PDA

View Full Version : Belje d.d. (BLJE-R-A)

Pages : 1 2 [3] 4 5 6 7

analiza
03.05.2006., 13:00
Možda ti ovo može pomoći:

Kako je poznato, Agrokor je zbog mnogih akvizicija prošle godine dospio u pomalo nezavidnu situaciju zbog obaveze da iduće godine vrati čak dvije milijarde kuna kredita u koje spadaju i obveznice u vrijednosti 1,68 mlrd kuna. U financijskim izvještajima stoji kako je «Agrokor Grupa u procesu zaključivanja pregovora sa nekoliko financijskih institucija o cjelokupnom restrukturiranju bilance kao i o refinanciranju dugoročnih i kratkoročnih dugova. Mišljenje managementa je da će se refinanciranje provesti tijekom 2006. godine, kako bi se unaprijed osigurala financijska sredstva za isplatu obveznica koje dospijevaju 3. travnja 2007. godine.”

http://www.bankamagazine.hr/dnevnevijesti/vijest.2006-05-02.5051886100

vorDa
03.05.2006., 13:14
Nešto mi nije jasno u cijeloj priči a ti si načeo temu. Zašto je Todoriću u interesu da vrijednost dionice raste u doba kad nema 75% dionica? Samim tim si poskupljuje mogućnost za podebljavanjem udjela. Ako gledam stvari iz Agrokorove perspektive najlakše je srušiti vrijednos dionica sa dva negativna fin. izvj. i nakon toga dokupiti.
Moram prizanti da meni nije jasno zašto to nije učinjeno. Moram priznati da sam taj scenario očekivao kad je Investco počeo ulazizi unutra.

A zašto je dao smiješnu javnu ponudu po 1 kunu ako mu je toliko stalo da dođe do ostatka dionica?:)
Mogao je on dokupiti i dok je cijena bila 30 kn da je htio. Možda nije očekivao ovakav skok. Možda se nije usudio dalje zaduživati.
Tko će, na kraju krajeva, znati što se u njegovoj glavi mota.:)

Da sam vlasnik nekoga d.d. nikada nebih kupio više od 51% dionica. Ostatak bi ostavio malima. Što više dioničara imaš to imaš više kupaca. Pogledaj samo kako se dečki na ovom forumu vesele ABC siru ili oni na Zvijezdi maslinovom ulju.:biggrin:

Ja sam na badelov konjak prešao dok sam imao dionice Badela (i na njemu ostao), dok sam imao dionice Belja frižider je bio pun ABC i Buco sira a žena je po brašno morala u Konzum jer ga u Dioni nije bilo, dok sam imao Koestlin ormar je bio pun štapića (i još ih je nešto ostalo).:biggrin:

Pozdrav

analiza
03.05.2006., 14:58
VorDA, svaka čast dobro si to napisao.

Citiram tebe:
"Da sam vlasnik nekoga d.d. nikada nebih kupio više od 51% dionica. Ostatak bi ostavio malima. Što više dioničara imaš to imaš više kupaca. Pogledaj samo kako se dečki na ovom forumu vesele ABC siru ili oni na Zvijezdi maslinovom ulju."

Superhik
03.05.2006., 15:22
Vorda:"A zasto je dao smijesnu cijenu u javnoj ponudi od 1,00kn ako mu je stalo...."
Zato kolega sto je stekao dionice po 1,00kn, pa je duzan objaviti javnu ponudu po istoj toj cijeni.
"Da sam ja u prilici ne bih kupio vise od 51%."
Pa vidis kolega Vorda, ni Todoric ne razmislja puno drukcije od tebe, pa je kupio samo cca 52,7%.
Drugi dio posta mi je jako simpatican, evo tako ja od nekada trosim jos uvijek apaurine cim mi netko spomene Plivu. ( u zadnje vrijeme sam smanjio kolicinu ):biggrin:

analiza
05.05.2006., 21:51
Vlasnici prvih 10 računa na kojima je ubilježena najveća količina vrijednosnog papira BLJE-R-A
Stanje na dan: 28.04.2006

Naziv vlasnika računa Mjesto
AGROKOR D.D. ZAGREB, HRVATSKA
HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU ZAGREB, HRVATSKA
AGROHOLDING D.O.O. OSIJEK, HRVATSKA
Skrbnički račun:
PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA ZAGREB, HRVATSKA
ŠKOJO FRANJO OSIJEK, HRVATSKA
Skrbnički račun:
PODRAVSKA BANKA D.D. ZAGREB, HRVATSKA
Skrbnički račun:
PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA BALANCED ZAGREB, HRVATSKA
Skrbnički račun:
PBZ D.D./KAPITALNI FOND D.D. ZATVORENI INVESTICIJSKI FOND ZAGREB, HRVATSKA
Skrbnički račun:
HPB D.D. ZAGREB, HRVATSKA
INVESTCO VRIJEDNOSNICE D.O.O. ZAGREB, HRVATSKA

Vlasnici prvih 10 računa na kojima je ubilježena najveća količina vrijednosnog papira BLJE-R-A
Stanje na dan: 05.05.2006

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
VRANEKOVIĆ FRANJO MALA RAKOVICA, HRVATSKA

Ilirika uglavnom prodavala, ostali rasli zbog Ilirikinog pada, znači, po meni, nisu dokupljivali. INVESTCO VRIJEDNOSNICE D.O.O. ZAGREB, HRVATSKA izašao iz prvih deset. Vraneković ušao u prvih deset.

Sasko
05.05.2006., 21:56
to vam govorim cijeli tjedan. danas vam je također prodavao Investco. ako ne valja njima, ne valja ni meni

analiza
05.05.2006., 22:08
Vidiš, nije sve tako crno-bijelo kao što to ti misliš. Moj je sud da je vrijednost Belja malo brzo otišla gore pa sada mnogi realiziraju svoju dobit. Mene je ovo potpuno iznenadilo i nisam očekivao, barem ne tako brzo.

Superhik
05.05.2006., 22:09
Istina je jedino da je Investco prodavao. Sve ostalo moze, ali i ne mora biti tocno. Ako valja Agrokoru, Ilirici, Podravskoj banci, HPB-u, Skoji i PBZ/ ZIF-u valja i meni.;)

Sasko
05.05.2006., 22:23
Istina je jedino da je Investco prodavao. Sve ostalo moze, ali i ne mora biti tocno. Ako valja Agrokoru, Ilirici, Podravskoj banci, HPB-u, Skoji i PBZ/ ZIF-u valja i meni.;)

Agrokor je to kupio po kunu i to ne spekulativno. Ilirika je isto pocela prodavati ako nisi primjetio. Skojinom lovom se igraju brokeri...

samo ti to kupuju superhice. samo mi je zao novih na burzi koji su i na 230 uljetali u Belje. ali kaj im ja mogu. platiti ce na Belju danak neiskustvu

Superhik
05.05.2006., 22:34
Drago mi je da ima netko tko ce druge kolege ( nove ) upozoriti na ono sto smatra potencijalnim promasajem. Ja sam svoje kupio vrlo povoljno pa ne nagovaram nikoga na kupnju na ovim razinama.
To sto ste naveli kolega Sasko da se sa Skojinom lovom igraju brokeri mi je vrlo neobicno. Jeste li sigurni u to. Pozdrav

BigBoss
06.05.2006., 21:07
Agrokor je to kupio po kunu i to ne spekulativno. Ilirika je isto pocela prodavati ako nisi primjetio. Skojinom lovom se igraju brokeri...

samo ti to kupuju superhice. samo mi je zao novih na burzi koji su i na 230 uljetali u Belje. ali kaj im ja mogu. platiti ce na Belju danak neiskustvu
Ti si ekstra pesimista :biggrin:
A mogu ti reći ako nemaš dionica don't worry be happy........;)

Sada o Belju, prošli tjedan je bila aktivna trgovina prosjek cijelog tjedna je 230Kn po dionici, raspon cijena se kretao od 240 od najveće pa do 221 Kn do najmanje, volumen trgovanja je prosječno oko 4400 dionica po danu ili milijun Kn dnevno....... zadnja dva dana bilo je testiranje kupnje koja je pokazala jak otpor na razini oko 220 Kn pa se cijena digla na oko 230 Kn, zaključna cijena je bila 225 Kn ali taj dio trgovanja je po volumenu vrlo mali.....
Čeka nas novi tjedan svima pozdrav

Sasko
06.05.2006., 23:45
Ti si ekstra pesimista :biggrin:
A mogu ti reći ako nemaš dionica don't worry be happy........;)

interesantno mi je na Belju da nitko ne pokusava argumentirati na kojim se cinjenicama temelji daljnji rast ove dionice. pa zar stvarno mislite da mozete svojim navijanjem izazvati rast ili pad Belja? Mozda se to i donedavno moglo, no cinjenica je da je postalo prelikvidno za takve igre.

prle69
12.05.2006., 09:10
http://www.poslovni.hr/12624.aspx
Fendt Agrokoru isporučuje 54 traktora
Započela je modernizacija strojnoga parka Belja, Belje Remont postao je ovlašteni Fendtov serviser, a uskoro će postati i ovlašteni serviser Mercedesovih teretnih vozila
BELI MANASTIR - Prve količine od ukupno 54 naručena traktora njemačke tvrtke Fendt jučer su u Belom Manastiru predane Belje Remontu. Isporuka je rezultat suradnje između prehrambeno-trgovačkog koncerna Agrokor i grupacije AGCO, svjetskog proizvođača poljoprivredne opreme, u čijem sastavu djeluje i tvrtka Fendt kao lider u proizvodnji traktora.
Najbolji na svijetu
Ulaskom Agrokora u Belje d.d. znatno su povećane površine za ratarsku proizvodnju što je rezultiralo donošenjem odluke o tipizaciji traktora. Agrokor je, naime, kupnjom pojedinih poljoprivrednih tvrtki naslijedio traktorski park s različitim tipovima traktora. Samo u Belju bilo ih je pet. Jučerašnjom prvom isporukom Agrokor je započeo proces modernizacije strojnoga poljoprivrednog parka i podizanja razine opremljenosti u Belju i u ostalim svojim poljoprivrednim tvrtkama. Ukupna vrijednost ulaganja u modernizaciju poljoprivredne opreme iznosi više od sto milijuna kuna. Najveći dio traktora bit će predan Belju na korištenje, ...

florijan
12.05.2006., 14:50
poslovni.hr

Ivan Škorić, direktor Belja d.d., istaknuo je kako je Belje u prva tri mjeseca ove godine proizvelo oko 23.000 tona različitih proizvoda te ostvarilo prihod od 140 milijuna kuna što je 23 posto više nego lani. "Posjetila nas je 20. travnja i inspekcija Hrvatskog fonda za privatizaciju u svezi s ugovorom s državom. Konstatirali su kako smo sve uredno odradili. Samo tijekom prve godine uložili smo u Belje 270 milijuna kuna, a toliko smo trebali za dvije godine. Dobit ćemo i rješenje u kojem će stajati kako su zadovoljni takvim ulaganjima", rekao je direktor Škorić. Dragan Marčinko, direktor u Agrokoru, najavio je kako će Belje Remont uskoro postati ovlašteni servis za Mercedesova teretna vozila koja će raditi za Agrokor, a očekuje se i nekoliko zastupstava za kombajne.

vorDa
12.05.2006., 15:07
poslovni.hr

Ivan Škorić, direktor Belja d.d., istaknuo je kako je Belje u prva tri mjeseca ove godine proizvelo oko 23.000 tona različitih proizvoda te ostvarilo prihod od 140 milijuna kuna što je 23 posto više nego lani.

Zašto onda u izvješću piše da su prihodi za 1Q 85,7M kn, odnosno +15%?
Je li to netko lažno prikazao financijsko izvješće ili direktor Belja pojma nema kako mu poduzeće posluje?
Ja bih rekao da se ipak ekipa od silnog muljanja već počela gubiti (ili njihovi poltroni po medijima).:)

Pozdrav

Superhik
12.05.2006., 17:41
Ovo si lijepo primjetio kolega Vorda, odakle sad 140mil kn prihoda, a u izvjescu stoji 87,5mil kn? Lazu li sad ili su lagali u izvjescu?:eek:

analiza
12.05.2006., 20:05
Stanje na dan: 05.05.2006

Skrbnički račun:
PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA ZAGREB, HRVATSKA[/COLOR]
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:

Stanje na dan: 12.05.2006

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:

Pretpostavka da je Skrbnički račun Podravske banke prodavao i Ilirika JIE Balanced.

analiza
15.05.2006., 09:10
HRVATSKE PREHRAMBENO-POLJOPRIVREDNE TVRTKE U PRVOM TROMJESEČJU OSTVARILE OSREDNJE REZULTATE

Tržišna cijena Belja iznad ostvarenih rezultata, najveći napredak Kutjeva

Amortizacija Belja bila je 1,8 milijuna kuna manja nego u istom razdoblju lani, što je čudno s obzirom na to da je istodobno imovina revalorizirana za nekoliko stotina milijuna kuna
Domaća su društva prehrambeno-poljoprivredne branše u prvom tromjesečju ostvarila tek osrednje poslovne rezultate. Iako su u prosjeku poslovala nešto bolje, čini se da su očekivanja investitora bila kudikamo veća, čemu u prilog svjedoči intenzivan rast njihovih tržišnih cijena posljednjih mjeseci.
Šest lipa po dionici
Jedan od većih međimurskih proizvođača hrane, koji se bavi ratarstvom, proizvodnjom voća i povrća, uzgojem tovljenika te proizvodnjom i prodajom vina, Agromeđimurje, u prva je tri mjeseca ostvario dobit od 853.000 kuna (20,6 kuna po dionici društva). Poslovni su prihodi Agromeđimurja u prvom kvartalu povećani tri posto, na 16,5 milijuna kuna, a istom su stopom rasli i poslovni rashodi koji su iznosili 15,65 milijuna kuna. Prodaja je rasla nešto intenzivnije (+10,7 posto), a u prvom je tromjesečju iznosila 14,47 milijuna kuna. U usporedbi s prvim tromjesečjem prošle godine ove je godine povećana operativna dobit Agromeđimurja (+7 posto), no ona je iznosila tek 872.000 kuna. Agromeđimurje u prva tri mjeseca nije imalo značajnijih problema s likvidnošću, no unatoč otežanoj naplati potraživanja društvo je svoje obveze podmirivalo u zakonskim i ugovorenim rokovima. Tek nešto bolje rezultate nego lani ostvarilo je i Belje koje od druge polovine 2005. posluje u sklopu koncerna Agrokor. Poslovni prihodi Belja povećani su za 34 posto, na 84,13 milijuna kuna, no na njihov rast znatno su utjecali i ostali poslovni prihodi koji su ove godine iznosili 12,26 milijuna kuna. Porasla je i prodaja, koja je u prva tri mjeseca iznosila je 71,87 milijuna kuna. Zahvaljujući njoj Belje je u prvom tromjesečju ostvarilo dobit od 305.000 kuna (6 lipa po dionici), kao i operativnu dobit koja je bila tek nešto viša, a iznosila je 538.000 kuna. Na nešto bolje rezultata Belja utjecala je i smanjena amortizacija koja je bila za 1,77 milijuna kuna manja nego u istom razdoblju prošle godine. To je u najmanju ruku čudno s obzirom na to da je u isto vrijeme imovina Belja revalorizirana za nekoliko stotina milijuna kuna, pa se iz navedenoga može zaključiti da je društvo i na taj način utjecalo na ovogodišnji kvartalni rezultat. Budući da je u proteklih nekoliko mjeseci tržišna cijena dionice višestruko porasla, a da trenutna tržišna kapitalizacija Belja premašuje iznos od 1,3 milijarde kuna, evidentno je da je ova dionica, barem sudeći prema sličnim domaćim kompanijama, ipak znatno precijenjena.
Manji rashodi
Slabije rezultate nego lani ostvarila je i mlinarsko-pekarska industrija Đakovština. Poslovni su prihodi u usporedbi s istim razdobljem 2005. u prva tri mjeseca zabilježili pad od 5,3 posto, a prodaja društva smanjena je za 4,75 posto na iznos od 33,46 milijuna kuna. Zbog smanjenih poslovnih rashoda koji su u prvom tromjesečju iznosili 30 milijuna kuna operativna je dobit Đakovštine povećana na 4,66 milijuna kuna, no zbog visokog iznosa plaćenih kamata za servisiranje dugova neto dobit društva ipak je zabilježila pad od gotovo 60 posto, na samo 424.000 kuna (53 lipe po dionici). Đakovština d.d. već niz godina muku muči s visokim kreditnim obvezama koje ni za prvoga tromjesečja nisu zabilježile znatniji pad. Ipak, dugoročne obveze društva smanjene su sa 121,07 na 115,1 milijun kuna, a kratkoročne financijske obveze zabilježile su pad sa 169,82 na 161,95 milijuna kuna. Bez obzira na to, likvidnost društva nije znatnije poboljšana ponajprije zbog sveprisutnih teškoća u naplati potraživanja. Možda je najveći napredak u posljednjih godinu dana prema ostvarenim poslovnim rezultatima zabilježilo Kutjevo d.d. Naime, poslovni prihodi ovog društva u odnosu na prošlogodišnje nisu se znatnije mijenjali, a u prvom su tromjesečju ove godine iznosili 41 milijun kuna. Stoga su poslovni rashodi smanjeni za 4,87 posto, što je utjecalo i na rast operativne dobiti Kutjeva koja je u prva tri mjeseca iznosila 2,07 milijuna kuna, a lani je ostvaren operativni gubitak od 177.000 kuna. Zahvaljujući znatnom smanjenju rashoda po plaćenim kamatama, ostvarena je dobit od 72.000 kuna. U promatranom razdoblju znatno je poboljšana likvidnost, iako su dugoročne i kratkoročne financijske obveze ostale i dalje relativno visoke.
Novo zaduživanje
U odnosu na kraj prethodne godine dugoročne se obveze Belja nisu posebno mijenjale, a na kraju ožujka iznosile su 39,56 milijuna kuna, a kratkoročne financijske obveze u isto vrijeme povećane su za 120,7 posto na iznos od 189,09 milijuna kuna. Kada se uzme u obzir već spomenuta prošlogodišnja revalorizacija nekretnina, postrojenja i opreme u iznosu od 366,78 milijuna kuna, evidentno je kako su se u Belju njome poslužili radi novog zaduživanja društva. U tom je smislu jasno da tržišna cijena Belja ne opravdava dosad ostvarene poslovne rezultate i prije je odraz suviše velikih očekivanja i nerealnih želja investitora.

http://www.poslovni.hr/12779.aspx

Superhik
15.05.2006., 09:42
Procitah i ovaj novinarski uradak. Dosta stvari je tocno, a ima i netocnih, pogotovo u nekim ocjenama tipa:" buduci da je u posljednjih nekoliko mjeseci visestruko porasla". Koliko ja znam nije visestruko nego 128%. Pa onda na kraju, posebno mi je simpaticna izjava tipa:"u tom je smislu jasno da trzisna cijena Belja ne opravdava dosad ostvarene rezultate." Siroti rezultati.

veritas
15.05.2006., 09:59
Gospodin ili gospođo, cijenjeni autoru teksta! Nismo ni očekivali rezultate preko noći ali bolje kupiti dionice sad nego za godinu, dvije dok će im cijena biti višestruka. Koja će mi banka dati te kamate? Htio sam kupiti dionice Sunčanog Hvara po 115 kn prije par mjeseci ali rekli su mi da neće još to gore. Htio sam kupiti PBZ po 500 kn ali rekli su neće ni to još gore. I još desetine primjera, da ne nabrajam. Sad ih moram plaćati višestruko( u prosjeku) u odnosu od prije pola godine. A zašto postoji poslovica: tko prvi njegova djevojka? Dok sam se oslanjao na novinarske članke nije mi dobro išlo, zato više neću. Ustvari, dobro će mi doći da radim kontra njih. Hvala!

analiza
19.05.2006., 22:13
Stanje na dan: 12.05.2006

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:

Stanje na dan: 19.05.2006

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
KUNIĆ DRAGUTIN SPLIT, HRVATSKA

Prodavala Podravska srkbnički i ispala među prvih deset, Vraneković prodavao. Kunić ušao zahvaljujući ispadanju Podravske banke. Riječ je koliko znam o prošlom tjednu, a tada je dobar dio njih prodavao.

analiza
26.05.2006., 21:52
Stanje na dan: 26.05.2006

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
KUNIĆ DRAGUTIN

Uglavnom je skrbnički HPB-a prodavao, a ostali koji su bili ispod njega su se pomaknuli prema gore za jedno mjesto.

analiza
02.06.2006., 21:07
Stanje na dan: 26.05.2006

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
KUNIĆ DRAGUTIN

Uglavnom je skrbnički HPB-a prodavao, a ostali koji su bili ispod njega su se pomaknuli prema gore za jedno mjesto.

Stanje na dan: 02.06.2006

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
KUNIĆ DRAGUTIN
Skrbnički račun:

HPB-a prodavao

borg
02.06.2006., 22:53
Ili je Drago dočekivao niže i dokrcavao se...:biggrin: ;)

analiza
09.06.2006., 20:53
Stanje na dan: 02.06.2006

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
KUNIĆ DRAGUTIN
Skrbnički račun:

Stanje na dan: 09.06.2006

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
KUNIĆ DRAGUTIN

E, sad, ko tu koga?!

MAQ
09.06.2006., 21:36
Kupuje se u korekciji i podebljava pozicija .

Fritz
26.06.2006., 15:45
Kredit Svjetske banke za Belje i PIK Vrbovec

ZAGREB - Narednih tjedana Agrokor će sa Svjetskom bankom potpisati ugovor kojim će Belje i PIK Vrbovec dobiti kredit od 40 milijuna eura. Prema informacijama iz Agrokora kreditni aranžman bit će sklopljen uz vrlo povoljne uvjete, na osam godina i s grace periodom. Sredstva iz kredita iskoristit će se većim dijelom za restrukturiranje i modernizaciju Belja, a dio će otići i u Vrbovec. Pregovori o aranžmanu trajali su dugo, a sredstva će odobriti Međunarodna financijska korporacija IFC, kao dio grupe Svjetske banke. IFC je osnovan 1956.g. radi financiranja projekata u privatnom vlasništvu u zemljama u razvoju, a dosad je sudjelovao u financiranju nekoliko projekata u Hrvatskoj. Primjerice, pratili su Belišće pri preuzimanju Valkartona, bili su investitori u Viktoru Lencu i u Plivi, a ulagali su i u bankarski sektor.

analiza
07.07.2006., 21:32
Stanje na dan: 09.06.2006

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
KUNIĆ DRAGUTIN

Stanje na dan: 07.07.2006

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:

Sasko
10.07.2006., 21:34
evo da malo podrzim svojeg prijatelja Analizu.

ne znam koliko vas uopce prati Belje na ovim nivoima, no vec duze vrijeme se na ovoj dionici gleda iskrcavanje Hypa i vjerojatno Agroholdinga. e danas Vam se meni cini da je to gotovo, jer su pocela aplikativna zatvaranja unutar kuce (skoro 6 k komada je danas proslo aplikativno). Pritisak na prodaji je za sad nestao i ja vjerujem da s ovom kupnjom koja je trenutno na Belju, Belje bi se moglo bez problema vratiti na nivo od pred koji mjesec, a s obzirom kakvo raspolozenje vlada trenutno na nasem trzistu i bogami bi Belje moglo i vise.

Sasko
11.07.2006., 23:06
kao sto sam vam rekao jucer, danas ste mogli vidjeti vise na Belju nema velike prodaje, veliki su prodali i sada cemo gledati lagani rast koji slijedi nakon prilicne akumulacije na 210 kn.

s objavom rezultata vjerujem da ce Belje probiti svoj prijasnji maksimum...

Zlatek
12.07.2006., 07:51
kao sto sam vam rekao jucer, danas ste mogli vidjeti vise na Belju nema velike prodaje, veliki su prodali i sada cemo gledati lagani rast ....
.

..ili pad da veliki opet akumuliraju ispod 200kn ?

Fritz
15.07.2006., 01:47
Stanje na dan: 07.07.2006

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:

Stanje na dan: 14.07.2006
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
SPAČVA D.D. VINKOVCI VINKOVCI, HRVATSKA

Prodavao je AGROHOLDING.

Zlatek
15.07.2006., 08:47
...a Ilirika branila cijenu?!

Sasko
15.07.2006., 14:17
ne znam koliko vas uopce prati Belje na ovim nivoima, no vec duze vrijeme se na ovoj dionici gleda iskrcavanje Hypa i vjerojatno Agroholdinga. e danas Vam se meni cini da je to gotovo, jer su pocela aplikativna zatvaranja unutar kuce (skoro 6 k komada je danas proslo aplikativno). Pritisak na prodaji je za sad nestao i ja vjerujem da s ovom kupnjom koja je trenutno na Belju, Belje bi se moglo bez problema vratiti na nivo od pred koji mjesec, a s obzirom kakvo raspolozenje vlada trenutno na nasem trzistu i bogami bi Belje moglo i vise.

ovo gore sam Vam napisao 10.07..

po jucerasnjem stanju vidimo da je moja "pretpostavka" bila tocna. isto tako Vam mogu reci da je ovo sto se zatvaralo aplikativno, u cetvrtak i petak pocelo s prodajom tako da je cijena krenula prema dolje. no nakon sto ekipa koja si je to zatvorila aplikativno, u ocekivanju rasta barem do 230 sto se nije dogodilo, rasproda tiha par tisuca (veci dio je vec i prodan u petak) na putu Belja prema starom vrhuncu vise nema zapreka...

Sasko
15.07.2006., 14:18
...a Ilirika branila cijenu?!

nije Ilirika branila cijenu. novi kupac je dosao na Belje :saptac:
Spačva se pokazala, ali ima jos jedan skriveni

Fritz
19.07.2006., 14:20
POTPISAN UGOVOR IZMEĐU AGROKORA I IFC-a

Danas je potpisan Ugovor o dugoročnom kreditu između Agrokora i International Finance Corporation (IFC-a), ogranka Svjetske banke odgovornog za financiranje ulaganja u privatnom sektoru. Ugovor je u ime Agrokora potpisao Ivica Todorić, predsjednik Agrokor koncerna, a u ime IFC-a Edward Nassim, potpredsjednik IFC-a za regiju. Ovo dugoročno financiranje omogućit će daljnja ulaganja u PIK Vrbovec i Belje te pokazuje povjerenje IFC-a u strategiju Agrokora i njegovu sposobnost za daljnje restrukturiranje tih dviju kompanija.

Potpisanim ugovorom vrijednim 40 milijuna eura osiguravaju se dugoročna sredstva za refinanciranje postojećeg zaduženja kao i za dodatne investicije u PIK Vrbovec i Belje, dajući tako podršku nastavku restrukturiranja i planovima za širenje kroz ulaganje u kvalitetu proizvodnje, širenje kapaciteta, učinkovitost, produktivnost te poboljšanje strukture troškova obiju kompanija.

Prigodom potpisa Ugovora g. Ivica Todorić, predsjednik Agrokor koncerna kazao je: “Ovaj dugoročni financijski aranžman dodatno je priznanje Agrokoru dano od jedne od vodećih svjetskih financijskih institucija koja je prepoznala ispravnost naše vizije i strategije te vrijednost i opravdanost naših ulaganja u kompanije PIK Vrbovec i Belje.“

„IFC-u je zadovoljstvo što može dati podršku Agrokorovim ulaganjima kojima se unaprjeđuje operativna učinkovitost nedavno privatiziranih kompanija. Pod vodstvom Agrokora ovaj bi projekt trebao osigurati PIK-u Vrbovec i Belju financijsku i ekološku održivost“, rekao je g. Edward Nassim, regionalni potpredsjednik IFC-a za Afriku, Europu i Srednji Istok.

Suradnja Agrokora i IFC-a nastavit će se i na daljnjem unaprjeđenju operativnih standarda, sustava upravljanja kvalitetom, zdravstvenim uvjetima i sigurnosti na radnom mjestu u skladu sa standardima EU-a, uvođenjem HACCP-a, integriranog programa osiguranja kvalitete i sigurnosti hrane, gdje je to primjereno. IFC i Agrokor opredijelili su se za vođenje poslova uz poštivanje najviših standarda zaštite okoliša te će aktivno surađivati na unaprjeđenju mjera za zaštitu okoliša u PIK-u Vrbovec i Belju.

Međunarodna financijska korporacija, IFC, je ogranak Svjetske banke odgovoran za financiranje ulaganja u privatnom sektoru sa sjedištem u Washingtonu, D.C. IFC koordinira svoje aktivnosti s drugim institucijama Svjetske banke, ali je pravno i financijski nezavisan. Njegovih 178 zemalja članica osigurava temeljni kapital i zajednički utvrđuje politiku.

Vilim
19.07.2006., 15:14
Svaka čast,Toda!!!Treba ulagati u naše perspektivne firme i jačati poziciju na domaćem i regionalnom tržištu.

BigBoss
19.07.2006., 15:22
Evo što misli o rezultatima:biggrin:

PIK Vrbovec i Belje, istaknuo je Todorić, bilježe odlične rezultate pa će tako primjerice u Belju ove godine žetva biti rekordna (urod 7 tona po hektaru).

Također se očekuje najbolji urod repe i kukuruza, a izuzetno dobri rezultate bilježi i PIK Vrbovec u kojem se ove godine očekuje proizvodnja 35.000 tona mesnih prerađevina. "Uvjereni smo da ćemo pokrenuti poljoprivrednu proizvodnju Hrvatske", ustvrdio je Todorić. Predsjednik Agrokora za petak je najavio potpisivanje ugovora o kreditu sa sindikatom europskih banaka, a ta bi se sredstva koristila za refinanciranje u kontekstu opsežnijeg restrukturiranja bilance. (hina)

Izvor: Večernji List (http://www.vecernji-list.hr/home/manager/594405/index.do)

Deja_vu
19.07.2006., 15:53
Mozda sad ovo zvuci kao navlacenje, no za nekoliko godina nece biti bitne zadnje 2 znamenke na PIVK i BLJE kao sto su danas...

Vilim
20.07.2006., 01:45
Slažem se Deja vu!!!!Toda je modernizirao proizvodne kapacitete,kupio traktore,iskopao kanale,pregovarao s hoteljerima,ima najbolje distribucijske kanale i itd. i itd.Imamo se pravo nadati!!!Nabavlja svježu lovu bez problema za nove investicije,budimo realni i očekujmo rezultate!

Fritz
20.07.2006., 10:30
AGROKORU KREDIT SVJETSKE BANKE U IZNOSU 40 MILIJUNA EURA
Todorić: Belje i PIK Vrbovec postižu 'nestvarne rezultate'
Kredit je namijenjen za refinanciranje postojećih zaduženja Agrokora te za dodatne investicije u dva PIK-a: u Belje, gdje će dominirati ulaganja u nove svinjogojske farme, te u mesnu industriju Vrbovec
Svjetska banka, odnosno njezin ogranak International Finance Corporation (IFC), odgovoran za financiranje ulaganja u privatnom sektoru, odobrio je prvi dugoročni kredit Koncernu Agrokor u iznosu od 40 milijuna eura. Ugovor o tom aranžmanu jučer su potpisali Ivica Todorić, vlasnik i predsjednik Uprave Agrokora, i Edward Nassim, potpredsjednik IFC-a za regiju.
Ivica Todorić: Pred Agrokorom ostaje još puno poslovnih i razvojnih odlukaTrogodišnji poček
Kredit je jednim dijelom namijenjen za refinanciranje postojećih zaduženja Agrokora, dok je ostatak predviđen za dodatne investicije u dva PIK-a. U Belje, gdje će dominirati ulaganja u nove svinjogojske farme, te u mesnu industriju Vrbovec. Ugovoren je rok otplate u razdoblju od osam godina, uz trogodišnji poček i povoljnu kamatu, eu/libor plus 2,25 posto.
"Premda je Agrokor već učinkovito odradio navažnije strateške vizije u opusu svoga biznisa, pred kompanijom i dalje ostaje puno poslovnih i razvojnih obveza zbog kojih je upravo i ugovoren kredit s IFC-om", obrazložio je Todorić najnoviji financijski aranžman. Ustvrdio je da Agrokor apsolutno nema problema financijske naravi te da za povoljnim kreditnim sredstvima posiže isključivo stoga što transparentno poslovanje tvrtke otkriva snažan potencijal hrvatskog gospodarstva kojega su uspjeli prepoznati i najveći svjetski bankari iskazujući punu pripravnost za davanje vrlo povoljnih kredita. U samo godinu dana, koliko ima da je Agrokor ušao u Belje i Vrbovec, ta dva poljoprivredna kombinata na najboljem su putu da nadmaše rezultate ostvarivane u njihovim zlatnim godinama, rekao je Todorić. Naglasio je da oba kombinata doslovce postižu "nestvarne rezultate" i te je tvrdnje ilustrirao konkretnim podacima. Najveći hrvatski koncesionar poljoprivrednog zemljišta, samo na području Baranje drži oko 20.000 hektara oranica, i upravo u ovoljetnoj žetvi s jednog hektara kupi sedam tona pšenice. Sa stadom koje broji 10.000 junadi Agrokor je postao i najveći proizvođač junadi na domaćem tržištu. Paralelno traje tov i 150.000 svinja, a Baranja je sada golemo gradilište gdje će, među ostalim objektima, biti podignuti i kapaciteti za godišnji uzgoj milijun svinja.
Novi kredit
Do ulaska Agrokora vrbovečki PIK bio je pao na godišnju proizvodnju do najviše 7-8 tisuća tona mesnih prerađevina. Prošla je godina zaključena s proizvodnjom teškom čak 24.000 tona, a ova će dati najmanje 35.000 tona svježeg mesa i mesnih prerađevina što neće biti plafon s obzirom na dugoročne razvojne ambicije.
"Ugovor s IFC-om pomaže Agrokoru u ostvarivanju novih ciljeva kako u realizaciji investicija vezanih uz poljoprivrednu proizvodnju, odnosno gradnju prerađivačkih kapaciteta, tako i za daljnje otvaranje novih radnih mjesta", naglasio je Todorić podsjećajući da je Agrokor u kadrovskom portfelju već narastao na gotovo 22.000 zaposlenika. U petak Agrokor sa Sindikatom najmoćnijih europskih banaka potpisuje još jedan ugovor o kreditiranju. Riječ je o 320 milijuna eura, a sredstva će biti usmjerena na restrukturiranje kompanije, najavio je Todorić.
Kredit za financijsku održivost
'IFC-u je zadovoljstvo što može dati potporu planiranim ulaganjima Agrokora, kojima se unaprjeđuje operativna učinkovitost ove privatne kompanije, odnosno osigurava financijska i ekološka održivost u dva konkretna projekta, PIK-u Belje i Vrbovec', kratko je ilustrirao odluku svoje matične kuće Edward Nassim, regionalni potpredsjednik IFC-a za Afriku, Europu i Srednji istok. Suradnja Agrokora i IFC-a nastavit će se i na daljnjem unaprjeđenju operativnih standarda, sustava upravljanja kakvoćom, zdravstvenim uvjetima i sigurnosti na radnom mjestu u skladu sa standardima EU. Potpisanim ugovorom Agrokor i IFC opredijelili su se i za poštivanje najviših standarda zaštite okoliša i stoga će aktivno surađivati na unaprjeđenju tih mjera i u Belju i u Vrbovcu.

Vilim
20.07.2006., 13:18
Jako lijep volumen do sada!Izvješće brzo izlazi,Todorić govori o odličnim rezultatima,mislim da će biti jako zanimljivo pratit cijenu narednih dana!!!

Dude
20.07.2006., 13:32
Jako lijep volumen do sada!Izvješće brzo izlazi,Todorić govori o odličnim rezultatima,mislim da će biti jako zanimljivo pratit cijenu narednih dana!!!

Definitivno će biti zanimljivo narednih dana, jer je moguće da ovaj koji je danas kupuje već ima neke informacije o izvješću:confused:. Možda su ovi koji su danas prodavali napravili pogrešku, vidjet ćemo, vrijeme će pokazati. :)

veritas
20.07.2006., 13:46
Mislim da je dovoljno povećanje 15 kn po danu, inače nebi bilo dobro. Iako predviđam iduće dane 5-10 kn.

BigBoss
20.07.2006., 14:07
Rezultati će sve reći :citaj: Todorić je izjavio baš u vrijeme žetve i drugih radnji da se ostvaruju odlični rezultati , dakle ne samo do 30.06. tj. objave rezultata...... sve ovo već govori da će ova dionica imati uzlazan trend:thumbsup:
a vi ostali presudite sami.................:confused:

Pozdrav svima:hat1:

MAQ
20.07.2006., 16:04
Zašto danas nema komentara protiv Belja ?

Vilim
20.07.2006., 16:33
Bit će ih,ne boj se!!Sad će opet netko doći i reći kako je ova cijena precijenjena i kako ovo nema smisla!
Ja tvrdim da je i sad povoljna cijena za kupnju!!!(naravno dugoročnim investitorima)

Sve što se moglo pročitati o Belju zadnjih mjeseci upucuje na zaključak da su ambicije u toj firmi velike,a znamo da je Todorić ozbiljan.Pa valjda je to već dokazao!!!!!

Pevac
20.07.2006., 18:29
Evo, ja mislim da je precijenjeno i da je ovo danas bio kratkoročan špekulativni rast koji bi se već za koji dan mogao vratiti na ishodište. Ova firma svakako ima budućnost, ali ne vrijedi niti izbliza koliko je trenutno plaćaju na tržištu.

Imam dva pitanja:
Koliko Belje ima zemljišta u vlasništvu?
Ima li još tko da misli kao i ja i zašto?

markez
20.07.2006., 18:39
Danas je promet preko 2,5 milje kuna. Ako se ne varam, to je najveći dnevni promet otkada se trži ovom dionicom. Jednostavna činjenica, ostalo su razmišljanja i pretpostavke...

Pevac
20.07.2006., 18:43
I misliš da će i sutra biti toliko prometa? I opet u pon, uto, itd.?

istranin
20.07.2006., 19:25
Danas je promet preko 2,5 milje kuna. Ako se ne varam, to je najveći dnevni promet otkada se trži ovom dionicom. Jednostavna činjenica, ostalo su razmišljanja i pretpostavke...

Krivo, bilo je i vise: 25.01.06 i to 26000kom (122kn), 27.04.06 18000kom (240kn). Ali nije lose ni ovo danas :p:

Sasko
20.07.2006., 19:39

nece biti toliko prometa jer se na ovim nivoima nece moci kupiti takva kolicina. ovi kaj su prodavali su rijesili svoje. sad nas cekaju slijedeci na 240 kn.

a vjeruj mi da ce s objavom rezultata Belje doci na 250 kn.

p.s. i da, slazem se s tobom da je Belje precijenjeno, no ovdje placas potencijal, a ne trenutnu vrijednost firme

Pevac
20.07.2006., 19:43
Ja kad govorim o vrednovanju uključujem i potencijal. Belje je postalo dobra trejderska dionica, ima volumen, ali ja na ovoj cijeni ne vidim toliki potencijal.

Fritz
20.07.2006., 19:55
Dragi Pevac, pročitao sam predhodne tvoje postove i od početka godine nisi napisao ništa pozitivno o baš ni jednoj jedinoj dionici (osim o telekomu Crne Gore kojem je veličina tržišta poput Novog Zagreba). Nadam se da ćeš i dalje ostati pesimist, da se nećeš navuči na ove precijenjene dionice poput BLJE, a sad lijepo pusti ljude neka misle svojom glavom. Najdraži su mi tipovi koji nemaju ni jednu dionicu, a konstantno troše vrijeme uvjeravajući ljude kako je ta dionica precijenjena. Stvarno bi netko mogao pomisliti da si dobrotvor. Nažalost nisi jedini. Svatko malo osvane neki novi dušebrižnik koji spašava nas jadnike da ne ostanemo siromašni. Konkretno kod BLJE se javilo mnoštvo takvih koji govore o pretcijenjenosti od kad je BLJE bilo na 100 Kn, a govorit će to isto, iako pod novim nickom, i kad bude na 1000. Bilo je ta takvih primjera i kod SUNH na 133 kn, ADPL na 90 kn, SNBA na 942 kn.... i tako dalje da ne nabrajam. Još jednom hvala ti na brizi za tuđi novac, ali pusti ljude neka rade sami svoje kalkulacije. A tebi sretno sa "zvijezdom" ZTNJ (jedina koju si pohvalio).

vodoinstalater
20.07.2006., 20:09
Ma Belje je zakon - putokaz za smjer kojim će prije ili kasnije krenuti sve istaknute dionice poljoprivrednog sektora

markez
20.07.2006., 20:52
Od prometa je puno važniji rast cijene. A čini se da je on vrlo izgledan jer su danas čvrste ručice prigrlile velike količine istaknute na prodaji. S obzirom na raspoložene mušterije i druge argumente prethodno navedene od iskusnih članova Foruma, razloga za zadovoljstvo ponosnih vlasnika ove perjanice uopće ne manjka. ;)

Pevac
20.07.2006., 22:59
Pa poanta i je u diskusiji a ne u sranju na isti šekret, druže Fritzo. Što vi imate od tog neargumentiranog gugutanja u zboru kako će Belje rasti. Meni bi to bilo prihvatljivo kada bi neko ponudio i neke nove argumente za budući rast. A njih nema, pa nema.

Kako je raslo, tako će i padati, ne brini. I ne moraš se brinuti za moje investicije, ima ih mnogo i imaju znatno veći realni potencijal rasta od Belja. Žao mi je što si morao pregledavati moje prethodne postove i trošiti dragocjeno vrijeme na pišanje u vjetar, bolje da si ga iskoristio za jednu racionalnu i kvalitetnu analizu Belja.

Očito je za nju potrebno nešto, što ti izgleda nemaš.

MAQ
20.07.2006., 23:04
Belje , ovo govorim samo jedamput , ima u sebi skriveni , još ne javno i objavljeni potencijal . Čeka se samo pravi trenutak da se to obznani .

Pevac
20.07.2006., 23:10
Pa što te sprečava da ga ti javno objaviš?

Tuljan
20.07.2006., 23:18
Gospodo, bilo kako bilo, danas sam procitao u novinama, preciznije u 24 sata, da je Todorić dobio kredit od 40 milijuna eura za PIK Vrbovec i Belje, na otplatu od 8 godina uz kamatu od 5,5 posto, sa POČEKOM isplate od TRI godine. Mislim da je to super stvar i da je to fenomenalna financijska injekcija. Osim toga do sada, otkako je Agrokor preuzeo Belje , firma je od gubitaša postala dobitaš, a s ovakvim kreditom može biti lansirana u orbitu. Uzimajući u obzir dosadašnji Agrokorov management, to je vrlo realno.
Dakle ukratko, ne samo da ce firma poslovati jos bolje, nego i dionica ide gore i to jako, jako puno i to konstantno i kontinuirano ove godine , slijedeće i za pet godina!!

analiza
20.07.2006., 23:49
Ne znam koliko primijećujete, ali ne raste samo Belje, raste i PIVK, raste Konzum (rekordnih 28.000 kuna), tako da pričati o tome kako samo Belje raste nije dobro.
Todorić je izjavio da Belje i PIVK obaraju rekorde kao prije rata + mnogobrojne investicije.
Što se tiče članka, on nije objavljen u 24 sata kao što je netko spomenuo.
Mislim da sada neće tako lako dolje, barem ne dok rezultati ne izađu na vidjelo na kraju mjeseca. Ako bude nešto izvanredno, bit će još ludila i još će više rasti, kao i Konzum, PIVK.
Nema tu navlačenja, stvar je takva da se jednostavno očekuje puno od Belja i ostalih Todorićevih firmica i zato cijene rastu.
Naravno, da će opet doći do korekcije, pa došlo je već nekoliko puta i to nije sporno. Ostvari li Belje onoliku dobit koliku su zacrtali do kraja godine opet će biti ludnica.
Svakako, korekcije za sada neće biti do rezultata, a onda ćemo dalje vidjeti.
Recimo Fritz je dugoročni investitor i nema potrebe čovjeka zekati, on ionako ima velika očekivanja i ja vjerujem da će ih dočekati, za godinu, dvije, možda i prije.

Tuljan
20.07.2006., 23:55
Potpuno se slazem sa analizom. Sta se clanka tice, danas sam osobno na Trgu Bana Jelacica dobio besplatni primjerak 24 sata koji je bio dijeljen oko 16:00h u kojemu je to pisalo, članak je doduše mali, ali vrlo čitljiv, bila je i Todorićeva slika!! Znači držao sam novine u rukama i čitao, osobno. Nije fatamorgana.

analiza
20.07.2006., 23:57
Sta se clanka tice, danas sam osobno na Trgu Bana Jelacica dobio besplatni primjerak 24 sata koji je bio dijeljen oko 16:00h u kojemu je to pisalo, članak je doduše mali, ali vrlo čitljiv, bila je i Todorićeva slika!! Znači držao sam novine u rukama i čitao, osobno. Nije fatamorgana.

To se šališ ili govoriš istinu!

Pevac
20.07.2006., 23:57
Evo, prve naznake argumenata, s tim da bih naglasio da ukoliko rezultati budu koliko su oni zacrtali neće biti ludnice, ako su takvi rezultati bili i očekivani.

Pa Belje niti dosad nije imalo bog zna kakve rezultate pa je cijena divljala, pa me sad zanima gdje je prelomna točka kad će investitori reći, mnogo smo očekivali, ali se očekivanja nisu ispunila.

Mislite li vi da će Belje jednog dana zarađivati više nego recimo Podravka ili zašto PIK Vinkovci stalno rade s gubitkom ili su na nuli a njime već desetljeće upravlja tzv. izvrstan Agrokorv menadžment?

Fritz
21.07.2006., 00:05
AGROKORU KREDIT SVJETSKE BANKE U IZNOSU 40 MILIJUNA EURA
Todorić: Belje i PIK Vrbovec postižu 'nestvarne rezultate'
Kredit je namijenjen za refinanciranje postojećih zaduženja Agrokora te za dodatne investicije u dva PIK-a: u Belje, gdje će dominirati ulaganja u nove svinjogojske farme, te u mesnu industriju Vrbovec
Svjetska banka, odnosno njezin ogranak International Finance Corporation (IFC), odgovoran za financiranje ulaganja u privatnom sektoru, odobrio je prvi dugoročni kredit Koncernu Agrokor u iznosu od 40 milijuna eura. Ugovor o tom aranžmanu jučer su potpisali Ivica Todorić, vlasnik i predsjednik Uprave Agrokora, i Edward Nassim, potpredsjednik IFC-a za regiju.
Ivica Todorić: Pred Agrokorom ostaje još puno poslovnih i razvojnih odlukaTrogodišnji poček
Kredit je jednim dijelom namijenjen za refinanciranje postojećih zaduženja Agrokora, dok je ostatak predviđen za dodatne investicije u dva PIK-a. U Belje, gdje će dominirati ulaganja u nove svinjogojske farme, te u mesnu industriju Vrbovec. Ugovoren je rok otplate u razdoblju od osam godina, uz trogodišnji poček i povoljnu kamatu, eu/libor plus 2,25 posto.
"Premda je Agrokor već učinkovito odradio navažnije strateške vizije u opusu svoga biznisa, pred kompanijom i dalje ostaje puno poslovnih i razvojnih obveza zbog kojih je upravo i ugovoren kredit s IFC-om", obrazložio je Todorić najnoviji financijski aranžman. Ustvrdio je da Agrokor apsolutno nema problema financijske naravi te da za povoljnim kreditnim sredstvima posiže isključivo stoga što transparentno poslovanje tvrtke otkriva snažan potencijal hrvatskog gospodarstva kojega su uspjeli prepoznati i najveći svjetski bankari iskazujući punu pripravnost za davanje vrlo povoljnih kredita. U samo godinu dana, koliko ima da je Agrokor ušao u Belje i Vrbovec, ta dva poljoprivredna kombinata na najboljem su putu da nadmaše rezultate ostvarivane u njihovim zlatnim godinama, rekao je Todorić. Naglasio je da oba kombinata doslovce postižu "nestvarne rezultate" i te je tvrdnje ilustrirao konkretnim podacima. Najveći hrvatski koncesionar poljoprivrednog zemljišta, samo na području Baranje drži oko 20.000 hektara oranica, i upravo u ovoljetnoj žetvi s jednog hektara kupi sedam tona pšenice. Sa stadom koje broji 10.000 junadi Agrokor je postao i najveći proizvođač junadi na domaćem tržištu. Paralelno traje tov i 150.000 svinja, a Baranja je sada golemo gradilište gdje će, među ostalim objektima, biti podignuti i kapaciteti za godišnji uzgoj milijun svinja.
Novi kredit
Do ulaska Agrokora vrbovečki PIK bio je pao na godišnju proizvodnju do najviše 7-8 tisuća tona mesnih prerađevina. Prošla je godina zaključena s proizvodnjom teškom čak 24.000 tona, a ova će dati najmanje 35.000 tona svježeg mesa i mesnih prerađevina što neće biti plafon s obzirom na dugoročne razvojne ambicije.
"Ugovor s IFC-om pomaže Agrokoru u ostvarivanju novih ciljeva kako u realizaciji investicija vezanih uz poljoprivrednu proizvodnju, odnosno gradnju prerađivačkih kapaciteta, tako i za daljnje otvaranje novih radnih mjesta", naglasio je Todorić podsjećajući da je Agrokor u kadrovskom portfelju već narastao na gotovo 22.000 zaposlenika. U petak Agrokor sa Sindikatom najmoćnijih europskih banaka potpisuje još jedan ugovor o kreditiranju. Riječ je o 320 milijuna eura, a sredstva će biti usmjerena na restrukturiranje kompanije, najavio je Todorić.
Kredit za financijsku održivost
'IFC-u je zadovoljstvo što može dati potporu planiranim ulaganjima Agrokora, kojima se unaprjeđuje operativna učinkovitost ove privatne kompanije, odnosno osigurava financijska i ekološka održivost u dva konkretna projekta, PIK-u Belje i Vrbovec', kratko je ilustrirao odluku svoje matične kuće Edward Nassim, regionalni potpredsjednik IFC-a za Afriku, Europu i Srednji istok. Suradnja Agrokora i IFC-a nastavit će se i na daljnjem unaprjeđenju operativnih standarda, sustava upravljanja kakvoćom, zdravstvenim uvjetima i sigurnosti na radnom mjestu u skladu sa standardima EU. Potpisanim ugovorom Agrokor i IFC opredijelili su se i za poštivanje najviših standarda zaštite okoliša i stoga će aktivno surađivati na unaprjeđenju tih mjera i u Belju i u Vrbovcu.

Evo nešto što nije objavljeno u 24h, ali očito Pevac ne čita sve postove. Analizo potpuno se slažem s tvojim tvrdnjama.

Tuljan
21.07.2006., 00:07
Ne salim se. Pise i u vecernjem, nasao sam sad na internetu. evo i linka:http://www.vecernji-list.hr/home/manager/index.do

Ako iz nekog razloga link ne radi, otidjite na google, upisite vecernji list, i onda kliknite u lijevoj kolumni(Ispod aktualnosti) na manager, pa citajte sami ako mi ne vjerujete!!

geene
21.07.2006., 07:11
nece biti toliko prometa jer se na ovim nivoima nece moci kupiti takva kolicina. ovi kaj su prodavali su rijesili svoje. sad nas cekaju slijedeci na 240 kn.

a vjeruj mi da ce s objavom rezultata Belje doci na 250 kn.

p.s. i da, slazem se s tobom da je Belje precijenjeno, no ovdje placas potencijal, a ne trenutnu vrijednost firme
Barem bi ti trebao znati kad je taj 'potencijal' precijenjen'.Šta bi Belje kao takvo (dojučerašnji gubitaš) trebalo napraviti da bi opravdalo ove rezultate.U zadnje vrijeme svi samo plaćaju potencijale,a stvarna vrijednost ih ne brine ni 1%.Mislim da si dobro upoznat sa velikim brojem takvih dionica na našem tržištu.Ne mogu reći da mi nije žao što nisam mogao uletiti na 55kn,ali nažalost bio sam spriječen.Kasnije kad je povuklo prema 100 bilo mi je preskupo.Ovakvi porasti jednostavno nisu realno opravdani (ne vrijedi samo za Belje).Sve je puno potencijala do jaja,a država nam grca u dugovima.:thumbsdow

analiza
21.07.2006., 08:07
Poštovane kolege,

nema potrebe se opterećivati vrijedi li Belje ili ne vrijedi. Ja sam 100% siguran da svi sudionici foruma, uglavnom, mogu procijeniti da li je neka dionica precijenjena ili nije. Oni koji kupuju Konzum na 28.000 kuna sigurno nisu sudionici ovog foruma. Todoriću je sigurno u interesu da im vrijednost dionica na tržištu raste.
Ako je Belje skupo zašto se Konzum nalazi na više od 5 book vrijednosti, ali to nema veze. Onaj koji uključuje logiku, moram reći da ona često puta nije primijenjiva na tržištu kapitala.
Zato bih samo za kraj rekao, koga zanima, izašla su danas JDD, prodaja u Tisku.

Boki
21.07.2006., 15:53
Vi koji pljujete po BLJE zaboravljate da odlična firma nije jednako odlična dionica (i obrnuto). Koga briga kakva je firma kad raste (ili ste vi tu možda prvenstveno da pomognete dobrim tvrtkama kupnjom dionica, čisto sumnjam...).

99 od 100 sudionika foruma će vam reći da je ernt bolji od blje, a koliko od tih 99 će se okladiti da će ernt porasti više od blje?

Pevac
21.07.2006., 16:02
Oni koji kupuju Konzum na 28.000 kuna sigurno nisu sudionici ovog foruma.

Oni koji kupuju Konzum su fond menadžerčići naše najvće banke koji napucavaju nav njihovog novog čeljadeta. Naravno, oni su kupovali davno prije za svoj račun, a sad presipavaju vama, sretnim udjelničarima. Valjda su se dečki ponadali da će lockirat dionicu i potući prodaju do kraja, ali nadanje kao i uvijek, ludom radovanje.

S tuđom lovom sve vrijedi i isplati se kupovati. Pitam se jesu li tako široke ruke i kad rade sa svojom?

Vilim
21.07.2006., 18:27
Pa svim na ovom forumu gledaju gdje ce ubosti bolji postotak!!!Tko je ulozio u Belje na početku godine imao bi već sad dobitak od preko 100%!!!!A na ERNT bi taj postotak bio niži:-)

istranin
21.07.2006., 19:34
Stanje na dan: 14.07.2006
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:

Vlasnici prvih 10 računa na kojima je ubilježena najveća količina vrijednosnog papira blje-r-A
Stanje na dan: 21.07.2006

Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:

nema znacajnijih promjena

BigBoss
21.07.2006., 21:31
BIZNIS BEZ GRANICA Agrokoru financijska potpora pet europskih banaka
Biznis bez granica: Todorić digao 475 milijuna eura zajma za širenje u regiji

Ivica Todorić rekao je da će zajam donijeti nova ulaganja u tehnologiju, proizvodnju i ljude te dodao da Agrokor trenutno "ima 20 gradilišta" u regiji gdje se grade tvornice, farme, trgovački i distributivni centri. Povjerenje međunarodne bankarske zajednice uz spomenute banke tu su i EBRD i Svjetska banka, prva s vlasničkim udjelom u Agrokoru, a druga ulaganjem u kompanije agrobiznisa Agrokor je stekao snažnim razvojem i regionalnom ekspanzijom.

Više na: Večernji List (http://www.vecernji-list.hr/home/manager/596173/index.do)

Zlatek
22.07.2006., 09:27
Zanimljivo je to kako se na ovoj temi ZADUŽIVANJE tumači kao dobra vijest, a na večini drugih (ako ne i svim) kao loša vijest.

MAQ
22.07.2006., 09:59
Ovisi tko uzima i zašto .

Bez kredita nema razvoja . Stojiš u mjestu i padneš.

istranin
22.07.2006., 14:34
Imas dobrih i losih zaduzivanja, to moras znati prepoznati, opisuje se u bezbroj knjiga pa ....

Deja_vu
23.07.2006., 12:54
pa ...?
Dovrsi? zbog cega mislis da je ovo...zaduzivanje?

istranin
23.07.2006., 13:42
Samo sam se nadovezao na gornje postove, nevezano za ni jednu konkretnu dionicu.

elvar
23.07.2006., 22:45
zato što je Toda Toda... e bi ga, nema druge

BigBoss
28.07.2006., 09:28
U Belju najbolji urod u deset godina, u silose spremljeno 37.000 tona pšenice

Žetva je nakon dva tjedna završena na poljima baranjskoga Belja d.d., članice koncerna Agrokor. Pšenica je požeta s ukupno 5800 hektara površina s prosječnim urodom od 6,5 tona po hektaru, što je za oko tonu više nego prošle godine. U beljske silose u Dardi i Belom Manastiru spremljeno je ukupno 37 milijuna kilograma svih sorti pšenice. Njihovi kapaciteti bit će dovoljni da se zadovolje potrebe vlastite proizvodnje u mlinskoj industriji. "Iako je ovo bila iznimno teška godina, imamo rekordan urod u zadnjih deset godina. Po prinosima znatno odskačemo od onih u svojoj okolini. Najbolje prinose ostvarili smo u Proizvodnoj jedinici Kneževo gdje imamo čak 7,08 tona po hektaru, a potom slijedi PJ Širine sa 6,78 tona po hektaru i PJ Mirkovac sa 6,48 tona po hektaru. Ova je žetva prošla i s najmanje defekata na strojevima", iznio je tijekom jučerašnjeg, tradicionalnog žetvenog ručka u Baranji Zvonko Radan, direktor Profitnog centra Ratarstvo - Belje d.d. dodajući kako bi ionako veliki prinosi bili još i veći da tijekom vegetacije usjevi nisu doživjeli "toplinski udar". Žeteoci u protekla dva tjedna nisu, naime, imali niti jedan kišni dan. U žitnim poljima danonoćno su radila 43 beljska kombajna. Ova će godina u Belju ostati zapamćena i po rekordnom poslijeratnom prinosu ječma koji je na pojedinim parcelama rodio čak bolje nego pšenica. "Pod ječmom je bilo ukupno zasijano 2000, a od toga smo na čak 400 hektara ostvarili rekordan urod od 7,34 tone po hektaru. Prosječan urod ječma kreće se ipak oko 5,7 tona po hektaru", dodala je Ljiljana Malić, koordinator za strne žitarice u Belju d.d. Na poljima se još nalazi suncokret (oko 400 hektara) koji, kako kaže koordinatorica Malić, najbolje podnosi sušu. Osim njega, na oko 4400 hektara još se nalaze silažni i merkantilni kukuruz, soja na 2000 hektara, šećerna repa na oko 4000 hekatara, dok su lucerna, krmno bilje, voće i povrće na manjim površinama.

Izvor: Poslovni

BigBoss
28.07.2006., 09:32
AGROKOR U BARANJSKI PREHRAMBENI DIV ULAŽE 500 MILIJUNA KUNA, OD ČEGA SAMO U KLAONICU 120 MILIJUNA KUNA

Belje gradi najveću klaonicu u Hrvatskoj O veličini investicije govori to što će nova klaonica imati kapacitet 600.000 tovljenika godišnje, a danas najveći kapacitet ima vrbovečki objekt s 200.000 tovljenika
Teško je direktoru Belja d.d. Ivanu Škoriću pobrojati sve investicije koje se realiziraju u profitnim centrima u Baranji. U pitanju je oko 500 milijuna kuna koje će koncern Agrokor uložiti u gigant kako bi mu vratio izgubljenu slavu. Nakon njihova ulaska u Belje, 1. travnja prošle godine, počelo je financijsko, kadrovsko i organizacijsko restrukturiranje. Do sada je završeno samo financijsko, a kadrovsko, koje smatraju i najtežim, protegnut će se idućih pet godina. S investicijama koje su u tijeku, ali i onima koje tek slijede, Škorić je jučer upoznao i osječkog župana Krešimira Bubala.

Natječaj za otpremnine

"Otkaze nismo davali niti nam je to u planu. Cijelo vrijeme imamo raspisan natječaj o otpremninama, pa je dobra volja radnika hoće li se za nju odlučiti ili ne", rekao je Škorić. Najveći projekt je izgradnja potpuno nove klaonice u Mecama. Vrijednost investicije, od 120 milijuna kuna, dovoljna je da ilustrira podatak kako će to biti najveća klaonica u Hrvatskoj s kapacitetom od 600.000 komada tovljenika godišnje. Epitet najveće drži vrbovečka klaonica čiji je godišnji kapacitet 200.000 komada tovljenika. Beljski Mlin sprema se za rekonstrukciju, a u to će biti utrošeno oko pet mlijuna eura. Ona će se odvijati u dvije faze, a prva će obuhvatiti uvođenje nove opreme. U Tvornici mliječnih proizvoda u Belom Manastiru sve je spremno za rekonstrukciju linije sira kako bi stekli potrebne ISO i HASAP standarde. Rekonstruirana je dograđena PC Baranjka za suhomesnate proizvode (kulen, kobasice) također u Belom Manastiru za što je utrošeno oko 10 milijuna eura. Istodobno se gradi i uređuje nekoliko farmi. "Farmu Kozarac zatvorila nam je inspekcija zbog dokumentacije. Naime, naveli smo kako smo krenuli u rekonstrukciju, a tu je riječ o izradi potpuno novoga objekta. Nadamo se kako ćemo to riješiti do kraja ove godine", rekao je Škorić i dodaje kako su potpisali ugovor s osječkom Gradnjom za izgradnju farmi Brod pustara i Malo Kneževo s kapacitetom svake od po 1200 krmača, a rok za završetak radova je 100 dana. Obje investicije "teške" su oko 80 milijuna kuna. Istovremeno se radi i na farmi Gradec kod Vrbovca te Rokovcima i Andrijaševcima kod Vinkovaca koje su priključene Belju. Farme za tov junadi - Hatvan, Mala Karašica, Sudaraž i Eblin u Baranji te Poljski Lug kod Vrbovca i Zvirinac kod Vinkovaca, već su pretvorene u gradilišta. Riječ je o rekonstrukcijama postojećih objekata. U mliječnom govedarstvu najveći zahvat je rekonstrukcija i obnova štale na farmi u Popovcu. Isti posao čeka i farme Mitrovac te Čeminac. Vrijednost tih investicija penje se na 10 milijuna kuna. Belje planira izgraditi farmu Topolik čiji bi kapacitet bio 600 grla, a u koju će se uložiti 40 milijuna kuna. U PP Kopački rit iskazali su želju da nova farma Topolik bude i dio njihove ponude za turiste.

Kvalitetan remont

U TSH U tvornici stočne hrane u Dardi napravit će se, ističe Škorić, kvalitetan remont, a planira se i rekonstrukcija za što će je izdvojeno 4 milijuna eura. Time bi se godišnji kapacitet sa sadašnjih 120.000 tona trebao povećati zbog planiranog povećanja broja kooperanata. I za Vinariju u Kneževim Vinogradima još ove godine bit će izdvojeno 2,3 milijuna kuna čime će se podići novi nasadi vinograda. Unatoč uloženom trudu povrtlarstvo Belja d.d. ove će godine ostati uskraćeno za pokusne proizvodnje voća i povrća na 40 hekatara površine jer im je prošloga ponedjeljka sav urod poharala tuča. Najviše je stradala paprika koja je bila u fazi branja, šteta na dinjama i lubenicama se tek procijenjuje, krumpir je led "okrznuo", a kupus je ostao neoštećen. "Riječ je o pokusnoj proizvodnji, a najveći problem je pritom bio da mi to ne znamo raditi. Naših 15 ljudi svladalo je tehnologiju, dokazalo da mi to možemo, pa nam je plan, već možda iduće godine, proširiti se s novim tablama koje će se navodnjavati na Puškašu gdje bi trebalo biti oko 200 hektara površina", zaključio je direktor Belja Ivan Škorić.

Do četiri metropole u dva sata
Projekat klaonice, na kojemu se radi već godinu dana, nalazi se u fazi izrade studije utjecaja na okoliš. Lokacija je u neposrednoj blizini buduće trase koridora Vc i 200 kilometara od Budimpešte, Zagreba, Beograda i Sarajeva. "To znači da će naše meso na svim tim tržištima moći biti za samo dva sata!", ilustrirao je direktor Škorić te dodao kako će Belje uz pomoć kooperanata ove godine uspjeti proizvesti oko 150.000 tovljenika.

Izvor: Poslovni

istranin
28.07.2006., 09:35
Izgleda da ce danas trebati malo vise love potegnuti za kupiti dionice belja od trenutne kupnje.
Kupnja - BLJE-R-A
34 245,00
1 244,50
28 244,07
180 244,01
280 241,70

Prodaja - BLJE-R-A
65 248,99
127 249,99
1.886 250,00
443 258,00
160 258,97

BigBoss
28.07.2006., 09:49
Belje: Uređena kanalska mreža povećala prinos od 20 do 30 posto

Agrokor i Belje uložili su 10 milijuna kuna u čišćenje i iskopavanje nove mreže kanala te 2,7 milijuna kuna u nabavku strojeva
MECE - Potpuno zapuštenih 230 kilometara detaljne kanalske mreže (kanala trećeg i četvrtog reda) u Baranji koju je Agrokor zatekao prilikom ulaska u Belje d.d. rezultiralo je propadanjem usjeva, pa je u nekim godinama šteta od vode bila i do 20 posto. Pored toga, na dijelu površina bilo je i indirektnih šteta, odnosno smanjenja uroda uzrokovanih prezasićenošću tla suviškom vode. Problematika odvodnjavanja, navodnjavanja, uređenja kanalske mreže i drenaže oraničnih površina jučer je u Upravi Belja d.d. za isti stol dovela izvršnog direktora Agrokora Mirka Novosela, predsjednika beljske Uprave Ivana Škorića, ravnateljicu Javne ustanove Park prirode Kopački rit Biserku Višticu, direktora Hrvatskih voda u Osijeku Zorana Đurokovića te predstavnike Agronomskog fakulteta u Zagrebu i Osječko-baranjske županije. Tom je prilikom istaknuto kako su samo prošle godine Agrokor i Belje zajedno uložili oko 10 milijuna kuna u čišćenje 80 kilometara kanalske mreže te iskopavanje 6 kilometara novih kanala. Istovremeno su nabavljeni i novi strojevi te oprema za čišćenje i održavanje kanala te saniranje manjih depresija, a investicija je vrijedna ukupno 2,7 milijuna kuna. "Rezultat takvih ulaganja je znatno smanjenje štete od vode, odnosno povećanje uroda već u prvoj godini, pa su stoga definirani i planovi daljnjih radova. Do kraja ove godine planirano je čišćenje još 107 kilometara, a u 2007. u prvobitno stanje planiramo dovesti preostalih 50 kilometara kanala. Na mjestima gdje su kanali očišćeni prinosi su povećani između 20 do 30 posto", ukazao je na rezultate Mirko Novosel dodajući kako je to posljedica izuzetno dobre suradnje svih okupljenih ustanova i institucija. Njegove navode konkretnim brojkama iz ovogodišnje žetve ječma potkrijepio je i Zvonko Radan, direktor PC Ratarstva na Belju d.d. Uređena kanalska mreža utjecala je na povećanje prinosa na oko 300 hektara površina zasijanih ozimim ječmom gdje je po hektru prinos dosegnuo 7,6 tona dok je na oranicama u blizini još neuređenih kanala, primjerice u okolici Parka prirode Kopački rit, prinosi bio samo 5 tona po hektru. Uskoro će se krenuti i u berbu paprike, a potom lubenica i dinja te krumpira i kupusa s ukupno 46 hektara pokusne proizvodnje voća i povrća, a koji se navodnjavaju po sustavu "kap po kap". Kako bi smanjili zasićenost tla vodom tijekom ove godine Belje d.d. će obaviti i detaljno dreniranje 315 hektara površina u vrijednosti 1,5 milijuna kuna. Takvim postupkom bit će obuhvaćene tri lokacije u Baranji, i to Puškaš, Brod Pustara i Mirkovac. U suradnji s Hrvatskim vodama planirano je i instaliranje crpne stanice kako bi se saniralo područje Brestovačkog rita, a zajedno s njima Agrokor i Belje d.d. planiraju nastaviti s izgradnjom lateralnog kanala za koji je već napravljen projekt.

istranin
28.07.2006., 17:53
Evo i u Hrvatskoj danas su sada istakli poduzete korake u belju i planove kuda vodi firma...

Small_Fish
31.07.2006., 14:19
Šta bi naše Belje da nema kreativnog knjigovodstva...

Neznam odakle da počnem...

Iskazali dobit od 4.665.000,00 dok su se Kapital i rezerve smanjili za oko 6 milja...od čega rezerve smanjene za 10 milja...

Kratkoročne obaveze povečane, od čega Financijske obaveze za duplo...

I na kraju...blago onima koji umjesto izvanrednih prihoda stave Ostale prihode pa spase katastrofu u obliku izvješća...

istranin
31.07.2006., 14:19
Dakle, prihodi su povecani sa 85M (1. kvartal) na 205M (polugodiste).
Neto dobit sa 305k (1. kvartal) na 4.6 M (polugodiste).
Dugorocne obveze su povecali sa 39M na 40M (strasno, vjerojatno je to uplasilo dionicare :) )
Sve u svemu rezultati su ok, e sad, ako je netko ocekivao da ce kapital i rezerve otici na miljardu i po onda se zaje..

Small_Fish
31.07.2006., 14:23
Da, ma sve je to krasno, ali ostvaren je rekord u stavci RASHODI D) Promjene u zalihama gotovih proizvoda i nedovršene proizvodnje 035 - Kumulativno = -97.679, Tromjesječje = -58.759...to je genijalno...da ne govorim o povečanju zaliha...ma to je super...

Small_Fish
31.07.2006., 14:33
Bilo bi tu još priče o likvidnosti i solventnosti, ali neću dalje...

Vilim
31.07.2006., 14:57
http://www.vse.hr/kotacije/jdd/blje/BLJE-2006-06-30.xls

poznavatelj
31.07.2006., 15:43
Izvješće direktno:
http://www.vse.hr/kotacije/jdd/blje/BLJE-2006-06-30.xls

Izvješća kotacije JDD:
www.vse.hr --> Vrijednosni papiri --> Kotacija JDD
ili direktno:
http://www.vse.hr/kotacije/jdd_kotacija.asp

Moj komentar:
Valovi su odlični, a izvješće nije po mojem ukusu. Najvažniji razlog je
poslovni prihodi ... 203 mil. kn
poslovni rashodi ...292 mil. kn
gubitak iz redovnog poslovanja 89 mil. kn

Sretno!

vorDa
31.07.2006., 15:45
Pronašao sam izvješće pa evo mojeg kratkog komentara.

I oni koji ga kude i oni koji ga hvale nisu u pravu. Izvješće je u principu solidno i ništa više od toga. Stavke su tako izbansirane da prikažu pozitivan rezultat i ovako će biti najvjerovatnije još nekoliko godina. Iluzorno je i očekivati nekakve ekstra profite u poduzeću koje godinama ništa nije radilo i u branši koja nije ekstra profitabilna. Da je prikazana velika dobit ili gubitak svi bi postavljali pitanja, a ovako nikom ništa. Tresla se brda, rodio se miš. Mediji će objaviti da je Belje poslovalo s dobitkom i svi sretni i zadovoljni.
U samom startu, u Belju su napravljeni potezi koji su pomogli poduzeću da krene praktički od nule, rasterečen tereta iz prošlosti, s velikom imovinom, bez dugova i sa solidnom financijskom polugom. Revalorizacijom kojom su nabildali kapital očigledno je obuhvaćena samo zemlja pošto je amortizacija ostala na prošlogodišnoj razini. Tako uvećani kapital u početku je izgledao dobro, pa možda čak i poželjno radi povećanog kreditnog rejtinga, međutim u daljem poslovanju ovako velika imovina će svakako negativno utjecati na aktivnost, profitabilnost i još neke pokazatelje.

Dobit koja je prikazana uopće nije bitna jer je ona u kontekstu brojki s kojima Belje raspolaže ravna pozitivnoj nuli (o,8 lp po dionici). Ona se, na kraju krajeva, na tako visokim vrijednostima lako može "naštimati". Problem je u još uvijek relativno visokim prihodima iz vanposlovnih aktivnosti, a dijelom i u zalihama koje su "dušu dale" za štimanje rzultata. Veliko smanjenje zaliha prikazano u RDG-u vidljivo je i iz bilance pa tu ne bi trebalo biti ništa sporno. Sporno je to što je u bilanci smanjenje 91 M, a u RDG-u 97 M kn. Znači razlika on nekih 6 M kn koje će Belje sigurno obrazložiti ili različitim vrednovanjem ili povećanjem cijena.

Prema tome, o ovom (a i ostalim) izvješćima Belja ne treba puno raspravljati, jer nećemo postati pametniji. Treba jednostavno pričekati određeno vrijeme, koje može potrajati i nekoliko godina, odnosno do završetka restruktuiranja.
Tek onda ćemo znati da li su u pravu oni koji ga uzdižu u nebesa ili su u prvu oni koji tvrde da Belje može postati solidno poduzeće, ali ništa više od toga (među ovima sam, moram priznati, i ja).

Pozdrav

BigBoss
31.07.2006., 15:48
Prihodi 206.920 milijuna Kn
Rashodi 202.255

Prvo pogledajte u potpunosti podatke nemojte pretpostavljati.........
Dobit

Prije svega želim da pišete točne podatke a ne na temelju brzog čitanja.....
Ovi dana ste svi imali prilike vidjeti da se u Belje ulaže i da se postavlja
ono što je bitno a to je da ostvaruje ono što se od njega očekuje proizvodi i rezultat.....i to pozitivni sada se već vidi....
Pozdrav;)

vorDa
31.07.2006., 15:52
Moj komentar:
poslovni rashodi ...292 mil. kngubitak iz redovnog poslovanja 89 mil. kn

Sretno!

Krivo! Zaboravio si na povećanje zaliha.

Pozdrav

vorDa
31.07.2006., 15:56
Ovi dana ste svi imali prilike vidjeti da se u Belje ulaže i da se postavlja
ono što je bitno a to je da ostvaruje ono što se od njega očekujuju proizvodi i rezultat..... pozitivni i to se sada već vidi....

Ovo mi liči na uzaludnu prepirku sa suprugom. Ja njoj 100 argumenata, a ona "nisi u pravu". I završena prepirka.

Daj, molim te, još jednom pročitaj moj post pa ispravi neki od mojih argumenata.

Pozdrav

Bojan_efri
31.07.2006., 19:18
Kumulativna dobit iz redovitog poslovanja prošle godine bila je -64.515, dok je ovogodišnja kumulativna -88.735. Isto mi ne izgelda nešto ljepo ni za razdoblje prošle godine u iznosu -27.933 u odnosu na isto ovogodišnje u iznosu -50.353.

Nije mi to baš ljep trend...

BigBoss
31.07.2006., 19:45
Kumulativna dobit iz redovitog poslovanja prošle godine bila je -64.515, dok je ovogodišnja kumulativna -88.735. Isto mi ne izgelda nešto ljepo ni za razdoblje prošle godine u iznosu -27.933 u odnosu na isto ovogodišnje u iznosu -50.353.

Nije mi to baš ljep trend...

Napiši mi koji je to br. AOP-a

Bojan_efri
31.07.2006., 20:04
oduzmi AOP 030 i 040

al
31.07.2006., 21:08
poznavatelj
Moj komentar:
poslovni rashodi ...292 mil. kngubitak iz redovnog poslovanja 89 mil. kn

Sretno!

vorDa
Krivo! Zaboravio si na povećanje zaliha.

Pozdrav

Kaj ne dode na isto jel si smanjio rashode za zalihe ili ces te zalihe dodati u prihode, svejedno razlika ostaje ista -89 mil.?

Deja_vu
31.07.2006., 21:11
Jeste li barem uspjeli uhvatiti val ili st samo gledali izvješće ;)
Volio bi da netko ovako recimo analizira Konzum :)

dabo1
31.07.2006., 23:27
U financijskim izvještajima ima više loših stvari od dobrih. Očekivanja su očito prevelika. Vidljivo je da nema jako velikog rasta prihoda (samo 10%) koji su u cijelosti ostvareni na domaćem tržištu (dugoročno neodrživo), te da nema velikih investicija kao što je najavljivano.
Trenutna kapitalizacija Belja je 40% niža od Podravke, a 40%-tak veća od kapitalizacija Francka, Kraša, Koke koji imaju puno bolje sve pokazatelje i omjere.

veritas
01.08.2006., 07:17
DEJA VU Jeste li barem uspjeli uhvatiti val ili ste samo gledali izvješće?

Sigurno su uspjeli kad sad pišu protiv Belja da ga nadokupe.

SASKO
jos uvijek mi nije jasno zbog cega sam danas bio cenzuriran zbog komentara da su rezultati losi...

-a vidiš mene su cenzurirali jer sam napisao da su rezultati dobri. I to još uvijek mislim.

sappy
01.08.2006., 10:29
Evo i nije sve tako crno..., na Poslovnom....

Polugodišnja dobit Belja 4,66 mln kuna

Poljoprivredni kombinat Belje iz Darde, u većinskom vlasništvu koncerna Agrokor, prvu polovicu ove godine završio je s dobiti prije oporezivanja u iznosu od 4,66 milijuna kuna, dok je u istom razdoblju lani Belje poslovalo s gubitkom većim od 8,8 milijuna kuna, pokazuju podaci iz financijskog izvješća tvrtke, koje prenosi Varaždinska burza. Ukupni prihodi Belja u prvih šest mjeseci ove godine povećani su u odnosu na isto lanjsko razdoblje za 7,5 posto, na 206,92 milijuna kuna. Ukupnih rashoda Belja pak, koji su iznosili 202,25 milijuna kuna, povećani su za neznatnih 0,5 posto u odnosu na prvu polovicu prošle godine.
(Hina)

Sada opet može:up:

lana
01.08.2006., 10:38
Ne kužim, mora biti da sam glupa plavuša, iako sam brineta, ali koliko sam uspijela vidjeti, polugodište je završeno sa dobiti, a to je dobro, ne?

istranin
01.08.2006., 10:42
To je dobro ali, radi se o zalihama s kojima se relativno los rezultat moze prikazati kao dobar, procitaj malo gornje postove. Ocekivanja su bila puno veca, zato je i cijena bila na razini od preko 275 kn i da nije doslo izvjesce vjerujem da bi danas dosla i do 300 (u onom naletu entuzijazma). Sada ide korekcija koja je uzrokovana izvjescem ali i TA jer je cijena belja vec para dana probijala gornju bollingerovu liniju.

vorDa
01.08.2006., 11:01
poznavatelj
Kaj ne dode na isto jel si smanjio rashode za zalihe ili ces te zalihe dodati u prihode, svejedno razlika ostaje ista -89 mil.?

Naravno da bi bilo isto da je vrijednost zaliha dodana u prihode, ali ona to nije. Troškovi proizvodnje u tijeku i gotovih proizvoda prikazuju se kao utrošak, a za isti iznos uvećava se razred 6 (imovina). Tek kada se proizvodnja u tijeku pretoči u gotov proizvod i kada taj gotovi proizvod bude prodan, onda će se knjižiti prihod od prodaje, uz istovremeno smanjenje imovine. Prema tome, nema razlike od 89 M.

Sučeljavanje stavki 30 i 40 AOP nema smisla jer nam one same po sebi nemoraju ništa govoriti.

Pozdrav

BigBoss
01.08.2006., 11:08
To je dobro ali, radi se o zalihama s kojima se relativno los rezultat moze prikazati kao dobar, procitaj malo gornje postove. Ocekivanja su bila puno veca, zato je i cijena bila na razini od preko 275 kn i da nije doslo izvjesce vjerujem da bi danas dosla i do 300 (u onom naletu entuzijazma). Sada ide korekcija koja je uzrokovana izvjescem ali i TA jer je cijena belja vec para dana probijala gornju bollingerovu liniju.
To je točno ali i kod formiranja rezultata Agrokor kod Belja može napraviti što hoće. Hoće li platiti za proizvode i usluge unaprijed ili će zakasniti 30 ili više dana, prikazati zalihe kao prihod, ili umanjiti sve, eto rezultat je očekivani, treba uzeti sve da je postavljeno kako treba investicije su zauzele visoko mjesto u ovom poduzeću i toliku promjenu napraviti u samo godinu dana........
Eto to je vrhunsko u svemu tome....... a na kraju će se ubirati plodovi svega toga:biggrin: . Pozdrav

istranin
01.08.2006., 11:20
To je točno ali i kod formiranja rezultata Agrokor kod Belja može napraviti što hoće. Hoće li platiti za proizvode i usluge unaprijed ili će zakasniti 30 ili više dana, prikazati zalihe kao prihod, ili umanjiti sve, eto rezultat je očekivani, treba uzeti sve da je postavljeno kako treba investicije su zauzele visoko mjesto u ovom poduzeću i toliku promjenu napraviti u samo godinu dana........
Eto to je vrhunsko u svemu tome....... a na kraju će se ubirati plodovi svega toga:biggrin: . Pozdrav
Ma iskreno vjerujem u ovu firmu, pogotovo zbog prisutnosti Tode..., mislim da je na ovim razinama isplativija od recimo LKRI (bez uvrede), rekao sam samo da se trend promijenio (mozda je vec na dnu, vidijet cemo do kraja tjedna)

Bojan_efri
01.08.2006., 11:21
Sučeljavanje stavki 30 i 40 AOP nema smisla jer nam one same po sebi nemoraju ništa govoriti.

Same po sebi ne, ali s zajedno sa svime ostalim puno govore.

sappy
02.08.2006., 09:32
Ne mogu vjerovati da je nekima toliko stalo da izanaliziraju ovo poduzeće (dionicu) do gole kože, svuku, počupaju dlaku, oderu kožu, oglodaju kosti i na kraju zapale...
BELJE je od teškog dubioznog gubitaša za kratko vrijeme (po preuzimanju od strane Agrokora) opet stalo na noge, ostvaruje dobit i vraća ugled brendu...
U sje... privredi kakva je u Baranji i teškoj nezaposlenosti Belje je jedna od najsvjetlijih zvijezda na nebu i hrabro kroči ka davno izgubljenoj poziciji kakvu je imao u bivšem sistemu, normalno sada u privatnom vlasništvu.
Svi znamo kakav je bio model hrvatskog poduzetništva, uzmi kredit, spasonosno kupi poduzeće za 1 Kn, radnike na biro, rasprodaj imovinu i nikada nemoj vratiti kredit...

I sada kad je došlo do prividno malo lošijeg izvješća, kojeg naravno demantiraju svi ugledni poslovni tjednici, jer ipak je pozitivno, no ne toliko koliko je bilo željeno, nastaje "panika" i sve se pokušava nasilno "bar od nekih forumaša" vratiti na početne pozicije jer ne mogu prežaliti što se nisu ukrcali kada je bilo poželjno...

Toliko...

Evo i na Lideru, a prenosi i To-one;

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=5245

Small_Fish
02.08.2006., 11:20
Druže Sappy, a kažem ti druže zbog ove lijepe govorancije, suza mi je krenula...opet napominjem da neprijatelj nikada ne spava...

Koji je vama beljcima kur.c...ste vi neka sekta, religija ili koji kur.c...prvo trubite da je izvješće fantazmagorično, pa kad vam nekolicina ljudi dokaže da ipak nije, e onda udri po potencijalu, po baranjskoj privredi, po socijalnoj osjetljivosti...ma boli mene uvo za ove priče rekla-kazala, to nitko ne osporava, ali izvješće je teatralna drama i tu si ne možeš pomoći...

Frend
05.08.2006., 20:20
Jel netko ima proslotjedni top 10?

Sasko
05.08.2006., 22:32
evo pa uzivaj

tinki
27.09.2006., 19:51
Evo dobrih vijesti iz Belja!:)

27.9.2006
OBNOVLJENA BELJSKA BARANJKA POSTALA NAJVEĆI DOMAĆI PROIZVOĐAČ KULENA
Beljske delicije i na europskim trpezama

BELI MANASTIR - Jučer je u Belom Manastiru otvoren i pušten u rad adaptirani pogon "Baranjke", beljskog profitnog centra za proizvodnju suhomesnatih proizvoda. U adaptaciju i proširenje pogona za proizvodnju beljskih brendova, kulena, domaće dimljene slanine i ostalih, Agrokor je uložio 12 milijuna kuna, a kako je istaknuo predsjednik Uprave Belja Ivan Škorić, na taj se način nastavlja praksa da svaka tri mjeseca Beljci realiziraju neku novu višemilijunsku investiciju.
Ova najnovija obuhvaća ulaganja u cjelokupni proces proizvodnje suhomesnatih proizvoda, od ulaza sirovina do skladištenja gotovih proizvoda. Tako je sagrađeno šest novih pušnica opremljenih automatikom, što omogućava stalnu kontrolu tehnološkog procesa dimljenja, a uz postojeće pušnice koje omogućavaju klasično dimljenje, u "Baranjki" ih je ukupno 12. Nabavljena je i nova solionica kapaciteta 80 tona, a komore za zrenje opremljene su novim sustavom automatike u cilju praćenja sazrijevanja proizvoda. Instalirana je i nova linija za pakiranje, što znači da se gotovi proizvodi pakiraju na najsuvremenijoj liniji vakumiranja, Multivac R240, s integriranom digitalnom vagom. Uveden je i novi sustav hlađenja te integrirani sustav higijenske zaštite.
Nakon adaptacije "Baranjke" stvoreni su preduvjeti za povećanje ukupnih kapaciteta pogona na 1.300 tona gotovih proizvoda godišnje (što je dvostruko više nego ranije), čime je taj pogon postao najveći proizvođač kulena u Hrvatskoj.
Kako je istaknuo predstavnik Agrokora i bivši beljski direkor Dragan Marčinko, cilj kompanije je locirati jednu ili dvije farme krmača s koje bi sirovina konstantno pristizala u "Baranjku". Premda je obnovljena "Baranjka" potpuno modernizirana, Beljci tvrde kako će zadržati tradicionalne recepture starih majstora, a valja istaknuti da ovdašnji proizvodi, dobiveni od najboljih dijelova svinjskog mesa uz dodatak začina i pažljivo birane mljevene crvene paprike, već nose titulu "Izvorno hrvatsko".
Istovremeno s obnovom pogona, ishođeni su i svi certifikati potrebni za izvoz proizvoda, a preostalo je još da tvrtka dobije izvozni broj. U bliskoj budućnosti, dakle, kulen, slanina i kobasice, proizvedeni u beljskom PC "Baranjka", stizat će na trpeze diljem Europe.

Autor: I.GETTO

Fritz
20.10.2006., 08:54
ZAGREBAČKA I VARAŽDINSKA BURZA
Dionice Belja u godinu dana četverostruko jače
Adris uz 7 milijuna kuna prometa stigao do razine od 4600 kuna
Rast vrijednosti dvaju domaćih burzovnih indeksa od 50 do 60 posto u ovoj godini već je sam po sebi doista impresivan, čak i bez usporedbe s mainstream indeksima zapadnoeuropskih zemalja ili Sjedinjenih Država u kojima već desetljećima caruje "truli kapitalizam". Međutim, za većinu je investitora burzovni indeks tek benchmark koji tek postavlja imperativ postizanja još boljih rezultata. A tržišni se prosjek tijekom ove godine mogao "pobijediti" čak i nešto konzervativnijom orijentacijom koja bi podrazumijevala oklade na etablirana i relativno likvidna izdanja, poput Plive (PLVA-R-A), Končara (KOEI-R-A) ili Dalekovoda (DLKV-R-A). Redom je riječ o dionicama čija se cijena u ovoj godini udvostručila, omogućivši domaćim ulagačima uistinu impresivnu zaradu, i to samo u prvih devet mjeseci, čak i prije stampeda koji se očekuje (možda već idućega tjedna) isplatom sredstava na ime preuzimanja Plive od strane američkog Barr Pharmaceuticalsa.
Da stvar bude još zanimljivija, sve to, pa čak i puno bolje od toga, nije iziskivalo osobito detaljno poznavanje fundamentalnih indikatora koji krase pojedinu dionicu, već u prvom redu iskustvo u poznavanju tržišnih trendova i pažljivo osluškivanje prevladavajućeg momentuma. Momentum, koji u ovom slučaju možemo mirne duše poistovjetiti s aktualnom euforijom, ove je godine definitivno bio "the name of the game", potvrđujući već toliko puta dokazanu tezu prema kojoj je tržište - uvijek u pravu (koliko god se onima opreznijima od toga dizala kosa na glavi). A takav je odnos snaga, nakon korekcije na početku tjedna, obilježio i jučerašnju trgovinu na domaćim burzama, iznjedrivši cijeli niz dobitnika i rekordera, koje status vrlo atraktivne mete za likvidaciju nimalo ne priječi u daljnjem napredovanju. Što je najbolje pokazalo Belje (BLJE-R-A), čijim se dionicama cijena u proteklih 12 mjeseci doslovno - učetverostručila, dosegnuvši rekordnih 329 kuna, i to nakon što je prije samo tjedan dana bila ispod okruglih 300 kuna, tjednima pokušavajući slomiti otpor prodavatelja, koncentriran oko razine od 280 kuna. Čini vam se previše? A što je to u usporedbi s procjenama realne vrijednosti koje sežu i do 400 kuna po dionici? Zahvaljujući opsesiji velikog broja ulagača i jednoj povećoj transakciji (vrijednoj oko 900 tisuća kuna), najnovija Agrokorova zvijezda se probila u sam vrh ljestvice najlikvidnijih izdanja na Varaždinskoj burzi, prikupivši 2,5 milijuna kuna prometa, uz rast zaključne cijene od 3,2 posto,na 319 kuna. Daleko iznad ostatka tržišta bile su i povlaštene dionice rovinjske Adris grupe (ADRS-P-A), kojima je prikupljeno gotovo sedam milijuna kuna prometa, a trgovina zaključena s dnevnim rastom od 1,3 posto na maksimalnih 4600 kuna). Prometom tek nešto većim od 200 tisuća kuna all-time-high rezultata se domogao Janaf (JNAF-R-A), ostvarivši rast cijene od 3,6 posto (na 3500 kuna), dok se koprivnička Podravka (PODR-R-A) drugi dan zaredom spustila u minus, ovaj put 1 posto (na 485 kuna), makar je prosječna cijena bila svega kunu niža od gornje granice fluktuacijskog raspona (490 kuna).

goranbj
20.10.2006., 22:03
Stanje na dan: 20.10.2006
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
CENTAR BANKA D.D. ZAGREB, HRVATSKA
Skrbnički račun:

prof
21.10.2006., 11:58
Hmm, ako se dobro sjećam, a pratio sam stanje u sda, Franjo Škojo nije bio u top5, već negdje na 8. mjestu.
Transakcija od 0,9M?

ides
21.10.2006., 21:52
Hmm, ako se dobro sjećam, a pratio sam stanje u sda, Franjo Škojo nije bio u top5, već negdje na 8. mjestu.
Transakcija od 0,9M?
Još u srpnju ti je bio na trećem mjestu, a možda i prije

veritas
27.10.2006., 08:55
Neki dan sam pročitao da Belje uvijek financijsko izvješće za kvartal krajem slijedećeg mjeseca. To bi značilo da bi rezultati mogli danas? :thumbsup:

qwe
29.10.2006., 01:51
Neki dan sam pročitao da Belje uvijek financijsko izvješće za kvartal krajem slijedećeg mjeseca. To bi značilo da bi rezultati mogli danas? :thumbsup:

U ponedjeljak ili utorak gotovo sigurno.

goranbj
31.10.2006., 11:18
(1297)
Na temelju članka 22. Statuta društva BELJE, dioničkog društva za privređivanje u poljodjel­s­tvu, prerađivačkoj industriji i prometu roba, Darda (dalje u tekstu: Društvo), direktor Društva objavljuje poziv dioničarima na
REDOVITU GODIŠNJU GLAVNU SKUPŠTINU

I. Redovita godišnja glavna skupština dio­nič­kog društva BELJE održat će se 15. 12. (petak) 2006. u 13 sati, u prostorijama dru­štva Belje d.d. Darda, Mece, Industrijska zona 1.
II. Za sjednicu Glavne skupštine predlaže se
Dnevni red:
1. Izvješće Nadzornog odbora o obavljenom nadzoru vođenja Društva za 2005. god.
2. Izvješće Uprave o stanju u Društvu
3. Izvješće revizora Društva
4. Usvajanje godišnjih financijskih izvješća Društva za 2005. godinu
5. Donošenje odluke o raspodjeli dobiti za 2005. godinu
6. Donošenje odluke o davanju razrješnice za rad:
a) Upravi Društva
b) Nadzornom odboru u vođenju Društva
7. Donošenje odluke o opozivu člana Nadzornog odbora
8. Donošenje odluke o izboru člana Nadzornog odbora
9. Imenovanje revizora za poslovanje Društva za 2006. godinu
10. Donošenje odluke o povećanju temeljnog kapitala Društva izdavanjem novih dionica, te davanju suglasnosti na sklapanje Ugovora o pretvaranju potraživanja u temeljni kapital
11. Donošenje odluke o izmjenama i dopunama Statuta Društva.
III. Pravo sudjelovanja na Glavnoj skupštini imaju dioničari koji su kao dioničari upisani u depozitorij Agencije i koji unaprijed prijave svoje sudjelovanje na Glavnoj skupštini pisanim putem Upravi Društva najkasnije sedmog dana prije održavanja Glavne skupštine.
IV. Dioničari na Glavnoj skupštini sudjeluju osobno ili preko svojih opunomoćenika na temelju pisane punomoći valjano ovjerene kod javnog bilježnika. Dioničari zaposleni u Društvu mogu punomoć ovjeriti i u sjedištu Društva.
V. Materijali koji služe kao podloga rasprav­ljanju u sklopu dnevnog reda dostupni su dioničarima u sjedištu Društva i to odmah po objavi ovog poziva.
VI. Prijedlozi odluka Uprave i Nadzornog od­bora:
Ad 4) Usvajaju se godišnja financijska izvješća Društva za 2005. godinu i to bilanca, račun dobiti i gubitka i izvješće o novčanom tijeku.
Ad 5) Dobit Društva iz poslovne 2005. godine u iznosu od 100.483.716,07 kn raspodijelit će se za pokriće gubitka iz ranijih godina.
Ad 6) Daje se razrješnica kojom se odobrava rad i način na koji su vodili Društvo u 2005. godini:
a) Upravi Društva
b) Nadzornom odboru Društva.
Ad 7) Opoziva se član Nadzornog odbora gospodin Tomislav Ledić, Zagreb, Bartolići 53, MBG: 0508936302827.
Ad 8) Bira se za člana Nadzornog odbora gospodin Tomislav Lučić, Zagreb, Jurja Dalma­tin­ca 8, MBG: 0611970330118.
Mandat člana Nadzornog odbora traje do isteka mandata na koji je bio biran član Nadzornog odbora kojemu je uslijed opoziva prestao mandat.
Ad 9) Za revizora poslovanja Društva za 2006. godinu bira se tvrtka Discordia audit d.o.o., Zagreb, Ulica grada Vukovara 11.
Ad 10) Temeljni kapital Društva povećava se izdavanjem novih dionica, a temeljem Ugovora o pretvaranju potraživanja u temeljni kapital.
Temeljni kapital Društva povećava se sa iznosa od 551.548.700,00 kn za iznos od 270.000.000,00 kn na iznos od 821.548.700,00 kn.
Društvo ovime izdaje ukupno 2.700.000 redov­nih dionica serije C, svaka nominalnog iznosa od 100,00 kn oznake BLJE-R-A.
2.700.000 redovnih dionica serije C, oznake BLJE-R-A, svaka u nominalnoj vrijednosti od 100,00 kn upisat će društvo Agrokor d.d. Zagreb, Trg Dražena Petrovića 3, a sukladno Ugovoru o pretvaranju potraživanja u temeljni kapital.
Čim se ovo povećanje temeljnog kapitala upiše u sudski registar Trgovačkog suda u Osijeku, Društvo će upisati povećanje temeljnog kapi­tala u knjigu dionica te u sustav Središnje depozitarne agencije i dioničar će biti upisan sa odgovarajućim brojem dionica i nominalnim iznosom.
Daje se suglasnost Upravi Društva da potpiše i provede Ugovor o pretvaranju potraživanja u temeljni kapital od 10. 10. 2006. godine između društva Agrokor d.d. i društva Belje d.d.
Ad 11) Mijenjaju se odredbe Statuta:
Članak 7.1. koji izmijenjen glasi: Temeljni kapital Društva utvrđen je u iznosu od821.548.700,00 kn.
Članak 8.1. koji izmijenjen glasi: Temeljni kapital Društva podijeljen je na 2.955,630 redovnih dionica serije A, svaka nominalnog iznosa od 100,00 kn, 2.559,857 redovnih dionica serije B svaka nominalnog iznosa 100,00 kn i 2.700.000 redovnih dionica serije C, svaka nominalnog iznosa od 100,00 kn, oznake BLJE-R-A.
8.2. i 8.3. ostaju nepromijenjeni.

BELJE d.d. Darda

Zlatek
31.10.2006., 12:03
Zašto po 100 kn?
Znači, cijena na tržištu bi trebala pasti 30-ak% da se zadrže sadašnji omjeri.

Superior
31.10.2006., 12:07
Zašto po 100 kn?
Znači, cijena na tržištu bi trebala pasti 30-ak% da se zadrže sadašnji omjeri.
A eto Agrokor plaća 100 kn za nešto što se trži po 3xx kuna na burzi. Gdje je sad Hanfa. Sad će se vjerojatno javiti netko i objasniti nam da je to ok i da je to ustvari u interesu svih dioničara!

mauricije
31.10.2006., 13:57
Komentari na rezultate Belja, ima li tko?

Smart
31.10.2006., 13:59

Katastofalan pad prihoda i dobiti!:thumbsdow Međutim, bilo je i za očekivati čišćenje bilance. Tek od slijedeće godine možete mjeriti uspjeh poslovanja Belja.

http://www.vse.hr/kotacije/jdd/blje/BLJE-2006-09-30.xls

clusmas
31.10.2006., 14:05

To je provođenje u praksu teorije kako dodanu vrijednost iz proizvodnje treba prebaciti u trgovinu, uz istodobno povećanje dugoročnih obveza spomenute proizvodnje do bola.

sipovic
31.10.2006., 14:11
Ne može se sa sigurnošću reći da su prihodi pali, mislim na Poslovne prihode.

Ako zanemarimo stavku Ostali prihodi što su u 2005godini iznosili 312mln.kuna i odnosili se na 'oprost duga' od države tada im Poslovni prihodi rastu za nekih 13%.
No to je opet sve kreativno računovodstvo.
Iz ovoga ne mogu do kraja dokučiti šta je pjesnik htio reći.

Zanimljiva mi je stavka Dugoročnih obveza, da li je to ona poljoprivredna mehanizacija spominjana prije par mjeseci?

Malo su si i restruktuirali financijske rashode, dio kratkotrajnih obveza za kredite prebacili u dugoročne.

Likvidnost im ne dolazi u pitanje, a i zaduženost im je na 33%, ništa prestrašno.

Čini mi se da Todu uopće ne zanima dionica, već firma.

prle69
31.10.2006., 14:22
... mislim da je tržište sve reklo na izvješće - očito se očekivalo bolje tako da je cijena otišla da donju granicu trgovanja (290 kn)

Smart
31.10.2006., 14:26
... mislim da je tržište sve reklo na izvješće - očito se očekivalo bolje tako da je cijena otišla da donju granicu trgovanja (290 kn)

Vidite li sada dobru stranu Samodola!? Ko zna dokle bi roknula cijena da 290 nije bio limit. Ovako se već lijepo preskaču na 290 kn i prodaja nije toliko nervozna!

gazda
31.10.2006., 14:27
A eto Agrokor plaća 100 kn za nešto što se trži po 3xx kuna na burzi. Gdje je sad Hanfa. Sad će se vjerojatno javiti netko i objasniti nam da je to ok i da je to ustvari u interesu svih dioničara!

netreba biti lumen da se primjeti da je to OK-ali samo za todorića:biggrin:

mauricije
31.10.2006., 14:47
Zašto su povećane toliko dugoročne obveze?

prle69
31.10.2006., 14:51
Vidite li sada dobru stranu Samodola!? Ko zna dokle bi roknula cijena da 290 nije bio limit. Ovako se već lijepo preskaču na 290 kn i prodaja nije toliko nervozna!

do sutra (odnosno četvrtka)...

sipovic
31.10.2006., 15:05

evo šta se napravi kada tržištem prevladavaju OPTIMISTI!

za zadnja III kvartalna izvještaja ponavlja se ista priča.

mauricije
31.10.2006., 15:07
evo šta se napravi kada tržištem prevladavaju OPTIMISTI!

za zadnja III kvartalna izvještaja ponavlja se ista priča.

Ali se cijena uvijek vraćala na vrh, nadam se da će i ovaj puta.

simke01
31.10.2006., 15:09
Zašto su povećane toliko dugoročne obveze?
Reprogramirane su kratkoročne obveze. Primjeti da su smanjene. A plus su tu i ulaganja koja su nužnost kod restrukturiranja tvrtke.

zvonac
31.10.2006., 15:11
po meni uopće nije više u pitanju da li je Belje dobra firma (otkada ju je Toda preuzeo), apsolutno je i relano izvješće nije loše, dapače (prošlogodišnji prihodi nisu bili realni/stvarni), samo je vrlo upitno da li dionica Belja vrijedi 3xx kuna...

prle69
31.10.2006., 15:14
po meni uopće nije više u pitanju da li je Belje dobra firma (otkada ju je Toda preuzeo), apsolutno je i relano izvješće nije loše, dapače (prošlogodišnji prihodi nisu bili realni/stvarni), samo je vrlo upitno da li dionica Belja vrijedi 3xx kuna...

A koliko će vrijediti kad uđu Agrokorovih 270MM (vidi poziv na skupištinu) kn po 100 kn nominalno?

zvonac
31.10.2006., 15:26
A koliko će vrijediti kad uđu Agrokorovih 270MM (vidi poziv na skupištinu) kn po 100 kn nominalno?

meni je to definitivno preskupa dionica, ali bila mi je preskupa i na 200 kunića grr brr:thumbsdow

Fritz
31.10.2006., 15:53
Ali tko onda kupuje po 280 kn?
neinformirani? Ili oni koji znaju da će zaraditi po izlasku slijedećeg izvješća?

Superior
31.10.2006., 16:29

Vrijedit će puno manje nego sad. Jer će u igri biti i 2,7 milja dionica više. Za Todorića dionica izgleda vrijedi negdje između 1 kune i 100 kuna. Dakle ipak postoji napredak! Koliko vrijedi za vas?

Vilim
31.10.2006., 16:29
Bježite ljudi iz Belja jer Belje će sutra propasti.Todorić nezna što radi kao i obično.Vrata svih tržišta se zatvaraju.Ako nije uspio u godinu i pol od preuzimanja napraviti visoko profitabilnu firmu onda je nesposoban jer to bi i Kutle mogao.Cijena i od 100kn je prenapuhana.Tek kad bude Belje zaradjivalo kao Adris onda je realna cijena dionice možda 125kn-130kn. Eto toliko za paničare da se slučajno ne otrijezne!!!!

Pevac
31.10.2006., 21:20
Bježite ljudi iz Belja jer Belje će sutra propasti.Todorić nezna što radi kao i obično.Vrata svih tržišta se zatvaraju.Ako nije uspio u godinu i pol od preuzimanja napraviti visoko profitabilnu firmu onda je nesposoban jer to bi i Kutle mogao.Cijena i od 100kn je prenapuhana.Tek kad bude Belje zaradjivalo kao Adris onda je realna cijena dionice možda 125kn-130kn. Eto toliko za paničare da se slučajno ne otrijezne!!!!

A što bi prosječnog investitora trebalo kod Belja zanimati? Zlatna žitna polja, kulen u novoj ambalaži ili ABC sa šunkom i hrenom?

Mislim Toda je dugovima opteretio društvo, profitabilnost je još uvijek niska i još k tome jako razvodnjava kapital. Belje će sad imati cca 8,2 mil. dionica. To znači da ćeš uskoro i prodaju i book i neto dobit dijeliti sa 8,2 mil., a ne više 5,15 mil. komada dionica. Osim toga dokapitalizacija nije u novcu odnosno svježem kapitalu, nego pretvaranje potraživanja u equity, slično kao kod PTKM. To ne može biti nikako dobro i današnji će se pad vjerojatno nastaviti i sljedećeg tjedna.

Bella
02.11.2006., 09:33
Nisam u Belju, ali me zanima koji je smisao ovakvih dokapitalizacija? Ako je netko jučer kupio po 300, a sutra se odigra ovakava dokapitalizacija, nije li to prevara dioničara?

Sasko
02.11.2006., 20:57
vidim da si nitko nije dao truda i malo uvrstio nepoznanice u jednadžbe. nadam se da ce vam sve biti jasno iz moje donje analizie. ako nije pitajte.

ukratko, izracunao sam sadasnji P/BV, sa cijenom od 300 kn, smanjio book na vrijednost kolika ce biti nakon izvrsene dokapitalizacije i dosao do targeta.

drugi primjer je ako se uvrsti cijena od 270 kn prije dokapitalizacije. rezultat je jos katastrofalniji.

jedino meni zalosno je, da ce Toda pokusati napraviti dokapitalizaciju sa 52% glasova (za to mu treba prema ZTDu 75% glasova na Skupštini). i vjerojatno ce mu uspjeti, jer nema nekog novog Galinca da ga sprijeci u tome. stvarno smo banana drzava, a onda Samodol donosi glupava pravila i maze nama malima oci, dok velike ribe i dalje rade sto hoce

istranin
02.11.2006., 23:18
Po tvojoj analizi sasko ako cjena jos sutra padne na nekih 250kn, nakod dokapitalizacije mogli bi belje opet pratiti na ispod 200kn.

qwe
02.11.2006., 23:39
Po tvojoj analizi sasko ako cjena jos sutra padne na nekih 250kn, nakod dokapitalizacije mogli bi belje opet pratiti na ispod 200kn.

Moraš znati da su sve dostupne informacije već ugrađene u cijenu dionice (ili će biti kad se dozvoli trgovina sutra), sam čin dokapitalizacije neće dodatno utjecati na cijenu. Vrlo dobar primjer koji su mnogi zaboravili bila je nedavna prodaja Plive kad su svi očekivali da će tržište poletjeti kad dođu novci od Plive. Totalno krivo razmišljanje, efekt Plive je bio ugrađen u tržište puno prije.

Stari medo
02.11.2006., 23:54
A što bi prosječnog investitora trebalo kod Belja zanimati? Zlatna žitna polja, kulen u novoj ambalaži ili ABC sa šunkom i hrenom?

Mislim Toda je dugovima opteretio društvo, profitabilnost je još uvijek niska i još k tome jako razvodnjava kapital. Belje će sad imati cca 8,2 mil. dionica. To znači da ćeš uskoro i prodaju i book i neto dobit dijeliti sa 8,2 mil., a ne više 5,15 mil. komada dionica. Osim toga dokapitalizacija nije u novcu odnosno svježem kapitalu, nego pretvaranje potraživanja u equity, slično kao kod PTKM. To ne može biti nikako dobro i današnji će se pad vjerojatno nastaviti i sljedećeg tjedna.

Ma covjek se salio. Vidi zadnju recenicu. Dugorocno je ovo isplativo ulaganje. Nitko ne spominje koliko je ucinjeno u samo godinu dana. Antu osobno poznam i covjek o njemu moze reci svasta i da je lopuza i kriminalac i oportunista, ali da je nesposoban ne moze. Za njega Belje ne vrijedi nigdje blizu spomenutih iznosa.

Sasko
03.11.2006., 07:07

kolega qwe ti je vec odgovorio u postu ispod. ta je informacija vec ugrađena u cijenu, odnosno biti ce danas ugrađivana.

isti ti je slucaj bio sa PBZom. jedino sto je tamo dokapitalizacija bila napravljena po trzisnoj cijeni pa je BV rasao

Pevac
03.11.2006., 08:12
vidim da si nitko nije dao truda i malo uvrstio nepoznanice u jednadžbe. nadam se da ce vam sve biti jasno iz moje donje analizie. ako nije pitajte.

ukratko, izracunao sam sadasnji P/BV, sa cijenom od 300 kn, smanjio book na vrijednost kolika ce biti nakon izvrsene dokapitalizacije i dosao do targeta.

drugi primjer je ako se uvrsti cijena od 270 kn prije dokapitalizacije. rezultat je jos katastrofalniji.

jedino meni zalosno je, da ce Toda pokusati napraviti dokapitalizaciju sa 52% glasova (za to mu treba prema ZTDu 75% glasova na Skupštini). i vjerojatno ce mu uspjeti, jer nema nekog novog Galinca da ga sprijeci u tome. stvarno smo banana drzava, a onda Samodol donosi glupava pravila i maze nama malima oci, dok velike ribe i dalje rade sto hoce

Kakvih 75%, pa dokapitalizacija na ovaj način je sastavni dio ugovora o preuzimanju Belja od države koji je potpisan prošle godine. On ima zajedno s državom 88% u Belju.

I kakvih 300 kuna za P/Bv omjer, Belje nakon dokapitalizacije po svim multiplama i sa ovakvim rezultatima ne vrijedi više od 150 kuna.

mauricije
03.11.2006., 08:31
OŠTAR REZ NA VRHU NAJVEĆEG HRVATSKOG TRGOVAČKOG LANCA

Todorić iznenada smijenio direktora Konzuma Munjizu

Promjena je navodno motivirana ulaskom u novu fazu razvoja, što zahtijeva i novi profil rukovodećih ljudi. No, pravi razlozi ostat će daleko od očiju javnosti. Na čelo Konzuma imenovan je Josip Zaher.

Današnje, u medijima jako propagirano svečano otvaranje četvrtog zagrebačkog Super Konzuma zasjenila je informacija kako je Ivica Todorić, u ponedjeljak, s funkcije predsjednika Uprave Konzuma smijenio Dragana Munjizu. Ovaj vrlo oštar rez iz vrha je najvećeg privatnog koncerna u državi popraćen samo šturom objavom kako je od 1. studenoga 2006. godine na mjesto predsjednika Uprave Konzuma imenovan Josip Zaher. Ni riječi službenog obrazloženja o razlozima Munjizine smjene. Stoga je posve jasno da je riječ o diskrecijskoj odluci samoga šefa koncerna, iako se iz njemu bliskih krugova može čuti kako je promjena motivirana ulaskom u novu fazu razvoja kompanije, što zahtijeva i novi profil rukovodećih ljudi. Riječ je, navodno, o internom preslagivanju kadrova, pa je u toj rotaciji Munjizi ponuđeno mjesto potpredsjednika koncerna. To bi na neki način trebala biti i potvrda informacije da se dojučer čelnom čovjeku Konzuma zapravo ništa ne zamjera i da se misli kako je svoj posao u najvećem trgovačkom lancu u državi vrlo dobro obavio. Ono što je stvarno u pozadini ove odluke očito će ostati daleko od medija. Ipak, saznaje se da odluka (koliko god tako izgledalo u javnosti) nije nenajavljena. Munjizi je navodno još prije godinu dana poslan signal da se razmišlja o rošadi u vrhu Konzuma, ali se za provedbu ipak čekala realizacija ulaska EBRD-a u vlasništvo kompanije.

Budući da se čini da trenutak za smjenu nikad nije pogodan, šefov poziv u ponedjeljak ipak je zatekao Konzumova prvog čovjeka. Saznaje se da ponuđenu potpredsjedničku funkciju neće prihvatiti, ali i da zasad nema razrađenu rezervnu opciju. Da zanimljivost smjene u Konzumu bude još veća, Munjiza je ovogodišnji Cromnin laureat za menadžera godine u kategoriji velikih poduzeća.
Vidljivih razloga za ovu veliku kadrovsku promjenu baš i nema. Jasno je da Konzumovi impresivni rezultati nisu isključivo Munjizina zasluga. No činjenica je da je prije četiri godine preuzeo vođenje kompanije koja je imala 100 milijuna kuna minusa, a da je ostavlja na 250 milijuna kuna dobiti. Prihod raste dvoznamenkastim stopama, a tvrtka se samo učvršćuje na liderskoj poziciji pa se razlozi smjene doista ne trebaju tražiti u poslovnim rezultatima. Poznavatelji smatraju da odluka čudi i s obzirom na okolnosti u okruženju. Očekivalo se da će kadrovske rošade u Konzumu uslijediti ako dođe do strateškog spajanja s Deltom nakon što sadašnji menadžment dovede kompaniju do te faze. Možda je ipak procijenjeno da taj posao treba odraditi netko drugi. No činjenica je da najveći hrvatski trgovački lanac ostaje bez prvog čovjeka u osjetljivom trenutku, kad veliki diskonteri već izlistavaju datume otvaranja svojih prvih dućana u Hrvatskoj, a branšu zbog toga očekuje nova konsolidacija. Premda ima komentara kako za Konzum (s obzirom na tržišnu rasprostranjenost) nema opasnosti, novi konkurentski udar ipak valja izdržati, a odlazak prvog čovjeka tvrtke u takvu trenutku može utjecati na ljuljanje stabilnosti. Doduše, upućeni kažu da je od svih Agrokorovih kompanija Konzum pod najvećom pozornošću vlasnika te da za stabilno upravljanje lancem nema nikakve brige.

Umjesto Munjize Super Konzum otvara Josip Zaher
Efekt iznenađenja, čini se, nije postignut samo u javnosti, nego i interno u samoj kompaniji. Naime, službene pozivnice za otvorenje Super Konzuma koje su novinarima stigle u utorak potpisuje Dragan Munjiza. Danas će, međutim, čast otvorenja u Sarajevskoj ulici imati svježe imenovani predsjednik Uprave Josip Zaher. Na novu funkciju Zaher prelazi s pozicije direktora Agrokorove strategijske poslovne grupa maloprodaja, a u Agrokoru je zaposlen od 2004. Po struci je Zaher dipl. inženjer prometa. Rođen je 1959. godine, oženjen i otac četvoro djece. Karijeru je započeo 1985. u tržišnoj inspekciji. Od 1991. bio je komercijalni direktor Japetića d.d., a 1993. postaje generalni direktor tvrtke. Od 1996. je predsjednik udruge trgovine u HUP-u.

http://www.poslovni.hr/25897.aspx

Sasko
05.11.2006., 17:42
Kakvih 75%, pa dokapitalizacija na ovaj način je sastavni dio ugovora o preuzimanju Belja od države koji je potpisan prošle godine. On ima zajedno s državom 88% u Belju.

I kakvih 300 kuna za P/Bv omjer, Belje nakon dokapitalizacije po svim multiplama i sa ovakvim rezultatima ne vrijedi više od 150 kuna.

nisam znao za ovaj dio oko Ugovora o preuzimanju Belja. pokusao sam samo izracunati koji će biti novi BV i na koliko bi cijena trebala ici ako se uzme donedavna cijena od 300 kn.

ne mogu se sloziti s tobom da Belje nece vrijediti vise od 150 kn. Belje je ipak Todina dionica koja ce uvijek biti barem 30% vise od realne situacije, odnosno nekakvih fundamenata.

moje je misljenje da ce se cijena Belja kretati u rasponu do 200-220 kn nakon sto se dokapitalizacija izvrsi.
sira investicijska javnost jos uvijek ni nije shvatila koji je razlog naglog pada dionica Belja. mene je osobno iznenadilo kako se u petak Belje odbilo od donje granice, no mislim da ce ovaj tjedan zavrsiti ispod najnize cijene od petka.

veritas
06.11.2006., 07:52
Kad je Belje palo na 180 kn, pisali ste da će pasti na 100 kn a diglo se opet na 250 kn. Glavni razlog pada Belja je akumulacija profita a cijena će ovih dana natrag na 300 kn.

Cobra
09.11.2006., 08:50
Molio bi nekoga da mi kaže gdje mogu naći financijsko izvješće za BLJE-R-A za 31-12-2005 ?
Hvala

mauricije
09.11.2006., 08:59
http://www.vse.hr/kotacije/jdd/blje/index.asp

klikni na to, malo se spusti niže i nađi 31.12.2005. godišnje izvješće

simke01
09.11.2006., 08:59
Molio bi nekoga da mi kaže gdje mogu naći financijsko izvješće za BLJE-R-A za 31-12-2005 ?
Hvala
Na stranicama VSE.

tinki
09.11.2006., 14:59
9.11.2006
BELJE LANSIRALO NOVI POTENCIJALNI BREND - EKOLOŠKI PROIZVEDENO MESO
Kopačkim ritom slobodno šeta više od 700 goveda

PODUNAVLJE - Pet milijuna kuna Agrokor je uložio u razvoj ekstezivnog načina uzgoja junadi na 350 hektara beljskih pašnjaka u okolici stočne farme Eblin, u neposrednoj blizini Parka prirode Kopački rit, a cijeli je projekt nazvan "U skladu s prirodom". Od nedavno, naime, ograđenim i kanalom omeđenim pašnjacima slobodno "šeta" matično stado sastavljeno od 350 grla pasmine hereford (na pašnjacima je trenutačno 700-injak telića, junica, krava i bikova), a jučer im se "priključilo" i pet steonih junica pasmine podolac. Riječ je o već pomalo zaboravljenoj pasmini koja je nekada na ovim područjima bila autohtona, pa na taj način, istaknuo je Krešimir Kuterovac, izvršni direktor stočarske proizvodnje Agrokora, beljci žele pridonijeti očuvanju sada već pomalo ugrožene vrste. Isto tako, nastavio je, podolac će atraktivnijim učiniti posjet Parku prirode Kopačkom ritu, budući da će, kao jedan od sadržaja, posjetiteljima biti ponuđen i obilazak beljskih pašnjaka. Formiranjem matičnog stada na slobodnoj ispaši Belje je, zapravo, lansiralo još jedan potencijalni budući brend, juneće meso proizvedeno na potpuno ekološki način, koje će se na tržištu naći već iduće godine, a u bliskoj će budućnosti kroz Agrokorove maloprodajne objekte kupcima biti ponuđeni i proizvodi od ekojunetine.
- Takav način uzgoja junadi predstavlja poseban način proizvodnje hrane prema propisima o ekološkoj, organskoj i biološkoj proizvodnji - podvukao je Kuterovac, dodavši kako im je jedan od ciljeva dokazivanje da u sustavu pojačane brige za okoliš mogu organizirati ekonomski održivu proizvodnju. A da ne sumnja u ekonomski opstanak projekta izjavio je i Ivan Škorić, direktor Belja, napominjući kako je takav način proizvodnje vrlo rijedak u Hrvatskoj.
- Sa sigurnošću mogu tvrditi da imamo najveće matično stado na najvećoj površini što se ekstenzivnog načina uzgoja tiče - napomenuo je Škorić, najavljujući daljnje proširivanje stada i pašnjačkih površina, dakako, uz nova velika ulaganja. Podsjetio je i na uvođenje HACCAP i ISO certifikata koji zahtijevaju sljedivost proizvodnje, kao i najviše proizvodne standarde. Ravnateljica JUPP Kopački rit, Biserka Vištica, nije skrivala zadovoljstvo razvojem tog ekoprojekta, nazvavši ga najboljim projektom u suorganizaciji Belja i JUPP-a.
- Najvažnije je da je sve prirodno, bez aditiva, umjetnih gnojiva i sličnih tvari koje štete prirodi - zaključila je.

Autor: I.GETTO

Govedo hereford otporno je i na baranjsku zimu
Uz prometnicu Kozjak - Podunavlje već su postavljene ploče s objašnjenjima o ekstenzivnom načinu uzgoja junadi i podacima o pasminama na pašnjacima, a u planu je i gradnja mosta kako bi posjetitelji mogli prići bliže pašnjaku. Inače, posjet pašnjaku bit će omogućen tijekom cijele godine budući da je riječ o izdržljivim životinjama koje tijekom zime nije potrebno zatvarati u farme. Kako ističu stručnjaci, herefordi imaju odlično meso, a skrbiti o sebi mogu do te mjere da im pri telenju nije potrebna ljudska pomoć.

Drucker
09.11.2006., 15:23
Hehee, ovo je odlično! Već vidim reklamne naslove "prirodom protiv industrijskog uvoza" :biggrin:

sve u svemu ovaj projekt mi se jako sviđa ...

zigistar
09.11.2006., 16:02
Ne mogu se ne umješati i samo pripomenuti da "danas" Belje uz vrlo kvalitetne proizvode nema mogućnost plasmana istih na područje EU zbog načina proizvodnje odnosno certifikata a iste bi se trebalo dobiti nakon ovog zadnjeg ulaganja Todorića u nove pogone tako da će fiksni troškovi firme ostati isti a dobit .... (tko zna, ali vjerojatno rasti).

Bit će zanimljivo pratiti poslovanje slijedeće godine, a mislim da će se prava vrijednost firme pokazati tek 2008 ili 2009 a do tada strpljivo.

PS: Neka netko izračuna kolika je vrijednost Belja samo iz zemlje koju posjeduje koristeći cijene iz EU, Mađarske, Slovačke i sl. i siguran sam da bi Bv bio vrlo zanimljiv :)

:doh:

prle69
09.11.2006., 16:56
Ne mogu se ne umješati i samo pripomenuti da "danas" Belje uz vrlo kvalitetne proizvode nema mogućnost plasmana istih na područje EU zbog načina proizvodnje odnosno certifikata a iste bi se trebalo dobiti nakon ovog zadnjeg ulaganja Todorića u nove pogone tako da će fiksni troškovi firme ostati isti a dobit .... (tko zna, ali vjerojatno rasti).

Bit će zanimljivo pratiti poslovanje slijedeće godine, a mislim da će se prava vrijednost firme pokazati tek 2008 ili 2009 a do tada strpljivo.

PS: Neka netko izračuna kolika je vrijednost Belja samo iz zemlje koju posjeduje koristeći cijene iz EU, Mađarske, Slovačke i sl. i siguran sam da bi Bv bio vrlo zanimljiv :)

:doh:
koliko sam ja shvatio zemlja je većim dijelom na dugoj koncesiji... dakle ne ulazi u Bv - neka me netko ispravi ako griješim

Mahir
09.11.2006., 18:06
koliko sam ja shvatio zemlja je većim dijelom na dugoj koncesiji... dakle ne ulazi u Bv - neka me netko ispravi ako griješim

Pa Belje ima zemlje, međutim ovdje se govori o cca 29 000 ha dugogodišnje koncesije koja pripada RH i predstavlja razlučnu imovinu RH dakle ne ulazi u Bilancu time niti u Bv. Iako i to je velika vrijednost u EU okvirima.

ludlum
12.11.2006., 20:38
Toda u sutrašnjem Jutarnjem izjavio :

Belje će imati ukupne prihode za ovu godinu preko 8 0 0 mil kn !!!!
Napomenuo da je Belje imalo najbolju žetvu pšenice ove godine.
Uz to povećanje mlijećnih krava sa 1500 kom na 2500 komada , gradnju nove farme,podizanje godišnje proizvodnje mlijeka na 20 mil litara za 3-4 godine.
Vrlo dobre informacije i najave....

Jay Lo
12.11.2006., 22:24
Ne znam kako vam nije jasno - investicija = loš utjcaj na bilancu = loš utjecaj na cijenu dionice.

Sasko
12.11.2006., 22:52

Uz to povećanje mlijećnih krava sa 1500 kom na 2500 komada , gradnju nove farme,podizanje godišnje proizvodnje mlijeka na 20 mil litara za 3-4 godine.

pa zetva se trebala vidjeti u rezultatima za 3Q ako ju vec ides naglasavati.
imam dojam da ce sve dionice pod njegovom kapom, svoje glavne adute pokazati tek u 4.tom kvartalu

qwe
13.11.2006., 01:02

Ovo izgleda strašno s obzirom da su u prva tri kvartala prihodi bili niti 400 mil kn. Ako se rashodi ne povećaju dobit bi mogla opravdati puno više cijenu od tržišne. E sada, da li on samo vadi donicu iz govana ili mu možemo vjerovati nemam pojima.

ludlum
13.11.2006., 07:02
Sve dionice Agrokora uvijek najviše napreduju nakon 4.kv., to se vidi po grafovima,Tako bude i sa Beljom, ali 800.mil.kn je ogroman rezultat za ovu godinu.Ipak je to izjavio Toda a ne netko od nas!!!!
Belje nas bude iznenadilo ali ovaj put opet pozitivno.

geene
13.11.2006., 07:25
Ne preostaje vam ništa drugo nego da ju nabijete preko 300,pa i dalje.
Toda je tako izjavio.Nema veze koliko će vrijediti za par godina.Bolje je da toliko vrijedi odmah.

mauricije
20.11.2006., 14:24
Čudi me kako nitko nije postao:

Stanje na dan: 17.11.2006

MIKECIN BRANKO ZABOK, HRVATSKA
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:

geene
21.11.2006., 13:20
Ne znam da li ste svi pročitali ovo,pa...ništa strašno,samo malo dodatnog štiva za Beljaše.
Tražio sam neke svoje stvari,pa sam naletio na ovo.

veritas
04.12.2006., 08:51
Zna li netko napamet kad je dokapitalizacija Belja? Nije li se spominjao 6.12.?
Bi li to moglo srušiti cijenu na nekih 250 kunića pa da se nadokupi!

Pacifist
04.12.2006., 09:17
Skupština je tek 15.12. ima vremena do tada...

dinamo21
07.12.2006., 16:54
Svaki dionicar, pa makar rspolagao sa samo jednom donicom ima pravo tuziti ako su ostali dionicari izglasali nesto na njegovu stetu. A cista matematika pokazuje da je prodaja dokapitalizacijom po nizoj cijeni stetna za one dionicare kojima to nije omoguceno.

Steta se moze kvantificirati, utuziti i naplatiti. I sud ce donijeti odluku plus 15 posto kamata.

Samo sto se racuna da su mali dionicari lijeni dudeki koji su prelijeni i previse sebicni da se imaju volje organizirati.

Lakse je sjedit uz PC ili TV i ocekivat rast bez podloge, nego zasukat rukave i tuzit. Nema veze ako se sjedi doma i propadne od neaktivnosti, onda ce uvijek netko bit kriv. Okolina, drzava, sudsvo, vecinski vlasnik, a nikad lijeni mali dionicar.

Uostalom, kada su mali dionicari lijeni i neaktivni, nije pametno kupovati dionice u kojima ti vecinski vlasnik moze radit sto hoce.

Bolje je kupovati dionice tvrtki ukojoj je vlasnistvo dispergirano, pa se veci dionicari trude udvarati malim dionicarima kako bi im dali podrsku na skupstini.

shomi
07.12.2006., 21:23
uf.. netko tko ulaže na osnovu čiste matematike se ne bi uvalio unutra iznad puno više razine od ove po kojoj ide dokapitalizacija. a ako je od prije unutra već bi sto puta izašao. sud ne štiti ljudsku budalaštinu i pohlepu.

drazenni
07.12.2006., 21:41
osobno nemam belja ali neki dan sam razgovarao sa nekim ljudima koji znaju nesto vise od mene (zapravo puno vise) i pricali su mi nesto da u ovakvim slucajevima (dokapitalizacije u nominali) i ostali (mali) dionicari imaju pravo upisa po nominali tj. da bi to svakako mogli istjerati sudom!!!

shomi
07.12.2006., 22:22
Ad 10) Temeljni kapital Društva povećava se izdavanjem novih dionica, a temeljem Ugovora o pretvaranju potraživanja u temeljni kapital.
Temeljni kapital Društva povećava se sa iznosa od 551.548.700,00 kn za iznos od 270.000.000,00 kn na iznos od 821.548.700,00 kn.
Društvo ovime izdaje ukupno 2.700.000 redov­nih dionica serije C, svaka nominalnog iznosa od 100,00 kn oznake BLJE-R-A.

biće imate i vi nekih zaostalih potraživanja

sipovic
07.12.2006., 22:26
Ne znam kako vam nije jasno - investicija = loš utjcaj na bilancu = loš utjecaj na cijenu dionice.

Ovo je stvarno biser!
Kako netko može ovako šta izjavit? Da li je ovo nekakva šala?
Ukoliko nije, samo ću u jednom malom primjeru objasnit kakav utjecaj na bilancu jest kada nema investicija.
Znači - tvrtke bi trebale radit s ovakvim osnovnim sredstvima dok ... ne zastare? ne prestanu radit? dok se ne sruše hale? dok osnovno stado ne krepa?
Šta bi se desilo bilanci? smanjivala bi se imovina, smanjivale bi se i obveze (sve dugoročno, da pojednostavim). i kada bi se obveze smanjile na 0, tada bi se pasiva nastavila smanjivat, ali na taj način da u kapitalu, u stavci ostvarena dobit pišeš s predznakom -(minus). i kada dođeš i u aktivi da nemaš više šta smanjivat taj minus će ti biti ? recimo iznad temeljnog kapitala.

No, vidim da na našoj burzi i takve dionice znaju divljat prema gore, pa je JL bila u pravu. Dionica super - firma praktički ne postoji.

Ispričavam se ako je off topic, ali pitao bi kolegicu kakav je utjecaj imala investicija Transadrije u poslovni centar u Rijeci?

veritas
08.12.2006., 07:44
Kolega Sipović, kolegica Jay Lo vam je muško. A očito i muški mogu izvaljivati gluposti. A moj savjet ljudima je, kupujte Belje na ovim razinama.

Superior
08.12.2006., 07:59
Kolega Sipović, kolegica Jay Lo vam je muško. A očito i muški mogu izvaljivati gluposti. A moj savjet ljudima je, kupujte Belje na ovim razinama.
Zašto bi kupovali Belje po ovim cijenama. Za Todorića ono vrijedi 50 kuna. Pola je dobio za 1 kunu a ostatak po 100. Dakle 50 kuna je vrijednost Belja. Koliko ono onda vrijedi za vas?

Ivan_zg
08.12.2006., 09:37
meni vrijedi onoliko koliko mogu za njega dobiti...prije mjesec dana mi je vrijedio 340...danas nesto manje...ali vrijedit ce mi uskoro oko 300

tinki
08.12.2006., 11:22
Pricekajmo skupstinu,pa cemo vidjeti koliko vrijedi na trzistu.Kako se meni cini nece bas biti sjajno:mad:

ludlum
08.12.2006., 15:18
Evo na HRT - teletekst,str.203 imate o Agrokoru...

Agrokor je prošle dvije godine u ratarstvo i stočarstvo uložio više od 300 milijuna kuna.Ukupni Agrokorov promet u mesnom biznisu ove bi godine trebao premašiti milijardu kuna !!!
Pa nek netko govori da BLJE nije momentalno dobra investicija.

axy
08.12.2006., 16:16
Evo na HRT - teletekst,str.203 imate o Agrokoru...

Agrokor je prošle dvije godine u ratarstvo i stočarstvo uložio više od 300 milijuna kuna.Ukupni Agrokorov promet u mesnom biznisu ove bi godine trebao premašiti milijardu kuna !!!
Pa nek netko govori da BLJE nije momentalno dobra investicija.

Pa je, bolje sada kupiti nego kada je bilo na 340... manji je potencijalni gubitak...

dinamo21
08.12.2006., 17:43

biće imate i vi nekih zaostalih potraživanja

nije stvar u tome ima li mali dionicar potrazivanja. To je manje bitno u prici. Nje sporno da 100 kuna potrazivanja vrijedi 100 kuna. Samo sto tih 100 kn nije ispravno pretvorit u dionice uzimajuci nominalnu cijenu vec treba uzesti trzisnu. Tu je steta nastala. U tome sto se novac ili potrazivanja trampe za dionicu pri cemu se dionica racuna ne po trzisnoj nego po nominalnoj cijeni. To je stetan ugovor za one dionicare kojima nije omogucenu da nabavljaju dionice po toj povlastenoj cijeni. To je utuzivo per se. Dakle kljucna stvar je da je jedna grupa dionicara zloupotrebila polozaj i ovlasti i omogucila samo odabranoj skupini ( u KZ-u stoji "sebi ili drugome") nepripadajucu korist i to na stetu ostalih dionara, koji mogu trazit nadoknadu stete od dionicara koji su donijeli takvu odluku.

lovas
11.12.2006., 17:45
"Belje za 25 mln kuna kupilo baranjsku Vinariju
Kao i što se očekivalo, na natječaj za prodaju Vinarije iz Kneževih Vinograda u Baranji stigla je samo jedna ponuda, i to ona, Belja d.d. Okončana je time višegodišnja agonija radnika koji su tijekom prošle godine u više navrata štrajkali jer tadašnji većinski vlasnik Rudolf Siegfrid Einhellig (51 posto) nije uplaćivao novac za plaće, niti za tekuću proizvodnju.
Tvrtki je blokiran račun zbog 8 milijuna kuna duga, pa je u siječnu ove godine predsjednik Uprave Vinarije Baldo Matić, osječkom Trgovačkom sudu podnio zahtjev za pokretanje stečajnoga postupka. Radnici i sindikat PPDIV-a suglasili su se tada kako im je prvenstveni cilj – što brži izlazak iz stečaja, ali bez prestanka proizvodnje kako bi budući kupac Vinarije nastavio tamo gdje se stalo.
«Slamku spasa», kao i uvijek do tada, 1. svibnja ove godine ponudilo im je Belje d.d., kao 49%-vlasnik, zakupvši ovu posrnulu tvrtku. Novi vlasnici, kako je već ranije najavio Matić, imaju obvezu preuzeti svih 90 zaposlenika, zasaditi oko 300 hektara novih nasada vinograda te u idućih 10 godina obnoviti svih 455 hektara postojećih vinograda."(poslovni tjednik 11.12.)

simke01
12.12.2006., 08:20
nije stvar u tome ima li mali dionicar potrazivanja. To je manje bitno u prici. Nje sporno da 100 kuna potrazivanja vrijedi 100 kuna. Samo sto tih 100 kn nije ispravno pretvorit u dionice uzimajuci nominalnu cijenu vec treba uzesti trzisnu. Tu je steta nastala. U tome sto se novac ili potrazivanja trampe za dionicu pri cemu se dionica racuna ne po trzisnoj nego po nominalnoj cijeni. To je stetan ugovor za one dionicare kojima nije omogucenu da nabavljaju dionice po toj povlastenoj cijeni. To je utuzivo per se. Dakle kljucna stvar je da je jedna grupa dionicara zloupotrebila polozaj i ovlasti i omogucila samo odabranoj skupini ( u KZ-u stoji "sebi ili drugome") nepripadajucu korist i to na stetu ostalih dionara, koji mogu trazit nadoknadu stete od dionicara koji su donijeli takvu odluku.
Slažem se da bi trebalo koristiti tržišnu cijenu ali zašto bi se uzimala tržišna cijena u vrijeme ove skupštine?

rovad
12.12.2006., 19:18
Nisam baš siguran u to što tvrdite, jer sve ovisi kad je potraživanje nastalo, ako je nastalo lani, a čini mi se da sam to negdje pročitao,i ako je tad i sklopljen ugovor tad su i ta ulaganja rezultat rasta dionice ove godine. S obzirom na tadašnju cijenu dionice to bi i bilo u redu tako da sumnjam da bi dobili na sudu. Ima tu i nekih drugih ne toliko presudnih aspekata o kojima ne bih. Smatram da je to zapravo u redu, što više, nije me spriječilo da danas kupim Belje.

ludlum
12.12.2006., 22:11
Todorić je aktivirao svoja prava koja je imao u ugovoru kod preuzimanja Belja... Uz to on je uložio svoj NOVAC i to 300.mil.kn u firmu što je dalo i rezultate poslovanja a na kraju i vrijednost dionice na tržištu...
Ja sam dioničar Belja i smatram to sasvim legalnim i ok. Njegova ulaganja tokom cijele godine a i u budućnosti daju i dati će rezultate = naravno novu cijenu dionice.Ali puno višu nego što je sada imate za kupiti.
Treba biti objektivan i ne samo pljuvati po ljudima koji imaju energije i viziju a ja mislim da Todorić to ima. Pa nije danas bez razloga proglašen za najboljeg poduzetnika HR.
Treba biti strpljiv i kupovati ono što ima budućnost a Belje je sigurno ima.

geene
13.12.2006., 07:12
Treba biti objektivan i ne samo pljuvati po ljudima koji imaju energije i viziju a ja mislim da Todorić to ima. Pa nije danas bez razloga proglašen za najboljeg poduzetnika HR.

Nisam upoznat sa činjenicom koliko godina imaš,ali to me niti ne zanima,no sam sam sebi rekao da ću na komentare poput ovog uvijek izlaziti sa svojim mišljenjem,
Energija i vizija?Teško ti je biti takav kad ti se sve kockice slažu u tvoju korist i onda ga proglašavaju najboljim poduzetnikom.Pitaj ljude koji rade s njim kakvo mišljenje imaju.Jesi li ikada radio za njega?Jesi li ikada bio debelo potplaćen?Jesi li ikada trgovao s njim?Lako je biti vizionar,ali sa moralne strane on je debela nula.
I još tome nije kraj,tamo prije cca.godinu dana u anketi pitali mlade tko im je najveći uzor u današnjem svijetu i mladi ko mladi stavili upravo tog 'njaboljeg poduzetnika' ispred samog ISUSA.Sad ti budi normalan i imaj vizije.

Ispričavam se što sam malo otišao OT,ali...ako mi nešto 'diže' živac to je onda 'sveti' toda-voda.Nije ovo kontra tebe kao osobe,ludlum,već kontra tvojeg razmišljanja.
Još samo jedno pitanje,tko ga je proglasio za najboljeg? (sigurno ne oni koji mu se uvlače kad stignu:( )

simke01
13.12.2006., 08:27
Nisam baš siguran u to što tvrdite, jer sve ovisi kad je potraživanje nastalo, ako je nastalo lani, a čini mi se da sam to negdje pročitao,i ako je tad i sklopljen ugovor tad su i ta ulaganja rezultat rasta dionice ove godine. S obzirom na tadašnju cijenu dionice to bi i bilo u redu tako da sumnjam da bi dobili na sudu. Ima tu i nekih drugih ne toliko presudnih aspekata o kojima ne bih. Smatram da je to zapravo u redu, što više, nije me spriječilo da danas kupim Belje.
Tako je kolega. Na to sam i mislio!

baronx
13.12.2006., 08:39
Todorić je aktivirao svoja prava koja je imao u ugovoru kod preuzimanja Belja... Uz to on je uložio svoj NOVAC i to 300.mil.kn u firmu što je dalo i rezultate poslovanja a na kraju i vrijednost dionice na tržištu...
Ja sam dioničar Belja i smatram to sasvim legalnim i ok....

OK bi bilo da je svim ostalim dioničarima ponudio da razmjerno svojim udjelima otkupe dio duga belja, odnosno da za to dobiju u zamjenu dionice od 100 kn....pa nije toda posudio belju lovu iz dobrote na lijepe oči, nego uz kamatu...da je tu lovu posudila neka banka i napravila ovo što toda radi proglasili bi je lihvarom i kriminalcem

veritas
18.12.2006., 17:01
Tri dana je prošlo od skupštine a nitko ništa nezna??? Ili samo ne piše? Jedva čekamo da vidimo kak je bilo a onda, ko da nije ni bilo. Jel tko što zna?

fazan
19.12.2006., 08:14
Tri dana je prošlo od skupštine a nitko ništa nezna??? Ili samo ne piše? Jedva čekamo da vidimo kak je bilo a onda, ko da nije ni bilo. Jel tko što zna?

207 glasova protiv dokapitalizacije

ostalo je povijest

veritas
19.12.2006., 09:27
207 glasova protiv dokapitalizacije

ostalo je povijest
A koliko glasova za dokapitalizaciju?

Sasko
04.01.2007., 07:17
PPK Valpovo očekuje odgovor Agrokora o kupnji

OSIJEK - Uoči blagdana Uprava PPK Valpova završila je pregovore s predstavnicima Agrokora, potencijalnim investitorima od kojih se očekuju ulaganja na razini 100 do 120 milijuna kuna u razvojne projekte ovoga poljoprivredno-prehrambenog kombinata tijekom idućih nekoliko godina, ali i da sačuva svih 725 radnih mjesta. Iako se po medijima prošle godine špekuliralo kako su “u igri” bili, navodno, osječko Žito i koprivnička Podravka, Šimo Orešković, predsjednik Udruge malih dioničara PPK Valpova i županijski povjerenik sindikata PPDIV-a, jučer je rekao kako su razgovarali samo s Agrokorom za kojega su najviše i zainteresirani “zbog kompaktnosti i povezivanja s Beljem”. Ishod pregovora trebao bi biti poznat najkasnije do sredine ovoga mjeseca, a Orešković se nada kako će biti pozitivan jer Agrokor uvažavaju kao gospodarski subjekt koji se bavi djelatnošću koja je primarna i PPK Valpovu. Sami radnici bili su upoznati s tijekom pregovora koje je Uprava vodila jer su joj prethodno dali potrebnu suglasnost za to putem ankete provedene prošloga rujna. U njoj se većina malih dioničara, a sadašnjih 93 posto vlasnika prema Središnjoj depozitarnoj agenciji, izjasnila kako više ne žele otplaćivati dionice te da su spremni 62% dionica prepustiti potencijalnom ulagaču od kojega očekuju, uz dotok kapitala, da sačuva i radna mjesta.

Vilim
05.01.2007., 12:26
Todorić je najavio dobre rezultate,cijena je krenula gore.Čudi me da nije i ranije!Hoćemo li zbog prevelikih očekivanja ići preko ATH?

Drucker
05.01.2007., 15:25
Jeli netko može potvrditi informaciju da je Lurin glavni tehnolog za mlijeko prešao u Agrokor (Belje) ? Jeli to belje ulazi u mlijekarsku industriju ??

tango
07.01.2007., 13:47
Todorić je najavio dobre rezultate,cijena je krenula gore.Čudi me da nije i ranije!Hoćemo li zbog prevelikih očekivanja ići preko ATH?
Bez obzira na ozbiljne namjere vlasnika, sama dionica još uvijek nije izišla iz sfere špekulativnosti, pa je potreban oprez. Tehnička analiza nije na odmet... ;)

berozivkovkovic
07.01.2007., 19:03
Jeli netko može potvrditi informaciju da je Lurin glavni tehnolog za mlijeko prešao u Agrokor (Belje) ? Jeli to belje ulazi u mlijekarsku industriju ??

Ne znam za prelazak, ali meni bi bilo logično da Belje proširi svoj biznis i na mljekarstvo. Tržište imaju ( Konzum ), proizvođača imaju ( Belje ), mlijeko već i sad otkupljuju za potrebe proizvodnje sireva. Logičan zaključak bi bio akvizicija kadrova, nabava linije i proširenje obima otkupa mlijeka u Slavoniji i Baranji.
U svakom slučaju, ne bi me iznenadilo.

Sasko
07.01.2007., 22:39

Bojim se da si nešto pobrkao. Vindijina glavna tehnologinja nakon 25 godina rada u Vindiji prelazi u Agrokor. Veli da je dobila ponudu koja se ne odbija:)

Shogun
08.01.2007., 00:02
Možda to ima prije veze sa nekom budućom akvizicijom nego Beljem.
http://www.poslovni.hr/20831.aspx

Drucker
08.01.2007., 10:40
Bojim se da si nešto pobrkao. Vindijina glavna tehnologinja nakon 25 godina rada u Vindiji prelazi u Agrokor. Veli da je dobila ponudu koja se ne odbija:)

...ili Vindijeva, važan je bio kontekst ne iz koje vodeće mljekarske firme :) nisam siguran dali iz Dukata ili Vindije...

Drucker
08.01.2007., 10:42
Ne znam za prelazak, ali meni bi bilo logično da Belje proširi svoj biznis i na mljekarstvo. Tržište imaju ( Konzum ), proizvođača imaju ( Belje ), mlijeko već i sad otkupljuju za potrebe proizvodnje sireva. Logičan zaključak bi bio akvizicija kadrova, nabava linije i proširenje obima otkupa mlijeka u Slavoniji i Baranji.
U svakom slučaju, ne bi me iznenadilo.

ma upravo tako, zato ponekad promotrim info vezano za belje jer je to moja špekulacija od kad je agrokor preuzeo belje da će proširiti biznis na mljeko

vorDa
08.01.2007., 17:58
ma upravo tako, zato ponekad promotrim info vezano za belje jer je to moja špekulacija od kad je agrokor preuzeo belje da će proširiti biznis na mljeko

A možda mu treba ako preuzme Zdenku. Toda voli preuzimati propalitete ako mu se to dobro plati.:biggrin:

Pozdrav

prof
08.01.2007., 23:01
Za mljekarski biznis potrebno je ogromno prosirenje kapaciteta, jer postojeci pogon u centru Belog Manastira ionako ne zadovoljava po puno kriterija (bio u pogonu vise puta i znam o cemu se radi) i u planu je njegovo preseljenje izvan grada, vjerojatno u okolicu Darde gdje je i uprava.

Drucker
09.01.2007., 13:22
Za mljekarski biznis potrebno je ogromno prosirenje kapaciteta, jer postojeci pogon u centru Belog Manastira ionako ne zadovoljava po puno kriterija (bio u pogonu vise puta i znam o cemu se radi) i u planu je njegovo preseljenje izvan grada, vjerojatno u okolicu Darde gdje je i uprava.

mislim da si sam sebi odgovrio na pitanje :biggrin:

prof
09.01.2007., 19:16
U planu da, ali nitko u pogonu ne zna kada će se to i dogoditi, jer koliko je meni poznato, još se ništa u tako velikom opsegu ne gradi. Inače, sve novoinstalirane linije u starom pogonu su potpuno mobilne :cool:

Sasko
09.01.2007., 21:10
Nema veze sa miijekom, ali deči iz Belja spremaju veliku rekonstrukciju tvornice stočne hrane na Belju. Trebat će im uz Agropreradu dodatni kapaciteti za 500.000 svinja koje planiraju proizvoditi za par godina.

Mogu Vam samo reći da su planovi strašni, a poznavajući rad Todorića dosada, uglavnom i ostvari što planira.

simke01
10.01.2007., 09:33
Ovo je dio iz teksta iz Poslovnog o Belje kooperaciji:
"Mlijeko
U stočarstvu su se okrenuli isključivo tovu simentalske teladi kroz tri faze. Kraj lanjske godine dočekali su s 13.000 otkupljenih komada u Hrvatskoj. S preuzetom mljekarskom kooperacijom kojom je obuhvaćeno 280 kooperanata na području Baranje planiraju do kraja godine ostvariti oko 7 milijuna litara mlijeka. Model otkupa mlijeka preuzet će se prema onome koji je do sada koristila beljska Tvornica mliječnih proizvoda. “U budućnosti će se tražiti nove, dodatne količine mlijeka pa se planira ići na razvoj malih mini farmi. Dvije do tri takve su već u pripremi kod naših kooperanata”, najavio je Pajnić. Prvi čovjek ratarske kooperacije Krunoslav Rob najavio je intenzivno ugovaranje proljetne sjetve prvenstveno kukuruza kao “kulture broj jedan”, a potom soje i suncokreta na 15.000 hektara obradivih površina. Kako na Belju planiraju ekspanziju stočarske proizvodnje, koju treba podupirati poljoprivrednim kulturama, kooperantima su ponudili najbolje otkupne cijene pa nije izostao, kaže Rob, ni željeni interes jer idealnim smatraju povezivanje stočarske i ratarske proizvodnje."

veritas
10.01.2007., 09:40
Znamo što je bilo sa dionicom dok su je prošli put hvalili u poslovnom. Cijena joj je bila 350, trebala je po njihovom otići na najmanje 400 a pala je na 246 kn. Imaoci Belja, nek vam je sa srećom!:(

Sasko
10.01.2007., 22:34
Za dvije godine od nule do 220 milijuna kuna prihoda

http://www.jutarnji.hr/slavonija_i_baranja/clanak/art-2007,1,10,belje_agrokor,57755.jl

Kooperacija je na području Osječko-baranjske županije doživjela potpuni preporod

DARDA - Posljednja veća kooperacija između Belja i baranjskih seljaka ugašena je sredinom 70-ih godina, a od preuzimanja Belja od strane Agrokora kooperacija je na području Osječko-baranjske županije doživjela potpuni preporod.

Od ukupnog beljskog prihoda u 2006. godini kooperacija čini više od četvrtine, oko 220 milijuna kuna.

Pri preuzimanju Belja Ivica Todorić je ponovio činjenicu kako 50 posto svinjskog mesa Hrvatska uvozi te da Agrokor nema dovoljno domaćeg mesa za vlastitu preradu.

Početkom 2005. najavio je kako će preporoditi baranjsko selo kroz povratak kooperacije s Beljem, što se tada činilo prilično nevjerojatno jer je tadašnje posrnulo Belje potpuno izgubilo povjerenje kod seljaka. U Belje je Agrokor do sada uložio više od 450 milijuna kuna, a Todorić tvrdi kako će umjesto najavljenih 500 u Belje uložiti više od 800 milijuna kuna.

- Tvrtka Belje Kooperacija krenula je početkom 2005. godine od nule i 2006. godinu zaključili smo sa 40-ak kooperanata u tovu svinja i s proizvodnjom od 70 tisuća komada svinja. Osim toga, imamo 14 tisuća komada teladi i 3200 junadi u kooperaciji, a jesenska sjetva završena je na 10 tisuća hektara - rekao je direktor Belje Kooperacije d.o.o. Goran Pajnić.

Odnedavno je pod tom tvrtkom i otkup mlijeka za beljsku Tvornicu mliječnih proizvoda, a plan je 2007. godinu završiti s proizvodnjom od 7 milijuna litara mlijeka sa 280 kooperanata mljekara. U stočaraskoj proizvodnji Belje podržava ishođenje povoljnih kredita za seljake putem banaka, posebno potičući zatvorene sustave prioizvodnje i mini farme.

Plan je u ovoj godini proizvodnju svinja podići na 100 tisuća komada kao pripremu za najveću regionalnu klaonicu svinja kapaciteta 600 tisuća komada godišnje koja bi se uskoro trebala početi graditi u jednom od beljskh pogona. Sirovina bi bila uglavnom vlastita proizvodnja i sirovina iz kooperacije.

Jesenas su beljski kooperanti ratari zasijali 10 tisuća ha pšenice, ječma i uljane repice, a plan je još 15 jtisuća ha kukuruza, soje i suncokreta u proljetnoj sjetvi. U ratarskoj proizvodnji zbog brojnih proizvođača u cijeloj Slavoniji konkurencija je velika, pa koordinator za ratarsku kooperaciju Krunoslav Rob tvrdi kako unatoč tome Belje ima najpovoljnije uvjete za kooperante ratare.

I junad iz vlastite proizvodnje

Nakon što se proizvodnja teladi polako oporavlja i Belje s kooperantima tovi junad isključivo iz vlastite produkcije, Hrvatskoj još uvijek kronično nedostaju prasci kao temelj svinjogojstva. Belje će tako za nekoliko dana otvoriti dvije farme krmača koje će služiti kao nukleus za proizvodnju praseta. Osim toga, u sklopu Parka prirode Kopački rit nedavno je pokrenut projekt ekstenzivnog uzgoja junadi. (S. A.)

Fritz
16.01.2007., 11:08
PPK Valpovo: Pregovori s Agrokorom

Uoči blagdana Uprava PPK Valpova završila je pregovore s predstavnicima Agrokora, potencijalnim investitorima od kojih se očekuju ulaganja na razini 100 do 120 milijuna kuna u razvojne projekte ovoga poljoprivredno-prehrambenog kombinata u idućih nekoliko godina, ali i da sačuva svih 725 radnih mjesta. Iako se po medijima prošle godine špekuliralo kako su "u igri" bili osječko Žito i koprivnička Podravka, Šimo Orešković, predsjednik Udruge malih dioničara PPK Valpova i županijski povjerenik sindikata PPDIV-a, jučer je rekao kako se razgovaralo jedino s Agrokorom za koji su najviše i zainteresirani "zbog kompaktnosti i povezivanja s Beljem". Ishod pregovora trebao bi biti poznat do sredine ovoga mjeseca.

Izvor: Poslovni dnevnik, 16.1.2007.

Sasko
17.01.2007., 09:08
KREŠIMIR KUTEROVAC, DIREKTOR STOČARSTVA U AGROKORU Kuterovac:
Agrokor će u EU izvoziti 60 posto svoje tovljene junadi
Procjenjuje se da na eurotržištu manjka više od milijun tona junetine, što treba iskoristiti. Italija je najveći potrošač junećeg mesa u EU i spremna je platiti kvalitetu. Agrokor je lani utovio 10.500 grla, a cilj je kroz pet godina doći do 75.000 junadi i teladi
Uvođenjem u vlasnički portfelj Belja Agrokor se okrenuo intenzivnoj proizvodnji mesa. Sve farme s primarnom stočarskom proizvodnjom koje već jesu ili će tek bit u funkciji, kaže Krešimir Kuterovac, izvršni direktor za stočarsku proizvodnju u koncernu, neovisno o svojoj lokaciji organizacijski su vezane uz baranjsku maticu iz koje se upravlja sa svim kapacitetima.
Belje je, unatoč tradiciji duljoj od tri stoljeća, novog vlasnika 2005. dočekalo u vrlo teškom stanju, opterećeno gubicima.
- Gotovo 30 godina u Belju nije bilo investicija, što se odrazilo i na izgled i na popunjenost objekata. U mnogima proizvodnja ili nije postojala ili su kapaciteti bili iskorišteni minimalno. Belje s Agrokorom doživljava svoj novi početak. Nakon inventure stanja, odlučeno je da će strateški projekti biti usmjereni na mesni biznis, i to junad i svinje, te proizvodnju mlijeka potrebnu za vlastitu tvornicu mliječnih prerađevina.

Prije 15-20 godina baby beef s hrvatskih pašnjaka europski su kupci bili pripravni skupo plaćati. Kako farmerima vratiti to zlatno doba?
- Imamo strateške prednosti, tradiciju i genetiku. Primjerice, čak 75 posto proizvodnje otpada na traženu simentalsku pasminu pa nam ne bi trebao biti problem povratak na strana tržišta. U proizvodnji junećeg mesa cjenovno smo konkurentni i da nije carinskih barijera, mogli bismo dobro zaraditi. Agrokor planira izvesti oko 60 posto tovljene junadi. Italija danas, unutar EU, troši najviše junećeg mesa i pripravna je platiti kvalitetu. Procjenjuje se da na eurotržištu manjka više od milijun tona junetine i tu šansu treba iskoristiti.

Što Agrokor, odnosno Belje želi postići u tovu junadi?
- Ciljamo kroz pet godina doći do proizvodnje 75.000 grla junadi i teladi na godišnjoj razini, od čega će 70 posto toviti kooperanti. Koliko je ambiciozan taj projekt, ilustrira da je 2006. utovljeno 10.500 grla. Interesa za kooperaciju ne manjka i ova bi godina trebala donijeti proizvodnju 18.000 junadi. Svjesni smo da kooperantima, s obzirom na dosadašnju tržišnu nesigurnost, treba vremena za odluku. Sada mogu računati na stabilnu proizvodnju i siguran plasman. Do sada su uglavnom bili prepušteni vjetrometini tržišta, bez organiziranog otkupa i dugoročnog jamstva. U takvim je uvjetima bilo teško opstati, a kamo li razvijati proizvodnju.

Zbog čega ste tako sigurni u uspjeh?
- Bit ćemo partner na kojega se farmeri doista mogu osloniti. Imamo tehnologiju, genetiku i hranu, sve što je potrebno da se razvije proizvodnja. Kooperanti daju lokaciju i rad, a Agrokor osigurava ukupan servis. Od edukacije, teoretske i praktične na farmama koncerna do pomlatka za tov, ali i recepture za hranu. Da bismo zaokružili ciklus, krenuli smo i u otkup teladi, a cilj je konačno proizvodnju zasnovati na domaćoj teladi i postići sljedivost. Praktički od ove godine više nema uvoza teladi za tov. Farma u Ivaniću podignuta je namjenski, želimo smanjiti navike klanja mlade simentalske teladi, što je kod nas vrlo izražena pojava za razliku od drugih zemalja. Sa dva mjeseca tele ima oko 150 kilograma, a može se toviti do 650 kilograma s mesom odlične kakvoće. Potrošena hrana i rad donose zaradu, pokreću gospodarstvo, a uz to nema potrebe za uvozom pomlatka loše kvalitete za tov.

Agrokor završava i ambiciozne projekte u svinjogojstvu. Spominje se rast sadašnje nacionalne proizvodnje za više od 50 posto.
- Lani je bilo utovljeno 130.000, ove godine planiramo 190.000, a kroz pet godina cilj je postići godišnji ciklus od 600.000 svinja. Uskoro otvaramo prve dvije farme koje će ilustrirati početak nove Agrokorove koncepcije u svinjogojstvu. Ono je, unatoč golemom potencijalu, na nacionalnom tržištu drastično zaostalo. Ne postoji ni logika ni organizacija proizvodnje, osim možda kod manjeg broja proizvođača. Nema genetike, nema tehnologije ni objekata za kvalitetnu proizvodnju pa smo krenuli graditi taj sustav od početka što zahtijeva velike investicije. Startamo s tzv. nukleus farmamom, ona će proizvoditi genetski pomladak za ostale farme te jednom farmom za proizvodnju odojaka. Do kraja godine plan je završiti i neka veća tovilišta, riječ je o investicijama u kooperaciji, koja će davati oko 60 posto ukupne godišnje proizvodnje. Primijenit ćemo isti recept kao i na tovu junadi, bit ćemo servis kooperantima, od edukacije preko genetskog materijala do pravila hranjenja.

Projekt svinjogojstva mnogo je složeniji od uzgoja junadi?
- Praktički startamo od nule, a moramo dostići nivo europske konkuretnosti, njihove cijene, što nije jednostavno. Hrvatska i Danska prostorno su blizu jedna drugoj, mi godišnje utovimo manje od dva milijuna svinja, a oni više od 20 milijuna komada. Imaju vrhunsku i genetiku i tehnologiju, mi to tek stvaramo. Naša je prednost što možemo razvijati proizvodnju, dok većina zemalja EU zbog ekologije mora drastično smanjivati farme.

Fritz
17.01.2007., 09:50
Za 15 dana sporazum o povezivanju PPK Valpovo s Beljem

Tvrtka, čiji su većinski vlasnici sami radnici, zadržat će svoju vlasničku strukturu, a kako bi riješila stare obveze, zadužit će se kod HBOR-a.

PPK Valpovo d.d. i dalje će zadržati svoju dosadašnju vlasničku strukturu, ali će se sporazumom, a čije će točke idućih 15 dana biti definirane, čvršće povezati s Beljem, odnosno njegovim vlasnikom Agrokorom. Zaključak je to jučerašnjeg sastanka predstavnika Udruge malih dioničara PPK Valpova, predsjednika Uprave toga poljoprivredno-prehrambenog kombinata Branka Srakića i predsjednika Uprave Agrokora Ivice Todorića održanog u Zagrebu. Županijski povjerenik sindikata PPDIV-a koji je istovremeno i predsjednik Udruge malih dioničara Šimo Orešković kaže kako su zadovoljni ishodom pregovora jer su našli zajednički interes povezivanja s Agrokorom, a kojega su priželjkivali za strateškoga partnera jer ga smatraju gospodarskim subjektom koji se bavi djelatnošću koja je primarna i Valpovčanima. Novo stanje nije u potpunosti s rezultatima ankete koja je u rujnu prošle godine provedena među radnicima PPK Valpova, a koji su se tada izjasnili da više ne žele otplaćivati dionice. Naime, u samoj anketi većina se malih dioničara, a sadašnjih 93 posto vlasnika prema Središnjoj depozitarnoj agenciji, izjasnila kako više ne žele otplaćivati dionice te da su spremni 62 posto dionica prepustiti potencijalnom ulagaču od kojega očekuju, uz dotok svježeg kapitala, da sačuva i svih 725 radnih mjesta. Inače, radnici PPK Valpova većinski su vlasnici postali u travnju 2005. godine kada je Vlada njihovoj tvrtki otpisala dug vrijedan 57 milijuna kuna. Tada su elektronskom dražbom na Zagrebačkoj burzi kupili dionice po cijeni od 13,5 milijuna kuna koje još otplaćuju zajmom. Taj je paket dionica (42 posto) država putem HFP-a otkupila još u ožujku 2004. godine od poduzetnika Ive Brzice nakon što su radnici valpovačkoga kombinata pružili otpor preuzimanju tvrtke. "Radnici su s bili upoznati s tijekom pregovora jer su Upravi dali suglasnost za to", ponovio je jučer Šimo Orešković dodajući kako će potrebnih 100 do 120 milijuna kuna ulaganja u razvojne projekte ovoga poljoprivredno-prehrambenog kombinata kroz idućih nekoliko godina biti i realizirano. Novost je ipak to što će se PPK Valpovo kreditno zadužiti kod HBOR-a kako bi poduzeće riješilo svoje stare obveze. Uprava se, navodno, neće mijenjati iako će, kako je izjavio Šimo Orešković, morati biti odlučnija u rješavanju problema.

prof
19.01.2007., 16:19
Uskoro se očekuje pokretanje linije za proizvodnju jednog novog mliječnog proizvoda koji bi trebao otvoriti Todorić osobno u Belom Manastiru. Ne znam točno kada, ali vijesti iz pogona u Belom su uvjerljive i vrše se zadnje pripreme za njegov dolazak. Pratite vijesti :cool:

vorDa
20.01.2007., 11:56
Uskoro se očekuje pokretanje linije za proizvodnju jednog novog mliječnog proizvoda koji bi trebao otvoriti Todorić osobno u Belom Manastiru. Ne znam točno kada, ali vijesti iz pogona u Belom su uvjerljive i vrše se zadnje pripreme za njegov dolazak. Pratite vijesti :cool:

Super!!!:thumbsup: Već desetak dana nisu ništa "otvorili" pa sam se uistinu zabrinuo.:biggrin: Da mi je samo znati tko će sad spriječiti da cijena ode na 400.:biggrin:

Pozdrav

veritas
20.01.2007., 19:16
Super!!!:thumbsup: Već desetak dana nisu ništa "otvorili" pa sam se uistinu zabrinuo.:biggrin: Da mi je samo znati tko će sad spriječiti da cijena ode na 400.:biggrin:

Pozdrav
Zbog mlijeka na 400 kn? A moj susjed smanjio broj krava.:(

vorDa
20.01.2007., 21:20

Pokušao sam biti malo sarkastičar. Naravno da Belje ne ide na 400. Puno toga bi Belje trebalo otvoriti da bi opravdalo sadašnju cijenu. Možda i neki rudnik zlata.:biggrin: Ili bušotinu nafte u Egiptu.:biggrin:

Pozdrav

berozivkovkovic
20.01.2007., 21:28

Što znaš, možda je odlučio uložiti u dionice Belja. Vidio čovjek da daju više mlijeka od krava, a ne jedu silažu.:biggrin:
Ukratko - proveo restrukturiranje.

zboss2009
24.01.2007., 16:14
jel mi moze netko reci, koliki je BV nakon one sramotne dokapitalizacije?
prije dokapitalizacije je bio 190

masteryoda
24.01.2007., 21:36
Mislim da je ta dionica isplativa na duži rok, kao i ostale u sastavu Agrokora

Sasko
24.01.2007., 22:32
jel mi moze netko reci, koliki je BV nakon one sramotne dokapitalizacije?
prije dokapitalizacije je bio 190

Možda bi se trebali zapitati da li je ta dokapitalizacija i formalno potvrđena?

A odgovor je: NIJE !

Zadnja informacija sa Trgovačkog suda od danas je da im je odbijen upis i poništena dokapitalizacija, jer su isključeni mali dioničari...

Zlatek
25.01.2007., 07:58
Možda bi se trebali zapitati da li je ta dokapitalizacija i formalno potvrđena?

A odgovor je: NIJE !

Zadnja informacija sa Trgovačkog suda od danas je da im je odbijen upis i poništena dokapitalizacija, jer su isključeni mali dioničari...
Možeš li navesti izvor?
Možda link?

Sasko
25.01.2007., 08:05
Možeš li navesti izvor?
Možda link?

nije jos uvijek objavljeno u medijima...

p.s. mozda da Master malo prokomentira u kojem se roku povećanje moralo upisati u trgovački registar.

Zlatek
25.01.2007., 16:08

p.s. mozda da Master malo prokomentira u kojem se roku povećanje moralo upisati u trgovački registar.

Pridružujem se molbama.
Master, postoji li tu kakvo ograničenje/obveze?
tnx unaprijed

Sasko
28.01.2007., 10:26
Stanje na dan: 26.01.2007
MIKECIN BRANKO ZABOK, HRVATSKA
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
Skrbnički račun:
HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. ZAGREB, HRVATSKA

odlicne vijesti za imaoce dionice Belja. Ilirika napredovala 2 mjesta od proslog petka. a prosli je petak isto tako skocila jedno mjesto.

MASTER
28.01.2007., 11:33

Povećanje temeljnoga kapitala ulozima
Pretpostavke
Članak 304.
(1) Odluka o povećanju temeljnoga kapitala društva ulozima donosi se glasovima koji predstavljaju
najmanje tri četvrtine temeljnoga kapitala zastupljenoga na glavnoj skupštini pri donošenju odluke.
Statutom se može odrediti da je za to potrebna i drugačija većina, ali se za izdavanje povlaštenih
dionica bez prava glasa može odrediti samo veća većina glasova zastupljenoga kapitala na glavnoj
skupštini pri donošenju odluke. Njime se može tražiti i ispunjenje dodatnih pretpostavki. Povećanje
temeljnoga kapitala društva ulozima moguće je samo izdavanjem novih dionica. U društvu koje je
izdalo dionice bez nominalnog iznosa mora se povećati ukupan broj tih dionica u omjeru povećanja temeljnog kapitala i temeljnog kapitala prije povećanja.
(2) Ako su izdane dionice više rodova, za odluku glavne skupštine o povećanju temeljnoga kapitala društva potrebna je suglasnost dioničara svakoga roda dionica. Dioničari svakoga roda dionica
donose o tome posebnu odluku na način propisan u stavku 1. ovoga članka.
(3) Ako se nove dionice izdaju za veći iznos od dijela temeljnog kapitala koji na njih otpada, u odluci o povećanju temeljnoga kapitala društva mora se odrediti iznos ispod kojega se dionice neće izdati.
(4) Ne može se povećati temeljni kapital društva dok se ne uplate svi dotadašnji ulozi, osim ako on nije uplaćen u samo neznatnome dijelu.

Od kada važi povećanje kapitala
Upis novih dionica
Članak 307.
(1) Nove dionice upisuju se pisanom izjavom (upisnicom) iz koje mora biti vidljivo sudjelovanje
upisnika s dionicama navedenim po broju, njihovim nominalnim iznosima, pri izdavanju dionica
bez nominalnog iznosa njihovim brojem, a ako se radi o dionicama u više rodova i rodu dionica.
Ona mora sadržavati:
1. dan kada je donesena odluka o povećanju kapitala,
2. iznos za koji se dionice izdaju, iznos utvrđenih uplata te opseg dodatnih obveza,
3. utvrđenja učinjena glede povećanja kapitala unosom stvari i prava, a ako se izdaju dionice više
rodova, ukupan iznos temeljnog kapitala koji otpada na dionice svakoga roda,
4. vrijeme kada upis prestaje obvezivati ako se do tada ne upiše u sudski registar da je provedeno
povećanje kapitala.
(2) Ništave su upisnice koje ne sadržavaju te navode ili sadržavaju ograničenja osim onoga iz stavka 1. točke 4. ovoga članka.
(3) Upisnik koji je na temelju upisnice ostvarivao prava kao dioničar ili ispunjavao obveze ne može se pozvati na ništavost ili na neobveznost upisnice, ako je u sudskom registru upisano da je provedeno povećanje temeljnoga kapitala društva.
(4) Ograničenje koje nije sadržano u upisnici ne djeluje prema društvu.
(5) Stavci 1. do 4. ovoga članka ne primjenjuju se u slučajevima u kojima se primjenjuju propisi posebnog zakona kojim se uređuje izdavanje vrijednosnih papira.

Prijava za upis povećanja kapitala u sudski registar
Članak 309.
(1) Registarskome sudu mora se podnijeti prijavu za upis provedenoga povećanja temeljnoga kapitala u sudski registar.
(2) Na prijavu na odgovarajući se način primjenjuju odredbe članka 179. stavka 3. i 5. te članka 187. stavka 1. i stavka 2. točke 3. ovoga Zakona.
(3) Prijavi iz stavka 1. ovoga članka treba priložiti:
1. primjerak svake upisnice i popis upisnika potpisan od strane uprave u kojemu su navedene dionice svakoga upisnika i na temelju toga učinjene uplatea u slučajevima iz članka 307. stavka 5.
ovoga Zakona primjerak obavijesti poslane Komisiji za vrijednosne papire o broju i postotku upisanih i uplaćenih dionica te osobama koje su uplatile i koje iznose za te dionice i potvrdu banke u kojoj društvo ima račun za tekuće poslovanje o položenim uplaćenim sredstvima na posebnom računu,
2. ako je kapital povećan ulozima u stvarima i u pravima, ugovore koji su temelj za utvrđenja iz članka 305. ovoga Zakona ili za njihovo provođenje te izvješće o reviziji takvoga ulaganja,
3. obračun troškova koji će za društvo nastati izdavanjem novih dionica,
4. ako je za povećanje kapitala potrebno odobrenje državnog organa i to odobrenje.
(4) Prijedlog i upis povećanja temeljnoga kapitala društva može se povezati s prijavom i upisom odluke o povećanju toga kapitala.
(5) Priložene isprave čuvaju se u sudu u izvorniku, u javno ovjerenome prijepisu ili presliki.

Od kada važi povećanje kapitala
Članak 310.
Temeljni kapital društva je povećan s danom upisa povećanja toga kapitala u sudskom registru.

Članak 348.

(2) Odluke o smanjenju i o povećanju temeljnoga kapitala su ništave ako se povećanje temeljnoga kapitala ne upiše u sudski registar u roku od šest mjeseci od donošenja odluke o povećanju. Taj rok ne teče za vrijeme dok traje spor po tužbi za pobijanje ili za oglašavanje ništavom odluke o
smanjenju ili o povećanju temeljnoga kapitala i dok se za to ne dobije odobrenje državnog organa, ako je ono potrebno. Odluke i povećanje temeljnoga kapitala mogu se upisati u sudski registar samo zajedno.

Zadnja informacija sa Trgovačkog suda od danas je da im je odbijen upis i poništena dokapitalizacija, jer su isključeni mali dioničari..

dakle izgleda da informacija da je odbijen upis može biti točan, ali to svakako ne može biti razlog jer su isključeni mali dioničari. upis u sudski registar nije konstitutivnog karktera, već deklaratornog - stoga možda sam prijedlog za upis nije bio uredan pa je zato i sud odbio upis, što još uvijek ne implicira nemogućnost povećanja temeljnog kapitala temeljem navedene odluke glavne skupštine

za malo detaljniju analizu ako netko mi može na mail poslati scan ili link odluka, rješenja suda - rado ću pregledati

zboss2009
28.01.2007., 21:02
odlicne vijesti za imaoce dionice Belja. Ilirika napredovala 2 mjesta od proslog petka. a prosli je petak isto tako skocila jedno mjesto.
zasto je to odlicna vijest? jel mozes objasniti meni pocetkinu?
vidim da si 26.1. kupio belje, zbog cega?

Sasko
28.01.2007., 21:08
zasto je to odlicna vijest? jel mozes objasniti meni pocetkinu?
vidim da si 26.1. kupio belje, zbog cega?

procitaj malo temu unatrag i naci ces razloge zbog cega sam dionicu kupovao.

a sto se tice Ilirike, meni je uvijek pozitivna vijest kad respektibilan fond prilicno agresivno ulazi u neku dionicu i skida sa Aska.
uostalom , vidjet ces slijedeci tjedan razvoj događaja.

pogotovo ako se novinari raspisu o dokapitalizaciji.

zboss2009
28.01.2007., 21:10
upis u sudski registar nije konstitutivnog karktera, već deklaratornog

što ovo znači?

kako mi se cini, da iako je dokapitalizacija odbijena, da je oni mogu ponovno pokusati i da bi onda uspjeli??

zboss2009
28.01.2007., 21:16
procitaj malo temu unatrag i naci ces razloge zbog cega sam dionicu kupovao.

a sto se tice Ilirike, meni je uvijek pozitivna vijest kad respektibilan fond prilicno agresivno ulazi u neku dionicu i skida sa Aska.
uostalom , vidjet ces slijedeci tjedan razvoj događaja.

pogotovo ako se novinari raspisu o dokapitalizaciji.

i sto ti predvidjas da će se događati idući tjedan?

u zadnjih 2 tjedna otakao je belje dosao do razine od 290 (valjda su onda spekulanti saznali da je dokapitalizacija propala pa je zato poraslo), stagnira, dođe do 295 pa rokne na 290, mali prometi, nista se ne događa. A to sto neki fond kupuje neku siću baš ne znači puno, oni ionako nisu dobar fond po mom.

de ne da mi se citati puno, ajd napisi u 2-3 recenice ukratko, zasto kupujes belje. Ja ga imam isto, puno, pa me zanima koji su tvoji argumenti.

MASTER
28.01.2007., 21:19
da je oni mogu ponovno pokusati i da bi onda uspjeli
recimo primjer bi bio sljedeći
imaš urednu odluku skupštine ali već prije upisani kapital nije uplaćen u cijelosti
ili
imaš odluke uprave povećanju temeljnog kapitala iz odobrenog kapitala privatnom emisijom, a odluka skupštine u tome pogledu nije bila jasna jel privatna ili javna

pa sada ako doneseš nanovo sve uredne papire onda možeš probati ponovo!

prof
28.01.2007., 22:07
Idući tjedan, točnije 1.2. pratite vijesti u vezi Belja, jer bi Todorić trebao doći u Beli Manastir :cool:

qwe
29.01.2007., 01:09
de ne da mi se citati puno, ajd napisi u 2-3 recenice ukratko, zasto kupujes belje. Ja ga imam isto, puno, pa me zanima koji su tvoji argumenti.

Ja ga kupujem iz dva razloga:

1. Dugoročno, pogledaj gdje je Konzom bio prije par godina a gdje je danas. Vrlo slično će biti za par godina sa Beljem.
2. Kratkoročno, nakon jake korekcije cijena se stabilizirala na 285-295 kn te očekujem rast u iščekivanju rezultata 2006. Btw, cijelo tržište je u međuvremenu poraslo dok je Belje još uvijek na početku.

geene
29.01.2007., 07:18
cijelo tržište je u međuvremenu poraslo dok je Belje još uvijek na početku.

Iz kojeg si ti crtića ispao?:confused:

Gdje si ti bio posljednjih godinu, godinu i pol dana?
Pa, na kojim bi razinama trebalo Belje biti danas, a da ne bude na POČETKU?
Imaš pravo...možda sam ja lud, bolje rečeno..zaslužuje to još kojih 200, 300%
Ili da sve pude regularno, odaberi jedan broj (sigurno ćeš pogriješiti), pa da vidimo.

Sasko
29.01.2007., 22:22
U Belju otvorene farme vrijedne 140 milijuna kuna

business.hr
(objavljeno 29.1.07 20:49)

U Belju su danas otvorene dvije velike svinjogojske farme u sustavu koncerna Agrokor, u čiju je izgradnju utrošeno 140 milijuna kuna.

Obje farme su projektirane prema najnovijim dostignućima europske svinjogojske prakse, te obilježavaju početak novog modernog koncepta svinjogojske proizvodnje u sustavu Agrokor koncerna, istaknuto je na svečanosti otvaranja.

Nukleus farma Brod Pustara kapaciteta je 1400 krmača i bit će baza budućeg razvoja svinjogojstva u Belju zahvaljujući vrhunskoj svjetskog genetici od koje će se stvarati visokokvalitetni genetski materijal u vlastitoj proizvodnji, kazao je Ivan Škorić, direkor Belja.

Farma za proizvodnju prasadi Malo Kneževo također ima kapacitet 1400 svinja, a glavni je cilj proizvodnja prasadi namijenjene za daljnji tov.

Kako je istaknuto na današnjoj svečanosti otvaranja, farme udovoljavaju strogim zahtjevima zaštite okoliša i održivog razvoja.

(Business.hr/Hina)

qwe
30.01.2007., 00:22
Iz kojeg si ti crtića ispao?:confused:

Gdje si ti bio posljednjih godinu, godinu i pol dana?
Pa, na kojim bi razinama trebalo Belje biti danas, a da ne bude na POČETKU?
Imaš pravo...možda sam ja lud, bolje rečeno..zaslužuje to još kojih 200, 300%
Ili da sve pude regularno, odaberi jedan broj (sigurno ćeš pogriješiti), pa da vidimo.

Nisam iz crtića. Iz stripa sam. Okrenuo sam Belje 4 puta prošle godine, uvijek sa odličnom zaradom. Zadnji sam prodavao na 340-350 i uskoro namjeravam opet. :biggrin: Kad napišem da je Belje na početku, tako i mislim, pa me ne trebaš uvjeravati u suprotno.

Sasko
31.01.2007., 16:46
PPK Valpovo i Agrokor potpisali su sporazum o razumijevanju i poslovnoj suradnji koji predstavlja početak restrukturiranja PPK Valpovo

Potpisan je sporazum o razumijevanju i poslovnoj suradnji između koncerna Agrokor i PPK Valpova, nakon čega će se donijeti akcijski plan s detaljima te suradnje. Istaknuto je kako tek predstoji restrukturiranje PPK Valpova koje između ostalog podrazumijeva uvođenje interne burze rada, a Agrokor će pomoći svojim iskustvom u tom procesu.

Radnici, kojih sada u PPK Valpovu ima 729, ne trebaju se plašiti otkaza, no bit će, kako je rečeno, odljeva radne snage odlaskom u mirovinu, uz napomenu da će svi biti zbrinuti prema zakonu.

Ujedno, istaknuto je, poslovnom suradnjom predviđa se i iskoristivost radnika PPK Valpova u sezonskim poslovima Agrokora, jer za sezonske poslove primjerice u Belju treba velik broj radnika svake godine. Cilj je Agrokora, udruživanje domaće proizvodnje i bolji plasman na domaćem i inozemnom tržištu.

O detaljima poslovnog udruživanja, rečeno je, znat će se nakon donošenja akcijskog plana te dubinskog snimanja sadašnjih poslovnih rezultata PPK Valpova.
(11:13, Business.hr, TO ONE)

ludlum
09.02.2007., 13:02
Ima li tko informacije što se događa na BLJE? Skliznulo je malo ispod 300 kn ali prometa nema.Kad je bilo na 310 kn bio je veliki promet... jel to netko skuplja ili neš drugo je u pitanju?

Sasko
09.02.2007., 13:07
Ima li tko informacije što se događa na BLJE? Skliznulo je malo ispod 300 kn ali prometa nema.Kad je bilo na 310 kn bio je veliki promet... jel to netko skuplja ili neš drugo je u pitanju?

moje je misljenje da je trenutno izaslo iz fokusa. ovih dana prolaze zanemarive kolicine tako da mislim da ce ono skoro opet preko 300 kn

faca_x
09.02.2007., 13:22
Sasko, nadam se da je tako kako kazes jer imam dosta portfelja u belju :-)

Naime, koliko sam skuzio, netko rusi cijenu (2 dana su se pojavljivali i H nalozi) i onda mali lupaju po bidu ko ludi :-(

Vilim
09.02.2007., 13:53
Sasko, nadam se da je tako kako kazes jer imam dosta portfelja u belju :-)

Naime, koliko sam skuzio, netko rusi cijenu (2 dana su se pojavljivali i H nalozi) i onda mali lupaju po bidu ko ludi :-(

Nema nikakvih loših vijesti iz Belja a cijena kliznula dolje i to su sve male količine.Strpi se barem 2-3 mjeseca,isplatit će ti se garantiram.
Belje je imalo plan od 700milijuna prihoda u 2006. a ostvarit će 800milijuna,znači 100 milijuna više(ej stari to su milijuni),tržište to mora prepoznat i nagradit.Zato pričekajmo službena izvješa i bez prodaje.Najradije bih ti preporučio da ne gledaš burzu dok ne izađu izvješća.

batmann
09.02.2007., 17:07
ajmo se malo sjetiti kako je bilo prije svakog izvještaja ....
Toda sve hvali po novinama, a onda dođe izvještaj i ljudi vide da to nije baš tako kako su oni mislili pa cijena lupne dolje. Ja preporučujem oprez (na kratki rok jer smatram da će se dati jeftinije kupiti), a da će cijena otići gore ....
to je sigurno :thumbsup:

Mali dioničar
20.02.2007., 17:05
http://www.poslovni.hr/34517.aspx

...
Akvizicija PIK-a Vrbovec prije točno dvije godine bila je za Agrokor dobitak, pogotovo kada se pripojilo i PIK Belje, ali i za tako snažnu kompaniju to je potencijalno činilo veliku opasnost. Vodstvo Agrokora danas je zadovoljno s restrukturiranjem proizvodnje, novom organizacijom i investicijama koje su polučile zapažene rezultate. Restruktuiranje je vodio osobno Ivica Todorić, predsjednik Agrokora, koji je u suradnji sa svojim timom otpočetka znao što želi postići. U PIK-ovima se danas radi gotovo punim kapacitetima, napravljeno je nekoliko novih i prepoznatljivih proizvoda i svaki je lani polučio proračun (prihod od prodaje) u iznosu od oko 900 milijuna kuna.
...

:confused: :eek: :p:

Lex
20.02.2007., 21:38
Nema nikakvih loših vijesti iz Belja a cijena kliznula dolje i to su sve male količine.Strpi se barem 2-3 mjeseca,isplatit će ti se garantiram.
Belje je imalo plan od 700milijuna prihoda u 2006. a ostvarit će 800milijuna,znači 100 milijuna više(ej stari to su milijuni),tržište to mora prepoznat i nagradit.Zato pričekajmo službena izvješa i bez prodaje.Najradije bih ti preporučio da ne gledaš burzu dok ne izađu izvješća.

Ne mora bit. Nase trziste nekad cudno reagira, sjetimo se dlkv prije par mjeseci, bilo je jako dobro izvjesce, a cijena malo cak pala... tesko je usporedjivati sektore, ali dlkv je u kudikamo boljoj poziciji blago receno...

Sto ako je sve ovo vec uracunato u cijenu? ( Kostolany - ide ovak nekak: "Ako bi nekom matematickom metodom sa 100% - tnom sigurnoscu bilo moguce izracunati da ce cijena neke dionice biti za 3 godine biti 100$, cijena bi vec sutra na burzi bila 99$"). Imam i ja belja da ne bi krivo shvatili, ali preispitujem...

papak2
23.02.2007., 22:09
belje gradi 100.000 m2 novih štala...

Dex1
24.02.2007., 10:27
belje gradi 100.000 m2 novih štala...
link?

Hvala

papak2
24.02.2007., 17:53
link?

Hvala

Nema linka, direktno sam uključen u tu gradnju. Odi na privat ako te zanimaju pojedinosti. Ukratko: dvije nove (20.000 m2) upravo završene, 4 nove (50.000 m2) idu u 2007, još dvije u 2008.

ludlum
27.02.2007., 18:32
Ovo sa Beljem je postalo za p.....
Pa već 3-4 mjeseca ništa od skoka a sve dionice luduju.Firma ulaže , dobro radi.... a cjena dole ili stoji.
Što se to dešava ima li tko kakve konkretne informacije?
Pitam se do kada će ovo.

Michelini
27.02.2007., 18:54
Ja iz ove dionice ne izlazim tako lako, tek nedavno sam je dokupio i nakrcao se, sada sam na HOLD, a uvjerenja sam da kad sve stane Belje će poletit, a onda će biti panika, i 350kn će biti jeftino...

prle69
27.02.2007., 18:54
Ovo sa Beljem je postalo za p.....
Pa već 3-4 mjeseca ništa od skoka a sve dionice luduju.Firma ulaže , dobro radi.... a cjena dole ili stoji.
Što se to dešava ima li tko kakve konkretne informacije?
Pitam se do kada će ovo.

samo jedna rečenica: dokapitalizacija po 100 kn najavljena jesenas...

maito
28.02.2007., 01:53
samo jedna rečenica: dokapitalizacija po 100 kn najavljena jesenas...

prle, imas li informaciju po kojim ce se uvjetima dokapitalizirati Belje, dali ce biti u igri svi dionicari, ili samo povlasteni (vecinski), ima li kakav link na tu temu

Nikolina
28.02.2007., 08:33
prle, imas li informaciju po kojim ce se uvjetima dokapitalizirati Belje, dali ce biti u igri svi dionicari, ili samo povlasteni (vecinski), ima li kakav link na tu temu

Bit će samo Agrokor u mogućnosti dokapitalizirat oko 270 milj. Kn, a ostali dioničari će biti izuzeti, ako se nešto ne promijeni (99% neće).
Poznavajući Todorića Belju je već udario dobre temelje. Normalno bit će negodovanja od ostalih dioničara i sama sam u Belju i draže bi mi bilo da svi dioničari mogu učestvovat u tome. Dugoročno gledajući dionica može samo naprijed :thumbsup:
Sve to će se odigrati na jesen, a Belje će se dokapitalizirat sa ostavarenim prihodom.