PDA

View Full Version : Makedonska berza

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43

why
20.02.2012., 14:55
Mozesh vjerovati meni, a mozesh vjerovati svojim ocima, ti odaberi. Eto da i ja ubacim neki chart. Osim otstupanja na strani KMB u periodu booma-2008, meni lici da se krivulje prate. A mozda i greshim?

verujem procentima kako sto sam ih napisao: 90% trogodisni prinos KMB i ALK, 130% TEL, 29% MBI10, 0 MPT, -25% SBT, 18% STIL itn

why
20.02.2012., 23:35
da me bacat v gos site sto me poslusaa deka padot e zavrsen i si kupija KB na 2650, za 2 meseci karija 20%. tie sto ne me slusaa neka puknat od maka(i neka slusaat drugpat)

ex...
21.02.2012., 00:28
uuuuu Why , zlocesto , zlocesto :)

Bubastys
21.02.2012., 08:08
Kakve lijepe jutarnje vijesti na mom monitoru
http://www.bloomberg.com/news/2012-02-21/greece-wins-second-bailout-as-european-leaders-choose-aid-over-default.html
Kako se kockice polako slazu! Samo mirno sa okidacem.

rambovski
21.02.2012., 08:59
Ako danas ne vidim iznad 2% , nismo mi (MKD) za berzu

dirty old man
21.02.2012., 09:54
da me bacat v gos site sto me poslusaa deka padot e zavrsen i si kupija KB na 2650, za 2 meseci karija 20%. tie sto ne me slusaa neka puknat od maka(i neka slusaat drugpat)

I što sugeriraš sega? Ušte +20% ili -20% za narednive 2 meseca?

why
21.02.2012., 10:01
idat dividendni preseci, pa prolet, taka da +20% bez problem ke napravi za nekoj mesec

grim de witt
21.02.2012., 12:16
Може ќе излезам најглуп, ама ја уште не влегувам

sticky fingers
21.02.2012., 13:29
Nema da ispadnes glupav, za vlez nikogas ne e kasno, ako trgne ova ke trgne i do 5000 poeni, ako ne trgne togas ke bides sreken sto si nadvor. Podobro e da vlezes na 4500 pa da iskocis na 6200 poeni odkolku da vlezes sega i da se molis pak da ne padne MBI10 pod 2000...poeni de. Eve i slika kako tehnicki izgleda MBI10. Po mene ova e strong buy, ama MSE e ova, kako klimata vo Skopje - so preteruvanje vo bilo koj pravec.

dirty old man
21.02.2012., 13:50
OKA, nešto si zašutio sunce ti garavo. :biggrin:

Jumbo
21.02.2012., 14:41
OKA, nešto si zašutio sunce ti garavo. :biggrin:

Kupuje čovjek

Jumbo
21.02.2012., 14:42
Nema da ispadnes glupav, za vlez nikogas ne e kasno, ako trgne ova ke trgne i do 5000 poeni, ako ne trgne togas ke bides sreken sto si nadvor. Podobro e da vlezes na 4500 pa da iskocis na 6200 poeni odkolku da vlezes sega i da se molis pak da ne padne MBI10 pod 2000...poeni de. Eve i slika kako tehnicki izgleda MBI10. Po mene ova e strong buy, ama MSE e ova, kako klimata vo Skopje - so preteruvanje vo bilo koj pravec.

Viš onu gore bjelu crtu....e kad nju prođe, onda nam se vraćaju laste (fondovi)

sticky fingers
21.02.2012., 15:27
Ta bela crta je SMA200, ako ista znaci to za MSE. Ali ako ide iznad toga nemoze biti negativno u svakom slucaju. Ustvari kupujte, dosta filozofiranja :)

Jumbo
21.02.2012., 16:14
Ta bela crta je SMA200, ako ista znaci to za MSE. Ali ako ide iznad toga nemoze biti negativno u svakom slucaju. Ustvari kupujte, dosta filozofiranja :)

Znam ja šta je bela crta, znaju to i oni....zato se slažem, kupujte da se pređa "bela crta", poslje će drugi kupovati.

ex...
21.02.2012., 21:10
Dobar svima!:)
Vidim da je pozitivan val zahvatio kolege. Jesu li sidelineri vec in? Kad uskacu slijedbenici "Maya" ?
Zanjimlivo kako je cijeli forum u par dana postao pozitivan:) pa se pitam sta se to odjednom promijenilo ? Alk postao Glaxo a Kmb je sad Deutsche bank ??
Ah ta psihologija!!!!:):)
Pozdrav
P.S.Na kraju ce dragi nam OKA opet biti u pravu ali dok se to desi....:)

xman
21.02.2012., 21:35
...malo sam ispao iz štosa kad je u pitanju MSE...
...može li link na stranicu gdje se mogu vidjeti izvještaji?

Tito.gp
21.02.2012., 23:08
Imame dve vesti, losa i dobra.
Dobrata vest e sto se pojavi optimizam kaj sitnite akcioneri, pocnuva da se povrzuva MSE so svetskite berzi, da se pratat niskite ceni na makedonskite akcii i da se kupuva, a losata e toa sto pogolemite kolicini sto se prodavaa gi pustaat fondovite (neka potvrdat brokerite sto se na forumot). Toa znaci deka go koristat nasiot optimizam za da pobegnat od MSE i da gi vlozat parite na drugi pazari, a ako niv gi nema ke se blokiraat nasite akcii na niski ceni, a golemite akcioneri ke imaat dobar periot da kupuvaat akcii po niski ceni. Bi sakal za losata vest da ne sum vo pravo i da stigneme u najmala raka do 4000 poeni.

Slovenac1
21.02.2012., 23:28
Dobrata vest e sto se pojavi optimizam kaj sitnite akcioneri, pocnuva da se povrzuva MSE so svetskite berzi, da se pratat niskite ceni na makedonskite akcii i da se kupuva, a losata e toa sto pogolemite kolicini sto se prodavaa gi pustaat fondovite (neka potvrdat brokerite sto se na forumot). Toa znaci deka go koristat nasiot optimizam za da pobegnat od MSE i da gi vlozat parite na drugi pazari, a ako niv gi nema ke se blokiraat nasite akcii na niski ceni, a golemite akcioneri ke imaat dobar periot da kupuvaat akcii po niski ceni. Bi sakal za losata vest da ne sum vo pravo i da stigneme u najmala raka do 4000 poeni.

Nešto su jaki ti sitni akcionari koji mogu da kupuju od fondova;)

bosko007
22.02.2012., 00:53
...malo sam ispao iz štosa kad je u pitanju MSE...
...može li link na stranicu gdje se mogu vidjeti izvještaji?

http://www.sec.gov.mk/default.aspx?item=rassociations&subitem=rassociationsmain

http://www.seinet.com.mk/default.aspx?lang=MK

http://hv.cdhv.org.mk/pregled-MK.asp?ItemID=81

:thumbsup:

why
22.02.2012., 07:58

deka nekoi begaat, nema zbor, ama drugi vlagaat taka da cenata raste. a tie sto begaat, ne begaat za da gi vlozat parite na drugi pazari, tuku begaat deka im zatrebale parite, sto e normalno na site pazari-ako ti trebaat parite, moras da si prodades nesto. zapadnite pazari veke se preskapi i doprva pocnuva prelevanje na likvidnost od niv nakaj pomalite kako nasiov

why
22.02.2012., 09:18
eve zosto begaat...

Три четвртини од домаќинствата во Хрватска се соочуваат се недостиг на пари
Три четвртини од домаќинствата во Хрватска се соочуваат се недостиг на пари
Секое хрватско домаќинство во текот на минатата година во просек располагало со по околу 6.610 куни (890 евра) месечно, сума која според три четврини од нив била недоволна за нормален живот, покажува анкетата на агенцијата ГфК.

Според ова истражување, 72 проценти од домаќинствата во Хрватска сметаат дека нивните месечни приходи се пониски од неопходните за нормален живот, 8 отсто сметаат дека им се повиски, а 17 проценти дека имаат токму онолку колку што им е потребно.

Анкетираните сметаат дека за задоволување на основните месечни потреби на едно семејство се потребни најмалку околку 1.200 евра.

Најголем дел од месечните приходи или 29 отсто, едно домаќинство издвојува за храна и пијалоци, а ако на ова се додадат и трошоците за струја, греење, вода и комуналии, произлегува дека само за задовлување на основните животни потреби едно домаќинство во Хрвтска троши 48 проценти од заработеното.

Во споредба со 2010 година, лани Хрватите потрошиле за пет проценти помалку средства за храна и пијалоци, за седум отсто помалку за превоз, а за 13 проценти помалку за облека и обувки.

Единственото нешто за што лани Хрватите потрошиле повеќе пари отколку во 2010 година е отплатата на станбените кредити, која е зголемена за 29 проценти. Ваквиот раст се должи на падот на вредноста на домашната валута во однос на швајцарскиот франк, во кој валута најчесто се пресметуваат рататите на станбените кредити. Анкетата покажува дека 13 процени од хрватските домаќинства имаат станбени кредити.

Но, и покрај влошената економска состојба една петтина од хрватските домаќинства лани успеале и да заштедат по нешто, па така вкупните заштеди бележат мал раст во однос на 2010 година.

...im trebaat pari za rati, leb, struja itn. isto taka bese pred bumot na berzata 2005ta/2006ta/2007ma...togas na nasite im trebaa pari za zivot, prodavaa STIL na 16 denari, granit na 70, besk na 3000, fers na 15000, zpko na 450...eeeeh, zlatni priliki za investiranje. sepak, znaejki kolku bil book na granit na primer togas(400denari), fers 150000, na primer, i sega ima slicni sansi. tako da, kako sto kaze Jumbo, jednog dana bicete zahvalni sto prodaju

zoki
22.02.2012., 09:43

otkud ti ta info da fondovi prodaju? meni to stvarno ne izgleda tako s obzirom na šuplje askove

OKA
22.02.2012., 10:50
OKA, nešto si zašutio sunce ti garavo. :biggrin:Kupuje čovjek
Dijeco, bash mi je drago da Van je krenulo. Samo Vi nabijte promet. Kad bude proshao "roze liniju" od 500 K europskih banknota na dan, eto i mene u prvim redovima!

why
22.02.2012., 11:36
Dijeco, bash mi je drago da Van je krenulo. Samo Vi nabijte promet. Kad bude proshao "roze liniju" od 500 K europskih banknota na dan, eto i mene u prvim redovima!

danas do 11.35 300 k eura...

ELIT
22.02.2012., 11:47
Hahaha,celava situacija me potseca na nekoj ucebnik za market makerite,samo ne znam dali bese za prvo ili vtoro odelenie...e sega dokolku istite uspeaat da gi vnesat pogolemite igraci u igra,togas navistina dobro si ja zavrsile svojata zadaca dadena od krupen kapital na lokalno ili regionalno nivo koj seto ova bi go iskoristil,za sto drugo ako ne da bide uste pokrupen...sitni igraci,simpaticni ste mi,pa ce vi dadam prijatelski sovet,Vnimatelno!

why
22.02.2012., 11:58
350 k eura promet do 11.55 nije od sitnih igraca...a kad su krupni poceli da igraju, biche hleba i za sitnih

why
22.02.2012., 11:59
350 k eura promet do 11.55 nije od sitnih igraca...a kad su krupni poceli da igraju, biche hleba i za sitnih

... a bogme i igara:biggrin:

Master1
22.02.2012., 12:00
Fakt e deka regionalnite berzi se podolgo vreme silno potceneti. tuka mozat da se najdat kompanii so momentna kapitalizacija pomala od eden od tenderite sto gi rabotaat vo tekot na godinata! Fak e deka ovaa 2012 godina e predizborna. Slednata godina ke bidat mnogu vazni lokalni izbori, koi definitivno ke pokazat dali proektite na lokalno nivo ke dobijat podrska od gragjanite ili ne. Centralnata vlast ke napravi se sto moze da se podobri sentimentot na lugjeto. Kako ako ne so pari. Ke se plakjaat dolgovite kon firmite i subvenciite kon zemjodelcite, ke se zgolemi likvidnosta vo stopanstvoto a so toa i platite poredovno ke se isplakjaat. Berzata ke ima najmnogu kjar od toa. Zatoa sto osnovno gorivo na berzata se parite i sentimentot na lugjeto.

why
22.02.2012., 12:03
bash u pravo vreme ide Spartacus na MTV, gde se gladijatori bore do smrti ,,FOR THE GLORY OF THE GAMES AND ROMAN EMPIRE,,

ELIT
22.02.2012., 12:12
bash u pravo vreme ide Spartacus na MTV, gde se gladijatori bore do smrti ,,FOR THE GLORY OF THE GAMES AND ROMAN EMPIRE,,
Igrite,dragi moi prijateli se dobri samo za bogatite,ne zaboravajte deka dodeka bogatite rimski velikodostojnici se pijancat i zabavuvaat,dole vo ringot robovite umiraat...:thumbsdow

why
22.02.2012., 12:13
interesantno, OKA je ko pucanstvo na tribinama, brokeri ko vlasnici ludusa u lozhi, a robovi ko danasnji ovisnici na burzi, bore se i bore da bi se oslobodili i preziveli do sledecheg dana.

Titan
22.02.2012., 20:42
4.1 bilion eura ukupan broj depozita u MK.

Nije sve Made in Macedonia. Primer jedna Aziska tvrtka u MK ima okruglo 4.5 % od ovoga, nesto iza njih Netherland novac.... itn .postaje interesantno . Pratimo novine da se nije neki rudnik zlata pojavio... :biggrin:

Master1
22.02.2012., 21:54
Sigurno se spremaju da kupuju na MSE. Samo 5% od tih 4b eura je dovoljno da ode MSE na all time high.:thumbsup:
Interesantno je sto se sve vece i vece investicije najavljuju u Mk. Najnovija je gradnja podzemnog bulevara i blok zgrada u centru grada. Sve to finansirano novcem velike turske kompanije. Ogroman deo zemljiste gde je bila stara zeljeznicka stanica su vec kupili na tenderu pre par dana.

zoki
22.02.2012., 23:09
ALK na kupnji 500 kom, a nema prodaje :)

KMB na kupnji 900 kom, na prodaji 150 kom

The Economist
22.02.2012., 23:57
A oko nas sve u crveno, hmm...

zoki
23.02.2012., 10:50
A oko nas sve u crveno, hmm...

iako znam da nije najbolja usporedba MBI sa Eurostoxx-om 50 korelacija ipak postoji, i to dosta velika. samo što je volatilnost MBI-a daleko veća. prevedeno, to znači da imaju tendenciju da idu u istom smjeru, samo što dok MBI raste, raste daleko više nego Eurostoxx, a dok pada, pada također daleko više od Eurostoxx-a. također MBI uglavnom kasni za Eurostoxx-om, što dodatno potvrđuje usporedivost.

tko ne vjeruje neka pogleda prvi priloženi tjedni graf usporedbe između MBI i Eurostoxx-a gdje se to vrlo lako vidi.

plava crta je MBI10, narančasta je Eurostoxx 50

drugi graf je dnevni, kojem je početna točka zadnje dno na vanjskim tržištima koje je postignuto početkom devetog mjeseca gdje se vidi koliko i na koji način se ponašao Eurostoxx od tog dna, a kako MBI.

prvi graf je daleko bitniji jer pokazuje dugoročni odnos koji je puno čvršći, a u kratkom periodu može doći do većih odstupanja. no, kad tad ponovno dolazi do križanja narančaste i plave crte što pokazuje da se prinosi s vremenom izjednačavaju i da su korelirani, ali različite volatilnosti

tako da pustite ta dnevna očitanja u smislu... vani su dionice DANAS porasle toliko pa trebaju DANAS porasti toliko i u Mk. u takvim usporedbama se mogu složiti da su makedonski prinosi potpuno random u odnosu na bilo koji drugi indeks. treba gledati širu sliku

no, tehnička slika je samo jedan dio priče. s druge strane tu su i fundamenti, koji su na strani Makedonije. odnosno, mislim da se još treba utvrditi osnovna baza indeksa prema fer valuacijama jer su generalno dionice na MSE podcijenjene. ali to nije nešto što se će ispraviti u vrlo kratkom roku (u nekoliko mjeseci) zato jer postoje i razlozi podcjenjenosti (odnos Mak-Grčka tj problem ulaska u NATO i kandidature za EU, nelikvidnost tržišta itd.).

iz tih razloga će volatilnost i nastaviti biti veća od volatilnosti Eurostoxxa još godinama, još bar 15-20 godina. to nije niti loše niti čudno jer je MSE mlado tržište i to ne znači da nešto ne valja s njim. to je jednostavno tako i kako će se stvari razvijati tako će se volatilnost smanjivati, a likvidnost povećavati. priča koja je viđena već bezbroj puta u mnogim tržištima kapitala koja su na početku svoga razvoja.

jedan od bitnih faktora razvoja tržišta su i konstantno prisustvo špekulanata na tržištu. često ih se spominje kao negativnu pojavu. međutim, to nije tako. oni daju veće svakodnevne promete na burzi, tj. likvidnost. a ako ima dovoljno prometa, uključit će se još poneki investitor, i još poneki špekulant. nakon nekog vremena, bit će dovoljno prometa da se uključi i neki veći investitor. nemojte misliti da je stranim investitorima različito da li ulažu u Makedoniju ili u Hrvatsku ili u Dansku zato jer su to različite zemlje - to je nebitno.

bitne stvari za svakog investitora su (redoslijed je presudan):
1. Rizik ulaganja (stanje u državi, sigurnost uloga, likvidnost, infrastruktura burze)
2. Prinosi

kako će se rizik smanjivati, tako će polako biti sve više i više investitora, a onda ćemo moći pričati i o nekim novim bazama cijena oko kojih će se vrtiti dionice i MBI. sada ima mnogo diskonata na tržištu koji su tu zato jer tu trebaju biti, ali s vremenom će nestajati, a to će pokrenuti pozitivni ciklus (slično kao 2007, samo što je tada to bilo prenaglo).

zato, bilo tko tko želi napraviti nešto dobro za cijelu burzu neka bar malo više trguje i bar malo više transakcija godišnje napravi. jer bez obzira na sve probleme koje trenutno Mak ima, likvidnost tržišta je daleko najveći problem, a špekulanti mogu biti početna karika koji će taj segment pokrenuti na bolje.

grim de witt
23.02.2012., 12:05
WTF, zašto su toliko skočile obveznice?!?

BET-MAN
23.02.2012., 12:15
WTF, zašto su toliko skočile obveznice?!?
Pa valjda tamo zavrsavaju pare iz KMB;)

OKA
23.02.2012., 14:11
Poslushajmo vapaj druga Zokija, TRGUJMO NA MK BURZI!!!
Eto, priikljucio san se i ja! Prodao sam danas obveznice koje sam kupio prije mijesec dana.
Sa JEDNOMIJESECNIM, kapitalnim NETTO dobitkom od 4% (koliko je to na godishnjem nivou, jebote!?).
Cisto, likvidno, pedantno, sa rizikom od 0%.
Sada novce opet u obveznice, drzavne papire ili depozite.
A, tko zna, ako pacijenti odrade na OFICIJELNOM trgu, nekoliko dana zaredom, min. 500 K EUR, mozda i ubacim sve u MK dionice :idea:

Balboa
23.02.2012., 14:27
opssss

http://www.sitel.com.mk/dnevnik/makedonija/krivichna-prijava-protiv-izvrshniot-direktor-vo-%E2%80%9Ezito-vardar%E2%80%9C-ad-veles

grim de witt
23.02.2012., 14:31
Moje mišljenje o tome što se dešavalo na MSE u zadnjih nekoliko dana:

Definitivno je neko od krupnih fondova (penzijskih?) ubacio nekoliko stotina hiljada evra u blu-čipove (KMB, ALK, GRNT), a ljudi koji su te akcije prodali su pare potrošili na kupovinu drugih akcija. To povećanje likvidnosti je donelo malo optimizma i pozitivnu korekciju indeksa za desetak procenata.

zoki
23.02.2012., 14:34
Evo ga, sve je jasno. Oka opet kupuje obveznice, zato su skočile danas! ;)

Dobar deal, 4% u mjesec dana. Kad bi se tako stalno moglo, bilo bi odlično!

dirty old man
23.02.2012., 16:22
opssss

http://www.sitel.com.mk/dnevnik/makedonija/krivichna-prijava-protiv-izvrshniot-direktor-vo-%E2%80%9Ezito-vardar%E2%80%9C-ad-veles

Interesantna ova cura ispred prodavnice.

dimges
23.02.2012., 16:31
Pa valjda tamo zavrsavaju pare iz KMB;)

a šta sve može da se uradi obveznicama ?? neka plaćanja, možda DDV, porezi ??

BET-MAN
23.02.2012., 17:58
a šta sve može da se uradi obveznicama ?? neka plaćanja, možda DDV, porezi ??
Iskreno ne znam, ali osim sigurnog prinosa, ne verujem da je ostalo jos puno stvari...

Master1
24.02.2012., 10:56
Stiglo proljece na MSE. U punom cvatu: BESK, STIL, MPT, GRNT...KMB je vec imala svojih 5 minuta i sada mi deluje pomalo umorno...CEVI se upravo budi, a verujem da ce ga uskoro slediti i Mittalove dionice (RZLV RZLE) i OKTA.

Bubastys
24.02.2012., 10:56
Ajmo kupci, vadite cash! Sezona popusta je zavrshila, stigla u grad nova kolekcija, prolece-leto 2012. :biggrin:

I brze sa kupnjom! Inflacija je 2% na dan :eek:

bonbona
24.02.2012., 11:05
Bez euforija! besk padna na najnisko nivo pa i 10% up ne e nisto-taka da.....se ce si e po priroden pat ;)

why
24.02.2012., 11:43
opet petak...dan za metak

Titan
24.02.2012., 12:00
Brze!!! Gde su Medvedari MK indexa,pacijenat daje znake zivota,ostacu pun Kesa ...:biggrin: Neke Njemacke tvrtke su na vratima all time high, DOW je na vratima 13 000! Ali da to opet nema veze sa nama uhh, samo se nemogu umirit malo, ovaj Balkan index dere se kao operska pevacica ovog jutra .

pre 4 dana. Dajte medvedara, nestalo roba na polici jos u 10:50.

red max
24.02.2012., 13:20
Na ZSE posljednjih dana imamo pravi show,rastu građevinari zbog NAJAVE države da će konačno započeti sa velikim ulaganjima.Znači nešto što je već odavno prisutno na MSE.
Tako je primjerice INGRA rasla skoro 100%,firma koja inače jedva servisira svoje redovne obaveze,teški gubitaš,dug/kapital 271,53%.
Ono što me zanima je da li će i u Makedoniji građevinari jače potegnuti.Nije da ima neke direktne veze ali eto,logika ionako ne postoji na burzama.

Jumbo
24.02.2012., 15:24
Šta god vi pričali ali od 31.01. do danas svi dani, osim jednog dana malog pada, su bili zeleni, tj. index se povećavao. Imamo omjer 17:1 zelenih i crvenih dana

OKA
29.02.2012., 00:29
Molio bih štovane "tehničare" da nas prosvijetle na kojoj je sad crti graf MSE-a!? Jesmo ušmrkali bijelu ili...? Ljudi, da tovarimo ili...!?

why
29.02.2012., 09:19
pozitivni cross 20/50 na indeks MBI10, ALK, KMB, SBT, MTUR i GRNT. 20day EMA dotice 200day EMA na ALK i KMB. CROBEX takodje 20day EMA dotice 50day EMA. pozitivna weekly EMA i 50day MA okrenuta nagore. RSI: overbought. tmurne izjave oko NATO buducnosti odradice svoje pa ce RSI pasti ispod 70 uz male tikove cena.

RECOMENDATION: SELL WORLD BUY MSE

OKA
29.02.2012., 09:34
Hm, daklem, kad je tehnički na MSE-u sve tako bajno, onda sigurno ide u kurac!

why
29.02.2012., 10:21
daklem, tehnicka kaze the only way is up...ako si to mislio pod ono ,,sve ide u kurac,,

Jumbo
29.02.2012., 10:24
Hm, daklem, kad je tehnički na MSE-u sve tako bajno, onda sigurno ide u kurac!

Nekima je čaša uvijek napola puna, nekima uvijek napola prazna, al jebate OKA tebi je uvijk skroz prazna :biggrin:

why
29.02.2012., 10:31
Nekima je čaša uvijek napola puna, nekima uvijek napola prazna, al jebate OKA tebi je uvijk skroz prazna :biggrin:

pa vidish da je prestao covek da pije, pardon ucestvuje, na burzi, i sada je antialkoholic, te antiburzas.

why
29.02.2012., 12:10
ajde ECB’s 2nd Liquidity Injection

The second round of the European Central Bank’s mass release of loans at its record low interest rate into the European banking system was slightly higher than expectations, with a takeup of 529.5 billion euros ($713 billion) Wednesday.

OKA
29.02.2012., 12:38
Jebi ga, kad nemam talenata za glumjeti ludilo!

OKA
29.02.2012., 12:46
pa vidish da je prestao covek da pije, pardon ucestvuje, na burzi, i sada je antialkoholic, te antiburzas.
I sad što!? "Liječenim alkosima" je zabranjeno sudjelovati u društvu!? Kakve su to diskriminacije i predrasude zaboga!? Mobinguješ me, ne!? :(

OKA
29.02.2012., 14:17
Jebi ga, za oficijelnu novinsku agenciju Makedonije, profit i promet je jedna te ista stvar! Kao i onomad otkinuta, meni omiljena, novinarska glupost "...danas je MBI porastao za 45 denara...".
Totalna neukost. Zato je MSE tamo gdi je!

Најголем профит остварија акциите на
Гранит АД Скопје
29 февруари 2012 13:51 GMT

На Македонска берза за хартии од вредност во среда беше остварен промет во износ од 54.025.936,62 денари.
Од овој промет 22.973.881,62 денари беа реализирани на Официјалниот пазар за хартии од вредност, додека на Редовниот пазар прометот изнесуваше 31.052.055,00 денари.
Индексот МБИ10 денес се зголеми за 0,07 % и изнесуваше 2.149,86 поени. МБИД се зголеми за 0,84 % и изнесуваше 2.018,38 поени, а ОМБ се зголеми за 0,48 % и изнесуваше 122,68 поени.
На Официјалниот пазар најголем промет беше остварен со акциите на Гранит АД Скопје во износ од 3.110.180,00 денари по просечна цена 500,59 денари.
Втора од акциите по реализиран промет беше акцијата на Топлификација АД Скопје со која беше остварен 976.870,00 денари промет по просечна цена од 2.382,61 денари.
Трета беше акцијата на Макпетрол АД Скопје со остварени 620.000,00 денари кои се тргуваа по просечна цена од 20.000,00 денари .
Најтргувана од обврзниците беше Обврзницата за денационализација на Р.М втора емисија. Оваа обврзница се тргуваше по просечна цена од 98,50 % и беа остварени 11.877.051,83 денари.
На Редовниот пазар најтргувана хартија од вредност беше акцијата на Македонија АД Гостивар со која беше остварен промет во износ од 29.252.475,00 денари, по просечна цена од 3.075,00 денари..

Copyright 2011 makfax Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со makfax.
http://www.makfax.com.mk/#278374%2Fnajgolem_profit_ostvarija_akciite_na_gra nit__ad_skopje

why
29.02.2012., 19:50
I sad što!? "Liječenim alkosima" je zabranjeno sudjelovati u društvu!? Kakve su to diskriminacije i predrasude zaboga!? Mobinguješ me, ne!? :(

Ma daj, da nije tebe da plasish ljude, kako cemo mi kupiti jeftine dionice? :thumbsup:

ex...
29.02.2012., 20:28
Dobro vece
Sad bi dobro doslo malo hladzenjee:) nekoliko "celzia"dole da mi "grah" ne zagori:))

red max
29.02.2012., 20:43
daklem, tehnicka kaze the only way is up...ako si to mislio pod ono ,,sve ide u kurac,,

:rofl:

drvodelac
29.02.2012., 22:43
Anica, Samba, Putnik, Buba-san, Terminator, Monk, Penzioner, Makedonce, Mk-trejader, Profit, Cecillon, Boli, Pretorian, Rich-Girl, Marlon……. dream team

http://www.youtube.com/watch?v=c69U8lJeUeE&feature=related

Proslo je dosta vremena, neko je banovan, neko se sam utopio a neko je skroz potonuo.
R.I.P. mentore, zaslužio si bar jedan red jer si bio velika duša.

Nego recite vi meni, šta se kuha u loncu? Zašto su svi opet ovde? Bude neka žurka?

why
01.03.2012., 10:39
al se istanjio ask...josh da ima neko love ... sve ce poleteti bez problema

rambovski
01.03.2012., 10:39
Samo na MSE se moze desiti da nekoliko meseca rastu paralelno cene obveznice i akcije
bolesno !

bonbona
01.03.2012., 12:23
Anicino-okini deca,sto e sigurno e sigurno....pa i bankite site po red imaat zgolemeni blagajnicki zapisi :)

balkan*star
01.03.2012., 15:36
21.11.2011
"zasad" a i zauvek nista nije sigurno pa ni da predzes na pjesacki prelaz nije 100% sigurno. dosad i u najvecu krizu kmb je od dio profita isplacala dividendu, tako sto od 5-8% dividende sigurno ce da bude za 6mj po mojim racunicama. 100% portfolia mi je bilo telekom kad je to bilo potrebno i kupovao ga na 400-460 onak kad su svi pljuvali po telekoma i mene(u isto vreme kad su dionice bili x2 x3 od sadasnjih vrednosti) a sad vidi svi su preko noci postali telekom-ovce. ajmo sad da postanete i kroz neki mjesec zakunuti dionicari kmb,tplf,mpt,grnt,ppiv i slicno.
a ona ppiv dionica tri nule ne samo sto nije pala vec je i rasla dok su sve ostale roknuli, cak sto ima i kupce...
p.s. telekom je super ali prostora za daljniji rast ne vidim osim ako se okrene prema nekom drugom biznisu.. a ovako ce da i dalje radi sa 10% manjim profitom svaku godinu i ceo profit da isplacuje u dividendu "zasad"
oka pogodio sam ja dno ili ti ipak cekas tvojih mse 1000 poena?

grim de witt
01.03.2012., 15:49
Baš da vidimo ko je kupovao kad izađe mesečni izveštaj za februar. Moja prognoza je da su makedonski "penzioneri" ubacili nekoliko stotina hiljada evra.

Titan
01.03.2012., 17:05
Ovisno o koje strucne sluzbe. Jedni cekaju CDS aktivacija Grcke obaveznice da bi uradili impearment 70% mozda i >, a drugi ulozili novac u depozite jednoj simpaticnoj domacoj banci zbog urgent da bi kacili promilj 0.001 adekvatnost kapitala. Zato im provizija 5 % koje su skinuli sa konta buducim mirovincima , a za uzvrat oplodili im kapital za manje od 3% :biggrin:

OKA
01.03.2012., 17:28
21.11.2011oka pogodio sam ja dno ili ti ipak cekas tvojih mse 1000 poena?Niš' ja ne čekam.
Samo se zajebavam, da popunim vrijeme dok se burzovni kockari ne namnože u dovoljnom broju.

OKA
03.03.2012., 10:41
Stranci dolaze!
http://www.savetubevideo.com/?v=MwhFYJATBk4

dimges
03.03.2012., 13:09
Stranci dolaze!
MwhFYJATBk4

http://www.dnevnik.com.mk/default.asp?ItemID=8CFC5ABCE1EE054E84F70178736FC83 A

ELIT
05.03.2012., 11:01
Pocetno crvenilo,kako zatisje pred bura ili potocno kako zatisje pred "povardarec" koj ce duva do presekot za dividendite,a za posle...ce vidime?

drvodelac
05.03.2012., 11:33
Dobro vece
Sad bi dobro doslo malo hladzenjee:) nekoliko "celzia"dole da mi "grah" ne zagori:))

Pozovi prijatelja i reci mu da ponovo ukljuci sporet.
Kuhati "grah" na konstantnoj temperaturi daje poseban okus. :biggrin:

Master1
05.03.2012., 11:59
Svuda crveno, ne vidim zasto bi MSE bila iskljucak. Pitanje je koliko ce MSE dole. Ona cesto preteruje kad je trend prema dole.

dimges
05.03.2012., 17:04
Niš' ja ne čekam.
Samo se zajebavam, da popunim vrijeme dok se burzovni kockari ne namnože u dovoljnom broju.

http://www.vecer.com.mk/?ItemID=18E1171EE216BA4BA510E333DA0DC35E :eek:

grim de witt
05.03.2012., 17:24
Baš da vidimo ko je kupovao kad izađe mesečni izveštaj za februar. Moja prognoza je da su makedonski "penzioneri" ubacili nekoliko stotina hiljada evra.

Upravo tako, kupovina od strane domaćih pravnih lica je dostigla 78,11%. Stranci se i ovog meseca povlače iz vlasništva svih kompanija. Malo iznenađenje je da je učešće domaćih fizičkih lica u prodaji bilo 52,15%. Znači da je velikom broju domaćih malih investitora i rast od 10% bio dovoljan da likvidiraju pozicije.

Dajem sebi internu preporuku HOLD za keš :) Nema velikog rasta dok stranci ne budu učestvovali u kupovini sa više od 50%, odnosno, kako je neko već rekao, dok dnevni promet ne bude prelazio 500.000 evra bar nedelju dana zaredom.

Titan
06.03.2012., 20:55
Incijativa 2 Glupana Mak burze za udruzenje sitne dionicare daje rezultate. Ili bar pocjelo Raketarstvo ka Menadzemt > MBi 10 tvrtke. Dajte malo korekcije neka neko proda nesto sutra da se ovaj Ask zbogati. Zar ljudi nemaju oci da je sve okolo crveno.

bonbona
06.03.2012., 23:08
Moze duri I -5% no koga kmb ce e 6000,alk 11000,grnt 2000........za zal nie vo vakvo opstestvo samo glumime deka imame I pravime nesto vo nasevo dirigirano I korumpirano GETO

Titan
07.03.2012., 13:38
Moze duri I -5% no koga kmb ce e 6000,alk 11000,grnt 2000........za zal nie vo vakvo opstestvo samo glumime deka imame I pravime nesto vo nasevo dirigirano I korumpirano GETO

Jas sam pijan od vina, prosla par nedelja jedna je MK banka prodala par miliuna h/t litara vina za 14 denar litar, a imala zalozno pravo od 70 denara. Pa nemogu ni pijan shvatit te cjene koje si pisao. Zdravica :biggrin:

bonbona
07.03.2012., 13:42
Izgleda ce e od vinoto na skijacon od bugarija :)

dirty old man
07.03.2012., 15:19
Jas sam pijan od vina, prosla par nedelja jedna je MK banka prodala par miliuna h/t litara vina za 14 denar litar, a imala zalozno pravo od 70 denara. Pa nemogu ni pijan shvatit te cjene koje si pisao. Zdravica :biggrin:

Titane, ti si možda pijan ali moje je da ti ukažem da svojevoljno tumačiš stvari. U donjem tekstu sam našao podatak:

"... Освен овој имот, НЛБ „Тутунска банка“ во залог има и 10,4 милиони литри вино произведено во агрокомбинатот „Џумајлија“. Ова количество банката го зела во договорен залог за долг од 1 милион евра, колку што ѝ позајмила на „Џумајлија“ во 2010 година..."

Po mojoj matematici, oni su uzeli ovaj zalog po 5.9 den/lit, ne 70 kako ti tvrdiš.

Ako zbrojimo ono što su do sada prodali (trećinu vina za cca 800.000 eura) i ono što im ostaje za prodaju (čitaj tekst dole), oni će glatko sakupiti svoj novac. Tu će nažalost ostati oštećeni kooperanti (zemljoradnici). To je to.

http://www.mkd.mk/13855/makedonija/tutunska-banka-ja-rasprodava-dzumajlija-pocetna-cena/

Titan
07.03.2012., 16:16
Titane, ti si možda pijan ali moje je da ti ukažem da svojevoljno tumačiš stvari. U donjem tekstu sam našao podatak:

"... Освен овој имот, НЛБ „Тутунска банка“ во залог има и 10,4 милиони литри вино произведено во агрокомбинатот „Џумајлија“. Ова количество банката го зела во договорен залог за долг од 1 милион евра, колку што ѝ позајмила на „Џумајлија“ во 2010 година..."

Po mojoj matematici, oni su uzeli ovaj zalog po 5.9 den/lit, ne 70 kako ti tvrdiš.

Ako zbrojimo ono što su do sada prodali (trećinu vina za cca 800.000 eura) i ono što im ostaje za prodaju (čitaj tekst dole), oni će glatko sakupiti svoj novac. Tu će nažalost ostati oštećeni kooperanti (zemljoradnici). To je to.

http://www.mkd.mk/13855/makedonija/tutunska-banka-ja-rasprodava-dzumajlija-pocetna-cena/

Gde sam ja to napisao da se radi o NLB ?:biggrin: Sto skaces na stare godine.

Znam da ti je nervoza velika zbog nekoga ko prodaje NLB svaki dan kao da mu zadnji ali sta mogu ja tu , par sam puta pisao da cu kupit deonicu. lol

Evo u pravu si jas sam lazov. Dovoljno :biggrin:
A sada Fa.ka.t

1. Da je Zoki imao 10 miliona litara on ne bi isao u stecaj, za tvoje info od sve sto je prodato veci deo je bilo ono kako Makedonci kazu "Sira" to se dalo gratis. Nije ni na vino mirasalo, bjelo je vec bilo u proces oksidacje. Pozovi Sazdova da ti on plasticno opise sta jos se prodaj. A za to dali je bilo 70 den ili 5 moras u knjige.
nesto malo svjeze od tvoje 30.01.
http://kapital.com.mk/MK/makedonija/80731/prodadeno_vinoto_vo_dzhumajlija,_na_red_e_vizbata. aspx

2. Sva vinarija kapaciteta efektini 12m litara se prodaje za 500k eura kao jedan kamion Volvo 2012 euro 5. Niko nece sada opet ide. Ti se zahvali staroj gospodzi za i ovo vino sto je prodato.
Za ovo ti mogu na private poslat pdf specifikacije da vidis sto je brdo od opreme i dali ono sto je pisano u tekst koji si postirao nije vise u ovih 500k

3.Ovaj tekst koji si postirao ima brda gresni info. Ili druga varijanta je da ja pojma nemam sto pisem. Evo za tebe detalj, kade je garancija za izvoz vina aktivirana na 1 milion , 1,5 milone je direktor vec povukao na vlastit racun, tako da stranci ni su dobili vino , a sada nlb i te mrvice vina sto ima prodaje bez ostali dovert. tu ce problemi.
4.Ukupni dug ka Nlb prvo je bio 7 pa 7,5 milona eura pa sada 10.5. ako svane jos koji dan mozda i se namali.
5. Ne rjec u najnovi ono sto si pisao za Sweeda, da Turci su doveli NLB nije dovela ona vec Tetrapak i Alfalaval.. ii ostali ljudi koji ce delit sumu od 7 milona eura. vise parceta. Ko je kriv sto je nlb finacira. radni kapital, a ne opreme.

6. Bice prodaje i hipoteke dug A1 TV ka NLB sa vrjednost 15 m eura to zato sto nije bila dobra vjest niko nije okacio. I tamo se bunar jos vidi koje dubine.

sticky fingers
07.03.2012., 23:41
Zvuci poznato ?

http://feedproxy.google.com/~r/zerohedge/feed/~3/z6pkynUDroU/central-bank-attempt-sucker-retail-investors-back-stocks-has-failed

"They're not jumping into the market. They're not chasing it. Those who have been around for a little bit have been probably burned twice here in the last 10 years or so. They're definitely gun-shy. They're not believers. I'm not sure what it's going to take to get them back in the market. "

dirty old man
08.03.2012., 09:59
Gde sam ja to napisao da se radi o NLB ?:biggrin: Sto skaces na stare godine.

Puko sam od smeha, stvarno. :biggrin: :thumbsup:

why
08.03.2012., 12:53
Zvuci poznato ?

http://feedproxy.google.com/~r/zerohedge/feed/~3/z6pkynUDroU/central-bank-attempt-sucker-retail-investors-back-stocks-has-failed

"They're not jumping into the market. They're not chasing it. Those who have been around for a little bit have been probably burned twice here in the last 10 years or so. They're definitely gun-shy. They're not believers. I'm not sure what it's going to take to get them back in the market. "

a u istovreme ...

More Investors Leaving Sidelines: Goldman's Cohen

,,More investors are coming off the sidelines and investing in the stock market, Abby Joseph Cohen told CNBC Wednesday.,,

http://www.cnbc.com/id/46658525

i vidi cudo, porasle berze 2%!!!

ex...
08.03.2012., 19:37
Dobro vece prijatelji
Imali smo malo hladzenje ( dobro bi bilo jos koji celzij dole ali i ovak nije lose) pa da vidimo imaju li MK "bulsi" jos zraka da sasvim rastjeraju "bearove" i zavladaju ledinom te mirno nastave parketom u slijedeca mijesec / dva. :)
Tehnicariiii na vas je red !! Otkrijte Nam sta Vam vase kugle i grahovi proricu:)

why
08.03.2012., 20:47
20 presekla 50 i kod MPT, ALK i KMB blizhe se golden cross-u. RSI na svetskim indeksima pao do 50 pa opet krenuo gore, na MBI i gornje dionice pao do 70.
Ocito sila je oslabila, ali trend rasta nije ugrozhen, naprotiv manje oscilacije prema dole vracaju RSI u ,,normalniju zonu ,, posto 85 je cist znak za overbought(primer ALK na 4300).
Zasad je uspeh sto se osvojeni nivoi ne predaju, ali zafalila je likvidnost zbog makro faktora i ceka se dalja objava dividendi(MTUR,REPLEK,TEL,GRNT...).

Tako da sledece objave ce doliti josh masla na ogan, proljece i toplije temperature ce pomoci, i svakako Q1 do 30tog aprila bi trebao da odradi svoje da sve dividendne dionice odrade svoj golden cross, a s njima i indeks, eventualno i pokoja nedividendna

Titan
08.03.2012., 22:15
Puko sam od smeha, stvarno. :biggrin: :thumbsup:

:biggrin:Ma to ja reka samo da ne bi casak noge polomio, to na stare godine je kao da konj polomi nogu.

drvodelac
09.03.2012., 00:49
...
Tako da sledece objave ce doliti josh masla na ogan, proljece i toplije temperature ce pomoci, i svakako Q1 do 30tog aprila bi trebao da odradi svoje da sve dividendne dionice odrade svoj golden cross, a s njima i indeks, eventualno i pokoja nedividendna

Moj glas ide kod RZUS. Fundamenti dobro poznati, neko koristi i skuplja na najnizu cjenu u zadnju godinu. Od 01.01.2012 proslo vise od 4.500 kom na ove cjene.

OKA
09.03.2012., 01:10
20 presekla 50 i kod MPT, ALK i KMB blizhe se golden cross-u...Jebote Metličiću, čim ti pomeneš golden, onda uvik MSE ode u kurac. Daklem, idemo natrag na 1900!

bonbona
09.03.2012., 09:31
A ovie golemoglupive kamikazi vo green cross :)

why
09.03.2012., 10:59
Jebote Metličiću, čim ti pomeneš golden, onda uvik MSE ode u kurac. Daklem, idemo natrag na 1900!

samo se ti sprdachi i zajebavaj, ko se zadnji smije najsladje se smije :)

why
09.03.2012., 11:31
nego druze Oka, ima li tvoj intelligence unit kakav info o ovome:

Имало ли предлог до Пападимос на средбата во Брисел?

Пападимос треба да одлучи дали ќе прифати Северна Република Македонија?! Последните информации од дипломатските кругови се дека двете недели кои му ги дава Груевски на Пападимос се денови во кои грчкиот премиер треба да одлучи дали ќе го прифати овој старо-нов предлог!?

Северна Република Македонија!? Ова бил предлогот за кој се договориле на последната средба македонскиот и грчкиот премиер, Никола Груевски и Лукас Пападимос, ако се верува на последните шпекулации кои се вртат низ партиските кулоари пред самитот на НАТО во Чикаго. Двете недели кои Груевски му ги даде на Пападимос се токму периодот во кој грчкиот премиер треба да размисли дали ќе го прифати македонскиот предлог, Северна Република Македонија, или не, информираат дипломатски извори. Од тоа најмногу ќе зависело дали премиерот Никола Груевски ќе патува во Чикаго или сепак, таму ќе оди претседателот Ѓорге Иванов.

Заклучоците за ваквите информации се базираат на последните случувања. Дел од упатените велат дека иако на македонски терен ситуацијата изгледа сосема мирна и премногу песимистичка по последните изјави на премиерот Никола Груевски, но и на челниците на ЕУ и НАТО, сепак, атмосферата во Грција навестува дека околу спорот за името, сепак, се случува нешто.

Грчките медиуми пренесуваат дека неколку дена по средбата Груевски-Пападимос во Брисел, завчера грчкиот премиер имаше едночасовна средба со експремиерот Јоргос Папандреу. Во штурата информација пренесена од грчките весници се пишува дека Пападимос и Папандреу зборувале за нерешениот спор за името. Засега отсуствуваат подетални информации точно за што разговарале двајцата соговорници. Детали по средбата со Пападимос не откри ниту премиерот Никола Груевски, кој тогаш рече дека ќе почека прво Атина да изнесе мислење по средбата, па потоа ќе ја коментира истата...

why
09.03.2012., 12:21
nema metka ovog petka...sem na MPT

svi pistolji se smezhurali od hladnoche..ili godine proizvodnje

a ipak...kvasara od 7000 skocila na 18999?!?!?

OKA
09.03.2012., 12:29
nego druze Oka, ima li tvoj intelligence unit kakav info o ovome: Имало ли предлог до Пападимос на средбата во Брисел?Svakako da ima! Ali kako je to cenovno osetljiv info, najavljen je za objaviti ga u rubrici DNO DNA MKD DIO!
I to u 12:00, 12. dana o.m. 2012.
P.S. Ako zbrojish sve kecheve i dvice u gornjem redu, majinim 'oroskopom mozesh i sam naslutiti buducnost, hahahahahahhaah....

why
09.03.2012., 12:50
pretpocitam tehnicku , u horoskope ne verujem previshe...dodusha lunarni ciklusi imaju neku logiku, kad mesec moze da pokrene more i izazove plime i oseke, valjda to isto moze i odradi i ljudskim mozgovima...ipak je blizhi od tamo nekih Scorpiona ili Rakova i tome slicno

dimges
09.03.2012., 17:50
http://www.demotivacijamk.com/ne-gledaj-nazad-47714.html#.T1iXJy8coyc.facebook :rolleyes:

bonbona
10.03.2012., 00:51
Kako optimist ne se soglasuvav-no,.....okice mislam deka Imas pravo za dno dna ....glasinite od pred 3-4 meseci pocnaa da se obistinuvaat ,mali carki zasega vo okvir-do koga...? I dali ce ostanat vo okvir?

Ps.edinstveno dobro e sto I makedonskoto malcinstvo vo mkd-ne daj boze nema da gleda kako sto gledase pa ni za "svoite"-nesto se kuva!
Ps.stop kupuvanje -stand by...politika e dohodovna ama I ***na stvar

sale mk
10.03.2012., 01:22
BlAgi navukao si me da I ja postavim nekoliko pitanja.Prvo ja ...kad ono vlada ima otvoreni dan da I'm postavim neko pitanje.??? Mozda I odgovorice ako I'm pisu rozevi odgovori,al I to je neki odgovor.Znacemo da je farba rozova ili kao sto je cacko rekao...moramo gledati rozovo jer nedaju nam da gledamo svojim ocima EEK!

Dalaj Lama
13.03.2012., 03:56
Dragi moji prijatelji,
pa da probamo, ništa nas ne košta a možda i zaradimo i koju kintu, ko zna?!

od 09.04.2012.g. kompanija GOOGLE koja zaradjuje stotine miliona dolara mesecno od reklama dobija izuzetno jaku konkurenciju-kompaniju WAZZUB.
Kompanija Wazzub namerava da ima isti princip poslovanja kao i Google sto ce joj omoguciti da ostvaruje milionski profit,ali jedina i NAJVECA RAZLIKA je u tome sto ce Wazzub 50% svoje zarade deliti svojim CLANOVIMA.
Vecina nas koristi Google kao pocetnu stranu naseg pretrazivaca ali nikada nismo imali koristi od toga, dok je Google zaradjivao NEVEROVATNU kolicinu novca (u 2010. godini je zarada bila oko 30 milijardi dolara) od reklama upravo ZBOG NAS - ogromnog broja KORISNIKA koji imaju dodir sa tim reklamama.
Ako je ovo tacno, WAZZUB ce polovinu zarade da deli svojim clanovima, sto i nije lose da privuce korisnike i da i oni sami profitiraju.
Ukoliko postanemo clan (akcionar) Wazzub kompanije u periodu do 09.04.2012.g. sticemo pravo da ostvarimo STALNU mesecnu zaradu.
Za one koji su optimisti i u bilo kojoj meri veruju u ove reci, treba da ucine PRVI KORAK:

Prijavite se putem linka:

http://signup.wazzub.info/?lrRef=f1d42f6e

(Napomena: Za one koji ne veruju, bice dato objasnjenje na kraju)

DRUGI KORAK: Nakon toga cete dobiti link na mail da potvrdite svoj nalog (account). Ucinite to.

TRECI KORAK: Ulogujte se i videcete sve detalje, kalkulator zarade, koliko imate vasih kontakata i VASLINK koga saljete svojim ljudima uz ovaj ili slican tekst, SAMO PROMENITE LINK, UMESTO MOGPOSTAVITE SVOJ.
Broj prikljucenih osoba nije ogranicen i poenta je sto vise to je veca zarada. Treba pozuriti, jer oni koji se ranije ukjljuce, uvecavaju mogucnost zarade. Ako budu od reci, a trebalo bi, jer sam po internetu trazio kako se kotiraju i prema tome, ovo ne bi trebalo da bude jedna od prevara, pogotovo sto je poznat njihov motiv. Takodje tvrde da ukoliko se preko Vas uclani vise od 3 osobe, sticete pravo na isplatu. Ove osobe ne morate uclanjavati direktno, vec se Vama racunaju i osobe iz sledecih nivoa (genracija). Ako uclanite samo jednu osobu koja ce rasiriti veliki lanac, navodno za svakog iz tog lanca cete imati po 1 dolar.
Jedina stvar sto se trazi od nas je da 09.04.2012.g. kada kompanija startuje sa radom POSTAVIMO NJEN PRETRAZIVAC NA POCETNU STRANU NASEG KOMPJUTERA UMESTO GOOGLA-a. Ja cu to svakako uraditi na pocetku cisto iz zanimacije da uporedim sa googlom, i da vidim da li radi, tj da li cu dobiti nekakav NOVAC.
Prva isplata zarada je 15.05 2012.g.
Isplata iz inostranstva vise nije nikakav problem. Potrebno je otvoriti u bilo kojoj banci devizni racun. Posto se do sada uclanilo oko 2 miliona clanova na Svetu, a ukupan broj korisnika interneta je oko 2 milijarde, smatram da sam se registrovao na pocetku, a tako se stice ogromna prednost. Kad se i Vi registrujete, mozete slati mejlove na adrese svojih priatelja.
OBJASNJENJE

Prema dosadasnjem rastu broja uclanjenih, predvidja se da ce do 09.04.2012. godine (kada se prekida uclanjavanje) biti ukupno oko 5 miliona uclanjenih. 15.05.2012. godine, WAZZUB bi trebao isplatiti tom broju uclanjenih ukupno 25 miliona dolara (za svakog novouclanjenog kompanija daje po 1dolar za po 1 clana u 5 generacija ), sto i nije neko veliko ulaganje za one koji sutra mogu konkurisati GOOGLE-u i ostvariti zaradu koja se meri milijardama dolara. Ukoliko WAZZUB bude privukao samo desetinu korisnika Interneta, (sto je veoma moguce) koji trenutno kao pretrazivac koriste Google, to znaci da ce ostvarivati godisnji profit od oko 3 milijarde dolara. Polovinu ovog profita WAZZUB namerava deliti svojim clanovima.

IMPORTANT: WAZZUB STAYS FREE FOREVER! YOU NEVER HAVE TO PAY US A SINGLE DOLLAR!

vikser
14.03.2012., 13:03
........evo nas opet.....kao nekada....bozji raj za oci al tamo negde u europi i svijetu....bice i tu ....valjda za neki mijesec ako sve bude kako treba biti.....omastice neko brkove :)

markus_1
14.03.2012., 23:27
Ovo bi morao biti pozitivan signal za burzo!

EU za začetek pristopnih pogajanj z Makedonijo

markus_1
14.03.2012., 23:28
http://www.finance.si/344024/EU-za-za%C4%8Detek-pristopnih-pogajanj-z-Makedonijo

ex...
16.03.2012., 10:28
Dobar dan forumasi!
Kako cemo ovih dana?!? Vani svi jure ATH, prolijece je iza ugla , testosteron razvaljuje ,...:) Vrijeme da se "tetovac" malo prommijesa.
Pozdrav

Prota
16.03.2012., 14:06
Dobar dan forumasi!
Kako cemo ovih dana?!?

Generalno je dobro. Pokazalo se da pare ima. Intenzitet novca se ne namaljuje, jos i raste. Al, dok se KMB dobro ne otkoci, nista od rasta.
Sav ostali novac sada ide u TEL. Cuo sam da ima potraznju za velike kolicine TEL, ali nema takvih prodavaca na ove cjene. Mozda i da se MSE rasprdi iduci tjedan.

:)

Prota
16.03.2012., 14:07
Цар Самуил АД Банско - Струмица
:eek:
+777.55%
:rofl:

Titan
16.03.2012., 20:12
Nadam se da je MK burza ukinula baznu cenu i limit da se jedna deonica blokira na +;- 10%.

dimges
16.03.2012., 22:06
Nadam se da je MK burza ukinula baznu cenu i limit da se jedna deonica blokira na +;- 10%.

pa sve to ne važi ako nije bilo trženja s tom dionicom dugo...

OKA
20.03.2012., 13:50
Bla, bla, bla... zagorske tračarije.
To shto je netko u Tuluzu naručio par gnusnih ubojstva židova i marokanaca, ne znači da je AlKaida kandidovala svog čovjeka za budučeg predsjednika Francuske. Več da su kandidati, Sarkozi, Marine Le Pen i ostali malo više pretjerali sa retorikom - "Francuska francuzima!"
Tako i u MKD. Vidi se da je g-sn Brodić prekaljeni fun Denna Browna. I apsolutni neznalica o pravom stanju i pobuda aktualnog batinjanja po Makedoniji. Politika ne bira načine!

TENZIJE

Makedonija opet nemirna: Velike igre u pozadini makedonsko-albanskih sukoba

Autor/izvor: Ivan Brodić
Datum objave: 19.03.2012. - 22:04:27

KOLUMNA - Ovih je dana na YouTubeu, izašel video kaj se njime promovira Zagreb uz pjesmu makedonsku "Jovano, Jovanke". Upozorila me na to jedna profesorica s Muzičke akademije.
Morti je to šala, no ono kaj ni šala, Makedonija je u poslednje vreme postavljena u fokus mog interesa iz mnogo ružnijeg razloga. Obiteljski sam i krvno povezan s Makedonijom, a život me poslednja dva leta često vodil u Makedoniju. Upravo sam zato sa zebnjom promatral kaj se tam događalo.

Poslovično, hrvatski mediji, pa i oni u regiji tek rijetko izvijeste o nečemu pozitivnome. Neki dan listajući portale ugledal sam linkove s imenom Makedonije. Ne, nisu to bili uspjesi RK Metalurga, makedonske košarke ili tekstovi o pobjedi Makedonije na Međunarodnom sudu pravde, bila su to izvješća o međuetničkim sukobima.

Izvještavaju kak poslednjih nekoliko tjedana dolazi do obračuna etničkih maloljetničkih bandi na ulicama Skopja i drugih gradova. U obračunima sudjeluju mahom grupe maloljetnika, Albanaca i Makedonaca, kaj nije prvi put slučaj. Podsjetimo, prije oružanog sukoba s pobunjenicima Ali Ahmetija 2001. nekoliko su godina tinjali međuetnički sukobi na teritoriju ove države. Naime, 1996. i 1997. leto Makedonija je svedočila nikada razjašnjenim međuetničkim trovanjima, a 2005. leto dogodila se kontroverzna pogibija predsjednika Borisa Trajkovskog, koju neki dovode u vezu s nastojanjima za destabilizaciom Makedonije. U cilju destabilizacije, kaže Nino Ružin, ugledni maledonski demograf, naprasno je prekinut i popis stanovništva u toj zemlji, a ne bi li se sakril stvarni broj stanovnika albanske nacionalnosti kaj je, po njemu, manji neg broj kojim se barata.

Novinarka Mirka Velinovska za televizijsku postaju Sitel poveda kak sukobe izazivaju strane agenture kaj im je u cilju destabilizirati područje Makedonije i kak je žele dovesti na dnevni red Vijeća sigurnosti UN-a. Počelo je tijekom leta i jeseni kad su se obračunavali huligani, a sad u čarkama sudjeluju djeca, ali krajnja su ciljna skupina roditelji kaj su, prirodno, vrlo emotivni kad su u pitanju djeca. Cilj je, kaže Velinovska, prikazati kak se vlada ne može nositi s međuetničkim problemom, a kak bi međunarodna zajednica reagirala i dopeljala vojsku na crtu razgraničenja.

Naomi Klein u svojoj knjizi "Doktrina šoka" opisuje metode kak bjelosvjetski korporativni gulamferi izazivaju krize ne bi li vojska intervenirala, a nakon vojske došle i raznorazne korporacije. Baš poput korporativnog fašističkog režima Benita Mussolinija kojeg su na zapadu Makedonije utjelovili balistički kvislinzi Kraljevine Velike Albanije.

Važno je naglasiti, neki dan kaže premijer Nikola Gruevski za televizijsku postaju Naša TV, kak vlada stoji kod stava kak ne bu dopustila nikom kak bi uništil ono kaj su gradili, a to je suživot. Kaže, važno je kak makedonski građani ne bi nasjeli na fingirane provokacije i time pružili povoda za već spomenuta djelovanja. Slične izjave davali su i umjereniji pripadnici stranaka albanskog predznaka. Erich je Fromm u knjizi "Imati ili biti" rekao, u naslovnoj dilemi čovjeka određuje biti. "Biti" je ono kaj uključuje, a "imati" je ono kaj isključuje,"biti" je mir i stabilnost, a "imati" je rat i pohlepa. No, nekak mi ne ulijeva povjerenje ta njegova izjava i to ne zato kaj ljudi lažu neg zato kaj malo kad do sad ti gospodari kaosa, opsjednuti sve većim imanjem, nisu uspjeli u svome naumu. Tim više kaj bi kroz ovu frommovsku dilemu sve političke snage moderniteta mogli označit s "Imati".

Povijesno gledano, ova zemlja biblijske toponomastike tek je rijetko bila u prilici imati državnost, prav za prav, navek je negdo vježbal mišiće na Makedoniji, a to delaju i danas. Do sada susjedi, a sada se čini kak su se u priču upetljali i drugi. Kad sam videl kaj se događa mam sam se setil Zbigniewa Brzezinskog i njegove knjige "Velika šahovska ploča" kaj je u njoj još 1997. godine rekel da se svetom može zavladat jedino ak imaš vojsku na oba Balkana, ovom našem i onom Euroazijskom, a ak tome pridodamo huntingtonovce u britanskom i američkom establishementu onda nas nemre čuditi kaj se događa danas. Makedonija, doduše, jest saveznik SAD-a i Izraela, ali u svjetlu novih sukoba u Perzijskom zaljevu trebat će primiriti islamski element u Europi, a dio istoga su i muslimani albanske nacionalnosti.

Nije tajna kak se na sjeveru Albanije nalaze kampovi za obuku Al Kaide. Istu je prošel i Ali Ahmeti neposredno pred pobunu u Makedoniji. Jeffrey Grupp u knjizi "Korporativizam" dokazuje kak je Al Kaida nikaj drugo neg vojna snaga za najam, a njeni najmodavci su zapadne obavještajne agencije, pogotovo CIA. Američka novinarka Lizzie Phelan ovu činjenicu dokazuje povezanošću pobunjenika u Siriji i Libiji i s Al Kaidom i sa SAD-om.

U Albaniji, na Kosovu i u zapadnoj Makedoniji postoje solidno jake političke snage kaj sanjaju Veliku Albaniju. Prav za prav, istu im je Zapad navodno obećal ostvariti u roku od sto godina. Rok je počel teći 1913. godine. Godina 2013. se opasno približava, a čini se kak su neki postali nestrpljivi.

http://www.seebiz.eu/makedonija-opet-nemirna-velike-igre-u-pozadini-makedonsko-albanskih-sukoba/ar-29788/

penzioner
20.03.2012., 14:29
ok, a moze jedan osvrt nekoga tko pozna aktualnu politicku situaciju na recentna zbivanja i kavge???
jednostavnim riječnikom da svi razumijemo:)

dimges
20.03.2012., 14:51
Bla, bla, bla... zagorske tračarije.
To shto je netko u Tuluzu naručio par gnusnih ubojstva židova i marokanaca, ne znači da je AlKaida kandidovala svog čovjeka za budučeg predsjednika Francuske. Več da su kandidati, Sarkozi, Marine Le Pen i ostali malo više pretjerali sa retorikom - "Francuska francuzima!"
Tako i u MKD. Vidi se da je g-sn Brodić prekaljeni fun Denna Browna. I apsolutni neznalica o pravom stanju i pobuda aktualnog batinjanja po Makedoniji. Politika ne bira načine!

TENZIJE

Makedonija opet nemirna: Velike igre u pozadini makedonsko-albanskih sukoba

Autor/izvor: Ivan Brodić
Datum objave: 19.03.2012. - 22:04:27

KOLUMNA - Ovih je dana na YouTubeu, izašel video kaj se njime promovira Zagreb uz pjesmu makedonsku "Jovano, Jovanke". Upozorila me na to jedna profesorica s Muzičke akademije.
Morti je to šala, no ono kaj ni šala, Makedonija je u poslednje vreme postavljena u fokus mog interesa iz mnogo ružnijeg razloga. Obiteljski sam i krvno povezan s Makedonijom, a život me poslednja dva leta često vodil u Makedoniju. Upravo sam zato sa zebnjom promatral kaj se tam događalo.

Poslovično, hrvatski mediji, pa i oni u regiji tek rijetko izvijeste o nečemu pozitivnome. Neki dan listajući portale ugledal sam linkove s imenom Makedonije. Ne, nisu to bili uspjesi RK Metalurga, makedonske košarke ili tekstovi o pobjedi Makedonije na Međunarodnom sudu pravde, bila su to izvješća o međuetničkim sukobima.

Izvještavaju kak poslednjih nekoliko tjedana dolazi do obračuna etničkih maloljetničkih bandi na ulicama Skopja i drugih gradova. U obračunima sudjeluju mahom grupe maloljetnika, Albanaca i Makedonaca, kaj nije prvi put slučaj. Podsjetimo, prije oružanog sukoba s pobunjenicima Ali Ahmetija 2001. nekoliko su godina tinjali međuetnički sukobi na teritoriju ove države. Naime, 1996. i 1997. leto Makedonija je svedočila nikada razjašnjenim međuetničkim trovanjima, a 2005. leto dogodila se kontroverzna pogibija predsjednika Borisa Trajkovskog, koju neki dovode u vezu s nastojanjima za destabilizaciom Makedonije. U cilju destabilizacije, kaže Nino Ružin, ugledni maledonski demograf, naprasno je prekinut i popis stanovništva u toj zemlji, a ne bi li se sakril stvarni broj stanovnika albanske nacionalnosti kaj je, po njemu, manji neg broj kojim se barata.

Novinarka Mirka Velinovska za televizijsku postaju Sitel poveda kak sukobe izazivaju strane agenture kaj im je u cilju destabilizirati područje Makedonije i kak je žele dovesti na dnevni red Vijeća sigurnosti UN-a. Počelo je tijekom leta i jeseni kad su se obračunavali huligani, a sad u čarkama sudjeluju djeca, ali krajnja su ciljna skupina roditelji kaj su, prirodno, vrlo emotivni kad su u pitanju djeca. Cilj je, kaže Velinovska, prikazati kak se vlada ne može nositi s međuetničkim problemom, a kak bi međunarodna zajednica reagirala i dopeljala vojsku na crtu razgraničenja.

Naomi Klein u svojoj knjizi "Doktrina šoka" opisuje metode kak bjelosvjetski korporativni gulamferi izazivaju krize ne bi li vojska intervenirala, a nakon vojske došle i raznorazne korporacije. Baš poput korporativnog fašističkog režima Benita Mussolinija kojeg su na zapadu Makedonije utjelovili balistički kvislinzi Kraljevine Velike Albanije.

Važno je naglasiti, neki dan kaže premijer Nikola Gruevski za televizijsku postaju Naša TV, kak vlada stoji kod stava kak ne bu dopustila nikom kak bi uništil ono kaj su gradili, a to je suživot. Kaže, važno je kak makedonski građani ne bi nasjeli na fingirane provokacije i time pružili povoda za već spomenuta djelovanja. Slične izjave davali su i umjereniji pripadnici stranaka albanskog predznaka. Erich je Fromm u knjizi "Imati ili biti" rekao, u naslovnoj dilemi čovjeka određuje biti. "Biti" je ono kaj uključuje, a "imati" je ono kaj isključuje,"biti" je mir i stabilnost, a "imati" je rat i pohlepa. No, nekak mi ne ulijeva povjerenje ta njegova izjava i to ne zato kaj ljudi lažu neg zato kaj malo kad do sad ti gospodari kaosa, opsjednuti sve većim imanjem, nisu uspjeli u svome naumu. Tim više kaj bi kroz ovu frommovsku dilemu sve političke snage moderniteta mogli označit s "Imati".

Povijesno gledano, ova zemlja biblijske toponomastike tek je rijetko bila u prilici imati državnost, prav za prav, navek je negdo vježbal mišiće na Makedoniji, a to delaju i danas. Do sada susjedi, a sada se čini kak su se u priču upetljali i drugi. Kad sam videl kaj se događa mam sam se setil Zbigniewa Brzezinskog i njegove knjige "Velika šahovska ploča" kaj je u njoj još 1997. godine rekel da se svetom može zavladat jedino ak imaš vojsku na oba Balkana, ovom našem i onom Euroazijskom, a ak tome pridodamo huntingtonovce u britanskom i američkom establishementu onda nas nemre čuditi kaj se događa danas. Makedonija, doduše, jest saveznik SAD-a i Izraela, ali u svjetlu novih sukoba u Perzijskom zaljevu trebat će primiriti islamski element u Europi, a dio istoga su i muslimani albanske nacionalnosti.

Nije tajna kak se na sjeveru Albanije nalaze kampovi za obuku Al Kaide. Istu je prošel i Ali Ahmeti neposredno pred pobunu u Makedoniji. Jeffrey Grupp u knjizi "Korporativizam" dokazuje kak je Al Kaida nikaj drugo neg vojna snaga za najam, a njeni najmodavci su zapadne obavještajne agencije, pogotovo CIA. Američka novinarka Lizzie Phelan ovu činjenicu dokazuje povezanošću pobunjenika u Siriji i Libiji i s Al Kaidom i sa SAD-om.

U Albaniji, na Kosovu i u zapadnoj Makedoniji postoje solidno jake političke snage kaj sanjaju Veliku Albaniju. Prav za prav, istu im je Zapad navodno obećal ostvariti u roku od sto godina. Rok je počel teći 1913. godine. Godina 2013. se opasno približava, a čini se kak su neki postali nestrpljivi.

http://www.seebiz.eu/makedonija-opet-nemirna-velike-igre-u-pozadini-makedonsko-albanskih-sukoba/ar-29788/

jas znam drugo, deka 1913 e Bukureštanski dogovor, a za 100godini od togaš, 2013, vmro šte drži kongres vo Solun :biggrin:

OKA
20.03.2012., 18:29
ok, a moze jedan osvrt nekoga tko pozna aktualnu politicku situaciju na recentna zbivanja i kavge??? Jednostavnim riječnikom da svi razumijemo:)
Stari, MKD je duboko u, preuranjenoj, kampanji za iduće izbore.
Batinjanje je, ništa drugo, no, gola POLMARK* rekvizita.
Najkraćim i najjednostavnijim riječnikom, rečeno!

*Polmark = kraćenica za politički marketing.

bonbona
20.03.2012., 18:44
I Gebels duri moze da ni pozavidi, a tek na nasive strucni ekonomisti Bernake,Saks... Voda da I'm nosat :)

Titan
24.03.2012., 22:40
Cuo da sutra opet ide veliki delegacij za onaj katar u operativno izdanje. Kako ja brojim ukupno je 9 posjeta u zadnjih 100 dana. Ja osobno nemam listu ali ovaj put kaze da je 1/4 trgovacke komore u planu.

ProFit
24.03.2012., 23:06
imam pouzdane informaciju, bicice razmena prirdnih resursa. Mi cemo Kataru vodu a oni nama naftu :)) Hmm nije tako lose: voda za naftu... !!

Bubastys
27.03.2012., 19:46
Blago nama kakve dividende frshte na MSE. Primjetio sam kod velikog broja kompanija da se dividende isplacuju od rezervi i akumulisane dobiti (umjesto od tekuce dobiti). Prvi je poceo MERM, pa onda FERS, evo sada REPL. Jel ima netko info zbog cega se to radi: dali ima neka povlastica u porezu, ili naprosto zele podjeliti dividendu vecu od tekuce dobiti?

Bubastys
27.03.2012., 20:04
Josh jedna generalna opaska: nerevidirani knjigovodstveni izveshtaji su toliko uzasni, da pocinjem misliti da ih treba zanemariti sve dok se ne pojave revidirani. Skoro sam analizirao OKTA i MTUR, i nashao toliko nelogicnosti (i rekao bih pogreshki) da je to cudo. Znam da postoji disciplina creative accounting, ali su ovi izgleda bash zaposlili likove iz srednje umjetnicke!

BET-MAN
27.03.2012., 20:28
Josh jedna generalna opaska: nerevidirani knjigovodstveni izveshtaji su toliko uzasni, da pocinjem misliti da ih treba zanemariti sve dok se ne pojave revidirani. Skoro sam analizirao OKTA i MTUR, i nashao toliko nelogicnosti (i rekao bih pogreshki) da je to cudo. Znam da postoji disciplina creative accounting, ali su ovi izgleda bash zaposlili likove iz srednje umjetnicke!
A revidirani su bas prava umetnost;)

OKA
27.03.2012., 23:53
Blago nama kakve dividende frshte na MSE. Primjetio sam kod velikog broja kompanija da se dividende isplacuju od rezervi i akumulisane dobiti (umjesto od tekuce dobiti). Prvi je poceo MERM, pa onda FERS, evo sada REPL. Jel ima netko info zbog cega se to radi: dali ima neka povlastica u porezu, ili naprosto zele podjeliti dividendu vecu od tekuce dobiti?Pa recimo moje skromno mishljenje:

fakt 1: Nakon 2009-te MKD oporezuje dobit kompanija za svotu koju usmere ka dividendi po stopi od 10%.
fakt 2: Stope oporezivanja su globalno pomahnitale.
fakt 3: Pitanje je vrijemena koliko josh Makedonija moze izdrzati u filmu "porezni raj na Balkanu".
fakt 4: Izbori, nova (bilo koje boje) vlada, nove stope!

rezime:
MKD tvrtkama je sad pametno isplatiti dividende iz kumuliranih dobiti, narocito onih prije 2009 koje su sada (josh uvijek) pod rezimom tax free.

mihail
28.03.2012., 01:50
shta kad nestane kumuliranih dobiti od prije 2009. ?
pozdrav!

Master1
28.03.2012., 11:10
Kuha li se to ulazak MK u NATO pod referencom FYROM? Ili je novo ime vec dogovoreno? Utopljavaju se zhladjeni odnosi, ili je obicna kurtoazija u pitanju? Prvi put nakon duzeg vremena, makedonski predsednik prisustvovao prijemu u grckom konsulatu u Sk i time "prijatno iznenadio" konsula/ambasadoricu Grcke. Bas sada korisne savete Makedoniji daje i g. G.Robertson, bivsi glavesina NATO-a ...

Master1
28.03.2012., 11:17
Ono sto mi se narocito dopada su road show eventi makedonske vlade. Zaista se turde da zainteresuju investitore. Rezultati ce kad-tad doci. Sto narod kaze: bolje dzaba raditi nego dzaba sjediti. Ono sto bih ja u tom kontekstu dodatno uradio jeste, angazovati Goldman Sachs ili slicnu, da lobira, pripremi i organizuje prezentacije za najvece svetske investitore.

Titan
28.03.2012., 12:56
Ono sto mi se narocito dopada su road show eventi makedonske vlade. Zaista se turde da zainteresuju investitore. Rezultati ce kad-tad doci. Sto narod kaze: bolje dzaba raditi nego dzaba sjediti. Ono sto bih ja u tom kontekstu dodatno uradio jeste, angazovati Goldman Sachs ili slicnu, da lobira, pripremi i organizuje prezentacije za najvece svetske investitore.

Vec je stanje alarmantno! :biggrin:

ВАН ХООЛ ОСНОВАШЕ ФИРМА ВО МАКЕДОНИЈА
http://kapital.com.mk/getImageThumbnail.axd?imgPath=~/upload/DESK%20VESTI/makedonija/VanHoolLogo.jpg&imgSize=300

Белгиската компанија Ван Хоол НБ која најави инвестиција во фабрика за производство на автобуси во индустриската зона Бунарџик 2, основаше фирма во Македонија. Според информациите од Централниот регистар, компанијата вчера е основана со целосен назив Друштво за производство, трговија и услуги Ван Хоол Македонија, со основачки капитал од 5 милиони евра. На основањето на фирмата се уплатени 1 милион евра. Сопственик на фирмата во Македонија е Имморц НБ од Белгија, а основна дејност на компанијата ќе биде производство на моторни возила. Управители на друштвото во Македонија се Филип Ван Хоол и Јан Ван Хоол од Белгија.
Пред еден месец од белгиската компанија најавија дека во Македонија сакаат да изградат производствен погон за автобуси, во кој сакаат да произведат 300 автобуси наменети за американскиот пазар. Нашата земја, според нив им била атрактивна за отвoрање погон поради ниските трошоци на производство.

http://kapital.com.mk/mk/makedonija/82083/van_hool_osnovashe_firma_vo_makedonija.aspx

OKA
28.03.2012., 17:29
Kuha li se to ulazak MK u NATO pod referencom FYROM?...Ne!

dimges
01.04.2012., 12:22
4QCiw-zXH9Q#!

vaka beše pred Brokernici vo 2007, se do black monday :)

.. e sega nenadejno da ne primat u Otan, može pa da ima nekoja gužva pred gol :biggrin:

grim de witt
01.04.2012., 13:51
Konačno: Fatboy Slim u Makedoniji! Kad bi mu samo ispalo 10 miliončića iz džepa i završilo na MSE :)

Master1
01.04.2012., 22:42
Vest decenije je poseta Karlosa Slima Makedoniji. Najbogatiji covek na planeti nije nikada pre investirao u Evropi. Cak bi i simbolicna investicija g. Slima u Makedoniji, imala jak odijek u svetu. Jos je bitnije to sto on moze omoguciti Makedoniji direktan kontakt sa najvecim svetskim investitorima. Neverojatno je kako je on obican covijek sa skromnim prohtevima. Spavace u standardnom apartmenu u hotelu Inex u Ohridu. Nije trazio nista posebno od hrane, niti bilo sta drugo specijalno. Dosao je sa aerodroma do Vlade Mk u kombiju, zajedno sa svojim prijateljima... Nasi politicari i kvazi biznismeni mogu puno da nauce od njega...

Titan
01.04.2012., 23:26
Ko zna koliki su novca potrosili da bi ga potkupili:biggrin:

Slim's visit puts Macedonia on map of attractive destinations for investing
Sunday, 01 April 2012

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTmGp-eQ3oLc9Fe_eNOCtJEl679WYzJNVvSa63LnkxMhkdYSja-aw
A visit of Carlos Slim, the richest businessman in the world, to Macedonia once again puts the country on the map of attractive destinations for investments, Vice-Premier and FinMin Zoran Stavreski told reporters Sunday after a meeting of the Mexican telecommunications magnate with the Government's economic team, led by Prime Minister Nikola Gruevski.

Slim's praising of the Government's economic policy, results for the last few years, including the Doing Business ranking of Macedonia as one of the best reformers for six years in row and its most attractive tax package in Europe, gives an impetus to our Cabinet, Stavreski said.

http://macedoniaonline.eu/content/view/20712/2/

4QCiw-zXH9Q#!

vaka beše pred Brokernici vo 2007, se do black monday :)

.. e sega nenadejno da ne primat u Otan, može pa da ima nekoja gužva pred gol :biggrin:
Jer ovo tucnja za prodaj ili kupovinu MSE deonice?:biggrin:

Master1
02.04.2012., 00:41
Denes bev vo Neptun, skoro i da nemase ziva dusa, a raftovite bea polni so roba po normalni ceni. Prikaznata za 80% popust i guzvata od vcera bea marketinska finta. Koj nasedna, nasedna...Makedonceto ima pari, samo treba da go ubedis da gi potrosi.

Jumbo
02.04.2012., 08:14
Btw Slima......pa zar nitko nije povezao jucerasnji datum sa vjesti o posjeti :biggrin:

dimges
02.04.2012., 09:45
Denes bev vo Neptun, skoro i da nemase ziva dusa, a raftovite bea polni so roba po normalni ceni. Prikaznata za 80% popust i guzvata od vcera bea marketinska finta. Koj nasedna, nasedna...Makedonceto ima pari, samo treba da go ubedis da gi potrosi.

..ima luđe što uspeaja vo Sabota 2 x da vlezat, ednaš kupil plazma TV 32" za 13.000mkd, vtoriot pat peralna ...ke go prašam za kolku..

Slovenac1
02.04.2012., 10:08
2.april?
http://www.mia.com.mk/default.aspx?vId=92685884&lId=2

Titan
02.04.2012., 10:13
Ma istina je da je Karlos jos u MK nije bilo to sala. Ide sutra iz MK kako sam procitao.

DW

http://www.dw.de/image/0,,15852989_401,00.jpg

http://www.dw.de/dw/article/0,,15853567,00.html

Master1
02.04.2012., 11:10
Btw Slima......pa zar nitko nije povezao jucerasnji datum sa vjesti o posjeti :biggrin:

Nije prvoaprilska sala, on je zaista u Mk sa jos sedam njegovih prijatelja, bogatasha i zainteresovanih investitora. Mislim da nikome na Balkanu nije uspela da u ovako kratko vreme imaju posetu jednog sheika (Katara) i najbogatijeg coveka na planeti. Hmmmm....
Vidim da i MSE pozitivno reaguje...
Bice jos cuda u Mk ove predizborne godine.

sticky fingers
02.04.2012., 13:51
Pitanje je koliko je placen za ovu posetu.

dirty old man
02.04.2012., 13:56
Pitanje je koliko je placen za ovu posetu.

Zašto bi bio plaćen kad nas čovjek može kupiti za 20 godina unaprijed?

Nego, je li danas neko šta kupio? :biggrin:

sticky fingers
02.04.2012., 14:31
Zašto bi bio plaćen kad nas čovjek može kupiti za 20 godina unaprijed?

Nego, je li danas neko šta kupio? :biggrin:

Pa i Rolling Stones-i mogu da nas kupe za cca 5 godina, pa ipak ih moras dobro platiti kako bi dosli i prikazali cirkus u najboljem izdanju.

Slovenac1
02.04.2012., 23:34
Pa i Rolling Stones-i mogu da nas kupe za cca 5 godina, pa ipak ih moras dobro platiti kako bi dosli i prikazali cirkus u najboljem izdanju.

Mislim da najbogatijem čovjeku na svijetu svakako nije do toga da mu neka Makedonija nešto malo plača da bi došao u posjetu. Čovjek mora imati druge razloge, možda čak samo turističke

Tito.gp
03.04.2012., 00:08
Interesno e sto vo Makedonija celo vreme se zbori deka e rozovo , investitori na sekoj cekor, a od druga strana nadvoresniot dolg cca 5miljardi dolari, za vnatresniot da nezborime. Dodeka vo zemjite kade sto ima kriza , berzite otidoa preku vrvot, kaj nas akciite pagaat,a vo firmite sostojbata e alarmantna.
Samo vo proslata nedela :
- Okta - ispusti vraboteni
- Beton - ispusti 300 vrabiteni
- Zeleznica - ispusti vraboteni
- Toplifikacija - kleknata na kolena
- Makpetrol - gi namalil platite 30-40%................ima uste mnogu
Drzavata neplaka na nikogo ,osim na svojte, a nikoj za nikogo nisto nezbori. Isto kako vo mafijaskite filmovi, sekoj operira vo svojata oblast.
Neznam dali za svoite potezi "mafijasite" ke zavrsat kako onie na filmovite.

sticky fingers
03.04.2012., 00:18
Moguce da su samo turisticke. A cak i da bogati Mexicanac stvarno investira, sto ne iskljucujem, kakve veze ima to sa berzom? Pa zar dosad nije bilo dovoljno informacija o Alkaloidu ili Granitu kako bi se cijena lansirala? Recimo da K.Slim izgradi hotel u Ohridu, dali to znaci da Alkaloid ide na 15,000 denara? Ipak je ovo podforum za MK berzu . Mnogo vise bi znacilo za trziste da se pojavi ozbiljni kandidat za ALK ili MPT nego li turisticki posjet Karlosa. I princ Michael iz Kenta je bio u posjet pa ne vidim da su se Englezi potukli da izgrade fabrike ovde. Rezime: ako je sentiment nikakav, ni Bil Gates u posjetu Karlosu na ohridskome jezeru ne bi pomogao. Daleke 2006/7 godine sentiment je bio super pozitivan i berza rasla, a bogatih tajkuna nije bilo ni za primirisati.
A u mrtvom sentimentu se najbolje shoppinguje, neki kazu. Ali i ovo nema veze sa bogatim seicima, princevima i Mexikancima.

Slovenac1
03.04.2012., 09:17
Moguce da su samo turisticke. A cak i da bogati Mexicanac stvarno investira, sto ne iskljucujem, kakve veze ima to sa berzom? Pa zar dosad nije bilo dovoljno informacija o Alkaloidu ili Granitu kako bi se cijena lansirala? Recimo da K.Slim izgradi hotel u Ohridu, dali to znaci da Alkaloid ide na 15,000 denara? Ipak je ovo podforum za MK berzu . Mnogo vise bi znacilo za trziste da se pojavi ozbiljni kandidat za ALK ili MPT nego li turisticki posjet Karlosa. I princ Michael iz Kenta je bio u posjet pa ne vidim da su se Englezi potukli da izgrade fabrike ovde. Rezime: ako je sentiment nikakav, ni Bil Gates u posjetu Karlosu na ohridskome jezeru ne bi pomogao. Daleke 2006/7 godine sentiment je bio super pozitivan i berza rasla, a bogatih tajkuna nije bilo ni za primirisati.
A u mrtvom sentimentu se najbolje shoppinguje, neki kazu. Ali i ovo nema veze sa bogatim seicima, princevima i Mexikancima.

Slažem se s tobom, ja sam sam napisao da najbogatiji čovijek na svijetu ne treba da mu neko nešto plati da bi došao. Naravno to nema nikakve neposredne veze sa berzom

Master1
03.04.2012., 11:28
Karlos Slim je dosao sluzbeno u Mk.
http://www.vlada.mk/node/2610?language=en-gb
Sto se tice nase burze, svakako da ima znacaja to sto se svetski financijski mocnici sve vise interesuju za Makedoniju. U maloj drzavi kao sto je Mk, svaki je ino dolar od ogromnog znacaja: vise radnih mesta, vise poreza drzavi, bolji sentiment kod ljudi, referenca za druge ino investitore...
Karlos Slim bi po mom misljenju, najvise bio zainteresovan za broadband investiciju u Mk, energetiku i za gradnju super luks hotela u Ohridu i Sk. Ipak, Tuci su nasi glavni favoriti. Vec su usli u Mk bankarstvo, gradjevinarstvo, retail... Uskoro ce ih biti u puno vecem broju. To ce nasa burza definitivno osetti.

Master1
03.04.2012., 11:31
Naravno, smesno je i pomisliti da bi neko mogao kupiti dolazak najbogatijeg coveka na planeti...koja bi to bila cena...

red max
03.04.2012., 12:17
Naravno, smesno je i pomisliti da bi neko mogao kupiti dolazak najbogatijeg coveka na planeti...koja bi to bila cena...

Prije par godina bila informacija da dotični zarađuje na sat 2,2M$.
To je valjda njegova cijena.:)

Master1
03.04.2012., 12:35
Prije par godina bila informacija da dotični zarađuje na sat 2,2M$.
To je valjda njegova cijena.:)

Crnogorci su pre nekoliko godna doveli u CG Pamelu Anderson po ceni od nekoliko Slim-ovih minuta.:thumbsup:

bosko007
04.04.2012., 13:57
http://www.time.mk/read/6a33a8b681/e7751b8062/index.html

Портфолио-менаџери тврдат дека милионите денари на ПИОМ ќе ги направат една милијарда!
04 апр 2012 07:57

Професионални менаџери за управување портфолија од акции може да го зголемат годишниот принос од дивиденди на државниот Фонд за пензиско осигурување барем за 10 пати, оценуваат аналитичари од индустријата на хартии од вредност.

:eek::eek: Istite tie portfolio menageri neka si go gledaat svojot dvor, lugje im ostavija pari, a tie im gi svedoa na 40% od vrednosta. Samo tie da ne gi oploduvaat :mad:. Poubavo na Kamcev so diskont da mu se shitnat.

bosko007
04.04.2012., 14:03
Teteks deli duri 4 denari dividenda.
Nominalna 3000 , a dividenda 4 toa e 0.133% prinos. Vlozenite pari se vrakjaat za 750 godini.

Zatoa OKA kje si igra kurtashak so nas "serioznite investitori".

rodman82
04.04.2012., 14:12
Nominalna 3000 , a dividenda 4 toa e 0.133% prinos. Vlozenite pari se vrakjaat za 750 godini.

Nemoj taka druze....na tekovnata cena ova ti e 1% prinos..kolku tolku....barem davet nesto...

Anastasija
04.04.2012., 14:24

ha ha ha ha

iako rabotata e za placenje

ps
2.294.004.
ili 37300 evra ke dobie Gligorie i Ivanka
zamisli da deli dividenda od 40 denari???!!!!

zoraxe
04.04.2012., 14:33
ha ha ha ha

ps
2.294.004.
ili 37300 evra ke dobie Gligorie i Ivanka
zamisli da deli dividenda od 40 denari???!!!!

De molim te izracunaj kolko bi uzeli da su prodali akcije i stavili denare u banku na 7% kamatu (oroceno na jednu godinu) ... :biggrin:

Anastasija
04.04.2012., 17:07
[QUOTE=Anastasija;570087]ha ha ha ha

Anastasija
04.04.2012., 17:08
34005 euro

Titan
04.04.2012., 17:15
Novo ruvo nakon 20 godina ali malo sustine http://mse.com.mk/

dirty old man
04.04.2012., 17:21
Novo ruvo nakon 20 godina ali malo sustine http://mse.com.mk/

Ovo u automobilizmu nazivaju "facelifting". Dakle, nemojte se nadati novom izgledu u sledeće 2-3 godine :biggrin:

Master1
04.04.2012., 17:26
Sodrzinski nisto ne e smeneto. Bez vrska...:thumbsdow

Titan
04.04.2012., 22:40
Promet burze u 03.2012 - 354 miliona od 280 miliona u 02.2012. A kapitalizacija tvrtke na Mse se umanjila par %. "Fool and his money are about to part" :biggrin:

zoraxe
05.04.2012., 00:12
34005 euro

nisam bas nesto posebno jak u matematiku, ali...

na 1% 37300 eura...
na 7% 34005 eura ??? :confused:

Master1
09.04.2012., 11:42
Srecan Uskrs svima koji ga danas slave.
Promet danas na MSE jedva 16.000 eura.

Jumbo
09.04.2012., 12:39
Srecan Uskrs svima koji ga danas slave.
Promet danas na MSE jedva 16.000 eura.

Pa bas da ga danas neko slavi?

Master1
09.04.2012., 13:20
Pa bas da ga danas neko slavi?

Uh, sorry...jos mi je vikend u glavi.:p:

Jumbo
09.04.2012., 21:02
Uh, sorry...jos mi je vikend u glavi.:p:

Salim se. Zahvaljuem.....ma sta bi bilo kasno jedan dan kasnije. Pa ionako se zove Uskrsni ponedjeljak :)

grim de witt
11.04.2012., 10:21
Mislim da će pravo vreme za kupovinu akcija u Makedoniji da bude kvartal sa najvećim padom BDP-a. Osim ako nas pre toga ne zapljusne keš-cunami sa severozapada.

Titan
11.04.2012., 21:19
Kako sam vec poceo postirat za reforme NBRM na topic KMB evo jos jedna , veoma dobra.... NBRM moze rjesit da je index MBI 10 fer value 1500 ili 5000:biggrin:

http://oi44.tinypic.com/e3w3m.jpg

vikser
12.04.2012., 11:21
......evo danas su janezi premasili granicu 600 indeksnih poena.... :)

bonbona
13.04.2012., 13:30
Srecen veliki petok I srecen veligden
-ako moze da bide koga scenarioto I cetirite ubistva se slucuvaat na tezok praznik I ne mozea da pocekaat bar po praznikot-koj ce odgovara za cetirite nevini zrtvi :(

William O'Neil
13.04.2012., 14:00
Srecen veliki petok I srecen veligden
-ako moze da bide koga scenarioto I cetirite ubistva se slucuvaat na tezok praznik I ne mozea da pocekaat bar po praznikot-koj ce odgovara za cetirite nevini zrtvi :(

MOJ NOVAC je FIINANCIJSKI PORTAL!!!

bonbona
13.04.2012., 14:27
Bas zatoa-koga za ubistva sto bese javna tajna deka ce se slucat NIKOJ ne odgovara togas sto da se ocekuva vo nasava finansiska sostojba -beda I jad ,a I ne treba da raspolagas so koe kakvo znaenje-vidi promet na mse...I za edno nesto do sega samo sum se slozil so OKA -min na mse e daleku ...

dirty old man
13.04.2012., 15:00
Bas zatoa-koga za ubistva sto bese javna tajna deka ce se slucat NIKOJ ne odgovara togas sto da se ocekuva vo nasava finansiska sostojba -beda I jad ,a I ne treba da raspolagas so koe kakvo znaenje-vidi promet na mse...I za edno nesto do sega samo sum se slozil so OKA -min na mse e daleku ...

Bonbonče, prvo da te popravam: ne se ubieni 4 tuku 5 lugje. Ponatamu, mislam deka treba na familiite na ovie deca da im se pruži bezrezervna pomoš i uteha. Isto taka, ne bi trebalo odnapred da se plasiraat nekakvi tezi deka ova ima megjuetnička dimenzija (ova go čitam na drugi mesta, ne od tebe). I na kraj, ne e vo red da nečija tugja maka bide impuls za nekoj na berzava da zaraboti, ili izgubi vo denovite što sledat.

bonbona
13.04.2012., 15:08
Znam deka sega ce se lepat sekakvi komentari ,sekako dlaboko socuvstvuvam so semejstvata na pette nevino ubieni i ne mi e namerata za bilo kakvo sell/buy osobeno ne da podignuvam nesto voinstveno tuku samo da go potenciram ona sto navistina ni se slucuva...
PS Mozebi ova ce ve potseti na nesto-parafraziran citat "Mozebi ima uniformirani lica" -MOZEBI NE TREBA DA POSTOI ....IMA ILI NEMA....scenario koe i malive deca go znaat

bladeruner
16.04.2012., 22:27
Mene mi izgleda deka ubistvava se prodolzenie ili vtora faza na scenarioto sto zapocna so megjuetnicki tepacki po avtobusi. Ako zrtvite se slucajni, a najverojatno i se, togas mestoto na zlostorstvo ne e slucajno izbrano. Neposrednata blizina na obikolnicata okulu Skopje mi veli deka ubijcite se vekje von drzavata.

dimges
17.04.2012., 01:58
Mene mi izgleda deka ubistvava se prodolzenie ili vtora faza na scenarioto sto zapocna so megjuetnicki tepacki po avtobusi. Ako zrtvite se slucajni, a najverojatno i se, togas mestoto na zlostorstvo ne e slucajno izbrano. Neposrednata blizina na obikolnicata okulu Skopje mi veli deka ubijcite se vekje von drzavata.
http://eugenika.webs.com/nato.gif :mad:

evo i ovo http://eugenika.webs.com/eugenicpm0.png

ova naša Tv (jadi Burek) zadnje vreme daje vrlo dobre emisije, bilo je pre neki dan i o najvećem svjetskom lopovluku uopće (bankarski bailoti)

dimges
18.04.2012., 18:31
http://www.dnevnik.com.mk/default.asp?ItemID=FBFE95071F881C40BB9D69AFE99DCA7 7

ima li ovoj i televizija ??:)

n3xu5
18.04.2012., 19:42

poleka no sigurno Kamcev stanuva krupna zverka vo MK. Kako Grujo stanal, segde go ima :biggrin:

mihail
18.04.2012., 23:14
prashanjeto e: koj na zverkata i gi ostri kandjite i ja pushta da hara niz mk?

bonbona
19.04.2012., 08:24
Novi tri cetvorica gazdi -na Makedonija...bratucedot,orka,pelisterka....
Ps. Imase edna pesna bar vo moe vreme cat pat se slusase- Kade ste Makedoncinja....

bosko007
19.04.2012., 14:42

Nema; no ke ima.

poleka no sigurno Kamcev stanuva krupna zverka vo MK. Kako Grujo stanal, segde go ima :biggrin:

Sekoja cest. Vistinski potezi vo "kriza". Prodade 50% od Sistina, pa vleze vo ZPKO + Zito Polog, SBT, MPM. Ne zaboravajte deka i vo ZPKO, SBT toj nema mnozinstvo. Sekoj mozese da izvadi pari i da go prevzeme ZPKO. ZPKO bese 3 godini na tacna. So prevzemanjeto na ZPKO mu se otvori ogromen prostor.

Da sum na negovo mesto bi udril i na Zito Vardar pogotovo sto na R. Tasev mu preti zatvor.

P.S.
Go boli nego za politika. Se razvede od Branko, se fati so Trifun. Otkako Trifun otide vo estrada se fati so Grujo (citaj Mijalkov). No clenskata od SDSM uste ja cuva :).

bonbona
23.04.2012., 14:00
Nema; no ke ima.

Sekoja cest. Vistinski potezi vo "kriza". Prodade 50% od Sistina, pa vleze vo ZPKO + Zito Polog, SBT, MPM. Ne zaboravajte deka i vo ZPKO, SBT toj nema mnozinstvo. Sekoj mozese da izvadi pari i da go prevzeme ZPKO. ZPKO bese 3 godini na tacna. So prevzemanjeto na ZPKO mu se otvori ogromen prostor.

Da sum na negovo mesto bi udril i na Zito Vardar pogotovo sto na R. Tasev mu preti zatvor.

P.S.
Go boli nego za politika. Se razvede od Branko, se fati so Trifun. Otkako Trifun otide vo estrada se fati so Grujo (citaj Mijalkov). No clenskata od SDSM uste ja cuva :).

Da ja nemase politikata -uste odamna ce bese po stapkite na tatko mu :eek: i ce go svirese Sopen:)

mihail
26.04.2012., 00:30

P.S.
Go boli nego za politika. Se razvede od Branko, se fati so Trifun. Otkako Trifun otide vo estrada se fati so Grujo (citaj Mijalkov). No clenskata od SDSM uste ja cuva :).[/QUOTE]

da, ama tacnata beshe visoko

Jumbo
30.04.2012., 22:36
http://limun.hr/main.aspx?ID=811266

Makedonija četvrta najmanje zadužena europska država

Znam da to vecini koja ulaze u dionice nista ne znaci, ali meni da.

ProFit
01.05.2012., 11:09
http://limun.hr/main.aspx?ID=811266

Makedonija četvrta najmanje zadužena europska država

Znam da to vecini koja ulaze u dionice nista ne znaci, ali meni da.
Ako ti nije tesko obrazlozit...

Meni vise znaci EU jer ako je tamo OK i nasa ekonomija i industrija ide UP :biggrin: , ako ne onda mozete gledati reklame.

Tako smo dobri sam vrh u EU ali zato su kamate na 10% ...

Opet cekamo kapital/preuzimanje iz EU ...itd itd

Jumbo
01.05.2012., 20:01
Vrlo jednostavno. Drzavama nije dozvoljena mala zaduzenost.....dakle iz gore navedenog podatka vama sljedi:

-ulazak u predpristupnu fazu u EU
-smanjenje kamata
-povecanje zaduzenja drzave i stanovnistva
-veci standard
-veca zaposlenost
-povecana potrosnja
-jos vece zaduzenje.....itd

To je ciklus koji vas neumoljivo ceka, a da ste vec prezaduzeni, nista od toga
Zasto me to veseli, koji sam u MK dionicama, ostavljam vama da pogadjate

Titan
02.05.2012., 16:54
Iz vlastite kuhinje. Gde ce rast bar 3 puta uz zakon prirode ako ne ljudska pamet?

http://oi49.tinypic.com/x2mj4j.jpg

dimges
03.05.2012., 09:37
http://www.dnevnik.com.mk/default.asp?ItemID=757AED4A7B7AB544A3E55990D65197A 3 :thumbsdow
n7l2tdXSk_k

grim de witt
03.05.2012., 13:42
Posle ubačenih nekoliko stotina hiljada evra u blu-čipove pre mesec-dva dana, počinje da raste potražnja za drugim ešelonom MSE: STIL, OHB, RZUS, STIL, TNB, TPLF...

ELIT
03.05.2012., 16:42
Posle ubačenih nekoliko stotina hiljada evra u blu-čipove pre mesec-dva dana, počinje da raste potražnja za drugim ešelonom MSE: STIL, OHB, RZUS, STIL, TNB, TPLF...

A nagradnoto prasanje bi bilo:Koj toa svoite tesko specaleni stotici iljadi gi pusta na berzava??? I toa u vtoriot esalon...dali mozebi sledniot mesec ce dojde na red "tretiot esalon" ?
Stranskite Fondovi izgubija strplenie i delimicno izlegoa koristejci go periodot okolu dividendi...ama koj vleguva e vistinska enigma,hahaha...:rolleyes:

alooo
03.05.2012., 23:04
idemo dalje za iste pare samo ne znamo kde ce stati

OKA
04.05.2012., 00:45
idemo dalje za iste pare samo ne znamo kde ce statiMa cuti i tovari, jeben mu, nemoj dizat graju, shto si se usplahirio!?

Bubastys
04.05.2012., 10:37
Novi pad kamatnih stopa u velikoj trojci. Kamate za jednogodishnji depozit pale na circa 4,5%. vjerojatno ti lezi zajec. Jer u poredjenju sa tim povratom, cak i Granitova dividenda djeluje pristojno.

maktri
05.05.2012., 00:15
6 MAJ
-izbori Grcka
-izbori Srbija-Kosovo
-izbori Francuska
-mozda i jos nesto sto nisam primetio….

Koincidencija ili mozda i nesto drugo…?????
Bas se cudno poklopilo

Jumbo
05.05.2012., 23:30
Bivši lider OVK: Pripremamo gerilski rat u Makedoniji i Preševskoj dolini

http://www.seebiz.eu/bivsi-lider-ovk-pripremamo-gerilski-rat-u-makedoniji-i-presevskoj-dolini/ar-34013/

bosko007
06.05.2012., 14:07
Bivši lider OVK: Pripremamo gerilski rat u Makedoniji i Preševskoj dolini

http://www.seebiz.eu/bivsi-lider-ovk-pripremamo-gerilski-rat-u-makedoniji-i-presevskoj-dolini/ar-34013/

Jak lider. Se bara so poternica, pa mora da se krie vo Kosovo.
Nema on sila za bilo sto.

Bubastys
08.05.2012., 21:40
Svaka cast juznim susjedima. Posto im dosadilo da drkaju samo nas 20 godina, preshli su da drkaju ceo svijet
http://www.bloomberg.com/news/2012-05-08/u-s-stock-futures-drop-as-greek-government-talks-stall.html
Krajnje je vreme da ih se stavi pod ekonomskim embargom!

bosko007
09.05.2012., 02:15
Mnogu postovi od ednash. Nemoze covek da gi iscita.
Site samo nesto filozofiraat, a nikoj ne kupuva.
Uste dolgo kje bideme na 2000.

Premier
09.05.2012., 11:22
Dobro je da se forum vratio u "zivot", vratili se forumasi shto je mozda znak za neki novi pocetak.
Prvo filozofija da se opipa teren i s_anje (dve su opcije izberite "t" ili "r"), onda akcija...

Bubastys
09.05.2012., 12:15
Mnogu postovi od ednash. Nemoze covek da gi iscita.
Site samo nesto filozofiraat, a nikoj ne kupuva.
Uste dolgo kje bideme na 2000.

Kupovati? Sada? Thanks but no thanks. Evropa ce se jos neko vreme daviti, sto znaci perspektiva za MSE je ili status quo ili pad. Opcija rast je, nazalost, nerealna. Ima smisla tovariti samo income stocks, ali su one, nazalost, in short supply. A i income im opada :(

bonbona
09.05.2012., 17:05
Evropa bar uste edna potocno do 2013 i do noviot"bukurest" nema da se opravi -taka da ovaa godina i da imate visok pari ,vo dzep i kuti....osobeno na mse :rolleyes::eek:

ELIT
15.05.2012., 13:29
Sto e kolegi..."stama"... cekate da zavrsi slobodniot pad na MSE???Dokupuvate,a?
Ajde,ajde za onie koi ne gi procitale dobrite vesti od Germanija,nema padot da potrae...

OKA
15.05.2012., 13:57
Sto e kolegi..."stama"... cekate da zavrsi slobodniot pad na MSE???Dokupuvate,a? Ajde,ajde za onie koi ne gi procitale dobrite vesti od Germanija,nema padot da potrae...Dobro, jebem mu sve mu jebem, kako mozesh nasedati na tako plitke doze politickog marketinga. Zar ne vidish da je Merkelica i njen njemacki model "javolimsamosebeijediiinosebe" na putu ka vecnim lovishtima!? Pa, to bazdi u vazduhu, sine! Eto, cak su netki ljudi u Severnoj Rajni Vestfaliji, polako to poceli i da kontaju! (Njemcima ulazi kroz dupe, ali kad im udze, onda je ushlo! - stara njemacka poslovica).
I onda, jebem mu, shto ocekujesh od zene, osobito od zene politicarke!? Da se pojavi na ZDF-u i lijepo nasminkana i cednog fejsa kaze pravu istinu masi arbajtera!? Da je pitanje vrijemena kad ce buknuti njemacke pizdarije u vidu rekordnog, javnog duga, ksenofobija, Al kaida, socijalne nejednakosti, male penzije vs. istiniti % inflacije, ondak, uskoro, zivi bili bomo vidjeli, pizdarije tipa "nemamvishekomeprodatijebeninovimodelmercedesa" i "manjedobrebilancenoshtoseocekivalo", bla, bla, bla...!?!?!? Da to priopci!?
Naravno da nece! Angela laze, laze, laze, ona vara najbolje! Bar u ovom dijelu Sveta. Poznatiji kao Europa.
P.S. Pride i to da nije sad prica, eto "ovo je kraj Njemacke". Vec "kraj Njemacke kakvu smo ju dosad poznavali"!
http://www.youtube.com/watch?v=y3aq5kw_Jm8

grim de witt
15.05.2012., 14:31
Oka, mislim da su tvoji ubernegativni stavovi dobar kontrapunkt ćuti-i-tovari i sutra-10%-up forumašima. Ali kada kažeš da u Nemačkoj postoje teorije zavere i da se stvari guraju pod tepih na štetu nemačkog naroda, tu uopšte nisi u pravu.

Tamo su sezonski pokazatelji kompanija transparentni i dostupni buljucima kvalitetnih ekonomskih analitičara koji svoje tumačenje istih mogu da objave u istinski nezavisnim i otvorenim medijima. Tako da, ukoliko razlozi za zabrinutost postoje, Nemci su već imali priliku da ih čuju preko svojih medija, pa ne moraju da ih čitaju sa makedonskog foruma nekog hrvatskog sajta.

OKA
15.05.2012., 14:50
...Tako da, ukoliko razlozi za zabrinutost postoje, Nemci su već imali priliku da ih čuju preko svojih medija, Apsolutno! Culi su ih i odjebali Merkelicu http://www.time.mk/cluster/8c143184c0/istoriski-krah-na-merkel-i-na-cdu.html
http://cro.time.mk/read/NONE/454009eb04/index.html

...pa ne moraju da ih čitaju sa makedonskog foruma nekog hrvatskog sajta...Pa nisam se ja obracao njemackom narodu, jebem mu, vec mome. Naivnome! Koji vjeruje u sve shto nijemacki BND fingira i pljune u etar.

...Oka, mislim da su tvoji ubernegativni stavovi dobar kontrapunkt ćuti-i-tovari i sutra-10%-up forumašima...U jebote, kako si me provalio!!! :cool:

dimges
15.05.2012., 16:23
Apsolutno! Culi su ih i odjebali Merkelicu http://www.time.mk/cluster/8c143184c0/istoriski-krah-na-merkel-i-na-cdu.html
http://cro.time.mk/read/NONE/454009eb04/index.html

:cool:

znači najprije su :thumbsdow Markozija, pa sad Mrkelicu :mad:

ELIT
16.05.2012., 13:22
Dobro, jebem mu sve mu jebem, kako mozesh nasedati na tako plitke doze politickog marketinga. Zar ne vidish da je Merkelica i njen njemacki model "javolimsamosebeijediiinosebe" na putu ka vecnim lovishtima!? Pa, to bazdi u vazduhu, sine! Eto, cak su netki ljudi u Severnoj Rajni Vestfaliji, polako to poceli i da kontaju! (Njemcima ulazi kroz dupe, ali kad im udze, onda je ushlo! - stara njemacka poslovica).
I onda, jebem mu, shto ocekujesh od zene, osobito od zene politicarke!? Da se pojavi na ZDF-u i lijepo nasminkana i cednog fejsa kaze pravu istinu masi arbajtera!? Da je pitanje vrijemena kad ce buknuti njemacke pizdarije u vidu rekordnog, javnog duga, ksenofobija, Al kaida, socijalne nejednakosti, male penzije vs. istiniti % inflacije, ondak, uskoro, zivi bili bomo vidjeli, pizdarije tipa "nemamvishekomeprodatijebeninovimodelmercedesa" i "manjedobrebilancenoshtoseocekivalo", bla, bla, bla...!?!?!? Da to priopci!?
Naravno da nece! Angela laze, laze, laze, ona vara najbolje! Bar u ovom dijelu Sveta. Poznatiji kao Europa.
P.S. Pride i to da nije sad prica, eto "ovo je kraj Njemacke". Vec "kraj Njemacke kakvu smo ju dosad poznavali"!
http://www.youtube.com/watch?v=y3aq5kw_Jm8

Ste e oka,nervozen si nesto??? Ti odgovarase molcenjeto...koga trendot na MSE e pozitiven za tovarenje? Vreme e da go promenime pravecot na trendot,a intenzitetot neka ostane ist,ne e problem...

OKA
16.05.2012., 13:54
Ste e oka,nervozen si nesto??? Ti odgovarase molcenjeto...koga trendot na MSE e pozitiven za tovarenje? Vreme e da go promenime pravecot na trendot,a intenzitetot neka ostane ist,ne e problem...Ma nisam nervozan. Samo mi je stil, onako, malo prostački... Jebi ga, nitko nije savršen!

penzioner
16.05.2012., 15:37
Oka je u pravu, EU politicari lazu da bi terminalnu fazu eura i EU zajednice rastegnuli cim duze dok napune svoje dzepove!!
ne moze se odrzavati disfunkcionalna zajednica 17 ili koliko razlicitih gospodarstava( mentalnih sklopova) i jedne monetarne unije.
projekt je koliko toliko "dobro vozio" dok je bila konjuktura, a sada se pripremite na rashomon gdje ce euro prije ili kasnije nestati s scene...
ako se neko sjeca "penzionera" 2008 kad mu nisu vjerovali evo nove teme koju cemo moci provjeriti za mjesec, godinu, dvije...ne znam koliko ce eurokleptokracija drzati u zabludi svoje narode..
slusajte OKU, nekad zna biti prost, nekad i dosadan ( oprosti stari prijatelju :-) ), ali gadja u sustinu stvari...pozzz

OKA
16.05.2012., 16:08
...Oka, nekad zna biti prost, nekad i dosadan...Jebo pas mater, Penzi, stari, ko da čujem moju ženu! Uzeo si joj riječi iz usta. Ona bi jedino, možda, eventualno, dodala i "glup". :rolleyes:

ELIT
17.05.2012., 13:40
Ste e oka,nervozen si nesto??? Ti odgovarase molcenjeto...koga trendot na MSE e pozitiven za tovarenje? Vreme e da go promenime pravecot na trendot,a intenzitetot neka ostane ist,ne e problem...

TRENDOT E PROMENET

Master1
20.05.2012., 00:21
Pored Katara i Turske, u najavi za investiranje u Mk ekonomiju jos jedne ekonomska velesila: Kinezi ulaze u Mk na velika vrata. Od 10 milijardi dolara namenjenih za investicije u istocnoevropske ekonomije, veliki deo bice investiran u Makedoniju. Premijer Gruevski je o tome razgovarao na najvisem nivou sa kinezima pre par dana.

BET-MAN
20.05.2012., 16:46
A gde su te silne pare???

Master1
20.05.2012., 23:47

U najavi su kolega. To znaci da jos nisu stigle ali ce stici...

BET-MAN
21.05.2012., 10:17
U najavi su kolega. To znaci da jos nisu stigle ali ce stici...
Bice, bice, eno ih na granici...

Titan
21.05.2012., 23:56
Kvalitet postova na ovaj sub forum je na veci dno nego MSE. Definicija glupost je radit nesto na isti nacin i ocekivat razlicne rezultate svaki put. Ja cu se osobno potrudit da vise ne pisem gluposti :biggrin:

zoraxe
22.05.2012., 11:17
Karlos Slim kupuje Telekom Austrije???
http://www.time.mk/read/be10a2b3bf/dab6c1f647/index.html

A RTL makedonsku Kanal 5 ???
http://www.kirilica.com.mk/vest.asp?id=70292

dimges
24.05.2012., 19:09
kaj ovaa se parite... samo da ni dojde nagosti
http://www.dnevnik.com.mk/WBStorage/Articles/16531E37BDED8949BD1C28F5B82ECCC4.jpg

Titan
30.05.2012., 12:12
http://v2plusinfo.cfd.mk/commercials/fokusbroj161.jpg

dirty old man
30.05.2012., 12:21
...

A gdje je Andreja (MPT), ljubi ga deda!

sticky fingers
05.06.2012., 10:35
ovo sam nasao slucajno na marketwatch, ali mi je ostavilo utisak.

dimges
07.06.2012., 21:11
http://www.dnevnik.com.mk/default.asp?ItemID=B960B8B3A6746D46A533C0EFC907308 3

Последните макроекономски движења во македонската економија, од монетарен аспект, се релативно поволни. На девизниот пазар, и покрај проширувањето на трговскиот дефицит во април и исплатата на поголем износ дивиденда на странски акционер, поголеми притисоци врз девизниот курс не се забележуваат, оцени Советот на Народната банка на Македонија (НБМ).

Asteriks
08.06.2012., 14:17
Pucaju baluni.!?! 5 dana na mse sa rezultatom KJUBI -40%,MLAZ - 45%, TPLF -20%. 12.06.2012 dan za blamazu ili dan za pamcenje. ?????

Titan
14.06.2012., 20:14
I jedan pacijent za par kg EURA na 3 tvrtke . Svacega ima kod ovih balona.

OKA
26.06.2012., 11:38
1.886,07
Today, MBI 10 year low!

Master1
26.06.2012., 12:13
Bravo be OKA, nisto ne propustas.
Sega mozes nekade na raat da odis na zasluzen odmor.

BET-MAN
26.06.2012., 14:03
Bravo be OKA, nisto ne propustas.
Sega mozes nekade na raat da odis na zasluzen odmor.
:biggrin::biggrin:, OKA je ostano poslednji mohikanac koji se brine da se ovaj forum ne zatvori zbog nezainteresiranosti...

Master1
26.06.2012., 16:02
:biggrin::biggrin:, OKA je ostano poslednji mohikanac koji se brine da se ovaj forum ne zatvori zbog nezainteresiranosti...

Dobro e sto nema akcii vo portfolio inaku ke bese 24/7 na forumov...cekaj, pa toj i sega e 24/7 ?!?

n3xu5
26.06.2012., 16:14
Dobro e sto nema akcii vo portfolio inaku ke bese 24/7 na forumov...cekaj, pa toj i sega e 24/7 ?!?

zamisli da imase, ke bese 25/8??? :biggrin:

OKA
26.06.2012., 16:59
Momci, vidi se to, malo ste napeti. Kazu da tu, masturbacija, puno pomaze.
Narocito kad pacijenata, t.zv. dugorocnih, burzovnih investitora.
Ondak, bez oklijevanja. Alat u ruke! I, dugorocno ga proanalizirajte!

dirty old man
26.06.2012., 21:01
Onaj tko ruši index, taj i uspije kupiti koju siću u ovom razdoblju. Toliko.

BET-MAN
26.06.2012., 22:48
A gde se to tacno vidi ta napetost, posto ovde na forumu odavno vlada monotonija...

sticky fingers
27.06.2012., 08:11
Sve je relativno - oni koji dugorocno racunaju na MSE ova situacija im je prava poslastica:kupovati u tisini na niskim cenama, niko te ne dira, ne goni te sa njegovim bid-om.. Cak sto jeftinije to bolje. Sa druge strane, za one "day trader-e" koliko to cudno zvucalo za nasu berzu ovo je katastrofa: nikakve likvidnosti, MBI10 u eroziji klizi polako..
Ukratko, ako vjerujem da ce jednog dana ALK na pr. biti 12000 onda ovo je nesto najbolje, a ako zelim da zivim od spekulisanja ovde onda sam najeb..

red max
27.06.2012., 09:48
Sve je relativno - oni koji dugorocno racunaju na MSE ova situacija im je prava poslastica:kupovati u tisini na niskim cenama, niko te ne dira, ne goni te sa njegovim bid-om.. Cak sto jeftinije to bolje. Sa druge strane, za one "day trader-e" koliko to cudno zvucalo za nasu berzu ovo je katastrofa: nikakve likvidnosti, MBI10 u eroziji klizi polako..
Ukratko, ako vjerujem da ce jednog dana ALK na pr. biti 12000 onda ovo je nesto najbolje, a ako zelim da zivim od spekulisanja ovde onda sam najeb..

Potpisujem!
Osobno nikad nisam tvrdio da znam gdje je dno,jedino znam kada je nešto dovoljno jeftino za kupovinu.Pošto je market iracionalan a ovi naši u Regiji posebno,uvijek može još niže...čim niže to je manji rizik za kupovinu,pod uslovom da firma ima dobru bilancu i stabilno poslovanje.
Ali dok ne bude svježeg(viška) casha na tržištu neće biti pravog rasta.Možda prođe i 5-10 godina do tada.
Nema tu nikakve nervoze,naprotiv,medvjed od 500 kila poput OKE je jako dragocjen,uvijek vrijedi poslušati i drugu stranu...
Padanje se što se mene tiče može i dalje nastaviti.Likvidnost mi je vrlo velika,trenutni portfelj na MSE mi ne čini ni 10% sredstava koje mogu u slučaju potrebe iskoristiti za kupnju dionica u MK.
Svejedno,još jednom pitam OKU gdje je po njegovom mišljenju dno na MTUR(sa kojim sam čak u plusu),pa može i na pp ako neće ovako...

red max
27.06.2012., 15:37
http://www.poslovni.hr/vijesti/potrebno-je-samo-pet-sretnih-dana-na-burzi-da-postanete-megabogatas-208455.aspx
:)

Master1
28.06.2012., 10:39

Opusti se OKA i pusti malo alat na miru...masturbacija ti nece puno pomoci...postoji i bolji nacin, uhvati si koju zensku...leto je, ako sada ne uspes, kada ces... batali forum ionako je "sve propalo", idi malo zivi zivot...jednom se zivi, nije forum sve u zivotu.

Master1
28.06.2012., 10:41
Mislim da su se gadno zeznuli svi koji sada prodaju...

Premier
28.06.2012., 11:42
Mislim da znam shto si hteo reci: Ma ko su bre ti mo*oni koji bezvezno ruse index i sad prodaju sicu za sicu ;-)

OKA
28.06.2012., 14:05
Mislim da su se gadno zeznuli svi koji sada prodaju...Milijun smo puta do sad culi ovu, petmilijunaposto, pogreshu konstataciju!
Koja je, nema tu dvojbi, izrecena na osnovu dugog razmisljanja. "Onom glavom", umijesto mozgom.
Ispravno je, ustvari, da su najveci grijeshnici oni koji su kupili i tokom ovih 6 godina, bezkompromisno holdirali dionice. Bez obzira na kom su nivou ushli.
Evo, primjera radi, ja ne mislim da se je zeznuo onaj koji je skoro sad prodao, recimo STIL na 120 denara. A vjerovatno ni ovaj koji je danas prodao na 101,00, a ni onaj koji sutra bude prodao na 90,00. Jerbo, zajdenicko je svim tim prodavaocima, da su se dokopali kesha. Koji ce biti i jedina, i veoma bitna stvar u iducem periodu.
Na koncu, ponovimo josh jednom, nije stvar kupiti (to moze i corava baba), vec prodati dionicu!
U pravo vrijeme!

dimges
28.06.2012., 16:02
Mislim da su se gadno zeznuli svi koji sada prodaju...

ako spuka globalno... http://www.vest.com.mk/default.asp?ItemID=BA5C482DD349BC40BB4E30509E348DA B

..moze berzite (ne samo nashata) uste da :thumbsdow

BET-MAN
28.06.2012., 16:10
I do danasnjeg dana nisam shvatio kako moze neko da ubedzuje drugog da je njegova filozofija investiranja bolja od druge. Jedan kaze jeftino, mora da se kupi, drugi kaze, cuvaj cash po svaku cenu... I sad, do sutra cije je bolje!

A sta ako imas toliko cash-a da mozes i da zivis lepo, a i da cekas da dodje to vreme, pa da imas jos vise, a u tom periodu da tankas lepo non-stop. Toga nema jel tako, sve je crno ili belo...

OKA
28.06.2012., 16:29
...A sta ako imas toliko cash-a da mozes i da zivis lepo, a i da cekas da dodje to vreme, pa da imas jos vise, a u tom periodu da tankas lepo non-stop. Toga nema jel tako, sve je crno ili belo...Ne! Samo crno!
Shto se novaca tice, tko ima vishka, vala, moze ga i kroz prozor bacat'!
Njegov novac, njegove kojeshtarije.

dirty old man
28.06.2012., 17:48
Ne! Samo crno!
Shto se novaca tice, tko ima vishka, vala, moze ga i kroz prozor bacat'!
Njegov novac, njegove kojeshtarije.

Kako nas jebeš, svaka čast! :biggrin:

Master1
29.06.2012., 01:11
Ako gledamo svetske burze i nasu pogotovo, sve lici na smak sveta, bas kao pocetkom 2009-te. Svi koji su tada prodali, "presretni" cuce u cash-u i cekaju GRNT i TEL na 1 euro, vise 24/7 na forumu i pricaju o smaku sveta. Oni koji su tada kupovali, "zahebali" se gadno sa profitom od 100 do 300 % za nekoliko mjeseci.
Vjerojatnost da ce Mk biznisi bankrotirati i da ce se EU raspasti je u sferi naucne fantastike. Realno je da ce se Njemacka i EU dogovoriti oko evro obveznice i vece kontrole gde PIIGS trose taj novac. To je narocito bitno za Mk biznis jer je vise od 60% izvoza bas u EU.
Naravno da necu kucu uloziti na burzu, ni sada ni bilo kada, vec "visak" svog novca od kojeg ocekujem mnogo veci profit nego od stednje u banci.

sticky fingers
29.06.2012., 10:07
Srz investiranja na MSE je u sledecem: cekanje akvizicije kompanije sa MBI10 kao ALK, KMB, MPT, GRNT itd..koji se sigurno nece prodavati na ove niske razine. Zar stvarno neko misli da u slucaju preuzimanje Alkaloida cijena ce biti kao danasnja? Menadzeri i ujedno vlasnici solidnih paketa ovih dionica znaju to i zato su lezerni kada im kapitalizacija na berzi pada na oim nivoima. Sta mislite, da Andreja J. iz MPT na primjer ce prodati paket na 18000 denara?? Kad god pozele mogu podignuti trziste za xxx % ako im odgovara.
Naravno postoji i druga strana medalje: ko zna kada ce to biti; moguca "revizija privatizacije" u nekim kompanijama iako mislim da je ova pojava samo reket za tranzicione lovatore ali ipak negativno utice na sentiment; moguca prodaja "ispod tezge" gde ce manjinski dionicari biti izigrani itd...
U svakom slucaju, vjerujem u scenarij gde nase kompanije budu udate "preko noci" na visim cijenama nego sada (pozitivan trenutak) a tek nakon toga sledi potop i mrtvilo na MSE zato sto nece biti vise kompanije za udaju, a izlazak novih tj IPO ce biti frekventno kao kisa u pustinji Gobi. Dakle, ne sekirajte se toliko kako je sada, ova MSE jos uvjek ima pricu, brinite sta ce biti kada ALK,MPT i ostali postanu kao MERM, RZLE i slicna boranija.

PS
Slazem se sa OKA da ce u narednom periodu u svijetu "cash will be the king" na osnovi "deleveraging" ili ispumpavanje balona koji ce imati zamaha u slijedecih nekoliko godina. Ali akvizicija nekih od MSE komp.ce malo ublaziti taj mamurluk od pijanke koja se desavala zadnjeg desetleca.

bonbona
29.06.2012., 11:18
Izgleda godinive me vtasuvaat i izgleda ce e do niv-kako mlad me ucea deka potop se odbelezuva so crna ili crvena boja ,a vidi denes dax fse nikkei ...se vo zeleno,Da ne izleglo nesto ili nekoi novi pravila znaci ili boi...a mozebi nova sema dodeka se se zeleni -kataklizma...sto fina smrt:biggrin:

sticky fingers
29.06.2012., 12:14
" European stocks rose sharply on Friday, led by financials as news of an agreement to help recapitalize the euro zone's struggling banks boosted market sentiment, while European Union leaders were to continue talks in Brussels for a second consecutive day. "

Evo zasto su zeleni. Nema tu mnogo hleba za MSE, za sada.

Master1
29.06.2012., 12:33
Nikada nije kraj godine bio tako predvidiv kao sada. Jasno je kao dan da ce USA burzovni indeksi biti u debelom plusu. Obama nece dozvoliti da mu bilo sta naskodi. Mitt Romney je preozbiljan protivkandidat. Bice nova veca intervencija Fed-a vec od jeseni. Kakve to veze ima sa MSE? I kod nas su veoma vazni lokalni izbori sledeceg proljeca. Praksa je da se pre toga pare dele sakom i kapom. Privreda ce dobiti veci deo novca koji drzava duguje, gradjevinari ce imati najvise koristi od toga. Vec je krenulo, juce su poljoprivrednici dobili prvih 13 mil.eura. U sledecih deset mjeseci bice puno love za sve i vise optimizma kod glasaca. Fondovi i veci burzovni igraci ce u pravom trenutku povecati MSE i iskoristiti bolji sentiment kod ovaca da bi im prodali na puno visim cijenama. Mora biti i rasta indeksa i optimizma, ne moze biti samo pad i propast do beskonacnosti. Tako burze funkcionisu, to je osovno pravilo.

Master1
29.06.2012., 12:39
By the way, turci uzeli 30 godisnju koncesiju napustenog rudnika gvozdja Tajmiste. Ulozice tamo preko 100 mil.eura.
Mittal (RZLE, RZLV) investirao novih 3,5 mil.eura u rekonstrukciju linije za proizvodnju pocinkovanog lima u svojim pogonima u Skoplju. Proizvodnja je vec krenula...
Pored Turske i Katara, i Turkmenistan zainteresovan da ulozi svoje petro dolare u Mk...

sticky fingers
29.06.2012., 13:16
Mora biti i rasta indeksa i optimizma, ne moze biti samo pad i propast do beskonacnosti. Tako burze funkcionisu, to je osovno pravilo.

1. I nemora. Mi smo Makedonija, kod nas ne vaze sva ova pravila. Tokom ovog tzv. postkriznog perioda od 2009g. nas indeks nije pratio svetska kao DJ, DAX.. Optimizam kod nas nema veze sa likvidnoscu u svetu, ima samo sa jednim - ulazak u NATO i EU. Nije bitno dali to ima osnove, bitno je da to stoji. Vec sutra da objave da smo se dogovorili sa Grcima i da dobijamo datum za pregovore, svi ce izvuci novac iz carapa i uloziti na berzi. A najvise oni "patrioti" koji ce jesti korenje al ime ne daju. Posto se to nece desiti, a sve LTRO i Q3 pakete nece ama bas nista znaciti za nas, ostaje samo da cekamo udaju nasih firmica.
2. Price sa Indijcima, Katarcima, Skandinavcima, a sada najsvezijih Azerbejdzanaca... no comment. Da oni zele tako silno da investiraju, vec bi to uradili, sta ih sprecava ? A ne da cekaju da im nas premijer ide na kaficu i zajedno sa predsednikom odrze lekciju iz historije kako smo mi ustvari najantickiji od svih..i najzajebaniji naravno :)

Onome cemu se nadam je ono sto sam vec napisao - moguce akvizicije (kojih ne ocekujem sada), a sve ostalo na svetskim trzistima nema direktnog uticaja na nas. To se vec pokazalo.

bonbona
29.06.2012., 13:30
Akvizicija po pat na onaa na TPLF -kiparsko..ceska stranska investicija??? :) Ma daj ova za zal e makeDONIija