PDA

View Full Version : Kutak za prodavače magle (kako se obogatiti preko noći i ostala čuda)

Pages : [1] 2

fijaker
30.07.2010., 23:41
WBS FOREX - VAŠA ZLATNA PRILIKA
www.wbsforex.com
Provjerite zašto smo prvi u svijetu u managiranju (vodjenju) računa na Forex tržištu sa mjesečnim profitom od 5 do 20% i više, dok je rizik na investirana sredstva sveden na 0.0%!
WBS FOREX MANAGED accounts

Jedina ispravna prica Forexa!
Za par mjeseci cemo osvojiti citav svijet jer imamo dobitnu kombinaciju za Forex, veoma mali rizik na ulozena sredstva 0.0% a mjesecni profit i do 40%!!!
Ne samo da nikada nismo izgubili ni jedan racun, nego nikada nisu imali niti jedan gubitnicki dan ili sedmicu ili mjesec za punih pola godine rada!!!!!

WBS Forex je tim trejdera koji uz pomoć programa za automatsko trgovanje vrši uslugu profesionalnog vođenja računa (Managment account) sa odličnim mjesečnim/godišnjim profitom a sa veoma malim rizikom na investirana sredstva.Mi nudimo zlatnu poslovnu mogućnost za ljude svih godina, nacionalnosti i životnih puteva - za ljude poput Vas.
Bez obzira na Vaše iskustvo ili obrazovanje omogućavamo Vam jednu od najuspješnijih poslovnih ponuda u segmentu Forexa.
Wbs forexu su takođe potrebni agenti zastupnici, odlična zarada.

Kratak opis jednog od naših računa čiji se live statement nalazi na linku ispod:

http://www.mt4i.com/users/wbsforex-gold

NAPOMENA: STANJE NA RAČUNU SE STALNO POVEĆAVA, STANJE KOJE OPISUJEMO JE STANJE NA RAČUNU ZAKLJČNO SA 30.07.2010

Ostvareni profit u iznosu od 235,537.40 $ ili 470.86% u 7 mjeseci ili 67,26% mjesečno na investiciju!
Kao što možete vidjeti račun je počeo sa radom 30.12.2009 godine, sa depozitom od 50 000 $, danas 30.07.2010 godine na stanju se nalazi 285,537.40 $, što nam pokazuje da je ostvareni neto profit u iznosu od 235,537.40 $ ili procentualno rečeno 470,86% profita u 7 mjeseci, što nam opet prikazuje da imamo prosječni mjesečni profit od 67,26%. Kao što možete vidjeti nismo povećavali lot, niti povlačili ulog.
Znači da nismo radili compound računa tj. povećanje lota prilikom povećanja glavnice.
Inače bi profit bio daleko veći.
13.05.2010 uradili smo povećanje lota kada je na stanju bilo 200 000,00$.

Pogledajte chart koji označava profit na našem računu u poslednji 7 mjeseci.
Dalje, na prvoj strani možete vidjeti ikonu STATS , klikom na nju ulazite na stranu na kojoj se nalazi kompletna statistika našeg računa, ostvarene dobiti,dnevne,tjedne, mjesečne,profit factor, history....
Na strani se nalazi 12 kartica ili linkova:
Overview, Charts, Open/Closed, Direction, Sym+dir, Month, Week, Day, Hour, DoW,EA.
Ulaskom na bilo koju od njih možete da provjerite kompletnu statistiku našeg trgovanja.
Samim ulaskom na link Charts vidjet ćete da se krivulja kreće konstantno u plusu iz lijevog donjeg kuta ka desnom gornjem što označava porast profita tj. povećanje glavnice sa 50.000,00$ na 285,537.40$ u 7 mjeseci

Provjerite rizik na investirana sredstva!
Dalje što možete provjeriti a što je po nama osobno najbitnije je sam rizik na uložena sredstva na računu.
Rizik inače proizilazi našim načinom trejdanja. Provjeru rizika možete uraditi klikom na ikonu RISK a koja se nalazi odmah kao sljedeća u nizu poslije ikone STATS. Ulaskom na ovu stranu dobijate kompletnu analizu rizika na uložena sredstva na našem računu, slobodno možemo reći da smo po čuvanju sredstava investitora ubijedljivo prvi u svijetu!
Kao što možete vidjeti u tabeli i dijagramu kada uđete na stranicu:
vjerovatnoća da ćete izgubiti 10% vašeg uloga je svedena na 0,0%
a vjerovatnoća da ćete izgubiti 20%, 30%, 40%,.....100% vašeg uloga svedena je na 0.0%. (klikom na ikonu Risk pogledajte i sami kolika je vjerovatnoća gubitka dijela sredstava )
Što nam opet daje rezultat da je ukupan rizik na investirana sredstva veoma mali te da je sveden na 0.0% dok se mjesečni profit kreće od 5 do 20% i više.
Ispod se nalazi sljedeća tabela i dijagram koja pokazuje da uopšte nismo imali niti jedan gubitnički dan, tjedan ili mjesec, što znači da za nepunih 5 mjeseci još nismo radni dan završili u minusu a samim tim ni tjedan ili mjesec... možete i vidjeti da je Risk/Reward Ratio +10.95 što je više nego odlično.

Zaključak:
To je ukratko ono što nas čini najboljim na Forex tržištu: Veliki profit a rizik na uloženi kapital veoma mali sveden na 0.0%.

Uplatom od 100 $ u probni test u trajanju od 15 dana nudimo budućim klijentima da se uvjere u našu efikasnost!
www.wbsforex.com

Ako Vi ne zaradjujete ne zaradjuje ni WBS Forex. Vaša zarada je naš interes!

Ujedno Vas pozivamo da posjetite naš forum na našoj web stranici gdje možete da razmijenjujete mišljenja sa ljudima iz cijelog svijeta sa kojima WBS Forex već suradjuje ili su na početku suradnje.
Na forumu se pored WBS Forexa raspravlja i o drugim invest tvrtkama koje su vezane za Forex tržište kao što su Finanzas Forex, FTIH, WWI, E-Thorex... itd.

WBS Forum: http://www.wbsforex.com/english/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=60

fijaker
30.07.2010., 23:44
Neki statementi nasih investitora

http://www.mt4i.com/users/danijela/stats
http://www.mt4i.com/users/canefx/stats
http://www.mt4i.com/users/wbsforex4000/stats

Goldenmind
08.08.2010., 22:26
Pozdrav svima koji vole direktni marketing.

Malo me zanima koliko forumasa se vec bavilo MLM, direktni marketing, network marketing?
Kakva iskustva ste imali. Jeste bili zadovoljni ili ne. Zasto?
Jeste jos prisutni o kojom MLM ili ne i zasto?

Dali potpuno razumijete sta moze jedan MLM napraviti u vasom zivotu ako se ga uputite napraviti i raditi tacno po receptu uspjeha i preverjenom kompenzacijskom planu koji ce dobro isplativati i na 7 levelu, gde je najvise clanova?

I dali znate sto je najvaznije za uspijeh u MLM? Sto mora MLM imati, da vam na neki nacin ozbiljno pomaze do dugorucne financijske neovisnosti.

Hvala za odgovor svima poznavacima.:p:

analiza
08.08.2010., 23:45
Pozdrav i tebi. Herbalife sam prošao. Zahvaljujem!:)

megdan
09.08.2010., 05:05
Na MLM-u (multi level marketing) možete zaraditi jedino ako ste ga sami pokrenuli. Naravno da uvijek postoje naivčine koje vjeruju da se mogu obogatiti uključujući se u petoj, šestoj ili sedmoj razini, zapravo ti ljudi niti ne znaju na kojoj su zapravo razini, niti postavljaju takva pitanja.
Princip rada je dosta jednostavan. Pronađete neki proizvod kojeg možete nabaviti za 1 kunu, a prodajete ga za 100 kuna. To mogu biti bočice nekog smrdljivog parfema, kreme za lice, kojima osobno ne biste ni namazali svoje cipele, vitaminski preparati sumnjivog podrijetla, travarski proizvodi koji liječe sve bolesti pa čak i one koju još nisu otkrivene, losion za ćelavljenje ili kako se to već zove, aditivi koji se dodaju gorivu kako bi smanjili potrošnju automobila za 20%, usisivači ili neki kućanski aparati iz Kine.
Pored proizvoda, koji i nije tako bitan, važno je imati - dobru priču. Vi zapravo morate uvjeriti svoje najbliže suradnike kako je baš taj proizvod njima potreban, uvjeriti ih u koristi tog proizvoda, te obavezno kako će oni kupujući taj proizvod još i zaraditi, dakle imati dvostruku korist.
Ne treba se bojati krize i recesije. Zapravo kriza je vaš saveznik. Što je kriza veća, što je nezaposlenost veća, što je više razočaranih ljudi u financijskim problemima, to će se više ljudi upecati u vašu MLM mrežu. Zato bez straha od krize - krenite u biznis.
I na kraju ono najvažnije, zašto uopće ovo pišem, morate znati da vam je pored jeftinog proizvoda i dobre priče potreban i softwere za vođenje MLM-a.
Ako ga nemate, to je moja briga. Ja osobno u potpunoj diskreciji izrađujem program za vođenje MLM-a do devet razina, vrlo jednostavan za vođenje i unos podataka, te ispisom potrebnih dokumenata. Program sadrži bazu podataka sa imenima suradnika, obračun zarade suradnika, knjigu narudžbi robe, različite kalkulacije i još mnogo, mnogo toga što će vam biti potrebno za vođenje MLM-a.
Pored izrade programa mogu vam pomoći i savjetom, obučiti vas ili vašeg suradnika za rad na aplikaciji, te vam gratis isprintati na hrvatskom jeziku brošuricu o samom MLM-u, koju kasnije možete kopirati i umnožiti i podijeliti svojim suradnicima.
Stoga, ako imate dobru ideju (dobar proizvod) i što je još važnije dobru priču, obratite mi se s povjerenjem.

LP, megdan

franciska
09.08.2010., 11:31
Megdane, se ti zezaš, ili ozbiljno možeš voditi obradu MLM-a?
Super mi je tvoja svestranost:)
Zanimalo bi me što kažete o FOREX-u, opisanom na početku teme?

Goldenmind
09.08.2010., 12:39
Pozdrav i tebi. Herbalife sam prošao. Zahvaljujem!:)

Hvala za odgovor. Sta to znaci, da si prosao? Jesi li nesto napravio, zaradio?
Dali imas mjesecnu lovu od tvog truda sto si ulozio u ovaj posao?

Koliko vremena si se bavio sa time?

analiza
09.08.2010., 13:19
Znao sam, ti si kao moja punica, vjeruješ u bajke.:)

Goldenmind
09.08.2010., 13:39
Na MLM-u (multi level marketing) možete zaraditi jedino ako ste ga sami pokrenuli.

Kao prvo zanima u kojom MLM si vec bio i sta si tamo radio i kako si to probao raditi? Jer istina je da oni koji pokrenuju MLM ali pazi sad: samo MLM koji ima dobar sistem in dobar plan moze da traje dugorucno.
Jer ako nisi znao. Mnogo MLM propadne i prije nego prvih 5 godina isto kao svako poduzece, koje nezna sta radi na trzistu.

Mozda si mislio reci, da manje od 95% ljudi zaradi ozbiljne novce u ovom poslu zato sto vecina nezna, kako se ovaj posao radi po pravom receptu uspjeha.
Jer jim MLM ne nudi pravi sistem a to znaci:
- (mora imati knjige i to ne bilo koje knjige, vec knjige kao sto so Misli i obogatiti se(Napoleon Hill) Svi lideri citaju knjige!
- (mora imati audio mp3 za slusanje korak po korak kako poceti posao, kako rekruirati clanove, sve objasnjeno, svaki teden dobiti sveze informacije o MLM kako ide, novosti, svaki clan moze da slusa sve pretekle evente na web stranici kod kuce )
- (mora imati najmanje 4 vecjih evenata godisnje)
- (mora da se ima vrlo dobri osobni odnos jer posao se radi na razumevanju posla i dobrim odnosima ne na produktima)
- (mora imati preverjen kompenzacijski plan, koji ce nuditi u pocetku dobru zaradu, sta znaci pocetnu motivaciju (primer 20% na prvom i drugom levelu) i na 7 levelu 5% gde se nalazi najvise clanova jer 99% MLM toga nema)
- (mora, da salje e-mail u ime clanova i svih clanova u vasoj down liniji)
- (mora da ima besplatne prezentacije na visje mestima)
- (mora, da nudi svakomu da zaradi novce i bez da ulaze novac u posao)
- (mora, da nudi sve ove informacije, koje sam naveo gratis)
- (mora, da nudi mastercard i onima koji su bez posla)

A sta mora onaj ko zeli uspjeti u takvom poslu uciniti?

Kao prvo ako nimate snove i zelju, da uresnicite svoje snove onda nemate dovoljnu motivaciju, da pocnete ovaj posao, jer naprije morate definirati vase snove, sto uopce zelite od zivota?

Ako mozete definirati vase snove i imate Gorljivo žudnjo, da jih postizete onda ste pravi kandidat za ovaj posao.

Treba razumjeti, da nista ne padne sa neba. Onaj koji uspije je onaj koji je pripreman napraviti ono sto vecina nije. To je razlika med onima koji uspiju i ostalima(Ali sta je tu najbolje je to, da ako u ovom poslu tacno razumite, kako funkcionira, da vam ne treba vise od 2-5 godina rada) i nakon toga mozete da radite sto vam srce pozeli, jer imate mjesecni prihod od 10.000eura i svaki mjesac vise..bez da radite onda ste razumjeli, da nema nista bolje na trzistu.

Samo se pitajte zasto TRUMP ima svoj MLM. Jer je glup?
I sve velike tvrtke rade po principu MLM. Jer su glupe?

Ako sam vec spomenuo DONALD TRUMPA (Za one koji jos neznaju on i Warren Buffet niso nikada sami napisali knjigu- to za njih rade pisac koji piše za druge) Tako, da u njihovim knjigama necete dobiti pravi recept za uspjeh u poslu.
Dobit cete takav recpet, gde cete moci malo uspjeti ali ne bas, tako kao sto so oni. Zasto? Jer nitko si ne zeli konkurenciju. I sta je najvise vazno.
Oni zele, da vi ostanete samo kao radnik pa imali 1 ili 100 miljuna eura.
I tocno zato je najvaznije, da razumijete sta znaci MLM koji ima potpuni recept za uspjeh za obicnog covjeka, da mozete uresniciti vase snove i nikog drugog.

Mnogi imaju svoja poduzeca i mislijo, da sad jim ne treba vise da rade ali ako niso sami prisutni nakon nekoliko mjeseci( ljudi, koji rade za njih zanima samo lova, placa) su uvjek u nekoj stresnoj situaciji. To znaci, da nemaju vremena, da uzivaju jer postanu ovisni o svom poduzecu 24 sata na dan.

Recimo, da neko zaradi vrlo dobre novce i opet nema vremena da uziva, jer mora non stop, da radi. Jer ako prestane raditi i novci prestanu dolaziti.

Ako ste zadovoljni sa ovim sto ste postigli onda nemate sta da tu trazite, jer bilo bi nespametno trositi vase vrijeme jer zivot je za uzivanje.

Ali ako zelite jos vise, zelite biti sretni, zdravi i imati dovoljno love, da zivite vase ne moje snove onda mozda imam kljuc za vas koji otvara ta vrata.

To nije za svakog i mozda nije za tebe ali je za onog, koji razume nesto.
Ako budes poceo iste stvari svaki dan i ocekujes razlicite rezultate onda si lud
je rekao Albert Einstein! Ko je pametniji ti ili on?

analiza
09.08.2010., 13:50
Herbalife ima izvrstan MLM, kupuješ proizvode, reklamiraš ih besplatno na sva zvona, ulaziš u kredite, a s druge strane Herbalife nema troškova dućana koji uključuju troškove osoblja itd., nema ulaganja u standardne reklame jer ljudi koji ih kupuju to rade za njih BESPLATNO. Zgrada u USA je vidim svakim danom sve veća i veća, a mješine koje sjede u Upravi sve deblje i deblje, a dionice bome fino narasle, http://finance.yahoo.com/q?s=HLF.

Pitanje je samo tko dobiva, onaj koji ljude navlači za rukav i maltretira, a ujedno i laže da bi debele guzonje mogle biti još deblje? Razmisli.:)

Goldenmind
09.08.2010., 14:59
Herbalife ima izvrstan MLM, kupuješ proizvode, reklamiraš ih besplatno na sva zvona, ulaziš u kredite, a s druge strane Herbalife nema troškova dućana koji uključuju troškove osoblja itd., nema ulaganja u standardne reklame jer ljudi koji ih kupuju to rade za njih BESPLATNO. Zgrada u USA je vidim svakim danom sve veća i veća, a mješine koje sjede u Upravi sve deblje i deblje, a dionice bome fino narasle, http://finance.yahoo.com/q?s=HLF.

Pitanje je samo tko dobiva, onaj koji ljude navlači za rukav i maltretira, a ujedno i laže da bi debele guzonje mogle biti još deblje? Razmisli.:)

Svaki MLM je razliciti..kao sto rekoh.. 99% nema pravi sistem, da pomaze ljudima na pravi nacin. Sve ovisi, kako su vas naucili raditi vas herbalife posao.

Pa da li znas koliko novca moras investirati da pocnes svoj MLM?
I nitko ti ne garantira uspijeh? Toliko o razmisljanju.

megdan
09.08.2010., 15:13
Megdane, se ti zezaš, ili ozbiljno možeš voditi obradu MLM-a?
Super mi je tvoja svestranost:)
Zanimalo bi me što kažete o FOREX-u, opisanom na početku teme?
Ne zezam se, imam vrlo dobar softwere, pa ako nekog zanima, lako ćemo se dogovoriti oko cijene.
Pa znaš da je šahovski klub Bosna iz Sarajeva prvi započeo sa MLM-om na prostorima bivše Jugoslavije, a ideju je pokupio i na njoj se obogatio Milan Janković, poznatiji kao Zepter.
Doduše Janković je imao dobar proizvod i jako dobru priču, uveo je plaćanje na rate i dijelio poklone po kućama, uglavnom oplemenio je ideju brojnim inovacijama.
Softwere vrlo lijepo vizualno izgleda i što je najvažnije funkcionalan je. Ne tebi je da osmisliš sve ostalo :)

megdan
09.08.2010., 15:21
Kao prvo zanima u kojom MLM si vec bio i sta si tamo radio i kako si to probao raditi?
Ja samo prodajem softwere i iz razumljivih stvari ti neću odgovoriti kome sam ga već prodao. Ako te zanima softwere, postavljaj konkretna pitanja ili mi javi na PM.
Mene ne zanima kakav ćeš ti proizvod prodavati, niti kako ćeš educirati svoje suradnike. To je tvoja briga, ne moja. Mene ne zanima ni to hoćeš li ti uspjeti u poslu ili nećeš, to je tvoj rizik.
Ja ti samo nudim softwersko rješenje, a uz njega ti mogu dati i neke dobre savjete (vidim da ti nisu potrebni, jer si već dobro upućen u biznis), nadalje mogu ti ponuditi pomoć oko osnivanja trgovačkog društva u RH i drugu pravnu pomoć vezanu uz reguliranje pozitivnih zakonskih propisa u RH (ako sam dobro razumio ti nisi iz RH).
Dakle možeš računati na kompletnu tehničku potporu, sve na jednom mjestu, što će ti značajno smanjiti troškove pokretanja biznisa.

franciska
09.08.2010., 21:54
A može li se taj MLM primijeniti i na intelektualne usluge?

Goldenmind
09.08.2010., 22:37
Ja samo prodajem softwere i iz razumljivih stvari ti neću odgovoriti kome sam ga već prodao. Ako te zanima softwere, postavljaj konkretna pitanja ili mi javi na PM.

Znaci, da imas neki program za buy sell u forex branzi.

Pa neznam zasto je admin bacio moju temu u ovaj kutak jer ja ne pisem o forexu :)

Sad Znam kuda se obratit kad ce mi zatrebati tvoja pomoc, da kao sto rekoh nisam iz HR ali bio sam s krizarkom u DUBROVNIKU! Vrlo zgodan kraj.

Goldenmind
09.08.2010., 22:44
A može li se taj MLM primijeniti i na intelektualne usluge?

Da naravno mozes ga primijeniti za bilo koju branzu, biznisu!
I upotrebiti u bilo kojem MLM!

Ima puno toga sto nudi ovaj MLM:
* Zakon o atrakciji

* Mogućnosti za profitirati

* Investiranje

* Worldwide Nekretnine

* Dionice, obveznice, i trgovanje

* forex Valuta

* Bankarstvo

* zaštita imovine

* Prirodni lijekovi za bolesti i lijekove

* Tajna društva

franciska
10.08.2010., 04:50
Da naravno mozes ga primijeniti za bilo koju branzu, biznisu!
I upotrebiti u bilo kojem MLM!

Ima puno toga sto nudi ovaj MLM:
* Zakon o atrakciji

* Mogućnosti za profitirati

* Investiranje

* Worldwide Nekretnine

* Dionice, obveznice, i trgovanje

* forex Valuta

* Bankarstvo

* zaštita imovine

* Prirodni lijekovi za bolesti i lijekove

* Tajna društva

Ništa mi ovo nije jasno. Možete li mi malo pojasniti:

Zakon o atrakciji?
Mogućnost profitiranja (npr. intelektualne usluge, medicinske usluge)?
Worldwide nekretnine?
Prirodni lijekovi za bolesti?
Tajna društva?

Goldenmind
10.08.2010., 11:09
Pogledaj malo : http://www.zakonprivlacnosti.com/164/kljuc-zakona-atrakcije/

Kako ti ide engleski?

franciska
10.08.2010., 16:16
jasno, može i engleski.
Voljela bih više da mi svojim riječima (i iskustvom ako ga imate) opišete gore navedene mogućnosti, kako vi to shvaćate?

dio
10.08.2010., 16:57
Zanimljivo je psihoanalizirati pitanja koja autor bloga postavlja sam sebi. :biggrin:

Goldenmind
11.08.2010., 00:27
jasno, može i engleski.
Voljela bih više da mi svojim riječima (i iskustvom ako ga imate) opišete gore navedene mogućnosti, kako vi to shvaćate?

Pa shvaćam vrlo jednostavno ako želiš napraviti okusnu tortu onda moraš raditi po receptu i to je pri svakoj stvari. Ali kot prvo moraš imati pravi recept, da ti uspije napraviti ono što god poželiš!

Ali pitanje je gde dobiti pravi recept? Samo od onih koji su sami uspijeli u svom životu bez da drugima prodaje knjige i teoriju ali samo dokaze!:biggrin:

franciska
11.08.2010., 00:44
Zakon o atrakciji?
Mogućnost profitiranja (npr. intelektualne usluge, medicinske usluge)?
Worldwide nekretnine?
Prirodni lijekovi za bolesti?
Tajna društva?

Konkretno. Za zakon o atrakciji si mi poslao link. OK, to je sve jasno.
Optimizacija i vizualizacija itd.
Sad ovo dalje nabrojeno:
Kako se može razviti posao, recimo umjetničkog producenta, ili psihoterapeuta?
Onda, što se misli pod "worldwide nekretnine"?
Prirodni lijekovi, da li se radi o plasmanu i prodaji, ili proizvodnji? Je li to prodaja kao Bioclinica iz Nove Gradiške? Ali oni ne rade ništa posebno, pošalju svoje kataloge i organiziraju kvartalne i godišnje nagrade. I još uz kupnju, dobiješ neku sitnicu.
I, o kakvim se tajnim društvima radi, oni nešto prodaju, ili se međusobno podupiru,...?

vilma1
11.08.2010., 00:59
Ne bi se puno mješala u temu ali za pravu slasticu moraš imati vlastiti recept.
Kakova je to torta koju svaka budala može napraviti po svima znanim receptima?
Kada dođeš u goste svaki put dobiš istu tortu? Neš ti domaćice..
Jedino nakladnik koji tiska recepte misli da je torta jedinstvena.
Kako nekome prodati dokaze bez knjige ili drugog medija?
Mislim da to oni koji su uspjeli ne rade.
Čudim se da je tema došla do treće stranice.

megdan
11.08.2010., 01:11
Znaci, da imas neki program za buy sell u forex branzi.

Pa neznam zasto je admin bacio moju temu u ovaj kutak jer ja ne pisem o forexu :)

Sad Znam kuda se obratit kad ce mi zatrebati tvoja pomoc, da kao sto rekoh nisam iz HR ali bio sam s krizarkom u DUBROVNIKU! Vrlo zgodan kraj.
Nemam program za forex, nisi dobro razumio.
Odakle si?
Kako razumiješ hrvatski jezik?
Koristiš li google prevoditelj?

P.S. To se naš admin master zabavlja prebacivanjem tema po forumu i ja sam siguran da je on i dao naslov "prodavanje magle". Znaš li što to znači "prodavanje magle" u lokalnom žargonu?

franciska
11.08.2010., 17:05
He, ne znam da li je temu prebacio Alen, ili Master, ali je očito nova politika kuće da nema više vrdanja s fantaziranjem :)
Što znači "prodavanje magle", reci, ako nije prosto.

megdan
11.08.2010., 19:39
Prodavanje magle je šatrovački izraz koji predstavlja različite oblike prevare, nuđenje brze i lake zarade, prodavanje stvari koje imaju simboličnu cijenu za velik novac i sl.

franciska
11.08.2010., 20:42
Čini mi se da postoji interes za ovu temu.
Možda se ne mora raditi o magli, nego o nekom probitačnom, ili novom načinu pristupa poslu i marketingu.
Žao mi je da nema nikoga da mi odgovori na moja pitanja.
Očito da nemamo dovoljno saznanja, jedino svi znamo za piramidu, gdje osnivači zarađuju, a drugi im prodaju proizvode, skupljaju tobože neke bodove i još stalno plaćaju neke seminare. Sigurna sam da ima i drugih modela.

megdan
11.08.2010., 22:49
MLM zapravo i jest modificirani oblik piramide, mada mnogi to negiraju, a MLM je zapravo i nastao zbog potrebe da se piramida sreće uskladi sa zakonskim propisima u SAD.
Po meni je jedina razlika što ovdje nema automatizma kao kod piramide.
Inače na tvoja pitanja ne znam odgovor, osobito na pitanje o intelektualnim uslugama. Koliko je meni poznato jedino se pravne usluge u Hrvatskoj nude putem MLM-a, a osobito su razvijene kod osiguranja od autoodgovornosti, te kod ozljeda doživljenih u prometnim nezgodama.

dmitar
13.08.2010., 02:52
Prodavanje magle je šatrovački izraz koji predstavlja različite oblike prevare, nuđenje brze i lake zarade, prodavanje stvari koje imaju simboličnu cijenu za velik novac i sl.

Rekli bi onako po domaći "prodaješ mi muda pod bubrege"

topro86
13.08.2010., 12:42
invest $30 dollars and earn $22,300 in 100 days...no catch!!!
email me on
almir.bolo@gmail.com

boriss_com
13.08.2010., 14:37
email me on
almir.bolo@gmail.com

Evo ja bih uplatio 300 $ a da mi das bankarsku garanciju naplativu 100ti dan na 600 $, ostalo ti zadrzi. :biggrin:
Uostalom sto ce ti tudjih 30 $ kad ti za tri mjeseca pravis 1000 % :eek::eek: ?!!

Molim moderatora da brise ove prevarantske postove.
Da se nije ovo Karidi ponovo aktivirao iz neke rupe ? :confused:

sticky fingers
13.08.2010., 15:06
email me on
almir.bolo@gmail.com

Ja sam se ponadao da je ovo dobra zajeb....ja. I jos se nadam da je samo to.

zvoni
23.08.2010., 13:07
JONAH WHITE....."izumitelj"...nastyteeth.com..imao je super jednostavnu ideju,prodao je 14miliona "ruznih proteza za zube" i naravno obogatio se...novi hit mu je party-revolver na votku...naravno da je radio sa hrvatskim trg.lancima nebi zavrsio tako slavno...

megdan
13.09.2010., 22:32
Pismo g. Dennis, Read & Odgovori

Da bi se transfer iz (petnaest milijuna funti) (£ 15.000.000,00) od banke ovdje u Londonu. Imam hrabrosti tražiti pouzdan i iskrena osoba koja će biti u stanju obavljati te transakcije. Vjerujem da nećete pustiti mene dolje bilo sada ili u budućnosti. Ja sam Gospodin Den Stevenson glavni izvršni direktor banke ovdje u Škotskoj Velika Britanija. Tu je račun koji je otvoren u toj banci jer, račun je neaktivan, zbog smrti vlasnika računa. Nakon što prolazi kroz neke stare datoteke u evidenciju, otkrio sam da ako se novac ne prenosi se odmah, ona će biti izostavljen.

Vlasnik tog računa je gospodin Bent Walker, stranca iz Australije i direktor benzina kemijskih usluge, ovdje u Londonu, kemijski inženjer po struci. On je umro od otvaranja računa. I od tada nitko nije znao o tome računa. Računu nema druge korisnice, a novac koji su uključeni je (£ 15,000,000.00) petnaest milijuna funti. Ljubazno odgovor meni navodeći svoj interes, a ja ću vam dati detalje i potrebne procedure kako bi prijenos. I čekaju Vaš odgovor, možete me kontaktirati s ovom e-mail adresu stevensonden@kimo.com

Hvala i ja očekujemo Vaš odgovor soonest.

Najtopliji pozdrav,
......................
Gospodin Den Stevenson,
Izvršni direktor,
Bank of Scotland Plc

megdan
13.09.2010., 22:45
Dobili smo obavijest da tvrtka T-Mobile zaključila ugovor s firmom NTH Medija d.o.o., Horvaćanska 17a, 10 000 Zagreb, tel. 01-6388 160.
Ta firma šalje korisnicima mobilne telefonije u Hrvatskoj ponude kako bi aktivirali njihove usluge, koje onda slanjem SMS ekstremno skupo obračunavaju. Za kraće od tjedan dana isprazne Vam bon od 50,00 kuna.
U svijetu trećerazredni operateri mobilne telefonije sklapaju ugovore o takvoj vrsti usluga i podržavaju ih. Nažalost u Hrvatskoj je takav ugovor sklopio nacionalni operater br. 1. Teško je zamisliti da je takav ugovor s firmom NTH sklopljen bez znanja o odobravanja predsjednika Uprave Ivice Mudrinića.
Molimo medije da upozore građane na SMS ponude s oznakama FUNCLUB poslane sa broja 88108. Radi se o svojevrsnoj prevari, jer svaki dolazni SMS košta 10 kuna!!!! Takva vrsta prevare nije moguća bez aktivne podrške Hrvatskog T-Com-a. Postoji osnovana sumnja u oragniziranu masovnu prevaru.

JURIS PROTECTA

Thorex
14.09.2010., 01:32
U životu ostajete bez prilika samo onda kada ih prestanete tražiti. Ne propustite svoje prilike! U ovim teškim vremenima teško je imati povjerenja, jer poduzeča koja ne nude kvalitetne investicije često svoje stranke razočaraju što uzrokuje, da stranke reagiraju sa zadrškom kod isprobavanja drugih investicijskih planova koji bi mogli ostvariti njihova očekovanja. Pojedinci koji kod nas imaju uložen svoj novac ne žale se na rezultate naših investicijskih planova!

KLIKNITE OVDJE ZA DODATNI INFO - WEB SITE! (http://www.e-thorex.com/cookie.php?id=076&pid=2)

Mnoga poduzeča nisu premostila promjene koje su se dogodile u financijskom svijetu. Pomoču naših kvalitetnih usluga pobijedili smo globalnu financijsku krizu! Uspješnost našeg poduzeča je u največoj mjeri rezultat naših kvalitetnih usluga i činjenice, da stalno tražimo načine kako poboljšati naše usluge s time da uvijek mislimo na to što je najbolje za naše stranke.

Aktivni smo več 5 godine in našim investitorima nudimo konstantne i sigurne prinose svaki mjesac.

Naši produkti:
1.Thorex Plan (Money Managed Account, product short name: MMA):
Naš primarni investicijski plan koji je u protekle četiri godine ostvario nevjerojatan prinos i tako uspijeva i ove godine. Stabilan rad i smanjen rizik prednosti su koje se kod Thorex plana odražavaju u zadovoljstvu stranaka. Minimalni ulozi započinju s 1000 €, ugovori su sklopljeni na godinu dana s automatskim produljenjem ako stranke pravovremeno ne zahtijevaju isplatu putem svojih portfelja. Očekivani prinosi kreću se između respektabilnih 36% do 96% godišnje.

PRINOSI PO GODINAMA IN MESECIMA

Mijesac......2006.......2007.......2008 ......2009......2010
Januar......2.60........5.77.......5.08.......3.96 ......4.10
February.....3.32........4.62.......4.05.......3.3 1......0.6
Marz.........1.81.......5.20.......2.80.......2.24 ......4.02
April.........5.20.......3.32.......6.40.......2.7 5......3.35
Mai..........3.99....... 1.81.......5.30.......1.51......3.13
Juni..........2.60.......4.62.......4.12.......5.1 0......5.00
July...........5.77.......0.95.......5.96.......4. 22......3.07
August.......5.20.......6.30.......3.10.......6.12 ......4.00
September..4.62.......2.60........4.30......5.05
October.....3.99.......4.50.........5.01.....3.17
November...5.20.......6.20........3.95 .....3.01
Dezember...3.32.......5.10........2.90......4.58
Ukupno...47.62%...50.99%.....52.97%....45.02%....2 7.27%

KLIKNITE OVDJE ZA DODATNI INFO - WEB SITE! (http://www.e-thorex.com/cookie.php?id=076&pid=2)

2. Valutni program Dhu Dhabi - Srednjoistočni devizni fond sa garancijom MAX. gubitka - VAŠ OSOBNI TRADING ACCOUNT KOD ALPARI UK
Valutni program Dhu Dhabi (DDCP) jedinstvena je sustavna devizna strategija koja osigurava konzistentne povrate prilagođene rizicima koristeći se svojim temeljnim odabirom sastavljenim od više od 10 valuta. Valutni program Dhu Dhabi sastoji se od alokacije na seriju modela koji koriste najbolje tržišne prilike valutnog tržišta. Prinosi iz historije do 130% lijetno! Sa sjedištem u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, naš tim je jedan od vodećih upravljača stranim valutama s bogatim iskustvom. Od ranih 2000-ih godina naš tim upravljao je valutama za institucionalne ulagače i pojedince s visokom neto vrijednošću. Naš profesionalni tim ima više od 10 godina kombiniranog iskustva upravljanja stranim valutama. Tijekom godina, evidencija našeg poslovanja pokazuje da je inovacija u upravljanju valutama ključ ostanka na vrhu. Naše vjerovanje potvrđuje da će tehnički i kvantitativni modeli kombinirani s iskustvom i tržišnom inteligencijom uvijek pružati konzistentna postignuća prilagođena rizicima.

# Minimalno ulaganje: 250.000,00 €
# Naknada: 60% klijent, 40% Manager
# Naknada za upravljanje: 2 %
# Procijenjeni godišnji prinos: 50%
# Vaš osobni trading račun kod brokera: Alpari UK
# 90% kapitala na računu garantirano! *
(u svakom trenutaku kad bih došlo do gubitka od 10% trejdanje se odmah sistemsko prekine i klijent može da signira anexs za nadaljnji rad ili prestane raditi sa nama i preuzme kapital sa svog trading računa)

Sve je dogovoreno i signirano sa naše, vaše i strani brokera u ugovoru.

Ako imate pitanja šaljite privatnu poruku. Ako želite telefonsku konzultaciju šaljite nam cifru putem privatne poruke in nazvati čemo vas u prvom prostom terminu.

corto maltese
14.09.2010., 02:46
U

Aktivni smo več 5 godine in našim investitorima nudimo konstantne i sigurne prinose svaki mjesac.

[/color]

Tebi sloboda nije mila. Pa vidiš da su i kućanice smogle snage nakon 2 godine ulaganja i pušenja otisle u Uskok i prijavile slične piramide Foreksa.http://danas.net.hr/crna-kronika/page/2010/09/13/0163006.html Očito ne čitaš Hr. novine. Zakasnio si jedno 2.5 godine, ovdje su takvi več uzeli lovu i otišli preko Švicarske za J.Ameriku.Ne vjerujem da još ima naivnih( naravno da ih ima ali naivnih sa lovom više nema) za takve financijske egzibicije.

Thorex
14.09.2010., 03:16
Poštovani corto maltese,

Ovi biznisi nemaju veze sa nama i to što mi radimo. Sve ove ponzi sheme koje su radile u Hrvatskoj nikad nisu radile na managementu računa nego su bile simple strukturirane ponzi sheme kao što ste več sami kazali.

Naši rezultati do sada so takvi. Možda bih trebali da kažemo, da ovi rezultati nisu garancija za budućnost. I naši tradei niso svi pozitivni ali u prosjeku imamo pozitiven rezultat. A može da se desi i izguba u nekom mesecu u budućnosti.

Ljudi koji poznajo biznis i sistem managmenta računa znaju što pričam.

Thorex
14.09.2010., 22:41
Moderator/Admin foruma molio bih, da brišete moje poste, koji reklamiraju naše service. Nije mi u interesu da se stvari neki "bad image" za naše poduzeće

Kad sam otvorio thread to sam uradi, da bi se tvorila diskusija o našom radu i tako dalje.

Da smo sada markirani kao "prodavači magle"...No, thank you. Please delete my post. Nije nam treba, da se vodi diskusija o nama u ovaki temi. Molim brišite post.

dspin
15.09.2010., 10:32
Thorex

Gdje se nalazi vaš trading office, na kojoj adresi?

megdan
15.09.2010., 17:21
Ako želite telefonsku konzultaciju šaljite nam cifru putem privatne poruke in nazvati čemo vas u prvom prostom terminu.
Uz pomoć čega (koga?) ovaj lik prevodi kad mu phone number postane "cifra telefona" umjesto broj telefona.

Thorex
15.09.2010., 21:51
Thorex
Gdje se nalazi vaš trading office, na kojoj adresi?

The traders with which we cooperate for 7 years, officialy 5 yeas, are located in Dubai and New Zealand. So no trading office is located in Croatia. We have a commercial office in Slovenia for about 3 years now.

Thorex
15.09.2010., 21:53
Uz pomoć čega (koga?) ovaj lik prevodi kad mu phone number postane "cifra telefona" umjesto broj telefona.

Because we are not native Croatian speakers. You have to excuse us such smaller mistakes.

dspin
15.09.2010., 23:22
The traders with which we cooperate for 7 years, officialy 5 yeas, are located in Dubai and New Zealand. So no trading office is located in Croatia. We have a commercial office in Slovenia for about 3 years now.

Well lets speak english than. New Zaeland you say? I suppose you meant:

ASB Bank Centre - Level 20
135 Albert Street
Auckland, 1010,
New Zealand

http://www3.picturepush.com/photo/a/4190606/220/4190606.gif (http://picturepush.com/public/4190606)

http://www.servcorp.co.nz/serviced-virtual-offices/newzealand/auckland/asb.html

I wish you all the best luck. You might want to try:

http://www.poslovni.hr/Forum/
http://www.index.hr/forum/default.aspx?q=t&idf=6&idt=31007&p=1
http://www.forum.hr/showthread.php?t=309788

loads of members that fit into left side of IQ normal distribution curve.

martin
16.09.2010., 00:40
Moderator/Admin foruma molio bih, da brišete moje poste, koji reklamiraju naše service. Nije mi u interesu da se stvari neki "bad image" za naše poduzeće

Kad sam otvorio thread to sam uradi, da bi se tvorila diskusija o našom radu i tako dalje.

Da smo sada markirani kao "prodavači magle"...No, thank you. Please delete my post. Nije nam treba, da se vodi diskusija o nama u ovaki temi. Molim brišite post.

Ma pusti "bad image" koji ćeš stvorit ovdje na forumu nego poduzmi nešto jer ti je Švedska državna agencija za financijsku kontrolu objavila 4.9. upozorenje za ovu tvoju kompaniju WORLDWIDE FORSTOCK LTD.

Finansinspektionen: A list of all investor alerts (http://www.fi.se/Folder-EN/Startpage/Consumer/Investor-alerts/A-list-of-all-investor-alerts/)

P.S. Ma ne trebaš se puno nervirat jer i onako na ovoj listi ima na stotine firmi! :biggrin:

martin
16.09.2010., 00:52

A *ebiga da si mene pita ja bi ti odma reka da ne trebaš imat posla sa Slovencima. Uzbunili su čitav svit, evo gledaj šta je objavija neki Danski Finanstilsynet (http://www.finanstilsynet.dk/en/Nyhedscenter/Internationale-nyheder/Advarsler-fra-andre-tilsynsmyndigheder/2010/Warning-against-WORLDWIDE-FORSTOCK-LTD.aspx).

http://i52.tinypic.com/wmlc8z.png

Nije dobro valjda češ uspit povratit uloženo. :worried: Sretno.

megdan
16.09.2010., 02:36
Tko je Damjan Žugelj?

lucius
16.09.2010., 07:13
Tko je Damjan Žugelj?

Direktor Agencije za trg vrednostnih papirjev (ATVP).

Za staž je na natječaju za direktora naveo da je radio preko student servisa, jer mu je falilo staža, a doktorirao je na Pravu u Kragujevcu - bukvalno. Ne bi se ni javio na natječaj da nije ima nečiju snažnu podršku.

http://www.delo.si/clanek/99931

http://www.mladina.si/tednik/200811/clanek/uvo-manipulator--ursa_marn/

A sada je jedan od glavnih igrača za prljave poslove. Čije? 07.09.2010.

"Kakšni so dejanski nameni direktorja Agencije za trg vrednostnih papirjev (ATVP) Damjana Žuglja, je vprašanje, ki se zastavlja vpletenim ob branju obrazložitve poziva, s katerim je agencija začela postopek proti bankam kot lastnicam Mercatorja in Pivovarne Laško zaradi suma kršitve prevzemne zakonodaje."

http://www.vzmd.si/mediji-o-malih-delnicarjih/zugelj-s-postopki-proti-bankam-postavlja-procese-detajkunizacije-na-glavo

megdan
16.09.2010., 11:03
Hvala lucius na opširnom odgovoru. Jesu li E-Thorex i Damjan Žugelj poslovno povezani?

lucius
16.09.2010., 14:20
Hvala lucius na opširnom odgovoru. Jesu li E-Thorex i Damjan Žugelj poslovno povezani?

Sumnjam.

Na stranicama Agencije koje je direktor Žugelj je izdano upozorenje:

http://www.atvp.si/Eng/default.aspx?id=194

vidi pod brojem 28. od 14.04.2010.

Thorex
16.09.2010., 22:13
:rolleyes:
This is getting silly. You do not know what you are talking about neither what the role of this agency in Slovenia is, neither what our company is doing and will continue doing, neither how offshore operations are managed...

We will gladly return in 1-2 years when the public oppinion in Croatia maybe gets a bit calmed down. It cannot be our problem if there were so many affairs on the territorry.

Can the moderator please delete our post where we try to market our products or where is this discussion now going?

I think that is what you all want dont you? That way we wont have any chance to try to convince anyone into anything. When we started the thread it was posted as a standalone post, the moderator moved it into this thread. I must say this is very unprofessional.

Please MODERATOR just delete my post. As you say: You dont need and want us, AND WE ALSO do not want to continues the discussion in this way.
:(

lucius
17.09.2010., 05:47
There are some serious business people on this forum which performed simple background check about your company. It looks like you are offering some services for which your company is NOT licensed in Croatia and Slovenia and elsewhere. Maybe in New zealand. I do not want to know. :thumbsdow :mad:

The aim of this forum is not to be a commercial place. The aim is the exchange of thoughts about money, shares, business etc. The care of MY money. That is the idea. You have tried to sell something and that is forbidden here, get caught and you know it. :thumbsdow Bad marketing strategy.

So, if you come here and try to sell services, you have come to the wrong place. If you want to do financial business in Croatia, invest something, get licensed and do the business. And please use more intelligent approach to your possible clients. Simple as that. It is not about Croatia, use mirror.

Moderator had put you into right place, nice work. :thumbsup:

franciska
17.09.2010., 11:30
Prvo, ljudi su se trudili da prevedu na kakav takav hrvatski. Sad ne samo da pišu engleski, nego im i vi odgovarate na engleskom.
Drugo, ne želim da mi se prodaje magla, ali rado poslušam kako se obogatiti preko noći.
Treće, nije točno da se na forumu nije, pod krinkrom razmjene mišljenja, prodavalo i kupovalo. Kad se hvali pojedina dionica, želi joj se nabiti cijena, da bi nam vlastite dionice više vrijedile i da bi ih u konačnici dobro prodali. Kad se omalovažava pojedina dionica, ta se ista želi kupiti po niskoj cijeni, odnosno, želi se utjecati na portfelj drugih ulagača koji imaju tu dionicu. Bilo je na forumu i lažnih insajderskih vijesti.
Prema tome, čovjek se u svemu tome treba snaći. Nije loše vidjeti kakvi sve mehanizmi postoje. Imamo na forumu čak i temu: Kladionice, pametno uložen novac?
Tko može obrazložiti kako uložiti danas 1000 $ i za godinu dana imati 10.000 $, baš me zanima. Tko prodaje maglu, mjesto mu je na ovoj temi.

Mikey
17.09.2010., 12:25
Prodajem maglu u malim teglicama - limeni poklopac, celofan...
Veća količina, hitno!
Na 100 komada i više, dajem popust...

Kontakt na pp.

lucius
17.09.2010., 13:00
Prvo, ljudi su se trudili da prevedu na kakav takav hrvatski. Sad ne samo da pišu engleski, nego im i vi odgovarate na engleskom.
Drugo, ne želim da mi se prodaje magla, ali rado poslušam kako se obogatiti preko noći.
Treće, nije točno da se na forumu nije, pod krinkrom razmjene mišljenja, prodavalo i kupovalo. Kad se hvali pojedina dionica, želi joj se nabiti cijena, da bi nam vlastite dionice više vrijedile i da bi ih u konačnici dobro prodali. Kad se omalovažava pojedina dionica, ta se ista želi kupiti po niskoj cijeni, odnosno, želi se utjecati na portfelj drugih ulagača koji imaju tu dionicu. Bilo je na forumu i lažnih insajderskih vijesti.
Prema tome, čovjek se u svemu tome treba snaći. Nije loše vidjeti kakvi sve mehanizmi postoje. Imamo na forumu čak i temu: Kladionice, pametno uložen novac?
Tko može obrazložiti kako uložiti danas 1000 $ i za godinu dana imati 10.000 $, baš me zanima. Tko prodaje maglu, mjesto mu je na ovoj temi.

Prvo, ljudi su se trudili objaviti oglas na mjestu gdje se ne oglašava. Za to postoji mjesta za oglašavanje. Neprimjereno. Ne žele niti investirati u oglase.
Drugo, prikazuju se kao neki koji privlače Investitorski novac koristeći amaterske prevoditelje. Ne koriste usluge običnog lektora. Djeluje neprofesionalno i izaziva sumnju.
Treće, ako žele da ja (ili ti) uložim svoj novac kod nekoga tko na prvi pogled izaziva sumnju u profesionalnost (Ako se tako brinu o novcu kao o jeziku...) napraviti ću provjeru kome ja to dajem dajem svoj novac na raspolaganje.
Četvrto, koja je uopće njihova djelatnost ako se ne smiju baviti financijskim poslovima po Evropi i državne agencije upućuju upozorenja o njihovim aktivnostima. Dakle, rade bahato, ilegalno i protuzakonito. To se zove kriminal.
Peto, svoju nespretnost i lopovski amaterizam zamagljuju VRIJEĐANJEM države i njenih građana i to upravo one za koje bi htjeli da postanu njihovi klijenti.

Blentavo.

A ti im daj svoje novce, možda(?) ćeš i zaraditi.:eek:

megdan
17.09.2010., 20:46
Tko prodaje maglu, mjesto mu je na ovoj temi.
Lucius je sve dobro pojasnio, a ja bi samo nadodao da je na ovoj temi mjesto svima, kako se ne bi našli među kupcima magle.
Pogledaj ovaj post.
(http://www.mojnovac.net/forumi/showpost.php?p=521694&postcount=34)
Gotovo je nevjerojatno da na ovakav mail nasjedaju prosječno inteligentni i obrazovani ljudi. Nažalost to se često dešava, pa gotovo svakih petnaestak dana u našim dnevnim novinama možemo pročitati da je neki hrvat nasjeo - kupio maglu. Zadnja žrtva je ugledni poduzetnik iz Splita, a jedina razlika je da je mail upućen iz Nigerije, a ne iz Engleske, te je priča malo drugačije koncipirana.
Takve osobe, nakon što se uvjere da su kupile maglu, traže pomoć policije, koja jednostavno nije u mogućnosti zaštititi toliki broj naivčina, pa je onda takvim budalama kriva policija, vlada, predsjednik, pravosuđe i tko zna tko sve ne.

franciska
17.09.2010., 21:53
Je, je... jako smiješno!
Ipak bi dopustila ponuđačima da objasne nejasnoće i svaki hrvatski je dobar.
Vani sam primijetila npr. kod Francuza da se vesele svakome tko makar pokuša koristiti francuski.
A što bi rekli Amerikanci i Englezi, koje su to sve varijacije engleskog, koliko ljudi koristi translatore.
Mislim da se Thorex ne bi trebao uvrijediti nego, ako nešto ima, odgovoriti Luciusu na primjedbe i nastaviti pisati hrvatski.

lucius
17.09.2010., 23:57
Je, je... jako smiješno!
Ipak bi dopustila ponuđačima da objasne nejasnoće i svaki hrvatski je dobar.
Vani sam primijetila npr. kod Francuza da se vesele svakome tko makar pokuša koristiti francuski.
A što bi rekli Amerikanci i Englezi, koje su to sve varijacije engleskog, koliko ljudi koristi translatore.
Mislim da se Thorex ne bi trebao uvrijediti nego, ako nešto ima, odgovoriti Luciusu na primjedbe i nastaviti pisati hrvatski.

Franciska. Ja se veselim svakome tko hoće nešto investirati i na tome zaraditi makar govorio na južnom narječju tunguskog ako nešto iza toga i stoji. Ovi su fluidni i magloviti i ne treba trošiti energiju na njih. Doći će neki drugi, ili će se ovi presvući i ponovno probati.

Mene više interesira Polančec i njegova 42 poglavlja. Kad su ga prvo hapsnuli odmah je počeo pakirati Mesiću. Mesić otišao i više ga ne spominje.
Dakle, da li su 42 poglavlja ono što će uzdrmati HDZ ili je to samo prazna puška?

franciska
18.09.2010., 03:10
Lucius, moram ti reći da Polančec još uvijek spominje Mesića na način da ga povezuje s Dragičevićem.
Također me interesiraju Polančecova 42 poglavlja. Ja se, naime, bojim da to ne destabilizira vladu i da mi u budućnosti jedina opcija ne bude SDP. Bojala bih se bilo koje stranke koja bi postala jedina opcija.

lucius
18.09.2010., 09:35
Lucius, moram ti reći da Polančec još uvijek spominje Mesića na način da ga povezuje s Dragičevićem.
Također me interesiraju Polančecova 42 poglavlja. Ja se, naime, bojim da to ne destabilizira vladu i da mi u budućnosti jedina opcija ne bude SDP. Bojala bih se bilo koje stranke koja bi postala jedina opcija.

Mesić i Dragičević su prijatelji. No INU je prodao Linić i SDP, a u drugom krugu je baš Polančec vodio priču. Dragičevića se ne povezuje s nekim većim kriminalnim aktivnostima koliko je meni poznato.
42. poglavlja mogu i trebaju destabilizirati vladu i detronizirati HDZ. To je i bit. No, Vlada bi trebala nekako preživjeti u bilo kojem obliku do slijedećih redovnih parlamentarnih izbora, tj. do slijedeće jeseni. To je pitanje manje štete po Hrvatsku, barem je to neko prevladavajuće mišljenje.
Po rebalansu proračuna se vidi da Vlada više nema snagu koju bi trebala imati. Što je loše, jer se ne vuku potezi koji bi se trebali povući. Dakle, gubitak vremena od dodatne godine dana do slijedećih izbora. Brod i dalje lagano tone. Dakle, funkcioniramo, ne baš naročito, ali funkcioniramo.
Kaj ja znam, možda bi "tehnička" privremena Vlada mogla biti neko rješenje.
Prijevremeni parlamentarni izbori blokiraju aktivnosti na nekoliko mjeseci, pa dok se nova ekipa uigra i polovi konce... A onda redovni izbori i sve isto. No, ako ova Vlada ne vuče prave poteze onda je i to na neki način blokada aktivnosti. I dalje tonemo, ali to ide sporo. Pa, nisam više pametan...samo glasno razmišljam.
Hoćete li kupiti ovu maglu? Kod Binga cijena je prava sitnica.

Druga opcija? Gle, za dva mjeseca se nećeš moći okrenuti od "drugih" opcija i prodavača magle, anti SDP - ne HDZ varijanti.

Zoran888
20.09.2010., 13:49
MALE SU VAM KAMATE U BANCI?
POGLEDAJTE NAŠE

Imate viška novca kojeg želite oročiti?
A male su Vam kamate u bankama?
Možete sklopiti ugovor o zajmu s nama (ovjeren kod javnog bilježnika)
Minimalan iznos je 1.000 HRK, a s nama možete ugovoriti i bilo koju drugu valutu (Eure, USD, CHF, GBP...bilo koju)
Fiksne kamate koje Vam nudimo:
1. Ugovor na 1 godinu: 8% kamata
2. Ugovor na 2 godine: 9% kamata
3. Ugovor na 3 godine: 10% kamata
4. Ugovor na 4 godine: 11% kamata
5. Ugovor na 5 godina i više: 12% kamata
SIGURANA ISPLATA KAMATA JEDNOM GODIŠNJE NA DAN SKLAPANJA UGOVORA I GLAVNICE PO ISTEKU UGOVORA
Po Zakonu o obveznim odnosima članak 65 stavak 2: Za ispunjenje obveze dužnik odgovara cjelokupnom svojom imovinom
Sve informacije možete dobiti na mob: 098/972 68 45 ili na email: zokiutd@yahoo.com
Zoran

soultaker
20.09.2010., 14:16
POGLEDAJTE NAŠE

Minimalan iznos je 1.000 HRK, a s nama možete ugovoriti i bilo koju drugu valutu (Eure, USD, CHF, GBP...bilo koju)
SIGURANA ISPLATA KAMATA JEDNOM GODIŠNJE NA DAN SKLAPANJA UGOVORA I GLAVNICE PO ISTEKU UGOVORA
Po Zakonu o obveznim odnosima članak 65 stavak 2: Za ispunjenje obveze dužnik odgovara cjelokupnom svojom imovinom
Sve informacije možete dobiti na mob: 098/972 68 45 ili na email: zokiutd@yahoo.com
Zoran

Jako ozbiljna tvrtka s takvim mailom. :thumbsdow

Smart
20.09.2010., 15:01
Šta imaš od imovine, lopatu i motiku? :nono:

soultaker
20.09.2010., 16:28
Šta imaš od imovine, lopatu i motiku? :nono:

i fikus :biggrin:

kubica
20.09.2010., 16:39
U dobru ste ga temu strpali :-))))))

martin
20.09.2010., 16:44
U dobru ste ga temu strpali :-))))))
Kako dobru? Ali ova maglovita tema nije bila pod Caffe? :biggrin:

Alen
20.09.2010., 16:50
Kako dobru? Ali ova maglovita tema nije bila pod Caffe? :biggrin:

Puno forumaša ne zalazi u forumski kafić, a mislim da nije u redu da im uskraćujemo informacije o recentnim ponudama i uslugama na financijskom tržištu. :)

martin
20.09.2010., 17:55
POGLEDAJTE NAŠE

Zoran

Jesi li ti onaj zboss2009 (http://oliver.efos.hr/forum/viewtopic.php?id=1042&p=10) kojemu sam mailom posla skripte? Sičaš li se kad si ih ono tražija preko Foruma ekonomskog fakulteta u Osijeku prije 3 godine!!!

P.S. Ili si ti ovaj zboss2009 (http://www.mojnovac.net/forumi/showpost.php?p=255536&postcount=16) s ovog foruma?

SandokanX
29.09.2010., 17:50
Hej ekipa! Sada se isplati zabavite na Facebooku! Tu je nova aplikacija: Zaradite novac na facebooku službeno je lansirana!Nakon što se toliko puno ljudi pitalo,napokon je postavljena! Upravo sam i ja sam počeo zarađivati novac! Kako sam to napravio! Jednostavno sam stvorio grupu, pozvao prijatelje da se pridruže i bio plačen za to.Stvarno dobro! Evo kako se možeš pridružiti i ti: 1.Pridruži se ovoj grupi, 2.Pozovi sve svoje prijatelje da se pridruže ovoj grupi i možeš zaraditi 350$ (...ali i puno više što ovisi o tome koliko prijatelja ćeš pozvati.Jednostavno prikazano više prijatela,više novaca), 3.Evo kako sam to napravio: http://facebookmembers.com/a.php?af=1248848

SandokanX
29.09.2010., 17:54
POSAO-ZARADA BEZ ULAGANJA!!!!!
PEOPLE STRING JE IME JEDNE SASVIM NOVE KOMPANIJE ILI SOCIJALNE MREE KOJA SE POJAVILA PRIJE PAR MJESECI I KOJA PRETENDIRA DA BUDE KROV NAD SVIM MREAMA. VEČ JE ODAVNO "PRESKOIČLA" POPULARNI TWITTER ALI OZBILJNO PRIJETI DA UGROZI JOŠ POPULARNIJI FACEBOOK. People String ili Posao BEZ Ulaganja je zaista Posao u koji NE trebate uloziti niti lipe.POTPUNO BESPLATNO možete da Startate ODMAH! PREPORUCUJEM pogotovo sto Vas ovaj experiment Neče Kostati NI CEN TA,,,dakle POTPUNO JE BESPLATNO!
Za sve detalje posjetite Link http://cellphoneblago-pregled.com/PeopleString-Zarada.htm:p:

martin
29.09.2010., 18:06
POSAO-ZARADA BEZ ULAGANJA!!!!!
PEOPLE STRING JE IME JEDNE SASVIM NOVE KOMPANIJE ILI SOCIJALNE MREE KOJA SE POJAVILA PRIJE PAR MJESECI I KOJA PRETENDIRA DA BUDE KROV NAD SVIM MREAMA. VEČ JE ODAVNO "PRESKOIČLA" POPULARNI TWITTER ALI OZBILJNO PRIJETI DA UGROZI JOŠ POPULARNIJI FACEBOOK. People String ili Posao BEZ Ulaganja je zaista Posao u koji NE trebate uloziti niti lipe.POTPUNO BESPLATNO možete da Startate ODMAH! PREPORUCUJEM pogotovo sto Vas ovaj experiment Neče Kostati NI CEN TA,,,dakle POTPUNO JE BESPLATNO!
Za sve detalje posjetite Link http://cellphoneblago-pregled.com/PeopleString-Zarada.htm:p:
U krivu si temu ovo posta imaš super temu pod Forumi > Investiranje > Dionička društva > Otvoreno > Kutak za prodavače magle (kako se obogatiti preko noći i ostala čuda).

P.S. Ovo tvoje ja mislim da spada pod ostala čuda! :thumbsup:

megdan
29.09.2010., 20:43
To će valjda odraditi moderator :)

Thorex
07.10.2010., 00:20

Naši produkti:
Naš primarni investicijski plan koji je u protekle četiri godine ostvario nevjerojatan prinos i tako uspijeva i ove godine. Stabilan rad i smanjen rizik prednosti su koje se kod Thorex plana odražavaju u zadovoljstvu stranaka. Minimalni ulozi započinju s 1000 €, ugovori su sklopljeni na godinu dana s automatskim produljenjem ako stranke pravovremeno ne zahtijevaju isplatu putem svojih portfelja. Očekivani prinosi kreću se između respektabilnih 36% do 96% godišnje.

2. Valutni program Dhu Dhabi - Srednjoistočni devizni fond sa garancijom MAX. gubitka - VAŠ OSOBNI TRADING ACCOUNT KOD ALPARI UK
Valutni program Dhu Dhabi (DDCP) jedinstvena je sustavna devizna strategija koja osigurava konzistentne povrate prilagođene rizicima koristeći se svojim temeljnim odabirom sastavljenim od više od 10 valuta. Valutni program Dhu Dhabi sastoji se od alokacije na seriju modela koji koriste najbolje tržišne prilike valutnog tržišta. Prinosi iz historije do 130% lijetno! Sa sjedištem u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, naš tim je jedan od vodećih upravljača stranim valutama s bogatim iskustvom. Od ranih 2000-ih godina naš tim upravljao je valutama za institucionalne ulagače i pojedince s visokom neto vrijednošću. Naš profesionalni tim ima više od 10 godina kombiniranog iskustva upravljanja stranim valutama. Tijekom godina, evidencija našeg poslovanja pokazuje da je inovacija u upravljanju valutama ključ ostanka na vrhu. Naše vjerovanje potvrđuje da će tehnički i kvantitativni modeli kombinirani s iskustvom i tržišnom inteligencijom uvijek pružati konzistentna postignuća prilagođena rizicima.

(u svakom trenutaku kad bih došlo do gubitka od 10% trejdanje se odmah sistemsko prekine i klijent može da signira anexs za nadaljnji rad ili prestane raditi sa nama i preuzme kapital sa svog trading računa)

Prinos Septembar 2010: +3,11%

Kliknite ovdje za info ! (http://www.e-thorex.com/cookie.php?id=076&pid=2)

Registracija kod nas je "simple"...

Da kod nas postajate novi customer proces je sledeći:

1. Registracija računa kojeg možete da sledite online i odluka o visini investicije (trebate email addressu).
2. Konfirmacija email addresse. Primit čete email poruku sa konfirmacijskim linkom.
3. Elektronski kopiju/scan osobnog dokumenta za potrvdu identitete (preferiramo putni list). Putem web stranice - vašeg e-accounta.
4. Unos basic podatka o vaši banci (ime, account #, swift)
5. Prebacivanje sredstva na investicijski račun (detajle dobite online kad se logirate)
6. Elektronska kopija potrvrde o uplati (scan ili screenshoot).Nije treba komplicirati, samo da je vidan transfer. Putem web stranice - vašeg e-accounta.
7. U cirka 24-48 sati dobijete ugovor u PDF obliki sa strani naše firme i podpisnicima koji možete i da si printate.

Preko vašog osobnog e-accounta sledite tradingu i resultatima. Stranke mogu zahtijevati isplatu 3 mjeseca prije isteka ugovorenog razdoblja i imaju mjesec dana vremena da zahtjev pošalju (svi zahtjevi moraju biti poslani najkasnije 2 mjeseca prije isteka ugovorenog razdoblja). Isplate se obavljaju četiri puta godišnje, specifičnim kalendarskim datumima: 1. veljače, 1. svibnja, 1. kolovoza i 1. studenoga, u skladu s rokovima i uvjetima predmetnoga odgovarajućeg ugovora.

Kliknite ovdje za više informacija ! (http://www.e-thorex.com/cookie.php?id=076&pid=2)

mas
10.10.2010., 17:41
Nikom se ništa ne prodaje, a mlm zarada apsolutno na svemu što svi svaki dan i/ili povremeno kupujemo i koristimo. Ideja ekonomski logična
Genijalno i drukčije od sveg drugog. Konačno da se može zarađivati a da se ne mora ništa prodavati, ni promovirati neke proizvode.
Info: www.zarada.ewebsite.com

Thorex
03.11.2010., 00:15

1. Registracija računa kojeg možete da sledite online i odluka o visini investicije (trebate email addressu).
2. Konfirmacija email addresse. Primit čete email poruku sa konfirmacijskim linkom.
3. Elektronski kopiju/scan osobnog dokumenta za potrvdu identitete (preferiramo putni list). Putem web stranice - vašeg e-accounta.
5. Prebacivanje sredstva na investicijski račun (detajle dobite online kad se logirate)
6. Elektronska kopija potrvrde o uplati (scan ili screenshoot).Nije treba komplicirati, samo da je vidan transfer. Putem web stranice - vašeg e-accounta.
7. U cirka 24-48 sati dobijete ugovor u PDF obliki sa strani naše firme i podpisnicima koji možete i da si printate.

Preko vašog osobnog e-accounta sledite tradingu i resultatima. Stranke mogu zahtijevati isplatu 3 mjeseca prije isteka ugovorenog razdoblja i imaju mjesec dana vremena da zahtjev pošalju (svi zahtjevi moraju biti poslani najkasnije 2 mjeseca prije isteka ugovorenog razdoblja). Isplate se obavljaju četiri puta godišnje, specifičnim kalendarskim datumima: 1. veljače, 1. svibnja, 1. kolovoza i 1. studenoga, u skladu s rokovima i uvjetima predmetnoga odgovarajućeg ugovora.

Kliknite ovdje za više informacija ! (http://www.e-thorex.com/cookie.php?id=076&pid=2)

Profit OCTOBER 2010: +1.6%

Za sve koji se registriraju putem LINKA na ovom forumu povrnut čemo troškove transfera bance (0.9% od investicije).
Upotrebite link za registraciju i javite nam se putem osobne poruke ili emaila ovdje na forumu, da ste registraciju opravili putem ovog foruma.

See you again next month. :)

dspin
12.11.2010., 15:10
Evo nova shema

Attn:Sir/Madam,

Can I trust you.

I am one of the soldiers working with UN for Terrorist and peace keeping. I want you to help me to secure the money I succeeded in moving out from the money that was discovered concealed in barrels with piles of weapons and ammunitions at a location near one of Saddam Hussein’s old palaces during our rescue operation.

I will disclose to you where and how to secure the money as soon as you indicate your interest, the money will be invested in any profitable business in your country of your chose, for more info visit the webpage (http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/2988455.stm Please contact me urgently via my personal email address as follows:gen.abramorris_21@zoho.com

Thanks and waiting.
General Abraham Morris

lucius
28.11.2010., 12:11
Comfirm svoje pobjede!

Ova e-pošta je da vas obavijestiti da ste osvojili nagradu Suma € 1000,000.00 (milijun eura), samo u E-mail Poštanski Loterij Promocija programa održati u Amsterdamu u Nizozemskoj. kontaktirajte časnik zahtjev sa svoje pobjede Priručnici i za više informacija.

Poziv na broj: NLX42/15/92/11,
Broj ulaznica: SH075/05/002
Broj serije: 73521968/PL
Nagrada Broj: FB93/98/513IPL

Ime: Dr.Kees Hazes
Tel: 0031616237220,
E-mail: emailpostcode@aol.com

(1) Vaše puno ime:
(2) Tvoj Tel. Broj:
(3) svoje državljanstvo:
(4) svoju punu e-mail adresa:

Čestitke
Iskreno vaš
Mrs.Saskia Rutger
Operations Manager.

franciska
28.11.2010., 12:21
Lucius, možeš li mi objasniti tu maglu, u čemu je štos?

Također me zanima da li je posao punjenja kuverti magla, ili nije? Pomislih, sin bi mogao tako nešto zaraditi..., imate li kakvog iskustva?

Thorex
02.12.2010., 23:11
U životu ostajete bez prilika samo onda kada ih prestanete tražiti. Ne propustite svoje prilike! U ovim teškim vremenima teško je imati povjerenja, jer poduzeča koja ne nude kvalitetne investicije često svoje stranke razočaraju što uzrokuje, da stranke reagiraju sa zadrškom kod isprobavanja drugih investicijskih planova koji bi mogli ostvariti njihova očekovanja. Pojedinci koji kod nas imaju uložen svoj novac ne žale se na rezultate naših investicijskih planova!

Mnoga poduzeča nisu premostila promjene koje su se dogodile u financijskom svijetu. Pomoču naših kvalitetnih usluga pobijedili smo globalnu financijsku krizu! Uspješnost našeg poduzeča je u največoj mjeri rezultat naših kvalitetnih usluga i činjenice, da stalno tražimo načine kako poboljšati naše usluge s time da uvijek mislimo na to što je najbolje za naše stranke.

Naši produkti:

Prinos Oktobar 2010: +1,6%
Prinos Novembar 2010: +4,28%

Ako upotrebite link ovdje povrnut čemo vam 1% od investicije koji so u inače vaši troškovi transfera.

P.S.: Mi nismo prodavači magle ali nas ovdje moderatori tako interpretiraju. Zavisi koliko meseca ili godina još. :)

en tre pre neur
05.12.2010., 00:57
P.S.: Mi nismo prodavači magle ali nas ovdje moderatori tako interpretiraju. Zavisi koliko meseca ili godina još. :)

nadam se samo da si prodao kuču, auto i investirao svu svoju ušteđevinu u to..
takva prilika se ne propušta. ili sam u krivu, a ti si izgubio stotine tisuća propustivši tu fenomenalnu priliku?

btw. trebao bi održati prezentaciju pred nadležnim institucijama.. mislim da pucaju od želje da im objasniš neke stvari u vezi tvoje sheme

lucius
05.12.2010., 06:50
Lucius, možeš li mi objasniti tu maglu, u čemu je štos?

Također me zanima da li je posao punjenja kuverti magla, ili nije? Pomislih, sin bi mogao tako nešto zaraditi..., imate li kakvog iskustva?

Acknowledge,

I would like you to keep this proposal as a top secret, delete it if you are not interested and get back to me if you are interested for details as regards to the transfer of $6,500,000.00 to you. This money initially belongs to a client who died and had no next of kin in his account-opening package.

Most importantly, I will require a confirmation of acceptance from you after which I shall furnish you with the full details of this transaction.

Reply via this Email Contact: wongtang01@nba2k.com.cn

Regards,
Wong Tang.

Gornji mail je poslan na undisclosed-recipients. Toliko o top secret.:biggrin:

Franciska, nisam ranije vidio tvoje pitanje, pa tek sad odgovaram.

Dakle, kako muljaju? Ima dva načina. Takvih nagradnih igara je pun internet. Kao osvojio si brdo novaca, ali moraš samo malo nadoplatiti, pa ćeš dobiti nagradu. U pravilu, daš neku siću, stotinjak Eura ili slično i nestanu svi tragovi, ali nema ni više tvoje love. Jednostavno. Ova dva maila funkcioniraju na istom principu. Jedni uz pomoć google prevoditelja.
Druga stvar je da prilikom zahtjeva za nagradu daš svoje osobne podatke i tada ih koriste za svoje potrebe. Onda dođeš na neke mailing liste i šalju ti i nadalje ovakve mailove i vabe te za maloprodaju nečeg pedesetog. Jednom kad si u điru ne možeš ih se riješiti i zatrpavaju te raznim ponudama i spamiraju inbox.

O punjenju koverata ne znam ništa i nemam nikakvog iskustva. To je posao po učinku, kako mi se čini. Koliko kuverata toliko para. Čini ti se da možeš zaraditi neku lovu, a onda ti satnica ispadne kao da si iz centralne Afrike. No, kaj ja znam, cijena rada je pala kod nas.
Pa, ako mali ima više vremena nego novaca, može probati. Svaki rad se cijeni. Ja sam preko student servisa tovario umjetna gnojiva na šlepere. Petnaest do četiri dođe dvadeset tonski šleper, pa izvoli, a paketi su po dvadeset kila. Još me bole leđa, a i nije bila neka lova, ovo je možda lakše. Treba paziti i ne lizati ljepilo. :p:

megdan
05.12.2010., 08:16
O punjenju koverata ne znam ništa i nemam nikakvog iskustva. To je posao po učinku, kako mi se čini. Koliko kuverata toliko para. Čini ti se da možeš zaraditi neku lovu, a onda ti satnica ispadne kao da si iz centralne Afrike. No, kaj ja znam, cijena rada je pala kod nas.
Pa, ako mali ima više vremena nego novaca, može probati. Svaki rad se cijeni. Ja sam preko student servisa tovario umjetna gnojiva na šlepere.
E pa bolje da si ostao tovariti đubre na kamionima, nego da pizdiš po forumu.
Punjenje koverti je prevara koja potječe još iz 19. stoljeća i o tome sam pisao na forumu i nemam volje ponovo pisati.

franciska
05.12.2010., 09:23
A što je sad Lucius krivo učinio???
Htio mi je pomoći savjetom. Hvala, Lucius!
Meni se isto činilo da bi takav posao mogao biti realan, po učinku. Toliko se šalje reklama i ostalog... Ali, kaže Entrepreneur da im se prvo mora poslati novac...

Još bi me zanimalo, zašto autori knjiga poput Frlana (Kako postati bogat u Hrvatskoj) stavljaju adrese sa nekim vrlo malim mjestima/selima, tipa Popovac i slične? Zašto oni osnivaju poduzeća u malim mjestima?

lucius
05.12.2010., 09:34
Punjenje koverti je prevara koja potječe još iz 19. stoljeća i o tome sam pisao na forumu i nemam volje ponovo pisati.

:doh::doh::doh:

lucius
05.12.2010., 09:36
A što je sad Lucius krivo učinio???
Htio mi je pomoći savjetom. Hvala, Lucius!

Hvala Franciska.
:kiss:

DCODE
05.12.2010., 10:36
O kovertama neznam ništa, ali znam osobu koja se navukla na slaganje kemijskih olovaka. Sistem je taj da moraš uplatiti oko 500 kuna da bi dobio te olovke(rastavljene). Ti ih sastaviš te ih šalješ natrag i onda oni uplaćuju tebi 750 kuna. Međutim uglavnom nema uplate, ili čak se događa da ne žele ni primiti te olovke natrag jer kao tržište je zasićeno.

Uglavnom, ako i kod koverata moraš najprije uložiti svoje novce onda je velika vjerojatnost da će oni te koverte tebi jednostavno prodati i zaboraviti.

franciska
05.12.2010., 11:15
Da, razumijem.
S druge strane, prilično je razumljivo da oni ne mogu dati besplatno materijal.
Kad bi podloga bio ugovor o honorarnom poslu, to bi bilo ozbiljnije.

Kako sam se sjetila Frlana, počela sam sad pregledavati njegovu knjigu, koju sam kupila prije nekog vremena, ali nikako da se odlučim biti bogata.
Frlan citira Evanđelje po Marku, 4.25 :
Mjerom kojom mjerite, mjerit će vam se. I nadodat će vam se. Onomu tko ima, dat će se, a onomu tko nema oduzet će se i ono malo što ima.

Ja sam osoba koja zamišlja normalne novce. I takve i imam. Jednom sam na lotu u igri sedmice, dobila šesticu. I nikad nisam mislila o tome kako bi bilo bajno da sam pogodila i taj još jedan broj. Kad me netko pita, što bih napravila da imam milijun eura, ne znam što bih napravila. Manje bih radila i volontirala bih kao teta pričalica po dječjim bolnicama.
S druge strane, želim otvoriti privatni kabinet. I tu je problem. Premalo vizualiziram takvu situaciju. Premalo sam strastvena u nakani.
Tako da mi se čini da je ova knjiga Kako postati bogat u Hrvatskoj, jedan simpatični priručnik, općenitog tipa.

Jumbo
05.12.2010., 11:49
.

Evo sad možeš vidjeti što tebi fali. Neki su tvrdili da je to daska u glavi, ali ispada da ti je falilo u mladosti tovariti đubre ili neki sličan posao da postaneš normalan.

Ja sam radio svakakvih teških fizičkih poslova i ne sramim se ni jednog od njih. Takva su bila vremena. Kad si htio nešto imati morao si zasukati rukave. To nas je naučili cijeniti zarađeni novac, poštivati radnike i kulturno se ponašati.
Ovim mladima, koji su pokupili sve izvrnute vrijednosti, koje su nam servirali "naši" mediji i političari bi bilo bolje da se nisu ni rodili. Život im ionako uludo prolazi, a nas samo živciraju. Nikakva korist od njih. Hrpetina parazita....čast iznimkama.

en tre pre neur
05.12.2010., 14:45
Kaj se tiče utovara/istovara preko student servisa, tu imam i previše iskustva - takvog da sam si sje*ao kičmu.
Dok ti dođe šleper sa 28 tona u paketima od 20-35 kg, a vas dvojica.. I to smo još radili kao sporedni zadatak, jer ti za istovar treba 2,5 sata. Ne sramim se ni malo takvog posla, ali zdravlje je na prvom mjestu, i ručni istovar šlepera nikom ne bih preporučio

en tre pre neur
05.12.2010., 15:07
Kako sam se sjetila Frlana, počela sam sad pregledavati njegovu knjigu, koju sam kupila prije nekog vremena, ali nikako da se odlučim biti bogata.
...
Premalo sam strastvena u nakani.
Tako da mi se čini da je ova knjiga Kako postati bogat u Hrvatskoj, jedan simpatični priručnik, općenitog tipa.

Možda Frlan ima pametnih savjeta, ali u najmanju ruku njegovu vjerodostojnost treba uzimati sa priličnom dozom opreza. On je prvi u Hrvatskoj krenuo u tu nišu "kako se obogatiti", te je svojom literaturom tako stekao neko sitno bogatstvo.. sumnjam da je bio vrlo uspješan u nekom drugom biznisu.

Treba čitati i učiti od onih koji su već uspjeli.. najbolje što sam našao je:

Barnett Helzberg - What I learned before I sold to Buffet
Harvey Mackay - Swim with the sharks (ima i na hrvatskom u knjižnicama)
Felix Dennis - How to get rich (vlasnik magazina The Week, Maxim itd.)
Gurbaksh Chahal - The Dream
Duncan Bannatyne - Wake up and change your life
Gene Simmons - Sex, Money, Kiss

ovo gore imam samo na engleskom, al ako netko hoće nek se javi, mogu staviti na net

Ovi svi su zajedno teški par milijardi $ za razliku od Frlana.
htio bih još nabaviti i "Driven" od Roberta Herjaveca, hrvat, jedan od najbogatijih u Kanadi.. knjiga je tek nedavno izišla

megdan
05.12.2010., 19:48
O kovertama neznam ništa, ali znam osobu koja se navukla na slaganje kemijskih olovaka. Sistem je taj da moraš uplatiti oko 500 kuna da bi dobio te olovke(rastavljene). Ti ih sastaviš te ih šalješ natrag i onda oni uplaćuju tebi 750 kuna. Međutim uglavnom nema uplate, ili čak se događa da ne žele ni primiti te olovke natrag jer kao tržište je zasićeno.

Uglavnom, ako i kod koverata moraš najprije uložiti svoje novce onda je velika vjerojatnost da će oni te koverte tebi jednostavno prodati i zaboraviti.
Ista je šema i sa punjenjem koverti, slaganjem igračaka, kinder jaja, goblenima... Malo je sofisticiranije, nego što si ti opisao, ali otprilike to je to.
Budala na ovom svijetu uvijek ima napretek. Ja sam se kao student odlučio za slanje ljudi na naftne platforme. Ispočetka sam nudio plaću od 3.000 USD, ali sam počeo dobijati primjedbe da je to premalo za tako opasan posao. Onda sam počeo nuditi 5.000 USD i posao mi je procvjetao.
A nije mi bilo lako, vjeruj mi. Kompić i printer sam mogao samo sanjati, imao sam neku staru pisaću mašinu, na kojoj sam sa dva prsta tipkao po čitavu noć ponude za naftne platforme. Još me i danas jagodice bole od silnog tipkanja.
Jbg, takva su bila vremena, školarine skupe, stipendije niotkuda, moralo se od nečega živjeti...

megdan
05.12.2010., 20:14
Curriculum Vitae

Potpuno nespreman za rad pod pritiskom, kao i prekovremeni rad, osim ako nije pošteno plaćeno, ne dozvoljavam da me netko iskorištava ili da se iživljava na meni.
Iskreno me zaboli za ciljeve vaše kompanije ako plaćom ne mogu pokriti svoje tekuće troškove, plus da mi ostane za malo garderobe, knjiga, putovanja, izlaske, sport i provod, što spada u normalan žovot, a ne luksuz.
Funkcioniram po principu koliko-para-toliko-muzike. Također uopće me ne zanima što ste u problemima, jer ja ne sudjelujem u dobiti u vašoj kompaniji, nego radim za plaću i očekujem da izvršavate ugovorom i zakonom predviđene obaveze i to na vrijeme, kao i da poštujete praznike i godišnji odmor.
Baš kao što i od mene tražite da ja izvršavam svoje obaveze i da budem na poslu radnim danom. Pa naravno da ću vas napustiti čim nađem nešto bolje. Da ponovim - ja radim za plaću, vi za dobit.
Komunikativan s pristojnim i ljubaznim svijetom, za drkadžije imam kratak fitilj.
Psujem na nekoliko svjetskih jezika, ali ozbiljnu prepisku i razgovor vodim samo na hrvatskom i engleskom i ne preseravajte se s multinacionalnim korporativnim tripom, jer vam je i to previše.
Studirao sam 100 godina, ali smatram da je uspjeh što sam uopće završio bilo šta u ovoj zemlji, ovakvoj kakva je. Usavršavam se stalno i bez vas, jer sam radoznao i mislim da život ima smisla i bez umiranja na poslu.
Reagiram samo na pozitivnu stimulaciju. Ne gušite me sa testiranjima i team building budalaštinama. Ako se već preseravate s tim zapadnjačkim forama, onda ponudite i zapadnjačku plaću i uvjete rada. Šta ne znam, naučit ću, nisam debil.
I da, postoje stvari koje bih u životu radio iz čistog entuzijazma, besplatno, ali žalim što Vas moram obavijestiti da to nije posao koji Vi nudite.

Potpis
megdan

Cicija
05.12.2010., 20:49
Ha - ha! Ova je dobra.
U jedriličarstvu se to zove: klasa optimist. Ne bi dobio posao ni pod razno, osim kod W. B.-a. On cijeni iskrenost.

franciska
05.12.2010., 21:03
Budala na ovom svijetu uvijek ima napretek. Ja sam se kao student odlučio za slanje ljudi na naftne platforme. Ispočetka sam nudio plaću od 3.000 USD, ali sam počeo dobijati primjedbe da je to premalo za tako opasan posao. Onda sam počeo nuditi 5.000 USD i posao mi je procvjetao.

Da li su ti ljudi onda išli na naftne platforme, ili nisu?
Recimo, poslovi na stranim brodovima: animatori, konobari, recepcioneri, sobari, mislim da to nije magla jer poznam jednog čovjeka koji je radio na američkom cruiseru.

martin
05.12.2010., 21:52

A nije pizdija kad ti je pojasnija tko je Damjan Žugelj! :)

martin
05.12.2010., 21:56
Izvor: Vjesnik (http://www.vjesnik.hr/html/2005/11/14/Clanak.asp?r=tem&c=2.)

Punjenje kuverti - mamac za lakovjerne

Lukavi prevaranti u oglasima nude »unosan posao«, no traže i barem 200 kuna za priručnik o načinu punjenja kuverti. Čim netko nasjedne i uplati novac - gubi im se svaki trag!

U Plavom oglasniku i na pojedinim internetskim oglasima već dulje vrijeme pojavljuju se lažni oglasi za punjenje kuverti uz poveću tjednu zaradu. Zainteresirani moraju uplatiti 200 kuna, a nakon toga lažnom se poslodavcu gubi svaki trag.

»Tražim osobe za rad kod kuće, zarada viša od 1000 kuna tjedno«, »Tražim osobe za punjenje kuverti, zarada do 5000 kuna, isplata odmah«, samo su neki od desetak lažnih oglasa koji se učestalo pojavljuju samo u Plavom oglasniku.

Osobe koje nasjednu na takve poruke ostat će bez minimalno dvjestotinjak kuna.

Naime, kada se nazove broj iz oglasa, javi se snimljena poruka na telefonskoj sekretarici koja kaže da je za posao potrebno poslati osobne podatke zajedno s 20 kuna u kuverti u određeni poštanski pretinac, te će osoba zainteresirana za posao poštom kući dobiti materijale za posao.

I, zaista, nakon nekoliko dana na kućnu adresu stigne zastrašujuće i lažno pismo u kojem imaginarni poslodavac oduševljeno pozdravlja potencijalnog radnika, hvali mogućnost velike zarade i lakoću posla, ali traži da za započinjanje posla osoba na anonimni žiro-račun uplati 200 kuna.
Jedna Vjesnikova čitateljica pokazala je novinarima pismo od anonimnog poslodavca u kojemu stoji da je 180 kuna potrebno za dobivanje priručnika za rukovanje prilikom punjenja kuverti!

U pismu stoji da je preostalih 20 kuna potrebno za »brzu i prioritetnu uslugu«.
Čitateljica je, nakon početnih 20 kuna, uplatila još 200 kuna na žiro-račun i nakon toga nikakav odgovor od imaginarnog poslodavca nije stigao.
»To je prijevara na koju sam lagano nasjela«, kaže naša sugovornica. O tužbi ne razmišlja jer, kaže, ne zna koga tužiti kad u pismu stoji samo anonimni broj žiro-računa.

Ona nije jedini primjer sličnih prijevara. Lukavi prevaranti u pravilu navlače ljude patetičnim pismom koje započinje s »Dragi prijatelju, vjerujte mi, Vi ćete mi zahvaljivati za ovaj posao«.

Nakon toga naivni ljudi ostaju bez novca, a imaginarni poslodavac može »zaraditi« prosječnu mjesečnu plaću ako samo 20 ljudi nasjedne na njegovu igru.

Prosječna cijena koju lažni poslodavci traže za uplatu je oko 200 kuna, ali ima i onih »ambicioznijih« koji traže uplatu od čak 350 kuna. Stoga savjet: ne nasjedajte na takve i slične oglase za koje prije početka »rada« anonimcima morate plaćati.

megdan
05.12.2010., 23:10
A nije pizdija kad ti je pojasnija tko je Damjan Žugelj! :)
A moramo se malo i našaliti, bilo bi dosadno stalno voditi mudre rasprave :)

megdan
05.12.2010., 23:18
Da li su ti ljudi onda išli na naftne platforme, ili nisu?

Iskreno rečeno, nemam pojma. Oni bi meni uplatili neki sitniš, nekih 500 kuna današnjih, a zauzvrat bi im ja poslao obrazac za curriculum vitae, kojega bi oni onda trebali popuniti i poslati na adresu naftne kompanije u Stavanger.
Jeftin trik, ali kao što vidiš iz martinovog posta, lakovjernih osoba nikad ne nedostaje. I dobro je da je tako. U suprotnom, kako bi se školovao pametni klinac koji nema love, a nitko ne daje stipendiju. Ne misliš valjda da bi netko tko ima zrno soli u glavi tovario đubrivo na kamione.

franciska
05.12.2010., 23:59
Megdane, ne vjerujem da tako misliš. (samo malo provociraš.)
Mnogi veliki i uspješni ljudi radili su razne teške fizičke poslove i u mladosti i u životu.

martin
06.12.2010., 00:08
U Hrvatskoj je puno prodavača magle, a ima li koji proizvođač magle kao ovaj na slici! :biggrin:

http://i51.tinypic.com/9kmp0x.jpg

megdan
06.12.2010., 01:30
Megdane, ne vjerujem da tako misliš. (samo malo provociraš.)
Mnogi veliki i uspješni ljudi radili su razne teške fizičke poslove i u mladosti i u životu.
Ja ništa ne mislim, samo piskaram po forumu.
Ovo je financijski portal i očekujem da se rasprava vodi na malo višem nivou od utovara đubriva na kamion.
Nisam ni rekao da je sramotno tovariti gnjojivo po kamionima, samo mi takva rasprava više priliči forumu Propali nogometaši i ostarjele manekenke, a ne portalu Moj novac.
Misliš li da je sramotno prodavati maglu? Ja ljudima dajem ideje. Zašto ne bi neka studentica bez love prodavala maglu umjesto da konobari po kafićima u kojima će je ponižavati pijane budale? Tovariti đubre na kamion ionako ne bi mogla, a vi joj baš to nudite.
Prodaja magle je posao kao i svaki drugi, samo što je potrebno malo pripaziti kako se ne bi došlo u sukob sa zakonom.
Ili možda misliš da to nije moralno?

franciska
06.12.2010., 03:57
Pa kad bi se mogla prodati magla bez prevare...
Ali, ako je prevara, podvala te čak i krađa u pitanju, znaš i sam, nije moralno.
Inače, mislim da se svjedočenja o napornim poslovima koje je netko radio da bi uspio, upravo uklapaju u teme o novcu i napredovanju.

megdan
06.12.2010., 21:03
Ali, ako je prevara, podvala te čak i krađa u pitanju, znaš i sam, nije moralno.
Inače, mislim da se svjedočenja o napornim poslovima koje je netko radio da bi uspio, upravo uklapaju u teme o novcu i napredovanju.
A što nije prevara? Kupuješ automobil, izložen si prevari, kupuješ voće i povrće u trgovačkom centru, prevaren si, varaju čak i proizvođači lijekova...
Oženiš se i nakon nekog vremena ustanoviš da si prevaren, jer se tvoja golubica pretvorila u aždaju.
Najbitnije je da se prevara uklapa u zakonske okvire, koji su nerijetko dosta rastezljivi i to je onda samo obična mala prevara, koja nije zakonski kažnjiva.

franciska
06.12.2010., 22:28
I ja sam primijetila da me pokušavaju prevariti na svakom koraku. Ja im to dopuštam jer mi je nevjerojatno da su ljudi toliki lopovi. Ako se radi o muškarcima, oni nešto manje varaju kad si mačka, ali familija te obavezno vara.
Bilo bi bolje kad društvo ne bi toleriralo prevare i podvale, kad bi ljudi imali takvu čast da im se to čini nedoličnim.
Ovako se čovjek mora oslanjati na zakone, koji su s jedne strane rastezljivi, s druge kruti, a sudska praksa često ovisi o krhkoj, često ignorantskoj, često potkupljivoj prirodi pojedinog suca.

t-m
07.12.2010., 23:05
@franciska
Nedaj se da te varaju.

Jumbo
07.12.2010., 23:51
Ja ništa ne mislim, samo piskaram po forumu.
Ovo je financijski portal i očekujem da se rasprava vodi na malo višem nivou od utovara đubriva na kamion.
Nisam ni rekao da je sramotno tovariti gnjojivo po kamionima, samo mi takva rasprava više priliči forumu Propali nogometaši i ostarjele manekenke, a ne portalu Moj novac.
Misliš li da je sramotno prodavati maglu? Ja ljudima dajem ideje. Zašto ne bi neka studentica bez love prodavala maglu umjesto da konobari po kafićima u kojima će je ponižavati pijane budale? Tovariti đubre na kamion ionako ne bi mogla, a vi joj baš to nudite.
Prodaja magle je posao kao i svaki drugi, samo što je potrebno malo pripaziti kako se ne bi došlo u sukob sa zakonom.
Ili možda misliš da to nije moralno?

Pokušao sam ne komentirati, ali stvarno pretjeruješ. Ovo što si ti radio je kriminalna radnja, a ti se pokušavaš pohvaliti da si bolji od nas koji smo dobivali žuljeve da bi krenuli od nule.
Možda možeš dragu i pomalo naivnu Francisku zavarati i ispasti faca, kao što si ispao onim jadnicima koji su se nadali da će teškim poslom na platformi doći do boljeg života, ali ovim omalovažavanjem poštenih i vrijednih ljudi sve si rekao o sebi i iako sam te odavno trebao staviti na ignore listu poslje ovog stvarno ne želim više ni gledati ni odgovarati na te bljezgarije.
U ovom našem totalno izokrenutom sistemu vrijednosti ti još i možeš biti "snalažljiva" osoba, ali u bilo kom normalnom društvom ti bi bio otpadak s kim se nitko ne bi želio družiti ni razgovarati i od ovog trenutka to postaješ za mene.

Ljudska sramoto.

franciska
07.12.2010., 23:55
Hvala ti Timi.

Crumarix
08.12.2010., 00:01
Pokušao sam ne komentirati, ali stvarno pretjeruješ. Ovo što si ti radio je kriminalna radnja, a ti se pokušavaš pohvaliti da si bolji od nas koji smo dobivali žuljeve da bi krenuli od nule.
Možda možeš dragu i pomalo naivnu Francisku zavarati i ispasti faca, kao što si ispao onim jadnicima koji su se nadali da će teškim poslom na platformi doći do boljeg života, ali ovim omalovažavanjem poštenih i vrijednih ljudi sve si rekao o sebi i iako sam te odavno trebao staviti na ignore listu poslje ovog stvarno ne želim više ni gledati ni odgovarati na te bljezgarije.
U ovom našem totalno izokrenutom sistemu vrijednosti ti još i možeš biti "snalažljiva" osoba, ali u bilo kom normalnom društvom ti bi bio otpadak s kim se nitko ne bi želio družiti ni razgovarati i od ovog trenutka to postaješ za mene.

Ljudska sramoto.

nije da ga branim...ALI

da nije njega i njemu sličnih,ljudi nebi znali da treba raditi da se zaradi . Tko je opeče na takvu maglu,nakon toga puno više cijeni rad i prilike za pravi posao,kao i one koji rade.:thumbsup:

ps: i novac koji ima u takujinu...

dixi
08.12.2010., 00:41
I da, postoje stvari koje bih u životu radio iz čistog entuzijazma, besplatno, ali žalim što Vas moram obavijestiti da to nije posao koji Vi nudite.

Potpis
megdan

izvor: gay.hr/forum (http://www.gay.hr/forum/viewtopic.php?f=7&t=5343&p=221195&sid=3b734957b1f57e7ce172357a61d9db5a) :rofl::rofl:

zvoni
08.12.2010., 02:00

ja sam zaradio naravno u EU dosta love na teskom,opasnom poslu koji nevolim i sad neznam kud s tom lovom da me opet ne prevare....nazalost nisam uspio zaraditi 250.000 eura da si kupim businessvizu za njemacku tak da moram riskirat u domovini :)))

zvoni
08.12.2010., 02:10
Iskreno rečeno, nemam pojma. Oni bi meni uplatili neki sitniš, nekih 500 kuna današnjih, a zauzvrat bi im ja poslao obrazac za curriculum vitae, kojega bi oni onda trebali popuniti i poslati na adresu naftne kompanije u Stavanger.
Jeftin trik, ali kao što vidiš iz martinovog posta, lakovjernih osoba nikad ne nedostaje. I dobro je da je tako. U suprotnom, kako bi se školovao pametni klinac koji nema love, a nitko ne daje stipendiju. Ne misliš valjda da bi netko tko ima zrno soli u glavi tovario đubrivo na kamione.

znam jednog takvog "pametnog" koji sada ima visak olova u mozgu!!!!!!!!!!!!!!!!!

franciska
08.12.2010., 02:40
izvor: gay.hr/forum (http://www.gay.hr/forum/viewtopic.php?f=7&t=5343&p=221195&sid=3b734957b1f57e7ce172357a61d9db5a) :rofl::rofl:

Jasno da svi možemo izraziti svoja mišljenja i jasno da nas neki stavovi mogu čak i naljutiti.
Ovom prilikom, Dixi, mislim da je ovo podvala (a ja sam već rekla da ne volim nikakve podvale, niti od koga prema bilo kome), ne tvoja, već onoga tko je ovo postao na tu stranicu.
Ne moramo se tome smijati, Clus je znao naći svoje citate na najrazličitijim mjestima, a ja sam također našla neke rečenice s ovog foruma i u recentnim knjigama.

megdan
08.12.2010., 08:13
Pokušao sam ne komentirati, ali stvarno pretjeruješ. Ovo što si ti radio je kriminalna radnja, a ti se pokušavaš pohvaliti da si bolji od nas koji smo dobivali žuljeve da bi krenuli od nule..
Kapitalizam uspješno razdvaja pare od budale, ja sam samo posrednik. Moj Jumbo, možeš ti krenuti od nule koliko god puta hoćeš i uvijek ćeš se vraćati na nulu, jbg.

megdan
08.12.2010., 08:29
znam jednog takvog "pametnog" koji sada ima visak olova u mozgu!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hehe, zar si i ti kupio obrazac? Ako jesi, ovim putem ti zahvaljujem na mom stipendiranju :p:

dixi
08.12.2010., 10:20
Ovom prilikom, Dixi, mislim da je ovo podvala (a ja sam već rekla da ne volim nikakve podvale, niti od koga prema bilo kome), ne tvoja, već onoga tko je ovo postao na tu stranicu.

Daj pojasni malo te momente podvale, ako ti nije tlaka.

franciska
08.12.2010., 10:54
Dixi, netko je prilijepio Megdanov post, a mi se sad tome smijemo.

franciska
08.12.2010., 10:58
Kapitalizam uspješno razdvaja pare od budale, ja sam samo posrednik. Moj Jumbo, možeš ti krenuti od nule koliko god puta hoćeš i uvijek ćeš se vraćati na nulu, jbg.

Megdane, ti ni ne znaš koliko govoriš napamet, a to su uvrede.
Vidjela sam Jumba na seminaru, slušala ga, i ti ni ne znaš o kakvom se uspješnom, pametnom i zgodnom čovjeku radi!
Kapitalizam potiče poduzetne i sposobne, a Jumbo je već osmislio i proveo u djelo dvije, tri akcije vezane samo za ovaj forum. Osim toga, je odličan ulagač.
Sigurna sam da je uvijek kreativan i konstruktivan.
Također, nazivati ljude budalama zato što pristupaju nekoj ponudi u dobroj vjeri i sa željom da rade i grade svoj život je pljačka i ne spada čak niti u prvobitnu akumulaciju kapitala. Ti se ograđuješ elastičnim zakonima koji propuštaju takvu rabotu, ali unutarnji moral ti govori da ti poslovi nisu u redu.
Onda si bio mlad i nema potrebe da sad pokušavaš racionalizirati takve postupke.

dixi
08.12.2010., 11:12
Dixi, netko je prilijepio Megdanov post, a mi se sad tome smijemo.

Brate mili, sestro draga čemu ta uznemirenost kad zagledaš "razgolićenog cara". :)
Usporedi vremena objave tih postova. Megi ti je davno prokazani plagijator koji potpisuje tuđe tekstove.

megdan
08.12.2010., 13:51
Vidjela sam Jumba na seminaru, slušala ga, i ti ni ne znaš o kakvom se uspješnom, pametnom i zgodnom čovjeku radi!
Nemam pojma tko je jumbo, osim ovako u virtualnom svijetu. Možda je uspješan, možda je zgodan, ali kako može biti pametan onaj tko nasjeda na jeftine trikove. Onaj tko nasjedne na kupnju koverti, nasjedat će i na brojne trikove u poslovnom i financijskom svijetu.
Pa zar nismo svjedoci u bankarskom sektoru da ljudi svakodnevno privučeni niskom kamatom uzimaju skuplje kredite. Taj trik je možda samo malo složeniji od pakovanja koverti. Banka daje reklamu na TV za kredit koji ima NKS nižu od konkurencije. U reklami se ne spominje EKS. Klijenti se zalijepe na "jeftin kredit" koji je u konačnici znatno skuplji.
Je li to mnoštvo ljudi pametno?
I ne zaboravi poantu. Ti ljudi rade u državnim tvrtkama, rade u administraciji, ti su ljudi profesori na našim fakultetima (osobno ih poznajem), ti ljudi kroje politiku, ti ljudi vode našu državu!!!

en tre pre neur
08.12.2010., 14:30
.....
to punjenje kuverti funkcionira samo zato što policija neće mrdnuti k*rcem za štetu ispod 1000 kn.
a kaj se tiće "zapošljavanja na platformama", ako radnici na istima spadaju pod pomorce, onda nije baš super jednostavno posredovati pri njihovom zapošljavanju, bar u skladu sa zakonom o posredovanju pri zapošljavanju..
znam zato jer sam i ja našao jednu dobru nišu unutar toga, jedina konkurencija naravno naplaćuje svoje usluge protuzakonito, "riješiti ih se" je lako, ali poslovati legalno(bar meni) bi bilo skoro pa nemoguće zbog debilne birokracije

megdan
08.12.2010., 14:51
.....
to punjenje kuverti funkcionira samo zato što policija neće mrdnuti k*rcem za štetu ispod 1000 kn.
A što tu može policija kad se sve uklapa u zakonske okvire. Letvica je čak na 2.000, a ne na 1.000. Nebitno, nitko ne može zaštititi budale od sebe samih, pa tako ni policija.
Ali kuverte više nisu in. Sad su u modi brzi krediti za umirovljenike od 5.000 i 10.000 kn. Penzići se lijepe kao muhe.
Mnogi penzići čak uzimaju i po dva kredita, jer sebe smatraju pametnima. Jednostavno ih je navući na dva kredita. Anuitet na 5.000 kn je primjerice 200 kuna, a na 10.000 anuitet iznosi 450 kn. Onda pametni penzići zbroje "dva i dva" pa uzmu dva kredita po 5.000 kn. Genijalno.
Mnogi od njih ne shvate trik čak ni nakon višegodišnjeg plaćanja.

en tre pre neur
08.12.2010., 15:37
još bolje su sheme sa nojevima, činčilama, gljivama etc. sa zagarantiranim povratom, i osiguranim otkupom

http://img8.imageshack.us/img8/5424/prvay.jpg

http://img18.imageshack.us/img18/8854/drugas.jpg

btw. ovo gore se more i ko ponzi napraviti, ali su ovi navedeni glupi ko k..
za njih sam saznao jer su se reklamirali na mom prostoru, i puno ljudi je bilo zainteresirano, ali ovi nemaju pojma kak "pretvoriti" zainteresiranog u kupca pa ..

megdan
08.12.2010., 16:21
Pored osiguranog otkupa namijenjenog izvozu, trebali su još navesti i zaradu minimalno 1.000-3.000 eura mjesečno. To privlači pozornost.
Hehe, dobra fora su ove gljive bukovače :)

ricardo
08.12.2010., 16:22
citat Jumbo:

Ljudska sramoto.
"
Potpisujem.

Makar znam cije postove od sada ignoriram.

Inace... nedavno sam sjedio sa likom koji godisnje zaradjuje par 100 milja i rekao mi je:
Svaki mjesec dobije stotinjak ponuda ljudi koji mu pokusavaju "pomoci". Pomoc nije trazio.
Ima logike, ako takvi kao Megdan nadju recimo 1000 ljudi koji im uplate po 500 Kn, to je pristojna placa.
Naravno, na to bi trebalo platiti porez..... ali posto se to ne placa, onda je to ok godisnja placa... istina, nikad ne znas koji od tih 1000 pozna nekoga tko pozna tebe, ali not my problem.

pluton
08.12.2010., 17:18
Ono što je zajedničko svim tim shemama je najčešće bogaćenje na onima koji nemaju i koji su u nevolji . Za drastični primjer, prodaja "čudotvornih" lijekova ili "čudesnih iscjeljenja" ljudima koji sami, ili njima bliske osobe, boluju od neizlječivih bolesti. U takvom slučaju značaj racionalog rasuđiivanje je bitno smanjen. U nevolji je svatko potencijalna "budala". Danas i biti bez prihoda, ili u velikim dugovima, nije nikako mala nevolja. Dakle cvjetaju ponude kredita i "poslova".

Korištenje pozicije moći, bilo materijalne, bilo inteligencije, ili neke druge, kako bi se zaradilo na slabijem od sebe. Da li je to opravdano ako cijeli kapitalizam funkcionira na prinicipu bogaćenja jačih na teret slabijih ? Ako znamo da na isti način funkcioniraju i korporacije i države ?

Za mene osobno nije, ne moći se pogledati u ogledalo je previsoka cijena u odnosu na dobiveno. Ali nikog ne osuđujem, svatko odlučuje za sebe.

Kada bi se radilo samo o uzimanju "budalama" sa previše novca, onda bi stvar i bila prihvatljiva. Samo što najčešće nije tako, a novac uvijek vuče na pomicanje granica, dok ne dođeš do toga da granica više nema.

megdan
08.12.2010., 17:28
još bolje su sheme sa nojevima, činčilama, gljivama etc. sa zagarantiranim povratom, i osiguranim otkupom ..
Iako su u većini slučajeva muške glave znatno gluplje od ženskih glava, te lakše nasjedaju na svakojake prevare, kod uzgoja ovih životinja koje je prosječan čovjek vidio jedino na TV ili u ZOO, ženske su "poduzetnije".
Nedavno mi se obratila jedna poznanica koja se upustila u projekt farme nekih kolutićavaca kojima ni ime nisam upamtio. Neka vrsta puževa, navodno pogodnih za uzgoj u Dalmaciji.
To je otišlo toliko daleko da joj je čak i jedna banka odobrila kredit. Naravno banka se zaštitila i drugim instrumentima osiguranja i trebalo je spašavati onoliko koliko se spasit može.
Na kraju priče ostala je kraća za nekih 10-tak tisuća eura, a ja sam bio brutalno iskren kad sam joj dao savjet rekavši ženska glavo zašto ne čuvaš koze, kao što ti je to i mater radila.

en tre pre neur
08.12.2010., 17:32
pa ni ja to ne odobravam, ali ovo je internetski forum, i služi za razmjenu mišljenja, iskustva itd.
ako zabiješ glavu u pijesak, nepravda će i dalje postojati. bolje biti informiran nego nasjesti na kojekakve sheme.
ne znam čemu sad tolika navala na megdana.. iz takvih poslovnih modela se može naučiti i primijeniti na skroz legalne poslove. a uostalom, ako nije od nikoga krao, i svi su bili skroz upoznati s uslugom koju plaćaju, ne vidim u čemu je problem.

Ako znamo da na isti način funkcioniraju i korporacije i države ?

evo friški članak...wikileaks, sex, drugs, r'n'r kraljevske obitelji u Jeddah, KSA

http://danas.net.hr/svijet/page/2010/12/08/0592006.html?pos=n1

Jumbo
08.12.2010., 17:40
btw. ovo gore se more i ko ponzi napraviti, ali su ovi navedeni glupi ko k..
za njih sam saznao jer su se reklamirali na mom prostoru, i puno ljudi je bilo zainteresirano, ali ovi nemaju pojma kak "pretvoriti" zainteresiranog u kupca pa ..

Ovo je strašno. Ovo društvo je stvarno otišlo k vragu. Ne da se osuđuju kriminalne radnje, nego se traži na koji način se mogu još bolje unovčiti i još bolje prevariti naivnu raju.
Da se u tako kratko vrijeme mogu toliko izokrenuti vrijednosti, to je prosto nevjerojatno.
Sretan sam da sam bar jedan dio života živio u onom (trulom) sistemu kad si mogao ostaviti otključana vrata, pustiti tinejdžera da noću bezbrižno hoda ulicama i ne brinuti se da li te netko hoće prevariti, jer te je sistem štitio i krimanalci su bili na Golom otoku, a ne u Saboru i na svom otoku.
Sve te mogućnosti lake zarade donijela nam je naša država (nažalost za to smo se borili i puno njih je izginulo). Danas imamo državu, a nemamo više sebe.
Meni je nevjerojatno da lopovi i kriminalci tako javno kradu i varaju i s time se još hvale, jer oni su sposobni, a svi koji nasjednu na njihove prevare su nesposobni i budale.
Da imamo imalo poštenu i uređenu državu, takvi bi sada bili iza rešetaka.
Osobno sve koji tako razmišljaju, ja bi poslao na mentalno promatranje i lječenje, jer svojom bolešću truju ostale i doista sve više raje uviđa da su u pravu neradnici, lopovi i kriminalce, a da pošteni i vrijedni nemaju što ovdje tražiti.
Nemam namjeru ispravljati krive Drine i mogu samo žaliti sve koji su se rodili i stasali u ovom novom društvu.
Kad mi djete završi školu odlazim iz ovog korumpiranog, kriminalnog društva, gdje je dobro-loše, a loše-dobro. Ionako će na kraju ostati samo varalice, koje će jedan drugog varati.

Hvala Franciska za pohvale....dugujem kavu :)

megdan
08.12.2010., 17:43
Ono što je zajedničko svim tim shemama je najčešće bogaćenje na onima koji nemaju i koji su u nevolji . Za drastični primjer, prodaja "čudotvornih" lijekova ili "čudesnih iscjeljenja" ljudima koji sami, ili njima bliske osobe, boluju od neizlječivih bolesti. U takvom slučaju značaj racionalog rasuđiivanje je bitno smanjen. U nevolji je svatko potencijalna "budala"..
Da, dobro si primjetio, prodavanje magle u farmaceutskoj industriji je najčešće. Ne radi se tu samo o teško bolesnim ljudima, nego najčešće o potpuno zdravim ljudima koje će farmaceutska industrija uvjeriti da su bolesni, da imaju povišen šećer, tlak ili da su pretili.
Kako stvar funkcionira najlakše je pojasniti na primjeru povišenog krvnog tlaka. Oduvijek je tlak 160 bio sasvim normalan i nitko ga nije smatrao zdravstvenim problemom. Ali u zadnjem desetljeću farmaceutska industrija se izborila za to da se letvica spusti na 140. Na taj su način dobili mnoštvo novih mušterija koji se svakodnevno, potpuno beskorisno truju tabletama, jer ih je netko uvjerio da imaju zdravstvenih problema.

en tre pre neur
08.12.2010., 17:47
Jumbo..ja to ne radim, niti se mislim baviti sličnim radnjama, ali ako netko već to radi onda valjda možemo prodiskutirati kako to radi, kako bi to mogao raditi ili sl., da ne bismo nasjeli i npr. da možemo upozoriti druge.. tome i služi ovaj topic, ne?

inaće nisam ni osoba koja je neki lažni moralist, i ne pretvaram se da mi se želudac okreće dok vidim nepravdu

edit:
a dok upozoriš naivne, onda još ti dobiješ po lampama izgleda

megdan
08.12.2010., 18:13
...ali ako netko već to radi onda valjda možemo prodiskutirati kako to radi, kako bi to mogao raditi ili sl., da ne bismo nasjeli i npr. da možemo upozoriti druge.. tome i služi ovaj topic, ne?
Otprilike i ja tako gledam na virtualni svijet. Likove na forumu cijenim prema količini i kvaliteti informacija koje od njih mogu saznati.
Čak mi je prilično i sumnjivo, ako netko na forumu piše da je pošten, marljiv, vrijedan, ruke pune žuljeva i druga sranja kao što su visok, zgodan, plav, simpatičan, dobrodušan...
Takve informacije ignoriram, smatram ih potpuno beskorisnim, ali jbg, većina je foruma prepuna takvih poruka, tek manje od 1% je korisnih informacija.

megdan
08.12.2010., 18:47
Kad smo već skrenuli s teme, većina ovdje prisutnih forumaša piše da su im ruke pune žuljeva od napornog rada.
Još nisam primjetio da je netko napisao da mu je čmar prepun hemeroida od dugogodišnjeg sjedenja.

franciska
08.12.2010., 19:26
Daj, Megdane, ne zajebavaj.

Sigurno ima i legalnih poslova za uzgoj gljiva i slično, to sigurno Master zna kako bi ponudio ljudima uzgoj lavande.

megdan
08.12.2010., 19:44
Daj, Megdane, ne zajebavaj.

Sigurno ima i legalnih poslova za uzgoj gljiva i slično, to sigurno Master zna kako bi ponudio ljudima uzgoj lavande.
Ne zajebavam, ozbiljno govorim. Svake godine moram svijećom tražiti ljude za berbu maslina. Nigdje žive duše.
E ali ako daš oglas za činčile, nojeve, puževe i druge gljive ludare, svi navale na "brzu zaradu".

megdan
08.12.2010., 20:03
Sigurno ima i legalnih poslova za uzgoj gljiva i slično, .
Legalni uzgoj gljiva u kućnoj radinosti je moguć, ali neisplativ. Jednom liku sam napravio studiju za uzgoj šampinjona i dobijeni rezultati su mi pokazali da sva zarada ide - proizvođačima komposta!!!
Kužiš, ne samo da tu nema bogaćenja, nema ni pristojne zarade, čak naprotiv, velika je vjerojatnost da ćeš uzgojem šampinjona završiti u dugovima do grla.

uskok
08.12.2010., 21:02
Svake godine moram svijećom tražiti ljude za berbu maslina. Nigdje žive duše.

Zasto ne probas pod maskom "seoskog turizma"? Ima ljudi koji vole zdrav seljacki zivot. Jos im kazes da je gratis a kao reklamni potez das im marendu i vino zabadava. Spavanje uz svjez miris sijena u pojati uz svijecu. Vrlo romanticno. Ima nebrojeno mogucnosti i trikova kad smo vec kod prodavanja magle.

martin
08.12.2010., 21:29
Ja bi megdana stavija na ignor listu samo kad spominje partizane, ustaše, tita i ostalo. :thumbsdow
Ima i dobrih stvari u njegovim postovima, kao npr. kada nas je upozorija na opasnosti koje se kriju kod štednih žarulja! :thumbsup:

megdan
08.12.2010., 21:47
Zasto ne probas pod maskom "seoskog turizma"? Ima ljudi koji vole zdrav seljacki zivot. Jos im kazes da je gratis a kao reklamni potez das im marendu i vino zabadava. Spavanje uz svjez miris sijena u pojati uz svijecu. Vrlo romanticno. Ima nebrojeno mogucnosti i trikova kad smo vec kod prodavanja magle.
To je dobra ideja, ali nemam pojatu i sijeno. Kad malo bolje razmislim jako dobra ideja, nastojat ću napravit neku pojatu.

Crumarix
08.12.2010., 22:10
Isprobano,na Krku...Hoteli Punat već par godina imaju specijalne tjedne s ponudom branja..

nažalost...svede se na donekle popunjene kapacitete...propušten dan za očistiti maslinik,jer kada dođe grupa,sve izgaze,polome..ne penju se na škale,poberu cca kilo svaki,pa onda marendaju na friškom zraku i pozdrave se s gazdom . Domaći pršut,sir,vino...a na odlasku u hotelu dobiju i bočicu ulja koje su " oni " ubrali .

Za hoteljere,Ok..za maslinare..nema bolje radne snage od vlasnika,ili dobrih prijatelja . U pravu si da nema dobrih radnika za branje..ili slabo beru,ili previše traže .

ps:kad smo kod magle...

1. puta su me zapalili...imao sam možda 9 godina , sajam,šibicari...ode đeparac za 15 dana odmora kod bake... - direktni marketing
2. puta jednoruki Jack...srednja škola...2 puta isprazniš..10 puta napuniš... - igre na sreću
3. puta lanci 88-90...tko to nije probao ? - Ponzi sheme

Probao sam sve ,pao na svakom modelu,i s respektom se odnosim prema sličnim ponudama . Jesam li zbog toga bolji ili lošiji,ne znam ,znam da imam iskustvo koje vrijedi meni,i nekome tko zna poslušati tuđi savjet . Onima koji ne znaju..uvijek se pruža prilika da sami upoznaju čari prevare ( koja ponekad to i nije,u suštini,već samo dobro ugovoreni posao .) .

Megdan je dobro poentirao kad je spomenuo banke . Jeli kamata od 3 % poštena ,a od 13 prevara ? Ili kamata od 10% + 5% troškovi obrade ? Ili varijacije na temu..jeli i to prevara ?

no..poanta što se mene tiče

-...ove sezone na pristaništu Brestova..ide ekipa ( trojica ) ,jedan nosi stolić pod ruku,bace kuglicu..i predamnom ogule Slovenca za 1500€ i Talijana za 1000 .

hehe...sjetio sam se mog đeparca..i izračunao da sam ga dobro iskoristio .

uskok
08.12.2010., 22:29
To je dobra ideja, ali nemam pojatu i sijeno. Kad malo bolje razmislim jako dobra ideja, nastojat ću napravit neku pojatu.

Imam sator, ne treba mi pojata, glavno da ima prsuta i vina. Doci cu prvi samo me pozovi :).

uskok
08.12.2010., 22:41
[QUOTE=Crumarix;527595]
Megdan je dobro poentirao kad je spomenuo banke . Jeli kamata od 3 % poštena ,a od 13 prevara ? Ili kamata od 10% + 5% troškovi obrade ? Ili varijacije na temu..jeli i to prevara ?
[QUOTE]

Osim magle postoji i sumaglica :).

uskok
08.12.2010., 22:57
Meni je nevjerojatno da lopovi i kriminalci tako javno kradu i varaju i s time se još hvale, jer oni su sposobni, a svi koji nasjednu na njihove prevare su nesposobni i budale.

Pa u pravnoj drzavi vlada zakon a ne moral, a zakon kaze da si nevin dok ti ne dokazu krivnju. U 90% slucajeva, pogotovo u politickom miljeu, ne pronalazi se krivac. Moral je privatna stvar, drzava, sustav ga nemogu stvorit a jos manje nametnut. Zalosno ali tocno i ako te nemoral smeta moras stvoriti drustvo istomisljenika i medju njima zivjeti.

Mene su okrali u Italiji. Kad sam se prijavio na policiju sluzbenik istrazitelj je pedagoskim tonom rekao: "morate shvatit da u ovoj zemlji vanjski dzepovi na odijelu nisu vasi". Nikakve indignacije, zaljenja ili zabrinutosti sto se je jednom turistu ukrali novac. Ispalo je da sam se ja morao osjecat kriv jer sam budala. Tempora mutantur.

Jumbo
08.12.2010., 23:52
Uskok nemaš pojma koliko si me razočarao ovom željom za druženjem s osobom koja javno ismijava sve vrijedne i poštene i hvali se svom kriminalnom prošlošću. Ti vrlo dobro znaš da ono što je radio nema veze s moralom, nego sa zakonom i ne funkcioniranjem pravne države (zato naši političari, kad su uhvaćeni s rukama u medu i kažu da imamo pravnu državu i da nitko nije kriv dok mu se ne dokaže suprotno...znaju da mi nemamo pravnu državu).
Nije moralno ne vratiti nađen novčanik, a lopovluk i kriminal je svjesno prevariti jednog ili više ljudi zbog vlastitog probitka.
Još nešto u nemoralnom društvu je neugodno živjeti, a u kriminalnom opasno, Ako nisi primjetio već odavno u HR je opasno i raditi i živjeti i to nema veze s moralom.
Još jednom ponavljam, jako, jako si me razočarao, no zbog toga ne brini; zabrini se kuda će te dovesti takvi stavovi...koliko vidim pravo do druženja sa Megdanom i takvima.

megdan
08.12.2010., 23:52
Imam sator, ne treba mi pojata, glavno da ima prsuta i vina. Doci cu prvi samo me pozovi :).
Onda dogovoreno za dogodine :)
Za spizu su zadužene aždaje i moram se pohvaliti da dobro kuhaju. Što se toga tiče bit ćeš oduševljen.
Što se štimunga tiče, imam gitaru, ali svi govore da očajno tamburam i još gore pjevam, pa se s te strane ne mogu baš pohvaliti.
A zapravo mi i pomažu samo rodbina i prijatelji i to rijetki. Svi imaju nekakvog neodgodivog privatnog posla kad treba obrati masline. I tako svake godine, već sam se navikao.
Što se radnika sa strane tiče, imam vrlo slična iskustva kao i ovi maslinari na Krku koje spominje crumarix. Naprave mi više štete, nego koristi.

franciska
09.12.2010., 00:09
Jumbo, nemoj se ljutiti na Uskoka.
Stvarno je pitanje da li je bolje baš sve relativizirati, ili bi bilo bolje da čvrsto držimo do principa. Možda ovi naši dijalozi i nisu tako bezazleni.
Slažem se s tvojim promišljanjem o pravnoj državi.

Hlebinac
09.12.2010., 00:43
Brate mili, sestro draga čemu ta uznemirenost kad zagledaš "razgolićenog cara". :)
Usporedi vremena objave tih postova. Megi ti je davno prokazani plagijator koji potpisuje tuđe tekstove.

Ne samo da potpisuje, nego mu se u stvaralačkom žaru zna desiti da malo promijeni i sam kontekst:biggrin:

Da bi Europa izašla iz krize morala bi se vratiti svojim korijenima. U zadnjih 2.000 godina to je izgledalo otprilike ovako:
* vjera u monoteističkog Boga (Krist)
* duhovno središte nacije u autoritetu tog Boga
* hijerarhijski poredak u obitelji, kojoj je otac glava i zapovjednik kuće
* zaštita nerođenog života u utrobi majke
* isključivanje svake tolerancije prema homoseksualizmu
* ideja nacije kao samoupravne jedinice, koja bira vlastitog vladara
* mogućnost udruživanja u konfederalni savez naroda slične kulture, koji je raskidiv,
* nepoželjno je udruživanje u federalni savez naroda različite kulture

Oni koji ne vide da je krizu ljudskog društva izazvao otpad od Boga kao zajedničke norme hijerarhijskih odnosa i ponašanja u bijedi komunizma i egalitarizma lažnih "ljudskih prava" i lažnih šansi pogrješno okrivljuje "judeo-kršćansku civilizaciju i autoritarnog Boga" te civilizacije, smatra Tomislav Sunić.
Ako su svi moralno jednaki pred Bogom, nisu jednaki po darovima i funkcijama, jer kršćanstvo priznaje i elitu i aristokraciju duha i ideju nejednakosti, ali temeljem ideje solidarnosti o čemu piše Nikolaj Berdjajev u djelu "Filozofija nejednakosti"! I sam Krist kaže kako je svakom slugi dao različiti broj talenata, ali je sve ljude učinio jednakim na sudu Božjem i u uzajamnom zakonu ljubavi!
Europska kultura preobrazila se u civilizaciju koja je ugrožena uznapredovalim oblicima društvenog, moralnog i političkog propadanja.
Europa je prošla razdoblje kulture i danas u najaktualnijem obliku preživljava zimu svoga postojanja smatra Oswald Spengler.
Europa je otpala od svojih vjerskih korijena, zakoni koji odobravaju homoseksualne brakove su zakoni dekadentne i propale Europe! Grčka je poznavala pederluk i lezbijstvo, ali mogući su bili samo brakovi utemeljeni na prirodi čovjeka.
De Benoist čak odbacuje centraliziranu Europu gdje se država gradi bez naroda s nametnutim projektom "Ustava", a da prije toga nije postavila pitanje ustavotvorne vlasti.
Ideja europskog jedinstva s konstitutivnim državama-nacijama provediva je samo kao konfederalizam država-nacija, s jednim duhovnim vodstvom kakvo je nekoć u Europi imao Papa!
Ako nema duhovnog vodstva onda se čovječanstvo proglašava Bogom, a među "bogovima" vlada - onaj koji se nametnuo nasiljem.

Evo kako izgleda izvorni tekst:

"...No, po izlaganju mišljenja i djela De Benoista, s ovom knjigom postaje nam jasno da s idejom prave desnice ni on nije sasvim na čistu, jer u zadnjih dvije tisuće godina desnicu čini:

vjera u monoteističkog Boga (kod kršćana Krist) i duhovno središte nacije u autoritetu tog Boga, hijerarhijski poredak obitelji, kojoj je otac glava i zapovjednik kuće zaštita nerođenog života u utrobi majke, isključivanje svake tolerancije prema homoseksualizmu, a potom ideja nacije kao samoupravne jedinice, koja bira vlastitog vladara, ali se doduše može udružiti u konfederalni savez naroda slične kulture (npr. zajednica krune), koji je raskidiv, ali ne i u federalni savez naroda različite kulture (koji pod terorom postaje neraskidiv). K tome, federacija kolonijalno podređuje naciju političkom središtu izvan nacije, iscrpljujući njezin novac i resurse, ograničavajući slobodu..."

http://www.dragovoljac.com/index.php/forum/index.php?option=com_content&view=article&id=5922:surogat-za-desnicu-1dio&catid=9:politika-i-drutvo&Itemid=11

Kad već pišete o prijevarama, kako nazvati ovo gore?:confused:

en tre pre neur
09.12.2010., 00:56
Kad već pišete o prijevarama, kako nazvati ovo gore?:confused:

MEĐUNARODNI SKANDAL I POVREDA INTELEKTUALNIH PRAVA, TE MORALNOG INTEGRITETA:eek:

ne, ozbiljno... ja sam si zabrijao da su na ovom forumu neke ozbiljne poslovne rasprave, a ono, prepirete se tko je bolji krščanin. to je dobra prijevara:p:

Hlebinac
09.12.2010., 00:56
Megdane, ti ni ne znaš koliko govoriš napamet, a to su uvrede.

Također, nazivati ljude budalama zato što pristupaju nekoj ponudi u dobroj vjeri i sa željom da rade i grade svoj život je pljačka i ne spada čak niti u prvobitnu akumulaciju kapitala.

@franciska, o kakvim uvredama pričaš? Pa zar se nisi složila s ovim megijevim postom:

Ako si ovo gore napisao pro forma onda u redu, sve je ok i možeš zanemariti ovaj moj post ili ga pročitati tek kao puku informaciju.
Ako moje ili bilo čije piskaranje na forumu istinski doživljavaš kao "poniženje", moguće je da imaš problem, osobni ili obiteljski, te ovaj post možeš uzeti u obzir i kao savjet.
Zanemarimo Sjevernu i Južnu Koreju, jer je očito da sam ih spomenuo samo iz razloga, što su te dvije države ovih dana u fokusu zanimanja javnosti. Umjesto njih mogao sam spomenuti bilo koje druge države, a da se smisao posta ne promijeni.
Pisat ću o poniženju. Što jest, a što nije poniženje. Odmah u startu bi se i ogradio, nisam liječnik, ponajmanje psihić, ali sam aktivan u radu naše Udruge i problematika mi je donekle poznata.
Ptsp je ozbiljna bolest, najpoznatija po tome što od nje obolijevaju ratni veterani. Manje je poznato da ptsp mogu dobiti i osobe koje su preživjele tešku prometnu nesreću, smrt ili gubitak voljene osobe i slično.
Ako nisu u pitanju baš teški slučajevi, ptsp nije poželjno liječiti "gutanjem tableta". Bavljenje sportom ili rekreacijom, različiti oblici društvenih aktivnosti, povećani radni napori, pa čak i nova ljubavna veza rezultiraju potpunim izlječenjem za većinu pacijenata oboljelih od te bolesti.
Bolest se manifestira spuštenim pragom tolerancije, primjerice nervira te red u banci. Razumljivo red u banci nervira i zdrave ljude, ali u znatno manjoj mjeri od oboljelih.
Dakle, ako smatraš da te moje pisanje na forumu "ponizilo", velika je vjerojatnost da imaš blaži oblik ptsp-a. Moguće je da si to pokupio na ratištu, ali ne trebaš isključiti niti mogućnost nekog oblika dugotrajnog stresa u obitelji uzrokovanog primjerice financijskim problemima, bolesti nekog člana obitelji, rastavom braka, pa čak i problemima u odgoju djece. Ako vidiš sebe tu negdje, nemoj to zanemariti, nego potraži savjet u Udruzi veterana ili još bolje kod neke stručne osobe, pa čak je i na specijaliziranim internetskim portalima moguće pronaći dobrih savjeta...
...Dakle, što god bilo tko napisao na forumu, to nije niti smije biti poniženje za tebe, jer se ni ti ne potpisuješ vlastitim imenom i prezimenom, nego kao i svi ostali koristiš izmišljeni nickname.

Ili je možda i tebe zasmetalo (uvrijedilo?, ponizilo?) kada te megi nazvao aždajom s histeričnim napadima i menstrualnim tegobama?

Ako da, znaš kamo se trebaš javiti...:thumbsup:

Hlebinac
09.12.2010., 01:02
ne, ozbiljno... ja sam si zabrijao da su na ovom forumu neke ozbiljne poslovne rasprave, a ono, prepirete se tko je bolji krščanin. to je dobra prijevara:p:

Ne, ono, kuiš, za ozbać, možda previše briješ, pa si previše zabrijao, kuiš, ono...

dixi
09.12.2010., 01:21
Stihovi za laku noć :zzz:

POEMA O PRODAVAČIMA MAGLE

Zađoh,jednog divnog, jesenskog jutra,

u šumu beskrajnu,

da miris meke magle osjetim

i na život prošli

kao san odživljen se podsjetim, jer,

magla je kao smiraj u zipci života,

u njoj se nađeš, kad želiš da nestaneš

da se sakriješ od svih,

pa sam svoj put nađeš

kad poželiš,

sunce da zagrliš..

Ali, ne pronađoh maglu

u šumi dubokoj,

jer,lopov sitni i potrčko svijeta,

ukrade svu maglu planeta,

da bi je sav pun sebe,

drugima prodavao,

srca im u kukuljicu tame zavijao,

pa im malo po malo,sok života sisao..

Da li je to pauk ogroman

ili vampir mutiran,

pa je pola jedno, pola drugo,

ne znam, samo pretpostavljam

ali znam kako se u prodavača

to čudovište pretvorilo

i nevine duše k sebi privuklo..

Na sreću,tajnu prodavača magle znam

i taktiku uništenja pripremam, no,

uništiti prodavača neću,

ima tu ludu sreću,

da samo maglu natrag, kao dio šume želim

a drugi će sami, kad suncem u sebi

maglu obasjam

vidjeti čudno,nestvarno neljudsko biće

sami ga rastopiti

i smjestiti u slova

sasvim nove priče...
izvor (http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=52171)

uskok
09.12.2010., 01:30
Jumbo, nemoj se ljutiti na Uskoka.
Stvarno je pitanje da li je bolje baš sve relativizirati, ili bi bilo bolje da čvrsto držimo do principa. Možda ovi naši dijalozi i nisu tako bezazleni.
Slažem se s tvojim promišljanjem o pravnoj državi.

Razocaranje nije ljutnja, ono je nesto vise, gotovo kao izdaja.

Ja nista ne relativiziram samo opet tvrdim da je moral privatna a ne drzavna stvar. Jer kad bi bila drzavna stvar oda bi naprimjer svi morali ici u crkvu ili nitko, vec prema tome tko je na vlasti. Moral se stvara genetracijama koje predaju svoje vrednote mladjim pokoljenjima i cak da se slazes s time da je to drzavna stvar to bi bilo nemoguce provesti jer ni jedna vlast ne traje tako dugo. Opet ponavljam: tempora mutatis.

Isto, opet tvrdim da u pravnoj drzavi vlada zakon a ne moral a dali je zakon moralan ili ne je relativna stvar ovisna o moralu pojedinaca. Moral hedonista nije jednak moralu askete. Dakle, ako u pravnoj drzavi vlada zakon onda mora vrijediti i pravilo: neduzan dok se ne dokaze krivnja a cinjenica da se velikoj vecini krivaca nemoze dokazat kriminalno djelo je nazalost "kolateralna steta" tog principa. Kada bi se svakog lopova moglo uhvatiti onda ne bi trebalo zakljucavati kuce. Daj bolji model ako imas pa ces dobiti Nobelovu nagradu. Zato, opet ponavljam pametan covjek se druzi sa svoji istomisljenicima kada je moral u pitanju.

cazo22
09.12.2010., 08:22
grupa engleskih znanstvenika je proučavala "moral" i došli su do zaključaka:
1.nema znanstvenih dokaza da "moral" postoji
2.pod tim pojmom podrazumijevaju se potpuno različita i oprečna ponašanja,zavisno od vremena i društvenih zajednica

franciska
09.12.2010., 08:35
@franciska, o kakvim uvredama pričaš? Pa zar se nisi složila s ovim megijevim postom:

Ili je možda i tebe zasmetalo (uvrijedilo?, ponizilo?) kada te megi nazvao aždajom s histeričnim napadima i menstrualnim tegobama?

Ako da, znaš kamo se trebaš javiti...:thumbsup:

Ah, svašta pričaš, Hlebinac. Megdan sve žene koje voli zove aždajama.
On jako dobro zna na kojoj temi, na kojoj ideji i na kojoj politici se naša mišljenja razilaze.

pluton
09.12.2010., 11:13
Moral je privatna stvar, drzava, sustav ga nemogu stvorit a jos manje nametnut. Zalosno ali tocno i ako te nemoral smeta moras stvoriti drustvo istomisljenika i medju njima zivjeti.

Baš zbog takvih filozofija nam država i jest banana. Nije svrha sustava zvanog država da odgaja pojedince da budu moralni, svrha je da donosi i nadzire pravila igre, te eliminira one koji ih ne poštuju.

Takva pragmatičnost i filozofija "snađi se druže" je dobra sve dok ti se osobno ne obije o glavu. Zato je Hrvatska simpatičnija zemlja ako je promatraš iz veće udaljenosti.

kagemusha
10.12.2010., 12:40
http://agorafinancial.com/reports/ESI/SG/ESI_serbiangold_vp.php?code=EESILC16&o=225344&s=227921&u=29174990&l=194434&r=Milo

@ uskok, ovo bi trebalo staviti na temu prodavači magle. Ovaj pronalazak zlata Kralja Alexandra je gluplje od kemiskih olovaka, bukovača i puževa zajedno.

Salamander
12.12.2010., 16:22
Evo još jedna nova poslovna ponuda, šta li će samo novo smisliti!:

Hello,

I have decided to use this medium to extend a prosperous business hand shake with
you and welcome you in the Oil & Gas industry. Having been in this sector of the
economy since 1998, I will say without mincing words that I know the terrain 100%
and can guarantee our smooth operation in this highly legitimate and money spinning
venture.

I just located a dormant crude oil lifting license to a company that is presently
out of business. This license gives the owner the mandate to lift and market a total
of 60 million barrels of the crude oil for a total period of 5 years thus a sales
capacity of 1 million barrels monthly. As the license remains valid for another 3
years, I will use my network as a staff of this petroleum agency to reassign this
license to your names or your company name if you have one to enable us share the
proceeds 60%-40% basis. .
As a license operator with this National Oil Company, you are entitled to a host
commission of $3 per each barrel sold. Since the license has a capacity of One
Million barrels for a month, Going by the commission of $3 per barrel, You will be
receiving a total amount of Three Million United States Dollars ($3MUSD) at the end
of every sales operation each month.

As a license holder, your job is to locate the end buyers of the crude oil and
facilitate a buy/sales transaction of the crude oil between the National Oil Company
being the seller and the buyers. My job status as a staff of the Company will not
allow me to personal own the license so I will, take up the responsibility of
locating the buyers and being on the ground to facilitate the sales operations. You
will play the role of the license owner and the beneficiary to the sales proceeds
which will be shared between us at 60:40 thereafter.

I will need your comments and queries to explain further and also advise us on the
process of reacquiring the license to you as the new operator and the mode of
operation of this project.

Awaiting your response.
Peter Ansah.

kagemusha
12.12.2010., 23:17
Prodajem neko zemljiste i ostavio mail na neki oglasnik i stize mi ponuda :

Hello
I want inform you that i will buy any of the property at the price you listed it but i have a proposal i will like to pay from.
Secondly i will not be able to come to inspect the property because of my work.
I am Spc.James Webster with the United States troop stationed here in Iraq, Based on the United States legislative and executive decision to withdraw all troops from Iraq before the end of 2011, I have been deployed to work in Europe soonest. our mission is to beef up terrorist targeted states, mostly the United States and the European Union on war against terrorism.
This circumstance have orchestrated this proposal and I will explain in details
upon your acceptance.
I want to inform you that I have in my possession the sum of 16.2 million USD which i got from a crude Oil deal here. I deposited this money with a Red Cross officer informing him that we are making contact for the real owner of the fund. It is under my power to approve whoever comes forth for this money.
I wish to use this money for charity purposes in Turkey, where we have about 3 million Iraqi refugees and Sudan where we have currently the highest numbers of refugees displaced as a result of war. You need to visit such places. I am not forgetting the displaced in India. I want to invest the money on stock fish from Norway to this refugees because based on my experience on battle ground in this places, they lack a lot of fish and meat to add to their meagre and unpalatable meals which they get in little quantity just to keep them living until God knows when the problem ends. Instead of allowing these terrorists to get the money and spend it on purchasing arms from Russia, it is better channelled to saving the world.
I cannot move this money to the United States because I will be in Europe for about 3 years, so I need someone I could trust to channel the fund to as the beneficiary because I am a uniformed person and I cannot be parading such an amount so I need to present someone as the beneficiary.
As an American and a Specialist officer I have a 100% authentic means of moving the funds through diplomatic means. All I just need is your acceptance for this to be done.

if you are interested in this transaction I will give to you the complete details you need for us to carry out this transaction successfully. I decided to find someone that is real and not imaginary and that is why I went to a secured property site where I can be sure that the person is real and i believe I can trust you.
For now we can only communicate through our military communication a facility which is secured so nobody can monitor our emails, I can explain in details to you because calls might be monitored and I just have to be sure of whom I am dealing with. I can only call you when I am out of our military network.
If you are interested please inform me and I will give you more details. I am writing from a fresh email account so if you are not interested do not reply to this email and please delete this message, if no response after 3 days I will then search for someone else.
I am doing this on trust, you should understand and you should know that as a trained military expert I will always play safe in case you are the bad type, but I pray you are not. 16.2 million USD is a lot of money which is the dream of anyone.
I await for your contact details so we can go on. In less than 14 working days the money should be in you custody and I will come over for my money and the to do the notary.
I have mapped out 30% of the sum for you while 70% is for me
I hope I am been fair on this deal?
Sincerely,
Spc.James Webster

....
Juhu u lovi sam 5 miliona $.:luxhello:

Salamander
13.12.2010., 00:34
Heh pa nije ti baš nešto. Za malu svotu mogu te uključit u ovaj naftni posao vidiš da donosi sigurnih 3m x 12 x 3 =108 x 0,4 = 43,2 mln US$:biggrin:

franciska
01.01.2011., 13:22
Zabavljajući se u silvestarskoj noći, uključila sam se na portal aukcija Ulovi.hr
Zar nije i to jedna velika obmana, rekli bismo, navlakuša?
Znate li neki portal sa stvarnim i prihvatljivim aukcijama?

Cicija
06.01.2011., 13:20
UPOZORENJE
Citirat ću privatnu poruku koju mi je poslao gospodin josipb4:
ako te u istinu interesira kako bogati postaju bogatima mogu ti reći ( ne da te nagovaram jer ovaj info ti dajem samo zbog svojih mogućih provizija) da postoje naćini (kojima igrom slućaj imam pristup ne radi se o mrežam i lancima sreće) da se radi od 5% tjedno pa naviše ovisno o kojem iznosu se radi te postoje i naćini kako to sve napraviti a da ne mićeš novac s svog računa već ga oročiš u svoju korist na scvom raćunu i tu su dobiti puno veće ali je i iznos puno veći ako te interesira takvo što javi se 0917423120 ili na mail jsdpartners@gmail.com

Moj stav: Ako zanemarimo drogu i prostituciju NEMA poslova koji donose 5% tjedno ulagaču (dobit mora biti još i viša, jer nitko neće vašim novcem raditi bez svoje zarade). Tko ne vjeruje, neka sam izračuna koja je to godišnja dobit, osobito uz tjednu kapitalizaciju.
Objavio sam privatnu poruku jer mislim da ovaj forum ne bi trebao biti mjesto za mutne poslove... :thumbsdow

A ako netko misli da nisam u pravu, neka se javi na mail dotičnom gospodinu. :biggrin:
P.S. Kud baš mene nađe? Zar djelujem toliko naivan? :confused: :)

franciska
06.01.2011., 14:19
Voljela bih znati u čemu se sastoji taj mutni posao?
Odnosno da predlagač opiše mehanizme poslovanja.

Evo, gore sam spomenula aukciju na ulovi.hr. Tu je očito moguće navlačenje od strane vlasnika portala tako da sami licitiraju, a korisnici troše svoje licitacije. Prividno se radi o vrlo malim iznosima za pojedinu aukciju, no svaka licitacija košta 1 kunu i novci se potroše u kratkom vremenu. Pogotovo je neugodno posegnuti za telefonom i na taj način kupiti aukcije, jer je sam automat programiran tako da te drži na liniji što duže.

Inače mislim da aukcije mogu biti dobar način trgovanja pa, opet pozivam, ako netko zna za neke solidne aukcije, neka objavi.

FreeAtLast
06.01.2011., 14:26
http://www.youtube.com/watch?v=Kv2oCXbW4r0

Ovo ti je primjer mutnog posla!

skocko
06.01.2011., 14:36
..

FreeAtLast
06.01.2011., 14:39
http://www.nacional.hr/clanak/66909/forex-prijevara-teska-100-milijuna-kuna
http://www.poslovnipuls.com/2010/09/30/urusila-se-forex-piramidalna-prijevara-krenula-uhicenja/

skocko
06.01.2011., 14:54
Zalosno je sto su prevaranti koristili forex kao izgovor da uzmu od ljudi novac i da ga sebi u djepove trpaju, a taj novac nije ni vido forexa ni iz daleka.
Kad biste vi koji uplacujete stavljali svojom rukom novac na trejdersku kucu koja je renomirana i svjetskog glasa i tako dali trejderu novac na upravljanje ili osobnim angazmanom na forexu onda bi zaista znali gdje je razliku od istine i prevare.

FreeAtLast
06.01.2011., 14:55
Postoji li takva kuća u HR?

Znaš svaka ideja 'brze zarade' je suluda. Nijedan od najbogatijih ljudi na svijetu ne ulaže u te 'get rich quick' šeme.

Daj nam reci jesi ti ulagao na Forexu?

Onaj tko tvrdi da zna 5% tjedno rast ostvarit (dugoročno) je financijski genije ili lažov. Ako je financijski genije, prvi skidam kapu, međutim budući da se radi o nekom poslu u kojem se provizija dobiva po preporuci odmah mi je jasno da se radi o nekoj freaky shemi...

Ja inaće radim i ulažem, međutim vidio sam oglas da grupa ljudi pokreće neki posao vezan uz zdravstvo i budući da sam u toj branši htjeo sam upoznati ljude i vidjeti njihov poslovni plan. Stvarno me zanimalo jer nikad nisam bio u čistom poduzetništvu (pokretanje firme, računovodstvo itd.)

I sad ja pun dobre volje dođem tamo, kad ono parsto ljudi neka MLM šema, onak stojiš u redu da uđeš a unutra puštaju muziku. Samo sam se okrenuo i otišao. Nisam mogao vjerovat kako su dobro oglas zamaskirali, ali sam naučio lekciju! :) Životna škola je poput igre pokera, moraš platiti (vrijeme je novac) da bi vidio karte od ostalih igrača.

skocko
06.01.2011., 15:04
Ne postoji koliko ja znam, ali postoje momci koji odlicno taj posao rade od kuce iz HR a koji trejdaju preko renomiranih kuca vani.
Danas je zaista lako poslovati od kuce iz bilo kojeg dijela svijeta zahvaljujuci internetu, trejderske kuce postoje u Srbiji i CG (jos su u povojima) sto ja osobno ne bih cinio ulaganje i trejdanje preko njih do daljenjeg, barem dok ne pribave odredjene dozvole od regulatora trzista, lijepi smo fino smo ali nije jos to to..
Ako zelite trejdati onda se okrenite na Dukascopy, FXCast, Alpary UK, Oanda UK FXPro itd.. :)

Sto se forexa tice ta materija mi je poznata isto moj dzep, a sto se tice svjetskih oligarha ne zaboravi da su najveci novac zaradili na dionicama i forexu i uglavnom svi su aktivni u tome pa zato zasuci rukave i poradi na tome ako te to interesuje i ako imas sta ulagati, najlakse je ici krampati nekome danas za 100kuna zar ne. ;)

FreeAtLast
06.01.2011., 15:10
Dal ti ulažeš na Forexu?

skocko
06.01.2011., 15:17
Postoji li takva kuća u HR?

Znaš svaka ideja 'brze zarade' je suluda. Nijedan od najbogatijih ljudi na svijetu ne ulaže u te 'get rich quick' šeme.

Daj nam reci jesi ti ulagao na Forexu?

Onaj tko tvrdi da zna 5% tjedno rast ostvarit (dugoročno) je financijski genije ili lažov. Ako je financijski genije, prvi skidam kapu, međutim budući da se radi o nekom poslu u kojem se provizija dobiva po preporuci odmah mi je jasno da se radi o nekoj freaky shemi...

Ja inaće radim i ulažem, međutim vidio sam oglas da grupa ljudi pokreće neki posao vezan uz zdravstvo i budući da sam u toj branši htjeo sam upoznati ljude i vidjeti njihov poslovni plan. Stvarno me zanimalo jer nikad nisam bio u čistom poduzetništvu (pokretanje firme, računovodstvo itd.)

I sad ja pun dobre volje dođem tamo, kad ono parsto ljudi neka MLM šema, onak stojiš u redu da uđeš a unutra puštaju muziku. Samo sam se okrenuo i otišao. Nisam mogao vjerovat kako su dobro oglas zamaskirali, ali sam naučio lekciju! :) Životna škola je poput igre pokera, moraš platiti (vrijeme je novac) da bi vidio karte od ostalih igrača.

Ovo sto sam podebljao osvrnut cu se samo na ovo.
Kao prvo; ko pravi redovan profit zaista zna raditi svoj posao bez obzira o kojem se poslu radi.
Drugo; Sasvim je normalno da ako nekome date da trejda za vas dali na forexu ili u trgovini dionicama je uredu da vam za to uzmu proviziju (zasto bih se ja znojio za vas tek tako jel da) kolika je provizija i za to ima uskladjena racunica.
U forexu vam za upravljanje racunom od zaradjene dobiti trejderi uzimaju od 30-50% sto je sasvim uredu.
Ako date banci skrbniku da vam brine o portfelju dionica onda ce vam one uzeti ako se dobro sjecam oko 3% marze na vodjenje racuna u dionicama na godisnjem nivou od visine trzisne vrijednosti bez obzira jeste li zaradili ili ne (imam prijatelje koji su dali skrbniku na upravljanje dionice ali ne zove mi se sad da dobijem tocnu informaciju ali uglavnom to je to).
Zato ne ocekuj da ce neko za tebe djaba raditi. ;)
Lp.

skocko
06.01.2011., 15:19
Dal ti ulažeš na Forexu?

Mozes naslutiti. ;):cool:

t-m
06.01.2011., 18:23
http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Vijesti/Hrvatska/tabid/102/View/Details/ItemID/54583/Default.aspx

Dobar im je prinos na nivou godine.

Cicija
06.01.2011., 18:40
To je staro preko godinu dana, ali naivčina se uvijek nađe. Da se malo osvrnem na onih 5% tjedno, kada bi kapitalizacija bila nakon svakog tjedna, početni iznos bi se na godinu povećao petnaestak puta. Daš tisuću i za godinu imaš 15tak tisuća, za dvije preko 225000, za 3 blizu 3 i pol milijuna. Pa zašto bi itko u ovoj zemlji radio za 3 godine, svi bismo mogli uložiti po 1000 kuna i nakon 3 godine uživati. A ovaj tip koji to nudi na private to radi zbog provizije, što ne uloži tog tisućaka i ne gnjavi se s tom sitnom provizijom, ionako će za 3 godine biti milijunaš. Ili sjediti u zatvoru. :biggrin:

Usput, timi, odakle samo iskopaš sve te članke? Radiš li u arhivi nekih novina? ;)

FreeAtLast
06.01.2011., 18:46
Cicija legendo, pa onaj tko je u stanju napravit prinos od 5% tjedno neće gubiti vrijeme na pronalaženje klijenata kada bi sam sebe mogao bez problema 'nabogatiti' u dvije-tri godine.

Jedino ako je neki djed mraz koji želi pomoći svima drugima.

t-m
06.01.2011., 19:51
To je staro preko godinu dana, ali naivčina se uvijek nađe. Da se malo osvrnem na onih 5% tjedno, kada bi kapitalizacija bila nakon svakog tjedna, početni iznos bi se na godinu povećao petnaestak puta. Daš tisuću i za godinu imaš 15tak tisuća, za dvije preko 225000, za 3 blizu 3 i pol milijuna. Pa zašto bi itko u ovoj zemlji radio za 3 godine, svi bismo mogli uložiti po 1000 kuna i nakon 3 godine uživati. A ovaj tip koji to nudi na private to radi zbog provizije, što ne uloži tog tisućaka i ne gnjavi se s tom sitnom provizijom, ionako će za 3 godine biti milijunaš. Ili sjediti u zatvoru. :biggrin:

Usput, timi, odakle samo iskopaš sve te članke? Radiš li u arhivi nekih novina? ;)

:biggrin:slučajno naletio ,pa da prenesem,nemam veze sa arhivom,ja san ti običan čovik.

Cicija
06.01.2011., 23:26
@FreeAtLast
A da promijeniš nadimak u Kolumbo? Otkrio si Ameriku! :)

skocko
07.01.2011., 00:46

Cicija to u tvojoj teoriji izgleda nemoguce ali stvari su na terenu realnije mnogo vise nego sto ti mozes zamisliti.
Kazu kako oko 80% trgovaca gubi novac na forexu a postavlja se pitanje ko ga gubi, ja mislim da gube oni koji nisu dobro obuceni ili su previse pohlepni, jedno od to dvoje je sigurno.
A kada je u pitanju uzimanje provizije reci cu ti ovo, imas trejdera ali iskusnih trejdera (samo ih treba naci) koji naplacuju svoje usluge adekvatno, a to moze biti na bazi managing racuna.
Zasto mu ja ne bih dao 50% provizije svakog mjeseca od dobiti ako covjek pravi profit za mene ako ja nisam u stanju trejdati kao profesionalac?!
Zamisli trejdere koji imaju na stotine klijenata koji im vodi racune od jednom grupno za proviziju a to cine sa takozvanim PAMM racunima (gdje mozes stotine racuna uvezati preko jedne platforme pa se srazmjerno depozitima deponuje dobit od trgovine ili cak gubitak na svaki racun po naosob, a trejder pred sobom vidi samo ukupnu cifru kojom upravlja kada trejda)
E sada ti zamisli koliko taj profi trgovac moze zaraditi sa nas pet, deset, pedeset, stotinu.. zakacenih na jednu PAMM platformu, nego li kada on ima samo svoj novac na svome racunu i trejda samo za sebe.
Pa naravno mnogo je bolji efekat od naseg grupnog miliona dolara na racunu nego li od svojih vlastitih 10 tisuca dolara, sad zamisli koliko trejder moze imati prihod za 30 dana ako npr. napravi samo 10% dobiti na ukupnoj cifri i od tih 10% je 5% koje pripadaju njemu po ugovoru, koji ste sklopili s njim i trejderskom kucom preko koje on trguje, a da napomenem ovdje na kraju mjeseca trejderska kuca sama odvaja s vasih salda njemu na konto onoliki procenat od dobiti koliki ste dogovorili u ugovoru, tako da nema ocu necu dati i tome slicno, sve je posteno i transparetno.
Mislim da ti je sada sasvim jasno zasto ti ovaj ili onaj nudi da trejda za tebe, mene...
Zato molim dusebriznike da se za moj novac ne sekiraju mnogo, ako ja odlucim s nekim tako raditi, nije sve u zivotu prevara ako dodje internetom. ;)
A ako ti je tip ponudi neku suradnju nemoj bjezati od mozda dobre prilike da napravis neki pozitivan efekat za sebe, samo dobro analiziraj i vidi je li to to, ako je onda furaj dalje u ono sto ti zivot pruza.
Pozdrav

Cicija
07.01.2011., 01:24
Zato molim dusebriznike da se za moj novac ne sekiraju mnogo, ako ja odlucim s nekim tako raditi, nije sve u zivotu prevara ako dodje internetom. ;)
Imaš pravo, neću se uopće sekirati zbog tvog novca. :biggrin:

A ako ti je tip ponudi neku suradnju nemoj bjezati od mozda dobre prilike da napravis neki pozitivan efekat za sebe, samo dobro analiziraj i vidi je li to to, ako je onda furaj dalje u ono sto ti zivot pruza.
Pozdrav
Ulagati na osnovi onakve poruke, gdje čak nije jasno definirano o čemu se radi mogu samo glupani. Ne ulažem novac u možda dobre prilike.
Usto, previše opravdavaš proviziju onoga koji se u ime stranaka bavi forexom - i sam sam napisao da je normalno da za svoje usluge uzima novac. Provizija o kojoj je tip koji nudi ponudu govorio odnosi se na njega - za traženje žrtava koje uđu u sistem, očito je plaćen po glavi.

Na kraju, imam dojam da si ili zaljubljenik u Forex (ako zarađuješ minimalno 5% mjesečno, što uopće tu radiš - uživaj na Havajima) ili dio ekipe koja mami žrtve, vjerojatno s multinickom. Ovo drugo je vjerojatnije, ako sam u krivu unaprijed se ispričavam.
S ovim je za mene konverzacija oko ovoga završena.

skocko
07.01.2011., 10:50
Uopce ne opravdavam bilo koga, dobro sam ti napisao najprije dobro provjeri je li to to, cak se i vidi s njim ako je potrebno to ti je najbolje pa onda odluci sta ce uciniti ako te ta vrsta biznisa zanima, ja da ti iskren budem mislim da je najbolje sam za sebe raditi. :cool:
Nisam tip koji ima vise nikova i ovaj jedan mi je puno. :biggrin:
Lp.

megdan
07.01.2011., 12:57
Ovo je prejako:

Mortex inače ne naplaćuje izlaznu proviziju, no kako je moguće da nakon isteka "oročenja“ glavnicu više nikad ne vidite, ona dakle može iznositi i 100 posto. :) :) :)

skocko
07.01.2011., 14:22
Ovo je prejako:

Mortex inače ne naplaćuje izlaznu proviziju, no kako je moguće da nakon isteka "oročenja“ glavnicu više nikad ne vidite, ona dakle može iznositi i 100 posto. :) :) :)

To su prevaranti a nikakav fond ili broker, svaki normalan broker nikada vas nece uslovljavati ni na koji nacin od vas da vezete novac na ovoliko ili onoliko vremena a niti bilo koji normalan fond to nece traziti od vas, sve drugo je prevara.
Uvijek ponavljam, ne ulagati novac kod brokera ili fonda koji nema sve moguce licence i dozvole od strane nadleznih regulatora da li ovdje ili u inozemstvu, bez obzira da li oni govorili da su u fazi dobivanja licenci ili cak izraz tipa 'nije to nama potrebno jer ne pripadamo u EU regulativama zato sto nismo u EU'.

restmen
13.01.2011., 08:08
Da li ste spremni uloziti 100€ mjesecno za pravu informaciju,za tocnu informaciju.

Evo ja sam ulozio i isplatilo se.

Javite mi se u private posto ovdje nesmijem postaviti link da vam objasnim sto i kako!

Mr.Ca$h
24.01.2011., 01:33
Social networks + Adf.ly + Filesonic

Step by step

Jednostavna metoda za sve koji su voljni raditi:

Nije potrebno nikakvo predznanje, samo dobra volja. Da započnete treba vam:

1. Youtube račun

2. Facebook profil

3. Adf.ly (http://adf.ly/?id=193245) račun

4. Filesonic (http://www.filesonic.com/referral/750745) račun

Dakle prvo napravite Youtube račun (i Youtube je socijalna mreža ako slučajno niste

znali). Krenete uploadati popularne pjesme, potrebno je samo znati skinuti pjesmu,

napraviti video u Movie Makeru i staviti na YT. Uvod u rad s MovieMakerom. Ne

mora to biti pravi video, dovoljna je jedna slika i pjesma.

Pjesme možete skidati izravno s YT-a preko ove stranice – Video2mp3.Net.

Drugi korak s Youtube-om jest kako postati popularan:

1. Upload, upload, upload. Što imate više videa, veća će vam popularnost biti.

2. Dodajte mnogo prijatelja, pretplatite se na mnogo kanala, komentirajte tuđe

video uratke što je više moguće.

3. Uploadajte samo megapopularne (tipa Lady GaGa, Justin Bieber, Rihanna,
Eminem)

4. Dodajte sve moguće keyworde za svaki video.

Sada prelazimo na Facebook, postupak jednostavan, napravite par US računa i neku

zanimljivu Facebook stranicu koja po mogućnosti ima veze sa YT-om ili glazbom.

Tu ćete reklamirati svoje videe. Dodajte prijatelje, šaljite pozivnice za svoju stranicu,

reklamirajte po grupama. Mislim da se tu nema što više objašnjavati.

Onda napravite Adf.ly (http://adf.ly/?id=193245) račun OVDJE (http://adf.ly/?id=193245).

Što je Adf.ly (http://adf.ly/?id=193245)? Adf.ly (http://adf.ly/?id=193245) je oblik internet zarade preko skraćenih linkova. Svaki put kad

netko klikne na link i ode na destinaciju koju ste odabrali, vi zaradite novac.

Prelazimo na Filesonic (http://www.filesonic.com/referral/750745), račun možete otvoriti OVDJE (http://www.filesonic.com/referral/750745).

Što je Filesonic? Filesonic je server za upload vaših datoteka, uploadate datoteku i

dobijete link za download. Link dijelite s drugima i za svaki download budete plaćeni.

Idemo dalje… kako spojiti sve ovo i kako početi zarađivati? Jednostavno.

Pratite korake dolje:

1. Skinite vrlo popularnu pjesmu, napravite video i učitajte na YT (Youtube).

2. Istu pjesmu učitajte na Filesonic (http://www.filesonic.com/referral/750745) i link za download pjesme skratite sa Adf.ly (http://adf.ly/?id=193245)-

om i taj link stavite u opis vašeg videa na YT. Naznačite da je to link za

download pjesme.

3. Nađite tekst od te pjesme, skratite link sa adf.ly (http://adf.ly/?id=193245)-om i stavite u opis na YT.

4. Naznačite da je to link od teksta pjesme.

5. U video ubacite napomene (Annotations - to su mali pop-upovi) da je download link i link od teksta u opisu.

Ovo ponavljajte, što više videa imate, veći će biti broj klikova na vaše linkove i veći će biti broj downloada.
Svoje video uratke redovno objavljujte na Facebooku i to je to. S velikim brojem videa i pogleda porasti će vam i popularnost na Youtube-u i on će raditi za vas, nakon nekog vremena možete u potpunosti prestati s radom ali novac će i dalje stizati. :mig:

Sretno u zarađivanju.

Zeljo25
24.01.2011., 08:37
Ako je to tako, pohvali se koliko si zaradio ili zaradjujes na ovaj nacin.

Mr.Ca$h
25.01.2011., 06:40
Vrijednost 1000 Adf.ly klikova = 1$ (prosjek), a trenutno ima oko 500 miliona korisnika Facebooka i gotovo 2 milijarde korisnika interneta koji samo čekaju da kliknu nešto .
Vrijednost 1000 Filesonic downloada = 5$ (prosjek).

Teoretski, recimo da uploadate videe na Youtube, svaki dan 3 videa (nekad i 4) za što vam treba 2h posla i to ako pojma o tome nemate, nakon mjesec dana imati ćete, recimo 100 svojih videa. Sa malo reklame vaš (prosječni) video će u prosjeku dnevno imati 500 pogleda. Moja stopa konverzije je 1 download od 10 pogleda i 3 klika na Adf.ly link što iznosi naoko mizernih 0,001$ zarađenih od jednog pogleda!
Računajmo, imamo 100 videa x 500 pogleda = 50000 pogleda dnevno. Što znači 50000 pogleda x 0,001$ = 50$ dnevno. Ali ovo je nakon nekog izvjesnog vremena (par mjeseci) i ova zarada postaje automatizirana, vaši videi rade za vas.
Čista matematika. Uskoro slike koje će poduprijeti moje riječi, iako ne znam kome se pravdam ali eto...

Kikabih
25.01.2011., 08:34
Da li ti YT obrise video (sigurno) kad ga netko prijavi za ilegalni sadrzaj?

joza123456
28.01.2011., 13:24
imam problem...kad sve napravim i kad iddem objavit video na facebook stavi mi samo link...bez slike...znas u cem je problem????

Mr.Ca$h
28.01.2011., 23:27
Da li ti YT obrise video (sigurno) kad ga netko prijavi za ilegalni sadrzaj?

A ilegalni sadržaj je? Pjesma? Onda je tvoje računalo puno ilegalnog sadržaja. :biggrin:

@ Joza, imaš poruku na zidu.

dcanjko
01.02.2011., 15:56
Postovanje

TTMarketnig povoljna prilika za zaradu!

*Jeste li znali da se 95% SMS tekstualnih poruka procita prvih 15 minuta?
*Svakodnevno mobilne telefone koristi 98% potencijalnih kupaca.
*Mobilni marketing je spreman da eksplodira!

U TT Marketing sistemu mozete zaraditi primajuci reklamne poruke na
zaslonu svog mobilnog telefona.
Sve je za vas besplatno, za primanje SMS reklamnih poruka dobijete
novcanu naknadu!

TTMarketing je potpuno novi suvremeni i potpuno djelotvoran marketinski
alat, koji ce vam promijeniti navike i zivot. Radi se o reklamiranju
preko SMS poruka, koje primate na ekranu vaseg mobilnog telefona i
dobijete novcanu naknadu za to.

Buducnost je u SMS reklamama.
Prijava je potpuno besplatna, a reklamne poruke dobivate po vasem izboru.
Od vrsta i kolicine primljenih reklama zavisna vam je i vasa dobit.
Program je internacionalni, sa pocetkom rada od 01.01.2011. U Sloveniji,
sa sirenjem u drzave okruzenja, pa do medunarodnog nivoa.

Prijavite se na link: http://www.ttmarketing.org/reg.php?ref=547819

Sto dobijate od sistema ?

Za registraciju...1 euro
Za upitnik na strani Moji podaci..2 eura
Za reklamni SMS...od 0,05 do 0,12€
Za PREPORUKU % od vasih clanova:
Za 1.nivo.......... 10,0 %
Za 2.nivo.......... 5,0 %
Za 3.nivo.......... 2,5 %
Za nivo 4. 5 i 6 ide po malo na pola, a i vi mozete postaviti
koju svoju reklamu.

Ponuda je primamljiva i zato je nemojte propustiti!
Ako vam kod registracije bude sto nejasno (zbog stranica na slovenskom - za sada)
slobodno mi se obratite za dodatna pojasnjenja na email:dcanjko747@gmail.com

http://www.ttmarketing.org/reg.php?ref= 547819

sayes
01.02.2011., 16:00
Aj budaletino, šalji sam sebi SMS pa se obogati.
Brisati.

Nego, nešto nema istresanja na Ingri, nisko brate.

Kikabih
03.02.2011., 08:53
A ilegalni sadržaj je? Pjesma? Onda je tvoje računalo puno ilegalnog sadržaja. :biggrin:

@ Joza, imaš poruku na zidu.

Ja nemam računalo :biggrin:

lucius
07.02.2011., 10:24
Ovako se to radi:

http://www.vecernji.hr/vijesti/profesorima-sumnjive-projekte-35-milijuna-kn-clanak-248793
:biggrin:

fisherman
22.02.2011., 02:28
ONBUX je PTC (pay to click) registrana firma koja plača svoje članove za gledanje njihovih reklama.....sve što treba je da se registrirate kao standard član i klikate na njihove reklame svakodnevno....kada skupite dovoljno novca imate opciju da iznamljujete referale tj. ljude koji če klikati za vas i naravno zarađivati za vas.....što više referala iznajmite više čete zarađivati....pogledajte malo po youtube koliko ljudi zarađuju na ONBUX-u i preispitajte sebe dali bi i vi željeli jednog dana toliko zarađivati...

sve što treba je da se registrirate preko ovog linka :

http://www.onbux.com/?rh=65096b1972b45611d8cdde4f00520bd5

mensa071
10.04.2011., 09:20
Kao sto naslov teme i kaze 100$ free:)
Posaljite mi mail na PM i sve vam bude objasnjeno:)

magix
10.04.2011., 12:21
ako pošaljem 10 mailova, onda je 1000$ free?

mensa071
10.04.2011., 12:32
Nije naravno i ja bih vrlo rado:)

red max
10.04.2011., 12:48
Kao sto naslov teme i kaze 100$ free:)
Posaljite mi mail na PM i sve vam bude objasnjeno:)

Evo objasni ovima,oni su moji dobri prijatelji i jako ih zanima taj tvoj sistem:

http://www.mup.hr/MainPu.aspx?id=1255

mensa071
10.04.2011., 13:19
Pozdravi svoje prijatelje puno i reci im da mi posalju mail da dobiju po 100$ for free:)

red max
10.04.2011., 13:29
Pozdravi svoje prijatelje puno i reci im da mi posalju mail da dobiju po 100$ for free:)

Hvala hoću,tko zna,možda i ti jednog dana od njih dobiješ nešto for free.:)
Besplatni smještaj,npr.:)

mensa071
10.04.2011., 14:03
Što je džaba i bogu je drago nego posalji taj mail pa da ti posaljem poziv pa onda cemo o smjastaju:)
Nije nikakav lopovluk:)

megdan
11.04.2011., 13:14
evo moj mail
pitanja@mup.hr

t-m
15.04.2011., 19:22
http://www.poslovni.hr/vijesti/trgovanje-maglom-donosi-desetke-milijardi-godisnje-169754.aspx

Evo jedan tekst ,dosta povezan uz navedenu temu.

Thorex
07.07.2011., 00:28

Naši produkti:

Ako imate pitanja šaljite privatnu poruku. Ako želite telefonsku konzultaciju šaljite nam cifru putem privatne poruke in nazvati čemo vas u prvom prostom terminu.

Aktualni prinosi nakon uskoro 1 godine (za Thorex plan - MMA account)...
Nakon koliko godina odbije se status magle i dobije se svoju temu u forex podforumu? :confused:

Jer, mi to radimo več 6 godine, ovdje na forumu minulo je uskoro 1 godina od prvog posta. Nakon još jedne godine možda pravi prodavač magle je oni koji nas ubacio u ovu temu...or not?

Mijesac/Godina 2006 2007 2008 2009 2010 2011
Januar 2.60 5.77 5.08 3.96 4.10 3.58
Februar 3.32 4.62 4.05 3.31 0.60 2.64
Marec 1.81 5.20 2.80 2.24 4.02 2.87
April 5.20 3.32 6.40 2.75 3.35 2.20
Maj 3.99 1.81 5.30 1.51 3.13 3.52
Junij 2.60 4.62 4.12 5.10 5.00 2.09
Julil 5.77 0.95 5.96 4.22 3.07
Avgust 5.20 6.30 3.10 6.12 4.00
September 4.62 2.60 4.30 5.05 3.11
Oktober 3.99 4.50 5.01 3.17 1.60
November 5.20 6.20 3.95 3.01 4.28
December 3.32 5.10 2.90 4.58 3.09

t-m
18.07.2011., 17:50
http://www.pametnakuna.hr/kod-kuce/najcesce-prevare-kojih-se-trebate-paziti

megdan
18.07.2011., 20:59
Znate li da je shema 419 dobila ime po nigerijskom državnom zakonu, točnije po članku 419 tog zakona, koji govori o varanju?

franciska
18.07.2011., 21:50
Ljudi su dobili Loto Usa vizu, kako znati kad je prevara, a kad nije?
Ljudi su dobili posao branja voća u Italiji, ili Njemačkoj, opet, kako znati kad je prevara, a kad nije?
Ljudi stvarno dobe posao na kruzeru, koji je oglas prevara, a koji nije?

megdan
18.07.2011., 22:03
Ljudi su dobili Loto Usa vizu, kako znati kad je prevara, a kad nije?
Prevara je kad dobiješ nagradu, a nisi niti sudjelovala u igri, a nije prevara kad se prijaviš u američko veleposlanstvo kako bi sudjelovala u lutriji.
Ljudi su dobili posao branja voća u Italiji, ili Njemačkoj, opet, kako znati kad je prevara, a kad nije?
Ovaj posao je najlakše dobiti preko Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i nije ga potrebno tražiti na crno, preko nekih sumnjivih oglasa.
Ljudi stvarno dobe posao na kruzeru, koji je oglas prevara, a koji nije?
Ima toliko puno naših ljudi, osobito u Dalmaciji, koji rade na kruzerima, dovoljno je pronaći jednog od njih (ili njegovu ženu, ako je on na brodu) i možeš biti sigurna da ćeš se, ne samo zaposliti na kruzeru bez prevare, nego da ćeš izbjeći i loše kruzere, odnosno poslodavce.

franciska
18.07.2011., 22:06
Baš ti hvala, Megdane, moj je sin razmišljao o takvim poslovima za džeparac.

megdan
18.07.2011., 22:15
Ako je student ili stariji maloljetnik i ne može dobiti posao preko HZZ-a, a želio bi zaraditi dobar džeparac za ljetovanje, preporučam branje jagoda u vrgoračkom kraju, a najbolje u mjestu Orah, gdje će mu pored dobre satnice ljubazni domaćini osigurati i smještaj i dobru spizu besplatno. Preporučam!
Naravno uz uvjet da može uskladiti školske ili studentske obveze sa sezonom branja jagoda, što baš i nije lako.

franciska
18.07.2011., 22:23
Hvala, Megdane, sve ću mu prenijeti.

FuB@R
03.08.2011., 17:40
Postovani,

novi sam korisnik na ovom forumu pa se nadam da necete krivo shvatiti ako sam promasio thread.

Radim za tvrtku NITESCO-IMPLEO koja se bavi medjubankarskim poslovanjem.
Ukratko, da ne duljim, ako vas zanima kako mozete orociti VAS novac i za to dobijati 3% kamata MJESECNO ( ne godisnje ) , obratite mi se putem ove teme ili na broj mobitela 00385 97 714 96 91

Ivan.

red max
03.08.2011., 18:41
Postovani,

novi sam korisnik na ovom forumu pa se nadam da necete krivo shvatiti ako sam promasio thread.

Radim za tvrtku NITESCO-IMPLEO koja se bavi medjubankarskim poslovanjem.
Ukratko, da ne duljim, ako vas zanima kako mozete orociti VAS novac i za to dobijati 3% kamata MJESECNO ( ne godisnje ) , obratite mi se putem ove teme ili na broj mobitela 00385 97 714 96 91

Ivan.

Jesi,promašio si,ovo ti je pravi thread:http://www.mojnovac.net/forumi/showthread.php?t=5585

FuB@R
03.08.2011., 18:44
Jesi,promašio si,ovo ti je pravi thread:http://www.mojnovac.net/forumi/showthread.php?t=5585

^^

1) Ne prodajem maglu
2) Pogledaj stranicu od te tvrtke

Ali hvala

ricardo
03.08.2011., 20:14
Za nas novac naravno garantira drzavna agencija do iznosa 400 000,00 Kn ?
To ne moramo niti pitati ? ili bolje ne pitati ??

FuB@R
03.08.2011., 20:16
Za nas novac naravno garantira drzavna agencija do iznosa 400 000,00 Kn ?
To ne moramo niti pitati ? ili bolje ne pitati ??

NE !

Odgovara svicarska vlada i to u iznosu od 3 000 000 € :)

A sad kako pitaj me xD

Evo Copy-Paste sa Nitesco Impleo strance :

Međubankarsko poslovanje kao što sama riječ govori, je poslovanje između više Banaka rangiranih A+ unutar Europske unije (oznaka A+; kreditni rejting samih banaka).
Novim zakonom o deviznom poslovanju koji je stupio na snagu 02.01.2011., omogućeno je svim fizičkim kao i pravnim osobama, slobodno devizno poslovanje prema zapadnim državama.

Tim zakonom omogućena je konkretnija mogućnost posredništva klijentima za koje izvjesne radnje imaju značaja, kao naprimjer:
1. izravna ulaganja,
2. ulaganja u nekretnine,
3. poslovi s vrijednosnim papirima,
4. poslovi s udjelima u investicijskim fondovima,
5. kreditni poslovi,
6. depozitni poslovi,
7. plaćanja na osnovi ugovora o osiguranju,
8. jednostrani prijenosi imovine;
a) osobni prijenosi imovine,
b) fizički prijenosi imovine.
SHEMA MEĐUBANKARSKOG POSLOVANJA

SHEMA-SKICA MEĐUBANKARSKOG POSLOVANJA

Danas postoji više od dvadesetak banaka unutar E.U. kojima sam njihov rejting od A+ nije dostojan poslovanja kojima posluju banke AA+ ili više, time banke A+ traže usluge raznih Consultinga kao našeg, radi pripomaganja u dopuni samog temeljnog kapitala.
Dopunjavanje temeljnog kapitala je moguće, pripomaganjem rastu prometa te deponiranjem raznih vrijednosnih papira kao sam depozit banke.
Svaka Banka da svoje poslovanje može ponuditi većim klijentima, tvrtkama te institucijama na bankarskom sektoru transakcija, mora imati afirmiran portfelj na identičan način kao i Banke večeg rejtinga od njihovog.
Samo poslovanje zasniva se na korištenju te razmijeni vrijednosnih papira kao što su Letter of Credit, Akreditiv (SBLC), Prouf of Funds,Polica osiguranja, te Bankarska garancija za kupoprodaju robe. Tim vrijednosnim papirima povisuje se moć transakcijskog odijela, pa su time Banke u mogućnosti odrađivati više transakcija.

Međubankarsko poslovanje započinje kod samog investitora, koji svoj višak sredstava investira putem Consultinga.
Consulting predaje investitorova sredstva međubankarskom brokeru, koji potom prati transakcijsku platnu moć određenih banaka. U trenutku kad međubankarski broker odabere banku kojoj je potrebna dopuna temeljnog transakcijskog kapitala, isti deponira sredstva na račun svoje banke (koja NE mora biti nužno banka s kojom je u trenutnom poslovanju) te s deponiranog računa ishoduje vrijednosni papir koji je potreban banci s kojom će poslovati.
Vrijednosni papir može biti bilo koji od navedenih: Letter of Credit, Akreditiv (SBLC), Prouf of Funds,Polica osiguranja ili Bankarska garancija za kupoprodaju robe.
Tim postupkom međubankarski broker je učinio investiciju SYIP (secure yield investment program) iz razloga što su početna investitorova sredstva deponirana na račun međubankarskog brokera koji je ishodio vrijednosni papir na temelju istog računa; time međubankarski broker ulazi u dopunjavanje temeljnog kapitala banke isključivo s vrijednosnim papirom, dok su investitorova sredstva i dalje deponirana.
U trenutku sklapanja dogovora s bankom, međubankarski broker deponira vrijednosni papir banci, a time se temeljni kapital banke povisio za iznos vrijednosnog papir.
Banka može zaprimiti te izvršavati više transakcija nego prije.
Temelj prihoda banke su naknade pri izvršavaju jedne transakcije.
U trenutku kad fizička ili pravna osoba putem banke plaća izvjesni račun (za struju, telekomunikacijske usluge, transfera sredstva, itd.) sama banka izračunava naknadu radi transferiranja sredstava koja može iznositi od 0,001% do 3% ili biti fiksna, time sama banka i profitira.
Cijelokupnom poslovanjem profitiraju sve navedene strane, iz razloga što je investitor ili grupa njih, investirala sredstva putem consultinga i međubankarskog brokera koji su potom pripomogli banci u nadopunjavanju temeljnog kapitala radi boljitka poslovanja na transakcijskom odijelu.
Time i investitor ima svoju dobit kod naplaćivanja naknade koju banka izvršava proslijeđivanjem bilo koje navedene transakcije.

axy
03.08.2011., 21:26
NITESCO IMPLEO D.O.O

Vlasnicima smatraju sve klijente kojih ima preko 3000, pravna sluzba i podrska im je Marko s brojem mobitela :) :), imaju sest "terenskih komercijalista", svaki sa svojim privatnim GSMom, super Wordpress template za site od 500 Kn, jako ozbiljni linkovi s financijskim vijestima s desne strane.

Tu stvar ide na bolje.

Jedini vlasnik firme je iz Bugarske.

Firma koja se bavi medjubankarskim financiranjem (!) registrirana je za Glavna djelatnost: postavljanje podnih i zidnih obloga

Odlicno objasnjenje medjubankarskog financiranja napravljeno u Wordu 2007/2010 koristenjem SmartArta.

Fenomenalna terminologija prevedena direktno s engleskog na nepismeni hrvatski jezik, a favoriti su mi:

Consulting (magicna rijec, obavezno pisana velikim pocetnim slovom, ulijeva povjerenje)
Fizibiliti studio :)
Prouf of Funds :)

Na istoj stranici:

"Nitesco Impleo osnovan je u siječnju 2011. godine s domaćim kapitalom." (cak 20.000 Kn od Bugara, op.a.)

"Nitesco Impleo uvijek je vodilo izuzetno konzervativnu poslovnu politiku"

"Solventnost i likvidnost Nitesca Implea nikad nisu bile upitne, već dugi niz godina pozitivno radimo, uvijek sa dobitkom u poslovanju kojeg ne isplaćujemo članovima uprave, već stavljamo u zadržanu dobit."

Vlasnike Nitesca Implea smatramo sve naše klijente, kojih je trenutno preko 3.000 (3000 u 6 mjeseci postojanja, 500 mjesecno, 20 svaki radni dan, odlicno rade "terenski komercijalisti!)

Tu je i standardni d.o.o. koji orocava sredstva i nudi cuda.

Dva prijedloga za tebe:

1. Imam dobrog frenda iz Nigerije pa mi se javi na pm da ti proslijedim podatke, treba ga medjufinancirati da prebaci neka sredstva u svicarsku banku od umrlog diktatora.

2. Na forumu je jedna forumasica koja voli ulagati u ovakve renomirane firme, nick je Francesca, pa posalji i njoj pm.

megdan
04.08.2011., 01:35
U kontaktu za komercijaliste na jednom mjestu piše Gabriel, a u padajućem meniju Gabirjel, pa bih vas molio da to ispravite, jer ne znam kako bi se obratio čovjeku, a glupo mi je oslovljavati ga pogrešnim imenom. Hvala na razumijevanju!

megdan
04.08.2011., 01:44
http://img594.imageshack.us/img594/9199/valentinjg.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/594/valentinjg.jpg/)

megdan
04.08.2011., 02:01
Jbt, koji k.r.c radi pandurija. Tarot majstor iz Bugarske osniva d.o.o. za postavljanje keramike i nudi građanima oročenu štednju po 3% mjesečno (ili dnevno, nisam baš razumio), a garancija je švicarska vlada, a možda i onaj axyev frend iz Nigerije.

axy
04.08.2011., 10:12
Ja sam uvjeren da ce ovo USPJETI (u smislu kradje love budalama) i da "terenski komercijalisti" rade kao ludi. U biti, dugo nisam vidio neki "poslovni model" koji bi imao ovako dobre sanse za uspjeh.

Preporucio bih da prvo obidju ove sto imaju stan, auto, ljetovanje i psa na kredit u svicarcima, tamo je najvise potencijalnih klijenata.

red max
04.08.2011., 11:45
Another one bites the dust...

axy
04.08.2011., 12:49
Zgodno je sto on misli da je ZAPOSLEN tamo.

Zeljo25
04.08.2011., 12:57
Placen je 3% mjesecno :)

stipe
04.08.2011., 16:10
Eto, propade Bugaru posao kad google indeksira ovu stranicu :)
Stvarno tjeramo strane investitore.

FuB@R
04.08.2011., 19:33
Postovani,

drago mi je sto sam privukao ovoliku pozornost , bilo pozitivnu ili negativnu :)

Internet stranica koju smatrate neprofesionalnom nama ne znaci puno nego je postavljeno iz informacijskih razloga. Dakle, ako tko zeli pogledati poblize o cemu se radi , moze to saznati iz prilozene stranice a za sva ostala pitanja tu sam ja i ostali radnici Tvrtke.

Sporni Bugar nema nikakve veze sa Nitesco-Impleom. Broj glavnog ureda u Zagrebu mozete naci na internetskoj stranici.

Tvrtka Studio-Propaganda ( koja je situirana u Zagrebu ) je napravila dizajn stranice u rekordno kratkom roku iz odredjenh razloga koji vama nisu bitni.

Gramaticke greske UVIJEK postoje gdje god se okrenete i naravno da postoje ljudi koji ce ih ispraviti .

Informacija o broju klijenata je tocna jer imamo dovoljno vrijednih radnika koji su sposobni obavljati svoj posao korektno i uredno.

@megdan : Zahvaljujem se na ukazanoj gresci , bit ce ispravljena cim prije.

Jos jednom da se zahvalim na pozornosti koju sam dobio ( pozitivnu ili negativnu ) i samo da vam jos kazem da tu nisam dosao ljude vuci za nos nego ih informirati o dodatnom nacinu zarade.
Ukoliko imate pitanja , molio bih vas da mi se obratite na e-mail 69fubar69@gmail.com ili na broj mobitela koji imate u prvom postu.

S postovanjem,

Ivan.

Zeljo25
04.08.2011., 20:32
Vrlo profesionalna e-mail adresa. Ulijeva povjerenje ;)
Pogotovo zato što je to besplatni google mail servis.

Jako profesionalno. Nema šta...

Boki
04.08.2011., 22:57
Jbt ako već varate daj stavite nešto tipa 15-20% godišnje da bar izgleda (koliko toliko) realno. Da postoji nešto od 3% mjesečno nitko s ovog foruma ne bi više nikad radio.

Doviđenja i sretno, probajte na Poslovnom. :biggrin:

BobRock42
05.08.2011., 11:38
Sporni Bugar nema nikakve veze sa Nitesco-Impleom.

A kak nema? Pa ko je onda osnivać te vaše tvrtke? I kak onda da na stranici Sudskog registra trgovačkih društava u Republici Hrvatskoj (https://sudreg.pravosudje.hr/Sudreg/#) piše sljedeće:

SUBJEKT
NITESCO IMPLEO d.o.o.

TEMELJNI PODACI
Matični broj
080661303
OIB
61924422016

Osnivači/članovi društva
Valentin Borisov Belilov, OIB: 28052453899, strana osobna iskaznica: 144156360, MRV Plovdiv, Bugarska
Funkcija - jedini član d.o.o.

Osobe ovlaštene za zastupanje
Valentin BorisovBelilov, OIB: 28052453899, strana osobna iskaznica: 144156360, MVR Plovdiv, Bugarska
Funkcija - direktor
Ovlaštenje - zastupa društvo pojedinačno i samostalno

Ajd nam to onda objasni ak možeš.

Malo mi je čudno da pišete "Nitesco Impleo osnovan je u siječnju 2011. godine s domaćim kapitalom.", dok koju rečenicu kasnije tvrdite da "...već dugi niz godina pozitivno radimo,...".

Mislim, baš bi me interesiralo koji odgovor bi čovjek sad smislil. :rolleyes:

red max
05.08.2011., 12:58
Jbt ako već varate daj stavite nešto tipa 15-20% godišnje da bar izgleda (koliko toliko) realno. Da postoji nešto od 3% mjesečno nitko s ovog foruma ne bi više nikad radio.

Upravo tako,najbolji od najboljih u svijetu na duži rok teško da postižu više od 15-20% godišnje,a ove lopine od nitesca implea nas uvjeravaju od nekih 36%!Kad se samo sjetim koliko je ljudi "palo" kao žrtve FF i Mata,ovo je samo malo sofisticiranije i kreativnije.
I vjerojatno će i uspjet ogulit neke pojedince,ti naivci znaju biti zaista jako tvrdoglavi i ustrajni.Jedva sam moju rođakinju nagovorio da ne uđe u FF,tik pred slomom.Znam ih koji su popušili znatnu lovu.U novinama je pisalo da su neki "intelektualci" izgubili i milijune.
Sjećam se i priče kako je neka gospođa "uložila" i izgubila 100.000 eura od prodaje stana u FF,na nagovor prijateljice.Mužu naravno nije ništa rekla.Sigurno je tu bilo puno bračnog veselja.

t-m
05.08.2011., 14:50
A kak nema? Pa ko je onda osnivać te vaše tvrtke? I kak onda da na stranici Sudskog registra trgovačkih društava u Republici Hrvatskoj (https://sudreg.pravosudje.hr/Sudreg/#) piše sljedeće:

SUBJEKT
NITESCO IMPLEO d.o.o.

TEMELJNI PODACI
Matični broj
080661303
OIB
61924422016

Osnivači/članovi društva
Valentin Borisov Belilov, OIB: 28052453899, strana osobna iskaznica: 144156360, MRV Plovdiv, Bugarska
Funkcija - jedini član d.o.o.

Osobe ovlaštene za zastupanje
Valentin BorisovBelilov, OIB: 28052453899, strana osobna iskaznica: 144156360, MVR Plovdiv, Bugarska
Funkcija - direktor
Ovlaštenje - zastupa društvo pojedinačno i samostalno

Ajd nam to onda objasni ak možeš.

Malo mi je čudno da pišete "Nitesco Impleo osnovan je u siječnju 2011. godine s domaćim kapitalom.", dok koju rečenicu kasnije tvrdite da "...već dugi niz godina pozitivno radimo,...".

Mislim, baš bi me interesiralo koji odgovor bi čovjek sad smislil. :rolleyes:

:biggrin:velik trud je čovjek uložio,prevalio je put od Plovdiva do Zagreba-1100 kilometara,inače za sve koji nisu upućeni-Plovdiv je drugi grad u Bugarskoj po jačini gospodarastva (razumje se poslije Sofije)udaljen od glavnog grada nekih 100-120 km,smješten u nizinama poslije Trojanovih vrata -na putu prema Crnom moru -Stara Zagora-i putu prema Turskoj.

Gledajući primarnu ,registriranu djelatnost mogao je to obavljati i u Plovdivu.

I onda se odluči za Zagreb-na putu do Zagreba -prođe Sofiju,Danilovgrad,Pirot,Niš,Jagodinu,Smederevo,B eograd-itd-mora se priznat da se potrudio.

MASTER
05.08.2011., 15:13
Dragi Ivane,
ja te u potpunosti podrzavam u tvojem nastojanju da lojalno i vrijedno obavljas svoj posao.
Ne znam je li ti poznato, ja sam jedan od uspjesnih ulagaca , te sam po slicnim uzancama, orocio ondasnjih (1998 god) oko 400 tis Dem.
Nakon nekoliko godina sa ponosom sam postao i dionicarem tvrtkr u kojoj sam orocio depozit.
Ne samo ja da sam postao dionicarem,nego i tzv strateski partner te sada sa ponosom isticem moje kompanije, ucinio je za sve nas vise nego smo mogli i ocekivati.
Dobivamo i dividend, a uprava se trudi o svakom svom potezu javno objavljivati podatake na burzi. Zamisli na internetu su dostupni podaci za tu kompaniju,koji detaljno opisuju sve postupke uprave.
Nadam se postupanje forumasa te nije obeshrabrilo.
Ako zelis da puno ljudi cuje za vas obavezno nazovi tel 016333333 i trazi ili g Tomislava ili g Olivere
oni ti sasvim sigurno mogu pomoci da se u svim medijima prica o tebi. Mozda cak i u htv dnevniku

t-m
05.08.2011., 17:25

:biggrin:

Ma ovi su još dobri ,čitam oglase u susjednoj deželi -Vrijednosni papiri i naletih na ovo-120% na godinu-ovi ozbiljno rade-:rolleyes:

http://kranj.olx.si/monetary-system-fs-monex-iid-205299971

5)PLEMENITENJE DENARJA ZA DOBO 3 LET 120% NA LEto

http://monextrading-groupfx--denarni-sistem.blogspot.com/

t-m
05.08.2011., 17:44
http://img594.imageshack.us/img594/9199/valentinjg.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/594/valentinjg.jpg/)

:confused:tko je ovaj sa slike.

t-m
05.08.2011., 17:48
http://croatiaforex.bloger.hr/post/231-forex-prevare/1089038.aspx

http://www.croatiaforex.bloger.hr/post/232-provjerite-svog-brokera/1089041.aspx

http://www.croatiaforex.bloger.hr/post/233-popis-forex-regulatora/1100216.aspx

Forex prevare

megdan
05.08.2011., 21:59
Pa ovaj bugarin koji se bavi postavljanjem zidne keramike, a kao hobi prikuplja i štednju građana.

axy
06.08.2011., 00:43

Tarot majstor Ivane Trump i medjubankovni financijer. Logicno.

t-m
06.08.2011., 09:52
A to, dobro drugari,hvala .

Čovjek je napravio disperziju dijelatnosti .

dspin
06.08.2011., 11:57
Budem ih kontaktirao, treba mi persona za postavljanje keramike u kuhinji.
Možda švicarski UBS iz referentne liste jamči za kvalitetu izvedenih radova?

megdan
06.08.2011., 21:52
Budem ih kontaktirao, treba mi persona za postavljanje keramike u kuhinji.
Možda švicarski UBS iz referentne liste jamči za kvalitetu izvedenih radova?
Prije izvođenja radova, moraš prvo nešto oročiti na godinu dana, takva su pravila jbg.

franciska
11.08.2011., 16:12
http://www.lijenimilijunas.com/

Molim vas da pogledate ovu stranicu i kažete što mislite o ponudi.
Da li se to isplati dobiti gotove obrasce za izradu stranica i sve ostalo?
O Sanjinu Frlanu smo već negdje na forumu pričali, ali ne znam gdje, no to se ionako odnosilo na knjigu Kako postati bogat u Hrvatskoj.

megdan
11.08.2011., 19:12
Molim vas da pogledate ovu stranicu i kažete što mislite o ponudi.
Ponuda DVD-a mu je loša i skupa. Na kioscima Tiska možeš dobiti 3 DVD-a za samo 19,90 kn i pritom možeš birati žanr od crtića do horrora.
Da li se to isplati dobiti gotove obrasce za izradu stranica i sve ostalo?
Ne isplati se.

franciska
11.08.2011., 19:53
Hvala ti.

red max
11.08.2011., 23:00
Možda su nekome zanimljivi feromoni koje je dotični prodavao prije par godina..:p:
Ako je ostala koja bočica viška...

http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20061127/mozaik02.asp

Zeljo25
11.08.2011., 23:21
Imam ja knjige od Frlana. Bio Sam i kupio CD kako zaradjivati na internetu. Ali ne od njega.
Ali sve je do dosta tesko i zahtjeva punoooo rada i vremena...

čvarkožder
11.08.2011., 23:39
Imam ja knjige od Frlana. Bio Sam i kupio CD kako zaradjivati na internetu. Ali ne od njega.
Ali sve je do dosta tesko i zahtjeva punoooo rada i vremena...

Zato si ti valjda odlučio ulagati u dionice (kruha bez motike, kažeš...). :p:;):biggrin:

axy
12.08.2011., 01:23
Sanjin je moj dobar poznanik vec 18 godina, siguran sam da ovo cita i ovim ga putem pozdravljam. :) Moram se pohvaliti da je svaka njegova nova knjiga prije prve prodaje meni poslana postom s posvetom.

Jos nesto. On ne prodaje maglu. Prodaje knjige. Zacudo, unutra ne pisu gluposti.

Sanjin Frlan nikome nije rekao da dize kredite u svicarcima, stovise, ljudima govori da to NE CINE.

pochetnik
12.08.2011., 02:03
Hehehe. Hvala Franceski sto me nagovorila da se vratim na caffe :) lijepo je vidjeti staru ekipu i nasmijati se prije spavanja.
Idem sanjat o 3% mjesecno uz garanciju Nigerijske vlade. Odobrila stomatoloska komora Burkine Faso a preporuca i udruga podopolagaca Bugarske :)
I to nije sve...svima koji uplate bar 10kila odmah sad, dobiju i set nozeva firme Rezi me.

Zeljo25
12.08.2011., 11:26
Zato si ti valjda odlučio ulagati u dionice (kruha bez motike, kažeš...). :p:;):biggrin:

Hehe.
Trebalo je napraviti brdo blogova i web stranice. Preko sto profila na drustvenim stranicama i uvaljivati proizvode koje reklamiras po svojim stranicama i na koje dobivas proviziju.

Malo too much :p::p:

red max
12.08.2011., 12:37
"Zamislite da ste 675 eura koje plaćate banci za stan svaki mjesec stavljali u dionički
investicijski fond s prosječnim godišnjim prinosom od 15 posto.
Nakon trideset godina plaćanja po 675,41 euro mjesečno imali biste
3,500.000 eura (slovima: tri milijuna i pet stotina tisuća). Govorimo o
eurima, ne kunama! Neoporezivo"
Financijski preporod-Sanjin Frlan

:p:

strpljivi
12.08.2011., 12:40
"Zamislite da ste 675 eura koje plaćate banci za stan svaki mjesec stavljali u dionički
investicijski fond s prosječnim godišnjim prinosom od 15 posto.
Nakon trideset godina plaćanja po 675,41 euro mjesečno imali biste
3,500.000 eura (slovima: tri milijuna i pet stotina tisuća). Govorimo o
eurima, ne kunama! Neoporezivo"
Financijski preporod-Sanjin Frlan

:p:

drugar, napiši ti meni ili taj Frlan koji fond ima takove prinose?

megdan
12.08.2011., 12:58
drugar, napiši ti meni ili taj Frlan koji fond ima takove prinose?
Nitesco-Impleo