PDA

View Full Version : E-zaba - prijenos

Tomo
30.09.2003., 09:54
Je li moguće putem e-zabe prenijeti sredstva fizičkoj osobi na račun izvan banke? Probao sam, ne ide (nalog odbijen), neugodno sam iznenađen!

U njihovim pravilima to nije izričito navedeno kao moguća transakcija, ali nije niti izričito navedeno kao nedozvoljeno.
Može li se? Ili mi je nalog odbijen iz drugih razloga?

Rmpalija
30.09.2003., 10:00
Vjerojatno nešto ne štima s identifikacijom korisnika.
Al' ne uzrujavaj se nisi jedini (barem na ovom forumu) koji si je na tijelo nakalemio glavu genijalca.
Nije ni čudo da si ih uspio zbuniti.

Tomo
30.09.2003., 10:19
Mislim da nije stvar u identifikaciji, ostale naloge (unutar banke) provodim bez problema. Je li to netko već radio preko e-zabe, tako da mi sa sigurnošću može reći da bi stvar trebala šljakati?

Billy
30.09.2003., 11:22
Pa svaki nalog van banke je uplata na broj ziro racuna banke u kojoj druga fizicka osoba ima racun, a u pozivu na broj se navodi broj tekuceg racuna.

Ovaj dio (poziv na broj) ovisi o tome kako se radi uplata na racune fizickih osoba u toj banci (ja mislim da ide 14 pa broj_tekuceg).

Prema tome ja pretpostavljam da ne postoji uplata na racun fizicke osobe van banke (e-zaba to tretira kao uplatu u drugu firmu van banke).

Najbolje je nazvati konkretnu banku i pitati kako se kod njih uplate novci nekome na tekuci sa opcom uplatnicom i e-bankarstvom.

Tomo
30.09.2003., 11:42
E to te ja pitam!!! Nisam imao pojma da se to tako radi. Probat cu pa javim rezultate.
Izgleda da bas i nisam neki Einstein, unatoc slici uz post

gogo
30.09.2003., 12:57
naravno da je moguće!

u kojoj je banci račun na koji želiš platiti?

pod broj računa upiši broj žiro računa banke, a pod poziv na broj upiši broj tekućeg računa.

pozdrav,
gogo

Tomo
30.09.2003., 13:21
Ponavljam, ovaj dio s pozivom na broj je ono sto mi je falilo - ja sam onako laički upisao samo svoj broj tekućeg i očekivao da se stvar riješi.
Što ću kad sam laik!
Treba li onda onaj dodatak ispred broja tekućeg kojeg spominje Rmpalija?

ljut
30.09.2003., 20:44
Tomo:
Ponavljam, ovaj dio s pozivom na broj je ono sto mi je falilo - ja sam onako laički upisao samo svoj broj tekućeg i očekivao da se stvar riješi.
_to ću kad sam laik!
Treba li onda onaj dodatak ispred broja tekućeg kojeg spominje Rmpalija?

Onaj dodatak je broj žiro računa banke. Bez toga podatka nemoguće je izvršiti transakciju.

Tomo
01.10.2003., 06:13
Hvala svima. To je bilo to!

pero
01.10.2003., 22:17
Eto sada smo apsolvirali domaci platni promet a sada mene zanima moze li se preko e-zabe uplatiti nekome strancu na racun neka lova.

presvetli
02.10.2003., 00:26
Ne.

gogo
02.10.2003., 07:43
pero:
Eto sada smo apsolvirali domaci platni promet a sada mene zanima moze li se preko e-zabe uplatiti nekome strancu na racun neka lova.

mozes ako stranac ima racun u RH

ili ako imas e-zabu za poslovne korisnike (firme) onda imaš mogućnost kreiranja tzv. naloga 14 za plaćanja u inozemstvo.

pero
05.10.2003., 19:48
ili ako imas e-zabu za poslovne korisnike (firme) onda imaš mogućnost kreiranja tzv. naloga 14 za plaćanja u inozemstvo.

imam firmu ali ne radim sa inozemstvom i kupujem privatno no ipak svima hvala.

Dobricina
15.10.2003., 15:15
Uzmite e-zabu, tko misli, izgleda da će okupatori željni zarade malo podebljati naknade.

zakon
25.02.2004., 12:11
imaš na erste netbankingu nalog 14 za plaćanje u inozemstvo.

nisam siguran je li to dozvoljeno.
nisam probao