PDA

View Full Version : Forex strategije

FX
31.08.2007., 14:16
Nova tema... namjenjena ljudima koji se bave ili se misle ozbiljno baviti trgovanjem na valutnom tržištu.
Svaki dobar trader uvijek traži nove i drugačije strategije kako bi diversificirao svoj "portfolio" strategija... isto tako net je velika zajednica koja može dati puno dobrih ideja za poboljšanje te ubrzati proces backtestinga pojedinih strategija... bilo tehničkih ili fundamentalnih.
Pa ako ima zainteresiranih za konkretan rad... bez puno filozofiranja... neka se jave. Postajte strategije, indikatore, rezultate tradeanja ili statistike backtestinga.
Ja ću uskoro postati neke strategije sa kojima radim i one koje trenutno testiram... ako netko pokaže interes.

birkoff
31.08.2007., 21:59
Čirkam sigurno i pratim. Mogu samo napisati svoje iskustvo da dok forex dobro ne naučim ne diram više JPN parove. Za sat vremena mi je otišlo 150 pipova. Hvala bogu sve je na demu, ali biti će jednog dana i za prave. Za sada samo EUR/USD.

FX
01.09.2007., 11:37
Čirkam sigurno i pratim. Mogu samo napisati svoje iskustvo da dok forex dobro ne naučim ne diram više JPN parove. Za sat vremena mi je otišlo 150 pipova. Hvala bogu sve je na demu, ali biti će jednog dana i za prave. Za sada samo EUR/USD.

He he... smanji poziciju tj. radi sa manjim lotovima. Inače meni su JPY parovi puno zahvalniji nego EUR/USD... baš zato jer se više i brže miču.. a i kreću se linearnije tj. sa manjim otporima. Pročitaj na forex temi moju analizu carry trade-a na JPY... to je relativno jednostavan dugoročni način da se izvlači novac iz forex-a, samo je bitno ući na retrakciji kako ne bi trpio veliki drawdown... a i tada je potreban veliki SL (oko 400)... no dnevni swap za 100k lot je 17.3 USD (znači to su kamate koje zarađuješ bez obzira na to gdje se cijena kreće), a ako zaradiš i koji pip (a to je sasvim za očekivati) to ti je dodatni plus.

FX
01.09.2007., 12:00
Evo jedne zanimljive i jednostavne brake-out strategije na koju sam naletio na stranim forumima. Autor je neki talijan sa katastrofičnim engleskim tako da je stvar prilično slabo definirana što se tiče money managmenta... no koliko sam ja malo testirao (na 150 tradeova ;) GBP/USD) ... ima potencijala. Ima bar jedan trade svaki dan i postavljaju se orderi ujutro, pa strategija ne zahtjeva previše vremena. Problem je kao i kod svake brake-out strategije u tome što ima loš R/R... tj. da bi se postigao velik postotak winnera treba staviti mali TP, a potreban je veći SL. U 150 tradeova postotak dobivenih je 67%... no statistiku kvare pojedini dani kad se skupi 3-4 loša trade-a. Ukupni max. gain je preko 6000 pipseva naprama max.loss od oko 2500... znači ima potencijala... samo bi trebalo prokljuviti na koji način uzeti dio tog kolača.
Trebalo bi strategiju testirati i na drugim parovima i naći neki dodatni filter... možda ako je pivot preblizu kvadrata ili tako nešto.... nisam stigao probati. U svakom slučaju, svaki dodatni input je dobro došao.

Evo strategije:

Temelji se na mjerenju min. i max. cijene u 3 sata prije otvaranja londona (5-8 London, 4-7 GMT, 6-9 CET)... svakako provjerite vremensku zonu na vašoj platformi kako bi mogli pravilno izmjeriti.
Pretpostavka je da nakon otvaranja londona proboj te razine znači da će cijena ići dalje u tom smjeru.
Povucite horizontalnu crtu na min cijeni (uključujući shadow)... nije važan timeframe (ja radim na 15 min jer mi je preglednije)... i na max. cijeni. Kupi 1 pip iznad gornje cijene, prodaj 1 pip ispod donje (vodite računa da orderi odrađuju po ask cijeni, a chart vam u mt4 pokazuje bid). TP je 10 pipseva+spred tj. 13 kod mene za GBP/USD... SL bi trebalo još definirati dodatnim testiranjem... ali ja sam radio zadnjih par dana sa 20 tjekom kojih sam imao W/L 5/1. Za druge parove je moguć i veći TP... trebalo bi malo testirati.

Toliko za sada... sigurno će biti nejasnoća pa slobodno tražite dodatna pojašnjenja... priložit ću par primjera i indikator za MT4.

FX
01.09.2007., 12:42
Evo primjer ovotjednog charta i indikator za MT4. Vodite računa da dobro namjestite vrijeme mjerenja indikatora.

Videjet ćete da se može više puta ući u trade u jednom danu... koliko sam ja to malo testirao dobar uvijet bi bio da cijena ponovo uđe u kvadrat za min. 10 pipseva.

Postam 1h chart... kako bi stalo više primjera... timeframe nije važan jer ulazimo u trade na određenoj cijeni a ne nakon zatvaranja prethodnog candela.

birkoff
02.09.2007., 22:33
Kako da učitam to u MT4? ok učita sam:mad::confused::thumbsup:

jadran
03.09.2007., 19:18
hehe, fx, a mogu li ja priviriti u tvoj topic :confused:

evo, ja kupujem kad raste, prodajem kad pada

P.S. nekad se zeznem, mislio da će rasti a ono padne. Onda moram sve ispočetka:rolleyes: Prije sam mislio da probam kupovati kad pada i obratno, ali vidio ne isplati se. I tako opet sve po starom. Dosadno, baš...

Dr Von Nostrand
03.09.2007., 20:17
P.S. nekad se zeznem, mislio da će rasti a ono padne. Onda moram sve ispočetka:rolleyes: Prije sam mislio da probam kupovati kad pada i obratno, ali vidio ne isplati se. I tako opet sve po starom. Dosadno, baš...

LOL:biggrin::biggrin:
mene zezne u 60% slucajeva, jel samnom sve u redu:confused::biggrin:

ispricavam se na smetnji,
pozdrav

robi123
04.09.2007., 10:15
Nova tema... namjenjena ljudima koji se bave ili se misle ozbiljno baviti trgovanjem na valutnom tržištu.
Svaki dobar trader uvijek traži nove i drugačije strategije kako bi diversificirao svoj "portfolio" strategija... isto tako net je velika zajednica koja može dati puno dobrih ideja za poboljšanje te ubrzati proces backtestinga pojedinih strategija... bilo tehničkih ili fundamentalnih.
Pa ako ima zainteresiranih za konkretan rad... bez puno filozofiranja... neka se jave. Postajte strategije, indikatore, rezultate tradeanja ili statistike backtestinga.
Ja ću uskoro postati neke strategije sa kojima radim i one koje trenutno testiram... ako netko pokaže interes.

Znas li kakav jednostavan random entry sistem (coin flip) za metatrejder
Znaci unesem stop loss i take profit stavku i dalje sistem sam stalno ulazi i izlazi i na kraju ispise rezultat za recimo 100 trejdova
Znam da to nema neku perspektivu ali htio bi se igrat malo :)

FX
04.09.2007., 17:01
Znas li kakav jednostavan random entry sistem (coin flip) za metatrejder
Znaci unesem stop loss i take profit stavku i dalje sistem sam stalno ulazi i izlazi i na kraju ispise rezultat za recimo 100 trejdova
Znam da to nema neku perspektivu ali htio bi se igrat malo :)

Nemam... žao mi je, ali tako nešto možeš lako sam isprobati... sa kovanicom ;) i backtestingom tj. idi natrag po chartu... odredi si SL i TP pa napreduj candel po candel i bacaj kovanicu za smjer, a rezultate zapisuj u tablicu.

robi123
04.09.2007., 18:12
Nemam... žao mi je, ali tako nešto možeš lako sam isprobati... sa kovanicom ;) i backtestingom tj. idi natrag po chartu... odredi si SL i TP pa napreduj candel po candel i bacaj kovanicu za smjer, a rezultate zapisuj u tablicu.

Ma neda mi se. Ionako nema kruha od toga

FX
05.09.2007., 12:48
Jel netko isprobao ovu brake-out strategiju? Imam neke zanimljive statističke podatke, ali da ne pišem bez veze, ako nikome ne treba....

FX
05.09.2007., 12:49
Ma neda mi se. Ionako nema kruha od toga

;) potpuno se slažem s tobom... ali neke stvari treba čovjek sam uvidjeti.

ze4x
05.09.2007., 15:23
Postaj statistiku... meni, za sada, bez backtestinga, odlicno radi na GBP/USD...

mtolic
05.09.2007., 15:31
Pozdrav ekipi i FX-u na otvaranju ove teme.

Jako me interesira forex ali se nazalost nemam vremena puno s njime baviti, ali mislim u skorijoj budućnosti.

Surfajući po netu naišao sam na par strategija, neke su isključivo za daytrading dok su neke za duže vremenske intervale tipa tjedan-dva, pa ću sad postati tu jedan primjer koji osobno nisam isprobavao ali se čini zanimljiv pa ako netko ima vremena da ga testira pa da javi rezultate.

Pozdraf :)

FX
05.09.2007., 17:47
Postaj statistiku... meni, za sada, bez backtestinga, odlicno radi na GBP/USD...

Problem ove strategije kao što sam rekao je loš R/R... uz sve moguće proračune nisam uspio izvuć puno love. No glavna snaga je dobar odnos W/L. Uglavnom sada testiram sustav kod kojeg se udvostručava ulog nakon svakog loss-a, sa max. od tri puta pa natrag (1, 2, 4, 8, 4, 2, 1).
Primjer:
W +10
L -10
W+20
W+10
w+10
L-10
L-20
L-40
W+80
W+40
L-20
L-40
W+80
W+40
W+20
L-10
W+20

Glavna slabost je ako bude veliki broj uzastopnih luzera no max. drawdown u posljednje tri godine je bio -200 pips za 7 luzera za TP 15, SL 15 (što je ekvivalent od 4 luzera za fiksni SL od 50).
U postljednje tri godine je bilo oko 1100 tradeova od čega je max. broj uzastopnih luzera slijedeći:
7 - 1 (-200)
5 - 3 (3 x -170)
4 - 8 (8x -110)
Sa 1, 2 i 3 uzastopna luzera (koji su relativno česti) ispada + 10 pipseva... znači oni su dobitni.
Isto tako izgleda da se isplati uzimati samo prvi buy i/ili prvi sell u danu... tj. ordere postavite nakon 9.00 h CET (sell i buy stop) i zaboravite na njih;).
Toliko o tamnoj strani sile:biggrin:.

Sa takvim načinom rada sam prošao za sada 5 i pola šestog mjeseca koji su rezultirali sa +400 pipseva na 45 tradeova (TP 10+spred, SL 10)... no još je prerano za izvlačiti zaključke.

Postam statistiku za TP 35 i SL 50 sa fiksnom veličinom pozicije. Od 09/06 do 07/07 nešto preko 1500 pipseva što je odlično no mislim da može nešto bolje (ovdje se sa 3 uzastopna luzera gubi 150... a moj sistem u istom slučaju dobiva 10, za 4 luzera se gubi 200, moj sustav gubi 110, za 5 250/170...). Postat ću kompletnu statistiku za GBP/USD sa novim MM kad je dovršim.

Molim da netko testira druge parove... nažalost to je brdo posla... ali na forexu dobivaju statističari, a ne kockari;).

FX
05.09.2007., 18:02
Sa takvim načinom rada sam prošao za sada 5 i pola šestog mjeseca koji su rezultirali sa +400 pipseva na 45 tradeova (TP 10+spred, SL 10)... no još je prerano za izvlačiti zaključke.

Bez mjenjanja veličine pozicija ista strategija nakon 45 tradeova daje + 40 pipsa. Druge kombinacije daju slično razočaravajuće rezultate... da vam uštedim vrijeme... jedino sa dosta većim SL od TP se dobivaju rezultati (primjer 50/35)... no i tada se uzme samo oko 25% max. gaina.... ja uvijek pokušavam izvući 40%.
Snaga ove strategije je na velikom broju Winnera (skoro 70%), pa treba na nju i igrati.
Luzeri se mogu izfiltrirati (pokušavao sam sa CCI i ispadalo je ok na prvi pogled - nisam radi backtesting jer smatram da se ne može baš puno dobiti s tim) no to bi zahtjevalo da buljite u chart... a meni se baš sviđa to što postavim ordere i onda radim nešto drugo. No ako nekog zanima mogu to objasniti i postati indikatore.

P.s.: danas sam imao prvi live trade sa ovom strategijom - odradio je i stop sell i stop buy... ukupno +26

FX
05.09.2007., 18:25
Surfajući po netu naišao sam na par strategija, neke su isključivo za daytrading dok su neke za duže vremenske intervale tipa tjedan-dva, pa ću sad postati tu jedan primjer koji osobno nisam isprobavao ali se čini zanimljiv pa ako netko ima vremena da ga testira pa da javi rezultate.

Ja sam svojevremeno pročitao ovu strategiju i nije mi se svidjela jer mi se učinila prekomplicirana jer su ulazi definirani po "umjetničkoj" interpretaciji indikatora :p:.
Mada je stvar dobro dokumentirana... pa tko voli... volio bi znat neke rezultate.

Ja inače MACD koristim samo za potvrdu jer je to laging indikator... kod strategija koje se baziraju na oscilatorima i MA trebao bi bit uvijek jedan leading indikator za upozorenje i jedan laging za potvrdu (npr. Stoch i MA, MACD), a ne samo laging (npr. MA i MACD).
No to je samo moje skromno iskustvo... svaka nova ideja je svakako dobro došla.

FX
06.09.2007., 21:09
Danas je ponovo odradio short i long order.... + 26
.... uskoro potpuna statistika... za sada od 01.05 do danas nešto preko 900 pipseva (sa TP 10 + spred/ SL 10) s time da je u 6-tom bilo 6 gubitaka zaredom što je -200, a to je prvi put da se to dogodilo od 2004-te.
Svejedno je 6-ti bio u + (točni podaci su mi u uredu).

Uglavnom... Me like :)

Jel netko prošao koji drugi par? Kako izgleda?

FX
11.09.2007., 19:37
Vodite računa da MT4 na chartu prikazuje bid, a orderi odrađuju po ask cijeni. Možete u opcijama uključiti prikazivanje ask linije.
Konkretno to znači da za ovu strategiju morate postaviti order buy stop na high kvadrata +1 +spred, a za sell stop - low kvadrata + 1 - spred(uključite opciju show object description... pa će vam pisati high i low). To su u principu detalji, ali na taj način ćete izbjeći da Vam se aktivira buy stop order prije nego što cijena izađe iz kvadrata.

FX
12.09.2007., 10:54
Ispravka netočnog navoda - stop sell radi po bid-u... tako da ne treba stavljati order za low kvadrata + 1 - spred, nego samo low kvadrata + 1 (a za spred ste odmah u minusu)... TP odrađuje po ask liniji.
Sve u svemu nepotrebno sam zakomplicirao stvar. Sorry ;)

Mouse007
12.09.2007., 16:17
Hvala FX na sjajnom indikatoru..nego nije mi jasno koje vrijeme da unesem ...originalno stoji 05-08
London je gmt +1
ja sam na gmt +2
broker je na gmt +3
Jel se ravnam prema svom vremenu ili vremenu brokera

FX
12.09.2007., 22:18
Ako ti je vrijeme na platformi gmt+3... postavi 7:00 do 10:00 šta odgovara 05:00 do 08:00 london time. Na 15-minutnom chartu se zadnji mijereni candle zatvara u 9:15 po našem vremenu (CET tj. GMT+2)... tad možeš postaviti ordere.

freshman
28.09.2007., 23:50
PITANJE ZA FX-a
U redu, vidim indikator na gbp. Vidim takodje, da kad trend probije recimo u sell smeru, to i jeste trend za dosta vremena iza toga. Moje pitanje je: da li postavljam sell order nakon proboja iz kvadrata? Sta postavljam nakon toga za T/P? isto vazi i za buy smer. Mozda je moje pitanje glupo, ali pogledaj moj nickname.
Hvala

FX
08.10.2007., 12:01
Na dolje postavljaš stop sell, na gore stop buy.... možeš ordere postaviti u 9:15 tj. nakon što se zatvori posljednji mjereni vremenski period... tako da ne čekaš da cijena napravi proboj kvadrata. TP za long i za short bi trebo biti 10-15 pipseva... testiranje je pokazalo da je bolje ići na manji TP i time dobiti veću vjerojatnost dobitka, a u slučaju gubitka povećavati poziciju max. 3 puta. Dobro bi bilo izbjegavati postavljanje ordera ako na određenoj strani kvadrata postoji neki jaki R ili S.

freedom131477
06.12.2007., 00:52
FX molim odgovor
Da li ikoja tehnika tj program koji se da naci na netu funkcionira?
primjer je 5EMAS.com
ili forex killer.com
Sto mislis ima li smisla prije Frankfurta vidjeti trend i postaviti trejdove?
Koliko ici u stop lose?
Euro usd je moj favorite.Sto ti preporucujes?
Sto mislis o sistemu trokut novca?
http://powertradelive.com/strategies_bellevue.html

hvala na odgovoru

fx_trader
21.12.2007., 02:02
FX, ovaj si topic trebao nazvati something like: u potrazi za svetim gralom :biggrin:

...koji će mi dati formulu kako da jednostavno zaradim bez rizika da izgubim ;)

zapamti jednom: financijska tržišta se neprestano mijenjaju ili bolje rečeno modificiraju na način da nikakva instant rješenja više ne pale dugoročno...

...najbolja su mi fora black box sustavi za soma bucksa koja malo rade pa onda više ne rade hehehehe... ali ih ljudi protivno zdravoj logici kupuju u nadi da se opernate :rolleyes:

Zvuči li ti ovo logično: Kad bi postojao sistem koji garantira dobitak no matter what ne bi se prodavao za 1k, 5k ili 10k USD, nego prije za milijarde, bilijarde dolara :biggrin:

FX
21.12.2007., 18:15
A gdje sam ja to spominjao garantirani dobitak? Ja sam samo podjelio s ljudima jedan vrlo jednostavan sistem koji svako može doraditi i odlučiti kad da ga koristi a kad ne, u skladu sa trenutnim stanjem ili bolje reći prirodom tržišta.
I da... ako se financijska tržišta stalno mjenjaju i to je neka konstanta zar ne?
Uglavnom... ovaj sam tred otvorio za ljude koji žele analizirati i testirati konkretne ideje... no nisam našao srodne duše na ovom forumu... tako da sam odustao od svoje altruističke misije, a svoje ću skromne spoznaje, za sada, zadržati za sebe.

fx_trader
22.12.2007., 00:15
Ja sam samo podjelio s ljudima jedan vrlo jednostavan sistem koji svako može doraditi i odlučiti kad da ga koristi a kad ne, u skladu sa trenutnim stanjem ili bolje reći prirodom tržišta.

fx,

dakle evo da ne kažeš... strategija na koju si ti otvorio ovaj topic je opisana u "Opening Price Principle: Best Kept Secret on Wall Street" od Larry Pesaventa... iako je izvorno Toby Crabel dao zamašnjak toj ideji (a Larry ju je ukrao od njega)...

...netko je dobro rekao: What a trader really needs is "The Closing Price Principle" for the current day, whitch is the Top Super Secret on Wall Street. :p:

jednostavno: ni lošiji ni bolji od milijardu sistema i tzv. otkrića...

...vjerojatno se zbog takvih prečica (eng. shortcuts) do uspjeha kaže: amateri otvaraju market, a profesionalci ga zatvaraju :biggrin:

A ovo što ću ti sada reći je još jedna od golih istina ovog biznisa... a ti kako znaš...
Tri stvari koje su važne za uspjeh je:
1. Money menagement (incl. risk menagement)
2. Disciplina
3. Trading sistem (strategija)

TIM REDOM I VAŽNOŠĆU!!!

Uzmi koji god hoćeš simplificirani ili supersvemirski sistem i vježbaj ga, vježbaj ga, vježbaj ga... DO IZNEMOGLOSTI!!!!

...tek kad ti postane bliži od tvojeg najbližnjeg kojeg imaš, kad ga znaš u dušu, sve njegove dobre i loše strane, tad će ti se početi razvijati intuicija i postaćeš uspješan... imaćeš tehniku i oštricu kojom ćeš se moći uspješno nositi sa marketom... normalno ako savladaš prve dvije pretpostavke!!!

eof

FX
22.12.2007., 11:36
Strategija koju sam ja opisao je opće poznata stvar... i koristi se u raznim varijantama. Tko ju je prvi napisao i tko ju je kome ukrao su za mene glupe diskusije. Uglavnom da si malo pažljivije čitao šta sam pisao... shvatio bi da ne propagiram ništa nego samo želim otvoriti diskusiju...
Mislim da ovo tvoje soljenje pameti s notornim stvarima, koje pišu u svakom ebook-u o forexu, suvišno. No ako imaš kakvu dobru ideju ili strategiju koju želiš podjeliti s ostalima... više je nego dobro došla. Možda i ovaj forum postane konačno izvor korisnih informacija za manje ili više iskusne tradere u HR.

A ako ti se ova brake-out strategija ne sviđa... ok... i sam sam rekao da ima velikih slabosti... no ja sam dao argumente i statistiku... a ti?

Siguran si da ja nisam uspješan ili? Ti si uspješan? Hm... nažalost se to na forumu nemože utvrditi.

tkelvisa
22.12.2007., 13:17
ako netko želi znati kako raditi na forex-u sa malo dobre volje i učenja neka se javi na e mail tomo1973@gmail.com

vrijedi probati i čuti neke informacije

freedom131477
23.12.2007., 22:17
hi
vidim nisi mi odgovorio na pitanje ali reagiras tu na nekakve provokacije.
Kako god mislim da ces "srodne duse" naci na

http://www.fxinstructor.com/eng/

Imaju sad akciju pa mozes prisustvovati u zivo do 4 januara. Na njihovom forumu imas dosta interesantnih materijala
ako se predomislis glede u svezi razmjene iskustava
eugene900@gmail.com
pozdrav
happy trade!:thumbsup:

A gdje sam ja to spominjao garantirani dobitak? Ja sam samo podjelio s ljudima jedan vrlo jednostavan sistem koji svako može doraditi i odlučiti kad da ga koristi a kad ne, u skladu sa trenutnim stanjem ili bolje reći prirodom tržišta.
I da... ako se financijska tržišta stalno mjenjaju i to je neka konstanta zar ne?
Uglavnom... ovaj sam tred otvorio za ljude koji žele analizirati i testirati konkretne ideje... no nisam našao srodne duše na ovom forumu... tako da sam odustao od svoje altruističke misije, a svoje ću skromne spoznaje, za sada, zadržati za sebe.

birkoff
18.01.2008., 16:41
Breakout strategija je dobra, ali se mora kombinirati sa osnovama TA. Ajde malo da oživimo ovaj tread!

fx_trader
18.01.2008., 16:46
Breakout strategija je dobra, ali se mora kombinirati sa osnovama TA. Ajde malo da oživimo ovaj tread!

Može... ali ajmo prvo odtrejdati u 15:00 GMT leading indicators za dolar ;)

fx_trader
19.01.2008., 03:28

za početak... općenito je breakout strategija sve što se oslanja na proboje support ili resistance nivoa...

FX je u postu broj 4 (http://www.mojnovac.net/forumi/showpost.php?p=305068&postcount=4) jako površno (i djelomično krivo) opisao strategiju... ali i ruku na srce postoji više varijacija na temu te strategije koja se bazira na vremenskoj razlici u otvaranju između Frankfurta i Londona

Evo dvije reference:
http://forex-strategies-revealed.com/simple-breakout-system
http://www.forextradinglearning.com/tdbforexstrategy.shtml

Moj komentar je uvijek isti... strategija ni bolja ni lošija od drugih... samo jedna u milion drugih... svi ju znaju... i početnici i profesionalci i nitko nikome neće pokloniti niti 1 pips :p:

...tko svoju strategiju bazira na tome nikad neće postati dobar trejder... bolje je vježbati klasičnu TA sa istim tim varijacijama proboja važnih nivoa, trend linija, point % figure i ostalih patterna i usavršavati se za svestranog trejdera a ne limitiranog sa tom glupošću... :p:

no offence :thumbsdow

badhead10
29.02.2008., 11:04

ja volim jene... japanci mi leze dobro...

Vinko M
16.03.2008., 09:22

Problem s breakout strategijom je da je previse ljudi koristi, od profesionalaca do domacica. Stoga, svi naglo ulete i nitko ne ostane da nastavi kupnju i podrzi cijenu u tom smjeru. False breakouts su precesti danas.

Mozda se tu strategiju isplati koristiti ako se koristi samo ako je neocekivana te je stoga podrzana od nekog underlying causea.

Jos je problem s FOREXom i precesti stop loss orders hunting.

Chef
16.03.2008., 14:42
Evo jedne, ne bas strategije, ali mi se statisticki pokazala vrlo uspjesnom. U petak, sat vremena prije zatvaranja (odnosno nakon sto se predzadnja svijeca zatvorila) kupiti AUD/USD i zatvoriti nakon 5-10 pipsa (ovisi koliko zelite riskirati). Parovi koji imaju pozitivnu razliku u kamatnim stopama imaju tendenciju da zadnji sat trgovanja uvijek napreduju 5-10 pipsa. Naravno, to ne znači da se zadnji sat zatvara s bull svijecom.

Dr Von Nostrand
16.03.2008., 19:55
Evo jedne, ne bas strategije, ali mi se statisticki pokazala vrlo uspjesnom. U petak, sat vremena prije zatvaranja (odnosno nakon sto se predzadnja svijeca zatvorila) kupiti AUD/USD i zatvoriti nakon 5-10 pipsa (ovisi koliko zelite riskirati). Parovi koji imaju pozitivnu razliku u kamatnim stopama imaju tendenciju da zadnji sat trgovanja uvijek napreduju 5-10 pipsa. Naravno, to ne znači da se zadnji sat zatvara s bull svijecom.

U to doba vise ne trgujem pa nisam primjecivao takve stvari, ali inace kada kupis npr. AUD i prodas USD, ti ces AUD dobiti nakon dva dana, a USD morat imati na racunu za dva dana, tako da kada bih htio iskoristiti carry trade preko vikenda onda bi morao kupiti AUD u srijedu da ga dobis u petak i onda poziciju rolas na ponedjeljak i u tom se slucaju obracunavaju bodovi za sva tri dana (bilo pozitivni ili negativni). Tako funkcionira medjubankarsko devizno trziste jer je isporuka T+2 osim USD\CAD koji je T+1, a jedino retail brokerske kuce znaju obracunavati kamate isti dan kada kupis, a posto one drze neznatan dio prometa onda bi se ta pojava ako i postoji trebala desavati srijedom.

pozdrav

Chef
16.03.2008., 20:03
Istina, tako radi interbank trziste, ali koliko primijećujem, ne i retail segment. Kod retaila (odnosno svoga brokera) ukoliko imas kupljen AUD, a prodan USD u petak, u ponedjeljak imas pozitivnu razliku na racunu temeljem (njihovog - brokerskog) izračuna te razlike u kamatnim stopama. Naravno to nije k.s. od AUD - k.s. od USD. E sad, moje vjerovanje je, budući da je većina brokera dealer desk orijentacije, vjerojatno u zadnji trenutak interno klijenti kupuju aussie za dolar što se kratkoročno može iskoristiti za hvatanje nekoliko pipova. Istina, ovo što si ti rekao je točno i logično, ali navodim samo ono što sam primijetio trgujući retail.

Dr Von Nostrand
16.03.2008., 20:30
Istina, tako radi interbank trziste, ali koliko primijećujem, ne i retail segment. Kod retaila (odnosno svoga brokera) ukoliko imas kupljen AUD, a prodan USD u petak, u ponedjeljak imas pozitivnu razliku na racunu temeljem (njihovog - brokerskog) izračuna te razlike u kamatnim stopama. Naravno to nije k.s. od AUD - k.s. od USD. E sad, moje vjerovanje je, budući da je većina brokera dealer desk orijentacije, vjerojatno u zadnji trenutak interno klijenti kupuju aussie za dolar što se kratkoročno može iskoristiti za hvatanje nekoliko pipova. Istina, ovo što si ti rekao je točno i logično, ali navodim samo ono što sam primijetio trgujući retail.

Mozda se takav pomak i desava stvarno nisam to gledao, ali retail fx je kap u moru naspram interbank trzista i sigurno ne moze pomaknuti tecaj, pa je razlog tome neki drugi utjecaj a nikako carry, uz to kamate koje nude retail brokeri su puno losije od onih koje nude banke tako da ako netko i radi swap veceg volumena to sigurno ne radi kroz retail jel bi prosao poprilicno losije, a da i ne govorim koliko je sigurnije trgovati kroz banke (zanemarimo ovaj mali incident od BS-a:biggrin:)

Arhangel
12.05.2008., 16:24
Slažem se da je potraga za profitabilnom strategijom ravna traženju Svetog Grala, ali....Jel' netko probao FOREX AUTOPILOT primijeniti u praksi? 7 dana (istina na demo account-u-btw ne usudim se još staviti na live) i rezultati su fascinantni. Molio bih učesnike diskusije ako imaju bilo kakvo mišljenje o ovoj strategiji da ga podijelimo, prije nego što napravim kakvu glupost!:xyxwave:

zekana
13.05.2008., 12:08
Logično je da ako netko dobiva u istom trenu netko drugi gubi, kada bi to bilo tako dobro sigurno se ne bi pisalo o tome, već bi se informacije držale u zatvorenom krugu. Osobno mi se čini pre riskantno, a i pisalo se kako u stvarnosti i nije baš tako uspješno.

Arhangel
13.05.2008., 17:26
Logično je da ako netko dobiva u istom trenu netko drugi gubi, kada bi to bilo tako dobro sigurno se ne bi pisalo o tome, već bi se informacije držale u zatvorenom krugu. Osobno mi se čini pre riskantno, a i pisalo se kako u stvarnosti i nije baš tako uspješno.

Čuj, nije baš da nije zatvoren krug....software košta 400 US$, ne odlučuje se baš svatko da ga kupi. A ja imam "otključanu":p: verziju!

Money_maker
15.05.2008., 22:01
arhangel...pošalji strategiju pa ću je ja probati na live računu...da vidimo kako radi...
..kad je već "otključana" šteta da se ne proba... :)

Arhangel
16.05.2008., 12:59
He, he,he...Pošalji e-mail na PM!

predator
17.05.2008., 01:25
Malo mi je čudno da netko sa svojim sofverom zarađuje milijune, pa ga prodaje za 99$, a naišao sam i na jedan blog gdje čovjek testira autopilota, pa u zadnje vrijeme trguje s minusima ( http://craigsmoneymakingblog.blogspot.com/search/label/Forex%20%20Autopilot ).
U svakom slučaju obavijestite nas kako vama funkcionira - ako krenete s time.

Arhangel
17.05.2008., 01:42
Za 8 dana napravio 10% (istina na demo account-u), Razbio sam mu kod (to mi je inače special) i skužio da radi na principu digresije nekoliko indikatora koje na kraju kombinira sa alligator-om i vegas linijama. Do sada NI JEDNU transakciju nije zatvorio negativno, Nekad za dan odradi i po 5 order-a, a nekad u 24h ništa (ovisi vjerojatno o pokazateljima za ulazak u kupnju/prodaju). Probat ću od ponedjeljka na live, pa što bude...:eek:

predator
19.05.2008., 00:14
Tek sam se počeo raspitivati o forexu, pa će moji postovi biti uglavnom u obliku pitanja.
Zanima me kako najbezbolnije uletiti u trgovanje, a pošto su "posrednici" uglavnom nekakve piramide, autopilot mi se nameće kao zanimljivo rješenje.
Našao sam po internetu da autopilot ne otvara stop loss, pa me zanima da li to istina, jer navodno zbog toga s vremena na vrijeme nakon mnogo pozitivnih naloga otvara jedan negativan, ali jako negativan, koji automatski zatvara tek prvoga u mjesecu.
I još samo jedno pitanje pošto sam u fazi izbora brokera: kakav je IBFX?

19.05.2008., 11:31
Evo kad već pričate o Autopilotu, ja sam ga instalirao noćas (prije 5, 6 sati) i za sada je napravio 6 transakcija i sve je pogodio. 3x EUR/USD i 3x AUD/USD, svaki po 20 pips-a. Mada ovako izgleda fenomenalan, ne mogu vjerovat da neće uskoro fulat. Uglavnom, javit ću šta se s njim dalje događa

Arhangel
19.05.2008., 14:14
@avatarbox:
Vjerojatno nisi dobro pročitao upute: Forex Autopilot je namijenjen ISKLJUČIVO za trgovanje EUR/USD, i to na timeframe-u od 1min.

19.05.2008., 22:14
Da, da, tako je, nisam čitao upute pa sam ga stavio na eur/usd i aud/usd. Super je pogodio prvih 7 puta a onda sve fulao na 8. transakciji, no ta je bila AUD/USD pa mu nije za zamjeriti. Sad sam ga stavio samo na eur/usd pa ću dalje prenosit iskustva.

Arhangel
21.05.2008., 00:29
,,,i nemojte da se zanosite da ste otkrili "nešto"...može jedno vrijeme da radi, a onda BUM! call margin...ostatak znate i sami! Pametno postavljen money managment je ključ preživljavanja (i zarade, ako imate malo više znanja)
B/R

Mouse007
21.05.2008., 22:26
Za 8 dana napravio 10% (istina na demo account-u), Razbio sam mu kod (to mi je inače special) i skužio da radi na principu digresije nekoliko indikatora koje na kraju kombinira sa alligator-om i vegas linijama. Do sada NI JEDNU transakciju nije zatvorio negativno, Nekad za dan odradi i po 5 order-a, a nekad u 24h ništa (ovisi vjerojatno o pokazateljima za ulazak u kupnju/prodaju). Probat ću od ponedjeljka na live, pa što bude...:eek:

Auto pilot već odavno imaš na donkeyu sa razbijenim kodom, međutim takva vrsta softwarea rade samo sa parovima koji imaju rastući major trend, čim stvari krenu obratno fulaš. Ako hoćeš ispravno testirati takvu vrstu software, testiraj ga istovremeno na parovima EURUSD i USDCHF i ako ti ukupni zbir trejdova bude pozitivan, onda je ok

23.05.2008., 11:28
Ja sam ga istestirao za sada samo jedan dan (prije par dana) samo na eur/usd kako je i savjetovano po njima. Napravio je preko 40 transakcija i sve uspješne. bilo je tu puno kupnje, ali bilo je i dosta prodaje. Taj dan je bio trend rasta, ko zna što bi bilo da je bio trend pada.

Ja osobno smatram da je takva stvar jako rizična bez obzira što se meni pokazao savršen za taj jedan dan.

Virtualna zarada u tom jednom danu je bila: 40 transakcija x 2 do 3 pipsa, u mom demo accountu je to ukupno iznosilo oko 1000 $.

Može se podesit stop loos, može se podesit da ti odobravaš ordere, a ne da ih on automatski odrađuje i naravno može se svaka transakcija prekinuti kad hočeš. Također mu se zadaju svi parametri, ovi moji su narihtani na najmanji mogući rizik.

No, ponovljam ja se nebi usudio to raditi sa live računom. Imam osječaj da bi onda sve zeznuo.

First
07.06.2008., 18:37
Dakle želite zarađivati i imate model koji radi trejdove od 2-3 pipa i zarađuje konzistentno. Ja zaista ne vidim u čemu je tu problem. To mi zvuči kao nešto što zaista treba trejdati. Odredite si stop loss od jedno 4-5% po trejdu i 20-30% na kapital i peri. Ako ne želite ili nemožete onda prvo zanemarite ono što vjerujete da je istina o modelima i tržištu općenito i onda perite.

broker975fx
10.07.2008., 09:50
Poštovane kolege, vidim da su neki od vas isprobali Forex autopilot i da su generalno iskustva pozitivna. Jasno mi je da sveti gral ni na FX kao ni na bilo čemu ne postoji ali ovo bih zaista voleo da probam. Da li da softver kupim ili se negde može skinuti ili barem istestirati nekoliko dana. Ako ste ga kupovali, da li ste kupovinu izvršili sa njihovog sajta ili na neki drugi način. Unapred havala

Arhangel
10.07.2008., 10:00
Poštovane kolege, vidim da su neki od vas isprobali Forex autopilot i da su generalno iskustva pozitivna. Jasno mi je da sveti gral ni na FX kao ni na bilo čemu ne postoji ali ovo bih zaista voleo da probam. Da li da softver kupim ili se negde može skinuti ili barem istestirati nekoliko dana. Ako ste ga kupovali, da li ste kupovinu izvršili sa njihovog sajta ili na neki drugi način. Unapred havala

Pošalji e-mail na PM i....voila!

Mlaky
21.07.2008., 15:23
Pozdrav svima!

Do sad nemam nikakvih iskustava vezano na expert advisorse, nego se na trgovanje na FX-u oslanjam isključivo na "ručnu" tehničku analizu i dozu 6.-og čula.

Mišljenja sam (molim Vas da me razuvjerite :biggrin:) da treba dobro poznavati par kojim se trguje - njegova karakteristična kretanja, retrace koji radi, kada ga u pravilu radi i sl.

Nakon nekoliko mjeseci trgovanja mogu reći da sam na pozitivnoj nuli, što je za FX vrlo dobro (da ne kažem odlično). Trgujem isključivo glavnim parovima: EURUSD, USDJPY i EURJPY.

Oslanjam se isključivo na japanske svijeće i paterne.

Mlaky

damir trader
25.07.2008., 14:22
Bok, zanima me iskustvo kod trgovanja sa Forexom, naime zanima me točno i samo jedna stvar, jel kad se recimo skupi određena svota npr 1000Eura jel to problem prebaciti na svoj račun i jel se zaista ta lova pojavi i kod mene na mojem deviznom računu i da ja te novce mogu i podići.....pitam jer mi se čini prelaka zarada kako vidim u krugu svojih frendova, svi trejdaju i dižu dnevno po 100Eura, još nitko nije dizao jer se izgleda žele previše obogatiti pa eto čisto pitam da probam uletiti sa 300Eura i doći do somića pa dal je to problem podići i imam li ja i zaista tu lovu?

HVALA!

Arhangel
25.07.2008., 15:58
Bok, zanima me iskustvo kod trgovanja sa Forexom, naime zanima me točno i samo jedna stvar, jel kad se recimo skupi određena svota npr 1000Eura jel to problem prebaciti na svoj račun i jel se zaista ta lova pojavi i kod mene na mojem deviznom računu i da ja te novce mogu i podići.....pitam jer mi se čini prelaka zarada kako vidim u krugu svojih frendova, svi trejdaju i dižu dnevno po 100Eura, još nitko nije dizao jer se izgleda žele previše obogatiti pa eto čisto pitam da probam uletiti sa 300Eura i doći do somića pa dal je to problem podići i imam li ja i zaista tu lovu?

HVALA!

Bez ljutnje- ti si idealan za izgubit lovu na Forex-u! čuj-staviš 0,3k i svaki dan dižeš 100 oero:biggrin:
A sada ozbiljno: Nije problem podići novac (ako nađeš korektnog brokera, of course).
Sretno sa "brzim bogaćenjem":biggrin::biggrin::biggrin:

damir trader
25.07.2008., 17:17
Nisam mislio na nikakvu brzu zaradu i dizanje velike love pa eto da te ispravim.....zanima me jel pouzdano dizanje i prebacivanje na svoj račun i jel to sjedne OK.....igrao sam poker i kladionice i sa tim nije bilo nikakvih recimo problema....

Jel neko prebacivao lovu na račun na taj način i jel bilo uspješno.....

Arhangel
25.07.2008., 19:53
Nisam mislio na nikakvu brzu zaradu i dizanje velike love pa eto da te ispravim.....zanima me jel pouzdano dizanje i prebacivanje na svoj račun i jel to sjedne OK.....igrao sam poker i kladionice i sa tim nije bilo nikakvih recimo problema....

Forex nije isto što poker i kladionica. Rejting pojedinih brokera možeš provjeriti ovdje:
http://www.forexpeacearmy.com/public/forex_broker_reviews
Kao što sam ti već rekao, moraš prvo razraditi svoju trgovačku strategiju, postaviti MM i toga se pridržavati da bi PREŽIVIO, tj. sačuvao tu "siću" koju namjeravaš uložiti. Isplata je najmanji problem...

Mlaky
28.07.2008., 12:39

FX ima veze s kladionicom u tome što i u FX možeš zaraditi, a možeš i izgubiti kao i na kladionici. Ništa više od toga... :-)

Ozbiljno: ako se tvoji frendovi s tim već zabavljaju duže vrijeme, zamoli ih da ti malo više objasne o FX-u... Nije ti to ko u kladionici... Odabereš tip, staviš lovu i čekaš da se tekma odigra...

Iskreno, mislim da ti je 300 € koliko si napisao da imaš, blago rečeno puno premalo ukoliko želiš "ozbiljnije" zaraditi...

Oko isplate nema problema... Naravno, ukoliko prethodno zaradiš lovu... :)

Možda sam malo zloban, no mislim da ti je postotak zarade u kladionice veći nego na FX-u.

damir trader
28.07.2008., 20:13
Ok, sad kad recimo imam potvrdu da je isplata manji problem moram pitati i jel netko ima kakvu informaciju vezanu za My private trade, imam skinut taj program i instaliran ali nikako da dobijem account za demo da probam....

damir trader
28.07.2008., 20:17
300Eura je minimum upad, ako posluješ sa jednim trejdom onda je to dovoljno.....kako nemam iskustva u tome, mislim da je 300Eura dovoljno za početak, u svakom slučaju ako krene po zlu bolje je i izgubiti 300 nego odma soma.....

hladno pivo
29.07.2008., 03:05
Bok svima! Jel netko cuo za strategiju freedorocksa 4x4 i kakve rezultate ima s njom?hvala

Arhangel
29.07.2008., 09:15
Bok svima! Jel netko cuo za strategiju freedorocksa 4x4 i kakve rezultate ima s njom?hvala

"freedorocks" ??:eek:
ako si mislio na Freedomrocks, malo si trebao pretražiti postove.....S.H.I.T. kratko i jasno. Freedomrocks su alkemičari izmislili (i prodali za 100$/mjesečno) za naivce, koji su se polakomili da će se obogatiti za 5minuta/dan provedenih na net-u i sa uključenom MT4...pa kada su tim istim naivcima početkom ove godine računi sa REALNOM lovom počeli pucati, onda su iskemijali (uz pomoć mladog Slovenca:biggrin:) tu 4x4 strategiju, prema kojoj uvijek radiš autohedging valutnog para, tako da ti je račun praktično uvijek u banani i minusu....ali je živ. Btw. odustali su od strategije 5min/dan, moraš provesti puno više vremena i pratiti valute...pogledao, ocijenio,:thumbsdow zaboravio...:biggrin:

broker975fx
29.07.2008., 11:57
Da li neko ima ili za gde može da se nađe, neki programčić koji može da otvara istoriske podatke, cvećicu po svećicu. Da li postoji možda ta opcija na MT?

Unapred zahvalan

Mlaky
29.07.2008., 11:59
U MT-u ti postoji History Centar. Ili samo pritisneš F2.

hladno pivo
29.07.2008., 12:14
ZA Arhangela: Imam par frendova koji koriste tu taktiku i mogu ti rec da su u plusu nekih 15-20 % svaki mjesec ovisno koliko trejdova zatvore mjesecno. Pa zato pitam dali je jos netko probao s tom taktikom a tih 100$ se da povratit nakon mjesec dva trejdanja

Mlaky
29.07.2008., 12:17
Mislim da nisi shvatio poantu... Tih 100$ se plaća mjesečno. Znači, svaki mjesec plaćaš to svojim brokerima...

Barem mi je tako rekao moj frend... Isto je krenuo s tim, ali je nakon više od godine dana na pozitivnoj nuli...

hladno pivo
29.07.2008., 13:53
Da znam da se placa svaki mjesec ali frend mi kaze da sa tih 15-20 % a ponekad i do 30 % mjesecnog profita,ako nista ne skidas sa racuna pocinjes prebacivat tih 100 $ i da si nakon par mjeseci u vecem plusu od tih 100 $ koje placas, a ako ukljucis nekog dobivas bonuse tako da to prakticki i ne placas. A kaze da ima i neka fora ali je malo hebena za skuzit a zove se market fluctation i ako je dobro proucis mozes i do 60,70 % mjesecno. Ne vjerujem da izmisljava jer mi je pokazao njegove prave racune,tako da vjerujem da se moze tu dobro zaradit

dj_no1
29.07.2008., 14:03
Kol' ko su godišnje u plusu ti vaši frendovi? Jer ako su dva tri mjeseca možda u plusu 15- 20 posto možda su narednih mjeseci isto toliko u minusu... Ili o minusima ne govore. Nije popularno. :)

broker975fx
29.07.2008., 14:51
U MT-u ti postoji History Centar. Ili samo pritisneš F2.

Dobro, onda verovatno izaberem par i odem na download i šta onda:confused:

Kako dalje, kako da sada izaberem neki period i pomoću nekog tastera otvaram jednu po jednu cvećicu,

Arhangel
29.07.2008., 15:09
ZA Arhangela: Imam par frendova koji koriste tu taktiku i mogu ti rec da su u plusu nekih 15-20 % svaki mjesec ovisno koliko trejdova zatvore mjesecno. Pa zato pitam dali je jos netko probao s tom taktikom a tih 100$ se da povratit nakon mjesec dva trejdanja

Ja poznajem bar 40 osoba koji su u ovo ušli, a da pojma nisu imali što je to. Slušali su dobru spiku D.V. (inicijali poznati redakciji:biggrin:) iz Varaždina, o brzoj i lakoj zaradi na Forex-u (a pomenuti D.V. uopće nije imao otvoren real account:biggrin:) uz minimum uloženog vremena (btw. forex za laike, amatere, samo upišite to što vam "portfolio manager" izbaci u MT4, i putovat ćete na Havaje u novoj jahti za par mjeseci, Vaše je samo da u startu uplatite 180$, i onda svaki mjesec još po 100$ i, po mogućnosti da nađete što više ljudi koji će se logirati preko vašeg ID-a, tj. kupiti software preko Vas, i time ćete još dodatno zaraditi...Zvuči poznato? Stari, dobri MLM...Btw. ljudi "skinu" tih 15-20 % pozitive, ali pogledaj njihov equity:eek: (ne balance).
Koliko njih me samo pitalo: Što dalje? Skinuo sam 10% (strategijpm 4x4) ali imam 50% računa u nezatvorenom minusu...
Ovim stavljam točku na svoje komentare glede FR-a, nije vrijedno više ni slova napisati...
Puno sreće!

Mlaky
29.07.2008., 15:19
Dobro, onda verovatno izaberem par i odem na download i šta onda:confused:

Kako dalje, kako da sada izaberem neki period i pomoću nekog tastera otvaram jednu po jednu cvećicu,

http://www.earnforex.com/blog/2008/01/quality-metatrader-historical-data/

Nadam se da će ti sljedeći link pomoći više nego da ti ja sad objašnjavam i prepričavam sve to... :p:

Mlaky

Sasko
29.07.2008., 16:24
citam i ne vjerujem. koji likovi :(

Mlaky
29.07.2008., 16:28
citam i ne vjerujem. koji likovi :(

Čemu :( u prethodnom postu? Pa čovjek je upravo to tražio. Želi kvalitetno isprobati EA na 'real-time' podacima... Koliko to ima veze s budućim podacima - u to sad ne ulazim... :)

Ali samo sam postao link gdje je sve to lijepo objašnjeno...

Sasko
29.07.2008., 23:23
Čemu :( u prethodnom postu? Pa čovjek je upravo to tražio. Želi kvalitetno isprobati EA na 'real-time' podacima... Koliko to ima veze s budućim podacima - u to sad ne ulazim... :)

Ali samo sam postao link gdje je sve to lijepo objašnjeno...

nisam mislio na tebe. nego ovog koji gadi ime poznatog HT benda ;)

hladno pivo
30.07.2008., 01:38
Ma sta pises bez ikakvih objasnjenja,pa izjasni se sta misliš,zato i pitam za savjete i vaša iskustva?

hladno pivo
30.07.2008., 12:03
Ja poznajem bar 40 osoba koji su u ovo ušli, a da pojma nisu imali što je to. Slušali su dobru spiku D.V. (inicijali poznati redakciji:biggrin:) iz Varaždina, o brzoj i lakoj zaradi na Forex-u (a pomenuti D.V. uopće nije imao otvoren real account:biggrin:) uz minimum uloženog vremena (btw. forex za laike, amatere, samo upišite to što vam "portfolio manager" izbaci u MT4, i putovat ćete na Havaje u novoj jahti za par mjeseci, Vaše je samo da u startu uplatite 180$, i onda svaki mjesec još po 100$ i, po mogućnosti da nađete što više ljudi koji će se logirati preko vašeg ID-a, tj. kupiti software preko Vas, i time ćete još dodatno zaraditi...Zvuči poznato? Stari, dobri MLM...Btw. ljudi "skinu" tih 15-20 % pozitive, ali pogledaj njihov equity:eek: (ne balance).
Koliko njih me samo pitalo: Što dalje? Skinuo sam 10% (strategijpm 4x4) ali imam 50% računa u nezatvorenom minusu...
Ovim stavljam točku na svoje komentare glede FR-a, nije vrijedno više ni slova napisati...
Puno sreće!

Upravo me to zanimalo? Sta nakon tih 10% profita a brdo postavljenih trejdova u nezatvorenom minusu. Sta s njima? I svaka cast da si mi reko da se gleda equity a ne balance jer moj sponzor mi to nije ni spominjao,vec ga sam slucajno pitao sta je to, on mi kaze da to nema veze nego da je bitan balance. Dali poznas nekog koji je bio u tom ili je jos ,ali barem 6 mjeseci i dali je neko uspio sta izvuc profita ? Hvala

Arhangel
30.07.2008., 12:16
Upravo me to zanimalo? Sta nakon tih 10% profita a brdo postavljenih trejdova u nezatvorenom minusu. Sta s njima? I svaka cast da si mi reko da se gleda equity a ne balance jer moj sponzor mi to nije ni spominjao,vec ga sam slucajno pitao sta je to, on mi kaze da to nema veze nego da je bitan balance. Dali poznas nekog koji je bio u tom ili je jos ,ali barem 6 mjeseci i dali je neko uspio sta izvuc profita ? Hvala

Rekao sam ti da na FR više neću trošiti energiju. To je jednostavno MLM shit (moje skromno mišljenje) i nije vrijedno komentara. Sa zaradom na FOREX-u ima veze kao moja baba sa nuklearnom fizikom. Suviše negatvnog equity-ja (raspoloživih sredstava na računu) OBAVEZNO dovodi do margin call-a.

P.S. Pitaj svog sponzora što je "Margin call"...kladio bih se da ne zna:biggrin:

Karidi
30.07.2008., 13:54
Rekao sam ti da na FR više neću trošiti energiju. To je jednostavno MLM shit (moje skromno mišljenje) i nije vrijedno komentara. Sa zaradom na FOREX-u ima veze kao moja baba sa nuklearnom fizikom. Suviše negatvnog equity-ja (raspoloživih sredstava na računu) OBAVEZNO dovodi do margin call-a.

P.S. Pitaj svog sponzora što je "Margin call"...kladio bih se da ne zna:biggrin:

Nemoj tako Arhangel mnogo si subjektivan :) Ima ljudi koji vole da gube novac, ljudi koji ga imaju malo vise a ne znaju kako da ga potrose na pravi nacin. FR je pravi sistem za njih. Nekad gubis malo nekad malo vise, ali sigurno dobijas ono sto zelis a to je da GUBIS NOVAC NA DUZI ROK. Preporuka svima koji vole osecaj gubitka novca je da idu na FR. :thumbsup:

Arhangel
30.07.2008., 13:58
Nemoj tako Arhangel mnogo si subjektivan :) Ima ljudi koji vole da gube novac, ljudi koji ga imaju malo vise a ne znaju kako da ga potrose na pravi nacin. FR je pravi sistem za njih. Nekad gubis malo nekad malo vise, ali sigurno dobijas ono sto zelis a to je da GUBIS NOVAC NA DUZI ROK. Preporuka svima koji vole osecaj gubitka novca je da idu na FR. :thumbsup:

:yikes: :citaj: :biggrin:

mtolic
31.07.2008., 13:57
Pozdrav,

pitanje za iskusnije forex-aše(!):

Da li netko trguje ili je trgovao po pravilima poznatog Turtle Trading-a??

I kakvo je vaše mišljenje o toj strategiji?

jove_yu
31.07.2008., 19:43
Pozdrav,

pitanje za iskusnije forex-aše(!):

Da li netko trguje ili je trgovao po pravilima poznatog Turtle Trading-a??

I kakvo je vaše mišljenje o toj strategiji?

Posle pune 5 god. na trading station, nisam video matematicki sistem koi bi mogao biti klasifikofan uspesnim, ovo je po meni vrhunac trgovanja i trebalo bi ti dosta akademski pristup kako bi mogao stati na noge. Kaze jedno pravilo nema dobar i los trejder ima samo stari trejder onaj koi preziveo, ovo ti je citat uspeha.

mtolic
01.08.2008., 09:52
Posle pune 5 god. na trading station, nisam video matematicki sistem koi bi mogao biti klasifikofan uspesnim, ovo je po meni vrhunac trgovanja i trebalo bi ti dosta akademski pristup kako bi mogao stati na noge. Kaze jedno pravilo nema dobar i los trejder ima samo stari trejder onaj koi preziveo, ovo ti je citat uspeha.

Nisam baš siguran "što je pjesnik htio reći", ja nigdje nisam spomenuo da je Turtle trading uspješan nego poznat, ako ne i najpoznatiji sistem koji je svoje najbolje rezultate dao u '80-im godinama prošlog stoljeća, pa me zanima da li ga netko koristi i kakvi su rezultati?

damir trader
01.08.2008., 10:35
Jel netko može pomoći vezano za isplatu, dakle došao sam do cifre koju bi sada ukljižio na svoj račun ali kod isplate me pita SWIFT/BIC i neki IBAN.....uglavnom ja sam lovu uplatio na svoj account na način da sam ispeglao master karticu jer mi visa electron nije primalo, sad sam došao do zadovoljavajuče cifre i zaradu bi podigao.....bude li to prošlo na moju banku sa kojom nisam mogao uplatiti i di dobiti taj SWIFT/BIC I IBAN?

geene
01.08.2008., 12:48
Hnb.hr---banke i štedionice---vodeći brojevi banaka
Kad se spojiš na stranicu hnb-a odmah na desnoj strani ti stoji ' banke i štedionice '...dalje samo klikaš:biggrin:

damir trader
01.08.2008., 13:10
ma pitam jer sam u banci dobio prvo informaciju da mi pošalju poštom karticu pa čekam i odem u banku i skužim da nije tako, onda mi kaže da mogu sa njom plaćati po netu i prebacivati lovu pa skužim da nemogu, pa platim mastericom pa sad na isplati više neznam jel mi sa mog accounta mogu uopće i uplatiti na tu karticu, 10 poziva u banku i 5 različitih odgovora.....katastrofa!

Online trader
01.08.2008., 14:23
ma pitam jer sam u banci dobio prvo informaciju da mi pošalju poštom karticu pa čekam i odem u banku i skužim da nije tako, onda mi kaže da mogu sa njom plaćati po netu i prebacivati lovu pa skužim da nemogu, pa platim mastericom pa sad na isplati više neznam jel mi sa mog accounta mogu uopće i uplatiti na tu karticu, 10 poziva u banku i 5 različitih odgovora.....katastrofa!

Da bi mogao povući novac nazad potrebno je da u nekoj od banaka otvoriš devizni tekući račun. SWIFT oznaka je oznaka banke u kojoj imaš otvoren devizni tekući račun po kojoj se ta banka prepoznaje u međunarodnom platnom prometu a IBAN je broj tvog deviznog tekućeg računa otvoren u toj banci plus vodeći račun banke. Podatke o IBAN-u i SWIFT-u ti daje banka kod koje imaš otvoren račun. Problem ti može nastati jer većina brokera zahtijeva da se povrat novca može izvršiti isključivo na račun s kojeg je došla uplata kod njih a pošto si uplatu izvršio putem kreditne kartice prvo provjeri kod brokera možeš li uopće te novce povući nazad na svoj devizni tekući račun. Lijep pozdrav.

damir trader
01.08.2008., 18:08
E da toga se i bojim da nemogu možda povuči na svoj devizni jer sam preko masterice uplatio, zato i pitam jer mi je to nekako največi problem, poslao sam njima mail pa čekam odgovor, mislim da bi mi svejedno morali vratiti lovu jer je to moja lova bilo kako bilo.....radi se o my private trade pa ako netko zna informacije o isplati?!

Online trader
02.08.2008., 12:33
E da toga se i bojim da nemogu možda povuči na svoj devizni jer sam preko masterice uplatio, zato i pitam jer mi je to nekako največi problem, poslao sam njima mail pa čekam odgovor, mislim da bi mi svejedno morali vratiti lovu jer je to moja lova bilo kako bilo.....radi se o my private trade pa ako netko zna informacije o isplati?!

A zašto jednostavno ne pitaš svoga agenta koji te uključio u my private trade da ti kaže na koji način možeš povući novce nazad. Koliko znam oni itekako dobro zarađuju na tvojim trejdovima. Lijep pozdrav.

newdigital
26.08.2008., 04:32
Jednostavnost je kljuć savršenstva...
Koristite ove principe kod trgovanja. To je ono što funkcionira. Kad probate vidite da jednostavno funkcionira. Koristite M15 za Metatrader ili H1 za bolji ulaz sa manje "šuma". Ako je u pitanju Oanda, H1 timeframe ;-)
-3 EMA (Exponential Moving Average)

- 34 SMA (Simple Moving Average)

- CCI 34

newdigital
26.08.2008., 04:47
Zašto ove postavke?

CCI indikator je jasan i točan za ulazak i izlazak iz tradea te 34 variabilni Fibornacci broj je odličan za postizanje dobrog profita (barem 10 pipseva) sa vrlo niskim postotkom loših signalnih indikacija te dobro pokazuje vrijeme za SL (stop loss-a) tj. točku ograničenja eventualnog gubitka trgovanja.

3 EMA je uvijek blizu trenutne cijene te nije daleko od točke kasnijeg ulaska u trede. Nije kao 5 EMA i 8 EMA varijable, EMA 3 pomaže za postavljanje ograničenja gubitka (SL) kada se cijena
vrati prema 34 SMA.

ULAZNA STRATEGIJA
- 3 EMA se presiječe sa 34 Sma ( Sinhronizirana sa CCI 34 koji presječe nivo nula )
[ ulaz sa CCI koji inicira prelazak nivoa nula (0) iz razloga jer je CCI idikator savršen za otkrivanje smjera u kojem će cijena krenuti ]

IZLAZNA STRATEGIJA
Ista kao i ulazna, 3EMA se presiječe sa 34 Sma ( Sinhronizirana sa CCI 34 koji presječe nivo nula )
[ izlaz sa CCI koji inicira prelazak nivoa nula (0) iz razloga jer je CCI idikator savršen za otkrivanje smjera u kojem će cijena krenuti ]

OGRANIČENJE GUBITKA (SL-Stop Loss):

Stop loss biti će signaliziran kada se 3 EMA vrati prema 34 SMA, ( Sinhronizirana sa CCI 34 koji presječe nivo nula )
[ izlaz sa CCI koji inicira prelazak nivoa nula (0) iz razloga jer je CCI idikator savršen za otkrivanje smjera u kojem će cijena krenuti ]

NASTAVAK I ODLUKA:

1 – Pročitajte vijesti dan prije ( ako niste iskusni “news trader” ne trgujte u vrijeme objava vijesti)

2 – Odaberite vrijeme u kojem čete trgovati za svaki valutni par koji namjeravate trgovati

3 – Osmotrite mugučnosti i potencijal tržišta u periodu vremena kad mislite trgovati

Odaberite ono najbolje vrijeme za trgovanje-pretpostavite ga

4 – Čekajte ulazni signal i poštujte sva pravila navedena gore

ODABIR VRAMENSKOG GRAFA (timeframe)

Ova strategija se može koristiti u M15 vremenskom grafu ( za početnike skalpiranjem valutnog para sa malim početnim depozitom računa te malim rizikom
eventualnog gubitka depozita ) a veći vremenski grafovi kao H1 daju veće profite i točnije signalizacije na grafikonu (više uspjeha i manje lažnih gubitaka )

NAPOMENA:

Budite disciplinirani u izvršavanju svih pravila, inače čete gubiti. Nemojte forsirati
broj ulazaka u trade ako Vam tržište ne daje uvjete za to. Čekajte pravi trenutak.

broker975fx
31.08.2008., 14:05
Hvala na strategiji,

evo još jedne zanimljive i profitabilne strategije, kompletno objašnjenje dobićete u video formatu ako se registrujete na www.forexstrategysecrets.com
Strategija se zove Jump Start i u osnova je korišćenje signala dobijenih korišćenjem SMA3 i SMA5 u kombinaciji sa Moving Aver. of Oscillator, uz poštovanje trenda. Sve je jako lepo objašnjeno, strategija se koristi za M15, M30, H1 i H4 s tim što se povećavanjem TF povećava i TPkoji je kreće od 5pipseva za H15 do 20 za H4.

Chef
01.09.2008., 14:25
A evo jedne jednostavne:
Kada RSI(14) pokaže razliku između zadnje H1 svijeće i predzadnje H1 svijeće od 8 do 10 bodova (a moze i vise, zaokruzivati brojke na manju cijelu vrijednost), kupiti ili prodati u smjeru zadnje svijeće.

newdigital
01.09.2008., 19:46
Ako se daju savjeti iz mahaničkih strategija poželjno je da sisteme za trgovanje navode traderi koji imaju barem 2 godine live račun na FX burzi te su profitabilni jer sve ostalo je teorija koja se pretvori u nadu. Nada je garantiran gubitak.

broker975fx
10.09.2008., 21:43
Newdigital, moze neka slika ili neki link gde bi moglo malo vise da se sazna o ovoj strategiji.

newdigital
10.09.2008., 23:11
Newdigital, moze neka slika ili neki link gde bi moglo malo vise da se sazna o ovoj strategiji.

Link : www.forex.ponuda.hr ;)