PDA

View Full Version : Nacini kupovine dionica u regiji + provizije

zboss2009
10.03.2007., 17:12
Molio bih nekog da mi ukratko objasni na koji se nacin mogu kupiti dionice u regiji (konkretno radi se o Banjaluci)?

Koliki su troškovi transakcija? I kako sve to ide.

Jučer, 9.3. sam zvao svoje brokere, CompleteLine-a koji nemaju mogucnost kupovanja u inozemstvu, zvao sam i HPB koji imaju sve osim srbije (koju ce uskoro imati), inace provizije su od 1,7-2%. Imali li nesto povoljnije?

Ignacije
16.03.2007., 12:52
Mozes probati s brokerima Hypo banke.
http://www.hypo-alpe-adria.hr/invest/english/prikaz.asp?txt_id=581

slikar
17.03.2007., 13:11
Provizije Hypo banke:
20 Eura fiksno po nalogu,
provizija brokerima (HR+RS) ~ 3%
skrbnistvo nad dionicama 0.5 % godisnje, ali naplacuju kvartalno min.200 kn
Ako nalog za prodaju ne prodje 15 Eura.

Otvaras 3 racuna: tekuci kunski (jednokratno ti uzmu 200 kn), tekuci devizni
i skrbnicki na koji prebacis Eure i sa kojeg ti uzimaju prilikom kupnje dionica.
Ah da, postoji i gubitak prilikom konverzije Eura > KM i Eura > Dinar.

Nisam znao da HPB trguje na BL burzi?

zboss2009
17.03.2007., 15:27
HPB trguje na svim burzama regije, osim Srbije.
Ako te zanimaju kolike su njihove provizije najlakse bi ti bilo da ih nazoves i pitas da ti posalju na mail. Ja ih vise nemam na mailu jer sam obriso, bile su mi preskupe

cesco
22.03.2007., 23:34
Nemoj ic u Hypo napravit ces najvecu pogresku u zivotu ako odes, nema manje profesionalnijih i manje kvalitetnijih brokerskih kuca od hypo BL

efodix
20.10.2007., 21:48
A da li se moze odvesti osobno autom, recimo u Banja Luku ili Beograd i tamo otvoriti racun u banci, uplatiti novac na racun, i unajmiti brokera? Ima li kakvih problema pri toj proceduri? I ako netko zna, koji su brokeri i banke dobri u regiji (niske provizije, e-trade)?

Nikolica
25.10.2007., 21:43
A da li se moze odvesti osobno autom, recimo u Banja Luku ili Beograd i tamo otvoriti racun u banci, uplatiti novac na racun, i unajmiti brokera? Ima li kakvih problema pri toj proceduri? I ako netko zna, koji su brokeri i banke dobri u regiji (niske provizije, e-trade)?

Za Banja Luku ne znam, ali za Beograd se dobro pripremi - treba ti desetak dokumenta, dio ovjeren kod bilježnika i malo Eura,...

efodix
06.11.2007., 00:43
Za Banja Luku ne znam, ali za Beograd se dobro pripremi - treba ti desetak dokumenta, dio ovjeren kod bilježnika i malo Eura,...

Si isao? Koje dokumente traze? Se moze ovjeriti i kod njihovih biljeznika ili samo kod nasih?

MAX
14.11.2007., 23:25
Provizije Hypo banke:
20 Eura fiksno po nalogu,
provizija brokerima (HR+RS) ~ 3%
skrbnistvo nad dionicama 0.5 % godisnje, ali naplacuju kvartalno min.200 kn
Ako nalog za prodaju ne prodje 15 Eura.

Otvaras 3 racuna: tekuci kunski (jednokratno ti uzmu 200 kn), tekuci devizni
i skrbnicki na koji prebacis Eure i sa kojeg ti uzimaju prilikom kupnje dionica.
Ah da, postoji i gubitak prilikom konverzije Eura > KM i Eura > Dinar.

Nisam znao da HPB trguje na BL burzi?

Nisu ti točne provizije. Visina provizije ovisi o veličini transakcije. Do 40.000 kn cca 2%, od 40.000 do 200.000 kn cca 1,5%, itd. Smanjuje se sukladno veličini transakcije.
20 Eur je fiksno po nalogu, ali nalog ako ne prođe ili istekne se ne naplaćuje ništa.
15 Eur se naplaćuje promjena naloga.