PDA

View Full Version : Jel neko već probao...

ant3000
14.06.2008., 09:52
Tip tvrdi da ima sitem za automatsko trejdanje, otvaranje i zatvaranje pozicija, itd... i da mu je postotak uspješnosti 96% u zadnjih 9 godina...:eek:

Da ne nabrajam ovdje previše, skoknite do http://www.fxnow.info da vidite o čemu govorim....

Da li ima koga među vama koji ovo koriste da malo opišu kako taj sistem realno funkcionira i koji su stvarni rezultati tog sistema...:mad:

Zvuči predobro da bi bilo istinito, pa sam odma (pre)oprezan...:biggrin:.

jadran
16.06.2008., 11:39
zašto bi bilo predobro, predobro bi bilo da piše 100%, a on je ipak 'korektan' pa je malo smanjio dojam, heheh haha

No ozbiljno, kako je forex sve popularniji pojavljuje se sve više nadobudnih koji traže naivce da im uvale nekakav nedorečeni forex sistem napravljen po općemarketinškim principima (tj. pošalji 1000 emailova za bilo koji proizvod ili uslugu, 1-2% ljudi se po statistici zakači). To je to uglavnom.

Ali da budemo korektni, ovu navedenu zaradu od 200% ostvarenu u 3 tjedna nije nemoguće ostvariti, ali u strogo kontroliranim uvjetima. Strogo kontrolirani uvjeti su da trguje (daytrading) iskusni profesionalac uz veliku disciplinu i riskira veliki postotak pologa po trgovini. To znači da takvo trgovanje zbog visokog rizika dolazi u obzir samo kraći period i uz mali polog (1000 do recimo 3000 EUR), pa imatelja neće previše pogoditi potpuni gubitak.

Ali uvjet je da trader sam diskreciono trguje (tj. sam donosi odluke), ovo o automatskim trgovinama je vrlo naivno :)

Arhangel
17.06.2008., 10:32
http://www.mojnovac.net/forumi/showthread.php?t=3954&page=5

Mlaky
21.07.2008., 17:07
Daj Bože da je tako... Nemam nikakva iskustva u automatskom trejdanju... Držao sam se one stare: bolje naučiti pecati, nego da ti netko lovi ribu svaki dan da bi preživio... :biggrin:

Bavim se FX-om nekoliko mjeseci i na pozitivnoj sam nuli... Što je prema nekim istraživanjima i više nego uspješno...

Naime, pročitao sam jednu analizu u kojoj manje od 20% ljudi koji "igraju" FX zarađuje... Svi ostali "puše"...

To su moja iskustva - za sad... Kao što rekoh, daj bože da se varam... :biggrin:

o2008
22.07.2008., 18:27
.info sve govori da je malo ozbiljniji kupio bi .com domen hheh

o2008
22.07.2008., 18:28
I da ne zaboravim napomenuti da takvi sistemi ne postoje. Ljudi koji vjeruju u takve stvari su najblaže rečeno naivni.

Arhangel
22.07.2008., 18:30
I da ne zaboravim napomenuti da takvi sistemi ne postoje. Ljudi koji vjeruju u takve stvari su najblaže rečeno naivni.

A jeste li testirali ovakvo što, ili "lupate" ha? :eek:

Mlaky
23.07.2008., 11:22
Nije da lupam... Samo, kao što rekoh - nisam s tim imao još iskustva pa me zbilja interesira kako to radi... Te da li što je najvažnije - radi "isplativo".

Kakva su tvoja iskustva?
Dugo koristiš Expert Advisore?
Na real accountu?
Ako nije tajna, kakve transakcoje otvaraš? Koji je rang veličine transakcija (0.1 lot, 1 lot, 2 ili više...) ?
I ono najvažnije, koji ti je postotak "hit"-a za sad?

o2008
23.07.2008., 17:34
A jeste li testirali ovakvo što, ili "lupate" ha? :eek:

Ne kažem da je takav sistem nemoguće napraviti.

Da si kojim slučajem napravio sličan auto-sistem, da li bi ga prodavao???

Ne vidim nikakvu logiku da neko prodaje sistem koji mu donosi konstatntan plus. Hajde i da postoji takav čovjek, nije mi jasno zašto da troši vrijeme na takve stranice kada može da vozi skupi sportski automobil, jedri, skija, ljetuje, putuje po svijetu...

Ako pronađeš automatizovani sistem koji će ti mjesečno praviti 100 pipova (u prosjeku) ti si bogat čovjek (čitaj milioner). I sad se tu nađe neki pametnjaković koji kupi .info domen i sklepa stranicu, i ja bih sad treba da mu vjerujem.

Nikad nisam probao niti jedan takav sistem, niti imam namjeru :)

o2008
23.07.2008., 17:40
Evo pogledao sam njegov web sajt, pogledajte affilate reklame + google adsense za pretraživanje. Čovjek živi od prodavanja rekalama i sistema :D
Nije se udostojio niti da sastavi neki pošten logo za svoj sajt ili sistem, postoje dva razloga za to nema smisla za dizajnom i obradom grafike ili nema novaca da plati 300-400$ da mu naprave dobar logo ;)

Već sam napisao u prvom postu sve vam govori .info domena. Vlasnik sam uspješnog domaćeg i stranog sajta i znam kako stvari funkcionišu (profesionalna deformacija), čim pogledam sajt znam koliko je truda uloženo, koliko dugo radi, koji su mu ciljevi, koliko zarađuje itd

Arhangel
23.07.2008., 18:19
Nemam ništa protiv skepticizma...ni sam automatizirane sisteme ne koristim kao osnovni alat(a imam ih bar 80)...uglavnom ih testiram na manjim LIVE accountima(na demo je samo gubitak vremena)...informatičar sam po zanimanju i izradom web i wap design-a se profesionalno bavim, tako da jako dobro znam sve o domenama:biggrin:....a FX autopilot za sada odlično radi i donosi profit, što ne znači da će raditi za par mjeseci ili godina...have fun!:thumbsup:

broker975fx
24.07.2008., 00:33
Testiram autopilota nekih dve nedelje i evo mog skromnog iskustava,
Iako postoje bezbroj sličnih sistema na netu imam utisak da su se na tržištu izdvojila dva a to su FAPS, forex auto pilot i Forex killer. Pored svakako agresivnog marketinga izgleda da ova dva proizvoda imaju određenu vrednost što su mnogobrojni testovi i pokazali. Autopilot namenjen je isključivo MT4 i za razliku od killera potpuno samostalno trguje. Po uputstvu koristi se na minutnom grafu i to na EUR/USD, mada vidim da ga koriste i na drugim parovima sa različitim time frem. U savakom trenutku postoji mogućnost setovanja niza parametara od kojih su neki svima poznati kao što su TP, SL, max lot a neki su na nivou alhemije poput aaa i bbb (po uputstvu bi trebalo ostaviti po difoltu). Startovao sam demo 10.07, postavio SL na visokoh 85pipseva (koji po difoltu ne postoji već program na kraju meseca zatvara automacki sve pozicije????) i sa fabričkim setom i jednim lotom za 4 dana napravio neverovatnih 46%. 13 trejdova od kojih samo jedan gubitak (jedan ali vredan od 85 p). Uslovi na tržištu su bili relativno mirni uz blagi long, EUR testirao novi high i gubitnička pozicija je upravo odbijanje od novi high, u realnim uslovima po tim cenama bi ga svakako isključivao. Već tada mi je postalo jasno da i pored automatizacije je potrebno vršiti umerene korekcije i provere da treba naći neki miks ali ga ipak puštati da odradi zacrtano. Takođe izuzetno je bitno setovanje i na ovome treba raditi, odnosno isprobati više varijanti. U toku rada više puta je imao lep gubitak ali je trejd ipak zatvarao pozitivno. Od 15.07. lot sam sveo na 0,5 a SL na 45. rezultat do danas 12 trejdova, (uglavnom long) od kojih 4 negativna i ukupni gubitak od oko 14% ukupnog računa. Sad sam se malo pogubio pošto sam u međuvremenu otvorio još 4 demo kod različitih brokera i sa ratličitim setovanjem (onoga što znam šta je od parametara) manje više rezultati na demo računu za sada i nisu neki a u beck testovima najbolje rezultate u zadnjih mesec dana sam dobijao kada sam povećavao TP na 25 a SL na oko 40. Ono što sam ja do sada video je da program pravi masu uspešnih trejdova ali kada napravi gubitak onda to zaista boli. Realno je ovo još uvek kratak period za nešto zaključiti, što se mene lično tiče prvi put sam se primio na ovako nešto i ovo posmatram samo kao deo škole. Nadam se da vas nisam smorio a ako je neko od iskusnijih nešto isprbavao sa setingom bilo bi lepo da nam napiše kakva su iskustva.

Arhangel
24.07.2008., 01:34
Testiram autopilota nekih dve nedelje i evo mog skromnog iskustava,
Iako postoje bezbroj sličnih sistema na netu imam utisak da su se na tržištu izdvojila dva a to su FAPS, forex auto pilot i Forex killer. Pored svakako agresivnog marketinga izgleda da ova dva proizvoda imaju određenu vrednost što su mnogobrojni testovi i pokazali. Autopilot namenjen je isključivo MT4 i za razliku od killera potpuno samostalno trguje. Po uputstvu koristi se na minutnom grafu i to na EUR/USD, mada vidim da ga koriste i na drugim parovima sa različitim time frem. U savakom trenutku postoji mogućnost setovanja niza parametara od kojih su neki svima poznati kao što su TP, SL, max lot a neki su na nivou alhemije poput aaa i bbb (po uputstvu bi trebalo ostaviti po difoltu). Startovao sam demo 10.07, postavio SL na visokoh 85pipseva (koji po difoltu ne postoji već program na kraju meseca zatvara automacki sve pozicije????) i sa fabričkim setom i jednim lotom za 4 dana napravio neverovatnih 46%. 13 trejdova od kojih samo jedan gubitak (jedan ali vredan od 85 p). Uslovi na tržištu su bili relativno mirni uz blagi long, EUR testirao novi high i gubitnička pozicija je upravo odbijanje od novi high, u realnim uslovima po tim cenama bi ga svakako isključivao. Već tada mi je postalo jasno da i pored automatizacije je potrebno vršiti umerene korekcije i provere da treba naći neki miks ali ga ipak puštati da odradi zacrtano. Takođe izuzetno je bitno setovanje i na ovome treba raditi, odnosno isprobati više varijanti. U toku rada više puta je imao lep gubitak ali je trejd ipak zatvarao pozitivno. Od 15.07. lot sam sveo na 0,5 a SL na 45. rezultat do danas 12 trejdova, (uglavnom long) od kojih 4 negativna i ukupni gubitak od oko 14% ukupnog računa. Sad sam se malo pogubio pošto sam u međuvremenu otvorio još 4 demo kod različitih brokera i sa ratličitim setovanjem (onoga što znam šta je od parametara) manje više rezultati na demo računu za sada i nisu neki a u beck testovima najbolje rezultate u zadnjih mesec dana sam dobijao kada sam povećavao TP na 25 a SL na oko 40. Ono što sam ja do sada video je da program pravi masu uspešnih trejdova ali kada napravi gubitak onda to zaista boli. Realno je ovo još uvek kratak period za nešto zaključiti, što se mene lično tiče prvi put sam se primio na ovako nešto i ovo posmatram samo kao deo škole. Nadam se da vas nisam smorio a ako je neko od iskusnijih nešto isprbavao sa setingom bilo bi lepo da nam napiše kakva su iskustva.

A hvala?:biggrin:

broker975fx
24.07.2008., 02:01
Hvala kralju, čim ponovo budem imao priliku da budem u ZG idemo na onu hobotnicu ispod sača sa krompirima.

Arhangel
24.07.2008., 12:58
:cugeri:

Mlaky
24.07.2008., 15:05
Vidim da se po topicima piše općenito o FAP, no ono što ja imam (što sam uspio nabaviti i isprobati) je ZIP s nekih 10-tak različitih advisora. Isprobao sam ih nekoliko (u zbilja kratkom vremenu - tjedan dana), i razlike između njih su nebo i zemlja.

Iskustva

Pozitivna s IntraDayKingAdvisorom (5 transakcije i sve u plusu). Izuzetno negativna s ProfitStream Advisorom koji je nakon nekoliko OK transakcija otvorio 3 nove i dozvolio im "minus" od nevjerojatnih 180 pipseva po svakoj... Da ne govorim da bi i dalje bile otvorene da ih ručno nisam zatvorio...

Tako da zbilja mislim da ne bi bilo loše da kada razgovaramo o FAP-u napišete konkretno na koji njegov advisor mislite...

broker975fx
24.07.2008., 23:19
Sve sto sam napisao vezano je za Forex autopilota Marcus B. Leary

Mlaky
24.07.2008., 23:53
Sve sto sam napisao vezano je za Forex autopilota Marcus B. Leary

Da, to mi je jasno. No u mojem FAP "pack"-u koji sam uspio nabaviti se nalazi 9 različitih advisora i 1 indikator.

Kada sam pisao onaj post gore, mislio sam da bi bilo dobro da se koncentriramo na konkretne postavke pojedinog advisora u FAP paketu.

Nadam se da sam sad bio dovoljno jasan... :biggrin:

broker975fx
25.07.2008., 11:18
Da, to mi je jasno. No u mojem FAP "pack"-u koji sam uspio nabaviti se nalazi 9 različitih advisora i 1 indikator.

Kada sam pisao onaj post gore, mislio sam da bi bilo dobro da se koncentriramo na konkretne postavke pojedinog advisora u FAP paketu.

Nadam se da sam sad bio dovoljno jasan... :biggrin:

Auto pilot je jedan a ostali advisori su uglavnom upakovani kao bonus uz još po koji indikator (recimo ultra trend). Različiti distributeri FX autopilota da bi te stimulisali da kod njih naručiš program pored njega pakuju i neke druge advisore. Znači čisti marketing.

Mlaky
25.07.2008., 12:15
Aha... E, onda očito imam samo te "bonuse", a zapravo nemam Autopilota. :(

Arhangel
25.07.2008., 12:35
Aha... E, onda očito imam samo te "bonuse", a zapravo nemam Autopilota. :(

Sad imaš:thumbsup: Samo tako nastavi!:)

PepiFX
25.07.2008., 16:42
I ja sam skinuo samo bonus advisore bez Autopilota ,pa ako nije problem da mi netko pošalje i Autopilota :confused: volio bih ga isprobati.
U tom paketu koji sam skinuo nalazi se i Ultra trend indikator ,da li ga je netko koristio i kakva su iskustva?

webworker
25.07.2008., 17:27
I ja sam skinuo samo bonus advisore bez Autopilota ,pa ako nije problem da mi netko pošalje i Autopilota :confused: volio bih ga isprobati.
U tom paketu koji sam skinuo nalazi se i Ultra trend indikator ,da li ga je netko koristio i kakva su iskustva?

Imam ja najnoviju verziju, pa mi pošalji kakvu adresu da ga prikačim.

broker975fx
25.07.2008., 23:20
Evo nekog preliminarnog rezultata na dva rzličita računa sa uključenim Autopilotom za ovu nedelju, prvi setovan fabrički(bez SL) sa smanjenim lotom na 0,5 drugi isto samo stavljen SL na 45 p. Počeću od drugog jer za njega sam siguran da ga nisam dirao cele nedelje. 19 zatvorena trejda 11 uspešnih. Za nedelju dana ukupno zaradio 1095$ a izgubio 1885$, znači PL-790$. Trenutno je u longu na par pipseva plusa, znači zanemarljivo za rezultat. Račun bez SP je još luđi. Samo dve pozicije od kojih jedna zatvorena sa 20 pipseva ili 100$ plusa a u drugoj je na trenutno -561$. Kako se mesec bliži kraju ova pozicija će automacki biti zatvorena. U ovom momentu kada bi je zatvorio nedelja bi bila okončana sa - od 461$. U istovreme na trećem računu gde sam samostalno radio i slepo se držao unapred zacrtane strategije uz max rizikovanje 2% kapitala uz max ulaz sekvencijalno sa max 0,3 lota. sada sam na -20$. Sve u svemu i dalje ne postizem neki rezultat sa autopilotom, cak sta vise sve brze i brze topi racun. Kada sam poceo radio sam sa 1 lotom i u tom prvom periodu stvarno napravi nešto. Svestan sam da je ovo još uvek kratak period za bilo šta zaključiti pa nastavljam sa testovima. Ako ima nekog od ekipe ko ga testira ili tek počinje da se zeza sa ovim bilo bi dobro da vidimo kako će raditi narednih dana.

Mlaky
28.07.2008., 17:40
Znam da je ForexAutoPilot rađen i da najbolje radi za M1.

Da li to znači da ako imam aktivan graf na recimo M15, FAP računa i radi strategiju za to vremensko razdoblje ili je M1 napomenut samo zbog toga da bi se to vremensko razdoblje koristilo u Strategy Testeru?

ant3000
28.07.2008., 19:45
Evo nekog preliminarnog rezultata na dva rzličita računa sa uključenim Autopilotom za ovu nedelju, prvi setovan fabrički(bez SL) sa smanjenim lotom na 0,5 drugi isto samo stavljen SL na 45 p. Počeću od drugog jer za njega sam siguran da ga nisam dirao cele nedelje. 19 zatvorena trejda 11 uspešnih. Za nedelju dana ukupno zaradio 1095$ a izgubio 1885$, znači PL-790$. Trenutno je u longu na par pipseva plusa, znači zanemarljivo za rezultat. Račun bez SP je još luđi. Samo dve pozicije od kojih jedna zatvorena sa 20 pipseva ili 100$ plusa a u drugoj je na trenutno -561$. Kako se mesec bliži kraju ova pozicija će automacki biti zatvorena. U ovom momentu kada bi je zatvorio nedelja bi bila okončana sa - od 461$. U istovreme na trećem računu gde sam samostalno radio i slepo se držao unapred zacrtane strategije uz max rizikovanje 2% kapitala uz max ulaz sekvencijalno sa max 0,3 lota. sada sam na -20$. Sve u svemu i dalje ne postizem neki rezultat sa autopilotom, cak sta vise sve brze i brze topi racun. Kada sam poceo radio sam sa 1 lotom i u tom prvom periodu stvarno napravi nešto. Svestan sam da je ovo još uvek kratak period za bilo šta zaključiti pa nastavljam sa testovima. Ako ima nekog od ekipe ko ga testira ili tek počinje da se zeza sa ovim bilo bi dobro da vidimo kako će raditi narednih dana.

Jel se može FAPu zadati da drži pozicije otvorenima i nakon isteka mjeseca, odnosno kad bude kraj mjeseca da ih ne zatvara automatski?

broker975fx
28.07.2008., 22:22
Jel se može FAPu zadati da drži pozicije otvorenima i nakon isteka mjeseca, odnosno kad bude kraj mjeseca da ih ne zatvara automatski?

Kolko znam mislim da ne moze. Pošto nema stop to je kao zaštita da te neubije baš skroz. Videću 31.07 kako to izgleda.

ant3000
10.08.2008., 00:38
Kolko znam mislim da ne moze. Pošto nema stop to je kao zaštita da te neubije baš skroz. Videću 31.07 kako to izgleda.

Kakva je "slika" bila 31.7.? Any good?

broker975fx
10.08.2008., 18:23
Kakva je "slika" bila 31.7.? Any good?
Pozdrav,
Slika 31.7 za jedan račun je bila ravna finasijskoj katastrofi:eek:.
Trejd koji je započet pre 25.07, 31.07 je automacki zatvoren sa velikim gubitkom od preko 300p. Ovde se mora napomenuti da je korišćen fabrički seting, znači bez SL. Iako je procenat uspešnih trejdova zaista velik nekoliko loših je račun praktično svelo na nekih 50% početne vrednosti. Za test sam koristio i drugi račun na kome sam za SL stavio 45, uz sve ostalo standarno podešavanje. Trejdovano u periodu od 01.07. do 5.08. bez gašenja računara. Ovde je rezultat u znatnoj meri drugačiji. Napravljeno je 54 trejda od kojih je 16 zatvoreno sa gubitkom. 38 dobitnih trejdova je generisalo 760p dok je 16 neuspešnih donelo gubitak od 720p, pa je rezultat 40p profita. Znači generalno rezultati i nisu nešto očaravajući. Definitivno deluje da ima potencijala ali uz određeno setovanje što predstavlja sizifov posao bez bilo kakve garancije da će određeni set i u budućnosti dati dobar rezultat. Verujem da je autor programa za sebe i svoje bliske prijatelje ima setove koje znatno bolje rade. Kako god meni je ovo dosta značilo a još jednom se vrlo plastično video značaj MM kao i odnos RR. Još jedna stvar koja je užasno nervira i koju ne mogu da shvatim je trgovanje na M1 a ostajanje u pozicijama i po nekoliko dana. Takođe dosta puta se dešavalo da se iz povećeg minusa tržište okrene i onda zakači TP i na taj način se dođe do dobrog trejda što i nije baš najsrećnije rešenje:(

Kako god i dalje mi deluje da ima mesa i da vredi istraživati makar na kraju shvatio da je najbolje da se useje u svoje kljuse:biggrin:

webworker
10.08.2008., 21:23
Otvoren je i klub vjernih obožavatelja AutoPilota, gdje možete saznati, kako sa AutoPilotom zaraditi milion $ u 2 godine.
http://fap-winner.com/
Naravno....upad se plaća.

Grigorijevic
07.02.2009., 20:42
Otvoren je i klub vjernih obožavatelja AutoPilota, gdje možete saznati, kako sa AutoPilotom zaraditi milion $ u 2 godine.
http://fap-winner.com/
Naravno....upad se plaća.

Baš sam čitao o ovom autopilotu na FPA..pravo su ga oblatili bivši članovi.. Uglavnom glavna poanta kritičara je da će po cjeni od 599$ godišnje za članstvo i korištenje ovog pilota..prodavatelj unutar dvije godine sigurno inkasirat spomenuti miliončić.. Pilotić je navodno praktično uništio dva javna mini računa..te je vlasnik stranice počeo ručno skalpitat pojedine trgovine..no kako nije baš vješt u tome još je više zagulio račune.. Ovaj pilot ima stop/loss na 500 pipova što je u svakom slučaju pretjerano..a limit mu je dvadeset pipova..jedna loša trgovina uništi 25 dobrih..

cubalibre
27.05.2009., 05:16
Prijatelji dajte neki link za download nekih robota ili ako imate te o kojima govorite... hvala

ant3000
24.06.2009., 12:00
Prijatelji dajte neki link za download nekih robota ili ako imate te o kojima govorite... hvala

Idi na prilagođenu tražilicu za pretraživanje fajlova Kalimero Search (http://www.kalimeroonline.com/rapidshare_search/Rapidshare_search.asp). Upiši ime robota koji te zanima i kad dobiješ rezultate pretrage, ako ti nisu dosta filtrirani, klikaj na bilo koji od linkova unutar prozora "Refine Search" i nešto će već iskrsnuti. :biggrin:

Fenomenalno korisno za pretraživanje i bilo kojih drugih vrsta fajlova, tj. linkova na fajlove koji se nalaze razbacani na poznatim servisima za sheranje (da ih ne reklamiram sad ovdje). :thumbsup:

My 2 cents...