PDA

View Full Version : Novi vizualni identitet

clusmas
16.01.2006., 16:17
VIP mijenja svoj vizualni identitet. Gledam print u Jutarnjem, na slici mladić desno na tenisicama ima uzorak lišća marihuane. To su ubacili kako bi pokrenuli javnu raspravu i dodatno pomogli uočljivosti te promjene vizualnog identiteta.

Mislim da je VIP kompanija koja se ne bi trebala služiti takvim načinom, iako takve stvari čine promjenu jeftinijom.

Postoji neki zakon koji zabranjuje isticanje takvih i sličnih simbolčića. Zaboravio sam kako se zove, ne pretražuje mi se sad.

Osobno me ne smeta lišće marihuane na tenisicama, simpatično mi je, osim toga danas se to smatra neopasnim načinom života.

Jednom je Marija Helena izjavila kako je VIP sexy kompanija, ja ju pitam, pa dobro šta to znači sexy kompanija? Ona kaže, ako ne znaš onda nisi VIP-ovac.

:confused:

Znači ni ona ne zna.

Svjestan sam da sam se ovim postom i ja upecao na tu marketinšku foricu, zanima me što misle marketinški stručnjaci na ovom forumu o tome.

franciska
16.01.2006., 18:18
Kako lišće marihuane, ne kužim zašto?
Uopće kakav je to novi marketing-crnjak? Ako si pjevačka zvijezda nisi fora dok ne izmisliš da si bio zlostavljan u djetinjstvu, 3-4 puta silovan, život si proveo u popravnom domu i izvlačiš se iz pakla droge.
Ako si filmaš, šalješ na festivale filmove koje još nemaš i naknadno se u kolumnama dirljivo diviš i sramiš svoje lažljivosti. Po mogućnosti izabereš najgluplju sekvencu kao foršpan.
Ili provališ Pozdrav iz Rovinja s takvom estetskom bljutavošću prema ekologiji da mi je neugodno.
A alkohol, tj. pivo najavljuješ treskanjem ženskih tjelesa o pod i onda se to zove Severina.

To je tako kad se krivo shvate reklame tipa Benetton, od kojih nije ostalo, usput ništa, jer kvaliteta asortimana ne prati težinu reklame.

Protivim se zlouporabi duhana, alkohola i droga u reklamne svrhe.
I molim vas recite mi, kad ste vidjeli nekog pod maricom ili hašišem da je sexy?

clusmas
16.01.2006., 18:30
Mene zanima mišljenje marketinških stručnjaka o konkretnoj situaciji. Možda sam ja dao preveliku važnost tome. Bitno mi je jer radim na nečemu pa bih iz ove konkretne situacije želio izvući što više.

Ne treba širiti temu,

hvala!

Pacer
16.01.2006., 18:51
Ja sam sve prije nego marketinški stručnjak, pa se unaprijed ispričavam što ti onečišćujem topic, ali možda bi stručnjacima mogao biti zanimljiv moj stav kao "cilja" odnosno "objekta" takve reklame.

Dakle, svaki put kad se suočim s činjenicom koliko para oni (bio to VIP, HT ili netko treći) na takve stvari potroše i zamislim koliko bi mogli smanjiti cijene da malo uštede na tome, onda s posebnim gađenjem pogledam u ogledalo ispred sebe kretena koji to puši umjesto da im smjesta otkaže pretplatu a ne da samo sabotira njihove "najnovije" "najnajpovoljnije" ponude. A ako se slučajno u istim novinama s njihovom reklamom pojavi i članak o potrebi osnivanja fonda za lijekove za djecu koji nisu na listi HZZO, onda još i pljunem.

Alen
16.01.2006., 19:06
VIPnet je od samih svojih početaka primarno okrenut mlađoj populaciji. A, kad su ti mladi glavno ciljno tržište, onda uvijek sebe i svoje proizvode predstavljaš kao "seksi" i/ili kao "simbole slobodnog duha, buntovništva". Tele2 ima taj "buntovnički" pristup, izruguju se konkurentskim reklama, provociraju...

Ovo sa marihuanom nisam vidio, ali moguće da je i VIPnet odlučio svoju kampanju začiniti sa malo bunta i provokacije. Dodatna pozornost ne škodi.

franciska
16.01.2006., 19:22
Ne mislite li da je marihuana mogla biti simbol bunta i provokacije, tamo negdje sedamdesetih...
Trava je demode, znak je izdosađenosti i smušenosti.
Ne bih htjela da moj sin proba travu zato jer je lud za VIP varijantama.

clusmas
16.01.2006., 19:33
Ovo sa marihuanom nisam vidio, ali moguće da je i VIPnet odlučio svoju kampanju začiniti sa malo bunta i provokacije. Dodatna pozornost ne škodi.

Da, ali ako je zakonom zabranjeno isticati takve simbole, onda škodi.

Alen
16.01.2006., 20:14
Što će reći zakon, manje je bitno. Ako nadležni ocjene da reklama krši zakon, bit će zabranjena. Bitna je reakcija javnosti.

Umješnost ljudi koji rade ovakve reklame, očituje se upravo u osjećaju za mjeru provokativnosti. List marihuane na tenisici izazvat će reakcije, ali ljudi neće pošiziti zbog toga. Šprica koja viri iz džepa, bila bi nešto sasvim drugo.

Alen
16.01.2006., 20:19
Inače, ovih dana je u središtu pozornosti kampanja za nove objektive Carl Zeiss-a, koja ide pod sloganom "The Final Solution". Kakve su reakcije na kampanju jedne njemačke firme, koja svoje proizvode nudi kao "konačno rješenje", ne moram posebno isticati.

clusmas
16.01.2006., 20:34
Što će reći zakon, manje je bitno. Ako nadležni ocjene da reklama krši zakon, bit će zabranjena. Bitna je reakcija javnosti.

Dobro,

a misliš li da je takav način primjeren takvoj kompaniji obzirom na njihove financijske mogućnosti?

Alen
16.01.2006., 20:50
A, čuj... Ne sviđa mi se, ali takve stvari daju rezultate.

dunner
17.01.2006., 14:38

Ponekad se koristi i caka sa brojem listova, tj dodaje se vise listova nego sto sama biljka u biti ima :)
Samim time ne krse zakon.

Billy
17.01.2006., 19:05
Vidim da ce pored marketinskih, ovdje biti potrebni i neki drugi eksperti :).

Dale, ovi drugi eksperti, ima li to bilje odgovarajuci broj listova ili ne?

Laicki komentar mi je neinventivno, priglupo i bezrazlozno bacanje para.
Ali, ako ima nekakv efekt, na mladju i ludju populaciju, onda sve 5, i odricem se svojega skromnog komentara.

Ali moraju i marketinski eksperti od neceg zivjeti (koliko rade ne stignu dat svoj osvrt na temi, ili nema besplatnih misljenja :)).

obiwan
22.02.2006., 23:51
meni je taj redizajn bezveze,ali na meni neće upaliti kao na nekom tinejdžeru

Emily
27.09.2016., 13:26
Vizualni identitet (http://www.kreda.hr/pojmovi/vizualni-identiteti.html) je danas sve. Ljudi reagiraju na lijepe i primamljive dizajne i to ih privlači nekom proizvodu ili firmi.

adacta
28.09.2016., 19:55
Vizualni identitet (http://www.kreda.hr/pojmovi/vizualni-identiteti.html) je danas sve. Ljudi reagiraju na lijepe i primamljive dizajne i to ih privlači nekom proizvodu ili firmi.

To su te možda učili u školi. Stvarnost je mnogo drugačija.

Mogo proizvoda odlično se prodaje bez ikakve reklame, samo usmenom predajom.