PDA

View Full Version : Velefarmacija DD Sarajevo

Blitzkrieg
26.04.2007., 01:19
Pozdrav,

nisam baš upućen, a nije sramota pitat...

Zanima me ova firma Velefarmacija, a nisam baš našao na internetu ništa korisno. Čime se oni bave točno, koliko imaju zaposlenih, kakvi su im poslovi, kakvi planovi za budućnost, kakva je vlasnička struktura, vrijedi li kupovat njihove dionice, kolika im je nominala???

Unaprijed Hvala za sve korisne (točne) informacije...

IME
26.04.2007., 09:50
Vecinu informacija mozes dobiti na stranici registra vrijednosnih papira
http://www.rvp.ba/bosanski/emitenti/index.htm
Nisam 100% siguran al mislim da su skroz slabi, u zgradi direkcije je sada nekakav hotel a one radnjice sto su imali po sarajevu su zatvorene, al opet kazem nisam 100% siguran, sam odluci

damodaran
26.04.2007., 09:51
Firma je u stecaju.
Imali su zgradu u centru Sarajeva koju su prodali u toku stecajnog postupka prije dvije godine.
Nemaju planova za buducnost...

MOSTARAC
26.04.2007., 10:59
AKO VIDITE KO SU VLASNICI, I KAKO SE KRETALO STANJE U ZADNJIH MJESEC DANA, SMATRAM DA SE TU NEŠTO VELIKO SPREMA, DOŠLO JE DO OKRUPLJAVANJA VLASNIKA.

IME
26.04.2007., 11:01
Vjerovatno imaju jos nesto interesantnih nekretina koje hoce da preuzmu za jeftine pare al da firma stane na noge nevjerujem

IGRAM I JA
30.04.2007., 09:31
Ma ljudi moni tu nema niti firme niti imovine, samo dugovanja.
Gledao sam je prije 2-3 godine tada nije imala ništa a sumnjam da je sa ničim u međuvremenu stekla nešto.
Ako se nešto sprema onda se sprema velika navlakuša i šišanje ovaca koje nemaju pojma. Naravno ovo je samo moje mišljenje.

Drugaciji
30.04.2007., 20:43
Ma cijela prica oko Velefarmacije odigravala se iskljucivo oko nekretnina. Mislim da ti registar u ovom momentu ne moze ponuditi neke stvari koje se kriju ispod povrsine u ovom momentu. Sad je sve to predmet spekulacija, i ja se licno ni pod razno ne bi petljao u to. Ja sam radio prije dvije godine u blizini njihovog sredista. Stalno su rasprodavali neki inventar, valjda je to bila jednina inicijativa njihovog menadzmenta. Pozdrav