PDA

View Full Version : Najgluplja pitanja u vezi Forexa

Dilala
01.06.2008., 12:18
Kao što i naslov kaže - postavit ću vama znalcima najgluplja pitanja pa me nemojte ismijavati (bar ne javno) i odgovorite mi jer ko će drugi?
Ja sam se ulogirala na ovaj forex - www.easy-forex.com

1. Da li je to jedan jedini forex, postoji li još koje tržište ili je to to?
2. Pokušavam trejdati na suho (da vidim otprilike kako to ide) - bez da uplatim, međutim niš se ne događa, ja odaberem sve iznose, valute - idem na go freez i onda stisnem trade i niš se ne događa, da li se može trejdati za probu bez love ili mi ne da to?
3. Koliko je vama vremena trebalo da uđete u to i shvatite kako to sve funkcionira?
4 Da li ste što zaradili?

Molim vas da mi odgovorite na najgluplja pitanja.

geene
01.06.2008., 13:17
Ne razumijem zašto to smatraš najglupljim pitanjima. Nema to veze sa glupošću...možda lijenost, no nije bitno..ljudi su navikli što je lakše moguće dolaziti do informacija.

Prije svega trebaš biti svjesna činjenice da je pojam forex vezan uz globalno ' tržište '.
Još ne tako davno njime su dominirale samo banke i veći institucionalni ulagači, a evo sad se pruža prilika i onima koji to nisu.
www.easy-forex.com
www.oanda.com
www.fxcm.com

da ne duljim...proguglaj ' forex demo ' i ima toga k'o u priči. Svi oni pružaju samo ' uslugu ' da trguješ preko njih tj. njihove platforme i računa otvorenog kod njih. Pojednostavljeno rečeno. Nema potrebe komplicirati stvari daljnjim informacijama, jer najbolje je ( što se mene tiče ) kad se primiš toga, odgovore tražiti kako nailaze pitanja npr. kamatne stope centralnih banaka, metode rada, upravljanje novcem ( mm )...jer svaka greška učinjena na demo verziji neće ti učiniti ništa loše.
Stvar je u tome da upravo zato ' učenje ' na demo verziji traje dugo. Osobno kao primjereno razdoblje smatram 3-4 godine ( ne zaboravi da bilo kakvo fakultetsko obrazovanje traje minimalno toliko ) jer informacija ima jako puno.
Znam, neki će reći isprobavaj mjesec-dva i kreni za pravo. Stavi par stotina eura i osjeti adrenalin. To mi i nema previše smisla dok ne znaš osnove, a za mjesec dana nema šanse da ih naučiš, a kamoli da stekneš kontrolu nad naučenim.
Jednog dana kad naučiš ' većinu ' toga onda kreneš za pravo, no tada znaj da psihološki efekt stvarnog trgovanja + adrenalin režu znanje na pola...nemaš takvog iskustva pa se to smatra i normalnim. Većina iskusnih kaže da je to unaprijed izgubljena lova, no tada nisi prisutna zbog love već da ' osjetiš ' kao tržište diše i kako se ti nosiš sa situacijom.
Nakon što je i to prošlo i jednog dana dođeš do iskustva, znanja, kontrole i strategije koju ćeš primjenjivati počet će dolaziti i novac, no zaboravi na ogromne cifre osobito sa početnim ulogom od par stotina eura. Gledano u postocima, moguće je ostvarivati xx prinos, no rijetki su oni kojima to uspije, a pogotovo na duže staze. Jedan od osnovnih razloga je pokušavanje nadigravanja sa tržištem ( uz ostalo ), jer nije na tebi da predvidiš kamo tržište ide, već da reagiraš nakon što uočiš jasno definiran smjer.

Sažetak:

1. Odvoji vrijeme na učenje i uloži novac u obrazovanje. Kad stekneš neke osnove uplati i neke tečajeve kako bi poboljšala nedostatke i usvojila nova znanja.
2. Otvori demo račun tj. isprobavaj ih sve dok ne naiđeš na platformu koja ti najviše odgovara ( uočit ćeš s vremenom ). Trguj sa iznosima koji su ti dostupni i u realnosti da ti veliki iznosi ne udare u glavu.
3. Kreni sa ' trgovanjem ' i primjenjuj znanje tj. traži strategiju koja ti najviše odgovara i drži se toga. Bilježi svaki trenutak gdje je nastao propust i iz kojeg razloga, a isto tako iz kojeg razloga si ušla u ' trejd '. ( vodi dnevnik ) i sačuvaj slike situacija pri kojima si napravila trejd.
4. Analiziraj ' trejd ' i vidi da li je postajala i druga opcija( e ).
5. Kreni sa sakupljanjem informacija o paru koji ti je na oku tj. tu dolazi onaj kompleksniji do priče...stavovi analitičara, makroekonomija, tekuće vijesti, pozicije institucionalnih igrača...
6. Ne uzimaj sakupljene podatke ' zdravo za gotovo '.
7. Ne očajavaj kad si izgubila, ako si zauzvrat nešto naučila.
8. Kad vjeruješ da si spremna, kreni u stvarni svijet, no budi isto tako spremna na veoma jaki šamar koji te čeka u tom trenutku.
9. Ne primjenjuj veliku polugu.
10. Drži se naučenog, no isto tako ne zanemaruj u potpunost ' osjećaj ' , jer do ovog trenutka je ipak prošlo par godina i neko iskustvo već imaš.

Evo, ukratko i površno...nisam još krenuo za pravo, no imam strpljenja.
Sve će doći na svoje. Novac me čeka...neće on nigdje....već me može vidjeti kako dolazim.:)

el_flojd
02.06.2008., 19:48
2. Pokušavam trejdati na suho (da vidim otprilike kako to ide) - bez da uplatim, međutim niš se ne događa, ja odaberem sve iznose, valute - idem na go freez i onda stisnem trade i niš se ne događa, da li se može trejdati za probu bez love ili mi ne da to?
[

kodnjih nema demo accounta, dakle to ti je samo da vidiš kako platforma izgleda. dok ne uplatiš, nema trejdanja. no oni su među nepovoljnijim brokerima, imaju dosta visok spread na malim računima.
probaj gft ili fxcm ili oanda....
pozdrav

birkoff
13.06.2008., 15:15
Kao što i naslov kaže - postavit ću vama znalcima najgluplja pitanja pa me nemojte ismijavati (bar ne javno) i odgovorite mi jer ko će drugi?
Ja sam se ulogirala na ovaj forex - www.easy-forex.com

1. Da li je to jedan jedini forex, postoji li još koje tržište ili je to to?
3. Koliko je vama vremena trebalo da uđete u to i shvatite kako to sve funkcionira?
4 Da li ste što zaradili?

Molim vas da mi odgovorite na najgluplja pitanja.

imaš nekolio platformi. Ja sam probao Metatrader MT4 i FXsol. Metatreader je dosta raširen, jednostavan je za rad i ima dosta brokera koji ga koriste, tako da sa istom pklatformom možeš kasnije odabrati brokera koji ti najviše odgovara.

Moj prijedlog za demo je NortFinanze jer ne gase demo i možeš ga dugo držati dok ne naučiš. Možda je MT4 u prednosti ispred drugih platformi jer ima ogromnu bazu indikatora i raznih progreama. Kažem samo možda, jer za pravu trgovinu je dovoljno nekoliko osnovnih koje imaju sve platforme.

Moja je preporuka svakako knjige i učiti. Zarada dolazi kasnije. O tome sam nešto napisao na onoj velikoj temi o forexu.

Mlaky
21.07.2008., 17:11
Preporučio bih ti svakako odabir brokera koji podržava MT4 platformu budući da je vrlo raširena i za nju postoji mnogo već razvijenih indikatora i expert advisors-a...

To je vrlo važno, pogotovo ako si početnik u tome...

No, ne zaboravi... Nema zalijetanja u FX-u... Navodno samo 20% ljudi na tome zarađuje... Svi ostali "puše"...