PDA

View Full Version : Privatizacija slovenskih banaka

hiperhiper
07.11.2005., 11:34
Iako su na ovom regionalnom trzistu svi vise okrenuti na istok mislim da bi se bilo zanimljivo pozabaviti i sa ovom mogucnoscu u bliskoj buducnosti ja li netko razmisljao o tome i kakvo je vase vidjenje ipak je susjedna dezela puno transparentnija od drugih drzava u regiji

lomu
08.11.2005., 14:29
a joj dok počinje ovdje u sloveniji i dok se vlada odluči hoče plasirati NLB,NKBM,Poštansku banku ,Abanku i ostale na organizoviran trg proteč če još dugo vrijemena

hiperhiper
08.11.2005., 14:39
da znam ali mi to potencijalno zvuci kao dobra prilika sto ti mislis o tome pretpostavljam da si slovenac

lomu
10.11.2005., 09:09
Pa vidjet čemo . Sada su u teku pregovori jer se krajem ove godine završi moratorij KBC za povečanje dijela u NLB . KBC bi htijela povečati dio sa 38 % na 51% ali čini se da vlada Slovenije odnosno banka slovenije neče to dopustiti! Vidjet čemo kako če se stvari obrnuti tu. Pitanje je kad če pustiti NLB na službeno tržište , pa da se več jednom počinje sve da se radi puno transparentnije nego sada.

Inače imaš više potencijalnih banaka , po mom mnenju Gorenjska banka i Celjska banka . Osobno Gorenjska banka ima puno manju aktivu od največje slovenačke banke NLB ali ist dobit krajem godine tako da...

Vidjet čemo ali čini mi se da moraju prvo riješiti ova pitanja sa NLB i staviti ju na burzu i tek onda če se privatizirati sve ostale (koje su posredno ili neposredno još uvijek u kontroli vlade slovenije )

cikof1
10.11.2005., 09:57
pusti sada banke.kupuj farmaceuta.samo gledaj šta radi posljednje dane.ali još može on puno da uradi.još nije gotovo.target price 120.000 SIT

lomu
10.11.2005., 10:46
pa da Krka stvarno ruši stereotip posljednu godinu . Evo več je bilo i vrijeme , da se malo pomakne i ako se po svim kriterijama čini skupa mislim da može da poleti .

Pitanje je da li je poletila zbog rezultata ili zbog toka jer Bank Austia i Hypo bank pokupe sve za strane investitore

cikof1
10.11.2005., 11:00
pa i jedno i drugo.ali bitno je da ljudi kupuju sve šta je na trgu.kupnja ne popušta.čeka se na rezultate 25.11 i onda ja mislim da samo još :up: Ove godine baš blistaju. ako se Krka usporedi sa zapadnim farmaceutima ona još može puno gore.