PDA

View Full Version : BiH - pokazatelji

shichich
15.07.2005., 00:25
Da li mi netko može dati link ili uputstva gdje mogu doći do osnovnih fundamentalnih pokazatelja(p/e,p/s,p/b....) za važnije d.d.!? :confused:

megdan
15.07.2005., 21:36
Na koju regiju misliš?

shichich
16.07.2005., 13:50
Za Bih :biggrin: !!!Može i preporuka nekog časopisa,kao naš JDD,ako postoji!

risko
17.07.2005., 02:09
Težko čes negdje sakupiti sve te podatke, pogotovo preko internet stranice!

shichich
17.07.2005., 11:11
Pa da li to uopće negdje postoji,ne mora biti na internetu!?Jel ima nekakav časopis ili nešto slično?Ovako imam osjećaj da ulažem "od oka"! :mad:

pule
17.07.2005., 22:47
Za FBiH imaš financijska izvješća na site-u njihove Komisije za vrijednosne papire (Komvp BiH (http://www.komvp.gov.ba)).
Nisu baš ažurni, uglavnom prevladavaju izvješća za 2003. godinu.

Neke korisne informacije (uglavnom vezane uz trgovanje) možeš naći na site-ovima njihovih brokerskih kuća. Listu brokerskih kuća također možeš naći na site-u Komisije za vrijednosne papire.

Na portalima Portal BH biznis (http://www.biznis.co.ba) i SEEbiz.net (http://ba.seebiz.net) može se naći dosta korisnih i što je najvažnije ažurnih podataka.

risko
17.07.2005., 23:54
Pule to je sve istina ali ja ču reči konkretno: od Bosnalijeka, do Energoinvesta, do BH Telecoma... nigdje se ne može dobiti bilans za 2004. Ima za 2003, ali to je več daleko od danas, pa onda portfelj PIF-ova u FBiH isto se težko prodađe...a na BH biznis ima nešto novosti i aktuelnosti.

shichich
19.07.2005., 15:41
Pa to sam i očekivao(mislio sam da samo ja teško dolazim do informacije na Bih tržištu) :(!? Znači ono što uspiješ poloviti gdje već stigneš!? ali ništa konkretno,a sve u nadi da će cijene rasti (zbog značajne podcijenjenosti o kojoj se stalno priča) :mad: ! :confused:

Jones Dow
02.08.2006., 23:49
Evo uskoro u Newsweek Internationalu izlazi članak pod nazivom Bosnia Reborn (http://www.msnbc.msn.com/id/14098733/site/newsweek/displaymode/1098/) tako da je i ovo jedan od BiH pokazatelja. :)

salenacionale
03.08.2006., 08:59
Ima 2003, ali nema 2004 :eek: pa to su praistorijski podaci... a ja se čudim što na BLSE još nema polugodišnjih izvještaja za 2006 :)

netstrider
03.08.2006., 11:24
Ti si "praistorijski" (zato jer ne čitaš datum posta; imaš i podatke za 2005. ali za najlikvidnije stvari kao što je FDSS nemaš, jer,... to još nikome ne treba). Kakav je sajt i kakve podatke tada imala BLberza?
OK. Istina je da je po pitanju podataka situacija u RS bolja. Na SASE postoje podaci na burzi i čini mi se na centralnom depozitaru, agenciji za privatizaciju i na još nečemu (standardno). Odgovorna poduzeća daju zbilja dobre podatke. Jedini je zaje što se treba itekako namučiti, zvati firme i pitati da ti to faksiraju, tražiti po novinama i to, jer je ono na depozitaru pola krivo, a na burzi nema pola onoga što tražiš, ali to nije najveći problem. Najveći problem je kad shvatiš da si par tjedana upucao uludo jer su stvari trule, a skupe ko GEMO delišs sa sjajnom crtom jabuke.
Ne mogu biti polugodišnji kad je rok predaje jučer/danas. (je, i ja sam mislio da će biti prije).
SASE ima puno većih problema od nemogućnosti pristupa podacima. Istina, rade debelo bolje od ZSE, čak su i u nekim stvarima bolji od VSE, tj. tu bi im dao da su jednaki, ali...
Pokazatelje za cijelu BiH ne znam, ali znam da je industrijska proizvodnja u RS +10% i GDP +4%, ali to zna i zavod za statistiku.
Taj članak je jadan, glup i plaćen. dobro plaćen. imho, naravno. Ko Sarajevo najturističkiji grad. Ma jes, moš mislit, ko što je Zagreb najljepša mala metropola. Mah. Pozdrav,

net

salenacionale
03.08.2006., 14:10
E sad ću ja tebi net da kažem mea culpa :)

Uopšte nisam obraćao pažnju na datume, niti da je između 2 posta prošlo više od godinu dana... Sorry

netstrider
03.08.2006., 14:47
OT (za brisanje): Naravno da znam, to je bilo malo soljenja pameti u nedostatku drugih stvari (i mene je malo zbunjivalo jer je tema bila stara a mjesec je 7.).