PDA

View Full Version : Redovni troškovi za d.o.o.

nevals
24.11.2008., 03:41
Pozdrav svima,

Trebam nekoliko savjeta oko pokretanja nove firme (d.o.o.)

Dakle, pokrenuo bih firmu koja bi se isključivo bavila webom, imao bih nekoliko web servisa sa zanimljivom posjetom na mjesečnoj razini. E sad ono što mene zanima je isplativost firme i njezin redovni mjesčni trošak.

S obzirom da sam zapolsen i prijavljen u jednoj kompaniji čiji sam djelatnik, zanima me koliki je trošak moje firme u kojoj ne bi bio prijavlje jer već imam posao i koja ne bi imala stalnih zaposlenika (samo povremeni honorarni suradnici), dakle koliko ja mjesečno imam redovnih davanja za firmu koja nema zaposlenika osim mene (a ja ne moram plaćati doprinose jer sam već zaposlen drugdje).

Zanimaju me mjesečni troškovi firme bez najma prostora i knjigovođe... znači samo osnovno???

Nadam se da ste shvatili moj upit. Ako nisam bio dovoljno jasan, recite... :-)

lucius
25.11.2008., 23:10
Prvo nabaviš fikus i faks.:biggrin:

Ako nemaš troškova poslovanja (telefoni, prostor, plače, honorari itd.) ono što moraš raditi je podnositi redovna izvješća, bilance (to mora netko fizički odraditi, obično knjigovođa), onda ti preostaje godišnji porez na tvrtku koji moras platiti radio, ne radio. Moraš platiti članarinu gospodarskoj komori (55 kuna mjesečno), banci za vođenje računa za platni promet (ovisno o banci i modelu oko 100 kuna mjesečno) i još neka sitna davanja. Uglavnom, apsolutni minimum ti je 3-4 tisuće kuna godišnje.

Za sve ovo se može koristiti osnivački kapital od 20000 kuna. To može trajati par godina, a onda se istopi. :thumbsdow

mahniti
08.12.2008., 12:00
Evo konkretnog primjera:

troškovi otvaranja firme: oko 27000 kuna, od čega je osnivački kapital 21000.
najam prostora (sam sebi): 700 kn mjesečno (s PDV-om)
knjigovodstvo: 800 kn mjesečno + PDV
nešto sitno banci za razna izvješća, vođenje računa i tome slično: oko 1500 kn godišnje

plus toga ako želiš izvući lovu moraš platiti porez na dobit, 20% ako se ne varam.

novčić
13.01.2009., 14:39
pitanje,
dopuštaju li porezne vlasti knjiženje troškova korištenja automobila (gorivo, cestarine, kupnja autoguma, i t.d.) u tvrtkama koje nemaju zaposlenika?

motiv pitanju nije nikakva porezna prijevara, nego se radi o stvarnom problemu; primjerice: tvrtka se bavi bilinogojstvom na selu A udaljenom X*000 km; ja radim drugoj tvrtki u gradu B i potrebno mi je povremeno (najmanje 1xtjedno) ali tijekom cijele godine putovati u dislocirani pogon i natrag.

pozdrav

mahniti
13.01.2009., 16:10
pitanje,
dopuštaju li porezne vlasti knjiženje troškova korištenja automobila (gorivo, cestarine, kupnja autoguma, i t.d.) u tvrtkama koje nemaju zaposlenika?

motiv pitanju nije nikakva porezna prijevara, nego se radi o stvarnom problemu; primjerice: tvrtka se bavi bilinogojstvom na selu A udaljenom X*000 km; ja radim drugoj tvrtki u gradu B i potrebno mi je povremeno (najmanje 1xtjedno) ali tijekom cijele godine putovati u dislocirani pogon i natrag.

pozdrav

Ne znam da li dopuštaju ali to se radi. Nadam se bez većih problema (:. Samo ne možeš pravdati PDV za gorivo.