PDA

View Full Version : Stednja preko 3%

GoldenSurferFromCroatia
17.02.2004., 16:39
Dragi forumasi,

Imate li kakav pametni prijedlog oplemenjivanje kapitala od recimo 4000kn u 3. mjesecu pa onda opet oko 4000kn u 4. mj. pa oko 4000kn u 5.mj a da kamata ne bude ispod 3%?

Pogledao sam otvorenu stednju Sonic i Zaba, Sonic nudi otvorenu na 3 mj. bijednih 3 i nesta postotaka, (preko www se ne vidi jer je zastarjelo, kamate su se u medjuvremenu promjenile nadolje), niti nema otvorenu na mjesec dana. Zaba nudi na mjesec ispod 3% a na 3 mj istih 3%.

Po meni je pametnije uloziti u RBA na stambenu stednju i tako ostvariti 3% tako da ne moram na krjau uloziti potrebnih 5000kn za ostvariavnje DPS. No mozda sam propustio neku famoznu i ubitacnu banku koja moze nuditi vise od 3%?

ludi_kikec
18.02.2004., 01:26
Nisi!

evo jedna dobra stvar malo je dugoročnije nego kaj si tražil ali da ti nekaj odgovorim.

uzmeš stambenu štedionicu i:
prve godine sklopiš jedan ugovor 5000 kn na 5 godina spora štednja.
Druge godine uzmeš još jedan ugovor na 5000 kn. Naravno na ime žene, brata, mame...
treće godine uzmeš još jedan ugovor.
i četvrte i pete dodaš po jedan.
Istina da pete godine moraš uplatiti čak 25000 kn ali već iduće godine ti istiće 1 ugovor gdje si uštedio 25000 kn koji automatski pokriva sve dalje troškove. Dakle nema više izdataka a svake godine bereš med od 5000 kn DPS-a + kamate i obnavljas po jedan ugovor.

Ne znam jel bilo ovo negdje ali mi se cini dobro.

europe
18.02.2004., 15:11
Ako zelis ulagati svaka 3 mjeseca 4000 kn, moj savjet inv. fondovi (mjesoviti RBA balanced i dio u obveznice i dio u dionički fond), prinosi od 5 - 25 %, pa biraj, dionički fondovi CAIB (Select Europe, HYPO Hi-growth ili TT dionički)

Mozes naravno dio u stambenu, samo nece dugo jos drzava davati toliki DPS (imamo najveći u Evropi)

branimir
18.02.2004., 15:14
nisam te baš skužio goldi al ti tražiš kamatu veću od tri % na tri mjeseca! www.kovanica.hr ti daje na viđenje 2 % godišnje a profitna štednja 4,25% na eure na 3 mjeseca , a za kune je čini mi se oko 5 % na 3mjeseca! Imaš link pa provjeri ! Javi el si na to mislio?

branimir
18.02.2004., 15:15
europe

Mozes naravno dio u stambenu, samo nece dugo jos drzava davati toliki DPS (imamo najveći u Evropi)

dok je hdz-a i njavre !!! hm sumljam

branimir
18.02.2004., 23:50
i goldi ? u kovanicu?

GoldenSurferFromCroatia
19.02.2004., 11:17
Mislim da niste razumijeli. Meni treba u ozujku cim dobim 4000kn na ruke da ulozim u neku banku koja ce mi dati vise od 3% kamate, a u travnju cu sigurno dobiti jos 4000kn i opet bih to trebao nekamo uloziti, pa onda u svibnju bih sigurno dobio dodatnih 4000kn i taj kapital bih trebao nekamo staviti. Tek u lipnju bih imao svu tu lovu plus kamate za proteklih 3 mjeseci.

Ako nema bolje banke od RBA sa svojih 3% (stambena stedionica) onda cu ipak ostavlajti novac tamo neka stoji tamo trajno tako da ne moram nista na kraju godine nadoplatiti radi ostvarenja DPS za tekucu godinu. Bolje to nego na kraju.

No ako se ispostavi da postoji bolja banka od RBA koja nudi vise od 3%. Za kovanicu sam vidio u novinama, to je dobro, ali je problem sto nemaju otvorenu stednju. Prvu stednju u ozujku od 4000kn zakljucim ugovor na 3mj. (a ima li na 1 mjesec?) a kud cu onda s lovom od travnja i svibnja, ha?

branimir
19.02.2004., 11:45
GoldenSurferFromCroatia
Mislim da niste razumijeli. Meni treba u ozujku cim dobim 4000kn na ruke da ulozim u neku banku koja ce mi dati vise od 3% kamate, a u travnju cu sigurno dobiti jos 4000kn i opet bih to trebao nekamo uloziti, pa onda u svibnju bih sigurno dobio dodatnih 4000kn i taj kapital bih trebao nekamo staviti. Tek u lipnju bih imao svu tu lovu plus kamate za proteklih 3 mjeseci.

Ako nema bolje banke od RBA sa svojih 3% (stambena stedionica) onda cu ipak ostavlajti novac tamo neka stoji tamo trajno tako da ne moram nista na kraju godine nadoplatiti radi ostvarenja DPS za tekucu godinu. Bolje to nego na kraju.

No ako se ispostavi da postoji bolja banka od RBA koja nudi vise od 3%. Za kovanicu sam vidio u novinama, to je dobro, ali je problem sto nemaju otvorenu stednju. Prvu stednju u ozujku od 4000kn zakljucim ugovor na 3mj. (a ima li na 1 mjesec?) a kud cu onda s lovom od travnja i svibnja, ha?

branimir
19.02.2004., 11:48
branimir

stavi jedan ugovor na tri mjeseca a ostala dva na a vista (2%) ! A šta se zahebavaš stim stavi sve u ero i gotovo! Si uopće računo koliko bi dobio tim oročavanjem???'

GoldenSurferFromCroatia
19.02.2004., 13:19
4000kn na 3 mjeseca, pa to je za plakati, vise se ne isplati bakcati se s time.
A onda preostalih 8000kn da stoji a vista, ma to je za baciti.
Bolje je da sve stavim u RBA stambenoj stedionici tako da ne moram na kraju godine podnositi 5000kn radi ostvarivanje DPS za tekucu godinu. Ovako mogu ubrati jos dodantih 3% kamate do kraja ove godine, zar nije tak?

No ne mogu naci nigdje gdje mogu na 3 mjeseca bolje zaradjivati nego u RBA stambenoj sa svojih 3%.

Za ero (ERNT ili euro) ne vrijedi, euro pada te je bolje u kunama stedjeti, a za ERNT sam previse nakrcan tak da ce meni biti zlo ak se jos vise ukrcam....i ovoliko mi je previse...a i val najjeftinije kupovine ERNT je prosao, prosla me zelja za kupovanjem, a sve vise mi se pojacava zelja za prodajom...

branimir
19.02.2004., 13:24
pa onda oroči na godinu dana ! 9% i to je to

europe
19.02.2004., 14:42
Ocito nisi dobro procitao moj prvi odgovor, u inv. fond mozes ulaziti i izlaziti kad god se sjetis, a imaces i veci prinos, pusti banke (3% na god razini, stvarno smjesno):baeh:

GoldenSurferFromCroatia
19.02.2004., 14:58
Branko,

Ne, ne i ne. Reko sam da mi treba neka otvorena stednja jer mi se ne isplati drzati 4000kn na manje od godinu dana taman toliko da oplodim kapital prije nego sto stavim u RBa stambenu. A kada dobijem drugih 4000kn i trecih 4000kn i sto onda, da to orocim na stednju do kraja ove godine, ha?

Europe,

Misljenja sam da ce mi ulazna i izlazna naknada pojesti dobar dio prihoda! Ne vjerujem bas u inv. fondove, ako se ide na godinu dvije mozda, ali na kratku relaciju se ne isplati. Ili mi barem dobaci koju dobru projekciju 3.mj 4000kn, 4. mj 4000kn i 5.mj 4000kn da vidim u koji bi inv. fond ulozio i mozebitni prinos te na kraju konacni prihod. Da vidim tu tvoju umotvorinu...

europe
19.02.2004., 15:10
Ako hoces na tako kratki rok i bez naknada ulozi u novcane fondove (imaces oko 4% na godisnjoj razini, opet vise od kamata u bankama),

TKO NE RISKIRA TAJ NE PROFITIRA

Samo se ti uzdaj u banke, za fondove gledaj velicinu portfelja i fond managera

branimir
20.02.2004., 09:50
Šta si goldi uopče pito kad si već sam odlučio! Išo sam provjerit koliko je oročavanje na 3 mjeseca u kovanici !

6 %

GoldenSurferFromCroatia
20.02.2004., 15:14
A da li je to orocavanje fiksno samo na prvu lovu ili je moguce otvorena stednja za primanje dodantih uplata preostalih iznosa love? Molim te da to provjeris, bio bih tebi JAKO zahvalan.

branimir
20.02.2004., 16:08
joj pa ne visim ja tam svaki dan ,jedino kad trebam kredit od 25 % EKS :D ! Ajd ti njih lijepo nazovi pa pitaj , nije Bell badava zmislio telefon:p