PDA

View Full Version : Neizdan račun

Perka2
25.02.2008., 09:47
Pozdrav svima!

Zanima me što se događa u slučaju da se sad otkrije kako u 2004 jedan račun nije bio izdan? Dakle, usluga je pružena, plaćeno je po ponudi, ali račun nije bio napisan.

Kako to ispraviti?

Osobno, nije mi jasno kako su knjigovodstav s obje strane zaključila tu godinu, ali eto, dogodilo se ....

Puno hvala!

ZvoneX
25.02.2008., 13:00
pa jel ti iznos uveden u primitke i jesi na njega platio PDV?
pa kak to da taj koji ti je uplatio nije tražio račun?
btw. mjenjaj knjigovođu. imam i ja takvog al mi rodbina :)

Gogosh
25.02.2008., 15:26
Moram priznati da sam i ja raskinuo ugovor sa knjigovodjom. Bio sam daleko i nisam imao svakodnevni uvid u knjige, a on me nije izvjestavao. Kad je zapelo u poreznoj, kap je prelila casu. Ispostavilo se da porezna duguje meni duplo vise nego ja njoj... a sa poreznom nije za igrati se...

Online trader
25.02.2008., 16:01
Pozdrav svima!

Zanima me što se događa u slučaju da se sad otkrije kako u 2004 jedan račun nije bio izdan? Dakle, usluga je pružena, plaćeno je po ponudi, ali račun nije bio napisan.

Kako to ispraviti?

Osobno, nije mi jasno kako su knjigovodstav s obje strane zaključila tu godinu, ali eto, dogodilo se ....

Puno hvala!

Jesi firma ili obrt?
Jesi li u sustavu PDV-a ili nisi?
Jesi li ti pružio uslugu ili je usluga tebi pružena?
Pozdrav.

PeppermintPatty
26.02.2008., 10:02
Ako je plaćen onda je vjerojatno negdje i proknjižen po izvodu.
Ako je proknjižen onda je vjerojatno i obračunati PDV.
Ako je u pitanju samo račun a sve je uredno proknjiženo, tada ne bi trebao biti veliki problem napisati račun i priložiti u knjigu IRA uz obrazloženje, a istovremeno i kontaktirati kupca, koji, ako nije priznao PDV po tom računu može naknakdno.

ZvoneX
28.02.2008., 14:01
očizo ga ne zanima bas sta sad napravit

lider
01.03.2008., 22:06
Onaj tko nije izdao račun mora ga sada izdati, a za cijelom razdoblje od dana isporuke robe, odnosno datume razdoblja kad aje trebao platiti pdv do dana plaćanj pdv-a treba obračunati i platiti zateznu kamatu na pdv. I još k tomu može zaraditi kaznu za počinjeni prekršaj, ako PU tako postupi.....a to je teško predvidjeti....