PDA

View Full Version : Trgovanje u regiji preko HR brokera

zlatni
30.01.2007., 17:18
pogledajte obavijest od HYPA

"Također, danas smo dobili određene informacije da s 15.02.2007 krećemo u
naplatu svih promjena naloga i svih otkaza naloga u iznosu od 15€. Dajem
Vam tu informaciju kako biste se pripremili na vrijeme."

NEBULOZA PRVE KLASE, i to na svim trgovanjima, i nekontinuiranom....,
rekao sam direktno da idem ca cim se konkurencija razbudi jer to "nije normalno"

ajde fima Više !!! i u kunama će bit takodjer...........

lovac
01.02.2007., 11:49
pogledajte obavijest od HYPA

"Također, danas smo dobili određene informacije da s 15.02.2007 krećemo u
naplatu svih promjena naloga i svih otkaza naloga u iznosu od 15€. Dajem
Vam tu informaciju kako biste se pripremili na vrijeme."

NEBULOZA PRVE KLASE, i to na svim trgovanjima, i nekontinuiranom....,
rekao sam direktno da idem ca cim se konkurencija razbudi jer to "nije normalno"

ajde fima Više !!! i u kunama će bit takodjer...........A nekima nisu javili.
Javili da se sele:
Poštovani,
odjel Investicijskog Bankarstava Vas ovim putem obavještava da će od
05.02.2007. godine poslovati na novoj adresi:

HYPO ALPE-ADRIA-BANK
Slavonska avenija 6
HR-10000 Zagreb
Phone: +385 1 6031 795
Fax: +385 1 6035 110

Erik
02.02.2007., 17:18
Već duže vrijeme spominje se kako bi još neke brokerske kuće trebale ponuditi usluge trgovanja u regiji. Ima li tko kakve informacije?

Za sada je Hypo jedini koji nudi trgovanje u Srbiji. Hoće li uskoro dobiti konkurenciju?

dudo81
02.02.2007., 19:36
Fima i HPB su bili u igri. Za HPB sam naveo već negdje cijene/uvjete trgovanja, no ne znam da li su krenuli...Kada nam se zakon malo oslobodio zašto jedan dio love ne pošaljete direkt? Za RS preporućujem NLB (sve se faxom i mail-om sređuje), kod Srba je jedino malo zajebano pribavljanje PIB-a (registar je nešto stisnuo odvjetničke urede).

mba
03.02.2007., 17:43
Bolje je trgovati direktno, preko skrbnika je najskuplje, meni je HPB na ime 3mjesečnog skrbništva bla...bla na jednoj dionici u makedoniji uzela samo 600 kn provizije što je stvarno previše, ne pada mi više na pamet kupovati preko njih.

Mikey
03.02.2007., 17:54
Ili što će reći: nekompatibilnost, neažurnost, nesposobnost.
Takvim stvarima na kraj mogu stati nekolicina vrhunskih programera koji bi sve njihove probleme riješili za čas.

Ali, zašto plaćati, kad možemo skuplje naplatiti...jel...?
A uz to, to nam dođe i kao dobar izgovor...

Zajeb je inače suđen da bude vrlina.

kurt
03.02.2007., 20:06
Fima i HPB su bili u igri. Za HPB sam naveo već negdje cijene/uvjete trgovanja, no ne znam da li su krenuli...Kada nam se zakon malo oslobodio zašto jedan dio love ne pošaljete direkt? Za RS preporućujem NLB (sve se faxom i mail-om sređuje), kod Srba je jedino malo zajebano pribavljanje PIB-a (registar je nešto stisnuo odvjetničke urede).
Zvao sam u petak HPB za srbiju-kažu da će provizije biti masne, još nisu krenuli i ne znaju kada će, a Fima je još uvijek na hold.
Ukoliko netko ima novije informacije nek iznese.

Maric
03.02.2007., 20:47
meni je HPB na ime 3mjesečnog skrbništva bla...bla na jednoj dionici u makedoniji uzela samo 600 kn provizije što je stvarno previše, ne pada mi više na pamet kupovati preko njih.

pa zar nije 450 kn kvartalno?

dudo81
03.02.2007., 23:18
...Za RS preporućujem NLB (sve se faxom i mail-om sređuje)....
Krivo sam napisao i zbunio ljude, ispričavam se. Riječ je o NBL (Nova Banjalučka banka).

babobabo
12.02.2007., 00:25
kolike su naknade itd u NBLu
koliko su profesionalni
da li se treba ici u banja luku da bi se pocelo raditi s njma

Hvala

Pterodaktil
06.04.2007., 11:48
Bok,

Jel ima nekih novih informacija na ovu temu?

I ja njušim dobru lovu preko grane, a nemam pojma kako bi počeo, niti što bi trebao biti prvi korak.

freelancer
18.04.2007., 10:10
Hello everybody, da se priključim diskusiji ili traženju mogućnosti kako tamo preko zaraditi neku lovicu.
Posalo sam mail glede mogućnosti ulaganja u CG, Srbiju i Macedoniju na slijedeće adrese:
1) erord@erstebank.hr
2) brokeri@pbz.hr
3) investment-banking.croatia@hypo-alpe-adria.com
4) brokeri@hpb.hr
5) brokeri@poba.hr

Pa ćemo ići metodom elimimnacije, pa vidmo tko i ako može preko trgovati.

Za sada sam dobio odgovor od:
2) brokeri@pbz.hr - sa vrlo jasnim odgovorom, citiram: ''za sada ne postoji mogućnost trgovanja na navedenim burzama''

Ajmo dalje... javim se s raspletom, te ako treba još nekome pisati o HRV institucija, javite mi da i to napravim, pa da sve imamo lijepo ovdje na listi.
Ili neka sam stavi... :)

freelancer
19.04.2007., 18:34
Ovako nadalje:
4) brokeri@hpb.hr - rade sa Mekedonijom, Crnom Gorom i BiH (SASE) ... dobio sam cjenike i uvjete
5) brokeri@poba.hr - rade samo sa CG - također sam dobio cjenike i uvjete.
------
Od:
1) erord@erstebank.hr

Ni traga ni glasa - vrlo poslovno! :(

lovac
19.04.2007., 20:15
Hypovci inače uzvrate mail.

freelancer
20.04.2007., 12:42
Hypovci inače uzvrate mail.

Za sada ništa!:thumbsdow

zboss2009
21.04.2007., 13:08
freelancer jel mi mozes molim te poslati cjenike i uvjete od POBE za trgovanje u CG, na moj mail: zokiutd@yahoo.com

ja radim preko HPB-a, nisi napisao da HPB brokeri rade i u BLSE.

ja sam zvao complete line brokere, oni ne rade u regiji

btw. pogledaj za fimu

freelancer
23.04.2007., 10:06
Ne, HPB mi je odgovorio upravo ovo - citat:
''Klijent zainteresiran za kupnju odnosno prodaju vrijednosnih papira na financijskim tržištima u Crnoj Gori, Makedoniji, Bosni i Hercegovini na Sarajevskoj burzi (BiH – SASE) treba sa Bankom potpisati Ugovor o skrbništvu nad vrijednosnim papirima, te potpisati i ovjeriti Punomoć.

Momentalno ne vršimo kupnju vrijednosnih papira na Beogradskoj burzi.''

Dakle niti riječi o BLSE kod HPB-a!

---------------------------------------

A glede POBA-e, evo ovdje uvjeta, tako da i drugi imaju na uvid:
Minimalni iznos koji treba mora imati na posebnom račun otvorenom za ovu vrstu posla u Banci prilikom otvaranja prvog naloga za kupovinu vrijednosnica na financijskom tržištu Crne Gore je 3.000,00 eura.

Naknade Banke za platni promet s inozemstvom

Doznaka u inozemstvo: 0,3%
Priljev iz inozemstva: 0,14%
Minimalna naknada po svakoj doznaci iznosi 100 kn.

Naknade inozemne banke za platni promet s inozemstvom

Priljev iz inozemstva 0,1%
Doznaka u inozemstvo 0,14%
Minimalna naknada po svakoj doznaci iznosi 10,00 €.

Naknade inozemne banke za platni promet unutar Crne Gore

Sukladno Odlukama o tarifama naknada za platni promet poslovnih banaka inozemnog brokera.

Naknada za posredovanje pri trgovanju vrijednosnim papirima

Naknade Podravske banke d.d.

Kupnja vrijednosnih papira: 0,5%

Prodaja vrijednosnih papira. 0,5%

Minimalna naknada po svakom Nalogu iznosi 10,00 €.

Naknade inozemnog brokera

Kupnja vrijednosnih papira: 0,5%

Prodaja vrijednosnih papira: 0,5%

Minimalna naknada u iznosu od 10,00 € se naplaćuje za transakcije manje od 2.000,00 €.

Naknade za usluge skrbi nad vrijednosnim papirima

Sukladno Odluci o tarifi naknada za usluge skrbi nad vrijednosnim papirima.

Transakcijska naknada s inozemstvom za primanje/isporuku vrijednosnih papira prema nalozima iznosi 30 kuna (prema srednjem HNB), a obračunava se i naplaćuje po svakoj transakciji primanja ili isporuke vrijednosnih papira.

Skrbništvo nad vrijednosnim papirima

Za skrbništvo nad vrijednosnim papirima za domaće i strane fizičke osobe prema vrijednosti imovine na skrbničkom računu plaćaju se sljedeće naknade:

do 500.000,00 kn: 0,40% godišnje/ 0,1000 % tromjesečno

od 500.000,00 do 1.000.000,00 kn: 0,35% godišnje/ 0,0875 % tromjesečno

od 1.000.000,01 do 2.000.000,00 kn: 0,30% godišnje/ 0,0750 % tromjesečno

od 2.000.000,01 do 5.000.000,00 kn: 0,25% godišnje/ 0,0625 % tromjesečno

od 5.000.000,00 do 10.000.000,00 kn: 0,20% godišnje/ 0,0500 % tromjesečno

iznad 10.000.000,00 kn prema dogovoru

Minimalna tromjesečna naknada iznosi 250,00 kuna.

p.s.
Glede FIME - oni tek spremaju desant ''navodno'' na čitavu regiju!:biggrin:

lovac
23.04.2007., 12:50
Poslao mail u RBA i Iliriku.

U RBA je 7 ljudi pročitalo mail, nitko nije odgovorio. U Iliriki nitko nije poslao potvrdu da su mail pročitali.

Neznam, kao da će ova gužva zauvijek trajati pa brokeri ne žele iskoristiti to šta se nudi. To više nikada u životu neće doživiti i tako zarađivati. Ok ako im se ne plaća prekovremeno onda je to razumljivo.
Neka deru provizijama, samo neka usluga bude dobra.

noe
23.04.2007., 12:55
Poslao mail u RBA i Iliriku.

U RBA je 7 ljudi pročitalo mail, nitko nije odgovorio. U Iliriki nitko nije poslao potvrdu da su mail pročitali.

Neznam, kao da će ova gužva zauvijek trajati pa brokeri ne žele iskoristiti to šta se nudi. To više nikada u životu neće doživiti i tako zarađivati. Ok ako im se ne plaća prekovremeno onda je to razumljivo.
Neka deru provizijama, samo neka usluga bude dobra.
RBA odgovori nakon par dana. Negdje na forumu sam postao naknade ako se ne varam, nimalo atraktivne.

freelancer
23.04.2007., 13:07
RBA odgovori nakon par dana. Negdje na forumu sam postao naknade ako se ne varam, nimalo atraktivne.
A gdje su atraktivne - nigdje! :thumbsdow

Mikey
23.04.2007., 13:08
E ljudi, a da se vi skupite pa naručite iz Tung-guzije da dođe jedno par kamijona brokera?
Mislim da bi to bio pravi job.
O tome ja pričam - priljev kapitala, a i što mislite da brokeri svoje male plaće ne ulažu??

da, da...

Samo, ja se čudim da nitko već nije nikome gluvu skinuo s ramena.Ipak se radi o grdim parama...

Sva sreća je i ta...što kad se dobrano naživcirate nemate se niti koga nakleti jer vam se niko niti ne javlja...:biggrin: :biggrin:

A oni...fino smireni, još i smanje radnu snagu a i uvedu slobodne dane. :p:

To vas još više naljuti...i što dobijete...vi ste ljuti, trbuh vas boli od živciranja i sve to, ali ipak nemate kome *ebat *ater

freelancer
23.04.2007., 14:57
A zna li netko postoji li ikakav broker preko kojeg se on-line može trgovati u regiji?

E to bi bilo PREKOKRASNO!

zboss2009
28.04.2007., 13:11
freelancer, meni su HPB brokeri poslali na mail provizije i za BLSE, tako da sam siguran da i oni rade tamo. nemam vise taj mail, ali ako hoces cuj se s njima

Kravata
02.05.2007., 16:01
Hello everybody, da se priključim diskusiji ili traženju mogućnosti kako tamo preko zaraditi neku lovicu.
Posalo sam mail glede mogućnosti ulaganja u CG, Srbiju i Macedoniju na slijedeće adrese:
1) erord@erstebank.hr
2) brokeri@pbz.hr
4) brokeri@hpb.hr
5) brokeri@poba.hr

Pa ćemo ići metodom elimimnacije, pa vidmo tko i ako može preko trgovati.

Za sada sam dobio odgovor od:
2) brokeri@pbz.hr - sa vrlo jasnim odgovorom, citiram: ''za sada ne postoji mogućnost trgovanja na navedenim burzama''

Ajmo dalje... javim se s raspletom, te ako treba još nekome pisati o HRV institucija, javite mi da i to napravim, pa da sve imamo lijepo ovdje na listi.
Ili neka sam stavi... :)

erord@erstebank.com

pokusaj tamo poslati upit.. odgovaraju promptno, ja sam dobio odgovor u roku jednog dana

freelancer
02.05.2007., 17:46
erord@erstebank.com

pokusaj tamo poslati upit.. odgovaraju promptno, ja sam dobio odgovor u roku jednog dana

Već sam sve riješio, preko POBE u CG! Pa šta bude... :eek: