PDA

View Full Version : TOEFL

Nadobudni
19.10.2005., 18:09
poštovani forumaši,

Molio bih vaša iskustva vezana uz polaganje TOEFL (Test of English as a Foreign Language) ispita. Prije služenog pokretanja procedure zanima me iz prve ruke - Da li je potrebna dodatna edukacija i priprema, da li je moguće samostalno se pripremiti za polaganje, koliko bodova se smatra nekim minimumom, koliki broj stupnjeva u jezičnoj školi je potrebno za uspješno savladavanje testa, koliko je zapravo to "teško"?

Unaprijed veliko hvala.

Smallfox
19.10.2005., 22:11
Da li je potrebna dodatna edukacija i priprema, da li je moguće samostalno se pripremiti za polaganje

Mislim da je dobra sugestija da u Algoritmu potrazis neku od mnogobrojinih knjiga koja te priprema za ispit. Kniga ce ti razbiti strah i dobro te pripremiti. Jezik se uci godinama, tako da ispit sluzi da te smjesti negdje u statisticke okvire.

franciska
21.10.2005., 03:35
Za polaganje TOEFL možeš se pripremiti i u nekom od centara u inozemstvu. Na primjer u Velikoj Britaniji, St. Giles (London, Brighton), Wimbledon School of English (London).
Tecajevi se mogu pohađati tijekom cijele godine, počinju svaki ponedjeljak, u trajanju od 2 do 4 tjedna.
Cijene tečaja za 2 tjedna se kreću oko 400 GBP + tjedno smještaj oko 100 do 250 GBP.
Meni su poznati aranžmani Generalturista pa se kod njih može raspitati.