PDA

View Full Version : Uređenje stana

laud
05.11.2005., 23:05
Pozdrav, evo već neko vrijeme čitam i pratim ovaj forum i mogu vam reći ljudi da ste :thumbsup: prva liga, pa sam odlučio potražiti i vaše mišljenje.
Naime uspio sam stan srediti do unutarnjeg inkartavanja bez kune kredita (uveo struju, vodu,stavio otvore unutarnje vanjske ali sad slijedi pločice, parket, namještaj) pa bi mi za to trebao jedan kreditić :biggrin: računao sam negdje oko 20 000 eur mi treba da to sve bude 1:1.
(Kredit zelim dignuti jer na cash negdje za stvari koje mi trebaju davaju i 25 %)
Pa me zanima kako i gdje bi vi pokucali za kredit.
Unaprijed zahvaljujem.

syrius1
07.11.2005., 11:24
Pozdrav, evo već neko vrijeme čitam i pratim ovaj forum i mogu vam reći ljudi da ste :thumbsup: prva liga, pa sam odlučio potražiti i vaše mišljenje.
Naime uspio sam stan srediti do unutarnjeg inkartavanja bez kune kredita (uveo struju, vodu,stavio otvore unutarnje vanjske ali sad slijedi pločice, parket, namještaj) pa bi mi za to trebao jedan kreditić :biggrin: računao sam negdje oko 20 000 eur mi treba da to sve bude 1:1.
(Kredit zelim dignuti jer na cash negdje za stvari koje mi trebaju davaju i 25 %)
Pa me zanima kako i gdje bi vi pokucali za kredit.
Unaprijed zahvaljujem.

Ja bi najprije pitao u svojoj banci.
Zatim bi se pitao koji kredit zelim. Stambeni za adaptaciju, traze hipoteku i zivotno osiguranje ili jamce. Gotovinski ili hipotekarni, veca je kamata.
Kolika mi kreditna sposobnost i koliko dugo zelim ili mogu otplacivati

Dakle bilo kakav konkretan savjet je nemoguc bez konkretnih podataka.

laki
02.02.2006., 21:56
Majstor koji izvodi zidarske i keramičarske radove dao mi je ponudu za kupatilo:
-štemanje pločica 4 eura po m2
-ravnanje poda 5 eura po m2
-krpanje vod. instalacija i ravnanje zida 3 eura po m2
-postavljanje pločica 8 eura po m2
Za sobu postavljanje knauf pregradnog zida 10 eur m2
Ako netko već ima iskustva s gore navedenim radovima molio bih komentar
s obzirom na cjenu.

dayo
05.02.2006., 21:24
Ako ideš na kredit za adaptaciju moraš priložiti troškovnik izvođača radova, tak da ti to i nije prihvatljiva varijanta.
Koliko znam u Zagrebačkoj banci možeš dignuti kredit za opremanje stana. Pogledaj na internetu, mislim da imaš i popis dućana koji ti daju dodatan popust ako si korisnik njihovih kredita.

laki
06.02.2006., 18:31
Plaćam sve u kešu, zazirem od kredita, zanima me samo da li
su navedene cjene realne.

Gking
13.02.2006., 11:26
Plaćam sve u kešu, zazirem od kredita, zanima me samo da li
su navedene cjene realne.

Nisu pretjerane cijene ,a može i jeftinije.Raspitaj se prije adaptacije.
Imaš super majstore po recimo 6 eur , a imaš i megafuš loše majstore po 10 eur .
pa si izračunaj

Aka
14.02.2006., 14:50
Možda da se raspitaš u ERSTE banci imaju zgodan kredit 60%-40%(mislim da može i za adaptaciju) a ako si korisnik tog kredita imaš mogućnost dignuti kredit za opremanje stana bez kamata na 7 god. Normalno i tu je potrebna polica ŽO, kta je među nižim, a i najlakše je dobiti kreditnu sposobnost s obzirom da nije potrebno imati plaću 1/3. To je koliko znam, najbolje je provijeriti kod njih!
Pozdrav!

cipp
22.02.2006., 11:20
Majstor koji izvodi zidarske i keramičarske radove dao mi je ponudu za kupatilo:
-štemanje pločica 4 eura po m2
-ravnanje poda 5 eura po m2
-krpanje vod. instalacija i ravnanje zida 3 eura po m2
-postavljanje pločica 8 eura po m2
Za sobu postavljanje knauf pregradnog zida 10 eur m2
Ako netko već ima iskustva s gore navedenim radovima molio bih komentar
s obzirom na cjenu.

Stvarno bi volio da netko komentira ove cijene. Ja sam naimeu jednoj prostoriji sam skidao plčice jednom. Znam da je to vražja stvar i nije baš lagano kako se čini.

Ono kaj ti je bitno da imaš dobre preporuke za tog majstora, jer ako ti krivo napravi pločice npr. zezne fugu, onda nema te cijene koju bi dao da nemoraš svaki dan gledati tu grešku...