PDA

View Full Version : Agromeđimurje d.d. (AGMM-R-A)

Pages : [1] 2

vodoinstalater
18.11.2005., 22:16
Vlasnici prvih 10 računa na kojima je ubilježena najveća količina vrijednosnog papira AGMM-R-AStanje na dan: 11.11.2005

Naziv vlasnika računa Mjesto
MEĐIMURSKA BANKA D.D. ČAKOVEC ČAKOVEC, HRVATSKA
AGROMEĐIMURJE D.D. ČAKOVEC ČAKOVEC, HRVATSKA
PAHEK ZVONIMIR GORIČAN, HRVATSKA
VODOGRADNJA D.D. VARAŽDIN, HRVATSKA
SILADI JOSIP ČAKOVEC, HRVATSKA
BREKALO BOŽO ČAKOVEC, HRVATSKA
TOMŠIĆ TOMISLAV SELNICA, HRVATSKA
OVČAR IVAN ČAKOVEC, HRVATSKA
KOLARIĆ LJUBA PODTUREN, HRVATSKA
MESAREK BOŽENA ČAKOVEC, HRVATSKA

Vlasnici prvih 10 računa na kojima je ubilježena najveća količina vrijednosnog papira AGMM-R-AStanje na dan: 18.11.2005

ČIŽMAK SILVIO ZAGREB, HRVATSKA
VUK IVAN, ČAKOVEC, HRVATSKA

Ovo je vrlo svježe > Vuk ulazi u AGMM (slično kao što je prije 6 mjeseci počeo ulaziti u CKML)

borg
20.11.2005., 16:14
Rekli bi dovoljno dobar znak... ako gledamo po drugim dionicama...

Firma ima prilično nisku zaduženost u predhodnim godinama, znači svako daljnje zaduživanje znači ulaganja u razvoj... Odnos P/BV je 0,41, Nominala 1900,00...
Jedno od boljih poljoprivrednih društava...

ziheraš
20.11.2005., 20:06
Razvili su svoj brand u proizvodnji jabuka sa svojih velikih plantaža i kooperanata,te ih sad spremaju u novoizgrađenu hladnjaču(ne svoju).U vinarstvu unatrag nekoliko godina dosta su digli kvalitetu te poradili na marketingu.Stočarstvo i ratarstvo je kao i drugdje u Hr.

vodoinstalater
20.11.2005., 20:57
Svake godine od pretvorbe isplaćivana dividenda od 50 do 120 kn po dionici a najčešće 60 kn. Inače za one koji to neznaju hladnjača u D. Kraljevcu je njihova i najveća je u Međimurju. Odmah do te hladnjače je i velika sušara za žitarice. Radili tamo svi članovi moje obitelji pa i ja prvih godina radnoga staža.

vodoinstalater
20.11.2005., 21:43
Od 29.08.2005. kada je zabilježena prva transakcija pa do 18.11. protrgovano je sa 1847 dionica što čini 4,46% od ukupnog broja dionica. Likvidnost postaje sve bolja jer su napokon mali dioničari otkrili da svoje dionice mogu prodati na burzi.

knish
22.11.2005., 01:24
Upade i meni u oči... zanimljivo, izgleda sasvim zdrava firma, a trži se ispod nominale, o BV da ne govorim... nema većinskog vlasnika.. to je prilika nekome za preuzimanje

Da li netko zna tko je Ivan Vuk?

Sasko
22.11.2005., 07:49
Upade i meni u oči... zanimljivo, izgleda sasvim zdrava firma, a trži se ispod nominale, o BV da ne govorim... nema većinskog vlasnika.. to je prilika nekome za preuzimanje

Da li netko zna tko je Ivan Vuk?

na ovom forumu se uvijek javno izbjegavalo komentirati osobu imenom i prezimenom sto je uredu. a onako ukratko, investitor ko svi mi, samo je krenuo puno prije vecine od nas i sa puno vecom primarnom akumulacijom iz peradarske branse...

a kad smo kod osoba. jel tko zna ko je Čižmak Silvio. da li mozda radi u Krasu? ili moyda netko od forumasa? :)

vodoinstalater
22.11.2005., 09:53
U novom broju lokalnog tjednika "Međimurske novine" ima napis o dionicama Agromeđimurja. Čak je na naslovnoj stranici istaknut naslov "Za koga Zvonko iz Đelekovca kupuje dionice Agromeđimurja?". U tekstu novinar opisuje kako spomenuti lik vjerojatno opskrbljen knjigom dioničara naziva male dioničare, naročito penzionere i nagovara ih da prodaju dionice. Nadalje novinar tvrdi da po trenutnoj tržnoj cijeni dionica zainteresirani kupac za tričavih par milijuna eura dobiva 2500 hektara vrijednog zemljišta + ostale vrijedne objekte, proizvodnju... itd.
Čim bude dostupno internet izdanje šaljem link.

shreder
23.11.2005., 09:48
Iz osobnih poznanstava imatelja dionica znam da ih neće lako prodavati, to su mahom penzioneri i svjesni su njihove vrijednosti. BV cca 3500kuna, minimalna zaduženost, 41390 dionica uopće u postojanju, a izvješće za četvrti kvartal tek stiže.
A tko sada prodaje? Toga uvijek ima i uvjek će biti, rijetki neinformirani imatelji ali naravno i torbari.
Po mom skromnom mišljenju CKML scenario rasta cijene je neizbježan (a i neki investitori u prvih 10 su isti).
Da bude sve pošteno, neka se zna dionicu imam a i povremeno dokupljujem.

knish
23.11.2005., 11:54
na ovom forumu se uvijek javno izbjegavalo komentirati osobu imenom i prezimenom sto je uredu. a onako ukratko, investitor ko svi mi, samo je krenuo puno prije vecine od nas i sa puno vecom primarnom akumulacijom iz peradarske branse...

a kad smo kod osoba. jel tko zna ko je Čižmak Silvio. da li mozda radi u Krasu? ili moyda netko od forumasa? :)

Koga zanima, neka klikne na link i pogleda ime osobe na 3. mjestu u listi. Koincidencija, imenjak, ili... ?

http://www.kckzz.hr/skupstina/

vodoinstalater
23.11.2005., 12:14
Nije to taj. Poznajem V.I. Zagonetka nam je Silvio

shreder
23.11.2005., 15:47
Živo je krenulo danas.... došli smo do 1750.... Mister x se dokrcaje izgleda, zasada promet 6++ tisuća.
A i vrijeme je bilo, dugo se već mrcvari ova dionica.
Komentari?

Sasko
23.11.2005., 16:49
na 1900 kuna čeka tisuću i nešto komada. udarnički naprijed.

nemoj se ti bojati za tisucaka. za pojedince koji su poceli ulaziti, nece biti problem skinuti i bitno vece kolicine. cinjenica je da ulazak na ovim razinama jako povoljan. slicno se dogodilo i sa CKML kad je doticni gospodin poceo ulaziti. u u sest mjeseci gledali smo rast sa 1200 - 2800.
ovo je danas najsigurnija dionica na koju sigurno nece utjecati nikakvi trendovi kretanja trzista.
a ne smijem pomisliti sto ce se dogoditi ako se netko ozbiljnije zainteresira za AGMM, posto vecinskih vlasnika nema...

vodoinstalater
24.11.2005., 21:29
Pojavilo se i internet izdanje tjednika u kojem je objavljen članak o trgovanju dionicama Agromeđimurje
Naslovnica (http://www.mnovine.hr/533/novine01.pdf)
Članak (http://www.mnovine.hr/533/novine04.pdf)

zimzelen
25.11.2005., 01:05
Kod ove dionice imamo jedan značajan moment, a to je da cjelokupna zemlja koju koristi Agromeđimurje pripada državi, ako se vlasništvo nad tom zemljom riješi u korist tvrtke onda će i cijena dionice značajno ići gore.

joebrocker
25.11.2005., 13:32
Vlasnici prvih 10 računa na kojima je ubilježena najveća količina vrijednosnog papira AGMM-R-AStanje na dan: 11.11.2005

Ovo mi je tek sad "zapelo za oko": Ivan Vuk i Ivan Ovčar! Obojica iz Čakovca. Da nije jedan od njih alter ego onog drugog? To bi objasnilo poslovicu: "Vuk sit, a ovca cijela".

Prilažem i link za ljubitelje AGMM-a i dobre kapljice:
http://www.hrvatska-vina.com/hr/vinari/zag/agromedimurje.htm

vodoinstalater
25.11.2005., 14:59
Da bi ste shvatili čime se sve bavi uspješan investitor možete baciti pogled na referentnu listu VING-a http://www.ving.hr/ref_bot.htm
Izdvajam projekte:
- UPRAVNA ZGRADA - Vuk Ivan i Zdravko, Čehovec
- PERADARNIK-NESILICE - Vuk Ivan, Čehovec
- TVORNICA STOČNE HRANE - Vuk Ivan i Zdravko, Čehovec

ziheraš
25.11.2005., 15:44
Da bi ste shvatili čime se sve bavi uspješan investitor možete baciti pogled na referentnu listu VING-a http://www.ving.hr/ref_bot.htm
Izdvajam projekte:
Vodač,nije da nije ugodno za dotičnog gospodina,ali radi se o granici dobrog ukusa navoditi nešto takvo.Mislim da je on od onih-"tiha voda brege gloda".

vodoinstalater
25.11.2005., 21:13
Vlasnici prvih 10 računa na kojima je ubilježena najveća količina vrijednosnog papira AGMM-R-AStanje na dan: 18.11.2005

Vlasnici prvih 10 računa na kojima je ubilježena najveća količina vrijednosnog papira AGMM-R-A
Stanje na dan: 25.11.2005

VUK IVAN ČAKOVEC, HRVATSKA

edomajka
25.11.2005., 22:07
Izdvajam projekte:

a kaj bi ti sad ovo trebalo značiti???
ovo nema veze bas s nicim

Sasko
27.11.2005., 14:18
Naravno.... nikakvo iznenađenje... pitanje je samo kako će se dalje razvijati situacija

moram priznati da je mene ovo iznenadilo. nisam se nadao da ce Vuk skupljati na ovom nivou. mislio sam da ce se malo pritajiti, no izgleda da je procjenio (a sad sam uvjeren da tocno) da ce vrlo brzo ona brana na 1900 biti ociscena, a onda laganini prema 3k. kljucan je trenutak kad fondovi skuze ovu dionicu. a mislim da hoce i to vrlo brzo...

Erik
29.11.2005., 18:56
nemoj se ti bojati za tisucaka. za pojedince koji su poceli ulaziti, nece biti problem skinuti i bitno vece kolicine. cinjenica je da ulazak na ovim razinama jako povoljan. slicno se dogodilo i sa CKML kad je doticni gospodin poceo ulaziti. u u sest mjeseci gledali smo rast sa 1200 - 2800.
ovo je danas najsigurnija dionica na koju sigurno nece utjecati nikakvi trendovi kretanja trzista.
a ne smijem pomisliti sto ce se dogoditi ako se netko ozbiljnije zainteresira za AGMM, posto vecinskih vlasnika nema...

Možeš li malo pojasniti, kako je to činjenica da je ulazak na ovim razinama jako povoljan? I zašto je ovo najsigurnija dionica?

Možda, kad već spominješ CKML, bi bio tako ljubazan usporediti i rezultate poslovanja AGMM i CKML?

Sasko
01.12.2005., 21:57
Možeš li malo pojasniti, kako je to činjenica da je ulazak na ovim razinama jako povoljan? I zašto je ovo najsigurnija dionica?

Možda, kad već spominješ CKML, bi bio tako ljubazan usporediti i rezultate poslovanja AGMM i CKML?

necu jos komentirat. nisam jos ispunio kvotu. a sto se tice rezultata, imas izvjesca na VSE pa racunaj. uzmi book, uzmi vlasnicku strukturu,....

sjajni
02.12.2005., 00:15
Zarada po dionici iz 9mj izvješća nije prevelika nekih 20-ak kn a prošlih godina je isplaćivana dividenda od 60 i 70 kn iako je zarada bila manja od toga

edomajka
02.12.2005., 00:34
ma ajde ljudi ne pretjerujte s vrijednosti ove dionice. cinjenica da da se trze ispod booka, no isto je tako cinjenica da vec duze vrijeme ne ostvaruju dobre rezultate. marketing im je nula, kad pogledate kadrovsku strukuturu vrlo blizu nule .... uglavnom mali dionicari, a oni znaju biti ubitacni za firmu.
jedan eminentan RH strucnjak u podrucju organizacije, u jednom je neformalnom razgovoru komentirao pretvorbu u hrvata. i rece on: jedini gori nacin pretvorbe od ovog koji nam se dogodio bio bi da smo dionice podjelili radnicima i firma vam garantirano ulazi minimalno u stagnaciju. cast iznimkama, no cinjenica je da vam mali dionicar jako tesko razdvaja svoje posao i vlasnistvo. uvijek trazi beneficije jer je on ipak i vlasnik.... i mogli bi jos dugo o ovome...

AGMM je mozda dionica koja ce odigrati u dalekoj buducnosti, a do tad imamo mi i daleko perspektivnijih dionica

Sasko
02.12.2005., 00:40
cisto onako usput

http://www.mnovine.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=1587&Itemid=62
Gorjelo na najvećoj međimurskoj životinjskoj farmi
U srijedu, 30. prosinca, oko 8 sati ujutro izbio je požar u Donjoj Dubravi, na poljoprivrednom dobru "Agromeđimurja" d.d. pogon Kotoriba. Iako je riječ o najvećoj životinjskoj farmi u Međimurju nisu stradale životinje, već samo jedno spremište i traktor.

Spremištu dimenzije 15x10 metara izgorio je dio krovišta, te slama i sijeno koji su se u njemu nalazili. U većem dijelu je nagorio i traktor marke "IMT 539".

Kao uzrok poćara isključuje se tehnički uzrok i prirodna pojava, dok ljudska radnja i samozapaljenje nisu isključeni. Materijalna šteta cijeni se na iznos od 70 tisuća kuna, a imovina je osigurana.

zmarko
02.12.2005., 00:47
cisto onako usput

http://www.mnovine.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=1587&Itemid=62
Gorjelo na najvećoj međimurskoj životinjskoj farmi
U srijedu, 30. prosinca, oko 8 sati ujutro izbio je požar u Donjoj Dubravi, na poljoprivrednom dobru "Agromeđimurja" d.d. pogon Kotoriba. Iako je riječ o

30. prosinca? Studenoga valja?

Ako da, cijena je sutra na 1850 ;)

nola
02.12.2005., 01:17
A bit će da je netko od nezadovoljnih samoupravljača u agromeđimurju preuzeo stvari u svoje ruke.

Agromeđimurje je simpatična firma. No, vrijednosti na koje ih je dovela ljudska pohlepa i vještina pojedinaca na burzi ipak su malo neshvatljive. Preveliko odijelo u koje neće svi stati. Prodaja se spušta i kada bi imali prikazno prvih 10 naloga na kupnji onda bi se vidjelo da je između ovih pet najboljih koji se stalno dopunjavaju s 4, 6 dionica u nalogu do 850 kuna ogromna rupa u kupnji. Hoće li se desiti kao s Lukom Ploče koja će sutra sletiti kao kruška? Mislim da hoće.
Jer nitko ovdje ne spominje da je AGMM prije dvije godine iskazalo gubitak od 2 milijuna kuna? Nitko ne spominje da je umjetno povećana knjigovodstvena vrijednost prije dvije godine povlačenjem znatnog broja dionica iz trezora?
Agmm kao i sve firme koje se bave poljoprivredom-ovisi o trudu radnika (kada ne pale štale :), božjoj volji i lijepom vremenu. Dosada su preživljavali. No nisu se baš previše niti razvijali. Na postojećem marketu za 1700 kuna se može kupiti puno boljih i sigurnijih dionica.

vodoinstalater
02.12.2005., 08:38
Samo vrijednost hladnjače u D. Kraljevcu je cca 2000 kn po dionici. Neću spominjati vrijednosti ostalih objekata, nekretnina, dugogodišnjih nasada u voćarstvu i vinogradarstvu.... Pravi kupac zna što sve može kupiti za 1700 kn. A za Agromeđimurje ova situacija nije nimalo bezazlena. Vlasnička struktura bi se ubrzo mogla promijeniti a onda slijedi trgovina.

John Demizhon
02.12.2005., 10:41
A bit će da je netko od nezadovoljnih samoupravljača u agromeđimurju preuzeo stvari u svoje ruke.

Agromeđimurje je simpatična firma. No, vrijednosti na koje ih je dovela ljudska pohlepa i vještina pojedinaca na burzi ipak su malo neshvatljive. Preveliko odijelo u koje neće svi stati. Prodaja se spušta i kada bi imali prikazno prvih 10 naloga na kupnji onda bi se vidjelo da je između ovih pet najboljih koji se stalno dopunjavaju s 4, 6 dionica u nalogu do 850 kuna ogromna rupa u kupnji. Hoće li se desiti kao s Lukom Ploče koja će sutra sletiti kao kruška? Mislim da hoće.
Jer nitko ovdje ne spominje da je AGMM prije dvije godine iskazalo gubitak od 2 milijuna kuna? Nitko ne spominje da je umjetno povećana knjigovodstvena vrijednost prije dvije godine povlačenjem znatnog broja dionica iz trezora?
Agmm kao i sve firme koje se bave poljoprivredom-ovisi o trudu radnika (kada ne pale štale :), božjoj volji i lijepom vremenu. Dosada su preživljavali. No nisu se baš previše niti razvijali. Na postojećem marketu za 1700 kuna se može kupiti puno boljih i sigurnijih dionica.

Haha, zakon :)) Pogotovo ovo o nalozima za kupnju. Samo da ti nešto kažem, u jednom trenutku na kupnji nije bilo niti jednog naloga iznad 800 kn. Pa ipak, gle čuda, odjednom se pojavilo mnoštvo naloga na kupnji po 1200 kn. I naravno odmah su bili počišćeni. I eto i opet nas na 800 kn. I tada iznenađenje, opet su se pojavili novi nalozi na kupnji do 1200 kn. Kada više nitko nije ragirao na njih pomaknuli su se na 1400 kn. I raja ih je bjesomučno zatvarala. I gle čuda, stalno su se pojavljivali novi. Dok više nije nitko reagirao na 1400 kn, letvica se podignula na 1500 kn, pa na 1600 kn pa na 1750 kn. Na 1750-1650 kn su prodali koji su mislili što je vidljivo iz jučerašnjeg dana. I šta sad? Ljestvica će morati malo gore. Pa jesi ti vidio koji su to prometi bili na ovoj dionici zadnjih dana? Misliš da to mali dioničari sve čiste?! Mislim stvarno mi dignu tlak ovakva lupetanja. Cijena te dionice može pasti niže, naravno, ali sigurno ne radi gluposti o kojima pišeš i koje imaju za cilj da se ljudi još malo poplaše da se može skupiti čim više po ovim cijenama. Mislim da će ti to teško proći i da po ovoj cijeni neće ići baš puno transakcija.

branimir
02.12.2005., 11:32
Samo vrijednost hladnjače u D. Kraljevcu je cca 2000 kn po dionici. Neću spominjati vrijednosti ostalih objekata, nekretnina, dugogodišnjih nasada u voćarstvu i vinogradarstvu.... Pravi kupac zna što sve može kupiti za 1700 kn. A za Agromeđimurje ova situacija nije nimalo bezazlena. Vlasnička struktura bi se ubrzo mogla promijeniti a onda slijedi trgovina.

Zar nisi ti negdje izjavio da bi preuzeo firmu ? Radiš to na meni čudan način jer stalno želiš da cijena raste . Ako želiš ja ću ti raščistiti do 2000 kuna a ti od mene kupi po 2500 . :rolleyes:

ps. ako hladnjača dojde 2000kuna odbi državni poticaj od kapitalnih ulaganja od 25% i 25% od strane županije . Ispada da je cijena pretjerana . :)

putnik
02.12.2005., 11:43
Vodoinstalater,

kojeg je kapaciteta ta hladnjača i kada je sagrađena, koliko su joj popunjeni kapaciteti i kolko ima dionica agmm ak znas iz glave?

vodoinstalater
02.12.2005., 14:06
Hladnjača kapaciteta 6.000 tona je sagrađena prije dvadeset godina. Agromeđ ima 41390 dionica. Nakon što je Zimzi "otkrio" ovu dionicu i na brzinu se iskrcao na 1600 kn - ja sam žarko želio da cijena padne na razine ispod 1000 kn i da je dalje polako sakupljam kao što sam radio prije nego je bila "otkrivena". Međutim ispod 1400 kn jednostavno nije išlo. U međuvremenu polako počinju kupovati veliki investitori što će uskoro biti i vidljivo na top listi dioničara. Niti njima ne odgovara da kupuju po visokoj cijeni i provocira se slobodan pad. Agromeđ. nije toliko interesantano zbog svoje profatibilnosti koliko zbog vrijednih nekretnina koje se mogu savršeno uklopiti u proizvodne procese nekolicine privatnih poduzetnika iz okolice. I za kraj - najnovijim GUP-om za grad Čakovec koji je stupio na snagu 15.09.o.g., na mjestu gdje se danas nalazi svinjogojska farma predviđeno je širenje Industrijske zone Istok. Pripreme za premještaj farme već su u tijeku. Prema trenutnom cjeniku lokalne samouprave vrijednost tih 220.000 m2 je 65 miliona kuna.
Evo, napisao sam i više nego što sam smio. Već sam bio upozoren da suviše pričam. Pratite daljnji razvoj situacije a odluke donosite samostalno.

Rmpalija
02.12.2005., 14:17
Bio bih ti zahvalan kad bi malo manje trakeljao gluposti.

Nije firma nekretninski fond pa da joj se vrijednost računa u kvadratima zemljišta. Osim toga, većina zemlje je u dugoročnom zakupu ili koncesiji.
A hladnjača stara 20 godina mogla bi se lako iskoristit' za povjesni muzej toga kraja, pogotovo kad zapeče ljetna žega.

Znam da su ih proteklih godina jako mučili raketlini i da je tuča redovito uzimala višemiljunski danak. Možda bi bilo dobro da dio proizvodnje presele na natkriveno, recimo u hladnjaču?

Nego, pustimo to, reci ti nama kol'ko si ti to skupo platio, pa da znamo što te u zapravo tišti.

Osim toga 'ko je još vidio vodoinstaltera s motikom u ruci, il' je to u tvome kraju uobičajeno? ;)

John Demizhon
02.12.2005., 14:22
Ta hladnjača stara 20 g. je nedavno modernizirana koliko znam, sa posve novim rashladnim tijelima

Sasko
02.12.2005., 14:26
Bio bih ti zahvalan kad bi malo manje trakeljao gluposti.

Nije firma nekretninski fond pa da joj se vrijednost računa u kvadratima zemljišta. Osim toga, većina zemlje je u dugoročnom zakupu ili koncesiji.
A hladnjača stara 20 godina mogla bi se lako iskoristit' za povjesni muzej toga kraja, pogotovo kad zapeče ljetna žega.

Znam da su ih proteklih godina jako mučili raketlini i da je tuča redovito uzimala višemiljunski danak. Možda bi bilo dobro da dio proizvodnje presele na natkriveno, recimo u hladnjaču?

Nego, pustimo to, reci ti nama kol'ko si ti to skupo platio, pa da znamo što te u zapravo tišti.

Osim toga 'ko je još vidio vodoinstaltera s motikom u ruci, il' je to u tvome kraju uobičajeno? ;)

sad ti stvarno pricas gluposti. bivsi direktor AGMM ima je jako lijepu uzrecicu vezano uz elementarne nepogode. SAMO BUDALE GUBE USLIJED TUCE, SUSE i ostalih nepogoda. a vjeruj mi da se njegova politika i dalje provodi.
vodac ti prica o zemljistu na kojem je smjestena farma, a ne o ostalom zemljistu u vlasnistvu niti pak o nikakvim zakupima.

putnik
02.12.2005., 14:29
Ali u Čakovcu je neka zadruga napravila novu hladnjaču slicnoga kapaciteta pa me zanima ko ce to napuniti i s kojim vocem. Veci individualni proizvođaći imaju ugovore sa kauflandom, billom, konzumom i njima isporučuju robu.
Plivelicu zjapi poluprazna u Ivanic gradu, a mali proizvođači bi svi htjeli u to investirati i jos ih polupismeni strucnjaci iz raznih drzavnih tijela nagovaraju na to, a proizvodnja voća nam je blago rečeno zabrinjavajuća.

p.s. ispada da je dobro plaćati prilično skupe premije osiguranja i da im vremenske (ne)prilike idu na roku samo kada croatia osiguranje postane ozbiljnija-privatna firma ko zna.

do tada vuk sit, ovce na broju.

Rmpalija
02.12.2005., 14:41
Samo ti kupuj Sasko.

Ja ne kažem da firma ne vrijedi, iako je ja trenutno ne bi plaćao kol'ko se plaća. Nego mi je smiješna strategija. Kao upozoravaju me da ne pričam, a ja opet pričam, pa ne smijem, al' altruizma i ljubavi prema bližnjem, opet to činim, jer boga, naroda i premijera radi, to moram. To je moja dužnost da vas prosvijetlim i izcvedem na pravi put, i slična sranja.

Pa šta ne priča onda recimo o Splitskoj plovidbi ili Proficiju? Nemojmo se zamajavat, pa nismo djeca?

Lijepo je da svaka priča ima svog prvo ili drugoborca, al' Trešnjevački mališani su na drugom, a ne na ovome forumu. ;)

vodoinstalater
02.12.2005., 15:46
Rmpalijo uvijek sam pričao samo o onome što vrlo dobro znam. A u spomenutoj firmi i oko nje sam radio još 1976. godine i narednih petnaest godina. Proficio ne poznam niti Splitsku plovidbu pa o njima ne pišem.

za Putnika:
hladnjača PZ je zapremine 2.500 tona a izgrađena je zbog toga jer su kapaciteti Agromeđimurja bili nedostatni

Rmpalija
02.12.2005., 16:03
Ok. To je u redu. Potpuno legitimno.

Onda znači ti vučeš dionice još od privatizacije ili?

Ali ne možeš firmu gledati preko kvadrata zemljišta, to još razumijem za hotelske kuće. Agromeđimurje zahvaljujući tom zemljištu egzistira i posluje proizvodi ratarske kulture, hranu za svinjogojsku farmu itd. I ne može ga sam tak' prodat'. Ovo s hladnjačom stoji, ali je pitanje da li će to i kada prodavati i kako onda dalje.

AGMM je k'o PIK Vinkovci. Nije nezanimljiv, ali tamo se nikad neće okrenut' lova k'o u nekim drugim sektorima. Posebno kada imaš u vidu konkurentnost takve proizvodnje i izravne proračunske subvencije.

Ja firme gledam po tome koliko zarađuju, stvaraju nove vrijednosti vlasnicima, a ne po tome kol'ko imaju kvadrata zemljišta iako i to ima svoju logiku, ali po meni marginalnu. Možda, u situaciji likvidaciji dijela imovine ili preuzimanja društva.

borg
02.12.2005., 17:26
Pa što se tiče profita AGMM dobro stoji... možda čak i najbolje u sektoru...
Još uz to idu u prilog i buduća ulaganja u poljoprivredu prilikom ulaska u EU...
Znači po dosta pokazatelja je ipak sigurno ulaganje...

Sasko
04.12.2005., 22:36
Ali u Čakovcu je neka zadruga napravila novu hladnjaču slicnoga kapaciteta pa me zanima ko ce to napuniti i s kojim vocem. Veci individualni proizvođaći imaju ugovore sa kauflandom, billom, konzumom i njima isporučuju robu.
Plivelicu zjapi poluprazna u Ivanic gradu, a mali proizvođači bi svi htjeli u to investirati i jos ih polupismeni strucnjaci iz raznih drzavnih tijela nagovaraju na to, a proizvodnja voća nam je blago rečeno zabrinjavajuća.

p.s. ispada da je dobro plaćati prilično skupe premije osiguranja i da im vremenske (ne)prilike idu na roku samo kada croatia osiguranje postane ozbiljnija-privatna firma ko zna.

do tada vuk sit, ovce na broju.

a gle, njih ti je tuca prije dvije godine potaknula na razmisljanje kaj napraviti sa ostecenim jabukama (koje su usput naplacenen od osiguranja :) ). i sjetili se oni raditi prirodni sok od jabuke. moram priznati da je to jedini sok koji bih dao piti svome sinu. potpuno prirodan i bez umjetnih konzervansa.
a da ne pricam da im je to sad pravilo

Sasko
04.12.2005., 22:39
Samo ti kupuj Sasko.

Ja ne kažem da firma ne vrijedi, iako je ja trenutno ne bi plaćao kol'ko se plaća. Nego mi je smiješna strategija. Kao upozoravaju me da ne pričam, a ja opet pričam, pa ne smijem, al' altruizma i ljubavi prema bližnjem, opet to činim, jer boga, naroda i premijera radi, to moram. To je moja dužnost da vas prosvijetlim i izcvedem na pravi put, i slična sranja.

Pa šta ne priča onda recimo o Splitskoj plovidbi ili Proficiju? Nemojmo se zamajavat, pa nismo djeca?

Lijepo je da svaka priča ima svog prvo ili drugoborca, al' Trešnjevački mališani su na drugom, a ne na ovome forumu. ;)

ma tko kaze da ja kupujem. komentiram jer poznajem prilicno dobro situaciju kod njih. a tebe nitko ne tjera ni na kupovanje, ni na komentiranje :) . moram priznati da do sad nisam skuzio da si se tako zapalio za neku dionicu :)

Pepi
04.12.2005., 23:10
ljudi svaka čast agromeđimurju i (agro) međimurkama :) ja volim te ljude i taj kraj.

no, malo ste ga prećerali s dionicom agmm. malo se ekipa (naravno ne mislim na vas koji ovdje postate) zezala povukla cijenu na 1900, sada će se iskrcati u gro planu oko 1600 i kad tržište krene dolje sljedeći tjedan evo nas oko tisućice.

e sad sretni vlasnici hartije kupljene po 1700 valjda će dobiti opciju da zamjene hartiju za odojke do 25 kila

Erik
05.12.2005., 15:56
necu jos komentirat. nisam jos ispunio kvotu. a sto se tice rezultata, imas izvjesca na VSE pa racunaj. uzmi book, uzmi vlasnicku strukturu,....

OK, ako nećeš ti, ja ću. Prema dobiti za zadnjih 12 mjeseci:

dionica P/E ROA ROE
AGMM 91,1 0,5% 0,5%
CKML 9,9 9,0% 13,7%

Na žalost, još uvijek mi nije jasno na čemu temeljiš usporedbu sa CKML, a još manje mi je jasno kako dionica sa ovakvim pokazateljima može biti najsigurnija na našem tržištu. OK, ne tvrdim da dionica nema baš nikakvog potencijala, uostalom trži se ispod polovice knjigovodstvene vrijednosti, a posluje na pozitivnoj nuli. Al baš da je najsigurnija? Ne pretjerujte s reklamom.

doktor_no_7
05.12.2005., 17:25
Erik, ali zato je kod:
CKML - P/BV = 1,36
AGMM - P/BV = 0,47

Na moju i tvoju žalost, na našem tržištu je "mrtva priroda" na cijeni.

Hugo Grotius
05.12.2005., 17:37
Meni se čini da Sasko ovdje doista pikira na mrtvu prirodu, a da to ne mora biti loše rekao bih da je dao objašnjenje Rmpalija u 42 postu, a kada se uzme u obzir da je Sasko stavio naglasak na vlasničku strukturu (to je boldao) a ne na profitabilnost i činjenicu koju je Rmpalijka spomenuo glede koncesija nije li izgledno da je P/BV važniji od P/E? Koje filmove sam si počeo vrtjetiti ovdje na forumu - to je strašno, odmah si čovjek složi scenarij (koji mu, tj, mi, odgovara...).

ides
05.12.2005., 17:40
Meni se čini da Sasko ovdje doista pikira na mrtvu prirodu, a da to ne mora biti loše rekao bih da je dao objašnjenje Rmpalija u 42 postu, a kada se uzme u obzir da je Sasko stavio naglasak na vlasničku strukturu (to je boldao) a ne na profitabilnost i činjenicu koju je Rmpalijka spomenuo glede koncesija nije li izgledno da je P/BV važniji od P/E? Koje filmove sam si počeo vrtjetiti ovdje na forumu - to je strašno, odmah si čovjek složi scenarij (koji mu, tj, mi, odgovara...).
Za par godina će to stranci kupit, kad uđemo u EU

Hugo Grotius
05.12.2005., 17:45
Da, ali od koga? Od penzinera ili vuka? Pardon - Vuka.

Smart
05.12.2005., 17:46
Nisam siguran. Book value je stvarno 3.534 kn. Mala zaduženost. Ipak su to pozitivni pokazatelji. Ja nemam ovu dionicu, čak sa popušio na njoj dosta.

Erik
06.12.2005., 11:01
Erik, ali zato je kod:
CKML - P/BV = 1,36
AGMM - P/BV = 0,47

Znam, ali nije valjda P/B jedini/glavni kriterij isplativosti i sigurnosti?

Pa ima onda dionica koje imaju i puno manji P/B od AGMM-a. Ima ih koje imaju podjednak P/B, a puno bolju profitabilnost.

U svakom slučaju, sličnosti sa CKML ima vrlo malo, jer CKML ima odlične rezultate poslovanja, a AGMM nema.

Erik
06.12.2005., 11:11
Meni se čini da Sasko ovdje doista pikira na mrtvu prirodu, a da to ne mora biti loše ...

Ma ne mora uopće biti loše, dapače.

Ali onda treba reći - to je prilika zbog niskog P/B i povoljne vlasniče strukture, ali poslovanje je slabo. A ne upotrebljavati superlative bez pokrića i usporedbe sa firmama koje nisu slične.

Hugo Grotius
06.12.2005., 11:23
Pa dobro nije bio tako izričit, ali nije jedini koji tako komunicira na forumu, kada bi čovjek imao vremena i živaca pročešljati forum i usporediti kretanja cijena dionica, tada bi, vjerujem, došao do impresivnog zaključka da su osnovni model komunikacije aforizmi, nedorečeni stvari i sl. Mene je jedan post na arnt ili bez cenzure (također od Saska) posve iznenadio, tj. da nisam čuo info iz druge ruke ne bih mu niti pridavao pažnju, bilo je nešto tipa - "Krivo si procijenio Vuka."

PS. Nadam se da time što sam spominjao imena (prozivao) nisam nikoga uvrijedio. Nije bila namjera. Htio sam reći ... uf zaboravio sam ... treba radit

edomajka
07.12.2005., 13:55
izgleda da jos jedno vrijeme nece biti nista od mrtve prirode. posebno ce biti interesantno gledati koliko ce strpljenja imati penzioneri i radnici s obzirom da nam se priblizava vrijeme darivanja. izgleda da je rmpalija ovaj put u pravu

Sasko
09.12.2005., 21:54
Stanje na dan: 09.12.2005

:eek: :eek: NEMA VUKA ???
izgleda da je odustao od ulaska. a ako je njemu skupo.... hm. :thumbsdow

borg
10.12.2005., 00:08
Nema ga... hmm!!!
Ili se sakrio...
Možda je on ovih dana rušio cjenu svojim iskrcavanjem..., da bi danas cijena lagano UP uz solidan promet...

vodoinstalater
31.12.2005., 18:51
U Jutarnjem ima interesantan članak o utjecaju pregovora s EU na poljoprivredu
http://www.jutarnji.hr/magazin/clanak/art-2005,12,31,poljoprivreda_eu,2887.jl
izdvojeno...
"Seljak koji uzgaja žitarice može biti konkurentan primjerice Njemačkoj ako ima prosječno 70 hektara zemljišta. Takvo imanje bi, nakon pripreme za što veći prinos, u prvom redu odvodnjavanja, stajalo oko milijun i pol eura. Stipan Bilić iz Hrvatske udruge poslodavaca tvrdi da će realno opstati 30.000 gospodarstava od ukupno sadašnjih 150.000 (prema poljoprivrednom Upisniku). Ako tim preostalim gospodarstvima država da taj novac za modernizaciju, dolazi se do brojke od 45 milijardi kuna koje bi se morale investirati u ruralni razvoj.

- Nitko to ne bi učinio da ima te novce. Treba obnoviti poduzeća jer ona imaju veću mogućnost opstanka i prestati raznim plaćanjima voditi gotovo socijalnu politiku prema malim gospodarstvima - upozorava Bilić. "

joebrocker
31.12.2005., 21:40
Čini mi se da se Stipan malo zaigrao. Što bi tko po njegovom mišljenju učinio i što po njegovom mišljenju treba obnoviti, nije ni mjerilo ni predskazanje onoga što će se dogoditi. U EU se poljoprivreda visoko cijeni i zajmovi će se dodjeljivati prema njihovoj politici razvoja članica, a ne prema onom što se Stipanu snilo.

edomajka
20.01.2006., 23:42
ovaj tjedan je prosla prilicna kolicina, a nitko o tome ni rijec. pa kaj to znaci da jos skupljate ili? cujem da kupuje dosta toga Hypo. jel to mozda kupuju za Agro Holding? jel zna tko sto se desava?

Pepi
25.01.2006., 23:30
Čobanković: Izvoz poljoprivrednih proizvoda nadmašio uvoz

ZAGREB - Izvoz poljoprivrednih proizvoda prošle je godine, prvi put rastao brže od uvoza, kojega je nadmašio i u apsolutnom iznosu, izvijestio je danas ministar poljoprivrede Petar Čobanković.

O vanjskotrgovinskoj bilanci poljoprivrednih proizvoda Čobankovića je, tijekom saborskoga aktualnog prijepodneva, pitao HDZ-ovac Tomislav Tomić.

Nakon liberalizacije tržišta, ulaska u WTO i potpisivanja Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju deficita u vanjskotrgovinskoj bilanci rastao je iz godine u godinu i lani je stopa rasta izvoza (30 posto) prvi put bila veća od stope rasta uvoza (oko 10 posto).

Uvoz poljoprivrednih proizvoda 2005. je nadmašio izvoz i u apsolutnom iznosu. Izvezeno je oko 200, a uvezeno oko 140 milijuna dolara, izvijestio je Čobanković.

(VL)

zimzelen
26.01.2006., 00:03
Da, kupuje Agro holding...To su strendžeri, nemaju oni pojma da Agromeđimurje nema u vlasništvu ni pedalj zemlje.

vodoinstalater
26.01.2006., 08:52
jel zna tko sto se desava?
...neslužbeno, 20.000.000,00 kn iz SAPARD-a za izgradnju farme krmača - jedina te vrste u Hrvatskoj

Pevac
26.01.2006., 10:57
Kako da ne, a odobrena sredstva za Sapard u 2006. godini su 25 mil. eura i baš sve ode krmačama?

# Naziv programa: SAPARD - Special Accession Programme for Agriculture & Rural Development (Posebna pretpristupna pomoć za poljoprivredu i ruralni razvoj)
# Trajanje: 2006. godina
# Sredstva: 25 milijuna €
#
Općenito: SAPARD je instrument kojim se financijska pomoć pruža poljoprivredi i ruralnom razvoju kako bi se omogućilo zemlji kandidatkinji da se pripremi za korištenje sredstava iz fondova zajedničke poljoprivredne politike nakon ulaska u punopravno članstvo EU. Pokrenut 2000. godine, SAPARD je, osim primarnih ulaganja u poljoprivrednu i ruralnu infrastrukturu, usmjeren na rješavanje strukturnih prilagodbi u tim sektorima, na izgradnju konkurentnog i učinkovitog sektora poljoprivrede i prerade hrane, stvaranje novih radnih mjesta i prihoda u najmanje razvijenim regijama, jačanje održivog razvoja u ruralnim područjima te poboljšanje kvalitete života ruralnog stanovništva.
#
Ciljevi i prioriteti: Program SAPARD zamišljen je kao pomoć zemljama srednje i istočne Europe u pripremama za sudjelovanje u zajedničkoj poljoprivrednoj politici i jedinstvenom tržištu. Glavni su mu prioriteti doprinos provedbi europskog prava iz područja poljoprivrede i rješavanje problema na području poljoprivrede i ruralnog razvoja.
#
Specifičnosti: Sufinanciranje projekata do 75%, (za pojedine mjere do 100% iznosa) kada su korisnici državne i javne institucije, a do 50% kada se radi o komercijalnim projektima. Fond se koristi za prilagodbu europskim propisima u području poljoprivrede i ruralnog razvoja te za pripremu za sudjelovanje u Zajedničkoj poljoprivrednoj politici (CAP) nakon ulaska u članstvo.
#
Korisnici: Privatni poduzetnici na području poljoprivrede i prehrambene industrije te izvođači javnih radova na manjim lokalnim infrastrukturama kojom se unapređuje ruralni razvitak. Najveće mogućnosti za poduzeća u pretpristupnim fondovima jer su oni krajnji korisnici ali i izvođači projekata.
#
Nadležna tijela: Provedba programa SAPARD u Hrvatskoj započet će 2006. godine. Tome će prethoditi osposobljavanje provedbene SAPARD agencije koja je uspostavljena unutar Ravnateljstva za tržišnu i strukturnu potporu Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodnog gospodarstva. Iz sredstava programa SAPARD projekti se sufinanciraju do 75% (za pojedine mjere do 100% iznosa) kada su korisnici državne i javne institucije, a do 50% kad se radi o komercijalnim projektima.
Za programa SAPARD pri Europskoj je komisiji odgovorna Opća uprava za poljoprivredu.

Nije baš jednostavno dobiti novce iz Saparda, ne zavaravajte se. Koliko su oni pomoć odnono mrkva toliko su i batina.

vodoinstalater
26.01.2006., 11:05
Kako da ne, a odobrena sredstva za Sapard u 2006. godini su 25 mil. eura i baš sve ode krmačama?

20 mil KUNA je puno manje od 25 mil Eura - a kome će dati ako ne onima koji znaju s novcima :p:

Pevac
26.01.2006., 11:15
Uopće da bi se kandidirao za projekt treba velika i opsežna dokumentacija i brojne studije. 25 milijuna eura za Hrvatsku je peanuts, i teško da će komisija davati sredstva Belju ili Agromeđimurju jer se radi o privatnim firmama kojima pomoć ne treba.

Smisao pomoći je razvoja ruralnih krajeva, a AGMM se baš i ne uklapa u navedenu sliku. Poanta je zapravo da mislim da će financirati projekt sami, a ne iz kase EU.

vodoinstalater
26.01.2006., 11:29
Hajde opklada da će Agromeđimurje dobiti ta sredstva!?
Za ruralne idu sredstva iz ROP-a
što se tiče dokumentacije brojni savjetnici i konzultatni se jednostavno trgaju za taj posao
a sintagma "Međimurje - mala Švicarska" ponovno postaje vrlo aktuelna
(a ima još i "Međimurje - raj na Zemlji")

Pevac
26.01.2006., 11:37
Oprosti na neentuzijazmu, ali što im to vrijedi kada ne zarađuju novce?

I dosad su se bavili krmarenjem, pa su zarađivali godišnje na 60-tak milijuna kuna prihoda manje od pola milijuna kuna.

To ti je P/E, onako ugrubo, 150. Dobro, koliko god bilo malo, još uvijek je bolje od Belja.

Pepi
26.01.2006., 11:50
Dečki stvari treba promatrati u kontekstu.
U ovom slučaju nam je kontekst market.
Sve detaljnije razmišljam ponovnom ulasku u dionicu agromeđimurja jer u ovakom kontekstu našeg tržišta gdje su sasvim drugi omjeri cijena, gdje se neke dionice otišle na razine o kojim smo mogli samo sanjati mislim da se ova dionica nužno nameće kao jedan od sigurnijih zicera.

Što se tiče brojkica u financijskom izvješću one su lijepe, mogle bi biti naravno puno ljepše. No nevjerojatna sličnost u pojedinim iznosima kroz izvješća me tjera na razmišljanje da li se tu prikazuje stvarno stanje. Mislim da bi ono moglo biti puno ljepše kad bi za to bilo interesa. I na kraju ne manje bitno 60 kuna dividendice nije nikako za baciti. A jabuke iz hladnjače prodaju se i u svibnju kad drugi više nemaju robe :)

shreder
27.01.2006., 21:33
Vlasnici prvih 10 računa na kojima je ubilježena najveća količina vrijednosnog papira AGMM-R-A
Stanje na dan: 27.01.2006
TELEBEC KREŠIMIR ZAGREB, HRVATSKA
VUK IVAN ČAKOVEC, HRVATSKA

Vuk se vratio...............il se presložilo pa je i on vidljiv.....

borg
27.01.2006., 21:43
Vjerovatno nije ni otišao...

vodoinstalater
03.02.2006., 20:49
Stanje na dan: 03.02.2006

Zastupnički račun, zastupana osoba:
ZIF BREZA-INVEST D.D. VARAŽDIN, HRVATSKA
TELEBEC KREŠIMIR ZAGREB, HRVATSKA

vodoinstalater
10.02.2006., 21:24
Stanje na dan: 10.02.2006

Skrbnički račun:
RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB ZAGREB, HRVATSKA

Skrbnički RBA kupuje :thumbsup:

flowmaster
16.02.2006., 22:58
u prvih 10 najvećih dioničara nema više rba i agromeđmirja d.d.

Pepi
16.02.2006., 23:04
u prvih 10 najvećih dioničara nema više rba i agromeđmirja d.d.

a koga ima onda?? ako si vidio reci. ili želiš reći da su stvarno kreteni iz RBA Balanceda koji su kupovali sve do 2000 kuna i sada da žele rasprodavati po 1800 :biggrin: :p:

borg
16.02.2006., 23:05
a koga ima onda?? ako si vidio reci.

I kako to prije petka... :confused:

Preuzimanje??? :biggrin: :biggrin: ;)

miška
17.02.2006., 09:58
Kako nema!?

Stanje na dan: 10.02.2006
Skrbnički račun:

ALEŠ
17.02.2006., 10:12
miška mislim da to stanje poznaju svi ( jedna stran nazad) a mogao bi to zbrku prokomentirat neko ko prati agmm malo duže ..npr.vodoinstelater,shreder,pei,edo..i još ko.....!!
LP

flowmaster
17.02.2006., 10:14
ja sam gledo na crosecu otkud tebi ti podaci?

Pepi
17.02.2006., 10:18

Misliš na to sa croseca:
MEĐIMURSKA BANKA d.d., 40000 Čakovec, Valenta Morandinija 37, 4227 dionica (10,21%)
ZVONIMIR PAHEK, 40324 Goričan, Dr. Vinka Žganca 14, 1184 dionica (2,86%)
VODOGRADNJA d.d., 42000 Varaždin, Međimurska 26, 934 dionica (2,26%)
JOSIP SILADI, 40000 Čakovec, Koče Racina 10, 868 dionica (2,1%)
BOŽO BREKALO, 40000 Čakovec, Dr.Vinka Žganca 32, 815 dionica (1,97%)
TOMISLAV TOMŠIĆ, 40314 Selnica, Frankopanska 1, 645 dionica (1,56%)
IVAN OVČAR, 40000 Čakovec, Miroslava Krleže 12, 439 dionica (1,06%)
LJUBICA KOLARIĆ, 40317 Podturen, Zavrtna 14, 377 dionica (0,91%)
BOŽENA MESAREK, 40000 Čakovec, Šenkovec, Dr. Vlatka Mačka 14, 363 dionica (0,88%)
VJEKOSLAVA KRALJ, 40320 Donji Kraljevec, Kolodvorska 68, 333 dionica (0,8%

pa to je majstore iz rujna 2005, a sada smo u veljači 2006.
trebaš gledati na SDA. evo stanje do danas
http://www.sda.hr/php/top10.php?security_id=agmm-R-A&print=0&lang=

shreder
17.02.2006., 10:23

ne budite takvi, svi smo jednom bili početnici....

ažurne podatke vidiš uvijek petkom na http://www.sda.hr/index.php?st=203&type=SEC

flowmaster
17.02.2006., 10:44
ispričavam se zbog dezinformacije tek sam počeo pratit forum...

edomajka
17.02.2006., 21:15
evo novog stanja :

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
HVB SPLITSKA BANKA DIONIČKO DRUŠTVO/GLOBAL INVEST D.O.O. ZA GLOBAL EQUITY OTVORENI INVESTICIJSKI FOND SPLIT, HRVATSKA

ulazi HVB. sad znamo i za koga je Fima ovaj tjedan kupovala. A kupovala je i danas navodno.

edomajka
21.02.2006., 11:40
danas sam razgovaral s dobrim poznavateljem trzista stoke i veli mi da je ionako losa situacija sad postala katastrofalna s pojavom kravljeg ludila. veli da je ziva junad taman krenula za Italiju nakon dugo godina, a sad ovo i opet stop.
uglavnom cini mi se da ce to bitno utjecati na ionako ne predobre rezultate AGMMa s obzirom na njihovu visoku izlozenost toj proizvodnji :(

Pinokio
21.02.2006., 12:55
danas sam razgovaral s dobrim poznavateljem trzista stoke i veli mi da je ionako losa situacija sad postala katastrofalna s pojavom kravljeg ludila. veli da je ziva junad taman krenula za Italiju nakon dugo godina, a sad ovo i opet stop.
uglavnom cini mi se da ce to bitno utjecati na ionako ne predobre rezultate AGMMa s obzirom na njihovu visoku izlozenost toj proizvodnji :(
Ajde daj mi molim te povuci paralelu stoka-AGMM i kakve to veze ima jedno s drugim. Lude krave jedu jabuke i piju vino? :p:

edomajka
21.02.2006., 13:24
Ajde daj mi molim te povuci paralelu stoka-AGMM i kakve to veze ima jedno s drugim. Lude krave jedu jabuke i piju vino? :p:

ako imalo pratis ovu dioicu trebao bi znati da im vise od 50% prihoda dolazi od stocarstva

borg
21.02.2006., 13:37
Kravlje ludilo više nije bauk i lako se kontrolira, a ovaj pronalazak je samo potvrda da je stupanj sigurnosti na visokom nivou..
Također sam čitao u novinama da je EU ublažila mjere za suzbijanje Ptičje gripe, a kad vidimo da je EK izdvojila samo 1,8 mil € za troškove sprečavanja širenja zaraze, jasno nam je da su to mizerni izdaci za toliku regiju... To sve potvrđuje da najviši krugovi i nisu baš zabrinuti...
Medijska hajka je najbolja prevencija,a oni to znaju, i da je prije bilo ovakvih medija oglašavanja, vjerovatno ne bi bilo ni kuge, kolere, velikih boginja i sl. u prošlosti...

o100ja
22.02.2006., 09:20
[ako imalo pratis ovu dioicu trebao bi znati da im vise od 50% prihoda dolazi od stocarstva

Jos je bitno napomenut da će povećat prodaju za 30tak % do kraja 2007 kroz povečanje kapaciteta, trguju na pola BV, nemaju nikakvog duga, plaćaju malu ali redovnu dividendu, te planiraju povuci novce iz SEPARD programa. Po meni je samo pitanje vremena kad ekipa shvati da su duplo jeftiniji od Belja.

Sasko
22.02.2006., 09:25
[ako imalo pratis ovu dioicu trebao bi znati da im vise od 50% prihoda dolazi od stocarstva

Jos je bitno napomenut da će povećat prodaju za 30tak % do kraja 2007 kroz povečanje kapaciteta, trguju na pola BV, nemaju nikakvog duga, plaćaju malu ali redovnu dividendu, te planiraju povuci novce iz SEPARD programa. Po meni je samo pitanje vremena kad ekipa shvati da su duplo jeftiniji od Belja.

program je SAPARD i nemojte previse nade polagat u njega. tko je imalo upoznat sa problematikom SAPARDA zna da jos nije donesen ni pravni okvir za njegovu realizaciju, a krajnji rok koristenja sredstava je 31.12.2006. tako da ce vrlo vjerojatno sredstva iz njega ostati neiskoristena.

per0
24.02.2006., 13:26
ako imalo pratis ovu dioicu trebao bi znati da im vise od 50% prihoda dolazi od stocarstva

Evo na tv-u kazu da nema kravljeg ludila u hr.

vodoinstalater
24.02.2006., 13:43
Evo na tv-u kazu da nema kravljeg ludila u hr.

Biti će plača kod paničara koji su se iskrcavali :udrijace:

miška
24.02.2006., 15:51
U MINISTARSTVO poljoprivrede u petak su došli rezultati analize moždanog tkiva krave za koju se sumnjalo da je zaražena kravljim ludilom.

Analizu je izvršio referalni laboratorij Europske unije smješten u Weybridgeu u Velikoj Britaniji, a rezultati analize kažu kako je nalaz negativan.

Po utvrđenoj proceduri laboratorij u Waybridgeu o tim će rezultatima obavijestiti i sve nadležne institucije EU-a.

Ministar poljoprivrede Petar Čobanković 16. veljače je na izvanrednoj konferenciji za novinare izvijestio da su tri testiranja u laboratoriju Hrvatskog veterinarskog instituta na GSE sumnjive krave dala pozitivan rezultat, ali je to trebao potvrditi i referalni laboratorij EU u Weybridgeu (Velika Britanija).

U nedjelju su uzorci mozga sumnjive krave odnijeti u referalni laboratorij u Weybridge.

Krava je bila stara pet godina simentalske pasmine s obiteljskog gospodarstva u Ivankovu, koja je 13. veljače bila upućena u klaonicu na redovito klanje bez uočljivih simptoma ili bilo kakvih sumnji na bolest.

Iz domaćeg je uzgoja, a majka i baka bile su joj uvezene u Hrvatsku.

Index.hr/Hina

:luxhello:

vodoinstalater
24.02.2006., 22:28
Stanje na dan: 24.02.2006

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
HVB SPLITSKA BANKA DIONIČKO DRUŠTVO/GLOBAL INVEST D.O.O. ZA GLOBAL EQUITY OTVORENI INVESTICIJSKI FOND SPLIT, HRVATSKA

Čižmak započeo s rasprodajom na spomen kravljeg ludila

miška
02.03.2006., 11:30
cijena je naglo skočila u zadnja dva dana. ima li itko kakve informacije što se dogadja?

markez
02.03.2006., 11:56
cijena je naglo skočila u zadnja dva dana. ima li itko kakve informacije što se dogadja?
S obzirom na količine i rast čini se da nije važno što se događa već je važno da se nešto definitivno događa. Premda, i mene golica znatiželja. :confused:

vodoinstalater
03.03.2006., 22:49

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:

Stanje na dan: 03.03.2006

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:

Newguy
07.03.2006., 16:37
Rmpalija (02.12.2005):
Samo ti kupuj Sasko.

Lijepo je da svaka priča ima svog prvo ili drugoborca, al' Trešnjevački mališani su na drugom, a ne na ovome forumu.

Evo, inače nisam cjepidlaka ali u to su mi vrijeme u oči upali ovakvi postovi . da podsjetimo-cijena AGMM-a je tada bila oko 1650, a danas je 2100-rast cca 27%.

Lekcija-ne vjerujte svemu što se piše ovdje i razlikujte činjenice od navlačenja nagore i nadolje, kao i od subjektivnih mišljenja.

Sasko
07.03.2006., 17:44
problem je foruma sto je tesko uociti tko opisuje stanje stvari, a tko druka za neku dionicu. ja ne velim da i ja ponekad ne drukam, no ne drukam za firmu za koju mislim da ne vrijedi :) . a gornji post je dokaz toga

nola
09.03.2006., 19:21
Nastavlja se intenzivna trgovina agromeđimurja. Fondovi akumuliraju. Sada je sasvim normalno da skidaju veće količine po 2100 kuna. A na toj cijeni nije ostalo još puno, kako se može vidjeti na atm.

Ova zatvaranja po kupnji pri kraju mi djeluju kao maslo brokerske kuće koja prodaje radničke dionice. Vjerojatno radnicima 'savjetuje' da mogu prodati po 2030 kuna, pa se onda postavi odmah lipu iznad najbolje kupnje i kupi sebi. A radnici bi mogli prodati bez problema po 2100.
Trebat će očito povećati kupnju na 2070, 2080 kuna da im se ne bi isplatila takva praksa.

markez
09.03.2006., 19:41
Nastavlja se intenzivna trgovina agromeđimurja. Fondovi akumuliraju. Sada je sasvim normalno da skidaju veće količine po 2100 kuna. A na toj cijeni nije ostalo još puno, kako se može vidjeti na atm.

Ova zatvaranja po kupnji pri kraju mi djeluju kao maslo brokerske kuće koja prodaje radničke dionice. Vjerojatno radnicima 'savjetuje' da mogu prodati po 2030 kuna, pa se onda postavi odmah lipu iznad najbolje kupnje i kupi sebi. A radnici bi mogli prodati bez problema po 2100.
Trebat će očito povećati kupnju na 2070, 2080 kuna da im se ne bi isplatila takva praksa.
Fakat, i ja sam to primjetio. Isti scenarij se ponavlja u zadnjih nekoliko dana, tj. netko veliki "zaore" i pokupi sve na cca 2100 kn, da bi na kraju dana nekom "liparu" bila prodana značajna količina na cca 2030 kn. Bumo vidli hoće li fondovi podići ljestvicu na kupnji.

Sasko
09.03.2006., 21:24
Fakat, i ja sam to primjetio. Isti scenarij se ponavlja u zadnjih nekoliko dana, tj. netko veliki "zaore" i pokupi sve na cca 2100 kn, da bi na kraju dana nekom "liparu" bila prodana značajna količina na cca 2030 kn. Bumo vidli hoće li fondovi podići ljestvicu na kupnji.

pa o cem vi pricate? na kraju je prodana kolicina od 35 dionica. uvijek imate nestrpljive koji ne mogu vjerovat da je dionica tu di je i hoce na kraju dana pod svaku cijenu lovu. a na brokeru da je izvrsava zelje klijenata!

p.s. i da ako kome sto znaci danas je onu vecu kolicinu skinula ZABA (vjerojatno Vuk)

markez
09.03.2006., 23:12
Svejedno je o čemu se radi sve dok fondovi čiste, a bome čiste. Samo tvrdim da je i u njihovom interesu da podignu ljestvicu malo više, jer će i više prikupiti. Po trenutnoj, još uvijek povoljnoj cijeni, naravno.:biggrin:

Pepi
10.03.2006., 23:32

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:

Stanje na dan: 03.03.2006

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:

Stanje na dan: 10.03.2006

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:

ako dobro primjećujem novih imena. u drugom pokušaju ide žena.

Sasko
11.03.2006., 15:10

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:

Čižmak ti je ispao,a Božena ušla zbog toga. Sumnjam da je ona dokupljivala...

BURZA5
11.03.2006., 16:02
Mene muči to što već zadnje dvije godine kapital i aktiva opada.Nešto kao da se poduzeće hrani kapitalom a ne dodatnim zaduživanjem.
Ustvari tako i jest i to me brine.Zarada je minimalna.
Istina i zaduženje je minimalno, ali sve ostalo kao da stoji.
Ima li netko da nam pojasni zašto je tome tako?

Pepi
17.03.2006., 22:01

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:

Stanje na dan: 17.03.2006

Skrbnički račun:
PBZ D.D. ZAGREB, HRVATSKA

Skrbnički račun:

Skrbnički račun:
TVORNICA STOČNE HRANE D.D. ČAKOVEC, HRVATSKA

Kako grabi PBZ.

Tvornica stočne hrane proizvodi stočnu hranu. Agromeđimurje proizvodi, među ostalim telce i pajceke koji jedu stočnu hranu. Agromeđimurje ima svoj kapacitetima nedostatan odjel za proizvodnju stočne hrane.

2+2=

rezultat - nema više prodaje na 2100. i ta je magična granica srušena.

edomajka
20.03.2006., 21:41
jel ima netko mozda informaciju tko to skida AGMM?
koliko sam uspio pratiti danas je poskidano sve sto se postavljalo na 2150. a i kupnja se opet pomakla prema gore

borg
20.03.2006., 22:13
Sve ti piše post iznad...;)

Pepi
21.03.2006., 15:34
Skoro milijun kuna prometa i danas uz porast cijene od 4,24%.Ostaje nam pričekati godišnje izvješće koje uskoro dolazi, a moji kanali informiranja, koji uzgred do sada nisu omanuli, tvrde da je porast cijene rezultat:

a) pojačanog zanimanja većih investitora
b) jako dobrog financijskog izvješća i rezultata koji će za 2005.godinu biti
c) svojevrsne spoznaje unutar onih koji odlučuju o firmi da je porast cijene dionice u interesu same firme jer smanjuje mogućnost, prije svega, neprijateljskog preuzimanja.

BURZA5
21.03.2006., 15:37
Ali sva sreća šta MMBA ima više od....(10 %)
Ma samo nek netko to preuzme.

Pepi
21.03.2006., 15:39
Ali sva sreća šta MMBA ima više od....(10 %)
Ma samo nek netko to preuzme.

jesi siguran da to imaju, ili su blagajnici :)

Sasko
21.03.2006., 20:48
pa covjek ocito aludira na to da je moguce da bankari to cuvaju za nekog. a ne bi bilo cudno jer neke druge dionice cuvaju (bas Međimurska banka), odnosno dale su neku vrstu lombardnih kredita, a u zalog uzele dionice.

po danasnjoj trgovini mi se cini da nekome bas i ne pase ovakav nagli rast pa pokusava kociti s onim H nalogom.
danas su cak i neki mali izvorni dionicari poceli dokupljivati, sto bi samo mogla biti potvrda dobrih poslovnih rezultata i opet (za hrvatske prilike) dobre dividende (60 kn)

zoki
21.03.2006., 22:46
s tehničke strane također lijepo izgleda. imamo lijepi gap prema gore. tzv. rising window. volumeni su u redu -> zadnja tri dana, za vrijeme breakouta volumeni su dosta veliki (dosta iznad 60-EMA od volumena). OBV je u konstantnom porastu.

Hugo Grotius
21.03.2006., 23:16
pa covjek ocito aludira na to da je moguce da bankari to cuvaju za nekog. a ne bi bilo cudno jer neke druge dionice cuvaju (bas Međimurska banka), odnosno dale su neku vrstu lombardnih kredita, a u zalog uzele dionice.

po danasnjoj trgovini mi se cini da nekome bas i ne pase ovakav nagli rast pa pokusava kociti s onim H nalogom.
danas su cak i neki mali izvorni dionicari poceli dokupljivati, sto bi samo mogla biti potvrda dobrih poslovnih rezultata i opet (za hrvatske prilike) dobre dividende (60 kn)

eto niti meni ne odgovara da cijena ide gore, ali ne mora značiti da skriveni nalozi imaju jedino tu zadaću.:confused:

Sasko
24.03.2006., 20:49
hugo imao si pravo. iza H naloga je bio ovaj tjedan RBA. jedino mi se cini da to necemo vidjeti jos ovaj tjedan, nego tek slijedeci petak

Hugo Grotius
24.03.2006., 20:53
hugo imao si pravo. iza H naloga je bio ovaj tjedan RBA. jedino mi se cini da to necemo vidjeti jos ovaj tjedan, nego tek slijedeci petak

hajde da se i meni potrefi, međutim mogli bi biti toliko fer da me malo pričekate ;) sve mi je uteklo:(

Pepi
24.03.2006., 22:20
Stanje na dan: 24.03.2006

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:

vodoinstalater
24.03.2006., 22:24
Stanje na dan: 17.03.2006

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:

PBZ i Tvornica stočne hrane kupuju i dalje

edomajka
24.03.2006., 22:24
vidim da je osim Tvornice stocne hrane napredovao i PBZ dd za dva mjesta. sve mi se vise cini da ne kupuju za fonda nego da se neko skriva iza skrbnickog.

ti si Pepi nesto pricao prosli tjedan o nekakvom strateskom povezivanju TSH i Agromeđimurja? da ovi prvi mozda ne rade preko PBZa?

a sad mi je palo na pamet da je u biti najveci dionicar Medjimurska banka. Ako se ne varam ona je u vlasnistvu PBZa. svasta bi se jos moglo dogoditi sa ovom firmom

Pepi
24.03.2006., 22:27
Ne bih uložio lipe protiv opklade da TSH ima skrbnički u PBZ-u :biggrin: A niti protiv toga da će se u sljedećm ili onom tamo tjednu iza pojaviti još jedan skrbnički :biggrin:

Ja evo već vidim da će se u sljedeći petak sam TSH pomaknuti prema gore, a pojavit će se još jedan novi skrbnički.

Treba kalkulirati u danima što dolaze da 60 kuna dividende može ubrzati neke odluke. Jer bolje je dobiti i to, nego bez toga.

bozo
24.03.2006., 23:24
kad im je ex dividend day?

Sasko
24.03.2006., 23:48
kad im je ex dividend day?

ovako je to izgledalo prosle godine:

Prihvaća se odluka da se iz kumulirane zadržane dobiti Društva isplati dividenda u ukupnom iznosu od 2.243,400,00 kn, odnosno od 60,00 kn po dionici. Zavisno od platne sposobnosti Društva, dividenda će se isplatiti najkasnije do 31. prosinca 2005. godine i to svim dioničarima koji su na računu Središnje depozitarne agencije imali upisane dionice Društva na dan isplate.

zoki
03.04.2006., 12:48
izašla izvješća, dvije najznačajnije stvari su smanjenje dugoročnog duga za oko 30% i povećanje dobiti 4 puta.

Pepi
07.04.2006., 23:31

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:

Stanje na dan: 07.04.2006

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:

vodoinstalater
14.04.2006., 21:22
Stanje na dan: 14.04.2006

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:

Skrbnički PBZ-a se ne šali:nono:

bozo
17.04.2006., 20:09
on je znaci skinuo onih milju i pol prije neki dan, samo naprijed...

Smart
28.04.2006., 17:00
Evo ga pa komentirajte. http://www.vse.hr/kotacije/jdd/agmm/AGMM-2006-03-31.xls

Iza PBZ skrbničkog je Deutsche bank!?

vodoinstalater
28.04.2006., 23:27
Stanje na dan: 14.04.2006

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:

Stanje na dan: 28.04.2006

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:

Znam da Siladi nije prodavao, dakle Global invest je dokupljivao

bozo
29.04.2006., 10:23
nvjerojatno su pokupili ovaj tjedan 200 tinjak komada po 2100, kolliko pratim iz prvih 10 nitko neprodaje, no tko stavlja tolike kolicine na 2100 zadnji tjedan??

dabo1
03.05.2006., 23:53
Dividenda opet 60 kn. Ex divididend day je 01.06.2006.

vodoinstalater
04.05.2006., 08:39
Poziv za XV Redovitu glavnu skupštinu objavljen u NN br. 48 (svibanj/06) (http://www.nn.hr/sluzbeni-list/oglasni/index.asp)
Malobrojne tvrtke iz poljoprivrede se mogu pohvaliti da su proteklih 15 godina redovito isplaćivale dividendu - Agromeđimurje je jedno od tih malobrojnih. Dokaz je to stabilnog poslovanja i zdravih temelja.

Sasko
04.05.2006., 08:47
Poziv za XV Redovitu glavnu skupštinu objavljen u NN br. 48 (svibanj/06) (http://www.nn.hr/sluzbeni-list/oglasni/index.asp)
Malobrojne tvrtke iz poljoprivrede se mogu pohvaliti da su proteklih 15 godina redovito isplaćivale dividendu - Agromeđimurje je jedno od tih malobrojnih. Dokaz je to stabilnog poslovanja i zdravih temelja.

a sad vidimo i zbog cega imamo pojacani interes zadnjih dana za AGMM. no s druge strane primjetio sam da se netko polako iskrcava. koliko pratim ne vidim da bi netko od top10 prodavao, osim mozda Međimurksa banka jer ona jedina ima količinu na kojoj se prodanih 1000 komada ne primjeti.

jel znas mozda sto o tome?

vodoinstalater
04.05.2006., 09:50
Nemam saznanja o tome ali da je to u pitanju tada bi bila hrpa aplikativnih transakcija - s jedne strane Međimurska banka (član PBZ grupe) prodaje a s druge kupac PBZ/Deutsche bank skrbnički. Iz kuloara: stav managmenta MB je da svoj dio ispod 2500 kn ne prodaju.

Santa B.
04.05.2006., 10:55
Nemam saznanja o tome ali da je to u pitanju tada bi bila hrpa aplikativnih transakcija - s jedne strane Međimurska banka (član PBZ grupe) prodaje a s druge kupac PBZ/Deutsche bank skrbnički. Iz kuloara: stav managmenta MB je da svoj dio ispod 2500 kn ne prodaju.

Usporedbom tromjesečnog izvješća na vse i stanja na SDA može se vidjeti ko je prodavao. Kupci su izgleda biti razbijena na više manjih ulagača i možda pokoji veći od 100-ak komada koji nisu ušli u top 10. Tromjesečno isto ne izgleda loše, 20-ak kn zarade po dionice nakon amortizacije, poreza i kamata, 58 kn / dionica prije amortizacije. Gotovo istovjetni porast i prihoda i rashoda. Ukupni prihodi veći za 3% a prihodi od prodaje za 11%. Book za 3500 i nešto sitnoga. Dividenda 60 kn.

Sasko
04.05.2006., 13:51

izgleda da si imao pravo. danas sam razgovarao s brokerom i veli mi da je nesto kupovao ovih dana i da su uglavnom prodavale razne kuce, tako da ocito nitko nije rasprodavao neki veci paket. ljudima dosadilo i izlaze.

a i danasnji razvoj situacije mi izgleda ko da vise nema prodavaca. koliko vidim cak su se i neke prodaje sa 2.200 pomaknule na vise.

edomajka
05.05.2006., 00:59
koliko čujem danas je nešto kupovao Hypo (možda se u igru uključi Agroholding), a kupuje i Fima dalje vjerojatno za Global invest. meni se ulazak fondova u ovu dionicu čini kao signal za dobru kupnju. i još i dividenda od 60 kn/ dionici ili ti skoro pa 3% rijetka je u RH.

bozo
10.05.2006., 21:24
Dividenda opet 60 kn. Ex divididend day je 01.06.2006.
ipak je ovako:
2. Pravo na isplatu dividende imaju dioničari koji su u Središnjoj depozitarnoj agenciji upisani kao dioničari na dan 6. lipnja 2006. godine

zanimljiv prosli tjedan netko je nagurao do 2200 no dalje nije isao, jer je bilo prodaje, sad je maknuo kupnju na nize razine i ceka da prodavatelj odustane, ja iskoristacam situaciju i ulazim a dividendica bude dobro dosla...

edomajka
12.05.2006., 21:15
vidim da nitko ne prati promjene u TOP10

Naziv vlasnika računa
MEĐIMURSKA BANKA D.D. ČAKOVEC
AGROMEĐIMURJE D.D. ČAKOVEC
Skrbnički račun:
PBZ D.D.
PAHEK ZVONIMIR
VODOGRADNJA D.D.
Skrbnički račun:
HVB SPLITSKA BANKA DIONIČKO DRUŠTVO/GLOBAL INVEST D.O.O. ZA GLOBAL EQUITY OTVORENI INVESTICIJSKI FOND
SILADI JOSIP
TVORNICA STOČNE HRANE D.D.
TOMŠIĆ TOMISLAV
OVČAR IVAN

Stanje na dan: 05.05.2006
Naziv vlasnika računa
Skrbnički račun:
PBZ D.D.
PAHEK ZVONIMIR
VODOGRADNJA D.D.
Skrbnički račun:
HVB SPLITSKA BANKA DIONIČKO DRUŠTVO/GLOBAL INVEST D.O.O. ZA GLOBAL EQUITY OTVORENI INVESTICIJSKI FOND
SILADI JOSIP
TOMŠIĆ TOMISLAV
OVČAR IVAN

ovi crveni kupovali i prestigli Siladija

Stanje na dan: 12.05.2006
Naziv vlasnika računa
Skrbnički račun:
PBZ D.D.
PAHEK ZVONIMIR
VODOGRADNJA D.D.
Skrbnički račun:
SILADI JOSIP
TOMŠIĆ TOMISLAV
ZIF BREZA-INVEST D.D.

crveni opet kupovali i prestigli i HVB, a imamo i ulazak plavih iz VZ. ja sam neki dan krivo napisao da je Fima kupovala za Global invest. Ocito su kupovali za Brezu :thumbsup:

bozo
14.05.2006., 10:40
ma bit ce to super, a mislim da ce ovih tjedana dolazak dividende dignut cijenu bar do 2200, koliko pratim veci ne pokazuju naloge na kupnji ali strpljivo cekaju da ulete po cijeni manjoj od 2100 ak je moguce..., ja si u petak uzeo vecinu protrgovane kolicine i za sada je to to...

dabo1
14.05.2006., 15:36
ipak je ovako:
2. Pravo na isplatu dividende imaju dioničari koji su u Središnjoj depozitarnoj agenciji upisani kao dioničari na dan 6. lipnja 2006. godine

Ili oni koji kupe do 01.06.2006. g.

Mikey
14.05.2006., 17:54
Ne, kupit moraš (T+3).
U ponedjeljak kupiš i u četvrtak te oni upišu u SDA kao vlasnika...e sad neznam dali postoji i kakvo vremensko razgraničenje što bi se u satima mjerilo.
Mislim da ne.

Sasko
14.05.2006., 17:58
dobro je dabo napisao. ex dividend je 01.06..

ovo sto ti pises o T+3 radi se o 3 radna dana, a posto izmedju 01. i 06. imas vikend to je upravo to

Mikey
15.05.2006., 00:08
Da, ne gledam datume...moja greška.Nisam uopče vidio da se spominje 6 lipnja.

geene
15.05.2006., 08:21
Nego da vas pitam,ne mislite li da je dividenda previsoka s obzirom na zaradu?

bozo
26.05.2006., 20:50
vidim da nitko ne prati promjene u TOP10

Naziv vlasnika računa
Skrbnički račun:
PBZ D.D.
PAHEK ZVONIMIR
VODOGRADNJA D.D.
Skrbnički račun:
SILADI JOSIP
TOMŠIĆ TOMISLAV
OVČAR IVAN

Stanje na dan: 05.05.2006
Naziv vlasnika računa
Skrbnički račun:
PBZ D.D.
PAHEK ZVONIMIR
VODOGRADNJA D.D.
Skrbnički račun:
SILADI JOSIP
TOMŠIĆ TOMISLAV
OVČAR IVAN

ovi crveni kupovali i prestigli Siladija

Stanje na dan: 12.05.2006
Naziv vlasnika računa
Skrbnički račun:
PBZ D.D.
PAHEK ZVONIMIR
VODOGRADNJA D.D.
Skrbnički račun:
SILADI JOSIP
TOMŠIĆ TOMISLAV
ZIF BREZA-INVEST D.D.

crveni opet kupovali i prestigli i HVB, a imamo i ulazak plavih iz VZ. ja sam neki dan krivo napisao da je Fima kupovala za Global invest. Ocito su kupovali za Brezu :thumbsup:

26,05,2006 stanje zif breza napreduje velikim koracima samo se pitam ko im je prodao ovaj tjedan skoro 2000 kom??? prva 2 ne prodaju a jedino oni imaju te kolicine...

Skrbnički račun:
ZIF BREZA-INVEST D.D. VARAŽDIN, HRVATSKA :biggrin:
Skrbnički račun:

malo sam pogledao na prvoj ukupne promete, cijene, kolicine te je zakljucak da netko ko kupuje cijepa na male pakete, bili bi puno pametniji kad bi netko nabavio izlist od sda...
u 6 mjeseci proslo vise od polovice dionica preko burze s prosjecnom cijenom od 1950 kn...

Sasko
27.05.2006., 00:21
ZIF BREZA ti je imao prosli tjedan nesto manje od 645 komada. ovaj tjedan po mjestu na listi ima izmedju 1.184 i 934 komada. pretpostavimo da imaju 1.000 komada, pa su prema tome oni sami kupili jedva 400 tinjak komada koji su im bili dovoljni za ovu poziciju.

ako si primjetio ovaj tjedan je bilo dosta preslagivanja koje je radila Fima

Sasko
03.06.2006., 00:12
Stanje na dan: 02.06.2006
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
HPB D.D. ZAGREB, HRVATSKA
Grupa računa na kojima je uknjižena ista količina vr. papira

A di su nam nestali Fimaci. Pa ovaj tjedan su kupovali i sad ih vise nema u TOP10...

Sad smo barem saznali da se ocito oni skivaju iza onog PBZ skrbnickog. Ili???

Jel ima netko ideju?

bozo
03.06.2006., 18:59
fali im 10 najveci!!!
gdje je global invest?
usao HPB?
ma pretprosli tjedan su napravili par transakcija u utorak koje smo vidjeli u top 10 prosli tjedan i par vecih po 2100 u srijedu cije promjene tek sad vidimo!!! ko bi ih znao??
uglavnom dionica za skupljanje, ja sam mislio da ce brze gore no budemo pricekali!

bozo
09.06.2006., 21:05
09.06.2006

Skrbnički račun:
PBZ D.D. ZAGREB, HRVATSKA :)
Skrbnički račun:

jel to skrbnicki pbz ima preko 4000 komada odjednom???? ( 10% temeljnog kapitala?)

agmm ima 4000 komada svojih dionica a medimurska banka 4227 prema 31.03.2006 izvjescu... i tu se ugurao ovaj skrbniciki!!!

Sasko
09.06.2006., 22:15
09.06.2006

Skrbnički račun:
PBZ D.D. ZAGREB, HRVATSKA :)
Skrbnički račun:

jel to skrbnicki pbz ima preko 4000 komada odjednom???? ( 10% temeljnog kapitala?)

agmm ima 4000 komada svojih dionica a medimurska banka 4227 prema 31.03.2006 izvjescu... i tu se ugurao ovaj skrbniciki!!!

kao sto sam i pretpostavio prosli petak. ocito je Fima kupovala za taj skrbnicki. izgleda da ce netko od stranaca krenuti u preuzimanje AGMMa. biti ce veselo na skupstini...

Pimpf
10.06.2006., 15:50
neč tu bit nikakva preuzimanja. fima je prodavala, zaprav njezin fond zato što je morala, ulagaći su vadili novac van. Kupovo je jedan strani fond koji sasvim sigurno nema ambicij da to preuzme. taj fond u hrvatska ima mnogo takvih pozicija, a što se tiče rezultata dosad toga fonda, nisu bog zna kakvi.

valda zato jer im uvjek ovi iz fime upakiraju neko, pristojnost radi da ne velim kaj...

mahal
10.06.2006., 16:56
kaj se tiče ZIF Breza investa sigurno nije prodaval radi vadenja novca ulagača iz fonda,jer je to zatvoren fond pa nema tu nikakvog vadenja,tak da to garant ne stoji....

Pimpf
10.06.2006., 17:11
Prvo pa muško. :biggrin:

Pa vid se iz tabele da prodaje Fimin GE i Breza simultano. pogledaj pad imovine na crosecu za GE, pa češ vidjet da im se odlilo više od 3 miljuna kuna prošli mjesec.

Uopšte me ne zanima nit fima nit agromedjimurje, sam mi je glupo kad neko poćne prićat o preuziamanju, a od njega niti P.

Ako te več zanima portfelj od Fima, ima u njem puno bolja prilika za zaradit puta tri.

Sasko
10.06.2006., 17:24
neč tu bit nikakva preuzimanja. fima je prodavala, zaprav njezin fond zato što je morala, ulagaći su vadili novac van. Kupovo je jedan strani fond koji sasvim sigurno nema ambicij da to preuzme. taj fond u hrvatska ima mnogo takvih pozicija, a što se tiče rezultata dosad toga fonda, nisu bog zna kakvi.

valda zato jer im uvjek ovi iz fime upakiraju neko, pristojnost radi da ne velim kaj...

daj mi reci koji to strani fond ulazi u niskoprofitabilnu dionicu sa udjelom od 10%, a da nema nikakvih drugih ambicija? kao sto si i sam rekao u RH postoji puno boljih prilika ako se ima viska 8 milja kuna i zeli ih se investirati.
prije bih rekao da Fima laganini kupuje za poznatog kupca i onda sve fino prebaci na onaj tamo PBZ skrbnicki uz određeni postotak.

p.s. i daj konkretiziraj u kojim je taj fond jos dionicama sa takvim udjelom?

p.s.s. jesu ti to fimaci rekli da napises sto si napisao da ohladis temu, kad tako puno znas o njima i njihovim ulaganjima?

Sasko
10.06.2006., 17:30
Prvo pa muško. :biggrin:

Pa vid se iz tabele da prodaje Fimin GE i Breza simultano. pogledaj pad imovine na crosecu za GE, pa češ vidjet da im se odlilo više od 3 miljuna kuna prošli mjesec.

Uopšte me ne zanima nit fima nit agromedjimurje, sam mi je glupo kad neko poćne prićat o preuziamanju, a od njega niti P.

Ako te več zanima portfelj od Fima, ima u njem puno bolja prilika za zaradit puta tri.

meni osobno ovo skupljanje izgleda upravo tako kao sto sam to i napisao. a ako je to tebi glupo to je tvoj problem.

i mogao bi ti slovenac malo pripaziti na gramatiku i vrijeđanje, jer koliko vidim nikad ne pises nista konstruktivno nego samo kenjas po drugima.

borg
10.06.2006., 17:41
Očekujem AGMM u skorijem roku na oko 2500... Odnosno prilikom prvog većeg rasta idnexa... Ovo tvrdim fundamentalno a pogotovo tehnički...

Ne nagovaram nego samo skrećem pažnju na obje analize...:cool:

Posebno se osvrćem na OBV index kojeg smatram i djelom fundametalnim koliko i tehničkim...

Pimpf
10.06.2006., 17:51
ak si ti sasko cvrsto uveren u vrednost ova dijonica i da ona mnogo več vredi, onda mi nije jasna što te tolko brine moja izjava. uvek možeš kupovat na burza, pa što to ne ćiniš i sad?

Možda če usitina agmm iči i gore, al sad sigurna nije trenutak za to. ako taj fond prestane sa kupnja ja oćekujem da če cena past. bilo bi bolja saska da argumentiraš fundamentima zašto i kolko ova dijonica vrjedi, a ne da stalna plasiraš prića o preuziamnja i velika interes, za ovu, kak sam rečeš nelikvidna dijonica.

Sasko
10.06.2006., 18:10
ak si ti sasko cvrsto uveren u vrednost ova dijonica i da ona mnogo več vredi, onda mi nije jasna što te tolko brine moja izjava. uvek možeš kupovat na burza, pa što to ne ćiniš i sad?

Možda če usitina agmm iči i gore, al sad sigurna nije trenutak za to. ako taj fond prestane sa kupnja ja oćekujem da če cena past. bilo bi bolja saska da argumentiraš fundamentima zašto i kolko ova dijonica vrjedi, a ne da stalna plasiraš prića o preuziamnja i velika interes, za ovu, kak sam rečeš nelikvidna dijonica.

uopce nisam u toj dionici. stekao pravo na dividendu i prodao.
komentiramo samo kako mi izgleda ova Fimina igra

Pimpf
10.06.2006., 18:15
baš fino :biggrin:

drug put onda možemo o pecanju, al na privat da ne zamaramo više ostale kolege s foruma imaginarnim ulaganjima.

se slažeš?

Sasko
10.06.2006., 18:41
baš fino :biggrin:

drug put onda možemo o pecanju, al na privat da ne zamaramo više ostale kolege s foruma imaginarnim ulaganjima.

se slažeš?

u potpunosti.

ispricavam se moderatorima i molim ih da obrisu ovu prepisku izmedju mene i kolege Pimpfa

SREDNJACI
10.06.2006., 22:01
u potpunosti.

ispricavam se moderatorima i molim ih da obrisu ovu prepisku izmedju mene i kolege Pimpfa

Samo se vas dvojica dopisujte ... ja sam još ''u'' i zanima me mišljenje kolega forumaša ... čak me niti malo oštriji riječnik ne smeta ... samo ''derite'' a kasnije ćemo vidjeti tko je bio u pravu (odluka što s dijelovima portfelja je ionako na onima koji ih posjeduju) ... Inače, Saškova ''teorija'' (u ovom slučaju) mi čak i ima dosta logike a pogotovo kad se radi o Fimi ... Majstori su majstori :cool:

bozo
12.06.2006., 16:44
jeste culi da AGMM otvara vinariju u Zagrebu, traze lokaciju pa ako netko ima dobar lokal nek im se javi!

inace danas dobio poziv za skupstinu koja ce bit 16...

Sasko
13.06.2006., 19:47
evo ako nekoga zanima Fima i dalje kupuje AGMM. danas provjereno ;) .
izgleda da je narudzba iz inozemstva prilicna (a mozda i nije iz inozemstva)

sto ce sada reci Pimpf???

Pimpf
13.06.2006., 21:10
pimpf če reč, ono što je več reko.

taj koj kupuje, ne kupuje zato jer strategijski želi preuzet firmu, več zato što oćekuje da če to ne'ko, valda jednom u budučnost to isto učinit, a on na tome zaradit. no, oćekivanj znaju vrlo čest odstupit od stvarnost. zato sam spomenuo jedno od mnogi ulaganj koji je isti fond nakupovo i sad ne zna kam bi s njime.

ja njegov ukupan ulaganj u hrvaška procjenjujem na 150 do 200 miljuna kuna. bit če velki problem, ako fond odustane i poželi se povuč iz hrvaške, osobit na nelikvidna pozicija kakqav je agromedjimurje

takvo je moje razmišlajnje. bumo vidli oće li me buduči događaji demantirat.

bozo
14.06.2006., 13:53
ajde molimte nesrackaj, ko da je fondu tesko ulupat jos par milja kuna i dici agmm na 4000 pa onda rasprodavat polako i rusiti cijenu,

Mikey
14.06.2006., 16:08
Bozo znamo da si se ukrcao, ali cijena od 2000 - 2100 nikako da krene nikud (niti gore niti dolje)
Čini mi se da niti TSH barem za sada nije ono što bi mnogi željeli.
Kakve su tvoje cijenjene prognoze i mišljenje?

bozo
14.06.2006., 18:05
A sto da ti kazem sa dividendom na ovoj cijeni sam na pozitivnoj nuli, i neda mi se prodavat jer cu kao mnogo puta poslije lupat glavom o zid, uvijek nadem dobru dionicu pa onda prodam prerano...

ak prodam kud cu s lovom, nevidim nista bolje trenutno, mozda atpl, korf, vlds na nizim razinama...

u plivu nebi ni u ludilu ulozio makar osla ni na brkinih 800...

od ove dionice ocekujem minimalno knjigovodstvenu vrijednost 3500, a u malo daljoj buducnosti kroz 2-3 godine vrijedit ce jos mnogo vise.

PS. kad znate kako poduzece odlicno regulira svoje obveze onda prevelikog straha od pada nema, malo živcira taj ples 2000-2100 al kad probije znat ce se.

vodoinstalater
16.06.2006., 21:18
09.06.2006
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:

Stanje na dan: 16.06.2006

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:

Skrbnički PBZ-a sada ima više od 4727 dionica.

bozo
17.06.2006., 11:23
to ti je onaj proslotjedni promet od milju i pol, ja mislim da ima oko 5000 komada i da ce napredovat dalje samo sto to vise necemo moc pratit na ovaj nacin vec po izvjescima...

edomajka
27.06.2006., 20:10
jucer mi broker kaze da Fima i dalje kupuje. ocito da imaju kupca za AGMM...

vodoinstalater
01.07.2006., 00:11
Stanje na dan: 16.06.2006

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:

Stanje na dan: 30.06.2006

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:

TSH prestigla Vodogradnju

goranbj
28.07.2006., 16:02
http://www.vse.hr/kotacije/jdd/agmm/AGMM-2006-06-30.xls

per0
28.07.2006., 16:03
izvjesce 30.06.

- za razliku od prosle godine u ovom kvartalu su poslovali pozitivno
- eps 20,90kn
- prihodi od prodaje povecani 13%
- za 1H je dobit veca 32% u odnosu na proslu godinu
- bv se malo smanjio i sada iznosi 3519kn

bozo
28.07.2006., 16:31
dal se zna tko je iza skrbničkog od pbz?
ako ne možete ovdje odg. šaljite na private!

Comic
28.07.2006., 18:44
izvjesce 30.06.

- za razliku od prosle godine u ovom kvartalu su poslovali pozitivno
- eps 20,90kn
- prihodi od prodaje povecani 13%
- za 1H je dobit veca 32% u odnosu na proslu godinu
- bv se malo smanjio i sada iznosi 3519kn

Uzmemo li u obzir 4 soma trezoraca, book je nešto veći od ovoga. ovisno o načinu računanja

edomajka
28.07.2006., 18:49
zaboravili ste napisati da je ove godine amortizacija veca za milju kuna tako da je EBITDA bitno bolji

sto se tice Bozinog pitanja uvijek smo na ovom forumu razgovarali otvoreno pa cemo i sad. Iza skrbnickog ti stoji navodno neki strani fond. To je spika koju prodaje fima, jer su oni bili kupci te kolicine i onda su ju prebacili na taj fond. meni je malo cudno (istina to je praksa vani, kod nas bas i nije), da bi neki fond kupio 10% neke firme.

prije bih rekao da oni to kupuju za nekoga...

pitanje da li nisu povezani sa Međimurskom bankom, jer ona je ipak u vlasnistvu PBZa... a mozda je jos neko od medjimuraca umijesan samo se ne zeli eksponirati previse...

vrijeme ce pokazati sto se krije iza ove cijele price

Mikey
28.07.2006., 18:54
Ma ništa od te firme...više me živcira.
Uporno stoji na jednom te istom...šta nije možda?
Dobit je već par godina ista, a tako i imovina.
Firma koja ne misli ni napred ni nazad.Nemam njihovih dionica ali sam mislio kupiti.
Koliko vidim nemam za čime ni žaliti, ali ipak mi je to malo bezveze.
Dok god se netko ozbiljnije ne primi kupovati ništa od toga neće bit.

borg
28.07.2006., 21:37
Ma ništa od te firme...više me živcira.
Uporno stoji na jednom te istom...šta nije možda?
Dobit je već par godina ista, a tako i imovina.
Firma koja ne misli ni napred ni nazad.Nemam njihovih dionica ali sam mislio kupiti.
Koliko vidim nemam za čime ni žaliti, ali ipak mi je to malo bezveze.
Dok god se netko ozbiljnije ne primi kupovati ništa od toga neće bit.

Eh sad! Ovaj kometar je sigurno ovdje da isprovociraš komentar!:biggrin: ;)

Pa nije ovo gađanje patki u lunaparku...
Firma je stabilna i to je najbitnije... Nemoj da te iznenadi cifra odjednom, već viđeno na drugima!

edomajka
30.07.2006., 19:41
evo i tocnih pokazatelja
Prihodi: +11,66%
Rashodi: +4,63%
Dobit: +32,06%

Na gornji post Mikeya mogu reci samo slijedece:
Istina je da se vec duze vrijeme biljezi stagnacija u poslovanju AGMMa. No isto tako je cinjenica je da su adaptirali staru farmu krmaca u CK (prosirili kapacitet), a isto tako da su ishodovali sve potrebne dozvole za gradnju nove farme na lokaciji Belica. Tako da se u perspektivi i iz poslovanja AGMMa moze ocekivati napredak. A da ne pricam gdje bi krenula i mogla zavrsiti ova dionica ako se obistine sve cesce price o preuzimanju

p.s. sad tek vidim da sam malo zabrijao sa amortizacijom u gornjem postu

Jupiter
14.08.2006., 23:23
Zanimljivo :confused: Cijena skoči 30% u nekoliko dana, a niti jednog komentara. Jeli to pocelo neko preuzimanje?

Sasko
15.08.2006., 11:52
Zanimljivo :confused: Cijena skoči 30% u nekoliko dana, a niti jednog komentara. Jeli to pocelo neko preuzimanje?

pa vrlo vjerovatano. netko je na malom volumenu (200 komada) dignul cijenu sa 2200 na 2600 i sad ce preuzeti firmu. :biggrin: :biggrin: :biggrin:

cekaj da radnici skuze na kojem je nivou cijena. cim ce doci neka veca kolicina na prodaju ode cijena opet prema 2000

bozo
15.08.2006., 15:50
u zadnjih 9 mj. protrgovano je 28 000 komada od 42 000 sveukupno, 4000 ima mb, 4000 ima agromedimurje, tak da ti je to vec 36 000 od 42 000, i po par tisuca imaju ovih par vecih dionocara sto daje 40 000 od 42 000 ukupno

i gdje ti tu vise vidis slobodnih dionica???
ja ne vidim i nema ih ni na trzsitu - pustili su ju s lanca i to ide...

Ilegalac
15.08.2006., 16:12
Ja mislim da ti potpuno pogrešno misliš. Tko kaže da se cijelo vrijeme ne vrti u krug samo 5 tisuća dionica, što znači da je prije 5 mjeseci ova dionica trebala ići gore, a nije.

Znači, kvaka nije u tome, nego u slabim rezultatima i očekivanjima koja se nikad ne ispunjavaju. I sad na kraju vala, valjda zato što je sve išlo gore, krenulo je i Agromeđimurje. No, ja osobno mislim da će to biti vrlo kratkog daha, neka se nađu dva ili tri malo veća prodavatelja, evo nas opet na početku. Dakle, za rast su ipak presudni rezultati i pozitivna očekivanja, sve ostale je tek mlaćenje prazne slame.

bozo
15.08.2006., 16:55
Pogledaj si malo grafikon kretanja ove dionice, kad je sve padalo ona je rasla u 1. i 2. mj. a u 5. mj. se ukopala na 2 000. Za tjedan dva cemo vidjet ko je bio u pravu, a ionako je to manje bitno, bitno je da se krece

Small_Fish
15.08.2006., 21:53
u zadnjih 9 mj. protrgovano je 28 000 komada od 42 000 sveukupno, 4000 ima mb, 4000 ima agromedimurje, tak da ti je to vec 36 000 od 42 000, i po par tisuca imaju ovih par vecih dionocara sto daje 40 000 od 42 000 ukupno

Ovo ne drži niakako vodu, jer se broj dioničara nije smanjio znatnije u navedenom razdoblju...tko ne vjeruje neka pogleda u izvješćima...

31.12.2005 - 510
31.06.2006 - 477

Bilo je nekog okrupnjavanja, ali ne u razmjerima u kojima bi po tvojoj logici to išlo...

vodoinstalater
15.08.2006., 21:58
Ilegalac, a koja to poljoprivredna tvrtka ima bolje rezultate od Agromeđimurja? Prosvijetli me i navedi fundamentalne pokazatelje. Do sada je tek 10000 komada dionica nepovratno otišlo iz ruku izvornih dioničara. Za ozbiljna događanja potrebno je da još barem 5000 kom dionica izvornih dioničara promijeni vlasnika.

vodoinstalater
06.09.2006., 12:53
Danas doznačena dividenda 57,73 kn netto za dionicu

vodoinstalater
31.10.2006., 15:22
http://www.vse.hr/kotacije/jdd/agmm/AGMM-2006-09-30.xls
Izašli rezultati za 3Q. Prihodi od prodaje neznatno povećani, dobit veća +22%. I dalje stabilno i bez iznenađenja.

Pevac
31.10.2006., 15:26
Koliko je tuh 20% nominalno?

Niti 200 tisuća kuna.

kubica
02.11.2006., 00:28
U OSIJEKU POTPISAN UGOVOR O OSNIVANJU NOVE TVRTKE ULO hladnjača od 23 milijuna kuna
Za dva tjedna bit će osnovano društvo ULO hladnjače
Hladnjače će služiti za čuvanje voća i povrća
Hladnjače će služiti za čuvanje voća i povrća
OSIJEK - Ugovor o osnivanju ULO hladnjače d.o.o. jučer su u Osijeku potpisali dogradonačelnik Vladimir Šišljagić i osječko-baranjski župan Krešimir Bubalo. Time su osigurana inicijalna sredstva u visini od 2 milijuna kuna za društvo koje će se registrirati u iduća dva tjedna. Sam objekat ULO hladnjače trebao bi se izgraditi do kraja iduće godine na prostoru Regionalne veletržnice u Osijeku, a bit će namijenjen uskladištenju voća i povrća kapaciteta 2200 tona i zadovoljavat će potrebe za oko 50 hektara dugotrajnih nasada. Uz grad i županiju te potporu države, računa se i na novac iz pretpristupnih fondova jer je ukupna investicija vrijedna oko 23 milijuna kuna. Regionalna veletržnica koja se prostire na oko 5000 četvornih metara u temeljni kapital budućega društva ušla bi sa svojim zemljištem vrijednim oko 3,5 milijuna kuna. Uz nju će se na popisu vlasnika naći grad Osijek i županija, a koji planiraju u roku dvije do tri godine, kada projekt potpuno zaživi, svoje vlasničke udjele prodati. S tim novcem krenuli bi po istom modelu u osnivanje još ULO hladnjača na osječkom prostoru, ali i drugih gradova u Osječko-baranjskoj županiji jer ih barem 4 do 5 nedostaje. Zainteresiranih za projekt ULO hladnjače već ima kao što su PZ Matijević iz Donjega Miholjca koji ima ekskluzivni ugovor s Konzumom, ali i PPK Valpovom, pojedincima kao i nekim udrugama.

Ovo gore i nije baš direktno vezano uz temu, no AGMM ima hladnjaču kapaciteta 6.000 tona, a 2.000 tona robe se može skladištiti u strogo kontroliranim uvjetima.

Samo da vidite koliko je u biti AGMM podcijenjena dionica

Stari medo
02.11.2006., 06:35
Ovo gore i nije baš direktno vezano uz temu, no AGMM ima hladnjaču kapaciteta 6.000 tona, a 2.000 tona robe se može skladištiti u strogo kontroliranim uvjetima.

Samo da vidite koliko je u biti AGMM podcijenjena dionica

Moram priznati da mi ovo uopce nije jasno. Vijest je prije contra nego pro.

kubica
02.11.2006., 09:58
Možeš malo argumentirati zbog čega je to više contra nego pro?

Stari medo
22.11.2006., 12:55
Možeš malo argumentirati zbog čega je to više contra nego pro?

Davno je to bilo. Konkurencija?!

kubica
27.11.2006., 22:20
Već duže vrijeme netko u tišini skuplja. Vidim po promjenama da kupuju Fima i TSH. Danas je isto prošlo nešto sitno i to opet 20 komada aplikativno.
U moru precijenjenih, AGMM je još uvijek na 0,6 BVa. Nisko zaduženi, posluju sa dobiti, isplaćuju dividendu...
Da li mi netko može dati logično objašnjenje zašto je ova dionica ovako nisko?

borg
27.11.2006., 23:26
Već duže vrijeme netko u tišini skuplja. Vidim po promjenama da kupuju Fima i TSH. Danas je isto prošlo nešto sitno i to opet 20 komada aplikativno.
U moru precijenjenih, AGMM je još uvijek na 0,6 BVa. Nisko zaduženi, posluju sa dobiti, isplaćuju dividendu...
Da li mi netko može dati logično objašnjenje zašto je ova dionica ovako nisko?

Prodaju radnici, umirovljenici i ostali koji su davno stekli dionicu, a i malo stanje tržišta do sada i manipulacije,no ne sekiraj se...;)

bozo
27.11.2006., 23:32
Prodaju radnici, umirovljenici i ostali koji su davno stekli dionicu, a i malo stanje tržišta do sada i manipulacije,no ne sekiraj se...;)

ja ovu cuvam, vidimo se tek na 3500, pogledajte malo grafove...:)

borg
27.11.2006., 23:40
ja ovu cuvam, vidimo se tek na 3500, pogledajte malo grafove...:)
Slažem se...
Imovina vrijedi min. BV, a da ne govorimo o dobrim polaznim točkama poslovanja za dalje...
Sve je već rečeno na ovoj temi...

edomajka
28.12.2006., 08:33
Vijesti o ovogodišnjoj berbi u novom broju lokalnog tjednika:

ADRIAN HORVAT, UPRAVITELJ RJ VINOGRADARSKA PROIZVODNJA "AGROMEĐIMURJA"

Nakon što su prva mlada ovogodišnja vina stabilizirana, mnogi znalci slažu se u ocjeni: za vinogradare - vinare godina je bila dobra, baš blagonaklona, vinčeka su "klasa A1"...

http://www.medjimurje.com/?V=2696po02

Sasko
04.01.2007., 23:32
Evo malo o vinima... Vijest je malo stara ali nije bila prenešena na forum....

Na upravo završenom 44. međunarodnom prehrambenom sajmu u Gornjoj Radgoni hrvatski vinari, osvojivši dvije šampionske titule, devet zlatnih i pet srebrnih medalja, postali su ravnopravni takmaci, a ne tek “pratnja” vinarima iz razvikanih zemalja Srednje Europe poput Austrije i Slovenije! Naime, granica kasne berbe 2003. podruma Mlinarić iz Štrigove, te odležani sauvignon izborne berbe berbe ‘98. Agromeđimurja iz Štrigove, postali su šampioni u kategoriji i neutralnih i aromatičnih bijelih poluslatkih vina, dakle vina s neprevrelim sladorom od 9 do 45 grama na litru.
Sa četvrtinom šampionskih titula hrvatski vinari postigli su i te kakav uspjeh budući da je na Gornjoradgonskoj vinskoj smotri nastupilo čak 200 vinara sa 472 uzorka. To je danas najvažniji i najcjenjeniji svakogodišnji ocjenjivački sajam u Srednjoj Europi, a primat je preuzeo od sajma u Ljubljani, koji se više od 30 godina smatrao najkompetentnijim ocjenjivačkim sajmom u Europi, daleko značajnijem od danas razvikanih Verone ili Bordeauxa. Vrlo kompetentna međunarodna ocjenjivačka komisija od 18 članova podijelila je 11 (previše!?) šampionskih titula, no i u tome je Radgonski sajam jedinstven, budući da je to jedno od rijetkih ocjenjivanja gdje se vina vrjednuju i po suhoći (ostatku neprevrelog šećera, dakle, suha, polusuha, poluslatka i slatka) i aromatičnosti sorte (primjerice muškat bijeli ili otonel, traminac, sauvignon...), a svaka kategorija dobiva svog šampiona. Ocjenjuju se i crna vina, šampion kojih je frankovka Goethe 2003. proizvođača Migsciha iz austrijskoga Antaua (Gradišće), među pjenušcima trijumfirala je muškatna penina berbe 2005. ormoškoga Jeruzalema, dok je među teranima, kao autohtonom slovenskom crnom sortom, najbolji bio teran PTP 2005. Marijana Colje iz Coljava na Krasu...

08.09.2006. Fokus

Sasko
04.01.2007., 23:36
Još malo o vinskom podrumu...

Podrum Agromeđimurje d.d.

Agromeđimurje, zbog svih povijesnih elemenata svoj je zaštitni znak prepoznalo u Rangerovoj freski u crkvi sv. Jeronima u Štrigovi – dva pavlina koji nose grozd. U nekadašnjoj Stridoni današnjoj Štrigovi, nalazi se veliki i moderno opremljen podrum. Agromeđimurje na 150 ha suncem obasjanih obronaka međimurskog vinorodnog kraja njeguje moslavac (šipon), graševinu, rajnski rizling, pinot bijeli i sauvignon. Od istih sorti grožđa proizvode kvalitetna i vrhunska sortna vina. Na najvišim jugozapadnim položajima nalaze se vinogradi u kojima dozrijevaju grozdovi predikatnih vina. Tako se svake godina okušavaju u proizvodnji kasne berbe, izborne berbe, izboru bobica, ledenog vina te kao vrhunac izborne berbe prosušenih bobica. Mnogobrojne nagrade i visoke ocjene, potvrda su kvalitete na svakoj izložbi na kojoj izlažu. Već petnaest godina u podrumskoj arhivi dozrijevaju arhivska vina od kojih se neka već mogu i kušati. Vina su specifičnog i prepoznatljivog bukea, profinjene arome, umjerene i osvježavajuće arome i umjerene jakosti. Želite li saznati mnogo više od ovoga što možete ovdje pročitati, pozivaju vas da posjetite njihove podrume. Nakon što vas provedu i upoznaju s tehnologijom u podrumu, organiziraju za vas degustacije vina. Uz stručno vođene degustacije, zasigurno čete naučiti kako je poznavanje vina u shvaćanju svih onih složenih elemenata koji čine ono što se danas naziva vinskom kulturom. Da bi se približili svojim zadovoljnim kupcima, Agromeđimurje otvorilo je svoje vinoteke u Čakovcu, Varaždinu , Zagrebu i Bjelovaru.

ALEŠ
26.01.2007., 22:35
Stanje na dan: 26.01.2007

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FIMA GLOBAL INVEST D.O.O. ZA FIMA EQUITY OTVORENI INVESTICIJSKI FOND SPLIT, HRVATSKA
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./BREZA-INVEST ZIF D.D. SPLIT, HRVATSKA

nema više TSH

bozo
27.01.2007., 10:26
nema nema, fima kupi sve na 2400!
ponukana skidanjem hypo...od neki dan!:biggrin:

tornado
27.01.2007., 23:26
Ma i mene kopka da ju zemem.. Nije baš profitabilna al ipak na 0,7 booka.. kad tad će doć gore.. Uf,uf,uf, da ili ne?!?! :confused:

Stari medo
28.01.2007., 15:30
Ma i mene kopka da ju zemem.. Nije baš profitabilna al ipak na 0,7 booka.. kad tad će doć gore.. Uf,uf,uf, da ili ne?!?! :confused:

Necu pametovati nekome da ili ne jer sam unutra. Problem je plasmana vrlo kvalitetnih proizvoda. Suska se interes Todorica, a to moze biti i damaklov mac. Moje procjene su minimum 2800 do kraja februara.

bozo
28.01.2007., 19:37
ja sam to cuo vec odavno i zato je kupio al fima kontrolira cijenu vrhunski!

VedranT
28.01.2007., 21:19
ja sam to cuo vec odavno i zato je kupio al fima kontrolira cijenu vrhunski!

Fima najvjerojatnije ima preko 1.250 dionica (na 3q su imali 450!!!), ako Pahek nije prodavao u što sumnjam. Nevjerujem da im treba još puno dionica da završe popunjavanje portfelja ovom dionicom. Ostalo ostavljam vama na maštu.:cool:

MoneyMan
01.02.2007., 14:53
Preneseno sa www.poslovni.hr

INVESTITORI U POTRAZI ZA DIONICAMA ČIJE KVALITETE VEĆINA JOŠ NE PRIMJEĆUJE
Najviše 'bisera' u građevini i proizvodnji hrane i pića

...

Analitičar Fime Ivan Soldo smatra jednim od dugoročno najinteresantnijih sektora poljoprivredu, a unutar nje vinare, odnosno dionice vinarskih kompanija kojima se u proteklom razdoblju nije aktivno trgovalo. Jedan od razloga za to, smatra Soldo, jest približavanje EU, odnosno program poticanja podizanja novih nasada kojim se vinogradarima subvencionira oko četvrtina investicije u podizanje novih nasada. Također trenutne odredbe zakona o sigurnosti prometa na cestama, odnosno popularnih 0 promila, ne idu na ruku vinarima. Međutim, u posljednje se vrijeme (predizborno) sve glasnije spominje mogućnost ukidanja ove odredbe što bi bio svakako vjetar u leđa vinarima. S druge pak strane, vinari se moraju prilagoditi trendovima potrošnje vina, odnosno veću pozornost posvetiti kvalitetnim vinima, istodobno smanjujući udio proizvodnje stolnih vina čija se potrošnja u EU smanjuje. O fundamentalnoj podcijenjenosti nekih dionica na tržištu Pevec kaže: "Cijene dionica nekih tvrtki danas se nalaze u prilično velikom nesrazmjeru u odnosu na njihov kapital, prodaju i zarade. Postoje tvrtke čije se cijene dionica nalaze ispod knjigovodstvenih vrijednosti, no te tvrtke istovremeno ostvaruju gubitak (ili vrlo malu dobit), a uz to mogu imati potencijal rasta ili, još bolje, već bilježe rast poslovanja".

.....

-------

Samo za napomenu i kao dodatak gore prenesenom članku: knjigovodstvena vrijednost AGMM-a je 3900 kn. Poduzeće je imalo rast neto dobiti u 3. kvartalu 2006. u odnosu na na prethodnu godinu od cca. 22 %. U zadnje vrijeme se počelo nešto aktivnije trgovati s ovom dionicom, znači li to da polako ulazi u fokus investitora?

Sasko
15.02.2007., 09:41
program je SAPARD i nemojte previse nade polagat u njega. tko je imalo upoznat sa problematikom SAPARDA zna da jos nije donesen ni pravni okvir za njegovu realizaciju, a krajnji rok koristenja sredstava je 31.12.2006. tako da ce vrlo vjerojatno sredstva iz njega ostati neiskoristena.

ovo gore je moj post od pred godinu dana.

a evo i kako to izgleda nakon godinu dana:
http://www.poslovni.hr/34132.aspx

Od 51 prijave u prvom krugu Saparda dodijeljeno - pet potpora
Raspodjelom je iz Saparda uzeto ni pet posto od mogućih milijuna kuna
Od 51 prijave pristigle u prošlogodišnjem prvooglašenom natječaju za sredstva iz pretpristupnog programa Sapard dodijeljeno je tek prvih pet potpora, izvijestili su iz Ministarstva poljoprivrede. Ukupna vrijednost tih projekata prelazi 25,14 milijuna kuna. Sukladno uvjetima Saparda (o 50-postotnom nepovratnom sufinanciranju ulaganja u poljoprivredu i ruralni razvoj) pet tražitelja polaže pravo na naplatu 12,57 milijuna kuna. Premda se lani u državnim strukturama sijao optimizam, kroz tvrdnje kako nema razloga za dvojbe u neuspjeh programa Sapard (što se dogodilo Sloveniji i ostalim zemljama iz prošlog pristupanja EU) i da će Hrvatska izvući maksimum od ponuđenih sredstava, zatvaranje prvog kruga natječaja iznosi neka druga svjedočanstva. Po fondovskom ključu EU, Hrvatskoj je poljoprivredi ove godine stavljeno na raspolaganje 25 milijuna eura uz ove uvjete: Vlada na taj iznos mora dodati još 25% eura, potencijalni korisnici zahtjeve trebaju potkrijepiti obiljem dokumentacije, a euri Sapardaa sjest će na njihove račune tek nakon što investiciju završe i dokažu poštovanje procedure. Raspodjela, kojom je iz Saparda uzeto ni pet posto od mogućih milijuna kuna, ilustrativno potvrđuje svu nemoć nacionalne poljoprivrede. Kvalitetna prijava traži ne samo prethodno 'pokazivanje' ukupnog iznosa kuna potrebnih za investiciju nego i studiju o utjecaju na okoliš, dokaz o sigurnom tržišnom plasmanu proizvoda... Većina ovdašnjih poljoprivrednika, nenavikla na takva uvjetovanja, teško da će potražiti potporu Saparda iako bi s njom mogla pokriti polovicu troška.

... previse se nade polagalo u SAPARD

SREDNJACI
17.04.2007., 12:20
Da li poštovane kolege imaju kakvih novosti oko ove dionice ... Mislim, faza vegetiranja je, po meni, prošla; sve se je zazelenilo pa je red da odemo barem do 2800 ... baš me zanima da li bi se tad ova prodaja od 173 kom ''naglo'' povukla ...

Stari medo
27.04.2007., 13:10
Jako lose izvjesce za AGMM... dobit -33%, ali ne bi nista reka da prihodi nisu -16%!!!!!!!, a poslovni -6%. Istovremeno rast zaliha, obaveza prema dobavljacima i smanjenje likvidnosti. :thumbsdow

borg
21.06.2007., 15:36
FIMa želi 25 % Podravke, isto tako jače ulazi u AGMM...

Može li netko naći dobar razlog za šorkat između ovih dviju firmi i industrija!? ;)

Sasko
11.07.2007., 10:18
evo dobrih vijesti za imatelje ove dionice koji su ustrajali :) :

IZLOŽBA VINA: 'Agromeđimurju' velika zlatna medalja
....

http://www.medjimurje.hr/hr/1235/izlozba-vina-agromedimurju-velika-zlatna-medalja/

borg
18.07.2007., 15:57
Kako se da primjetiti HPB opet kupuje AGMM što se vidi jučer u SDA...
Nedavno se moglo učiniti da lagano izlazi iz dionice, međutim ovo samo upućuje na manipulaciju cijenom...
Ne dozvoljavaju rast dok oni to ne budu htjeli ili dok im se ne pomrse računi...

Akumulacija je i više nego očita, pogotovo kad se uzme da su pomaci prema zelenoj strani daleko veći nego ova "kontrola leta" što vuče na dolje...

borg
18.07.2007., 23:48
Ljudi pardon!
Krivo poredani datumi u mojem praćenju top10 za AGMM me naveli na krivi zaključak...

HPB u zadnje vrijeme smanjuje poziciju u AGMM odnosno prodaje....

Međutim ostajem pri tezi da je akumulacija solidna zadnjih mjeseci...

Hvala kolegi za upućivanje na pogrešku!

Sasko
07.08.2007., 23:44
List Međimurje / Novosti / Poljoprivreda
http://www.medjimurje.hr/hr/1734/vadi-se-luk/
07.08.2007, 08:00

Vadi se luk

Na parceli Agromeđimurja istočno od Čakovca prema Šefancu prošlog je tjedna na parceli površine 13 hektara traktorist Željko Barić vadio dozreli luk.-

- Ovo je jedno od dva velika polja pod lukom, jedno je u donjem Međimurju. Koliko vidim, luk je sjajno rodio, stalno se zalijevalo, pa je i urod dobar. Malo je tu, baš uz prometnicu, slabiji jer se ne smije jako natapati, da se ne ugrozi stabilnost ceste, ali ako zađete desetak metara u nasad – sve se vidi. Odličan je.

Kako saznajemo u Upravi, Agromeđimurje svake godine ima preko 1.000 tona luka za tržište. Ove je godine pod nasadom luka 35 hektara oranica, pa uz tridesetak tona po hektaru, uz zalijevanje, prinos ostaje na uobičajenoj razini.

borg
17.08.2007., 04:47
Domaća poljoprivreda ne može pratiti turizam

http://www.kapital-plus.net/index.php?Vijesti&prikaz=vijest&id=1333

niko poseban
28.08.2007., 20:09
da li je istina da imaju 200000 m2 koji prema GUP-u ulaze u industijsku ili polovnu zonu gradnje?

niko poseban
28.08.2007., 20:14
pogledao prvih 10 u SDA. u ovom društvu nedostaje FIMA MAXIMUM. mislim dva Fimača su unutra (EQUITY i ZIF BREZA). da slučajno oni ne blokiraju cijenu na ovim razinama i ruše za svog dragog trećeg prijatelja? a i PBZ I MEBA su prijatelji. zanimljivo. dvije grupe prijatelja. možda su svi oni prijatelji:-)

1. PBZ D.D. 4.997 12,07 Skrb. račun
2. MEĐIMURSKA BANKA D.D. ČAKOVEC 4.227 10,21 Osnovni račun
3. AGROMEĐIMURJE D.D. ČAKOVEC 4.000 9,66 Osnovni račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FIMA GLOBAL INVEST D.O.O. ZA FIMA EQUITY OTVORENI INVESTICIJSKI FOND 3.749 9,06 Skrb. račun
5. PAHEK ZVONIMIR 1.242 3,00 Osnovni račun
6. HPB D.D. 847 2,05 Skrb. račun
7. VODOGRADNJA D.D. 813 1,96 Osnovni račun
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./BREZA-INVEST ZIF D.D. 768 1,86 Skrb. račun
9. SILADI JOSIP 750 1,81 Osnovni račun
10. TOMŠIĆ TOMISLAV 645 1,56 Osnovni račun
Ukupno: 53,24

niko poseban
11.09.2007., 13:18
u nedjeljnoj poljoprivrenoj emisiji na radio Čakovcu g. Horvat iz AGMM izjavio je da će ovogodišnja berba biti jedna od boljih i što se tiće kvalitete i količine vina.

Dex1
11.09.2007., 13:20
u nedjeljnoj poljoprivrenoj emisiji na radio Čakovcu g. Horvat iz AGMM izjavio je da će ovogodišnja berba biti jedna od boljih i što se tiće kvalitete i količine vina.

Kaj se tiče količine to i ja mogu potvrditi po prinosu u svojem vinogradu i većine ljudi, za kvalitetu nebi znao.

niko poseban
11.09.2007., 13:29
ja se u vina u tom dijelu baš i ne razumijem ali pričao čovjek o nekim kiselinama koje su kako treba, pa šećeru i sl.
veli sve kako treba

borg
11.09.2007., 15:56
Možete očekivati jednog dana vrhunska vina, zbog uvjeta koje AGMM može udovoljiti za zahtjeve EU...

Znate što to znači, a nagrade već dobivaju...

borg
12.09.2007., 02:17
Dok vi prodajete za HT, top 10 se podebljava...

berozivkovkovic
12.09.2007., 10:47
Dok vi prodajete za HT, top 10 se podebljava...

Ako dobro vidim netko kupuje a netko prodaje ( iz prvih deset ). Ne znam kako si primjetio samo kupovanje?:confused:

Mileni
12.09.2007., 10:53
Ako dobro vidim netko kupuje a netko prodaje ( iz prvih deset ). Ne znam kako si primjetio samo kupovanje?:confused:

Kupuje Breza a prodaju, vrlo vjerovatno mali korisnici margin-a kod HPB.
Breza isto tako uporno skuplja i JDKM ovih dana. Obje dionice su značajno pale u ovom razdoblju. Meni to izgleda kao dobar znak za imatelje agmm-a.

Ilegalac
12.09.2007., 10:53
Slabovidan je na prodaju. :biggrin:

Bolje ti Borže objesi plakete o zid, a dionice prodaj, jer moglo bi to još prilično dolje. Kad firma stoji 5 ili 10 godina "na mjestu", i najuporniji izgube volju čekati...

borg
12.09.2007., 14:26
Slabovidan je na prodaju. :biggrin:

Bolje ti Borže objesi plakete o zid, a dionice prodaj, jer moglo bi to još prilično dolje. Kad firma stoji 5 ili 10 godina "na mjestu", i najuporniji izgube volju čekati...

Hehe!

Prijatelju ja sam donekle strpljiv čovjek...
Nema kruha bez motike, a oni koi su zaradili ovih godina bez muke i nauke vratiti će oni to nama strpljivima (osim ako ne potroše na garderobu i aute)...
Samopouzdanje je ponekad bumerang, i to gadan, vidim da ga tebi ne nedostaje, može ti služiti ali u ovom poslu je prevrtljive prirode...
Ja svoje slabosti se trudim ne prikrivati, zeznuo sam se na ovoj firmi ako gledamo unatrag, mogao sam kupiti građevinu, ali nisam, ali doći će to na svoje, možda prije nego što sam i očekivao...

Plaketa nemam da si ih vješam iznad glave, ne vidim korist dojma titulama bez pokrića...

Međutim plakete koje vješa AGMM mi znače puno više...
Nama ostaje samo da čekamo, ja imam vremena!

P.S. Onaj tko je prodavao u top10 na mojem zadnjem osvrtu, je totalno nevažan...
Onaj koji kupuje zna daleko više...
Mileni Vam dobro zbori...;)

DTrump
12.09.2007., 21:48
Slažem se općenito, gdje god se pojavila FIMA i Horvat, oni polako sistemski melju i daleko su najkopetentniji što se tiće tržišta!:p:
Samo njih lagano sljediti i imati strpljenja ( ne treba ni puno znanja ni filozofije ) jer i amerikančeki kao sufleri FIMI valjda nešto znadu!:biggrin:
Čini mi se da bi mogli početi skupljati i bankice!:eek:

baucic
13.09.2007., 08:47
Po toj logici bi jednostavnije bilo uzeti udio u FIMA fondu, vjerojatno bi i bolje prosao. Meni nije bas simpaticno kad fond ulazi ili je u nekoj dionici. Svaku inspiracju oko kretanja cijene vrlo efikasno i na vrijeme lijece u samom zacetku.

Sasko
13.09.2007., 09:56
http://www.poslovni.hr/53862.aspx

U agrobiznisu manjka znanja iz menadžmenta

ZAGREB Koordinator Tempus projekta AHEAD - za razvitak poljoprivrede i visokoga obrazovanja Josip Juračak jučer je na konferenciji za novinstvo na Agronomskom fakultetu u Zagrebu govorio o rezultatima ankete provedene za potrebe obrazovanja u agrobiznisu. Juraček je istaknuo kako su anketom prikupljena mišljenja o najvažnijim znanjima i vještinama koje mora imati stručnjak u agrobiznisu te o privlačnosti različitih studijskih programa i potrebama agrobiznisa za stručnjacima raznih profila. "Rezultati pokazuju da ispitanicima najviše nedostaju znanja iz menadžmenta, zakonodavstva, stranih jezika, marketinga i posebne tehnologije proizvodnje". Po Juračekovim riječima, ispitanici su kao najatraktivnije studijske programe vezane uz agrobiznis odabrali studije tržišta i marketinga, poljoprivredno-prehrambene tehnologije, menadžmenta i upravljanja okolišem.
(H)

Sasko
21.09.2007., 11:52
jučer sjela dividenda...

Mileni
21.09.2007., 11:59
Sjela i meni! Baš fino dobro dođe u ova krizna vremena kada uvijek fali keš-a :biggrin:

niko poseban
21.09.2007., 12:42
jučer sjela dividenda...

kolega može molim informacija kada je bio ex d. i kolika je dividenda po komadu

Mileni
21.09.2007., 12:50
Mislim da je 15.6.2007. 35kn

borg
21.09.2007., 14:30
Meni još ništa...:(:molitva:

Možda krenu uplaćivati prvo dioničarima bliže firmi....:)

Mileni
21.09.2007., 14:44
Ispravak: 5. lipnja 2007 je dan D.
Erste banka je izgleda najbrža.

devid
21.09.2007., 20:08
Sjela dividenda. Tekuči imam u PBZ.

niko poseban
21.09.2007., 22:28
FIMIN BREZA INVEST POVEČAO 70% SVOJ UDIO U AGMM U RAZMAKU OD 6 DANA!!!!

STANJE 14.09.2007
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./BREZA-INVEST ZIF D.D. 818 1,98 Skrb. račun

STANJE 20.09.2007
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./BREZA-INVEST ZIF D.D. 1.378 3,33 Skrb. račun

Sasko
21.09.2007., 23:04
očito im je u Equityu ponestalo casha, jer ako si primjetio da je Equity smanjio svoj udio za 300 komada, a Breza povećala za 310 komada. znači, ništa značajno se nije dogodilo. samo mala pretumbacija...

koliko sam primjetio, rekao bih da su taj dan još prebacivali i PIKR i CKML. mozda jos i stogod drugo sto nisam primjetio...

berozivkovkovic
22.09.2007., 00:33
Znači iz šupljeg u prazno. Ja sam obično u minusu kad po istoj cijeni kupim i prodam. Ali valjda Fima zna što radi ( a znaju i udjelničari, pa ih je sve manje ):p:

niko poseban
23.09.2007., 20:50
očito im je u Equityu ponestalo casha, jer ako si primjetio da je Equity smanjio svoj udio za 300 komada, a Breza povećala za 310 komada. znači, ništa značajno se nije dogodilo. samo mala pretumbacija...

koliko sam primjetio, rekao bih da su taj dan još prebacivali i PIKR i CKML. mozda jos i stogod drugo sto nisam primjetio...

primjetio da je Breza kupila ali ne isti dan kada je eq prodao ako sam dobro primjetio.
međutim, primjetio ja još nešto. g. Horvat zadnjih mjesec dana redoviti je kupac Brezinih dionica. a on sigurno zna zašto kupuje Brezu.

Sasko
23.09.2007., 20:56
primjetio da je Breza kupila ali ne isti dan kada je eq prodao ako sam dobro primjetio.

isti dan, isti dan...

niko poseban
23.09.2007., 21:03
isti dan, isti dan...

išao još malo analizirati. jasno mi je zašto je eq prodavao. evo odgovora.

Kapital u fima equiti

335.278.253,59 10.09.2007
331.337.954,77 11.09.2007.
324.903.421,43 12.09.2007.
316.848.276,62 13.09.2007.
302.086.572,04 16.09.2007.
275.570.763,88 20.09.2007.

što uradi IPO

o100ja
23.09.2007., 21:10
Sad ce lakse porasti :), mozda to ima i dobrih strana.

niko poseban
23.09.2007., 21:57
Sad ce lakse porasti :), mozda to ima i dobrih strana.

slažem se. ovo je bilo izvlačenje love za HT. sad u iduća tri tjedna Breza, Maximum i Eq odletjeti gore, a onda će oni koji su prodavali da bi kupili HT 15-20% svoje zarade dati dečkima da bi se vratili unutra

miranj
26.09.2007., 09:55
Mislim da je 15.6.2007. 35kn

Ako je to tocno, zasto je dividenda puno niza od prosle godine (57,70, ako se ne varam)?

Stari medo
26.09.2007., 10:45
Ako je to tocno, zasto je dividenda puno niza od prosle godine (57,70, ako se ne varam)?

Zato sto je dobit puno niza. Prava adresa za zalbe nikad nije javno navedena, mada se dobro zna tko je TO.

Sasko
26.09.2007., 11:58

djelatnicima isplatili ove godine do kraja dionice, pa vise nije bilo potrebe isplacivati dividendu visu od godisnje dobiti ;)

Sasko
03.10.2007., 09:39
http://www.medjimurje.hr/hr/2578/svinjogojski-reprocentar/

niko poseban
01.11.2007., 09:55
stiglo FI. znatno bolje nego što su mnogi očekivali!

borg
03.11.2007., 23:36
Kad neće Vodač postat onda ću ja! ;)
Odobreno...