PDA

View Full Version : KIB Kumanovo

nikotin
19.06.2007., 03:13
Ja sam do nedavno bio komintent KIB Kumanovo, medjutim kad sam potrazio kredit pre negde oko godinu ipo dana kreditni direktor iz kumanova potrazio mi je 2000 eura mito!!!! da bi mi odobrio 20 000 eura kredit ;), kad se to desilo krenuo sam da poslujem sa AD Stopanska banka skopje!!!! Sa njim sam prezadovoljan. sad me interesuje dal neko zna neshto o privatizaciji KIB kumanova?????
Ako zna nek podeli snama neki info!!! Hvala unapred

dimges
19.06.2007., 12:32
Ja sam do nedavno bio komintent KIB Kumanovo, medjutim kad sam potrazio kredit pre negde oko godinu ipo dana kreditni direktor iz kumanova potrazio mi je 2000 eura mito!!!! da bi mi odobrio 20 000 eura kredit ;), kad se to desilo krenuo sam da poslujem sa AD Stopanska banka skopje!!!! Sa njim sam prezadovoljan. sad me interesuje dal neko zna neshto o privatizaciji KIB kumanova?????
Ako zna nek podeli snama neki info!!! Hvala unapred

..ovo je vrlo ozbilja optuzba i meni malo neshvatljiva; ako je sve po pravilima, banka je ta koja zivi od kredita; mito je moguce jedino ako sluzbenik iz banke i komintent ugovore "nekvalitetnu" hipoteku, t.j. komintent "proda" nesto sto ne ide, pa zato podmiti da mu "prodje" ta sumnjiva hipoteka; ovde se ne misli da nema dokumenata, jednostavno zalozba n.pr. nekretnine koja se ne moze prodati jer kupci zaziru da je kupe; toga ima i na zapadu, nekretnina u kvartu gdje je pocelo doseljavanje crnaca i slicno..

Katerina1818
19.06.2007., 12:38
pa moguce je...jer do juce banke nisu davale kredite i da dobijes kredit je bilo isto ko da si dobio 7 na loto

nikotin
19.06.2007., 13:11
..ovo je vrlo ozbilja optuzba i meni malo neshvatljiva; ako je sve po pravilima, banka je ta koja zivi od kredita; mito je moguce jedino ako sluzbenik iz banke i komintent ugovore "nekvalitetnu" hipoteku, t.j. komintent "proda" nesto sto ne ide, pa zato podmiti da mu "prodje" ta sumnjiva hipoteka; ovde se ne misli da nema dokumenata, jednostavno zalozba n.pr. nekretnine koja se ne moze prodati jer kupci zaziru da je kupe; toga ima i na zapadu, nekretnina u kvartu gdje je pocelo doseljavanje crnaca i slicno..

KATERINA JE U PRAVU!!!!!!
Nije nemoguce!!!!
Jer ja sam radio preko njih i imao sam tezak period kad sam malo zaglavio sa naplatu :))) Imao sam vec jedan kredit kod njih, vracao sam ga na vrjeme, al trebali su mi sveze pare da bi nabavio repromaterijale!!! Zbog to mi trazzio mito jer je znao da ako nabavim zaradi cu lepo, i ondak idemo da podelimo tu zaradu :(

mk_trejader
19.06.2007., 14:30
pa moguce je...jer do juce banke nisu davale kredite i da dobijes kredit je bilo isto ko da si dobio 7 na loto

u pavu si, al to je bilo ranije kad su bili oni ogranicenja plasmana banaka, kad je kreditiranje bilo iz EU izvora (ala Phare-Nepa) i naravno kad se naradilo za SME firmice, pa su sefovi i referenti to iskoristili .... al sad to raditi treba da bude lud ... a nesto sam procitao oko rejting banaka u MK, jedna banka je pod administracijom .. jel se zna koja je ??

Andrej
19.06.2007., 14:48
u pavu si, al to je bilo ranije kad su bili oni ogranicenja plasmana banaka, kad je kreditiranje bilo iz EU izvora (ala Phare-Nepa) i naravno kad se naradilo za SME firmice, pa su sefovi i referenti to iskoristili .... al sad to raditi treba da bude lud ... a nesto sam procitao oko rejting banaka u MK, jedna banka je pod administracijom .. jel se zna koja je ??
Pa druze mislim da je Makedonska Banka po prisilnom upravom Narodne Banke i da oni sada tumo imaju upravnik koji kontrolishe sve i znam da sve treba da progje preko njega.
Druga banka u MK nije pod administracijom.
Puno pozdrava,

mk_invest
19.06.2007., 14:54
OK uredu su svi komentari. Ali nas kao investitore zanima moze li se nesto zaraditi na tu dionicu. ja kazem moze (ako se kupi na dobru cenu, a to je vec neko uradio na 1300 MKD pre mesec dana) ali ako bude prodaje kako je najavljeno i ako to nije izmisljotina. U suprotnom slazem se da je to katastrofa od banke bar po fin izvestaju.

Katerina1818
19.06.2007., 14:56
...pa i nije bilo to "dark age" tako davno, ali nije bitno....
....a ono drugo je tesko saznat..mora da imas dobar izvor iz Narodne Banke...ali to su doverljive informacije pa se tesko saznaju...
i mislim da nije Makedonska Banka...

Andrej
19.06.2007., 14:59
Ja mislim da niko nije spreman platiti iznad nominale ove dionice je nije neka banka koja ima ATM's, filijale, neke velike depozite, jos loshije kredite, zastareni IT system etc. Jer misli neko da bi platio vishe?????
Moja procjena je da ce ova banka, pa i sileks banka moze prezivjeti jedino i jedino ako urade merge (spajanje) sa neka od vecih banaka u mk. To je to.
Niko nece da zaradi velikog novca iz ovih banaka.
pozdrav,

skills
19.06.2007., 14:59
...pa i nije bilo to "dark age" tako davno, ali nije bitno....
....a ono drugo je tesko saznat..mora da imas dobar izvor iz Narodne Banke...ali to su doverljive informacije pa se tesko saznaju...
i mislim da nije Makedonska Banka...
.......VEC KOJA BANKA???

Andrej
19.06.2007., 15:02
MAKEDONSKA BANKA JE POD PRINUDNOM UPRAVOM 100%
Oni su nalozxili gazda Nini da proda svoji dio i dk on to ne uradi NBRM ce da bude tamo. I nijedna druga banka u MK. p.s dobro poznajem taj sector.

Andrej
19.06.2007., 15:39
18.06.2007
„Македонска банка“ ќе ја тужи Народната банка поради блокадите што и ги наметна во изминатиот период. Извори од банката за А1 тврдат дека одлуката веќе ја верификувал управниот одбор, решено е главниот акционер во „Македонска“, „Јака 80“, да бара отштета од НБРМ за загубите што ги претрпела банката од санкциите на централната власт.

Според информациите на А1, раководството на „Македонска“ ќе ангажира овластени ревизори кои ќе проценуваат колку загубила банката од мерките на НБРМ, а потоа ќе се бара отштета на суд.

Народната банка воведе серија санкции кон „Македонска банка“ уште пред две години. Оттогаш наваму укина дел од нив, но дел се уште важат. „Македонска“ не смее да чува пари во странски банки, а НБРМ и натаму и го контролира платниот промет со странство.

Во јануари истече и последниот рок, мнозинскиот акционер Јовица Стефановиќ да го сведе капиталот во „Македонска“ на под 10%. Откако ги проби сите рокови, банката сега забрзано работи да го спроведе главното барање на НБРМ.

А1 дознава дека Словенците од „А банка“ испратиле допис до „Македонска“ во кој го информираат директорскиот тим дека деновиве ќе испратат ревизори за да ја согледаат финансиската кондиција на банката.

Се дознава дека на првични разговори за купување на „Македонска“ изминатата недела биле и менаџерите на австриската компанија „Соравија“, која го поседува и бизнис центарот во Скопје.

ko ima ovo da trasferira sa kirilicom na latinicom ne uradi to molim vas.

mk_trejader
19.06.2007., 20:01
Pa druze mislim da je Makedonska Banka po prisilnom upravom Narodne Banke i da oni sada tumo imaju upravnik koji kontrolishe sve i znam da sve treba da progje preko njega.
Druga banka u MK nije pod administracijom.
Puno pozdrava,

pa neznam bas za makedonsku, ja sto sam pricao s kolegama je da nini ima onaj depozit od 10 milja kod cika Pero, da je stalnim (zasilen) nadzorom supervizije, al nije to prinudna ... u prinudnoj upravi se suspendira rukovodni organ do sanacije, a ovdje nema sto sanirati ... imaju garantni depozit ... TTK, Sileks i KIB su imali negativni rezultati, TTK je nova (a i EBRD ti je jaci od MK supervizije), ostaju jos ove dve ... mozda je IPB ??

Andrej
20.06.2007., 10:39
IPB imala je zabranu da posluje sa karticima i platni promet sa inostranstvo. Mozda da je IPB jer u 2006 godine ona je bila banka sa najlose ocene u MK.
U momentu u Makedonskoj banci ima jedna zena koja je iz NBRM i ona potpisuje sve naloze u pp sa inostranstvo i mislim sve kredite sa iznosom veci od ......... (nije fer da kazem). Da u pravo si da to nije prinudna uprava nego kontrola poslovanja ili kako hocesh imenovati je.
U Makedoniji i sam znash da ako NBRM kaze da banka nevalja i da su akcioneri EBRD banka ide u stecaj. Mislish da ovi politicari interesuje shta kaze EBRD ili bilo ko drugi kad je NOVAC u pitanju. :)
pozdrav,

mk_trejader
20.06.2007., 11:05
IPB imala je zabranu da posluje sa karticima i platni promet sa inostranstvo. Mozda da je IPB jer u 2006 godine ona je bila banka sa najlose ocene u MK.
U momentu u Makedonskoj banci ima jedna zena koja je iz NBRM i ona potpisuje sve naloze u pp sa inostranstvo i mislim sve kredite sa iznosom veci od ......... (nije fer da kazem). Da u pravo si da to nije prinudna uprava nego kontrola poslovanja ili kako hocesh imenovati je.
U Makedoniji i sam znash da ako NBRM kaze da banka nevalja i da su akcioneri EBRD banka ide u stecaj. Mislish da ovi politicari interesuje shta kaze EBRD ili bilo ko drugi kad je NOVAC u pitanju. :)
pozdrav,

da nije to prinudna, znam za to u MAK banci to je standartna procedura pre banka da ide pod prinudnom (ukolik se ne opravi), a sto se tice EBRD ... slusaju i te kako slusaju (neznam zosto samo) sve sto sadrzi rec "europski" nasi se poser@#e ko mala djeca ..... a to je to ....

The Economist
20.06.2007., 15:56
KIB je bila banka sa najlosijim ocenama i pod prinudnom upravom. Oduzeli su joj licencu za rad sa inostranstvom i kreditiranje. IPB nije imala probleme od takvog karaktera, nego politicki. IPB 4.

Katerina1818
20.06.2007., 16:03
...sto se tice buducnosti ove dionice...sve zavisi dali ce KIB naci nekog investitora (jer nije dovoljno da zelis da se prodas, treba neko i da zeli da te kupi), ili ke se spojiti sa nekom drugom bankom..sve u svemu pozitivan ili negativan ishod je direktni rezultat dobre menadzerske odluke...

Ivi
05.08.2007., 21:38
...sto se tice buducnosti ove dionice...sve zavisi dali ce KIB naci nekog investitora (jer nije dovoljno da zelis da se prodas, treba neko i da zeli da te kupi), ili ke se spojiti sa nekom drugom bankom..sve u svemu pozitivan ili negativan ishod je direktni rezultat dobre menadzerske odluke...

Eto Katerina islandski MAJLSTOUN zali da kupi banku, i ne samo to nego i vec dobio zeleno svetlo od NBM za preuzimanje. http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=DC02680DA497EB4CBE568C9A08E31A63

Sledece nedelje izacice i oficijalno soopshtenje na MSE.
Iz banke su vec poceli da zovu svaki malo vechi akcioner kako bi ga obavestili da moze da ponudi svoje akcije u paketu koji se sprema za MAJLSTOUN-a.
Za celokupnih aktivnosti oko preuzimanja banke ovlaschen je izvesni Jordan Trajkov

Katerina1818
06.08.2007., 10:05
Cestitam KIB

Jordan Trajkov je vlasnik Vinarije Popova Kula

Ivi
06.08.2007., 14:04
Cestitam KIB

Jordan Trajkov je vlasnik Vinarije Popova Kula

Nije vlaskik nego menadzer, bar ja tako znam, ko zna mozda i greshim. :)
Btw vidi shta radi jedna informacija j... .., proshli samo 100 komada na max. i niko ne prodaje.
Shteta nisam mogla dokupit.

zoraxe
05.09.2007., 09:48
Izaslo i saopstenje u dnevnoj stampi oko namere Milestone-a iz Islanda da kupi KIB.
Odgovorno lice za zstupnistvo Milestone-a je i oficijalno Jordan Trajkov!
Valdace se konacno i ova banka izvuci iz krize. Bila je najlosija prosle godine!!!

popeco
24.09.2007., 00:06
Се чека на согласноста на Комисијаза хартии од вредност за објавување на јавниот повик за продажба на акциите на исландската групација Милестоне, која сака да купи 100 отсто од акциите на КИБ Куманово

Исландската Milestone групација и дефинитивно влегува во Комерцијално инвестиционата банка во Куманово. Сериозните намери за купување на банката, Исланѓаните неодамна ги обелоденија и преку соопштение во медиумите со кое ги информираат акционерите на банката дека во согласност со Законот за преземање на акционерските друштва имаат намера да објават јавен повик за откуп на обичните акции на КИБ Куманово.

Според Сузана Цветковска, генерален директор на Банката, минатата недела Банката има доставено барање до Комисија за хартии од вредност за добивање дозвола за продажба на акциите. "Очекуваме најдоцна за десетина дена да го објавиме јавниот повик, а акционерите ќе имаат рок од 45 дена да се изјаснат дали ќе ги продадат своите акции во Банката", вели за Вечер,Цветковска.

Исланѓаните се заинтересирани да купат 100 отсто од акциите на Банката, но како што велат, од менаџментот во моментов е битно да се обезбеди барем мнозинскиот пакет од 51 отсто од акциите.
Milestone не се откажува од намерата да влезе во македонскиот банкарски систем. Се преговара и со неколку други македонски банки. Доколку не го обезбедиме мнозинскиот пакет во кумановската банка, тогаш Milestone ќе отвори своја банка во Македонија за што според новиот закон за банки ќе бидат вложени пет милиони евра, вели Благоја Механџиски, сопственикот на Зегин, фирма-член на Milestone групацијата.

Исландската групација веќе неколку месеци преговара со менаџментот на КИБ Куманово, а неодамна тие ја добија и согласноста од Народната банка на Македонија. Тие се една од најголемите светски компании. Само за една година цената на нивните акции на светските берзи порасна за четири пати.

igorce
24.09.2007., 17:57
pa podobro e da se poceka da se kupi bankata pa koa ke porasna akciite barem za 25-28%togas da gi prodadat malcinskite akcioneri

zoraxe
25.09.2007., 10:10
pa podobro e da se poceka da se kupi bankata pa koa ke porasna akciite barem za 25-28%togas da gi prodadat malcinskite akcioneri

Ne ide to tako! Milestone ce ponuditi svim akcionerima jednu cenu koja ce vrlo verovatno biti veca od sadasnje cene na berzi.Tako ce moci da privuce veci deo akcionera da mu prodaju svoje akcije.

Ivi
25.09.2007., 18:55
Ne ide to tako! Milestone ce ponuditi svim akcionerima jednu cenu koja ce vrlo verovatno biti veca od sadasnje cene na berzi.Tako ce moci da privuce veci deo akcionera da mu prodaju svoje akcije.

Milestone je utvrdio cenu, a to je nominalna vrednost akcije

mk_trejader
04.10.2007., 17:02
Komisija odobrila kupovinu KIBa Milestonu .. % sucess - 67%, svim akcionerima cestitam novog partnera ...

samba
04.10.2007., 18:09
Komisija odobrila kupovinu KIBa Milestonu .. % sucess - 67%, svim akcionerima cestitam novog partnera ...

Znaci kraljevina Zegina postaje jos veca,sta je sledece....
P.S.jak ti je avatar druze.;)

mk_trejader
05.10.2007., 01:35
Znaci kraljevina Zegina postaje jos veca,sta je sledece....
P.S.jak ti je avatar druze.;)

Pa neznam dali ce Zegin imati neki uticaj tamo ... dok se islandjani ne instaliraju u kib valjda ce on da bude "glavan" .... kao sto sam cuo NBRM je detaljno proverila novog akcionera i uslov je bio da zegin ostane samo klient ..

p.s. znam ... ;)

Sonyvaio
18.10.2007., 13:14
I oficijalno Milestone najavi ponuda za otkupuvanje na 67 % od akciite na KIB Kumanovo, poveke na BEZ CENZURA

zoraxe
25.10.2007., 16:31
Upravni odbor KIB-a prihvatio ponudu Milestone-a. Znaci bice akcija za prodaju. A tamo i CEVI imaju akcije i to 5,69% sto je 7320 akcija, a to je oko 325.000 eura.Ali samo ako se sloze da prodaju svoj deo!
p.s. mozda sam ovo trebao i drugoj temi da napisem al eto....:)

samba
25.10.2007., 16:40
Upravni odbor KIB-a prihvatio ponudu Milestone-a. Znaci bice akcija za prodaju. A tamo i CEVI imaju akcije i to 5,69% sto je 7320 akcija, a to je oko 325.000 eura.Ali samo ako se sloze da prodaju svoj deo!
p.s. mozda sam ovo trebao i drugoj temi da napisem al eto....:)

Odlican info druze,samo momentalno ne vidim razlog zasto bi CEVI prodavala svoj deo u KIB-u,mislim da ce cekati da KIB debelo naraste,pa tek onda mozemo razgovarati o prodaji.;)

zoraxe
25.10.2007., 16:51
I ja bi igrao tako, al ko zna sta i kako razmislja generalni FZC-a? Mozda mu treba nesto love za vecu likvidnost?

A da predjemo na temu FZC, t.e. CEVI?

zoraxe
26.10.2007., 16:17
Danas neko prodao 49 akcija po ceni od 2321 den.:eek:
Stvarno mi nije jasno zasto ih malo nije pocuvao pa da ih proda Milestone-u, po vecoj ceni?:confused:

mk_trejader
26.10.2007., 16:21
Danas neko prodao 49 akcija po ceni od 2321 den.:eek:
Stvarno mi nije jasno zasto ih malo nije pocuvao pa da ih proda Milestone-u, po vecoj ceni?:confused:

pitanje je dali ce milestone skupiti 60% ... t.e. jel ce javna ponuda biti uspjesna ....

zoraxe
26.10.2007., 16:24
Pa Upravni odbor je to potvrdio. A ko bira Upravni, ako ne skupstina akcionera, tj, vecinski vlasnici. Znaci TREBALO bi biti upjesna.

mk_trejader
26.10.2007., 16:27
Pa Upravni odbor je to potvrdio. A ko bira Upravni, ako ne skupstina akcionera, tj, vecinski vlasnici. Znaci TREBALO bi biti upjesna.

uspjesnost je ukoliko se skupi min 60 i jace .. ako akcionari rese da ne prodaju i bude ispod 60% onda ponuda je neuspesna ...

Marlon
26.10.2007., 16:27
Odlican info druze,samo momentalno ne vidim razlog zasto bi CEVI prodavala svoj deo u KIB-u,mislim da ce cekati da KIB debelo naraste,pa tek onda mozemo razgovarati o prodaji.;)

Svi akcioneri koji imaju iznad 5% su pristali da svoj deo daju Milestonu, tako da i akcije FZC idu u paket.

zoraxe
26.10.2007., 16:30
Svi akcioneri koji imaju iznad 5% su pristali da svoj dio daju Milestonu, tako da i akcije FZC idu u paket

Dobar info, druze Marlon.:thumbsup:Znaci CEVI ce da zarade nesto sitnisa.:p:

mk_trejader
26.10.2007., 16:33

a inace CEVI imaju i oko 1000 u KMB ... mislim da su bili 1000, znam da imaju neko "sice"

Marlon
26.10.2007., 16:34

Tako se mora odratiti druže ako si timski igrač :thumbsup:

zoraxe
26.10.2007., 16:39
a inace CEVI imaju i oko 1000 u KMB ... mislim da su bili 1000, znam da imaju neko "sice"

Vidi moj post #31 na ovu temu.:)

Tako se mora odratiti druže ako si timski igrač :thumbsup:

Naravno.:thumbsup:

samba
26.10.2007., 18:00
Svi akcioneri koji imaju iznad 5% su pristali da svoj deo daju Milestonu, tako da i akcije FZC idu u paket.

Vidis druze,to nisam znao,u svakom slucaju koristan info.:)