PDA

View Full Version : Indicators & Expert advisors

Arhangel
01.07.2008., 23:06
Samo za one koji su već nešto konkretno radili:
Želio bih da ova tema bude posvećena indikatorima i "robotima", da korisnici koji su već nešto radili sa različitim indikatorima iznesu svoja iskustva, primjedbe i komentare na račun istih...

Ja ću početi:

Daily pivot point-odličan indikator, baziran na dnevnom prosjeku proteklog dana, projekcija pivot-pointa (srednje vrijednosti),točki otpora i potpore za tekući dan.
Oni koji su nekad radili izračun pivot point-a(ako takvih uopće ima, a nadam se da ima ovdje) znaju koliko je to naporan "manualni" posao - prvo izračuni, pa precizno crtanje linija, pa kad prođe dan briši sve i drugi dan ponovo.... E sad (bar za MT4) postoji automatiziran indikator, jednom ga se postavi i zaboravi na bilo kakvo korigiranje, izračun, brisanje i sl. Točan je 100% (provjereno), i bar za tekući dan daje neke informacije koje nam mogu biti od koristi, posebno kod postavljanja naredbi "na čekanju", te određivanja T/P i S/L.
Za svaku pohvalu!:thumbsup:

Money_maker
05.07.2008., 00:33
ako netko treba, napravio sam excel tablicu koja na bazi prethodne D1 svijece izbaci PP sa R1,R2,R3 + S1,S2,S3 ( R=OTPOR, S=POTPORA )
...to bi bilo za one koji hoće provjeriti točnost indikatora...hahahah....
meni se svidja Stohastic i dosta često njega uzimam za potvrdu, uz FIBU i naravno svijeće...

Arhangel
05.07.2008., 00:46
ULTRA_TREND + MACD (of corse, pravilno setovani)...

Money_maker
05.07.2008., 19:02
daj pošalji ultra_trend i postavke...nema ih za "skinut" na MT4

Arhangel
06.07.2008., 00:05
daj pošalji ultra_trend i postavke...nema ih za "skinut" na MT4

He, he...of corse da ih nema, zato što to nije "open source" indikator...to se plaća!
P.S. Pogledaj PM!:biggrin:

jove_yu
06.07.2008., 11:55
Samo za one koji su već nešto konkretno radili:
Želio bih da ova tema bude posvećena indikatorima i "robotima", da korisnici koji su već nešto radili sa različitim indikatorima iznesu svoja iskustva, primjedbe i komentare na račun istih...

Ja ću početi:

Daily pivot point-odličan indikator, baziran na dnevnom prosjeku proteklog dana, projekcija pivot-pointa (srednje vrijednosti),točki otpora i potpore za tekući dan.
Oni koji su nekad radili izračun pivot point-a(ako takvih uopće ima, a nadam se da ima ovdje) znaju koliko je to naporan "manualni" posao - prvo izračuni, pa precizno crtanje linija, pa kad prođe dan briši sve i drugi dan ponovo.... E sad (bar za MT4) postoji automatiziran indikator, jednom ga se postavi i zaboravi na bilo kakvo korigiranje, izračun, brisanje i sl. Točan je 100% (provjereno), i bar za tekući dan daje neke informacije koje nam mogu biti od koristi, posebno kod postavljanja naredbi "na čekanju", te određivanja T/P i S/L.

He, he...of corse da ih nema, zato što to nije "open source" indikator...to se plaća!
P.S. Pogledaj PM!:biggrin:

Evo nesto bolje od gorenavedenih indikatora, update svaki 10-15 minuta i naravno no charge. Time frame 30min-1hour-4hour-daily-weekly-monthly

http://www.actionforex.com/technical-analysis/pivot-points/pivot-points-summary-200603205734/

jadran
09.07.2008., 00:14
dečki

od pivota se nećete obogatiti. Nekad radi nekad je apsolutno beskoristan. Sad ti vidi kad će koje

newdigital
26.08.2008., 04:43
Koristite ove indikatore kod trgovanja. To je ono što funkcionira. Kad probate vidite da jednostavno funkcionira. Koristite M15 za Metatrader ili H1 za bolji ulaz sa manje "šuma".
-3 EMA (Exponential Moving Average)

- 34 SMA (Simple Moving Average)

- CCI 34

newdigital
26.08.2008., 04:45
Zašto ove postavke?

CCI indikator je jasan i točan za ulazak i izlazak iz tradea te 34 variabilni Fibornacci broj je odličan za postizanje dobrog profita (barem 10 pipseva) sa vrlo niskim postotkom loših signalnih indikacija te dobro pokazuje vrijeme za SL (stop loss-a) tj. točku ograničenja eventualnog gubitka trgovanja.

3 EMA je uvijek blizu trenutne cijene te nije daleko od točke kasnijeg ulaska u trede. Nije kao 5 EMA i 8 EMA varijable, EMA 3 pomaže za postavljanje ograničenja gubitka (SL) kada se cijena
vrati prema 34 SMA.

ULAZNA STRATEGIJA
- 3 EMA se presiječe sa 34 Sma ( Sinhronizirana sa CCI 34 koji presječe nivo nula )
[ ulaz sa CCI koji inicira prelazak nivoa nula (0) iz razloga jer je CCI idikator savršen za otkrivanje smjera u kojem će cijena krenuti ]

IZLAZNA STRATEGIJA
Ista kao i ulazna, 3EMA se presiječe sa 34 Sma ( Sinhronizirana sa CCI 34 koji presječe nivo nula )
[ izlaz sa CCI koji inicira prelazak nivoa nula (0) iz razloga jer je CCI idikator savršen za otkrivanje smjera u kojem će cijena krenuti ]

OGRANIČENJE GUBITKA (SL-Stop Loss):

Stop loss biti će signaliziran kada se 3 EMA vrati prema 34 SMA, ( Sinhronizirana sa CCI 34 koji presječe nivo nula )
[ izlaz sa CCI koji inicira prelazak nivoa nula (0) iz razloga jer je CCI idikator savršen za otkrivanje smjera u kojem će cijena krenuti ]

NASTAVAK I ODLUKA:

1 – Pročitajte vijesti dan prije ( ako niste iskusni “news trader” ne trgujte u vrijeme objava vijesti)

2 – Odaberite vrijeme u kojem čete trgovati za svaki valutni par koji namjeravate trgovati

3 – Osmotrite mugučnosti i potencijal tržišta u periodu vremena kad mislite trgovati

Odaberite ono najbolje vrijeme za trgovanje-pretpostavite ga

4 – Čekajte ulazni signal i poštujte sva pravila navedena gore

ODABIR VRAMENSKOG GRAFA (timeframe)

Ova strategija se može koristiti u M15 vremenskom grafu ( za početnike skalpiranjem valutnog para sa malim početnim depozitom računa te malim rizikom
eventualnog gubitka depozita ) a veći vremenski grafovi kao H1 daju veće profite i točnije signalizacije na grafikonu (više uspjeha i manje lažnih gubitaka )

NAPOMENA:

Budite disciplinirani u izvršavanju svih pravila, inače čete gubiti. Nemojte forsirati
broj ulazaka u trade ako Vam tržište ne daje uvjete za to. Čekajte pravi trenutak.

jerryns
08.11.2008., 09:03
FerruFx_Multi_info+_light_chart_v1.1-Ndisc

Koristim ga par dana, interesantan je i delimicno jednostavan u kobinaciji sa ostalima,
Jasno pokazuje trenutu sttistiku u procentima i za 1 dan doneo mi je oko 250 pipiva na nekoligo ulaganja i visinama ulganja, radio sam sa ulozima 0.1 , 0.2 pa i 0.5
Kako sam skontao kada su procenti ne vise od 30% na prema 70% iliobrnuto onda vreti uci u smeru u kom pokazuje.
Takodje ima nekih gomilu projki koje ja jos ne znam, ali naucicu ih.

magix
18.11.2008., 16:02
može mala pomoć.

može li me netko uputiti kako da postavim DMA na manje timeframove. hvala