PDA

View Full Version : QBE-KJUBI

Pages : [1] 2

samba
03.04.2007., 12:03
Posto se u zadnje vreme sve vise govori o ulasku investicionih fondova u osiguravajuce kompanije(posebno u QBE i Makosped),mozda je pravi trenutak da pocnemo sa razmenjivanjem misljenja.
Po meni,ako se uzme generalno, sav ovaj osiguravajuci biznis u MK,je na samom pocetku i da tek treba ocekivati vece investicije u njemu.

Molio bih misljenja i ostalih forumasa.

Pozdrav.

tomideli
03.04.2007., 16:37
Odlična ideja, Samba. ovaj Kjubi mi je zagonetka, jer posle ulaska stratega navodno več nekoliko godina gubi svoju tržišnu poziciju market lidera. Nelojalna konkurenca ili nesposobnost novih vlastnika prilagoditi se lokalni folklori? Obrnuto mi izgleda Makošped, kojeg kontroliraju lokalni tajkuni (?), a pitanje dali prave adekvatne rezervacije. No, cijene ipak rastu :-)

Baš me interesira šta o tome misle lokalni znalci...

The Economist
03.04.2007., 17:29
Ne bih rekao da QBE gubi pozicije, nego da ima sve vise konkurenata. Ono sto je KMB u bankarstvu, to je QBE u osiguravajucem biznisu. Inace mene vrlo zanima veliki promet na berzi u zadnje vreme, mislim da su fondovi vec poceli da ulaze, ali pazljivo, a pazar to jos nije skontao i zato cena drzi oko 3000 den., ali ne za dugo.

pvarot
03.04.2007., 22:11
Offtopic:
Izvinite na pitanju, ali kjubi je na regularnem pazaru. Jesu li tamo možda kakva druga pravila trgovine i kupovine dionica?
Odgovor može na privatno poruku.

I još ovo: QBE je največi dioničar. Koliko ima free floata?
Hvala na odgovorih.

balkan surfer
03.04.2007., 23:01
Posto se u zadnje vreme sve vise govori o ulasku investicionih fondova u osiguravajuce kompanije(posebno u QBE i Makosped),mozda je pravi trenutak da pocnemo sa razmenjivanjem misljenja.
Po meni,ako se uzme generalno, sav ovaj osiguravajuci biznis u MK,je na samom pocetku i da tek treba ocekivati vece investicije u njemu.

Molio bih misljenja i ostalih forumasa.

Pozdrav.

Slazem se osim Makospeda. QBE je jedan od naj jeftinih akcija u segmentu osiguravanja na Balkanu.
Ova tablica samo govori u prid QBE.....9452

The Economist
04.04.2007., 09:20
Slazem se osim Makospeda. QBE je jedan od naj jeftinih akcija u segmentu osiguravanja na Balkanu.
Ova tablica samo govori u prid QBE.....9452Koju si pazarnu cenu uzeo u kalkulacije p/b (3200 den.?), ako je tako onda book je oko 3000 den., sto je veoma povoljno. Navali narode !:p:

Kiko22
05.04.2007., 09:39
Kao i sve firme tako i QBE ima dionice u Ohridskoj banci i najverovatnije usli su u paketu za prodaju,ako neko zna tacan broj dionice koje poseduju nek objavi na topicu.

balkan surfer
13.04.2007., 15:52
ako neko zna vise o firmi PROLUKS nek objavi na topicu

Andrej
13.04.2007., 17:22
Ovo ti je niki napis oko PROLUKSA. Napis je iz Ministerstva Finansije RM. Mislim da je iz 2005 ili 2006 godine. To sam mogao da nagjem. Ukoliko ima neko nekih drugih podataka pls post it. :)

"PROLUKS" TO PRODUCE FIRST MACEDONIAN
DISHWASHERS
"Proluks" factory for lighting from Prilep will soon start
new plant for production of household devices where
electric hot plates, electric mini ranges and the first
Macedonian dishwashers are going to be produced. "We
have invested EUR 16 million in the plant, and accord-
ing to the business plan for the coming years, it is
planned to invest additional EUR 3 million, leading to
creation of another 150 new employments", pointed out
at "Leov Company" from veles, which owns 78% of "Proluks" factory. In addition to this planned activity,
"Proluks" company will continue the cooperation with its
Greek partner for whom it should finish the production of
50,000 transfer cases, and which shall have around
EUR 300,000 financial effect. At the moment, "Proluks"
are producing crystal chandeliers, quartz heaters, metal
boxes for watersupply and heating installations, electric
ranges and natural gas driven hot plates.

market maker
14.04.2007., 02:19
Koju si pazarnu cenu uzeo u kalkulacije p/b (3200 den.?), ako je tako onda book je oko 3000 den., sto je veoma povoljno. Navali narode !:p:
Za mene je ovo penal, futbalski receno. Ovde sam poceo ulaziti na veoma niskim cenama, a i ne planiram izlaziti ispod 4-cifrene cene. Jednom mom prijatelju sam rekao da ce cena do kraja godine, dostici cenu od 12.000, ali sam mu bas juce rekao, da sam krivo procenio u vezi ove dionice ( pogresio sam za par meseci) :p:

matematic
14.04.2007., 11:47
Svasta je moguce na trzistima kapitala, Buffet jednom rece da on moze procijeniti vrijednost firme ali ne moze procijeniti koliko je kupac lud.
Nego kazi mi mislis li da kjubijev biznis osiguranja i potencijal danas vrijedi 140 mil eura(pps 12000den) ili imas jos neke informacije o vrijednostima van core biznisa?

Euro
15.04.2007., 21:07
Svasta je moguce na trzistima kapitala, Buffet jednom rece da on moze procijeniti vrijednost firme ali ne moze procijeniti koliko je kupac lud.
Nego kazi mi mislis li da kjubijev biznis osiguranja i potencijal danas vrijedi 140 mil eura(pps 12000den) ili imas jos neke informacije o vrijednostima van core biznisa?

Po mnogima ova kompanija vrijedi puno vise od 12000mkd po dionici, a po meni je realna cijena negde oko 15000mkd. :thumbsup:

matematic
16.04.2007., 00:40
Po mnogima ova kompanija vrijedi puno vise od 12000mkd po dionici, a po meni je realna cijena negde oko 15000mkd. :thumbsup:

Euro dobro si procijenio realnu cijenu,
ako imaju udjele u drugim tvrtkama vrijedne recimo oko 10 000den/dionica.:thumbsup:

balkan surfer
16.04.2007., 12:32
Euro dobro si procijenio realnu cijenu,
ako imaju udjele u drugim tvrtkama vrijedne recimo oko 10 000den/dionica.:thumbsup:

imaju u Proluksu 7,4%

vikser
16.04.2007., 21:16
imace ce ih tamo jos nekih par godina......za informaciju Proluks prije dve godine je kupljen od Leova(kao dominantni dionicar).......

vikser
17.04.2007., 20:11
dragi forumasi (vazi za neiskusnije forumase:) ,ostali mislim da vec znaju kako ce)......evo i to se desilo ...pocela igra smanjivanja kako bi mogli dokupit na sto jeftinije.....sada ovu pa mozda i iducu nedelju vadite pare koje imate pod jastuk i dokupite KJUBIJA .....posle toga necemo moci ni da ga vidimo a kamo li da se popnemo vlaku QBE.....:eek:

buba-san
17.04.2007., 21:08
dragi forumasi (vazi za neiskusnije forumase:) ,ostali mislim da vec znaju kako ce)......evo i to se desilo ...pocela igra smanjivanja kako bi mogli dokupit na sto jeftinije.....sada ovu pa mozda i iducu nedelju vadite pare koje imate pod jastuk i dokupite KJUBIJA .....posle toga necemo moci ni da ga vidimo a kamo li da se popnemo vlaku QBE.....:eek:

Ajde uspori malo.Več smo videli tvoje procjene i navlačenja.

Forumasi i igraci dionica ....evo Vam novu temu gde hocu malo da polemiziramo za kao sto u prethodni post sam rekao zaboravljeni rudnik ( namerno ili ne) ADG Pelagonija.......znajuci od prije stanje gradjevinskih struktura u MK znam da klasifikacija je bila....1.Pelagonija, 2.Mavrovo, 3.Granit, 4 Beton .......a danas samo Pelagonije nigde nema koja je prije par godina iz politickih razloga "razjedinjena".....a od pre neku godinu kontrolni paket uzeo novi MKD tajkun Panovski......ako se zna da nominala je 500DEM ili 255 eur.......ili njen book je ~18000000 eur.....i ako se zna za nenaplacena potrazivanja od Iraka od oko 100000000 $ koji kako se prica ovu ili iducu godinu trebaju leci na racun Pelagonije.....i koja iz pouzdanih izvora za razliku od Mavrovo proknizila neku sitnu dobit......pa ljudi moji onda gde smo mi tu.....jer cemo u vlak....jel hocemo zauzeti najbolja mesta ili...........ostaje Vama :thumbsup:
ps. Vec smo se navikli na rec BESK ali PESK mislim da ce jos bolje zvuciti :)

vikser
17.04.2007., 21:32
druze buba-san tacno da sam ja otvorio temu PESK i ako si dobro citao nikoga nisam hteo navuci....vec kako sam rekao da POLEMIZIRAMO oko tu dionicu a na drugi post indirektno sam rekao da ne trce i da ne povecavaju cenu dionice.....tamo sam rekao ono sto sam znao ili nacuo....i ovo nije da se vadim nego samo da ne izvlacis iz konteksta ono kako je bilo....i jos nesto ....zasto nista ne kazes za PPIV koje isto tako sam otvorio i gde sam i ja zatrazio drugo misljenje.....PESK je bila sa najdobrom namerom...i ako nesto ti znaci u moj portfolio imam je jos...PESK nije otisla u stecaj...valjda ce neko odgovoriti i zasto ......i PESK se i danas trgovala.....ali ovi postovi su za QBE.....pa dali i ovde gresim pokazace vreme.....a ti druze BUBA-SAN ako imas bilo kakvih podataka posalji na postu........postovi za to postoje a ne za to ko je kako mislio i ko je sto uradio.............a mislimo i odlucujemo sami.....pozdrav

vikser
17.04.2007., 21:36
e i jos nesto......zasto druze BUBA -SAN nisi se javi juce pa da kazes onima koji su danas kupili KJUBIJA na 7800........a zatim je pala na 6000 mkd......jesam mozda iz zato kriv??????:confused:

samba
17.04.2007., 22:57
Vikser druze, ne daj da te nerviraju, ovog puta imas moju potpunu podrsku,eto vidis pokusao si da pomognes mnogima sa dobrom procjenom Qjubija,a vidimo kako ti vracaju.Meni se to dogodilo nekoliko puta,pa zato znam kako ti je sada.U svakom slucaju i moja procjena za Qjubi je da ce dostici min. 10.000 denara.

market maker
18.04.2007., 01:03
e i jos nesto......zasto druze BUBA -SAN nisi se javi juce pa da kazes onima koji su danas kupili KJUBIJA na 7800........a zatim je pala na 6000 mkd......jesam mozda iz zato kriv??????:confused:
Vikseru, nemoj se nervirati. To ti je stalno stvarnost na ovim balkanskim prostorima, posebno u Makedoniju. Kada nesto kazes korisno od cega svi imaju korist, niko te ne hvali, a kada nesto ne ide kako treba onda te pljuju.
Batali ovakve izjave, i videcemo svi da ovi koji su kupili danas na 7800, bice u pozitivu za koji mesec.
Ja se molim bogu, da i sutra padne ova dionica jos vise, pa da dopunim portfolio.:thumbsup:

Cuore
18.04.2007., 04:05
Vikseru, nemoj zaliti uopce... Ja se nadam da ce svi oni (tu spada i Buba-San) koji su nezadovolnji tvojim postovima biti spremni da nam prodaju svoje dionice, a mi smo itekako spremni da platimo za to i dopuniti svoj portfolio jednom od najvrednijih dionica koje postoje na MSE-u. QBE je vise no solidna kompanija i svi (razumni ljudi) znaju sta ustvari ova kompanija znaci. Samo da napomenem da je novi zakon za izvrsivanje kako ga zovu u MK, donio mnogo neocekivanih prihoda za ovu kompaniju sa obzirom na to, da su naplaceni dosad skoro "nenaplacivi" dugovi. Pa ako je sve realno mislim da ce i dobitak biti realan i nadomestiti sve sto je ova kompanija izgubila dosad. Izvrsitelji rade svoj posao a QBE ce betonirati svoju poziciju Insurance leadera u MK. Svi oni koji misle ja 10.000mkd ona prava cijena mislim da nisu fer, i da opet potcijenjivaju ovu dionicu. Kako ne bi ispalo da navlacim ostale investitore, molim vas da ovo prihvatite isklucivo kao moje subjektivno misljenje. A ja cu ostati dok ne vidim 200eur po dionici, nazalost zbog rudimentiranosti trzista. Kad bi sve bilo ok, i 250 eur bi bilo malo...:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

verakis
18.04.2007., 08:35
imaju u Proluksu 7,4%

a imaju i 10.800 akcija Ohridske banke...

putnik
18.04.2007., 09:19
jel zna neko mozda koliko je trzisna kapitalizacija kjubija u eurima?

balkan surfer
19.04.2007., 09:48
.

robibg
19.04.2007., 11:56
QBE ima 636 645 akcija....

William O'Neil
19.04.2007., 12:27
bid/ask?

balkan surfer
19.04.2007., 20:42
a imaju i 10.800 akcija Ohridske banke...

pa imajo i ovo u centru :biggrin: ....

Euro
25.04.2007., 22:16
http://www.vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=1&tabid=1&EditionID=1079&ArticleID=70602

Za onih koji se ne zele muciti previse, samo da vam ukratko prepricam sta danas pise u dnevnom listu "VREME". U tekstu o burzi, navedeno je da se ocekuje boom u QBE-u zato sto se za ovu osiguruvajacu kucu zainteresovao njemacki Allianz. Navodno sada svoje tankere pune Slo&Hr fondovi a poslje toga natjecaj. Slicnu buducnost deli i Lotarija na Makedonija. :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Pretorian
25.04.2007., 23:17
Ovo je neznam koji pokusaj po redu da Bull ponovo zaigra, sada se spominje u vreme da Allianz hoce da udze i QUBI, kao da ovu firmu poseduje neko propalo preduzece. Qubi je u vec u vlasnistvo Australianca engleza QBE Lloyd’s market vec nekoliko godina koji su sami po sebe Global player kako sto je Allianz, ne kazem da ovo nije moguce ali samo hocu da osvetlim one druge strane:rolleyes:

samba
26.04.2007., 11:09
Ovo je neznam koji pokusaj po redu da Bull ponovo zaigra, sada se spominje u vreme da Allianz hoce da udze i QUBI, kao da ovu firmu poseduje neko propalo preduzece. Qubi je u vec u vlasnistvo Australianca engleza QBE Lloyd’s market vec nekoliko godina koji su sami po sebe Global player kako sto je Allianz, ne kazem da ovo nije moguce ali samo hocu da osvetlim one druge strane:rolleyes:

Pretorian druze moguce je i te kako,pregovori sa ALLIANZ su im u zavrsnoj fazi,konacno pa i gigant kao sto je IBM,prodao je ogroman deo svog biznisa Kineskom gigantu LENOVO.(nervira me ovo LENOVO na mom laptopu ali bar znam da je unutra zverska masina).:)

Pretorian
26.04.2007., 11:55
(nervira me ovo LENOVO na mom laptopu ali bar znam da je unutra zverska masina).:)

Imao sam ti i ja Lenovo :) plastika je uzas KINEZI ali slazem se zver masina uvek u nihovom pakovanju, :rolleyes:

toyota
29.04.2007., 22:10
Volio bi koji komentar na ovo dionicu. Anice daj da cujemo tvoje mislenje.
Lp

Anica
02.05.2007., 04:49
Volio bi koji komentar na ovo dionicu. Anice daj da cujemo tvoje mislenje.
Lp
OKTA, QBE, PPIV... i puno njih na mracnome i javnome trgu - igra sa vatrom. Pazljivi bud'te. Lahko Vam budu presijekli glavu. Kod struka!

amer
02.05.2007., 10:53
Po mojoj info za QBE se interesira(o) Allianz. Osiguranje jedna od najperspektivnijih grana na Balkanu. Treba QBE porediti recimo sa SOSOR da se vidi potencijal. Ovaj pad QBE po meni je scenario za dokup. Eto, ovak laički, al zasad ništa lošije od (mracne) Anice...

verakis
02.05.2007., 11:26
OKTA, QBE, PPIV... i puno njih na mracnome i javnome trgu - igra sa vatrom. Pazljivi bud'te. Lahko Vam budu presijekli glavu. Kod struka!

znači treba kupovati samo akcije u prvoj kotaciji - na super listing i exchange listing?!
Ma, ne znam baš, znači da sve drugo ne valja?

vikser
02.05.2007., 12:41
......slazem se druze Amer.....ja sam bio taj koji je optimista za QBE i koji "navlaci" ljude na ovu akciju.......vreme ce pokazati ko je u pravo......

Terminator_Sk
02.05.2007., 18:31
Brate, QBE ti je OK akcija, dionica share, stock...;) ;) Blago meni pricuvaj ti to jos koje vreme... a pazi se akcija poput gradj. Pelagonije , koja se pokazala kao pravi nuklearna havarija:thumbsdow

toyota
03.05.2007., 18:59
Molio bi nekoga ako moze da napravi analizu dionice izmedju QBE i Vardar osigurave.
Unapred zahvaljujem.

samba
03.05.2007., 19:19
Molio bi nekoga ako moze da napravi analizu dionice izmedju QBE i Vardar osigurave.
Unapred zahvaljujem.

Pa tu ne treba da se pravi neka posebna analiza,nema opravdanja zasto je dionica Vardar osiguranja toliko veca od QBE.Ne bi me iznenadilo da se u skoroj buducnosti izednace.

toyota
03.05.2007., 19:28
Koliko dionica ima Vardar osiguranje a koliko QBE?

mk_trejader
03.05.2007., 19:49
Koliko dionica ima Vardar osiguranje a koliko QBE?

QBE
636645 obicnih
80817 neobicnih

VROS
15046 samo obicnih, neobicnih nema

Terminator_Sk
03.05.2007., 20:22
I... sta mislite , koliko ce QBE jos rasti ;) ?

putnik
03.05.2007., 22:18
Pa tu ne treba da se pravi neka posebna analiza,nema opravdanja zasto je dionica Vardar osiguranja toliko veca od QBE.Ne bi me iznenadilo da se u skoroj buducnosti izednace.

Slazem se, negde na 50.000 denara smatram da bi bile obadvije fair vrednovane ;)

Cecillon
04.05.2007., 00:56
Hehe, pa prodaj BESK, poslusaj neke od kolege forumasa, da BESK ne vredi uopste, samo sto ce oni dobiti skoro sve poslove u organizaciji Vlade, u pogledu gradnje Hidro-sisteme......

Znas ti dobro, sto pricas :cool: , zao mi je za one kolege, ne slusaju...
I naravno i :pljesak: za Vikserov portfelj.

Cuore
04.05.2007., 01:06
Ok, posto je topic malo zastranio da vas malo vratim unatrag. Niko ne treba prodavati BESK kako bi dosao do novca, za to postoje Banke, oni daju kredite. Moje skromno misljenje je da QBE vrijedi puno vise i da ce se veoma skoro isplatiti imati ovu dionicu u svom portfoliju:thumbsup:

Kinselas
04.05.2007., 02:20
Vardar osiguruvanje vodi pregovore za prodaju cijena pregovora je min.3000 eura per share.(180.000 denara)

Maric
04.05.2007., 09:53
Slazem se, negde na 50.000 denara smatram da bi bile obadvije fair vrednovane ;)

Moze, da ekipa sa QBE super zaradi, a mi VROS-ovci dokupimo :biggrin:

samba
04.05.2007., 12:25
Dobro,stvarno mislim da smo dosta toga rekli oko QBE,sada nam samo preostaje da sacekamo i da vidimo ko je bio u pravu.

Pretorian
04.05.2007., 14:02
Mali pridones diskusi
Jas sam usao na dosta nizoj ceni ovde , ali ono sto mene plasi ne samo kod Kjubija nego i koda svih trtke koje su u pregovorima da budu kupljeni je tako zvani 'Share Dilution'.Jer prema izmeni zakonu o deonici, menadzment nesmeje izdadite nove emsije sam sebe kao sto je ranije radio,ali smije da emituje nove serije za poznate kupioce. I to svaki big brend koji preuzme tvrtke,banke ili slicno ce traziti nove emisije pri potpisivanje ugovora i ce na taj nacin dokapitalizirati samu tvrtko.
Pa recimo sada ako Kjubi,Oh banka,Beton..., ali jevo uzmimo Kjubija ima 600 000deonica i moj je idealni deo momentalno recimo 1%procenat preduzeca 6000 deonica, kade se stvori share dilution pri preuzimanja i izadje nove deonice recimo 9miliona deonica za poznatog kupca Allianz ukupno sada 9,6miliuna deonica,tada nasi deo nevredi kak sto danas vredi 1% na 7000den. Mada je uvek mogucnost ponuditi i postojecim shareholders da otkupe ipak nasa je moc ogranicena. Ovo ce bidarati cenu deonice tako brzo dole da svi koji hoce da izadje ce licitirati sami sebe.Ovo nije nista novo, na slican nacin su dosta ljudi klonili burze praznih dzepova u poljskoj grckoj...Jer niko ko preuzme tvrtke nece da neku Petkov koji je kupijo deonice za 30000 eura poseduje 1% takoh giganta.Zato kad sam videjo nalog za prodaji 7000 deonica na 7000denari znao sam da neko ovde igra profesionalno.
A ince gore navedena hipoteza je tacna pod pretpostaci da nece se raditi share delution, sto je vrlo malo verovatno u praksi
Ovo je moj mali pridones na diskusiji jer imam sprotivan problem.
Bok svima

The Economist
04.05.2007., 14:12
Kolege, a odkud info da QBE stvarno pregovara sa Alianz-om, zato sto ljudi prilicno visoko u hierarhiji QBE-ja nemaju pojim oko toga, cak naprotiv rekli su mi da je sve to samo spekulacija. Ali fakt ostaje da je QBE i sad dobra kupnja.

Pretorian
04.05.2007., 14:14
Mali pridones diskusi
Jas sam usao na dosta nizoj ceni ovde , ali ono sto mene plasi ne samo kod Kjubija nego i koda svih trtke koje su u pregovorima da budu kupljeni je tako zvani 'Share Dilution'.Jer prema izmeni zakonu o deonici, menadzment nesmeje izdadite nove emsije sam sebe kao sto je ranije radio,ali smije da emituje nove serije za poznate kupioce. I to svaki big brend koji preuzme tvrtke,banke ili slicno ce traziti nove emisije pri potpisivanje ugovora i ce na taj nacin dokapitalizirati samu tvrtko.
Pa recimo sada ako Kjubi,Oh banka,Beton..., ali jevo uzmimo Kjubija ima 600 000deonica i moj je idealni deo momentalno recimo 1%procenat preduzeca 6000 deonica, kade se stvori share dilution pri preuzimanja i izadje nove deonice recimo 9miliona deonica za poznatog kupca Allianz ukupno sada 9,6miliuna deonica,tada nasi deo nevredi kak sto danas vredi 1% na 7000den. Mada je uvek mogucnost ponuditi i postojecim shareholders da otkupe ipak nasa je moc ogranicena. Ovo ce bidarati cenu deonice tako brzo dole da svi koji hoce da izadje ce licitirati sami sebe.Ovo nije nista novo, na slican nacin su dosta ljudi klonili burze praznih dzepova u poljskoj grckoj...Jer niko ko preuzme tvrtke nece da neku Petkov koji je kupijo deonice za 30000 eura poseduje 1% takoh giganta.Zato kad sam videjo nalog za prodaji 7000 deonica na 7000denari znao sam da neko ovde igra profesionalno.
A ince gore navedena hipoteza je tacna pod pretpostaci da nece se raditi share delution, sto je vrlo malo verovatno u praksi
Ovo je moj mali pridones na diskusiji jer imam sprotivan problem.
Bok svima

Neko informaciju da Allianz preuzme Qubi objavio u dnevni vesnik Vreme..

The Economist
04.05.2007., 14:16
Aha, neko je susnuo 200 EUR novinaru, za da zaradi brzih 20000 eur ili vise. Istorija se ponavlja.

toyota
04.05.2007., 20:09
Bas me zanima na ovu diskusiju o QBE-ju danas, kakva ce biti cijena dionice za par meseci - recimo 01.09.2007?

Value
07.05.2007., 15:25
dio-knjiga QBE (02.05.2007)

samba
07.05.2007., 17:11
Bas me zanima na ovu diskusiju o QBE-ju danas, kakva ce biti cijena dionice za par meseci - recimo 01.09.2007?

Pa,vjerujem barem duplo od danasnje cijene a 01.09.2007 i nije tako daleko.

toyota
07.05.2007., 18:52
Value hvala ti na prilozenom dokumentu (QBE-knjiga). Ako su ovi stvarno unutra, ja mislim, da nema problema i da ova dionica ima svoj renome.
LP

toyota
16.05.2007., 16:49
Zna ko, kad ce bit izvestaj QBE za 2006 godinu!

Dijamant
17.05.2007., 16:51
Zna ko, kad ce bit izvestaj QBE za 2006 godinu!
http://www.qbeeurope.com/makedonija/
pozdrav

samba
17.05.2007., 17:52
http://www.qbeeurope.com/makedonija/
pozdrav

E,ovo je vec nesto,veoma lepo i transparentno,bravo:thumbsup:

duno1
17.05.2007., 17:59
Lep izvještaj - a KJUBI je firma sa ogromnim potencialom. Baš me zanima tačan podatak, al negdje sam čuo, da je po jednom građanu cca 15% (nemam baš statističnki točnih informacija, al probat ču negdje nači, jer i mene baš to zanima) manje uplačenih premija u Makedoniji nego u Sloveniji.
Vidite, to je ono, što se zove potencijal i to je ono u šta treba kod tih kompanija ulagati.

RomanB
18.05.2007., 00:22
Evo Duno1 i ostali drugovi forumasi, mozda ce vam ovo pomoci.

Podatki za EU 2004 (25 drzava) i Sloveniju 2005 te EU 2002 (15 drzava) i Sloveniju 2004. Vidi se, da je prosjek za EU pao, ali razlog tome je, sto je 2002 godine napravljena analiza za 15 drzava "stare" EU, a za 2004 za 25 drzava, gdje su ukljucene "nove" clanice sa manju razvitoscu (Slovaska, Ceska, Poljska, Slovenija, baltske drzave,...). Ali vidi se porast tog sektora u Sloveniji.

Premija na stanovnika:
EU 2004 (25 drzava): 1897 EUR godisnje = 158 EUR mjesecno
SLO 2005: 774 EUR godisnje = 64,5 EUR mjesecno (+21% na 2003)
EU 2002 (15 drzava): 2109 EUR godisnje = 175,75 EUR mjesecno
SLO 2003: 639 EUR godisnje = 53,25 EUR mjesecno

Premija life (zivotnog) osiguranja:
EU 2004 (25 drzava): 1147 EUR godisnje = 95,6 EUR mjesecno
SLO 2005: 232 EUR godisnje = 19,3 EUR mjesecno (+52% na 2003!!!)
EU 2002 (15 drzava): 1304 EUR godisnje = 108,7 EUR mjesecno
SLO 2003: 153 EUR godisnje = 12,75 EUR mjesecno

Premija non-life (ne zivotnog) osiguranja - auto, imovina,...:
EU 2004 (25 drzava): 750 EUR godisnje = 62,5 EUR mjesecno
SLO 2005: 542 EUR godisnje = 45,2 EUR mjesecno (+11,5% na 2003)
EU 2002 (15 drzava): 805 EUR godisnje = 67,1 EUR mjesecno
SLO 2003: 486 EUR godisnje = 40,5 EUR mjesecno

Po podacima Slovenskog osiguralnog udruzenja, osiguravajuci trg u SLO dobro raste, pogotovo njegov life dio ali mu jos puno treba, da dostigne prosjek EU (isto jos "staru EU (15)). Ali razlika je sve manja. Pa ako uzmemo potencial u MK i jos neke cinjenice, jer znam da:

1. zeli Zavarovalnica Triglav da bude najveca osiguravajuca firma u JV Evropi, da svu dobit usmjerava u sirjenje (dokapitalizacija u visini 370 mio EUR nije isla skroz jer je bio tender za srpski DDOR ponisten) i da se tako spremaju na preuzimanje nekih firmi u BiH (sa Kopaonikom RS vec su potpisani ugovori za povezivanje, suslja se o Sarajevo osiguranju), Srbiji (usli vec u Kopaonik, bili su jedan od glavnih kandidata za DDOR na ponistenom tenderu, usli u dokapitalizaciju Metals banke - DDOR je skoro 20% vlastnik ove banke) i Makedoniji (zanimanje za Vardar, kojeg su vec revidirali), kao i u Romunjskoj in Bugarskoj te Albaniji,

2. da imaju istu viziju i jos veci igraci iz branze osiguranja (Allianz,...), sto je razumljivo iz toga da

3. ima kao bankarski isto i osiguratelni sektor na Balkanu jos velike rezerve i mogucnosti za razvoj, ako uzmes u obzir, da je cak u Sloveniji premija za zivotna osiguranja po stanovniku 5 puta manja od prosjeka EU... Kako je tek onda u Makedoniji,... Isto sam npr. cuo (neka to potvrde drugi), da su u Rumunjskoj za postizanje nekih minimalnih socialnih uslova na podrucju osiguranja uveli zakon, po kojem mora svaki stanovnik (neznam mogucih ogranicenja oko godina, prihoda,...) imati bar jedno zivotno usiguranje za neku svotu (mozda nekva takva ideja upade u glave nekih drugih vlada) ,... Isto tako bankarski i osiguratelni sektor vec beljezi relativnu veliku rast, koja ce se priblizavanjem EU i postizanjem nekog standarda zivota jos ubrzati...

4. Znam vec da je slovenska Prva pokojninska druzba u suradnji sa KMB u MK osnovala KB Prvo penzisko društvo AD Skopje u junu 2005, prve poslove su poceli krajem 2005 godine. U godinu i po ova firma vec ima največ market share u MK (54 %), a krajem 9. mjeseca 2006 imala je 62.647 osiguratelja

Znaci, ako ce neka osiguravajuca firma u MK biti dinamicna i modernizirati svoje osiguranja te uvesti moderan koncept marketinga i menedzmenta - ima velikog potenciala.

Pozdrav!

toyota
22.05.2007., 19:45
E moj QBE ni gore ni dole. Sta cemo sa njim?

skills
22.05.2007., 19:50
Sacekajmo da se prvi investiciski fond konstituira na tlu RM onda vise no sigurno ce da QBE-KJUBI ici up jer ti je risk management u ovoj bransi uvjek iznad sve ostale branse, bice tu jos puno frke kad se prisjete osigurujavajuce kompanije kako mogu da zarade putem otkup-reotkup kreditnih portfolija banke.......taj bi film da gledam, a ne ono sto sad rade-klasicnih poslova fujjjjjjjj :)

rodman82
22.05.2007., 19:51
nisto drugarce ke go namalime za uste 500 utre:p:do 5700

babobabo
22.05.2007., 20:08
e kad ce konacno taj investicijski fond u MK?

skills
22.05.2007., 20:19
e kad ce konacno taj investicijski fond u MK?

Koliko znam u proceduri je novi zakon o banke u RM, to vrlo utice na prolaznost novih ideja oko limite kapitala za filijale stranske banke.......ovo zbog toga sto......FIFO metod kaze sto prvo udze to prvo izadze........:) mislim na ideje oko >novih biznisa< uskoro...... (zakon o invest.fonova je promjenjen al se promjene ne dopadaju serioznim investitorima) :)

vikser
22.05.2007., 22:11
nisto drugarce ke go namalime za uste 500 utre:p:do 5700
nema frke druze......samo vi rusite to je dobra stvar.....(u ovom slucaju)
1. ocisticete kafekuvarice
2. umesto mi ili takozvani oni ostali da cekamo ovako dajte nam mogucnost da se jos malo natankiramo
3. hvala unaprijed zato sto necu morati da kupujem odjedanput nego ce to potrajat nekoliko nedelja

.............a sta cemo posle...............:up: ali za neki mesec nemojte vi koji ste rusili kada akcije predju na drugu stranu da:udrijace::biggrin: i zato:citaj: ....ali izmedju redova.........

penzioner
03.06.2007., 13:19
Da malo osvjezimo usporedbu Kjubi i Vardar
Osnovni pokazatelji govore, za Kjubi nisam uzimao povlastene po nominali jer nisam mogao naci nominalnu vrijednost povlastene dionice, pa sam ju zanemario pri izracunu sto znaci da Kjubijevi pokazatelji mogu biti samo losiji od navedenih ako uzmemo povlastenu u izracun. Neka mi forumasi izvinu za prosti izracun.Vardar nema povlastenih.
Dakle,

KJUBI P/B 3,01 P/S 2,31 P/E 98,36

VARDAR P/B 3,27 P/S 1,28 P/E 21,53

Forumasi su uvjek govorili da je Kjubi potcijenjen u odnosu na Vardar (kome jos i predstoji takeover, dok Kjubi ima vlasnika) , a ja to po mojem izracunu ne vidim....:)
Molim cijenjene komentare ili kako bi Net rekao "The floor is yours!"

Maric
03.06.2007., 22:22
Da malo osvjezimo usporedbu Kjubi i Vardar
Osnovni pokazatelji govore, za Kjubi nisam uzimao povlastene po nominali jer nisam mogao naci nominalnu vrijednost povlastene dionice, pa sam ju zanemario pri izracunu sto znaci da Kjubijevi pokazatelji mogu biti samo losiji od navedenih ako uzmemo povlastenu u izracun. Neka mi forumasi izvinu za prosti izracun.Vardar nema povlastenih.
Dakle,

KJUBI P/B 3,01 P/S 2,31 P/E 98,36

VARDAR P/B 3,27 P/S 1,28 P/E 21,53

Forumasi su uvjek govorili da je Kjubi potcijenjen u odnosu na Vardar (kome jos i predstoji takeover, dok Kjubi ima vlasnika) , a ja to po mojem izracunu ne vidim....:)
Molim cijenjene komentare ili kako bi Net rekao "The floor is yours!"

Cini mi se da je P/S (S je naplacena bruto premija) jos gori za QBE, u 2006 su imali samo 1,275 mlrd denara bruto premije, dakle P/S je 3,77 (ako uzmemo i povlastene dionice).
No njihov najveci problem je, cini mi se, stalan gubitak trzista.
Naplacene premije su im u 2004, 2005 i 2006 redom 1,934 , 1,5 i 1,275 mlrd denera, dakle svake godine ispuse cca 20% trzista.
Zato sam osobno i kupio VROS, a ne QBE.

OKA
03.06.2007., 22:24
...Forumasi su uvjek govorili da je Kjubi potcijenjen u odnosu na Vardar (kome jos i predstoji takeover, dok Kjubi ima vlasnika), a ja to po mojem izracunu ne vidim....:) Molim cijenjene komentare ili kako bi Net rekao "The floor is yours!"
Iskustvo govori da fundamentalna analiza kod insurance firmi na tlu Istocne Europe otkriva samo mali dio njihove (ne)vrijednosti. Politika osvajanja trzista zna preuzeti i osiguravatelja bednih rezultata. MK nije iskljucak tom pravilu i borba za osvajanje sektora samo sto je pocela, ulaskom Triglava kod Tabaka. Kad smo kod biznisa obje firme podjenako dijele 75% MK trga, pri cemu treba uzeti u vid da je Vardar anulirao prilicnu prijednost australijanaca. Vardar penetrirajuci po svakoj cijeni, uzdajuci se na kvantitet, slabom ponudom proizvoda, QBE inercijom koja ide unazad 30 godina, manirom starog krojaca kome jeftini kineski tekstil polako oduzima klijente. Takve kakve su, svaka zbog razlicitih razloga, velika je enigma dali su one uopce na prodaji. Kod Vardara prepotopskim manirima konce drzi Klopcevski. Bahat, ruralan, pun sebe, blizak starim komstrukturama, jednostavno ne moze se reci da stvarno namerava prodati firmu. Mozda, ako mu Croatia ili ostali ponude klauzulu vjecitog direktora. Kod QBE-a stvari su cini se jasnije - ne postoje valjani razlozi da kenguri prodaju MK biznis.
Kako i da je, obje dionice su ulaskom fondova i inercijom malih ulagaca na visokim cijenovnim razinama. Licno mislim da svaki dalji (ozbiljniji) rast mora biti pracen novim kvalitetom ovih kompanija, bez ogleda dali ce to biti preuzimanjem ili promocijom novih proizvoda vlastitim snagama. Lako se desi da pohlepni fondovi naciljaju i nove istorijske ciljeve (cijene), no bilo bi to bez nekog ozbilnijeg pokrica.

OKA
04.06.2007., 16:19
...ulaskom Triglava kod Tabaka.
Izvinjavam se za lapsus. Triglav = Sava Re. Triglav je, kako cujemo, zgrabio Vardara. Nek je sa srecom i mnozilo se bilo!!!

OKA
05.06.2007., 14:44
Licno sam bio u dilemi dali i koliko vrijedi posjedovati dionice Kjubija i naravno po kojoj cijeni. Posle jucerasnje prodaje Vardara za ~42 mio EUR-a, komparativno receno, danasnja kapitalizacija Kjubija (93,66 eura/dio) na razini 60 mio, cini se, previsoka. To je ipak +50% od Vardarove cijene, a sanse za prodaju Kjubija su jos uvijek minimalne. Preuzimanje tako velikog igraca ne moze se sakriti globalnoj javnosti. Dodajem i to da su male rezerve da je Vardar dio akvizicije dobio sivim kanalima, obzirom na to da je drzavni Triglav pod jakom prismotrom slovenacke javnosti. Fondovi su uglavnom kreirali portfolio na cijenama od 1000 do 2500 denara. I sad na sta smo, jel ima netko ideju...!?

money lover
05.06.2007., 14:48
Pa KJUBI recimo posjeduje neboder u centru grada...

OKA
05.06.2007., 14:57
Pa KJUBI recimo posjeduje neboder u centru grada...
Ok, hvala, to svi znamo. Osim Empire State building filosofije, ima netko ozbilnije argumente?

duno1
05.06.2007., 15:18
Lep izvještaj - a KJUBI je firma sa ogromnim potencialom. Baš me zanima tačan podatak, al negdje sam čuo, da je po jednom građanu cca 15% (nemam baš statističnki točnih informacija, al probat ču negdje nači, jer i mene baš to zanima) manje uplačenih premija u Makedoniji nego u Sloveniji.
Vidite, to je ono, što se zove potencijal i to je ono u šta treba kod tih kompanija ulagati.
Sam sebe ispravljam: nisam mislio 15% manji nego 15 puta manji. Izvinite.
To što je Triglav kupio Osiguranje Vardar samo je u redu, zna se koja su još osiguranja u Makedoniji. Vrednost KJUBI zavisi stvarno o strateškom gledanju Avstralaca, a ja mislim, da prije ili kasnije ova dionica vredi puno, puno više. Zašto? Otpozadi je razvoj regije. Ako ništa drugo i KJUBI če nači odgovor na Vardar Osiguranje i to če doprinjeti bržem razvoju, višim stupama rasti,.,..
U ovim trenucima govoriti oko tržne vrednosti (u času izrazite korekcije) veoma je nezahvalno, kao je bilo nezahvalno u euforiji rasti govoriti o vrednostima oko 16.000 DEN. A ja baš mislim, da je realna cena (bez pesimizma i optimizma) baš negdje u sredini - oko 9.000 DEN - to je vrednotovanje u regiji, očekivanje rasti, i slično. Prije ili kasnije (ali ja mislim, da več u kračem razdoblju cena če doči na te nivoje).

Cene na berzi su i zanimljive u Makedoniji - desi se, da poraste tek nakon preuzimanja (npr. Ohridska banka), slično i u Banja Luci (KOSIG) - to je zanimljivost regije, jer se puno više računa na nov management, nove vlasnice, koji če pridonijeti ka boljim ekonomskim pokazateljima.
Za dionicu KJUBI bez brige.

Lep pozdrav

penzioner
05.06.2007., 15:40
Netko od forumasa je spomenuo(ne sjecam se tko), premija per capita
MK 50 eur/ god
HR 250 eur/god
SLO 750 eur/god
UK 8000 eur/god,
mislim da je sad jasno koliki su potencijali...
BTW, jucer sam na VROSU čučao na bidu na12xxxx MKD, umjesto da raspalim po asku i sad imam traume, Vardar je prodan po 18x xxx MKD po dionici, ne znam sto je s Vardar-CO!
Lijep pozdrav i dobar market

penzioner
05.06.2007., 15:43
I da Kjubi je najmanje po fundamentima 2-3 puta skuplji ,a o managementu se raspitajte vo Skopje...
Mozda ih Slovenci natjeraju (tobolčare) da brže trče:)

OKA
05.06.2007., 15:58
Sam sebe ispravljam: nisam mislio 15% manji nego 15 puta manji. Izvinite.
To što je Triglav kupio Osiguranje Vardar samo je u redu, zna se koja su još osiguranja u Makedoniji. Vrednost KJUBI zavisi stvarno o strateškom gledanju Avstralaca, a ja mislim, da prije ili kasnije ova dionica vredi puno, puno više. Zašto? Otpozadi je razvoj regije. Ako ništa drugo i KJUBI če nači odgovor na Vardar Osiguranje i to če doprinjeti bržem razvoju, višim stupama rasti,.,..
U ovim trenucima govoriti oko tržne vrednosti (u času izrazite korekcije) veoma je nezahvalno, kao je bilo nezahvalno u euforiji rasti govoriti o vrednostima oko 16.000 DEN. A ja baš mislim, da je realna cena (bez pesimizma i optimizma) baš negdje u sredini - oko 9.000 DEN - to je vrednotovanje u regiji, očekivanje rasti, i slično. Prije ili kasnije (ali ja mislim, da več u kračem razdoblju cena če doči na te nivoje).
Cene na berzi su i zanimljive u Makedoniji - desi se, da poraste tek nakon preuzimanja (npr. Ohridska banka), slično i u Banja Luci (KOSIG) - to je zanimljivost regije, jer se puno više računa na nov management, nove vlasnice, koji če pridonijeti ka boljim ekonomskim pokazateljima.
Za dionicu KJUBI bez brige.
Lep pozdrav
Hm, hm, hm... Sto puta hm...

samba
05.06.2007., 17:26
Jedino sto ne mogu da shvatim je to sto jos uvek postoje na ovom forumu tzv."strucnjaci",koji misle da mogu preko svojih postova kontrolirati dionice.Veoma je tesko,da ne kazem nemoguce uticati na to,pogotovo preko ovog foruma.Ipak,to mogu da rade samo ekstremno veliki igraci koji,verujte ne trose svoje vreme kao nas po forumima.
Inace nisam promenio moje misljenje u vezi QBE da je to jedna iznvanredna dionica koju vredi cuvati i da je danasnja cena vise nego dobra za dokup.Ipak ovo je samo moje misljenje a svako odlucuje za sebe.Na kraju od vremena ne mozemo pobeci,ono ce pokazati ko je bio u pravu.

money lover
05.06.2007., 19:29
Ok, hvala, to svi znamo. Osim Empire State building filosofije, ima netko ozbilnije argumente?

Kao sto kazu reklame za QBE: Svako moze osigurati...ne moze svako isplatiti stetu...

globalinvest
05.06.2007., 23:17
Kao sto kazu reklame za QBE: Svako moze osigurati...ne moze svako isplatiti stetu...

ja kao zaposljen u osiguritelnu kompaniju ne slazem se ni malo da qbe isplaca reovno stete, a ponekad uopste ne isplaca

money lover
06.06.2007., 08:01
Kao zaposlen u firmi koja je osigurana kod QBE mogu da kazem da redovno isplaca stete. A ti si pretpostavljam zaposlen u firmi koja je konkurent QBE i samim tim si objektivan?

globalinvest
06.06.2007., 09:02
malo bolje znam osiguritelni biznis od tebe

money lover
06.06.2007., 09:45
Ja nisam rekao da bolje znam osiguravajuci biznis od tebe (ne znam ga uopste btw), vec kao klijent QBE sam rekao da isplacuju stete...a ti si tvrdio suprotno.;)

duno1
06.06.2007., 17:44
Slovenske novine pišu o nakupu Vardar Osiguranja sa strane Triglava. Bitne stvari, koje pišu su: za Vardar Osiguranje interesirale su se veče osiguravajuče kuče iz Europe, a isto i iz ex YU, kao veoma žestoko Croatia Osiguranje i Dunav Osiguranje, procenjena vrednost transakcije je između 30 i 50 mio EUR.
Jake EU osiguravajuče kuče, kao Allianz, Generali, Wiener Stadtische, Lloyds i ostale su u velikom naletu jer za njihovu rast potrebni su im novi tržišni udjeli.
Mislim, da mogu bit informacije takvog tipa veoma povoljne i za KJUBI.

OKA
07.06.2007., 01:51
Slovenske novine pišu o nakupu Vardar Osiguranja sa strane Triglava. Bitne stvari, koje pišu su: za Vardar Osiguranje interesirale su se veče osiguravajuče kuče iz Europe, a isto i iz ex YU, kao veoma žestoko Croatia Osiguranje i Dunav Osiguranje, procenjena vrednost transakcije je između 30 i 50 mio EUR.
Jake EU osiguravajuče kuče, kao Allianz, Generali, Wiener Stadtische, Lloyds i ostale su u velikom naletu jer za njihovu rast potrebni su im novi tržišni udjeli.
Mislim, da mogu bit informacije takvog tipa veoma povoljne i za KJUBI.
Moze biti, recimo osiguravatelj Trifuna Kostovskog, Eurolink, uveliko pregovara jos od novembra. Uniqa je preko albanske filijale vec usla na MK trg. Srednjerocno gledano, preostaje jos i Osiguritelna polisa. Nikakih akvizicijskih najava za Makosped osiguranje i Kjubi. Trziste je malo i nema bas manevarskog za vise od 4-5 firmi. Dakle vec imamo Sava Re, Triglava, Kjubija, Uniqu. Ocekuje se Generali kod Trifuna i to je to, otprilike! Mozda se Alianz ukljuci, tko zna!? Trg je stvarno premalen.
P.S. Vardar je ipak prodat za 42 mio E za 100% dio.

egeec
07.06.2007., 11:36
Dobro decki ke moze li nekoj da mi kaze do koga ke paga cenava na kjubi ova pocna da me zagrizuva

OKA
07.06.2007., 11:42
Dobro decki ke moze li nekoj da mi kaze do koga ke paga cenava na kjubi ova pocna da me zagrizuva
Mali su dionicari prosjecno kupovali na visokim razinama i nije za ocekivati da bi ozbiljne kolicinje mogle biti askovane nize od 5 tisuca. Fondovi sigurno nisu zadovoljni prodati se na 5-6, min. target je 9 tisuca. E tad treba biti brzi od njih...

samba
07.06.2007., 12:30
Mali su dionicari prosjecno kupovali na visokim razinama i nije za ocekivati da bi ozbiljne kolicinje mogle biti askovane nize od 5 tisuca. Fondovi sigurno nisu zadovoljni prodati se na 5-6, min. target je 9 tisuca. E tad treba biti brzi od njih...

Dobro razmisljanje,samo ja bih dodao da fondovi ne bi prodali ispod 200 eura,ako uzmemo u obzir da su neki od njih placali i po 100 eura za dionicu.

toyota
07.06.2007., 20:51
Danas proslo preko hiljada dionica. Ima ko kakvu informaciju o kupcu?

samba
08.06.2007., 16:22
Danas proslo preko hiljada dionica. Ima ko kakvu informaciju o kupcu?

Evo i danas proslo jos otprilike toliko,znaci 2000 za 2 dana,ne znam ko je kupac ali mi je jasno to da kad neko ulaze 100 ili 200 hijlada eura i placa grubo 100 eura po dionici,sigurno mnogo dobro zna da ce se tamo desavati nesto veliko.

Pretorian
08.06.2007., 17:01
Evo i danas proslo jos otprilike toliko,znaci 2000 za 2 dana,ne znam ko je kupac ali mi je jasno to da kad neko ulaze 100 ili 200 hijlada eura i placa grubo 100 eura po dionici,sigurno mnogo dobro zna da ce se tamo desavati nesto veliko.

Dosta je imotnih na ovaj forum da razmrdaju burzu, toa se primetilo u nekoliko navrata kod pojedinih deonica, cini mi se nekad da se dosta stvari resavaju na ovaj forum, jer pri nagloj promeni cene i kolicine, ugrize ostatak spoljnih igraca i dog trepnes imas pravi rast na burzi, kad igraci ovde snemaju novac onda preuzme stvar par finansiskih kuca u MK i iskoriste pazar za duboku korekciju. Zatoa je uvek strplijvost prava doblest. Slicna je bila situacija kade se ugrijala ova deonica do skoro 7000 pa opet nazad na korekci, sada mnogi bi rado rekli da izbrzali malo. Moje mislenje je da oko 130-150 000 deonica slobodnih od ukupnih nad 700000 ako se uvde uzmu i ostalih deonica, prosek u zadnjim mesecima je 25 000 deonica mesecno. moze onih koji "misle" da treba dokupovati ovu deonicu slobodno malo sacekati cenu nesto malo nize.

samba
08.06.2007., 17:30
Dosta je imotnih na ovaj forum da razmrdaju burzu, moze onih koji "misle" da treba dokupovati ovu deonicu slobodno malo sacekati cenu nesto malo nize.

A sto mislis,da je onaj koji je kupio 2000 dionica pomalo lud i da nije znao da ce jos da pada,pa da saceka jos malo i da kupi jeftinije.???

Pretorian
08.06.2007., 18:11
Dosta je imotnih na ovaj forum da razmrdaju burzu, toa se primetilo u nekoliko navrata kod pojedinih deonica, cini mi se nekad da se dosta stvari resavaju na ovaj forum, jer pri nagloj promeni cene i kolicine, ugrize ostatak spoljnih igraca i dog trepnes imas pravi rast na burzi, kad igraci ovde snemaju novac onda preuzme stvar par finansiskih kuca u MK i iskoriste pazar za duboku korekciju. Zatoa je uvek strplijvost prava doblest. Slicna je bila situacija kade se ugrijala ova deonica do skoro 7000 pa opet nazad na korekci, sada mnogi bi rado rekli da izbrzali malo. Moje mislenje je da oko 130-150 000 deonica slobodnih od ukupnih nad 700000 ako se uvde uzmu i ostalih deonica, prosek u zadnjim mesecima je 25 000 deonica mesecno. moze onih koji "misle" da treba dokupovati ovu deonicu slobodno malo sacekati cenu nesto malo nize.

A sto mislis,da je onaj koji je kupio 2000 dionica pomalo lud i da nije znao da ce jos da pada,pa da saceka jos malo i da kupi jeftinije.???

Druze Samba,
Odgovor na ovo pitanje je u mesecni izvestaj Maj Makedonske Burze gde se ova deonica trguvala na margini od 7500denari deonica,jer su tad znali? sad ja ta pozicija -20% dole.Naravno da niko nemoze znati gde je minimum ali veoma jednostavna aritmetika mesecnih promena i volume moze otkiriti dosta.Druga stvar je kad nego udze na visoj ceni on pocne griding tehniku kako bi smanijo prosek ceni,pa pocne piramidalno, kako cena pada on vise dokupuje, gde je krajna cena samo weighted average svih pozicija ali ipak niza od prvican ulazak.

samba
08.06.2007., 18:23
Druze Samba,
Odgovor na ovo pitanje je u mesecni izvestaj Maj Makedonske Burze gde se ova deonica trguvala na margini od 7500denari deonica,jer su tad znali? sad ja ta pozicija -20% dole.Naravno da niko nemoze znati gde je minimum ali veoma jednostavna aritmetika mesecnih promena i volume moze otkiriti dosta.Druga stvar je kad nego udze na visoj ceni on pocne griding tehniku kako bi smanijo prosek ceni,pa pocne piramidalno, kako cena pada on vise dokupuje, gde je krajna cena samo weighted average svih pozicija ali ipak niza od prvican ulazak.

Da ali ipak je to samo hipoteticki i nije to uvek pravilo.Videcemo ubrzo kako ce da se odvija citava stvar.:)

toyota
04.07.2007., 19:46
Zna ko financijski izvestaj firme I-VI/2007 ili barem I-III.

samba
09.07.2007., 18:42
Evo jednu korisnu informaciju,Kjubi posjedzuje 17857 dionica u KMB ili momentalna vrednost bi bila preko 2 miliona eura.

Mak_Boy
03.08.2007., 11:55
Pocna i KJUBI nagore, ama ke bidi ova zesko leto. Moze a/b pls

Mak_Boy
15.08.2007., 11:00
Gledam nikoj ne go interesira QBE ama odi nagore nekolku dena, dali nekoj ima informacija sto se slucuva tamu. Ako mozi a/b fala

botovski
15.08.2007., 11:10
ask
43 6.700,00
50 6.650,00
90 6.605,00
37 6.300,00
9 6.270,00

bid
6.999,00 43
7.000,00 152

vikser
16.08.2007., 00:23
nema nista slucajno.....polako vracamo se u stvarnost Qbe polako ide na razine koje smo spominjali u maju prije korekcije.......treca struktura oligarha mora da je podigne na cijene koja zasluzuje zato sto moze da je izgubi.....znaci da bude malo jasnije i preciznije predsednik uravnog odbora je isti onaj Andreja sto je i manageer Makpetrola.,uza stope slijedi ga Hadzimisev a iz pozadine DIRTY HARI u prijevodu imamo MPT(nafta i gas),TPLF (gas i energensa-toplinskih a mozda i neki drugi),QBE osiguravajuce drustvo,KMB banka koja ih pomazw i slijedi u korak....i ako vako postavite stvari aj neko nek procesira koliko ce Qbe vrijediti 2008:biggrin:

Anica
16.08.2007., 02:36
Provjerila. Prodaja QBE-a Raifaisenu je lovačka priča za malu dijecu. Ta lijepa, australska praonica novca nije na prodaji. Treba im. Zbog pranja. Naravno.

vikser
16.08.2007., 09:26
Provjerila. Prodaja QBE-a Raifaisenu je lovačka priča za malu dijecu. Ta lijepa, australska praonica novca nije na prodaji. Treba im. Zbog pranja. Naravno.

zato i moraju da imaju Qbe posto gde i da bude KMB ce morati da se uda....i zato Qbe je neprocenjljiv....

samba
16.08.2007., 10:51
zato i moraju da imaju Qbe posto gde i da bude KMB ce morati da se uda....i zato Qbe je neprocenjljiv....

Pametan decko i normalno,pametan odgovor.;)

D_MKD
16.08.2007., 11:02
Ima li nekoj FI?

vikser
16.08.2007., 13:41
Pametan decko i normalno,pametan odgovor.;)

hvala...ali nije to da sam mnogo pametan :cool:vec fakat da ce biti tako:)

mnogu_pari
16.08.2007., 22:12
Ima li nekoj FI?

Ima, al da se ne razocarate kad ga vidite:biggrin:

Pretorian
17.08.2007., 01:48
Ima, al da se ne razocarate kad ga vidite:biggrin:

Samo mala dopuna na gore navedene info oko FI Kjubija jel on toliko razocarajuci. Sama firma je dosta solidna i oko toga nema sto puno dodati, ali kao deonicari ove tvrtke blize se problemi koji su potpuno slicni onima koji ima MTelekom oko isplata dobitka. Naime ako se proliste zadnjih godina FI Kjubija razocaranje je koliko je na ime intelektualnih usluga glavni akcioner kjubija ispumpava kes napolje is kjubija ostaveci ni mrlje deonicarama.Ovaj kes zavrsava u bazi UK. Ovo nije samo lose sa same deonicare nego i za idni rad Kjubija kad se uzme u predvid da je najveca prednost ovakvih tipa tvrte na beskamatni kes koji uzivaju u vidu premije, kod telekoma bila je velika galama jer drzavni udeo je prilicno rastegnut ali nema ko da pritisne dzvono za ovakvi rad glavnog deonicara kjubija.Nadamo se da ce neki dan neko gurnuti SECa da malo pritisne za sire objasnenje i zastitu malcinskok deonicara.bog

toyota
29.08.2007., 19:29
Kjubi opet dole. Neko dobro kontrolira ovo dionico. Pa dokle če ovo?

Konstantin
29.08.2007., 19:32
QBE danas nisu uspeli uci u zavrsni krug na tendera za osiguravanje ELEM(Elektrani na Makedonija). 5milioni evra biznis.

samba
29.08.2007., 19:48
Kjubi opet dole. Neko dobro kontrolira ovo dionico. Pa dokle če ovo?

Jos samo malo druze,jos samo malo.

vikser
30.08.2007., 12:40
Jos samo malo druze,jos samo malo.

ma nek ovo potraje, zasto jos malo ....kako bi mi na drudi nacin dokupili na ovim razinama:)
ps Qbe nije izgubio tender zato sto i proslu godinu nije ga imao

vikser
12.09.2007., 14:08
jao kad ce bre i ovaj nasi QBE dati nefingirani bilans i poceti up.....vidite sto sve i koliko rade svi osiguravajuca preduzeca osobito u nove europske zemlje a mi.....lagano...sta ce nama osiguranje:rolleyes:

Azija i Nova Evropa za Allianz predstavljaju snažne pokretače rasta
Nalazite se na: Finansije >> Vesti
U prvoj polovini godine, Nova Europa je ostvarila premije u iznosu većem od dve milijarde EUR. Na godišnjem nivou premije su porasle za 24 posto na 2,2 milijarde EUR.

Sve zemlje Nove Evrope doprinele su ovom pozitivnom razvoju. Glavni pokretač rasta premija bila je Rusija, nakon preuzimanja kompanije Progress-Garant u maju. Takođe je konsolidovana kompanija ROSNO, koju je Allianz preuzeo u februaru.

Sektor životnog i zdravstvenog osiguranja zabeležio je znatan rast premije od 33 posto na 607 miliona EUR. Operativna dobit povećana je za 21 posto, na 34 miliona EUR.

Ovom su pozitivnom rezultatu posebno doprinele Poljska i Slovačka, s najvećim stopama rasta. U Poljskoj je premija narasla za 36 posto, na 314 miliona EUR, što je uglavnom rezultat uspešne prodaje Allianzovih proizvoda od strane poljske banke PEKAO, kao i povećanja prodaje unit-linked proizvoda. U istom je razdoblju u Slovačkoj ostvaren rast od 43 posto na 126 miliona EUR. To je povećanje posledica prodaje novog investicionog proizvoda, kao i dobrih prodajnih rezultata zastupničke mreže.

Bruto polisirane premija neživotnog osiguranja, u prvih šest meseci 2007. godine, povećana je za 21 posto na 1,6 milijardi EUR. U istom je razdoblju ostvarena operativna dobit u iznosu od 146 miliona EUR.

Osim Rusije, ovom pozitivnom rezultatu doprinele su i Poljska i Rumunija, gde je povećana prodaja osiguranja vozila. U Poljskoj je takođe povećan broj radnika u prodajnoj mreži. U toj je zemlji zabeležen rast od 27 posto, čime je premija povećana na 181 miliona EUR od početka godine. U istom je razdoblju u Rumuniji ostvareno povećanje premije od 25 posto, na 173 miliona EUR.

«Još jednom smo premašili naše ciljeve za Novu Evropu i nastavili sa strategijom profitabilnog rasta. Ovaj izvanredan rast odražava ambicioznost i marljivost Allianzovih radnika u ovoj važnoj regiji», izjavio je Zedelius, komentarišući rezultate u Novoj Evropi.

Iza Allianza je još jedno vrlo uspešno polugodište na rastućim tržištima. Do kraja juna 2007., iznos premije na ovim tržištima porastao je za 17 posto na 6,3 milijarde EUR.

To obuhvata poslovanje kompanije Allianz u Azijsko-pacifičkoj regiji te Centralnoj i Istočnoj Evropi («Novoj Evropi») te uključuje nekonsolidovane kompanije. Profitabilnost je takođe znatno porasla pa je operativna dobit iznosila 436 miliona EUR (rast od 11 posto). Neto dobit je povećana za 21 posto na 390 miliona EUR.

«U 2007. smo na jako dobrom putu da ponovo ostvarimo dvocifreni rast», izjavio je Werner Zedelius, član Uprave kompanije Allianz SE odgovoran za rastuća tržišta. «Jako smo zadovoljni opštim razvojem ukupnih prihoda. Tu je takođe i visoka profitabilnost naših poslovnih operacija. Sve to pokazuje snažnu predanost našoj strategiji 'rasta i profitabilnosti'.»

U Azijsko - pacifičkoj regiji, premija je dostigla 4,1 milijarde EUR, prvi put premašivši granicu od 4 milijarde EUR u šestomesečnom razdoblju. «To je bilo još jedno polugodište snažnog rasta i još jedno polugodište u kojem smo znatno premašili naše ciljeve», rekao je Zedelius.

Allianzovo poslovanje u Azijsko-pacifičkoj regiji trenutno obeležavaju dva faktora. S jedne strane, rast na strateškim investicijskim tržištima Indije i Kine i dalje je izvanredan. U Kini su, na primer, premije životnog osiguranja već premašile rezultat cele prošle godine. S druge strane, Allianz je uspostavio snažne pozicije na drugim važnim tržištima u Regiji, poput Australije, Tajvana, Južne Koreje i jugoistočne Azije. «Naše poslovanje u Regiji je izbalansirano. Nastavljamo s rastom na čvrstom i snažnom temelju u tradicionalnim rastućim tržištima Azije, dok se istovremeno širimo u brzorastućim privredama Kine i Indije,» kaže Zedelius.

Najveće tržište životnog osiguranja u Regiji i dalje je Koreja, gde premija iznosi 931 miliona EUR. Profitabilnost je više nego udvostručena, uz operativnu dobit od 78 miliona EUR. U Tajvanu je uspešno dovršen otkup udela malih deoničara naše kompanije za životno osiguranje te je kompanija doživela promenu branda u Allianz Taiwan Life. Bruto polisirana premija dostigla je gotovo 900 miliona EUR, što je 20 posto više nego prošle godine. To je rezultat uspeha Unit-linked proizvoda (polisa osiguranja vezana uz investicione fondove). Kompanija Allianz China Life premašila je celokupnu premiju iz 2006. godine te dostigla 130 miliona EUR u prvoj polovini 2007., i ostvarila rast od 173 posto. U julu je Allianz proširio poslovanje sa životnim osiguranjem na još jednu kinesku pokrajinu, Jiangsu. U Indiji je Bajaj Allianz ponovno ostvario rast od 60 posto, čime su bruto polisirane premije iznosile 640 miliona EUR.

Dobrim rezultatima u neživotnom osiguranju uglavnom doprinosi Australija, gde je ostvareno otprilike dve trećine ukupnih premija u Regiji, koje iznose 1,1 milijardu EUR. U Indiji je zabeležen posebno snažan rast (195 miliona EUR u prvoj polovini, rast od 38 posto), zbog uspeha tarife za komercijalna motorna vozila. Takođe, ulaganja u marketing direktnim kanalima, i prodaja osiguravajućih proizvoda u bankama, počeli su donositi pozitivan učinak na prodaju. U Maleziji je Allianz dovršio preuzimanje kompanije Commerce Assurance Berhad, čime je Allianz General Insurance postao broj dva na tržištu. Allianz je čvrsto i dugoročno posvećen Regiji, što je takođe vidljivo u Laosu, gde je zajedničko ulaganje s tamošnjom vladom obnovljeno za još 30 godina.

Član Uprave kompanije Allianz SE Werner Zedelius je optimističan te veruje da će Allianz ostvariti svoje ciljeve za 2007.: «Sve ide prema planu. Uveren sam da će rastuća tržišta dvocifrenim rastom i znatnim neto prihodima doprineti ukupnim rezultatima Allianz Grupe“.

mital
14.09.2007., 12:08
imam informacija deka pregovorite so allianz se vo zavrsna faza .
sto mislite vie za ova?

samba
14.09.2007., 12:59
sto mislite vie za ova?

A sto da mislimo,ovo iztrazujem ves 6-7 meseci,prema svim informacijama i analizama,jako sam verovao da ce se do sada to i dogoditi i cena da ode na min.10000 ali jos nista od svega toga.Iskreno,poceo sam pomalo i ja da gubim nadu i ozbiljno razmisljam sta cu dalje.Videcemo.

APETIT
14.09.2007., 15:50
Pa nesto se dugo vreme kuva sa ALIANZ.I ja sam nesto cuo da pregovori su pri kraj,ali nemam insajdersku informaciju.

Ako neko ima vise podatke neka ih spodeli.

vikser
14.09.2007., 18:57
.........Qbe....hm dal ce biti Allianz il neko drugi uopce nije bitno ....Qbe tacnije njegova dionica zazivece zajedno kad poce KMB i MPt......:)

Mak_Boy
17.09.2007., 20:59
http://www.kanal5.com.mk/ShowNews.aspx?ItemID=24883&mid=1500&tabId=1&tabindex=0

Зелен картон за излез од земјава со моторно возило ќе се издава со секоја нова регистрација на возилата. Картоните ќе бидат задолжителни и ќе важат за една година. Овие измени во законот за задолжително патничкото осигурување најверојатно ќе профункционираат после нова година.
Наместо досегашната пракса зелен картон да се издава периодично за еден, три и дванаесет месеци за кои цените беа високи, со новиот систем за осигурување се предвидува тој да се добива при секое регистрирање на возилата.
Колку пари ќе изнесува, осигурителните компании се уште немаат информации, но најверојатно тој ќе биде составен дел од целосното патничко осигурување. Неофицијално цената ќе се намали за околу 50 %.
Само Македонија и Албанија се уште немаат воведено ваква пракса за добивање на зелени картони со регистрирање на возилото.
Во сите останати земји во регионов веќе неколку години функционира овој систем за осигурување на возилата во странство. На пример во Словенија годишно за зелен картон се плаќа само 2 евра, во Грција 6 евра, а во Србија околу 44 евра.
Моментално за зелен картон за патничко осигурување кај нас за еден месец се плаќа 40 евра.
За 3 месеци сумата изнесува 60 евра, а за една година 160 евра.

erik05
18.09.2007., 00:19
Ima ko još koji link zaa prevod iz cirilice u latinicu?
Jer ovaj više ne radi!
http://www.cs.cmu.edu/~aleksa/vucko/jsvucko-l.html
Hvala!

milton
18.09.2007., 00:42
Evo ti latinice

Zelen karton za izlez od zemjava so motorno vozilo ke se izdava so sekoja nova registracija na vozilata. Kartonite ke bidat zadolzitelni i ke vazat za edna godina. Ovie izmeni vo zakonot za zadolzitelno patnickoto osiguruvanje najverojatno ke profunkcioniraat posle nova godina.
Namesto dosegasnata praksa zelen karton da se izdava periodicno za eden, tri i dvanaeset meseci za koi cenite bea visoki, so noviot sistem za osiguruvanje se predviduva toj da se dobiva pri sekoe registriranje na vozilata.
Kolku pari ke iznesuva, osiguritelnite kompanii se uste nemaat informacii, no najverojatno toj ke bide sostaven del od celosnoto patnicko osiguruvanje. Neoficijalno cenata ke se namali za okolu 50 %.
Samo Makedonija i Albanija se uste nemaat vovedeno vakva praksa za dobivanje na zeleni kartoni so registriranje na voziloto.
Vo site ostanati zemji vo regionov veke nekolku godini funkcionira ovoj sistem za osiguruvanje na vozilata vo stranstvo. Na primer vo Slovenija godisno za zelen karton se plaka samo 2 evra, vo Grcija 6 evra, a vo Srbija okolu 44 evra.
Momentalno za zelen karton za patnicko osiguruvanje kaj nas za eden mesec se plaka 40 evra.
Za 3 meseci sumata iznesuva 60 evra, a za edna godina 160 evra

Evo ti jedan link .Besplatan je pa vidi dal ce ti koristiti.

http://www.loginsys.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=251&categoryID=59&productID=222

mital
01.10.2007., 23:11
kao da su svi za zaboravili na ovu do skoro prilicno perspektivnu akcijo:mad:http://www.mojnovac.net/forumi/images/smilies/mad.gif
:mad:

meteor
02.10.2007., 10:33
sad je rasprodaja, mudri mudro kupuju!!!
vidi se po malu kolcinu prodaznih naloga, osvrnite se, mala analiza i uvid u kolicine koje su prosle iznad 6500.....

mital
02.10.2007., 23:24
ima li sanse ovoj kjubi da dojde do cenata od pred nekolku meseci 7500 ???

samba
02.10.2007., 23:49
ima li sanse ovoj kjubi da dojde do cenata od pred nekolku meseci 7500 ???

Ima,citaj gi nanazad site postovi i tamu ke vidis zosto ima.;)

mital
03.10.2007., 23:13
zosto go nema kjubi deneska , nekoj kalkulira ili sto e ???

mital
04.10.2007., 14:26
koi kre.... prodavaat na 5200,ili nekoj ja uprosecuva svojata cena ???:udrijace:

Adv.Lexy
04.10.2007., 14:40
koi kre.... prodavaat na 5200,ili nekoj ja uprosecuva svojata cena ???:udrijace:
Ja cu citirati gdina Marlona.

"Ovome ne mogu odoleti"

:party:

mital
09.10.2007., 15:22
kjubi deneska malku gore , moze nekoj dami dade k/p.fala
p.s. samo za adv.lexy:flaster:

Minister
09.10.2007., 15:29
kjubi deneska malku gore , moze nekoj dami dade k/p.fala
p.s. samo za adv.lexy:flaster:

10 5.200,00
8 5.190,00

5.700,00 13
5.799,00 117
5.800,00 140
5.849,00 150
5.850,00 25

mital
09.10.2007., 19:21
fala ministre , ubavo toa si odi gore:thumbsup:

Mon27
11.10.2007., 13:38
Pozdrav svima!
QBE gubi tendere. Zadnje sto je izgubio je tender za ELEM. Ne cudi me sto su dionice pale. Sta je sledece?

Adv.Lexy
11.10.2007., 15:50
Pozdrav svima!
QBE gubi tendere. Zadnje sto je izgubio je tender za ELEM. Ne cudi me sto su dionice pale. Sta je sledece?
Pa valjda tvoj post #2 ;)

Mon27
11.10.2007., 16:17
Bas smo vickasti :) :) Da sam znala sta je sledece, ne bih se /Vas javno pitala.
Ima li neko informaciju sta se tamo dogadja?

Mak_Boy
11.10.2007., 19:43
Bas smo vickasti :) :) Da sam znala sta je sledece, ne bih se /Vas javno pitala.
Ima li neko informaciju sta se tamo dogadja?
Mnogu tendenciozno. Tenderot za ELEM go izgubi pred poveke od eden pesec, a od togas do sega se imaat sluceno mnogu promeni vo osiguritelniot biznis treba da e lud covek da ne kupuva na ovie ceni. Zelenite kartoni ke se zadolzitelni, redovni klienti Makpetrol i komercijalna znaci novo e toa sto ovaa akcija ke rasti

Mon27
11.10.2007., 22:24
Mnogu tendenciozno. Tenderot za ELEM go izgubi pred poveke od eden pesec, a od togas do sega se imaat sluceno mnogu promeni vo osiguritelniot biznis treba da e lud covek da ne kupuva na ovie ceni. Zelenite kartoni ke se zadolzitelni, redovni klienti Makpetrol i komercijalna znaci novo e toa sto ovaa akcija ke rasti

Znaci savjetujes da zadrzim dionice?
Hvala:)

MOJO JOJO
11.10.2007., 23:14

na koje cene da kupuje lud covek,kad su ove cene jos od marta..."a u medjuvremenu nas je kupio alliance,jel da...."to je bio gotov posao,pa dionice UP,a dosad,da vidim,vise od pola godine ni makac,uz jedan mali period malo UP...a mozda docekam i penziju ,cekajuci da ovo ide UP,a da nepricamo o tome sto su ostale osiguravajuce kompanije stvarno otisle UP

Mon27
13.10.2007., 13:28
na koje cene da kupuje lud covek,kad su ove cene jos od marta..."a u medjuvremenu nas je kupio alliance,jel da...."to je bio gotov posao,pa dionice UP,a dosad,da vidim,vise od pola godine ni makac,uz jedan mali period malo UP...a mozda docekam i penziju ,cekajuci da ovo ide UP,a da nepricamo o tome sto su ostale osiguravajuce kompanije stvarno otisle UP

Interesuje me sta Mak_Boy misli o ovome?

Mon27
13.10.2007., 13:30
U stvari gde je Samba? Ovo je njegova tema :)

Mak_Boy
13.10.2007., 18:45
Interesuje me sta Mak_Boy misli o ovome?
Nema so da se misli, ako bese QBE prodaeno nemase seuste da se vika QBE tuku normalono Alianze. A ni QBE ne e makedonska firma taka da sto i da se krcka vo vrska so taa prodazba sigurno englezite ke sakaat da zarabotat pa i nie sitnite ribi valjda ke iskoristime.:thumbsup:

MOJO JOJO
13.10.2007., 20:49
sto mislite vie za ova?

Halo drustvo,bez uzbudjenja,niko nije kupio QBE,nazalost,cista ironija povodom nekih prethodnih postova,kao ovaj gore...:thumbsdow

mital
25.10.2007., 22:44
jel neko ima informaciju koji je target za ovu akcijo

vikser
25.10.2007., 22:48
jel neko ima informaciju koji je target za ovu akcijo

...procitaj ranije postove .......saberi sto i koliko ekspozitura imaju......uzmi info koji je sledeci njihov korak....saberi pomnozi i dobices tacnu cifru:biggrin:al ce ipak za tu trebati i malo vremena:)

vikser
25.10.2007., 22:56
.....zaboravio da kazem......eto ti dvogodisnji fondovski procentic:biggrin:

mital
26.10.2007., 01:10
mozes li mi uprostiti matematiku i reci cifru?hvala

vikser
26.10.2007., 01:30
mozes li mi uprostiti matematiku i reci cifru?hvala

ovo je deo statistika i deo matematika.....a deo matematike mogu ti uprostiti u malo mannji dijelic a taj mali dijelic matematike zove se verovatnoca a u njemu su kombinacije varijacije i permutacije........ma hebi ga imao sam fobiju postati profa.......ti hoces dobiti peticu a nista nisi procitao niti naucio........zato cu da ti kazem jednu golu istinu gde nema opet brojke.....
nadji nick Anica prelistaj sve njenih postova za STIL BESK RZUS onda uzmi i analiziraj i dobices pravu skolu ona ti je profa(moju javnu zahvalnost do nje) a profa dobro barata sa ciframa i info-a(moras savladati matematiku i statistiku) on bre to sve moze prijeneti da lagano shvatis.....onda ides opet na teoriju suvremenog ekonomisanja a to je PPPP ....il Pare- Psihologija -Politika (na bazi psihologije) i na kraju dodje PROFIT:):thumbsup:"ko pasulj"
p.s nemoj od mene ocekivati konkretne cifre jer sam se i ja jedan put zahebao:eek:......jos jedan put.....evo ti uproscenu matematiku....zao me je o tebi....znaci zadnja cijena * fondovski dvogodisnji% (%*2)=??????

mital
26.10.2007., 12:33
ili u ciframa to je oko 8000.od tvoja usta u bozji usi!

Touch Down
27.11.2007., 01:05
Tajac ! Mozzda pocela hibernacija :zzz:

Zna li netko nesto nova ili je to sve sto je bacceno na ovom forumu do sad ?

Privlacna ponuda, ali me cudi gdije su ovi koi rabe griding tehniku. :kava:

ask
/ /

bid
4.000,00 39
4.050,00 67
4.300,00 60

Ima li netko novi podatak vezan za knjigu ?

mital
06.12.2007., 01:28
ima li nekoj informacija dali e dobro vreme za dokup na ovaa akcija ???

drama
06.12.2007., 04:55
ima li nekoj informacija dali e dobro vreme za dokup na ovaa akcija ???

info nemam ali prati gi transakciite i sve ke ti stane jasno!!! ako imas kes, kupuvaj

mesec
19.12.2007., 14:52
kjubija nema vec 5-6 dana , da se ne sprema nesto veliko ili ...

sekula
19.12.2007., 15:01
duguju puno republickom sovetu za bezbednost u saobracaju,(vladin sovet koi se finansira od budzeta R.M) treba da plate procenat od registriranih vozila u mkd, za proslih 3 godina nisu isplatili nista, cini mi se da je pokrenut i spor oko toga u sudu, a kamete su velikeeee

mital
19.12.2007., 15:26
nemoj da si lud da prodavas sega na 4000,strpi se uste nekoj mesec i ke mi bides blagodaren

jurij
19.12.2007., 15:58
mital,ja ne vidim da se kupci guraju na kupnji na 4000...vidim neke optimiste oko 3.000 ?!?!?

alex_mkd
19.12.2007., 16:14
nemoj da si lud da prodavas sega na 4000,strpi se uste nekoj mesec i ke mi bides blagodaren

Jel ti to ozbiljno govoris il se zezas?? Kakav bre mesec? mozda za koju godinu ce biti sta ali u ovom stanju sad KJUBi ti je nelikvidna i nepozeljna deonica. Ako pratis trgovanje znas i sam.

Al nemoj se razocarat docice i Kjubi na redu, ali ne uskoro.

pozdrav

mesec
20.12.2007., 14:02
uzeo sam ih na 4200,

mital
27.12.2007., 23:11
pocna da odi i kjubi:thumbsup:

mesec
08.01.2008., 14:45
moze k\p kjubi hvala

mesec
08.01.2008., 21:12
moze mi neko objasniti sta znaci "B" kod kjubija na oficijalnoj listi???

sekula
08.01.2008., 22:43

B= ВКРСТЕНА ТРАНСАКЦИЈА, POZNAT PRODAVAC NA POZNAT KUPUVAC, OD ISTA BROKERSKA KUCA E TRANSAKCIJATA, OD NIVNI KLIENTI

samba
08.01.2008., 22:43

Blok transakcija.

bruks
08.01.2008., 23:05
Blok transakcija.

Vkrstena transakcija, barem jas taka mislam

samba
08.01.2008., 23:41
Vkrstena transakcija, barem jas taka mislam

Taka e,vkstena blok transakcija.:biggrin:;)

drama
08.01.2008., 23:51
hihihi, vazno transakcija e, ama i ja mislam deka e vkrstena :)

mesec
09.01.2008., 12:23
znaci li ovo da se neko igra -navlaci sitne igrace na tanak led

mital
21.02.2008., 15:37
poceo i kjubi up !!!

orlandinjo
21.02.2008., 18:43
Bilo je i vrijeme! Več sam mislio da ču morati prodati! Imam kod njega minus boli glava!

mital
21.02.2008., 22:15
nemoj da brines sutra idemo na 4400,a do kraj marta na stari dobrih 6500

orlandinjo
21.02.2008., 22:30
Dao bog da ti se uslišile riječi!:biggrin:
Ja sam ušao na 6400.:(

nikotin
21.02.2008., 22:34
nemoj da brines sutra idemo na 4400,a do kraj marta na stari dobrih 6500

Pa malo nemoguce da ce sutra na 4400, al dobro valjda uskoro ce;) zaboravio si na baznu cenu:) sutra ti max 4160 :p:

orlandinjo
21.02.2008., 22:36
Ako je danas zatvorio na 4000,kako može bazna cjena biti 4100?
To nije 10%:eek:

LJUC
22.02.2008., 02:53
Ako je danas zatvorio na 4000,kako može bazna cjena biti 4100?
To nije 10%:eek:

U izvestaju mozes vdeti gde se nalazi zadnji stubac pod oznakom "nova bazna cena" a ona je 3782.49.To znaci da se dana 22.08.2008 cena moze kretati u rasponu od 3404 do 4160.Ako se istrguje vise od 93 dionica onda starta nova bazna cena

mesec
24.02.2008., 14:07
Sarajevo osiguranje Dunav osiguranje Kjubi QBE Australia AVERAGE
PE 180,78 330,57 103,86 17,41 158,16
PB 5,13 9,87 1,03 4,07 5,02
P/GP 5,27 7,35 1,68 2,49 4,20

Issuer Country PB
Anadolu Hayat Emeklilik AS TU 4,28
Yapi Kredi Sigorta AS TU 3,14
Anadolu Sigorta TU 2,13
Gunes Sigorta TU 2,35
RAY Sigorta TU 4,88

-moze mi neko odgovoriti sta znace ovi koef. kod kjubija ???

mesec
20.03.2008., 16:17
sta cemo ???

glasnoGOVORNIK
21.03.2008., 12:01
ne razumem @ mesec

ovo je sporedba koeficijente neka tabela...ali ovo issuer country Pb :confused:

mesec
24.03.2008., 16:04
krenuo je kjubi,ali neznam koja je nova bazna cena

Ivi
24.03.2008., 17:54
krenuo je kjubi,ali neznam koja je nova bazna cena

Bazna cena 3600,00 den.
min.3241,00
max.3960,00
potreben volumen za promena 70 akcii

Mak_Boy
02.04.2008., 12:45
Кроација осигурување сака да ја купи Кјуби Македонија или Сава табак, објави вчера хрватски „Пословни дневник“. Според најавите на раководството на осигурителната компанија, ова е дел од планот за освојување на регионот преку купување на три друштва во Македонија, Словенија и во Албанија. Од „Кроација“ не го кажуваат името на македонската осигурителна компанија за која се заинтересирани. Завчера само изјавија дека во Македонија преговараат со еден од клучните играчи на локалниот пазар. Весникот посочува дека вкупната премија на македонскиот осигурителен пазар е помала од 100 милиони евра. Во Албанија, Хрватите сакаат да ја преземат осигурителната куќа „Инсиг“, а во Словенија, „Адриатик Словеника“, со која веќе се деловно поврзани. „Кроација осигурување“ е при крај и со регистрацијата на три фирми-ќерки во земјава, Црна Гора и во Србија. Новорегистрираната фирма во земјава ќе нуди неживотно осигурување, бидејќи преку „Вардар Кроација“ веќе се нудат полиси за животно осигурување. Сите три фирми ќе го носат името „Кроација“.Според „Пословни дневник“, хрватската осигурителна компанија годинава има тешка задача во Македонија бидејќи треба да ги расчисти односите со словенечки „Триглав“ во „Вардар Кроација“, каде што Хрватите имаат удел од 70 отсто. Групацијата „Кроација“ во минатата година оствари приходи од 4,2 милијарди куни, што е за 7% повеќе отколку во 2006, а добивката изнесува 18 милиони евра.
(Тотал)

mesec
02.04.2008., 13:04
uzmimo jos koju akciju kjubija,za koji dan/nedelju se nezna

mital
02.04.2008., 15:22
Uprave CO da u Makedoniji pregovaraju s jednim od ključnih igrača na lokalnom tržištu moguće je iščitati da je riječ o društvu Kjubi Makedonija, koje drži oko 25 posto tržišta.

Taj
04.04.2008., 09:35
Odlično!

Neko zna koliko je book (knjiga) KJUBI?

mital
04.04.2008., 15:41
PROBANKA MARIBOR - 17039
ABANKA VIPA SLOVENIJA - 2386
ZVEZA BANK RZZOJ AUSTRIA - 1954
POTEZA SLOVENIJA - 1813
GAT FZE - OBEDINETI EMIRATI - 761
INVEST BANKA SKOPJE - 800
INVEST BROKER - 750
SAEM INVEST - 600
RAIFFEISENLANDESBANK - 543
MONTEINVEST YU - 250
HRVATSKA POSTANSKA BANKA - 206
INOVO BROKER - 200
FIZICKI LICA (SLOVENCI + HRVATI) > 1000

mesec
18.04.2008., 14:13
javi se kjubi !!!

drama
31.07.2008., 12:53
Nikad je nisam detalno analizirao jer znao sam da je bila skupa na 6000-6500 mkd, ali sad cini mi se da je razumna cena na 1700-1800 den, vidim da je stigla i do 7000 za parce, molim oni koi su je anilizirali da kazu jer je dobro za ulaz sada ili da se priceka jos malo.
Osiguranje je jos mlada granka u mkd, cini mi se da ima nada ovde bar za x2 od danasnje cene.
Gde ima udele QBI u ostalih kompanija u mkd???
Moram uraditi domaci do sledecu nedelju, ispiti su tada...

matematic
31.07.2008., 16:00
Trzisni udio na kraju 2007 im je oko 21% i godinama pada, imali su market na dlanu kad su preuzeti..ajde bas bi volio da analiziras i razbistris ovu mutnu baru pa napises sto si zakljucio.

sekula
31.07.2008., 19:31
Nemam ovu dionicu ali prema meni je jako dobra na ovu cenu, ako bude kesa uskoro rado bi je imao u portfolio

deep
02.08.2008., 16:24
Pre neko vreme kad sam prvi put ulozio novac na berzu jako sam se dvoumeo izmegu kjubi i granit, t.e gde da ulozim solodnu kolicinu novac. Kupio sam obe dinonice, granit nesto vise,ali jos stoim na to da u momentu kjubi je jako dobra dionica i da je ceka svetla buducnost

drama
11.09.2008., 00:15
ulazim ovde nabrzo

mesec
12.09.2008., 18:05
i ja ulazim ovde i u ttk !!!

deep
12.09.2008., 18:14
pozurite malo, krcka se nesto tamo, videcete :)

Adv.Lexy
12.09.2008., 21:56

A da pre ulaska sacekamo da Anica da prognozu. Mozda cena dodze do (-300). Svako ko kupi 100 akcija dobija 30000 mkd. Fair?

drama
12.09.2008., 23:03
A da pre ulaska sacekamo da Anica da prognozu. Mozda cena dodze do (-300). Svako ko kupi 100 akcija dobija 30000 mkd. Fair?

a sto ne otvori kancelariju, da idemo licno da je pitamo, platicemo!!!
Jel ti Lexy pitas nju za svaku dionicu gde ulazis, target za ulazak, za izlazak pa mozda i za kolicinu koju kupujes?

sekula
13.09.2008., 20:44

ja cuo za neka slova iz dresova man. utd-a!!!

drama
14.09.2008., 02:21
AIG???

Del Boy
14.09.2008., 05:05
AIG???

Ne. "Ciciban osiguranje" d.o.o :biggrin:

deep
14.09.2008., 15:36
Ne. "Ciciban osiguranje" d.o.o :biggrin:

Cicibani cicibani denes mama slatko svari, najprvo go proba tato a potoa i jas i bato!!! Del Boy na kraj:biggrin:

Blade Runner
15.09.2008., 09:48
ja cuo za neka slova iz dresova man. utd-a!!!

a jas procitav nesto drugo
http://dealbook.blogs.nytimes.com/2008/09/14/aig-seeks-fed-aid-to-survive/

glasnoGOVORNIK
15.09.2008., 12:07
AIG???

NISTO!!!! ni oni ne mogu kraj s krajem da spoje...procitajte bladeov text i sve je jasno

samba
16.09.2008., 13:21
Nista od AIG:thumbsdow
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=9204d2b7-e485-4341-84be-2022afe78809&open=sec

Blade Runner
16.09.2008., 19:02
.....i sega Man Utd ke igra u vtora liga ili voopste nema da igra?

glasnoGOVORNIK
18.09.2008., 13:21
sve predhodne informacije su bile da aig propada
ovo je od poslovni magazin

American International Group Inc. izbjegla je najgori financijski kolaps u povijesti prihvativši zajam američke središnje banke u iznosu 85 milijardi američkih dolara i prepustivši američkoj vladi 79,9-postotni udio u tom najvećem američkom osiguravatelju prema veličini imovine.

Američka središnja banka u utorak je priopćila da bi “mogući bankrot AIG-a zasigurno povećao ranjivost već ionako previše krhkog američkog financijskog sustava” nadodavši da je spremna učiniti sve što je potrebno da izbjegne takav scenarij. “Preuzimanje AIG-a od strane američke vlade predstavlja ogromno olakšanje za sve sudionike financijskog tržišta. Nitko stvarno ne zna što bi se dogodilo da su američka središnja banka i američka vlada dopustili da AIG bankrotira, ali je jasno da je ta opcija predstavljala značajan sistemski rizik”, izjavio je David Havens, kreditni analitičar u UBS AG.

AIG je američkoj vladi prepustio 79,9-postotni udio u poduzeću. Zajam koji je američka središnja banka odobrila AIG-u dao mu je dvije godine vremena da rasproda svoju imovinu i tako namiri svoje dugove. Cijena dionice AIG-a u utorak se značajno oporavila nakon 94-postotnog pada od početka ove godine. Dionica AIG-a u srijedu vrijedi manje od četiri američka dolara, u usporedbi sa 70,11 američkih dolara koliko je na tržištu kapitala vrijedila u listopadu prošle godine.

“Preuzimanje AIG-a od strane američke vlade zasigurno će u kratkom roku smiriti sudionike financijskog tržišta”, izjavio je Michael Cuggino, izvršni direktor u Pacific Heighs Asset Management LLC koji upravlja sa 3,8 milijarde američkih dolara.

Gubitak AIG-a u prva tri ovogodišnja kvartala iznosi 18,5 milijardi američkih dolara. AIG je pokrivao 441 milijardu američkih dolara investicija banaka u instrumente sa fiksnim prinosom, uključujući 57,8 milijardi američkih dolara povezanih s američkim sekundarnim tržištem hipotekarnim zajmovima.

znaci sad je drzavna firma i moral hazard rule vise ne vazi ni u NAJ kapitalisticku drzavu SVETA!

Nomads
24.04.2009., 23:49
Dali mozda neko zna sta se desava sa QBI. Kako izgleda ne sanalze se bas na pazaru i produzavaju negativni trend. Koliko sam mogao videti vec su i zatvorili veliki deo svoih regionalnih kancelarija ili prodali imot.
Ima neko FI za 2008?

Eft_2
11.06.2009., 13:01
Ima li nekoj nekakva informacija za 2008god.? Se uste nema izvestaj...

mesec
14.10.2009., 22:59
sva berza - zelena,gde je kjubi???

vikser
14.10.2009., 23:45
...............pa koji ludi ce prodati dionice po ovako smijesnoj cijeni..............nema kolicine ...........zadnji ce i ima dva scenarija kako ce se vratiti na nekoj normalnoj razini trzenja...........al da bude.........bice...........:rolleyes::)

Anastasija
19.10.2009., 07:25
sva berza - zelena,gde je kjubi???

Cela berza crvena QJUBI (vita okta) zelenilo .znae li nekoj nesto ,makar i spekulacija?

matematic
21.10.2009., 01:17
...............pa koji ludi ce prodati dionice po ovako smijesnoj cijeni..............nema kolicine ...........zadnji ce i ima dva scenarija kako ce se vratiti na nekoj normalnoj razini trzenja...........al da bude.........bice...........:rolleyes::)

Mislio sam se da li da ti odgovorim, ljudi se lako uvrijede kad im pises kontra njihove investicije, ali kad si tako lako ispalio da je cijena smijesna nisam izdrzao.:) Moguce je da QBE naraste spekulativno, moguce je da ga tko i preuzme, medjutim ako cemo govoriti o perspektivi i poslovanju koliko je meni poznato stanje je otprilike ovako.

Dopusti da ovdje kratko usporedim QBE sa VROS jel ga imam i pratim i jel im je trenutna kapitalizacija slicna, na cijeni od 10-11 000 den po dionici Vardara ona je oko 10 mil € kao i Kjubiju na 900 den.
Koliko cujem, za prvo polugodiste Kjubi je skupio premiju od oko 450 mil den, Vardar preko 700 mil den, dalje Kubi je imao steta i troskova poslovanja vise nego sto je skupio premije mislim iznad 500 mil den, kod Vardara je zbroj steta i troskova poslovanja ispod 700 mil den, Kjubi ima preko 350 zaposlenih Vardar oko 150..
E sad, zasto mislis da je sadasnja cijena za Kjubi smijesna?

vikser
21.10.2009., 10:31
Mislio sam se da li da ti odgovorim, ljudi se lako uvrijede kad im pises kontra njihove investicije, ali kad si tako lako ispalio da je cijena smijesna nisam izdrzao.:) Moguce je da QBE naraste spekulativno, moguce je da ga tko i preuzme, medjutim ako cemo govoriti o perspektivi i poslovanju koliko je meni poznato stanje je otprilike ovako.

Dopusti da ovdje kratko usporedim QBE sa VROS jel ga imam i pratim i jel im je trenutna kapitalizacija slicna, na cijeni od 10-11 000 den po dionici Vardara ona je oko 10 mil € kao i Kjubiju na 900 den.
Koliko cujem, za prvo polugodiste Kjubi je skupio premiju od oko 450 mil den, Vardar preko 700 mil den, dalje Kubi je imao steta i troskova poslovanja vise nego sto je skupio premije mislim iznad 500 mil den, kod Vardara je zbroj steta i troskova poslovanja ispod 700 mil den, Kjubi ima preko 350 zaposlenih Vardar oko 150..
E sad, zasto mislis da je sadasnja cijena za Kjubi smijesna?

...............zato ja cu ti odgovoriti u isti cas kad sam procitao.........izvesce o qbe makedonija imas na web portalu http://www.qbeeurope.com/documents/makedonija/QBE_GodishenIzveshtaj_small_mkd.pdf .............e sad da se malo vratimo unazad ..........vardar su akvizirali i po mom saznajnu malo su se zahebali bar u presmetke :)................vardar se trzio po 160 000 denara a akvizicija mu bila po 120 000 denara ako me pamcenje sluzi.............cifre koje si dao za momentno trzenje su ok ...........pa sad mi reci zasto je vros pao X16 a qbe upola manje :)............qbe dao akcenat osiguranja na firme industriju i finansije dok vros je bolji u auto osiguranju (gde se prave i vece mucke).........idemo dalje.............qbe samo ona zgrada u centru skoplja vrijedi kao njegova sadasnja kapitalizacija a gde su ostale ekspoziture......vros ne znam sta ima al je to vijerovatno veliko koliko i portirnica qbe-a.............biznis........vros u su morali dati neke otstupke (politika) dok qbe ne znam kako stoji al kad znam ko su izvrsni direktor i presednik upravnog odbora onda u ovo vrijeme????????....vros kako su mi rekli hteo napraviti i "mucak" sa dionicama(za ovo nisam siguran)........al da bude ...........bice:) (mislio na qbe)

ps........ne branim svoje investicije jer nisam bilioner pa da mogu odbraniti vec sam htio dati konstruktivan razlog da nisi u pravu i da mozda nije sve tako kako tebi izgleda............:thumbsup:

ps 2..........ovo nije pokana za buy or sell qbe

Titan
21.10.2009., 20:13
Vardar je imao svoje prednosti do sada jer nije bilo Agencije za Supervizije u MK. Pa zato tovario sve sto mu se ponudilo-crno i belo, snasli se Janciki.
Kada bi ova agencija bila aktivna ne bi ih Sec gonila za kriminal deonice,vec sama agencija.

Ali Agencija Superv.MK pocinje radom iducek mjeseca i bit ce krvi, medeni mjesac kjubija mozda se vraca u auto,polis. dok u Mega polise je monopol, osobno je KB,STB podrzavaj pri velikim poslovima.

ali kraj kraju kada nekome tekne os Insurance u MK to su ova 2 bitce lova.

matematic
22.10.2009., 01:02
@vikser
Simpaticne su ove tvoje tockice, kao da pozivaju da neko popuni prazninu. Ako se potrudim napisati cinjenice molim te potrudi se i ti napisati nesto vise od floskula tipa - politika, nekretnine -a Kjubi godinama gubi trzisni udio. Evo prica se ponavlja, prvi su poceli sa zivotnim osiguranjem a opet imaju jedva 9% trzista, a trenutna konkurencija su im je prakticno samo Croatia i Grawe.

A onda jos i potpuno netocne informacije, Vardar je preuzet za nesto iznad 160 000 den po dionici, tada je imao 15 000 dionica, u medjuvremenu je dionicarima kroz dokapitalizaciju podijeljeno jos 45 000 dionica (da bi se temeljni kapital uskladio sa zakonom) tako da danasnja cijena od 10.000 den odgovara prijasnjoj od 40 000 den(za svaku staru dobio si jos 3 nove besplatno),provjeri sad koliko je sta palo. Da si se barem malo potrudio sve o tome nasao bi na temi o Vardaru. Inace, ne moze nesto pasti 16x vec maksimalno 100%.

Mogao bi ovdje izvlacit jos brojeva ali nema smisla pa cu zavrsiti sa trenutnim trzisnim udjelima temeljnim na premiji - Vardar 24%, Qbe 15,5%, Sava-Tabak 14,5%, Eurolink 8,5%, Evroins 6,5%, Unica 6%..

ps........mozda nije sve tako kako tebi izgleda............:thumbsup:
Mozda nije sve tako kako meni izgleda, ali izgleda nije ni blizu kako tebi izgleda.;)
...............zato ja cu ti odgovoriti u isti cas kad sam procitao.........
Cini se da bi bilo bolje da si za odgovor uzeo vise vremena.:)

vikser
22.10.2009., 10:12
................noc-dan..........dan-noc............bar po postovima :thumbsup::)

mesec
03.11.2009., 23:29
nekome je ponestalo para za pivo !?!

Titan
01.07.2010., 17:25
nekome je ponestalo para za pivo !?!

memorija ljudi i kalkulacije 2008 sve je zaboravljeno.

Titan
29.03.2012., 15:01
STO ste se zagurali na BID, a cutite na forum? Ili to tako dok se ne pokupi sto je novca, a onda usta navijacka 2 metara. :biggrin: Podelite novi info.

rodman82
29.03.2012., 15:24
STO ste se zagurali na BID, a cutite na forum? Ili to tako dok se ne pokupi sto je novca, a onda usta navijacka 2 metara. :biggrin: Podelite novi info.

Titane...sta je ovde desava..???????..neko shopinguva po malo ali sigurno...

Titan
29.03.2012., 20:44
Uvek ja ne, pa ondak nadze se neki pametnij bez posla za reply, nema ko drugi da okaci jer su na bid po malo.Proslo par sati niko ne pise.

Po malo? Jel znas sta znaci Jede ko vol u kupuz? Kada on navali na kupuszS mozes mu parceta mesa izvadit ali on nece se pomjerit nit apetit izgubit.

Ima one koje trose skupi byte na forum da objasne reformi u vladinoj procedur bolje od mene.

rodman82
04.04.2012., 12:59
Ide Kjubi....:eek:

vikser
04.04.2012., 17:05
.....svi osigurujavajuci zavodi idu UP ... :) ......sto posredi eh kad bi jos znao :)

Premier
04.04.2012., 17:58
Za QBE bice "New Beginning"...sprema se svadba velika ?! ;)

Anastasija
26.04.2012., 21:05
Za QBE bice "New Beginning"...sprema se svadba velika ?! ;)

Znae li nekoj koj ke jazeme nevestata ?
za eden mesec od 01/3 do 26/4 87% up kako 2007 god
lepota:thumbsup:

Ocean
27.04.2012., 20:07
Znae li nekoj koj ke jazeme nevestata ?
za eden mesec od 01/3 do 26/4 87% up kako 2007 god
lepota:thumbsup:

so ime na zemja slicno
no ne kontinent, tuku srce na Evropa
kompanija so ime sto asocira na pobednik
so treta i cetrvrta ista bukva NN

Anastasija
28.04.2012., 11:46
so ime na zemja slicno

Uste da kazes so kolku nuli ke bide kupuvanjeto!!!????:thumbsup:

Premier
28.04.2012., 18:46
Uste da kazes so kolku nuli ke bide kupuvanjeto!!!????:thumbsup:

Ako bide...vo slucajov vazni se prvite brojki, za nulite se znae :)

Ocean
28.04.2012., 20:42
Ako bide...vo slucajov vazni se prvite brojki, za nulite se znae :)

Site Brojki se vazni

Zbirot na ziteli na drzava taa, zaedno so zbir na drzava nasa
Dovolno ke bidat Za da bides glaven so 50% + 1
No javna ponuda ke treba da bide na masa
Sto znaci do dvojna suma (so dvojka napred) ke stasa

glasnoGOVORNIK
30.04.2012., 15:04
Не сум јас по Haiku поезија ама еве го и 1Q го средиле ко за продажба :biggrin:

Тримесечно известување КЈУБИ (http://www.sec.gov.mk/regassociations/ad_poi/default.aspx?item=trimesecno_izv&subitem=osig_dr&type=uspeh&itemid=17435)

Помина и собранието во петокот, така да има доста информации за оваа хартија и ТА-ДАААААМ: :thumbsup:

Купување...
Количина Цена
190 604,00
100 380,00
350 300,00
100 266,00
18 265,00

Продавање...
Цена Количина
990,00 52
3.099,00 21
3.100,00 75
6.100,00 800

rodman82
30.04.2012., 15:19
Не сум јас по Haiku поезија ама еве го и 1Q го средиле ко за продажба :biggrin:

Тримесечно известување КЈУБИ (http://www.sec.gov.mk/regassociations/ad_poi/default.aspx?item=trimesecno_izv&subitem=osig_dr&type=uspeh&itemid=17435)

Помина и собранието во петокот, така да има доста информации за оваа хартија и ТА-ДАААААМ: :thumbsup:

Купување...
Количина Цена
190 604,00
100 380,00
350 300,00
100 266,00
18 265,00

Продавање...
Цена Количина
990,00 52
3.099,00 21
3.100,00 75
6.100,00 800

ide na 720 den prezemanje...:kava:

Premier
30.04.2012., 15:44

Nece moci ove noci, samo oblakoder je vise od toga... :biggrin:

Ocean
30.04.2012., 17:14

Procitaj ubavo :)

Ocean
30.04.2012., 18:34
so ime na zemja slicno

WINNER

Ocean
30.04.2012., 18:36
Site Brojki se vazni

Zbirot na ziteli na drzava taa, zaedno so zbir na drzava nasa
Dovolno ke bidat Za da bides glaven so 50% + 1
No javna ponuda ke treba da bide na masa
Sto znaci do dvojna suma (so dvojka napred) ke stasa

Austria 8 mil + Makedonija 2 mil = 10 mil za 50%+1
cela kompanija 20 mil / 750,000 akcii = 27 eur po akcija

Premier
30.04.2012., 19:11

Mozda si blizoo, e sad koliko videcemooo...:)

Titan
30.04.2012., 19:50
21-2m je book, jer to vam orjientacija ili imate info o transakcij. Premium nastaje jedino iz ralzoga da je winner vec na trziste i eliminise konkurencij pri akvizicij, to ce Irci servirat, a ne zbog trenutnog rezultata poslovanja.

glasnoGOVORNIK
08.05.2012., 15:23

PIOM ne uspea da gi prodade akciite od KJUBI na 25 EUR ako e ozbilna rabotava tie ke otidea prvi :confused:

OKA
08.05.2012., 16:54
Ok, eto da i ja beknem ukratko o Qjubinom slucaju.
Proces akvizicije jeste uplivao u ozbiljnije vode.
Naravno, nema nikakih 100% garancija da ce se posao na koncu i sklopiti. Ali stvar deff. zasad, jeste vruca.
I ondak, josh i to, fusnotica mala, tek da se ima u vidu, da su se sad, globalno, banditi namnozili u toliko velikim razmjerima, da malim mozgom treba apsolvirati akviziciju "Komuninih sindroma", iliti, na primjer = mala cijena ovdije, ostatak u pecini kod Aboridzina.

Premier
08.05.2012., 17:30
PIOM ne uspea da gi prodade akciite od KJUBI na 25 EUR ako e ozbilna rabotava tie ke otidea prvi :confused:

Mozda su malo "pozurili" sad prodace na kraju :)

Titan
10.05.2012., 16:23
Jel par nedelja od kada sam osvjezio zaboravjleni QUBI topic, a hijena jos vise i nikako nece na topic pisat nista. Rede se coporativno samo na bid prava vam 2007 dajte deonice na bid i pokazace vam kako se moze likvidnost ponovit...:biggrin:

bonbona
10.05.2012., 16:33
Ke im gi dadam moite ama koga ce dadat cena X00 per share vo konvertabila :biggrin:

I da -ne mora se da bide na transakciska,moze i na kafanska:eek:

mesec
16.05.2012., 22:36
stigla je ponuda od winera u kjubi ?!

Anastasija
17.05.2012., 01:14

30% up per day!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
i toakako na sell bese 645 a na bay 675 den
i kog pocna nadavanje 676 678 680 689 ..................750 ......................800...............851 den
isto kako vo 2007 godina
lepota
:thumbsup:

Bubastys
17.05.2012., 09:24
Koji hot topic! Eto da ja dam svoju ocenu.

Firma posluje ocajno. Cash flow je negativan 3 godine za redom, po mojoj racunici u 2011 -130M MKD. To sto je book 21M ne znaci nista, jer se rapidno smanjuje, zbog amortizacije i negativne dobiti.
Ono sto firma moze ponuditi je nekretnine, ali su one oko 3,3M EUR, nishta vise. Oprez: QBE je vec napravio revalorizaciju, tako da tu premiuma nece biti.
Sa ovim fundamentima, bilo bi pravo iznenadjenje ako netko ponudi vishe od 30% od booka, iliti oko 550 MKD.
Moja licna preporuka: sell, sto brze.
PS. nemam dionice

Titan
17.05.2012., 10:13

Nije, jos.

betmen
17.05.2012., 11:17
Makedonche , nikako pamet da mu dojde. QBE ne go prodava imotot ,se prodava samo biznisot za osiguruvanjeeeeeeeeeee. Imotot ke si go prodava ili iznajmuva QBE posebno. Wiener si ima prostor za rabota i ne mu treba zgrada pa da iznajmuva dukani. Ama toa tie , ko ke pochne makedonche da kazuva zeleni bez da misli nema kraj i masa se pali a tolku evtini akcii ima .:eek:

rodman82
17.05.2012., 11:27
Makedonche , nikako pamet da mu dojde. QBE ne go prodava imotot ,se prodava samo biznisot za osiguruvanjeeeeeeeeeee. Imotot ke si go prodava ili iznajmuva QBE posebno. Wiener si ima prostor za rabota i ne mu treba zgrada pa da iznajmuva dukani. Ama toa tie , ko ke pochne makedonche da kazuva zeleni bez da misli nema kraj i masa se pali a tolku evtini akcii ima .:eek:

hahah..sta je jeftinije za tebi...bet men....hahaha :biggrin: ajde malku so fakti..sto e eftino za tebe...lv..le...ili popova kula...:)))))

rodman82
17.05.2012., 11:33
Koji hot topic! Eto da ja dam svoju ocenu.

Firma posluje ocajno. Cash flow je negativan 3 godine za redom, po mojoj racunici u 2011 -130M MKD. To sto je book 21M ne znaci nista, jer se rapidno smanjuje, zbog amortizacije i negativne dobiti.
Ono sto firma moze ponuditi je nekretnine, ali su one oko 3,3M EUR, nishta vise. Oprez: QBE je vec napravio revalorizaciju, tako da tu premiuma nece biti.
Sa ovim fundamentima, bilo bi pravo iznenadjenje ako netko ponudi vishe od 30% od booka, iliti oko 550 MKD.
Moja licna preporuka: sell, sto brze.
PS. nemam dionice

Bubastyse...sta pises gluposti...sta je oko 3.3 M eur ..nekretnine u Debaru i Kicevo ???..proveri koliko je bruto polisirana premija...nekretnine i HV koi poseduje i onda pisi nesto...

betmen
17.05.2012., 11:35
I za informacija, ne e sigurno dali voopshto ke se dogovori prodazba. Na Wiener ne mu gori, ako ne e QBE ide ponataka da pregovara so drugi osiguritelni kompanii.

mesec
17.05.2012., 11:52
MRTVA TISINA DANAS

betmen
17.05.2012., 13:03
Pa valjda im tekna deka vo naddavanje se gubat i ne razmisluvaat kolku plakaat za neshto shto ne znaat kolku vredi i dali i voopshto ke ima neshto.

rodman82
17.05.2012., 13:11
Pa valjda im tekna deka vo naddavanje se gubat i ne razmisluvaat kolku plakaat za neshto shto ne znaat kolku vredi i dali i voopshto ke ima neshto.

jel ima uste neko za sell danas...ajde..brze :biggrin:

Bubastys
17.05.2012., 14:18
Bubastyse...sta pises gluposti...sta je oko 3.3 M eur ..nekretnine u Debaru i Kicevo ???..proveri koliko je bruto polisirana premija...nekretnine i HV koi poseduje i onda pisi nesto...

Nisu gluposti Mr. Rodman, vec fakti koje citam iz FI koje je izdao QBE.
Kakve HV, kakvi bakraci. Prodaje se Cash Flow, plus ev. zgrade i zemlja (jer imaju malu, tj nikakvu amortizaciju), sve ostalo je expendible.
A cash flow je u ovom slucaju debeli minus, 2M EUR samo u 2011.

mesec
17.05.2012., 14:55
NE TREBA MNOGO FILOZOFIRATI , NEGO DAJTE DA KUPIMO JOS NEKU DIONICU DOK JE JOS VREME ?!