, reci da sam krivo shvatio.

borg
10.03.2006., 16:45
Jesam li ja nešto krivo shvatio, ili ti uspoređuješ prva tri kvartala 2005 sa cijelom 2004 i 2003 godinom? I to za izrazito sezonsku dionicu kao što je ATLS? :eek: :eek:

Molim te, reci da sam krivo shvatio.

I ja bih volio da si krivo shvatio... :(
Moja greška... Mislio sam da su fundamenti za 2004 i 2003 svedeni za prva tri kvartala, a ono za 31.12. Nisam obratio pažnju na datume u tablici (malo mi je bezveze da u istoj tablici za usporedbu nije sve svedeno na iste datume i qvartale)... :rolleyes:
Ispričavam se...

Ali sve u svemu nije loše, mislim Erik da i po tvojim tablicama ATLS kotira visoko... :thumbsup:

Erik
10.03.2006., 17:15
OK, greške se svima događaju.

Nemam ja ništa protiv Atlasa. Dapače, imam par komada. Ove godine su uistinu popravili poslovanje, rezultati za 3Q su bili prilično dobri. Vidjet ćemo kakvi će biti godišnji rezultati. Nadajmo se da gubitak u 4Q nije prevelik.

Salamander
11.03.2006., 11:32
Stanje na dan: 10.03.2006

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Grupa računa na kojima je uknjižena ista količina vr. papira

Stanje na dan: 03.03.2006
SUTIVAN INVESTMENTS ANSTALT
HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU
Skrbnički račun: PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA
Skrbnički račun: HVB SPLITSKA BANKA DIONIČKO DRUŠTVO/GLOBAL INVEST D.O.O. ZA GLOBAL EQUITY OTVORENI INVESTICIJSKI FOND
CENTAR BANKA D.D.
EQUITAS D.D.
UTILIS D.O.O./ČAKOVEČKI MLINOVI D.D. ČAKOVEC
GRIZELJ MIRO
JAŠAREVIĆ MENSUR
JAGIĆ DARKO

Skrbnički račun: RAIFFEISENBANK AUSTRIA se je dobro uspeo ovaj tjedan, a Mensur i Jagić su se izgleda iskrcavali!

shomi
19.03.2006., 21:20
Stanje na dan: 17.03.2006

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Grupa računa na kojima je uknjižena ista količina vr. papira

equitas izlazi?

shomi
22.03.2006., 11:30
http://www2.fima.com/index.cgi?P=win&A=news&ID=2006032210&L=h

vise manje o svemu se pisalo. ne znam samo jel spomenut restoran na srđu..

velebit
22.03.2006., 11:43
Interesantno kako informacije objavljenje u Poslovnom,svaki dan dignu cijenu za neku dionicu.Prije par tjedana Kandit,pa danas Atlas.Ima puno takvih primjera,kad cijena skuči,ali se i brzo vrati dolje jer je skok uzrokovan novinarskim navijanjem,a ne rezultatima poslovanja,preuzimanja i sl.

borg
22.03.2006., 11:50
Da... Neke pozitivne stvari se ipak u tom članku ne mogu poreći... Naravno svatko danas ako se malo potrudi može provjeriti info.

velebit
22.03.2006., 11:52
pročitaj malo informacije o rezultatima poslovanja Atlasa na linku ispod, pa će ti možda biti jasnije... :)
Slažem se da su rezultati za 3 Q 2005. ok,al mislim da danas cijena raste na informaciji o žičari.

shomi
22.03.2006., 11:58
nit je cijena rasla nit ti pises na pravoj temi ako i forumu uopce

Enterprise
23.03.2006., 12:45
Postoji li razlog za današnji rast?
Nekakve novosti?
Anyone???

player
23.03.2006., 13:58
Dosta je toga raslo proteklih dana i tjedana pa sada kapital trazi one dionice koje jos nisu previse skocile. Investitorima i fondovima se oslobodila velika kolicina novca s kojim trenutno ne znaju kamo ce. Ako znate kojeg fond managera znat cete o cemu pricam. Mozda zanimljivije od ovog rasta je to da je proteklih dana bilo na kupnji oko 9000 komada, a na prodaji 15-16, danas je taj omjer oko 13 na kupnji, a samo 6 na prodaji. Dakle teren za daljni rast je cini se pripremljen.

pozdrav,

player

borg
23.03.2006., 14:02
Postoji li razlog za današnji rast?
Nekakve novosti?
Anyone???

Očito su investitori provjerili točnost navoda u nedavnim novinskim člancima...

shomi
28.03.2006., 00:57
Stanje na dan: 24.03.2006

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:

equitasa vise nema, ponovo su nam jasarevic i jagic unutra. zadnji put su na 110 izlazili a ovaj put ce vjerovatno na 120. :thumbsup:

nema vise ni centar banke. imala je 6700 kom u izvjescu za 3q.

Rookee
29.03.2006., 10:41
Evo izvješće!

shomi
29.03.2006., 11:29
tri put veca dobit nego lani. no, s obzirom da je lani bilo samo milju i nesto dobiti i nije to neki rezultat. mislio sam da ce biti bar još koja milja gore..
doduše, taj dio dobiti su premjestili u vrijednosno usklađenje i rezerviranje koje je u zadnjem kvartalu naraslo 26 puta u odnosu na lani... 3,5 mil kn. gotovo koliko i dobit.

Superhik
29.03.2006., 11:40
Izuzetno mi je drago, kao bivsem dionicaru ATLS da se vlasnik nije odlucio smanjiti temeljni kapital na nulu ( prilikom smanjivanja istog za 50% ). A ne kao one budale iz ERNT koje su nam isplatile 100kn po dionici. Ko im je kriv kad ne znaju.

borg
29.03.2006., 11:48
Rezultati su po meni napokon vrlo dobri ako ne i odlični, predstavljaju dobar temelj da Atlas vrlo brzo dostigne ugled nekih stranih turoperatora...

Enterprise
29.03.2006., 12:03
Rezultati su po meni napokon vrlo dobri ako ne i odlični, predstavljaju dobar temelj da Atlas vrlo brzo dostigne ugled nekih stranih turoperatora...

mislim da je jedna od najvažnijih stavki bilo smanjivanje dugoročnih obveza, što pokazuje pozitivan nastavak trenda za ATLS.:thumbsup:

Shogun
29.03.2006., 12:44
Evo ukratko....

Atlas lani zabilježio 3,8 mln kuna neto dobiti
Turističko putnička agencija Atlas u prošloj je godini ostvarila 3,8 milijuna kuna neto dobiti, što je značajan porast u odnosu na godinu ranije kada je dobit iznosila 1,2 milijuna kuna, podatci su iz financijskog izvješća te tvrtke koje prenosi Zagrebačka burza. Ukupni su prihodi Atlasa lani iznosili 234,08 milijuna kuna i povećani su za 2,4 posto u odnosu na isto razdoblje prethodne godine. Pritom su prihodi od prodaje u zemlji povećani za 20,4 posto, na 74,9 milijuna kuna, a prihodi od prodaje u inozemstvu za 1,7 posto, na 132,8 milijuna kuna. U strukturi ukupnih prihoda 91 posto su poslovni prihodi koji bilježe rast od 8 posto u odnosu na 2004., navodi se u pojašnjenju poslovnih rezultata.
(pd)

toma
29.03.2006., 13:10
Interesira me zašto nije iskazan izvanredni prihod od prodaje zemljišta(predugovor potpisan u rujnu), cca 40 mil.kn? Nije prodano, ili se igraju skrivača ili će biti u prvom tromjesečju 2006.?

Smart
29.03.2006., 16:11
Ja bih se ipak malo osvrnuo na smanjenje kapitala i kao takvog rezultata, smanjenja BV-a sa 100 kn (2004) na 59 kn (2005). Dakle pokrivanje minusa rezervi u iznosu od 97 mil. kn, u 4Q 2005.g. su napravili 4 mil. kn veći minus nego 2004.g. I ja bi volio da je sve tako bajno kako vi navodite, ali ja to ne vidim u bilanci. Možda ima nešto ispod stola!? Izgleda mi kao da svi tražite razlog povećanja cijene, a ne možete ga pronaći pa onda...

Frend
29.03.2006., 17:06
Možeš li pojasnit, kad je bv bio 100 kn?

borg
29.03.2006., 19:01
Sada je BV oko 69,5 kn... Novčani tok se gotovo udvostručio, sve raste u skladu a sve drugo se usklađuje... Ne znam ali meni je OK.
Mogao bi naš ATLS biti poželjna udavača...

Frend
29.03.2006., 19:27
Kako pa BV 2004 = 94.964.000/1.904.000= 49.8 kn
BV 2005 = 113.720.000/1.904.000 = 59.7 kn

baronx
29.03.2006., 20:33
Meni je tu puno toga nejasno, da ne kažem-nenormalno....firma se trži po skoro 2xBV-a !!...dobit mizerna, toliko skoro da napravi moj susjed koji ima d.o.o. ....može li mi netko objasniti koji je razlog rasta cijene sa 80 na skoro 120 kn?!

borg
29.03.2006., 21:51

Da upravu si, greška kod tipkanja...

Baronx, mislim da je stvar u forward procjeni i usporedbi sa stranim agencijama...

dabo1
29.03.2006., 21:53
A Adris se trži na 1,3 BV s velikim investicijama i jednokratnim troškovima restrukturiranja.

analiza
29.03.2006., 22:03

Vjerojatno je zaboravio zbrojiti sve dionice:

1.705.980 + 204.028 = 1.910.008 dionica

Frend
29.03.2006., 22:21
Kako to Borg reče, za udavaču + komparacija strane agencije + pregovori oko restauracije žičare + ono nesretno zemljište + Dubrovnik kao trenutno top destinacija = trenutna cijena

Makar se meni najviše sviđa ova ideja o pruzimanju, ko zna dal se djeci, nasljednicima uz sve poslove preko oceana da još bavit i nekakvom agencijicom u Hrv koja im donosi 0.0000000001 posto dobiti i još je na kraju svijeta. A ne vjerujem da baš nema zainteresiranih, u najmanju ruku za Atlasove nekretnine u Dubrovniku.

shomi
29.03.2006., 22:32
u 4Q 2005.g. su napravili 4 mil. kn veći minus nego 2004.g.

prihodi u zemlji povecani za 12.7 mil kn (20%)
prihodi u inoz. povecani za 2.2 mil. kn (1.6%)

mat. troškovi povecani za 10 mil. kn (7%)
troškovi osoblja povecani za 0.8 mil kn (2.6%)
vrijednosno usklađenje i rezerviranja povecano za 3 mil kn (520%)

sve u svemu nije loše.. evidentan napredak. da nije vrijed.uskl. pojelo pola dobiti bila bi prikazana cca 600% veca dobit. ovako je samo 300

Superhik
29.03.2006., 22:47
A da nije izvanrednih prihoda, kolika bi onda bila dobit?

PS: ...svi pjevaju, ja ne cujem, nikome se ne radujem, samo tebe ocekujem...:biggrin:

shomi
29.03.2006., 22:56
ma o kojim izvanrednim prihodima ti cijelo vrijeme pricas? na razini su proslogodisnjih i nesto manji, bar sto se izvjesca tice. ako i jesu nesto prodali nije prikazano. dapace povecala se materijalna imovina (23,6%) i amortizacija (13.6%). hebote..

borg
29.03.2006., 23:00
A da nije izvanrednih prihoda, kolika bi onda bila dobit?

PS: ...svi pjevaju, ja ne cujem, nikome se ne radujem, samo tebe ocekujem...:biggrin:

Ma molim te koliko to iznose izvanredni prihodi u odnosu na redovne...!?
Pa sigurno bi i onda uštimali istu dobit, evidentno je da sve pozitivno skrivaju 'ko zmija noge...;) :biggrin:

Smart
29.03.2006., 23:33
Ja sam pogriješio za BV iz 2004. Ispričavam se, računao sam upisani kapital 191 milion kn.

Enterprise
04.04.2006., 11:45
http://info.croatiabiz.com/clanak.php?ID=28454&

"... Također se napominje kako je na likvidnost tvrtke u prošloj godini isključivo utjecao sezonski karakter poslovanja, koji se rješavao kratkoročnim zaduživanjem kod poslovne banke, a koji je u cijelosti i u roku podmiren."

o ovome se špekuliralo, ali sada izleda da je pitanje žičare riješeno !!!
http://www.poslovni.hr/8627.aspx

http://www.hdz-dubrovnik.com/news_display.php?vijest_id=2041513

Gradonačelnica Šuica: "Žičara je pred samim početkom obnove, Atlas je dobio lokacijsku dozvolu i idu polako, dobit će ostale papire. Prema mojim informacijama, ide se u obnovu žičare u paketu s budućim golfom..."

Smart
02.05.2006., 14:55
1Q = -11.560 miliona kn.
Ostvareni ukupni prihodi u prvom tromjesečju 2006. godine su za 32% manji nego u istom razdoblju prošle godine zbog kasnijeg početka turističke sezone. Poslovni prihodi su za 22% manji , dok su financijski prihodi manji za 78% zbog stabilnijeg tečaja kune. Ostvareni negativni rezultat poslovanja u prvom tromjesečju 2006. godine u iznosu od 11.559.998,65 kn posljedica je kasnijeg početka turističke sezone, koja uobičajeno počinje za vrijeme Uskršnjih blagdana, a isti su ove godine mjesec dana kasnije nego lani.

Enterprise
02.05.2006., 15:10
:eek: izgleda da je vodu držala samo priča oko žičare...

zlatni
03.05.2006., 00:15
:eek: izgleda da je vodu držala samo priča oko žičare...

bas vidovit zakljucak, ok, bas cemo vidjet koliko ces bit u pravu i to vec od sutra s obzirom da ocito niste pregledali dobro izvjesce jer je razvidno zasto je minus ( uz kasniji pocetak sezone ,kasniji uskrs, klima itd...) tako umjetno izrazen :) al ok, svak ima pravo na svoje misljenje a buducnost ce pokazat svoje. Uglavnom imas pice ako je samo zicara ....

borg
03.05.2006., 00:34
Takve stvari mogu dignut niskolikvidnu dionicu kratkoročno, a to ATLS sigurno nije...
ATLS je prije svega dionica sezonskog karaktera i profitabilnost prvog kvartala je najmanje bitna...
Atlas je po prije navedenim razlozima još uvijek na jedan način podcjenjen, a daljni rezultati bi mu mogli donijeti i lijepi bonus ukoliko se ostvare sva predviđanja kako za njega tako i za turizam općenito...

Ventura
10.05.2006., 10:37
Evo malo svježih informacija glede Atlasa.
Od 01.04. Atlas je preuzeo sve mjenjačke poslove i prodaju izleta u hotelima Plave lagune, od poduzeća Forex. To je negdje 20 hotela. To i ne začuđuje s obzirom da je isti vlasnik Lukšić grupa (nije mi jasno što su toliko čekali). Sezona počinje, turisti pred vratima, pa da vidimo koliko će to utjecati na povećanje financijskih pokazatelja

almanzor
10.05.2006., 10:55
Ja sam mišljenja da Atlas sigurno mora gore,kao i sve hrvatske firme koje se bave turizmom.Niti jedna turistička dionica nije pala,već neprestani rastu od ARNT,HMAMA,SUNH,ISTT,SLRS,HMST,HTPO,AMDN,HUPZ itd.Mislim da je Atlas još jeftin za kupit

hiperhiper
10.05.2006., 11:04
Ja sam mišljenja da Atlas sigurno mora gore,kao i sve hrvatske firme koje se bave turizmom.Niti jedna turistička dionica nije pala,već neprestani rastu od ARNT,HMAMA,SUNH,ISTT,SLRS,HMST,HTPO,AMDN,HUPZ itd.Mislim da je Atlas još jeftin za kupit

na kojim pokazateljima temeljis takvo svoje misljenje P/B P/E
????????????????????????????????????

Ventura
10.05.2006., 11:04
A osim toga firma je u rukama Lukšić grupe. Sječam se da su nekada držali i Karlovačku pivovaru, a kasnije je prodali do nekoliko puta višoj cijeni (točne brojke sam zaboravio, al znam da je bilo minimalno 3-4 puta više).
Zna li netko po kojoj cijeni su ušli u ATLS???

jope
11.06.2006., 14:56
Stanje na dan: 24.03.2006

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
equitasa vise nema, ponovo su nam jasarevic i jagic unutra. zadnji put su na 110 izlazili a ovaj put ce vjerovatno na 120. :thumbsup:
nema vise ni centar banke. imala je 6700 kom u izvjescu za 3q.

Stanje na dan: 09.06.2006

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA BALANCED ZAGREB, HRVATSKA
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
BORAS ARIJANA ZAGREB, HRVATSKA
INTERFINANCE D.O.O./JOSIP POVRŽENIĆ ZAGREB, HRVATSKA

i ovdje dosta promjenAa za zadnja tri mjeseca.....jašarević i Jagić ponovo vani, kao i Global invest doo i Utilis doo......
ali je zato imamo novih.....Ilirika JE Balanced,Interfinance doo i ponovo Centar banka unutra......
izgeda da kod Atlasa nije bilo baš tako monotono u ovoj korekciji.....;)

Damian
16.06.2006., 23:52
Uprava društva ATLAS turistička agencija d.d. prijavila je 14. lipnja 2006. godine sudskom registru Trgovačkog suda u Dubrovniku Plan podjele Društva.

www.zse.hr (http://www.zse.hr)

Zna li netko nešto o ovome?

danguba
21.07.2006., 14:35
Ovo piše u sudskom registru:

Upisuje se nakana podjele s osnivanjem temeljem plana podjele od 28.04.2006.g. i to odvajanja dijela imovine (prava i obveza) dioničkog društva ATLAS, poradi osnivanja novog društva ATLAS NEKRETNINE d.d.

https://sudreg.pravosudje.hr/SUDREG3/SudregController?subMbs=060000638&act=zab

Damian
21.07.2006., 15:00
U međuvremenu sam bio vrijedan pa sam sam pronašao odgovore na svoja pitanja.
Ukratko, Atlas se razdvaja na turističku agenciju i na Atlas nekretnine. Dioničari sadašnjeg Atlasa postaju i dioničari Nekretnina d.d. (bit će isti broj dionica kao i u tur. agenciji). Većina zaposlenih ostaje u agenciji (naravno), više-manje sve nekretnine prelaze u Nekretnine d.d. Također, većina dugoročnih obveza prelazi zajedno s nekretninama, a kako se radi o kreditima od strane društva povezanog s većinskim vlasnikom, ići će dokapitalizacija.
A nekretnine su bombon do bombona...

albalalbal
27.07.2006., 23:13
Izašlo izvješće za prvo polugodište. Smanjeni prihodi i rashodi, ali ipak 49% manji gubitak nego prošle godine. Povećane kratkoroćne obaveze i potraživanja od kupaca, ali je ipak novaca više na računu. Kad se naplate, izgledat će to jako dobro. I ovak nije loše.

Damian
09.08.2006., 16:16
Evo su i mladi gazde krenuli u obilazak svojega imperija u Hrvatskoj, najavljujući širenje poslovanja...

http://www.slobodnadalmacija.hr/20060809/zadnjastrana01.asp

Damian
29.08.2006., 16:40
Evo su i mladi gazde krenuli u obilazak svojega imperija u Hrvatskoj, najavljujući širenje poslovanja...

http://www.slobodnadalmacija.hr/20060809/zadnjastrana01.asp

Prilikom gore navedenog obilaska imperija, te ljepota jadranskih otoka, bili su između ostalog i na ručku s Markom Vojkovićem, a tema razgovora bila je prodaja Atlas turističke agencije. Nisu se baš odmah našli oko cijene ali, kako stvari stoje, Atlas bi trebao biti sljedeći član grupe:

Adriatica.net grupa, vodeća grupacija hrvatskih putničkih agencija postala je većinski vlasnik dionica putničke agencije Kompas d.d., najvećeg slovenskog organizatora putovanja. Adriatica.net je stekla 50 posto plus jednu dionicu Kompasa za što je platila fer tržišnu vrijednost, izjavio je predsjednik Uprave adriatica.net-a Marko Vojković.
Nije, naime, iznio podatak koliko je ukupno plaćeno za većinske dionice Kompasa, objašnjavajući da taj podatak ne može dati bez suglasnosti svih dioničara, da Kompas ne kotira na burzi, te da se ne radi o preuzimanju ili javnoj ponudi, već kupovini dionica od malih dioničara, direktnom pogodbom sa svakim od njih.

Dosadašnje poslovanje obje agencije poticajna su osnova da rezultat iz 2005. godine od gotovo jednog milijuna putnika i 290 milijuna eura prihoda konsolidirano i s mrežom poslovnica u 25 zemalja, u sljedećem periodu dosegne tri milijuna putnika i jednu milijardu eura prihoda s proširenjem mreže poslovnica na 30 zemalja, priopćeno je iz adriatica.net.

Adriatica.net grupa u svom dosadašnjem sastavu već ima putničke agencije adriatica.net, ID Riva Tours, Atlas Airtours, Ilirika turizam, Odisej, Adriagate te sada i Kompas.
U vlasničkoj strukturi adriatica.net grupe 50 posto ima tvrtka Emporion, a 50 posto Hypo Alpe Adria vrijednosnice. (Bankamagazin)

albalalbal
29.08.2006., 20:50
Priča se zatvara. Eto na dnevniku su objavili kupnju Kompasa od strana Adraatic.net-a i najavili kupnju još jedne velike regionalne putničke agencije. To je po mojoj logici -Atlas. Zbog toga se je Atlas i razdvojio na turističku agenciju i na Atlas nekretnine. Logično, jer bi se spajanjem u jednu grupaciju Adraatic.net-a pojavio višak poslovnica....

zlatni
30.08.2006., 09:10
Priča se zatvara. Eto na dnevniku su objavili kupnju Kompasa od strana Adraatic.net-a i najavili kupnju još jedne velike regionalne putničke agencije. To je po mojoj logici -Atlas. Zbog toga se je Atlas i razdvojio na turističku agenciju i na Atlas nekretnine. Logično, jer bi se spajanjem u jednu grupaciju Adraatic.net-a pojavio višak poslovnica....

Da, naravno to se znalo odavno zasto se odvajaja jedno od drugog i da je na meti Adriatice, al mi se cini da malodugo cekaju da im ne pobigne _)

u svakom slucaju vrlo dobar scenarij za Atlas kao trtku i njezinu fer cijenu na tržištu.