PDA

View Full Version : Izvadak iz sudskog registra

Cartmann
16.12.2007., 01:13
Upravo sastavljam ponudu za natječaj i vidim da piše;

Za dokazivanje navedenih zahtjeva i uvjeta Ponuditelj mora, uz ponudu, priložiti:

1) izvod iz sudskog, strukovnog ili trgovačkog registra države sjedišta ili iz države sjedišta propisana potvrda ili izjava umjesto potvrde, kojom ponuditelj dokazuje da je u predmetu poslovanja registriran za obavljanje predmetnih poslova.

- taj izvod bi ne bi smio biti stariji od 6mj., kako moj jest, a za dobiti novi izvod iz trgovačkog treba čekati jedan dan tj. mogu ga dobiti tek utorak što mi ne odgovara jer ponudu moram predati najkasnije utorak, zanima me ako netko zna što se smatra pod "izjava umjesto potvrde kojom ponuditelj dokazuje"..tj. da li mogu sastaviti nekakvu izjavu ili npr. izvadak iz online sudskog registra i ovjeriti je kod javnog bilježnika?

I drugo pitanje, što se pravno podrazumijeva pod "ovjeren"? Npr., piše potpisan i ovjeren, ali to piše pokraj cca. 10 stavki, iz čega ispada da bi, u slučaju kad bi sve ovjeravao kod javnog bilježnika uključujući i prijedlog ugovora, trebao istom ostaviti cca. 1000kn..:thumbsdow

Za izjavu o nekažnjavanju piše da mora biti ovjerena kod javnog bilježnika, dok kod ostalih stavki ne piše, već samo "potpisan i ovjeren".

hrvac
16.12.2007., 18:10
To ti znači da ga ovjeriš svojim pečatom, kad moraš ovjeriti kod JB uvijek ti je to navedeno.

Za tu izjavu ti ne znam, mi uvijek dajemo izvadak iz sudskog registra.
Ne znam kak ti je to promaklo,ali za natječaje je to prvi dokument koji traže je taj!

Savjetuj se sa bilježnikom u vezi te izjave.

Cartmann
16.12.2007., 23:00
Imam fasciklu s tim bitnim dokumentima i pregledao sam je još prije mjesec dana, kako sam vidio izvadak računao sam da je to posljednji kojeg sam izvadio i stavio s strane računajući da je to rjeseno. Tek jučer kad sam krenuo sve uvezati primjetio sam da je stariji od 6mj. :(

Iako imaju novi bon1, bon2, rjesenje iz porezne i ostale dokumente na temelju kojih mogu vidjeti kako firma posluje, moraju imati i to. :(

MASTER
17.12.2007., 00:08
- taj izvod bi ne bi smio biti stariji od 6mj., kako moj jest, a za dobiti novi izvod iz trgovačkog treba čekati jedan dan tj. mogu ga dobiti tek utorak što mi ne odgovara jer ponudu moram predati najkasnije utorak, zanima me ako netko zna što se smatra pod "izjava umjesto potvrde kojom ponuditelj dokazuje"..tj. da li mogu sastaviti nekakvu izjavu ili npr. izvadak iz online sudskog registra i ovjeriti je kod javnog bilježnika?

svaki javni bilježnik ti može odmah izdati izvadak iz registra, mislim da je skuplji cca 20kn nego na sudu

Cartmann
17.12.2007., 01:39
svaki javni bilježnik ti može odmah izdati izvadak iz registra, mislim da je skuplji cca 20kn nego na sudu

Uuuu, ajd i ako nije točno bar ću mirnije spavati :biggrin::biggrin:

Razmišljao sam o tome da isprintam web stranice iz online sudskog registra, ali su nezgodne za print + ne znam da li to prihvaćaju, ali budem pitao najranije ujutro.

hrvac
17.12.2007., 10:53
Iako imaju novi bon1, bon2, rjesenje iz porezne i ostale dokumente na temelju kojih mogu vidjeti kako firma posluje, moraju imati i to. :(

Niš mi ne pričaj u vezi toga, to su takve nebuloze u tim natječajima da je to strašno:eek:

Jedan dokument potvrđuje drugi,a trebaš priložiti sve, naravno ne starije od 30 dana ili 6 mjeseci.

Najbolje od svega da u istom tipu državnih ustanova, svaki pravnik drugačije tumači Zakon o javnoj nabavi,tako da izmišlja gluposti samo da oteža postupak nabave,a to kakvu će robu dobiti nikoga nije briga:thumbsdow

Cartmann
17.12.2007., 14:18
Dobio sam izvadak za par minuta, ali overall :thumbsdow, uvijek kažem "neću nikad više" pa se zaletim.

Ovaj put sam išao "kao i drugi", da prođem makar bi vjerojatno morao prekinut ugovor jer mi veza kaže da će biti rigorozni, a već prošle godine su tražili odobrenja kod "pogrešnih računa", pa sam za originalni toner (jer su izričito zahtjevali i nedvojbeno naglasili da žele isključivo orig. tonere) koji u veleprodaji košta 740kn (npr. za samsung, ml-6060) stavio da prodajem za 53kn (znači s 740kn na 53kn), i nisam prošao jer su drugi ponuđači stavljali po 10-15kn za toner koji se ni u kom slučaju, makar naručio 20 milijuna eura baš tog tonera i platio unaprijed ne može dobiti ispod 450kn.

dk
17.12.2007., 20:53
Dobio sam izvadak za par minuta, ali overall :thumbsdow, uvijek kažem "neću nikad više" pa se zaletim.

Ovaj put sam išao "kao i drugi", da prođem makar bi vjerojatno morao prekinut ugovor jer mi veza kaže da će biti rigorozni, a već prošle godine su tražili odobrenja kod "pogrešnih računa", pa sam za originalni toner (jer su izričito zahtjevali i nedvojbeno naglasili da žele isključivo orig. tonere) koji u veleprodaji košta 740kn (npr. za samsung, ml-6060) stavio da prodajem za 53kn (znači s 740kn na 53kn), i nisam prošao jer su drugi ponuđači stavljali po 10-15kn za toner koji se ni u kom slučaju, makar naručio 20 milijuna eura baš tog tonera i platio unaprijed ne može dobiti ispod 450kn.

da, ali taj koji stavi takvu cijenu, ima insidera s kojim dijeli lapo lapo...

Cartmann
17.12.2007., 21:27
da, ali taj koji stavi takvu cijenu, ima insidera s kojim dijeli lapo lapo...

Što je najgore - nema, ali :zipped: