PDA

View Full Version : HT - Hrvatske telekomunikacije d.d. (HT-R-A)

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22

Frend
19.05.2010., 18:06
Kako ne može.. Meni je tako i isplaćeno. Paket žena, paket kćer i moje na koje sam platio harač. Ne vidim razloga zašto ne bi moglo/smjelo. Čak na isti račun nam ide i plaća i to već 15 godina i nikada nije bilo problema.

A da to naravno, tu se radi o zjaedničkom računu. Ja sam mislio na situaciju u kojoj si recimo kupio dionice na frenda i kao račun za povrat sredstava naveo svoj tekući, a onda je SDA taj račn prepisala u svoju bazu i na njega isplaćuje dividendu e to je :nono: :)

t-m
04.06.2010., 21:05
http://www.poslovni.hr/vijesti/rcb-snizio-ciljanu-cijenu-hta-149356.aspx

još jedno smanjenje ciljane cijene -ovaj put za 11 kn minusa.

mladen_du
05.06.2010., 17:35
http://www.poslovni.hr/vijesti/rcb-snizio-ciljanu-cijenu-hta-149356.aspx

još jedno smanjenje ciljane cijene -ovaj put za 11 kn minusa.

da... zanimljive su mi te "preporuke", pogotovo sto su prije ove zadnje preporuke dali preporuku za prodaju.
a RBA mirovinac ne da nije prodao nego je kupovao i to najvise od svih fondova.

t-m
30.07.2010., 09:05
http://www.poslovni.hr/vijesti/prihodi-hta-pali-39-posto-154199.aspx

Prihodi HT .

HaoRen
10.08.2010., 12:32
Up ili down, pitanje je sad....Kao da se cjena zaglavila izmedu 257,01 i 259...

zboss2009
10.09.2010., 18:46
Kako komentirate nedavna događanja i rast cijene?

Po meni je žalosno to što naša vlada radi. Najradije bih se odselio tamo na neke egzotične otoke :)

Cicija
10.09.2010., 20:12
A tko te zadržava?

analiza
10.09.2010., 21:11
nitko, jer nema letova za tamo

jer ne postoje egzotični otoci

postoji samo POTREBA za otići:)

Cicija
11.09.2010., 22:13
Preporučam Francusku Polineziju. Ako otoci i nisu previše egzotični, djevojke na njima jesu. Barem tako tvrdi moj kolega, koji umjesto da kupuje dionice putuje po svijetu. Vjerojatno je mudriji od mene. Od Mudrinića vjerojatno nije. :biggrin:
(Dodao sam gazdu da ne skrećemo s teme. :biggrin:)

urta
14.09.2010., 16:05
T-Mobile do 2015. godine ulaže 100 milijuna eura u novu mrežu
Izvor: Poslovni dnevnik

U idućih pet godina Hrvatski telekom planira uložiti 100 milijuna eura u izgradnju infrastrukture nužne za rad mobilne mreže četvrte generacije, tvrdi član Uprave za tehniku i informacijske tehnologije HT-a Božidar Poldrugač. Ističe da će to predstavljati velik dio ukupnih kapitalnih ulaganja HT-ove mobilne jedinice T-Mobilea u narednom razdoblju. Do komercijalnog rada takozvane LTE mreže, koja će naslijediti postojeću 3G mrežu i omogućiti brojne nove internetske i multimedijske usluge, treba pričekati prvo da HAKOM raspiše koncesije, pojašnjava Poldrugač.

Javni natječaji za frekvencije nužne za rad mreža četvrte generacije očekuju se u Hrvatskoj nakon što se ove godine ugasi signal analogne televizije i oslobodi taj frekvencijski spektar. HT se za taj posao priprema u suradnji s kineskom kompanijom Huawei, koja je u petak u Zagrebu predstavila svoja rješenja na tom području.

Huawei je jedan od najvećih svjetskih proizvođača telekomunikacijske opreme te strateški partner Deutsche Telekoma i dugogodišnji partner HT-a. Božidar Poldrugač kaže da će HT prve demonstracije i testiranja na novoj mobilnoj tehnologiji provoditi već od početka iduće godine.

Takozvane LTE mobilne mreže četvrte generacije omogućuju velike brzine prijenosa podataka, testno su već premašili 50 Mbps te visokokvalitetan prijenos YouTube i sadržaja mobilne televizije.

bob_rock
14.09.2010., 21:00
Urta negdje sam citao da su odustali od ovog projekta zbog prevelike cijene i birokracije

urta
15.09.2010., 11:24
Da, prije nekih godinu dana. Obzirom da je ovo novo objavljeno pretpostavljam da su nešto iskemijali u svoju korist ili su shvatili da im se isplati ovako i onako.

urta
28.09.2010., 14:23
Hrvatski telekom jutros je objavio da se prijavio za pretkvalifikaciju u privatizaciji Pošte i telekomunikacija Kosova.
U obavijesti HT-a koja je dostavljena Zagrebačkoj burzi navodi se kako se očekuje da će kosovska vlada u transakciji prodaje vlasničkog udjela od 75 posto prodati samo telekomunikacijski dio poslovanja.

Hina javlja kako neslužbene informacije govore da se uz HT za Poštu i telekomunikacije Kosova (PTK) natječu još četiri tvrtke — po jedna iz Albanije, Egipta, Jemena i Turske.

PTK pruža usluge nepokretne i pokretne telefonije te poštanske usluge preko svojih brendova Telekom Kosova, Vala i Pošta Kosova, ima više od 1,2 milijuna korisnika pokretne telefonije i opslužuje oko 84.000 linija u nepokretnoj mreži, a lani je ostvario prihode od 145 milijuna eura i neto dobit od 44 milijuna eura, kažu u HT-u.

U domaćem telekomu očekuju da će Ministarstvo gospodarstva i financija Republike Kosovo popis kvalificiranih potencijalnih ponuđača objaviti tijekom idućeg tjedna.

urta
28.09.2010., 14:27
Na ionako (pre)zrelo hrvatsko tržište mobilne telefonije ulazi još jedan operater, peti po redu. Pod okriljem HT-a kreće nova mreža pod nazivom Bonbon, koja će, prema objavljenom iz HT-a, biti potpuno samostalna u poslovanju i donošenju poslovnih odluka.
Mrežu vodi Lordan Kondić, bivši voditelj Sektora za marketinške komunikacije T-Mobilea, a Bonbon cilja na segment zahtjevnijih korisnika.

Mreža u kojoj će korisnici dobivati predbroj 097 trebala bi biti predstavljena 1. listopada. Prema najavama, ta mreža cilja na segment zahtjevnijih korisnika, odnosno bit će to on-line orijentirana, kvalitetna mobilna mreža uz cijene prihvatljive ciljanim korisnicima.

No neovisni telekomunikacijski stručnjaci procjenjuju da su u vrijeme pada prihoda mobilnih operatera (samo broj poslanih SMS-ova smanjen je 17 posto) oni krenuli u bitku cijenama za korisnike u segmentu cjenovno osjetljivijeg tržišta te bi taj potez HT-a mogao biti nastavak prije dvije godine razvijanog, ali nepokrenutog virtualnog operatera K-mobile.

zboss2009
28.09.2010., 14:33
Hrvatski telekom jutros je objavio da se prijavio za pretkvalifikaciju u privatizaciji Pošte i telekomunikacija Kosova.
U obavijesti HT-a koja je dostavljena Zagrebačkoj burzi navodi se kako se očekuje da će kosovska vlada u transakciji prodaje vlasničkog udjela od 75 posto prodati samo telekomunikacijski dio poslovanja.

Hina javlja kako neslužbene informacije govore da se uz HT za Poštu i telekomunikacije Kosova (PTK) natječu još četiri tvrtke — po jedna iz Albanije, Egipta, Jemena i Turske.

PTK pruža usluge nepokretne i pokretne telefonije te poštanske usluge preko svojih brendova Telekom Kosova, Vala i Pošta Kosova, ima više od 1,2 milijuna korisnika pokretne telefonije i opslužuje oko 84.000 linija u nepokretnoj mreži, a lani je ostvario prihode od 145 milijuna eura i neto dobit od 44 milijuna eura, kažu u HT-u.

U domaćem telekomu očekuju da će Ministarstvo gospodarstva i financija Republike Kosovo popis kvalificiranih potencijalnih ponuđača objaviti tijekom idućeg tjedna.

Vrlo zanimljiva vijest.
Po ovim navedenim podacima čini se da Kosovski telekom ima velik potencijal za rast, a i profitabilost se čini odlična (za konačnu odluku trebalo bi vidjeti financijsko izvješće).

Međutim na kraju će ključna biti cijena. Nadam se da će ih HT kupiti jeftino.
:thumbsup:

zboss2009
28.09.2010., 14:35
Na ionako (pre)zrelo hrvatsko tržište mobilne telefonije ulazi još jedan operater, peti po redu. Pod okriljem HT-a kreće nova mreža pod nazivom Bonbon, koja će, prema objavljenom iz HT-a, biti potpuno samostalna u poslovanju i donošenju poslovnih odluka.
Mrežu vodi Lordan Kondić, bivši voditelj Sektora za marketinške komunikacije T-Mobilea, a Bonbon cilja na segment zahtjevnijih korisnika.

Mreža u kojoj će korisnici dobivati predbroj 097 trebala bi biti predstavljena 1. listopada. Prema najavama, ta mreža cilja na segment zahtjevnijih korisnika, odnosno bit će to on-line orijentirana, kvalitetna mobilna mreža uz cijene prihvatljive ciljanim korisnicima.

No neovisni telekomunikacijski stručnjaci procjenjuju da su u vrijeme pada prihoda mobilnih operatera (samo broj poslanih SMS-ova smanjen je 17 posto) oni krenuli u bitku cijenama za korisnike u segmentu cjenovno osjetljivijeg tržišta te bi taj potez HT-a mogao biti nastavak prije dvije godine razvijanog, ali nepokrenutog virtualnog operatera K-mobile.

Također interesantno.
Ako ima stručnjaka za marketing, volio bih vidjeti njihov komentar na ovu HT-ovu strategiju

zboss2009
28.09.2010., 14:37
BTW ove prethodne dvije vijesti su vjerojatno uzrok zašto je HT rastao zadnjih dana i to prije objave.
Bilo bi dobro kad bi Hanfa malo istražila dublje priču jer očito je da je bilo curenja povlaštenih informacija

Morski vuk
29.09.2010., 09:13
BTW ove prethodne dvije vijesti su vjerojatno uzrok zašto je HT rastao zadnjih dana i to prije objave.
Bilo bi dobro kad bi Hanfa malo istražila dublje priču jer očito je da je bilo curenja povlaštenih informacija

:rofl:
Svi znamo da neće

urta
29.09.2010., 11:19
Bitno je da konačno negdje investiraju novce umjesto da ih drže na računu, ovo s Kosovom bi mogao biti dobar potez.
Za novog mobilnog operatera moram priznati da ne vidim gdje će naći svoj prostor, ali tješim se da valjda imaju nekog tko o tome zna više od mene.
Sad se postavlja pitanje dividende za slijedeću godinu - ako krenu u investiranje hoće li biti viška novca za podjelu dioničarima...

zboss2009
29.09.2010., 12:00
http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/HT-dosta-izgledan-pobjednik-privatizacije-PTK

Dobar članak

rankus
29.09.2010., 19:48
Bitno je da konačno negdje investiraju novce umjesto da ih drže na računu, ovo s Kosovom bi mogao biti dobar potez.
Za novog mobilnog operatera moram priznati da ne vidim gdje će naći svoj prostor, ali tješim se da valjda imaju nekog tko o tome zna više od mene.
Sad se postavlja pitanje dividende za slijedeću godinu - ako krenu u investiranje hoće li biti viška novca za podjelu dioničarima...

Vjerujte mi na riječ, ukoliko ova nova mobilna mreža pruži kvalitetnu uslugu i veliku pokrivenost, pronaći će itekakav odaziv korisnika...

Ja konretno sam u 28. godini života te sam informatički vrlo pismen, svakodnevno koristim neke od usluga mobilnog ili bežičnog interneta kojeg također koristim putem mobilnog telefona... Većina mojih prijatelja ali i velik broj poslovnih korisnika svakodnevno upotrebljava sve usluge koje su im dostupne na tom polju...

3G standard (treća generacija mobilne telefonije) je u svijetu već "prošlost" (ne svuda), a noviji 4G standard koristi se već na veliko... Vjerujem da će nova 097 mreža pružati 4G usluge... Kako god okreneš, ovaj potez nas ne vodi u budućnost nego samo sa zakašnjenjem stižemo u sadašnjost, a tome je već i bilo vrijeme...

Oni koji nisu čuli za ove standarde i što oni donose neka pročitaju slijedeće:
http://hr.wikipedia.org/wiki/3G
Ili englesku i malo detaljniju varijantu:
http://en.wikipedia.org/wiki/3G
http://en.wikipedia.org/wiki/4G

Skraćeno, korisnici dobivaju puno veće brzine prijenosa podataka, a samim time i puno veće mogućnosti poput prijenosa videa (video-pozivi i video-konferencije, prijenos u živo televizijskih programa, itd...)

Nadam se da sam bar malo dočarao što nova mreža donosi svim onim korisnicima koji za tim uslugama žude već neko vrijeme... A takvih korisnika ima dovoljno, vjerujte mi...

Morski vuk
30.09.2010., 08:07
još kad bi i cijene prilagodili cijenama u svijetu

prof
30.09.2010., 08:52
Itekako sam uvjeren...
Pad prodaje u t-mobileu, kako god okrenuo (hoćeš pozivi ili SMS), nove još skuplje usluge će sigurno zaustaviti.
Koliko dugo je VIP prisutan sa svojom 092?
Koliko im je trebalo da se značajnije počnu uopće baviti tom svojom novom uslugom?
Kakav im je priljev/odljev korisnika u tom razdoblju?

sayes
30.09.2010., 10:10
Itekako sam uvjeren...
Pad prodaje u t-mobileu, kako god okrenuo (hoćeš pozivi ili SMS), nove još skuplje usluge će sigurno zaustaviti.
Koliko dugo je VIP prisutan sa svojom 092?
Koliko im je trebalo da se značajnije počnu uopće baviti tom svojom novom uslugom?
Kakav im je priljev/odljev korisnika u tom razdoblju?

Nove usluge će rado prihvatiti oni pojedinci koji žele uvijek imati najbolje. Zatim državne, javne institcije, sveučilišta... Tvrtke koje žele biti in, a zatim će ih prihvatiti i drugi. Kad ih prihvate i drugi, ostali mobilni operateri će biti u debelom zaostatku. Malo je vjerojatno da će uz novu tehnologiju nuditi odmah i niže cijene. Koliko je ljudi kupilo pametne telefone, 16:9 televizije, frižidere s ledomatom. Kupit će i metlu sa senzorima i GPS-om.:biggrin:

urta
30.09.2010., 10:51
@ Rankus
Ne sumnjam da ima prostora za nove usluge, ono što mi baš nema logike je da planiraju pokrenuti novog operatera umjesto da se te usluge nude u okviru postojećeg.

spirou2
30.09.2010., 15:46
@ Rankus
Ne sumnjam da ima prostora za nove usluge, ono što mi baš nema logike je da planiraju pokrenuti novog operatera umjesto da se te usluge nude u okviru postojećeg.

urta, siguran sam da znaju šta rade

npr. ima li tebi smisla da toyota napravi novu marku isključivo za luksuzna vozila (LEXUS), umjesto da prodaje super luksuzne toyote? ;)

rankus
30.09.2010., 15:52
Iskreno, nemam pojma zašto... Možda i oni žele imati "drugu mrežu" koja zapravo nije nova mreža nego samo drugo ime i malo drugačiji uvjeti za korisnike - nekima više paše VIP nekima TOMATO, nekima više paše T-Mobile, nekima BonBon :)

Kao, neću ja na T-Mobile, oni su skupi, oni su ovo, oni su ono.... Idem ja na BonBon... hahaha - hrpa ljudi ni ne zna sve te odnose u pozadini.... pa na taj način netko tko ne želi bit na nekoj mreži, svejedno završi na toj mreži ali toga nije svjestan... možda je to cilj i logika svega ovoga...

urta
30.09.2010., 16:15
urta, siguran sam da znaju šta rade

npr. ima li tebi smisla da toyota napravi novu marku isključivo za luksuzna vozila (LEXUS), umjesto da prodaje super luksuzne toyote? ;)

Rekao sam, pretpostavljam da imaju nekog tko zna što radi. Možda je malo konfuzije unijelo to što je stavljen naglasak na to da će to biti potpuno izdvojena firma a ne izdvojen segment suluge kao npr. VIP-ov Tomato.

Uopće ne sumnjam da su nanjušili prostor za sebe.
Mene više zanima kako će se to, uz ostale faktore, reflektirati na dividendu. Budući de je neminovna smjena vlasti nakon izbora, a buduću vlastodršci najavljuju uvođenje poreza na kapitalnu dobit, za očekivati je da HT još jednom podijeli obilnu dividendu kako bi vlasnici spasili dio profita prije nego li ga država zajaši. Ukoliko dobit utroše na akviziciju i investiciju u Bonbone pitanje je što će ostati za dijeljenje. Obzirom da je HT jedna od rijetkih dionica koja je do sada donosila vrlo dobru dividendu postavlja se pitanje - držati, dokupiti ili prodati...

zboss2009
30.09.2010., 16:20
Iskreno, nemam pojma zašto... Možda i oni žele imati "drugu mrežu" koja zapravo nije nova mreža nego samo drugo ime i malo drugačiji uvjeti za korisnike - nekima više paše VIP nekima TOMATO, nekima više paše T-Mobile, nekima BonBon :)

Kao, neću ja na T-Mobile, oni su skupi, oni su ovo, oni su ono.... Idem ja na BonBon... hahaha - hrpa ljudi ni ne zna sve te odnose u pozadini.... pa na taj način netko tko ne želi bit na nekoj mreži, svejedno završi na toj mreži ali toga nije svjestan... možda je to cilj i logika svega ovoga...

Marketinški tj. psihološki trikovi po meni.

Ja sam čuo ljude koji kažu da je internet od HT-a sranje a da su oni iz iskona najbolji :)

Ljude ni ne zanima tko stoji iza svega, samo žele kvalitetnu uslugu/proizvod uz nisku cijenu

sayes
30.09.2010., 16:30
"To se očituje i u cijenama koje nisu najniže na tržištu. Minuta razgovora u Bonbon mreži stoji 70 lipa uz obračunsku jedinicu od 60 sekundi, SMS 20 lipa, MMS 70 lipa, a megabajt prometa 70 lipa."
http://www.poslovni.hr/vijesti/ht-pokrenuo-bonbon-mrezu-159439.aspx
Ja napravim cca 250 megabajta dnevno preko kabela, to bi misečno došlo preko bonBona jedna prosječna plaća u Rvata. Jel to bez PDV-a?

zboss2009
30.09.2010., 16:37
http://www.poslovni.hr/vijesti/ht-spremio-milijarde-za-telekom-kosova-159247.aspx

http://www.poslovni.hr/vijesti/ht-se-priprema-za-ulazak-u-energetiku-159249.aspx

zboss2009
30.09.2010., 17:37
Evo pokušao sam napraviti vlastitu procjenu vrijednosti, 75% udjela telekomunikacijskog biznisa u PTK-u, i to na brzaka (ako netko ima drukčija saznanja slobodno neka me ispravi):

Kosovo

1.Kosovo – broj stanovnika 2,2 miliona (2005. Godina)
2.BDP per capita – 2270 € (2008. Godina)

Telekomunikacijski dio PTK-a

http://www.ptkonline.com/newsite/documents/rap_en2009.pdf

Ugrubo podaci za 2009 (u milionima eura):
Prihodi 150
Dobit 50
Kapital 250
Cash 75
Napomena: prodaje se 75% i to samo telekomunikacijski udio. Pošta gotovo da ima beznačajne prihode, a vjerojatno i rashode. Tome treba dodati i zaradu za prvih 9 mjeseci 2010 koja će čini se biti malo viša nego prošle godine

Fer cijena po meni je oko 600 mio Eura. Ne računajući diskont koji bi mogao postojati čisto iz političkih razloga - tj. međunarodne potpore jer smatram da je HT-u jedina konkurencija i to minimalna Telekom Austria i Orascom. Ako Kosovo želi brzo u EU, prodat će PTK jeftino HT-u (što u biti tužno zvuči ali vrlo realno).

Jel netko zna kada će se znati pobjednik natječaja?

zboss2009
30.09.2010., 17:47
Prime Minister Thaçi: Kosovo will keep progressing and will integrate in NATO, EU and UN:

http://www.kryeministri-ks.net/?page=2,9,1634

zboss2009
19.10.2010., 10:10
Pala Kosovska vlada, uskoro novi izbori

http://www.kosovapress.com/ks/beta/?cid=3,2,113345
http://www.kosovapress.com/ks/beta/?cid=3,2,113333

t-m
29.10.2010., 09:02
http://danas.net.hr/novac/page/2010/10/29/0018006.html?pos=n0

SET
29.10.2010., 10:37
Sviđa mi se porast MAX TV korisnika na ~270 tisuća a i BONBON je samo ispunjenje korisničkih želja.

urta
29.10.2010., 10:58
Jel' objavljeno kako/zašto je došlo do pada neto dobiti od 15%?

SET
29.10.2010., 21:23
već u naslovu izvješća se "indirektno" pad obrazlaže recesijom i posebnim porezom.

mogu reći šta hoće u konačnici, samo neka brojke štimaju.

urta
04.11.2010., 16:48
Iz Business.hr...
Najveći hrvatski telekom operater T-Hrvatski Telekom skloniji je iskoristiti snažnu gotovinsku poziciju za preuzimanja i akvizicije nego za otkup dionica, rekao je u Londonu predsjednik uprave T-HT-a Ivica Mudrinić.
"Novac se uvijek može vratiti na ovaj ili onaj način ali se time ne stvara dodatna vrijednost", kazao je izvršni direktor Ivica Mudrinić analitičarima i ulagačima u utorak navečer.

Tvrtka je izrazila interes za kupnju udjela u kosovskoj državnoj poštanskoj i telekom kompaniji PTK, koja ima više od 1,2 milijuna pretplatnika i opslužuje 84.000 fiksnih linija.

"Mi smo zapravo skloni akviziciji, a PTK bi nam, ako naša ponuda uspije, neizravno podupro financijsku poziciju", kazao je Mudrinić.

"Učinit ćemo ono što je optimalno za nas s obzirom na okolnosti i činjenicu da je vrlo malo potencijalnih meta za akvizicije", dodao je.

Planirana privatizacija kosovskog operatera vjerojatno će ipak biti odgođena zbog prijevremenih izbora, budući da je parlament u utorak izglasao nepovjerenje kosovskoj vladi.

Za kosovskog operatera zainteresirani su i egipatski Orascom Telecom, konzorcij Turk Telecoma i Clik Groupa koji zastupa njihov albanski partner AlbTelecom, te Telekom Austria i jemenski mobilni operater SabaFon.

Očekuje se da će Priština privatizacijom PTK ostvariti prihod u rasponu od 300 milijuna do 600 milijuna eura.

Krajem rujna T-HT, inače u 51-postotnom vlasništvu Deutsche Telekoma, raspolagao je s 2,9 milijardi kuna (550 milijuna dolara) novčanih ekvivalenata i oročenih depozita, i to nakon isplate dividendi u ukupnom iznosu 2,8 milijardi kuna.

Dioničari su na travanjskoj skupštini odobrili otkup do 10 posto dionica T-HT-a.

urta
04.11.2010., 16:50
I HT nudi Appleova računala
Očito je danas dobar dan za dva najveća domaća telekom operatera HT i Vipnet jer su oba objavila kako kreću u prodaji Appleovih računala na svojim prodajnim mjestima. Nakon eksluziviteta s iPhonom, HT je najavio kako će u suradnji s Appleovim distributerom Apcom/powercom u T-Centre uskoro dolaze tri Appleova prijenosna računala - MacBook Pro, MacBook White i MacBook Air. Uz potpisivanje ugovora u Mobile Internet i MAXadsl uslugama korisnici će uređaje moći nabaviti po puno povoljnijim cijenama.

t-m
15.11.2010., 11:39
http://www.poslovni.hr/vijesti/braniteljski-fond-iskrcava-paket-dionica-hta-163577.aspx

Braniteljski fond iskrcava paket dionica HT-a

čudna slučajnost ili :confused:
https://www.boerse-stuttgart.de/rd/en/finder/ko/?suche=1&wp_keyword=hrva

cazo22
15.11.2010., 12:36
ima li načina da moj mali paketić nekako pridružim paketu branitelja?Oni bi prodali po 300kn a i ja bi po toliko.:biggrin:

elwood
15.11.2010., 13:11
Sad mi je jasnije sto je Mudrinic mislio kad je nedavno rekao da daje prednost akviziciji na Kosovu u odnosu na kupovinu za trezor.......FHB trazi kupca za HT po 300kn.

P.S. U potpunosti se slazem s Mudrinicem. Ne treba im dati ni trenutnu trzisnu cijenu, a kamoli 300kn.imho.

P.P.S. posjedujem HT.

zboss2009
15.11.2010., 15:18
Zanimljivo je i to da je HT objavio da prodaje nekretnine u iznosu od cca 150 mio HRK. Pretpostavljam da je to zato jer očekuju da će pobijediti na natječaju za PTK, pa da će im trebati dodatne likvidnosti

gagnant
15.11.2010., 15:33
Zanimljivo je i to da je HT objavio da prodaje nekretnine u iznosu od cca 150 mio HRK. Pretpostavljam da je to zato jer očekuju da će pobijediti na natječaju za PTK, pa da će im trebati dodatne likvidnosti
Uz dobit od preko 2mlrd i još gomilu neiskorištenog keša, ovo nije vrijedno spomena.

zboss2009
16.11.2010., 12:02
Uz dobit od preko 2mlrd i još gomilu neiskorištenog keša, ovo nije vrijedno spomena.

Istina, tih 150 miliona ima mali značaj.

Ali je to dobar pokazatelj da uprava ima namjeru da aktivu očisti od nepotrebne imovine, iako možda sada nije najbolje vrijeme za prodaju nekretnina.

sayes
19.11.2010., 19:06
PRIJENOS
Vlada dionice HT-a prenosi Umirovljeničkom fondu
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB - Na današnjem zatvorenom dijelu sjednice Vlada Republike Hrvatske donijela je Odluku o prijenosu dionica HT-Hrvatskih telekomunikacija d.d. Umirovljeničkom fondu u svrhu unosa imovine.

Republika Hrvatska kao imatelj 2.859.148 dionica HT-Hrvatskih telekomunikacija (ZSE:HT-R-A), nominalne vrijednosti 100,00 kuna po dionici, a tržišne vrijednosti utvrđene na temelju zadnje cijene trgovanja na dan donošenja ove Odluke, prenosi iste bez naknade Umirovljeničkom fondu, u svrhu unosa imovine u skladu sa Zakonom o umirovljeničkom fondu, izvijestio je vladin Ured za odnose s javnošću.

red max
19.11.2010., 21:02
PRIJENOS
Vlada dionice HT-a prenosi Umirovljeničkom fondu
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB - Na današnjem zatvorenom dijelu sjednice Vlada Republike Hrvatske donijela je Odluku o prijenosu dionica HT-Hrvatskih telekomunikacija d.d. Umirovljeničkom fondu u svrhu unosa imovine.

Republika Hrvatska kao imatelj 2.859.148 dionica HT-Hrvatskih telekomunikacija (ZSE:HT-R-A), nominalne vrijednosti 100,00 kuna po dionici, a tržišne vrijednosti utvrđene na temelju zadnje cijene trgovanja na dan donošenja ove Odluke, prenosi iste bez naknade Umirovljeničkom fondu, u svrhu unosa imovine u skladu sa Zakonom o umirovljeničkom fondu, izvijestio je vladin Ured za odnose s javnošću.

Eto objašnjenja za rast HT-a posljednjih dana.

spirou2
20.11.2010., 20:25
hahahaaha...znači, penzićima su formalno dali više novaca,iako su dali jednak broj dionica:biggrin:

prejako :biggrin:

zboss2009
20.11.2010., 22:03
x

t-m
02.12.2010., 17:24
http://www.poslovni.hr/vijesti/braniteljski-fond-iskrcava-paket-dionica-hta-163577.aspx

Braniteljski fond iskrcava paket dionica HT-a

čudna slučajnost ili :confused:

:thumbsup:poslije braniteljskog i država se hoće riješiti i svog djela HT:confused:

http://www.jutarnji.hr/vlada-prodaje-udjel-u-ht-u-za-povrat-duga-umirovljenicima/884731/

Ovi potezi će stvorit dodatni pritisak na prodaji.

cukavec
02.12.2010., 19:10
Prije da je ekipa dobila info za Inu ali kasno

spirou2
02.12.2010., 20:32
t-m, jebate...pa,ta vijest je 2 ipo mjeseca stara..Vlada je već penzićima prebacila dionice

t-m
02.12.2010., 21:11
t-m, jebate...pa,ta vijest je 2 ipo mjeseca stara..Vlada je već penzićima prebacila dionice

znam da je ,najprije oni pa onda braniteljski fond -još i cijenu navode.:thumbsup:

Oskar
02.12.2010., 23:38
U što će braniteljski uložit nofce koje dobije za HT??

adrs, ernt,koei,zaba????

MASTER
02.12.2010., 23:45
obveznice RH ili trezorske zapise

dixi
02.12.2010., 23:59
Kako doznajemo, Upravni odbor razmatra nekoliko scenarija izlaska iz HT-a, od polagane prodaje na burzi, do strateškog kupca (koji bi ponudio premiju) ili stranog ponuditelja. Nikome naime nije u interesu da dionici padne cijena brzim 'iskrcavanjem' i nastane burzovni i cjenovni kaos. Navodno se s Upravom HT-a razgovaralo u smjeru da upravo HT kupi dionice za svoj trezor, no tu opciju u petak nismo mogli potvrditi.

"Dovoljan je poremećaj na tržištu poput novog poreza kojim bi se udarilo na HT da se ozbiljno ugroze udjeli u fondu stoga je proširivanje portfelja nužno"...

"Zakon o FHB-u preporuča diverzifikaciju portfelja u korist naših članova. Operativno od prodaje dionica Ine imamo strateški problem, no ne gori nam pod nogama i već dvije godine o tome temeljito promišljamo, a nikakva odluka nije donesena"...

Za razliku od prodaje Ine, vrijeme nije ograničavajući faktor u ovom slučaju. Dok je ponuda za Inine dionica imala rok trajanja, odluka o HT-u nije u vremenskoj stisci, što FHB-u daje veći pregovarački prostor s potencijalnim ponuditeljima.
"Jedini faktor odluke o eventualnoj prodaji bit će cijena (http://www.poslovni.hr/vijesti/braniteljski-fond-iskrcava-paket-dionica-hta-163577.aspx)"...

sayes
03.12.2010., 00:04
HT bi mogao biti glavna žrtva ponude MOLA, ali i Petrokemija, pa možda čak i turističke u kojima ljudi već tri godine čame s velikim gubicima-

dixi
03.12.2010., 00:13
Moglo bi biti rasprodaje mnogih dionica ( za vrijeme Inine blokade), no kasnije kad se shvati koliko su "spori prstići" - biti će kasno

spirou2
03.12.2010., 01:04
ma,već je kasno za INU...tko je znao - znao

p.s.

izgleda da mnogi nisu znali, pa se sada ljute :biggrin::biggrin:

"Smatram da je to od Mola vrlo nekorektno te da bi u najmanju ruku bilo partnerski da su nas pismeno izvijestili o tome ili da su zatražili sastanak na kojem bi nas informirali o svojoj namjeri" - rekao je Šuker za Poslovni dnevnik.

vjerojazno zato INA nije poput npr. IGH čudom odletila 20% uoči objave bitnih vijesti...

zboss2009
03.12.2010., 14:29
Mobile firms seeing ads coming to handsets
.
Topics:International.On Friday December 3, 2010, 4:24 am EST
By Tarmo Virki, European Technology Correspondent

PARIS (Reuters) - The long awaited uptake of the potentially lucrative mobile advertising market by advertisers and consumers has actually started to happen, companies from Canada, Egypt and Poland said on Friday.

Advertisers have great hopes for the cellphone market due to the personal nature of phones and the potential to know where customers are at any time, but have been held back by the small screen size and potential hostility from customers.

The sector got a major boost from Google's deal to buy mobile ad firm AdMob late in 2009, and Apple's acquisition of Quattro Wireless.

"Across our markets we are getting this fall messages from advertisers that for 2011 they have created separate mobile budgets," Andrew Osis, chief executive of Calgary, Canada based Poynt, told Reuters in an interview.

Poynt's local search application for smartphones has 4.5 million active users in North America and Europe.

Osis said the total sums were still small when compared with the online advertising market, but the growth in demand was clear.

The U.S. mobile advertising market is expected to grow to $5 billion by 2015 from $800 million this year, said mobile ad network Smaato in a whitepaper quoting research from mobilesquared. Steven Nathasingh, director of research firmVaxa Inc, said mobile devices' limited functionality has hampered growth on mobile advertising revenues so far.

"The newer phones and tablets will change that as the technology rapidly advances and lower prices drive higher adoption. Mobile advertising is at the beginning of an inflexion point," he said.

EGYPT, POLAND

Egyptian operator Mobinil said this week more than 200,000 of its clients have signed up for its mobile advertising service offering promotions, content and discounts, with advertisers so far including Adidas and Nokia.

"The advertisers in the service have had phenomenal response rates to their campaigns - as high as 35 percent due to the focus on the users' interests, so our customers only receive relevant ads," Mobinil's CEO Hassan Kabbani said in a statement.

Telecom services provider Effortel said its ad-funded data service it launched a week ago for Polish operator InMobile has seen faster takeup than its two previous services in Poland.

The new service -- first of its kind in the world -- gives users free access to social networking sites and data services in exchange for watching advertisements on their phones.

So far it is marketed only on Facebook, where the service has 14,000 users after two weeks.

"Its our third service in Poland. So far it's the best, the growth is the fastest," said Liudvikas Andriulis, Effortel's chief marketing officer.

So far, Finnish firm Blyk has offered ad-funded calls and texts to consumers in Britain, the Netherlands, and it launched a service together with Aircel in India last month.

(Editing by Jon Loades-Carter)

http://finance.yahoo.com/news/Mobile-firms-seeing-ads-rb-3915012259.html;_ylt=AgWXRuFiGehaI8C4ClwDRJG7YWsA; _ylu=X3oDMTE2aHFiMm0zBHBvcwMxMQRzZWMDdG9wU3Rvcmllc wRzbGsDbW9iaWxlZmlybXNz?x=0&sec=topStories&pos=9&asset=&ccode=&sec=topStories&pos=8&asset=&ccode=

spirou2
08.12.2010., 15:44
Za pohvalu :thumbsup:

http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/MAXtv-putem-satelita-dostupan-svugdje-u-Hrvatskoj

zboss2009
15.12.2010., 13:32
http://www.poslovni.hr/vijesti/deutsche-telekom-u-potpunosti-preuzima-poljski-ptc-166557.aspx

prof
23.12.2010., 20:33
"Cup and handle" :confused:
Mogući target :confused:

skocko
23.12.2010., 22:21

Gledajuci graf moze se reci gotovo sa sigurnoscu da ce cijena ici gore.. :)

urta
24.12.2010., 14:01

330 Kn u slijedeća 3 mjeseca...

Zeljo25
24.12.2010., 20:50
330 Kn u slijedeća 3 mjeseca...

Imam HT na asku po 330 kn :))

Zeljo25
12.01.2011., 16:21
T-HT će ove godine otpustiti oko 300 radnika 11.1.2011

T-Hrvatski Telekom će u okviru nastavka programa racionalizacije poslovnih procesa i povećanja efikasnosti u 2011. godini smanjiti broj radnika za oko 300, priopćeno je danas iz te kompanije.

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=118309

prof
19.01.2011., 13:10
Evo gdje boli...
http://www.business.hr/hr/Naslovnica/B.IT/Poslovna-rjesenja/Mudrinic-i-Pejkovic-Hitno-ukinite-krizni-porez-na-telekomunikacije-jer-unistavate-industriju

A možda i najava poslovnih rezultata...

Mario_S3
29.01.2011., 01:09
Jedno pitanje u vezi dividende:

- koji je zadnji datum da se kupe dionice HTa, a da se za njih isplati dividenda u 5.mj ?
- Da li sa onim datumom (mislim da je prošle godine 21.4) oni koji su do tad imali dionice mogu na taj dan prodati te iste dionice i svejedno dobiti dividendu ili ih treba držati sve dok se ne dobije dividenda ?

bast
29.01.2011., 11:17
Pročitaj neke stare postove i sve će ti biti jasno! T+3!

skocko
29.01.2011., 18:54
Da ne kopam po webu ZSE-a a onako usputno moje pitanje je; kolika je do sada prosjecna dividenda bila u HT-u u zadnjih par godina ?
Drugo kolika je do sada najvisa cijena bila u povijesti a kolika i kada je bila najmanja?
Ovo cinim radi usporedbe kvalitete dionice, rizika, prinosa po dionici i veceg financijskog efekta za buducnost na spram BHTelecoma i MTel-a Banja Luka.
Molim korektan odgovor, hvala. :)

obeligz
29.01.2011., 19:31
Da ne kopam po webu ZSE-a a onako usputno moje pitanje je; kolika je do sada prosjecna dividenda bila u HT-u u zadnjih par godina ?
Drugo kolika je do sada najvisa cijena bila u povijesti a kolika i kada je bila najmanja?
Ovo cinim radi usporedbe kvalitete dionice, rizika, prinosa po dionici i veceg financijskog efekta za buducnost na spram BHTelecoma i MTel-a Banja Luka.
Molim korektan odgovor, hvala. :)

zadnje tri godine je isplaćeno 30, 30 i 34kn dividende. cijena, mislim ATL 186, ATH 419

Smart
29.01.2011., 19:32
Dividenda se kretala između 29 i 34 kune. Najveća cijena ikad je bila prvog dana trgovanja na burzi cca. 420 kn, a najmanja cca. 185 kn.

skocko
29.01.2011., 23:23
Hvala svima. :thumbsup:

bast
29.01.2011., 23:34
tu imaš sve!
http://zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=HT-R-A

cukavec
02.02.2011., 09:46
jel ima kakve veze pbz skrbnički sa odnosom az-adris-ina ?

Bigcuna
02.02.2011., 22:30
http://www.poslovni.hr/vijesti/j-p-morgan-i-nomura-zele-10-posto-hrvatskog-telekoma-171014.aspx

kubica
02.02.2011., 23:13
Lijepo je vidjeti da nas stranci mjere uzduž i poprijeko :-). Čeka nas vesela godina na burzi. Sutra će biti vatrometa.

Crumarix
03.02.2011., 00:15
Ako je pameti i iskustva - neće .

ali, da zaboravio sam da je to ZSE...

elwood
03.02.2011., 09:29
Mozda samo AZ pokusava odrzat cijenu iznad 300 dok ne proda sve sto misli prodat?

masonxxx
03.02.2011., 11:42
Poslovni dnevnik Objavljeno 3.2.2011

U pomanjkanju velikih preuzimačkih projekata veliki se burzovni igrači fokusiraju na zanimljive manjinske pakete na hrvatskom tržištu, a nakon Ine "in" bi mogli postati oni Hrvatskog telekoma. Prema saznanjima Poslovnog dnevnika, J. P. Morgan i Nomura pokrenuli su razgovore s imateljima većih paketa dionica HT-a. Prije svega to se odnosi na Fond hrvatskih branitelja sa 7 posto dionica u vlasništvu te Umirovljenički fond kojemu je Vlada prije dva mjeseca za potrebe isplate duga umirovljenicima prenijela 3,5 posto dionica HT-a.

Josip Glavaš, predsjednik Uprave Erste Investa koji upravlja Fondom branitelja, kaže kako ne može niti potvrditi niti demantirati navedene informacije. I u Umirovljeničkom fondu o konkretnim imenima zasad ne žele govoriti, ali potvrđuju interes potencijalnih investitora. Prema trenutnim burzovnim cijenama HT-a (oko 305 kuna) - dakle, ne računajući eventualnu premiju na veličinu paketa - operacija koja bi obuhvatila ta dva dionička udjela vrijedila bi oko 2,8 milijardi kuna. Raiffeisen obvezni mirovinski fond, doduše, ima i nešto više dionica (4,23 posto) od Umirovljeničkog fonda. Iako je navodno i RBA-ovu fondu odaslan sličan signal, J. P. Morgan i Nomura očito su u ovoj fazi krenuli razgovarati s fondovima koji su dali naslutiti zainteresiranost za prodaju, ili se računa da bi uskoro morali unovčiti dionice HT-a.

berozivkovkovic
11.02.2011., 09:30
Ne mogu vjerovati da nitko nema info kolika bi mogla biti dividenda? Pa to je užasno koliko smo nisko pali, da nemamo insajdera u HTeu nego moramo naslijepo kupovati. Ko ćorava kokoš :biggrin::biggrin:

orlandinjo
11.02.2011., 10:11
Negdje sam pročitao 25,00 i nešto lipa

berozivkovkovic
11.02.2011., 11:10
Negdje sam pročitao 25,00 i nešto lipa

To se ne računa, vrijedi samo ono što si čuo :biggrin:

cukavec
11.02.2011., 12:15
kad te baš zanima ... 38,24 Kn
provjereno :eek:

Mario_S3
11.02.2011., 12:18
koji je zadnji "Dead line" za kupnju HT dionica ukoliko se želi dobiti dividenda ?

cukavec
11.02.2011., 12:29
koji je zadnji "Dead line" za kupnju HT dionica ukoliko se želi dobiti dividenda ?

4 dana pred skupštinu

jozo007_
11.02.2011., 13:22
kad te baš zanima ... 38,24 Kn
provjereno :eek:

Od kuda ti ta informacija ?

Cameleon
11.02.2011., 13:31
Pa, čuo je, nije pročitao:biggrin:

orlandinjo
11.02.2011., 14:42
Pa, čuo je, nije pročitao:biggrin:

http://www.dnevno.hr/vijesti/novac/htu_pala_dobit_za_15_posto_dividenda_veca_nego_lan i/148549.html

Evo pa čitajte sami!:biggrin:

Cameleon
11.02.2011., 14:45
Da je 01.4. bila bi dobra fora, ovako:eek:

orlandinjo
11.02.2011., 14:46
Da je 01.4. bila bi dobra fora, ovako:eek:

Ovako se nadajmo 25,00Kn:biggrin:

Mario_S3
11.02.2011., 14:51
4 dana pred skupštinu

To je ova skupština u ponedjeljak ili ?

orlandinjo
11.02.2011., 15:06
To je ova skupština u ponedjeljak ili ?

To je tek izvješče!
Skupština če biti negdje u 4.mjesecu.

Mario_S3
11.02.2011., 15:14
To je tek izvješče!
Skupština če biti negdje u 4.mjesecu.

Ok tnx ! :thumbsup:

Pera Detlic
11.02.2011., 15:53
Ne mogu vjerovati da nitko nema info kolika bi mogla biti dividenda? Pa to je užasno koliko smo nisko pali, da nemamo insajdera u HTeu nego moramo naslijepo kupovati. Ko ćorava kokoš :biggrin::biggrin:

:biggrin: najjače je što neki moraju naslijepo prodavati.:cool: :biggrin:

torente
14.02.2011., 11:38
http://www.t.ht.hr/investitori/pdf/q4_2010rezultati.pdf

Smart
14.02.2011., 11:51
Po meni, visoka trenutna cijena za ovakvu dividendu! 270 kn mi izgleda dosta realnija!

orlandinjo
14.02.2011., 11:58
Ovako se nadajmo 25,00Kn:biggrin:

Promašio sam za 2 kn!:biggrin:
Rekoh vam da sam pročitao negdje da su rekli oko 25 kn;)

jozo007_
14.02.2011., 12:03
Po meni, visoka trenutna cijena za ovakvu dividendu! 270 kn mi izgleda dosta realnija!

zašto baš 270 ?
Može pojašnjenje.

4.05.2011 treba biti uknjižen u SKDD ua dividendu.
Je to znači da je zadnji dan za kupnju 29.04.2011 ?
Je sam li dobo ovo skužio.

Smart
14.02.2011., 12:30
zašto baš 270 ?
Može pojašnjenje.

HT dividendni prinos

Za 2007.g. = 9%
Za 2008.g. = 13%
Za 2009.g. = 10%

Po trenutnoj cijeni cca. 300 kn za 2010.g. = 7,5%

Dakle, po prošlim pokazateljima realna cijena bi bila max. 250 kn. No, ovo je ipak HT, a fondovi su tu da opravdaju svoje ulaganje pa...

mladen_du
14.02.2011., 12:56
HT dividendni prinos

Dakle, po prošlim pokazateljima realna cijena bi bila max. 250 kn. No, ovo je ipak HT, a fondovi su tu da opravdaju svoje ulaganje pa...

ok, ajd onda baci izracun kolika bi trebala biti cijena drugih dionica po dividendnom prinosu, i jos reci koje bi dionice fondovi trebali kupovati....

mozda igh kao prije 3 godine, ili magmu ili...?

Smart
14.02.2011., 13:07
ok, ajd onda baci izracun kolika bi trebala biti cijena drugih dionica po dividendnom prinosu, i jos reci koje bi dionice fondovi trebali kupovati....

mozda igh kao prije 3 godine, ili magmu ili...?

Pa, HT se kupuje isključivo zbog redovne dividende i prinosa na istu! Ja isto kažem da je HT najbolja dionica na tržištu, tj. najsigurnija, ali ne po trenutnoj cijeni!

Pera Detlic
14.02.2011., 14:24
HT dividendni prinos

Za 2007.g. = 9%
Za 2008.g. = 13%
Za 2009.g. = 10%

a fino ja govorim nekima (koke i ostali..) da kupuju TECG -Crnogorski Telekom.:)

danas cijena 4.1eur, ukoliko bude 24mil. neto dobit fer vrijednost TECG je 5eurića...
Ali definitivno dobit neće biti nikako ispod 21mil eur a to je 45centi .
znači donje granice dobiti 21mil eura i prinos na ovoj cijeni 11%
gornja granica dobit 28mil(prošlogodišnja dobit) i prinos 15%

Ovo na bazi prošlogodišnje dividende od 71cent (koliki je bio prinos tada na kupljene akcije ne smijem ni da pričam..) od čega je 60centi (28,5mil redovne neto dobiti) bilo redovne a 11centi vanredne..

spirou2
14.02.2011., 14:55
Pa, HT se kupuje isključivo zbog redovne dividende i prinosa na istu! Ja isto kažem da je HT najbolja dionica na tržištu, tj. najsigurnija, ali ne po trenutnoj cijeni!

očekivala se dividenda cca 30 kn, zar ne?

cijena je bila 315 kn..

to je onda fer cijena za HT u tom trenutku na tržištu

s obzirom da je dicvidenda 10 kuna manja, cijena odmah ide 45 kn dolje?

ok,a da je dividenda bila nekih čudom 40 kn...HT je trebao biti 360? ili šta?

obeligz
14.02.2011., 15:03
očekivala se dividenda cca 30 kn, zar ne?

cijena je bila 315 kn..

to je onda fer cijena za HT u tom trenutku na tržištu

s obzirom da je dicvidenda 10 kuna manja, cijena odmah ide 45 kn dolje?

a deset posto manja dobit je nevažna?

spirou2
14.02.2011., 15:12
a deset posto manja dobit je nevažna?

koliko si manju dobit očekivao?
ili možda veću?

Smart
14.02.2011., 15:23

Što ti misliš da bi se dogodilo, da je objavljena dividenda od 40 kn? Da, cijena HT-a bi u tom slučaju došla do min. 350-360 kuna!

nino979
15.02.2011., 12:14
HT dividendni prinos

Za 2007.g. = 9%
Za 2008.g. = 13%
Za 2009.g. = 10%

Poštovani,
ja se ne bih razbacivao brojkama koliko bi trebala vrijediti dionica HT-a.

Inače, prinos i dividende po godinama ste dobro utvrdili.

Moram napomenuti da ipak nije 7,5% prinosa za cijelu godinu već je sada zbog pada cijene dionice veći ali ok je izračun na cijeni dionice od 300kn.

Poštovani dioničari HT-a, za 2 mjeseca dobijete oko 7,5-8% dividendnog prinosa a oročenje je u banci 5-6% na godinu dana.

p.s.tko drži HT-a od IPO je ostvario najbolji prinos u ovoj krizi odnosno u 40-etak mjeseci si ostvario kapitalni dobitak uz dividendni prinos po godinama iznad 9%, vrhunski. Najbolja investicija mog portfelja u zadnjih 4 godine.

berozivkovkovic
15.02.2011., 12:31
p.s.tko drži HT-a od IPO je ostvario najbolji prinos u ovoj krizi odnosno u 40-etak mjeseci si ostvario kapitalni dobitak uz dividendni prinos po godinama iznad 9%, vrhunski. Najbolja investicija mog portfelja u zadnjih 4 godine.

Istina, dividenda na ulaznu cijenu za one koji drže HT od IPOa naovamo je konstatno iznad 9,5%.
A ako je netko kalkulirao pa ulazio drugdje, e pa valjda je znao što radi i nadoknadio tamo razliku.

kubica
23.02.2011., 08:27
Nitko ne komentira pad cijene dionica HTa u zadnjih 10 dana. Meni je iskreno stvarno nevjerojatno da je pala na 280 kn. Meni izgleda ko igra MIFova samo je pitanje koji je krajnji cilj iste. Ajmo s teorijama...

ententinis
23.02.2011., 08:50
Nitko ne komentira pad cijene dionica HTa u zadnjih 10 dana. Meni je iskreno stvarno nevjerojatno da je pala na 280 kn. Meni izgleda ko igra MIFova samo je pitanje koji je krajnji cilj iste. Ajmo s teorijama...

Što je tu nevjerovatno?
Razočarao je u svakom pogledu.
Neperspektivna firma i kao takva nema perspektivu.
To je prvi kao i uvijek uočio kolega Novosellec i započeo proljetno čišćenje portfelja.
Ako se HT zadrži na ovoj razini možete odmah na Kamenita vrata zapalit svijeću.

Makar trebao bi ovdje biti odbijanac

vodoinstalater
23.02.2011., 09:39
Biti će odbijanac na 266 kn

navi121
23.02.2011., 10:18
Što je tu nevjerovatno?
Razočarao je u svakom pogledu.
Neperspektivna firma i kao takva nema perspektivu.
To je prvi kao i uvijek uočio kolega Novosellec i započeo proljetno čišćenje portfelja.
Ako se HT zadrži na ovoj razini možete odmah na Kamenita vrata zapalit svijeću.

Pozdrav!

Novi sam na forumu-vidim da dosta govorite da je Ht neperspektivna firma pa bih molio zašto smatrate tako i koji bi po vama razlozi bili da se to dogodilo sa Ht?

ententinis
23.02.2011., 10:24
Pozdrav!

Novi sam na forumu-vidim da dosta govorite da je Ht neperspektivna firma pa bih molio zašto smatrate tako i koji bi po vama razlozi bili da se to dogodilo sa Ht?

Neperspektivna je zato što gospodin Dinko Novosellec tako misli.

Ne bih sad ulazio u tričave razloge tipa velika očekivanja ugrađena u cijenu od 310, manja dividenda , pad prihoda, itd.

kubica
23.02.2011., 10:32
Biti će odbijanac na 266 kn

Biće, ali poslije isplate dividende. :biggrin:

navi121
23.02.2011., 10:53
Neperspektivna je zato što gospodin Dinko Novosellec tako misli.

Ne bih sad ulazio u tričave razloge tipa velika očekivanja ugrađena u cijenu od 310, manja dividenda , pad prihoda, itd.

Koliko se da vidjeti ni AZ fond nije prodavao ispod 300 od 14.2. a i Raiffeisen je povratio prodanih 45 t komada.
Trenutno imaju keša 45 kuna po dionici zašto su isplatili manje nego proteklih godina?
Puno se govori o manjoj dobiti ali zar nisu proteklih godina puno dobivali od fin. prihoda(kamate,tečajne razlike itd),što ovu godinu je manje preko 200 M kuna-tako da onda i nije baš tako crno ili?
Sorry ako sam previše pitanja postavio.......

cukavec
23.02.2011., 12:20
Koliko se da vidjeti ni AZ fond nije prodavao ispod 300 od 14.2. a i Raiffeisen je povratio prodanih 45 t komada.
Trenutno imaju keša 45 kuna po dionici zašto su isplatili manje nego proteklih godina?
Puno se govori o manjoj dobiti ali zar nisu proteklih godina puno dobivali od fin. prihoda(kamate,tečajne razlike itd),što ovu godinu je manje preko 200 M kuna-tako da onda i nije baš tako crno ili?
Sorry ako sam previše pitanja postavio.......

Pa rezervirali su skoro milijardu za izbore :thumbsup:

ententinis
23.02.2011., 16:33
.

Kao što rekoh

siky
04.03.2011., 12:31
Hoće li HT dobiti zeleno svjetlo za ulaganje u optiku
http://www.vecernji.hr/biznis/hoce-li-ht-dobiti-zeleno-svjetlo-ulaganje-optiku-clanak-260078

t-m
12.03.2011., 16:01
https://www.boerse-stuttgart.de/rd/en/finder/ko/?suche=1&wp_keyword=hrvatske&fnd_typ=alle&region_basiswert=alle&basiswert=alle&optionsart=alle&basispreis_ab=&basispreis_bis=&ko_schwelle_ab=&ko_schwelle_bis=&lauf_ab=&lauf_bis=&fndr_sel=kop&sort_me=&asc_desc=&dknz_anzeige=possible&nln_min=&nln_max=&special_sel=&letztesfeld=&submitform=Searching

spirou2
15.03.2011., 16:08
timi, nisam našao ništa na linku
šta treba upisati na find?

opet su certifikati na HT?
na koliko?

t-m
15.03.2011., 17:22
timi, nisam našao ništa na linku
šta treba upisati na find?

opet su certifikati na HT?
na koliko?

Upiši dionicu koju želiš -i provjeriš-HT,ADRIS,CROBI,I OSTALE.

mislim da ti je za HT bilo najniže na 240-247 do 29.03.2011.

:thumbsup:odi pod OTVORENO-tema certifikati.

nidje_veze
18.03.2011., 11:46
moze pomoc oko pitanja isplate dividende za HT; žiro racuni da li se to odnosi i na nerezidente?

http://www.skdd.hr/portal/f?p=100:2:1830669994017871::::P2_SEC_CODE,P2_PROCE SS,P2_PROCESS_VALUE:R8Z7C9,10,1014

urta
22.03.2011., 12:44
Njemački telekomunikacijski div Deutsche Telekom u pomalo je neočekivanom obratu, umjesto Sprint Nextelu, T-Mobile USA za 39 milijardi dolara prodao konkurentskom AT&T-u, čime je stvoren najveći američki davatelj mobilnih telekomunikacijskih usluga.
Dogovor je postignut tako da AT&T dobiva stopostotno vlasništvo nad T-Mobileom, a Deutsche Telekom ugovorom dobiva 8-postotni udjel u AT&T-u vrijedan 14 milijardi dolara i 25 milijardi dolara u gotovini, a njegova će se uprava pridružiti odboru AT&T-a. Izračun vrijednosti T-Mobilea napravljen je tako što je faktorom 7,1 pomnožena zarada prije kamata, poreza, depercijacije i amortizacije (EBITDA), tvrde u Deutsche Telekomu.

DT, koji je vlasnik najjačeg hrvatskom telekoma HT-a, najavljuje kako će 13 milijardi eura dobivenih u gotovu novcu potrošiti kako bi smanjio vlastite obveze, čime će one biti smanjene 31 posto, dok će se ostatak novca potrošiti za kupnju vlastitih dionica za trezor. Glavni izvršni direktor DT-a Rene Obermann, komentirajući dogovor s AT&T-om, istaknuo je kako je on najbolji za kompaniju i njezine dioničare. Pritom je najavio kako će se DT sada mnogo više posvetiti izgradnji moderne telekomunikacije infrastrukture u Njemačkoj i Europi.

AT&T tom akvizicijom dobiva priliku svome portfelju dodati novih 35 milijuna korisnika, čime prestiže Verizon Wireless, a sada se još mora čekati odobrenje regulatornih vlasti jer se na tržištu spajaju drugi i četvrti mobilni telekomi. Kako tvrde iz AT&T-a, na to bi se odobrenje moglo čekati i do godinu dana, a zanimljivo je da neki analitičari već sad upozoravaju kako će odobrenja biti, ali uz neke uvjete. Uprave obiju kompanija odobrile su spajanje.

Stanje na američkom mobilnom telekomunikacijskom tržištu je tako da Verizon Wireless ima oko 100 milijuna korisnika, dok je AT&T prije akvizicije imao oko 90 milijuna korisnika, a treći Sprint ima oko 50 milijuna. T-Mobile je bio četvrti po broju korisnika s oko 35 milijuna. NA američkom, ali i svjetskom tržištu najveća će se borba sada voditi oko četvrte generacije mobilne telefonije Long-Term Evolution ili LTE jer jedino ona može omogućiti razvoj novih usluga zbog brzina prijenosa podataka koje omogućuje.

cukavec
22.03.2011., 13:28
kolika bi bila 7,1 faktorom množena ebitda ht-a?

ako tko ima volje izračunati :)

Dex1
23.03.2011., 10:45
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/Y31ymnbAOdbYC2wlorNdJQ==.pdf

Pročitati Ad.8

paolina
23.03.2011., 10:57
Ad 3. Obrazloženje uz prijedlog odluke o upotrebi dobiti
Uprava i Nadzorni odbor predlažu Glavnoj skupštini donošenje odluke kojom će se dio neto dobiti Društva u iznosu od 22,76 kuna po dionici upotrijebiti za
isplatu dividende dioničarima, a ostali dio neto dobiti rasporediti u zadržanu dobit Društva.
-iz poziva na skupštinu

Revidirani rezultati:
• Predložena je dividenda u iznosu od 22,76 kuna po dionici; omjer isplate je 100% neto dobitiHrvatskog Telekoma d.d.
:nemampoj:

Pozdrav

stipe
23.03.2011., 11:02
pitaj ih ... imaju službu za komunikaciju s investitorima (ili nešto slično), meni su uredno odgovarali na pitanja.

evo i mail: ir@t.ht.hr

paolina
23.03.2011., 11:39
Jesam, hvala.
Pozdrav

ferda
23.03.2011., 15:35
Jesam, hvala.
Pozdrav

I što su rekli?

urta
23.03.2011., 15:40
... Dio neto dobiti društva iz točke 1. ove odluke u iznosu od 1.863.783.056,60 kuna upotrijebiti će se za isplatu dividende dioničarima, i to u iznosu od 22,76 kuna po dionici, a ostali dio neto dobiti u iznosu od 249.160,49 kuna rasporediti će se u zadržanu dobit društva. ...

paolina
24.03.2011., 10:37
Da, obrazloženo je na taj način.
Pozdrav

navi121
31.03.2011., 09:08
http://www.poslovni.hr/vijesti/i-unicredit-bi-posao-s-paketom-hta-od-400-milijuna-eura-176095.aspx

urta
28.04.2011., 15:22
Iz Business.hr...

HT-u i dalje ne cvjetaju ruže - dobit pala 8,5 posto

U prvom tromjesečju ove godine prihodi HT-a bili su za 2,5 posto manji nego u istom lanjskom razdoblju, dok je neto dobit istodobno pala za 8,5 posto, te pad EBITDA za 6,4 posto, kao i svih profitnih marži koje su najbolji pokazatelj poslovanja.
Najjači domaći telekom operater HT u prvom kvartalu ove godine zabilježio je pad prihoda za 2,5 posto na 1,894 milijarde kune, te pad dobiti prije kamata, poreza i amortizacije (EBITDA) za daljnjih 6,4 posto uz pad profitne marže sa 42,2 posto na 40,5 posto na kraju prva tri ovogodišnja mjeseca.

Kako je HT tijekom drugog kvartala prošle godine pripojio Combis, radi usporedbe treba uzeti u obzir ukupne prihode bez njegova doprinosa pri čemu je pad mnogo veći i iznosi čak 6 posto. Neto dobit HT-a pala je dodatnih 8,5 posto i zaustavila se na 351 milijun kuna. Marža neto dobiti također je pala u prvom ovogdišnjem kvartalu na 18,5 posto.

Dobit iz redovnog poslovanja (EBIT) smanjena je 10,9 posto na 432 milijuna kuna, te pritom EBIT marža pretrpjela najveći pad od 2.1 postotnih poena u odnosu na isto razdoblje prethodne godine na 22,8 posto.

Kako je HT razdvojio poslovanje na segment poslovnih i privatnih korisnika bez obzira na koji se način oni spajaju mobilno ili fiksno podaci i nisu tako jednostavno usporedivi s prošlogodišnjima kada je postojao T-Com i T-Mobile. Tako je u segmentu privatnih korisnika ostvaren pad prihoda od 5,1 posto, dok je segment poslovnih korisnika rastao skromnih ali značajnih 1 posto. U segmentu privatnih korisnika HT je ostvario 1,069 milijardi kuna prihoda uz EBITDA od 659 milijuna kuna, dok su poslovni korisnici donijeli 824 milijuna kuna i EBITDA od 493 milijuna kuna.

HT je zabilježio u mobilnom segmentu rast broja korisnika za 7,4 posto na tek nešto više od 3 milijuna, s rastom u oba segmenta i poslovnih i privatnih i time povećao svoj tržišni udjel na 46,7 posto.

Ukupno se po korisniku troši manje minuta u mobilnoj telefoniji i to 0,8 posto, smanjena je prosječna potrošnja po korisniku ako se izuzmu govorne usluge i to za 7 posto na 19 kuna. Zanimljivo je da je HT smanjio stopu odljeva korisnika s 2,4 posto u prva tri mjeseca 2010. na 1,2 posto na kraju prvog ovogodišnjeg kvartala.

U fiksnoj telefoniji HT je povećao broj korisnika DASL-a koji je uz rast od 11,9 posto dosegao 642 tisuće, broj korisnika internetske televizije MAXtv povećan je 23,4 posto. Međutim, prosječna potrošnja po ADSL liniji pala je 7,9 psoto na 119 kuna, dok je prosječna potrošnja govornih usluga u fiksnom pristupu pala 8,3 posto na 121 kunu po pretplatniku odnosno liniji.

U prvom tromjesečju hrvatsko gospodarstvo je i nadalje bilo pod utjecajem recesije, uz rastuću nezaposlenost i pad raspoloživog dohotka. Očekivani oporavak tek bi trebao uslijediti, ističe predsjednik Uprave i glavni izvršni direktor HT-a Ivica Mudrinić i dodaje da se kao rezultat navedenog prihodi smanjili za 2,5 posto, usprkos doprinosu rastućih prihoda od IP-a i prošlogodišnje akvizicije Combisa.

„Unatoč nepovoljnom okruženju u kojem poslujemo, zadržali smo vodeći položaj u svim segmentima i dodatno povećali bazu pretplatnika u pokretnoj telefoniji. Vjerujemo da će navedeno donijeti pozitivne rezultate kada se poboljša stanje u gospodarstvu“, objašnjava Mudrinić.

Prema njegovim procjenama u razdoblju koje je pred nama uspješnost nadolazeće turističke sezone i očekivani rast nacionalnog gospodarstva imat će znatan utjecaj na naše poslovne rezultate. Međutim, postojeće regulatorno okruženje i trošarina koja je nametnuta sektoru telekomunikacija i dalje će kočiti naša ulaganja u modernu komunikacijsku infrastrukturu koja bi vjerujemo pozitivno utjecala na razvoj hrvatskog gospodarstva, zaključuje Mudrinić ponovno se obrušavajući na HAKOM i njegove odluke.

djurokc
23.05.2011., 08:30
Danas ujutro sjela uplata dividende na ž.r.

istriano
23.05.2011., 08:33
Eh.. baš sam htio pitati da li na ŽR ili TR.. Bilo je govora da može i na tekući... Znači krenulo.

Ave!

djurokc
23.05.2011., 11:20
Eh.. baš sam htio pitati da li na ŽR ili TR.. Bilo je govora da može i na tekući... Znači krenulo.

Ave!

Sorry, lapsus! Ipak je tekući račun.

istriano
23.05.2011., 12:12
Hmm... meni na tekući još nije (ZaBa)... na žiro nisam stigao pogledati (PBZ)...

Ave!

dixi
23.05.2011., 12:26
@istriano
ako si ŽR prijavio SKDD-u, onda je leglo na njega

bast
23.05.2011., 12:35
Tako je, uplaćeno je na :)ŽR..

nidje_veze
23.05.2011., 12:41
da li zna netko koji je tretman kod nerezidenata? da li isplaćuju na tekući račun, kao što je dosada bio slucaj, ili na ŽR koji je trebalo otvoriti?
hvala...

istriano
23.05.2011., 13:28
A i oni su ga smućkali.. Uvijek neka sra izmišljaju. Mogli su fino nastaviti sa isplatama na tekući račun. Ovako šalji sto papira okolo, otvaraj žiro za sebe, prebacuj ženine dionice na sebe, otvaraj žiro za kćerku, šalji ovim i onim društvima preslike...

Mda.. zašto jednostavno kada se može i komplicirano. hebali ih papiri... Amazona bi bila premala koliko smo zagušeni tim papirima...

Ave!

pochetnik
23.05.2011., 20:24
DA, izgleda da nije sjelo za djecu. Kopiram poruku sa SKDD

23.05.2011
Obavještavamo vas da je Središnje klirinško depozitarno društvo d.d. (dalje SKDD) dana 23.05.2011. godine provelo isplatu dividende u novcu dioničarima izdavatelja HT d.d.

Pravo na isplatu dividende ostvarili su dioničari na čijim su računima u SKDD-u na dan 04.05.2011. godine bile upisane dionice oznake HT-R-A.

Iznos za isplatu iznosio je 22,76 kn po dionici.

Dioničarima kojima nije provedena isplata bit će otpremljena obavijest o nemogućnosti isplate. Dioničari kojima isplata nije provedena jer nemaju upisan vlastiti račun za isplatu u SKDD-u, podatak o računu za isplatu (konstrukcije 31xxxxxxxx, 32xxxxxxxx ili 36xxxxxxxx, u skladu s Odlukom HNB-a o načinu otvaranja transakcijskih računa), mogu prijaviti i putem internetske stranice www.skdd.hr ili pozivom na telefonski broj 01/4607-300 (izbornik 0), bez dostave dokumentacije u SKDD.

Sad može i telefonom, a mi smo morali slati iz banke podatak o žiro računu, originale, kopije od bilježnika i koješta. Prokleti paraziti. Pa ako ja kažem da isplate na taj i taj račun, jasno da je to moja odluka. A za djecu, sad valjda moramo i žirac za djecu otvarati. I tamo kad sjedne, onda će nam i to oni moroni iz centara za socijalnu skrb nadzirati. Već se mjesec dana dopisujem i hodočastim po centru za soc skrb, ne bi li dobio dozvolu za prodati Inu, sad ću i za dividendu za djecu morat hodočastit kod budala. Usput, jasno da su budale potpuno nesposobne provesti što im zakon naloaže, bar dok je dijete još malodobno. Kako su brzi, budu mi djeca već sva punoljetna dok se oni smisle i odluče da ili ne.

nidje_veze
24.05.2011., 09:24
03.05.2011

Poštovani,

Središnje klirinško depozitarno društvo d.d. (dalje: SKDD) vas obavještava da je 2. svibnja 2011. godine zaprimilo Mišljenje Ministarstva financija, Porezne uprave – Središnji ured (dalje: Porezna uprava), klasa 410-01/11-01/607 od 11. travnja 2011. godine, kojim se iznimno - isplata dividende za članove izdavatelje SKDD-a - može, osim na žiroračun, izvršiti i na druge načine propisane posebnim propisima. Ovakva isplata je prema mišljenju Porezne uprave moguća samo pod uvjetom da SKDD Poreznoj upravi osigura i omogući dostavu podataka o svim isplatama dividende i to po svakom dioničaru posebno.

Skrećemo pozornost svim članovima depozitorija da SKDD može naprijed navedeni uvjet dostave podataka Poreznoj upravi, ispuniti samo u odnosu na one isplate dividende za koje je SKDD platni agent te slijedom toga raspolaže svim podacima potrebnim za razmjenu podataka s Poreznom upravom. Ako član depozitorija u odnosu na neke ulagatelje sam provodi isplatu dividende dužan ju je isplatiti u skladu s pozitivnim zakonskim propisima.

Svi ulagatelji koji su u razdoblju od stupanja na snagu Zakona o izmjenama i dopunama zakona o porezu na dohodak (NN 80/2010) - 1. srpnja 2010. godine do danas kao račun za isplatu sredstava po osnovi dividende dostavili u SKDD podatak o broju žiroračuna, mogu i dalje primati uplate na isti. Oni ulagatelji koji već imaju upisan broj tekućeg odnosno štednog računa, također mogu i dalje primati uplate na isti pod uvjetom da je riječ o vlastitom računu ulagatelja.
Tumačenjem članka 61. Zakona o porezu na dohodak (NN 177/04,73/08 i 80/10) Porezna uprava je ratio legis našla u mogućnosti potpunog, učinkovitog i ekonomičnog utvrđivanja pravno relevantnih činjenica koje imaju utjecaj na rješavanje upravne stvari, u ovom slučaju - korištenjem podataka koje vodi SKDD. Navedene podatke, u skladu s odredbom članka 3. stavka 1. točke 20. Zakona o Poreznoj upravi (NN 67/01, 94/01, 177/04 i 128/10) SKDD razmjenjuje s Poreznom upravom u okviru međuinstitucionalne suradnje Porezne uprave razmjenom podataka o imovini s javnopravnim tijelima koja vode službene evidencije o vlasništvu imovine osoba u cilju praćenja pravilnog utvrđivanja porezne osnovice i ispunjenja poreznih obveza. Predmetna razmjena podataka i njezini uvjeti utvrđeni su Sporazumom o suradnji i Protokolom za razmjenu podataka, sklopljenim između Porezne uprave i SKDD-a 21.1.2011. godine.

Ističemo kako su, prema odredbi čl. 69. st. 1. Općeg poreznog zakona (NN 147/08 i 18/11), osobe koje raspolažu podacima bitnima za oporezivanje ili vode pozicije vrijednosnih papira te upisnike o imovini i pravima poreznih obveznika, a što uključuje i SKDD, dužne na zahtjev poreznog tijela dostaviti podatke potrebne za utvrđivanje porezne obveze, provedbu ovrhe i mjera osiguranja.

paolina
28.05.2011., 12:12
http://www.energetika-net.com/oie/vijesti/11433
Također, ukoliko njihovo građenje nije protivno dokumentu prostornog uređenja, dozvole neće biti potrebne niti za postavljanje antenskih stupova elektroničke komunikacijske infrastrukture mobilnih operatera, te zamjenskih informacijskih stupova oglasne površine veće od 12 m² za koje je doneseno rješenje o tipskom projektu.
Pozdrav

Judge
30.05.2011., 13:06
Sad može i telefonom, a mi smo morali slati iz banke podatak o žiro računu, originale, kopije od bilježnika i koješta. Prokleti paraziti. Pa ako ja kažem da isplate na taj i taj račun, jasno da je to moja odluka. A za djecu, sad valjda moramo i žirac za djecu otvarati. I tamo kad sjedne, onda će nam i to oni moroni iz centara za socijalnu skrb nadzirati. Već se mjesec dana dopisujem i hodočastim po centru za soc skrb, ne bi li dobio dozvolu za prodati Inu, sad ću i za dividendu za djecu morat hodočastit kod budala. Usput, jasno da su budale potpuno nesposobne provesti što im zakon naloaže, bar dok je dijete još malodobno. Kako su brzi, budu mi djeca već sva punoljetna dok se oni smisle i odluče da ili ne.

Hm, da baš je krasno kada netko može proglasiti ljude parazitima bez da je svoj mentalni sklop izložio manjem naporu. Pa da pomognem.
1. DRŽAVA, a ne SKDD, je izmjenila zakon i uvjetovala da dividenda mora biti isplaćena na vlastiti žiro račun, i uvjeravanja SKDD da to nije dobro tada nisu uvažena.
2. Ustrajnošću SKDDa, Porezna uprava je dala mišljenje da ipak može i na druge račune (ali vlastite) što je nažalost došlo prekasno za neke koji su otvorili žiro račun.
3. Da bi bila u mogućnosti provesti isplatu i olakšati svima izmjene računa SKDD je uložila svoje vrijeme, trud i novac da se poveže sa JRR-om od FINE i čim je u tome uspjela omogućen je unos preko weba sa naknadnom provjerom u JRR da se doista radi o računu dotične osobe.
4. Ostali nevedni problemi sa socijalnom skrbi ne proizlaze iz poslovanja SKDD-a ali valjda je i to lakše "okačiti" parazitima na teret.

Pa ako je iz navedenih činjenica moguće zaključiti da su ljudi u SKDD-u paraziti, I rest my case. :(

mirkoslav
30.05.2011., 14:56
Huh, sad vidim da mi je za djecu došla famozna "obavijest o nemogućnosti". Izgleda nisam ozbiljno shvatio, ako je netko potpuno siguran molim nek javi - dakle za svako dijete moram otvarati posebni/novi tekući račun i isplata može ići samo tako??? Molim ako netko zna 100%...

zero
30.05.2011., 15:01
http://www.mojnovac.net/forumi/member.php?u=1347

Da li bi SKDD mogla poraditi i na gore navedenom problemu s djecom i isplatom dividende?
Maloljetnik ne može samostalno raspolagati sa sredstvima na tekućem, žiro računu, pa nema logike da se dividenda ne dostavi na račun skrbnika (roditelja). Ako je zbog poreza, valjda se može dodati još nekakva oznaka, da se vidi da je to s računa djeteta.

mirkoslav
30.05.2011., 15:28
Pa prošle i pretprošle godine je bila normalno isplaćena na prijavljeni tekući račun roditelja i nitko nije trebao dati bilo kakvu dozvolu. Ekipa prvo donese zakon s prstom na čelu, a onda se poslije rješavaju posljedice.

Judge
30.05.2011., 15:29
Da li bi SKDD mogla poraditi i na gore navedenom problemu s djecom i isplatom dividende?
Maloljetnik ne može samostalno raspolagati sa sredstvima na tekućem, žiro računu, pa nema logike da se dividenda ne dostavi na račun skrbnika (roditelja). Ako je zbog poreza, valjda se može dodati još nekakva oznaka, da se vidi da je to s računa djeteta.

Hm, mogu samo pretpostaviti logiku porezne uprave tako je teško sada reći što se u tome pogledu može napraviti. Koje bi posljedice takve izmjene bile na procedure Porezne uprave ne znam pa je teško paušalno govoriti da je to moguće ili izvedivo. Mogli bi opet i pogledati širi zakonski okvir pa postavljati pitanja zašto roditelj ne može raspolagati sredstvima djeteta (pretpostavljam da sigurno postoje slučajevi kada roditelj ošteti vlastitu djecu - meni nepojmljivo ali...) jer sam se i ja osobno našao u glupoj situaciji sa štednjom djeteta a obnavljao mu sobu :(

paolina
30.05.2011., 16:26
Pozdrav Mirkoslave,
za ovaj iznos mjesečno ne trebaš rješenje soc. sl.,ali da, dijete treba imati otvoren neki od računa na svoje ime

Sredstvima na dječjem štednom računu raspolaže zakonski zastupnik/skrbnik uz predočenje identifikacijske isprave i kartice Pčelica u skladu s odredbama važećeg Obiteljskog zakona,sukladno dobi djeteta i definiranim iznosima:

za dijete do 6 godina: 902,87 kuna mjesečno
za dijete od 7 do 12 godina: 1.062,20 kuna mjesečno
za dijete od 13 do 18 godina: 1.168,42 kuna mjesečno
Navedeni iznosi definirani su u skladu s dobi djeteta te iznosima koji su u okviru važećeg Obiteljskog zakona definirani kao minimalni novčani iznosi potrebni za mjesečno uzdržavanje djeteta (Narodne novine,br.40/10). Ovi iznosi određeni su u postotku od prosječne mjesečne isplaćene neto plaće po zaposlenom u RH u 2009. godini i, ovisno o dobi djeteta, iznose 17%,20% ili 22% prosječne plaće u RH u 2009.

Zlatek
30.05.2011., 16:37
....Ovi iznosi određeni su u postotku od prosječne mjesečne isplaćene neto plaće po zaposlenom u RH u 2009. godini i, ovisno o dobi djeteta, iznose 17%,20% ili 22% prosječne plaće u RH u 2009.

paolina, zar se to nije uskladilo s plaćom za 2010?

paolina
30.05.2011., 23:02
Da,u pravu ste Zlatek. Podatke sam skinula sa zabe. Nisu ih izmjenili.
Ovih dana će obitelji uživati u interijeru naših banaka, jer kod isplate moraju biti prisutna oba roditelja. Osim ako dijete ima karticu za bankomat.
Pozdrav

kubica
30.05.2011., 23:41
Ma iskreno meni nije jasno kako bili tko (pa makar to bila i Porezna uprava), može dati mišljenje suprotno Zakonu o porezu na dohodak. Ovo je nažalost moguće u našoj banana državi u kojoj se očito i dalje radi kako se i radilo. Koga još briga što u Zakonu piše...

Pako
31.05.2011., 08:59
Evo Ekipa - meni je dividenda, kao i prethodnih godina, isplacena na tekuci.

cukavec
31.05.2011., 09:20
Da malo zanemarimo dividendu, kaj to u stvari ht muti s tele2?

Monk
31.05.2011., 09:46
Što što?

cukavec
31.05.2011., 10:53
Što što?

To se i ja pitam, zasad samo indicije oko infrastrukture, troškovi kampanje ko da nema sutra, danas i "nestanak" bid-a :biggrin:

urta
31.05.2011., 14:10
To se i ja pitam, zasad samo indicije oko infrastrukture, troškovi kampanje ko da nema sutra, danas i "nestanak" bid-a :biggrin:
Misliš na ovčarsku kampanju Tele2?
Misliš da su napravili dogovor sa HT-om oko korištenja infrastrukture?
Pojasni malo...

cukavec
31.05.2011., 14:30
Upravo to, nije ni meni baš jasno

Izgleda mi ko priprema za punjenje trezora

pochetnik
01.06.2011., 00:42
Hm, da baš je krasno kada netko može proglasiti ljude parazitima bez da je svoj mentalni sklop izložio manjem naporu. Pa da pomognem.
1. DRŽAVA, a ne SKDD, je izmjenila zakon i uvjetovala da dividenda mora biti isplaćena na vlastiti žiro račun, i uvjeravanja SKDD da to nije dobro tada nisu uvažena.
2. Ustrajnošću SKDDa, Porezna uprava je dala mišljenje da ipak može i na druge račune (ali vlastite) što je nažalost došlo prekasno za neke koji su otvorili žiro račun.
3. Da bi bila u mogućnosti provesti isplatu i olakšati svima izmjene računa SKDD je uložila svoje vrijeme, trud i novac da se poveže sa JRR-om od FINE i čim je u tome uspjela omogućen je unos preko weba sa naknadnom provjerom u JRR da se doista radi o računu dotične osobe.
4. Ostali nevedni problemi sa socijalnom skrbi ne proizlaze iz poslovanja SKDD-a ali valjda je i to lakše "okačiti" parazitima na teret.

Pa ako je iz navedenih činjenica moguće zaključiti da su ljudi u SKDD-u paraziti, I rest my case. :(

Samo ti brani svoju instituciju. Ok, dali ste si truda da ukazete na problem, pa ste si dali truda da prekasno ishodujete naputak da ne moramo imati tekuci racun, pa ste ovo i ono? I kaj sad? Dignem vam spomenik? Sorry, ja i kolege sa foruma vas placamo, posredno, kao i sve drzavne sluzbenike, pa ocekujemo i uslugu. Jos bolju. To kaj ste bolji od ultraparazita i morona iz nekih drugih drzavnih sluzbi nije nam neka utjeha.
Ja sam ljut, opravdano i na vas iz SDA,SKDD i svih skracenica koje cete smisliti.
Ao ja moram svoju debelu guzicu dovuci tamo u vas lijepi prostor u krasnoj poslovnoj zgradi i s tobom pricati preko stakla i predati ti osobno (ok ili postom, ali opet ne online) podatke o mojoj djeci, zeni i lijepo moliti da to upisete, imam bar pravo biti ljut da me niste, kao svog korisnika obavijestili da imate nepotpune podatke i da ih za moju mladuncad moram dopuniti.
Da, sad ti velis da sam ja to mogao, trebao znati, iscitati iz vasih priopcenja ili zakona ili tumacenja drugih morona iz drugih lijepih uredskih zgrada.
Imate moj email, imate poveznicu da su to moja djeca, imate i kod njih u podacima adrese, ali tesko je to bilo isprogramirati. Nego sve saljete kad je vec se proslo. I to postom na adresu koju sam odavno podnionzahtjev da promjenite. I zato sam ljut. I zato ste IMHO - kao ustanova i kao sklop u koiem radite i djelujete - paraziti.
Ti to neces nikada moci razumjeti. Bar dok si s one strane stakla na salteru. Kad jednom, mozda, kao i tvoj bivsi kolega softweras Marko predjes na drugu stranu i priznas sam sebi koliko radnih sati ti i tvoje kolege provedete u efektivnom i korisnom radu, tek tada ces moci razumjeti kolicinu frustracije koju nam tvoja postupanja nanose.
Jako mi je zao ako sam pogodio bas jednog od 20% vas koji ipak nesto radite. Kako znam da mi zamjeras, necu se previse truditi objasnjavati da je sce ovo u stvari NHF.
I rest my case too.

obeligz
01.06.2011., 10:04
Upravo to, nije ni meni baš jasno

Izgleda mi ko priprema za punjenje trezora

daj za nas malo gluplje pojasni; dakle, tele2 ima jaku promidžbenu kampanju, ht-ova dionica pada, tele2 inače iznajmljuje infrastrukturu od ht-a (btw stara vijest)..
koja je korelacija kampanje tele2 i pada cijene dionice ht-a/pripeme za punjenje trezora?

Judge
02.06.2011., 14:12
Ponajprije pozdravi Marka a teško mi je povjerovati da on ima ovakvo mišljenje o nama.

Sorry, ja i kolege sa foruma vas placamo, posredno, kao i sve drzavne sluzbenike, pa ocekujemo i uslugu.

FYI Nismo državni službenici ako te to tješi pa me ne plačaš i ne financiramo se iz proračuna već ga dapače dobrano punimo ali ovo nije opravdanje za optužbe za tvoju percepciju loših usluga, jer ista ili valja ili ne.

Ao ja moram svoju debelu guzicu dovuci tamo u vas lijepi prostor u krasnoj poslovnoj zgradi i s tobom pricati preko stakla i predati ti osobno (ok ili postom, ali opet ne online) podatke o mojoj djeci, zeni i lijepo moliti da to upisete, imam bar pravo biti ljut da me niste, kao svog korisnika obavijestili da imate nepotpune podatke i da ih za moju mladuncad moram dopuniti.

Dakle ovdje treba stati na loptu i razmisliti. Kada ti se uputi kritika ti saspeš salvu više ili manje uvredljivih termina. Bit ću strpljiv pa ću ti objasniti:
- izmjenio se zakon i isplata MORA IĆI NA VLASTITE RAČUNE (OK)
- dobio si obavijest poštom od nas zar ne ? Da li se smatraš obaviještenim?
- da, mi znamo povezati koja su tvoja djeca. I što sada? Od kuda da ispuknem algoritam da doznam NJIHOVE BROJEVE RAČUNA (da, ne može više isplata ići na tvoj račun) ?
- dobio si obavijest i za djecu da dostave VLASTITI RAČUN, tj. ti za njih
- i da isprogramirali smo da ne moraš svoju pozadinu dizati sa kompa i može podatke za svoj udjecu dostaviti preko weba. Zar može biti jednostavnije?

Ti to neces nikada moci razumjeti. Bar dok si s one strane stakla na salteru. Kad jednom, mozda, kao i tvoj bivsi kolega softweras Marko predjes na drugu stranu i priznas sam sebi koliko radnih sati ti i tvoje kolege provedete u efektivnom i korisnom radu, tek tada ces moci razumjeti kolicinu frustracije koju nam tvoja postupanja nanose.
Jako mi je zao ako sam pogodio bas jednog od 20% vas koji ipak nesto radite.

E recimo ovaj dio boli. Ovo što ću sada napisati možeš vjerovati ali i ne moraš. Dakle dugo sam radio "sa one strane stakla", i to žestoko. Prelaskom ovdje nisam očekivao "hlad" jer osobno ne mogu sjediti besposlen (traume iz prošlosti jer je to značilo da firma tone). Ali nisam očekivao da će biti još žešće pa bih se paušalno, kao i ti, usudio ustvrditi da ljudi kod nas daleko više rade nego kod tebe. Spajanje praznika, slobodne subote, zjakanje na poslu su kod nas imaginarni pojmovi. Ali teško se boriti protiv predrasuda. Pretpostavljam da si u IT poslu, pa recimo da si imao posla sa, ajmo reći, 1000 korisnika. Garantiram da je od njih bar 50 jamralo radi nećega, a realno nisi nit luk jeo nit luk mirisao. E vidiš sad si ti mene stavio u tu poziciju a ja vas hendlam nešto manje od milion.

Znam da se prepiskom naši idjametralno suprotni stavovi neće promijeniti, tu bi pomogla samo kava i da provedeš nekoliko dana sa nama :biggrin:

Ostaj mi dobro, i posjeti naše stranice.

sayes
02.06.2011., 14:20
BTW, već dva dana govorni automat na 08009000 ponavlja... ako ste primjetili poteškoće na vašem području...MAXTV i MAXadsl...da će se popraviti u roku dva sata...i ne da pristup tehničkoj podršci. Navodno je kvar na više mjesta/regija.

nino979
06.06.2011., 15:50
http://www.zse.hr/default.aspx?id=36039

T-Hrvatski Telekom, vodeći pružatelj telekomunikacijskih usluga u Hrvatskoj, ispunio je uvjete za pretkvalifikaciju vezano uz privatizaciju Pošte i Telekomunikacija Kosova d.d. (PTK) i sada je pretkvalificirani kandidat.

ZoranBosanac
08.06.2011., 10:12
Malo detaljnije o privatizaciji PTK:
http://www.nacional.hr/clanak/109654/t-ht-i-telekom-austria-u-borbi-za-kosovski-ptk
http://www.seebiz.eu/ht-i-telekom-austria-ostaju-u-trci-za-kosovski-ptk/ar-5028/

dixi
08.06.2011., 14:56
HT i Telekom Austrija postat će vlasnici 75 posto kosovskog PTK (http://www.vijesti.hr/vijest/www.vecernji.hr/vijesti/ht-telekom-austrija-postat-ce-vlasnici-75-posto-kosovskog-ptk-clanak-297884)

ZoranBosanac
10.06.2011., 10:23
Malo starija vijest, ali nek se nađe

http://www.ptkonline.com/newsite/sr/index.php?sid=1094

ZoranBosanac
10.06.2011., 10:58
http://www.trust.org/trustlaw/news/kosovo-state-owned-ptks-ceo-on-corruption-charges/
http://www.itvt.com/story/7659/kosovo-telco-ptk-deploys-beesmarts-interactive-tv-solution

sweex
15.07.2011., 21:24
daj za nas malo gluplje pojasni; dakle, tele2 ima jaku promidžbenu kampanju, ht-ova dionica pada, tele2 inače iznajmljuje infrastrukturu od ht-a (btw stara vijest)..
koja je korelacija kampanje tele2 i pada cijene dionice ht-a/pripeme za punjenje trezora?

nije mi baš jasno što ste to mislili oko pada cijene.
mislim da se dionica drži predobro obzirom na realnost HT-a.

također, dobio sam dojam da se večina ovdje veseli ulasku u kosovski telekom.:confused:

urta
15.07.2011., 23:03
Ajde malo obrazloži jedno i drugo...

sweex
16.07.2011., 12:09
vjerojatno dio malih dioničara sada leži na plaži i trguje preko raznih gadgeta.
neću im kvariti odmor.

znam HT dubinski i bio sam dosta jako na zse.
to ne znači da je HT kao kompanija bio savršen nego je igra unutra bila takva da je za dioničare bilo ok.

sada je zacrtan drugi smjer.

čitao sam gornje postove i ne znam ima li smisla išta pričati.

urta
16.07.2011., 12:56
vjerojatno dio malih dioničara sada leži na plaži i trguje preko raznih gadgeta.
neću im kvariti odmor.

znam HT dubinski i bio sam dosta jako na zse.
to ne znači da je HT kao kompanija bio savršen nego je igra unutra bila takva da je za dioničare bilo ok.

sada je zacrtan drugi smjer.

čitao sam gornje postove i ne znam ima li smisla išta pričati.

Naravno da ima smisla, zato i postoji forum i zato pišemo postove. Ja sam prilično u HTu, u zadnje dvije godine sam i podebljao pozicije radi relativno sigurnog prinosa od dividende. I sam sam razmišljao o tome hoće li HT nastaviti s ovakvom politikom ili će se strategija mijenjati i svaki info mi je dragocjen. Ako imaš informaciju ili argumentirano mišljenja, piši, bez straha da ćeš kome pokvariti odmor, naprotiv...

nino979
16.07.2011., 13:53
Prenosim svoje postove sa poslovnog, pisao sam o dokupu RBA OMF.

Raiffeisen OMF kupuje HT, Istraturist i Atlantic Grupu, prodaje Končar EI

Najveću kupnju, 30.335 dionica, realizirao je u HT-u (ZSE:HT-R-A) gdje je učvrstio treće mjesto s 4,71 posto udjela.

Stanje na dan 1.7.2011.
3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 3.853.259 4,71 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
.....

Stanje na dan 4.7.2011. promjene:

3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 3.858.885 4,71 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 5 626

Dakle, u srijedu od 12 564 komada, RBA OMF je kupio čak 5626 komada!!!

U gore navedenom postu sam stavio stanje od petka gdje se vidi također značajna kupnja za prošli tjedan, vidljivo je da iza dividende RBA OMF čini nekih 30-40 % ukupnog prometa na HT-u te tako održava cijenu premda je već po mom mišljenju previše izložen jednoj dionici.

p.s. posjedujem HT, djelujem portfeljno, moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju.
.....

Stanje na dan 5.7.2011. promjene:

3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 3.867.655 4,72 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 8 770

Dakle, u četvrtak od 15 270 komada, RBA OMF je kupio čak 8 770 komada!!!
.......

Stanje na dan 15.7.2011. promjene u top 10 za ovaj tjedan:

HT-R-A 3. Raiffeisen OMF +20.224 3.894.705

sweex
16.07.2011., 14:37
što da čovjek kaže na ovakav post?

postoje ljudi koji: a-analiziraju financijske izvještaje, b-prate promet, c-razumiju poslovanje pojedine djelatnosti lokalno/u regiji/šire, d-razmišljaju svojom glavom.

za fond managere vrijedi uglavnom a i b.

očito ti je RBA neki autoritet kojem vjeruješ.
probaj u RBA dobiti stambeni kredit.
a jesi ga mogao dobiti prije godinu dana?

p.s.
ne posjedujem HT niti ga imam namjeru posjedovati bar slijedećih 1 g., djelujem edukativno, moji postovi su poziv na razmišljanje.

nino979
16.07.2011., 14:59
što da čovjek kaže na ovakav post?

postoje ljudi koji: a-analiziraju financijske izvještaje, b-prate promet, c-razumiju poslovanje pojedine djelatnosti lokalno/u regiji/šire, d-razmišljaju svojom glavom.

za fond managere vrijedi uglavnom a i b.

očito ti je RBA neki autoritet kojem vjeruješ.
probaj u RBA dobiti stambeni kredit.
a jesi ga mogao dobiti prije godinu dana?

p.s.
ne posjedujem HT niti ga imam namjeru posjedovati bar slijedećih 1 g., djelujem edukativno, moji postovi su poziv na razmišljanje.

Samo sam utvrdio promjene u top 10 i kupca koji kupuje 30-40% trgovane količine posljednjih mjesec dana. Rekao sam da je RBA OMF po mom mišljenju previše izložen jednoj dionici.

Stambeni kredit me ne zanima, RBA me ne zanima niti sa njima poslujem. Sva kreditna opterećenja(stambeni, potrošački, lizingi, adaptacije poslovnih prostora..) su vraćena te ja kao fizička osoba sa svojom obitelji nemamo kreditnih opterećenja jedino tvrtka ima dugova(prema državi, dobavljačima..) koje se smanjuju svaki mjesec te će biti riješeni u narednim mjesecima.

obiteljski paketi HT-a su mi u prethodne 4 godine najbolja investicija od dioničkog portfelja a uz to sam u 4 godine dobio dividende( oko 40% uloženog) i 6 gratis dionica(10% ) po svakom paketu a cijena dionice je trenutno 10 kn ispod nabavne cijene uz likvidnost.

Djelujem portfeljno i imam diverzifikaciju kako dioničkog portfelja tako i po klasama imovine.

sweex
16.07.2011., 15:14
ok.
hvala što si nam predočio svoju imovinsku karticu.

moja pitanja:
1. zašto HT kupuje kosovski telekom, zašto ga ne kupuje DT?
2. zašto je otišao Jürgen P. Czapran u 03/11, a mandat mu je potvrđen u 12/10?
3. znate li nešto o transferu tehnologije iz DT u HT?

nino979
16.07.2011., 15:25
ok.

moja pitanja:

Ne znam odgovor na pitanja, ne zamaram se jer sam rekao da je HT kao dionica dio portfelja a obiteljske pakete ne namjeravam prodavati zbog diverzifikacije investiranja te dividendnog prinosa. Zadovoljan sam sa oko 50% prinosa na uloženo(paketi HT-a) od 2007.godine dok je tržište(crobex) i ZSE ostvarilo prosječno preko 60-70% pada u ove 4 godine.

axy
16.07.2011., 16:32
obiteljski paketi HT-a su mi u prethodne 4 godine najbolja investicija od dioničkog portfelja

Ako je tako, cini mi se da bi trebao odustati od analize dionica i spekuliranja i posvetiti se nekom drugom poslu. :biggrin::biggrin:

sweex
16.07.2011., 17:56
ljudi ne razumiju da na burzi činjenica kako je nešto bilo dobro x godina ne znači da će biti dobro x+1 godine.
pogotovo ne u ova vremena.

nino979 diverzifikacija je ok.
pametno ako nisi negdje jako izložen.:thumbsup:

red max
16.07.2011., 18:07
ljudi ne razumiju da na burzi činjenica kako je nešto bilo dobro x godina ne znači da će biti dobro x+1 godine.

Naravno da na burzi ništa nije sigurno,ali ako tko nema m...za preuzeti određeni rizik ne treba ni ulagati.Konkretno za ADPL uprava je najavila da će ova 2011g biti bolja od prošle.Sudeći po prikazanom za sad im se može vjerovati,kad članovi uprave započnu sa prodajom dionica a hvale firmu i svjetlu budućnost onda ću se zabrinuti.
HT me ne zanima previše,ali za kad se sve zbroji i oduzme ovo je do sada bila sasvim ok dionica.

sweex
16.07.2011., 18:27
teba imati pameti.
čak i pametna odluka je po prirodi stvari izložena određenom riziku.

a ako nema pameti, m...te neće spasiti.

urta
16.07.2011., 19:05
ok.

moja pitanja:

Čini se da su ova pitanja bila retorička, pa me zanimaju tvoji komentari...

mladen_du
16.07.2011., 21:59

ok... ako ti je namjera djelovati filantropski i edukativno, objasni nam nešto što možda već ne znamo... Imaš li financijsko izvješće ili samo iznosiš svoj tok misli ? :confused:

sumnjam da će se dogoditi neki kopernikanski obrat sa ovom dionicom.
Rezultat polugodišnji može biti u rangu očekivanog, ali telekomunikacije u doba krize ipak nisu toliko pogođene istom kao građevinari ili tekstilna industrija.
Još da nije uveden poseban porez rezultati bi čak i u doba krize bili jednaki.

a konkurencija osim vip-a baš i nije nešto... govorim u odnosu na profit a ne na povećanje broja korisnika.

sweex
18.07.2011., 09:31
dionica je bila dobra i bit će opet dobra ali nakon korekcije, tj. kada se svede na realne okvire.
korekcija na žalost uvijek ide neracionalno tj. dionica ode prenisko dok se svi ne uvjere da je prenisko pa se vrati na neki novi relani nivo koji je naravno ispod početnog.
u toj turbulenciji netko čak može nešto i zaraditi ako zna dobro procijeniti "how low is low". ipak u tom djelu ja nebi sudjelovao.

no da se vratim na početak, zašto bi se dionica trebala korigirati?

HT je bio cash cow i laundry machine lijepo smješten na rubu eurozone, najbolja usporedba bi bila s nekom offshore destinacijom koja još ima i korumpirani politički establishment. Ulaskom HR u EU, HT gubi tu poziciju i centar se miče istočno, na kosovo. Ako netko misli da se tamo zbilja dešava neki natječaj, neka ne čita dalje. Kosovski telekom je done deal, sve je tamo odrađeno i samo se mora zadovoljiti forma.

Ono što slijedi dioničarima je drastično smanjenje dividende (ako je uopće bude) tj. zadržavanja dobiti. Dobit će se naravno investirati u novostečenu akviziciju, a kada novci odu na Kosovo, završit će isto kako su završavali novci DT-a koji su išli u HT po istom principu.

Nadalje, HT je imao pad dobiti u prošloj godini cca 200 mil.
U ovoj se očekuje dodatni pad za 200 mil.
Previše prostora bi mi trebalo za elaboriranje zašto je tomu tako (a treba ostaviti materijala za buduće postove:)), ali tko ne vjeruje neka pogleda financijski zvještaj za 1Q ove godine.

Dakle, ništa više nije isto ali svi očekuju da će dionica ostati na istoj razini.
Hm?

elwood
18.07.2011., 10:27
DT remuneration policy

http://www.telekom.com/dtag/cms/content/dt/en/820474

urta
18.07.2011., 12:09
Njihova politika dividendi je poznata, pitanje je samo da li će to primjenjivati i na ostale firme u vlasništvu...

krofna
19.07.2011., 19:01
dionica je bila dobra i bit će opet dobra ali nakon korekcije, tj. kada se svede na realne okvire.korekcija na žalost uvijek ide neracionalno tj. dionica ode prenisko dok se svi ne uvjere da je prenisko pa se vrati na neki novi relani nivo koji je naravno ispod početnog. u toj turbulenciji netko čak može nešto i zaraditi ako zna dobro procijeniti "how low is low". ipak u tom djelu ja nebi sudjelovao.

Mislim da nije toliko teško odrediti low ht-a samo se bojim se da fondovi neće dopustiti toliki pad. Apsolutno se slažem u vezi dobiti,realnost je 1,6 milijardi a iznenađenje ako navuku 1,8 milijardi. Kad bi HT pao na 190-200 Kn, ne bih ni trenutka dvojio hoću li ga kupiti.

no da se vratim na početak, zašto bi se dionica trebala korigirati?

zato što je EPS=20 u kontekstu predviđene dobiti od 1,6 milijardi,a to je cca 7,5% prinosa pri trenutnoj cijeni (255 Kn),naravno pod uvjetom da cijela dobit ide u dividendu. Čovjek se treba zapitati ima li smisla držati dionicu koja donosi svega 1,2 % veći prinos od obveznica RH,a pogotovo nakon što je Mudrinić najavio drugačiju strategiju u budućnosti. Pod drugačijom strategijom podrazumijeva se zadržavanje dobiti i investiranje u nove poslove.

Kosovski telekom je done deal, sve je tamo odrađeno i samo se mora zadovoljiti forma.

Ukoliko je to istina onda se nemamo što misliti,treba kupovati dionice Ship-Coma. :biggrin:

Dakle, ništa više nije isto ali svi očekuju da će dionica ostati na istoj razini.
Hm?

Hm,obzirom da je HT stavljen u "zamrzivač" do daljnjeg izgleda da 255 Kn ljudi percipiraju kao stabilnu cijenu. Možda tako i ostane,a možda netko od velikih dioničara krene u rasprodaju nakon izlaska FI 2Q. Hm.....

sweex
21.07.2011., 19:31
Mislim da nije toliko teško odrediti low ht-a samo se bojim se da fondovi neće dopustiti toliki pad. Apsolutno se slažem u vezi dobiti,realnost je 1,6 milijardi a iznenađenje ako navuku 1,8 milijardi. Kad bi HT pao na 190-200 Kn, ne bih ni trenutka dvojio hoću li ga kupiti.

Točno, pod uvjetom da par godina ne očekuješ dividendu.
No potencijal rasta bi ti dao duševni mir.

Hm,obzirom da je HT stavljen u "zamrzivač" do daljnjeg izgleda da 255 Kn ljudi percipiraju kao stabilnu cijenu. Možda tako i ostane,a možda netko od velikih dioničara krene u rasprodaju nakon izlaska FI 2Q. Hm.....

Nema to veze s FI 2q. Već sada je jasno ko dan.

A ovo što trenutno rade OMFi?
Treba ih razumjeti. Imaju stalan dotok novaca koji jednostavno negdje trebaju staviti. Za to uzmu naknadu i to je to. To im je posao.
Također iz perspektive dugoročnog ulaganja (5 i više g) nije besmisleno.

Zar itko iole ozbiljan računa na penziju iz MFova?

nino979
22.07.2011., 09:46
http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Hrvatska/Digitel-i-HT-od-HNL-a-idu-raditi-biznis-hoce-li-uspjeti?homesrclink=preporuke
Digitel i HT od HNL-a idu raditi biznis, hoće li uspjeti?

U Digitelovoj Sportskoj dimenziji računaju da će utakmice Hrvatske nogometne lige preko HT-ova MAXtv-a gledati ljudi u više od 320.000 hrvatskih kućanstava, i to putem osnovnog paketa koji ne treba doplatiti, a sažetke će Sportska dimenzija prodavati drugim TV kućama.
....
T-HT Grupa vodeći je davatelj telekomunikacijskih usluga u Hrvatskoj koji jedini pruža njihov puni spektar: objedinjuje usluge fiksne telefonije, mobilne telefonije, prijenosa podataka, Interneta i međunarodnih komunikacija.
...

nino979
22.07.2011., 09:52
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/BJNO54eLdU4VuOhytP8bsg==.pdf

HT d.d. - Najava objave rezultata poslovanja za prvih šest mjeseci 2011. godine

Petak, 29.07.2011. objava rezultata.

urta
29.07.2011., 16:37
HT-u pao prihod za 4 posto, dobit za 3,1 posto
http://www.business.hr/hr/Kompanije/Rezultati-poslovanja/HT-u-pao-prihod-za-4-posto-dobit-za-3-1-posto/?utm_source=news29072011-p&utm_medium=email&utm_campaign=daily_newsletter&utm_content=najcitaniji

Emperor Julian
29.07.2011., 17:26
Neto dobit nije pala već je porasla, pala je EBITDA.

nino979
29.07.2011., 23:23
Na dan 22.7. 2011. :

3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 3.913.389 4,78 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 18 684

...

Na dan 29.7. 2011. promjene od prošlog petka(22.7.):

Raiffeisen OMF 3.946.049 4,82% +32.660

sweex
01.08.2011., 18:50
dakle u izvještaju za 1h sve u okviru očekivanog.
ako zanemarimo šarene prospekte koje štampaju (mi smo jedini, najbolji,...), pad PRIHODA 103 mil.

stvar je ušminkana gotovo jednakim padom rashoda 98 mil, pa ovaj pad prihoda čak djeluje kao pobjeda, jer vidi čuda dobit se povećala za nekih 4 mil.

lijepo je raditi na "racionalizaciji" poslovanja i neka svak tumači kako hoće ali kada se ne prihoduje....

Emperor Julian
01.08.2011., 19:13
Ne može se napredovati u prihodima dok kupovna moć stanovništva pada.

axy
01.08.2011., 19:45
dakle u izvještaju za 1h sve u okviru očekivanog.
ako zanemarimo šarene prospekte koje štampaju (mi smo jedini, najbolji,...), pad PRIHODA 103 mil.

stvar je ušminkana gotovo jednakim padom rashoda 98 mil, pa ovaj pad prihoda čak djeluje kao pobjeda, jer vidi čuda dobit se povećala za nekih 4 mil.

lijepo je raditi na "racionalizaciji" poslovanja i neka svak tumači kako hoće ali kada se ne prihoduje....

Spajanje T-Coma i T-Mobilea te pokusaj da KAMovi prodaju i T-Com i T-Mobile asortiman, i jos usput nude kretenarije tipa najam laptopa i printera za osam kuna mjesecno i JOS da poznaju cjelokupnu ponudu Combisa rezultirat ce svime, samo ne racionalizacijom. Oni vise ni sami ne znaju sto nude, a i ako ponude nesto sto nije klasicna zica, pojma nemaju tko ce im to interno implementirati, odrzavati ili napraviti. Bolje da ne idem u konkretne primjere.

sweex
01.08.2011., 23:11
Ne može se napredovati u prihodima dok kupovna moć stanovništva pada.

nema to veze s kupovnom moći.
zašto Metronetu, Bnetu....prihodi rastu?

da se HT vodi(o) kako treba, čak i uz liberalizaciju tržišta, nitko od alternativnih nebi u brojkama bio vrijedan spomena.

t-m
05.08.2011., 12:39

strpljivi
09.08.2011., 09:48
Danas jaka obrana na kupnji preko 12000

sweex
09.08.2011., 12:27
Danas jaka obrana na kupnji preko 12000

da, trajala je cijelu 0,1 sekundu.

kad je B/A 0,02 nema obrane.

strpljivi
11.08.2011., 13:19
A ovo danas,distribucija, gadan istovar,dobro za brokere.

istriano
11.08.2011., 14:12
Baš... 73k komada u paketu... točno 73567...

Nisam ja taj :-)))

Ave!

lolobrigita
11.08.2011., 14:14
Ne žurite s kupnjom,bit će toga i za 180 kuna.Uskoro.Nemojte reći da niste znali.

james
11.08.2011., 14:28
Ne žurite s kupnjom,bit će toga i za 180 kuna.Uskoro.Nemojte reći da niste znali.
vremenska mašina?
tarot?

Pera Detlic
11.08.2011., 14:36
može li neko da napravi poređenje sa Telekomom Srpske (polugodišnja neto dobit 25miliona eura) po fundamentima?

Dex1
11.08.2011., 14:54

Ak ja sad prodam, i kupim natrag po 180 pol zarade ti dajem, ak dionica ne ode na 180 dal ćeš mi nadoknaditi razliku?:biggrin:

strpljivi
11.08.2011., 16:52
200 je možda dno, ali neće, uključit će se trezor a možda i kosorka djevojka,zbog izbora.

nino979
11.08.2011., 23:08
Na dan 22.7. 2011. :

3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 3.913.389 4,78 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 18 684

...

Na dan 29.7. 2011. promjene od prošlog petka(22.7.):

Raiffeisen OMF 3.946.049 4,82% +32.660

Na dan 10.8.2011. promjene.
3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 3.974.020 4,85 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 27 971
---

Na dan 11.8.2011. promjene:

3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 3.991.575 4,87 Skrb. račun ZAGREB, + 17 555

Protrgovano 59 308 komada a od toga je 17 555 komada kupio RBA OMF
:pljesak:

strpljivi
11.08.2011., 23:12
vjerojatno su i danas progutali 75000, budu penzije visoke ko zgrada HT ?

lolobrigita
12.08.2011., 14:23
Ne vjerujete za 180 kuna?Dobro,sjetite se 2009.190 kuna.I ne zaboravite da je tada HT bio prihodovno i profitno daleko bolji.I da,dividenda je tada bila 30 kuna.Vjerojatno ni tada nitko nije vjerovao da će cijena na 190.A eto,dogodilo se.Nije tarot,nego povijest.
Samo pričekajte novi stampedo.
Da nema mirovinaca...
Nemojte me krivo shvatiti,ovo nije loša kompanija i ja imam te dionice.

james
12.08.2011., 15:16
Ne vjerujete za 180 kuna?Dobro,sjetite se 2009.190 kuna.I ne zaboravite da je tada HT bio prihodovno i profitno daleko bolji.I da,dividenda je tada bila 30 kuna.Vjerojatno ni tada nitko nije vjerovao da će cijena na 190.A eto,dogodilo se.Nije tarot,nego povijest.
Samo pričekajte novi stampedo.
Da nema mirovinaca...
Nemojte me krivo shvatiti,ovo nije loša kompanija i ja imam te dionice.
imaš ih iako si sigurna da slijedi pad od 30%
:confused:
bemti, ja bi to odmah prodao...

skocko
12.08.2011., 17:23
imaš ih iako si sigurna da slijedi pad od 30%
:confused:
bemti, ja bi to odmah prodao...

Od daljnjeg pada nema nista, a tvoj post potpisujem.;)

nino979
12.08.2011., 21:11
Na dan 12.8.2011. promjene:

3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 4.014.175 4,90 Skrb. račun ZAGREB, + 22 600

5. PBZ D.D. 1.690.165 2,06 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA - 54 317

8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 650.269 0,79 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA + 50 000

Protrgovano 131 347 komada a od toga je 72 600 komada kupio RBA OMF i AZ OMF...

p.s. ovo je prva kupnja AZ OMF otkada je prodavao HT na razini od 300 kn, inače AZ OMF je bio prilično aktiva kupac dionica u ponedjeljak i utorak na nekoliko tvrtki(LKPC;DALEKOVOD;CKML;HT; PTKM...)

nino979
17.08.2011., 20:46
Na dan 17.8.2011. promjene:

3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 4.045.236 4,94 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSK + 31 061

5. PBZ D.D. 1.624.577 1,98 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA - 65 588

8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 730.885 0,89 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA + 80 616
:pljesak:

lolobrigita
18.08.2011., 11:03
PBZ zna.

james
18.08.2011., 12:20
Zna li se ko stoji iza tog skrbničkog?

lolobrigita
18.08.2011., 12:57
Uprava možda.

nino979
18.08.2011., 14:21
Zna li se ko stoji iza tog skrbničkog?

GDR-ovi, LSE odnosno dionice trgovane u Londonu, mislim da i naši OMF-ovi imaju udjele odnosno da su prodali/prebacili na svoj osnovni račun.

Kad sam sudjelovao na IPO-u HT-a tako sam zapamtio u vezi ovog skrbničkog računa, dakle pišem po sjećanju te uzmite sa rezervom.

@lolobrigita,
da uprava prodaje bila bi obavijest na ZSE. Ne bih ulazio tko zna a tko ne zna, meni je osobno drago vidit OMF kad kupuju u rasprodaji odnosno služe kao stabilizator tržišta te stječu dionice po mom mišljenj na dobroj cijeni. ovo nije poziv na kupnju i/ili prodaju, posjedujem obiteljske pakete HT-r-a već gotovo 4 godine .

p.s.zna biti razlika u cijeni u vezi ovih GDR na LSE i na ZSE pa....:up:

lolobrigita
18.08.2011., 16:08
Fondovi kupuju da bi im bilanca bila bolja.Kraj godine je blizu.

urta
04.10.2011., 11:09
HT-u prijeti kazna od 480 MILIJUNA KUNA
http://www.business.hr/hr/B.HR-danas/Aktualni-broj/Broj-985/HT-u-prijeti-kazna-od-480-MILIJUNA-KUNA/?utm_source=news03102011-p&utm_medium=email&utm_campaign=daily_newsletter&utm_content=tiskano

istriano
04.10.2011., 12:18
Na teletekstu HRT-a se jučer spominjalo 258? Inflacija?

Ave!

elwood
04.10.2011., 12:25
Sa ZSE:

Društvo HT d.d. dostavilo je slijedeći odgovor na upit Zagrebačke burze: " Potvrđujem da u Hrvatskom Telekomu (HT) nismo dobili nikakvu službenu informaciju o prekršajnim prijavama HAKOM-a i mišljenja smo da nismo prekršili nikakav zakon, te da smo postupili po svim odlukama Vijeća HAKOMA te kao i prema rješenjima nadzornika, iako HT osporava njihovu zakonitost. Vezano na odluku Vijeća HAKOM-a od 6. travnja, naš je stav da je HT u cijelosti postupio sukladno odluci Vijeća, te da su naknadna rješenja nadzornika HAKOM-a, donesena protivno zakonu. U zaštiti svojih prava HT se obratio Upravnom sudu RH. Kad i ako zaprimi spomenute prekršajne prijave, HT će izložiti svoju obranu pred prekršajnim sudom. U tom postupku prekršajni sud, nevezan ocjenom HAKOM-a, samostalno utvrđuje činjenično stanje i donosi odluku. Tek po pravomoćnosti sudske odluke donesene u tom prekršajnom postupku, samo ukoliko bi sud utvrdio povredu zakona i odredio prekršajnu kaznu, nastupila bi obveza plaćanja."

Dugi je jos put do nekakvog placanja.imho.

Nego, ima li kakvih vijesti o "posebnom" porezu za telekomunikacije? Bila je nekidan vijest na net-u da su Madjari dobili zahtjev od EK da ga ukinu ili im slijedi tuzba...

Emperor Julian
13.10.2011., 17:09
Ukida se porez na SMS poruke :thumbsup:

http://www.privredni.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=3447&Itemid=2

t-m
24.10.2011., 18:46

VANILIJA
25.10.2011., 14:39
Da li postoji mogučnost kakve dividentice za ovu godinu ?
Kad bi se moglo znati ?

rmatosev
25.10.2011., 15:44
Da li postoji mogučnost kakve dividentice za ovu godinu ?
Kad bi se moglo znati ?
Naravno, da će biti. To ti je u ova teška vremena, puna šaka brade.
Sad u petak Ht objavljuje 9-mjesečni izvještaj koji će dati otprilike indikaciju kolika će biti dobit. Krajem veljače izlazi godišnji i prijedlog dividende.
Onda ti narod odluči je li to puno ili malo, pa cijena ili rokne ili ode gore.

t-m
25.10.2011., 15:48
Naravno, da će biti. To ti je u ova teška vremena, puna šaka brade.
Sad u petak Ht objavljuje 9-mjesečni izvještaj koji će dati otprilike indikaciju kolika će biti dobit. Krajem veljače izlazi godišnji i prijedlog dividende.
Onda ti narod odluči je li to puno ili malo, pa cijena ili rokne ili ode gore.

:biggrin:reci čovjeku da obično-i uvjek rokne za razliku dividende zadnji dan,da ne zaboravi.;)

rmatosev
25.10.2011., 15:59
:biggrin:reci čovjeku da obično-i uvjek rokne za razliku dividende zadnji dan,da ne zaboravi.;)
Da, naravno.
Ne treba kupovati malo prije ex-div dana, HT se obično skuplja u prosincu.
Mada, vidim po INGR da nisi skroz friški.

VANILIJA
25.10.2011., 18:10
Da, naravno.
Ne treba kupovati malo prije ex-div dana, HT se obično skuplja u prosincu.
Mada, vidim po INGR da nisi skroz friški.

Hvala.
Iskreno ja sam je mislija sad nakupovat pa prodat u veljači.:p:

VANILIJA
29.10.2011., 13:45
Nikakvih komentara na izvješče ????

sayes
29.10.2011., 21:59
HT gubi korak u svakom pogledu. A to što se hvale s povećanjem IP i ICT usluga je samo zbog toga što je puno baba pristalo na tri besplatna MaxTV mjeseca s nadom da će zaboraviti na vrijeme otkazati.
Doduše nešto malo će dobiti zbog još otkaza, ali će mu država stati na kraj s radom na crno, unajmljivanjem studenata. Očekujem nešto veći pad u FI za 2011.

axy
30.10.2011., 01:23
će mu država stati na kraj s radom na crno, unajmljivanjem studenata.

Nevezano uz HT, imas li neke detalje oko ovoga?

VANILIJA
30.10.2011., 18:03
HT gubi korak u svakom pogledu. A to što se hvale s povećanjem IP i ICT usluga je samo zbog toga što je puno baba pristalo na tri besplatna MaxTV mjeseca s nadom da će zaboraviti na vrijeme otkazati.
Doduše nešto malo će dobiti zbog još otkaza, ali će mu država stati na kraj s radom na crno, unajmljivanjem studenata. Očekujem nešto veći pad u FI za 2011.

Iskreno i ja bih volio da je konkurencija dosta jača i sposobnija..........ali nažalost oni su i dalje broj jedan i daleko ispred sviju.
Ovo je jedna od rijetkih dionica koja ja koliko toliko stabilna na ovom šugavom tržištu bez obzira šta je fondovi guraju !!!¨!:biggrin:

sayes
31.10.2011., 00:11
Nevezano uz HT, imas li neke detalje oko ovoga?
Nemam, al očekujem da proradi pravna država i u ovom segmentu. :rolleyes:

Sasko
31.10.2011., 01:08

Evo i NB bi ga shortao vrlo rado jer se kladi da će vrlo skoro biti na 150 kn. :biggrin::biggrin:

t-m
31.10.2011., 10:38
Nikakvih komentara na izvješče ????

:biggrin:uz ovakav pad prihoda ,nemaš što komentirati,u idućem razdoblju imaš priliku jeftinijeg dokupa.

cukavec
31.10.2011., 10:53
:biggrin:uz ovakav pad prihoda ,nemaš što komentirati,u idućem razdoblju imaš priliku jeftinijeg dokupa.

po 300 ili više?:biggrin:

t-m
31.10.2011., 11:26
po 300 ili više?:biggrin:

:biggrin:tko će to znati,osobno mislim bliže 200-220 kn nego iznos koji navodiš.

cukavec
31.10.2011., 11:36
Neka bude po volji Blogerovoj ......

Emperor Julian
31.10.2011., 14:13
E neće blogera nitko podjebavat!

"Napomena: Ovaj blog je postao jako popularan, kao što možete vidjeti na grafikonu niže. To znači da ga posjećuje sve više ljudi koji znaju relativno malo o ulaganjima. Kako bih otklonio mogućnosti nekvalificiranog utjecaja na investicijske odluke, uveo sam ovu ogradu. Ako prihvaćate uvjet iz te ograde, možete nastaviti čitanje. U suprotnom, molim da napustite ovu adresu!"

:p:

http://trzistakapitala.wordpress.com/

sayes
31.10.2011., 14:51
On je moj idol. Kvarenje slike o idolu može izazvati teške psihičke posljedice. I zato ne čitam vše njegov blog. Od tada imam i nešto više novaca u takujinu.
Vjerojatno je blog postao popularniji kako su ljudi izgubili više novaca, a sve u potrazi odgovora na pitanje - zašto.
Moj idol zamata jednu neatraktivnu dionicu sa svim ostalim iz svoje ergele. Poruka je sljedeća: ako znam dobro procijeniti da je ta dionica odlična, a nemam je, zamislite kakve su one koje imam.
Što drugo čekivati od mog idola?!

Emperor Julian
31.10.2011., 14:58
Ja se pitam zašto je toliko navalio pljuvati po tom HT-u, ako ga nema u portfelju. Meni se čini da njega muči što je u HT-u zarobljena velika količina love, koju bi on rado vidio u svojim velikim nadama poput KORF-a, PTKM i slično. A fondovi nikako da krenu s rasprodajom HT-a. Sve mi se čini da je nešto jako bijesan na te fondove. :cool:

sayes
31.10.2011., 15:06
A fondovi nikako da krenu s rasprodajom HT-a. Sve mi se čini da je nešto jako bijesan na te fondove. :cool:

Iluzorno je očekivati neku rasprodaju HT-a kad nema kupaca za količinu koju imaju, a i zašto bi je rasprodavali kad je jedna od najstabilnijih i još uvijek HT ostvaruje dobit.
Drugo, svi smo mi bijesni na fondove, a najviše ćemo biti kad odemo u pemziju.
Fondovi je s pravom održavaju u životu. No, to ne rade s drugim dionicama.

t-m
02.11.2011., 16:22
http://danas.net.hr/novac/page/2011/11/02/0228006.html

pod istragom-operateri.

Emperor Julian
02.11.2011., 16:39
sto mu gromova, timi, pa daj jednom stavi neku pozitivnu vijest. ajde, pliz, kupit ću ti čokoladu. :cool:

t-m
02.11.2011., 16:49
sto mu gromova, timi, pa daj jednom stavi neku pozitivnu vijest. ajde, pliz, kupit ću ti čokoladu. :cool:

:biggrin:stavio sam dobru vjest za INA.:thumbsup:

Kvota ispunjena.:biggrin:

berozivkovkovic
02.11.2011., 17:35
On je moj idol. Kvarenje slike o idolu može izazvati teške psihičke posljedice. I zato ne čitam vše njegov blog. Od tada imam i nešto više novaca u takujinu.
Vjerojatno je blog postao popularniji kako su ljudi izgubili više novaca, a sve u potrazi odgovora na pitanje - zašto.
Moj idol zamata jednu neatraktivnu dionicu sa svim ostalim iz svoje ergele. Poruka je sljedeća: ako znam dobro procijeniti da je ta dionica odlična, a nemam je, zamislite kakve su one koje imam.
Što drugo čekivati od mog idola?!

Meni je svejedno najdraža njegova usporedba naših i njemačkih obveznica.:biggrin:
Čudi me jedino kako nije uočio nepravdu koja bi se mogla dogoditi a to je da prinos na grčke obveznice skoči na 200%:doh: