PDA

View Full Version : Komercijalna banka Skopje - KMB

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

pvarot
25.04.2007., 15:02
Pregledao sam ovaj forum, pa nisam nidje pronašao teme na ovu firmu. Svi se slažemo, da je jedna od najboljih banaka u Mak, da nije skupa, kad se pogleda bilanse, da nema večinskog vlasnika i možda ako je nekdo pogledao tablice zadnjih nekoliko dana, vidi svaki dan oko 28 m DEN trgovine. Cena nije išla sa ovih 6400 DEN, gde stoji već nekoliko vremena. Možda ima neko koje mišljenje o ovoj firmi, dionici ili generalno. P

Cecillon
25.04.2007., 20:16
Tolko je več bilo napisano i o KMB na temi o bankama.

vikser
26.04.2007., 12:29
.........polako ali mislim da je pocelo.......cika Steki prodao da bi usao u jednu drugu banku gde bi bio dominantni faktor.....al KMB ce poceti up:) .....ne pisem o nikakih predvidjanja jer neki od kolega forumasa necu opet da me okrive za "navlacenje":mad: .......pozdrav i nek se i nadalje ovako zeleni ....pa prolece je:p:

samba
26.04.2007., 16:43
ne pisem o nikakih predvidjanja jer neki od kolega forumasa necu opet da me okrive za "navlacenje":mad: .......pozdrav i nek se i nadalje ovako zeleni ....pa prolece je:p:[/QUOTE]

Vikseru druze,zasto i kome se pravdas,pa pisi i predvidzaj i prognoziraj covece,zato i postoji ovaj forum.Evo ja prognoziram rast KMB,bez razlike dali se to nekome dopada ili ne.

mveza
27.04.2007., 11:23
Ja predviđam rast jer ako pogledamo dok je zadnjih mjesec-dva sve išlo gore KMB je mirno išla gore-dole po 1-2%. Klasični model koji se trenutno odigrava i na BESKu ako se mene pita. Nije to ništa neobično jer sam gledao tu istu priču na Končaru prošle godine od 10 mj. pa sve do relativno "nedavno".

ChoChikun
27.04.2007., 11:52
Vikseru druze,zasto i kome se pravdas,pa pisi i predvidzaj i prognoziraj covece,zato i postoji ovaj forum.

Tko ti je rekao da ovaj forum radi toga postoji? Forum postoji radi argumentirane rasprave, a ne predviđanja i prognoziranja. To ostavite za kafane.

William O'Neil
27.04.2007., 12:00
Tko ti je rekao da ovaj forum radi toga postoji? Forum postoji radi argumentirane rasprave, a ne predviđanja i prognoziranja. To ostavite za kafane.

Slazem se. Ja sam pre 2 nedelje upozorio na ovo (topic Ading) ali odma sam dobio kritike - nekoliko postova. Dobro si rekao, predvidjanja, prognoze i forsiranja za u kafanu. Tu samo analize i brojke.

mk_invest
27.04.2007., 12:05
Strinjem se.
Nego koja je logika Ferspeda da prodaje svoj udel sada ako dionica ide gore. Steki nije glup. Mislim da je ovaj rast proizvod euforije. KMB se ne prodaje. Ili jos jedmom ce se ponoviti harijeva i Stekijeva igra. Objavljujemo razgovore ovo moguce prodaje pa dionice idu gore oni prodaju svoj deo na vecu cenu i ondak objave da smo se salili i da nije bilo nista od prodaje, i ondak opet dionice dole i oni kupe iste svoje dionice samo sa zaradom od 20-30 % to jest u njihovim brojkama 5-10 mil Eur. Ja bih rekao da se malo pripazite.

William O'Neil
27.04.2007., 12:21
tako je druze, mk invest. KMB nece na prodazbu, bar ne skoro. samo hari i sterjo znaju kakav novac lezi tamo - tranziciski novac t.e. novac od sverc: droga, nafta, cigare i provizije od privatizaciske prodazbe. KMB je bastion tranziciske mafije - nikad nece dopustiti da stranci udje i pobrkaju smetke. Ovako su bezbedni i polako pere svoj novac. Proci cu vreme dok se sredi.

I da slazem se sa tvoe mislenje za prodaju sterjov udel pred 2 dana. Kupili su ga slovenci iz nove ljubljanske sad a sterjo ga opet kupi kad akcija padne. Nije to tesko sfatiti.Covek je mozak, svaka cast. Al kad imas milione, sve je lako.

mk_invest
27.04.2007., 12:24
tako je druze, mk invest. KMB nece na prodazbu, bar ne skoro. samo hari i sterjo znaju kakav novac lezi tamo - tranziciski novac t.e. novac od sverc: droga, nafta, cigare i provizije od privatizaciske prodazbe. KMB je bastion tranziciske mafije - nikad nece dopustiti da stranci udje i pobrkaju smetke. Ovako su bezbedni i polako pere svoj novac. Proci cu vreme dok se sredi.

I da slazem se sa tvoe mislenje za prodaju sterjov udel pred 2 dana. Kupili su ga slovenci iz nove ljubljanske sad a sterjo ga opet kupi kad akcija padne. Nije to tesko sfatiti.Covek je mozak, svaka cast. Al kad imas milione, sve je lako.

Bravo. Nisam hteo da upotrebim tako teske reci ali kad si vise poceo da dovrsim. Staro Komunjari su naucili kako da igraju nove igre. Ako se proda KMB ode SDSM u dvo-decenijsku penziju. Nikad ne bi dosli ponovo na vlast.

Sardinas
27.04.2007., 12:46
Vidim da mašta radi svašta(šverc,droga),izgleda da su Sicilijanci male bebe za Makedonce...
Ono što se vidi iz sastava dioničara je da nitko nema većinu i prema tome ne znam ko može sprječit fondove ako skupe ozbiljan dio da to prodaju stranoj banci.
A što se tiče vrijednosti KMB pogledajte malo odnos mcap i aktive recimo banaka u Srbiji pa ćete vidjeti da je KMB negdje na trećini prave vrijednosti

Malo više realnosti a manje senzacionalizma

mk_invest
27.04.2007., 12:53
Sardinas mozda ne znas ali vecina prljavog novca za vreme sankcije prema Jugoslaviju je prosao niz KMB a u to vreme je bio na vlast SDSM. A tada se svercalo i vise od to sto je napisano.

The Economist
27.04.2007., 17:36
Sardinas mozda ne znas ali vecina prljavog novca za vreme sankcije prema Jugoslaviju je prosao niz KMB a u to vreme je bio na vlast SDSM. A tada se svercalo i vise od to sto je napisano.Mozda je i bilo, ali odoste predaleko. Culi ste za supervizorskih standarda NBRM ? :confused: Prljav novac, sverc to je bilo jednom davno u sve banke na Balkanu. Aj malo ozbilnije i strucnije molim !:mad:

William O'Neil
28.04.2007., 00:36
supervizorskih standarda NBRM?!?!?!?!?

a jel ti znas ko je aktuelni guverner NBRM? Mozda neznas, posto se skriva ko mis, ne izlazi u javnosti i izvrsava partiske direktive. Kad je bio pratenik bio je najglasni u parlament, sad ga interpol ne moze naci. Sedi u svoju kancelariju u NBRM i izvrsava naredjenja. SDSM ima jos korenja...Slazem se, dosta sa ovim politickim prepiske, ovo je forum za analize...ma da, politika je takodje faktor na mnogo dionice u MK, sta se tu moze. Ovo je moj zadnji post u vezu politicka i biznis mafija u MK!

Pozdrav svima i dobar vikend. I sretan 1vi Maj:biggrin:

Banker
29.04.2007., 23:55
Cuo sam ovih dana cisto spekulativno da spremaju novi split kmb:confused:
Dali neko od kolege forumasa je cuo nesto?
I kako pratim slovence i nivne fondove oni se uveliko spremaju za preuzimanje komercijalne banke.
Mislim da cemo dosta dobro zaraditi jos samo u KMB i BESK? Sretan i maj radnici:biggrin:

Banker
29.04.2007., 23:57
Cuo sam ovih dana cisto spekulativno da spremaju novi split kmb:confused:
Dali neko od kolege forumasa je cuo nesto?
I kako pratim slovence i nivne fondove oni se uveliko spremaju za preuzimanje komercijalne banke.
Mislim da cemo dosta dobro zaraditi jos samo u KMB i BESK? Sretan 1maj radnici:biggrin:

gagnant
30.04.2007., 18:22
Evo još malo štofa:

Prodato 5 % "Komercijalne banke" (portal:Vibilia)

U cetiri blok transakcije na Makedonkoj berzi (www.mse.org.mk) je prodato 5 % kapitala "Komercijalne banke" AD (www.kb.com.mk) Skoplje u vrednosti od 10 miliona EUR. Prema nezvanicnim informacijama, u jednoj blok transakciji svoj akcionarski udeo od 1,94 % iz "Komercijalne banke", prodala je najveca makedonska spediterska kompanija "Fersped" AD (www.fersped.com.mk) Skoplje, a kupac je strani fond. Prema podatcima Centralnog depozitara, najveci akcionari u "Komercijalnoj banci" su Evropska banka za obnovu i razvoj (www.ebrd.com) sa nesto vise od 6 % kapitala i firma "Provino", koja poseduje iznad 12 % prioritetnih akcija od kapitala.

Monk
30.04.2007., 18:44
Feršped ima još oko 1,5-2,00% Komercijalne, i da, točno je prodali su oko 2% Komercijalne.

goldy4
04.05.2007., 10:28
Ima ko kakav info više????

Slovenac1
04.05.2007., 10:31
Ima ko kakav info više????

Pa kad su praktički sve dionice porasle u nebo, vreme je i za KMB.

dimges
05.05.2007., 12:23
KMB je dosta porasla zadnjih 3 godine a maskirali su to splitom 1:5

vikser
05.05.2007., 12:30
tu si u pravu druze dimges......ali nisi uzeo u obzir zadnju godinu gde je bila nevidjena korekcija i stagnacija cene dionice KMB ......ona ipak je najveca MKD banka.......i ako uporedis sa ostalih banaka u MKD onda sigurno je da ce cena dionice rasti.....i ne sa velikom pompom.....malo po malo.......do???????????????

Kinselas
05.05.2007., 18:32
Mislim da ce KMB ici do 9.000 sad ce malo da stane na 7.400 ali najkasnije do kraja godine bice 9.000. Banka radi super i po profitu je najbolja od svih. Samo jos malo da namali broj radnika bice 12.000 ko nista. Ima najavu da formiraju i lizing kompaniju e onda bice love...

amer
05.05.2007., 20:39
ma ide ovo brzo putem AIK i AGBN u Srbiji.

Slovenac1
05.05.2007., 23:20
KMB je dosta porasla zadnjih 3 godine a maskirali su to splitom 1:5

Malo pogledaj rast večine dionica u Makedoniji ove godine (neke i po par 100%) i usporedi sa stagnacijom KMB banke i sve je jasno zašto raste.

Terminator_Sk
05.05.2007., 23:27
KMB do 10-12 000 ..... imaju puno akcija ,ali daj boze da bude i tolko

Kinselas
06.05.2007., 00:17
KMB vrijedi i jos jel ima potencijal koi se sastai iz razvijenu mrezu ekspozitura i filijala znaci pokrivenost naselja je odlicna, imaju karticno bankarstvo sa velik broj
ATM's i pos terminala, od Septembra uvode Visa kartica a od ponedeljka mislim i SP mastercard znaci i brand kartica, potem ima najbolji Trade finance sektor u Makedonii. Losa strana je da je to polticka banka i sta daje socijalni mir nezaposlenih polticara SDS i ostalih kominjara koi samo tresu vratu za platu. Kad se ovo ukloni tek onda se vidi pravi potencijal Komercijalne banke.
Stranci kad su videli sta radi ova banka sa 1200 radnika rekla je what the fuck is this. Same output can be done with 700. I zato mislim da dionica se kilavo krece ali bolje po malo nego nikako.

investman
09.05.2007., 01:28
polako no sigurno moj target 12.000

vikser
09.05.2007., 14:37
polako no sigurno moj target 12.000
ali kada............ma salim se......najvjerovatnije do kraja godine.........:)

RomanB
09.05.2007., 15:37
ma ide ovo brzo putem AIK i AGBN u Srbiji.

E, pa da, danas AGBN -6,47%, AIKB -4,81% :rolleyes:

dimges
09.05.2007., 17:31
citao sam pre 20 - 30 dana clanak jednog strucnjaka iz RH o negativnoj perspektivi banaka u Hrvatskoj, zbog nametnutih novih pravila iz Brisela; ako bi se povukla analogija, to mora da se odrazi kasnije u celom regionu, posebno u makedoniji kao zemlji kandidatkinji za EU, zato sto ce se zaostriti konkurencija medju bankama, a dozvolice se i otvaranje banaka strancima; za sada banke u MK rade odlicno, ali dokle ce to ici neznam; ovaj masovni stampedo na berzi - kupovina akcija, odnosno pretvaranje gotovine u akcije mozda moze negativno da utice na neke banke, zato sto ce se smanjiti stednja, a profitirace one koje imaju brokerske kuce a isto tako i one koje su plasirale kredite za kupovanje akcija ( a bice tu sada nakon korekcije i nekretnina s hipotekama i slicno)..

amer
09.05.2007., 22:01
E, pa da, danas AGBN -6,47%, AIKB -4,81% :rolleyes:

samo što si namjerno zaboravio usporedit rast ove dvije banke 2 godine unazad sa KB Skopje:biggrin: a još nisi nit usporedio Fi, pa nemoj da lupaš na osnovu jednog dana. nek ove srpske padnu još 20%, a skopska da im u to vrijeme dođe na pola puta,opet ja zadovoljan sa tih +50% otprilike.

vilma01
19.05.2007., 21:29
zna neko šta je sa komercialnom, prometi veliki a cijena pada u odnosu na P/E, koji je sada oko 18, trebala bi vrijedit najmanje oko 9000 denara...:-(

lomu
21.05.2007., 09:02
Neki ljudi obaraju cijenu kako bi mogli skupiti još malo na ovim razinama!!:thumbsup: :confused:

Sardinas
21.05.2007., 14:07
Zašto bi netko plaćao više kad može kupit za manje...kad izađu ovi trtaroši i kad
ne bude ponude ići će ovo visoko,visoko...samo strpljenja

Chief
21.05.2007., 19:23
Kolege,
jel ima netko dionicarsku knjigu KB-a od pre mesec-dva?
Mnogo mi je bitna. Zeleo bih da razmenimo iskustva.

Pisite na PM.

Hvala puno.

Chief.
:thumbsup:

balkan*star
23.05.2007., 23:31
Kompletna kniga akcionera KMB!
(morao sam da skinem one sa manje od 48 akcija ...dokument nije mogao da udze..ali oni uopce nisu bitne :)

Chief
24.05.2007., 01:30
Hvala puno za dio knjigu.
Izvanredan sustav. :biggrin:
Iskreno dobro bi bilo videti nesto stariju knjigu, ali i ovo je ok. :thumbsup:
Ja imam podatke iz 21.05. (-3 radnih dana za refresh, znaci 16.05.07), sto nije i neka velika razlika, tek 10 radnih dana.

U njima se sljedece pobitnije dogodilo:
Namalili svoji udeo:
Prva pokojninska druzba za 15.551,
KMB za 4660,
SPAZ za 4523,
OKTA za 6375.

Pojacali: (dosao je) Prospectus invest doo sa 13.000,
Perspektiva dd sa 2000,
HPB ~ 2000,
Eastinvestor sa 2400.

:thumbsup:
Chief.

dimges
24.05.2007., 10:08
a sto znace napomene u knjizi : po resenju guvernera od .., kod nekih investitora ima, kod nekih nema ??

skills
25.05.2007., 18:31
a sto znace napomene u knjizi : po resenju guvernera od .., kod nekih investitora ima, kod nekih nema ??

To znaci da te dionice imaju ogranicenja, jer u suglasnosti s zakonom o banci postoje limite 1%..5%....itd (kupljenog kapitala) za kojeg novi vlasnik ima obavezu da izvesti NBRM o tome da je stekao vlasnistvo, a i u isto vreme da prilozi koju dokumentaciju kako bi dokazao porjeklo novca (sve ovo ovisi o razini-limite procentualne)....tako da ako novi vlasnik, nije dostavio ove informacije guverner ima pravo da postavi ogranicenje, sto znaci da ove donice ne donose pravo na glas i da imaju tretman prioritetne-preferencijalne dionice. Sto se tice izmene zakona o banci guverner ima velka ovlascenja cak i da prodaje tudze dionice ukoliko se prije kupovanja ne dobije dozvolu, tako da sad racunaj kuda vodi vlasnicka struktura u MK banke.
Pozdrav

Kinselas
07.06.2007., 01:38
Sta se desava sa KMB, jel Citigroup pocela da snima rad?

BET-MAN
15.06.2007., 09:20
Juce se desio netrgovski transfer 18300 obicnih akcija KMB. Malo sumnjivo, jel neko zna nesto vise o tome?

Value
15.06.2007., 10:14
FALCON FAMILW L.P. UNITED STATES 18300
Novi vlasnik ????? ..... mozda Citigroup!

samba
15.06.2007., 10:19
Juce se desio netrgovski transfer 18300 obicnih akcija KMB. Malo sumnjivo, jel neko zna nesto vise o tome?

A zasto ti je sumnjivo druze?

mk_invest
15.06.2007., 10:21
FALCON FAMILW L.P. UNITED STATES 18300
Novi vlasnik ????? ..... mozda Citigroup!

O ljudi kakav Citigroup u Makedoniju.
Sta vam je?

To je
Falcon Family Lp

400 W Main St, Wyckoff, NJ 07481-1420, United States
Phone: (201) 847-9004
URL:www.falconmgt.com
SIC:Services Allied With the Exchange of Securities or Commodities, NEC
Line of Business:Financial Trading Company

BET-MAN
15.06.2007., 10:26
A zasto ti je sumnjivo druze?

Pa zasto ne bi proslo preko berze ako nije sumnjivo, da vidimo koliko su platili itd itd

samba
15.06.2007., 10:51
Pa zasto ne bi proslo preko berze ako nije sumnjivo, da vidimo koliko su platili itd itd

Da,dobro bi bilo da znamo kolika je placena suma,mada nemaju nikakve obaveze da to otkrivaju i da transfer ide preko berze,ipak je dobro to znati.Mozda ce neko i nesto da iskopa,videcemo.

dimges
15.06.2007., 11:19
Da,dobro bi bilo da znamo kolika je placena suma,mada nemaju nikakve obaveze da to otkrivaju i da transfer ide preko berze,ipak je dobro to znati.Mozda ce neko i nesto da iskopa,videcemo.
.. tocno je da s ugovorima za poklon prakticno rade vanberzanske transakcije, medjutim to se koristi i za utjecaj na cenu (spustanje ili status qvo); kod banaka postoje i drugi propisi, cak moze guverner po sopstvenom nahodjenju da akcije nekog akcionara ponudi na berzansku prodaju, e da vidimo dali ce sada uraditi tako nesto ?

vilma01
15.06.2007., 20:12
po mom mišljenju odgovor vam leži tu:
http://62.162.173.73/seineten/index.htm?id=14999

da može zadisat punim plučima KMB mora pretvoriti povlaštene dionice u redovne što je bilo primljeno i na posljednjoj skupštini....
pa to su vam ovi paket, a cijena ne smije previše gore a ne i dole...:)

apis
16.06.2007., 10:57
Moze li mi neko dati odgovor zasto su u principu svi (FERS,ALK,TPLF,KMB,GRNT) priblizno oko P/B=3 samo ih GRNT malo napusta,ide prema 4

sharkoon
17.06.2007., 01:10
Moze li mi neko dati odgovor zasto su u principu svi (FERS,ALK,TPLF,KMB,GRNT) priblizno oko P/B=3 samo ih GRNT malo napusta,ide prema 4

Zdravo Druzze,
Na zadnjim cenama od petka aktuelni p/b za navedene komanije je:
ALK - 2.77
TPLF - 2.56
FERS - 2.83
KMB - 3.22
GRNT - 3.30
... do 4-vorke ima josh dosta puta, negde oko 2.800den.
Jedan je od razloga mozzda najnizzi p/e - 26 od svih ovih ;) osim KMB-a (ipak je to banka) i naravno industrija kojoj pripada
Videchemo od ponedeljka idemo li na 4 ... dobar vikend

Kinselas
22.06.2007., 01:06
Jel se KMB priprema za prodaju? Ko dolazi da radi due dilligance?

Kinselas
25.06.2007., 00:24
Evo zadnja vest iz Sunny resorta, 9 jula dolaze englezi da rade due diligence ili tacnie Barclays.

vb
27.06.2007., 22:05
Evo zadnja vest iz Sunny resorta, 9 jula dolaze englezi da rade due diligence ili tacnie Barclays.

Kinselas, gde si to saznao? mozhesh podjeliti sa nama web adresu:confused:

Kinselas
29.06.2007., 00:01
Kinselas, gde si to saznao? mozhesh podjeliti sa nama web adresu:confused:

Bio sam u Grcku i video i cuo to sto sam pisao pre. Kad to dodze na web onda je vec kasno. U KMB se radi na veliko sakupljanja podataka o 31.03 i 30.06 tako da procedura o prodaji je u toku. Bice hot summer.

mk_invest
05.07.2007., 09:08
Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Соопштение

Во согласност со Развојниот план на Комерцијална банка АД Скопје за периодот 2006 до 2010 година и Програмата на мерки и активности на деловната политика на Комерцијална банка АД Скопје за 2007 година, одобрени од Собранието на акционери на Банката одржано на 22.03.2007 година, дел од акционерите на Банката до Управниот одбор доставија Иницијатива за продолжување на активностите за привлекување на стратегиски инвеститор. Управниот одбор на Банката на последната седница, одржана на 27.06.2007 година, донесе Одлука со која го овластува менаџментот да продолжи со активностите за формирање на мнозински пакет на акции заради привлекување на стратегиски инвеститор, кој треба да ги исполнува веќе дефинираните предуслови, односно да биде од редот на реномираните светски банки со име кое претставува бренд што ќе донесе нов квалитет во работењето на Банката и услугите кои ги нуди на своите коминтенти, да понуди реално пазарно вреднување на Банката како и стратегиски план за нејзин натамошен развој. За реализација на оваа одлука, менаџментот на Банката почнувајќи од 06.07.2007 година на акционерите на Банката ќе им понуди потпишување на акционерски договор со кој ќе се согледа можноста за обезбедување на пакет на акции од најмалку 51% од акциите со право на глас.

Истовремено, заради заштита на интересите на инвеститорите, Комерцијална банка АД Скопје им укажува на потенцијалните инвеститори (купувачи и продавачи на акции од Банката) идните инвестициски одлуки да ги носат единствено врз основа на официјалните информации и финансиските извештаи објавени од Банката, а не врз основа на можни шпекулации.

E OVAJ HARI MI IDE NA K....
Opet će kao prodajemo se. Naduvat će cijene i u međuvremenu prodavati.
Kada dođe do profita od 2 mil, objaviće opet da nije uspjelo preuzimanje i past će cena i on opet kupiti samo biće bogatiji za 2-3 mil Eur.
Nemam take pogrdne reči u svom rečniku da bi detaljnije opisao ovo šta se dešava.

Anica
05.07.2007., 09:49
Kada dođe do profita od 2 mil, objaviće opet da nije uspjelo preuzimanje i past će cena i on opet kupiti samo biće bogatiji za 2-3 mil Eur.
Nemam take pogrdne reči u svom rečniku da bi detaljnije opisao ovo šta se dešava.
treba mu poslat mudogrize da mu pokupe svo zelje

Andrej
05.07.2007., 09:54
Prvo ne posedjujem KMB dionice. Ali ovaj HARI i meni ide na nerve.
Ajmo sad prodaja sutra necemo prodavati. Pa opet ajmo prodaja, pa necemo prodavati.
Ja smatram da nijedna stranska banka nece da kupi KMB iz jedini razlog da je trzishte tako malo, a mogu da otvore sada filijale sa pocetnim kapitalom od 2mil. EUR. I ondak ja da sam Raifaizen Bank pa nedam 300 mil. EUR za banka koje je tako serilna sa puno babe i dede koji pojma nemaju shta je PC a ne i daz rade na njega.
Fino lepo uzmem ne 2 nego 20 mil EUR uplatim u NBRM proshetam malo kroz gradovima nagjem sebi delovni prostor investiram joj koji miion u IT opremu i security, dam oglas za zaposlivanje (nudeci vecu platu od ostalih banaka u MK i privucem kvalitetni i obuceni kadar) i imam svoju Banku u MK za 30 mil. eur shta je 10 puta jeftinije nego da kupim KMB.
pozdrav,

Minister
05.07.2007., 09:55
treba mu poslat mudogrize da mu pokupe svo zelje

Ovaj put eto KMB do 11.000. Bar ja tako mislim.

samba
05.07.2007., 10:13

Uffffff,al si se napalio,da te mozda Hari nije tukao kada si bio mali:biggrin: ,salim se.
Druze mk invest,ne pomazu ovde emocije,treba samo dobro analizirati i pratiti sve korake menadzmenta KMB.Mislim da ovoga puta imaju ozbiljne namere da se prodaju a dali ce se to dogoditi videcemo uskoro.

Slovenac1
05.07.2007., 10:23
Ja mislim da više i nemaju 50% za konzorcium, jer su se u međuvremenu stranci mnogo pojačali. Još pa malo pa čemo iz Slovenije voditi prodaju KMB.

mk_invest
05.07.2007., 10:28
Uffffff,al si se napalio,da te mozda Hari nije tukao kada si bio mali:biggrin: ,salim se.
Druze mk invest,ne pomazu ovde emocije,treba samo dobro analizirati i pratiti sve korake menadzmenta KMB.Mislim da ovoga puta imaju ozbiljne namere da se prodaju a dali ce se to dogoditi videcemo uskoro.

Ma ne nije me napalio ali me nervira njegovo hoču al mi se neda, ili još bolje to što sam čuo u SK On bi da se j... al da mu ne uđe. :)))

IZVINITE KOLEGE FORUMAŠI I MODERATORE NA MOJE VULGARNOSTI.
Ali mislim da je korektno napomenuti da je moguče da se opet puno ljudi navuku na ovu dionicu a ondak šalili smo se. PU PU ništa ne važi. To smo več videli nekoliko puta.

Slovenac1
05.07.2007., 12:29
Ma ne nije me napalio ali me nervira njegovo hoču al mi se neda, ili još bolje to što sam čuo u SK On bi da se j... al da mu ne uđe. :)))

Ali mislim da je korektno napomenuti da je moguče da se opet puno ljudi navuku na ovu dionicu a ondak šalili smo se. PU PU ništa ne važi. To smo več videli nekoliko puta.

Pa kažem, još malo pa nikog neče zanimati šta misli Hari, jer čemo stranci skupiti 51% i prodati banku.

FIN
05.07.2007., 16:17
Ali mislim da je korektno napomenuti da je moguče da se opet puno ljudi navuku na ovu dionicu a ondak šalili smo se. PU PU ništa ne važi. To smo več videli nekoliko puta.[/QUOTE]

klasicna navlakusa malih investitora i to sa smislenim cilj:)
veoma dobra strategija Harija, koju nazalost vec svi znamo

Cecillon
05.07.2007., 16:23
.

Cecillon
05.07.2007., 16:24

veoma dobra strategija Harija, koju nazalost vec svi znamo[/QUOTE]

Ako svake godine to ponovi dva puta ima musterije...

Anica
05.07.2007., 16:24
Pa kažem, još malo pa nikog neče zanimati šta misli Hari, jer čemo stranci skupiti 51% i prodati banku.
...šaputala je bila Janšina SOVA...

BET-MAN
05.07.2007., 18:51
veoma dobra strategija Harija, koju nazalost vec svi znamo

Ako svake godine to ponovi dva puta ima musterije...

Videcemo za nekoliko dana/nedelja dali stavrno svi znamo kada vidimo dali ce se vrednost akcije pomeriti up ili ne...

milton
05.07.2007., 19:18
Bio jednom jedan film ,,Vec vidjeno,, dali ce se opet prikazivati za nekoga ko ga nije gledao prosli put.
Oprez da ne bude Hari se opet malo sali.

vilma01
05.07.2007., 20:58
...šaputala je bila Janšina SOVA...

anice svaka čast...:thumbsup:

Mak_Boy
06.07.2007., 12:02
Komercijalna odi nagore gledam po tikerot na mse.com dali mozi nekoj da isprati izvestaj za celodnevnoto trguvane, fala

Minister
06.07.2007., 12:38
Komercijalna odi nagore gledam po tikerot na mse.com dali mozi nekoj da isprati izvestaj za celodnevnoto trguvane, fala
09:59:22 КМБ 7.110,00 15 106.650,00 249001
10:03:55 КМБ 7.166,00 100 716.600,00 249043
10:15:45 КМБ 7.200,00 4 28.800,00 249087
10:15:45 КМБ 7.200,00 25 180.000,00 249088
10:21:44 КМБ 7.200,00 10 72.000,00 249108
10:32:31 КМБ 7.200,00 22 158.400,00 249132
10:36:20 КМБ 7.130,00 5 35.650,00 249137
10:36:26 КМБ 7.200,00 58 417.600,00 249138
10:36:26 КМБ 7.200,00 15 108.000,00 249139
10:36:26 КМБ 7.200,00 100 720.000,00 249140
10:36:26 КМБ 7.200,00 5 36.000,00 249141
10:36:26 КМБ 7.200,00 44 316.800,00 249142
10:36:26 КМБ 7.200,00 50 360.000,00 249143
10:55:57 КМБ 7.200,00 50 360.000,00 249171
10:56:20 КМБ 7.200,00 78 561.600,00 249172
10:56:20 КМБ 7.200,00 7 50.400,00 249173
10:56:20 КМБ 7.200,00 10 72.000,00 249174
10:56:20 КМБ 7.200,00 65 468.000,00 249175
10:56:20 КМБ 7.127,00 18 128.286,00 249176
10:56:20 КМБ 7.100,00 500 3.550.000,00 249177
10:56:20 КМБ 7.001,00 10 70.010,00 249178
10:56:20 КМБ 7.001,00 40 280.040,00 249179
10:56:20 КМБ 7.001,00 10 70.010,00 249180
10:56:20 КМБ 7.001,00 80 560.080,00 249181
10:56:20 КМБ 7.000,00 500 3.500.000,00 249182
11:03:07 КМБ 7.101,00 182 1.292.382,00 249194
11:10:12 КМБ 7.200,00 6 43.200,00 249212
11:13:33 КМБ 7.200,00 494 3.556.800,00 249214
11:23:28 КМБ 7.200,00 6 43.200,00 249233
11:30:18 КМБ 7.250,00 91 659.750,00 249247
11:30:18 КМБ 7.299,00 40 291.960,00 249248
11:30:18 КМБ 7.300,00 4 29.200,00 249249
11:30:18 КМБ 7.300,00 14 102.200,00 249250
11:30:18 КМБ 7.300,00 50 365.000,00 249251
11:30:18 КМБ 7.300,00 280 2.044.000,00 249252
11:30:18 КМБ 7.300,00 20 146.000,00 249253
11:51:32 КМБ 7.399,00 20 147.980,00 249297
11:51:33 КМБ 7.399,00 10 73.990,00 249298
11:51:33 КМБ 7.400,00 90 666.000,00 249299
11:58:41 КМБ 7.350,00 15 110.250,00 249324
11:58:43 КМБ 7.350,00 55 404.250,00 249325
11:58:43 КМБ 7.350,00 45 330.750,00 249326
11:59:34 КМБ 7.399,00 50 369.950,00 249327

BET-MAN
09.07.2007., 09:36
KMB blokovi padaju na MSE, ima li neko vise info??? (5,5%)

Mak_Boy
09.07.2007., 10:17
Pocna so 7500 dali znajte so se slucuva

lomu
09.07.2007., 10:24
Leti, leti.

Možda neko zna ko skuplja takvu količinu. Možda su Slovenci započeli da prave ofenzivu?:)

ProFit
09.07.2007., 10:32
biki ke veselo :)

http://www.mse.com.mk/mk/vesti_nastani/vest_nastani.asp?kade=front#vest3101

samba
09.07.2007., 11:07
Da,izgleda da ovo postaje ozbiljno.

BET-MAN
09.07.2007., 11:10
Pa i bilo je krajnje vreme...

hjk
09.07.2007., 11:15
koliki vam je target?

Kiko22
09.07.2007., 11:30
Leti, leti.

Možda neko zna ko skuplja takvu količinu. Možda su Slovenci započeli da prave ofenzivu?:)
Nadam se da su oni i da su naucili lekciju sa Ohridskom Bankom,danas proslo 5 % Komercijalne.

lomu
09.07.2007., 11:42
koliki vam je target?
Ja je ne dam izpod 9000!!!:biggrin: :p: :cool:

Banker
09.07.2007., 11:44
12.000mkd

hjk
09.07.2007., 11:50
sjećam se zimus su slovenci digli besk u komadu s 9 na 15.

vilma01
10.07.2007., 23:00
http://www.mse.org.mk/en/newsevents/news.asp?kade=front#vest3105

počelo preslaganje, za 10 dana ako ovako nastavi sve če biti jasno, koliko KMB vrijedi 1000 ili 11000............

Mak_Boy
18.07.2007., 11:02
Na mse.com.mk gledamslabo deka se trguva so komercijalna denes. Ima nekoj informacija zosto, dali plafon e ovaa cena. mozi i denesen a/b.

MANDRAC
18.07.2007., 13:20
STVARNO JE MALO TRANSAKCIJE JER NEMA STA DA SE KUPUJE.
DANAS SVE ODE I NEMA PONUDA.
MISLIM DA JE 300% POVECANA DOBIT OVE GODINE.
HOCE DA SE DOKUPE AKCIJE PRE NEGO DAJU OBAVESTENJE KAO I OBICNO KRAJEM OVOG MESECA.
AKO JE TAKO ONDA DOBIT BI TRABAO DA BUDE BAR 200% BOLJI STO ZNACI
DIVIDENDA BAR IZNAD 1000 DENARA.
NISU NI SAMI ZNALI DA SU TOLIKO DOBRI PA PRODAJU ZA 2008 JE PRETOCENA ZA 2007 JER SU MISLILI DA GLUPACI CE JOS DUGO ISPOD 7000.
AKO SE DOKUPE ONDA U REDU AKO NE 30.000 CE BITI MALO.

Slovenac1
18.07.2007., 14:04
STVARNO JE MALO TRANSAKCIJE JER NEMA STA DA SE KUPUJE.
DANAS SVE ODE I NEMA PONUDA.
MISLIM DA JE 300% POVECANA DOBIT OVE GODINE.
HOCE DA SE DOKUPE AKCIJE PRE NEGO DAJU OBAVESTENJE KAO I OBICNO KRAJEM OVOG MESECA.
AKO JE TAKO ONDA DOBIT BI TRABAO DA BUDE BAR 200% BOLJI STO ZNACI
DIVIDENDA BAR IZNAD 1000 DENARA.
NISU NI SAMI ZNALI DA SU TOLIKO DOBRI PA PRODAJU ZA 2008 JE PRETOCENA ZA 2007 JER SU MISLILI DA GLUPACI CE JOS DUGO ISPOD 7000.
AKO SE DOKUPE ONDA U REDU AKO NE 30.000 CE BITI MALO.

Čisto sumnjam u takvu rast profita, ali vidječemo. Inače Hari ne može više skupiti 51% jer su njegovi prijatelji previše prodavali, pa imaju stranci previše dionica. Biče ovde još zanimljivo.

BET-MAN
18.07.2007., 14:14
Imam jednu informaciju (nepotvrdjenu), da je cena po kojoj se planira prodaja negde oko 8500. Molim nekog od vise upucenih da potvrdi ili demantira...

muuri
18.07.2007., 14:25
Imam jednu informaciju (nepotvrdjenu), da je cena po kojoj se planira prodaja negde oko 8500. Molim nekog od vise upucenih da potvrdi ili demantira...

nek digne ruku onaj ko če da prodaje po 8500

Slovenac1
18.07.2007., 14:38

Demanti, niko od velikih neče prodati po 8500. Target price trenutačno je 11-12000 za prodaju u ovoj godini. Svake godine target price za preuzimanje če biti viši bar za 30%.

MANDRAC
18.07.2007., 14:41
ONAJ KO JE RACUNAO NA PRVU PRODAJU UZEO KREDIT I ZALOZIO SVE STO JE IMAO NAKON DEBAKLA JE MORAO DA PRODA POSTO ZASTO PA JE PALA AKCIJA U BESVEST.NAKON TOGA JE OPET RASLA DA BI PROBALI KAO TOP INFO DA PRIKAZU PRODAJA FESPEDOVIH AKCIJA KAKO BI PALA AKCIJA ILI TAJ TOP BIO STO MANJI JER AKO STEKI PRODAJE ZA TOLIKO ONDA KOLIKO JE REALNO.
MISLIM DA SU OKO 35 % SLOVENCI T.E. NISU SLOVENCI NEGO SKIJASHI ALI NE IZ SLOVENIJE TAKO DA +51% BILO TOP BIZNIS ZA SITNE PARE.
ALI NE DAJU 51% AKCIONERI I NAKON SVEGA SU SE OPAMETILI I MISLIM DA JE LUDA STVAR DA NEKO PRODAJE ISPOD 15.000 SADA ALI SAMO AKO JE HITNO ILI NEIZBEZNO ALI SOM MORA DA IMA BRK PA KAD JE MRAK ONDA JE MRAK PA BAR BRK DA MU PORASTE ONDA BI SAZNAO VISE PREKO BRKA.

Anica
18.07.2007., 14:42
nek digne ruku onaj ko če da prodaje po 8500
Vlah dionice sam prodala na cijeni od 5.850,00. Prije sto godina. Jer nisam više mogla podnjeti jutarnju terapiju sredstava za umirenje. Usput rečeno, to me je (zaključno danas) obradovalo tačno =12,67 puta.
Lijep provod želim svima na Bermudskom vlah brodu...

MANDRAC
18.07.2007., 14:49
AKO JE TAKO ONDA U REDU ALI JE TAJ BROD SAD DOBAR I PLOVI KAO TVOJI 12,67 PUTA.KOMERCIJALNA BEOGRAD +100 MILIONA UZELA IZ EVROPSKE BANKE ZA KONSOLIDACIJU I ULAZI U MAKEDONIJU.EVROPSKA BANKA U BEOGRAD JE 25% PA SE PARAMA RAZBACAVA ,ZAR JE NENORMALNA.
KONACNO SE SVE ZNA KOMERCIJALNA SE NE PRODAJE AKCIJA IDE UP UP UP UP UP SVE DOK SE NE SAKUPE DOVOLJAN BROJ DA BI JAVNO PREUZEO BANKU STO ZNACI SAD JE MOMENAT DA SE DOBRO ZARADI ILI SACEKA DA SE JOS BOLJE ZARADI ILI ZARADI,ZARADI TIH 12,96 PUTA.

Anica
18.07.2007., 15:01
AKO JE TAKO ONDA U REDU ALI JE TAJ BROD SAD DOBAR I PLOVI KAO TVOJI 12,67 PUTA.KOMERCIJALNA BEOGRAD +100 MILIONA UZELA IZ EVROPSKE BANKE ZA KONSOLIDACIJU I ULAZI U MAKEDONIJU.EVROPSKA BANKA U BEOGRAD JE 25% PA SE PARAMA RAZBACAVA ,ZAR JE NENORMALNA.
KONACNO SE SVE ZNA KOMERCIJALNA SE NE PRODAJE AKCIJA IDE UP UP UP UP UP SVE DOK SE NE SAKUPE DOVOLJAN BROJ DA BI JAVNO PREUZEO BANKU STO ZNACI SAD JE MOMENAT DA SE DOBRO ZARADI ILI SACEKA DA SE JOS BOLJE ZARADI ILI ZARADI,ZARADI TIH 12,96 PUTA.
O Mandrače, gospodaru hipnoze, zahebi "Vlahe" i redom ih prebaci do Sing-Singa...
P.S. Reci molim te Lotaru da ugasi prokleti CAPS KMB. Ubi nas magija velikih slova.

MANDRAC
18.07.2007., 15:36
gde je vlah tu su pare moja anice.a ja znam da sa vlahom ili vlah te pregazi
ili na vlahom ides na zapad gde je profit moja lepa anice.A PISEM VELILM SLOVIMA JER OCITO NIKO NE VIDI DOBRO OVIH DANA KAO STO I SAMA SI
REKLA PRE JEDNO POLA GODINE KADA SU SVI PRODALI TIKET ZA VLAH.

samba
18.07.2007., 15:39
[QUOTE=Anica]O Mandrače, gospodaru hipnoze, zahebi "Vlahe" i redom ih prebaci do Sing-Singa...

Uuuuuuuuuu......poetska duso napacena od Vlaha,pitam se sta li su ti sve ovi Vlasi uradili,da bi ti se toliko iritirale nervni zavrsetci,da to nije mozda neka nesretna ljubav sa pripadnikom te nacionalnosti:biggrin:

Sala na stranu, u vezi KMB,ovoga puta mislim da si ozbiljno promasila cestu sa svojom prognozom,jer prisutnost tvojih "ljubimaca" u banci je sve manja i manja.;) Licno ocekujem min.9000 po dionici.

P.S.Vidim pominjes Sing-Sing,ja bih rekao veoma opasno hodanje po tankom ledu.Stari mudraci kazu:Onaj ko drugome rupu kopa.........

MANDRAC
18.07.2007., 15:49
cao samba ,
mislim da slovenci su planinari,jer se pitas zasto,uvek idu gore.
akcija maskirani slovenci = preko 700.000 shares + 51% luzeri = dobra banka za male pare.

drugacije scenario je stvarno ok jer onda slovenci idu uven u planine na sam vrh drugovi moi.

lomu
19.07.2007., 08:38
Mislim da je dovoljno reči da je treba za banku odvojiti slabih 250 mio EUR .:):)

Slovenac1
19.07.2007., 10:17
Mislim da je dovoljno reči da je treba za banku odvojiti slabih 250 mio EUR .:):)

Šta si time hteo da kažeš? Sitnica za neku čak srednju europsku banku.

Slovenac1
19.07.2007., 10:19
cao samba ,
mislim da slovenci su planinari,jer se pitas zasto,uvek idu gore.
akcija maskirani slovenci = preko 700.000 shares + 51% luzeri = dobra banka za male pare.

drugacije scenario je stvarno ok jer onda slovenci idu uven u planine na sam vrh drugovi moi.

O čemu to stalno pričaš neki maskirani Slovenci?

MANDRAC
19.07.2007., 13:04
nisu sigurno do.....ni.maskirani znaci pojedinci koji imaju akcije koje
u sustini glase na ime pojedinac ali nisu njihovi t.e. potpisani na ime investitora t.e. nekome koji kada sklopi veci broj moze da prilikom blok transakcije zadatu velicinu + 51% akcionerskog kapitala da uradi malo veci upad u sistem pa u svoje ime da preproda isto za malo vece pare ili prilikom dokapitalizacije deo koji je ulozio vrati a ostatak da bude veci akcioner sa veoma dobar prihod na ime dividende.

Slovenac1
19.07.2007., 16:01
nisu sigurno do.....ni.maskirani znaci pojedinci koji imaju akcije koje
u sustini glase na ime pojedinac ali nisu njihovi t.e. potpisani na ime investitora t.e. nekome koji kada sklopi veci broj moze da prilikom blok transakcije zadatu velicinu + 51% akcionerskog kapitala da uradi malo veci upad u sistem pa u svoje ime da preproda isto za malo vece pare ili prilikom dokapitalizacije deo koji je ulozio vrati a ostatak da bude veci akcioner sa veoma dobar prihod na ime dividende.

Nema veze na koje ime je šta pisano, Slovenci kao što si pravilno ugotovio poseduju oko 700.000 dionica.

MANDRAC
19.07.2007., 16:25
Ako je akcija moja a ja tebi sam potpisao u zalog dali zanci da je tvoja i
samo je vremena pitanje kad ti takvih kao mene da sklopis us pojedinacnih
blok transakcija kako bi mogao da nakon nekoliko takvih transakcija ,naravno
ako ih imas malo vise i da obznanis mnozinski paket.
Ili Fersped ispada i prodaje u Sloveniji ,mnozinski paket sadasnji 33% slovenci
+ 51% struktura formirana sa strane ostalih luzera uz pomoc pridoslih neznanci moze da poveca sami procenat koji na kraju bi znacilo primopredaje banke sa stane stanskih investitora ali ne sa stane mnozinskih nego pojedinac t.e. upravni odbor.
Tako da je sada najbitnije da se saceka taj izvestaj koji bi znacio da je profit stabilan ,prinos i te kako velik i da bi morali platiti vise nego sada.
KOMERCIJALNA BANKA (procenat na realizaciju u trgovini ,50% povecan obim kreditiranja,procenat na bazi rad sa karticama ili podizanja kesa,povecana realna vrednost kapitala firme u koje ima %akcije .....i to u nedogled jer je KOMERCIJALNA BANKA -KOMERCIJALNA BANKA)-niko ne zna sto sve i koliko poseduje jer sami poim znaci BANKA ,ali je vise od toga to je NARODNA BANKA.

duno1
20.07.2007., 09:20
Pre dva dana sam obečao, da ču napisat par stvari, što se pišu u slovenskim poslovnim novinama oko Komercijalne banke Skoplje.

Su veoma interesantne, par stvari več je dobro poznatih, evo šta piše:

- slovenski investitori obvladujejo 1/3
- uprava banke je odlučila, da če probati prodat banku strateškom partneru i da če zbog toga pokušat nači soglasje večine kapitala
- za banku se zanimaju slovenske finančne institucije (naziva se Gorenjska banka), a veče šanse daju se večim međunarodnim kučama
- za ovu banku interes izkazala poznata avstrijska osiguravajuča kuča (neoficijalne informacije) Wiener Stadtische
- piše, da pored bloka uprave, koji pokuša doč do sporazuma, gdje bi bio večinski dio, isto probala i jedna veča slovenska borzna kuča (tu može biti censkog rata)
- slo vlasnici sve su samo preprodavači, tako da to više manje daje na znanje, da je banka zrela za prodaju
-največji vlasnici u banci su EBRD%, a onda u glavnom slede slo finančne institucije: M.B. Satler investicije, Prva pokojninska družba, KD BPD, Perspektiva, Publikum, AC Naložbe, Poteza, MP Asset Management in Ilirika.

Tolko o tome.

Neoficijalnu informaciju, koju sam dobio ja je, da če se oblikovati cena u kratkom roku izmedju 14.000 i 15.000 DEN i da če biti to cena, koju če za prodaju predložit financijski stručnjaci, koji rade u KMB due dilligence odnosno vrednotovanje zbog prodaje.

To su moja saznanja i razlog, da sam išao dijelom svog portfelja u KMB. Neču, da navlačim bilo koga u to, samo sam podao dio saznanja koje ja imam.

Mak_Boy
20.07.2007., 09:32
Neoficijalnu informaciju, koju sam dobio ja je, da če se oblikovati cena u kratkom roku izmedju 14.000 i 15.000 DEN i da če biti to cena, koju če za prodaju predložit financijski stručnjaci, koji rade u KMB due dilligence odnosno vrednotovanje zbog prodaje.
To su moja saznanja i razlog, da sam išao dijelom svog portfelja u KMB. Neču, da navlačim bilo koga u to, samo sam podao dio saznanja koje ja imam.

Mnogu ambiciozno, neznam dali go vide nalogot za prodazba na 6500 akcii po cena od 8000 den. So vakva cena mislam deka mozno e na kratki pateki malce KMB da odi nadolu. Mozebi i gresam...
Pozdrav

apis
20.07.2007., 09:40
Nije 6500 nego 7146.Izgleda slovenci

apis
20.07.2007., 09:42
Sada su povukli 40 akcija na 7900 tako da su sada 7106 po 8000

Andrej
20.07.2007., 09:50
Ako uzmeno pretpostavke duno1:
1 share = 15.000 MKD = 250 EUR
num. of share: approx.= 2.000.000
market value = 500.000.000 EUR
za pola milijarde eur u MK dogjesh i fino lepo uradish jednu green field investment i ostace ti jedno 400.000.000 EUR, a profit ce da ti bude ist gledano long term.

duno1
20.07.2007., 10:04
Ma ja mislim, da je u MK veoma interesantan razvoj (stupe rasti). Banke su na današnju vrednost vrednotovane praktično ko slovenske, ali predviđene stupe rasti u MK su sasvim nešto drugo nego u SLO.
Pa cela Europa na bančnom sektoru svoju rast predviđa u istočnoj Europi i na Balkanu. To je za njih veoma interesantan trg. Vjerujte ima tu logike, bar ja vjerujem u nju.

Mak_Boy
20.07.2007., 10:08
Kako odi trguvanjeto sega

Silvester
20.07.2007., 10:39
Kako odi trguvanjeto sega

Jako dobro.
Proslo 7234. Zadnja cena 8000. Kupuje se na 8001, a prodaje na 8200.

samba
20.07.2007., 10:56
Jako dobro.
Proslo 7234. Zadnja cena 8000. Kupuje se na 8001, a prodaje na 8200.

To je to:thumbsup: ,pitam se gde li su sada oni vidoviti prognozeri(emisari) koji su nesto drugo predvidzali.:rolleyes:
Bogami,dosta jako danas,skoro 1 milion eura.

lomu
20.07.2007., 11:01
Onaj tko nije panničario, bio strpljen sada se smije a oni koji su tresli na 6000 i rekli da je banka u k...cu sada se žale i kupuju nazad na 8400 .

To vam je Balkan dragi moji kolegi :):)

Slovenac1
20.07.2007., 12:03
Ako uzmeno pretpostavke duno1:
1 share = 15.000 MKD = 250 EUR
num. of share: approx.= 2.000.000
market value = 500.000.000 EUR
za pola milijarde eur u MK dogjesh i fino lepo uradish jednu green field investment i ostace ti jedno 400.000.000 EUR, a profit ce da ti bude ist gledano long term.

A kapital banke je znači 0? Jedno je da napraviš banku, a drugo je postoječi kapital banke, investicije,....

MANDRAC
20.07.2007., 12:06
THANKS FOR YOUR SUPPORT ALL OF YOU.
Blok pa blok i onda KUCA.

Bice veliki val ,puno su se spekulacije prosirili ovih dana samo
da bi akcija isla dole ili bar smirila ali NEMA TE SILE ,a rok za prijavu
prihoda prolazi.
Izgleda stvarno je puno radila BANKA ZA NAS OVE GODINE.

BET-MAN
20.07.2007., 12:15
Cisto neoficijalno, polugodisnji profit KMB preko 10mil EUR...

lomu
20.07.2007., 12:19
oko 45 % ?

MANDRAC
20.07.2007., 12:22
Pa to je kao sto sam predvidio min 100% up.
A gde je + profit na ime rast kapitala koji poseduje.
Nije valjda ista cena sama zgrada + puno njih koji su zalozili a su zaglibili.

UP , UP , UP
Pa dali je neko normalan da se banka proda za sitne pare.
GREENFIELD je ok ALI KOMERCIJALNA BANKA JE GREEN a za FIELD nije
to je COUNTRY ili GREENCOUNTRY NOVI POJAM.

BET-MAN
20.07.2007., 12:24
oko 45 % ?
Oko 45% cega?:confused:

Andrej
20.07.2007., 12:32
A kapital banke je znači 0? Jedno je da napraviš banku, a drugo je postoječi kapital banke, investicije,....

Kapital, rezerve + zadrzana dobivka banke 31.12.2006 = 4.385.352 MKD'000 or 71.306.650 EUR

Total liabilities + capital = 43.763.664 MKD'000 ili priblizno 713.500.000 EUR

Razlika je u tome shto imaju odlicnu depozitnu bazu koja je menjliva kategorija i velikih komitenti koji isto tako su menjliva kategorija.
Kade se u pitanju biznis interese ondak sledi ovo:
Ako nema vlaha u KMB, nema velikih igraca, sledi selidba novca kod drugi cuvar ........
P.S ovo je samo moja licna procena i ne posedujem KMB dionice. nikada nisam ih imao i nezelim da ih imam. Mnogo prljave igre, pranje novca, politicke struje itd.

MANDRAC
20.07.2007., 12:46
Andrej politika je politika ali Komercijalna banka je zakon
u Makedoniji.
Direktorski managment je veoma mlad,uigrana postava
koja omogucuje sve sto ostale nemaju + mozak Vlaha koji je
poput Jevreja sto samo kaze da su sigurni lideri bez obzira na
to ko ce da ih kupi ili ko ce da raspolaze sa tim potencijalom.
Ovih godina je usla sveza krv zejna za izazov a direkroski managment puno
iskustva sasvim kompatibilan i komunikativan.
Platni promet u zemlji jr top of the pop,devizni je zakon u makedoniji,
kartice sektor osvezan i jako dobar nakon promene,kreditiranje sa najbolje
stope.......+veliki potencijal aktiva je najveca,kb broker najbolji,filijale bezbroj...

BET-MAN
20.07.2007., 12:55
u Makedoniji.
stope.......+veliki potencijal aktiva je najveca,kb broker najbolji,filijale bezbroj...
MANDRAC, pocinjem da sumnjam da si mozda Hari Kostov himself druze, toliko lepih stvari si rekao o KMB:biggrin:
Niko ne sumnja da je banka fenomenalna (ili bar odlicna), ali o potencijalu zaposlenih, svezoj krvi i sl., posto mislim da sam prilicno upoznat, to je druze daleko od top. Kad bi ja postao CEO tamo, promenio bih bar 50% ljudi...

Slovenac1
20.07.2007., 12:56
Kapital, rezerve + zadrzana dobivka banke 31.12.2006 = 4.385.352 MKD'000 or 71.306.650 EUR

Total liabilities + capital = 43.763.664 MKD'000 ili priblizno 713.500.000 EUR

Razlika je u tome shto imaju odlicnu depozitnu bazu koja je menjliva kategorija i velikih komitenti koji isto tako su menjliva kategorija.
Kade se u pitanju biznis interese ondak sledi ovo:
Ako nema vlaha u KMB, nema velikih igraca, sledi selidba novca kod drugi cuvar ........
P.S ovo je samo moja licna procena i ne posedujem KMB dionice. nikada nisam ih imao i nezelim da ih imam. Mnogo prljave igre, pranje novca, politicke struje itd.

Eh, po toj logici niko nikad ne bi ništa preuzimao iznad knjigovodstvene vrednosti. Plačuje se i ulazak na tržište i svako ko kupuje ima pogled šta če sa bankom raditi u sledečih 10 godina. A to se plača. I platiče debelo.

Slovenac1
20.07.2007., 12:57
MANDRAC, pocinjem da sumnjam da si mozda Hari Kostov himself druze, toliko lepih stvari si rekao o KMB:biggrin:
Niko ne sumnja da je banka fenomenalna (ili bar odlicna), ali o potencijalu zaposlenih, svezoj krvi i sl., posto mislim da sam prilicno upoznat, to je druze daleko od top. Kad bi ja postao CEO tamo, promenio bih bar 50% ljudi...

To če uraditi novi vlasnik, ne brini.

Andrej
20.07.2007., 12:58
Druze mandrac, ovo shto sada pishem ne svataj kao kritika nego kao pozitivna diskusija sa tobom.
Kapo di tuti kapi je bio premijer u MK i pokazala se nakon par meseci da nije neki mother f...r, nego da je on marioneta poznate politicke i tajkunske strukture. Menagment u ostalim sektorima u KMB su sve djeca ili shvalerke vlashke strukture u MK koje i bash nisu nekoi kapicitet i svi su iz kova "DA DRUZE DIREKTORE".
Bezbroj fililijala u MK i na shalterima sedu 10 babetine koji neznaju ni shta je PC. Puno filijale neznace i rentabilno i profitabilno poslovanje.
Karticni sektor je tehnicki top i speman ali fali im approved iz komandanta kako bi shirili biznis, jer dosada samo i to politicki uradili sa pritiskom kod naselenje da svi koji zimaju platu preko KMB moraju sada da imaju kartice.
Platni promet top.Pa shta. Preko KMB placaju samo vlasi.
BIFE TOP. Mandjurija koliko ti dusha hoce. I to je opet uzeo da radi VLAH.:)
Kreditiranje naselenie top su NLB TB i STB Skopje, a za KMB ????????
Puno pozdrava,

apis
20.07.2007., 12:59
Zazirati od vlaha u bankarstvu je isto sto i zaziranje Brazilaca u fudbalu od crnaca

Slovenac1
20.07.2007., 12:59
u Makedoniji.

Zbog svega što si napisao, pitanje je samo da li Hari stvarno želi prodati banku?

apis
20.07.2007., 13:04
Ipak je za prodaju banke ovih nekoliko dana proslo veoma malo deonica.Treba barem *20

Mak_Boy
20.07.2007., 13:12
Ipak je za prodaju banke ovih nekoliko dana proslo veoma malo deonica.Treba barem *20
Neznam so da recam ova mozi da e i nekoja igra, bankata deka e dobra nema zbor spored mene TOP e ali so akciite se igra imase rastovi na 7600 den pa naednas pad do 6400 den mislam deka do prodavanje ima vreme. Taka da cena mozebi visoka za kupuvanje a i denes na kraj se trguva na 8000 den. mozebi pak ke imame pakanje na vrednosta. I bi bilo zgodno da se dokupi na poniska cena.

MANDRAC
20.07.2007., 13:12
Ako sam ja Hari onda HVALA ali stvarno sam glup kao i sam Hari.
Ja ih stvarno he hvalim ali sam realan jer ne bi bilo to sto je sada da
nije istina ono sto sam novodio jer drugacije ispada da radnici u banci rade
kao u konc logoru.

MANDRAC
20.07.2007., 13:21
Ako je istina da je bio blok danasnji transfer gde je onda najava na mse.
Ko kaze da se blok ne moze zatvoriti bes kesa kao dopuna za dobar posao.
Ali ako je stvarno blok onda drugovi ko ce sada ispod 8000 da prodaje
pravi zuti mrav ili momak bez orientacije tako zvani g.v.do.

BET-MAN
20.07.2007., 13:22
kao u konc logoru.
MANDRAC, ne ljuti se covece:biggrin: .
Rezultati banke kazu da se radi odlicno kao sto sam rekao i ranije, ali ne bas TOLIKO kao sto ti kazes. Daleko su isto tako od konc logora, ako procitas ranije postove, pri prvom due dilligence-u preporuka je bila da se smanji broj radnika od 1200 na oko 700, tako da ako je to tacno (u sto ne sumnjam), oni su sad kao na odmoru u Dominikani...Znaci, banka je veliki potencijal, ali trebaju neke stvari da se promene, sto bi valjda novi vlasnik i uradio (kao sto kaze Slovenac). Tek tada cemo videto koliko stvarno vredi...

Andrej
20.07.2007., 13:23
kao u konc logoru.

radnici u banku su kako bubrze loju. Sve su to tamo nekoj na nekogo. Jel si ti vidio u zadnjih 10 godina oglas u koji KMB trazi radnike. Koja sveza krv. Jedino ako svi babetine nisu imali grupnu akciju darovanje krvi. :)

BET-MAN
20.07.2007., 13:25
Jedino ako svi babetine nisu imali grupnu akciju darovanje krvi. :)
:luxhello: Andrej za pretsednika...

Andrej
20.07.2007., 13:26
p.s pogledajte brojke i razvoja STB Skopje. To je banka broj 1 u MK danas. Ali i ona ima dosta babetine, koje svake godine namaluju se za otprilike 200 komada.

Andrej
20.07.2007., 13:27
:luxhello: Andrej za pretsednika...
ti me nominiraj a ja cu tebi da dam jedno hlepo mesto MIn. finansije :biggrin:
pozdrav

BET-MAN
20.07.2007., 13:28
ti me nominiraj a ja cu tebi da dam jedno hlepo mesto MIn. finansije :biggrin:
pozdrav
Ne sumnjam da cu biti bar za nijansu bolji od sadasnjeg, dogovoreno.

Mak_Boy
20.07.2007., 13:34
So e ova :
http://62.162.173.73/seinet/index.htm?id=15302
Se nekoj novi cuda i informacii, od koga mu tekna vakva informacija da plasiraat stavno ne sum pameten. Imas izvestaj i tolku, slobodno izvadigo na berza i site ke go procitaat

MANDRAC
20.07.2007., 13:36
dali vama treba slatkoreciva cuca na salter ili da sto jeftinije,brze i bolje da
prodgete.
Ako je za istinu cela istocna Makedonija je u Stopanska t.e. mladi momci koji su dosli sa sela.A seljanke su svugde lepe jer jedu prirodno.
Velika je kao slon i stvarno su se razmlatili sa kreditima ali kao sto znate kako stoji istocna makedonija finansiski mora da je samo grcki kapital u pitanju kad je rec o stopanska banka i nista vise.
Komercijalna banka ide jonson kontrols,sve ambasade .....jer to nije dokaz da znaju bolje nego druge.

Andrej
20.07.2007., 13:37
So e ova :
Se nekoj novi cuda i informacii, od koga mu tekna vakva informacija da plasiraat stavno ne sum pameten. Imas izvestaj i tolku, slobodno izvadigo na berza i site ke go procitaat
UUUUUUUUUUUUU bilansi u najavu. Kakva transparentnost.:eek:

BET-MAN
20.07.2007., 13:37
So e ova :
Mislim da je ovo jos jedan pokusaj da se stabilizira, ili pak smanji rast, bar do 26.07. posto ce izvestaj biti najbolji do sada...

Mak_Boy
20.07.2007., 13:40
Mislim da je ovo jos jedan pokusaj da se stabilizira, ili pak smanji rast, bar do 26.07. posto ce izvestaj biti najbolji do sada...
A mozi i obid da e za postepen pad na vrednosta na akcijata. 26 e duri narednata nedela, za 4 dena se mozi da se sluci.

MANDRAC
20.07.2007., 13:48
Ko kaze da je u redu da das izvestaj nakon slaganja za prodaju.
Mislim da je ipak prekasno za bilo sta.Sada spekulacije su carevi.

duno1
20.07.2007., 15:28
Jesmo se malo umorili danas od mnogo postova na KMB - tačno 40. Bili smo veoma aktivni. Sad u hladovinu i na pivu. Još da kažem: skopsko pivo je po meni zakon, a prilepskog ne znam.

BET-MAN
20.07.2007., 15:40
Jesmo se malo umorili danas od mnogo postova na KMB - tačno 40. Bili smo veoma aktivni. Sad u hladovinu i na pivu. Još da kažem: skopsko pivo je po meni zakon, a prilepskog ne znam.
Sad imas plus i NAGRADNU IGRU, da ides malo gratis u Kubi i Dominikani, da stvarno odmoris i dusu i telo.;)

MANDRAC
20.07.2007., 15:47
Kao razlika o kvalitetu poslovanja stopanska na cetvrtinu je samo necelih 30% bolja nego lani.
Jest umorili smo se ali nema bloka definitivno.
NEKOME JE STVARNO STALO DO AKCIJE NA IME KOMERCIJALNA BANKA kada
je u tri transakcije pojeo 7000 akcije.

Terminator_Sk
20.07.2007., 15:59
Ko li je to mogao biti?:biggrin: :cool:

MANDRAC
23.07.2007., 16:13
Polako 8.003,00 23 184.069,00 252863
10:00:00 КМБ 8.002,00 2 16.004,00 252864
10:23:13 КМБ 8.002,00 33 264.066,00 252898
10:23:13 КМБ 8.001,00 112 896.112,00 252899
10:28:16 КМБ 8.002,00 30 240.060,00 252916
10:28:39 КМБ 8.002,00 50 400.100,00 252917
10:48:50 КМБ 8.006,00 14 112.084,00 252948
10:59:41 КМБ 8.050,00 20 161.000,00 252963
10:59:41 КМБ 8.087,00 19 153.653,00 252964
10:59:41 КМБ 8.088,00 50 404.400,00 252965
10:59:41 КМБ 8.090,00 62 501.580,00 252966
10:59:41 КМБ 8.090,00 29 234.610,00 252967
11:16:35 КМБ 8.089,00 20 161.780,00 253004
11:16:35 КМБ 8.090,00 31 250.790,00 253005
11:16:35 КМБ 8.090,00 5 40.450,00 253006
11:16:35 КМБ 8.090,00 16 129.440,00 253007
11:16:44 КМБ 8.090,00 220 1.779.800,00 253008
11:20:22 КМБ 8.011,00 11 88.121,00 253017
11:31:19 КМБ 8.080,00 30 242.400,00 253039
11:31:19 КМБ 8.080,00 10 80.800,00 253040
11:31:19 КМБ 8.089,00 32 258.848,00 253041
11:43:08 КМБ 8.013,00 225 1.802.925,00 253055
11:43:08 КМБ 8.010,00 5 40.050,00 253056
11:43:08 КМБ 8.003,00 20 160.060,00 253057
11:43:08 КМБ 8.001,00 14 112.014,00 253058
11:53:02 КМБ 8.079,00 75 605.925,00 253077
11:53:02 КМБ 8.080,00 100 808.000,00 253078
11:54:20 КМБ 8.005,00 5 40.025,00 253082
11:59:58 КМБ 8.005,00 70 560.350,00 253104
ali sigurno danas 8100 sutra ko zna 8500 ako ne i vise.

potreaznja

280 8.004,00
247 8.000,00
30 7.900,00
10 7.891,00
207 7.890,00

ponuda

8.080,00 50
8.150,00 8
8.247,00 136
8.250,00 108
8.300,00 100

rodman82
23.07.2007., 21:53
nekoi drugarcinja od edna nasa brokerska ........, mnogu uporno se trudat da ja drzat KMB vo vozduh, gledajte samo kolku vestacki posle sekoja sklucenja transakcija go zadrzvet nivoto na support so po nekoja novo poracka za buy, samo tragedijata e so sve e tolku prosirno i amaterski....., meckive vo slucajov se mnogu posilni od vestackive bikoj samo problemot e so spiet :biggrin: sigurno od gorestinava. :cool:

globalinvest
24.07.2007., 07:10
napumpano ko i pre, nece biti prodaje

The Economist
24.07.2007., 08:51
Ajde ljudi malo objektuvnosti, ocigledno je da su se neki forumasi toliko ispekli na KMB ranije pa sad koriste svaku priliku da "sruse" cenu sa raznoraznim izjava, a ovi ostali koji su kupili iznad 7000 den. uporno se trude da "nabildaju" cenu. Veoma smesno. Ako neko ima realni info ili analiza neka ih objavi, ako nema neka ne povecava samo svoj broj postova. Sto se tice KMB onaj koji ima prijatelja zaposlenih tamo zna dobro sta se tamo desava u zadnje vreme. No hard feelings.

MANDRAC
24.07.2007., 10:50
Danas u bizniz novine KOMERCIJALNA BANKA od pocetka godine 383.030 akcije prodato.Znaci skoro 20% akcije su preprodate i to je no.1 likvidna akcija.
Lagano je rasla tokom godine i vratila se nakon somova sa 5000 na 7500 sto
je samo fakat da je o.k bila cena od 7600 pre prodaje.
Objava za prodaju je sada malo razlicnija jer lani nije bilo 35% pa i vise stranih investitora sto je veoma dobar broj i bluze do 51%.
Svi motori su sada ukljuceni da bi se dobila brojka 51% sto znaci i upravni odbor i strani investicioni fondovi ili da se prikupi 51% pa onda zajedno sa
fondovima izvrsi zvanicna preprodaja.
Tako da nije u redu da se dize panika jer svako danas spekulira kako bi pala cena.
2500 X 3 = 7500
ako se doda da bi ove godine bila dividenda oko 1000 onda 8500 je najmanji iznos koji bi trebao sada da plati bilo ko hoce da poseduje ovu akciju.
Ako se na to doda da 3/1 je veoma mali prosek za ovu banku onda gde je vasa glupa logika da je cena napumpana.
Ako se ne prodaju onda mora da se dokupe a kad se dokupuje onda je skupo.
Ako se prodaju onda mora onaj koji kupuje da plati vise.
A oko cifre of 15.000,00 denara je tocni iznos koji Hari je spominjao jos prosle
godine pa je bilo stvarno malo 9000 .

Kinselas
24.07.2007., 23:53
napumpano ko i pre, nece biti prodaje
Da da napumpano, no voleo ti ili ne bice prodaja, samo ko je spreman da proda KMB na ovu cenu. Ljudi koi su usli u paketic ce da zale celi zivot jel su dali akcije koje vrede puno vise nego danas. Kad dodze svjetski brand ova akcija ce da leti preko 12.000. Kad bi znali kakav due dilligence je u toku u banci vi bi ste sad kupovali a ne lupetali napumpano. Rezultate uskoro dolaze tako da iskoristite stihiju dok je ovo jos oko 8.000.

vilma01
25.07.2007., 00:12
ako nema prodaje zašto se onda preslagaju povlaštene u redovne....:)

The Economist
25.07.2007., 08:41
Kad bi znali kakav due dilligence je u toku u banci Tacan info !

lomu
25.07.2007., 09:27
E sada milim kolegu Kinselasa i The Economista ako nam malo bolje objasne taj "strašan" DD koji se radi u banci ?, pa da vidimo ako bar ima osnova na takom radovanju.

Bilo bi fer da objasnite, pošto več sami toliko sa tim DD pumpate sve .

The Economist
25.07.2007., 09:59
Polako malo, ja sam samo potvrdio info koji je drug Kinselas izneo. I ja imam istu informaciju da se u zadnje vreme u KMB motaju stranci koji veoma ozbiljno rade due diligence, a mislim da ovo znaju i ostali investitori sudeci po prometima u zadnje vreme. Sto se tice nabildavanja cene citaj moj post br.151, a da ti kazem pravo i ne mislim da sam toliko mocan da uticem na investicione odluke ostalih forumasa. LP

MANDRAC
25.07.2007., 15:34
26 JULI JE ZVANICNI DATUM I POJAM KAO EARTHQUAKE rano u jutro 1963 godine.
Samo vremenska je razlika za ovaj drugi jer mora da saceka popodne.
Pa ja ne znam koja je razlika onda izmegu revidirani i nerevidirani ako ova
dva idu u skoro isto vreme.
Valjda nerevidirani ide odmah nakon kalendarskog 31.06 a revidirani u zakonski rok.
Valjda je ovaj nrevidirani vec bio poznat kad se nosila odluka o prodaji.

Kiko22
25.07.2007., 19:42
Prema mom mislenju KMB u ovom trenutku nece ici iznad 9000,oo i ocekujem da se cena stabilizira izmedju 8500-8000,00 a za sledeci rast je jos rano,moramo pocekati bar jos par meseca da bi mogli da vidimo KMB iznad 10 000,00 kad ce se znati ko ima paket i koju cenu trazi.

BET-MAN
25.07.2007., 21:08
Pa ja ne znam koja je razlika onda izmegu revidirani i nerevidirani ako ova
dva idu u skoro isto vreme.
Valjda nerevidirani ide odmah nakon kalendarskog 31.06 a revidirani u zakonski rok.
Valjda je ovaj nrevidirani vec bio poznat kad se nosila odluka o prodaji.
Revidirani=jednom godisnje, nerevidirani=kad hoces, obicno kvartalno.
Kalendarski 31.06 ne postoji:biggrin:
Nerevidirani je poznat dva dana nakon zavrsetka meseca, 26.07 je datum kad ima upravni odbor ili tako nesto pa se tada usvaja...

Mak_Boy
26.07.2007., 09:10
http://www.a1.com.mk/vesti/default.asp?VestID=81974
IK Banka e pointeresna od KMB

BET-MAN
26.07.2007., 09:16
http://www.a1.com.mk/vesti/default.asp?VestID=81974
IK Banka e pointeresna od KMB
Da, kako za kogo, Komercijalna BG ima profit za 2006 pomal od nasata KMB, sto znaci deka e vo Srbija vo rangot na IK (sredna). Zatoa i interesot e tamu...

MANDRAC
26.07.2007., 11:00
Pa onda kako je moguce do se bar neoficijlni skor ne daje na znanje,
a u isto vreme da se da objava za prodaju.
Valjda je i to u pravilo igre da se upravni odbor izjasni pre nego objavi
konsolidaciju za prodaju kako ide tekovni rad to datog datuma.
Malo je predugo jedan mesec kasnije objava tekuce performansi.
To je dobar tajming za dobre pare.

MANDRAC
26.07.2007., 11:04
U vezi IK banke konacno je jasno kako je moglo jedna ekspozitura da postane
banka.Valjda ova konekcija trajala malo duze jer IK banka kako ja znam ima dobar deo stare nova makedonja t.e. tacnije pola tog monstruma od zgrade u centru skoplja.

Sardinas
26.07.2007., 13:13
Kad smo već kod IK banke,zna netko vlasničku strukturu?

Minister
26.07.2007., 13:16
Prvi generalni direktor Pance Mancevski je jedan od vecih. Ima i nekih drugih, ali ne bi htio da spekuliram

MANDRAC
26.07.2007., 13:53
70% bolje nego lani KMB.
10,5 miljuna zarada do 31.06.2007

MANDRAC
26.07.2007., 14:00
Kao informacija da je 48,5 % kapitala u vlasnistvo stranih institucije mislim
da je krajnje vreme da se pali crveno i ne prodaje manje nego 15.000

BET-MAN
26.07.2007., 14:50
70% bolje nego lani KMB.
10,5 miljuna zarada do 31.06.2007
Post broj 116...

lomu
26.07.2007., 15:32
pa i ja sam bio blizu sa postom broj 117 hehehehehe:):)

to mi je bila pesimistička varianta

E upravo promenio target :)

MANDRAC
26.07.2007., 16:44
Kako stvari stoje izgleda samo slovenci znaji da je KMD dobra kvaka.

Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно член 158 од Законот за хартии од вредност (Сл. весник на РМ бр.95/2005 и бр.25/2007), Комерцијална банка АД Скопје го издава следното

С о о п ш т е н и е

Во врска со известувањето од Комерцијална банка АД Скопје, доставено до Комисијата за хартии од вредност и до Македонската берза на 05.07.2007 година, и објавеното соопштение во дневниот печат на 06.07.2007 година, за отпочнатите активности за потпишување на акционерски договор со кој би се обезбедил пакет на акции од најмалку 51% од акциите со право на глас, Комерцијална банка АД Скопје известува дека заклучно со 26.07.2007 година 150 акционери, со 30,7% од акциите со право на глас, веќе го потпишале Акционерскиот договор.

Истовремено, Комерцијална банка АД Скопје известува дека заклучно со 30.06.2007 година, скоро 48,8% од акциите на Банката со право на глас се во сопственост на странски правни (главно институционални инвеститори) и физички лица – акционери и дека сите домашни акционери, кои поединечно имаат по над 1% од акциите со право на глас, веќе го потпишале Акционерскиот договор.

Менаџментот на Комерцијална банка АД Скопје, оценува дека ваквиот процент на акциите со право на глас е сеуште недоволен за продолжување со процесот. Сепак, имајќи предвид дека се работи за период во кој можеби е потребно подолго време за добивање на соодветни одобрувања кај надлежните органи на самите акционери, менаџментот на Комерцијална банка АД Скопје известува дека го определува 24.08.2007 година како краен датум до кој акционерите на Банката можат да го потпишат предложениот Акционерски договор. Доколку до тој датум не се обезбеди мнозинскиот пакет на акции од најмалку 51% од акциите со право на глас, менаџментот на Банката ќе прекине со натамошната постапка, а евентуалните идни иницијативи и постапки за формирање на мнозински пакет на акции ќе мора да ги преземат и водат самите акционери или потенцијално заинтересираниот стратегиски инвеститор со соодветна јавна понуда согласно процедурите и постапките предвидени со Законот за банки и Законот за преземање на акционерските друштва.

Комерцијална банка АД Скопје

ProFit
26.07.2007., 17:49
ovo nesto tuzno sa 30% sakupljenih nece moci, do 27 Avgusta ce se klackati za 51 % da bi il ne bi skupili...!!??

vilma01
26.07.2007., 19:13
ovo nije dobro.....
http://www.finance.si/187504

slovenci se vesele...:)

BET-MAN
26.07.2007., 22:55
Svima, pa cak i managementu je vec jasno da nece da skupe 51%, to cak i u saopstenju moze da se oseti. Bas me zanima kako ce se razviti situacija, po prvi put Hari ne vodi kolo i postaje interesantno...

vilma01
26.07.2007., 23:39
iz ovoga sledi,ako ne skupe dovoljno(što verovatno neče) i da ako ima strateški partner, može se u prodaju......
a ovaj mjesec dana kupuje se vrijeme za preslagavanje na 8000-8500..

znači najmanje do 24.08.2007 trebamo čekat razplet....:(

Kinselas
27.07.2007., 00:07
Film postaje interesantnii, due dilligence je pri kraju tako da mislim nisu oni zaludno dosli u KMB. Sto se tice paketa management od sami pocetak je hteo da proda samo 35% trazeci strateskog partnera i od jednom poceo da prica 51% prodaju kako bi cena isla gore. Oko 40% ostalo u radnika ko u penziju ko blizu penzije tako da sam Hari rado bi radio sa prave investitora nego sa neke babetine. Mislim da je i ovo neki plan da te babetine oslobode dionica, kako bi se on oslobodio balasta.
Rezultata rada su odlicne i da bi banka tako nastavila mora da poveca ponudu proizvoda ko lizing i export finansiranje. Imaju gomilu kartica a gde im je incentive ponuda ko mileage points il gratis shoping u SP marketima ;).
Vazno je da budemo sa hladne glave i da ne damo dionice na ovu cenu jel potencijal KMB je priceless. Strani fondovi to dokazuju.

Mak_Boy
27.07.2007., 01:19
Eden komentar za dolgo ocekuvaniot polugodisen izvestaj za 2007.Izvestajot e mnogu pozitiven i bankata ima golem rast no mislam deka vakviot trend na rabotenje na bankata ne e spoiv so podelba na visoka dividenda. Gledano od godinite nanazad odlukata za iznosot na dividendata ja nosi upravniot odbor.Ako gledame nanazat vo 2004 imase dobivka priblizno kolu i vo 2006 proverete link:
http://www.sec.gov.mk/objavi/10/2005_KomercijalnaBankaADSkopje_godisen.pdf
no kolku so se sekavam togas se podeli dividenta od okolu 300 den. po akcija. Vo 2005 bankata vo odnos na 2006 imase znacitelno pomala dobivka proverete link:
http://www.sec.gov.mk/objavi/10/2006_KomercijalnaBankaADSkopje_godisen.pdf
no za taa godina bese isplatena dividenta priblizno kolku i za 2006 proverete link:
http://www.sec.gov.mk/objavi0/10/2006_KomercijalnaBankaADSkopje_tekovni_05-2006odluki.pdf
Znaci moj zaklucok e deka i ako bankata raboti dobro sepak dividentata ne mora da e visoka kako so se prognozira, iznosot na dividenda ke se odredi na sobranie i tolku sitnite akcioneri ke si dobiat ona sto im e servirano.

BET-MAN
27.07.2007., 09:06
Eden komentar za dolgo ocekuvaniot polugodisen izvestaj za 2007.Izvestajot e mnogu pozitiven i bankata ima golem rast no mislam deka vakviot trend na rabotenje na bankata ne e spoiv so podelba na visoka dividenda. Gledano od godinite nanazad odlukata za iznosot na dividendata ja nosi upravniot odbor.Ako gledame nanazat vo 2004 imase dobivka priblizno kolu i vo 2006 proverete link:
http://www.sec.gov.mk/objavi/10/2005_KomercijalnaBankaADSkopje_godisen.pdf
no kolku so se sekavam togas se podeli dividenta od okolu 300 den. po akcija. Vo 2005 bankata vo odnos na 2006 imase znacitelno pomala dobivka proverete link:
http://www.sec.gov.mk/objavi/10/2006_KomercijalnaBankaADSkopje_godisen.pdf
no za taa godina bese isplatena dividenta priblizno kolku i za 2006 proverete link:
http://www.sec.gov.mk/objavi0/10/2006_KomercijalnaBankaADSkopje_tekovni_05-2006odluki.pdf
Znaci moj zaklucok e deka i ako bankata raboti dobro sepak dividentata ne mora da e visoka kako so se prognozira, iznosot na dividenda ke se odredi na sobranie i tolku sitnite akcioneri ke si dobiat ona sto im e servirano.
Sve informacije koje si postirao su maksimalno tacne, analiza ti je isto tako OK, ali da ne zaboravimo strukturu akcionara do pre 6 meseci - godinu dana. Tada je bilo lako Hariju i drugima da se dogovaraju sa vecim akcionarima i da dele nize dividende nego sto je realno, a s druge strane da uzimaju velike bonuse (kao management) za izvanredno poslovanje.
E sada se malo menja situacija. Ako strani investitori pokupe iznad 51% (sada su na 48,8%), onda nece moci Hari sa svojim pajtasima da odredjuje dividendu, nego ce neko drugi da mu servira.
Bar ja tako mislim...

mveza
27.07.2007., 09:35
Sve informacije koje si postirao su maksimalno tacne, analiza ti je isto tako OK, ali da ne zaboravimo strukturu akcionara do pre 6 meseci - godinu dana. Tada je bilo lako Hariju i drugima da se dogovaraju sa vecim akcionarima i da dele nize dividende nego sto je realno, a s druge strane da uzimaju velike bonuse (kao management) za izvanredno poslovanje.
E sada se malo menja situacija. Ako strani investitori pokupe iznad 51% (sada su na 48,8%), onda nece moci Hari sa svojim pajtasima da odredjuje dividendu, nego ce neko drugi da mu servira.
Bar ja tako mislim...

Potpisujem!

globalinvest
27.07.2007., 10:48
je sam rekao da je sve ovo spekulacija kao prosli put da cena ide up

Value
27.07.2007., 10:58
je sam rekao da je sve ovo spekulacija kao prosli put da cena ide up

nemoj mu se mesat Kinselas-u u KMB-a!

MANDRAC
27.07.2007., 10:58
Pa ja stvarno ne znam koji somovi.
Moji drugovi to se tako radi.
Strani fondovi su neprijatelji molim vas dajte vase akcije jer inace nece biti
prodaja a stvarno treba nam puno dodzite svi da bi pokupili 51% kako bi dobili
2 denara druze.
Pa zar je moguce da se tako lako Baka nagovori za sex.Pa ona zna kad dodze na caj popit ce i kafu.
48.8.% samo slovenci i ima i po neki hrvat ,pa zar su to strani ili obostrani.
Pa to su fondovi i institucije koje rade ili imaju novac a novac je.........

Samo mi nije jasno.Komercijalna nije podelila dividendu za 2006 u punom iznosu ali je zato sada 2500 .Pa ako mene neko pita pa moze isto i druge godine pola pola ali onda idemo na 3000 sa 500 denara po akciju dividendu.
Ako je 3000 X .... vise nego 2500 X onda je jasno da ako ovako ide bice
knigovodstvena i pazarna ista samo sto ce da fali onaj X.

Samo polako ljudi ne dajte se mora da plate 15.000 sada ili vise kasnije.

globalinvest
27.07.2007., 11:09
nemoj mu se mesat Kinselas-u u KMB-a!
:) ne druze i mene mi odgovara cenata da odi gore pa ako treba i sto pati neka ja prodavaat

MANDRAC
27.07.2007., 11:19
Poteza je kupila Fersped na 6700 blok.Kad je bilo 7100 na bestnet.
Balkan je poznat po tome da stalno institucije z...bu stvari.
Pazite se institucije.

popeco
30.07.2007., 09:55
Комерцијална банка за првите шест месеци годинава оствари добивка од 322 денари по акција, според податоците од неревидираниот биланс за првото полугодие годинава. Банката оствари добивка од 640,1 милиони денари, што претставува раст на добивката од 64% или 249,7 милиони денари повеќе од истиот период лани. Од анализата на ставките и нивна споредба со ланските перформанси може да се заклучи дека зголемување на добивката и подобрување на резулатите во споредба со лани генерално е резултат на рационализација односно скратување на трошоците.

Менаџментот во првите шест месеци годинава успеал најголемата расходна ставка во билансот “трошоците за курсни разлики“ да ја намали за 467 милиони денари или 32,3% во споредба со истиот период лани. Овој резултат го расипала, ако така моментно може да се каже, растот на расходите за сомнителни и спорни побарувања од 135 милиони денари лани на 241,6 милиони денари за првите шест месеци година, што претставува раст на таа расходна ставка од 79%. Освен ова на страната на трошоците има раст уште единствено кај останатите трошоци за 37,4 милиони денари или 32% во споредба со лани.

- Повисока добивка за 64% во споредба со периодот лани. Ова е резултат на страгегијата на менаџментот за кратење на ставките на расходната страна на билансите. Трошоците во споредба со истиот период лани се скратени за 331,3 милиони денари. На страната на приходите има минимално намалување од 3% во споредба со истиот период лани -

Мининални намалувања има и кај ставките административни трошоци и амортизација од вкупно 8,85 милиони денари.
На страната на приходите генерално бројките покажуваат дека банката приходувала помалку од лани кога приходите изнесувале 2,672 милијарди денари. Во првите шест месеци приходите изнесуваат 2,59 милијарди денари или 82 милиони односно 3% помалку од лани. Бројките покажуваат дека менаџментот во првото полугодие се фокусирал на кратење на некои ставки на расходната страна и тука има намалување од 331,3 милиони денари во споредба со периодот лани односно 14,5%. Оваа стратегија покажува дека деловната политика на банката не била насочена кон експанзија на пазарот и креирање и понуда на нови производи кои би ги зголемиле приходите, туку приоритетот на менаџерите бил кратење на трошоците и рационализација во што и покажале позитивни резултати. Доколку се задржи овој тренд до крајот на годинава, а ако при тоа успешно се намали ставката за отпис на сомнителни и спорни побарувања, банката може дополнително да ги подобри своите сегашни резултати од работењето.

Детална споредба на страната на приходите покажува дека банката ги золемила приходите од камати за 207,4 милиони денари (39% повеќе во споредба со истиот период лани), а ги зголемила и приходите од провизии и надоместоци за 121,5 милиони денари (35%) повеќе од лани. Но во истиот период се намалени приходите по основ на курсни разлики за 420 милиони денари, што кај најголемата приходна ставка на банката претставува пад од 28% во споредба со истиот период лани. Ова воедно е најголемо потфрлање на банката во првото шестмесечје годинава.

Тоа може да значи дека менаџментот многу внимателно и резервирано пристапил кон планирање на приходите од таа ставка, а одел со стратегија за намалување на ризикот од потфрлање кај тргување со конвертибилни девизи дури и по цена за постигнување поголеми профити. Иако светски тренд е банки да се фокусираат на таа дејност од која и најмногу профитираат, заради тоа што во силните економии каматите се ниски и банките профитите мора да бараат во други гранки. Помалку ефикасно од лани работела и правната служба на банката зашто приходите од наплата на спорни и сомнителни побарувања се пониски од лани за 7,8% односно 7,8 милиони денари. Извонредно висок раст има кај банкарските приходи од дивиденди иако тоа е минимално учество во билансот. Но сепак е вредно за одбележување зашто банката од дивиденди во првото полугодие заработила 4,24 милиони денари што претставува раст од 245% во споредба со истиот период лани.

Slovenac1
30.07.2007., 10:18
Комерцијална банка за првите шест месеци годинава оствари добивка од 322 денари по акција, според податоците од неревидираниот биланс за првото полугодие годинава. Банката оствари добивка од 640,1 милиони денари, што претставува раст на добивката од 64% или 249,7 милиони денари повеќе од истиот период лани. Од анализата на ставките и нивна споредба со ланските перформанси може да се заклучи дека зголемување на добивката и подобрување на резулатите во споредба со лани генерално е резултат на рационализација односно скратување на трошоците.

Менаџментот во првите шест месеци годинава успеал најголемата расходна ставка во билансот “трошоците за курсни разлики“ да ја намали за 467 милиони денари или 32,3% во споредба со истиот период лани. Овој резултат го расипала, ако така моментно може да се каже, растот на расходите за сомнителни и спорни побарувања од 135 милиони денари лани на 241,6 милиони денари за првите шест месеци година, што претставува раст на таа расходна ставка од 79%. Освен ова на страната на трошоците има раст уште единствено кај останатите трошоци за 37,4 милиони денари или 32% во споредба со лани.

- Повисока добивка за 64% во споредба со периодот лани. Ова е резултат на страгегијата на менаџментот за кратење на ставките на расходната страна на билансите. Трошоците во споредба со истиот период лани се скратени за 331,3 милиони денари. На страната на приходите има минимално намалување од 3% во споредба со истиот период лани -

Мининални намалувања има и кај ставките административни трошоци и амортизација од вкупно 8,85 милиони денари.
На страната на приходите генерално бројките покажуваат дека банката приходувала помалку од лани кога приходите изнесувале 2,672 милијарди денари. Во првите шест месеци приходите изнесуваат 2,59 милијарди денари или 82 милиони односно 3% помалку од лани. Бројките покажуваат дека менаџментот во првото полугодие се фокусирал на кратење на некои ставки на расходната страна и тука има намалување од 331,3 милиони денари во споредба со периодот лани односно 14,5%. Оваа стратегија покажува дека деловната политика на банката не била насочена кон експанзија на пазарот и креирање и понуда на нови производи кои би ги зголемиле приходите, туку приоритетот на менаџерите бил кратење на трошоците и рационализација во што и покажале позитивни резултати. Доколку се задржи овој тренд до крајот на годинава, а ако при тоа успешно се намали ставката за отпис на сомнителни и спорни побарувања, банката може дополнително да ги подобри своите сегашни резултати од работењето.

Детална споредба на страната на приходите покажува дека банката ги золемила приходите од камати за 207,4 милиони денари (39% повеќе во споредба со истиот период лани), а ги зголемила и приходите од провизии и надоместоци за 121,5 милиони денари (35%) повеќе од лани. Но во истиот период се намалени приходите по основ на курсни разлики за 420 милиони денари, што кај најголемата приходна ставка на банката претставува пад од 28% во споредба со истиот период лани. Ова воедно е најголемо потфрлање на банката во првото шестмесечје годинава.

Тоа може да значи дека менаџментот многу внимателно и резервирано пристапил кон планирање на приходите од таа ставка, а одел со стратегија за намалување на ризикот од потфрлање кај тргување со конвертибилни девизи дури и по цена за постигнување поголеми профити. Иако светски тренд е банки да се фокусираат на таа дејност од која и најмногу профитираат, заради тоа што во силните економии каматите се ниски и банките профитите мора да бараат во други гранки. Помалку ефикасно од лани работела и правната служба на банката зашто приходите од наплата на спорни и сомнителни побарувања се пониски од лани за 7,8% односно 7,8 милиони денари. Извонредно висок раст има кај банкарските приходи од дивиденди иако тоа е минимално учество во билансот. Но сепак е вредно за одбележување зашто банката од дивиденди во првото полугодие заработила 4,24 милиони денари што претставува раст од 245% во споредба со истиот период лани.

Može neki krači prevod?

lomu
30.07.2007., 10:31
U kratkom P/E oko 24 , dobit uvečana za 64 % ,...:):)

Slovenac1
30.07.2007., 10:51
U kratkom P/E oko 24 , dobit uvečana za 64 % ,...:):)

Ako bi bilo krajem godine isto za 64% više profita nego prošle godine, to bi značilo oko 1,150 mrd denara odnosno oko 580 denara po dionici, a to znači kod cene 8000 P/E oko 14. Očigledno če biti book krajem godine vrlo blizu 3000 denara.

MANDRAC
01.08.2007., 12:13
Cao kompa.
Nema vas tako puno ovih dana.
I danas je Kmb down ,a sjajni potencijal i respektibilni skok u radu.
Nije mi vise nista jasno.

vikser
01.08.2007., 12:19
igra druze ....simply game....nece da je prodaju ali bez zurbe i pompeznosti......10000 denara je garantovano za KMB na kraci rok ali ona ti je odlicna dionica za srednji ili duzi rok....pa sada tvoje je da odlucis kako ces....pozdrav

Anica
01.08.2007., 12:26
Cao kompa.
Nema vas tako puno ovih dana.
I danas je Kmb down ,a sjajni potencijal i respektibilni skok u radu.
Nije mi vise nista jasno.
I ja sam iznenađena. Za ovu su predstavu VLAHFEST-a 2007-me prodali manje ulaznica no što sam i ja očekivala.
Ma fina je to banka. Samo joj nije sezona. Bude bolje!

Mak_Boy
01.08.2007., 12:36
I ja sam iznenađena. Za ovu su predstavu VLAHFEST-a 2007-me prodali manje ulaznica no što sam i ja očekivala.
Ma fina je to banka. Samo joj nije sezona. Bude bolje!
KMB ke paga i ponatamu, ne oti bankata e losa tuku oti se raboti za igri vo koi se ostvaruva mnogu golema dobivka. Zosto e taka pa na 6500 do 6700 naednas so eden nalog se kupuvaja po 2000 do 3000 akcii. Toa sigurno ne se igraci kako nas na forumot toa ti se stari volci (oktopodi) so pipci na sekade. Ja napumpaja cenata i na 8000 da potsetampak so nekolku nalozi zaminaa okolu 8000 akcii. No tuka prikaskata ne zavrsuva, sega na razni nacini uspesno ja turkaat cenata nadolu za da si gi kupat akciite na ceni od 6500 do ete jas ke pretpostavam do 7000. Spored mene e taka i koj ja svati igrata ke iskoristi a ostanatite ke cekaat nov porast

MANDRAC
01.08.2007., 12:53
Anice prava si srcka.
Pa mozda i nece biti oficijalna prodaja ali mora da pokupe jos puno akcije kako bi
bilo bas vlahovina.
Znate mislim da mala kriza i onda majmuni pocinju da prodaju.
Kao sto sam mogao da doznam tesko ce ici to sa 51% pa onda drugovi konacno
35% i ostali 30% t.e. 75% su in ali nece da urade preuzimanje jer moraju da dokupe i
ostale 25% a to zasad nemogu.Mislim da ni tih 75% nisu sigurni nego jedva mogu da sklope i 50% zasada.
Znaci da je sasvim u redu ono sto sam rekao samo 15000 je udarac da se sve zna
pa ako hocu nek se dokupe ako ne cekacemo bolja vremena.
Kada su zaglavili za vise od 50% onda moja anice druga polovina je nasa samo da je nas vise mnogo lako se vidi i 30.000 a mozda i 393.000 koliko je sada fersped.

lomu
01.08.2007., 13:47
Au MANDRAC pa ti svarno lupaš sa tom tvojom izjavom oko 30.000 . Ajde izbaci neke brojke pa i nas malo više realno razveseli :)!

TTomas
01.08.2007., 14:03
Kad se trebala banka prodati zadnja ponudena cena bila je 9000 MKD, to nije bilo dovoljno i prodaja je propala. Moje mislenje je da bi se banka prodala za 11000-12000, a tada bi na berzi skocila do 15000-18000. Sta drugi misle?

MANDRAC
01.08.2007., 14:11
I ti bi lomu lupao kad bi imao lupu.
Ja sam ipak precenio ovaj forum.

Cecillon
01.08.2007., 14:40
Kad se trebala banka prodati zadnja ponudena cena bila je 9000 MKD, to nije bilo dovoljno i prodaja je propala. Moje mislenje je da bi se banka prodala za 11000-12000, a tada bi na berzi skocila do 15000-18000. Sta drugi misle?

Tih 9.000 MKD tada niko nije oficielno potvrdio, spekuliralo se i sa 12.000 pa cak i sa 3.000...
Tako, da to nebi uzimao za neki orientir.

TTomas
01.08.2007., 14:46
Nudili su 9000, a trzili su 12000 i nisu dobili

MANDRAC
01.08.2007., 14:49
Mozda su nudili 9000 ali sigurno su trazili 15000.

Cecillon
01.08.2007., 14:50
Trla baba lan...

MANDRAC
01.08.2007., 14:52
ALI KOME DA PRODAJU 15000 ILI VISE KAD GLUPERDE OD AKCIONERA PRODAJU NA 5000.
Najbitnija je struktura akcinerska jer inace i 3000 je mnogo.

Cecillon
01.08.2007., 15:12
ALI KOME DA PRODAJU 15000 ILI VISE KAD GLUPERDE OD AKCIONERA PRODAJU NA 5000.
Najbitnija je struktura akcinerska jer inace i 3000 je mnogo.

Pa da, to ti je problem, prvo treba poklopit interese pa tek onda na cenu...

MANDRAC
01.08.2007., 15:31
Alkaloid danas 10.700 a bila je 5000 .
Pa nije Alkaloid ,Bayer ali stvarno svaka cast akcinerima.
Oni cepaju kao da je akcija milion dolara.
Pa da bar samo jednu nedelju ne daje niko ispod 15000 i komercijalna bi isto toliko
kostala samo sto je puno glupih akcinera koji su uzeli ovu akciju dzabe i misle kad prodaju 7564,3 denara da su jako dobro prosli i nikad vise nece biti.

vilma01
01.08.2007., 21:17
Trla baba lan...

baš tako, svi pokazatelji su trenutno na 8000-8500 denara i ništa više ono šta neko želi ili misli da vrijedi ne pali više ni u mk, krenut če jedino kad se promijene neki fundamenti ili ako veliki igrači odluče....
a meni se sviđa ova dionica, godišnje 20-30% i dividende..... za bankarsku dionicu ne može se više očekivat, a i spavanje je mirno, kad krene drugo nizbrdo...
i sigurno je ovo hold
pozdrav:thumbsup:

LMAO
02.08.2007., 00:26
baš tako, svi pokazatelji su trenutno na 8000-8500 denara i ništa više ono šta neko želi ili misli da vrijedi ne pali više ni u mk, krenut če jedino kad se promijene neki fundamenti ili ako veliki igrači odluče....
a meni se sviđa ova dionica, godišnje 20-30% i dividende..... za bankarsku dionicu ne može se više očekivat, a i spavanje je mirno, kad krene drugo nizbrdo...
i sigurno je ovo hold
pozdrav:thumbsup:

Trla baba lan...

Slažem se sa vama

Slično je bilo i pred godinu dana , (PA NIŠTA) ! :eek:
Imam osječaj, da če za 4 mjesece KMB bit bliže 5500 (OPET)nego onih vaših napumpanih 15000. :thumbsdow

BET-MAN
02.08.2007., 09:00
Slažem se sa vama

Slično je bilo i pred godinu dana , (PA NIŠTA) ! :eek:
Imam osječaj, da če za 4 mjesece KMB bit bliže 5500 (OPET)nego onih vaših napumpanih 15000. :thumbsdow
Ne slazem se ni sa 5000, a ni sa 15000. Moje misljenje je, a i svi pokazatelji su takvi, da KMB vredi negde oko 10000, i siguran sam da ce tamo i doci, samo treba malo strpljenja za da cela ova nova zavrzlama prodje...

duno1
02.08.2007., 09:06
Vredi toliko, kolko je pripoznaje trg. Drugo je šta če se dešavati, a to je napovedana prodaja i to je ono, što čini veliki potencijal za ovu dionicu. Kao što sam več pisao: biče predlog prodaje za iznos 14.000 DEN (to je moj info, koji može bit i netočan ali zbog tog infa sam ja ušao u kmb) (razume se večinski paket). Kada? To je drugo pitanje. Ako ne bude nekih čudnih stvari, trebalo bi skoro.

Minister
02.08.2007., 13:45
Ne slazem se ni sa 5000, a ni sa 15000. Moje misljenje je, a i svi pokazatelji su takvi, da KMB vredi negde oko 10000, i siguran sam da ce tamo i doci, samo treba malo strpljenja za da cela ova nova zavrzlama prodje...

Pa i LMAO je to rekao. 10.000 je blize do 5500 nego do 15000

MANDRAC
03.08.2007., 10:33
Mozda ja gresim ali zato volim da pisem.
15000 BICE 100% DRUGOVI.

MANDRAC
03.08.2007., 13:07
Ja te vidim ti me ne osecas.
Druze maki jes da je ono boy pa i mak ok ali sramis sam sinonim mak kada ovako
naivno vidis situaciju.
Pa jaka lopta je u pitanju i akcije nisu za mala deca.
Ja nemam nikakve predrasude kada tip kaze amin ali verujem u ono sto se kaze veca sila.
A ja sam hteo da dam poticaj da bih sutra imao pravo,a ako neko misli drugacije mozda opet da vidi moj zapis.
Samo sam hteo da bude crno na belo ,pa kome belo kome crno.
Samo kao sto vidim puno afrikanaca imamo na forum.

vilma01
03.08.2007., 13:16
Mozda ja gresim ali zato volim da pisem.
15000 BICE 100% DRUGOVI.

biče sigurno možda več do 2009 ako ne bude nove dokapitalizacije...:p:

MANDRAC
03.08.2007., 13:42
Pazi sada:
Otprilike krajem avgusta ,pocetkom septembra 15.000,00 denara za akciju KMB
ko zna zna ko ne zna nek se j...
A 2009 je dobar datum da porastem da bi mogao vilmi da
pkazem putokaz za druge akcije ako ne bude do....

Mak_Boy
03.08.2007., 16:21
Pazi sada:
DO 2009 mozi ke stigni do 15000 i toa ke e super no pred toa smetam deka ke imame nekolku paganja eve ne kazvam ceni. Pa bi kupil na poniska cena i zaedno ke ja cekame 2009.

MANDRAC
03.08.2007., 16:34
Brate tebi sigurno treba prevodilac kad si na forumu.
Mozit ,mozit da mi stignit dotamu odma.Mozit ama nemozit.
Spekulant no.1 + seljandra u bizniz + vidovnjak
Ja kazem sigurno i nema mozit.Pa ti mozes i jabuke da kupis kad vec nema paradajz.
Nema veze sto nije voce.

vilma01
03.08.2007., 19:37
Pazi sada:

kakvo je ovo nestrpljenje, ako kažeš u 9.mesecu znači biče i u 2009, meni potpuno svejedno, ali da mi je ova dionica najmanjije odradile, je a več sam napisao 20 ili više posto je sasvim dovoljno i ne treba odmah napadati ljude..

a ovako za info:Med opaznejšimi naložbami matične družbe skupine velja omeniti 3,8-odstotni delež v največji makedonski banki Komercijalni banki Skopje. Tržna vrednost tega je okroglih 8,3 milijona evrov, samo letos pa jo je zvišala za 1,7 milijona evrov. Ocena vključuje tudi omenjeno rast premoženja.(www.finance.si)
A to su ti dva mladiča, znači ako nemaš miljun ili više eura onda pogotovo nemaš šta brinut, a ovi dečki iz slovenije igraju velike igre sa još snažnijima od njih i sigurno neče preko noči nekom poklonit 100%,

a za male dioničare(to sam ja i sasvim zadovoljan) ima jedan prijatelj, koji te nikad ne ostavi... a to je vrijeme a ne semafor ili forum
sve je to moje mišljenje i zbog postoji forum za izmjenu ako neko nešto prošišao a ne ko je vidovnjak ili nešto drugo...
i ako bude u septembru 15000 toliko bolje, ako ne misliš, da su mali skupa snažniji bolje da završimo ovo diskusiju...
pozdrav

Anica
04.08.2007., 01:08
sambaUuuuuuuuuu......poetska duso napacena od Vlaha,pitam se sta li su ti sve ovi Vlasi uradili,da bi ti se toliko iritirale nervni zavrsetci,da to nije mozda neka nesretna ljubav sa pripadnikom te nacionalnosti:biggrin:
Sala na stranu, u vezi KMB,ovoga puta mislim da si ozbiljno promasila cestu sa svojom prognozom,jer prisutnost tvojih "ljubimaca" u banci je sve manja i manja.;) Licno ocekujem min.9000 po dionici.
P.S.Vidim pominjes Sing-Sing,ja bih rekao veoma opasno hodanje po tankom ledu. Stari mudraci kazu:Onaj ko drugome rupu kopa.........
Sambice, tvoju kontru uvijek doživim kao saznanje da sam na pravome putu.
1. KMB nije dotakla ni minimum ni maksimum 9 kila.
2. Busines MK Vlahi su sami sebi nakopali rupe. Ja im tu nikaj nisam pomogla.
Lijepu ti vakanciju želim.

MANDRAC
06.08.2007., 12:03
Postovana ANICE uvek si mi bila mila.
Tvoje ljubavno pismo je leksikon ,t.e. tacnije film poput wonderfull brain.
Sto se tice tvoje najave oko vlahe si prvi put pogresila ,a jer ti ocito ni si
njihove sorte i mozes da si isto priustis.
Uvek ima prvi put.Kada zacesti onda si l.da.
Pa milsim da silina ove akcije uvek ce biti po sredi sto znaci kontrolirana
a kada se nesto kontrolira onda nije van kontrole Anice nego lov somova.

Andrej
06.08.2007., 12:15
samba
Sambice, tvoju kontru uvijek doživim kao saznanje da sam na pravome putu.
1. KMB nije dotakla ni minimum ni maksimum 9 kila.
2. Busines MK Vlahi su sami sebi nakopali rupe. Ja im tu nikaj nisam pomogla.
Lijepu ti vakanciju želim.

Broj 1 - tacno.
Broj 2 - opet tacno. Prvo je Jorgo Kuka, malo kasnije i Hari - jer sadashnja vlada ima dobro pamcenje. Pitanje je sada tajming kad ce u rupu.
A oko ove dionece pisao sam i pishem i sada sa najbolju nameru da pomognem svojem kolege forumashe. Dobro poznajem bankarski sektor u MK i znam da osven Grci niko nece dati tolike pare za KMB po sadashnoj ceni.
LP i dobar provod,

MANDRAC
06.08.2007., 12:50
Bravo care.
Broj 3
Jorgo je grcko ime pa jer grci su dali malo mozda.....
Pa Kalifornija je dosla kod nas.
Ja ulazem u filmsku industriju.

D_MKD
06.08.2007., 20:42
Dali uste moze da se konvertiraat od prioritetni vo obicni akciite na KMB

MANDRAC
07.08.2007., 16:29
Kako je pocelo idemo na 9000 do petka.

Minister
07.08.2007., 21:16

Maby. Bar da vidimo novi rekord...

Silvester
07.08.2007., 21:48

Mandrace mozda si u pravu. Samo nisi rekao do kog petka mislis?:)

The Economist
08.08.2007., 08:30
Kako je pocelo idemo na 9000 do petka.Sta je pocelo, ne vidim nista sto se nije desavalo i prethodno

vikser
08.08.2007., 12:40
........koji set se igra ovu nedelju........malo sam bio odsutan:)

MANDRAC
08.08.2007., 13:04
IGRA SE NIKAD VISE ISPOD 8000 A USKORO ILI BRZE NEGO DO 8000 BICE 9000 KADA
PRODZE OVAJ SET DO 8 ONDA LAKSE IDE U PLANINE.
IGRAJU PSIHOLOSKI DA NE PROBIJE 8000 JER ONDA NEMA VISE.

vikser
08.08.2007., 13:09
IGRA SE NIKAD VISE ISPOD 8000 A USKORO ILI BRZE NEGO DO 8000 BICE 9000 KADA
PRODZE OVAJ SET DO 8 ONDA LAKSE IDE U PLANINE.
IGRAJU PSIHOLOSKI DA NE PROBIJE 8000 JER ONDA NEMA VISE.

a jel ovo finale i igra se u tri seta il ovaj drugi set ce trajati nesto duze....

MANDRAC
08.08.2007., 13:24
PA U TOME JESTE PROBLEM ,NEMA 3 SET A LJUDI PRODAJU KO LUDI.
JA MISLIM DA JESTE PROBLEM KADA MISLIE SVI DA CE BITI ISTO SCENARIO.
KO SAD PRODA MOZE DA SE SLIKA PRE NEGO PRODA JER VISE NIKAD NECE MOCI ISTU SLIKU DA URAMI.BICE UP AND UP AND UP.........

Minister
08.08.2007., 14:38
PA U TOME JESTE PROBLEM ,NEMA 3 SET A LJUDI PRODAJU KO LUDI.
JA MISLIM DA JESTE PROBLEM KADA MISLIE SVI DA CE BITI ISTO SCENARIO.
KO SAD PRODA MOZE DA SE SLIKA PRE NEGO PRODA JER VISE NIKAD NECE MOCI ISTU SLIKU DA URAMI.BICE UP AND UP AND UP.........

Kad se igra za velika lova mora biti i treci set, ili...

Slovenac1
09.08.2007., 10:06
Baš sam se nasmejao kad sam čuo zašto je cena pala iz 8000 prema 7700, zato jer su svi u Makedoniji pričali, da Hari ne može skupiti 51% za konzorcijum i banka se neče moči prodati. Kakva glupost, pa tek sad kad stranci vode igru, banka če se moči prodati. Vidjeli smo kako smo prošli prošle godine kad je Hri prodavao banku sa konzorcijumom.

MANDRAC
09.08.2007., 12:38
Pa u tome je stos da pametniji kupe jeftino,a onda glupi imaju problem.
Kada bi samo pametniji imali akcije KMB 20.000 je malo.

Kiko22
09.08.2007., 22:25
Baš sam se nasmejao kad sam čuo zašto je cena pala iz 8000 prema 7700, zato jer su svi u Makedoniji pričali, da Hari ne može skupiti 51% za konzorcijum i banka se neče moči prodati. Kakva glupost, pa tek sad kad stranci vode igru, banka če se moči prodati. Vidjeli smo kako smo prošli prošle godine kad je Hri prodavao banku sa konzorcijumom.
Neznam gde si ovo cuo ali to nije prava slika kod makedonskih investitora,najverovatnije to su izjavili direktori banke kada su uvidjeli da ne mogu skupiti paket.

exBroker
10.08.2007., 01:40
Evo prvo zdravo svima. I ja mislim da sada imamo kriticnu masu akcionara koji zna sta je najbolje, CENA a ne kako Hari kaze . . . . . Sada samo trebamo cekati

Slovenac1
10.08.2007., 11:22
Neznam gde si ovo cuo ali to nije prava slika kod makedonskih investitora,najverovatnije to su izjavili direktori banke kada su uvidjeli da ne mogu skupiti paket.

To su govorili makedonski brokeri.

Kiko22
10.08.2007., 11:28
Onda ih smeni,trazi nove.

Slovenac1
10.08.2007., 11:39
Onda ih smeni,trazi nove.

Pametniji sam od njih za investiranje, oni su tamo samo da izvrše ono šta ja želim, zato nemam potrebe da jih smenim. A verujem, da ono šta pričaju brokeri, misli i večina običnih investitora u Makedoniji.

MANDRAC
10.08.2007., 11:51
Glupo je da se prica.
Kada dodge blize do 8000 niko ne kupuje.
Onda je jasno da paceri hoce jeftino da dokupe.
Kako se kaze kada nema prave cene onda cekamo dividendu,
nema dividende onda rast je neminovan.
Kad prebaci 8200-8300 ide odmah na 9000 a to ne valja jer nakon toga nema vise
natrag a ovako je najbolje za dokup igru.
Hari je pametan jer zna da seljandra bi prodala ispod 9000 pa je hteo da
zastiti sebe a i svoje kako bi strani fondovi kad vec kupuju da dokupe realno ili
kupe ali da dobro plate.
Nije jasno ko sada prodaje.
Hari kaze da ide prodaja ali sa jako dobru cenu .
Akcioneri ne ulaze u paket ali zato jeftino prodaju.
Onda ko sada kupuje ?
Komercijalna banka sigurno ne.
Ako Hari sakuplja paket i javno kaze da kad imaju 51% bice jaka prodaja
onda ko je taj koji uporno na ime harija hoce da sakupi mnozinski paket?

milton
10.08.2007., 11:59
Glupo je da se prica.
Kada dodge blize do 8000 niko ne kupuje.
Onda je jasno da paceri hoce jeftino da dokupe.
Kako se kaze kada nema prave cene onda cekamo dividendu,
nema dividende onda rast je neminovan.
Kad prebaci 8200-8300 ide odmah na 9000 a to ne valja jer nakon toga nema vise
natrag a ovako je najbolje za dokup igru.
Hari je pametan jer zna da seljandra bi prodala ispod 9000 pa je hteo da
zastiti sebe a i svoje kako bi strani fondovi kad vec kupuju da dokupe realno ili
kupe ali da dobro plate.
Nije jasno ko sada prodaje.
Hari kaze da ide prodaja ali sa jako dobru cenu .
Akcioneri ne ulaze u paket ali zato jeftino prodaju.
Onda ko sada kupuje ?
Komercijalna banka sigurno ne.
Ako Hari sakuplja paket i javno kaze da kad imaju 51% bice jaka prodaja
onda ko je taj koji uporno na ime harija hoce da sakupi mnozinski paket?

Mozda neki Englez.Jednoga su poceli ''sminkati'' pre par dana.

MANDRAC
10.08.2007., 12:21
O tome znam ali ne znam ko sada prodaje.

milton
10.08.2007., 13:50
O tome znam ali ne znam ko sada prodaje.

Mozda neko kome odgovara da srusi cenu,kako bi kasnije kupovao jeftinije i zaradio koji milion.

MANDRAC
13.08.2007., 13:33
Bravo danas je proslo samo 168.
Ako ima ko da proda bilo sta na buvljak ne izvoli pa ima 1000 potraznja na 7300.

Slovenac1
13.08.2007., 14:36
Bravo danas je proslo samo 168.
Ako ima ko da proda bilo sta na buvljak ne izvoli pa ima 1000 potraznja na 7300.

Pa nisu ni kupci glupi, ako ljudi žele da prodaju jeftino, samo neka izvole.

vikser
13.08.2007., 17:44
holliday jos nije zavrsen....slede iznenadzenja,naravno kad zavrse godisnji...

MANDRAC
14.08.2007., 09:51
Tik-tak , tik-tak........vremena dolaze.
Kako je dobro biti glup.
Samo jos malo pa nema vise.
Ko je uzeo uzeo je ,ide poplava.

Slovenac1
14.08.2007., 10:23
holliday jos nije zavrsen....slede iznenadzenja,naravno kad zavrse godisnji...

Pozitivna ili negativna?

MANDRAC
14.08.2007., 10:29
Pa ja sam vec nesto rekao.
Nakon objave bice kako se kaze rast za pocit.
Dotle kupujte na rasprodaji.

vikser
14.08.2007., 10:33
Pozitivna ili negativna?
Danas 09:51

.....bum videli:)

MANDRAC
14.08.2007., 10:41
Bum ,bum,tress ja ne razumem.
Ne razumem bas nista drugovi moji ali jedno je sigurno
spekulacije ,intrige ,simulantke i tako dalje i tako dalje .....
Moje misljenje koje sam izneo je da nakon objave 24 avgusta i pored
toga sto su svi bili u filmu vec vidzeno bice pravi kontast i akcija ce biti
realno 15000 .
Samo jedno pitanje usput?
Pa nije siroce KMB akcija da svi drugovi idu napolju a samo ona sedi u kutak
i ceka da je neko PROVEDE NAPOLJU.

Slovenac1
14.08.2007., 10:49

A kakva če zapravo biti objava 24.avgusta, o čemu?

lomu
14.08.2007., 11:19
MANDRAC, čini mi se da si ti malo preduboko zaglavio sa svojim EURIČIMA u KMB i plačeš šta sve drugo raste a samo KMB ne, pa sada zato ovaj očaj.

Ajde smiri živce, iznesi neke konkretnije informaciji, ako ne opusti se i popij jedno pivo, tako da ostali ne trebamo toliko rakije kad te čitamo !