PDA

View Full Version : Uticaj prijema u PzM na trziste

PGbroker
29.11.2006., 13:23
Sta ocekivati od trzista?

PGbroker
01.12.2006., 13:38
U Rs trziste nije reagovalo na prijem u PzM, poput onoga u CG. Zasto?
Nestabilno i trusno politicko podrucje, jos uvijek ili ....?

netstrider
01.12.2006., 15:20
Ako bi govorili o trusnosti samog tržišta ne ulazeći u moguće političke implikacije na njega, ako je RS atomsko sklonište, CG je baraka (trusnost terena ispod sam proizvoljno odredi). Općenito mi se ne da raspravljati o ovome jer tvoj post jasno pokazuje razlog zbog kojeg je CG tu gdje je i RS tu gdje je što se trenda tiče. RS bi trebala smiriti trend i postati jedno stabilno, spororastuće tržište u regiji koje će se razvijati na svojoj snazi, ekspertnosti, transparentnosti i ekspeditivnosti, gdje Vlada dozvoljava tržištu da radi onako kako misli da je najbolje, jedan liberalan pristup samom tržištu koje zna što želi. S druge strane, CG će nastaviti svoj polagani pad zbog ogromne needuciranosti njegovih sudionika koja se ogleda i u ovom postu. Regulator i ostali sudionici moraju učiniti ogromno da bi se stvari popravile, a po mojim saznanjima ne čine ništa bitno.
Konačno, kad bi partnerstvo za mir i bila neka važna vijest, zašto se tržište ne bi trebalo ponašati inverzno. Inače, po mom mišljenju, nije mi jasno zašto HR market nije skočio kad je ima 10 dana bio domijenak Lions Club Internationala, pa valjda oni dogovore puno tuzemnih i inoemnih ulaganja tamo. E, i kao, bila je emisija dionica INE, jel bi to trebalo značiti da će sad skočiti JNAF kad naftni sektor postaje "zanimljiviji"?
(gimme a break; stvari rastu zato jer netko vjeruje da trebaju rasti. S vremenom ili on pobijedi market, ili market njega, ovisi tko je bio u kojoj mjeri u pravu. više-manje je ovako).
Pozdrav,

net

zoran_cg
01.12.2006., 22:23
Ako bi govorili o trusnosti samog tržišta ne ulazeći u moguće političke implikacije na njega, ako je RS atomsko sklonište, CG je baraka (trusnost terena ispod sam proizvoljno odredi). Općenito mi se ne da raspravljati o ovome jer tvoj post jasno pokazuje razlog zbog kojeg je CG tu gdje je i RS tu gdje je što se trenda tiče. RS bi trebala smiriti trend i postati jedno stabilno, spororastuće tržište u regiji koje će se razvijati na svojoj snazi, ekspertnosti, transparentnosti i ekspeditivnosti, gdje Vlada dozvoljava tržištu da radi onako kako misli da je najbolje, jedan liberalan pristup samom tržištu koje zna što želi. S druge strane, CG će nastaviti svoj polagani pad zbog ogromne needuciranosti njegovih sudionika koja se ogleda i u ovom postu. Regulator i ostali sudionici moraju učiniti ogromno da bi se stvari popravile, a po mojim saznanjima ne čine ništa bitno.
Konačno, kad bi partnerstvo za mir i bila neka važna vijest, zašto se tržište ne bi trebalo ponašati inverzno. Inače, po mom mišljenju, nije mi jasno zašto HR market nije skočio kad je ima 10 dana bio domijenak Lions Club Internationala, pa valjda oni dogovore puno tuzemnih i inoemnih ulaganja tamo. E, i kao, bila je emisija dionica INE, jel bi to trebalo značiti da će sad skočiti JNAF kad naftni sektor postaje "zanimljiviji"?
(gimme a break; stvari rastu zato jer netko vjeruje da trebaju rasti. S vremenom ili on pobijedi market, ili market njega, ovisi tko je bio u kojoj mjeri u pravu. više-manje je ovako).
Pozdrav,

net
Strasno je koliko lichnog unosis u svoje,inache katastrofalne procjene,makar sto se Cg tiche.

shichich
01.12.2006., 23:02
Nije tu bilo toliko osobnog koliko je objektivnost priče tužna...!Dijelim njegovo mišljenje što se tiče CG(iako sam oftopik)...zemlja sa takvom makroekonomskom,prirodnom i političkom perspektivom bi trebala imati dioničko tržište koje nudi puno više od ovoga u što se pretvorilo,upravo zbog inertnosti regulatora i same burze,na kraju i domaćih sudionika koji su se pokazali kao vrlo needuciranii ulagači,trgovina je zamrla do alarmantnih razmjera,a ulagači su pobjegli u susjednu Banju...Mislim,nema šanse da bi jedna Banja L. dobila 30 min reklamu u novom Bondu(007) ali čini mi se da ni to nije popravilo lošu sliku tržišta kapitala u CG!

zoran_cg
01.12.2006., 23:36
Govoris o zastoju posle podugog perioda rasta u kojem su cijene akcija snazno isle naprijed.Daleko od toga da je sve savrseno,pogotovu kada se tiche transparentnosti,al potencijal je ogroman,iz velikog broja razloga koje necu nabrajati,koga interesuje mislim da mu nije tesko prepoznati o chemu govorim.Nego da ne bi ovo islo u neka prepucavanja,evo neka bude sledece godine u obo doba da se uporede cijene akcija jakih i perspektivnih firmi u Cg sa ovima koje su sada na snazi,pa cemo vidjeti ko je bio u pravu,jasno i precizno.Pozdrav

tuzlak
08.12.2006., 12:57
Crna Gora jeste neovisna država, ali ima stanovnika kao Banjalučka regija ili Tuzlanski kanton. U tome je ograničenost ovog marketa (je li tačno da imaju dvije berze ?!).
Još kada BLSE i SASE objedine indekse, a jednog dana i spoje...

PGbroker
13.12.2006., 13:24
Tacno je da imaju dvije berze.Nex i Montenegro berza. Kad bi pratio zbivanja na CG marketu znao bi i puno vise od ovoga.

tuzlak
13.12.2006., 15:56
Pratim koliko mogu, P(od)G(orica)brokeru, ali se ne može na sve stići. Eto za početak bi mi ti mogao reći kolika je tržišna kapitalizacija na ove dvije berze?
Nemoj se ljutiti zbog usporedbe, nije bila maliciozna!

PGbroker
13.12.2006., 23:19
Ok tuzlak, slazem se. ne moze se pratiti bas sve. Postoje zato dobri ljudi koji pisu na slicnim forumima i rade analize i proucavanja a uz to su spremni dati to na uvid svima.

PGbroker
12.01.2007., 22:01
Pocinje se osjecati uticaj prijema u PzM

zoran_cg
12.02.2007., 03:28
Evo,nije ni pola februara proslo,a moze se vidjeti ko je i koliko bio u pravu za Cg trziste kapitala i kojim se tokom stvari krecu,koliko "nema" investitora sa strane,koliko "nijesu" trazene sve jake i perspektivne akcije i sl...toliko o baraka prognozama.

Vaernim
13.02.2007., 08:40
S druge strane, CG će nastaviti svoj polagani pad zbog ogromne needuciranosti njegovih sudionika koja se ogleda i u ovom postu. Regulator i ostali sudionici moraju učiniti ogromno da bi se stvari popravile, a po mojim saznanjima ne čine ništa bitno.

Pozdrav,

net

Netstrider, jel bi htio malo komentirat događanja u CG u zadnjih mjesec i pol (ako ova tema nije prikladna, može i negdje drugdje)? Educiranost sudionika se, čini mi se, nije baš nešto strašno poboljšala, niti je regulator napravio neke značajne pomake, a tržište raste pa raste. Baš bi me zanimalo koje je tvoje objašnjenje za to?

Unaprijed zahvaljujem :)