PDA

View Full Version : Promjena adrese d.o.o.

ulimarus
03.04.2006., 21:57
ukratko problem: :eek: nakon osnivanja d.o.o., zbog pogresne informacije da moram imat ured :( , rezervirah kancelariju, prvi posao koji je trebao krenut 15.4 pomaknut je na 15.9., pa mi se cini glupo placat ured 5 mjeseci kad ga ne trebam, zanima me kako bih najlakse promijenio adresu i gdje, ako neko zna molim pomoc, jer se bojim opet pitat biljeznike i advokate koji su me i doveli u tu situaciju. pliz i need help now!!

PRO
03.04.2006., 22:31
manje više ta adresa je važna da nju dolazi špošta koju ti šalje državna uprava npr. porez na tvrtku, rješenje za taj porez bit će poslano na tu adresu gdje je firma registrirana i ako tamo nema nikoga tko bi tu poštu usmjerio dočekat če te kod referenta na poreznoj upravi, ili u slučaju kontrole dolaze na tu adresu i očekuju da će nači i odgovornu osobu, neki preporučuju knjigov.servise ako je djelatnost vezana uz stalna putovanja pa da ta pošta ipak stigne nekome na ruke, ili pravničke urede, moje mišljenje je da se to u tvojoj situaciji riješi sa registrira na tvoje boravište, a ako posao krene otvaraš poslovnicu i u njoj imaš ured, a sjedište neka ostane na tvojoj adresi to stvarno ne smeta. porezne upreve traže ugovor o iznajmljivanju posl.prostora ako firma nema vlastiti, definiraj prostorije (broj m2) u svom stanu koje češ iznajmiti firmi prijavi ugovor na PU i plati porez od iznajmljivanja 15+prirez u Zgu je najsuplji m2 80,00 kn/m2 to je najniža najamnina i to fino riješiš + u ugovoru definiraš i dio troškova u stanu koji se odnose na firmu i možeš ih priznati kao porezno priznati trošak (struja,voda,plin,...telefon) jer je ugovor podloga tome, naravno slijedi da bi za taj prosstor trebao i minimalne teh.uvjete ali pričekaj sa time 9 mjesec pa otvori poslovnicu i za nju traži min.teh.uvjete ako taj prostor to nema.

jsedlar
04.04.2006., 19:06
mislim da to kosta 250 kn imas na hitro.hr

ulimarus
08.04.2006., 14:05
Hvala na savjetima. rjesih sve probleme...:thumbsup: