PDA

View Full Version : PROGNOZA MSE 2013

OKA
22.11.2012., 00:17
a
a
a
aHalo, halo, hajdi haj,
štovane koleginice i kolege,
postoji li uopće interes na ovoj temi!?
Da zatrljam čarobnu kuglu i zamantram
cenovno "čustvitelni" annualni info ili...!?

nachmish
22.11.2012., 00:31
Pu prvi ...
Mislim da agonija se nastavlja .

Jumbo
22.11.2012., 00:35
MSE 2013......početkom godine tu negdje gdje je i sada.....krajem godine, duplo veći!!!

Ocean
22.11.2012., 08:30
Pu prvi ...
Mislim da agonija se nastavlja .

Vujna ke ima kapitalna dobivka, a vujce ke bide suv

n3xu5
22.11.2012., 08:48
do Maj 2013 MSE na 1500. Togas vletuvam jas i kupuvam se :)

i posle, do kraj na 2013, MSE na 1200 :rolleyes: :biggrin:

Master1
22.11.2012., 08:49
MBI na 10.000...:thumbsup::p::biggrin::cugeri::party:

n3xu5
22.11.2012., 08:54
MBI na 10.000...:thumbsup::p::biggrin::cugeri:

sve toa ubavo kolega, samo pisi go i datumot koga ke se sluci :biggrin:

sticky fingers
22.11.2012., 09:07
Svi smo mi Buffet-ovci (Buy&Hold)...
ali prinudno :(

bonbona
22.11.2012., 09:14
sve toa ubavo kolega, samo pisi go i datumot koga ke se sluci :biggrin:
O TI-abe dodji jucer!
Pa vece se desi -odamna bese 9,10 mesec edna dalecna 2007,2008 koj ce pamti :biggrin:

Premier
22.11.2012., 09:21
Trebalo bi autor topika prvi da zamantra custvitelno analni info...

dimges
22.11.2012., 10:50
do Maj 2013 MSE na 1500. Togas vletuvam jas i kupuvam se :)

i posle, do kraj na 2013, MSE na 1200 :rolleyes: :biggrin:

ti da ne sakaš da praiš fajront :biggrin:

nachmish
22.11.2012., 16:27
Bi kupil 2013ta akcii vala na MBI 1200 , ali samo na promocija 1+1 , i toa ko za sefte ...
Znam znam rizicno e ... ama se tesham so Ocean .
Ne se znae koj pojke si mezi od dzigerite so MSE od 2007ma ..., vujko , vujna ili Ocean ?

Titan
27.11.2012., 21:19
Da mi book deonice opali rasto bar pola od 2012 godine.
Dobit tvrtke koji menadzment potisne na kraju godine u sledecju Q narasne opet za nekih skromni 58%.

Kako bi najzad mogao planirat mirovinu na miro jezero i hranit patkice po cjeli dan. KVA..kva.KVA

http://www.funmurphys.com/photos/blog/lake/lake_view.jpg

nachmish
27.11.2012., 22:06
Izadji covece sebi u susret , kani se MSE , vidish da ti shkodi ...

OKA
07.12.2012., 14:41
Ako apsolviramo da je 2013-ta polako (ali sigurno) prejudicirala sve političke, ekonomske i socijalne MKD atribute, da bude fina (i snažnija) replika 2012-te, onda, nema dvojbi:
MBI 10, 2013-te,
klizi tamo di je i počeo 04.01.2005-te,
negdje ka koti 1350 punti.

n3xu5
07.12.2012., 20:08
Ako apsolviramo da je 2013-ta polako (ali sigurno) prejudicirala sve političke, ekonomske i socijalne MKD atribute, da bude fina (i snažnija) replika 2012-te, onda, nema dvojbi:
MBI 10, 2013-te,

znaci jas koga ke vlezam na 1.500, ke sum samo na -10%.

I like it.:biggrin:

:thumbsup:

ELIT
08.12.2012., 10:12
MBI 10, 2013-te,

:eek::eek::eek:neprijatelska propaganda epizoda 2013.
Samo da znaete deka "CIA" gi nadgleduva site aktivnosti na "Mosad" na MSE i prevzema soodvetni aktivnosti,pozz! :cool:

OKA
03.01.2013., 21:47
Metnem i tu, da se slucajno ne zaturi Kleopatrino prorocanstvo.

Ma jebala Vas cviječara, kako to da Vam treba 100 godina da skužite stvari!?
Prosto bre ko pasulj.
MBI 10 & MBID če dobiti recimo, kojih 100 bodova u prvome kvartalu.
Jašta, na krilima (jadnih) dividendi i lovačkih pričica oko toga.
Onda još prije dividendi (spekulativno) izgubiti skoro polovicu stečenog,
a nakon dendi, do konca godine, Garmisch-Partenkirchen, sine!
Polako, polako, ali sigurno ka koti 1.350 bodova.
Kako to izgleda i što to znači!? Ilustracija!?
Pa, recimo STIL bude jedan euro komad.
- "Pa zašto bre čika OKA sve to!?"
- "Pa zato bre dijeco jer je ostalo još zraka za ispuhavanje.
U onome, velikome mjehuru. Kojeg su napuhali 2007-me!"
U stvari ordinarna priča!
P.S. Moja omiljena Kulušić stvar!
https://www.youtube.com/watch?v=S6r58Ezn_FE

red max
03.01.2013., 21:57
Ne znam više otkuda ispuhati taj zrak..:)
Iz Granita na P/E 3?Valjda će P/E ispod 1 i P/B 0,10 biti realna vrijednost...
Ali ovo je MSE pa lako moguće....
Uostalom OKA na kojoj cijeni vrijedi,(ako uopće treba) kupovati Granit?

OKA
03.01.2013., 22:00
Uostalom OKA na kojoj cijeni vrijedi,(ako uopće treba) kupovati Granit?Ne treba!

red max
03.01.2013., 22:10
Ne treba!

Kako li sam samo znao da ćeš to odgovoriti...:)
Pa ako taj njegov sin ne razjebe firmu ili ne započne građanski rat u Makedoniji po meni treba.Ne treba navaliti sutra na kupnju ali...uostalom,barem dividendu daju..:biggrin:

OKA
03.01.2013., 22:45
Ne znam više otkuda ispuhati taj zrak..:)
Iz Granita na P/E 3?Valjda će P/E ispod 1 i P/B 0,10 biti realna vrijednost...Crveni, daj, molim te već jednom.
Poštijedi i sebe i mene tom kvocijentologijom!
Macedonian Stock Exchange &
P/B, P/E, P/S, BLA/BLA, TUP/GLUP...!?
Crveni, imaj milosti!
:Hail:

Jumbo
04.01.2013., 00:56
Crveni, daj, molim te već jednom.
Poštijedi i sebe i mene tom kvocijentologijom!
Macedonian Stock Exchange &
P/B, P/E, P/S, BLA/BLA, TUP/GLUP...!?
Crveni, imaj milosti!
:Hail:

Vrijedi.....uvijek i svugdje vrijedi. Ono sto se sada dogadja na Mse je anomalija, pogreska. Anomalija ima svugdje, a poznato je da na burzi te anomalije mogu trajati dugo......ali koliko god dugo trajale uvijek stvari dodju na svoje, ovako ili onako.
Trenutno su cijene vecine dionica na mse, stecajne.....a firme rade normalno.
Sad ili ce firme u dogledno vrijeme u stecaj ili ce se cijene dionice vratiti u normalu. Povijesno manje od 10 % stvarno ode u stecaj, a na preko 90 % se dobro zaradi.

To je tako i na MSE i na DAX i na ASE.....iako ce na ovoj zadnjoj biti veci postotak stecaja.

Dat cu ti jedan primjer iz Srbije. Gledam prije 2,5 godine, u sta da ulozim novac i nadjem da CRFS ima 20 % dividendni prinos......p/e oko 3 itd. Reko, tu je netko lud.
Kupim ja solidnu kolicinu, kad za 2-3 mjeseca oni objave povecanje div.yielda na 33 % (od moje ulazne cijene) kako je presjek bio prije te objave cijena nije isla gore, nego je pala skoro za cijeli iznos dividende. Reko ja opet, tko je tu lud. Mislim jest da je firma ostala bez dobrog djela love jer je isplatila veliku dividendu, ali oni te pare zarade kroz godinu. Ja opet kreni s krcanjem, ali sve u strahu.....mora da je neki keč.
Kad nakon godinu dana opet objave da ce isplatiti veliku dividendu, sada 22 % na onaj 1. Ulaz i 35 % na 2. Ulaz i ovaj put cijena krenula gore. Na kraju je sama firma otkupila od nas dionice po prosjecno 3 puta vecoj cijeni od ulaza, ss tim da su mi jos ostale dividende.

Ne moram ti ni govoriti da je i tamo bilo hrpetina katastroficara koji su govorili da ce firma propasti, da je sve to muljaza i kako ti kazes bla/bla i tup/glup.
Nazalost zbog takvih komentara nisam usao sa svim novcima u to, nego cca 1/4. Pokazalo se da ono pravilo sto uvijek svugdje vrijedi.....stvarno uvijek svugdje vrijedi.

Tako da bi samo nadodao tvom popisu p/e, p/b, p/s i div. Yield/p. Uostalom i ti kod svog orocenja i kod obveznica gledas div. Yield/p, samo sto ti p nemere biti veci od pocetnog.

Samo da nadodam, i ja i crveni cemo svakako biti u pravu i MSE ce sigurno biti 3000 bodova, pa i vise. Da li ce prije toga biti 1350 i na koliko ce zavrsiti 2013. meni nije bitno.
To da se moglo u medjuvremenu orociti ili jos bolje uloziti u DAX, S&P ili zlato je drugi par rukava.

OKA
04.01.2013., 01:20
Vrijedi... stvarno ode u stecaj, a... Reko, tu je netko lud.... Reko ja opet, tko je tu lud... MSE ce sigurno biti 3000 bodova, pa i vise... Da li ce prije toga biti 1350 i na koliko ce zavrsiti 2013... meni nije bitno.tu je netko lud......Jumbo, stari, hahahha, što se mene tice, samo Vi cekajte na peronu.
Do faze mumifikacije, samo disciplina, strong, hahhaha.
Mala shala, no, svatko ima pravo na svoj izbor, ne!?
Ja cu ipak sacekati krdo.
Ako ga i kad ga bude.
I zaloviti koju teletinu.
Koja ne bu znala di joj je glava!

Jumbo
04.01.2013., 10:43
Ma meni je drago da si ti prisutan,
U tvom slucaju cak vjerujem da ces na vrijeme uci i pobrati vrhnje, kao sto si na vrijeme i pametno izasao. velika vecina koja sada ne vjeruje u dionice ce ponovo ulaziti tek na vrhu.
Ipak iz nekih tvojih tekstova ispada kao da krda nikad vise nece biti. Kad smo vec govorili o prognozi za 2013. ako vec mislis zaloviti koju teletinu, a sta akokrdo krene lagano u kas vec u 2013.? Mislim krdo je krdo, sta ono zna o datumima.

OKA
11.01.2013., 12:06
Dosadno brate! Kad če već jednom ovaj rukomet!
Počeču da pljujem u plafon!!!
Ajmo malo zanimacije!?
Može tko iznjeti svoj rezon ulaganja u
Komercijalnoj za prvi kvartal!?
Kada (i dali uopće) ulaziti,
kada izači,
(ne)čekati dividendu...!?
Moj je rezon postiran kod banke 26.12.p.g
Eto, kako sam hinio, stvar se polako usmijerila ka dendi, ne manjoj od 70% prošlogodišnje!
Dijeco, KMB Strong Bay Q1 2013, Strong Sell nakon dende (a možda i prije nje, ovisi koliko se "pacijenti" budu zalijeteli)!

bonbona
11.01.2013., 12:46
Okane druze -pa ti samo visis na PC i na forumov :) okta gledam si ja utnal malku,tuka negde i kosookine a i slovencine ja skratile planica pa pak se odrazile :) Nebitno,a za KB e tolku ednostavno,neli! Imas se na se samo tri opcii sell-hold-buy pa kako ti e volja

PS.ZI GA ZA GA MAKEDONIJA OLE ! :)

OKA
11.01.2013., 13:16
Okane druze -pa ti samo visis na PC i na forumov :) okta gledam si ja utnal malku,tuka negde i kosookine a i slovencine ja skratile planica pa pak se odrazile :) Nebitno,a za KB e tolku ednostavno,neli! Imas se na se samo tri opcii sell-hold-buy pa kako ti e volja PS.ZI GA ZA GA MAKEDONIJA OLE ! :)
Nova kosooka Vlada stampa jen k'a luda!!!
Dionice na NIKKEI-u ne mogu ni pohvatat tu emisiju novca iz nicega,
pa jedva se uspiju malo prilagoditi.
Ti pratish ili lupetash!?
Halooo, dolar ~devedest jeni, haloooo!!?!?
No, zna se, gojazni covijek koji nastavi jesti ko stoka,
na koncu, kad-tad, odapne!
Trbuh mu eksplodira ko petarda!
Slovencima je kurac do burze.
Aaaali zato se SLOspekulanti jebu ka buba shvabe!
Izmedj sebe!
Koja Planica sine!? Na kratkom roku Postojna je to,
jama Postojne. Si ti vidio danashnje rezultate!?
Obim trga ko Merkatorova trafika!
Normalno da visim na leptopu,
jebala te Kiki bonbona, te jebala.
I Odzacar grla te, bog d'o, procistio, hahaha!
Mala shala, sine.
Pa, moj je posao, sine leptopski.
Nisam kranista pa da zveram po stropovima, ne!?
Nego, imash kaj detaljnije za Komercijalnu rec'!?
To shto si napisao zna i Shterijev, jebote!

rodman82
11.01.2013., 13:45
Okane druze -pa ti samo visis na PC i na forumov :) okta gledam si ja utnal malku,tuka negde i kosookine a i slovencine ja skratile planica pa pak se odrazile :) Nebitno,a za KB e tolku ednostavno,neli! Imas se na se samo tri opcii sell-hold-buy pa kako ti e volja

PS.ZI GA ZA GA MAKEDONIJA OLE ! :)

Okica veruje u MSE isto koliko Sundovski.,u svoi igraci...:mad:

bonbona
11.01.2013., 16:08
@OKA
Sine,bez sala-mrzam od dvocevkite (I koga pukaat ili koga gi pukaat) .Gledam deka si prosveten t.e procisten od SLOvenecki @urci....I sto vikas -pogolemi I'm bile od nasive(ova go tvrdis po oset ili vizuelno) :) Okice vrati se na prav pat I ne gi meri -ete sega razocaran sozivotnik ce ti stane laptopot pa mozda tuka ce iznenadis pak so nekoja nova kama laptopovska 102 poza:)
Inace Ivanco si ja znae rabotata I 15 g. Si e vo offis I glavni I odgovoren urednik :)

@rodman
Za zal se pomalce pratam koj sto rekol-site lazat :)

Zagorkiko
11.01.2013., 16:36
ej aj poleka site ideme nagore bar do mart+++++++++++

dimges
12.01.2013., 00:50
1VyQipO4miw :biggrin:

OKA
15.01.2013., 00:02
Halo bonbon!?
Pozdravila te 4% ljubljanska burza!
Jebote koji si ti gušter!
Stoput češ pojest isto govno i
opet nečeš ništa naučiti!

bonbona
15.01.2013., 02:11
:)))))))))))). Gledam ti si okice univerzalno pameten I od se se razbiras-eve sabajlevo me ubedi deka se razbiras I vo biologija :))))A te cekav so komentar uste vi potokot ama togas za zal-ne ti se posreci :)))))))
I da,medju nas ima razlika -GOLEMA -jas ne go davam gazeto I ne meram so nego klkavi imaat @@rci :))))))
I ako na kraj kaista mse,ljse,zse,nikei I ostanati ne fukcioniraat sto majka baras I na forumov I da se optovaruvas so berza ili bilo kakvi ekonomski kategorii????? Moj sovet po vtor pat-ostaj PC to I najdi nesto da se ralaksiras -samo nemoj da spadjas tolku nisko pa so bilo koi zivotincinja(osobeno ne so gusteri)
Ps.Eve ti I edna pogovorka od nasive skeceri--sladoled se lize od kejf,a dupe za vlast....mislam deka ce se pronajdes :)))))))
Ps.Ostaj berza-pocna rakometot

nachmish
18.01.2013., 00:42
Berzava zatera malce UP , pa odma kalabalak na boza forumov i bujuk staro novi pacienti i strucnjaci ... ko muvi na med ...
Oka druze , malce lugje tebe ovde te razbiraat sho zborish ... a ubavo zborish ...

balkan*star
18.01.2013., 07:02
http://finance.yahoo.com/echarts?s=^GSPC+Interactive#symbol=^gspc;range=my; compare=;indicator=volume;charttype=area;crosshair =on;ohlcvalues=0;logscale=off;source=undefined;

Dok amerika raste i je negde na all time high, kod nas je sa 90% diskontom i to je skupo. Ali kada cene porastu x2 onda ce biti tuca ko prvi da kupi. Trziste je ne efikasno, niko ne kupuje, prodaje onaj koji mora da prezivi. Ali uvek sa jedne krajnosti ide se u drugu i kad poleti odletece sa malim kolicinama visoko. Evo polako preko 100 poena kacio se indeks, sada Oka vise necemo da rastemo??
:biggrin:

P.S. Prije samo nekoliko godina tacnije u 2009 u vreme najvece krize kad jos nise znalo dali ce se kriza zavrsiti i kako, cjene su poleteli 2-3 puta u samo nekoliko mjeseci granit na 1100(od 380), beton poleteo na 15.000den, zpko 5300, stil na 350(od starnih 100) i rzus na 630 (od startnih 100 den), kmb na 3700, mpt na 55000, mtur na 3800, alk na 6500 i tnb na 5660.
Znaci ovo su cjene krajem 2009 godine!
U medzuvremenu prosle su 3 godine...
Granit radi sa profitom od 130 denara/po dionicu godisno (ili stvorio novih 400 denara po dionicu vrednost za samo ove 3 godine i sada bas toliko i vredi?!?)
ZPKO radi sa proftom od 1330 denara po dionicu ( a dionica mu je 2200 denara?!?)
tnb stvara godisnji profit od 700den/dio (za 3 godine to je oko 2100 denara, a cena dionice je 1750?!?)
besk ima kesh na racunu 2x veci od kapitalizaciju. Samo da oroci daj kes imace 500.000 eur godishno, a kapitalizacija mu je 3 mil eur...
.... itd itd
sve ove firme posluju unazad puno puno godina, nagomilani su profiti, oprema, nekretnine, iskustvo, klijenti

i vi stvarno mislite ne ne berza to je zlo to ce dole to je napuhano!?!??
svaka vam cast pravi ste makedonci...

Slovenac1
18.01.2013., 08:33
http://finance.yahoo.com/echarts?s=^GSPC+Interactive#symbol=^gspc;range=my; compare=;indicator=volume;charttype=area;crosshair =on;ohlcvalues=0;logscale=off;source=undefined;

Dok amerika raste i je negde na all time high, kod nas je sa 90% diskontom i to je skupo. Ali kada cene porastu x2 onda ce biti tuca ko prvi da kupi. Trziste je ne efikasno, niko ne kupuje, prodaje onaj koji mora da prezivi. Ali uvek sa jedne krajnosti ide se u drugu i kad poleti odletece sa malim kolicinama visoko. Evo polako preko 100 poena kacio se indeks, sada Oka vise necemo da rastemo??

P.S. Prije samo nekoliko godina tacnije u 2009 u vreme najvece krize kad jos nise znalo dali ce se kriza zavrsiti i kako, cjene su poleteli 2-3 puta u samo nekoliko mjeseci granit na 1100(od 380), beton poleteo na 15.000den, zpko 5300, stil na 350(od starnih 100) i rzus na 630 (od startnih 100 den), kmb na 3700, mpt na 55000, mtur na 3800, alk na 6500 i tnb na 5660.
Granit radi sa profitom od 130 denara/po dionicu godisno (ili stvorio novih 400 denara po dionicu vrednost za samo ove 3 godine i sada bas toliko i vredi?!?)
ZPKO radi sa proftom od 1330 denara po dionicu ( a dionica mu je 2200 denara?!?)
tnb stvara godisnji profit od 700den/dio (za 3 godine to je oko 2100 denara, a cena dionice je 1750?!?)
besk ima kesh na racunu 2x veci od kapitalizaciju. Samo da oroci daj kes imace 500.000 eur godishno, a kapitalizacija mu je 3 mil eur...
.... itd itd
sve ove firme posluju unazad puno puno godina, nagomilani su profiti, oprema, nekretnine, iskustvo, klijenti

OKA
18.01.2013., 09:24
...Evo polako preko 100 poena kacio se indeks, sada Oka vise necemo da rastemo??:biggrin:
Ne kaže se "kacio",
nego popeo, porastao, skočio...
Ondak, nije tačno da je MBI skočio preko 100 poena,
nego ~70 (od 03.01.og., dana kada sam postirao moju prognozu).
I treće, rekao sam "kojih 100 poena...",
htijuči pojasniti TENDENCIJE TRGA za 2013,
bez ikakih iluzija da ja, ili bilo tko,
može u decimali ganjat kretanje indeksa.
O tome kako je sve jeftino,
no comment, jerbo puno je "groblje"
burzovnih pacijenata kojima
je 7 godina već sve tako
PREJEFTINO!

OKA
18.01.2013., 09:32
OK, štovani slovenče,
neču se sad replicirati
sa Vašim lajkovima.
Kontam da ste ludi ka
Mario Barwuah Balotelli.
Ili ste na MSE-u
uljeteli negdje oko ~8000 bodova.
Pa sad, što Vama,
dragi moj Balotelli,
što Vama drugo preostaje!?
Nego lajkati sve optimistične
budale ovog svita,
a hejtati sve donosioce
ružnih vijesti!

balkan*star
18.01.2013., 10:05
OK, štovani slovenče,
neču se sad replicirati
sa Vašim lajkovima.
Kontam da ste ludi ka
Mario Barwuah Balotelli.
Ili ste na MSE-u
Pa sad, što Vama,
dragi moj Balotelli,
budale ovog svita,
a hejtati sve donosioce
ružnih vijesti!

Da ne zaboravimo da u proteklih 8 godina neko je mogao od 10.000 eura da odradi profit od 10x puta vishe uloga prvi put(2005-2007) i jos 2-3 puta(2009) drugi put. A naravno ako je kupio kad ne treba da izgubi 90%. Ali kad je izgubio neko 90%, dali treba da proda da bi se spasao da izgubi jos 1-2% i da propusti novi rast???

Sa dobrom igrom u proteklih 7-8 godina neko je mogao da uradi ukupno x30 profit, naravno jos vise neukih i pohlepnih igraca i zagubu. Neko je naucio lekciju, neko nije.

U medzuvremenu najveci dio kompanija produzuju da rade PROFITABILNO! (i profit je veci iz godinu u godinu)
I ako pre 7 godina nekome je knigovodstvena vrednost bila 500 sada je 1500 denara !!!!

Slovenac1
18.01.2013., 10:12
OK, štovani slovenče,
neču se sad replicirati
sa Vašim lajkovima.
Kontam da ste ludi ka
Mario Barwuah Balotelli.
Ili ste na MSE-u
Pa sad, što Vama,
dragi moj Balotelli,
budale ovog svita,
a hejtati sve donosioce
ružnih vijesti!

A ja mislim da svako ko se odaziva na svaki lajk na nekom forumu ima pre svege probleme sa samim sobom:xyxwave::xyxwave:

Jumbo
18.01.2013., 10:31

.... itd itd

Cekaj sve mi je jasno, ali mi nije jasno sta ce gradjevinskoj firmi toliko kesa na racunu?
Tu nesto smrdi.

OKA
18.01.2013., 10:36
A ja mislim da svako ko se odaziva na svaki lajk na nekom forumu ima pre svege probleme sa samim sobom:xyxwave::xyxwave:
Jebote!?
Slovenac!?
Pa ti umiješ govoriti!?
Falim te bože da si i ti
konačno nešto beknuo!
Sad, vidi, nije neki materijal,
ali, vidi čuda,
čovijek progovorio!?

Master1
18.01.2013., 10:45
Anica je drukajuci dionice da bi ih uvalila vecoj budali, pisala i ponesto korisno. OKA ocigledno nije puno naucio od nje. Ako zeli da bude uverljiv, mora da ume da napravi barem osnovnu analizu dionica koje pljuje. Za pocetak, neka argumentima pobije Balkan Star-ove tvrdnje. U suprotnom, sve sto pishe je samo smaranje i zloupotreba foruma...

Jumbo
18.01.2013., 11:00
Anica je drukajuci dionice da bi ih uvalila vecoj budali, pisala i ponesto korisno. OKA ocigledno nije puno naucio od nje. Ako zeli da bude uverljiv, mora da ume da napravi barem osnovnu analizu dionica koje pljuje. Za pocetak, neka argumentima pobije Balkan Star-ove tvrdnje. U suprotnom, sve sto pishe je samo smaranje i zloupotreba foruma...

Pusti bre čoveka. S obzirom na ogroman pad MSE , ja mogu reci da je on bio glas razuma. Pa nije bas bilo puno forumasa koji su predvidjeli ovakav krah. To sto mu je stil malo.......specifican :biggrin: je njegova stvar,

Ja se nadam i vjerujem da je ovaj put u krivu, ali sam isto tako vjrovao i da je prije bio u krivu, pa eto, nije.......tako nek on samo mraci. Svjestan je on da cemo mu zivce ispilit ako burza naglo krene gore i vise se ne vrati na ove nivoe. ;)

Slovenac1
18.01.2013., 11:09
Jebote!?
Slovenac!?
Pa ti umiješ govoriti!?
Falim te bože da si i ti
konačno nešto beknuo!
Sad, vidi, nije neki materijal,
ali, vidi čuda,
čovijek progovorio!?

Na tvoje postove ne vredi replicirati, over and out...

Slovenac1
18.01.2013., 11:11
A još manje se vredi spuštati na nivo pisanja od OKE, a ti OKA samo hrabro u pluvanju drugih članova još i na dalje...

Master1
18.01.2013., 11:18
Pusti bre čoveka. S obzirom na ogroman pad MSE , ja mogu reci da je on bio glas razuma. Pa nije bas bilo puno forumasa koji su predvidjeli ovakav krah. To sto mu je stil malo.......specifican :biggrin: je njegova stvar,

Ja se nadam i vjerujem da je ovaj put u krivu, ali sam isto tako vjrovao i da je prije bio u krivu, pa eto, nije.......tako nek on samo mraci. Svjestan je on da cemo mu zivce ispilit ako burza naglo krene gore i vise se ne vrati na ove nivoe. ;)

Nije loshe kada je netko medved. To je cesto do sada bio glas razuma. Ono sto smeta su prazne priche bez argumenata. Dajte ljudi, citajte malo, analizirajte, slusajte sta se okolo pricha i napishite nesto korisno ovdje... Pomozimo si jedni drugima...Svi smo ovde da zaradimo koju kintu...

OKA
18.01.2013., 12:11
...Ja se nadam i vjerujem da je ovaj put u krivu, ali sam isto tako vjrovao i da je prije bio u krivu, pa eto, nije.......tako nek on samo mraci. Svjestan je on da cemo mu zivce ispilit ako burza naglo krene gore i vise se ne vrati na ove nivoe. ;)Daj bože da griješim!!!

Jumbo
18.01.2013., 12:53
Daj bože da griješim!!!

Daj Boze nama, al nedo ti Boze tebi......ja cu te prvi zahebavat da je dosla gica na kolica.....al sta ce ti ovi drugi, ne mogu ni zamisliti :biggrin:

OKA
18.01.2013., 14:12
Daj Boze nama, al nedo ti Boze tebi......ja cu te prvi zahebavat da je dosla gica na kolica.....al sta ce ti ovi drugi, ne mogu ni zamisliti :biggrin:
Pa tooooo sine,
tako, opusti se!
Zajebancija, pa to je pravi život!
Baš mi je drago ako češ doč'
u situaciji malo me jebat, ne!?
To bi, napokon, značilo da smo
opet počeli valjat malo love na burzi!
Aaaali, ako opet fulate,
ako i ove godine
jebete živog ježa, ondak,
ondak ja te ne bu zajebavao!
A što bi!?
Dovoljno je da si se sam zajeb'o.
Pa ti onda još
samo ja 'hvalim!!!
Uf, jebote, kako smo se
danas fino ispričali...
Mada, mada, ponekad
steknem utisak.
Kako netki ljudi na MSE-u,
gube novce godinama
sa jednim, jedinim lajt motivom.
Zajebati OKU!!!
Bolesno. Perverzno. Ali to je to!

bonbona
18.01.2013., 14:18
:)- nekoj negde pisa ana=oka,vo zavisnost od vremenskata prognoza i realnata istorija toa tie +i -,ama toj nekoj se zeznal,ovoj lik se povece me podsetuva na milosevic :)
Eve denes slovencine ne gi interesira rakomet pa pak se zezaat medjusebno-kazi im okice,baska sto tie znaat za branovi i grafikoni :)
A da,te pozdravija i kamikazine :)
Ps.denes e petok,a ima i rakomet

OKA
18.01.2013., 14:24
:)- nekoj negde pisa ana=oka,vo zavisnost od vremenskata prognoza i realnata istorija toa tie +i -,ama toj nekoj se zeznal,ovoj lik se povece me podsetuva na milosevic :)
Eve denes slovencine ne gi interesira rakomet pa pak se zezaat medjusebno-kazi im okice,baska sto tie znaat za branovi i grafikoni :)
A da,te pozdravija i kamikazine :) Ps.denes e petok,a ima i rakomet
Vruče - hladno na LJSE-u!?
Da! Klasični simptomi klimakterijuma!
Japance!? Devedest jeni dolar!?
To ti ne razumiješ!
Drž' se ti fino UGOTURA i OHISA.

bonbona
18.01.2013., 14:38
????? ...Ohis go imav na vremeto da vidam kako e so spekulantski akcii -kupen 400 prodaden 1130(250komada)•A drugava firma ne znam deka I postoi?????
Okice ,ne si me poslusal,pak od napetost se ti e izmesano,:)
Sovet: Ako ne mozes sam togas da ti najdeme nie nekoj da te procisti I da dojdes cist I produhoven I rabotite da ti dojdat na svoe mesto :)

alooo
21.01.2013., 19:27
idemo up kao u stara dobra vremena
lepa 2007 godina

Premier
21.01.2013., 21:42
alooo odakle tolike pare da se index vrati na 10000 bas u 2013 ???

alooo
21.01.2013., 22:46
ko kazae 10000
mislim da ce ovog puta 2400 sto je super to ti je na danasnih 1800 skoro 30 posto

Premier
21.01.2013., 23:25
:) kad se kaze 2007...

OKA
22.01.2013., 00:18
Ljudi moji, o ljudi moji!
Jel' čujete blejanje!?
Svakim danom
sve jače i jače!
To mile ovčice bijele,
opet izišle van
i spremaju se
za novo šišanje
kad osvane dan!

nachmish
22.01.2013., 12:53
Malce urda na k.rot i odma bacilo ...

balkan*star
22.01.2013., 12:54
Ljudi moji, o ljudi moji!
Jel' čujete blejanje!?
Svakim danom
sve jače i jače!
To mile ovčice bijele,
opet izišle van
i spremaju se
za novo šišanje
kad osvane dan!

jesi li kupio?

OKA
22.01.2013., 13:58
jesi li kupio?
Pun san k'a brod!!!

Premier
22.01.2013., 14:17
Jel neki zapek a ???

balkan*star
24.01.2013., 17:51
okaaa nacmishhh pa gde ste drugovi :)))
TRZISTE JE NEEFIKASNO! Kad pada polako i dugo tone, bez obzir na to da kompanije vrede 10to struko vise. I to tako padaju toliko dugo dok 'investitori' spavaju i po neki proda crkavicu od par dionica po bilo koju cenu kada mora! Ali kada pocne da raste onda nema dionica da kupis ni na +10 pa ni na +20 +30.... Eto to je to prvi drugi treci put, neko nece nauciti ni po 10tog puta :)
Vidimo da granit, beton, rzus, stil, mpt rastu sa 2000-3000 eur po 10%-20%. Kupca ima nema ko da proda...

OKA
24.01.2013., 18:06
okaaa nacmishhh pa gde ste drugovi :)))
TRZISTE JE NEEFIKASNO! Kad pada polako i dugo tone, bez obzir na to da kompanije vrede 10to struko vise. I to tako padaju toliko dugo dok 'investitori' spavaju i po neki proda crkavicu od par dionica po bilo koju cenu kada mora! Ali kada pocne da raste onda nema dionica da kupis ni na +10 pa ni na +20 +30.... Eto to je to prvi drugi treci put, neko nece nauciti ni po 10tog puta :)
Vidimo da granit, beton, rzus, stil, mpt rastu sa 2000-3000 eur po 10%-20%. Kupca ima nema ko da proda...
Ma čuti, jebote i tovari!!! Voz je krenuo! Koja tuča kod brokera sine. Ne moš reda uhvatiti!!!
Jedva sam uspio 2 komada Makpetrola nabaviti. Ali, tako sam ljut, da ču ih več sjutra nekom uvaliti na 15k per share.
Kako samo nisam ranije ušao!!! Jebale me moje crne prognoze, me jebale!

money2
24.01.2013., 18:26
Na Wall Streetu su Dow Jones i S&P 500 jučer dosegnuli nove najviše razine u posljednjih pet godina, što se zahvaljuje boljim nego što se očekivalo kvartalnim poslovnim rezultatima niza kompanija.

Dow Jones je skočio 62 boda, ili 0,46 posto, na 13.712 bodova, a S&P 500 0,44 posto, na 1492 boda, što su nove najviše razine tih indeksa od prosinca 2007. godine.

Nasdaq je pak ojačao 0,27 posto, na 3143 boda.

Mnoge kompanije, među kojima Travelers, Du Pont i Verizon Communications, objavile su jučer bolje tromjesečne rezultate nego što se procjenjivalo.

To je dodatno ohrabrilo ulagače, koje su već prošlog tjedna potaknule naznake jačanja dvaju najvećih svjetskih gospodarstava, američkog i kineskog.

S rastom od 0,9 posto, najveće su dobitnice jučer bile dionice u bankarskom i rudarskom sektoru.

Znatno manji rast, 0,2 posto, zabilježio je S&P indeks tehnološkog sektora jer se ne očekuju osobiti rezultati tehnoloških kompanija, s obzirom na slabljenje potrošnje kako kompanija, tako i građana krajem prošle godine.

Međutim, nakon zatvaranja Wall Streeta, u produženom elektroničkom trgovanju cijene dionica Googlea i IBM-a skočile su više od četiri posto jer su ti tehnološki divovi oduševili poslovnim rezultatima.

Premda većina kompanija objavljuje bolje poslovne rezultate nego što se očekivalo, na tržištu ne vlada euforija jer je letvica postavljena vrlo nisko, pa je nije problem preskočiti.

U anketi Thomson Reutersa analitičari procjenjuju da su zarade kompanija iz sastava S&P 500 indeksa u četvrtom lanjskom kvartalu porasle za 2,6 posto u odnosu na isto razdoblje prethodne godine. To je više od 1,6-postotnog rasta koji se očekivalo prije dva tjedna.

Od 74 kompanije iz sastava S&P 500 indeksa koje su dosad objavile financijska izvješća, njih 62 posto nadmašilo je očekivanja analitičara što je u skladu s prosječnim kvartalnim ostvarenjima posljednjih godina.

Pozitivno je na tržište jučer utjecala i vijest da bi Kongres u srijedu mogao prihvatiti zakon kojim se pitanje povećanja razine dozvoljenog zaduživanja države odgađa za gotovo četiri mjeseca.

Obujam trgovanja bio je nešto ispod prosjeka. Na Wall Streetu, NYSE MKT-u i Nasdaqu vlasnika su jučer zamijenile 6,2 milijarde dionica, dok je lani prosječan dnevni obujam iznosio 6,4 milijarde.

Na europskim su burzama cijene dionica jučer pale. Londonski FTSE oslabio je 0,03 posto, na 6179 bodova, dok je frankfurtski Dax pao 0,68 posto, na 7696 bodova, a pariški CAC 0,59 posto, na 3741 bod.

grim de witt
24.01.2013., 18:37
Lepo je videti zelenilo petnaestak dana uzastopce, ali cinjenica da isto takvo zelenilo ne postoji i u Sloveniji i Hrvatskoj me obeshrabruje od kupovine. Ipak ovo lokalci, uz malo placene reklame, ubacuju koju stotinu hiljada evra na berzu.

Doduse, pomalo nagli i neocekivani rast nekih deonica mi lici na ulazak novih i neiskusnih investitora (Koliko kosta da kupim Beton?). Pa ipak, ne bi bilo lose da se indeks malo stabilizuje na oko 2.000 i da formira neko novo normalno stanje od kojeg bi kasnije odskocili do 3-4.000.

money2
24.01.2013., 18:46
Samo male korekcije:
1. Lekciju su naucili svi
2. Brokeri su iznenadjeni rastom
3. Januar je poznat po blokove-a nema ih
4. Nema danoka na dobit celih 3 godina (pozdravljam vladu MK-BRAVO)
5. Kupuje se ono sta je na Dicountu

Idemo u ZELENU ZIMU i PROLJECE :)

balkan*star
27.01.2013., 09:57
MBI 10, 2013-te,

I tako konacno koliko i da je burza neefikasna na kraju dodze zasluzena nagrada, a utopisticke prognoze zavrse u smece.
Videli smo kako se stvar menja u samo par dana i nema ni jednog prodavca pa i na drasticno visim cjenama. To moze da znaci da su cjene vestacki spustene i kreiran je ambient za bagatelni otkup koliko se moze dionica. Inace bi ovaj rast ne bi bio tako dramatican i sa toliko malim volumenima. Koliko su polako dionice padali desetostruko brze rastu i nadoknadzuju svoju vrednost.
Kao sto si i sam spomenuo makpetrol raste sa po 2 dionice po 10%, sto moze znaciti samo jedno, da je vestacki doguran tamo gde je bio..., a gde ce se zaustaviti vidjetcemo...
Ipak mala napomena ne treba svako smece kupovati! Dobro treba birati dionica...
Najinteresantnije da brokeri i igraci su nespremni docekali ovaj rast, jer kad zahvati pesimizam svi cekaju pravi moment, pa to ce jos dolje i jos nize.. hajt sad da vas vidim kupite kolicinu!

Interesno da je bugarski indeks porastao 75% u zadnjih meseci, a kod nas uvek kasni ali dobro je sto tek pocinje, do sad je odradio samo 10%...
Znaci ceo bugarski indeks a ne pojedina dionica!
http://www.bse-sofia.bg/

http://www.youtube.com/watch?v=8x_YZrNwMIg

money2
27.01.2013., 18:48
Mozemo dati prognozu za 3 meseca tj. za maj 2013g.
1. Kad se proda QBE index skoci do 1.300
2. Nakon izbore skoci jos do 1.500
3. Jedino moze doci novac iz BG iz regije
4. Ako milijarderi kupuju onda kupujmo i mi

Sve u svemu ide u zeleno proljece....

nachmish
28.01.2013., 01:09
Nachmish si e dosleden covek sto 5 pari ne dava dali uste utre MBI ke bide 5.000 ili 10.000.
U zadnji 22 godini se sobra dosta kamen bez berzanski gumarabiki i toa taka ima da si ostane .
Se dodeka ima dividenda od firmata kade sum 100 % gazda ( za informacija povlekuvanje na dobivkata od firma oficijalno se narekuva povlekuvanje dividenda ) i dodeka od stariot kamen pagja sekoja godina kamata za 2 ganc novi BMW 5ki , nema potreba od berza nit na 1.000 , 1.500 , 2.000 ...
OKA vika kupil 2 akcii od MPT i ke gi prodaval na 15.000 .
Abe deca... 10 akcii na MPT na ulica da gi vidam , ne se vednam da gi zemam ...
Aj terajte vie poleka i so srekja .
So ti znacelo nosenje na budzetot i vo USA i vo MK ... ccccc .

bonbona
28.01.2013., 05:39
Koj si ti toa sizik-bravo!!!!
Sepak jas mislam deka si pokonduren provincijalski sizik koj nekako naucil da zboruva skopski koj ima samo pusta zelba da nauci nesto povece ,no priznaj ne ti ide :)
Prakticno I pragmaticno e da ne plukas vo stariot bunar osobeno ako uste ima voda ,toa e ok ama noviov -ostavi go dosta kazuvas tuka babini prikazni :)
Ako si slucajno osamen a so pari ....I za tebe ce najdeme nekoj ....lek :)
Ps mislam deka ona gore bese tvojot posleden post tuka pa kulturno e decava da ti kazat ZBOGUM

smoki
28.01.2013., 10:12
Nachmish si e dosleden covek sto 5 pari ne dava dali uste utre MBI ke bide 5.000 ili 10.000.
U zadnji 22 godini se sobra dosta kamen bez berzanski gumarabiki i toa taka ima da si ostane .
Se dodeka ima dividenda od firmata kade sum 100 % gazda ( za informacija povlekuvanje na dobivkata od firma oficijalno se narekuva povlekuvanje dividenda ) i dodeka od stariot kamen pagja sekoja godina kamata za 2 ganc novi BMW 5ki , nema potreba od berza nit na 1.000 , 1.500 , 2.000 ...
OKA vika kupil 2 akcii od MPT i ke gi prodaval na 15.000 .
Abe deca... 10 akcii na MPT na ulica da gi vidam , ne se vednam da gi zemam ...
Aj terajte vie poleka i so srekja .
So ti znacelo nosenje na budzetot i vo USA i vo MK ... ccccc .

Ha ha, ha eee uste li postojat vakvi kako tebe, sleperite na granica sto cekat da pominat, ti ako imas kes pet pari vo dzep jas ne sum smoki. Ali dobro forumov za lecenje fustracii i kosmarni sonista:p: ne e loso mesto. Alal da ti e me nasmea od sabajle.
ps Vidi,:thumbsup: simni se dali tocakot ti e uste tuka ili mozda si ostanal i bez nego.

Master1
28.01.2013., 11:12
Ha ha, ha eee uste li postojat vakvi kako tebe, sleperite na granica sto cekat da pominat, ti ako imas kes pet pari vo dzep jas ne sum smoki. Ali dobro forumov za lecenje fustracii i kosmarni sonista:p: ne e loso mesto. Alal da ti e me nasmea od sabajle.
ps Vidi,:thumbsup: simni se dali tocakot ti e uste tuka ili mozda si ostanal i bez nego.

Smoki, Smoki...:p::nono:

BET-MAN
28.01.2013., 11:14
Najbolja stvar na ovom forumu je sto su svi tu, ali nikome nije do burze posto su puni ko brod. Hebi ga, Mojata Cudesna Zemja!:cool:

OKA
28.01.2013., 11:14
I tako konacno koliko i da je burza neefikasna na kraju dodze zasluzena nagrada, a utopisticke prognoze zavrse u smece...
OK, koregiram prognozu!
Netce ic na 1350!
Ali bitce tu negdje na 1400!

Master1
28.01.2013., 11:20
Ma čuti, jebote i tovari!!! Voz je krenuo! Koja tuča kod brokera sine. Ne moš reda uhvatiti!!!
Jedva sam uspio 2 komada Makpetrola nabaviti. Ali, tako sam ljut, da ču ih več sjutra nekom uvaliti na 15k per share.
Kako samo nisam ranije ušao!!! Jebale me moje crne prognoze, me jebale!

Jesi digao kredit za to ili ti zajmio stric iz Amerike?:p:

nachmish
30.01.2013., 12:01
@ Bonbona , Smoki ,

Samo petparacki analiticki um iskombiniran so kompleks na poniska vrednost moze da trtlja i komentira na forum raboti koi ne gi razbira za lugje koi ne gi znae ...
Toa shto si pishal za pokonduren provincijalec verovatno vazi za tebe jer nachmish e star skopjanec od Topana , so baba i dedo rodeni vo SKOPJE .
Eve samo shto se kaciv od dole i proveriv , tocakot mi e dole , cakum pakum .
Reda radi da te prasham sho tocak terash ti ... ? ... mojot e crn BMW 535 M ...
Mojot post na koj se zapalivte ko kibrit si beshe odgovor na prozivka od Balkan Star , bozem da sme pobrzale so OKA do brokeraj da fakjame red .
Si objasniv u kratki crti deka nema potreba ...
Zadnje , zashto posleden post ??? Pa forumov se vika " MOJ NOVAC " a ne "gladna berzanska gologuzija " .

Master1
30.01.2013., 12:33
@ Bonbona , Smoki ,

Samo petparacki analiticki um iskombiniran so kompleks na poniska vrednost moze da trtlja i komentira na forum raboti koi ne gi razbira za lugje koi ne gi znae ...
Toa shto si pishal za pokonduren provincijalec verovatno vazi za tebe jer nachmish e star skopjanec od Topana , so baba i dedo rodeni vo SKOPJE .
Eve samo shto se kaciv od dole i proveriv , tocakot mi e dole , cakum pakum .
Reda radi da te prasham sho tocak terash ti ... ? ... mojot e crn BMW 535 M ...
Mojot post na koj se zapalivte ko kibrit si beshe odgovor na prozivka od Balkan Star , bozem da sme pobrzale so OKA do brokeraj da fakjame red .
Si objasniv u kratki crti deka nema potreba ...
Zadnje , zashto posleden post ??? Pa forumov se vika " MOJ NOVAC " a ne "gladna berzanska gologuzija " .

:p: Sea nekoj ke se slika do necie parkirano auto i ke kaze deka on vozi bolja masina.:p:

nachmish
30.01.2013., 13:38
Ja uopshte ne sumnjam deka povekjeto forumashi , pogotovu ovie pomladive berzanski igrachi sho kupuvaat akcii od plata u vodovod, se od Porsche pa nagore ...

smoki
30.01.2013., 15:52
Reda radi da te prasham sho tocak terash ti ... ? ... mojot e crn BMW 535 M ..

Me prasujes mene, sto tocak teram, he he :thumbsup:. Topanec ne e moj stil da se cepam i da si go meram "dzebot" po forumive :p:. Samo sakav da ti uocam deka tvojte pari i tvoeto bogatsvo sto si go steknal so rabota, ama uopste ne me tangira:thumbsup: . Znam jas takvi kako tebe sine sto ziveat u Topansko, a rentat pet stana u Centar :p: . Znaci p/s , p/e, devidenden prinos, citanje na fi-ja i slicni stvari e sosema vo red. Nemoj pogresno da me tumacis, za tebe mislam deka si coo tipce :thumbsup:

bonbona
30.01.2013., 17:20
Siziku-sekoja cest slatko me iznasmea.Sepak moeto nivo ne mi dozvoluva da se spustam na tvoe nivo,baska ti vozis nekoe crno bmw a jas sirot samo belo fico :( :)))))
Ps.Topaana bas ti prilega:)
PsTopaana e sepak pregradie iprovincija vo Skopje
Ps.Se raduvam deka si srecen i imas pari(bar taka ai se falis) ali dzaba -O TI-koga imas malku vijugi vo mozok :)

dirty old man
30.01.2013., 19:58
@ Bonbona , Smoki ,

... mojot e crn BMW 535 M ...

"d" ili "i"? :biggrin:
"M" se potencira samo ako e M3, M5, M6, X5M i X6M. Tolku.

OKA
30.01.2013., 20:51
Eto, prebacio sam Van dzubre na novom topicu! Besplatno!

The Economist
30.01.2013., 20:52
"M" se potencira samo ako e M3, M5, M6, X5M i X6M. Tolku.E ovo se na zapadno makedonskom dijalektu zove "e so ubo mu go klade":biggrin:

Titan
30.01.2013., 21:20

Adv.Lexy
31.01.2013., 14:30
Steta sto nema kopce "Like" ke se iznaklikav na muabetive :D

cepki.

dimges
31.01.2013., 14:51
"M" se potencira samo ako e M3, M5, M6, X5M i X6M. Tolku.
http://www.24sata.hr/image/netko-voli-i-vozi-automobile-s-propetim-konjicem-a-netko-900x600-20130104-20130131082419-46520f712109e5ec661ceca77f4a73d4.jpg
e ovakov BMW treba da ima prav igrač, samo mesto cow da bide bull :biggrin:

nachmish
01.02.2013., 11:13
On topic .
Sedam vcera so mnogu jaki lugje od gradezen sektor u City Mall.
Gi fakja strav deka septemvri oktomvri godinava se u drzavava ke se urushi ko kula od karti ...
Prviot krizen talas na pad na nekretninite e vekje zapocnat .
Na Vodno mozesh da birash extra stanovi za 1.100 evra po m2( prva cena 3.000 ) ... a edniot od lugjevo kazue deka kupci nema ni za lek i dal 2 stana u Taftalidze kaj gimnazija Nova po 800 ...
Prognozata e deka 2013 ke bide dibidus polosha od 2012 , pa sledstveno nema realni pokazateli zoshto berzata bi bila isklucok .
Gi rcnav lugjevo malku za berza ... uste malku pa budala ke me napravea ...
OKA , pa stvarno ako si potrcal u brokeraj , znaci ne si dosleden na svoite prognozi , koi patem receno , po mene ti se bash OK .

nachmish
01.02.2013., 11:18
@ Dimges ,Dirty Old Man,the economist

Sekoja bembara so doplata od cca. 6.000 evra stanue M ,>>> so takanarecen M paket .
Si ima se isto ko prav M so toa shto si birash motor , jer konkretno M5 so najakiot motor e v10 beshtija so 510 konja ...vala previshe ...
Konkretno BMW 535 iXD M ili ako sakash po soobrakjajna Tip 560 L .
Lele lele , kako mi go klade vekje... bre bre ...

nachmish
01.02.2013., 11:28
OKA izvini druze samo uste ova .

Znaci , ako si bil po poteklo od Topana ili Cair negde okolu 1900 i nekoja sitno si bil bash skopjanec .
Ovcarite od Debarsko , Tresonce ,Mogorce ,Rajcica tek se gnetele u segashno DEBAR MAALO i vo toj moment segashno Debar maalo bilo DZENEM , kraj na svetot , toes Skopje ...
Kopiljacijo , ajde be u red za papari , dosta so rckarii so nachmish ...
I da , ne ziveam u Topaana deneshna , daleku bilo ...

Master1
01.02.2013., 12:19
@nacmich
Toa sto se slucuvase vo "zapadniov" svet i najblisku do nas - vo Bugarija poslednive 4-5 godini, doagja i ovdeka, po obicaj so zadocnuvanje...Krizata vo biznisot so stanovi ke bide nesto ovdeka dosega nevideno. Premnogu se gradi i retko koj gradi so svoi pari. Site gradat piramidalno - zimaat krediti i avansi, gradat, prodavaat, plakjaat rati, pa uste poveke se zadolzuvaat za da gradat poveke..Koga muzikata ke zastane, koj posleden ke ostane da stoi, za nego ke nema stolce. Site sto uste od sega ke spusatat cena na nekoj minimum, kolku da ne rabotele za dzabe, ke ostanat vo igra. Drugite sto ke cekaat da se vrati, da porasne pazarot, ke ostanat so k...t vo raka...
Isto kako na berza, samo sto igarata e mnogu pokrupna i poopasna...Tie sto imaat namera da kupat stanovi, toa go znaat i cekaat pod 700 evra na dobra lokacija...
Koj ne veruva, neka proseta barem do Sofija, i neka progugla na Internet. Duri sega pazarot tamu poleka se vrakja, posle 5 godini...
Dodaten problem za nasive gradeznici se i turcite sto startuvaat so ogromni proekti vo Skopje so mnogu stanovi po minimalna cena...

OKA
01.02.2013., 13:49
...OKA, pa stvarno ako si potrcal u brokeraj, znaci ne si dosleden na svoite prognozi, koi patem receno, po mene ti se bash OK...
Potrčao u brokeraj!?
Čuj njega!?
Ma ja san ti samo jedna
ekstremno ironična i sarkastična baraba!!!
Ali, ali... ime mi je OKA,
prezime DISCIPLINA!
Kad ja budem pozvao brokera!?
To če znati svi moji drugovi na Novcu!

dimges
01.02.2013., 13:55
kaj nas nikogaš (t.-e. ima nekoj izuzetoci) ne ti prodavale gotov stan, da go biraš ko lubenica na pazar. Po cena na ostavanje nedovršeni stanovi i po 5 godini. Mafijata gradežna toa go pravi solidarno, pa i rušenjeto na kosmos komplexot e od niv, ne politika. Koga davaš pari za kupuvanje stan vo gradba kupuvaš mačka vo vreka, toa im e principot. Ynači so tugi pari, da kažeme prodal 15 stana gradi obekt od 45 stana i go vleče dodeka ne prodade ušte barem 15 stana, a poslednite 15 ke gi dade na podizveduvači mesto pari.
.. A izmamata na zapad počna vo USA, so sloganite zošto da plakaš kirija koga kukata može tvoja da bide ... lugeto zemaa krediti, renoviraa kukite ili nekoj kupija novi, a sega vrednosta padna drastično, dojde i kriza, ostanaa bez rabota , ne vrakaat krediti pa bankite padnaa vo hipotekarna kriza.
Porano sistemot beše kuka pod kirija, samo so kuferi doagaš, ako propadne fabrikata otkažuvaš i seliš kade ima rabota... e ne im čineše, sakaa komunjarski, sega zaglavija.
A deka paga cenata na stanovite, paga. taa vsušnost nerealno ripna 2000 po šemata 1DM = 1 Eur...
eve za vo Hrvatska :
http://www.glasistre.hr/vijesti/pula_istra/padaju-cijene-istarskih-nekretnina-378193

U Puli se stanovi u staroj novogradnji mogu naći već po 800, 1.000 eura. ..Stanovi po 2.000 eura uvijek drže tu cijenu jer je riječ o kvalitetnim objektima namijenjenim posebnoj klijenteli, s garažama, liftovima, dobrom izolacijom. Međutim, stanovi koji su koštali po 1.350 ili 1.500 pali su za oko 150 eura po kvadratu, objašnjava Ricchiuto...

Stefus Corp
01.02.2013., 14:07
kaj nas nikogaš (t.-e. ima nekoj izuzetoci) ne ti prodavale gotov stan, da go biraš ko lubenica na pazar. Po cena na ostavanje nedovršeni stanovi i po 5 godini. Mafijata gradežna toa go pravi solidarno, pa i rušenjeto na kosmos komplexot e od niv, ne politika. Koga davaš pari za kupuvanje stan vo gradba kupuvaš mačka vo vreka, toa im e principot. Ynači so tugi pari, da kažeme prodal 15 stana gradi obekt od 45 stana i go vleče dodeka ne prodade ušte barem 15 stana, a poslednite 15 ke gi dade na podizveduvači mesto pari.
.. A izmamata na zapad počna vo USA, so sloganite zošto da plakaš kirija koga kukata može tvoja da bide ... lugeto zemaa krediti, renoviraa kukite ili nekoj kupija novi, a sega vrednosta padna drastično, dojde i kriza, ostanaa bez rabota , ne vrakaat krediti pa bankite padnaa vo hipotekarna kriza.
Porano sistemot beše kuka pod kirija, samo so kuferi doagaš, ako propadne fabrikata otkažuvaš i seliš kade ima rabota... e ne im čineše, sakaa komunjarski, sega zaglavija.
A deka paga cenata na stanovite, paga. taa vsušnost nerealno ripna 2000 po šemata 1DM = 1 Eur...
eve za vo Hrvatska :
http://www.glasistre.hr/vijesti/pula_istra/padaju-cijene-istarskih-nekretnina-378193

U Puli se stanovi u staroj novogradnji mogu naći već po 800, 1.000 eura. ..Stanovi po 2.000 eura uvijek drže tu cijenu jer je riječ o kvalitetnim objektima namijenjenim posebnoj klijenteli, s garažama, liftovima, dobrom izolacijom. Međutim, stanovi koji su koštali po 1.350 ili 1.500 pali su za oko 150 eura po kvadratu, objašnjava Ricchiuto...
Se nadevam deka nekoj soncev den kje se pojavat i REIT vo Makedonija vekje dolgo vreme gi ima vo Bugarija. Odzuvanje i gluposti 0 maks likvidna investicija za nekolku casovi kes na raka nema minimum sakas 50 evra da investiras vo nedviznost nema problem. Sega ima finti validaci menagment itn ali licno za mene bolje pari vo REIT od kredit od 100 000 evra na 30 godini i dozivonto rob na banka stanot tvoj koga kje fatis Alchajmer :( plus milion glavobolki od odrzuvanje itn. Imam 3 renal nedviznini vo Skopje pain in the arse e...ali nemozam da likvidiram toa (ne e bitno zasto) ali sve sto mozam stavam na strana vo polikvidni investicii. Prinosi na renal yield se taka i taka 3-4% stanbeni prostor 8-9% deloven. Ali ne sum optimista za apricijacija na kapitalna vrednost.

Stefus Corp
01.02.2013., 14:24
Inace MSE ocekuvam rast vo 2013 kolku? neznam :-) Ripna sega 10% moze da bide i 50% a moze i ramno pa i blag pad. Ali mislam deka downside risk e relativno mal.

OKA
01.02.2013., 14:53
Inace MSE ocekuvam rast vo 2013 kolku? neznam :-) Ripna sega 10% moze da bide i 50% a moze i ramno pa i blag pad. Ali mislam deka downside risk e relativno mal.
Obožavam ovakve prognoze!
"...Možda če da raste,
možda če da stagnira,
a možda če i pasti!"
Jebo pas mater!

Stefus Corp
01.02.2013., 16:25
"...Možda če da raste,
možda če da stagnira,
a možda če i pasti!"
Jebo pas mater!
A sto sakas tacna brojka 2564.31 na 31 dekemvri 2013 :p: taman da si znaes dali BMW M5 ili M6 kje jamis :biggrin:

dimges
01.02.2013., 16:28
"...Možda če da raste,
možda če da stagnira,
a možda če i pasti!"
Jebo pas mater!

imam šemu i za rast i za padanje ... samo dajte pare da kupim share, onda garantirano :thumbsdow ili da prodam onda :thumbsup: :biggrin:

why
01.02.2013., 17:15
Dow Breaks 14,000 Finally; What's Next for Market?

da imavme materijal na berzava, ke imase nekoe pogolemo prelevanje...vaka so balkanci-stranci ke se iznacekame duri spermata da im udri u glava na nivnite berzi..vo meguvreme moze i razna dna da testirame, kolku da si gi izmerime nasite .urci, da se vidi koj e so .uda, a koj cockhold...

dirty old man
01.02.2013., 17:20
@ Dimges ,Dirty Old Man,the economist

Sekoja bembara so doplata od cca. 6.000 evra stanue M ,>>> so takanarecen M paket .
Si ima se isto ko prav M so toa shto si birash motor , jer konkretno M5 so najakiot motor e v10 beshtija so 510 konja ...vala previshe ...
Konkretno BMW 535 iXD M ili ako sakash po soobrakjajna Tip 560 L .
Lele lele , kako mi go klade vekje... bre bre ...

Nachmish, pak mešaš lonci i kapaci: 535 iXD (pa makar i so M-sportpaket) ne postoi! Ili e Diesel; ili e injektion (benzinec). Vo dvata slučai X e oznaka za dopunska oprema - pogon na 4 točka (site ovie objasnuvanja radi onie što ne se upateni). Na kraju krajeva, ako stvarno voziš takva kola, ti čestitam na izborot. Ako pak ne - who cares!

Ova ti go pišuva eden dobar poznavač na markata, za žal ne i sopstvenik. :)
...

Mora da sum nenormalen što vlagam u vakvi diskusii. :biggrin:

p.s. OKA, de molim te stavi mi ovaj post na temu koju si specijalno kreirao, meni nešto ne ide. Hvala, ljubi te deda.

Jumbo
04.02.2013., 11:24
Da li je moguce da je opet OKA bio u pravu kad je rekao da ce rast biti u 1. Mjesecu, a onda sve po starom?
Ja se sve nadam da je ovo kratkotrajna korekcija.....al kako bas na samom kraju siječnja (januara)

OKA
04.02.2013., 12:29
Da li je moguce...!?
http://www.youtube.com/watch?v=yFRh9yzoWXE

maktri
04.02.2013., 15:06
Sta je misevi,sto ste se us*ali??)))
Dok je islo gore...svi po 20 postova,sada mali minus...tisina i depresija.))
Bez brige...opec cemo da idemo UP.Samo malo da odmorimo koji dan,i da vidimo ko su dezerteri.
Tesko ovoj drzavi i ovoj jadnoj berzi sa investitorima kojima treba neko drugi da kaze dali ce berza da raste.....Prva puska i svi bezanija))
Aj pozdav..i drz e se.Ovo je samo pocetak utakmice.

bonbona
04.02.2013., 16:13
Ha ha ha hahah-dobar :) Jas bi dodal samo uste nesto
MNOGU BESE MALKU OSTANA :)

nachmish
04.02.2013., 16:16
@ Dirty old man

Prva rabota ... za sopstvenicite na BMW koi ne sakaat da se eksponiraat ima opcija da nema nikakva oznaka sem plavo beliot BMW propeler napred i pozadi ...( znaci ushte od fabrika bembarata za beraci na opshtonarodno gajle e incognito ...)
Znaci nov novcat koga go zemav si nemashe oznaki , a takov si e denes ...
M oznakata mu se naogja samo na volan i na site pragovi vo brusen aluminium .
Kolata si e petka , so 3500 kubika diesel , ix drive i M paket ... Top model so full oprema .
Dali e samo 535 D so M , dali e 535 M so diesel motor ili e 535 ixd M so dopolnitelen pogon ... , ama ne gledam bash uopshte pricina za ponatamoshno tupenje tuka ...
Dobar tocak u sekoj slucaj , shto go tera cico nachmish ...

Oka , nema potreba od prefrlanje na postov .
Neka si bide ovoj post podsekjanje deka >>> :
2013 ke moze od igranje na berza da iskoci besna bembara , ama samo za nekoi drugi klinci ,na nekoja druga berza i u nekoja druga drzava ... na MSE vala teshko do nikako ...

Master1
04.02.2013., 17:05
Za greota dedo Bufett so negovoto Chevy staro 30+ godini....

Zagorkiko
04.02.2013., 17:05
RANO E RANO E GODINAVA TEK POCNA! A TUKA NA NIKOJ NE MU E BITNO DALI NEKOJ VOZI BMW ILI BMX

grim de witt
04.02.2013., 17:51
Ko je ulozio novi BMW 2007. godine, sada ima za bicikl. Ko je ulozio BMW 2012. godine, NIKADA ne moze da ima manje od Golfa, a moze da dobije i Aston Martin.

rambovski
04.02.2013., 18:04
hitno vi (ni) e potreben psihijatar !!!

dirty old man
04.02.2013., 22:07
@ Dirty old man

Prva rabota ... za sopstvenicite na BMW koi ne sakaat da se eksponiraat ima opcija da nema nikakva oznaka sem plavo beliot BMW propeler napred i pozadi ...( znaci ushte od fabrika bembarata za beraci na opshtonarodno gajle e incognito ...)
Znaci nov novcat koga go zemav si nemashe oznaki , a takov si e denes ...
M oznakata mu se naogja samo na volan i na site pragovi vo brusen aluminium .
Kolata si e petka , so 3500 kubika diesel , ix drive i M paket ... Top model so full oprema .
Dali e samo 535 D so M , dali e 535 M so diesel motor ili e 535 ixd M so dopolnitelen pogon ... , ama ne gledam bash uopshte pricina za ponatamoshno tupenje tuka ...
Dobar tocak u sekoj slucaj , shto go tera cico nachmish ...

Oka , nema potreba od prefrlanje na postov .
Neka si bide ovoj post podsekjanje deka >>> :
2013 ke moze od igranje na berza da iskoci besna bembara , ama samo za nekoi drugi klinci ,na nekoja druga berza i u nekoja druga drzava ... na MSE vala teshko do nikako ...

Da ja batalime "bembarata". Što se odnesuva do mene, možeš i Jaguar da voziš (od skoro vo salonot na Makkar) a možeš i kineski točak, toa si e tvoe. Jas bi se zadržal na tvojot nenadeen blesok na forumov i seenjeto magla deka berzava "samo što ne riknala". Ako ne si "igrač", togaš koj e tvojot motiv za pišuvanje? Zošto si go trošiš vremeto tuka?

drvodelac
04.02.2013., 23:55
Da ja batalime "bembarata". Što se odnesuva do mene, možeš i Jaguar da voziš (od skoro vo salonot na Makkar) a možeš i kineski točak, toa si e tvoe. Jas bi se zadržal na tvojot nenadeen blesok na forumov i seenjeto magla deka berzava "samo što ne riknala". Ako ne si "igrač", togaš koj e tvojot motiv za pišuvanje? Zošto si go trošiš vremeto tuka?

Kako ne razumjes, a godine su ti dragocjeno iskustvo? :)
Ne trosi on uzalud svoje vreme. On nece vise da radi jer netreba mu jos jedan BMW. Sad ima svoju misiju. Uclanio se na ovaj forum da nas spasi od apokalipse koja dolazi.
Ja njega potuno razumjem. Svi veliki "igraci" na koncu naprave ovaj poteg. Eto vidis kako Bill Gates odrice se od 95% svog kapitala u dobrotvorne svrhe.
Tako i nas kolega bez nadoknade djeli savjete. Usput nam kaze sta je sve zaradio svojim znanjem da bi znali sta gubimo ako ga ne poslusamo. :p:
Pa sad ko voli nek izvoli.

nachmish
05.02.2013., 13:36
Bravo drvodelac , to je otprilike to , pa makar ti bio post i u cinicnom kontekstu ...
Odma se vidi da si stara kuca , za razliku od dirtyja koji ima OLD u svom nicku samo za ukras .
Kad ti neko daje ocinski savet , pa josh i za badava , poslushaj ga ... nishta ne koshta .
Obazrivosti kad su pare u pitanju nikad dosta ... ne idu stvari uvek u priziljkavanom pravcu i po sistemu pljuni zalepi ,i hop operacija velika zarada ,a pomerili dupe nismo...
Ni jedan jedini makro faktor ne ukazuje na optimizam u MK ekonomiji , automatski i na berzi na kratki do srednji rok .
Tacno usvojio se lopovski budget i bice para za firme koje su u talu sa drzavom , ali to ne znaci da ce mali akcionari videti ishta dobro .

Polako sa berzom ljudi ... , najgore tek dolazi dolazi .
Do septembra 2013 ne samo berza , nazalost puno vishe ima da se urushi u param parcad .

Neka se ostvari iole OKINA prognoza za 1350-1400 , mozda postanem igrac kakvog videli niste .

vikser
05.02.2013., 14:25
@nachmish :pljesak:

......idemo malo dole.......sve gore....... ciklicni time...... srednja klasa jos ima silu.......jos malo ......pa opet po 50 postova:biggrin:

http://www.youtube.com/watch?v=JU5CH-FKnLQ

dimges
05.02.2013., 15:45

koga sme tuka kaj kineskio točak , mi go ukradoa vo juni i toa so lanec vrzan za hidrant, i toa baš koga se igraše basketot so Dominicana ... sega moram da arčam petrol, da vodam borba so komunjarskite koloni i parkiranjeto , ili da kupuvam BMW MGR 110 :biggrin: ... ama nemam za nego garage

dirty old man
05.02.2013., 16:07
... Ako ne si "igrač", togaš koj e tvojot motiv za pišuvanje? Zošto si go trošiš vremeto tuka?

Bravo drvodelac , to je otprilike to , pa makar ti bio post i u cinicnom kontekstu ...
Odma se vidi da si stara kuca , za razliku od dirtyja koji ima OLD u svom nicku samo za ukras .
Kad ti neko daje ocinski savet , pa josh i za badava , poslushaj ga ... nishta ne koshta .
Obazrivosti kad su pare u pitanju nikad dosta ... ne idu stvari uvek u priziljkavanom pravcu i po sistemu pljuni zalepi ,i hop operacija velika zarada ,a pomerili dupe nismo...
Ni jedan jedini makro faktor ne ukazuje na optimizam u MK ekonomiji , automatski i na berzi na kratki do srednji rok .
Tacno usvojio se lopovski budget i bice para za firme koje su u talu sa drzavom , ali to ne znaci da ce mali akcionari videti ishta dobro .

Polako sa berzom ljudi ... , najgore tek dolazi dolazi .
Do septembra 2013 ne samo berza , nazalost puno vishe ima da se urushi u param parcad .

Neka se ostvari iole OKINA prognoza za 1350-1400 , mozda postanem igrac kakvog videli niste .

Naćko, moite prašanja bea retorički. ;)

A toa što ti si prizna zošto se pojavi na forumov e OK od tvoja strana, ali imaj na um deka veće ne se plašime od Baba Rogi. :biggrin:

dirty old man
05.02.2013., 16:11
koga sme tuka kaj kineskio točak , mi go ukradoa vo juni i toa so lanec vrzan za hidrant, i toa baš koga se igraše basketot so Dominicana ... sega moram da arčam petrol, da vodam borba so komunjarskite koloni i parkiranjeto , ili da kupuvam BMW MGR 110 :biggrin: ... ama nemam za nego garage

Daj mi 50 evra mesečno i jas će ti go magaražiram "bendžoto" :biggrin:

balkan*star
05.02.2013., 18:09
Berza nije investicija za jedan dan. To nije utakmica pa da na dnevnu osnovu pratimo ko je bolji ko ima veci ili jaci auto itd. Pratimo trend, fundamente, kompanije, a teoretski(mada ja sam i prakticni primer), neko je mogao da zaradi na besku, stilu i slicnih 30% u par nedelja, a vi teoreticari izracunajte koliko godina treba da dreme u depozitima da bi dobio taj povrat. Naravno to mi je samo 10% portfelja, na ostalog 90% racunam mnogo kratnu dobit u rasponu od 3 do 5 godina.
Poslednji put kad sam imao duzi horizont(2009god), imao sam srecu, ostvario sam svoje targete samo u par mjeseci, ali uvjek treba imati duzi horizont da se ne razocarate... (pjuvali me i tada i kad sam mislio da ce raste i kad sam mislio da ce pada i kad sam mislio da je telekom za to vreme dobri save heaven, ali ok..)
Naravno i adrenalin je tu, a to koji nije pravio velike profite na burzi ne zna o cemu pricam. Na wall stritu to opisuju kao puno bolji efekt od kokaina... Onaj koji ima uspesan biznis ne dezura na forum i ne pise po 100 poruka u mjesec kako je berza propala stvara ili drzava propala, ne hvali se kakav bmw ima(dobro cak i da nije iz '90 tih godina, vec pocetkom '00), vec tera taj biznis i ima satisfakciju od toga a ne od ruganja virtuelnih likova na forumu, to rade isfrustrirani nerealizirani likovi. A kad je neko vec na forumu moj novac ako berza nije dobra investicija, neka napise sta je dobra i sa kojim povratom. Ipak dio nas misli da je berza dobra, pa cak i oka(pogledajte prve postove na temu makstil ima ga dosta). Ipak sa dnevnim panicnim hiperaktivnim odlukama nigde necete doci osobito ako 1.nemate znanja(a to nosi strah, nesigurnost i nepoverenje) i 2.nemate zelju za sticanje znanja. U suprotnom sve je kocka.
I, da ja imam vjeru, svaki mesec ulazem u odredzene kompanije svu svoju zastedzevinu, cak sam i podigao i 2 potrosacka kredita. Nije mi strah, uopce!.
Ali to sam samo ja, ne mora da znaci da sam u pravo, ali ja nikad ne trcim na 100metara, vec uvek dobijem na kondiciju!
Ali kada ima kompanije na p/e~2 i p/b=0.2-3, spavam mirno i uzivam!
To vam je kao da kupite stan od 100m2 u centru skoplja za 200eur/m2, tj.20.000eur, koji realno vredi 1000eur/m2 ili 100.000eur(p/b=0,2) i da od kiriju tog stana uzimate 50.000eur / godisnje(p/e=2). Stan je u odlicnoj kondiciji i nije potrebno renoviranje. Pa cak i da sva kirija dodze po 2 godine, vredi cekati, ne?
p.s.Dobro neko dobija svoju dnevnu dozu adrenalina sa pracenjem finansiskih izvestaja i investaranjem na burzi i profitima, a neko sa piskaranjem na forumima o necem sto ne bi zeleo da radi?!?, Dobro mogu shvatiti zelju za forumski rad vidim oku pise i na druge forume kao build.mk, ali koji mu je cilj kad ga evo ja uporno ne slusam, a on uporno "ne" kupuje dionice???

OKA
05.02.2013., 18:14
Jebo Vas BMW. Dajte malo ozbiljnije, bre!
Jeli tko mozgao malo o iducim zbivanjima u MKD-u!?

Elem, vidim da je shtovani Lavrov, napokon
uprilicio susret sa sirijskom oporbom.
I da Kremlj konta da je Asad na koncu snaga,
pa polako hvata pozicije za
rasplet "gradzanskoga" rata u nekadasnoj Judeji.
Kakve veze ima Lavrov sa politickim stanjem u MKD-i!?
Nikakvih! Na prvi pogled, ne!?
Ali, sirijska je pricica sa oporbom,
pravi etalon, milijun puta deja vu na
worldwide politickoj pijaci.

Eto, MKD oporba i dalje trubi autima po
skopskim ulicama i ne vrijedi nishta,
cak ni preliminarni, jaki, pritisci iz Brusela.
Da se ona fino lijepo vrati u skupshtinske dvore,
i da tamo putem institucija valorizira svoje
politicke planove oko lokalnih i ev. drzavnih izbora.

Iz aviona se vidi da MKD oporba hini da ce Brusel,
u "razumnome" roku presloziti svoje pozicije
u pogledu metoda kako rijeshiti MKD politkrizu
i "shvatiti" da je vladajuca MKD garnitura "antidemokratska".
Molim!? Cuj, ako mene pitate, nije iskljuceno da Brusel,
jednog skorog, lijepog dana, promijeni glazbu i
onda bude: "...znate kaj, u Skoplju se ne da "normalnim"
putem rijeshiti ta Vasha kriza, pa hajte vi fino lijepo uz lokalne
i jednu turu uranjenih parlamentarnih!".
Zashto sve to!? Pa zato jer one u Bruselu
bash boli spolovilo tko ce tu biti na vlasti!

Cak bi i Grci rado do konca godine "rijeshili" ime!
Samo da im se makne aktualni premijer.
Kontaju da ce svatko, ama bash svatko
biti mekshi pregovarac od njega!
Da, da. Lavrov, Fucking Lord Robertson (2001-ve), Orav, Fule...
apsolutno je svejedno tko nam bude priopcio goreopisani,
ponavljam, milijunputavidzeni - EU luping.
Bruselov vijetar u oporbena ledza vs. aktualne vlasti!?
Tu se ne zna pobjednik, to ce biti tekma nad tekmama!!!
Bitce to rat u kojem ni Russell Crowe sa 100 gladijora,
ne bu imal shanse.

Shto bi to znacilo za MSE i biznis uopce!?
Znaci da smo jebali zivog jeza!
Jebi ga, izbori i politicke pizdarije svake godine.
Pa to je previshe i za Talijane!
Ondak josh i taj notorni fakt da je novcanik
prosjecnoga makedonca sve tanji i tanji.
Mnogi makedonci vishe i nemaju novcanik.
A vidim tu na forumu, da su percepcije
nekih clanova, da je burzovni trg u Skoplju
na pravome putu i pred "masovnom" eksplozijom!?
Masovnom shta!? Molim!?
Haloooo, ljudi se bre bore da kuci ponekad odnesu malo mesa,
a netko spekulira na MSE-u sa par tisuca nekakvoga novca i...

Burza je spolovilo sa sto bodlji.
Nadajmo se najboljem!

P.S. Ponosim se ovim postom!
Sve sam rekao, a da ni jednom
nisam upotrijebio izvornu, pravu rijec.
Kojom se istinski naziva
ona mushka stvar!

grim de witt
05.02.2013., 18:56
Evo sta sam ja zakljucio za pet godina pracenja i kakvog-takvog trgovanja na MSE: Makedonska berza nema apsolutno nikakve veze sa ekonomijom, politikom i razumom! Ona ima pomalo veze sa kretanjima na svetskim i regionalnim (SL i HR) berzama, a najvise sa voljom fondova i velikih igraca da indeks bude na odredjenoj brojci!

Svetske berze su izjednacile ili nadmasile rekorde iz 2007. godine. Makedonski penzioni fondovi sede na 70-80 miliona evra koja mogu zakonski da spucaju na berzu, slovenacki i hrvatski na vise od milijardu, a svetski na trilione! Samo je pitanje vremena kada ce da pocnu da "traze vrednost" u Jugoistocnoj Evropi.

Kao sto smo videli u jesen 2009. godine, i na dva dokupna trzaja u februaru 2012. i sada u januaru 2013, indeks raste brzo sa malo prometa. Skacu sve akcije bez obzira na fundamente i valuacije! Potrebno je manje od 10 miliona evra da bi se kupoprodajnim ping-pongom indeks duplirao!

Samo je pitanje vremena kada ce ovo da se desi. Nije uopste vazno da li je Makedonija clanica NATO-a, problem sa Grcima resen, ko je od lopova na vlasti, ili narod gladuje ili uziva u luksuzu.

OKA
05.02.2013., 19:30
...Nije uopste vazno da li ... narod gladuje ili uziva u luksuzu.
Siguran!?
...Svetske berze su izjednacile ili nadmasile rekorde iz 2007. godine. Makedonski penzioni fondovi sede na 70-80 miliona evra koja mogu zakonski da spucaju na berzu, slovenacki i hrvatski na vise od milijardu, a svetski na trilione! Samo je pitanje vremena kada ce da pocnu da "traze vrednost" u Jugoistocnoj Evropi...
Kakve veze ima MSE sa spekulativnom igrom
trustovnih megaservera na Wall Streat-u!?
Pitam po milijuniti put!?
Ako se, recimo, Manchester Junajtedu,
ove godine, smijeshi naslov prvaka Lige shampiona,
znaci li to da analogno mozemo zakljuciti da ce se
dijelic tog njegovog velikog uspijeha
garant preliti malo i na FK Vardar!?
Naravno da ne znaci!
Evo sta sam ja zakljucio za pet godina pracenja i kakvog-takvog trgovanja na MSE...
A eto, gorenapisano je to shto sam ja shvatio
za 17 godina pracenja MSE-a.

sticky fingers
05.02.2013., 20:01
Balkan star je pogodio sustinu investiranja bez razlike dali se radi o MSE ili NYSE. Sve ostalo je samo spekulacija i prepucavanje. Nazalost, i drug Oka je u pravu o standardu (i novcaniku) Makedonaca, ali da ne zaboravimo da kocka i kladionice( percepcija mnogih ljudi za berzu) rastu kao gljive posle kise (tako se kaze, ne?) kod nas, a narod nema para? Pa i nema bas, ali ima nadu, a nada zajedno sa strahom je glavno pogonsko gorivo za bilo koje trziste. Nade i straha koliko hoces kod nas, a para nema. Dali? Da zavrsim sa jednom poslovicom vezanu za ovaj narod: " kada Makedoncu ponestane novca, on menja eure" :) . Nema veze, ionako berza nece biti pokrenuta od naroda i kafekuvarice tako da ostaje da biramo kompanije sa dobrim fundamentima i to bi bilo to.

Magnificent
05.02.2013., 20:30
Mozemo mi ovde da se merimo ko je pametniji, ali fakt je da ako mirovinski fondovi rese da podignu procenat investiranja u domace dionice oni mogu podici indeks koliko im drago.
To je fakt.
Imaju minimalni procent portfelja ulozen u makedonske dionice.
Zasto ne kupuju to treba njih pitati.
Mozda cekaju da se menadjeri napune pa kao i uvek zadnji popnu na voz.
Mozda braca slovenci imaju drugu ideju, ( slovenci gazduju makedonskim penzijama)
Ali jedno sam siguran docice i taj dan i pocece sa shopingom grnt, mtur, alk i kmb, i ako i za 1 % povecaju svoj portfolijo , eto mbi rusi rekorde.

grim de witt
05.02.2013., 22:32
Siguran!?

Kakve veze ima MSE sa spekulativnom igrom
trustovnih megaservera na Wall Streat-u!?
Pitam po milijuniti put!?
[CENTER]A eto, gorenapisano je to shto sam ja shvatio
za 17 godina pracenja MSE-a.

Sa pocetkom pada svetskih berzi u 2007. godini, poceo je i sunovrat Makedonske berze. Takodje, kretanje MSE je u korelaciji sa kretanjem slovenackog i hrvatskog indeksa.

Sto se tice narodne sirotinje koja ne dozvoljava berzanski rast... Uprkos punih usta svetske krize i tipicno balkanskog kukanja, makedonski BDP je porastao za nekih 15% u odnosu na 2007. godinu. Poslovanje blue-chip kompanija je u ovom razdoblju poraslo za 50-100%. Depoziti gradjana su se povecali za nekih milijardu evra.

Za dupliranje indeksa je potrebno oko 10 miliona evra. Kao sto vidimo, pare nisu problem. Samo se pitaju glavni igraci kada ce to da se desi.

balkan*star
05.02.2013., 22:59
Ipak nismo svicarci ali daleko od toga da smo siromasni.
makedonci su siromasni?
http://vesti.alfa.mk/default.aspx?mId=45&eventId=28706
U bugarskoj su gradzani ulozili u dionice 27eura/per capita, hrvatska 400eur/per capita, slovenija 1000eur/per capita, a u makednoiju 1eur/per capita?!?!?

sredinom 2012 - pri tome depoziti /zastede u bankama ruse rekorde i sada su 2,9 miljarde eura, sto je za 380 miluna eura vise nego jednu godinu ranije i su u kontinuiranom/stalnom porastu??
Pa otkud makedoncima te pare???

http://www.utrinski.com.mk/default.asp?ItemID=6DD71082801411439518ABD2DFFE92E D

Дневно во банките оставале по 1,5 милион евра

http://www.dnevnik.com.mk/default.asp?ItemID=11DFBF706BDAED47BADA6130F308EE2 9

Дневно во банките оставале по 1,5 милион евра

Експертите сметаат дека големиот раст на депозитите најверојатно се должи на зголемените дознаки на нашите печалбари од странство кои предновогодишно со повеќе пари ги почестиле блиските

Македонците штедат и во криза. Во последниот месец од 2012 година граѓаните оставиле неверојатни 45 милиони евра во банките на име заштеди - покажуваат податоците на Народната банка на Македонија. Овој неверојатен скок на депозитите на граѓаните во банките покажува дека тие во декември лани, дневно во банка оставале по неверојатни 1,5 милион евра. Ако изминатите месеци познавачите и банкарите беа задоволни што банкарските депозити на домаќинствата растеа во просек по околу 15 милиони евра месечно, ова е скок од трипати во однос на заштедите од претходните месеци. И додека претходно компаниите почнаа да ги повлекуваат депозитите од банките, во последниот месец растат и нивните заштеди. Притоа, продолжува трендот на раст на штедењето во денари. Експертите сметаат дека големиот раст на депозитите се должи на зголемените дознаки на нашите печалбари од странство кои предновогодишно со повеќе пари ги почестиле своите најблиски.

Според податоците на Народната банка, вкупните заштеди на граѓаните до крајот на минатата година се искачиле на 2,85 милијарди евра. Дека штедните депозити се во континуиран пораст покажува податокот според кој 2011 година сме ја завршиле со 2,66 милијарди евра депозити на домаќинствата во банките. Така граѓаните лани оставиле 190 милиони евра во банките на име заштеди. Или во просек по 15,8 милиони евра месечно или над половина милион евра дневно.

p.s. 0,1% od tih ustedzevina ili 3mil eur da zavrsi na berzu i imamo indeks 3-4000.
p.s.2 koja je najbrza zivotinja na svjetu? siptar u bmw-u :biggrin:

OKA
06.02.2013., 00:42
...cak sam i podigao i 2 potrosacka kredita. Nije mi strah, uopce!...
...Dobro mogu shvatiti zelju za forumski rad vidim oku pise i na druge forume kao build.mk,
ali koji mu je cilj kad ga evo ja uporno ne slusam, a on uporno "ne" kupuje dionice???
Da "si slušao", ne bi sad kredite uzimao!

dimges
06.02.2013., 01:36
http://www.24sata.hr/liga-prvaka/utakmica-lige-prvaka-odigrana-u-engleskoj-je-namjestena-300367

Ajde usporedba promet u kladionicama VS promet u MSE

nachmish
06.02.2013., 18:42
@ dirty.

Abe normalno samo muabet si praime , i neka si ima sekoj razlicni mislenja ...
Nikoj nikogo ovde ne ubedue u nishto , a ima i drugo , vozrasni lugje teshko menjaat stav i ubeduvanje tuku taka .
Znaci koj shto ljubi , samo napred i so srekja .

Edna rcka od Balkan star digna vala mnogu dzeva ...

@ OKA

Zadnjava analiza ti e mnogu solidna .
Ne e bash u vinkla so momentalniot optimizam na MSE no ima dobra poenta .

alooo
06.02.2013., 21:36
p.s. 0,1% od tih ustedzevina ili 3mil eur da zavrsi na berzu i imamo indeks 3-4000.
p.s.2 koja je najbrza zivotinja na svjetu? siptar u bmw-u :biggrin:

slazem se sa konsatacijama kolege star* balkan
i mislim da je dovojno 0.01 da zavrsi na burzi i imamo vrtoglavi rast kao pre neki dan koji ce produzite za neki dan kad se uradi malo konsolidacija

money2
07.02.2013., 12:54
RAst je neizbezan po svim tackama:
1. Cekaju se FI iz 2012g za svoje favotite
2. Akcije su bagatelne
3. Idu pare iz inozemstva
4. Direktori bi trebali dokupiti svoje firme, jer proces nije zavrsen
5. MK je pikirana kao biznis zona po svim sektorima, i bice jos preuzimanja

bonbona
07.02.2013., 13:08
@money
Se od toa pisanoto da se sluci-MORA PRVO NESTO DA SE SLUCI-a edinstvenoto nesto sto moze da potegne napred e -REVOLUCIJA:eek::biggrin:

dimges
07.02.2013., 20:17
@money
Se od toa pisanoto da se sluci-MORA PRVO NESTO DA SE SLUCI-a edinstvenoto nesto sto moze da potegne napred e -REVOLUCIJA:eek::biggrin:

komunjarska revolucija na svetskom nivou množi Stock ehchange sa 0:(

bonbona
07.02.2013., 21:56
komunjarska revolucija na svetskom nivou množi Stock ehchange sa 0:(

Abe dimce zatupelo vmr-ovce,bonbona ti e apoliticno i slatko covece koj malku povece gi rezonira rabotite i nikoj tuka ne zbori niti za komunjarska nego za REVOLUCIJA.A taa moze da bide borzuaska-komunjarska-fasisticka-masonska-narodska-ili filmuvana za narod i od samata vlast-ustvari ako si naucil samo za komunjarskata ..steta,poduci na wikipedia :)
Ps. I za ova BC e kriv:eek::biggrin:

dimges
07.02.2013., 23:31
revolucija = prevrat, ne demokratski izbor
i dosta so grčki petokolonaši što predizvikaa i vojna 2001 samo da se vratat na vlast po sekoja cena.. so ova ludilo će gi izgubat ne samo neutralnite tuku i del od svoite glasači

bonbona
07.02.2013., 23:57
Abe dimce-me boli uvo i za petokolonasi i za komunjari-daj dosta politika,gledaj sto ce stavis vo dzep od ona sto drugite za vlast ili na vlast go kradat :)d

dimges
08.02.2013., 22:07
ako te boli uvo što se glupiraš ??
http://novamakedonija.com.mk/DetalNewsInstant.asp?vestInstant=13615

Janša e zagrižen od leviot fašizam, ama i EU :mad:

bonbona
09.02.2013., 09:25
Jansa naucil od nasive :) pa gledas deka tamu be dimce ima 20000 so *uda a tuka ima 2000000 so *az ...e moj dimce pravolinosko.........ovce :)

dimges
09.02.2013., 12:35
kaj nas ima 300 komunjarski reketari plateni so grčki pari, ( a i kreditotod KMB go zabušavat :biggrin:) a vlasta im dozvoluva da go z*aebavaat narodot za da si dadat avtogol na narednite lokalni izbori ....

bonbona
09.02.2013., 18:59
Alooooo dimce,ti pak kako zauzdan AT-aloooo nemoj vise politika niti sum politicar uste pomalku poslusnik,vakvi govori i cifri -samo po stabovi :)

dirty old man
09.02.2013., 20:27
...vakvi govori i cifri -samo po stabovi :)

money2
09.02.2013., 21:22
Jos 9 dana i vidjetcemo ko ide a ko ne na izbore!
I onda gjedajte raketu u polet!:biggrin:

Titan
10.02.2013., 21:22
2013 Year of Snake

http://www.hanban.com/uploads/allimg/121122/3-121122151311D8.jpg

2013 is the year of the black Snake begins on February 10th shortly after the New moon in Aquarius, the humanitarian of the zodiac.
This 2013 year of Snake is meant for steady progress and attention to detail.....

Srecna nova godina! :biggrin:

OKA
02.03.2013., 00:37
...
Old 05.02.2013., 18:14
...

Iz aviona se vidi da MKD oporba hini da ce Brusel,
u "razumnome" roku presloziti svoje pozicije
u pogledu metoda kako rijeshiti MKD politkrizu
i "shvatiti" da je vladajuca MKD garnitura "antidemokratska".
Molim!? Cuj, ako mene pitate, nije iskljuceno da Brusel,
jednog skorog, lijepog dana, promijeni glazbu i
onda bude: "...znate kaj, u Skoplju se ne da "normalnim"
putem rijeshiti ta Vasha kriza, pa hajte vi fino lijepo uz lokalne
i jednu turu uranjenih parlamentarnih!".
Zashto sve to!? Pa zato jer one u Bruselu
bash boli spolovilo tko ce tu biti na vlasti!

Cak bi i Grci rado do konca godine "rijeshili" ime!
Samo da im se makne aktualni premijer.
Kontaju da ce svatko, ama bash svatko
biti mekshi pregovarac od njega!
Da, da. Lavrov, Fucking Lord Robertson (2001-ve), Orav, Fule...
apsolutno je svejedno tko nam bude priopcio goreopisani,
ponavljam, milijunputavidzeni - EU luping.
Bruselov vijetar u oporbena ledza vs. aktualne vlasti!?
Tu se ne zna pobjednik, to ce biti tekma nad tekmama!!!
Bitce to rat u kojem ni Russell Crowe sa 100 gladijora,
ne bu imal shanse.

Shto bi to znacilo za MSE i biznis uopce!?
Znaci da smo jebali zivog jeza!
Jebi ga, izbori i politicke pizdarije svake godine.
Pa to je previshe i za Talijane!
Ondak josh i taj notorni fakt da je novcanik
prosjecnoga makedonca sve tanji i tanji.
Mnogi makedonci vishe i nemaju novcanik.
A vidim tu na forumu, da su percepcije
nekih clanova, da je burzovni trg u Skoplju
na pravome putu i pred "masovnom" eksplozijom!?
Masovnom shta!? Molim!?
Haloooo, ljudi se bre bore da kuci ponekad odnesu malo mesa,
a netko spekulira na MSE-u sa par tisuca nekakvoga novca i...

Burza je spolovilo sa sto bodlji.
Nadajmo se najboljem!
Eto jih!!!
Lokalni 03 i 04 mijesec + Uranjeni parlamentarni 10 i 11 mijesec.
Izbori cijele godine.
Najgora varijanta za burzu!

OKA
20.03.2013., 18:01
http://www.mojnovac.net/forumi/showpost.php?p=592289&postcount=18
Prvi kvartal na izmaku.
Komentari!?

nachmish
20.03.2013., 20:19
Ma , samo shto nije krenulo ... ali ka neslutjenim visinama od 1700 i nize...
Sad ce onaj sa 2 kredita da frflja da je pun ko brod papira sa MBID liste , pravi pare ko Dzajic , i da nema on uopshte papira TPLF,STIL ,KMB ,itd... ma to samo nepismeni u koje on ne spada , imaju ...
Stishala se neshto januarska graja sa strane forumashkih shiljokurana .

maktri
20.03.2013., 20:35
Ne bojte se.....pri kraju je i ovo poluvreme.
Za rast nisu potrebne velike pare.Samo treba da stane veliki pritisak za spustanje.

Официјалните претставници на ЕУ ја прескокнаа големата пречка на патот кон воспоставување комплетна банкарска унија, наменета за стабилизирањето на финансискиот сектор во еврозоната.

Пратениците на Европскиот парламент, Европската комисија и претставниците на земјите-членки (Европскиот совет) постигнаа договор околу законите за формирање на централизирана банкарска супервизија, пренесува агенцијата АП.

+

ХАУВИТ НАЈАВУВА ПОЗИТИВНА ОДЛУКА ПО НЕГОВАТА РЕЗОЛУЦИЈА

+

+

...

Bubastys
20.03.2013., 22:36
Trio fantastikus YTD:

GRNT +19,4%
MTUR +8,0%
KMB -4,0%

Nije to tako loshe. Sigurno bolje nego OMB

Master1
20.03.2013., 22:54
Januar nije bio tako losh. Pojedine su dionice donele profit od preko 50%...
Sada se ceka sta ce biti sa lokalnim i kada ce biti prevremeni parlamentarni izbori. Vrsi se pritisak na cijene prema dole. Oni koji sada ulaze u blue-chip dividendne dionice, trpe privremeni pritisak zbog rasprodaje onih koji su ulazili prosle godine na nizim razinama i onih koji su se uplasili. Shpekulativne dionice trenutno nisu na udaru, ali to ne znaci da su na dnu. Vise puta se pokazalo da je malo potrebno da MSE poleti kao raketa. Oni koji zakasne, zatim trube po forumu u stili "kiselo je grozdje" ili kupuju na vrhu.

Stefus Corp
20.03.2013., 23:41
Gleam kamati na denarski stedni vlogovi 4-4.5% na evra 2-3% oroceni na 12 meseci...iskreno vekje mi e gajle sto e so cenata na akcijata vo plus sum od dividendi samo 4-12% (6-7% mi e sreden divi yield na portfolio) na godisno podobro neka mi spijat parite na berza od banka.

OKA
21.03.2013., 00:24
A, jeli, što bi sa silnim
očekivanjima da če
MBI raketa probiti
tri-čet'ri tisuč' poena!?
Još koju godinu trtljanja i,
kontam, bitčete zadovoljni
i dovoljno če Vam bit'
da MSE ujutro otvori!
I u podne zatvori trg!

OKA
21.03.2013., 00:32
Trio fantastikus YTD:

GRNT +19,4%
MTUR +8,0%
KMB -4,0%

Sigurno je, sad za sad, samo na OMB-u.
Kažem, sad za sad,
imjuči worst-case Cyprus u vidu, ne?
A to što si gorepobrojao!?
Ti su YTD-i u sferi teorije.
Pikovi, downi, afterdende,
likvidnost, bla, bla, bla...
Tko je sve to uspio uloviti
i u lijepe novce unovčti!?
Nitko!
A možda ni on!

maktri
21.03.2013., 09:43
Svakodnevne nove informacije ukazuju za UP.(ranije ili kasnije).Mozda ce kod nas malo da kasni...ali bice i sigurno veci skok nego na svetskim berzama.Nama je dovoljno samo mesec dana da ih stignemo.))

China manufacturing rebounds after lull

+

The CAC 40 gained 1.43% and the DAX rose 0.68%. The FTSE 100 lost 0.13%.

Dow Jones Industrial Average United States +0.39% 14,511.73 Mar 20
S&P 500 Index United States +0.67% 1,558.71 Mar 20

Oni cak imaju i prostor da se malo i izduvaju.....

nachmish
21.03.2013., 10:51
OKA pishueshe za ova , ama aj da go povtoram , jer mi se cini mnogu malce lugje ja razbraa poentata ... Mislam OKA kaza neshto kao ,shto vrska ima Vardar , ako Manchester gazi ko lud .

Pod pretpostavka deka Procter&Gamble e cinitel na DIA ( ne e bitno ako ne e ) i so negovite izvonredni rezultati i potencijali vlijae na rastot na DOW , shto toa ima blage veze so recimo OHIS i MSE ... apsolutno nikakva .

Alo be deca , zaebi DOW MOW , drn drn jarinja , ukljucete toa timbite deka od reklamite na vladata ne se zivee , tuku na MK i e potrebna vistinska pazarna ekonomija , vistinsko stopanstvo i vistinski investicionen ciklus ...

Prikaskite papagalski petparacki za svetska kriza i dolznicka kriza idi pa prodaj im gi na BRIK i MIST zemjite da te vidam .

BET-MAN
21.03.2013., 10:54
Ljudi, pa vi ste aktivniji i od MSE. Da svu tu energiju usmerite ka vasim lepsim polovinama, bar bi projekat trece dete bio uspesan do sada.:thumbsup:

nachmish
21.03.2013., 11:11
Ja sam moje odradio , brojno stanje cheljadi u nachmishovoj porodici je 3 ..., prvo je bilo mushko , pa su posle doshle 2 devojcice .

A shto se tice MSE , sva energija ZELENIH FENJERA , Supermena , Batmana , Captain Amerike ...., Tihog ,Prleta i ostale kompanije ... ne moze uraditi nishta ...

Bubastys
21.03.2013., 14:51
OKA pishueshe za ova , ama aj da go povtoram , jer mi se cini mnogu malce lugje ja razbraa poentata ... Mislam OKA kaza neshto kao ,shto vrska ima Vardar , ako Manchester gazi ko lud .

Ima veze momak, i to veliko veze. Evo zashto.

Ako si ti recimo institucionalni investitor, imash opcije da investirash u P&G ili u ALK, primer.

Recimo da je povrat za oba dve 10%. Investiracesh, naravno, u P&G, jer operira na trzishtu gde je kapital jeftiniji, situacija stabilna itd.

Kako investitori ulazu u P&G, njemu cijena raste, cime automatski povrat pada. Dionica postaje sve skuplja.

Kad P&G dostigne cijenu na kojoj je povrat, recimo, 5%, onda ALK sa svojih 10% postaje sve zanimljiviji, jer premija pokriva povecani rizik.

I jednog lepog dana, ti donosish odluku da ti je P&D-evih 5% malo, prodajesh deo udjela, i isti prebacujesh na ALK. Sto, naravno, tera njegovu cijenu up...itd,itd.

P.S. Svaka je slicnost sa realnim imenima slucajnost :)

maktri
21.03.2013., 15:46
Aj jos ovo i dosta je......Pa ko je sta naucio.
Depresija je epidemija 21veka.Manje mozga a mnogo udaranja u grudi.))

Во нашите разговори со странските инвестициски фондови за „златната“ 2007 година на Македонската берза, ни беше укажано дека во тој период во нивните фондови имало толку многу средства за инвестирање, што тие се одлучиле дел од тие средства да ги инвестираат на берзите од Балканот.
Доколку во инвестициските фондови од еврозоната повторно се појават повеќе средства и доколку предвидат дека инвестирањето на тие средства во хартии од вредност што котираат на Македонската берза би им донеле задоволителен поврат на инвестираните средства, би можеле да се надеваме на враќање на странските инвеститори на Македонската берза.

Сепак, ни останува да се надеваме дека идеалниот инвеститор ќе биде дел и од нашата Македонска берза, бидејќи вистинската информација и надежта дека економските и финансиските текови ќе бидат подобри се основните двигатели на Берзата.

bonbona
21.03.2013., 18:09
SER SUBRATA ROJ -i pozadi resetki ce investira vo Makedonija

invest in macedonia :))))))))))))))))))

bonbona
21.03.2013., 18:38
Se cudam samo deckovo nas -drugarot mizo preku koj link sega ce vospostavi i obavi telefonski razgovor so ser...atorot roj :))))))

nachmish
21.03.2013., 20:02
Abe zlaten Hitler ... , da isterashe bar ushe samo malku , kjor cigojner nema da ostaneshe , nit Amdi , nit Elvis , nit Bandini ... kakov Subrata be , obicen shibicar prevarant ... ama ne si e toj kriv , tiki nashive ... toptan vlada mu se nabuta u gz so bozemniot proekt za Ohrid ... >>> edna cigla tamu nema da stai " dobrotvorot " .

nachmish
21.03.2013., 20:20
@ Byba

Byba sine ... , P&G , Unilever ,Henkel ...ne se sporeduvaat so Alkaloid , tuku so OHIS ko shto e precizno pishano od Nachmish .

Ako vekje treba neshto da se sporedue so Alkaloid , toa e Pfizer ,Merck ,Sanofi Aventis ,Novartis , Actavis ....

Ajde samo od DOW >>> Koga nekoj ke izleze so teza deka u daden moment ima opravdanost da se prodae Pfizer za da se kupi ALK , vreme e da si smeni profesija , da smeni forum ili povekje verovatno da se pomiri deka teshko ke dojde do diploma od ekonomski fakultet .

Nothing personal Buba , ama mnogu shtreberski tuka mi gi objasnuvash rabotive ...

So eden prost Cafetin i Blokmax , Alkaloid ne e firma koja ke pronajde lek za AIDS ili CANCER , no nekoja od gornite firmi sekako kje go stori toa , dodeka Zile ke go oprava MK rakometot ...

Abe , da sum vi po nekoj slucaj profesor po ekonomija , 90 % ovde do kolokvium i seminarska ne bi stignale ... a kamo li do ispit polozuenje ...

money2
21.03.2013., 21:08
Trio fantastikus YTD:

GRNT +19,4%
MTUR +8,0%
KMB -4,0%

Mislim da Mtur blizi se parabolu i ide :thumbsdow jer: uskoro dolazi Mariotte Hotel, Hotel Ibis, Plazza Hottel, Era Sity Hotel i jos mnogi drugi veliki i mali hoteli...

Master1
21.03.2013., 22:31
E, ova so Hitler e premnogu...Da ima asalen moderator...:thumbsdow

red max
21.03.2013., 22:31
Vidim da mnogi vide neizbježni doom&gloom kod MTUR.
Dakle,uprava predviđa 3,4M eura profita u 2013,rast od 8%,očito ove godine neće biti kataklizme.
Ali u 2014...recimo da im se smanji značajno profitabilnost,profit neka bude 1,5M eura,što daje otprilike ovogodišnju dividendu.Bez problema mogu sve isplatiti.
Šta ćemo sa svim preostalim cashom jednak MCAP+3,4M eura planiranih ove godine?
Šta ćemo sa činjenicom da kupuje mirovinac?Njemu je valjda dobro,a barem su oni izbirljivi kad su u pitanju MK dionice,to da dolaze novi hoteli znalo se odavno,sigurno neće prestati kupovati zbog toga.
Kakvu računicu imaju svi ti novi hoteljeri?Valjda misle da će biti dovoljno velik kolač za svih.
Vrlo vjerojatno da će se P/E pokvariti ali MTUR i dalje ima dovoljno rezervi da bude jako atraktivan,to me pomalo podsjeća na priču od prije 5-10 godina kako će Konzum propasti u HR kad dođu strani trgovački lanci.
Konkurencija zapravo može biti i vrlo poticajna.

red max
21.03.2013., 22:42
E, ova so Hitler e premnogu...Da ima asalen moderator...:thumbsdow

Sva sreća što ga ne razumijem što priča pa se ni ne trudim... uglavnom preskočim njegove postove...:biggrin:

bladeruner
22.03.2013., 01:48
Abe zlaten Hitler ... , da isterashe bar ushe samo malku , kjor cigojner nema da ostaneshe , nit Amdi , nit Elvis , nit Bandini ... kakov Subrata be , obicen shibicar prevarant ... ama ne si e toj kriv , tiki nashive ... toptan vlada mu se nabuta u gz so bozemniot proekt za Ohrid ... >>> edna cigla tamu nema da stai " dobrotvorot " .

Rasizmot nikogas ne e duhovit. Zatoa Hitler za po doma i za u kafana da go upotrebuvash, nemoj nas tuka da ne trues.

nachmish
22.03.2013., 09:56
Ima srtil na pishuenje , ima forma na pishuenje i ima sodrzina na pishuenje ...
Aj ne tapanete mnogu mnogu , od 2 pricini :
1 . Si gleame kolku ni e ubavo i prosperitetno so cigojnerite na celo so AMDI doma ...
2 . Istite tie cigojneri , da mozat site toptan 100% azilanti da kinisaat kaj pratatkovinata
na spomenatiot omrznat gospodin >>> bidejki kaj nas po doma e "super" , a vo tugjina
"tesko " .
Inace koga ke padne viznata liberalizacija radi Amdi i Elvis , i povrzanosta na 1 i 2 , jer oni 90 % gi nosat po Germanii i Belgii , ke ja smenite plocata ...

Od pricini malku pogore opishani megju drugoto, a i nekoi drugi ... , si ima MK seriozni ogranicuvanja i ON TOPIC , barem za mene sekakva sporedba DOW & MBI e neseriozna .

Bubastys
22.03.2013., 10:01
Rasizam, shovinizam, machizam...i edna golema doza primitivizam.

Tezak slucaj. Od mene oficijalno na ignore

nachmish
22.03.2013., 10:18
Abe se e taka kako shto velish ... ,veruj deka i ja sakam da te stavam na ignore , ama ne mi davash povod ... , kinesh zeleni ovde ko da si na berenje jabolki u Prespa .

grim de witt
22.03.2013., 10:36
Prostakluk, postiranje izvan teme i zelja za konfrontacijom su bas poceli da me smaraju, tako da ja preporucujem moderatoru da mu obrise profil.

nachmish
22.03.2013., 11:08
Shta na sve ovo gornje kaze postavljac topica ?
Topic je " PROGNOZA ....

Znaci nekome i nekima se ne dopada vec sada izvesna prognoza za 2013 tu , da nam posao ne valja , da nema MBIju nikakve vajde od istorijskog higha DOWa i zali boze "investitora " iz
pradomovine svih roma .

Moze biti ovde i 99,99% okorelih optimista i samo jedan nachmish , ali opet nece se tacno znati gde je istina i ista uopste ne zavisi od toga ko je u majoritetu a ko u minoritetu .

Onaj ko posecuje forum MOJ NOVAC , a zeli da cuje samo dobre vesti u stilu "bice velike dende" i " akcije samo up up ,up ..." i smara se svime shto ne ide u tom pravcu , ima opcije da dok konacno burzi krene ,. posecuje forume sa veselijim sadrzajima .

rodman82
22.03.2013., 19:20
palam sveka sekoja vecer da fatime uste nekoja AKVIZICIJA ako ima vreme dodeka ne si ebe sve u k.... celiov eben sisitem...KAPITALIZAM...........

Ocean
23.03.2013., 15:38
Shta na sve ovo gornje kaze postavljac topica ?
Topic je " PROGNOZA ....

Znaci nekome i nekima se ne dopada vec sada izvesna prognoza za 2013 tu , da nam posao ne valja , da nema MBIju nikakve vajde od istorijskog higha DOWa i zali boze "investitora " iz
pradomovine svih roma .

Moze biti ovde i 99,99% okorelih optimista i samo jedan nachmish , ali opet nece se tacno znati gde je istina i ista uopste ne zavisi od toga ko je u majoritetu a ko u minoritetu .

Onaj ko posecuje forum MOJ NOVAC , a zeli da cuje samo dobre vesti u stilu "bice velike dende" i " akcije samo up up ,up ..." i smara se svime shto ne ide u tom pravcu , ima opcije da dok konacno burzi krene ,. posecuje forume sa veselijim sadrzajima .

Ah shefe. Imas 44 godini I nemas kupeno edna akcija vo zivotot. Na ovoj forum ima luge koi vlozile pari, nekoi dobile, nekoi izgubile, a nekoi go izgubile veke dobienoto.
No ne mozam da ti ja razberam poentata na zivotot. Na tvoja voztast luge vodat kompanii I partii, a ne dremat na forumi za akcii, a pri Toa nemaat nitu edna akcija. Imas nekoj golem problem, ispitaj se, mozebi ke najdes nekoj Školski na Klinika da ti pomogne.

Sekoe mislenje e dobredojdeno I treba da se pocituva. Nekoi forumasi kazuvaa deka KMB ke Dojde 12.000, no sega e 2,400. Drugi velea deka QBE ke bide 2,000 (procitaj podatoci), nekoi pogoduvaat, nekoi predvoduvaat, nekoi potocno, drugi ne bas.
No ti dremes kako moron I samo zboris deka nisto ne cini. Tesko na tie kako tebe. Kaza ednas, dva pati, 1000 pati. Mislam deka e dovolno. Ako imas argumenti poveli. Ako sakas preporaka za brokerska kuka ke ti dadam. No ako pisivas deka MSE e sr*nje, imas 44 god, a dremes na ovoj forum ke pokrenam inicijativa, no vo humanitarni akcii

Master1
23.03.2013., 21:48
@Ocean
Na zalost nije on jedini...

Stefus Corp
24.03.2013., 01:55
Ah shefe. Imas 44 godini I nemas kupeno edna akcija vo zivotot. Na ovoj forum ima luge koi vlozile pari, nekoi dobile, nekoi izgubile, a nekoi go izgubile veke dobienoto.
No ne mozam da ti ja razberam poentata na zivotot. Na tvoja voztast luge vodat kompanii I partii, a ne dremat na forumi za akcii, a pri Toa nemaat nitu edna akcija. Imas nekoj golem problem, ispitaj se, mozebi ke najdes nekoj Školski na Klinika da ti pomogne.

Sekoe mislenje e dobredojdeno I treba da se pocituva. Nekoi forumasi kazuvaa deka KMB ke Dojde 12.000, no sega e 2,400. Drugi velea deka QBE ke bide 2,000 (procitaj podatoci), nekoi pogoduvaat, nekoi predvoduvaat, nekoi potocno, drugi ne bas.
No ti dremes kako moron I samo zboris deka nisto ne cini. Tesko na tie kako tebe. Kaza ednas, dva pati, 1000 pati. Mislam deka e dovolno. Ako imas argumenti poveli. Ako sakas preporaka za brokerska kuka ke ti dadam. No ako pisivas deka MSE e sr*nje, imas 44 god, a dremes na ovoj forum ke pokrenam inicijativa, no vo humanitarni akcii
Moze e Short na MSE :)...Kolku sto znam nema Shortovi ...Inaku malku Offtopic mozno e Shortanje na Akcii od MSE? Spored zakon e dozvoleno ama dali nekoj broker nudi Short dogovori? Za opcii ne prasuvam toa e epten SciFi na MSE...
Inaku so zakon se e dozvoleno i opcii i shortivi i fino e regulirano.

rambovski
24.03.2013., 10:19
Moze e Short na MSE :)...Kolku sto znam nema Shortovi ...Inaku malku Offtopic mozno e Shortanje na Akcii od MSE? Spored zakon e dozvoleno ama dali nekoj broker nudi Short dogovori? Za opcii ne prasuvam toa e epten SciFi na MSE...
Inaku so zakon se e dozvoleno i opcii i shortivi i fino e regulirano.

Koi shortovi ,koi opcii be crni Stefuse !? Na MSE ?! So vkupen promet od 5-10K !
Mozno e edinstveno ... za 5-10 godini da se ovozmozi trguvnje klasicno ama margina i leveridge ne pogolem od 1:3... to e maks vo vakvi okolnosti(plitok pazar i po broj na kompanii i po kapitalizacija i po obem na trguvanje).

bosko007
25.03.2013., 01:50
Dobra vest

VMRO i GRUJO pobedija ubedlivo na izbori.

Moznost za Orce Kamcev da ja razdvizi MSE do 2.500 indeksni poeni.

P.S.
O Branko CAO.
Makedonija go menjava mentalniot sklop, toa e pozitivna vest.
Steta sto Orce ke ima najgolem kjar od ova sranje, no mozeme da se slepame pokraj nego. Mislam posebno na ZPKO, SBT pred sve.

Magnificent
25.03.2013., 02:09
Dobra vest

VMRO i GRUJO pobedija ubedlivo na izbori.

Moznost za Orce Kamcev da ja razdvizi MSE do 2.500 indeksni poeni.

P.S.
O Branko CAO.
Makedonija go menjava mentalniot sklop, toa e pozitivna vest.
Steta sto Orce ke ima najgolem kjar od ova sranje, no mozeme da se slepame pokraj nego. Mislam posebno na ZPKO, SBT pred sve.

Pozitivno! U sekoj slucaj.
Opozicija sada mora da se regrupira i od pocetka izmisli.
Gruevski standardno.
Nas ,,vecinski,, kolega Orce K. Radio je i u vreme sdsm i u vreme vmro, tako da za njega su izbori nebitni.
Bitno je da bar za sada nema novih izbora, jedino ako srbija dobije datum za EU , pa da moramo i mi ni ,,krivi ni duzni,, u paket. Pa onda da nam Vmro opet na parlamentarne izbore.
Da rezimiramo, izbori su doneli vise ozitivnih nego negativnih poena za MSE.

nachmish
25.03.2013., 14:42
Ovo je forum , a na forumima se ubija vreme I svako moze da diskutira I komentira.
Ne vidim razloga da se ovaj forum tretira drugacije i dalje da se pravi paralela " ako si neko I neshto shta trazish na forumu " ... >>> pa po toj logici , ja kazem , jaki su svi oni berzannski igraci koji skupljaju odpadke od informacija na ovom forumu I ide kontra pitanje , pustite vi mene koji sam sav u problemima ... ali shta pobogu , "ako ste vi neko I neshto " camite ovde >>> ajd u red kod brokera za papire .

bonbona
26.03.2013., 19:46
Drugar Nacmish uste ednas-44 godisen ima mnogu poubavi raboti da pravi vo zivotot otkolku tuka da postira muda za bubrezi bez nekoja konkretna stvar ili rabota -zatoa poslusajme za posleden pat ili daj nesto postaj tuka poopilivo nego toa sto ti si svemoguci i sveznajko sto napravil bla bla bla sto tuka toa nikogo ne go interesira ili........jebo ne jebo vreme *urcu prolazi
ps pronajdi se :)

OKA
28.05.2013., 15:30
03.sjecnja.2013:

"....Ma jebala Vas cviječara, kako to da Vam treba 100 godina da skužite stvari!?
Prosto bre ko pasulj.
MBI 10 & MBID če dobiti recimo, kojih 100 bodova u prvome kvartalu.
Jašta, na krilima (jadnih) dividendi i lovačkih pričica oko toga.
Onda još prije dividendi (spekulativno) izgubiti skoro polovicu stečenog,
a nakon dendi, do konca godine, Garmisch-Partenkirchen, sine!
Polako, polako, ali sigurno ka koti 1.350 bodova.
Kako to izgleda i što to znači!? Ilustracija!?
Pa, recimo STIL bude jedan euro komad.
- "Pa zašto bre čika OKA sve to!?"
- "Pa zato bre dijeco jer je ostalo još zraka za ispuhavanje.
U onome, velikome mjehuru. Kojeg su napuhali 2007-me!"
U stvari ordinarna priča!
P.S. Moja omiljena Kulušić stvar!"
https://www.youtube.com/watch?v=S6r58Ezn_FE
Jebote, ponekad se samoga sebe uplašim!!!
Brrrrrrrrr...

nachmish
28.05.2013., 15:50
I ja vala isto ...

Jumbo
28.05.2013., 17:02
Jebote, ponekad se samoga sebe uplašim!!!
Brrrrrrrrr...

Ne se gledati u ogledalo.....naročito izasna :biggrin:

OKA
28.05.2013., 17:09
Ne gledati se u ogledalo.....naročito izasna :biggrin:Ružnoča nije ubila Quasimodoa,
več slijepa ljubav ka Esmeraldi (burzi)!

Magnificent
28.05.2013., 19:22
Wooooov, kakva inspiracija, kakva motivacija, kakvi(ohridski) biseri.
Bik ili medvjed. Bitno je da ne si Svinja.
Oka ima svoj motiv, jasno je to.
Ali fundamenti kad tad izadju na scenu.
Tacno je da burza ide dole, ali sa minimalnim kolicinama.
A svi znamo sta to znaci.
Na ovoj burzi, lako mozemo gore a lako i dole.
Ja ipak navijam da gledamo fundamente.
Kad tad, kad tad,... :)

Jumbo
28.05.2013., 22:06
Ružnoča nije ubila Quasimodoa,
več slijepa ljubav ka Esmeraldi (burzi)!

A ja mislio da ga ubio pad sa Notre Dame :biggrin:

.....svaka sličnost sa skakačima iz 1929.......namjerna :biggrin:

vikser
29.05.2013., 15:56
....jel ovo ovde neki scenarij za novi horor film po romanu cini mi se viktor iga :)

Bubastys
01.07.2013., 20:12
Polovica godine, pa da vidimo kako prolazi nash hipoteticki investitor koji je na pocetku godine investirao u trio fantastikus:

02.01.2013 01.07.2013 Cap return DY Total Return
GRNT 380 396 4,2% 2,8% 7,1%
KMB 2450 1995 -18,6% 3,7% -14,9%
MTUR 3051 3100 1,6% 6,4% 8,0%

Ili srednje, bio bi na 0,1% povrata. Nije sjajno, ali nije ni neki debakl, ne?

OKA
01.07.2013., 23:56
Polovica godine, pa da vidimo kako prolazi nash hipoteticki investitor koji je na pocetku godine investirao u trio fantastikus:

02.01.2013 01.07.2013 Cap return DY Total Return
GRNT 380 396 4,2% 2,8% 7,1%
KMB 2450 1995 -18,6% 3,7% -14,9%
MTUR 3051 3100 1,6% 6,4% 8,0%

Ili srednje, bio bi na 0,1% povrata. Nije sjajno, ali nije ni neki debakl, ne?Kad bolje zbrojiš, dodaš provizije i sl,
ondak su u tvojemu slučaju jedino:
broker, depozitar, Komisija, MSE neposlenici, banka...
daklem svi su koju crkavicu zaradili,
jedino je investitor bio ovca.

nachmish
02.07.2013., 11:03
Ovca ??? Ne, ne , ne ...pa nemojte tako ... ma konjina bosanskobrdska .

Bubastys
02.07.2013., 14:22
Kad bolje zbrojiš, dodaš provizije i sl,
ondak su u tvojemu slučaju jedino:
broker, depozitar, Komisija, MSE neposlenici, banka...
daklem svi su koju crkavicu zaradili,
jedino je investitor bio ovca.

Dividendni priliv sam racunao posle oporezivanja, tako da je to neto.

Troshkovi o kojima pricas svi zajedno nisu ni 1,4% od ukupne transakcije, tako da su zanemarljivi. Ako nemas posla mozes ih izracunati, samo pomnozi kapitalnu dobit/gubitak sa 0,986/1,014. Krajnji rezultat ce ostati pozitivna nula.

Kad uzmemo obzir da je 2013 najgora godina na MSE u skoroj povijesti, kazem da ipak nije tako loshe.

OKA
02.07.2013., 14:45
Dividendni priliv sam racunao posle oporezivanja, tako da je to neto.
Troshkovi o kojima pricas svi zajedno nisu ni 1,4% od ukupne transakcije, tako da su zanemarljivi. Ako nemas posla mozes ih izracunati, samo pomnozi kapitalnu dobit/gubitak sa 0,986/1,014. Krajnji rezultat ce ostati pozitivna nula.
Kad uzmemo obzir da je 2013 najgora godina na MSE u skoroj povijesti, kazem da ipak nije tako loshe.Ti si super dečko!
Meni omiljeni na forumu.
Tako da, ništa osobno, ali obveznice mi
u tom periodu donijele netto 6,32% per year.
Rizik!? Skoro, pa ništica.
Čast svakome, veresija nikome!

nachmish
02.07.2013., 17:42
Moji momentalni depoziti kazu sledece :
6,66 % sa fiksnom kamatom i isplatom iste svakog meseca .
Razrocenje unutar 24 sati sa isplatom 35 % od ugovorene kamate .
I ja kazem isto Buba sine ... kad uzmemo u obzir da je 2013 cemer i jad , pored sto sam neutralizirao inflaciju josh sam i sushtinski povecao kapital .
Drugo sine Buba , analiza ti je suplja jer inkorporira samo kupovinu u 2013toj , pa tako , zashto ne kazesh sledece : " Onaj koji bi kojem slucajem prvi put investirao na MSE u 2013toj , posle 6 meseci bi bio na nuli , >>> ali poshto takvih nema , i dalje, puno njih su kupovali puno skuplje , gubitci na MSE su josh uvek realnost za vecinu igraca kad god da su oni ushli u kolo .
A sta reci u slucaju pacijenta Balkan Star i njegova 2 kredita ...

Bubastys
02.07.2013., 23:22
Ti si super dečko!
Meni omiljeni na forumu.
Tako da, ništa osobno, ali obveznice mi
u tom periodu donijele netto 6,32% per year.
Rizik!? Skoro, pa ništica.
Čast svakome, veresija nikome!

Dobro Oki. Prvo poluvreme 0:1. Samo mi jedno nije jasno: otkud to da su obveznice za koje garantira vlada koju S&P ocjenjuje kao BB- bezrizicne?

OKA
03.07.2013., 01:29
Dobro Oki. Prvo poluvreme 0:1. Samo mi jedno nije jasno: otkud to da su obveznice za koje garantira vlada koju S&P ocjenjuje kao BB- bezrizicne?
Tip iz S&P-sa koji radi na procjeni MKD rejtinga
je poreklom iz Bitolja, pa se imamo.
Pa mi uvijek javi kada njegovi dobiju
fingirani nalog za sjebat kakvu državu.
Tako sam uvijek par koraka ispred
po pitanju procjeni rizika.
Zajebajem!? Ma naravno da zajebajem.
Stvar je ordinarno prosta.
Jednostavno, imam ja nos za
nanjušiti govno na kilometar-dva.
Zasad MKD bondsi ne bazde,
možda malkice počiinju
fungicidne osobenosti projavljivati,
ali rano je za bojat' se, a kamoli bežat!
Kada taj trenutak bude tu,
prosto ču znati.
Uvijek sam znao!
Kažem ti - jednostavno
namirišem ti govno.
Ka muha!

Master1
03.07.2013., 11:10
Me interesira koi se tie "diletanti" sto uporno akumuliraat "rizicni" KMB na 2.000,00 namesto da si kupuvaat "sigurni" drzavni hartii...
Mozebi smetaat na mnogu pogolem prinos od 6%, koi bi bez maka gi dobile i so orocuvanje?

nachmish
03.07.2013., 11:12
Zamolio bi 6-mesecnu strucnu analizu od doticnog ali ako moze za period 28.jan. - 28.jul. 2013 .
Ako je neko hipoteticki kupio akcije 03.januara , ja kazem da je neko DE FACTO kupio akcije 28.januara 2013te .
Pa da vidimo 6 mesecni dobitak te grupice ljudi na celu sa likom sa 2 kredita .

nachmish
03.07.2013., 11:23
MBI momentalno 1713 ...
JUMBOOOOOOOOOOOOOOO ! Krenuo voz u kukuruz... DJAVOLE jedan , tvoja prognoza za 1.666 postaje stvarnost ...
Sad se ceka OKIna prognoza za 2013tu , ali mislim da i tamo nece biti vecih problema u ostvarivanju iste .

Master1
03.07.2013., 12:37
Strategija na MSE odavno nije buy and hold, vec prodaj sada da bi kasnije kupio vise i jevtinije. Prodaj i kada su mini rally pojedinih dionica. Ova strategija bi umjesnom traderu mogla donijeti vise od 30% u zadnjih 6 mjeseci. Tu naravno ne uzimam u obzir dionice kao Kjubi i Uni koje su donijele 500+ % za samo par mjeseci...
Sushtina nije stajati po strani 100%, vec trejdati po malo, brzo uzimati profite i jos brze kratiti gubitke...

Jumbo
03.07.2013., 15:42
MBI momentalno 1713 ...
JUMBOOOOOOOOOOOOOOO ! Krenuo voz u kukuruz... DJAVOLE jedan , tvoja prognoza za 1.666 postaje stvarnost ...
Sad se ceka OKIna prognoza za 2013tu , ali mislim da i tamo nece biti vecih problema u ostvarivanju iste .

Do tog broja mora doci da se vidi tko svime upravlja......mislim na MSE

Dok ne dodje, ja pomalo skupljam......nego tko mi to nabija cijenu na Tnb. Po vasim procijenama ta banka je vec triput trebala propasti, a ja je nikako ne mogu dokupiti
Inace i ona je morala pasti na cca 1666 da je mogla natrag.

bladeruner
03.07.2013., 16:11
Do tog broja mora doci da se vidi tko svime upravlja......mislim na MSE

Dok ne dodje, ja pomalo skupljam......nego tko mi to nabija cijenu na Tnb. Po vasim procijenama ta banka je vec triput trebala propasti, a ja je nikako ne mogu dokupiti
Inace i ona je morala pasti na cca 1666 da je mogla natrag.

Verovatno insajderi imaju informaciju da je vrlo verovatno preuzimanje pa kupuju..

grim de witt
03.07.2013., 16:33
Da li ja moguce da su Slovenci na mala vrata vec ugovorili prodaju TNB-a? Lepo kaze Jumbo, trebalo je i ona da se vrati na prednovogodisnjih 1.700 denara. Znam da i rukama i nogama kopaju da namaknu kapital za NLB.

OKA
30.07.2013., 11:32
Probijena, takozvana, Jumbina "1666" linija.
Tone ka James Cameronov batiskaf.
http://www.bigpicture.si/archives/17430

Jumbo
30.07.2013., 11:48
Ajde fala Bogu......više

Mučila se mučila.....i konačno ;)

mihail
30.07.2013., 12:00
ima li nashiot mse batiskaf jazhe, kolku e dolgo, koj go drzhi i koga k'e go povleche za nagore?

OKA
30.07.2013., 12:08
ima li nashiot mse batiskaf jazhe, kolku e dolgo, koj go drzhi i koga k'e go povleche za nagore?
Na toj dubini užad nisu dovoljna.
Za izronit trebaju se sa plovila
izbaciti sve olovne utege.
Sa MSE batiskafa se svakoga dana
izbaci jedva deset tisuča eura
kontaminiranoga papira.

Jumbo
30.07.2013., 14:15
Gospodo to je bilo to

Sad vam ide ovako.....index se drži ovog nivoa do jeseni s tim da jedan dan završava na 1666 a na jesen kreće spektakularan rast....najbolje je u tome što će rast krenuti bez ikakvih povoda

OKA
30.07.2013., 15:16
Gospodo to je bilo to...Sad vam ide ovako.....index se drži ovog nivoa do jeseni s tim da jedan dan završava na 1666 a na jesen kreće spektakularan rast....najbolje je u tome što će rast krenuti bez ikakvih povodaNe znam dali bi te se moglo vijerovati.
Suviše si puta dosad fulao!

Premier
30.07.2013., 17:40
To je to samo onako receno, bez ikakvih povoda...

Jumbo
31.07.2013., 07:01
Ne znam dali bi te se moglo vijerovati.
Suviše si puta dosad fulao!

Pa jednom ću pogodit :biggrin:

To je to samo onako receno, bez ikakvih povoda...

Burza upravo tako funkcionira.....bez ikakvih povoda

ELIT
31.07.2013., 20:03
Povodot moze da bide probiv vo euro-atlanskite integracii...

n3xu5
04.08.2013., 20:21
Povodot moze da bide probiv vo euro-atlanskite integracii...

joke of the day:thumbsup:

n3xu5
06.08.2013., 21:52
ajde odime na 1.500!!! Do Nova Godina da ja dostigneme i ovaa dlabocina!!! :)

nachmish
11.08.2013., 18:36
Samo nebo je granica ... koliko ova tzv. burza moze UDOLE .
Na zalost ili na srecu nekih , tu nije ni blizu kraj visegodisnje agonije .
Naoko dobra prilika za ufur na 1620 moze biti varka , jer uzroci koji su do ove razine doveli burzanski index , ce biti josh uvek vrlo aktualni na kratki i srednji rok .
Optimista sam da ce se pesimisticka prognoza postavljaca za MSE 2013te , ostvariti .

OKA
12.08.2013., 10:49
Hm, MBI se malo čudno ponaša.
U konačnici prilično dobro poznam
njegov ponderirani sustav,
pa mi je misteriozno da, recimo,
prije koji dan, glavni papiri roknu >2,5%,
a indeks "jedva" iznad 1%.
Svijet je izgubio manire,
ak' su rihtali LIBORE,
što ne bi neki lokalni indeksčić!

nachmish
12.08.2013., 12:31
Hajde svi koji su se spremali za "ALL IN " na 1500 polako nek stavljaju pamperse , namazu se jekodermom & pavlovicevom i podvezu gace , pa pravac brokeraj manguperaj ... dosao je veliki istoijski trenutak ... ali napominjem , ne i NEPONOVLJIVI trenutak .
Bice dana ko kobasica za kupnju bagatelne bofl robe na tzv. burzu .

Jumbo
13.08.2013., 15:19
Hajde svi koji su se spremali za "ALL IN " na 1500 polako nek stavljaju pamperse , namazu se jekodermom & pavlovicevom i podvezu gace , pa pravac brokeraj manguperaj ... dosao je veliki istoijski trenutak ... ali napominjem , ne i NEPONOVLJIVI trenutak .
Bice dana ko kobasica za kupnju bagatelne bofl robe na tzv. burzu .

Bez brige.....ti sada čekaju 1000 za All in :biggrin:

nachmish
07.10.2013., 14:27
Jumbo , izgleda krenula su kola opet nizbrdo ... ne drzi rucna kocnica , shta li ... ?

Jumbo
07.10.2013., 18:10
Jumbo , izgleda krenula su kola opet nizbrdo ... ne drzi rucna kocnica , shta li ... ?

A neš ti pada sa 1666 :biggrin: na 1615....ti si spominjao da se pripreme oni koji čekaju na 1500....kad ono, prije dva mjeseca. Ti čekaju tih 1500 i Godota, pa ko prije dođe :bigrin:

nachmish
08.10.2013., 09:12
Godot sigurno nece doci , a 1500 vala oce ...

Jumbo
08.10.2013., 21:57
Ma doći će i Godot.......samo treba malo pričekati :biggrin:

nachmish
15.10.2013., 13:03
MPT je partybraker za 2013 prognozu , ali jedno malo hapshenje AJ, kao sto je sada za Shipovica , i ode MPT akcija na 10-12.000 a MBI tacno tamo gde je prognozirano ...

Zagorkiko
15.10.2013., 13:16
ostavi go MPT da mu se raduvame))))))))))))))))

nachmish
15.10.2013., 13:25
Abe takov si e postot ... praime prognoza za 2013ta i analiza do kade e rabotava so MBI na 31.12 .2013 , a MPT ne e bash u vinkla so prognozite .

Zagorkiko
15.10.2013., 13:27
da golema moznost ILI POKOJNIK ILI PUKOVNIK))))))))))))))))0

nachmish
17.10.2013., 12:41
HA ! Krenuo danas MPT - 3% , To je to... , prognoza postaje stvarnost

Zagorkiko
17.10.2013., 12:45
onda POKOJNIK druze!

nachmish
21.10.2013., 13:02
I uste cca. minus 5 % deneska do sega ...
Ma ziher ke si dojde sve na svoe mesto .

Zagorkiko
21.10.2013., 13:08
da be i toa so 2 akcii
so prvata bese pstrasno 16500

nachmish
21.10.2013., 13:21
Edna muva u supa malku li e ???
Coek ednash umira .
Nevinost ednash se gubi ( izistinski ) .
Brojot dva e vekje mnozina , toa e seriozna kolicina . Zamisli si samo 2 proekta Skopje 2014 , toest uste eden >>> ne daj boze ...............................
MPT isto taka kako sto rastese so sitja i ke si tone so sitja .

Zagorkiko
21.10.2013., 13:58
abe ja moite dve akcii mozam da gi prodadam sekogas drugite neka se sekiraat

money2
21.10.2013., 23:06
SVI SVETSKI INDEXI JURAJU PREMA SVOIH MAXIMUMA NAGORE I RUSHE REKORDE!
usa, uk, SPANIJA, ITALY, FRANCE, JAPAN, KINA, RUSIJA ITD...........
DOSLO JE VREME ZA MSE??????!!!!!!!

ZLAMIJA
21.10.2013., 23:14
SVI SVETSKI INDEXI JURAJU PREMA SVOIH MAXIMUMA NAGORE I RUSHE REKORDE!
usa, uk, SPANIJA, ITALY, FRANCE, JAPAN, KINA, RUSIJA ITD...........
DOSLO JE VREME ZA MSE??????!!!!!!!

Za se dojde vreme samo za MSE ne.. Ja nemame nie taa srekja bate. Kaj nas mozi da dojdi index 1500, a za pogore ke sonvame.. Vekje sonvame 6-7 god :thumbsdow

money2
21.10.2013., 23:26
just watch next fiew weeks and You will be supprise!

Premier
21.10.2013., 23:41
Dobro a sta se to toliko nesto desilo ili ce se desiti uskoro pa je tolika aktivnost ovde, a ???