PDA

View Full Version : Jugotutun Sv.Nikole

Cuore
04.04.2007., 15:20
Mozda vas cudi otvaranje ove teme, ali samo da napomenem da sam primjetio da su ovih dana istrgovani oko 1000 dionica, sto pretstavlja oko 5% ove firme, prema onog sto sam uspeo da pronadjem kao informaciju. Koliko znam, u 2004-oj prosli su neki blokovi, a kupac je bio nas omiljeni gazda Nakov. Dali je ovo jos jedan od dragulja Sterjovih?

mk_trejader
04.04.2007., 16:12
Mozda vas cudi otvaranje ove teme, ali samo da napomenem da sam primjetio da su ovih dana istrgovani oko 1000 dionica, sto pretstavlja oko 5% ove firme, prema onog sto sam uspeo da pronadjem kao informaciju. Koliko znam, u 2004-oj prosli su neki blokovi, a kupac je bio nas omiljeni gazda Nakov. Dali je ovo jos jedan od dragulja Sterjovih?

jeste dragulj g-na Nakova al ne rade duvan nego konzerviraju paradajz (kako sam ja cuo). imao sam prijatelja koi je bio direktor tamo al je pobegao nakon 3 meseca :) ... drugo nista neznam, nemam komentara ...

Andrej
04.04.2007., 16:48
Jugotutun Veles, Jugotutun Sv. Nikole, TK Prilep, Boro Papucar, Makedonija Tabak itn nekada davno su bili main player u tutunskoj industii. I ja sam trazio nekih informacija oko ovih preduzeca ali ih jos trazim :)

samba
04.04.2007., 16:58

Ne cudi me uopste,Steki verovatno dokupljuje a 5% i nije tako malo,sigurno se nesto sprema.

mk_trejader
04.04.2007., 23:12
Ne cudi me uopste,Steki verovatno dokupljuje a 5% i nije tako malo,sigurno se nesto sprema.
a sto ce Nakovu +/- 5% kad to kontrolira?? sto nije kupovao naprimer 5% MPOLa ili drugih kompanija?? valjda se sprema spekulacija - JUGOTUTUN OTKUPIO CEO DUVAN MAKEDONIJE :)

Cuore
04.04.2007., 23:56
Pa druze trejderu, koliko ja mogu da primetim ti si uvek nekako skeptik :confused: kad su u pitanju dragulji G-dina Nakova. Cini mi se da si isto reagovao kad se otvorila tema o Lotariji, ne? Pa pobogu, i da nije G-din Nakov u pitanju kad su prosli ovi 5%, sigurno volume trgovanja nije za zanemariti. Molim te ubuduce ako imas nesto konkretnije slobodno prosiri tvoju informaciju, a nemoj bacati sumnje za bilo kakvu spekulaciju. To sto ostali forumasi traze koju informaciju ne mora znacit nista vise od toga.

Btw, za ostale koji su zainteresovani za ovu dionicu evo nesto sto sam pronasao po net-u.

http://www.transfer-biro.hr/2048.aspx

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=341812

Pozdrav, ako netko zna vise o ovome, pisite i na PM, zelim znati isplati li se investirati.

market maker
05.04.2007., 00:00
jeste dragulj g-na Nakova al ne rade duvan nego konzerviraju paradajz (kako sam ja cuo). imao sam prijatelja koi je bio direktor tamo al je pobegao nakon 3 meseca :) ... drugo nista neznam, nemam komentara ...
Ta 2 bloka su bili 02.2004 godine , i sa tim Sterjo je postao vlasnik 49,98% od firme. A zasto da on ne kupuje sada da bi ucvrstio svoju vlast i u ovaj mali gradic u MKD.

Tacno je da pakuju sad paradajz,i to kako sam cuo, rade ili za Podravku, ili zajedno sa Podravkom rade za izvoz. ( To mogu Kolege iz Hrvatske proveriti).
U svakom slucaju, Steki zna gde da ulozi svoj novac, i da napravi svoju kraljevinu jos vecu.

mk_trejader
05.04.2007., 09:09
Pa druze trejderu, koliko ja mogu da primetim ti si uvek nekako skeptik :confused: kad su u pitanju dragulji G-dina Nakova. Cini mi se da si isto reagovao kad se otvorila tema o Lotariji, ne? Pa pobogu, i da nije G-din Nakov u pitanju kad su prosli ovi 5%, sigurno volume trgovanja nije za zanemariti. Molim te ubuduce ako imas nesto konkretnije slobodno prosiri tvoju informaciju, a nemoj bacati sumnje za bilo kakvu spekulaciju. To sto ostali forumasi traze koju informaciju ne mora znacit nista vise od toga.

Btw, za ostale koji su zainteresovani za ovu dionicu evo nesto sto sam pronasao po net-u.

http://www.transfer-biro.hr/2048.aspx

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=341812

Pozdrav, ako netko zna vise o ovome, pisite i na PM, zelim znati isplati li se investirati.

Pa druze Cuore, kako bez skepticizma .. ok, sve je super se je ok, Nakov zna sta radi ... i to se ponavlja cjelo vreme, ako je moje glediste skepiticno prema Nakova znaci ima pricine za to (a sto netreba da bude i za vas)
1. Jedan gazda - velika imperija - ... ne potcenujem investitorske darbe Nakova, al to neko mora raditi operativno, menadzeri su mu uzas, a i on polako gubi snagu
2. A sta drugo znamo sem toga sto JUGO ima ugovor za 2,5 mio euro?
3. a sta je sa LOTO .. dogurali do 6-7000 i nema kupce? onaj zadnji ce morati cjekat boljih vremena ili prodati jeftinije i da se vise nikad ne vrati na berzi, pa cu ja da slusam price kako je berza obicna kladionica ... zosto se takvo nesto nije desilo na TETE, KOMU, PPIV koji su takodje podignute iz "mrtvih"...

Ova je moe misljenje nikoga ne teram da ih prihvati (a bolje da ih ne prifatite, da ne budem posle ja onaj krivac za sve)

by the way jos jedna patka - juce na TV prosla reklama nedeljnika FOKUS (trac paper) - Gazda Sterjo prodaje FERSPED za 68 mio EUR .. ....

Cuore
05.04.2007., 09:49
Pa necu da prihvatim to sto si napisao od vise razloga:

- Kao prvo, to da je imperija velika, a management los je lako resljivo. A da G-din Nakov gubi snagu, isto se ne bih slozio.

- Kao drugo, ugovor o poslu vrijedan 2.5 mio. eur ako je po tebi nista, po meni znaci vise nego dovoljno, posebno zato sto sadasnja kapitalizacija firme je oko 1 mil. eur.

- A posto si napomenuo i situaciju oko LOTO-a, samo se sjeti da je bas LOTO prije mesec dana bio na razini 1500-1600. E sada tebe zabrinjava pad od 8000 na 6000? Samo oni koji znaju koliko vrijedi zaista, spavaju mirno ovih dana, za razliku od tebe. Ali ne boj se, pad cijena LOTO-a ti je odlicna prilika da kupis ili dokupis, ako to zelis.

A to da je berza kladionica je subjektivno misljenje laika, koji su dosli s ulice i slusaju kafanske price, bez pritom da urade koju analizu firme u kojoj ulazu.

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

mk_trejader
05.04.2007., 10:01
Pa necu da prihvatim to sto si napisao od vise razloga:

- Kao prvo, to da je imperija velika, a management los je lako resljivo. A da G-din Nakov gubi snagu, isto se ne bih slozio.

- Kao drugo, ugovor o poslu vrijedan 2.5 mio. eur ako je po tebi nista, po meni znaci vise nego dovoljno, posebno zato sto sadasnja kapitalizacija firme je oko 1 mil. eur.

- A posto si napomenuo i situaciju oko LOTO-a, samo se sjeti da je bas LOTO prije mesec dana bio na razini 1500-1600. E sada tebe zabrinjava pad od 8000 na 6000? Samo oni koji znaju koliko vrijedi zaista, spavaju mirno ovih dana, za razliku od tebe. Ali ne boj se, pad cijena LOTO-a ti je odlicna prilika da kupis ili dokupis, ako to zelis.

A to da je berza kladionica je subjektivno misljenje laika, koji su dosli s ulice i slusaju kafanske price, bez pritom da urade koju analizu firme u kojoj ulazu.

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

ok, idemo dalje :thumbsup:

samba
05.04.2007., 10:47
a sto ce Nakovu +/- 5% kad to kontrolira?? sto nije kupovao naprimer 5% MPOLa ili drugih kompanija?? valjda se sprema spekulacija - JUGOTUTUN OTKUPIO CEO DUVAN MAKEDONIJE :)

Na kraju nije ni bitno ko kupuje,potpuno se slazem sa Cuorevu konstataciju,ako ima neko da nam kaze nesto konkretno i dali vredi investirati ok,ako ne uzalud trosimo vreme na nebitne stvari.

Euro
05.04.2007., 13:46
Jel ovo isti Jugotutun, koji posjedjuje iznad 10% u Evropi Skopje?

Cuore
10.04.2007., 10:34
Jeste isti taj. A i danas interesantno, opet protrgovane vece kolicine... :thumbsup:

putnik
11.04.2007., 21:49
Da li neko zna da li nasi dragi Domati Sv. Nikole imaju i primarnu poljoprivrednu proizvodnju ili samo preradu?

Euro
11.04.2007., 23:21
Da li neko zna da li nasi dragi Domati Sv. Nikole imaju i primarnu poljoprivrednu proizvodnju ili samo preradu?

Ne razumem te, sta ti je ovo "Domati"? :confused:

mk_trejader
11.04.2007., 23:22
Ne razumem te, sta ti je ovo "Domati"? :confused:
domati=patlidzan=paradajz :)

putnik
11.04.2007., 23:27
ucim makedonski, a cujem da su im domati najzastupljeniji u strukturi prihoda koji uopce nisu mali, kako bi pogled na market cap mogao sugerirati ;)

Cuore
11.04.2007., 23:51
Putnice druze, valjda se neces i ti zajebavati kako nam to radi Trejader. Objasni lijepo ljudima da je u toku "rebranding" Jugotutun-a u talijanski DOMATTI, sto ce vise nego sigurno utjecati na to da ova firma dobije svoj pravi market cap. Jos koji dan, pa nadam se da ce vecina radnika ocistiti svoj udio na ovim cijenama.

Za ovih 15-ak dana istrgovano je vise od 10% ove firme, a nadam se da cemo pocetkom svibnja vidjeti promjene u strukturi dionicara koji imaju vise od 5%. :thumbsup:

mk_trejader
11.04.2007., 23:59
Putnice druze, valjda se neces i ti zajebavati kako nam to radi Trejader.........

Cuore, jel se ti ne bois makedonceta, i ti si valjda na njegovom "spisku" :) .... a jel ne mislis da su prebacili imovinu na novu firmu Domateli Ltd?? toga se ja bojim jer znam da to se moze uraditi za 15-tak minuta (iz prakse - pazi firmu Sniteks AD Sveti Nikole firma ima(la) veliku imovinu, al danas ni centralna banka makedonije nemoze naci na koju su LTD to prebacili)... ukoliko imas podatke, bilo bi super ....

putnik
12.04.2007., 00:01
Hahahaha, Coure vidim citamo iste novine, imamo slicne izvore, a ako govorimo forumaskim jezikom o firmi mozemo reci da se radi i o jumbovskoj kapitalizaciji a bogami i o jumbovskim targetima ;)

Proslo ti je zadnjih dana 3293 dionice iz po svoj pretpostavci radnickih ruku, ili oko 16,5 % firme.
p.s. Coure, samo nemoj reci da slusas drugi program Makedonskog radia - radija Prilep ;)
U petak u 3 sata imas zanimljivu emisiju.

putnik
12.04.2007., 00:02
MK trejder, ne beri gajle, ja sam provjeravao i sve je ista firma.

Cuore
12.04.2007., 00:11
Cuore, jel se ti ne bois makedonceta, i ti si valjda na njegovom "spisku" :) .... a jel ne mislis da su prebacili imovinu na novu firmu Domateli Ltd?? toga se ja bojim jer znam da to se moze uraditi za 15-tak minuta (iz prakse - pazi firmu Sniteks AD Sveti Nikole firma ima(la) veliku imovinu, al danas ni centralna banka makedonije nemoze naci na koju su LTD to prebacili)... ukoliko imas podatke, bilo bi super ....

Mislim da u tom slucaju G-din Nakov ne bi si dozvolio da se javno istakne proces rebrendiranja firme. Naprotiv ova vest je objavljena po nekim od novinskih agencija i informaciju mozes iskopati negde po net-u. Za pocetak upotrebi "google"...:cool:

mk_trejader
12.04.2007., 00:12
Mislim da u tom slucaju G-din Nakov ne bi si dozvolio da se javno istakne proces rebrendiranja firme. Naprotiv ova vest je objavljena po nekim od novinskih agencija i informaciju mozes iskopati negde po net-u. Za pocetak upotrebi "google"...:cool:

jel znas mozda ko je tamo generalni?

Pako
12.04.2007., 10:16
Dobro ljudi imate li vi fin. izvjestaj ili neke podatke za ovu firmu?

market maker
14.04.2007., 00:33
Dobro rezoniras Cuore......:biggrin:

Cuore
14.04.2007., 22:42
"Trejderu" naucio sam generalnog. Ali imaj u vidu da novi brend donosi novine... :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

putnik
16.04.2007., 00:12
Dobro ljudi imate li vi fin. izvjestaj ili neke podatke za ovu firmu?

i ja bih rado vidio izvjesca, mada i google cuda stvara.
Prihod u proslosti 4 milijuna eura, izvoz oko 85%, kapaciteta kolko zelis, u toku pregovori sa podravkom za posao oko 2,5 milijuna eura, pregovori sa trgovackim kucama u ex yu.
prema slobodnoj procjeni trenutno na nekih pola booka.
trzisna kapitalizacija 1 milijun eura i radnici rekli da im vredi tolko i prodali oko 20% firme.
Izmedju ostaloga imaju i udio od 10,69% Evrope, konditorskog market leadera u makedoniji :cool:

svaka slicnost sa zpko na cijeni od 800 denara je slucajna :biggrin:

Euro
16.04.2007., 00:37
Hvala onima koji su razradili ovu temu, pa su nama slabije upucenima otvorili oci. Putnice, koja je tvoja procjena oko ove dionice? Nadam se da cu uspjeti da kupim dovoljno prije nego stigne do stvarne cijene?

vikser
16.04.2007., 20:12
.....pa druze EURO vise ne kupujes JUSN vec DOMATTI.......a kolicine mislim vise da ih nema osim ako neki radnik bio na bolovanju i zaboravio da proda....:biggrin:

Euro
17.04.2007., 13:48
Vikseru, ipak se radnik odobrovoljio i pustio me da uzmem i ja malo od ovog kolaca. Platio sam malo skuplje nego ti, ali ne zalim zato sto ocekujem veoma brzo da firma dostigne realnu vrijednost. :thumbsup: :biggrin: :thumbsup:

STONE
17.04.2007., 14:38
Vikseru, ipak se radnik odobrovoljio i pustio me da uzmem i ja malo od ovog kolaca. Platio sam malo skuplje nego ti, ali ne zalim zato sto ocekujem veoma brzo da firma dostigne realnu vrijednost. :thumbsup: :biggrin: :thumbsup:
EURO, po tebi koja je realna? I ja sam uspio nesto sitno da uzmem.

mveza
17.04.2007., 15:18
Ajde ljudi ne budite stidljivi pa dajte neke konkretne brojke da i ja uskočim...

Euro
17.04.2007., 15:39
EURO, po tebi koja je realna? I ja sam uspio nesto sitno da uzmem.

Danas sam utvrdio da je rebrendiranje zavrseno. Firma i oficijalno se zove DOMATTI. Realno je mozda i vise ali po meni bi trebala biti bar 1.5x nominale t.j. negde iznad 9000mkd. :thumbsup:

england1
18.04.2007., 00:37
Ovo mi je verovatno najbrza 100%-ka.
Pitanje glasi dali ce to biti i najbrza 200%-ka

Cuore
18.04.2007., 02:46
Pa osim ako se ne desi nesto, kao elementarna nepogoda :) vrlo lako cemo iznad 10000 u makedonskim denarima... :thumbsup:

Euro
18.04.2007., 23:52
Opet prosjek raste... Vec od iduce nedelje nadam se da cemo videti tih 10000 denara po dionici. A posto je rebrendiranje zavrseno, molio bih Cuore-a da promeni topic u Domatti :) BTW, posto je neko spomenuo tv emisiju "Cumu" samo da iskazem svoje zadovoljstvo na konstataciju ili savjet direktora Toplifikacije, G-dina Hadzimisheva da u buduce treba investirati u kompanijama koje se bave proizvodnjom hrane. Jel on to asocirao mozda na tvrtke kao nas Domatti? :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Cuore
19.04.2007., 11:31
Druze Euro ja se ispricavam. Mozda ja nisam promenio topic, al zato je Makedonska Burza veoma azurna. Na BESTNET-u vise ne mozes naci Jugotutun Sv.Nikole, vec samo DOMATTI Sv.Nikole. :thumbsup:

samba
20.04.2007., 10:07
Druze Euro ja se ispricavam. Mozda ja nisam promenio topic, al zato je Makedonska Burza veoma azurna. Na BESTNET-u vise ne mozes naci Jugotutun Sv.Nikole, vec samo DOMATTI Sv.Nikole. :thumbsup:

Bravo za DOMMATI,bas mi zvuci onako moderno...Italijanski.:thumbsup:

nbalto
21.04.2007., 09:16
Zdravo svima,
Otrila vas kasno, gde ste re do sad bili???? Prakticno, trgujem vec 4 meseca na MSE, al od konkretnih finansiskih informacija vise nista nisam koristila, naravno informacije doijam putem interneta, al napravila sam portfolio: OHIS, EMO, ICNF i sad DOMATTI (tacnije kupila ih kasno na 5.000 mkd). Drago mi je sto postojite ima sto od vas da se nauci. Moje su prognoze za OHIS-8.000 MKD; EMO; 5.600; ICN-1.500 i Domatti 10.000.
Pozdrav i nadam se da sam dobrodosla na forum, cak sta vise sto sam Makedonka.
:)

nbalto
22.04.2007., 21:40
........Podravka zasad proizvodi đuveč i gulaš u Makedoniji u suradnji s kompanijama Jugotutun i MIK, a proizvodi su uglavnom namijenjeni stranim tržištima. Predsjednik Podravkine Uprave, Darko Marinac, je rekao da Podravka već ima iskustva u seljenju dijela svoje proizvodnje u Poljsku i Češku, a sljedeća destinacija je Makedonija..........

www.bankamagazine.hr

Cecillon
22.04.2007., 21:50
Zdravo svima,
Otrila vas kasno, gde ste re do sad bili???? Prakticno, trgujem vec 4 meseca na MSE, al od konkretnih finansiskih informacija vise nista nisam koristila, naravno informacije doijam putem interneta, al napravila sam portfolio: OHIS, EMO, ICNF i sad DOMATTI (tacnije kupila ih kasno na 5.000 mkd). Drago mi je sto postojite ima sto od vas da se nauci. Moje su prognoze za OHIS-8.000 MKD; EMO; 5.600; ICN-1.500 i Domatti 10.000.
Pozdrav i nadam se da sam dobrodosla na forum, cak sta vise sto sam Makedonka.
:)

Pozdrav Makedonka, dobrodosla i nek ti je sa srecom.

market maker
23.04.2007., 00:39
Pozdrav Makedonka, dobrodosla i nek ti je sa srecom.
Dobrodosla NBALTO, ionako nemamo puno zenskog sveta ovde, pa da nam malo ulepsas drustvo :p:

samba
23.04.2007., 13:39
........Podravka zasad proizvodi đuveč i gulaš u Makedoniji u suradnji s kompanijama Jugotutun i MIK, a proizvodi su uglavnom namijenjeni stranim tržištima. Predsjednik Podravkine Uprave, Darko Marinac, je rekao da Podravka već ima iskustva u seljenju dijela svoje proizvodnje u Poljsku i Češku, a sljedeća destinacija je Makedonija..........

www.bankamagazine.hr

Hmmmm....Nbalto drugarice,vidim da tvoje informacije nisu bas sve sa interneta,ima tu jos dosta toga sto nigde ne pise...ipak bravo sto si iznela korisne informacije.:thumbsup:

nbalto
23.04.2007., 16:52
10,05 % promene up, a samo 111 parceta......sad zalim sto nisam uzela vise na 5.000, :)

samba
23.04.2007., 17:13
10,05 % promene up, a samo 111 parceta......sad zalim sto nisam uzela vise na 5.000, :)

Nemoj zaliti.....jos uvijek nije kasno,a to sto si uspjela da uzmes na 5000, treba da te raduje,jer mnogi nazalost nisu uspjeli.

Euro
24.04.2007., 22:28
Nikad nije kasno, potencijali JUSN-a tek ce da se vide. 10ka ce brzo, a nadam se ovim tempom lako cemo do 15-ke.

putnik
25.04.2007., 00:25
Nikad nije kasno, potencijali JUSN-a tek ce da se vide. 10ka ce brzo, a nadam se ovim tempom lako cemo do 15-ke.

Pa ja zbilja ne razbiram o kakvih 9-12-15 tisuca denara vi pricate....
Vi u makedoniji ko da ste matematicke operacije od Jeremije ili ne daj Bože Grunfa učili :p: . Kolko se je sjecam rjeci broja 1. na samrti, rekao je da samo treba slijediti Vlahe ili Vlase i nista vise. Decki i cure iz okolice Stipa tesko ce dopustiti neminovnu prodaju Evrope ispod 50 milijuna Eura :eek: pa vi racunajte, ali imajte na umu vrlo rastuci i obecavajuci core business :biggrin:
Zbilja se sjecam, iako ima tome vec godinu dana, kada je jedan od vecih i uspjesnijih hr investitora nakon poprilicno razocaravajucih nerevidiranih rezultata ZPKO za 2005 godinu rasprodavao po cijenama od oko 1200-1300 ipak zadovoljan sa nekih 50% ili 80% prinosa, i njegove reakcije na komentar drugoga kolege, pa kaj se sekiras covjece, bolje da si nadokupio.....ionako ce za godinu dve cijena biti 10.000 :eek:

Obadvije dionice sa cvrstim udelima u drugim firmama, samo razlika između jusn-a i zpko-a je da vjerujem da ce sterjo postaviti ozbiljan menadzment, a tome sam se nadao da ce se desiti i u bitoli pred godinu dana, no upitno je ima li takvoga tamo :rolleyes:

damar
27.04.2007., 23:46
Sta se to ovde sa ovom dionicom dogagja, danas pala u zadnjem trgovanju sa 8000 na 6700, gde je ona cifra od 10 pa i vise tisuca, tko je pogrijesio ili se samo povlaci pre poletanja, ovo danas me iznenadilo jer sam i ja ocekivao (prema nekim analizama) da ce da ide i vise od 12000, ima li neko nekakvih informacija PLS

Minister
28.04.2007., 07:18
Sta se to ovde sa ovom dionicom dogagja, danas pala u zadnjem trgovanju sa 8000 na 6700, gde je ona cifra od 10 pa i vise tisuca, tko je pogrijesio ili se samo povlaci pre poletanja, ovo danas me iznenadilo jer sam i ja ocekivao (prema nekim analizama) da ce da ide i vise od 12000, ima li neko nekakvih informacija PLS

Nemoj brinuti tako je to na berzi,
I ZPKO je pre koji tjedan sa preko 6.000 palo na 5000, pa nakon toga opet preko 8.000. A ove dve su mi jako slicni

damar
29.04.2007., 21:39
Alo, Samba, Putnice gde ste da sada nesto prokomentarisete sto se ove dionice tice, sutra je novi dan kako je cijena opet na 6700 kupujemo, prodajemo ili idemo dalje, ja se jos uvijek nadam da ce ubrzo prva desetka pa kad je cijena sa pet znacajki onda se lakse dise, kaj ne?

Cuore
29.04.2007., 22:17
Prodavao neko ko je brucos na burzi. A ne zna da apsolventi cekaju 10-ku a neki i vise. :thumbsup:

skills
29.04.2007., 23:34
Cuore, samo nek idu down, mozemo se nakupovat jos ponesto, a pravu vrednost , bice to prica za vela deca.

skills
29.04.2007., 23:50
I jos ovo.....pa nek razmislite do sutra......JUSN-ovo kreditno zaduzenje od 50 mil.MKD, a zalozili....share capital u Evropi.....cik pogodi????....ovo je prijatana aroma....idem jos unutar.

Minister
01.05.2007., 19:47
Prodavao neko ko je brucos na burzi. A ne zna da apsolventi cekaju 10-ku a neki i vise. :thumbsup:

Jel mozemo ocekivati da se josh koji brucosh pojavi sutra?! Vidim ima i par onih koji su zadovolni i osmicama i devetkama. Ja bi ipak pozdravio sve apsolvente. :thumbsup:

Cuore
01.05.2007., 23:02
Zadovoljnih je bilo i na 3000. Svako ima svoji target, a moj sam napisao davno. Jedino me je strah da cu morati da ga promijenim prema 15k, sudeci po najnovijim desavanjima u firmi. :thumbsup:

damar
02.05.2007., 22:31
jede li tko paradajz ovih dana? ako je ovo samo zatisje (pred najavljeni uragan) onda kako li ce tek biti, ima li nekih novih infoa?

Kinselas
02.05.2007., 23:16
Slabo pradajz jos je zelen, ali bice puno ovo lijeto. A uragan u lijeto malo teze.
Sunce przi a paradajz crveni bice ketchup-a.

mk_trejader
03.05.2007., 00:38
jede li tko paradajz ovih dana? ako je ovo samo zatisje (pred najavljeni uragan) onda kako li ce tek biti, ima li nekih novih infoa?

novi info 28.05 ....

damar
03.05.2007., 11:41
evo vam prilike za dopunjavanje, kupujte narode ima onih koji nemaju dovoljno ni vremena, ni para ni zivaca za cekanje, idemo...

samba
03.05.2007., 12:22
Malo nestalo sunca i odma neki poceli da vracaju zimsku garderobu.....spremajte opet ljetnu,jer ubrzo dolaze novi suncani dani.:cool:

market maker
03.05.2007., 23:28
Jeli smo paradajz dok su bili Uskrsni postovi, sad cemo malo gulasa, dok zeleni paradajz ne pocrveni za koji tjedan. A brucosi ne znaju sta znaci zdrava hrana (sta zna dete sta je paradajz):biggrin:

Euro
03.05.2007., 23:37
A ja bas pomislio da uzmem malo gulasa za sutra :) Dobro ide uz neku pastu... I na kraju popijes malo Dabce-ta ili tu Gazozu (neznam kako zovete to pice....):thumbsup:

Cuore
04.05.2007., 15:28
Evo malu poslasticu za onih koji su bili strplijvi do sada.

http://www.vest.com.mk/default.asp?id=134853&idg=7&idb=2061&rubrika=Makedonija

Posle ovoga mozemo na zasluzeni odmor :thumbsup: :cool:

Minister
04.05.2007., 16:12
Hvala puno, mislim da ce se isplatiti pricekati jos malo.

Euro
07.05.2007., 00:53
Ocito, da je G-din Nakov odlucio seriozno da razradi ovaj novi rudnik :)

1. Uzeli su kredit od skoro 1 mil. EUR kod Invest Banke Skoplje (zalozili svoje dionice u Evropi), novac naravno u razvoj;

2. Fersped prodaje dionice u KMB-u, sto govori da se dio novca opet moze usmeriti u razvoj i promociju Domatti-ja;

3. Ocito je da pocinje PR promocija, (link koji nam je postirao drug Cuore govori vise o tome) koja ce imati pozitivan efekt na razvoj kompanije;

4. Sve vise se govori o promeni managementa, Gazda zeli tim koji ce probiti kompaniju na poziciji gde bi radila rentabilno i profitabilno, a usput ce postati prepoznatlijv brend, nesto sl. kao sto je uradio i sa Skovin-om.

Tako da price da ce dionica ovih dana biti "green" or "red" nisu tako relevantne, ukoliko pogledamo malo dalje na razvoj i perspektive koje se otvarau ispred Domatti-ja. Moja pretpostavka je da kako su stvari krenule treba itekako sacekati i ostati in, a da ce nagrada doci u vidu 3x sadasnje cijene. Naravno ko ima novca moze i dokupit, vise no sigurno bice isplatlijivo. :luxhello:

Cuore
07.05.2007., 02:21
Nema kod Sterje sta se nije isplatilo :thumbsup:

Minister
07.05.2007., 17:47
Nema kod Sterje sta se nije isplatilo :thumbsup:

JUSN se vishe ne trguje u fiksing? Jel to neshto novo od danas?! Molim ko ima vishe detalje nek komentira.

skills
07.05.2007., 17:53
JUSN se vishe ne trguje u fiksing? Jel to neshto novo od danas?! Molim ko ima vishe detalje nek komentira.

Domatti Sv.Nikole su usli u listu "ontinuirano trgovanje" u sulasnost novim pravilama za trgovanje na MSE......

damar
08.05.2007., 12:39
i sada..... stalo trgovanje na 6500 za sutra nema ni 10% (vjerojatno) a nema ni prodavaca, da nije tog ogranicenja bilo vec bi bili preko 8000....eh....

vikser
08.05.2007., 21:06
novi zakoni j****a .....kada budes gazda i ti ces kalkulirati i donositi zakone onakve kaki ti se svidjaju da bi ti nista ne promaklo kroz ruku:biggrin: ma ako ne za neki dan ......za neki mesec DOMATTI ce stici na pravu cenu.......100% up:thumbsup:

Minister
11.05.2007., 17:57
i sada..... stalo trgovanje na 6500 za sutra nema ni 10% (vjerojatno) a nema ni prodavaca, da nije tog ogranicenja bilo vec bi bili preko 8000....eh....

Koji su komentari oko ovo dionice sa ove perspektive. Cena je sad oko nominale, kad pocne ponovo kupnja (ducani otvaraju nadajmo se negde u sredu) mislite li da se moze kupiti neki komad oko 3.500 ili Domatti ne mozze nikad biti tako jevtin kao Jugotutun???

skills
11.05.2007., 18:07
Koji su komentari oko ovo dionice sa ove perspektive. Cena je sad oko nominale, kad pocne ponovo kupnja (ducani otvaraju nadajmo se negde u sredu) mislite li da se moze kupiti neki komad oko 3.500 ili Domatti ne mozze nikad biti tako jevtin kao Jugotutun???

Obzirom na to da Domatti ima ozbiljni menagement, da se radi o izuzetno kvalitetni tehnicko-tehnolosko zaokruzeni proces proizvodnje, nove investicije, sklopljenih ugovora za plasman, mislim da nema takih >NAIVNJAKA< koji bi ljepi ukusni >paradajz< prodali za za 3.500, zaboravi na to, mislim da ti je zelja prejaka :)

vikser
11.05.2007., 22:04
Ministre zelja ti je vrlo dobra ali mnogo utopiska.......ha 3500.....vrlo dobro .....da bi ovaj post procitao po neki mesec onda bih te pitao je si propustio jednu nulu:)

Minister
14.05.2007., 21:51
Ministre zelja ti je vrlo dobra ali mnogo utopiska.......ha 3500.....vrlo dobro .....da bi ovaj post procitao po neki mesec onda bih te pitao je si propustio jednu nulu:)

Shta se ovde mozze ocekivati ako se limit otvori. Gde se kriju kupci. Zar nisu svatili da valjda niko ne prodaje ispod nominale. Jel mozze neko proveriti kod brokera (ja sam se na moje malo naljutio) koji je najvishi kupovni nalog.

vikser
14.05.2007., 22:07
Shta se ovde mozze ocekivati ako se limit otvori. Gde se kriju kupci. Zar nisu svatili da valjda niko ne prodaje ispod nominale. Jel mozze neko proveriti kod brokera (ja sam se na moje malo naljutio) koji je najvishi kupovni nalog.
kriza brate kriza........ali novcana..........i to kod akcionara.:p: .....znas najtragicnije je sto sam shavtio da u mom slucaju paradajz ide obrnuto od realne proporcije......kad sam imao para cena im je bila up......a kada nemam para cena je i te kako prihvatljiva........ne kazem da nisam dovoljno skladirao paradajza (imam ga i za sledecu zimnicu) ali bilo bi dobro da dokupim i od ovaj novi ali.:( .............daj posudi malo neku kintu nisi dzaba ministar:) ....vrati cu ti prije sezone + za to dobijas dobru svinjetinu ...........od komsije Domattija cini mi se da se zove MIK ili MIG.......i vidis za malo datog novca prespavas cjelu iducu godinu........:p:

Minister
15.05.2007., 07:41
kriza brate kriza........ali novcana..........i to kod akcionara.:p: .....znas najtragicnije je sto sam shavtio da u mom slucaju paradajz ide obrnuto od realne proporcije......kad sam imao para cena im je bila up......a kada nemam para cena je i te kako prihvatljiva........ne kazem da nisam dovoljno skladirao paradajza (imam ga i za sledecu zimnicu) ali bilo bi dobro da dokupim i od ovaj novi ali.:( .............daj posudi malo neku kintu nisi dzaba ministar:) ....vrati cu ti prije sezone + za to dobijas dobru svinjetinu ...........od komsije Domattija cini mi se da se zove MIK ili MIG.......i vidis za malo datog novca prespavas cjelu iducu godinu........:p:

Dzaba biti danas minister, mala plata. Da nije ova nasha berza... Bitno je da me raduje da ste optimisti. Ali ajde vidimo sutra, 09:00 AM dali ce biti "closing down sales"; "everything up to 75% down" ili "new arrivals".

samba
16.05.2007., 11:22
Pocelo se zeleniti...odmorite svoje oci od dugog gledanja u plavo nebo:)

damar
29.05.2007., 12:07
Samba, posto paradajz ovih dana, od zelenila koje si najavio izgleda nemoze da sazre, what a f..k is going on? Dali se Steki odmara ili je pobrao dovoljno? Ima li tko neki update za JUSN?

samba
29.05.2007., 12:30
Samba, posto paradajz ovih dana, od zelenila koje si najavio izgleda nemoze da sazre, what a f..k is going on? Dali se Steki odmara ili je pobrao dovoljno? Ima li tko neki update za JUSN?

Ja bih rekao da se ne odmara samo Steki vec se odmara i cela berza.Ako vlada brzo ne konsoliduje krizu koja je sama i pripremila(i ona sranja oko navodne krize)onda cemo moj druze jos dugo,dugo svi da se odmaramo.:mad:

mk_invest
29.05.2007., 12:37
Ja bih rekao da se ne odmara samo Steki vec se odmara i cela berza.Ako vlada brzo ne konsoliduje krizu koja je sama i pripremila(i ona sranja oko navodne krize)onda cemo moj druze jos dugo,dugo svi da se odmaramo.:mad:

Ko sada odmara kad je sve crveno. Sada se kupuje.
Uzivaj i odmaraj se kada je sve zeleno.

samba
29.05.2007., 12:40
Ko sada odmara kad je sve crveno. Sada se kupuje.
Uzivaj i odmaraj se kada je sve zeleno.

Pa vidi sada,moze isto da odmaraju i oni koji nemaju para da dokupe.

Euro
29.05.2007., 12:56
Pa pobogu ljudi... Moraju ljudi malo odmarati, pa ljetni odmori tek pocinju...
Sta ce nasi ugostitelji raditi, ako svi rade tokom ljeta?

mk_invest
29.05.2007., 12:57
Pa vidi sada,moze isto da odmaraju i oni koji nemaju para da dokupe.

Pa prodaj DOMATTI i idi kupi nesto korisno i unosno. :)

Minister
29.05.2007., 13:02
Juce je bio 28.05.2007, mislim da je bio sobranie. Jer ima neki info?

samba
29.05.2007., 13:09
Pa prodaj DOMATTI i idi kupi nesto korisno i unosno. :)

Ne pricam o meni druze,ali ajde nema veze......:rolleyes:

mk_invest
29.05.2007., 13:23
E uredu je samba. To je bilo samo zaje...cija.
lp.

vikser
29.05.2007., 13:36
pa i medvjedi odmaraju u odredjenom periodu godine ,nas period je ovaj...:biggrin: :thumbsup: prije neko vreme jedan kolega forumas rekao je parafraziram sta ces uraditi do sada uradio si.....i idi odmaraj se.na ovo bi dodao mozda samo lagano radi i samo prati situaciju.....spremajte se od septembra kad ce doci nase a i vase prolece....:eek:

Cuore
01.06.2007., 22:13
Tek ce da vidite kako leti nas Domatti prema gore. Kako insideri kazu, tamo je instalirana nova oprema (govori se da su nabavili najmoderniju masinu za proizvodnju tomatto juice-a i tomatto pire-a.) A kad su investicije u toku, onda znamo sta slijedi...:thumbsup:

atami
01.06.2007., 23:03
kao sto se prica oprema nije neko tehnolosko cudo nego su je uzeli iz kolinske.
koriscena i za neke faze proizvodnje

bosko007
03.06.2007., 16:53
Tek ce da vidite kako leti nas Domatti prema gore. Kako insideri kazu, tamo je instalirana nova oprema (govori se da su nabavili najmoderniju masinu za proizvodnju tomatto juice-a i tomatto pire-a.) A kad su investicije u toku, onda znamo sta slijedi...:thumbsup:

Linija ima. Dali e sosema nova ili e od kolinska neznam. No znam deka tamu e stariot direktor i rabotite uste ne se sosema jasni. Lugeto na Nakov dodeka ne go smenat stariot direktor koj im ja sredi rabotata da gi otkupat akciite za malku pari, akciite nema da letaat. Se kasni so isplata na plati. Vrabotenite ne se zadovolni i mnogu sposobni kadri go imaat napusteno Domatti. Od site pogoni sega raboti samo fabrikata za konzerviranje drugo nisto ne raboti. Ocekuvam deka sega za sega akciite ke stagniraat duri i blago da pagaat, no ako se sredat rabotite vo samiot Jugotutun i se trgne stariot direktor koj nema vizija ,rabotite ke trgnat nagore no ne so brzina na svetlinata.

damar
08.06.2007., 18:13
Jede li netko paradajz ovih dana? Sta se to dogadja, dali je crvenilo sa tikera preslo na paradajz ili je crvenilo paradajza otislo na tiker? Mislim da je i predugo ostalo vrijeme primirja, ajde da malo proguramo ovu dionicu, u bilo kom smjeru da se bar nesto dogadja.

Minister
08.06.2007., 18:47
Jede li netko paradajz ovih dana? Sta se to dogadja, dali je crvenilo sa tikera preslo na paradajz ili je crvenilo paradajza otislo na tiker? Mislim da je i predugo ostalo vrijeme primirja, ajde da malo proguramo ovu dionicu, u bilo kom smjeru da se bar nesto dogadja.

Ja bi da je progurash do 3.500 pa da kupim koje kilo:)

Cuore
11.06.2007., 09:11
Non sens.... Pa valjda nove investicije trebaju progurati cijenu gore, a ne dolje, uostalom s obzirom na to da je korekcija, cijena moze pasti na 3500, ali naravno da ce to biti daleko od realne cijene.... Uostalom nominala je 100eurica....

damar
11.06.2007., 11:09
Sto ja volim dionice ispod nominale pa jos kad je prehrambena, njam....

Euro
19.06.2007., 00:32
I tata bi sine na 3300mkd, al mi ne ide..... ;)

damar
19.06.2007., 22:56
e pa tatice sincic je cekao na 4600, pa nije pros'o mnogo su bre uobrazeni ove paradajz arbajteri pa nitko ne prodaje... Ali nitko ne nudi ni vise... Pat pozicija ili rat nerava?

Euro
21.06.2007., 15:46
Pa valjda će sada Todorić i Domatti pronaći svoj zajednički interes....:thumbsup:

Minister
21.06.2007., 17:23
Pa valjda će sada Todorić i Domatti pronaći svoj zajednički interes....:thumbsup:

??? More details, please

Minister
27.06.2007., 22:55
Jel 4.999 tako visoka cena pa niko ni da trzne?! A kako sam se nervirao kad su mi pobegli par komada na 5650(u stara dobra vremena). A niko i ne prodaje. E ovo je stvarno kako neko rece u neki post prava PAT POZICIJA. Aj da pocnemo nagadzati kad cce sledeca transakcija...A druze Samba, ili gentleman-e Terminator-e?

Terminator_Sk
27.06.2007., 23:09
Uvazena ekselencijo ministre, ja bi ti rado pomogao u nagadjanju ali na zalost nemam paradajz u portfoliju. No, zato mi ga je pun frizider :)

samba
28.06.2007., 10:21
Jel 4.999 tako visoka cena pa niko ni da trzne?! A kako sam se nervirao kad su mi pobegli par komada na 5650(u stara dobra vremena). A niko i ne prodaje. E ovo je stvarno kako neko rece u neki post prava PAT POZICIJA. Aj da pocnemo nagadzati kad cce sledeca transakcija...A druze Samba, ili gentleman-e Terminator-e?

Kod Domatti-ja je jedino sigurno da nece ici dole,pokusali su i to da urade ali nisu uspeli,vlasnici ove dionice junacki su izdrzali napad,znajuci da ova dionica vredi mnogo vise od 5000.Kako stoje stvari nije iskljuceno da sledeca transakcija bude malo veca i sa dosta visom cenom.Znaci ne postavlja se pitanje dali ce ici gore,vec kada ce se to dogoditi,nadam se uskoro.:)

Minister
28.06.2007., 18:01
Kod Domatti-ja je jedino sigurno da nece ici dole,pokusali su i to da urade ali nisu uspeli,vlasnici ove dionice junacki su izdrzali napad,znajuci da ova dionica vredi mnogo vise od 5000.Kako stoje stvari nije iskljuceno da sledeca transakcija bude malo veca i sa dosta visom cenom.Znaci ne postavlja se pitanje dali ce ici gore,vec kada ce se to dogoditi,nadam se uskoro.:)

Ok. Hvala ti Samba, nekako i ja verujem da ce biti kako si naveo. A Mr. Terminatore uzmi koje kilo na 4.999 onako cisto sportski :thumbsup:
Pa krajnje je vreme da se desi i ovde koja transakcija.

Terminator_Sk
28.06.2007., 20:13
Ok. Hvala ti Samba, nekako i ja verujem da ce biti kako si naveo. A Mr. Terminatore uzmi koje kilo na 4.999 onako cisto sportski :thumbsup:
Pa krajnje je vreme da se desi i ovde koja transakcija.
Uzecu i nekoliko kila, samo cekam da piljari daju jos popusta.;)

Cuore
02.07.2007., 14:22
5000mkd/dionicu izgleda kao dobra cijena ako imas slobodnog cash-a.... A cekanje ce se isplatiti vise no sigurno....:thumbsup:

Minister
02.07.2007., 14:33
5000mkd/dionicu izgleda kao dobra cijena ako imas slobodnog cash-a.... A cekanje ce se isplatiti vise no sigurno....:thumbsup:

Nekad se mislilo da je i 7.000 mkd dobra cena, ali nekako se ova dionica zaglavila. Vidim neki mali pomak na kupovnu stranu za oko 200mkd up ali treba puno vishe kao bi se ovo pridvizilo prema gore. Zivi bili pa videli

putnik
05.07.2007., 00:02
Ova dionica je vrlo dobar pokazatelj plicine i apsurdnosti mk marketa, al eto...

Inace Euro, Agrokor ti dolazi sljedeci tjedan sa Čobankovićem kod Ace, al nemam pojma dal idu i kod Nikole, svetoga

samba
06.07.2007., 11:04
....dobro je,pomakli smo se iz mrtve tacke...:pljesak:

Minister
06.07.2007., 12:37
....dobro je,pomakli smo se iz mrtve tacke...:pljesak:

Svaka cast prodavcima nisu popustili...

samba
10.07.2007., 16:44
...ima vec nekoliko dana kako neko malo po malo "konzervira" za zimu,mozda da bude i dugacka....ko zna.

Minister
10.07.2007., 21:32
...ima vec nekoliko dana kako neko malo po malo "konzervira" za zimu,mozda da bude i dugacka....ko zna.
Neko ko zna da necce biti ispod nominale. Nije valda Steki?! Ali pssssst da mu ne pokvarimo planove, neka pokupi onako polako sve do 6300...

damar
20.07.2007., 22:39
Pitanje.... Sta se to dogodilo (a ja nisam to primjetio) i kako to da je JUSN napustio FREE MARKET pa je sada na PUBLICLY HELD? Zar ima vec tako puno vlasnika akcija ili je nesto drugo posrijedi?

Minister
10.08.2007., 11:03
Pocinje sezona?

samba
14.08.2007., 13:29
Pocinje sezona?

Da,trebalo bi vec da pocne,dosta smo cekali.

botovski
21.08.2007., 23:14
Лондонската фирма Zebina Trading бара да откупува конзервирани домати од македонско производство, информираат од Сојузот на стопански комори.
Барањето било упатено до македонската амбасада во Лондон директно од претставникот на лондонската фирма Виртус Лоренце.
Zebina Trading е лондонски увозник и дистрибутер на конзервирана храна и пијалоци за територијата на Велика Британија. Компанијата се декларира како ефтин снабдувач на конзервирана храна и пиво, најчесто со потекло од Италија и Јужноафриканската Република, но и од други земји.
Од Сојузот на стопански комори информираат дека повеќе информации можат да се добијат на е-маилот на македонската амбасада во Британија: info@macedonianembassy.org.uk
(Тотал)

2008 bice veoma dobra godina za svi akcionere domatti!!!

APETIT
03.09.2007., 16:40
Zdravo svima,
Posto sam novi na ovaj forum,molim vas moze li neko da mi da vise informacije za ova dionica.Znam da je Sterio neki vlasnik,ali ne dominantni.I da se nesto sprema sa strateski partnerom(ne mislim na Podravka),ali nije mi potvrgeno.Pitanje mi je dali se isplati ulazak na ova cjena ispod nominale?Dali imate neke konkretnije informacije,i koje je Vase mislenje za perspektive ove dionice.

Hvala unapred.

Minister
03.09.2007., 16:55
Zdravo svima,
Posto sam novi na ovaj forum,molim vas moze li neko da mi da vise informacije za ova dionica.Znam da je Sterio neki vlasnik,ali ne dominantni.I da se nesto sprema sa strateski partnerom(ne mislim na Podravka),ali nije mi potvrgeno.Pitanje mi je dali se isplati ulazak na ova cjena ispod nominale?Dali imate neke konkretnije informacije,i koje je Vase mislenje za perspektive ove dionice.

Hvala unapred.

Pokupi ono 35 (10+13+12) shto sedi onako bezveze ispod nominale. I cekaj kao i svi mi. Trebalo bi biti petocifrena. Svi cekamo. Ako zaglavish, bar znash da nisi sam, puno nas ima:)

APETIT
03.09.2007., 17:11
Bice puno preuzimanja u prehrani(agro-biznis),tek je samo pocelo.To je dobar Makedonski potencijal,a i percepcija stranih investitora.

Hvala za sugestija.

zoraxe
04.09.2007., 11:44
Dobro a koji je kod ove akcije? Mislim ona 4 slova...:)

Sardinas
04.09.2007., 12:18
Ljudi vidite da vas lože,pogledajte 6mjes.FI,firma ima veće nagomilane gubitke
nego ukupni kapital... ima puno boljih dionica za uložit lovu

samba
04.09.2007., 12:54
Dobro a koji je kod ove akcije? Mislim ona 4 slova...:)

JUSN

APETIT
04.09.2007., 13:03
Danas sam se nesto vise raspitivao,oko ova dionica nakon vase informacije i sugestije.Ja neznam kakav je profit ali rekli su mi da sigurno ulazi neki strateski partner.Mislim se dali da "tankam" ili jos malo da sacekam.

Zivi bili, pa videli.

putnik
29.09.2007., 01:15
Ja gledam te fin izvjestaje i cini mi se prilicno jeftino u konacnici :confused:

skills
30.09.2007., 22:48
Meni je od FI vrlo zanimljiv podatak da 42% aktive odnosi se na dugorocnih ulaganja. Ako se i jos radi o dug. financiskih ulaganja (dionice, udjele.....) onda je sve jasno zasto su obaveze napuhane. To puno govori da ima veci potencijal no sto FI govori.

skills
01.10.2007., 21:41
[quote=balkan*star;319083]Evo jedna stara analiza jednog forumasa

Nisam nigde u tabeli video JUSN(DOMATI),a znamo da tamo Fersped posedzuje oko 20%,sto bi samo povecalo ukupnu vrednost.Mozda je tabela uradzena pre nego sto je Fersped usao u JUSN.Inace se slazem sa analizom oko prave vrednosti ove kompanije.

Analiza je napravljena 06.11.2006. E sad dal je tada cika Steki imao tih 20% u JUSN treba provjeriti. ??????????

damar
13.10.2007., 21:04
Konacno info iz prve ruke: fabrika radi punom parom, vise od 90% proizvodnje ide za izvoz, usvajaju nove proizvode i izvoze tamo gdje dosada nisu ni pomisljali da mogu, rukovodni kadar je malo zastareo (a ne tehnologija) ali imaju mlade suradnike i savjetnike, pa idu naprijed. sto je najbitnije i kod njih "prodaju" istu staru pricu kako im je vrijednost dionice nerealno visok i da nema opravdanja za to???!!! Opet "Makedonski sindrom" direktori mole boga da im je dionica na niskim granama. BTW cijena dionica je daleko ispod nominale. Daklem sljedi zakljucak JUSN vrijedi sjetite se samo SPAZ-a i price da se cijena dionica napuhava, neopravdano od tada je porast SPAZ-a 5x i pored BAZNE CIJENE. Steki nije pogrijesio, mada ga je Mali Grujo napao cak i u ovom biznisu dovodeci navodne Njemacke investitore u privatnoj fabrici koja ima slicni proizvodni program u istom gradu.

APETIT
19.10.2007., 17:59
I jos jedan post,zato sto sam pred malo pisao za druga dionica.
Ova firma ima cetri nezavisne(nekompaktibilne) delatnosti:
Glavna delatnost
1.Proizvodnje i preradnju povrce< sopstvene 40 hektara zemlja>
Dodatni delatnosti
2.otkupni centar za tutun
3.oprema za proizvodnju kavu
4.i licenca i oprema za proizvodnju lovacka municija(sacmarke)

Samo molim vas zapamtite sta ce se desavati sa ova dionica za neko vreme.
Iskreno kazem da nemam losa namera sta pisem ovaj post, iako da priznam pred neko vreme nista nisam znao za ova dionica.

Svaki forumas pise na ovaj forum sa neka intencija:dobronamerna,spekulativna,od svoja licna korist zato sto zeli da digne ili spusti cenu dionice i.t.d.

Ovaj post je iskren,samo to mogu za sada da kazem ja.

LJUC
05.11.2007., 16:22
Samo da zapisemo radi arhive.
Blok 20kom na 1900.
Trz.cjena 4200.

samba
05.11.2007., 16:41
Blok 20kom na 1900.
Trz.cjena 4200.

Kazi a,bas je za antologiju:confused:,providnije i ne moze biti,zamisli nekom dionicaru(citaj dobro nama poznatoj brokerskoj navlakusi),hitno zatrebali samo 600 eura.:biggrin::thumbsdow

Minister
05.11.2007., 17:48
Blok 20kom na 1900.
Trz.cjena 4200.

Nije blok. B ma mse reprtu je za Vkrsteno trguvanje.

skills
21.02.2008., 19:47
О Г Л А С
Објавен од: Дневник,
Објавувач: ДОМАТТИ АД - Свети Николе [Прегледај коментари]
Популарност на Компанијата:

5.000000
Област: Администрација
Работно место: Директор
Број на работни места: 1
Во регион: Светиниколски,
Тип на работно место: Постојано
Договор(во месеци):
Објавен на: 20/02/2008
Краен рок за пријавување: 29/02/2008
Почеток на работен однос:
Оглас внесен на: 21/02/2008
Email за контакт: jugotutun_ad@yahoo.com
УРЛ:
Телефон:
Поштенски ФАХ:
Плата:
Потребни квалификации: 5 (пет) години работно искуств, Висока стручна спрема VII степен, Возачка дозвола Б кат,
Должности: Нема информација,
Адреса за апликација:
Назнака(референца) на огласот:
Целосен оглас:
ДОМАТТИ АД Свети Николе, Друштво за производство и преработка на овошки и зеленчук и обработка на тутун, докажан лидер на просторите на Република Македонија за ваков вид индустрија повикува:
БИДЕТЕ ДЕЛ ОД НАШИОТ УСПЕШЕН ТИМ Станете Генерален Директор
Вашиот профил
• Високо образование во областа на агрономијата, економијата или технологија
• Познавање на англиски и уште ден странски јазик
• Компјутерски вештини, особено Microsoft Office
• Искуство од минимум 5 години на раководно место во областа на прехраната
• Возачка дозвола Б категорија
• Кандидатите кои поседуваат Сертификати од
обуки во областа на преработката на храна ќе имаат предност
• Идеалниот кандидат треба да биде ентузијаст, ориентирам спрема тимска работа,
мотивиран и своите идеи да ги доближува до оние кои ќе бидат во тимот.
Доколку овие квалификации Be одликуваат, се што треба да направите е да испратите CV со фотографија на англиски и македонски јазик и писмо на намери на: jugotutun_ad@yahoo.com
Телефонски јавувања не се дозволени. Огласот трае до 29.02.2008 година.

Ako se tko zeli prijaviti, nek se prvo obrati nama vlasnicima:) jasno je da se vise ne moze tako lako do mjesta generalnog direktor, moramo mu saopciti da uskoro spremamo preslatki desert na koga se ne moze odoljeti. :)

samba
21.02.2008., 20:16
nama vlasnicima[/COLOR]:) jasno je da se vise ne moze tako lako do mjesta generalnog direktor, moramo mu saopciti da uskoro spremamo preslatki desert na koga se ne moze odoljeti. :)

Hocemo li formirati prvo komisiju ili da odma predlozimo nekoga?;)

Minister
21.02.2008., 21:40
Hocemo li formirati prvo komisiju ili da odma predlozimo nekoga?;)

A vidim u Palasu se uz cajj sluzzi JUSN-ijev med...

Sherif
21.02.2008., 21:48
A vidim u Palasu se uz cajj sluzzi JUSN-ijev med...

Naravno, kad je Steki mnozinski vlasnik...

k77
24.02.2008., 22:05
Druze Skills odakle ti oglas?

skills
25.02.2008., 09:11
Druze Skills odakle ti oglas?

Procitaj jos jednom oglas i eto ti odgovor :) Dnevnik :) najdirabota.com.mk, samo pozuri ako si vec zainteresovan jer je prava tucnjava, ne propusta se ova (mozda i zadnja) prilika :)

Minister
02.05.2008., 15:34

ma ima vec puno njih oko 3000. Kad cce poceti neko opet da ocisti kao prosle godine? Jel imaju josh JUSN onih 10% evrope ili ne? ako ne mozemo da prodamo jel moze da se izkompenzira za koju cokoladu?

samba
02.05.2008., 20:42
Ako uzmemo u obzir procentualnu zastupljenost paradajza u Domatiju a pogotovo podneblje gde se proizvodi,onda nam sledeci tekst ide u prilog ;)

Доматот го намалува ризикот за заболување од астма

Сиднеј, 30 април (МИА) - Исхраната богата со антиоксиданси го намалува ризикот за заболување од астма, покажа едно австралиско истражување. Студијата се занимаваше најмногу со тоа како доматот влијае на здравјето затоа што токму тој е многу моќен антиоксиданс ликопен.

Практична потврда лекарите добија после седмомесечниот експеримент на 30 лица заболени од астма. Испитаниците прво добивале храна во која имало ниско ниво на антиоксиданси, а во исто време конзумирале екстракти и други производи од домат богати со ликопен.

Добиените резултати покажаа дека доматот го намалува ризикот како и симптомите кои се појавуваат пред или за време на болеста. Со овој резултат, научниците заклучиле дека доматот треба да се вклучи во терапијата која ја примаат заболените од астма.

skills
11.08.2008., 09:51
понеделник, 11 август 2008
Блок трансакција

Ве известуваме дека ја објавуваме блок трансакцијата со акциите на:

Доматти АД Свети Николе
Шифра: ЈУСН
Вид на ХВ: обични акции
Пазарен сегмент: Редовен пазар – Јавно поседувани друштва
Номинална вредност: 102,26 ЕУР
Количина: 4.631
% од основната главнина: 22,87%
Цена по акција (во денари): 1.080,00
Вредност на трансакција (во денари): 5.001.480,00

Adv.Lexy
14.08.2008., 23:59
понеделник, 11 август 2008
Блок трансакција

Ве известуваме дека ја објавуваме блок трансакцијата со акциите на:

Доматти АД Свети Николе
Шифра: ЈУСН
Вид на ХВ: обични акции
Пазарен сегмент: Редовен пазар – Јавно поседувани друштва
Номинална вредност: 102,26 ЕУР
Количина: 4.631
% од основната главнина: 22,87%
Цена по акција (во денари): 1.080,00
Вредност на трансакција (во денари): 5.001.480,00
Ne da drug Samba niko da mu dira Domatt-e.
:biggrin:

Стопирана е продажбата на 4631-на акција на акционерското друштво “Домати Свети Николе”. Комисијата за хартии од вредност од берзата побара блок трансакцијата која во понеделникот помина на македонската берза привремено да биде отстранета.

Комисијата се сомнева дека се прекршени законските прописи за преземањето. Оттаму за Канал 5 потврдија дека времено е стопирана продажбата, се додека истрагата не покаже дали е прекршен законот. Се чека контролите да утврдат дали имало пропусти. Пред три дена на македонската берза беа продадени 4 631 акција, по цена од 1 080 денари. Вкупното преземање на акциите чинеше над 5 милиони денари.

samba
06.09.2008., 23:28
He he,eve zasto vcera padna akcijata,nekoj imal info i normalno dobro ke zalebi ;):thumbsup:

Ќе почне интензивна берба на домати

06.09.2008 19:43

Струмичките домати нема да скапат во пластениците, градинарите ќе почнат со интензивна берба. Фабриката за домати во Свети Николе е подготвена да ги откупи по договорена цена од пет денари за килограм и да ги преработи презреаните домати од оваа критична реколта.

Малку фалеше да се фрлат, откако „Зора“ од Гевгелија им откажа соработка.

„Вчера неколку производители на домати го однеле своето производство во откупниот пункт во „Зора“ Гевгелија. Иако на сила било земано производството, потоа им било наложено дека тоа ќе биде посебно, со образложение дека немаат средства за купување на мазут“, вели Ристо Велков, земјоделец.

Досега земјоделците не ги носеа доматите во преработувачките капацитети, бидејќи транспортот им бил проблем. Под нивен притисок, денеска интервенираше Министерството за земјоделство фабриката да испрати шлепери во струмичко, со што бербата на доматите во наредните денови ќе се интензивира.

Пласманот на доматите се проблематизира поради заситеноста на пазарот во соседните земји, откако за берба таму стаса сопственото производство.

Зголемена побарувачка и откупни цени се очекуваат откако ќе завршат тамошните берби. Ова уште еднаш потврдува дека непланското производство и отсуството на договори со откупувачите и преработувачите се најголемите проблеми во македонското земјоделство.