PDA

View Full Version : Rudnik zeljezne rude Vares

Pages : [1] 2

ozi
09.03.2007., 19:57
Otvorio sam ovu temu jer smatram da predstoje aktivnosti oko ovo rudnika.

Prvo sto bih istakao je vlasnicka struktura.

Prvih deset vlasnika vrijednosnih papira
IBRIĆ MUSTAFA | SREBRENIK, BIH | 37.00 %

HIGHWAY CONSTRUCTION COMPANY D.O.O. SARAJEVO | Sarajevo, BIH | 15.78 %

ADŽAJLIĆ EMIR | Sarajevo, BIH | 11.24 %

STUDEN & CO. AREX D.O.O. GRADAČAC | GRADAČAC, BIH | 3.30 %

AKTIVA INVEST DD | LJUBLJANA, SVN | 2.23 %

OMANIĆ ASIM | Sarajevo, BIH | 1.10 %

PAJT EŠREF | VAREŠ, BIH | 0,91 %

OMERZO FRANC | KRŠKO, SVN | 0.78

TIGRIS TRADE LTD | TORTOLA, VGB | 0.74 %

FIMA Equity, otvoreni investicijski fond | VARAŽDIN, HRV | 0.65 %

Osoba broj jedan gospodin Jata i broj dva takodje Jata vec su poznati ali osoba broj tri Gos.Adzajlic koji je posjedovao vise od 3 % ABS-a koju je nedavno prodao usao je u RZRVR sa oko 850.000,00 dionica.Znajuci da se radi o jednom najvecem ulagucu iz Bih na SASE govori mi da se ovde nesto ozbiljno sprema.Takodje iz odredjenih krugova dolaze informacije da je jedna Turska delegacija nedavno boravila u RZRVR i da je nudila 8(osam) KM za dionicu koja je glat odbijena.Razlog kupovine je navodno idealna pozicija rudnika za izgradnju Hidrocentrale i da stari kop je idealno mjesto za akumulaciju.Ako neko ima vise informacija neka ih objavi.Hvala.

barbapapa
09.03.2007., 20:17
pratim i ja vlastnišku
evo je od 5.1.07
IBRIĆ MUSTAFA SREBRENIK, BIH 39.99 %
HIGHWAY CONSTR COM D.O.O. SA, BIH 19.37 %
ADŽAJLIĆ EMIR Sarajevo, BIH 10.52 %
JUSUFOVIĆ NIHAD SREBRENIK, BIH 5.85 %
STUDEN & CO. AREX D.O.O. GRADAČAC, BIH 3.30 %
ZLATA MONETA II d.d. MARIBOR, SVN 3.08 %
OMNIKOM DOO TRBOVLJE, SVN 1.57 %
OMERZO FRANC KRŠKO, SVN 1.19 %
ZVORNIKPUTEVI D.O.O SAPNA, BIH 1.00 %
PAJT EŠREF VAREŠ, BIH 0.91 %

Ulazila aktiva group između 2.2.-10.2.07

ovo i večina poslova.

energent 01
09.03.2007., 21:20
nekadasnji kraterski povrsinski kop rzrv je danas ustvari jezero nastalo u proteklih 15 godina otkako taj rudnik neradi.lokacija je idealna za mini hidroelektranu i mislim da je i dodijeljena koncesija za izgradnju.jedini nedostatak projekta bi mogao biti dopunjavanje jezera vodom,jer rijeka koja treba biti preusmjerena da dopunjava jezero u ljetnim periodima i nije bas bogata vodom.vidjecemo kako ce se situacija razvijati.

Feral
09.03.2007., 21:33
Ja bih rekao ovako.
Nedavno sam i sam usao u RZRV.
Negdje prije mjesec dana Jata je podebljao udio i nekako u tom periodu je cijena krenula nagore i dosegla, cini mi se, 5,4KM po dionici. Nakon toga je nestalo kupnje i cijena je otklizala sve do 3,98KM jucer. No interesantno je slijedece:
1. Pri padu cijene su bili realizirani relativno mali prometi (rast je recimo ostvarivan na visestruko vecim prometima).
2. Cijena zatvaranja je uvijek bila niza od prosjeka dnevnog trgovanja
Meni se cini kako se islo na namjerno snizavanje zbog jeftinijeg dokupa. Ispada da su veci dionicari kupovali od manjih po nizim cijenama.
Ovu pricu sa ponudom preuzimanja od 8KM sam i sam cuo no nisam znao tko je u igri.
Uglavnom financijske izvjestaje nisam ni vidio, ovo je jedna od rijetkih dionica koju sam kupio kao cisto spekulativnu investiciju.

Vogler
13.03.2007., 13:58
RZRVR
PRODAJA:
4,2000 10000
4,4000 3000
4,4600 1000
4,4700 1001 h
4,4800 1600
4,5000 2629
4,6000 1000
4,6500 1000
4,6700 1330
4,8000 2250

S ovakvom ponudom, i bez konkretnih informacija, ova "špekulacija" mi se čini preskupom.

Feral
13.03.2007., 15:30
Cijela ponuda koju si gore naveo iznosi oko KM 112 tsd. Danasnji promet je KM 178 tsd a jucerasnja projecna cijena je bila KM 4.28 - visa nego najniza gornja ponuda. U cemu je problem kada su prometi unatrag 1-2 mjeseca isli i do KM 500 tsd. dnevno?

Feral
13.03.2007., 22:37
Tablica zahtjeva izmjene

andy
14.03.2007., 10:47
Cijela ponuda koju si gore naveo iznosi oko KM 112 tsd. Danasnji promet je KM 178 tsd a jucerasnja projecna cijena je bila KM 4.28 - visa nego najniza gornja ponuda. U cemu je problem kada su prometi unatrag 1-2 mjeseca isli i do KM 500 tsd. dnevno?

Nekome očito odgovora da su i ponuda i potražnja nisko. Logika kaže da očito na tim nivoima želi kupovati.

Znamsve
15.03.2007., 15:43
Mittal Steel najavio "Fenix" u Zenici

Kompanija Mittal Steel Zenica, dio najvećeg svjetskog proizvođača čelika "Arcelor Mittal Steel Group", objavila je danas početak "Fenix projekta" - obnovu integralne proizvodnje. Projekt je vrijedan 130 milijuna dolara (preko 192 mil. KM)

Projekt obnove integralne proizvodnje u Mittal Steel Zenica trajat će 16 mjeseci. Vrijedan je 130 milijuna USD, uključujući i 30 milijuna
USD koji će biti usmjereni na obrtni kapital.

Po završetku obnove integralne proizvodnje proizvodni kapaciteti u proizvodnji tečnog čelika u Mittal Steel Zenica bit će povećani na oko dva milijuna metričkih tona godišnje.

Projekt Fenix predviđa rekonstrukciju visoke peći, aglomeracije, koksare, konvertorske čeličane, energetike i internog transporta

http://www.pincom.biz/vjesnik/opsirnije.asp?ID=13037&rub=vjesnik

Feral
15.03.2007., 16:05
Mital vec kontrolira sirovinu (zeljeznu rudu) u rudniku u Ljubiji (Prijedor). Do sada su u Zenici radili proizvodnju iz sekundarnih sirovina i to u elektrolucnoj peci. Sada ako se vracaju integralnoj proizvodnji bice potrebe za zeljenom rudom.

eculov
15.03.2007., 17:00
Stvari su po meni sasvim logicne kao sto je logicno da je 2+2=4. Ako ide integralna proizvodnja onda je potrebna ruda, a rudu nece valjda dovoziti iz Ljubije. Koliki ce onda biti transportni troskovi, cost benefit analize na jednu, pet, deset itd godina...

Feral
15.03.2007., 22:28
U vlasnickoj strukturi neke promjene: udio je smanjio Omanic tako da ga vise nema u prvih 10 dionicara ali se pojavljuje firma Zlatna Moneta II (0,62% vlasnistva). Da li netko zna nesto o njima?

barbapapa
16.03.2007., 00:07
to ti je takozvani pif.
imali su oni puno toga. gledaj gore

u vlastniški od 05/01/2007 imali su čak 3,08%

eculov
20.03.2007., 11:57
Samo da konstatujem da se projekat Feniks izgleda odrazio i na cijenu RZRVRa. Pitanje je sada gdje je TOP.

ladjo
20.03.2007., 15:19
pogledaj bid/ask za vares pa ces viditi gdje je top ;)

negdje oko 7-8maraka.:cool:

barbapapa
20.03.2007., 18:37
izlazi ibrić mustafa polako

IBRIĆ MUSTAFA | SREBRENIK, BIH | 36.08 %

--------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------

PAJT EŠREF | VAREŠ, BIH | 0.91 %

OMERZO FRANC | KRŠKO, SVN | 0.72 %

ZLATA MONETA II d.d. | MARIBOR, SVN | 0.63 %

Feral
20.03.2007., 18:43
Tocno. Ta je promjena jos izrazenija ako se gleda razvoj vlasnicke strukture od pocetka ove godine. Naime, na 05.01. Mustafic + Highway construction company su drzali 59.36% firme a prema gornjem prikazu taj udio je sada 51.86% sto im jos uvijek daje kontrolni paket (sada vec na samoj granici).
Bilo bi interesantno tko vidjeti tko ovo kupuje mada drugih promjena medju prvih 10 dionicara nema tako da se vjerojatno radi o malim dionicarima.

gustavo
21.03.2007., 09:12
Ako niste bili na području rudnika, možete pogledati film "Sve džaba" jer mislim da je sniman upravo tu. A u filmu je to velika lokva. Za nešto dobro, za nešto loše.

Feral
22.03.2007., 00:11
Zasto je izbrisan komentar Energenta01 na ovu temu? Jutros je bio tu.

Vogler
22.03.2007., 11:20
Bilo bi interesantno tko vidjeti tko ovo kupuje mada drugih promjena medju prvih 10 dionicara nema tako da se vjerojatno radi o malim dionicarima.

Pitanje je tko to i zašto kupuje iznad 4,00 KM uz ovakvu ponudu na prodaju:
Cijena Kolicina
4,5800 8000
4,5900 13063
4,6500 3000
4,7500 1070
4,7700 800
4,8000 11000
4,8700 1000
4,9200 2360
4,9300 5645
4,9500 9106

Blejzer
22.03.2007., 11:34
Zasto je izbrisan komentar Energenta01 na ovu temu? Jutros je bio tu.
Pa vjerovatno ga je sam izbrisao!

Pitanje je tko to i zašto kupuje iznad 4,00 KM uz ovakvu ponudu na prodaju:.
Trude se da mu odrze cijenu ispod 5KM!!! Vidis da cim skoci do 5, odmah udare sa velikim kolicinama ispod da mu obore cijenu. Do sada je trebao da bude barem 8KM...

Hoce da ga preuzmu za jeftine pare lopovi...

ladjo
22.03.2007., 18:59

Trude se da mu odrze cijenu ispod 5KM!!! Vidis da cim skoci do 5, odmah udare sa velikim kolicinama ispod da mu obore cijenu. Do sada je trebao da bude barem 8KM...

pratio sam i ja to kretanje malo, ali znamo svi ovde iz iskustva da to namjerno se obara cijena, i onda kratno nakon toga ide u visine.

siguran sam da ce se to i sa varesom uskoro desiti.

do tada cemo strpljivo cekati svojih 5minuta:coffee:

Feral
22.03.2007., 19:46

Pa da li nam mozes reci tko ga pokusava preuzeti?
Kontrola je u Jatinim rukama (shareholding preko 50%)
Kod ostalih dionicara nema promjene u udjelima
Svi mali dionicari (individualni udjeli ispod 0,65%) imaju skupa oko 30%. Sumnjam da su tako koordinirni da zajednicki nastupaju.

Moguce je da Jata prodaje povezanim strankama i odrzava cijenu nisko. To ce moci sve dotle dok se ne pojavi ozbiljnija kupnja (kad se sve ponude na prodaji zbroje opet se radi o zanemarivoj kolicini s gledista moguceg utjecaja na upravljanje firmom)

ladjo
22.03.2007., 20:58
meni ohrabrujuce djeluje cinjenica da je emir adzajlic od skora postao ponosni vlasnik vise od 11% dionica rudnika, a znamo gdje god je taj dingospo uletio, da se masno zaradilo:cool:

znaci kupio je oko 860.000dionica, i ako je uzimao po 4marke (a sigurno je vise), to je minimalno 3,4 mil maraka ulozeno, i to fakat nije sitnica, i uvjeren sam da se tu nesto veliko sprema!

sretno svima!:thumbsup:

ps: ima li neko vlasnicku strukturu od prije dva mjeseca?

Feral
22.03.2007., 22:07
meni ohrabrujuce djeluje cinjenica da je emir adzajlic od skora postao ponosni vlasnik vise od 11% dionica rudnika, a znamo gdje god je taj dingospo uletio, da se masno zaradilo:cool:

znaci kupio je oko 860.000dionica, i ako je uzimao po 4marke (a sigurno je vise), to je minimalno 3,4 mil maraka ulozeno, i to fakat nije sitnica, i uvjeren sam da se tu nesto veliko sprema!

sretno svima!:thumbsup:

ps: ima li neko vlasnicku strukturu od prije dva mjeseca?

Ovako je bilo na 05.01.2007:

1. Jata 59.36% (preko Ibric Mustava & Higway Construction Company)
2. Adzajlic Emir 10,52%
3. Jusufovic Nihad 5,85%
4. Studen 3,3%
5. Zlatna Moneta 3,08%
6. Omnikom 1,57%
7. Omerco Franc 1,19%
8. Zvornikputevi 1%
9. Pajt Esref 0,91%
10. Ostali 13,22%

ladjo
22.03.2007., 23:45
Ajde da fino poredamo kockice:

1. Evidentno je da Jata izlazi, firma Zvornikputevi Sapna je takodje u njegovom vlanistvu, i kako vidimo i preko Mustafe i preko Zvornikputeva je izlazio zadnjih sedmica.

2. Dok je on prodavao iz Slovenije su ljudi kupovali

3. i treci bitan faktor je ulazak Adzajlica u igru

Jata smanjuje udio i priblizio se na kriticnih 51%...

Ovo sve ukazuje na preuzimanja, i mozda na mali rat :)

Pitanje za 1mil€ glasi: ko je u igri za preuzimanje? :idea:

ladjo
22.03.2007., 23:48
_

Feral
23.03.2007., 00:58
Meni je jasno da Jata naizgled smanjuje udio ali i drzi kriticnih 50%+ jednu dionicu cime odrzava kontrolu tako da se njega prvog pita ako se bilo sto pokrene glede preuzimanja.
Prema razvoju strukture dionicara, ne rastu Slovenci nego mali dionicari od kojih niti jedan nema vise od 0,65% (toliki je udio Fime koja je najmanji dionicar medju prvih deset).
Ono na sto ja sumnjam je da Jata prodaje povezanim licima uz nize cijene te na taj nacin kontrolira cijenu / rast i eventualno jeftino dokupljuje (opet preko trecih lica) ali je to jako tesko dokazati. Ovako moze naizgled izgubiti kontrolu (ako mu je vec do rusenja cijene) i jos jeftinije dokupljivati.

energent 01
23.03.2007., 20:32
ovde je skinut moj zadnji post i necu ga ponavljat vise

gustavo
26.03.2007., 16:29
Pa šta je taj Jata radio zadnje tri godine, šta mu je sad palo na pamet kupovati po 5 KM a svo vrijeme bilo po 2 marke koliko hoćeš. A on je svo to vrijeme bio na vrhu. Nekad je bilo po mjesec dana bez ikakve trgovine.

Mikey
26.03.2007., 21:53
Isto si baš ja danas mislim za Pobjedu Tešanj (ako je u pitanju direktor-ijat), ali dobro...možda ljudi nemaju para, ne vide potencijal, inertni su, nezainteresirani i tko zna što još.
Tako je to, nije to samo vidjet i uzet.
Treba imat i sa čim.

Također, vjerujem da ima dosta već. vlasnika i drugih koji su stekli dionice na tko zna koji način (recimo privatizirali i uložili) i sad misle da nema više "što i čega" i da je to to.
Ma nije...

Bitno je da dođe iz dupeta u glavu.I to treba znat.

eculov
27.03.2007., 14:29
Mislim da je vrijeme da i dionice RZRVR krenu UP. Vec duzi period variraju od 4-5 KM. Nemam nekih posebnih informacija ali mi mirise na dobru dionicu....Ovo je na kraju krajeva JAKO vrijedno prirodno bogatstvo samo treba neko veliki da to uoci i kupi.

Shabz
27.03.2007., 15:50
Mislim da je vrijeme da i dionice RZRVR krenu UP. Vec duzi period variraju od 4-5 KM. Nemam nekih posebnih informacija ali mi mirise na dobru dionicu....Ovo je na kraju krajeva JAKO vrijedno prirodno bogatstvo samo treba neko veliki da to uoci i kupi.

Koliko sam ja čuo o ovom rudniku, u pitanju je jedna velika rupa puna vode. Istina nisam ga vidio, ali to sam čuo iz priče. Što se tiče Željezare, koliko ja znam ona ovu rudu nije koristila, a ne koristi ni sada. U Varešu je postojala Željezara, koja sada propada. Onaj ko je bio u Varešu, prepoznat će je kao gomilu zahrđalog željeza na ulazu u grad.

Dakle, depoziti željeza nisu motiv za kupovinu ove dionice, već vjerovatno koncesija za mini centralu. Da je to tako vrijedno neko bi to već davno vidio i kupio kad je bilo po dvije marke. Mittal ne bi otišao u Ljubiju, jer je Vareš na sat vremena od Željezare Zenica, a ne na tri sata koliko je udaljena Ljubija.

Eto toliko.

energent 01
27.03.2007., 16:03
da se jos malo nadovezem na prethodni komentar.povrsinski kop je pod vodom i postoji mogucnost za manju hidrocentralu.sto se tice rude nje ima u podzemnom kopu i to solidne kvalitete,ali problem je sto vise ne postoji ni seperacija,ni transportni sistem,ni uredjaji za provjetravanje jer je sve izrezano u staro gvozdje tako da je ta ruda beskorisna bez enormnih ulaganja.

eculov
27.03.2007., 16:08
Nije to to. Ne radi se o ovom kopu zeljezne rude koji je sada pod jezerom mada ima i tu rude ali zahtjeva velike investicije. Postoje, provjereno, ogromna nalazista veoma kvalitetne rude ali na povrsinskom kopu. Na kraju krajeva vrijeme ce pokazati i sve ce se kristalno znati...

Feral
27.03.2007., 18:19
da se jos malo nadovezem na prethodni komentar.povrsinski kop je pod vodom i postoji mogucnost za manju hidrocentralu.sto se tice rude nje ima u podzemnom kopu i to solidne kvalitete,ali problem je sto vise ne postoji ni seperacija,ni transportni sistem,ni uredjaji za provjetravanje jer je sve izrezano u staro gvozdje tako da je ta ruda beskorisna bez enormnih ulaganja.
Opremu i mehanizaciju mozes nabaviti, radi se o imovini koja se amortizira i po stopama od 10% - 20% godisnje. Za rudnike se ta stavka vodi gotovo kao tekuci trosak. Kod rudnika se ovakva investicija, koju ti nazivas enormnom, otpalcuje za 10ak godina, a i ranije.
Rudu ne mozes nikakvim tehnoloskim postupkom dobiti ako je priroda tu nije dala. Ovdje je ima, dobre kvalitete i u velikim kolicnama. I to je ono sto je bitno. Zeljezo je strateski proizvod, pogledaj koliko zeljezne rude trazi samo Kina i koliko su rudnika zeljezne rude ove godine kupili u Africi.

ozi
27.03.2007., 18:53
Opremu i mehanizaciju mozes nabaviti, radi se o imovini koja se amortizira i po stopama od 10% - 20% godisnje. Za rudnike se ta stavka vodi gotovo kao tekuci trosak. Kod rudnika se ovakva investicija, koju ti nazivas enormnom, otpalcuje za 10ak godina, a i ranije.
Rudu ne mozes nikakvim tehnoloskim postupkom dobiti ako je priroda tu nije dala. Ovdje je ima, dobre kvalitete i u velikim kolicnama. I to je ono sto je bitno. Zeljezo je strateski proizvod, pogledaj koliko zeljezne rude trazi samo Kina i koliko su rudnika zeljezne rude ove godine kupili u Africi.

Svaka cast na procjeni.Misli da je ovo najbolja dionica na SASE samo da je uoci neko od velikih.Ulaganja su minorna u odnosu na potencijal.Pa zeljezo kotira gotovo kao i zlato i nafta u svijetu.Pored ovoga tu je samo jos voda koje mi imamo mislim da smo treci u evropi al ne koristimo te potencijale.

20cent
27.03.2007., 19:56
Postovana gospodo,
Na SASE se moze vidjeti da je najniza cijena u proteklih sest mjeseci bila 0,1KM.
Prema danasnjoj cijeni to je povecanje cijene od 50 puta u roku od sest mjeseci.
Nemam nikakve informacije o ovom rudniku ali onako laicki takav rast cijene moze se opravdati jedino ako su pored zeljeza u medjuvremenu pronasli i zlato.
Moze li netko sa vise informacija se osvrnuti na rast cijene u proteklih sest mjeseci, hvala

boss
27.03.2007., 20:13
odite na forum seebiz net i nadite rudnik zeljezne rude vares,koliko se sjecam bilo je govora o kvalitetnom kamenu koji se koristi za podlogu autoputa a taj kamen se valjda nalazi na prostoru rudnika, mozda neko zna vise.A sto se rude tice,valjda su radene analize procjene zaliha rude i nisu nista dobrog pokazale,najbolje sjesti u auto i otici na lice mjesta naci bivse radnike ili nekog od rukovodstva i raspitati se.

Feral
27.03.2007., 20:25
Postovana gospodo,
Na SASE se moze vidjeti da je najniza cijena u proteklih sest mjeseci bila 0,1KM.
Prema danasnjoj cijeni to je povecanje cijene od 50 puta u roku od sest mjeseci.
Nemam nikakve informacije o ovom rudniku ali onako laicki takav rast cijene moze se opravdati jedino ako su pored zeljeza u medjuvremenu pronasli i zlato.
Moze li netko sa vise informacija se osvrnuti na rast cijene u proteklih sest mjeseci, hvala
Prvo dowloadiraj excel sheet sa "statistike" na SASE.ba da vidis koliki je to promet po 0,1KM bio da bi tvrdio da je dionica rasla 50 puta u zadnjih 6 mjeseci. To sto vidis na dnevnom izlistaju cijena nije reprezentativno za ovu tvrdnju.

Feral
27.03.2007., 20:26
odite na forum seebiz net i nadite rudnik zeljezne rude vares,koliko se sjecam bilo je govora o kvalitetnom kamenu koji se koristi za podlogu autoputa a taj kamen se valjda nalazi na prostoru rudnika, mozda neko zna vise.A sto se rude tice,valjda su radene analize procjene zaliha rude i nisu nista dobrog pokazale,najbolje sjesti u auto i otici na lice mjesta naci bivse radnike ili nekog od rukovodstva i raspitati se.
Kamen je posebni dio price koji je ovisan o razvoju situacije glede koridora C5. A sto se zeljezne rude tice ima je dosta i dobrog je kvaliteta.

barbapapa
27.03.2007., 23:17
Postovana gospodo,
dobro se ja sječam onog dana kad je RZRVR bio 0,1 KM.
To ti je dogovoren posao.

ladjo
28.03.2007., 00:08
taj rudnik ima velike kolicine kvalitetne rude, a eto uz pojavu te vode na tom podrucju investitori su uvidjeli i mogucnost izgradnje iverzibilne hidroelektrane, sto je u svijetu jako prosireno.

ipak, za kreiranje cijene mislim da najvazniju ulogu igra sljedeca cinjenica:

zadnjih sedmica smo bili svjedoci da glavni igrac u cijeloj prici Jata smanjuje svoj udio i dovodi ga na paket od 51%.

po mom misljenju i informacijama koje do mene dolaze moguca su dva scenarija koja ce se odigrati u skorije vrijeme:

posto Jata dovodi svoj udio na 51% moguce je sljedece:

1. Jata vrsi reorganizacijku svog vlasnistva, da bi paket od 51% udjela u rudniku stranom investitoru prodao

2. za dio od 49% moguce ja da se drugi investitori "potuku" i da dodje do malog rata za vlasnicki dio.

Subjektivno mislim, da ce se odigrati scenario br. 1, jer je Jata i prije praktikovao da vrsi preprodaju pravnih lica.

mislim da je na ovim cijenama rudnik potcijenjen, i da, ce u svakom slucaju moci se dobro zaraditi, jer kao sto vidimo u prvom postu, Turci su nudili 8maraka po dionici, i to je glatko odbijeno, mozemo znaci ocekivati vecu cijenu

a i Adzajlic je od skora u igri :cool:

Shabz
28.03.2007., 09:48
Ljudi moji, da taj rudnik vrijedi zbog rude ŽELJEZA, Mittal bi ga kupio prije pet godina, kada je ulazio u Željezaru. Pa nisu valjda tamo zaposlene budale koje bi ignorisale vrijedne depozite na nekoliko kilometara odatle, a mogu ih kupiti po niskoj cijeni.

eculov
28.03.2007., 09:52
Ljudi moji mozemo mi pricati i polemisati koliko god zelimo ali mislim da ce ovo nekada biti jako vrijedno a kada ostaje da se vidi.

guru
28.03.2007., 09:57
budale sjede na mnogim mjestima moj Shabz...začudi bi se:eek: .... a neki sjede i za računarom i pišu po ovom forumu:biggrin:

Vogler
28.03.2007., 10:55
Ljudi moji mozemo mi pricati i polemisati koliko god zelimo ali mislim da ce ovo nekada biti jako vrijedno a kada ostaje da se vidi.

Možeš li potkrijepiti ovu tvrdnju konkretnim podacima ?
Na temelju čega misliš da "će ovo nekada biti jako vrijedno" ?

eculov
28.03.2007., 11:32
Samo da odgovorim i necu vise polemisati. U Varesu imam prijatelja koji je visoko rangiran, rude ima kvalitene 100% koliko ''hoces'', provjereno na osnovu predratnih analiza, dalje su tacne price oko najkvalitetnijeg kamena za puteve i postojece jezero na nekadasnjem kopu za centralu.
Toliko od mene...

Vogler
28.03.2007., 11:55
Hvala Eculov, pozivam i ostale da budu još konkretniji (naravno, ako to žele i imaju "ono nešto" za podijeliti s nama).

Shabz
28.03.2007., 11:56
Samo da odgovorim i necu vise polemisati. U Varesu imam prijatelja koji je visoko rangiran, rude ima kvalitene 100% koliko ''hoces'', provjereno na osnovu predratnih analiza, dalje su tacne price oko najkvalitetnijeg kamena za puteve i postojece jezero na nekadasnjem kopu za centralu.
Toliko od mene...

Ako ti je i taj prijatelj kao onaj iz Maglaja za Natron... :rolleyes:

eculov
28.03.2007., 12:31
Ja sam odlicno odigrao Natron a to nije zavrsena prica. Hajmo o Natronu pricati za godinu dana.... Vjeruj mi to je isto dobra dionica imam sve papire vezano za ovu firmu ...

mikisa
28.03.2007., 13:53
Mittal bacio mamac na RZRVR. Ubrzo će te vidjeti to na dijelu

ladjo
28.03.2007., 13:58
danas je cijena vec krenula na 4,6KM...

ribar
28.03.2007., 15:55
sutra E2 prodaje jos 100.000kom

barbapapa
28.03.2007., 17:58
Mittal bacio mamac na RZRVR. Ubrzo će te vidjeti to na dijelu

link brate link

ozi
29.03.2007., 09:52
Ovo izgleda postaje ozbiljno pred otvaranje
Kolicina Cijena
512 4.8000
3750 4.7200
1418 4.7100
1000 4.7100
375 4.7100
100 h 4.7100
1 h 4.7100
2000 4.7000
650 4.7000
100 h 4.7000
Cijena Kolicina
4.5000 7952
4.5900 1000
4.6000 1205
4.6800 1338
4.6900 845
4.6900 1001
4.6900 9000
4.7000 1000
4.7500 603
4.8000 830

ozi
29.03.2007., 11:03
Pogledajte promet do 11 sati
RZRVR 3/29/2007 11:01:15 AM 4.9200 1038 14.69 5106.9600 S1 K1
RZRVR 3/29/2007 11:00:55 AM 4.9100 262 14.45 1286.4200 S1 E1
RZRVR 3/29/2007 11:00:37 AM 4.9000 700 14.22 3430.0000 S1 V1
RZRVR 3/29/2007 11:00:37 AM 4.9100 354 14.45 1738.1400 S1 V1
RZRVR 3/29/2007 11:00:37 AM 4.9100 3946 14.45 19374.8600 S1 E1
RZRVR 3/29/2007 10:59:54 AM 4.9000 8374 14.22 41032.6000 F1 E2
RZRVR 3/29/2007 10:59:54 AM 4.8300 11626 12.59 56153.5800 F1 E2
RZRVR 3/29/2007 10:59:11 AM 4.9100 97 14.45 476.2700 F1 V1
RZRVR 3/29/2007 10:54:08 AM 4.9000 1126 14.22 5517.4000 F1 E1
RZRVR 3/29/2007 10:52:38 AM 4.9000 326 14.22 1597.4000 F1 A1
RZRVR 3/29/2007 10:52:38 AM 4.9000 800 14.22 3920.0000 F1 V1
RZRVR 3/29/2007 10:52:38 AM 4.9000 874 14.22 4282.6000 F1 E1
RZRVR 3/29/2007 10:51:33 AM 4.8500 431 13.05 2090.3500 F1 E1
RZRVR 3/29/2007 10:51:33 AM 4.8900 495 13.99 2420.5500 F1 V1
RZRVR 3/29/2007 10:51:33 AM 4.9000 74 14.22 362.6000 F1 A1
RZRVR 3/29/2007 10:49:51 AM 4.8000 1900 11.89 9120.0000 A1 E1
RZRVR 3/29/2007 10:49:51 AM 4.8000 2000 11.89 9600.0000 I1 E1
RZRVR 3/29/2007 10:49:07 AM 4.8500 635 13.05 3079.7500 F1 E1
RZRVR 3/29/2007 10:48:23 AM 4.8500 34 13.05 164.9000 H1 E1
RZRVR 3/29/2007 10:46:13 AM 4.8000 1966 11.89 9436.8000 H1 E2
RZRVR 3/29/2007 10:44:35 AM 4.8000 500 11.89 2400.0000 H1 E2
RZRVR 3/29/2007 10:42:21 AM 4.8200 13664 12.35 65860.4800 H1 E2
RZRVR 3/29/2007 10:42:21 AM 4.8100 500 12.12 2405.0000 I1 E2
RZRVR 3/29/2007 10:42:21 AM 4.8000 1170 11.89 5616.0000 I1 E2
RZRVR 3/29/2007 10:42:21 AM 4.8000 2200 11.89 10560.0000 H1 E2
RZRVR 3/29/2007 10:22:13 AM 4.9000 600 14.22 2940.0000 B3 A1
RZRVR 3/29/2007 10:10:20 AM 4.9000 190 14.22 931.0000 F1 A1
RZRVR 3/29/2007 10:10:20 AM 4.9000 845 14.22 4140.5000 F1 B3
RZRVR 3/29/2007 10:10:20 AM 4.9000 416 14.22 2038.4000 F1 V1
RZRVR 3/29/2007 10:10:20 AM 4.9100 549 14.45 2695.5900 F1 V1
RZRVR 3/29/2007 10:08:04 AM 4.8000 830 11.89 3984.0000 I1 B3
RZRVR 3/29/2007 10:05:49 AM 4.7500 603 10.72 2864.2500 B3 E2
RZRVR 3/29/2007 10:03:58 AM 4.6900 336 9.32 1575.8400 H1 E1
RZRVR 3/29/2007 10:03:58 AM 4.7000 1000 9.56 4700.0000 H1 E1
RZRVR 3/29/2007 10:03:51 AM 4.6800 1338 9.09 6261.8400 H1 V1
RZRVR 3/29/2007 10:03:51 AM 4.6900 845 9.32 3963.0500 H1 B3
RZRVR 3/29/2007 10:03:51 AM 4.6900 1001 9.32 4694.6900 H1 E1
RZRVR 3/29/2007 10:03:51 AM 4.6900 8664 9.32 40634.1600 H1 E1
RZRVR 3/29/2007 10:03:42 AM 4.6700 3152 8.86 14719.8400 H1 P3
RZRVR 3/29/2007 10:03:09 AM 4.6700 1000 8.86 4670.0000 H1 E1
RZRVR 3/29/2007 10:03:09 AM 4.6700 512 8.86 2391.0400 B3 E1
RZRVR 3/29/2007 10:03:09 AM 4.6700 3750 8.86 17512.5000 P2 E1
RZRVR 3/29/2007 10:03:09 AM 4.6700 1418 8.86 6622.0600 R1 E1
RZRVR 3/29/2007 10:03:09 AM 4.6700 1272 8.86 5940.2400 V1 E1
RZRVR 3/29/2007 10:03:09 AM 4.6700 728 8.86 3399.7600 V1 A1
RZRVR 3/29/2007 10:03:09 AM 4.6700 272 8.86 1270.2400 F1 A1
RZRVR 3/29/2007 10:03:09 AM 4.6700 378 8.86 1765.2600 F1 V1
RZRVR 3/29/2007 10:03:09 AM 4.6700 827 8.86 3862.0900 F1 V1
RZRVR 3/29/2007 10:03:09 AM 4.6700 1373 8.86 6411.9100 F1 P3
RZRVR 3/29/2007 10:03:09 AM 4.6700 375 8.86 1751.2500 H1 P3

NO COMENT!!!!

guru
29.03.2007., 11:08
link brate link

to se kupuje prije linka jer dok link bude trebaš već biti u plusu:biggrin:

mikisa
29.03.2007., 11:51
Kaže Ribar e2 izbacuje 100 000 ....he he he nek izbaci još 100000 :biggrin:

barbapapa
29.03.2007., 13:21
danas je ibrić & Co. pod 50%

ribar
29.03.2007., 13:41
cca 91.000 komada, i nije mi jasno sto i kako, netko ovdje spominje tezu da bi dokupio, pa sta će Ibrić dokupiti ako već ima kontrolni paket.. malo mi nesto ne stima ovdje, a opet fima i Hipo kupuju pa me to malo vraća od ponora..ajd daj neki info brzo, i ovo je malo cudno pada ispod 50%..

a da nije ovo se jedno je.... navlacenje

ozi
29.03.2007., 13:43
danas je ibrić & Co. pod 50%
Ne bih se slozio on je svoj dio od 11,24% prodao Adžajlicu emiru ali sve skupa rade tako da on i dalje ima potpunu kontrolu.

Feral
29.03.2007., 14:28
Ako Jata pada ispod 50% postoji mogucnost da ima "silent partnera" u dealu tako da de facto ima kontrolu nad firmom mada mu udio opada ispod 50%. Ozi spominje Adzajlica - ja to ne mogu potvrditi. Mene samo zanima tko je danas kupovao - promet je jako veliki u odnosu na uobicajene za ovu dionicu a cini mi se i u odnosu na ostale individualne sase promete.
Znajuci kretanje cijene ove dionice ne bi me zacudilo da sutra padne gdje je bila jucer.

Feral
29.03.2007., 15:56
Cijena zatvaranja opet dosta ispod prosjecne cijene trgovanja danas (klasicni scenarij koji se ponavlja kod svakog rasta cijene ove dionice). Meni se cini da se cijenom debelo manipulira / kontrolira se rast. Sutra bi mogao biti dobar pad uz znatno nizi promet od danasnjeg.

aasjj
30.03.2007., 12:23
Kao sto svi znamo, Mittal Steel Zenica, koji je dio najvećeg proizvođača čelika na svijetu Arcelor Mittal Steel Group, najavila je početak projekta obnove integralne proizvodnje u Zenici.

Objavili su da ce se rpojekat izvršiti po cijeni od 130 miliona US$ uključujući i 30 miliona US$ koji će biti usmjereni na obrtni kapital. Nakon završetka obnove integralne proizvodnje proizvodni kapaciteti u proizvodnji tečnog čelika u Mittal Steel Zenica će biti povećani na oko dva miliona tona godišnje. S obzirom da je trenutna proizvodnja nove elektrolučne peći oko 800 hiljada tona , proizvodnja u okviru integralne proizvodnje se planira u iznosu od oko 1.2 miliona tona.

Projekat povlači za sobom i rekonstrukciju visoke peći, aglomeracije, koksare, konvertorske čeličane, energetike i internog transporta. Za to će biti potrebno 16 mjeseci. Nije planirano ponovno pokretanje koksare jer se planira nabavka koksa iz Lukavca od strane Global Ispat Koksne industrije.

Trenutno se Mittal Steel Zenica radi sa novom elektrolučnom peći kapaciteta oko 65,000 tona čelika mjesečno. Sirovina za taljenje u elektrolučnoj peći je staro željezo koje se manjim dijelom nabavlja lokalno u BiH, dok se veći dio uvozi. Uvoz starog željeza je iz Madjarske, Bugarske, Rumunije, Indije, Rusije itd. Povećanje proizvodnje nije više moguće korištenjem samo elektrolučne peći pa je jedini način za povećanje proizvodnje pokretanje integralne proizvodnje.

Za integralnu proizvodnju su potrebne velike količine željezne rude. Za dobijanje 1 tone čelika potrebno je nešto više od 3 tona željezne rude koja se vadi u Ljubiji, finalni procenat iskorištenja rude je negdje oko 33 %. Uzevši ovo u kalkulaciju, za potrebe integralne proizvodnje će biti potrebno obezbijediti između 3.5 i 4 miliona tona željezne rude sličnog kvaliteta.

aasjj
30.03.2007., 12:25
U svom posjedu kompanija Mittal Steel trenutno posjeduje većinski paket rudnika željezne rude Ljubija, kraj Prijedora. Gotovo cjelokupna proizvodnja rudnika će se usmjeriti za potrebe Mittal Steel Zenica. Međutim, godišnja proizvodnja od oko 1.5 miliona tona, ni u kom slučaju neće biti dovoljna da podmiri potrebe integralne proizvodnje u Zenici.

Proizvodnja željezne rude u Ljubiji planirana je za najmanje 30 narednih godina, a pravo eksploatacije imaju Novi rudnici Ljubija, preduzeće osnovano zajedničkim ulaganjem Mittal Steela sa 51 odsto i Rudnika željezne rude Ljubija sa 49 odsto kapitala.

Rezerve željeznih ruda na sva tri površinska kopa rudnika Omarska - Jezero, Buvač i Mamuze, iznose 50 miliona tona, dok ukupne rezerve željezne rude, na 10 odsto geološki istraženih metalogenetskih oblasti Ljubija, iznose 347,5 miliona tona.

Mittal rudnici Prijedor zapošljavaju 710 radnika i ove godine su proizveli nešto više od 1,5 miliona tona robne rude, i njenom isporukom poljskim, češkim i rumunskim željezarama, koje su, također, u sastavu Arcerol Mittal kompanije, ostvarili prihod od 120 miliona KM. Prosječna cijena 1 tone želježne rude iz Ljubije je oko 80 KM.

Neophodnu ostalu željeznu rudu će Mittal Steel morati nabavljati iz Južne Afrike, Australije, Brazila, Indije, Kanade...

aasjj
30.03.2007., 12:27
Međutim, jeftinija opcija je i pokretanje proizvodnje u okviru Rudnika željezne rude Vareš, koji se nalazi na oko 60 kilometara udaljenosti od Zenice i koji ima potpunu željezničku vezu sa Zenicom. Komercijalne, lako dostupne zalihe željezne rude se procjenjuju na oko 25 miliona tona dok ukupne rezerve željezne rude metalogenetskih oblasti Vareš iznose oko 160 miliona tona. Ruda iz Vareša je istina nešto slabijeg kvaliteta od one koja se vadi u Ljubiji, a pogotovo od odnosno koja se nabavlja iz inostranstva, jer ima nešto manji sadržaj željeza. Doduse sami se hvale da je taj sadrzaj od 37 do 43% sto je malo pretjerano. Problem je sto sadrzi nešto više olova koje može biti kancerogeno i ekološki neprihvatljivo, ali koliko se MSZ brine o zdravlju pokazao je nedavni tragicni dogadjaj kada su poginula tri radnika. Međutim činjenica je da se radi o tzv. praškastoj rudi koja je neophodan dodatak u smjesi sa rudama koje su kamenitog tipa, a upravo takvog tipa je ruda iz Ljubije. Zbog ovoga se i prije rata ova ruda miješala sa rudom iz Ljubije u fazi taljenja u Željezari Zenica.

Prijeratna mjesečna proizvodnja rude u Varešu premašivala je 100,000 tona, odnosno oko 1.2 miliona tona godišnje. Uzevši u proračuna da buduća godišnja proizvodnja rude u Varešu bude i za trećinu manja ona bi dakle mogla iznositi negdje oko 800,000 tona, što zajedno sa rudom iz Ljubije može pokriti gotovo 50% potreba integralne proizvodnje.

Cijena koštanja 1 tone željezne rude kreće se oko 80 KM, što opet znači da samo jedna godišnja kupovina 800 hiljada tona vrijedi oko 64 miliona KM! Inače cijena 1 tone rebrastog čelika se kreće se trenutno 1000 KM a žice oko 940 KM. Uz ovo očekuje se povećanje cijene svih oveih vrsta tokom narednog mjeseca za oko 50 Eura po toni (10%).

aasjj
30.03.2007., 12:29
Imam jos nekih podataka ali samo ako je i dalje interesantno...
Sve je ovo samo zdrava teorija, nista ne prejudiciram, samo racunam...

ribar
30.03.2007., 14:41
daj jos daj, iako se uopće ne spominje ruda vareš kao dio projekta zeljezare, jer je sve pod vodom.. mozda grijesim, cujem neka hidrocentrala .. ma vise ne znam sto cujem oko toga..ovo mi nije nimalo jasno sto se godađa sada oko rzrvr

Feral
30.03.2007., 14:46
daj jos daj, iako se uopće ne spominje ruda vareš kao dio projekta zeljezare, jer je sve pod vodom.. mozda grijesim, cujem neka hidrocentrala .. ma vise ne znam sto cujem oko toga..ovo mi nije nimalo jasno sto se godađa sada oko rzrvr
A sta bi Mittal trebao reci:"O da, mislimo kupiti rudnik u Varesu pa navalite kupujte dionice da bi ih poslije nama skuplje preprodali?"
Povrsinski kop je pod vodom. Pored njema imas i podzemni kop.

aasjj
30.03.2007., 15:31
Rudnik i sada radi ali sa veoma malim kapacitetom cca 2,000 tona mjesecno sto je smijesno u usporedbi sa mogucim kapacitetom.

Bas kao sto rece feral, u okviru MTZ govore da nisu zainteresovani za kupovinu Rudnika, ali sam takodje doznao da su istovremeno napravili predracun / studiju koliko bi teoretski kostalo ponovno pokretanje rudnika. Cifra je negdje oko 26 miliona KM. Izgleda na prvi pogled da je potrebno uloziti mnogo, ali za ovakvu vrst industrije to je nista.

Ne zaboravite da od ukupnih istrazenih i komercijalno dostupnih zaliha zeljezne rude na podrucje Varesa otpada 32% u BiH. Kod Ljubije je to oko 57%. Mozda se nece tek tako lako neko odreci tog prirodnog bogatstva. A cijena celika raste li raste.
Na primjer, po sadasnjim cijenama, vrijednost proizvodnje MTZ, ako budu proizvodili 2 mil tona, ce biti veca od 2 milijarde KM. a cijena ce sigurno jos koju godinu da raste.

barbapapa
30.03.2007., 20:38
... jer je sve pod vodom..

evo vode.

ladjo
30.03.2007., 20:49
ee hvala za slicicu :)

znaci to je ta voda sto govore da se na njoj moze izdgraditi iverzibilna hidroelektrana...

e da jos imamo nekog gradjevinskog ili masinskog inzenjera na forumu, pa da nas malo prosvijetli strucnim znanjem... :)

energent 01
30.03.2007., 21:34
tocno to je povrsinski kop smreka,a podzemni se zove brezik i na drugom je mjestu

on-right
30.03.2007., 21:56
Poznajem to jezero, i moglo bi se koristiti za hidrocenralu ali to nebi bila neka velika snaga po mojoj procjeni oko 1 do 2 mW/h, sto je vrlo malo da bi se samo radi toga kupovale dionice pa kad se jos doda trošak izgradnje. Ima puno boljih prilika za centralu ali ako mogu kopati na nekom drugom mjestu i uz to napraviti centralu to bi bilo vec nešto jer bi struju mogli koristiti na kopu sto je duplo isplativije.

Paperclip
30.03.2007., 21:58
Izgleda totalno perspektivno i ohrabrujuće. Malo me podsjeća na RMU Mostar... :)

Feral
30.03.2007., 22:41
Pustite hidrocentralu.
RZRV imaju u sebi dva bitnija potencijala od toga:
1. Zeljezna ruda
2. Kamen
pa tek onda mozebitna proizvodnja struje.

gustavo
31.03.2007., 02:25
Kao što rekoh, pogledajte film "Sve džaba" i vidjet ćete reportažu o Rudniku.

gustavo
31.03.2007., 02:46
Evo šta je meni nelogično ovdje. Kupovo sam ga tijekom 2005. godine kad je stalno bio između 0,50 i 1,90 KM. I od tad pa do danas Rudnik sigurno nije napravio neki dobar posao jer nije ozbiljno niti radio, zalihe rude nisu se namnožile, kamen se nije poboljšao, ovo jezero se nije mijenjalo... Dakle, stanje stvari koje vi analizirate (kamen, ruda) ostalo je isto kao i prije par godina kad se dionicom RZRVR trgovalo svaki četrnaesti dan s devetsto maraka prometa.
I sad razmislim zašto sam ju ja tad kupio. Odgovor je zbog glasina i šaputanja.
I tako sad vi kupujete jer su rekli "ići će na osam". Za dvije godine će neki novi momci kupovati po 11 jer će čuti da će ići na 20 tako se to koluta a da nitko nema pojma o tome šta je kupio. Valjda je to logika, evo našao sam logiku. Dakle, kupi dionicu za koju kaže narod "ići će na X" a onda prodaj na "X -10% od X" i čekaj da se opet postavi neki novi X.

Ja mislim da o ovome trebate razmisliti, a pustiti njihove zalihe željezne rude da spavaju u udžbenicima geografije s početka osamdesetih.

guru
31.03.2007., 17:14
ja sam izašao in njega prošli tjedan jer mi je previše sumnjiva promjena u prvih deset

barbapapa
31.03.2007., 18:21
ja sam izašao in njega prošli tjedan jer mi je previše sumnjiva promjena u prvih deset

O kakvi promjeni govoriš to da je ibrić smanjio 1% ?
Da je ušla FIMA?

guru
01.04.2007., 18:15
kako to da većinski izlazi?kako to da slovenci ne podebljavaju svoj udio? kako to da samo sitni dioničari kupuju?
previše nepoznanica za moj ukus što ne znači da opet za par dana neću ući u rzrvr i isto tako opet izići jer i je ovo kretanje cijene nakako predvidljivo, kao da je vještački stvoreno.....

mikisa
01.04.2007., 19:47
Pa zar nekužite da su strašni prometi sa tom dionicom, e sad zašto u to neulazim...al zar bi se moglo nać toliko budala da svaki dan kupuju prodaju od pola do milion km ??? Aktiva i fima u zadnje veijem ulaze ozbiljnioje u RZRVR , pa zar vi mislite da bi ta 2 fonda ulazila u neku beo dionicu da se nezna nešto?? Pa Fimin fond je kupova tušanj na 15 20 km( pogledajte njihovu procjenu o tome to sam vam pokazao) da bi danas tušanj bio 90 km. Zar bi kupovali maglu na 4-5 km da nemisle da će sutra to vrijediti 10-20 km ?=?
Think about thath?

barbapapa
01.04.2007., 21:05
ja, bi isto reko za Aktivu group, momci znaju šta rade. A gledajte gde jim je bio ulaz.

Evo trgovine do kraja marta:

pvarot
02.04.2007., 12:58
Ajde neka mi neko kaže, ko stoji iza berzne kuće E2, koja je danas čitav dan prodajala po 20000 dionica na dole i kako vi kažete, obarala cenu? Ovo nisu maleni nalozi, ali je tržište sve progutalo:)

Feral
02.04.2007., 14:52
Ajde neka mi neko kaže, ko stoji iza berzne kuće E2, koja je danas čitav dan prodajala po 20000 dionica na dole i kako vi kažete, obarala cenu? Ovo nisu maleni nalozi, ali je tržište sve progutalo:)
Vidjeces uskoro na promjeni najvecih 10 dionicara da li je netko od velikih prodavao. Po meni je bitnije tko i zasto ovu dionicu sada kupuje.

barbapapa
02.04.2007., 19:13
15/2-39,99
19/2-38,42
15/3-37,00
19/3-36,34
21/3-35,43
23/3-35,20
26/3-34,96
27/3-34,93
28/3-34,80
29/3-34,74
30/3-34,61

ovo je udjel največjeg vlastnika.

0,63% ima 10. dioničar što znači 48.270 lot.

IBRIĆ MUSTAFA | SREBRENIK, BIH | 34.61 %

ZLATA MONETA II d.d. | MARIBOR, SVN | 0.63 %

Damirko
02.04.2007., 23:50
@ guru #82 & Gustavo #79, meni zvuci kao zdravorazumsko razmisljanje, mada konkretnih podataka nema
@ mikisa - ako pitas "zar bi kupovali maglu na 4-5km da ne misle da ce to sutra vrijediti 10-20KM", moj odgovor je:" Da, kupovali bi maglu, jer ZNAJU (a ne misle) da ce to sutra KOSTATI (svakako ne vrijediti) 10-20KM.
@ Feral - mislim da je podjednako vazno ko kupuje i ko prodaje.

Na kraju, pitanje za Energenta (a i sve ostale) da li ima podatke o trenutnim zalihama rude?

Vogler
03.04.2007., 13:04
Pa zar nekužite da su strašni prometi sa tom dionicom, e sad zašto u to neulazim...al zar bi se moglo nać toliko budala da svaki dan kupuju prodaju od pola do milion km ??? Aktiva i fima u zadnje veijem ulaze ozbiljnioje u RZRVR , pa zar vi mislite da bi ta 2 fonda ulazila u neku beo dionicu da se nezna nešto?? Pa Fimin fond je kupova tušanj na 15 20 km( pogledajte njihovu procjenu o tome to sam vam pokazao) da bi danas tušanj bio 90 km. Zar bi kupovali maglu na 4-5 km da nemisle da će sutra to vrijediti 10-20 km ?=?
Think about thath?

Možete pričati što god hoćete o zalihama rude, magli itd. ali ponuda na prodaju govori sama za sebe (osobno sam izlazio na 4,99 KM):

RZRVR - PRODAJA:
Cijena Kolicina
4,8000 20723
4,8400 420
4,8900 3674
4,9000 11020
4,9800 6000
4,9900 861 h
5,0000 1 h
5,1000 1800
5,1600 1115
5,4000 2091

pvarot
03.04.2007., 13:09
Bravo, ali to je jedno lice, koji prodaje preko E2 berzne kuće. Danas je stavio 20000 na 4,8, 20000 na 4,9 i 20000 na 5. sve ostalo je kusur. A dok 4 različite berzne kuće kupuju sve što ovaj prodaje, ja ne brinem. Ako u to ukalkuliraš i zalihe rude, onda si jedan od pobednika:)

Feral
03.04.2007., 14:46
@ Feral - mislim da je podjednako vazno ko kupuje i ko prodaje.

Zna se otprilike tko prodaje (vidi se ako pratis kretanje udjela 10 najvecih dionicara). Na ovim prometima tesko da je itko drugi osim najveceg i prema drugim postovima to je manje vise sigurno. E sad kad se to rijesi ostaje pitanje tko kupuje te motiva za obje strane: kupaca i prodavca.

Feral
03.04.2007., 14:50
Možete pričati što god hoćete o zalihama rude, magli itd. ali ponuda na prodaju govori sama za sebe (osobno sam izlazio na 4,99 KM):

RZRVR - PRODAJA:
Cijena Kolicina
4,8000 20723
4,8400 420
4,8900 3674
4,9000 11020
4,9800 6000
4,9900 861 h
5,0000 1 h
5,1000 1800
5,1600 1115
5,4000 2091
Opet ti svoje. Eto kad zbrojis svu ponudu koju navodis radi se o mogucem prometu od oko KM 250tsd. sto je nesto jaci dnevni promet.
Ja kad izadjem iz neke dionice nemam obicaje slati vise postove na istu. Zasto tebe zanima RZRV ako nisi dionicar?

Anonimus
03.04.2007., 15:05
A ko prodaje

Damirko
03.04.2007., 15:25
Jata

energent 01
03.04.2007., 19:27
morate znati kako je jata dosao do dionica cijelokupnog rudnika i zasto ih sada prodaje.

Feral
03.04.2007., 20:18
A da li se vodi neki sudski spor glede tog vlasnistva?

pvarot
03.04.2007., 20:45
Ajmo sad, neka neko kaže čitavu priču oko ovog rudnika. Prvo neka energent kaže, kako je došao do dionica i zašto jih sad prodaje. A onde idemo dalje. Zašto ljudi kupuju, može se videti nekoliko stranica nazad na ovome threadu...
P

ladjo
03.04.2007., 21:20
A da li se vodi neki sudski spor glede tog vlasnistva?

nema nikakvih sporova, jata je izvrsio privatizaciju kao i svi u cijeloj bosni, tako da...

ajs sretno moderatori :)

ladjo
03.04.2007., 21:36
nego htio bih vam ukazati na sljedece:

1. po analizi Citigruop-a cijene zeljezne rude na svjetskom trzistu ce 2008god da poskupe za 10%
u kini je ove tekuce godine potraznja za zeljeznom rudom porasla za 4,3% a prognoze samo za kinu za 2008godinu idu na povecanje potraznjeod 7,4%

2. Jedna od vedecih australijskih koncerna za preradu rude BHP Billiton je ocekivajuci veliko povecanje potraznje za zeljeznom rudom u sljedecem periodu. investirala 1,85 miliardo dolara (americkih:biggrin: ) na prosirenje kapaciteta explatacije i proizvodnje zeljezne rude, da bi prosirila proizvodnju na 152miliona tona godisnje.

3. nas dragi Mittal Steel :furious: ce takodje izvrsiti jos vece investicije nego australski brat. Mittal Steel je odobrio investiciju u visini od 2,3miliarde americkih dolara za prisirenje kapaceiteta za exploataciju zeljezne rude u Senegalu. Cak su u Dakar-u olucili izgraditi novu luku za brodove i izgraditi 750km (!!) zeljeznica i pruge za transport zeljezne rude iz njihovih rudnika.

i australci i mittal steel svoje investicije argumentuju cinjenicom, da ocekuju snazan porast potraznje zeljezne rude.

Dakle momci, mi obicni smrtnici gledamo kako ovi velikani ocekuju da ce cijene zeljeza i zeljezne rude opet porasti, jer ce se javiti jaka potreznja, i oni milijarde ulazu u prosirenje svoh kapaciteta.

a eto i naseg Varesa...mislim da je ovaj rudnik daleko podcijenjen, i da ce novi kupci masno platit za njega, tako da su ove cijene po kojima se sad trguje, smijesno niske.

a sto se tice zeljeza, zeljezne rude i kine, moglo bi se ocekivaati da ce se 2004 godina ponoviti :):thumbsup:

mikisa
03.04.2007., 21:43
Jel vi znate da je većinski paket Jata kupio kad je prodao tuzlansku banku po 10 km!!! A tad je vareš bio ok 0,80 pfeninga.... A vama skup na 5 ga kupovati???

Feral
03.04.2007., 23:40
Dio je kupovao i nedavno preko jedne manje lokalne banke i to ne sigurno po ovoj cijeni koju spominjes.

gustavo
04.04.2007., 09:09
Ne pamtim da je za neku dionicu ovoliko male raje znalo dokle će ići kao za RZRVR. Naime, ljudi koji ovih dana šalju svoje prve naloge u životu uvjereni su da će RZRVR uskoro na 8 KM. I kupuju ga sad po 4.80 KM.
Ali stvar je u tome da ama baš svi koji imaju i najmanje veze s trgovanjem na SASE znaju za tu informaciju. Zanimljivo će biti gledati njihovo ponašanje kad cijena dođe stvarno na 8 (ne kažem ni da hoće ni da neće, nemam stav) pa ćemo vidjeti kako će ići redoslijed prodajnih naloga. Ne znam nikog tko kaže da će držati preko 8 ali niti nikog tko će prodati ispod 8.

ozi
04.04.2007., 09:23
Ne pamtim da je za neku dionicu ovoliko male raje znalo dokle će ići kao za RZRVR. Naime, ljudi koji ovih dana šalju svoje prve naloge u životu uvjereni su da će RZRVR uskoro na 8 KM. I kupuju ga sad po 4.80 KM.
Ali stvar je u tome da ama baš svi koji imaju i najmanje veze s trgovanjem na SASE znaju za tu informaciju. Zanimljivo će biti gledati njihovo ponašanje kad cijena dođe stvarno na 8 (ne kažem ni da hoće ni da neće, nemam stav) pa ćemo vidjeti kako će ići redoslijed prodajnih naloga. Ne znam nikog tko kaže da će držati preko 8 ali niti nikog tko će prodati ispod 8.
A sta ako ne bude dovoljno tih novih kupaca da progutaju vecu kolicinu i padne cijena ispod 4 km.Kako ce onda reagovati.

gustavo
04.04.2007., 09:58
Onda će im to biti prvi i posljednji trzaj na burzi.

ribar
04.04.2007., 14:48
evo jos slovenaca
IBRIĆ MUSTAFA | SREBRENIK, BIH | 33.24 %
PROBANKA D.D. | MARIBOR, SVN | 0.89 %

pa mozda i nije tolika navlakuša ))

Znamsve
04.04.2007., 15:20
Pa možda i nije :biggrin: (a možda i jeste)! :(

Vogler
04.04.2007., 16:23
Opet ti svoje. Eto kad zbrojis svu ponudu koju navodis radi se o mogucem prometu od oko KM 250tsd. sto je nesto jaci dnevni promet.
Ja kad izadjem iz neke dionice nemam obicaje slati vise postove na istu. Zasto tebe zanima RZRV ako nisi dionicar?

Upravo tako: ja svoje, ti svoje - to i jest smisao ovog foruma: da svatko iznese svoj komentar, mišljenje.
Moja razmišljanja ne moraju nužno biti sukladna tvojima, ja uvažavam tuđe mišljenje, polemiziram jer sam član ovog foruma, odluke donosim samostalno a ne po uputama forumaša.
Svrha moga komentara, glede RZRVR, je bila kako se na strani prodaje neprestano pojavljuju novi veliki nalozi na razinama cijene od ca 4,90 KM i dok je god tako porast cijene na 8,00 KM čini mi se vrlo daleko.
Prodao sam tek jedan dio dionica i još uvijek sam dioničar RZRVR, ali čak i da nisam ništa me ne bi sprječilo da komentiram pojedinu dionicu ukoliko to želim - pa čak ni ti.
RZRVR me zanima iz istog razloga kao i bilo koja druga dionica koju imam u portfelju: zarada

Feral
04.04.2007., 16:53
Upravo tako: ja svoje, ti svoje - to i jest smisao ovog foruma: da svatko iznese svoj komentar, mišljenje.
S tim da se meni cini da su ti tanki argumenti. Eto jucer navodis "ovakvu ponudu" a ta ista ponuda se vec danas pretvori u promet i to uz rast cijene.
Prodao sam tek jedan dio dionica i još uvijek sam dioničar RZRVR, ali čak i da nisam ništa me ne bi sprječilo da komentiram pojedinu dionicu ukoliko to želim - pa čak ni ti.
RZRVR me zanima iz istog razloga kao i bilo koja druga dionica koju imam u portfelju: zarada
Niti zelim niti mogu bilo koga sprijeciti da komentira bilo koju dionicu. Medjutim ne mogu se oteti dojmu da si izasao iz RZRV i sada plasiras slabasne argumente da bi ponovo usao jeftinije.
Ipak ostaje cinjenica da je RZRV, u nedostatku opipljivih informacija, izrazito spekulativna dionica cija je cijena podlozna (dez)informacijama. Jata je vec ispod 50% (ako nema nekog silent partnera medju ostalim dionicarima) sto mi je veliki minus za ovu dionicu ali zato imamo jednog novog i to veceg - Probanka iz Slovenije (da li zna netko nesto vise o njima?)

Cecillon
04.04.2007., 17:33
Jata je vec ispod 50% (ako nema nekog silent partnera medju ostalim dionicarima) sto mi je veliki minus za ovu dionicu ali zato imamo jednog novog i to veceg - Probanka iz Slovenije (da li zna netko nesto vise o njima?)

Kastodi, vise manjih ulagaca iz Slovenije. Ne treba pravit frku zbog toga...nista ne znaci.

Vogler
04.04.2007., 17:42
Medjutim ne mogu se oteti dojmu da si izasao iz RZRV i sada plasiras slabasne argumente da bi ponovo usao jeftinije.
Ipak ostaje cinjenica da je RZRV, u nedostatku opipljivih informacija, izrazito spekulativna dionica cija je cijena podlozna (dez)informacijama.

Ja plasiram samo činjenicu, a ista je da se na razinama ca 4,90 KM učestalo pojavljuju nove i nove ponude na prodaju, kao npr. danas:
RZRVR - PRODAJA:
Cijena Kolicina
4,8900 7900
4,9000 8514
4,9400 3393
4,9500 1326
4,9700 181 h
4,9800 2000
4,9900 861 h
5,0000 751 h
5,1000 5800
5,1600 1115
(ovo je prikaz ponude na prodaju na kraju radnog dana)

Slažemo se u jednoj stvari:
RZRVR je u nedostatku konkretnijih informacija izrazito špekulativna dionica,
pogotovo stoga što, iako za sada kupovna strana uspješno apsorbira vrlo raspoloženu prodaju, ne znamo koju količinu dionica, u kojem vremenskom roku i na kojim cjenovnim razinama prodajna strana još planira iskrcati.

ozi
04.04.2007., 17:49
Planira iskrcati jos oko 2.000.000 dionica po cijeni od 4.00-5,00km.TO JE OD 8-10 Miliona km.ja ne vidim taj novac na vidiku da ce biti ulozen u RZRVR.

Vogler
04.04.2007., 17:54
Planira iskrcati jos oko 2.000.000 dionica po cijeni od 4.00-5,00km.TO JE OD 8-10 Miliona km.ja ne vidim taj novac na vidiku da ce biti ulozen u RZRVR.

Ne znam od kuda ti ta informacija, niti da li je točna ili ne, ali velika količina dionica koja neprestano pristiže na prodaju u zadnje vrijeme je upravo to što me plaši.

ozi
04.04.2007., 18:16
Pa Mustafa Ibric ima 33,24% dionica.
RZRVR ima ukupno 7.661958 dionica.Sto znaci da on ima 2.546 834 dionica i prodaje ih po cijeni od 4-5 km.Ako zelis mozes kupiti paket citav.Samo pozovi E2.

Vogler
04.04.2007., 18:26
Pa Mustafa Ibric ima 33,24% dionica.
RZRVR ima ukupno 7.661958 dionica.Sto znaci da on ima 2.546 834 dionica i prodaje ih po cijeni od 4-5 km.Ako zelis mozes kupiti paket citav.Samo pozovi E2.

Siguran si da on želi prodati baš svih 2.546 834 dionice ?

barbapapa
04.04.2007., 18:42
...Ne znam nikog tko kaže da će držati preko 8 ali niti nikog tko će prodati ispod 8.

Cijena Kolicina ST
10,0000 500 A
11,9000 200000 A
11,9900 56800 A
11,9900 34499 A
11,9900 32870 A
20,0000 2000 A
30,0000 1500 A

uz napomenu da ima 5 dioničara više od 1%

1% =76619 lot.

probanka dzu ima više sklada (alfa, beta, novi trgi, globalni )
i zlata moneta 2.

ladjo
04.04.2007., 19:20
o momci sto tapkamo u mraku...

evo vam informacija koje su 100% tacne:

jata je jos uvijek vecinski vlasnik, na ime svog brata mustafe, pravnih i fizickih lica.

jos uvijek je on vlasnik 51% paketa, iza svih tih imena stoji isti covjek.

mene ne bi cudilo da se trgovine obavljaju izmedju povezanih lica.

za one transakcije od prije mjesec dana i vazi da su uradjene izmedju povezanih lica.

ako krenemo razmisljati u tom smijeru, mislim da je najinteresantnije pitanje na kojeg trenutno ne mozemo naci odgovor je, sta se zeli postici s ovim vjestackim prometima ispod 5maraka...?

definitivno je da iz slovenije ulagaci ulaze, ne mogu da budem dovoljno pametan i iskusan i da skontam sta stoji iza ovi trgovina...mislim da je to najvaznija stvar sada, i ako to uspijemo odgonetnuti, bice nam jasno u kojem grmu lezi zec..

da li je spekulativna dionica ili ne, ne bih vam znao reci, ali sam siguran da mi dionicari ovog rudnika mozemo mirno spavati.

energent 01
04.04.2007., 19:27
direktno i indirektno trenutno kontrolise oko 53%

ozi
04.04.2007., 19:36
direktno i indirektno trenutno kontrolise oko 53%
Napravi nam tu racunicu za 7-10 dana pa reci koliko kontrolise OK

Feral
04.04.2007., 19:42
Cijena Kolicina ST
11,9000 200000 A

Ovaj nalog na prodaju moze biti samo od Jate, Adzajlica ili Studena.

mikisa
04.04.2007., 19:55
Ovaj nalog na prodaju moze biti samo od Jate, Adzajlica ili Studena.
To je nalog od Zlata Moneta, i nesekirajte se koliko god izace ispod 5 km E2 sve će se kupiti, vjerujte mi:biggrin:

Feral
04.04.2007., 20:04
To je nalog od Zlata Moneta, i nesekirajte se koliko god izace ispod 5 km E2 sve će se kupiti, vjerujte mi:biggrin:
Ova ti je dobra, na nalogu je 200000 dionica tj. 2,6% ukupno izdanih dionica. Moneta nema ni blizu toliko, dapace, prema danasnjem pregledu navjecih dionicara nema je niti medju prvih 10 (zadnji od njih ima 0,65% dionica). I kako onda to moze biti njen nalog?

Damirko
04.04.2007., 20:19
Vogler i Feral se slozise da je dionica spekulativna.

Neko je pisao u ulaganjima Mittal-a u svijetu. Mittal je vlasnik Rudnika Ljubija. Kao sto ste svi vjerovatno culi, potpisuju se ugovori sa projekat Fenix = integralna proizvodnja. Obnovice se koksara, pa ce se konacno moci dobivati celik direktno iz rude, a ne iz otpada, kao do sada. Ljubija nece moci podmiriti sve potrebe. Zasto nisu kupili *ebeni Vares ako u Senegalu ulazu 2,3milijarde US$?

Feral
04.04.2007., 20:56
Zasto nisu kupili *ebeni Vares ako u Senegalu ulazu 2,3milijarde US$?
Mozes spekulirati i ovako: zasto ne bi kupili "*ebeni Vares ako u Senegalu ulazu 2,3milijarde US$?"

mikisa
05.04.2007., 08:48
A ko kaže da ga neće kupit u ovoj godini ???? Na ovom uzavrelom tržištu RZRVR je jedina dionica koja će da povuče 3x

Feral
06.04.2007., 19:32
Danas promet blizu KM 510k!
Vidjecemo za koji dan da li je i koliko jos Jata prodavao (prema danasnjem stanju jos uvijek ima 47.9% no stanje ne ukljucuje zadnja 3 dana trgovanja a bilo je toga dosta - oko 180k dionica ili 2,3% ukupne emisije).
Na zalost iz pregleda prvih 10 dionicara se ne moze vidjeti tko kupuje (osim ranije identificirane Probanke ali i to se pokazalo da je skrbnicki racun) no raste udio malih dionicara (ispod 0,65% svaki) koji prema danasnjem prikazu stanjaimaju 30.86% udjela (pocetkom godine su imali 13.22%:rolleyes: )

barbapapa
06.04.2007., 21:26
probanka če do 4,99%

mikisa
10.04.2007., 08:28
Imam osjećaj da će Vareš danas debelo preko 5 km

MOSTARAC
10.04.2007., 09:30
MISLIM DA ĆE RUDNIK IĆI I NA 8 km!!!!!!!!!!:biggrin:

gustavo
10.04.2007., 10:24
Evo ovaj kaže na 8. O tome sam neki dan pisao, svi znaju za 8 KM. Da mi je znati na koliko će ga prodati...

hercegovac
10.04.2007., 14:08
Neće biti 8 , već 15 km ! A zašto? Zbog M.Steel-a ...:)

andy
10.04.2007., 14:10
Neće biti 8 , već 15 km ! A zašto? Zbog M.Steel-a ...:)
A več sutra bi moralo preči 6

hercegovac
10.04.2007., 14:11
A nema žurbe ide to sve svojim tokom....nije to dionica da jo je mali Free float pa da cijena skače po 20-30 % dnevno , no sikiriki,,,

eculov
10.04.2007., 15:21
Ma, ima li ko informacije za ove dionice ili ovo ide onako stihijski.... Ako je provaljena bariera na 5 KM koja moze biti sledeca? Mislim da je bolje kada ovako polako ali sigurno raste nego kada ima brzih uspona i padova...

andy
11.04.2007., 13:38
A nema žurbe ide to sve svojim tokom....nije to dionica da jo je mali Free float pa da cijena skače po 20-30 % dnevno , no sikiriki,,,

Izgleda da je ipak pojačala tok. A slažem se oko no sikiriki...

MOSTARAC
11.04.2007., 15:02
MOŽE LI ZATVARANJE RUDNIKA PRODAJNI I KUPOVNI NALOZI

kenny
11.04.2007., 17:36
Ovo mi se baš i ne sviđa, većinski vlasnici rasprodaju, a kupuju samo fizičke osobe:

IBRIĆ MUSTAFA | SREBRENIK, BIH | 18.01 %
GOLETIĆ MIRZET | ĐURĐEVIK, BIH | 14.46 %
AŠĆERIĆ VAHID | TUZLA, BIH | 11.55 %
HODŽIĆ ABDURAHMAN | ŽIVINICE, BIH | 10.34 %
DELIĆ ENEZ | TUZLA, BIH | 6.19 %
SELIMOVIĆ KASIM | KALESIJA, BIH | 5.80 %
AVDIĆ MUHAMED | ŽIVINICE, BIH | 4.53 %
ĐULABIĆ SPOMENKA | TUZLA, BIH | 3.87 %
SIJARIĆ FARUK | TUZLA, BIH | 3.63 %
SORAVIA MARIO | TUZLA, BIH | 3.57 %

Rouge Trader
11.04.2007., 17:51
Ovo mi se baš i ne sviđa, većinski vlasnici rasprodaju, a kupuju samo fizičke osobe:

Mislim da si pomješao lončiće. :biggrin:

IBRIĆ MUSTAFA | SREBRENIK, BIH | 31.76 %

PROBANKA D.D. | MARIBOR, SVN | 1.57 %

kenny
11.04.2007., 18:16
Lapsus, sada pokušavam naći od kojeg sam poduzeća uzeo vlasnike, ali bezuspješno, ona baza na rvp.ba je nepredvidiva :rolleyes:

Feral
11.04.2007., 18:49

IBRIĆ MUSTAFA | SREBRENIK, BIH | 18.01 %
GOLETIĆ MIRZET | ĐURĐEVIK, BIH | 14.46 %
AŠĆERIĆ VAHID | TUZLA, BIH | 11.55 %
HODŽIĆ ABDURAHMAN | ŽIVINICE, BIH | 10.34 %
DELIĆ ENEZ | TUZLA, BIH | 6.19 %
SELIMOVIĆ KASIM | KALESIJA, BIH | 5.80 %
AVDIĆ MUHAMED | ŽIVINICE, BIH | 4.53 %
ĐULABIĆ SPOMENKA | TUZLA, BIH | 3.87 %
SIJARIĆ FARUK | TUZLA, BIH | 3.63 %
SORAVIA MARIO | TUZLA, BIH | 3.57 %

Da bi se u ovako kratkom roku izmenila struktura dionicara bio bi potreban milijunski promet sto ovdje nije bio slucaj. Ovo niti pod razno nije strutura dionicara RZRV.

mikisa
11.04.2007., 21:13
Rzrvr je danas bio čak 6,5 što je mimo mojih očekivanja, u narednih 15 dana ja ga vidim preko 7 km, i po meni nebi trebao tada imati barijere do 9 km .

ladjo
13.04.2007., 08:21
Kineska carinska sluzba je juce objavila da je u prvom kvartalu 2007 uvezla 23% vise zeljezne rude nego u istom periodu protekle godine.
tako je nadmasila sva ocekivanja analiticara..jupiiii

potraznja i dalje raste, idemo naprijed!:biggrin:

ribar
13.04.2007., 09:02
RUDNIK ŽELJEZNE RUDE DD VAREŠ Vrijednosni papiri
Značajno procentualno učešće

HYPO ALPE-ADRIA-BANK d.d. Mostar | MOSTAR, BIH | 1.23 % PAJT EŠREF | VAREŠ, BIH | 0.91 %

evo i hypo na 1,23%

barbapapa
13.04.2007., 18:13
RUDNIK ŽELJEZNE RUDE DD VAREŠ Vrijednosni papiri
Značajno procentualno učešće

HYPO ALPE-ADRIA-BANK d.d. Mostar | MOSTAR, BIH | 1.23 % PAJT EŠREF | VAREŠ, BIH | 0.91 %

evo i hypo na 1,23%

a ja gledao zašto se ništa ne miče dva dana među 10.

Vogler
16.04.2007., 13:24
Rzrvr je danas bio čak 6,5 što je mimo mojih očekivanja, u narednih 15 dana ja ga vidim preko 7 km, i po meni nebi trebao tada imati barijere do 9 km .

Kako ti se čine ove "boldane barijere" ?:

RZRVR - Prodaja - 16.04.2007.- 13:26 h:
Cijena Kolicina
5,9900 7500
6,0000 2926 h
6,1000 430
6,1400 10000
6,1500 2991
6,1900 2742
6,2000 27763
6,2300 537
6,2900 400
6,3000 1552

Vogler
17.04.2007., 14:26
I špekulacije su dio trgovanja dionicama, međutim treba biti oprezan, pogotovo kad su u pitanju dionice kao RZRVR:

Kupovni (TOP 10) Prodajni (TOP 10)
Kolicina Cijena
1000 5,1000
1596 h 5,0300
934 5,0200
150 5,0000
66 4,8000
720 4,4000
500 4,2800
1 h 4,2200
1000 4,2100
Cijena Kolicina
5,2800 37
5,2900 2278
5,3000 3000
5,3800 6000
5,3900 1424
5,4000 2218
5,5000 5480
5,5500 600
5,6000 26 h
5,6500 100

Transakcije -RZRVR – 17.04.2007.:

Cijena Kolicina
5,2000 2700
5,3000 185
5,0400 595
5,0300 1405
5,3100 476
5,2700 1000
5,0200 8524
5,4000 2800
5,4000 225
5,4000 177
5,4000 180
5,5000 230
5,5000 608
5,5000 970
5,5000 300
5,6000 1650
5,6000 160
5,5000 130
5,7000 321
5,7400 457
5,7500 43
5,7400 543
5,7000 1454
5,7500 546
5,7900 100
5,7800 97
5,7900 573
5,7000 500
5,8100 500
6,0000 100
6,0000 580
6,0000 620
6,0000 76
6,0000 84
6,0000 99

sarajlija
17.04.2007., 16:12
RZRVR kako je naglo skocio evo pocinje naglo i padati... Sta mislite kako ce se sada situacija dalje odvijati?

pvarot
17.04.2007., 16:54
onda če rasti i nakon toga naglo padati.

Vogler
17.04.2007., 19:32
RZRVR kako je naglo skocio evo pocinje naglo i padati... Sta mislite kako ce se sada situacija dalje odvijati?

Poštujem mišljenje svakoga od vas, ali u ovom slučaju osobno se ne bih upuštao u prognoze o daljnjem kretanju cijene.

gustavo
18.04.2007., 08:04
Tko god na RZRVR zaradi preko 100% svaka mu čast. Jer to će značiti da je proživio debele turbulencije i imao konjske živce.
Ja sam to jednom uradio i ne bih se više u to upuštao. Kako ono u Milijunšu kažu "Želim dati priliku i ostalim natjecateljima".

eculov
18.04.2007., 08:37
Nista necu da prognoziram samo cu da cekam po meni da cijena ode gore pa da se onda rjesavam.

Bond_007
18.04.2007., 08:50
Ova situacija me podsječa na onu izreku "To ti je rupa bez dna".

:)

n3mir
09.05.2007., 16:03
svi cute ???????

il je radost il je propast :mad: :confused: :eek:

IME
09.05.2007., 17:50
kako kome
:):):)

zaboravna
09.05.2007., 22:03
nemojte zezati, je li dobra dionica? vrijedi li je kupiti?

Vogler
09.05.2007., 22:06
nemojte zezati, je li dobra dionica? vrijedi li je kupiti?

Ako sama ne znaš odgovor na to pitanje, bježi od dionica glavom bez obzira !

Feral
09.05.2007., 23:22
Cini mi se da je znala odgovor ali ga je zaboravila

gustavo
11.06.2007., 10:58
Vidi li netko po nalozima hoće li brzo do 3 KM doći?

Znamsve
11.06.2007., 11:01
TRZISTE PO NALOZIMA
Kupovni (TOP 10 - ST) Kupovni (TOP 10) Prodajni (TOP 10) Prodajni (TOP 10 - ST)
ST Kolicina Cijena
Kolicina Cijena
240 3,7000
1 h 3,5000
1500 2,5000
Cijena Kolicina
4,0000 1110
4,0400 200
4,1400 34
4,2000 1000
4,3500 4953
4,4000 125
4,4400 555
4,5000 770
4,6000 300
4,6000 500
Cijena Kolicina ST
10,0000 500 A
20,0000 2000 A
29,0000 1587 A
30,0000 1610000 A
30,0000 1209187 A
30,0000 806212 A
30,0000 1500 A

jovo
28.06.2007., 14:37
danasnje trgovanje Rudnikom zeljezne rude dd Vares se izgleda potvrdzuje povezanost sa predhodnim "nagadzanjima" o preuzimanju. U ovo ljetno (ne)vrijeme promet od 218.346,95 je znacajan. Imali neko konkretnije informacije ?

Feral
28.06.2007., 14:58
Gledaj vlasnicku strukturu za koji dan pa ces prema promjenama mozda nesto moci zakljuciti (mada se jos uvijek radi o relativno malom iznosu). Bitno je znati tko kupuje i zasto. No to je za sada vecini nepoznato.

nevaljalko
28.06.2007., 16:25
ovu takozvanu količinu ne smijete zvat velikom ako se pogleda da je to bila aplikacija .ZRVR 6/28/2007 1:25:46 PM 4.5500 6338 10.98 28837.9000 B3 B3
RZRVR 6/28/2007 1:25:46 PM 4.5500 36068 10.98 164109.4000 B3 B3
RZRVR 6/28/2007 1:25:42 PM 4.5000 770 9.76 3465.0000 B3 A1
RZRVR 6/28/2007 1:25:36 PM 4.4900 300 9.51 1347.0000 B3 A1
RZRVR 6/28/2007 1:25:31 PM 4.4400 555 8.29 2464.2000 B3 V1
RZRVR 6/28/2007 1:25:26 PM 4.4000 125 7.32 550.0000 B3 N1
RZRVR 6/28/2007 1:07:02 PM 4.2400 500 3.41 2120.0000 V1 E2
RZRVR 6/28/2007 1:07:02 PM 4.2500 797 3.66 3387.2500 V1 V1
RZRVR 6/28/2007 1:07:02 PM 4.2500 250 3.66 1062.5000 V1 R1
RZRVR 6/28/2007 1:07:02 PM 4.3000 2559 4.88 11003.7000 V1 B3

ozi
28.06.2007., 16:30
ovu takozvanu količinu ne smijete zvat velikom ako se pogleda da je to bila aplikacija .ZRVR 6/28/2007 1:25:46 PM 4.5500 6338 10.98 28837.9000 B3 B3
RZRVR 6/28/2007 1:25:46 PM 4.5500 36068 10.98 164109.4000 B3 B3
RZRVR 6/28/2007 1:25:42 PM 4.5000 770 9.76 3465.0000 B3 A1
RZRVR 6/28/2007 1:25:36 PM 4.4900 300 9.51 1347.0000 B3 A1
RZRVR 6/28/2007 1:25:31 PM 4.4400 555 8.29 2464.2000 B3 V1
RZRVR 6/28/2007 1:25:26 PM 4.4000 125 7.32 550.0000 B3 N1
RZRVR 6/28/2007 1:07:02 PM 4.2400 500 3.41 2120.0000 V1 E2
RZRVR 6/28/2007 1:07:02 PM 4.2500 797 3.66 3387.2500 V1 V1
RZRVR 6/28/2007 1:07:02 PM 4.2500 250 3.66 1062.5000 V1 R1
RZRVR 6/28/2007 1:07:02 PM 4.3000 2559 4.88 11003.7000 V1 B3
Pa ako je posao obavljen preko iste kuce nemora znaciti da je prebacivanje u pitanju.Ovo vise lici na dogovoreni posao a to obicno znaci da se nesto priprema.???

jovo
28.06.2007., 17:26
slazem se s tobom ozi, i ja kako imam informacije moglo bi se raditi o preuzimanju, ali eto da vidimo iduce dane...

andy
29.06.2007., 10:02
[QUOTE=nevaljalko]ovu takozvanu količinu ne smijete zvat velikom ako se pogleda da je to bila aplikacija .ZRVR 6/28/2007 1:25:46 PM 4.5500 6338 10.98 28837.9000 B3 B3

Nemojomo zaboraviti da je u proteklom mjesecu svaka prilika bila dobra za držanje cijena oko 4 KM (pa i sa transakcijama od cijelih 20 KM!). Ipak je jučer počiščeno do 4,80 a to je 20% više od zadnjih cijena.

A i dinamika: najprije je V1 počistio do 4,30, pa je B3 potegnuo. Bit če zanimljivo vidjeti danas...

Nikec
29.06.2007., 11:16
Pa ako je posao obavljen preko iste kuce nemora znaciti da je prebacivanje u pitanju.Ovo vise lici na dogovoreni posao a to obicno znaci da se nesto priprema.???

poodavno sam načuo da će jata ponovo ulaziti, jer slijedi preuzimanje....(imao preko 50%, pa izlazio nekih 5,6 - 10 %, vjerovatno na najvišim nivoima,.... pa možda sad ponovo dokupljuje..... a nije isključeno ni da je prebacivao nekom, pa sad vraća ponovo.... kakva igra...)

PS: ovo se skoro sve odigralo u poslijednja 2-3 mjeseca, prema tome vi izvedite zaključak..... info da će jata ulaziti i istovarati na višim cijenama nije iz granapa, ovo je iz njegovih usta...

Ljudi nemojte misliti da je neka navlakuša, samo naglas razmišljam....

Damirko
29.06.2007., 18:51
"Privrednici iz Turske iskazali su interes za eksploataciju mineralnog bogatstva i za korištenje energetskog potencijala ZDK-a. Posebno su interesantni rudnici olova u Olovu i cinka u Varešu", izjavio je nakon sastanka s turskom delegacijom premijer Galijašević"

Evo rudnika i u vijestima. Opppsss. Ovo je rudnik cinka! Rudnik Zeljezene rude Vares nije likvidan, napisa neko? Ma, nije moguce. Kada sam pisao da rude nema, nije je bilo. Nema je ni danas. Sretna trgovina!

kazo
29.06.2007., 19:46
danas u padu malkice! sta mu
bi?

andy
02.07.2007., 11:27
danas u padu malkice! sta mu
bi?

Čekao na danas!:biggrin:

jovo
02.07.2007., 11:34
Najava novih ulaganja u ZDK

Turci žele kupiti i obnoviti rudnike u Olovu i Varešu

"Demir export" inicirao raspisivanje konkursa za dodjelu koncesija za eksploataciju

Turska kompanija "Demir export", dio svjetski poznatog "Koč holdinga" (Koc), zainteresirana je za kupovinu rudnika olova u Olovu i vareškog rudnika olova i cinka.
Tokom susreta s kantonalnim premijerom Miralemom Galijaševićem i njegovim saradnicima, jučer je pomoćnik generalnog direktora "Demir exporta" Soner Koldaš (Koldas) rekao da njegova kompanija želi kupiti pogone u Olovu i Varešu, koji su napušteni još prije rata.
"Demir export" je vodeća kompanija u rudarstvu i energetskom sektoru u Turskoj, a "Koč holding", u čijem sastavu posluje, lani je imao prihod od pet milijardi eura, uključujući investicije u Turskoj i Emiratima.
- Vraćamo se u Tursku s dosta optimizma. Uputit ćemo pismo namjere o zainteresiranosti i za zajedničku izgradnju termo i energetskih postrojenja - kazao je nakon sastanka Koldaš.
Turci žele u napuštene kapacitete instalirati novu tehnologiju, rudnike ponovo pustiti u proizvodnju i uposliti značajan broj radnika.
- Pojasnili smo im procedure i slijed događaja, a nama ostaje da se pripremimo za raspisivanje konkursa o dodjeli koncesije - kaže Galijašević.

andy
02.07.2007., 11:52
U zadnja tri dana promet je veči nego u prošla dva mjeseca. Ako RZRVR po 4 niko nije kupovao još prošli tjedan sada je na 4,5 izgleda jeftin. Neznam dali su to Turci ali nekome očito postaje interesantan.

boss
02.07.2007., 14:08
Dali je rudnik zeljezne rude Vares, rudnik olova i cinka???

energent 01
02.07.2007., 14:12
nije,taj rudnik je pripadao prijeratnom energoinvestu

kagemusha
02.07.2007., 16:31
pocela je kupovina u Bosni svega sto ima veze sa crnom metalurgijom i rudarstvom..

andy
03.07.2007., 10:51
Evo danas stari scenario ograničavanja prevelikog rasta: nakon prvih 30 minuta otišlo 3.500 dionica do 4,85, pa je neko sjeo na prodaju sa 5 hiden na 4,71, a prva sljedeča ponuda 4,85, a na potražnji 4.000 dionica na 4,70. Klasično kanaliziranje tečaja.

Kolicina Cijena Cijena Kolicina
4000 4,7000 4,7100 5 h

jovo
03.07.2007., 12:12
Evo danas stari scenario ograničavanja prevelikog rasta: nakon prvih 30 minuta otišlo 3.500 dionica do 4,85, pa je neko sjeo na prodaju sa 5 hiden na 4,71, a prva sljedeča ponuda 4,85, a na potražnji 4.000 dionica na 4,70. Klasično kanaliziranje tečaja.

Kolicina Cijena Cijena Kolicina
4000 4,7000 4,7100 5 h

tacno je da neko uporno ne da ovoj dionici ni da padne ispod 4km niti da krene iznad 5km. zasto ? sta mislite koliko moze rast da ostvari ova dionica u sadasnjem "naletu"?

MOSTARAC
03.07.2007., 12:18
Imajući u vidu rast željezare ilijaš, RZRV bi mogao da ide preko 6 KM u ovom naletu a kad bude preuzimanje i preko 10 KM
Moje mišljenje, ne navlačim nikoga

Feral
03.07.2007., 14:55
Bio je svojevremeno prodajni nalog od 11.99 (ne znam da li jos vrijedi).
Po njegovoj velicini mogao ga je postaviti samo netko od tri najveca dionicara (Jata, Hadzajlic ili Studen). Mislim da bi to mogao biti target ukoliko dodje do preuzimanja mada onda vjerojatno deal nece ici direktno preko burze nego pregovorima sa Jatom (i moguce 2 ostala velika dionicara)

jovo
05.07.2007., 11:18
evo Rudnik zeljezne rude pade skoro za 10% :), poslije onakog "zamaha", izgleda da stvarno neko ne da da predje 5KM.

Crnii
05.07.2007., 12:06
Zlata moneta povecava svoj udio!

mikisa
05.07.2007., 13:38
Imali ko iz Vareša da nam kaže što o prikupljanju sekundarnih sirovina vareš???

Maulwurf
09.08.2007., 13:56
Danas završi na 4,20. Možda šansa za ulazak ??!! :biggrin: :biggrin: :rolleyes: :rolleyes: Imali tko kakvih novosti u vezi rudnika?

Feral
09.08.2007., 15:10
Mrsavi prometi zadnjih mjeseci. Vlasnicka struktura se bitnije ne mijenja. I dalje Jata 46.53%, Adzajlic 11.24%, Studen 3.3% itd.
Probanka je nesto smanjila udio ali se pojacala Zlatna Moneta. Fime vise nema medju prvih 10dionicara no zato se sad pojavljuje HVB skrbnicki racun sa 0.65% (toliki je bio udio Fime).
Nirvana za sada.

Maulwurf
10.08.2007., 08:03
More se ne talasa :( Srećom, brzo će proći godišnji odmori :) :zzz: do tad možda ipak se uđe s nečim sitnim :kava: :kava:

boss
31.08.2007., 19:59
Promašena investicija
JATIN RUDNIK NE RADI VEĆ GODINAMA

Rudnik željezne rude u Varešu, u većinskom vlasništvu Hamzalije Ibrića Jate, s radom je prestao davno prije rata, jer se pokazalo da je vareška ruda željeza znatno slabijeg kvaliteta od rude iz Ljubije. Uprkos tome, Ibrić je odlučio preuzeti vareški rudnik, očekujući da će ponovnim pokretanjem integralne proizvodnje željeza u Zenici porasti i potreba za željeznom rudom. To se međutim nije desilo pa je već sada jasno da je Ibrićeva brzopleta akvizicija rudnika veliki poslovni promašaj. Jedino što vrijedi u golemom kompleksu Rudnika željezne rude u Varešu jeste kamenolom, no koncesiju za eksploataciju kamenoloma nije dobio Ibrić nego njegov poslovni rival Ramiz Operta.

Familija Operta - iznenađenje godine
ZA RAZLIKU OD NOVOKOMPONIRANOG SILAJDŽIĆEVOG GRADITELJA HAMZALIJE IBRIĆA JATE, OBITELJ OPERTA JE I PRIJE RATA VODILA OZBILJNE POSLOVE U ZAPADNOJ EVROPI

Inžinjer rudarstva Ramiz Operta kompaniju BBM Grupa osnovao je pred rat u Njemačkoj gdje je ranije radio nekoliko godina. Formalno, kompanija BBM Amfibolit registrirana je kao strana investicija, odnosno kao firma kći njemačke kompanije BBM Grupa. Poslovnim operacijama BBM Grupe u BiH rukovodi Haris Operta, brat Ramiza Operte, također inžinjer rudarstva.
Pored kamenoloma u Varešu, braća Operta su vlasnici i građevinskog preduzeća specijaliziranog za niskogradnju koje raspolaže prilično zavidnim mašinskim parkom.

sefal
31.08.2007., 20:29
Izvor: www.poslovni.hr
Mediji u BiH sumnjaju da je slovenski SCT namjestio natječaj
Sarajevski mediji tvrde da je slovenska tvrtka SCT posao dobila zbog veze s Hamzalijom Ibrićem
Na međunarodnom natječaju posao gradnje Sarajevske obilaznice u konkurenciji 12 ponuđača dobila je tvrtka SCT Slovenske ceste. Na natječaju nije mogla sudjelovati nijedna domaća tvrtka jer prema pravilima kreditora (Europska banka za obnovu i razvoj, Europska investicijska banka i OPEC) nijedna građevinska tvrtka iz BiH nije imala kvalifikacije za taj posao. Sa stranim ponuđačima sarajevska Hidrogradnja te Put i ŽGP bili su podizvođači radova. Kako tvrde sarajevski mediji slovenski SCT posao je dobio zbog dobrih veza s Hamzalijom Ibrićem Jatom, koji je u dobrim odnosima s predsjednikom Stranke za BiH i bošnjačkim članom predsjedništva BiH Harisom Silajdžićem. Gradnja dijela Sarajevske obilaznice, čiju je gradnju dobio SCT, stajat će 57,26 milijuna eura. Ukupa gradnja 16 km Sarajevske obilaznice, najzahtjevnijeg i najskupljeg dijela autoceste na koridoru 5C kroz BiH, stajat će 128 milijuna eura. Troškovi gradnje uvjetovani su teškim terenom: gotovo dvije trećine dionice bit će tuneli i vijadukti od kojih je jedan u dužini od tisuću metara. Najskuplji objekt bit će jedinstvena obilaznica Butile projektirana u tri visinske razine kako bi se izbjeglo ukrštanja prometa. Obilaznica Butile nalikovat će petlji na Istarskom ipsilonu, a samo ona će stajati više od 10 milijuna eura.
Poslovna očekivanja
Za Sarajevsku obilaznicu bosanskohercegovačke, a napose sarajevske građevinske tvrtke posljednjih su nekoliko godina vezale svoje razvojne planove i poslovna očekivanja. Međutim, međunarodni javni natječaj za gradnju prvog dijela Sarajevske obilaznice, objavljen u svibnju, na zahtjev kreditora isključio je domaće tvrtke kao ponuđače jer nijedna nema potrebne kvalifikacije za posao. Direkcija cesta Federacije BiH izabrala je 12 ponuđača koje su prošle predkvalifikacije i pozvala ih dostavljenje obvezujućih ponuda. U Sarajevu tvrde kako su domaće građevinske tvrtke iz natječaja izbačene "zbog diskriminatorskog kriterija financijskih referenci na kojem su strogo inzistirali međunarodni kreditori". Prema tome, za posao su mogle konkurirati samo tvrtke čiji je obujam poslova u posljednjih pet godina bio veći od pola milijarde eura, odnosno četiri puta veći od procijenjene vrijednosti Sarajevske obilaznice. Kako bosanskohercegovačke građevinske tvrtke ni zajedno nemaju toliki obujam poslova, jedino im je rješenje bilo da se pojave na natječaju kao podizvođači. Građevinsko poduzeće Put i Hidrogradnja prijavili su se sa zagrebačkim Viaduktom, a ŽGP kao podizvođač radova u ponudi splitskog Konstruktora. Te dvije ponude imala su, prema neslužbenim infomacijama, najviše šansi za dobivanje posla jer njihova suradnja s domaćim građevinskim tvrtkama znatno bi manjila troškove izvršenja posla.
Konzorciji predvođeni hrvatskim partnerima Viaduktom i Konstruktorom ponudili su cijenu gradnje od 66,47, odnosno 67,49 milijuna eura, što je za oko 5 posto manje od projektirane cijene. Slovenci su pak poslali ponudu tražeći za izvršenje radova samo 57,26 milijuna eura, odnosno 20 posto manje od projektirane cijene. Tako niska cijena Slovenaca u građevinskim krugovima ocijenjena je kao klasični primjer dampinškog manevra iza kojeg stoji neki zakulisni politički dogovor i nagodba. Ta se nagodba veže za pojedine dužnosnike vladajuće Stranke za BiH koji su od prije tijesno upleteni u mrežu političke potpore slovenskim investitorima, među kojima je i građevinska kompanija SCT - višegodišnji partner poslovnog čovjeka iz Srebrenika Hamzalije Ibrića Jate, jednog od najvećih financijera Stranke za BiH i jednog od prijatelja Harisa Silajdžića. SCT i Jata svoje poslovno partnerstvo učvrstili su početkom 2001. godine kada su zajedno gradili prvu dionicu autoceste od Jošanice do Podlugova. Ta je dionica, financirana sredstvima Vlade F BiH, u prvoj varijanti bila procijenjena na oko 28,12 milijuna eura, a SCT-u i Jati pripali su poslovi u vrijednosti većoj od 15 milijuna eura, dok je konzorciju tri sarajevske tvrtke (ŽGP, Hidrogradnja i GP Put) pripao posao od 12,78 milijuna eura. Naknadno, uoči završetka posla, odobreni su "nepredviđeni" troškovi pa je dionica stajala ukupno 35,8 milijuna eura. SCT je posao dobio zahvaljujući inzistiranju dužnosnika iz Stranke za BiH čiji je tadašnji ministar prometa i veza F BiH Besim Mehmedić objavio međunarodni umjesto nacionalnog natječaja. Pokazalo se kako je udjel tvrtke SCT na gradnji dionice autoceste Jošanica - Podlugovi bilo beznačajan jer su glavninu poslova napravile tri sarajevske građevinske tvrtke, Hidrogradnja, GP Put i ŽGP te kompanija Hamazalije Ibrića Jate.
Zarada Slovencima
Sasvim je sigurno kako će zaobilaznicu graditi unajmljeni lokalni radnici s mjesečnom plaćom od 150 do 200 eura, te da će Slovencima pripasti samo dobro plaćeni inženjerski poslovi i dobit od preprodaje posla lokalnim partnerima. Takva praksa gotovo je uobičajena u građevinskoj industriji u BiH. Kao mogući partneri SCT-a na gradnji Sarajevske obilaznice, osim Jate, spominje se i tvrtka iz Vareša BBM Grupa u vlasništvu tamošnjeg poduzetnika Ramiza Operte. BBM Grupa Slovencima je zanimljiva prvenstveno zbog kamenoloma Amfibolit smještenog u središtu Rudnika željezne rude Vareš. Rudnik željezne rude u vlasništvu je Hamzalije Ibrića Jate, dok je koncesiju nad kamenolomom, smještenom u središtu rudnika, dobio Ramiz Operta. Zbog nejasnih vlasničkih prava nad kamenolomom i rudnikom, Ibrić i Operta neko su se vrijeme sukobili, a u svoj spor uspjeli su uvući i pojedine federalne ministre iz Stranke za BiH, poput Vahida Heće, koji je stao na stranu Operte nakon čega se teško zamjerio Ibriću. Direktor SCT-a Ivan Zidar sredinom srpnja u Sarajevu je proglašen za najboljeg menadžera jugoistočne i srednje Europe u izboru zeničke agencije The Best European Manager. Zidaru je priznanje uručio bošnjački član Predsjedništva BiH Haris Silajdžić.

pvarot
14.09.2007., 15:53
San piše:

Hamzalija Ibrić Jata tužio sudu ministra Vahida Heću

Po­du­ze­tnik iz Sre­bre­ni­ka Ham­za­li­ja Ibrić Ja­ta, ko­ji se inače sma­tra je­dnim od uti­caj­ni­jih čla­no­va Stran­ke za BiH, tužio je su­du fe­de­ral­nog mi­nis­tra ru­dar­stva, in­dus­tri­je i ener­ge­ti­ke Va­hi­da Heću. On Heću okriv­lju­je zbog to­ga što ne re­agu­je na spor ko­ji vo­di oko ka­me­no­lo­ma u Va­re­šu. Za­ni­mlji­vo je da je i Hećo vi­so­ko­po­zi­ci­oni­ra­ni član Stran­ke za BiH i da su obo­ji­ca blis­ki Ha­ri­su Si­lajdžiću, li­de­ru te po­li­tičke par­ti­je.

Spor oko ka­me­no­lo­ma u Va­re­šu tra­je već go­di­na­ma i to između Ham­za­li­je Ibrića Ja­te i va­re­škog po­du­ze­tni­ka Ra­mi­za Oper­te. Na­ime, ri­ječ je na­la­zi­štu izu­ze­tno kva­li­te­tnog ka­me­na am­fi­bo­li­ta čija je vri­je­dnost na trži­štu ve­li­ka. Stručnja­ci kažu da se ra­di o naj­kva­li­te­tni­joj vrsti ka­me­na bez ko­jeg se neće moći gra­di­ti au­tput kroz BiH.

Ka­me­no­lom se na­la­zi na ze­mlji­štu ru­dni­ka želje­zne ru­de u Va­re­šu čiji je vla­snik Ibrić. Međutim, 2002. go­di­ne kon­ce­si­ju na ka­me­no­lom do­bio je Ra­miz Oper­ta s čim Ja­ta ni­ka­ko ne može da se po­mi­ri. On tvrdi da je ka­me­no­lom nje­gov jer se na­la­zi na ze­mlji­štu ru­dni­ka,a fe­de­ral­ne na­dležne vlas­ti tvrde da on ni­je ku­pio ze­mlji­šte ne­go sa­mo ru­dnik i da je kon­ce­si­ja na ka­me­no­lom Oper­ti iz­da­ta po za­kon­skim pro­pi­si­ma.

Pre­ma ono­me što ne­zva­nično sa­zna­je­mo, Ham­za­li­ja Ibrić Ja­ta je ljut na Ra­mi­za Oper­tu što je slo­ve­načka kom­pa­ni­ja SCT iza­bra­la nje­go­vu fir­mu kao svog par­tne­ra u iz­gra­dnji sa­ra­jev­ske za­obi­la­zni­ce. Slo­ven­ci će da­nas po­tpi­sa­ti ugo­vor o iz­gra­dnji te ces­te.

energent 01
14.09.2007., 19:29
hrvatima,srbima i bosancima bi bilo korisnije da zajedno skupe nosto malo novca i naprave most preko slovenije do eu,nego da dopustaju da ovi manipulisu sa njima i drze ih u tami informacija!?

Ecko
14.09.2007., 23:56
Ja abd u pon izlazim i rzrv...nema hajra cekati...non stop se vrti oko 3,90 na kraju kad promislim bolje na vrijeme izaci iz ovog sranja...

investme
19.09.2007., 14:34
dal neko zna šta se trenutno dešava sa ovom dionicom

Znamsve
19.09.2007., 14:52

Tapka u mjestu :rolleyes: :thumbsdow

sabur
19.09.2007., 19:00

Za dionicu ne znam, ali kažu da je u tom rudniku šaran dobar......:biggrin:

investme
20.09.2007., 12:39
:-) a komentar ti stoji sabur-u

Ecko
09.10.2007., 11:07
bogami saran skocio...

pvarot
10.10.2007., 12:15
I danas zanimivo trgovanje na RZRV. Zna možda neko šta se dešava?

kraba
10.10.2007., 12:53
Ide do 4.7- 4.9, a onda rasprodaja do 3.5 Km. Ovo je scenario koji se ponavlja tijekom cijele god. Valjda će sad izlov šarana.

Ecko
10.10.2007., 13:43
Nemojte sad u ribu...drugi mjesec cemo...

andy
10.10.2007., 14:09
A šta ako su ipak našli pastrmku ili čak velikog moskog psa? Ili čak cijelo Jato?

Dolazit če turisti, parking, čevapi, pivce, pa onda pristigne i neki strani investitor na izlet i otkrije, da je to rudnik. A rudnici po svijetu u opasnom rastu...

I evo opet RZRVR na 7,00 KM. Još da nam je nači neku ribu ili sisavca...

Feral
10.10.2007., 14:47
Ide do 4.7- 4.9, a onda rasprodaja do 3.5 Km. Ovo je scenario koji se ponavlja tijekom cijele god. Valjda će sad izlov šarana.
Kojom logikom? Zasto bi onaj koji kupuje do 4.9 poslije raspordavao po 3.5?
I da li znas tko to kupuje? Prometi rastu ali su jos nedovoljno veliki da bi se vidjela promjena u strukturi dionicara.

Shabz
10.10.2007., 14:53

Nije tako teško zamisliti scenario u kojem različite firme u vlasništvu JATE međusobno trguju i spuštaju i dižu cijenu iz samo njima poznatih razloga. Možda zbog popravljanja finansijskog rezultata, možda zbog nečeg drugog. A možda neko treći kupuje.

Feral
10.10.2007., 17:06
Nije tako teško zamisliti scenario u kojem različite firme u vlasništvu JATE međusobno trguju i spuštaju i dižu cijenu iz samo njima poznatih razloga. Možda zbog popravljanja finansijskog rezultata, možda zbog nečeg drugog. A možda neko treći kupuje.
Pa kako ces popraviti rezultat ako nesto kupis po 4.9 pa prodas po 3.5? Osim toga, Jatine firme nisu investicijski fondovi i ne polazu racune investitorima niti privlace nove dobrim rezultatima. Vidjecemo uskoro da li ce se zadnje trgovine iskazati u promjeni strukture dionicara, puno je tu mozda. Za sada je promet jos uvijek premali za neke ozbiljnije indicije mada je uocljivo da je u odnosu na ranija trgovanja visestruko uvecan.

kraba
11.10.2007., 08:29
Feral View Post

Kupiš jeftino da bi prodao skupo. Znači kupimo nas nekoliko po par tisuća dionica po povoljnoj cijeni, trgujemo između sebe sa po par stotina komada, te tako vještački lagano ali sigurno dižemo cijenu iste. Za ostale je upit: Što se dešava sa ovom dionicom?
Malo marketinga, te već po koji ulazak sitnog investitora, jedna veća transakcija odnosno "pumping in" i za naše tržište bum.Već si na željenoj cijeni, te polako ali sigurno rasprodaš sa ekipom. Zatim ide šaran, bijela, morska te ostale ribe i ribice koje lagano nagrizaju cijenu te iste dionice.( još ću otići u pjesnike)

andy
11.10.2007., 13:01
Gotovo. Slijede rasprodaje. Tko je izašo, izašo, tko nije, više sreče slijedeči put (za30-40 dana). Ništa od 15 ovaj put.

sefal
11.10.2007., 13:32
Gotovo. Slijede rasprodaje. Tko je izašo, izašo, tko nije, više sreče slijedeči put (za30-40 dana). Ništa od 15 ovaj put.

Jos je rano za istovare. Tek iznad 5 ce se situacija "razbuktati".

jovo
11.10.2007., 13:48
joj prijatelji dragi, koliko mi je vremena trebalo da istovarim RZVRA (op.a jos i oznaku znam :)) i ne mislim da cu se ikad ove dionice opet "natovarit". ona je tako staticna, izludjujuca da je to nevjerovatno. a posebna je prica njena vrijednost. o tom nekom drugom prilikom.

pametnica
11.10.2007., 14:54
dragi moji dok vi pametujete i "analizirate" emitente po principu "kupuju gazde odoh i ja" mi neupućeni šutimo i kupujemo. javićemo vam procenat zarade na rzrvr,a kolegi koji je jedva izašao iz rudnika za utjehu mu je info da nije znao kad treba ući a kad izaći.;):p:

jovo
11.10.2007., 15:29
pametnice moja :) zivi bili pa vidjeli, ja sam na dobroj cijeni usao a na jako dobroj izasao ali sam bio blokiran i to je tegobna dionica, ja niti dobivam niti gubim ali je vise nikada ne bi kupovao, a dali sam u pravu pokazat ce vrijeme. sretna ti prva poruka a nadam se da ti RZVR nije i prva kupovina :)

Feral
11.10.2007., 18:21
Kupiš jeftino da bi prodao skupo. Znači kupimo nas nekoliko po par tisuća dionica po povoljnoj cijeni, trgujemo između sebe sa po par stotina komada, te tako vještački lagano ali sigurno dižemo cijenu iste. Za ostale je upit: Što se dešava sa ovom dionicom?
Malo marketinga, te već po koji ulazak sitnog investitora, jedna veća transakcija odnosno "pumping in" i za naše tržište bum.Već si na željenoj cijeni, te polako ali sigurno rasprodaš sa ekipom. Zatim ide šaran, bijela, morska te ostale ribe i ribice koje lagano nagrizaju cijenu te iste dionice.( još ću otići u pjesnike)
Da bi ovaj tvoj scenarij funkcionirao na RZRV moras poznavati strukturu dionicara (nisam bas siguran da si je do konca istrazivao) i njeno kretanje u ovom periodu (to ce se moci vidjeti tek za koji dan). Tek onda mozes nesto malo konkretnije reci o cemu se radi. Druga mogucnost za znati nesto konkretno je ako imas uvida u naloge (tko ih je dao, tko kupuje a tko prodaje). Prema tome ovo gore su tek nagadjanja.
Pogledaj malo promete zadnji dana i i pattern inace: cijena obicno raste sa rastucim prometom a pada na simbolicnom prometu. Prema tome ako ja sa nekim sebi povezanim trgujem i vjestacki dizem cijenu, kakav cu profit napraviti ako krenem rusiti cijenu a promet nikakav?

Feral
11.10.2007., 18:23
pametnice moja :) zivi bili pa vidjeli, ja sam na dobroj cijeni usao a na jako dobroj izasao ali sam bio blokiran i to je tegobna dionica, ja niti dobivam niti gubim ali je vise nikada ne bi kupovao, a dali sam u pravu pokazat ce vrijeme. sretna ti prva poruka a nadam se da ti RZVR nije i prva kupovina :)
Pa ako cemo tom logikom: sretna i tebi 61 poruka i nadam se da ti RZRV nije i 61 prodaja.

aries
26.10.2007., 02:55
Ima li iko informacije koje objašnjavaju ovoliki promet RZRV na Sase. U zadnjih par dana to je najatraktivnija dionica.

Znamsve
26.10.2007., 10:36
Ima li iko informacije koje objašnjavaju ovoliki promet RZRV na Sase. U zadnjih par dana to je najatraktivnija dionica.

Možda ti u objašnjenju pomogne ova desna kolona (Prodajni TOP10 - ST) :eek: :biggrin:

http://i24.tinypic.com/1sbm36.jpg

snowman
26.10.2007., 12:52
De malo pojasni za nas laike tu desnu kolonu?

boss
26.10.2007., 23:44
Ta desna kolona znaci da je neko stavio vece kolicine i vece cijene na prodaju da ih mi laici vidimo i pomislimo kako je to granica do koje ce cijena ici i da kupujemo po sadanjim cijenama.A ovi sto prodaju ovi dana su isti ti koji su stavili te prodajne naloge na tako visokim cijenama.

muski2006
27.10.2007., 00:04
A sto nisi onda i pokazao ko daje kupovne naloge koji broker(sa kojom oznakom). Taj neki ima izgleda odredjenu sumu koju treba da kupi al ide maksimalno do 5 km pa cemo da vidimo ako ne uspije da li ce preci tu granicu. Jer vecinu dionica kupuje isti covjek.

Feral
27.10.2007., 00:44
Ta desna kolona znaci da je neko stavio vece kolicine i vece cijene na prodaju da ih mi laici vidimo i pomislimo kako je to granica do koje ce cijena ici i da kupujemo po sadanjim cijenama.A ovi sto prodaju ovi dana su isti ti koji su stavili te prodajne naloge na tako visokim cijenama.
Obzirom na velicinu naloga za prodaju (nalozi oba tipa) i strukturu dionicara, takve naloge mogu dati samo Jata, Azajlic ili Studen. Medjutim njihova struktura u vlasnistu se ne mijenja.
Ono sto se vidi u strukturi dionicara je da je u RZRV znacajnije usao HVB i Edin Mulalic (Raiffeisen je pocetkom mjeseca dosao do 0,7% vlasnistva ali ga vise nema medju prvih 10). Ova tvoja teorija stoga ne drzi vodu osim ako se ne radi o povezanim strankama (recimo da su povezani Adzajlic i Mulalic ili neka druga kombinacija).
Nadalje, moras biti dobro naivan da kupis tu pricu. Mogu oni dati nalog i na KM 100 ali bez kupnje nista od posla. Osim toga, za realizaciju samo 1 takvog naloga bi trebalo blizu pola milijuna KM takvih transakcija do sada ne vidjesmo na ovoj dionici a i ako ih bude sigurno nece ici putem burze.

aries
29.10.2007., 14:01
Može li ko izbaciti aktuelnije i potpunije podatke sa obzerverske stanice?

Feral
19.11.2007., 21:36
Evo danas je protrgovano oko 2,2% izdanih dionica. Poprilicno. Tko li to kupuje toliko na ovakvom marketu? Isto tako, netko i prodaje i to je pitanje.
Promjene u strukturi dionicara cemo moci vidjeti za koji dan pa ce neke stvari biti jasnije.
Ono sto se vidi danas u strukturi dionicara, u odnosu na konac 10. mjeseca, je rast udjela prvih 10 najvecih dionicara (mali drze 28% u odnosu na ranijih 32%). Indikativno je isto da HVB skrbnicki raste na 3.74% a pojavljuje se i izvjesni I. Puskar sa 1.31% udjela (da li zna netko nesto o gospodinu?). Jata, Adzajlic i Studen stabilni, niti kupuju niti prodaju.

muski2006
19.11.2007., 22:54
Vidimo eto ko kupuje HVB i Irfan Puskar al samo ne razumijem ko prodaje tolike kolicine po ``niskoj cijeni`` kad pogledamo kolicinu dnevnog trgovanja sto je ogromno za SASE cudno je da cijena ne raste nesto osjetljivo sto bi se sa vecinom dionica desilo da se u ovom obimu trguje.

Feral
19.11.2007., 23:24
Vidimo eto ko kupuje HVB i Irfan Puskar al samo ne razumijem ko prodaje tolike kolicine po ``niskoj cijeni`` kad pogledamo kolicinu dnevnog trgovanja sto je ogromno za SASE cudno je da cijena ne raste nesto osjetljivo sto bi se sa vecinom dionica desilo da se u ovom obimu trguje.
Tek zadnjih mjesec dana se trguje redovito po dnevnom prometu oko i iznad KM 100k (jedan period je bila prilicno nelikvidna), pri cemu je cijena krenula sa oko KM 3,8 i isla sve do oko KM 5.2 (cca. + 40% znaci ne stoji ti ovo da cijena nije rasla). Ono sto je karakteristicno je danasnji promet, oko KM 750k za koji se jos ne zna tko ga je napravi (i na strani kupnje i na strani prodaje). HVB i Puskar su svoje transakcije radili u okviru ranijih / nizih prometa.
Cinjenica ostaje da je RZRVR ostao relativno neostecen u ovom sunovratu trzista (govorim o zadnjih 15-20 dana).

Feral
26.11.2007., 21:31
Onih KM 750k od prije neki dan je izgleda bio HVB ciji se udio popeo na preko 4,5% pa su treci najveci dionicar firme (prva dva su Jata, zatim Adzajlic) a do prije mjesec dana ih nije niti bilo u prvih 10 najvecih dionicara (ako su i imali nesto onda je to bilo ispod 0,65%vlasnistva). Ima li netko kakvih naznaka sto je ovdje po srijedi i tko stoji iza ovog formalnog HVB vlasnistva?

jeremija
13.12.2007., 12:08
Sta se kuha oko rudnika?? Proslo brdo po 6,45!!

bast
13.12.2007., 12:12
Sta se kuha oko rudnika?? Proslo brdo po 6,45!!

Špekulacije kao i sve do sada što se događalo sa tom dionicom??

boss
13.12.2007., 12:50
Kamen,Sljunak.

Feral
13.12.2007., 19:05
Za par dana cemo vidjeti promjene u vlasnickoj strukturi.
Cini se da je kupac cekao da se nakupi naloga na prodaji pa onda sve to pokupio. Morao bi biti jedan ili par vecih kupaca i obzirom na kolicinu koja je danas protrgovana mislim da ce se vidjeti promjena unutar prva 4 najveca dionicara. Onaj tko odjednom trosi tolike novce na spekulativnu dionicu morao bi imati dobre informacije u rukama.

muski2006
13.12.2007., 19:12
Samo me interesuje gdje su oni sto jos uvijek misle da od RZRVR ne treba nesto ocekivati, a moze svako izracunati da li se isplati ulagati, kad kupis preko 8000 dionica po 4,2 pa prodas preko 6 km. Ja mislim da nije lose:biggrin:

Feral
13.12.2007., 23:08
Samo me interesuje gdje su oni sto jos uvijek misle da od RZRVR ne treba nesto ocekivati, a moze svako izracunati da li se isplati ulagati, kad kupis preko 8000 dionica po 4,2 pa prodas preko 6 km. Ja mislim da nije lose:biggrin:
A moze i bolje, ako za koji dan ode na 11,99, sto ces onda?
Isto tako, kako si kupio po 4,2 danas je moglo biti 3,8 i vidi jada.
Ovdje kolo vode jaci igraci, tj. oni koji znaju potencijal firme i mogu ga realizirati. Mi mali samo spekuliramo.

Ecko
14.12.2007., 01:49
Samo se nadajte ...kad vam sad rzrv pljusku napravi heeheh....ja ga sutra ocekujem dole :D

Feral
19.12.2007., 19:26
Onaj promet od KM 2m prosli tjedan.
Kupovali su Eurohouse i Hypobanka (oboje skrbnicki). Eurohouse je potegao do 4,2% udjela.
Prodavali su Puskar, Pajt i Mulalic (od prvih 10 najvecih dionicara).

mikisa
20.12.2007., 08:58
Obratite pažnju na RZRVR sljedeći mjesec, mogao bi debelo potegnuti, ne bi eurohaus i hypo toliko uzeli bez kvalitetne i sigurne informacije! Vjerujte mi.
Po mojim informacijama pregovori su pri kraju i cijena je bezobrazno velika u pitanju!

gustavo
21.12.2007., 15:10
Možda su uzeli dovoljno.

nec
21.12.2007., 18:48
Imamo li naznaka o cijene. Nekad se spominjala cijana 8.00KM, a i sada se suska o toj cijene (posebno zbog ulaska Eurohouse-a.

mikisa
27.12.2007., 10:26
Integralna proizvodnja do ljeta 2008. godine
Dizel lokomotive zamjenjuju parnjače - Povećanje proizvodnje tečnog čelika na 1,9 miliona tona
13.12.2007. 14:18
Kompanija "Arcelor Mittal" Zenica jučer je saopćila da projekt "Fenix", odnosno obnova integralne proizvodnje, koji je započeo u martu ove godine, napreduje po planu.

Prema procjeni Uprave, kompanija će do kraja drugog kvartala 2008. godine investirati 100 miliona dolara u obnovu pogona koji će potom proizvoditi 1,9 miliona tona tečnog čelika.

- Proizvodnja će doseći najviše globalne standarde, što je obaveza najvećeg svjetskog proizvođača čelika - kaže se u saopćenju kompanije.

Trenutno je u toku rekonstrukcija svih vitalnih postrojenja, na čemu su angažirane kompanije iz balkanskih država, poput "Metalnog" iz Zenice, "Remont montaže", MZT Pumpi i kompanije "Orman".

"Arcelor Mittal" ulaže i milione u ekološku zaštitu, odnosno smanjenje emisije gasova, zagađenja otpadnih voda i očuvanja energije. Između ostalog, parnjače će u muzej, a zamijenit će ih dizel lokomotive.

U kompaniji je trenutno angažirano 2.000 radnika na pokretanju integralne proizvodnje, odnosno na projektovanju, izradi i rekonstrukciji.

Obuka zaštite na radu
Svi zaposlenici prošli su obuku o sigurnosti i zaštiti na radu, koja uključuje protivpožarnu zaštitu, obuku za rad na visini, rad na kranovima i u prostorima s ograničenim kretanjem prije samog izdavanja dozvole za rad.

RZRVR!!!!!

tuzlak
27.12.2007., 11:47
Arcelor Mitall Zenica će se rudom željeza (siderit - FeCO3) snabdijevati iz SVOG rudnika željezne rude u Omarskoj (Ljubija).
Pažnja - to nije onaj koji kotira na BLSE!
Šta ima veze RZRVR sa ovom viješću (koja je BTW stara 15 dana)?

pvarot
27.12.2007., 11:57
pump and dump.

Crnii
07.01.2008., 13:34
Pojacavaju se treci i sesti sa top 10 liste Adjajlic i Eurohaus a prodaju osmi i deseti sa liste Probanka i Hypo Alpe Adria Bank.
Ima li nekih info po pitanju rudnika?

hercegovac
08.01.2008., 09:04
Ma rzrvr ko rzrvr, samo priča i pričice.....Ništa od Tog!

nec
08.01.2008., 16:57
Moze li neko staviti k/p za RZRVR?
Hvala

muski2006
08.01.2008., 19:42
Ljudi prodajite dok je jos na cijeni ode on opet za koji dan ispod 4,5 km.
:thumbsdow

Feral
08.01.2008., 22:58
Hajde ti prvi pa cemo mi onda za tobom?

muski2006
15.01.2008., 00:23
Ja prodao po 5,56 nisam po 5,90 al nema veze nije lose i ponovo kad ode na 4,2-4,3 ja cu kupovati.

Feral
15.01.2008., 14:52
Pa zasto si prodao po 5.56 kad je bilo po 6.5 prije mjesec?

muski2006
16.01.2008., 22:51
Zato sto sam cekao kako i vi da ode na 8,00 a samo da znas nije mogao niko od da tako kazem ´´normalnih ljudi´´ u tom momentu prodati po 6,5 tipicne nase namjestaljke i ako je moj nalog bio dat na 6,00 nije se prodalo.:confused:

mikisa
17.01.2008., 15:39
A kad je loš trend ,kad sve pada pada pa tako i rzrvr. Al konstantno ga e2 dokupljuje

Shahab
18.01.2008., 08:24
SARAJEVO - Hamzalija Ibrić Jata, poduzetnik iz Srebrenika i prijatelj lidera Stranke za BiH Harisa Silajdžića, kupovinom Rudnika željezne rude Vareš postao je vlasnik devet miliona kvadratnih metara zemljišta u gradskom jezgru i okolnim mjestima, potvrđeno je "Nezavisnim" u kompaniji i ovoj opštini.

Sagovornici iz ovog grada, koje je posjetila ekipa "Nezavisnih", kažu da se bez Jatine saglasnosti danas u Varešu skoro ništa ne može izgraditi.

"Država je prije rata od privatnih i pravnih osoba izuzimala zemljište u korist tadašnjeg rudnika i željezare u Varešu. Mi smo pravni sljedbenici ove komapnije i vlasnici oko devet miliona metara kvadratnih zemljišta u gradskom jezgru i okolnim mjestima i selima", govori Enver Hercegovac, direktor Rudnika željezne rude Vareš.

Na zemljištu u vlasništvu ove kompanije izgrađena su stambena naselja, privredni objekti, parkinzi, ugostiteljski i trgovački objekti...

Izudin Ibrišimović, predsjednik Sindikata u ovoj kompaniji, kaže kako je dio javnih površina u Varešu također zemljište čiji je vlasnik Rudnik, odnosno Jata.

"Imali smo nekoliko slučajeva u kojima su lokalni privrednici željeli izgraditi radionice i pilane, ali to nisu mogli uraditi dok im nismo dali saglasnost. To je zemljište naše i općina im može izdati sve dozvole za gradnju, ali dok im mi ne ustupimo zemlju, ne mogu graditi", priča Ibrišimović pokazujući na veliki plac u samom centru grada, na kojem su nikli ugostiteljski objekti, parking i pijaca.

Nejasna je i situacija sa stambenim naseljima izgrađenim na zemljištu u vlasništvu Rudnika. Stanovi su privatizirani, ali zemljište je i dalje u vlasništvu Rudnika. Predstavnici općine, odnosno općinski načelnik i njegovi pomoćnici za privredu i prostorno uređenje, izbjegli su pojasniti zašto su dopustili da vlasnik jedne kompanije može utjecati na budući razvoj cijelog grada.

"Nisam osoba koje može odgovoriti na tu vrstu pitanja. Laički gledano, niko ništa ne može graditi na njihovoj zemlji bez saglasnosti Rudnika, ali to je malo kompleksnije pitanje", kaže Davor Čabrajić, pomoćnik općinskog načelnika za privredu.

Načelnik općine Vareš Hamdo Fatić proteklih dana nije odgovarao na naše pozive, a razgovor na ovu temu izbjegao je i njegov pomoćnik za prostorno uređenje Ermin Musa.

Direktor koji zastupa interese vlasnika odbio je govoriti o vrijednosti zemljišta, kazavši da sve vrijedi onoliko koliko je neko spreman platiti.

"Tačno je da smo vlasnici većine zemljišta u gradskom jezgru. Ali, imam bjanko odobrenje vlasnika da to zemljište bez naknade dam općini Vareš. Vlasnike to zemljište ne interesuje. Nama je važno vlasništvo nad zemljišitem na kojem je odobrena eksploatacija rude", tvrdi Hercegovac dodajući da godinama s općinom pokušava riješiti ovaj problem.

mikisa
18.01.2008., 10:19
A e2 radi većinu transakcija na Sase za Jatu...

hercegovac
18.01.2008., 10:47
Znači jata vlasnik cijelog grada Vareš. Jel ima ko iz vareša da nam predoči perspektive i planove tog grada ? Koje firme rade u Varešu?

Sir Oliiver
18.01.2008., 11:11
Znači jata vlasnik cijelog grada Vareš. Jel ima ko iz vareša da nam predoči perspektive i planove tog grada ? Koje firme rade u Varešu?

Trebalo bi da odeš u Vareš,pa da vidiš taj grad,ako se to tako moze nazvati.Kada bi ti sad dali tamo 5000 kvadrata da gradiš što god ti je volja,ja vjerujem ti bi rekao,"molim vas pustite me da se vratim nazad".Nešto slicno,što se zove gradom niste vidjeli:eek:

Shahab
18.01.2008., 11:54
http://bs.wikipedia.org/wiki/Vare%C5%A1

gustavo
22.06.2009., 02:20
Kakvo je ove godine stanje s pastrmkom u jezeru?

Je li se uopce nesto promijenilo s ovim k'o fol rudnikom?

hercegovac
23.06.2009., 21:12
Ma pronašli jedno novo nalazište....na dubini 6000 metara....kažu ekstra kvalitetna ruda...hehheh

abeceda
24.11.2009., 12:27
Još malo pa će i RZRVR doći na 0,31 KM kad sam ja to nekad kupovao.