PDA

View Full Version : Izračun dobiti...

mlac007
07.06.2006., 21:58
Zanima me zna li netko kakvu dobru stranicu na kojoj mogu pratiti svoju dobit ili gubitak ostvaren kroz investicijske fondove???
Htio bih jednom upisati broj udjela i datum kupnje i onda kad god dođem na tu stranicu da lijepo mogu provjeriti iznos za koji sam u plusu... :biggrin:
Hvala unaprijed....

Slow
07.06.2006., 22:28
http://www.hrportfolio.com/

iako si mogao malo prelistati forum prije nego si postao novu temu

mlac007
07.06.2006., 22:37
na hrportfolio sam nasao link za ovaj forum...
koliko sam skuzio na hrportfolio mozes izracunat trenutnu vrijednost udjela, mene zanima dal znas site na kojem mogu upisati npr.

KD Victoria 22.3. i br udjela
KD Victoria 18.5. i br udjela
ZB Euroaktiv 16.5.

i onda da mi se pokazuje vrijednost portfolija i dobit...

borg
07.06.2006., 22:49
na hrportfolio sam nasao link za ovaj forum...
koliko sam skuzio na hrportfolio mozes izracunat trenutnu vrijednost udjela, mene zanima dal znas site na kojem mogu upisati npr.

KD Victoria 22.3. i br udjela
KD Victoria 18.5. i br udjela
ZB Euroaktiv 16.5.

i onda da mi se pokazuje vrijednost portfolija i dobit...

Takve kalkuratore imaš na skoro svakom sajtu od dotičnog fonda...
Koliko znam ima i RBA i PBZ invest.

Slow
07.06.2006., 22:50
to ti nema ni vecina fondova na svojim stranicama. primjerica; rba ima na stranicama http://www.rbainvest.hr/main.aspx?id=64 ali ti i oni ispod kalkulatora imaju napomenu da je izracun bez ulaznih i izlaznih naknada

mlac007
07.06.2006., 23:07
Hvala... Maticni siteovi imaju kalkulatore, neki s uracunatim ulaznim naknadama neki bez i oni su ok al mi je tlaka kaj svaki put kad zelim provjeriti dobit/prinos moram unositi po 6-7 uplata... :( :mad:
Mislio sam da bi bilo zgodno kad bi postojao neki site koji bi nudio tu mogučnost... :) :thumbsup:

nitka
08.06.2006., 12:49
mlac, napravi si najobičniju tablicu u Excelu,upiši sve kupnje/prodaje, ubaci formule i ostavi si polje gdje ćeš upisati trenutnu cijenu i na kraju +/- dobit/gubitak. Kad na internetu vidiš novu cijenu -- samo je ukucaš i izbaci ti dobit/gubitak.( Pri tome vodi računa kakvu cijenu objavljuje koji fond- sa naknadama ili bez) I to ti je sva mudrost!
Vjerujem da postoje i puno elegantnija rješenja koja ja, početnica, još nisam otkrila, pa ak netko zna - nek se javi!

mlac007
08.06.2006., 13:01
fala nitka ideja je super...
bacam se na posao :cool: