PDA

View Full Version : Izbor brokerske kuće (regija)

goran91415
01.04.2007., 13:28
Polako sam se počeo informirati o burzama u regiji i mislim da je došlo vrijeme da izaberem brokersku kuću i polako počnem trgovati... E sad naviše me zanima SASE iako bi bilo idealno kad bi postojala brokerska kuća pomoću koje mogu trgovati na svim tržištima u regiji i to ,po mogućnosti ,putem interneta...

Zanimaju me vaša iskustva sa Raiffeisen Brokers (http://www.rbr.ba/usluge/trgovina.asp) . Provizije mi se čine prihvatljive a po meni velika prednost je zadavanje naloga i pracenje portfolia putem interneta... Kako to izgleda (ja zamišljam nešto u stilu PG...) :confused:

Također bi pozvao sve ostale koji trguju na tržištima u regiji da napišu svoja pozitivna/negativna iskustva sa brokerskim kućama kako bi pomogli drugima u odabiru...

birsha
02.04.2007., 14:00
da li netko ima brokera u Srbiji,kako ste prebacili lovu tamo,potpisali ugovore s brokerskom kucom itd,,,,,,

pochetnik
03.04.2007., 10:06
prodružujem se pitanjima, i sam sam u procesu potrage za brokerom u Srbiji i RS.... o ovome ima pomalo na raznim topicima, ali većina odgovora je starijieg datuma. Molim starije korisnike za malo pomoći...

birsha
03.04.2007., 13:23
ja sam jutros zvala Bg,brokera Raifaizen-a,rekao mi je da moram ovlastiti nekoga iz Srbije i on onda placa porez,:confused:

ili da probam iz Hrvarske
1.Fimu sam zvala jos ne rade na Belexu
2.Raifaizen Zg provizija 1,5%,min 100eu,te ordzavanje skrbnickog racuna 1500kn tromjesecno
3.Hypo trguje ali nitko ne dize telefon pa nemam informacij
4.:takodjer HPB ali su mi rekli da se isplate samo transakcije iznad 10000eu
:thumbsdow

goran91415
04.04.2007., 01:03
ja sam jutros zvala Bg,brokera Raifaizen-a,rekao mi je da moram ovlastiti nekoga iz Srbije i on onda placa porez,:confused:

ili da probam iz Hrvarske
1.Fimu sam zvala jos ne rade na Belexu
2.Raifaizen Zg provizija 1,5%,min 100eu,te ordzavanje skrbnickog racuna 1500kn tromjesecno
3.Hypo trguje ali nitko ne dize telefon pa nemam informacij
4.:takodjer HPB ali su mi rekli da se isplate samo transakcije iznad 10000eu
:thumbsdow
Hm...pa očekivao sam pozitivnije informacije...:(

Molio bi one koji već neko vrijeme trguju na tržištima u regiji da opišu "proces registracije" te navedu preko koje brokerske kuće trguju...

mirni
04.04.2007., 01:20
Polako sam se počeo informirati o burzama u regiji i mislim da je došlo vrijeme da izaberem brokersku kuću i polako počnem trgovati... E sad naviše me zanima SASE iako bi bilo idealno kad bi postojala brokerska kuća pomoću koje mogu trgovati na svim tržištima u regiji i to ,po mogućnosti ,putem interneta...

Zanimaju me vaša iskustva sa Raiffeisen Brokers (http://www.rbr.ba/usluge/trgovina.asp) . Provizije mi se čine prihvatljive a po meni velika prednost je zadavanje naloga i pracenje portfolia putem interneta... Kako to izgleda (ja zamišljam nešto u stilu PG...) :confused:

Što se tiče Raiffeisen Brokers-a imaj na umu da su direktor i njegov zamjenik izgubili dozvolu zbog front runinga i nedavno je još jedan broker izgubio dozvolu.

mikisa
05.04.2007., 21:43
Za FBih preporučam Bond Invest Mostar, mailom rješi se ugovor, novac se jednostavno prebacuje , naloge primaju fax-om, momci su brzi za naloge što mi je najbitnije, provizije od 0,60 do 1,30 kako se nagodiš i od iznosa love

Lamer
13.04.2007., 16:45
Ovako, za trgovanje na Belexu (beogradska burza);
Potrebno je odabrati brokersku kuću. Nakon toga treba otvoriti novčani račun u nekoj banci. Ali da bi se sve to ostvarilo treba otvoriti BIP (poreski identifikacioni broj)
Nakon toga možete zadavati naloge svom brokeru!

SHIVA
08.05.2007., 16:21
A kako prenjeti novac na njih?? Na tu brokersku kuću,a da je na tvojem imenu?? Čini mi se da je jedini način preko Slovenije????