PDA

View Full Version : Prinosi u regiji

Abu ali
03.01.2007., 12:57
Silom prilika imao sam dosta slobodnog vremena tijekom novogodisnjih blagdana tako da sam vecinu vremena provodio na kompjuteru prateci forume.
I ocekujuci kao i proslih godina postove forumasa u prethodnoj godini ali moram priznati da sam ostao pomalo razocaran jer je samo jedan forumas objavio svoj prinos ove godine. Citao sam i forum i na poslovnom i vidim da je tamo bilo puno vise postova tijekom ovih dana a Moj Novac skoro pa mrtav.
Jer, u krajnjem slucaju za to smo i radili citavu godinu, da povecamo taj portfelj, mucili, analizirali, citali forume a onda nista.
Buduci da nisam naisao nigdje na temu koja bi se bavila prinosom na regionalnim burzama odlucio sa pokrenuti ovu temu pa bih vas molio da ako zelite podijelite prinose sa ostalim forumasima i da napisete kada ste poceli ulagati u odredjeno trziste.
Mislim da bi bilo zanimljivo usporediti prinose forumasa u CG, Makedoniji, Srbiji i BiH.
Ja sam poceo ulagati u Srbiju u 9 mj. i prinos na kraju godine mi je 41.22 %, dosta od toga zahvaljujuci LKLG u koju sam usao na samom pocetku rasta.

Nikolica
03.01.2007., 13:08
Započeo sam u 2006. ulaganje u Crno Goru. Ulagao sam tijekom 2006. u 8 jednakih mjesečnih rata - ulaganje sam uvećao, nakon odbitka svih troškova, 70 %. I jako sam zadovoljan portfeljem.

samba
06.01.2007., 23:28
Bravo decki,napokon nesto pametno i korisno za sve nas.Ja sam poceo sa ulaganjem u Makedoniji krajem marta 2006-te.Zahvaljujuci velikim turbulencijama na berzi i temeljito odabiranje pravih firmi,moj je prihod,neverovatnih 110%.Znam da izgleda mnogo ali stvarno nemam nikakve razloge da bi uvelicavao.Mogu da vam kazem da ima mnogo mojih prijatelja koji su zaradili i do 200%.Dobri poznavaoci prilika tvrde da rasplet,jos nije ni poceo i da ocekuju vece prihode u 2007-me.
Pozdrav.

Abu ali
19.04.2007., 06:51
Evo da malo osvjezimo ovu temu s obzirom na ekstreman rast trzista u bliskoj nam regiji.
Do danas ostvaren prinos od 129 % ukljucujuci sve troskove transakcija.
Zadovoljan sam iako jedan crvic sumnje mi govori da sam ovakvu situaciju na trzistu Srbije mogao i bolje iskoristiti jer je Belex15 narastao 94%. Tako npr. gledajuci AIKB od pocetka godine mogao bih sam sebi cestitati "dzabe si krecio" (iako s obzirom da sam sa skoro pola novaca usao tek u drugom mjesecu ne bi bilo bas tako).
Nisam npr. uspio uhvatiti niti ove 100% "rakete" u zadnjih mjesec dana, moglo se tu cuda napraviti cak i bez inside info-a, samo kupnjom nakon objave rezultata.
Ocekujem usporenje prinosa s obzirom da sam vecinom zadovoljan sa dionicama koje imam a koje su odradile inicijalnu fundamentalnu podcijenjenost.
Sve u svemu, mislim da cemo imati sta pricati unucima svi koji smo ulagali u ovim burnim vremenima.

Abu ali
20.04.2007., 05:27
Vidim da nikoga ne zanima usporedba prinosa forumasa u regiji i ne zele javno reci svoje prinose, ocito je bila greska otvoriti ovu temu i zao mi je sto sam to napravio. Zahvaljujem na suradnji.

čiko
20.04.2007., 06:21
belex od 28.01. 2007. cca +70%.

lovac
20.04.2007., 14:51
Ali - neki čekaju bar prvu polovicu godine.

Grunf
20.04.2007., 15:23
U 9 mjesecu 2006 počeo ulagati na BLSE. Od tada je moj portfelj rastao 160 %, a indeks BIRS 124 %.

Abu ali
20.04.2007., 16:12
Lovac, znam da nije bas neko mjerilo cetri mjeseca i treba pricekati kraj godine da se moze bolje odrediti uspjesnost ulaganja, ali sam mislio da bi bilo zanimljivo vidjeti koliko su prinosi forumasa u uvjetima ekstremnog rasta, bolji ili losiji od indeksa specificne burze. Koliko se sjecam nije do sada bilo ovakvih bumova na trzistima blize regije (osim mozda Crne gore prosle godine ali nisam pratio pa ne mogu tvrditi). Pa onda vidjeti na kraju godine kako je prosao portfolio nakon korekcije (manje ili vece) koju ocekujem na svim burzama u regiji.
Npr. 2005 su se iznosili utjecaji tadasnje korekcije u drugom mjesecu.