PDA

View Full Version : Stečaj

netstrider
18.02.2007., 00:49
Forumašu Cecillonu zahvalite na postojanju ove teme. Inače sam skeptičan oko prevelikog otvaranja slabo posjećenih tema (kakva će ova vjerojatno biti), no odlučio sam svoju tablicu stečajaca u RS koju brižljivo održavam (dva su razloga, jedan je da se ne zaletim, a drugi da vidim kamo se privreda kreće) staviti svima jer sam primijetio da su ljudi to počeli kupovati valjda u nedostatku ideja. Ono što ja znam, a oni neznaju da će u 8 od 10 takvih slučajeva izgubiti novac. Statistika kaže da je situacija puno gora. Od mnogo stečajeva u RS dosad je po riječima Alabastera samo Uniglas iz Šamca slučaj u kojemu bi dioničari mogli dobiti nešto. Mogli. mirni, Finče, Bobane... (ajd nabacite koju svoju obzervaciju jer ovo područje sigurno znate bolje od mene)? Tablica stečajaca korisna je u RS jer tamo imate fin. podatke za skoro sva poduzeća na burzi, pa se ljudi lako mogu zaletiti (što ne znači da se negdje ne može zaraditi, npr. taj Uniglas, koga zanima kako radi sud u Doboju neka malo pogleda na temi).

Na stečajcima na ostalim burzama nisam radio skoro ništa (nešto pratio na SASE).
Ova tema služi, za sva poduzeća u regiji izuzev onih u BL (jer ima svoju temu). Raspravljamo o sljedećim bitnim pitanjima:
-Liste poduzeća na burzi u stečaju, najavljenom stečaju ili u predstečajnom stanju (uočite da poduzeće ne mora kotirati ukoliko ono predstavlja značajnu imovinu nekog drugog fonda ili poduzeća koje kotira)
-Stečajna praksa. stečajni upravitelji. stečajna mafija. zvijezde među stečajnim upraviteljima.
-Poduzeća u kojima je uspješno okončan stečaj
-Regulativa
-Likvidacijska (likvidaciona masa)
-Ostalo vezano uz ovo pitanje

Očekujem vaš doprinos. Tema možda nije važna najiskusnijim trgovcima, ali je itekako važna početnicima jer jedan zalet u ovo područje će lako učiniti da se burzi ne približavaju godinama zbog teške lekcije koju će najvjerojatnije naučiti. U osnovi svatko tko ne čita izvješća trebao bi čitati pratiti ovu temu ukoliko se ona uspije razviti u nešto.
Navalite s pisanjem.

Cecillon
22.02.2007., 00:01
Bas sam razmisljao kako da I ja doprinesem svoj dio u ovom masovnom otvaranju novih tema I stavim pecat na neku proizvodnju sira d.d. Ili slicno...pa me prestigao netstrider I mi pripisao dio zasluga za ovu temu, zahvaljujem.
Za razliku od sira d.d., je ova tema veoma znacajna(netstrider je naveo razloge) I zato nije za ocekivat postova tipa, "Ljudi, ovo je bagatela, ide gore, navalite..."
I jedan post mesecno zna bit koristan I moze ustedjeti dosta love raznim kamikazama.

Pozdrav.