PDA

View Full Version : Bez Cenzure (Regija)

Sitni
18.12.2006., 20:11
Totalno OFF TOPIC. Ali moram. Se izvinjavam.

Danas sam malo cunjal po portalu Moj-Novac i gledaj sta sam otkrio na kalendaru. Tri rodzene dane. I jedan od njih je zagrizen ulagac u BL-marketu,
zanimljiv pisac postov na forumu Moj-Novac,...

Da, to je ladies and gentlemens the one and only Mr. Netstrider! :pljesak:

Sretan rodzen dan! Ako so tacni ovi podatki. :party:

netstrider
18.12.2006., 20:58
Hvala. (ako so tacni. :) )

Guardian
18.12.2006., 22:04
Pridruzijem se cestitkama (naravno ako su rezultati tacni :))

nidje_veze
19.12.2006., 10:24
Ali nikad ne zaboravite, da najveci analiticari i uspjesni investitori u svijetu uvijek preporucuju kupnji onih dionica koji kupuje ili posjeduje menadzment.
Vi presudite zasto je to tako.
i onda nam se desi Enron i onda "raja" idemo na godišnji par godina...:biggrin:
uuuuuuhhhhhhhhh

haris
19.12.2006., 10:44
uuuuuuhhhhhhhhh

Naravno,postoji i ta mogucnost, ali uzmemo da ortacka grupa nece prodavati dionice u naredni 10 godina, onda je tu sansa mali dionicara. Na trzistu kapitala nije nista sigurno pa svi mi koji ulazemo, ulazemo sa dozom rizika.
Ali ima jos da kraja tendera ja ipak vjerujem da ce doci veci igraci i to pokupiti.
Htio sam reci da ipak ni ta kupovina od strane manadzmenta nebi bila tako losa stvar.

Pozdrav

mikisa
19.12.2006., 11:46
uuuuuuhhhhhhhhh
aje molim te reci mi jednu dionicu gdje se nemože desit "enron"?????:confused:

nidje_veze
19.12.2006., 13:12
to ti je kada na CNBC-u u pon imas bla-bla o dionici i "stručnjak" kaže ovo je hot ovo je also hot i onda utorak svi kreću na nju, a zapravo je njen peak prošao u pon kada je on govorio na TV-u....

enron se može desiti u bilo kojoj dionica, Mikisa...očigledno imaš poteškoča sa praćenjem foruma...moj odgovor je bio na Harisov komentar u vezi toga da stručnjaci tj. najveći analitičari i stručnjaci preporučuju dionice koje drži mgm. Pa ti se sada tu nadovezuje ovaj lik sa CNBC-a sa svojim buy preporukom na Enron kao mgm drži dionice to je safe nest...nema potrebe da "prereaguješ"(ili što bi na CNBC-u "overreact") Miksa :) :) :) pozdravi

Ps. Hare, razumio sam šta si htio reći i ima smisla u tome, samo ima smisla da se može desiti i suprotno...

tuzlak
20.12.2006., 08:40
Opa, Netsrider se interesira za SASE !?
Nešto zapelo na BLSE?
Ukrcavajte se narode u šta stignete, novi momak je u gradu!:pljesak:

amer
20.12.2006., 08:56
Hmmm, da !

netstrider
20.12.2006., 09:40
Novi momak je u gradu vjerojatno prije vas. Toliko o tome. Molim pobrisati taj tugaljivi OT. Da si pažljiv, vidio bi da sam prije 6 mjeseci rekao da nema više pisanja povremenih analiza o SASE zbog novog momka u gradu. Jedini pick koji sam otkrio je firma kojoj je netko besramno nakon toga razbio cijenu iznad svake mjere - LIVNCR. Vrati se par postova i vidi da si propustio enormno ne pročitajući makar ovu temu. A trguješ na SASE. no good.
Pozdrav,

net

netstrider
20.12.2006., 09:54
Inače, tuzlak, do ovog momenta sam te razlikovao od SASE-ovaca (Saseovac je naziv za ljude kao što su hercegovac, nevaljalko, amer i t.sl. Forumaši koji su iz FBiH, a ne spadaju pod ovu kategoriju (bob rock je jedan od takvih), za mene se ne razlikuju ništa od ostalih forumaša), ali obzirom da nisi pročitao ni temu o "Sarajevskoj burzi", dođe mi da se zapitam. Mada, i dalje se distinktivno razlikuješ od njih, i neka tako ostane. Radi analize i vidjet ćeš što si propustio na SASE proteklo vrijeme, dok su svi trubili ovo i ono. Najveći problem koji sam imao na SASE - zaštita. To mi je i trenutno problem. Kad vidiš složenost tog problema, neki moji postupci postat će ti jasniji. Ali, ono po meni bitno, daj pročitaj Sarajevska burza od #1 do #6xy.
Pozdrav,

net

tuzlak
20.12.2006., 10:27
Kako vidim da te moja benigna šala prilično povrijedila i da nastavljaš (nisam imao namjeru da sa tobom započnem raspravu-osobno sam jedan od najžešćih kritičara tržišta u Federaciji) ipak ti javno moram reći :
za razliku od tvojih virtualnih analiza neki od pobrojanih "Saseovaca" su mi na PM blagovremeno dostavljali nepogrešive informacije o mnogim stvarima koje su se dešavale u zadnja 2 mjeseca, pa smo čak razmjenili i brojeve mobilnih.
I na kraju-što sam je to propustio na SASE a što na BLSE znam samo ja. I otkuda ti znaš jesam li ja kupovao ono što su drugi "trubili" ili nešto sasvim drugo. Ako si stvarno analizirao moje postove moga si zaključiti samo suprotno.
Imam osjećaj da se preko mene obračunavaš sa nekim drugim forumašima, pa ti predlažem da eventualnu dalju diskusiju vodimo preko PM.

Erik
20.12.2006., 11:45
Ovdje slobodno raspravljajte o bilo čemu vezanom uz regiju.

franciska
20.12.2006., 11:51
Hvala Eriče, ovako se više ne moramo svađati na Ulaganje u RS i SASE. :)

hercegovac
20.12.2006., 12:55
Net ti smao znaš pametovati...i suprotno od svih goniti...odrasti više....

Schlager
05.02.2007., 17:56
Pepi,ide kroz Banjaluku,(mozes misliti,imamo zeljeznicku stanicu),ali se tamo negdje oko Kostajnice taj vlak pretvori u voz:cool:

Guardian
06.02.2007., 08:54
Ljudi ne shvatate da ZERS ima jednu vrijednu stvar, koju nemaju druge željeznice..., a šta je to?

Pa jedini imamo kabriolet voz, to je atrakcija!!!

:)

amer
11.02.2007., 20:40
Naravno, da opet (po tisući put) sviriš napamet. Al Ok, ne da mi se više, ipak si mlađi. Ipak, ima poboljšanja - eto brojki u tvom zadnjem postu ! Samo ne znam gdje si našao onih 0,5%. Čovječe, razgovaram s Rusima, koji ushičeno razmišljaju kako će u 10 godina zbog klimatskih promjena oni profitovati i početi u Sibiru poljoprivredom. To ti nešto govori o tom kud se pomiče Sahara ? Nemoj, mlad si, zamisli se. Što bi rekao, da ti je otprije 10-15 god netko rekao, da češ danas kupovati flaširanu vodu ? Ti je možda i ne kupuješ ako imaš te sreče, ali ja i ostalih 30% Europe primorani smo kupovati !!! Da ne nambrajam dalje, pogledaj kako se ovaj svijet izmjenio za samo 100 godina ! A catch je u tempu, u trendu, nikda dosad nije bilo ovoliko brzih promjena koje se događaju danas. Tako u razvoju, kako i u bolestima, a najviše u prirodi, koja ne može izdržat ovog pritiska čovjeka. Provjerit ćemo tih tvojih 0,5% već ovog ljeta !

netstrider
11.02.2007., 21:19
Zdravo amere,
Tema klime je usko vezana uz privredu, a podosta i uz EP, pa je možda opravdan ovaj OT.
Tko je mlađi zbilja ne bih znao (ponekad tempo zavara), ali to što će Rusi uzgajati poljoprivredu u Sibiru ne znači ama baš ništa. Pogledaš li Guinessovu knjigu rekorda vidjet ćeš da najveće povrće tradicionalno raste na Aljasci i u Kanadi (krompir, paprika, bundeva).
Klima se mjeri sustavno već 300 godina. Pomoću složenih metoda dobili su se podaci o kretanjima nekih parametara uzduž duge vremenske granice za razne dubine (intervale).
Pogledaj malo sljedeće linkove:
www.earthinstitute.columbia.edu
http://en.wikipedia.org/wiki/Climate_Change
Evo ti ključna rečenica:
" It is known that carbon dioxide levels are substantially higher now than at any time in the last 800,000 years [2] Along with rising methane levels, these changes are anticipated to cause an increase of 1.4–5.6 °C between 1990 and 2100 (see global warming)."

Dakle, kao što naš akademik kaže, sve je to... dobro, ja ne bih bio tako slobodan, ali bih rekao da su promjene tako-tako. Za njih se oduvijek zna. I za taj tempo,... to rade ljudi nešto pametniji od mene i tebe. Točan ti podatak nemam, ali uz povećanje temperature od 2,5 K u 100 godina o kojemu oni pričaju, razina mora će se podići za 1,5 m. Povećat će se i količina slatke vode, znatno, tj. vode će ti biti više. Ovaj podatak o 0,1% je tu negdje jer će jake aktivnosti (ponajviše erozija zbog glupih građevinara koji će Jahorinu pretvoriti u sistem kućica ako im netko za to da para) možda toliko utjecati na promjenu tokova. Voda teče svojim koritima. Teče kad pada kiša. A upišeš li u wikipediju rain vidjet ćeš kako kiša nastaje i da sve ove klimatske promjene nemaju puno veze s tim. One samo čine klimu drugačijom, oštrijom, manje predvidljivom. U konačnici je to ono što ti pričam, zima će biti nešto hladnija, tj. razdoblja obilna padalinama će biti obilnija, a ljeto, sušno razdoblje će oskudijevati vodom. A pravilnost dolaženja tih razdoblja etc. će dolaziti kao dosada.
Ukoliko si pogledao one linkove uočio si da je ključan CO2, dakle, ni ostali izvori el. en. mimo hidroenergije neće biti pošteđeni suše, baš suprotno. Ugljen i nafta već sad u EU imaju velike namete, a oni će se zbog Kyota povećati. U konačnici hidroenergija postaje sve konkurentnija. Ovo sve ti zna i jedna malo bolji revizor u EU, a kreditor u pravilu ima savjetnika koji nađe nekoga da mu to iskopa s wikipedije kao što sam ja maločas napravio. Dakle, ako već ti nagađašto ne znači da i ja nagađam. Dosad si mogao vidjeti da ne volim bubetanje u prazno. (a to tvoje je). E, i naravno, voda se flašira 200 godina, tko ima para za nju. Tko nema, diljem svijeta pije vodu sa špine. To što smo mi Balkanci dosad imali čistu vodu meni ti ne znači. Povirim preko zida i vidim da su u Walesu rudari pili crnu vodu kad su otvoreni prvi rudnici. Ali, oni barem nisu bili jadnici kao oni koji su gradili piramide. Ukucaj malo i jedne i druge u wikipediju. Pozdrav,

net

Shabz
12.02.2007., 12:03
S aspekta ove poruke, da li je iko pratio ovo tržište CO2 kvotama? U zadnja tri mjeseca je cijena 1 tone pala sa 12,5 Eura na 1,45. Zašto, ako je došlo do povećanja restrikcija o emisiji?

lovac
23.02.2007., 14:31
Skinuo sam kapu neki dan. Sad je vrijeme za razmišljati o prodaji i tražiti druge jeftine dionice.

Erik
23.02.2007., 14:48
Lovče, razmišljaj o prodaji dionica koje imaš u portfelju, a ne onih koje nemaš.

lovac
23.02.2007., 17:41
Lovče, razmišljaj o prodaji dionica koje imaš u portfelju, a ne onih koje nemaš.
"Majstore" bolje da šutiš šta se VZASA-a tiče. Kad je bila na 500 nije ti se sviđalo šta Abu ali prodaje Alevu i ulazi u VZAS. Sad kad je na 1000 odjednom je jeftina :rolleyes:

Erik
23.02.2007., 18:04
Lovče, evo što sam tada napisao o VZAS-u (i to prije nego sam saznao za dionice MTBN i posao sa Dutch Vobra):

...priznajem da je i VZAS vrlo zanimljiva dionica sa dobrim potencijalom.

Ja ne pljujem po dionicama koje namjeravam kupiti, za razliku od nekih.

lovac
23.02.2007., 18:09
Bravo, to se zove prava analiza - potvrda toga u bilansima koji ce biti uskoro objavljeni :)
Ovo sa dionicama Metals banke, ne znači da je prodaja dobar potez, gotovo sigurno je da će te dionice poprilično rasti u sljedećih 5-10 godina. Da su kupili dionice po 40000 i prodali po 60000 to bi se moglo nazvati zaradom, sad su prodali dio imovine. Da su prodali pola imovine koliko bi tek onda "zaradili", Erik bi se šlagirao.

Lovče, evo što sam tada napisao o VZAS-u (i to prije nego sam saznao za dionice MTBN i posao sa Dutch Vobra):

Ja ne pljujem po dionicama koje namjeravam kupiti, za razliku od nekih.
Evo cijeli dio tog postaAleva ima osjetno niži P/E, veći rast prihoda, a ulaskom Srbije u CEFTU otvara joj se odlična perspektiva. Prema tome, ne bih bio tako siguran da će VZAS prije napraviti 100%, iako priznajem da je i VZAS vrlo zanimljiva dionica sa dobrim potencijalom.

Erik
23.02.2007., 21:01
U cijelom tom postu nema niti jedne jedine negativne riječi o VZAS. Dapače, VZAS sam ocijenio vrlo pozitivno.

Kao što vidiš, ja nikada ne pljujem po dionicama koje tek namjeravam kupiti, kao ni po onima koje sam do jučer pokušavao kupiti ali su mi pobjegle.

lovac
24.02.2007., 09:43
To šta je onaj post značio neka procijene drugi, ti možeš reći sad šta hočeš. Čovjek je mogao birati između Aleve i VZASA(dok je bio po 500), ti si rekao da je bolja Aleva. Već tada si prevršio mjeru pametujući nekome o dionici koji je zaradio duplo na njoj a bog zna jel si je ti imao.

Kad te uhvati neka fantazija nemoj o tome pisati po forumu, ljudi će krivo zaključiti, ako ti još uopće vjeruju. VZAS ne namjeravam kupiti. A to šta ti radiš... Znaš šta, budući da preporučuješ VZAS po 1000 nadam se da si i sam ušao po toj cijeni :)

Btw. za moderatora previše vučeš/navlačiš na svoju stranu, bar šta se tiče dionica. Ne samo sad, nego mjesecima, to se vidjelo na GRKI. Kontaktirati ću Alena u vezi toga.

lovac
24.02.2007., 18:06
Lovac nemoj da gushish temu bezveze,vec ako te vec interesuje VZAS onda pocni da pishesh o njemu i to argumentovano a ne kao do sada.Ako vec preporucujesh prodaju onda navedi cinjenice kojima to potkrepljujes.
Ovako si do sada govorio da je Luka leget za prodaju na 1000din,Aleva takodje na 20000din a sadasdnje cene su im 2-3 puta vece i nisu ih digli spekulanti vec ozbiljni i veliki investicioni fondovi.
... Bolje neargumentirano reći svoje iskreno mišljenje nego "argumentirano" navlačiti ljude.
Nije isto kupovati VZAS po 500 i po 1000. Kad se prvi dan protrgovala onolika količina po oko 500CSD spomenuo sam ga. Najsigurnije ga je bilo kupiti prvi dan nakon velikog volumena, ostalo bi bila riskantna špekulacija. Nevjerujem da će VZAS pasti, moža poraste kratkoročno i do 1500, ali nakon ovakvog rasta ima jeftinijh dionica. I u tome je bit, kupiti ono na ćemu se može najviše zaraditi.

Šta se tiče Aleve, dok je bila na 16 000 spomenuo sam da je odlična dionica i htio je kupiti. Ali je odletila na iznad 20 000. Vuklo se 2 godine ispod 20 000 pa je bilo za očekivati da će pasti bar još jednom ispod 20 000 ali eto to se nije desilo. I nisam spominjao prodaju nego da je ja neću kupiti po 20000-25000, to je velika razlika.

Molim te navedi gdje sam napisao da bi LKLG trebalo prodavati po 1000, ne uspijevam to naći.

Moramo o ovome, ipak su navedene neke tvrdnje koji mi mogu naškoditi kredibilitetu, ako ga imam :biggrin:

Ovaj čovjek na avataru nije više živ, tako da neznam kako bi ga mogao slikati bez kape :rolleyes: Abu aliju sam rekao svaka čast na drugoj temi.

Erik
24.02.2007., 19:35
Možda u mojim postovima ima i subjektivnosti, ali ih uvijek pokušavam obrazložiti argumentima, činjenicama i konkretnim analizama.

S druge strane, postovi u kojima se bez ikakve analize tvrdi da će neka dionica narasti 500%, u kojima se bez ikakvih argumenata govori kako će dionica narasti na neku cijenu (http://www.mojnovac.net/forumi/showpost.php?p=217047&postcount=695), ili pasti, ili se opet bez argumenata sugerira da dionicu treba kupiti/prodati (http://www.mojnovac.net/forumi/showpost.php?p=231398&postcount=19) nisu u skladu sa pravilima ponašanja foruma i dozvoljeni su samo na topiku 'Bez cenzure' (http://www.mojnovac.net/forumi/showthread.php?t=3138).

Naravno da je dozvoljeno davati procjene, pa i sugerirati kupnju/prodaju, ali mora postojati neki minimum argumenata.

Do sada sam nekima gledao kroz prste, ali od sada ću strogo provoditi propisana pravila ponašanja. Također, svako zachatavanje i off-topik rasprave bit će prebačeni na 'Bez cenzure' (http://www.mojnovac.net/forumi/showthread.php?t=3138). Podsjećam da na forumu nije dozvoljeno vrijeđanje, čak i kada je uvreda upućena općenito ('koje budale kupuju LKLG po 1500 dinara' (http://www.mojnovac.net/forumi/showpost.php?p=209442&postcount=596)).

Vjerujem da za veliku većinu diskutanata ovo neće predstavljati nikakav problem jer su se i do sada pridržavali pravila.

amer
26.02.2007., 11:59
Mogli bismo ovdje pričat o koki i pilićima i tko je tu zbog koga - Renault zbog nafte ili možda obrnuto ? To što si rekla to je svima jasno, to je pjesma tičica na drveću godinama. Ali ne podnosim, da se o pitanju kvaliteta raspravlja tek tako. U vezi Nedeljka: ako će ovih 84 pumpe dobivat će gorivo iz Rnaf, baš to i jest problem. Da Nedeljko živi u BL, za koju godinu dobiva autoput, pa time odlučuje kupit novi mercedes ili (ako baš nije milioner) neki jeftiniji auto poput rumunjske Dacie (jbg, opet je to Renault), na koju će odlazit pumpu: po jeftinije gorivo na ptrl da mu sjebe motor za par mjeseci ili nešto skuplje i malo dalje kod nekog konkurenta (da ne kažem onog sa ušminkanom pumpom, kafićem, toplim sendvičima, sokovima i sladoledom), koji objavljuje Eu standard i kvalitet ? Odgovor je jasan svakom. Inače Nedeljko ne bi znao što je to Tifon, već bi bačvama vozio i sipao smrdljivi mazut u svoj traktor...

Moje je ipak mišljenje (trebalo bi se tome nadati) da će ptrl uzimati gorivo (kvalitetno) drugdje jer ova rafinerija nikad neće počet radit, pa ako i počne bit će to govno-produkcija za industrijske potrebe (s jeftinom naplatom).

Nemojte tako prosto razmišljati o kvalitetu jer on postaje najvažniji element i konkurencijska prednost naftnog biznisa svugdje u svijetu, pa BiH a ni RS ne mogu biti iznimka.

netstrider
26.02.2007., 12:10
Sretan rođendan Tadejko! :party:

Želim ti sve najbolje. Da ga dobro proslaviš, toliko dobro da ostane trajati do idućeg. Pa onda do idućeg... :)

mirni
26.02.2007., 12:24
Mogli bismo ovdje pričat o koki i pilićima i tko je tu zbog koga - Renault zbog nafte ili možda obrnuto ? To što si rekla to je svima jasno, to je pjesma tičica na drveću godinama. Ali ne podnosim, da se o pitanju kvaliteta raspravlja tek tako. U vezi Nedeljka: ako će ovih 84 pumpe dobivat će gorivo iz Rnaf, baš to i jest problem. Da Nedeljko živi u BL, za koju godinu dobiva autoput, pa time odlučuje kupit novi mercedes ili (ako baš nije milioner) neki jeftiniji auto poput rumunjske Dacie (jbg, opet je to Renault), na koju će odlazit pumpu: po jeftinije gorivo na ptrl da mu sjebe motor za par mjeseci ili nešto skuplje i malo dalje kod nekog konkurenta (da ne kažem onog sa ušminkanom pumpom, kafićem, toplim sendvičima, sokovima i sladoledom), koji objavljuje Eu standard i kvalitet ? Odgovor je jasan svakom. Inače Nedeljko ne bi znao što je to Tifon, već bi bačvama vozio i sipao smrdljivi mazut u svoj traktor...

Moje je ipak mišljenje (trebalo bi se tome nadati) da će ptrl uzimati gorivo (kvalitetno) drugdje jer ova rafinerija nikad neće počet radit, pa ako i počne bit će to govno-produkcija za industrijske potrebe (s jeftinom naplatom).

Nemojte tako prosto razmišljati o kvalitetu jer on postaje najvažniji element i konkurencijska prednost naftnog biznisa svugdje u svijetu, pa BiH a ni RS ne mogu biti iznimka.
Baš si nešto nervozan danas:p:

PGbroker
26.02.2007., 12:31

Ovakav idiotizam i kocijaska prica zasluzuju banovanje.

Vogler
26.02.2007., 12:55
Sretan rođendan Tadejko! :party:

Želim ti sve najbolje. Da ga dobro proslaviš, toliko dobro da ostane trajati do idućeg. Pa onda do idućeg... :)

Pridružujem se čestitkama i najljepšim željama :) !

haris
26.02.2007., 13:07
Sve najbolje u zivotu!

Beker
26.02.2007., 13:35

Ovo kao da pise dr Silajdzic (cega li je on doktor i gdje li je samo doktorirao?) licno. I Amer i dr su mi nesto pocrnili danas...

lovac
04.03.2007., 23:43
Post Vam, lovac, nije na mestu, citirate ono što je cenjeni chika kure napisao davnog 1.07.2006. na Economy forumu, kao aktualnu izjavu. http://www.economy.co.yu/diskusije/viewtopic.php?pid=35017#p35017 (post 42)
Koristite nečiji nesumnjiv ugled za plasiranje prastarih informacija koja Vam zbog nečega eto, baš danas odgovara. Naprosto, nije korektno. Osim toga, uz dužno poštovanje, chika kure je ovo izjavio kada je vrednost akcije bila 3000 CSD, a sada je 6000, i tih 100% dovoljno samo za sebe govori.Ako smatrate da Chika Kure nema pojma šta govori onda tako kažite. Ili mislite da se nešta promjenilo od onda kad je to napisao? ako mislite onda to napišite. ZISR je spomenut i korektno je da sam to spomenuo, u interesu je drugih. Nije korektno šta vi mene napadate.
Ako ono za d.o.o nije točno ZISR možda vrijedi P/B 1-1.5. Mene ta dionica ne interesira trenutno.

Upravo vidim tvoju laž na economy forumu, za ovo ima da te banajuLovac se poželeo jeftine kupovine ZISR na sutrašnjoj pijaci. Nije to problem, već aktualiziranje posta kojeg je Chika Kure napisao 1.7.2006. kao da je napisan danas, u tu svrhu

slalic
05.03.2007., 07:58
Ako smatrate da Chika Kure nema pojma šta govori onda tako kažite. Ili mislite da se nešta promjenilo od onda kad je to napisao? ako mislite onda to napišite. ZISR je spomenut i korektno je da sam to spomenuo, u interesu je drugih. Nije korektno šta vi mene napadate.
Ako ono za d.o.o nije točno ZISR možda vrijedi P/B 1-1.5. Mene ta dionica ne interesira trenutno.

Upravo vidim tvoju laž na economy forumu, za ovo ima da te banaju

Iz mog posta je sasvim jasno šta mislim o članu koji se potpisuje sa Chika Kure. Vas ne napadam, samo sam skrenuo pažnju da ste citirali jednu staru izjavu kao da je izrečena skoro. Da li je tvrdnja koja je smisao Vašeg posta i sada aktualna ili ne, trenalo je da napišete Vi, a ne da citirate uglednog člana postom od pre 6 meseci.
Mislim da se mnogo toga desilo od 1.07.2006. kada je Chika Kure napisao post. Od tada je akcija vrlo intenzivnim rastom uvećala vrednost za 100%.
Što se banovanja tiče, Moderator propušta banovati Vas koji me nazivate lažovom, i kritika zbog toga njemu.

slalic
08.03.2007., 08:08
ZISR, mislim, od danas putuje gore. Ima li neko informaciju u prilog, ili protiv?

Tay Mahal
08.03.2007., 09:08
ZISR, mislim, od danas putuje gore. Ima li neko informaciju u prilog, ili protiv?

Hmm... Trazis da izigravamo vidovnjake ??

William O'Neil
18.04.2007., 15:21
Nova banknota - Sterjo Nakov 5 mil. denari :eek:

Mi6
18.04.2007., 16:48
Dobro uradzeno!
Ovo treba svi da vide. Covjek je stvarno veliki guru.

http://i66.photobucket.com/albums/h259/dzoro/5000000000den20Sterjo20Nakov.jpg

MI6, http://i66.photobucket.com/albums/h259/dzoro/th_bravo.gif (http://i66.photobucket.com/albums/h259/dzoro/bravo.gif)

Pretorian
18.04.2007., 16:55
:biggrin:

Steki Rule!!!!

The fighter with strongest KUNG FU on Macedonian stock market!!!

gollum007
05.03.2008., 17:08
?????????????????????????????????????????????????? ???????????????????

iniciativna udruga za kontrolu javnih i privatnih institucija
Mi smo nevladna,nestrankarska udruga za neovisnu kontrolu javnih i privatnih institucij.Prva naša zadača je da pazimo na kršenje ljudskih prava,jer to nam je prvenstvena zadača.Pomoč starijima i bolesnim kod njihovih problema u bilo kojem smislu.U udrugi se radi volonterski (besplatno),imamo pomoč studenti pravne fakultete u Mariboru a i sami smo usposobljeni za dosta stvari.Lično radim na predavanjima o ljudskim pravima i tu imamo satove ljudskih prava,pomoč nudimo isto tako drugim nevladnim udrugama.Naša udruga je registrirana u R.Sloveniji sa sjedištem u Mariboru,ako mislite da Vam možemo pomoči javite nam se i pokušat čemo sve što je u našoj moči.Imamo isto tako dobre odnose sa jednom vladnom udrugom iz R.Hrvatske sa kojom surađujemo na području zdrastva,puno Vam pozdrava i nadam se da čemo se upoznati i da vam preporučimo kako i što raditi u NGO (non guverment organization ).Pišite nam na adresu:
IZNI
Andrija Posavec
Shakespearova 2
2000 Maribor
GSM: 0038640320698
e-mail: izni@t-2.net,lijep Vam pozdrav svima i molimo Vas da isto tako obavijestite naše prijatelje u BiH i Crnoj Gori,Makedoniji,pozdrav od upravnog odbora IZNI za predsednik Andrija Posavec!!!

Rovie
07.10.2008., 21:49
Baloni u regiji su se ispuhali od ATH brže nego je itko mislio, u godinu, godinu i pol Srbija, Crna Gora, BiH sve redom preko -70%, Makedonija -60%, a Hrvatska -50%.

Koliko god me boli minus u portfelju treba biti realan pa reći da je ovo jako dobro i jako zdravo, s padanjem earningsa u razvijenom svijetu mislim da bi JIE mogao nanjusiti kakav kapital.

''There's always a bull market somewhere.''

William O'Neil
24.08.2010., 23:19
:kava:

Dalaj Lama
13.03.2012., 04:02
Dragi moji prijatelji,
pa da probamo, ništa nas ne košta a možda i zaradimo i koju kintu, ko zna?!

od 09.04.2012.g. kompanija GOOGLE koja zaradjuje stotine miliona dolara mesecno od reklama dobija izuzetno jaku konkurenciju-kompaniju WAZZUB.
Kompanija Wazzub namerava da ima isti princip poslovanja kao i Google sto ce joj omoguciti da ostvaruje milionski profit,ali jedina i NAJVECA RAZLIKA je u tome sto ce Wazzub 50% svoje zarade deliti svojim CLANOVIMA.
Vecina nas koristi Google kao pocetnu stranu naseg pretrazivaca ali nikada nismo imali koristi od toga, dok je Google zaradjivao NEVEROVATNU kolicinu novca (u 2010. godini je zarada bila oko 30 milijardi dolara) od reklama upravo ZBOG NAS - ogromnog broja KORISNIKA koji imaju dodir sa tim reklamama.
Ako je ovo tacno, WAZZUB ce polovinu zarade da deli svojim clanovima, sto i nije lose da privuce korisnike i da i oni sami profitiraju.
Ukoliko postanemo clan (akcionar) Wazzub kompanije u periodu do 09.04.2012.g. sticemo pravo da ostvarimo STALNU mesecnu zaradu.
Za one koji su optimisti i u bilo kojoj meri veruju u ove reci, treba da ucine PRVI KORAK:

Prijavite se putem linka:

http://signup.wazzub.info/?lrRef=f1d42f6e

(Napomena: Za one koji ne veruju, bice dato objasnjenje na kraju)

DRUGI KORAK: Nakon toga cete dobiti link na mail da potvrdite svoj nalog (account). Ucinite to.

TRECI KORAK: Ulogujte se i videcete sve detalje, kalkulator zarade, koliko imate vasih kontakata i VASLINK koga saljete svojim ljudima uz ovaj ili slican tekst, SAMO PROMENITE LINK, UMESTO MOGPOSTAVITE SVOJ.
Broj prikljucenih osoba nije ogranicen i poenta je sto vise to je veca zarada. Treba pozuriti, jer oni koji se ranije ukjljuce, uvecavaju mogucnost zarade. Ako budu od reci, a trebalo bi, jer sam po internetu trazio kako se kotiraju i prema tome, ovo ne bi trebalo da bude jedna od prevara, pogotovo sto je poznat njihov motiv. Takodje tvrde da ukoliko se preko Vas uclani vise od 3 osobe, sticete pravo na isplatu. Ove osobe ne morate uclanjavati direktno, vec se Vama racunaju i osobe iz sledecih nivoa (genracija). Ako uclanite samo jednu osobu koja ce rasiriti veliki lanac, navodno za svakog iz tog lanca cete imati po 1 dolar.
Jedina stvar sto se trazi od nas je da 09.04.2012.g. kada kompanija startuje sa radom POSTAVIMO NJEN PRETRAZIVAC NA POCETNU STRANU NASEG KOMPJUTERA UMESTO GOOGLA-a. Ja cu to svakako uraditi na pocetku cisto iz zanimacije da uporedim sa googlom, i da vidim da li radi, tj da li cu dobiti nekakav NOVAC.
Prva isplata zarada je 15.05 2012.g.
Isplata iz inostranstva vise nije nikakav problem. Potrebno je otvoriti u bilo kojoj banci devizni racun. Posto se do sada uclanilo oko 2 miliona clanova na Svetu, a ukupan broj korisnika interneta je oko 2 milijarde, smatram da sam se registrovao na pocetku, a tako se stice ogromna prednost. Kad se i Vi registrujete, mozete slati mejlove na adrese svojih priatelja.
OBJASNJENJE

Prema dosadasnjem rastu broja uclanjenih, predvidja se da ce do 09.04.2012. godine (kada se prekida uclanjavanje) biti ukupno oko 5 miliona uclanjenih. 15.05.2012. godine, WAZZUB bi trebao isplatiti tom broju uclanjenih ukupno 25 miliona dolara (za svakog novouclanjenog kompanija daje po 1dolar za po 1 clana u 5 generacija ), sto i nije neko veliko ulaganje za one koji sutra mogu konkurisati GOOGLE-u i ostvariti zaradu koja se meri milijardama dolara. Ukoliko WAZZUB bude privukao samo desetinu korisnika Interneta, (sto je veoma moguce) koji trenutno kao pretrazivac koriste Google, to znaci da ce ostvarivati godisnji profit od oko 3 milijarde dolara. Polovinu ovog profita WAZZUB namerava deliti svojim clanovima.

IMPORTANT: WAZZUB STAYS FREE FOREVER! YOU NEVER HAVE TO PAY US A SINGLE DOLLAR!

Karamelizator
16.10.2013., 17:49
To je fini posel :

http://www.b92.net/biz/vesti/region.php?yyyy=2013&mm=10&dd=16&nav_id=766025

optima
22.11.2013., 17:49
pogledajte ovo:
http://aff.4bc.co/1439.html

Šeki
09.03.2014., 13:52
U biti za ovu priču je i najbitnije da Magma d.d. ima ugovorene licencije,što je godp. Fižulić i sam potvrdio,a u izradu igračka može se onda krenuti sa malim troškovima,prodajom putem web-a koji je isto najavljen i izradom igračaka preko 3D printera drugih partnera.Stoga neki veliki krediti sad za Magmu d.d. nisu ni neophodni,jer najvažnije je da su licencije ugovorene.
Ovaj tekst nije nagovor ni na kupnju ni na prodaju dionica Magma d.d.