PDA

View Full Version : Valamar holding d.d. (VLHO-R-A)

Pages : [1] 2

Kbin
13.04.2005., 10:28
Kako danas počinje trgovanje novom dionicom koja nam se (silom prilika) našla u portfelju, neka nagađanja oko početne cijene za Valamar i SN?

baronx
13.04.2005., 10:31
ja za sada ne vidim VLHO ni na ATM-u ni na Mostichu...

Monk
13.04.2005., 10:32
Kako danas počinje trgovanje novom dionicom koja nam se (silom prilika) našla u portfelju, neka nagađanja oko početne cijene za Valamar i SN?
Ja osobno mislim da će ići ponuda i potražnja. Kupujem po toliko, prodajem po toliko. Teško da bih mogao nešto isprognozirati. ;)

KURSK
19.04.2005., 17:51
evo nam i valamara danas, za početak 105kn.....ima li tko da se ozbiljnije pozabavio vrijednoscu ove dionice?

ante
19.04.2005., 18:55
Čini mi se da će Grof pokušati s kešom iz Valamara pokupovati Dom.
Tu je negdje s oko 30% udjela u Domu ako se ne varam.
Uz cijenu Doma od 150 kunića NAV je oko 130 do 135 bar tako ja mislim.
Dakle to je diskont od samo 20-tak posto što ne bi trebalo posebno zagrijati investitore za tu dionicu.

baronx
19.04.2005., 19:15
ne vjerujem u to, Valamar u podjeli baš i nije dobio keša već turističke dionice, a većina love ostala je u SNHO-u... cijena Doma trenutno je vrlo povoljna i analitičari preporučuju njegovu kupnju jer bi mu realna vrijednost trebala biti oko 200 kn...uostalom, prodaja ide na sitno i svako malo netko počisti odjednom sve do 160 kn tako da je pitanje dana kad će opet krenuti preko te granice...

ante
19.04.2005., 19:24
Siguran sam da je EPIMA udio u Domu od oko 5% a čudnovati kljunaš zvan DEFINITOR obzirom na lijepu i okruglu svotu od 75 milijuna kunića je, pretpostavljam, keš.
No možda i griješim.Ali ni sada mi još nije jasno do čega je to došlo na relaciji
Grof - Ostoja.A veze Ostoje s Lekom su sve jače i ozbiljno prijete.

Kbin
21.04.2005., 00:48
Neznam da li se varam ali ja imam osjećaj da nam je tržište čudno reagiralo na podjelu SNHO na SNHO i VLHO.
Ako je točan plan podjele, tada je SNHO (gledajući kapital i rezerve) prenio oko 40% na VLHO. Ne gledam temeljni kapital jer je on nebitan.
Ako je zadnja cijena SNHO prije podjele bila cca 215 kn, tada bi sada cijena za VLHO trebala biti cca 40% od toga, odnosno max 86 kn.
Kad ono VLHO otišao na 115 kunića.
Zna li netko gdje je keč?
U redu, prenijet je udio u KORF u VLHO ali KORF nije bitno narastao u međuvremenu.

branimir
21.04.2005., 12:58
Mislio sam da će ju napraviti , ali ne pri toj (pre)visokoj cijeni . Za one koji ne znaju vlaho na vse:

11:47:20 219.969 110,00 24.196.590,00
11:47:20 135 116,11 15.674,85
11:47:20 194 116,15 22.533,10
11:47:20 425 116,16 49.368,00
11:47:20 200 116,17 23.234,00

baronx
03.05.2005., 09:40
Valamar holding u JDD kotaciji Varaždinske burze

U Kotaciju javnih dioničkih društava (JDD) Varaždinske burze danas su uvrštene dionice Valamar holdinga iz Zagreba, kojima će se pod burzovnom oznakom VLHO-R-A u toj kotaciji moći trgovati od sutra.

Dionicama Valamar Holdinga moglo se od 14. travnja ove godine trgovati u kotaciji Slobodno tržište Varaždinske burze, a cijena im se od tada kretala između 104 i 116,17 kuna.

Ukupan promet ostvaren trgovanjem dionice Valamar holdinga u tom je razdoblju iznosio 36,25 milijuna kuna.

Temeljni kapital društva iznosi 168,87 milijuna kuna i podijeljen je na 3,37 milijuna dionica.

Valamar holding je nastao podjelom imovine SN Holdinga na Valamar i SN Holding, pri čemu je Valamar holding postao kompanija postala specijalizirana za upravljanje turističkim portfeljom. (Croatiabiz)

doktor_no_7
10.08.2005., 14:19
Može li netko copy/paste ovu vijest sa VSE-a. Nemogu sa svog kompa čitati .pdf format

Monk
10.08.2005., 14:27
Evo doktore, sad ću, strpi se malo. Nemam ovdje Photoshop, ali budem probao....

doktor_no_7
10.08.2005., 15:13
Hvala Monk !

Eto, što sam rekao neki dan na LRH, to je njihova poslovna politika. Prvo idu s ponudom za preuzimanje, najvjerojatnije po najnižoj dozvoljenoj cijeni, a poslije skupljaju pomalo što obično dovodi do sretnog završetka za dioničare.
Budući da ovdje imaju nekih 10% do tročetvrtinske većine, možda će pokušati ići s malo jačom cijenom u javnoj ponudi kako bi to skupili, mada čisto sumnjam u to.

Monk
10.08.2005., 15:27
Hvala Monk !

Eto, što sam rekao neki dan na LRH, to je njihova poslovna politika. Prvo idu s ponudom za preuzimanje, najvjerojatnije po najnižoj dozvoljenoj cijeni, a poslije skupljaju pomalo što obično dovodi do sretnog završetka za dioničare.
Budući da ovdje imaju nekih 10% do tročetvrtinske većine, možda će pokušati ići s malo jačom cijenom u javnoj ponudi kako bi to skupili, mada čisto sumnjam u to.

E i bio si u pravu, vuk dlaku mjenja ali ćud nikako.

xy
10.08.2005., 20:33
ponavlja se prica HRBC, vjerojatno ce ponudit 110 kn na toj se cijeni nesto pretumbavalo ovih dana

yggie
10.08.2005., 21:39
Molim vas, može li mi netko pojasniti da li će i VLHO također dobiti dio (50% udjela SNHO) dionica LRH koje HFP daje Dom H i SNH, budući da je VLHO kao i ''novi'' SNHO pravni nasljednik ''starog'' SN Holdinga

megdan
11.08.2005., 00:19
A tko bi to mogao znati? Ako su moje informacije točne VLHO će dobiti sve dionice LRH iz ove nagodbe i zbog toga sam i ja tipovao na VLHO i kupio te dionice. Ali zbilja te ne bi htio navesti na krivi trag, jer uopće nisam 100% siguran i zato odluku o eventualnoj kupnji donesi sam.
U današnjoj slobodnoj dalmaciji na petoj stranici imaš sve turističke udjele koje u svom vlasništvu drži VLHO. Pogledaj to, prouči, tržišne cijene većine tih dionica znaš, nadodaj tu još ovaj LRH, uzmi kalkulator u ruke pa sve zbroji i oduzmi...
Ako je moja računica dobra, cijena VLHO bi u skoroj budućnosti trebala preskočiti cijenu SNHO.
I na kraju, pošto vidim da si početnik, izvagaj svaku kunu dva puta prije nego je uložiš u bilo koju dionicu :)

doktor_no_7
11.08.2005., 02:03
megdan, ne bih te htio obeshrabriti, ali moraš pažljivije pratiti zbivanja:
1. Ono što možda zbunjuje je to da postoje Valamar Hotels and Resorts d.o.o. - turistička management kompanija (bivši Riviera Hotels and Resorts d.o.o.) i Valamar Holding d.d.

2. pročitaj pod: Georg Eltz (http://www.valamar.com/prva.aspx?stranica=83)

doktor_no_7
11.08.2005., 06:22
Bilo bi dobro da netko protumači ovo.

megdan
11.08.2005., 07:03
Spremam se za jutarnji jogging, pijem ovu novu kavu koju mi je dala mala Darija, što radi za Jacobs i Milku, upalim comp i ugledam savjet od doktora.
A s obzirom da je doktor ujedno i moderator, prvi sam savjet od prije par dana prešutio, ali sad ne mogu jer ću inače puknut. Moram ti doktore ovo reć, pa makar iskopali ratne sjekire nakon ovog.
Kao prvo tvoj me post podsjeća na onaj vic o Fati koja nervozno kaže: «Kao prvo i prvo ja sam nevina, a kao drugo i drugo svaki put me poslije seksa boli glava.»Probat ću ti odgovoriti redom i što kraće, jer mi se ujutro ne da sjedit dugo za compom.
1. Ne možeš me obeshrabriti jer sam već kupio VLHO.
2. Do sada nisam kupio nijednu dionicu, a da je prije toga nisam pažljivo proučio ili što bi ti rekao, pažljivo pratio zbivanja
3. Valamar Hotels and Resorts je društvo sa ograničenom odgovornošću, podebljano crnim masnim slovima.
4. Društvo sa ograničenom odgovornošću se osniva sa temeljnim kapitalom od 18.000 kuna.
5. Za tu svotu ne možeš kupit ni balkonska vrata.
6. A to i takvo društvo ima u svom vlasništvu 25 hotela, 8 apartmanskih naselja, 8 velikih kampova I još koješta.
7. To i takvo društvo sa ograničenom odgovornošću ima u svom posjedu pola jadranske obale, što bi rekli naši ljudi.
8. Ma nemoj mi rijet, što bi rekli stari gospari...
I na kraju svima je jasno da cijenjeni grof vukovarski da oprostiš, jebe baje. i da će nastojat ponovit priču kao i kod HRBC. Možda će mu to uspjeti, a možda ovaj put i neće. Valjda je ovo dionica za špekulante jakih živaca. A moji su doktore, debeli kao prst. U ovoj priči jebe ludi zbunjenog, što bi rekla naša čeljad. Odoh ja džogirat, moram bit u kondiciji za mali balun :)

doktor_no_7
15.09.2005., 11:51
Uskoro bi trebala ići javna ponuda za VLHO, jer su prije više od mjesec dana stjecatelji dionica došli u obvezu objavljivanja javne ponude.
Prema mom računu, javna ponuda ne bi smjela ići ispod nekih 108 kn.

Stoga sam se ja prilično nakrcao igrajući na ovu kladionicu. Velika vjerojatnost je da ću izgubiti 2-3 %, više ne mogu, s tim da se u mjesec-dva može svašta dogoditi.

Pepi
15.09.2005., 16:55
dobio si doktore. ponuda ja na 110 kuna. ovi koji su prodavali danas i jučer su izgubili. što ne čitaju.

doktor_no_7
20.09.2005., 12:23
Iz polugodišnjeg izvješća VLHO:

NAV = 125,5 kn , s uračunatih 3,64% trezora i s 0 kn od duga HFP-a.

sime
22.09.2005., 12:15
u narodnim novinama ponuda Epic-a za preuzimanje valmar holdinga po cijeni od 110 kuna

http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2005/2061.htm

Linoge
05.12.2005., 13:16
Epic je po zavrsetku javne ponude prikupio 41,94 % temeljnog kapitala vlho-r-a link (http://www.vse.hr/news/news_pojedinacno.asp?id=1042)
Skriveni nalozi na ask-u neumorno skupljaju na 110kn, a kada se nakupi nestrpljivih poskidaju sve do 111,00; od petka i do 112,00.
Jutros se moglo vidjeti da poslije poslije naloga na 114,00kn i 114,98kn postoji rupa sve do 150,00kn.
Da li je moguce da Epic drzi ova dva naloga (u kojima ima 2.677kom), koji su tu od pocetka javne ponude, kako bi obeshrabrio male i natjerao prodaju ispod tih naloga?

ID
20.01.2006., 09:41
Evo iz današnjeg Glasa Istre:

NEOBIČAN POSLOVNI POTEZ – PREBACIVANJE 135 MILIJUNA KUNA IZ KAPITALA U REZERVE

Valamar grupa smanjuje kapital na petinu

Valamar se bavi upravljanjem turističkim portfeljem koji čini oko 45 hotela koji posluju u sklopu društava Riviera holding, Rabac, Zlatni otok Krk i Dubrovnik-Babin kuk • Planirano je kasnije povećanje temeljnog kapitala uzimanjem dodatnih sredstava potrebnih za investiranje i razvoj grupe, izjavio je glasnogovornik Pivarski

PULA -
Darko Ostoja i Georg Eltz »junaci« hrvatske privatizacije, koji su jeftinim otkupom dionica od stradalnika Domovinskog rata ostvarili pravo bogatstvo, sada pokreću sasvim neobičan potez. Njihova tvrtka Valamar grupa objavila je u srijedu, 18. siječnja, u Narodnim novinama nakanu smanjenja temeljnog kapitala na petinu, sa 168,87 milijuna na 33,77 milijuna kuna. Odnosno, na taj bi se način nominalna vrijednost dionice smanjila sa sadašnjih 50 na deset kuna. U toj nakani ništa novo. No neobično je da se cijeli iznos kapitala koji je smanjen prenosi u rezerve kompanije, a ne za isplatu dioničara ili vjerovnika, kao što to inače biva kod ovakvih slučajeva.
Goran Pivarski, glasnogovornik Premise, tvrtke koja se bavi odnosom s javnošću za Valamar, jučer je izjavio za naš list da je prema strateškom planu kompanije planirano kasnije povećanje temeljnog kapitala uzimanjem dodatnih sredstava potrebnih za investiranje i razvoj grupe.
Iako se kapital smanjuje sa 168,87 milijuna na 33,77 milijuna kuna, tvrtka ima još 253,11 milijuna kuna rezervi. Ubuduće će rezerve iznositi 388,21 milijun. Odnosno, ukupan će kapital i rezerve iznositi koliko i sada, 429,66 milijuna kuna. Zanimljiv je podatak da je tvrtka u devet mjeseci 2005. na prihod od 7,89 milijuna ostvarila neto dobit od 7,68 milijuna kuna.
Tržište kapitala uopće nije reagiralo na objavu informacije o smanjenju kapitala na petinu. Vrijednosnicom se i dalje trguje po cijeni od oko sto kuna. No dramatičan je pad zabilježen prošlog tjedna. Nakon što se protekla dva i pol mjeseca dionicom Valamara trgovalo po 110 kuna, prošlog se tjedna strmoglavila na 92 kune, a potom se vratila na 101 kunu.
Inače, do prije mjesec dana tvrtka Valamar grupa zvala se Valamar holding. Nastala je u ožujku 2005. podjelom prvotnog SN holdinga na Valamar holding i »smanjeni« SN holding. S tim da je SN holding »specijaliziran za projekte višeg stupnja rizika«, dok se Valamar bavi upravljanjem turističkim portfeljem koji čini oko 45 hotela koji posluju u sklopu društava Riviera holding, Rabac, Zlatni otok Krk i Dubrovnik-Babin kuk.
Valamarom upravlja pet tvrtki koje zajednički djeluju i koje raspolažu s ukupno 65,51 posto ukupnoga broja glasova. To su: Enitor, Scapus i Kvadro Hotel and Resort s Cipra, Ballux (osnivač je Darko Ostoja) i austrijski Epic. Potonja je tvrtka u suvlasništvu Georga Eltza i najveći je pojedinačni dioničar SN i Valamar holdinga, koji je pak najveći dioničar Dom holdinga.

P. GREGOROVIĆ

Kako su Ostoja i Eltz izvukli novac iz Brodospasa

Očito su Ostoja i Eltz odlučili ponoviti nešto slično onome što su učinili sa splitskim Brodospasom. U veljači 2004. su na skupštini toga društva izglasali odluku o smanjenju temeljnog kapitala za 158 milijuna kuna tako što su nominalu dionice smanjili sa sto maraka na deset kuna. No za razliku od Valamara, kada kapital prebacuju u rezerve, u Brodospasu su razliku od 380 kuna po dionici isplatili dioničarima: 71 milijun pripao je Dom holdingu, 37 milijuna SN holdingu, a 50 milijuna kuna ostalim dioničarima.

baronx
08.03.2006., 09:58
u svjetlu općeg rasta cijena pif-ova, sad mi djeluje još zanimljivije ovo gore o prebacivanju 135 mil. kn iz kapitala u rezerve kod VLHO-a....ima netko info ili bar ideju što namjeravaju sa svom tom lovom?? repriza "Brodospasa" ili nešto treće?? (može i na pvt)

yggie
20.03.2006., 14:09
Molim Vas možete li mi prokomentirati, ako je netko upućen u sadašnje stanje s Valamarom i svim ovim što se događalo oko odluka skupštine budući nisam siguran da li se isplati više čuvati te dionice. Hvala

jlokas
20.03.2006., 15:04
S obzirom na 135 miliona kn na poziciji rezervi sigurno da .

san
20.03.2006., 15:49
S obzirom na 135 miliona kn na poziciji rezervi sigurno da .

ako tome dodamo još i 253 miliona kuna koje leže u rezervama od ranije, dolazimo skoro do 400 miliona kuna keša što je meni dovoljno da dionicu čuvam i dokupljujem :)

baronx
09.06.2006., 10:15
Valamar predstavio nove internetske stranice

POREČ -
Nove internetske stranice Valamara (www.valamar.com), vodeće turističke grupacije u Hrvatskoj, posjećuje više od 12.000 osoba na dan, najviše iz Italije, a potom iz Velike Britanije i Austrije. Predviđa se da će Valamarove web stranice ljeti posjećivati do 20 tisuća osoba dnevno. Rečeno je to jučer na predstavljanju njihovih internetskih stranica, kojima su sada na jednom mjestu objedinjeni podaci četiriju turističkih tvrtki čijim objektima Valamar upravlja, a od kojih su dvije u Istri - porečki Riviera holding i Rabac. Stranice je izradila porečka tvrtka Infosit.
Predstavljeni su i rezultati izravne online prodaje parcela u istarskim kampovima Turist i Lanterna, jer je u samo dva mjeseca od uvođenja tim putem ostvareno oko 400 rezervacija.
Valamar putem izravne prodaje u 2006. godini planira ostvariti više od 65 milijuna kuna prihoda od smještaja za hotele i apartmane, što predstavlja povećanje od gotovo 30 posto u odnosu na 2005. godinu.(glas istre)

per0
21.06.2006., 09:03
TURISTIČKA GRUPACIJA OBNOVIT ĆE RUŠEVNI OBJEKT NA BABINU KUKU U DUBROVNIKU

Valamar u kongresni hotel ulaže više od 200 milijuna kuna
Na lokaciji bivšeg hotela Plakir do 2008. niknut će luksuzno zdanje na 35.000 kvadrata s konferencijskom dvoranom za više od 1000 ljudi, wellness centrom i 400 soba, a dizajn potpisuje poznati Boris Podrecca

http://www.poslovni.hr/15846.aspx

clusmas
28.06.2006., 03:56
Tak sam si nekak gruntal, pak sem si mislil kak bi neku lovicu na brzaka zaradil. Mislil sam, mislil i onda mi je došlo......

Prvo me je mučila misao kak izgleda majmun koji kupuje SUNH po 265,00? Ima li uopće glavu?

.. a onda mi je sinulo ......

Uzel sem tržišnu kapitalizaciju Sunčanog Hvara koja na dan 27. 06. 2006. iznosi 1.407.407.315,00 HRKa i podijelil je sa kapacitetima Sunčanog Hvara (brojem postelja iliti kreveta kojih ima po mojim polutočnim saznanjima 2250 (nek netko ispravi ako zna točan podatak)). Dobil sem da tržišna kapitalizacija Sunčanog Hvara po jednoj postelji (krevetu) iznosi 625.514,36 HRKa. Skoro me šlag strefil pa sam otišao u podrum po vino.

Onda sam si isto zračunal za Valamar Holding (VLHO). Došel sam do brojki. Tržišna kapitalizacija na dan 27. 06. 2006. godine iznosi 337.406.355,90 HRK, a kapaciteti su ogromni 39.000 kreveta iliti postelja. Istom metodom, kao kaj sam si računal kod Sunčanog Hvara sam došao do toga da tržišna kapitalizacija po jednoj postelji iliti krevetu Valamara iznosi 8.651,45 HRKa.
- hmmmmmmm rekel sam i otpil si malo vina.

Onda sem htel preslikat logiku vrednovanja Sunčanog Hvara na Valamar i dobil sam zanimljive brojke. Ako tržišnu kapitalizaciju po jednoj postelji iliti krevetu Sunčanog Hvara pomnožimo sa kapacitetima Valamara i podijelimo sa brojem dionica dobijemo da bi dionica Valamara trebala vrijediti 7.222,94 HRKa.

Ti Bokca, sve mi se zazelenilo u glavi, pa sam si malo vina otpil.

Nekak mi je bilo to preveć, pak sem si onda diskontiral istu stvar za 25%, 50%, 75%. Pa ispada da bi dionica Valamara vrijedila

Diskont 25 % 5.417,21
Diskont 50 % 3.611,47
Diskont 75 % 1.805,74

sve u HRKima.

Nije mi Vrag dal mira pa sam htel videti kak bi to izgledalo u obrnutoj situaciji.

Ispalo je, kada bi dionicu Sunčanog Hvara vrednovali po logici vrednovanja Valamar Holdinga, da bi Sunčani Hvar vredil 3,6651984166360539343935412187338 HRK, znači nešto više od 3,66 HRK, kak bi moj sused rekel dam ti tih pola pa bumo zaokružili na 3,67 HRK.

Iako ova primitivna praKrapinsko-Zagorska metoda usporedbe vrednovanja ne daje točne podatke ipak se da zaključiti:

a) Valamar Holding (VLHO) je podcijenjen do bola u ovom trenutku, a di je još "ona" glavnica + kamatnjak.!?
b) Treba zračunati istu stvar i za druge turističke tvrtke.
c) Između kupnje dionica Sunčanog Hvara i Valamar Holdinga treba se odlučiti za Valamar Holding.
d) Prosjek tržišne kapitalizacije po postelji iliti krevetu turističkih kompanija u Španjolskoj, Grčkoj i Turskoj je cca 32.000,00 HRK.
e) Orke su poludile od silnih izdanja obveznica i IPO, pa su napuhnule svu svoju imovinu uključujući i SUNH.

Superior
28.06.2006., 08:43
E svaka čast! Komadičak razuma, ali to ti niš ne vrijedi jer sad će se javiti oni s tezama tipa "to ti je strašna perspektiva" ili "to ti je Hvar, raj na zemlji, jedinstveno područje svijeta". I kaj si onda?

Monk
28.06.2006., 10:01
Tak sam si nekak gruntal, pak sem si mislil kak bi neku lovicu na brzaka zaradil. Mislil sam, mislil i onda mi je došlo......

Prvo me je mučila misao kak izgleda majmun koji kupuje SUNH po 265,00? Ima li uopće glavu?

.. a onda mi je sinulo ......

Uzel sem tržišnu kapitalizaciju Sunčanog Hvara koja na dan 27. 06. 2006. iznosi 1.407.407.315,00 HRKa i podijelil je sa kapacitetima Sunčanog Hvara (brojem postelja iliti kreveta kojih ima po mojim polutočnim saznanjima 2250 (nek netko ispravi ako zna točan podatak)). Dobil sem da tržišna kapitalizacija Sunčanog Hvara po jednoj postelji (krevetu) iznosi 625.514,36 HRKa. Skoro me šlag strefil pa sam otišao u podrum po vino.

Onda sam si isto zračunal za Valamar Holding (VLHO). Došel sam do brojki. Tržišna kapitalizacija na dan 27. 06. 2006. godine iznosi 337.406.355,90 HRK, a kapaciteti su ogromni 39.000 kreveta iliti postelja. Istom metodom, kao kaj sam si računal kod Sunčanog Hvara sam došao do toga da tržišna kapitalizacija po jednoj postelji iliti krevetu Valamara iznosi 8.651,45 HRKa.
- hmmmmmmm rekel sam i otpil si malo vina.

Onda sem htel preslikat logiku vrednovanja Sunčanog Hvara na Valamar i dobil sam zanimljive brojke. Ako tržišnu kapitalizaciju po jednoj postelji iliti krevetu Sunčanog Hvara pomnožimo sa kapacitetima Valamara i podijelimo sa brojem dionica dobijemo da bi dionica Valamara trebala vrijediti 7.222,94 HRKa.

Ti Bokca, sve mi se zazelenilo u glavi, pa sam si malo vina otpil.

Nekak mi je bilo to preveć, pak sem si onda diskontiral istu stvar za 25%, 50%, 75%. Pa ispada da bi dionica Valamara vrijedila

Diskont 25 % 5.417,21
Diskont 50 % 3.611,47
Diskont 75 % 1.805,74

sve u HRKima.

Nije mi Vrag dal mira pa sam htel videti kak bi to izgledalo u obrnutoj situaciji.

Ispalo je, kada bi dionicu Sunčanog Hvara vrednovali po logici vrednovanja Valamar Holdinga, da bi Sunčani Hvar vredil 3,6651984166360539343935412187338 HRK, znači nešto više od 3,66 HRK, kak bi moj sused rekel dam ti tih pola pa bumo zaokružili na 3,67 HRK.

Iako ova primitivna praKrapinsko-Zagorska metoda usporedbe vrednovanja ne daje točne podatke ipak se da zaključiti:

a) Valamar Holding (VLHO) je podcijenjen do bola u ovom trenutku, a di je još "ona" glavnica + kamatnjak.!?
b) Treba zračunati istu stvar i za druge turističke tvrtke.
c) Između kupnje dionica Sunčanog Hvara i Valamar Holdinga treba se odlučiti za Valamar Holding.
d) Prosjek tržišne kapitalizacije po postelji iliti krevetu turističkih kompanija u Španjolskoj, Grčkoj i Turskoj je cca 32.000,00 HRK.
e) Orke su poludile od silnih izdanja obveznica i IPO, pa su napuhnule svu svoju imovinu uključujući i SUNH.

E jesi lik....:p:

Ali evo, za početak, radi se o 2000 ležajeva (i to je gornji plafon-provjereno u SUNH). Daklem, još lošije.

Ova brojka za kapitalizaciju po postelji je Howard Huge.

Nadovezat ću se još jednom s P/s od nekih 17.5, negativnim rezultatom i Orcovim puhanjem balona bez helija, još uvijek nedosanjanim snom mnogih da stave šape na razne hotele u Hvaru itd.
Kupio sam dionice VLHO još prije tako da... :thumbsup:

baronx
28.06.2006., 10:10
SUNH jest debelo precijenjen i uzevši sve u obzir realno ne bi trebao vrijediti na burzi više od 200 kn, tako da ovo sada nema puno veze s tržišnom logikom, ali ima s orcovim pumpanjem vrijednosti imovine/kompanije....
za VLHO nisam siguran za jedan detalj u clusovoj računici - 39.000 postelja je ukupan broj kojim upravlja VLHO, a mislim da oni kao vlasnici imaju puno manji broj postelja

florijan
28.06.2006., 15:37
Zanimljivo da je nakon ove primjedbe baronx-a stala ova obećavajuća rasprava na VLHO?! Očito je čovjek sasvim u pravu, pa VLHO i nije tako podcijenjen kako se može učiniti na prvi pogled...

adacta
28.06.2006., 15:48
SUNH je velike pare zaradio i na burzi. Ne bave se oni samo turizmom, nego imaju i ostalih bitnih prihoda.

Monk
28.06.2006., 16:08
Hm...ne bave se oni samo turizmom...

Čudno, a ja mislio da im je to osnovna djelatnost. :)

Istina, imaju ostalih prihoda(prema FY2005):

Pozitivne tečajne razlike:3.050.000,00 kn
Kamate i ostali finan. prihodi: 3.590.000,00

No, fin. rashodi u visini od preko 8 milja kuna im pojedoše to.
E da, imaju i 2 milje izvanrednih prihoda, ali i 14 milja izvanrednih rashoda. :p:

clusmas
28.06.2006., 16:47
SUNH je velike pare zaradio i na burzi. Ne bave se oni samo turizmom, nego imaju i ostalih bitnih prihoda.

i ne samo to, nego su smislili mudraci način kako popuniti kapacitete u neljetnom razdoblju. Lijepo su u hotele stavili radnike koji su radili na izgradnji i adaptaciji hotela. Bezveze, i tim se hvale.

Mislim, to je smiješno, baš me zanima što su htjeli postići plasirajući takve informacije.

ako se pogledaju brojke zarade, na burzi su zaradili nekih 7 miliona kuna. To je smiješno.

Bilo bi super kada bi mi vi mogli objasniti kako tako velika tržišna kapitalizacija SUNH-a? Ne kužim ..... možda postoji neka forica, objasnite

Zanimljivo da je nakon ove primjedbe baronx-a stala ova obećavajuća rasprava na VLHO?! Očito je čovjek sasvim u pravu, pa VLHO i nije tako podcijenjen kako se može učiniti na prvi pogled...

To tvoje je izvođenje zaključaka na osnovu teorije parakaosa. Teorija parakaosa u bitnom se razlikuje od teorije kaosa utoliko što u svojim objašnjenjima izlazi van granica Sunčevog sustava, pa tako u sazvježđu Oriona, Orijonašica udari svojeg muža, takozvanog Orijonaša sa kojim živi u izvanbračnoj zajednici duže od 3 (slovima:tri) Solarne godine, oklagijom po leđima, a cijena Valamar holdinga d.d. (VLHO) u Solarnom sistemu, točnije na Zemlji, RH, skoči 0,92 % u odnosu na cijenu prethodnog trgovinskog dana. Sve je to kauzalitet, samo je teško za shvatiti! :)

Podaci koje sam dao su totalno grubi, ono, prva ruka što bi se reklo. Bilo bi dobro kad bi uzeo točne podatke pa izračunao istom metodom uzevši u obzir točan broj postelja iliti kreveta na obje strane. Ogroman je nesrazmjer.

Uzmi bilo koju drugu hotelsku grupaciju, ovu Adrisovu, od Andabaka ili koju drugu i usporedi sa Sunčanim Hvarom. Dobit ćeš isto tako ogroman nesrazmjer. Zašto je to tako, to mene zanima?

Ako postoji neka druga metoda usporedbe, opet dobro, ali slikaj ju, da vidimo.

Ili mi nemamo pojma o pojmu koliko vrijedi naš turizam (a neko logično objašnjenje mora postojati u slučaju SUNH-a, a ja tvrdim da je to napuhanović imovine Orke, ako je nešto drugo u pitanju reci brate pa da i ja znam).

ili je nešto treće posuboti?

Objasni zašto ako znaš, ako ne znaš, opet objasni!

Shogun
28.06.2006., 16:53
Clusmas, ovom tvojim računanjem pa samo ATPL bez brodova vrijedi tržišnu cijenu.....morat ću i ja izračunat koliko ima kreveta i veliš puta 32 000 (mada je Dubrovnik vrijedi duplo više)

clusmas
28.06.2006., 19:30
Postoji problem turističkog zemljišta, to je meni jasno, ali ne može to biti takav nesrazmjer, tim više što oni (Orke) ne mogu raspolagati tim zemljištem tako sirovo kako se računa.

doktor_no_7
05.07.2006., 03:54
Clus, vrlo loš pokušaj.

VLHO samo upravlja kapacitetima, i za to ubire neku lovu.
Ako već hoćeš VLHO s drugima uspoređivati na ovaj način, onda broj postelja pod VLHO svedi na vlasnički udio u DOM-u koji on ima. Odnosno, vidi što to DOM posjeduje, pa opali na to postotak vlasništva VLHO-a u DOM-u.

A i usporedba sa SUNH je svjetska.

mlatimudan
05.07.2006., 12:18
Ne bi se složio da Valamar samo upravlja, naime Valamar je vlasnik doma, Dom je vlasnik Zlatnog otoka, Rapca i Rivijere koja je opet vlasnik babinog kuka. Svega skupa je vlasnik Epic čiji su jedini dioničari njih par.
Tako da je zaključak da je Valamar nešto najbolje moguće ako se već ne može kupiti epic.

baronx
05.07.2006., 12:24
VLHO je samo jedan od suvlasnika KORF-a s oko 25%, druga je nova ljubljanska banka s preko 17%...

mlatimudan
05.07.2006., 12:46
VLHO je samo jedan od suvlasnika KORF-a s oko 25%, druga je nova ljubljanska banka s preko 17%...

Aha, u pravu si.
Znači slovenci drže Dom.

Monk
05.07.2006., 12:48
A Epiminih 13,95% u Korf-u?

Valamar je jedini osnivač&vlasnik.

baronx
05.07.2006., 14:52
Ne bi se složio da Valamar samo upravlja, naime Valamar je vlasnik doma....

umjesto što mudruješ, radije čitaj što pišeš jer VLHO NIJE vlasnik KORF-a....čak i da mu pribrojimo taj udio od EPIME, to je svega 38,95%, a što je daaaaleko od samovlasništva nad KORF-om...

mlatimudan
05.07.2006., 15:01
aha, ti češ vjerovatno biti taj koji će nešto izglasati protiv.
Oko 30% dioničara Doma i ne zna da ima dionice a ne da bi se ikad na glavnoj skupštini pojavili. Tako da tih 39% premašuje realno 50% za onoga koji zna kako tržište funkcionira.
Pošto po drugim komentarima vidim da si dobro upoznat sa tržištem, ne znam koji su ti ciljevi??
I da Valamar je vlasnik doma i ne može im niko ništa.

baronx
05.07.2006., 15:06
ciljevi? kao i svima-zaraditi na burzi...ali to ne znači da ću pisati neistine samo zato što imam VLHO u portfelju.... podaci koje sam napisao su točni, a ti možeš sad pisati kakve god hoćeš konstrukcije....ovime s tobom završavam raspravu jer je to gubitak vremena...pozdrav

mlatimudan
05.07.2006., 15:11
Ajde dobro, ali mi samo reci što je neistina ili konstrukcija???
To što ti ne znaš da je Epima u vlasništvu Epica je već tvoj problem.
Imam ja u portfelju i hrpu dom fonda, ali mislim da je valamar vrijedniji.

doktor_no_7
05.07.2006., 15:24
Ne, nije Valamar vlasnik DOM-a !
Ako već tako želiš konstruirati istinu, onda su vlasnici šačica ljudi koja se vrti oko Valamara. Njima je vlastiti interes najvažniji, a koliko će tog interesa proći kroz vrijednost VLHO-a to je neka druga priča.

A o ovih 30% neukih dioničara neću trošiti riječi.

I molio bih lijepo, bez provokativnog tonaliteta.

clusmas
07.07.2006., 14:19
Doture, slažem se s tobom, ali moja intencija je bila potaknuti ljude. Trebalo bi napraviti istu stvar, ili neki drugi, bolji model kojim će se dobiti kakva - takva slika, za druge hotelske grupacije. Bitno je dobiti kakvu - takvu sliku. Izgleda, svi se drže jednog pokušaja i ne pokušavaju ništa drugo. Nek' svak napravi to isto za druge hotelske grupacije i nek' prezentira podatke.

Ono što mene zanima, kako to?, SUNH vrijedi do neba, a sve ostalo ne vrijedi ništa!, kak to? to mi rastumači, to mene zanima.

Možda mi pojma o pojmu nemamo koliko vrijedi naš turizam zapravo. Presirova mi je računica koja uključuje vrijednost turističkog zemljišta. Šta to znači?, recimo, uleti ti ptičija gripica, desetkuje industriju, a dionice SUNH-a možda izgube 10 - 15 % vrijednosti koliko izgubi na vrijednosti to turističko zemljište? Ne kužim, objasni mi.

Small_Fish
07.07.2006., 22:00
Da, lijepo bi bilo naći načina da se odredi okvirno vrijednost našeg turističkog portfelja, ali ne koliko on vrijedi drugima, nego koliko on vrijedi nama...mislim da se tu uvijek radi greška pri prodaji zemljišta, nekretnina, poduzeća...koliko to vrijedi nama?...

Takvo razmišljanje sam stvorio kroz neko vrijeme pošto dolazim iz Rovinja, koji zimi postaje grad duhova jer se mnoge nekretnine prodaju, pa ljudi odlaze živjeti u okolna sela, ali pitam se, ako taj kvadrat stana digiću vrijedi 2500 EUR, a šta ja smrdim da meni ne vrijedi toliko nego kao komarac osljepljen svjetlom prodajem:confused:...

Najzanimljivije od svega bi bilo odrediti koliko kroz turistički portfelj vrijede KORF, VLHO i SNHO...vlasnička struktura je komplicirana, a petlja se dalje nastavlja kroz poduzeća u njihovom vlasništvu koja opet imaju pod sobom neka druga poduzeća...pa tako imamo RIVIERU HOLDING kod koje se u vlasničkoj pojavljuju KORF i SNHO, ali RIVIERA dalje ima Dubrovnik-Babin kuk, pa je tu Rabac kojeg drži KORF, pa Liburnija sa SNHO-om...teško je tu izaći na kraj...

Teško je reći da VLHO nema kapaciteta, jer on sudjeluje kroz vlasništvo u KORF-u, ali mislim da je ipak okosnica SNHO-KORF glavna...

Znam da je doktor bio izložio portfelje ovih ex-pifova, ali mislim da se koješta promijenilo, pa me zanima da li tko ima još pokoju informaciju...

Razmišljanja sam, da su ove tri dionice iznimno podcijenjene u odnosu na tržište, te mi je žao da to ljudi ne prepoznaju za sada zbog smanjene transparentnosti istih...

doktor_no_7
10.07.2006., 11:58
Ono što mene zanima, kako to?, SUNH vrijedi do neba, a sve ostalo ne vrijedi ništa!, kak to? to mi rastumači, to mene zanima.

Ne znam zašto je SUNH precijenjen, ali mislim da ostatak turizma nije potcijenjen(ili "ne vrijedi ništa" kako si ti rekao).

samper
11.07.2006., 08:41
S poslovnog:
Pola stoljeća Zlatnog otoka
KRK - Hotelsko poduzeće Zlatni otok d.d. iz Krka, koje posluje u sastavu grupacije Valamar, obilježilo je jučer 50 godina rada. Dodijeljene su jubilarne nagrade zaposlenicima, a 30.000 kuna krčkim obrazovnim ustanovama. "Otkad su postojeći većinski vlasnici preuzeli upravljanje društvom, prihod od turizma porastao je gotovo 50 posto, a prosječna plaća 46 posto. Za još bolje rezultate trebamo više investirati u razvoj objekata, te u obrazovanje i usavršavanje uposlenih", poručio je Franz Lanschützer, član Uprave Valamara i NO-a Zlatnog otoka. U vlasništvu ovoga poduzeća su hotel Koralj te kampovi Politin i Ježevac u koje je od 2000. godine uloženo 30 milijuna kuna.

goranbj
27.07.2006., 15:19
Fin izvj
http://www.vse.hr/kotacije/jdd/vlho/VLHO-2006-06-30.xls

nikos
30.08.2006., 17:48
VALAMAR: ULAGANJA 258 MIL. KN U 2007.

Grupacija Valamar će u 2007. uložiti 258 milijuna kuna u podizanje kvalitete svojih objekata od čega će u Rivieru holding biti uloženo 138 milijuna kuna

Najveća turistička tvrtka u grupaciji Valamar, porečka Riviera holding, 30. kolovoza 2006. u svojim je objektima ostvarila dva milijuna noćenja. Riviera holding u pripremi sezone 2007. u obnovu i uređenje svojih objekata i njihove okoline te u sveukupno podizanje kvalitete usluge uložiti oko 138 milijuna kuna. Najviše će se, oko 50 milijuna kuna, uložiti u obnovu i porečkih hotela Tamaris i aparthotela Iris, koji će od sljedeće sezone sačinjavati hotelski kompleks Valamar Club Tamaris.
Ostale četiri tvrtke iz grupacije Valamar: Dubrovnik-Babin kuk, Rabac, Zlatni otok i Puntižela. do 30. kolovoza ostvarile su ukupno 931.964 noćenja, što znači da je na razini cijele grupacije do kraja kolovoza dostignuto gotovo tri milijuna noćenja. Navedene četiri tvrtke u svoje će objekte i okolinu u 2007. uložiti ukupno 120 milijuna kuna.

S obzirom na ulaganja u Rivieri u iznosu od 138 milijuna kuna, grupacija Valamar u podizanje kvalitete u svojih 40 objekata uložit će 258 milijuna kuna, što je dvostruko više nego prošle godine.

www.to-one.com

ante
30.08.2006., 18:00
VALAMAR: ULAGANJA 258 MIL. KN U 2007.

Grupacija Valamar će u 2007. uložiti 258 milijuna kuna u podizanje kvalitete svojih objekata od čega će u Rivieru holding biti uloženo 138 milijuna kuna

S obzirom na ulaganja u Rivieri u iznosu od 138 milijuna kuna, grupacija Valamar u podizanje kvalitete u svojih 40 objekata uložit će 258 milijuna kuna, što je dvostruko više nego prošle godine.

www.to-one.com

Jedino ispravno bi bilo "Tvrtke iz grupacije Valamar će u podizanje kvalitete u svojih 40 objekata uložit će 258 milijuna kuna, što je dvostruko više nego prošle godine".

I mislim da ne postoji nikakva grupacija Valamar nego brand!

nikos
31.08.2006., 09:57
Ako Valamar upravlja tim hotelima, onda bi bilo logično da određuje da li će i koliko investirati u obnovu i uređenje tih hotela

ante
31.08.2006., 10:08
Ako Valamar upravlja tim hotelima, onda bi bilo logično da određuje da li će i koliko investirati u obnovu i uređenje tih hotela

Hotelima upravlja Uprava koja zastupa interese vlasnika tj. dioničara.
A u navedenim hotelskim kućama većinski vlasnik je Dom holding.

Pevac
31.08.2006., 10:17
Da, a Valamar grupa kontrolira Dom i zajedno s Epimom ima skoro 40% temeljnog kapitala Dom holdinga.

Valamar je ključna poveznica austrijskih vlasnika i upravljača s njihovom imovinom u Hrvatskoj, a ne Dom.

Small_Fish
31.08.2006., 13:25
Hotelima upravlja Uprava koja zastupa interese vlasnika tj. dioničara.
A u navedenim hotelskim kućama većinski vlasnik je Dom holding.

No dobro ante, svi smo shvatili da imaš KORF...

ante
31.08.2006., 18:43
Valamar je ključna poveznica austrijskih vlasnika i upravljača s njihovom imovinom u Hrvatskoj, a ne Dom.

Jako lijepo sročeno!!
A ne bi ti palo na pamet da je Dom VLASNIK najatraktivnijeg turističkog portfelja.
I o kakvim ti to imaginarnim povezicama zboriš?
I na kojoj se to burzi trguje POVEZICAMA ili si možda mislio na ODVEZICE ili na PODVEZICE.

goranbj
20.10.2006., 23:06
1. EPIC GOLDSCHEIDER UND WURMBOCK M.B.H. 1.416.381 41,94
2. BALLUX D.O.O. 319.437 9,46
3. SCAPUS D.O.O. 292.027 8,65
4. SATIS D.O.O. 221.841 6,57
5. ENITOR D.O.O. 104.075 3,08
6. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D./RBA 50.938 1,51
7. HVB SB D.D./ZBIRNI RAČUN SKANDINAVISKA ENSKILDA BANKEN, ŠV. REZ. 23.090 0,68
8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D./R5 18.390 0,54
9. PBZ D.D./NOVALJUBLJANSKA BANKA 17.314 0,51
10. PAVO ZUBAK 17.289 0,51
Vlastite dionice 122.964 3,64

Vlasnici prvih 10 računa na kojima je ubilježena najveća količina vrijednosnog papira VLHO-R-A
Stanje na dan: 20.10.2006
Naziv vlasnika računa Mjesto
EPIC BEČ, AUSTRIJA
BALLUX D.O.O. ZAGREB, HRVATSKA
SCAPUS D.O.O. ZAGREB, HRVATSKA
SATIS D.O.O. ZAGREB, HRVATSKA
VALAMAR GRUPA D.D. ZAGREB, HRVATSKA
ENITOR D.O.O. ZAGREB, HRVATSKA
Skrbnički račun:
RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB ZAGREB, HRVATSKA
Skrbnički račun:
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. SPLIT, HRVATSKA
Skrbnički račun:
RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB ZAGREB, HRVATSKA
Skrbnički račun:
PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA ZAGREB, HRVATSKA

florijan
24.10.2006., 23:38
Odlična turistička sezona za Valamar
Na samom kraju još jedne uspješne turističke sezone za tvrtke koje čine vodeću hrvatsku turističku grupaciju - Valamar (Riviera holding, Rabac, Dubrovnik-Babin kuk, Zlatni otok), donosimo Vam ocjenu sezone 2006. i rezultate poslovanja za prvih devet mjeseci ove godine. Prema riječima Zrinka Kambera, direktora poslovnog razvoja u Valamaru, iza Valamara je još jedna u nizu uspješnih sezona u kojoj je grupacija, zahvaljujući boljoj organizaciji nastupa na tržištu i sve boljim odnosima s poslovnim partnerima, ostvarila vrlo dobre rezultate.
"S ponosom možemo istaknuti financijske rezultate naše grupacije koji su u prosjeku oko tri posto bolji od prošlogodišnjih, uz približno isti broj dolazaka i nešto manje noćenja. Posebno nas vesele odlični rezultati u rujnu u svim našim destinacijama, a najveći pomak je ostvaren u objektima najvećeg standarda. Odlične rezultate bilježe i ostali objekti u koje se u prethodnom razdoblju intenzivno ulagalo, čime se dokazuje opravdanost planiranih ulaganja u budućnosti", kaže Kamber.
Prihod od individualnog kanala prodaje u prvih devet mjeseci ove godine u Valamarovim hotelima i apartmanima povećao se čak 33 posto. U špici sezone u u porečkoj Rivieri, najvećoj tvrtki grupacije Valamar, gotovo je 40 posto smještajnih kapaciteta prodano individualnim gostima.
Četiri tvrtke iz grupacije Valamar do kraja ovogodišnjeg rujna ostvarile su ukupno 3.467.702 noćenja, što je tri posto manje nego u istom razdoblju lani. Unatoč tome, ostvareni su dobri financijski rezultati. Zajednički ukupni neto prihod za prvih devet mjeseci ove godine iznosi 535 milijuna kuna, što je 3 posto bolji rezultat nego u istom razdoblju 2005. Prihodi od smještaja i ove i prošle godine na razini grupacije iznosili su 412 milijuna kuna.
(pd)
poslovni.hr

blumberang
26.10.2006., 11:47
Vrlo zanimljivo:
Povećanje temeljnog kapitala (http://www.nn.hr/Pokaz.asp?dok=%2Foglasi%2F2006%2Fobavijest%2F16115 obavijest0001281%2Ehtml)

WORlock
26.10.2006., 12:10
Dobro je da ce svi dionicari imati pravo ucestvovati u dokapitalizaciji. Mogli su vrlo lako ici primjerom Karlovacke banke i totalno sje.... male dionicare.
Nadoplata od 10 kn po dionici nebi nikome trebala biti problem. U novoj 2007 bi mogli trgovati s ovom dionicom po cijeni od cca 75 kuna?!

Jedino sto mi nikako nije jasno je zbog zega sve to??? 30 milijuna kuna nije neka lova. SNHO smanjuje temeljni kapital, a ovi povecavaju, jedni su drugih vlasnici, jedni su drugima duzni... Kako se to zove: rekurzivna funkcija, gordijski cvor ili papazjanija.:biggrin:

blumberang
26.10.2006., 12:22
Dobro je da ce svi dionicari imati pravo ucestvovati u dokapitalizaciji. Mogli su vrlo lako ici primjerom Karlovacke banke i totalno sje.... male dionicare.
Nadoplata od 10 kn po dionici nebi nikome trebala biti problem. U novoj 2007 bi mogli trgovati s ovom dionicom po cijeni od cca 75 kuna?!

Jedino sto mi nikako nije jasno je zbog zega sve to??? 30 milijuna kuna nije neka lova. SNHO smanjuje temeljni kapital, a ovi povecavaju, jedni su drugih vlasnici, jedni su drugima duzni... Kako se to zove: rekurzivna funkcija, gordijski cvor ili papazjanija.:biggrin:

Jesi siguran da će svi moći sudjelovati u dokapitalizaciji? Spominje se izvjesni prilog 1, kojeg nema.
Meni se čini da se jedan od razloga dokapitalizacije nalazi u addendumu Ad2.

joe
26.10.2006., 12:42
Sve u svemu - po meni je trenutno najbolje izaći iz VLHO, što vidim mnogi i čine... Cijena sigurno neće gore... A kad dođu ovi koji će kupovati po 10kn, cijena bi mogla ići po zlatnoj sredini, cca 70kn

toknezev
26.10.2006., 13:16
/saznao odgovor u međuvremenu. isprike

KunaC
26.10.2006., 13:20
Ja sam zadovoljan. Neće kupovati ovi, nego dioničari VLHO po 10 kuna. "Nove redovne dionice upisat će isključivo dioničari Društva na dan donošenja ove odluke, čiji je popis u Prilogu 1. i sastavni je dio ove odluke."
Dalje upis je razmjeran udjelu: "U prvom krugu svaki dioničar ima pravo upisati onaj dio novih dionica koji odgovara njegovu udjelu u dotadašnjem temeljnom kapitalu Društva."
Na kraju kao dioničar možeš sudjelovati i u drugom krugu i kupovati preostale dionice VLHO po 10 kuna. Naravno, ako nešto ostane.
Jesam li što propustio?

joe
26.10.2006., 13:26
sve je to u redu, ali cijena klizi dolje - već danas -4,52%

KunaC
26.10.2006., 13:28
sve je to u redu, ali cijena klizi dolje - već danas -4,52%

Nije to loše ;) .

Pevac
26.10.2006., 13:30
Totalno razvodnjavanje kapitala.

Dvostruko veći broj dionica dijelit će se sa desetak posto većim NAV-om.

Sve to skupa izgleda vrlo loše. Mislim da se radi o klasičnoj namještaljci da se sa malo love (odustankom unaprijed poznatih prijatelja) poveća vlasnički udjel austrijanaca, a ne objavi javna ponuda.

Maestralno za gazde, katastrofa za puk.

blumberang
26.10.2006., 13:35
Pevac, tu sam negdje i ja s razmišljanjem oko svega ovoga.
Dodatno, zašto bi se spominjao nekakav Prilog 1, ako bi se svi upisani dioničari na neki datum mogli javiti na dokapitalizaciju? Jednostavno bi se to valjda napisalo "svi dioničari upisani u knjigu dioničara na dan x.y." ili tako nekako...

Totalno razvodnjavanje kapitala.

Dvostruko veći broj dionica dijelit će se sa desetak posto većim NAV-om.

Sve to skupa izgleda vrlo loše. Mislim da se radi o klasičnoj namještaljci da se sa malo love (odustankom unaprijed poznatih prijatelja) poveća vlasnički udjel austrijanaca, a ne objavi javna ponuda.

Maestralno za gazde, katastrofa za puk.

Ukoliko bude situacija slična kao sa Uljanik plovidbom, onda bi trebalo biti dobro. Jer zašto, kao postojeći dioničar, ne kupovati dionice po upisnoj cijeni?

WORlock
26.10.2006., 13:47
Jesi siguran da će svi moći sudjelovati u dokapitalizaciji? Spominje se izvjesni prilog 1, kojeg nema.
Meni se čini da se jedan od razloga dokapitalizacije nalazi u addendumu Ad2.
Pise:
VI. Nove redovne dionice upisat će isključivo dioničari Društva na dan donošenja ove odluke, čiji je popis u Prilogu 1. i sastavni je dio ove odluke.
VII. Ulagatelji navedeni u točki VI. ove odluke, uplatit će svoj ulog u novcu i to za iznos od 10,00 kuna po dionici.

Posto se radi o buducem vremenu, tog priloga jos nema. On ce biti sastavljen na dan donosenja odluke (5.12.2006.).
Formulacija "dioničari Društva" bi trebala obuhvatiti sve dionicare. Slazem se da je to nije u potpunosti jednoznacno odredjeno.
Ad2 nisam uspio skuziti, ali cini mi se da zele preljevati iz d.o.o. u drugi d.o.o. na taj nacin da se jedni ne jave na dokapitalizaciju, a da ostatak dionica pokupe ovi koji se jave u drugom krugu! Na taj nacin bi Epic mogao povecati svoj udjel za max 13% na ukupno 55%? Pod uvjetom da ostali d.o.o-i preskoce dokapitalizaciju.

blumberang
26.10.2006., 14:24
Definitivno austrijanci računaju s drugim krugom i s tim da se neće, tko god bio pozvan, svi odazvati na dokapitalizaciju te vjerojatno na taj način povećati svoj vlasnički udio. E sad, što će to značiti za ovu dionicu kratkoročno i dugoročno, budemo vidjeli al da je sve ovo poprilično nejasno, nedorečeno i netransparentno, jest.

nikos
26.10.2006., 15:13
Mislim da je ovo povećanje temeljnog kapitala povezano s ovom vijesti (http://www.poslovni.hr/20950.aspx), a nisam baš siguran da će doći do drugog kruga :confused:

blumberang
26.10.2006., 15:33
Mislim da je ovo povećanje temeljnog kapitala povezano s ovom vijesti (http://www.poslovni.hr/20950.aspx), a nisam baš siguran da će doći do drugog kruga :confused:

Neće biti. S time to nema nikakve direktne veze jer je 30M puno manje od 258M, a i to se tako ne radi. Možda bi držalo vodu da upis ide po min. 100kn, ali ovako...

dixi
15.11.2006., 01:30
Evo da ne zaboravimo na GS Valamara, poziv (http://www.vse.hr/kotacije/jdd/vlho/VLHO-2006-11-10_skupstina.doc)

Darko_
15.11.2006., 09:32
Dali cemo dobiti doma obavijest odnosno uplatnicu za te nove dionice ili moramo ici na skupstinu ili u Valmar da podignemo tu uplatnicu

Pozdrav

dixi
21.11.2006., 22:37
VALAMAR
Porečka Lanterna najbolji kamp u Hrvatskoj za 2007. godinu

Ugledni njemački kamping klub DCC (Deutscher Camping-Club) odao je priznanje porečkom kampu Lanterna i proglasio ga najboljim kampom u Hrvatskoj za 2007. godinu. Kamp Lanterna je jedini hrvatski dobitnik DCC-ove Europske kamping nagrade za iduću godinu i jedan od pet dobitnika u Europi

Kamp je u vlasništvu Riviera holdinga, koji je dio grupacije Valamar. Predstavnicima Riviere i Valamara nagrada će biti dodijeljena u veljači 2007. na sajmu putovanja i kampinga u njemačkom Essenu. Ovu prestižnu nagradu, koja se dodjeljuje od 1996. godine, na temelju zadovoljstva gostiju kampova, svake godine dobiva nekoliko najboljih europskih kampova u konkurenciji 6000 kampova iz DCC-ovog kamping vodiča "Europa".

"Ova je veliko priznanje i potvrda svima nama koji već godinama radimo na podizanju kvalitete u našem kampu, koji istovremeno prima do 9000 osoba i među najvećima je na Jadranu. Dovoljno je reći da smo u pripremi sezone 2006. u uređenje kampa, plaža i obnovu sanitarnih čvorova uložili oko osam milijuna kuna, a u pripremi iduće sezone uložit ćemo još više - oko 13 i pol milijuna kuna", kazao je direktor kampa Viktor Žužić.

Također je istaknuo da su Valamarovi kampovi Lanterna i Turist jedini kampovi u Hrvatskoj u kojima se konkretna parcela može rezervirati putem interneta, dok će se ta mogućnost u 2007. godini proširiti i na ostalih sedam kampova u Valamaru.

www.liderpress.hr (http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=9535)

blumberang
22.11.2006., 01:44
Lanterna je kamp u koji nije investirano vjerojatno ništa u zadnjih recimo 10-tak godina (a i više rekao bih)... Tko je bio tamo, zna o čemu pričam, a Valamar je tek najavio velika ulaganja u taj kamp. Obližnji Bi Village u Valbandonu je, recimo ono na što bi to tek trebalo izgledati u nekoj bližoj budućnosti. Muđutim, trenutačno stanje je loše (što se ponude i sadržaja tiče), čak poprilično loše, a jedini restoran u kampu potpuno je nalik na nekakvu birtiju iz kasnih 80-tih s kockastim stolnjacima na stolovima i drvenim stolicama na terasi iz koje možda povremeno navečer zatrešti nekakva muzika... To da je to još i najbolji kamp u Hrvatskoj pokazuje samo kakva nam je ponuda u tom turističkom segmentu i potpuno je jasno zašto smo upravo tu bilježili najveće minuse/podbačaje ove godine, a ni narednih godina sigurno neće biti drugačije bez ozbiljnog investiranja.
Ne znam kakav je to uzorak posjetitelja pokrila anketa, osobno mi nije ni bitno, ali s velikom sigurnošću mogu reći da je negdje do sredine sezone kamp radio s minusom i jasno podbačajem u odnosu na prethodne godine.
Potencijala naravno ima, potencijal je ogroman s obzirom na položaj i prirodno okruženje, ali dalek je još put do prave isplativosti i nekakvog prepoznatljivog branda sa svim sadržajima koji se danas očekuju...

dixi
22.11.2006., 11:22
Neznam o čemu pričaš blumberang...Žužić kaže da je u pripremi ove sezone utrošeno cca 8M kn, a za slijedeću se planira utrošiti 13,5M....
..nije valjda Deutscher Camping-Club, klub slabovidnih!
..neka slike (http://www.riviera.hr/objekt.aspx?s=o_objektu&j=CRO&o=CLANTERNA&t=RI&d=PO) govore

blumberang
22.11.2006., 18:10
Da stvarno, ne trebaš ni navratiti tamo pošto se na slikama jasno vidi strupanj uređenosti i infrastruktura u kampu...
Navedene sadržaje i kategorizaciju treba uzeti s rezervom jer primjerice, spominju "animacijski program za djecu od travnja do rujna", a toga je tamo istina bilo ali samo u tragovima u usporedbi s nekim drugim kampovima.
Da ne velim da treba razlikovati kamp i apartmane, moj osvrt je bio na kamp.
Apartmani Lanterna
- uređenje slijedećih 250 apartmana; novo dječje igralište – 1.000 m2; uređenje plaža i hortikultura
- odobreni budžet: 8.679.000,00 kuna
Kamp Lanterna
- uređenje velikog sanitarnog čvora; uređenje plaže i hortikultura; uređenje parcela (188 komada); uređenje parcela s kanalizacijom (165 komada); zamjena elektro ormara (100 komada)
- odobreni budžet: 6.810.000,00 kuna

Evo da se vidi i njihova konkurencija udaljena nekih pola sata autom: http://www.bivillage.com/fotogallery.asp?vid=3&page=1.
Na to mislim kad kažem da to ima velikog potencijala ali u to još treba puno uložiti. Bi bi za barem dvije zvjezdice po kategorizaciji morao biti iznad Lanterne, iako su Lanternu rangirali sa, po mojoj procjeni, ipak malo previsoke tri.

IMHO

magix
22.11.2006., 18:22
ne znam kako je lanterna dobila tu nagradu. pa to je smiješno, bi village je svjetlosnu godinu ispred. problem čak i ne leži u sadržajima, već u prodaji. to je glavni nedostatak u svim turističkim kućama u hrvatskoj. naime talijanska služba prodaje (inače vlasnik bi-villagea se ne bavi prvenstveno turizmom) postiže nevjerojatne rezultate. u bi villageu ima ljudi od 2. do 11. mjeseca (ne puno, ali...). o ostatku sezone nemam što reći jer ne baratam podacima

dixi
24.11.2006., 00:50
...pa to je tradicija Lanterne..;) .. čemu se čudite?

Kamp Lanterna (http://www.poslovni.hr/Content/Article.aspx?id=27430)već je primio brojne nagrade i priznanja, među kojima je nagrada za ekokamp godine, 2004. godine uručena u akciji Udruge kampista Hrvatske, HRT-a i HGK “Turistički cvijet – Kvaliteta za Hrvatsku”. Kamping udruga Hrvatske nagradila je Lanternu dvije godine zaredom, 2000. i 2001., kao prvorazredni kamp. Dva velika priznanja kamp je dobio 1997. godine: nizozemski autoklub ANWB proglasio ga je kampom godine u Hrvatskoj za gostoprimstvo, dobro vođenje i hortikulturno uređenje, a njemačko udruženje automobilista ADAC ocijenilo ga je jednim od najboljih kampova u Hrvatskoj. U Valamaru ističu kako je prestižna nagrada DCC-a kruna ovogodišnjih priznanja Valamarovim objektima. Hoteli Valamar Diamant i Dubrovnik President proglašeni su za drugi i treći najbolji hotel s četiri zvjezdice u Hrvatskoj u akciji “Turistički cvijet.

... Bi village? Novo je novo, ali po mom ukusu pomalo bez duše... umijetno nasuta plaža...nedovoljna pošumljenost...nikako se otrgnuti dojmu da je tu bila ledina moje mladosti..:thumbsup:

blumberang
24.11.2006., 10:28
... Bi village? Novo je novo, ali po mom ukusu pomalo bez duše... umijetno nasuta plaža...nedovoljna pošumljenost...nikako se otrgnuti dojmu da je tu bila ledina moje mladosti..:thumbsup:

Istina da okruženje nije ni približno kao u Lanterni i istina da jest dosta umjetno, ali ta ledina donosi novac i zaradu vlasniku jer turisti imaju gdje potrošiti novac, a to je upravo ono što tebe kao dioničara najviše i zanima, zar ne?
Negdje sam pročitao ili čuo da će tamo u blizini (mislim opet Talijani) graditi još nešto slično, samo još veće i luksuznije od Bi-a...

spajdo
24.11.2006., 12:07
Dali cemo dobiti doma obavijest odnosno uplatnicu za te nove dionice ili moramo ici na skupstinu ili u Valmar da podignemo tu uplatnicu

Pozdrav

Zna li netko nešto o ovome?

KunaC
01.12.2006., 11:32
Nemojte se danas polakomiti za dionicama VLHO. 5.12 izglašava se odluka o dokapitalizaciji u kojoj će imati pravo sudjelovanja imatelji dionica upisani na datum održavanja sjednice. Uskoro bi dionica VLHO trebao izgubiti nešto manje od 50 posto vrijednosti jer će ih biti 2x više. "Nove redovne dionice upisat će isključivo dioničari Društva na dan donošenja ove odluke, čiji je popis u Prilogu 1. i sastavni je dio ove odluke." Cijena dionice u dokapitalizaciji iznosi 10 kn. Pretpostavljam ako danas kupite nećete biti upisani kao imatelji na dan održavanja sjednice. Treba proći 3 dana, a subota i nedjelja se ne računaju ili?

dixi
01.12.2006., 12:42
Dnas 1.12....T+3 je 5.12 (dan namire)...znači 5.12 si evidentiran u SDA.
Ako griješim ispravite me.

Pterodaktil
01.12.2006., 13:55
Ne razumijem kome je to onda moglo biti u interesu da ovaj tjedan pokupuje dionice na visini od preko 150kn za dionicu.

TRATINČICA
01.12.2006., 14:00
Dnas 1.12....T+3 je 5.12 (dan namire)...znači 5.12 si evidentiran u SDA.
Ako griješim ispravite me.
Korigiraj to sa radnim danima

dixi
01.12.2006., 14:12
Korigiraj to sa radnim danima

radni dani 1-4-5...valjda će oni što su danas kup/prodavali dati neki info poslije 5. kako su prošli.

panda
02.12.2006., 16:11
Ne razumijem kome je to onda moglo biti u interesu da ovaj tjedan pokupuje dionice na visini od preko 150kn za dionicu.

valjda zato sto sa novim brojem dionica od 6754882 uz kapital 430391000+33774000 ispada da je P/BV 68,93. Prema tome i ako je kupio po po 150, pa recimo za sitnih 10 kn dobije jos toliki broj, pa kad se to prepolovi 150+10/2=80. A rekao sam da je P/BV ( onaj novi ) bi bio 68,93 - prema tome, 80/68,93=1.16 a to 1.16 je nesto slicno prijasnjem BV od 127,43 cijena neka je bila 130....to je 1.02.....ispada da je novi P/BV nesto veci od staroga pa bi se moglo reci da je placeno skuplje...??? mozda su jednostavno htjeli povecati udio...ili ocekuju da cijena se nece spustiti ispod 80, pa ako nije ispod 80 onda profitiraju u svakom slucaju...

cayman006
02.12.2006., 18:57
Lanterna je kamp u koji nije investirano vjerojatno ništa u zadnjih recimo 10-tak godina (a i više rekao bih)... Tko je bio tamo, zna o čemu pričam, a Valamar je tek najavio velika ulaganja u taj kamp. Obližnji Bi Village u Valbandonu je, recimo ono na što bi to tek trebalo izgledati u nekoj bližoj budućnosti. Muđutim, trenutačno stanje je loše (što se ponude i sadržaja tiče), čak poprilično loše, a jedini restoran u kampu potpuno je nalik na nekakvu birtiju iz kasnih 80-tih s kockastim stolnjacima na stolovima i drvenim stolicama na terasi iz koje možda povremeno navečer zatrešti nekakva muzika... To da je to još i najbolji kamp u Hrvatskoj pokazuje samo kakva nam je ponuda u tom turističkom segmentu i potpuno je jasno zašto smo upravo tu bilježili najveće minuse/podbačaje ove godine, a ni narednih godina sigurno neće biti drugačije bez ozbiljnog investiranja.
Ne znam kakav je to uzorak posjetitelja pokrila anketa, osobno mi nije ni bitno, ali s velikom sigurnošću mogu reći da je negdje do sredine sezone kamp radio s minusom i jasno podbačajem u odnosu na prethodne godine.
Potencijala naravno ima, potencijal je ogroman s obzirom na položaj i prirodno okruženje, ali dalek je još put do prave isplativosti i nekakvog prepoznatljivog branda sa svim sadržajima koji se danas očekuju...

Laprdaš totalne gluposti. Odi malo do Lanterne i prošetaj se kampom a onda odi do naselja i tamo se prošetaj pa ćeš vidjeti kako to dobro sada izgleda. Što se tiče restorana i diska si u pravu, ali sve ostalo je zbilja jako dobro. Ti vjerojatno tamo jako dugo nisi bio, ali oni bungalovi s bazenom izgledaju puno bolje nego što sam očekivao.

nikos
04.12.2006., 17:13
Jel netko dobio kakve papire od Valamara vezano uz povećanje temeljnog kapitala?

dixi
04.12.2006., 17:19
Jel netko dobio kakve papire od Valamara vezano uz povećanje temeljnog kapitala?

Valjda će to ići poslije skupštine i izglasavanja odluke.

Darko_
06.12.2006., 11:47
Jel zna netko kako je bilo na skupstini i sto su rekli hoce li postom slati obavjesti ili ce nas prevariti ako se ne javimo sami

Pozdrav

dixi
06.12.2006., 15:59
Odluku o povećanju tem. kapitala imate na VSE (http://www.vse.hr/)

...ako je netko bio na skupštini mogao bi nešto u kratkim crtama:rolleyes:

panda
07.12.2006., 15:47
Jel zna netko kako je bilo na skupstini i sto su rekli hoce li postom slati obavjesti ili ce nas prevariti ako se ne javimo sami

Pozdrav

ja sam nazvao i rekli su mi da ce doci postom na kucnu adresu ponuda, a upis bi bio negdje izmedju 22.12. i 5.1.07.

Darko_
21.12.2006., 08:51
Jel netko dobio nesto postom u vezi dokapitalizacije.

nikos
21.12.2006., 10:30
Jel netko dobio nesto postom u vezi dokapitalizacije.

Zvao sam u utorak i žena mi je rekla da će ići poslije Nove godine, odnosno čim HANFA odobri povećanje temeljnog kapitala.

blumberang
21.12.2006., 13:09
Zvao sam u utorak i žena mi je rekla da će ići poslije Nove godine, odnosno čim HANFA odobri povećanje temeljnog kapitala.

A do tada možemo se još nauživati likvidnosti u VLHO-a... :biggrin:
Zadnja trgovina: 01.12.2006 101,90

dixi
21.12.2006., 15:10
Valamar godinu završava sa 600 milijuna kuna prihoda (http://www.poslovni.hr/29646.aspx)

...Zahvaljujući pozamašnim ulaganjima, grupacija će u sezonu 2007. ući s čak devet brendiranih hotela
Najveća turistička grupa u Hrvatskoj Valamar poslovnu godinu privodi kraju s 3,7 milijuna noćenja i oko 600 milijuna kuna neto operativnog prihoda. Ističu kako su im hoteli i apartmani u Dubrovniku, Poreču, Rapcu i Krku ostvarili odlične rezultate, a kampovi slabije zbog neriješenog statusa turističkog zemljišta koji onemogućuje investicije, ali i lošeg vremena ...

Darko_
03.01.2007., 14:54
Dali je netko dobio sto ovih dana u vezi povecanja kapitala

WORlock
03.01.2007., 16:30
Dali je netko dobio sto ovih dana u vezi povecanja kapitala
Dokapitalizaciju prvo mora odobriti HANFA. Oni svoje sjednice imaju jednom tjedno (cetvrtkom?) kada se te odluke obznanjuju. Nakon toga ce se znati detalji oko dokapitalizacije, a vjerujem da ce ici i okruznica svima ukljucenima u dokapitalizaciju od strane Valamara.
Za pocetak prati odluke HANFE (http://www.hanfa.hr/index.php?ID=0&LANG=HR&AKCIJA=4).
Ako su iz Valamara uputili sluzbeni zahtjev odmah nakon GS (5.12), vjerujem da ce u ovom mjesecu i poceti cijeli postupak dokapitalizacije. Za primjer, Suncani Hvar je na rjesenje cekao oko tri tjedna nakon sto su podnijeli zahtjev.

Darko_
16.01.2007., 15:06
Sto mislite dali ce ostati ova cijena od 90 kuna kad upisemo dionice ako ostane to ce biti super.

HM
16.01.2007., 15:30
I kod drugih dionica gdje je bila dokapitalizacija je cijena prvo pala pa se kasnije vratila i čak nadmašila cijenu koja je bila prije dokapitalizacije. Ne vidim zašto i ovdje ne bi tako bilo.

dixi
17.01.2007., 02:22
PLANOVI NOVE UPRAVE TURISTIČKE GRUPACIJE VALAMAR KOJA UPRAVLJA S 38 OBJEKATA NA JADRANSKOJ OBALI

Fuchs: U sezoni 2007. devet novih brendiranih objekata (http://www.poslovni.hr/31242.aspx)

PaoSMarsa
29.01.2007., 14:55
Jel' Hanfa donijela odluku?

nikos
15.02.2007., 15:05
A i ovdje se čeka dokapitalizacija. Ima li tko svježijih informacija?

WORlock
15.02.2007., 16:12
A i ovdje se čeka dokapitalizacija. Ima li tko svježijih informacija?
Nije jos donesena odluka od strane Hanfa-e.
Prvo su zahtjevali nadopunu prospekta, pa je to prolongiralo proces na dodatnih nekoliko tjedana. U Valamaru su spremni. Kuverte su adresirane, samo se ceka zeleno svjetlo.
Provjeri petkom na hanfa.hr jer su cetvrtkom obicno sjednice u Hanfa-i kad se donose ovakve odluke.

nikos
15.02.2007., 16:19
Nije jos donesena odluka od strane Hanfa-e.
Prvo su zahtjevali nadopunu prospekta, pa je to prolongiralo proces na dodatnih nekoliko tjedana. U Valamaru su spremni. Kuverte su adresirane, samo se ceka zeleno svjetlo.
Provjeri petkom na hanfa.hr jer su cetvrtkom obicno sjednice u Hanfa-i kad se donose ovakve odluke.

A, je, gledam ja, gledam, ali ništa :( Rekoh - da se nije šta drugo desilo (kao i ULPL, kad je falilo dokumentacije)

A i danas je četvrtak, pa možda netko ima friške informacije :biggrin:

nikos
23.02.2007., 14:53
Danas preko 2 mil kn prometa VLHO-R-A. Ima li tu kavih novijih vijesti zašto? Ili ova dionica jednostavno slijedi trend tržišta?

Od HANFA-e još ništa...

WORlock
23.02.2007., 16:36
Danas preko 2 mil kn prometa VLHO-R-A. Ima li tu kavih novijih vijesti zašto? Ili ova dionica jednostavno slijedi trend tržišta?

Od HANFA-e još ništa...
Ni ovaj tjedan nista od HANFA-e. Ceka se sljedeci i opet sljedeci...
Vec mi lagano ide na k... ovo otezanje. Proci ce najmanje 3 mjeseca od odluke do najranijeg pocetka dokapitalizacije. Novac je na neki nacin vezan i ceka se odluka i provedba.
Ovih dva milijuna su :confused:. U slucaju da ne bude nista od dokap. to bi bio super potez jer je realna cijena skoro duplo veca. Mozda netko zna nesto sto mi ne znamo? Ali ipak vjerujem da je to samo ulaganje po OK cijeni bez obzira na ove dodatne okolnosti.
Hanfa treba stititi sudionike na trzistu kapitala, ali to ne podrazumjeva ovakvo mrcvarenje mjesecima. Ovdje se radi o blokiranom kapitalu i trebao bih pitati Samodola za zatezne kamate. :thumbsdow

panda
23.02.2007., 17:38
mislim da bi bilo nerealno i krajnje nepravedno da netko kupuje po 90 pa da onda na kraju ispadne da nece biti nista od dokapitalizacije...
na takav scenarij mi se dize kosa na glavi al mislim da nece doci do toga...

nikos
23.02.2007., 21:52
Ni ovaj tjedan nista od HANFA-e. Ceka se sljedeci i opet sljedeci...
Vec mi lagano ide na k... ovo otezanje. ...

Pitaj mene :mad: Ja još čekam i ULPL, cca mjesec i pol dana

newuser
25.02.2007., 10:47
Dokapitalizacija je samo dodatni plus za dionicare na dan skupstine, ali postoji cinjenica da je ova dionica podcjenjena.

Prema dostupnim izvjestajima VLHO u svom vlasnistvu ima:
a) 3.159.643 dionica KORF (2.028.028 dionica na VLHO, te kroz EPIMA doo jos 1.131.615)
b) 122.964 vlastitih dionica

Sa predvidjenom dokapitalizacijom i uz trenutnu cijenu KORF od 215 kn, VLHO po dionici vrijedi min. 110,00 kn.

Sa predvidjenom dokapitalizacijom i uz NAV KORF (od ca. 350kn) umanjen za 30%, VLHO po dionici vrijedi min. 125,00 kn.

dixi
07.03.2007., 14:26
Hotelu Valamar Sanfior češko priznanje usluge (http://www.poslovni.hr/35999.aspx)

marblum
15.03.2007., 13:17
Novi kongresni hotel u Dubrovniku (business.hr)

Dubrovnik će do početka sezone 2008. dobiti još jedan veliki, vrhunski opremljen kongresni prostor. Trenutačno je najambiciozniji projekt turističke grupacije Valamar, u sklopu koje je 38 objekata na jadranskoj obali, gradnja najvećega kongresnog hotela u Dubrovniku na mjestu sadašnjeg hotela Plakir na Babinu Kuku.

Dubrovnik će do početka sezone 2008. dobiti još jedan veliki, vrhunski opremljen kongresni prostor. Trenutačno je najambiciozniji projekt turističke grupacije Valamar, u sklopu koje je 38 objekata na jadranskoj obali, gradnja najvećega kongresnog hotela u Dubrovniku na mjestu sadašnjeg hotela Plakir na Babinu Kuku.

milken
15.03.2007., 13:32
navodno ,se babin kuk prodaje.navodno,tako sam čuo.

actys
20.03.2007., 16:17
Valamar uveo on-line booking u kampovima

Kamp Lanterna porečke Riviere na sajmu u Essenu proglašen najboljim kampom u Hrvatskoj u 2007. i jednim od pet najboljih u Europi

Najveća novost u kamping ponudi Valamara, najveće turističke grupacije u državi, mogućnost je on-line rezervacije parcele i zona u pet novih kampova, nakon što je to lani pokrenuto u prva dva kampa - porečkoj Lanterni i vrsarskom kampu Orsera. U on-line rezervacijski sustav odsad su uključeni i krčki kampovi Politin i Ježevac, porečki kampovi Solaris i Istra, i rabački kamp Marina. Riječ je o devet kampova pod jedinstvenim upravljanjem, što je trenutno najveći kamping portfelj u Hrvatskoj, rečeno je na jučerašnjoj konferenciji za novinare.
Josipa Cvelić-Bonifačić, izvršna direktorica operacija u Valamaru, zadužena za razvoj kampova, rekla je da se svi ti kampovi pojavljuju na tržištu pod jednim imenom "Kampiranje na Jadranu", a svaki od njih i dalje nastupa sa svojim imenom i ponudom. Ove godine novost predstavljaju i zajednička kamping brošura i internetske stranice www.camping-adriatic.com.
To je prvi hrvatski on-line booking u kampovima, što je vrlo bitno s obzirom da na nekim tržištima, kao što je Nizozemska, 50 posto gostiju rezervacije obavlja on-line, rekla je Cvelić-Bonifačić. Spomenula je da ove godine svi kampovi imaju mogućnost besplatnog bežičnog pristupa internetu na recepciji kampa za goste s vlastitim prijenosnim računalom. Uz to, gostu koji predoči račun da je noćio u jednom od Valamarovih kampova daju popust.
Jedan od povoda za jučerašnju presicu bilo je priznanje porečkom kampu Lanterna na kamping sajmu u Essenu, koji je proglašen najboljim kampom u Hrvatskoj u 2007. i jednim od pet najboljih u Europi. "Ovo je veliko priznanje i potvrda svima nama koji godinama radimo na podizanju kvalitete u našem kampu koji istovremeno prima do 9.000 ososba. U kampove smo ove godine uložili oko dva milijuna eura", rekao je dugogodišnji direktor kampa Lanterna Viktor Žužić.
Predsjednik Uprave Riviere Franco Palma ponovno je istaknuo problem turističkog zemljišta. "Taj problem godinama sprečava veća ulaganja u kampove, čime oni, u usporedbi s inozemnim kampovima, gube na kvaliteti i privlačnosti. Kamping gosti danas traže visoku kvalitetu i mnoštvo usluga u kampovima i više se ne zadovoljavaju samo suncem i morem", napomenuo je Palma. On je također rekao da ovogodišnje Rivierine investicije iznose 150 milijuna kuna, a sezona počinje 1. travnja sa svim završenim investicijama. "Bitno je investirati, ali i na vrijeme se pripremiti da bi radovi bili gotovi prije sezone", rekao je Palma. On je najavio da će se hotel Tamaris na Lanterni otvoriti u svibnju.

-preuzeto iz Glas Istre-

WORlock
30.03.2007., 18:41
Hanfa odobrila dokaitalizaciju. Konacno!
link (http://www.hanfa.hr/uploads/16-07-9.pdf)

kyzai
30.03.2007., 19:45
dakle tek sada ide upis i uplate novih dionica....
kakva su ocekivanja i razmisljanja o kretanju trzisne cijene VLHO-R-A u tom razdoblju i nakon zavrsenog drugog kruga dokapitalizacije?

WORlock
02.04.2007., 16:56
Evo financijsko za 2006.
Dobit od 24 mil kuna u odnosu na proslogodisnjih -15mil.
Uz trenutnu cijenu od (220Kn) dobijamo P/E od 30. Za HR turizam je ovo jako, jako dobro.

Blur
02.04.2007., 19:39
da li je netko dobio na kucnu adresu ponudu od Valamara - vrijeme ide !!?
samo da se ne dogodi da mali dionicari radi slucajnog kasnjenja poste ne dobiju "obrasce" na vrijeme, pa da onda netko od velikih u drugom krugu "spasi" dokapitalizaciju !?

dixi
10.04.2007., 18:09
Stigao prospekt i upisnica!;)

Zorrooo
11.04.2007., 14:29
Nevjerojatno kontrolirana i podcjenjena dionica, a gospodu u HANFA-i zaboli ona stvar (sorry na izrazu):mad:

No krenuo je KORF pa možda krene i ova.

nikos
11.04.2007., 15:04
Nevjerojatno kontrolirana i podcjenjena dionica, a gospodu u HANFA-i zaboli ona stvar (sorry na izrazu):mad:

No krenuo je KORF pa možda krene i ova.

Zašto misliš da bi "gospodu u HANFA-i" trebala boljeti ona stvar?

Zorrooo
11.04.2007., 16:25
Netko očito kontrolira cijenu jer se u zadnje vrijeme paralelno pojavljuju paketi od po ca 1000 dionica i na kupnji i na prodaji. Povezano djelovanje, a to je mislim zabranjeno. Znamo da su tu u igri velike zvijerke sa bezbroj svojih firmica koje rade što im volja i nikom ništa.

Pitanje je, da li će HANFA tu nešto poduzeti !?
Pošto se transakcije odvijaju unutar nekakvih razumnih trenutnih tržišnih cijena
vjerovatno im te transakcije nisu na meti, dok pojedine dionice ovih dana ruše svoje povijesne rekorde.

Santa B.
12.04.2007., 01:29
Netko očito kontrolira cijenu jer se u zadnje vrijeme paralelno pojavljuju paketi od po ca 1000 dionica i na kupnji i na prodaji. Povezano djelovanje, a to je mislim zabranjeno. Znamo da su tu u igri velike zvijerke sa bezbroj svojih firmica koje rade što im volja i nikom ništa.

Pokušavam uloviti smisao napisanoga. Što, netko stavlja na kupnju ili prodaju po soma komada? I? U čemu je problem. Što nekoga sprečava da tom kupcu i proda tu količinu ili obrnuto da mu netko pokupi prodaju. Ne shvaćam baš što si htio reći?

panda
12.04.2007., 15:31
jedno pitanje, da li netko iz vlade razmislja o mogucoj eskalaciji sukoba u Kosovu i utjecaju na ovu turisticku sezonu??? po mome misljenju hrvatska diplomacija bi trebala uciniti sve sto je moguce da odgodi bilo kakav rasplet dogadjaja iza ljeta...

dixi
25.04.2007., 23:38
Zavrtimo još jedan krug :)
...u drugom krugu omogućen upis još cca 17,5% :p:

HM
26.04.2007., 10:34
Nevjerojatno da ima toliko ljudi koji nisu upisali prvi krug. I to po 10 kuna. Ljudi su toliko neinformirani da izgleda ne bi upisali ni da su dionice po 1 lipu. Masu ljudi je još uvijek u nesvijesti kad je u pitanju ulaganje u dionice.

WORlock
26.04.2007., 14:06
Nevjerojatno da ima toliko ljudi koji nisu upisali prvi krug. I to po 10 kuna. Ljudi su toliko neinformirani da izgleda ne bi upisali ni da su dionice po 1 lipu. Masu ljudi je još uvijek u nesvijesti kad je u pitanju ulaganje u dionice.
Nisu tu u pitanju samo ljudi vec Satis i Ballux. Vec je bilo govora o tome prije.
Nije mene previse briga za ljude. Ja upis'o svoj dio u drugom krugu od tih 17% i ne bih imao nesto protiv da je bilo i 30%. ;)

KunaC
26.04.2007., 15:08
Evo predlažem upravi kako da utrostruči cijenu dionice. Neka postojećim dioničarima omogući plaćanje noćenja u svojim hotelima po principu jedna noć - jedna dionica. Polako će se dokopati još većeg udjela, još više popuniti kapacitete, a cijena dionice će se približiti cijeni noćenja u hotelima. Mene neka nagrade po vlastitom nahođenju ;).

HM
26.04.2007., 15:39
Nisu tu u pitanju samo ljudi vec Satis i Ballux. Vec je bilo govora o tome prije.
Nije mene previse briga za ljude. Ja upis'o svoj dio u drugom krugu od tih 17% i ne bih imao nesto protiv da je bilo i 30%. ;)
Ma upisao sam i ja kad je već tako ispalo. Ipak mi je žao ovih koji nisu upisali jer ima tu i dosta vojnika koji još imaju udjele, a očito nisu svjesni kako je ovo povoljno.

fin_čovjek
30.04.2007., 13:14
izašlo izvješće za 1Q
Meni se sviđa...http://www.zse.hr/financ/VLHO-fin2007-1Q.xls

dio
30.04.2007., 19:52
Kada će se moći trgovati novoupisanim dionicama?

nikos
01.05.2007., 12:31
Kada će se moći trgovati novoupisanim dionicama?

Kad ti se upišu na račun pri SDA i kad ih registriraš s brokerskom tvrtkom, a prije toga još treba i Trgovački sud odobriti.

actys
10.05.2007., 12:38
Taj Valamar nikako da krene...............?

fin_čovjek
10.05.2007., 12:54
Taj Valamar nikako da krene...............?

Da, a izvješće za 1Q pokazuje povećanje BVa za 38% u odnosu na 31.12.2006. nakon revalorizacije ulaganja. Malo me čudi ovaj zastoj...

actys
10.05.2007., 12:59
I meni je čudno,a najviše me čudi to što je prošle godine bio 130-140, pa čak i 150 prije skupštine,a sad ne ide preko 105-106, a i izvješće je jako dobro. Ali ja se ipak nadam de će ići preko 140...

fin_čovjek
10.05.2007., 13:09
I meni je čudno,a najviše me čudi to što je prošle godine bio 130-140, pa čak i 150 prije skupštine,a sad ne ide preko 105-106, a i izvješće je jako dobro. Ali ja se ipak nadam de će ići preko 140...

Ma taj pad ti je bio zbog dokapitalizacije, prođi malo temu unazad pa ćeš sve skužit...Možeš pogledati malo, ima nešto i na poslovnom...

U svakom slučaju u izvještaju još nisu zabilježeni rezultati dokapitalizacije i prema starm broju dionica BV je oko 180 kn po dionici.
Nakon što rezultati dokapitalizacije (dakle povećanje temeljnog kapitala i nova serija dionica) budu u izvješću BV će biti minimalno 95 kuna (ako novac nigdje ne ulože i u međuvremenu ništa ne zarade). Dakle to je sve već uračunato u današnju cijenu...

U svakom slučaju vidim prostor za rast. Trenutni P/B računan na temelju BV od 95 kuna (objašnjenje sam dao malo prije) i trenutne tržišne cijene od 105 kn iznosi P/B=1.1 i za turistički sektor to je prilično nizak omjer...

actys
10.05.2007., 14:12
Ipak vidim da Valamar ima potencijala za rast,po mojoj procjeni on može sigurno na 150.......

WORlock
10.05.2007., 14:30
VLHO se moze promatrati kao neko turisticko poduzece, ali je ipak tocnije gledati ga kao holding.
Oni posjeduju 3160000 dionica KORF sto iznosi po cijeni KORFA od 235Kn: 742mil kuna. Kada to podjelimo sa brojem dionica nakon dokapitalizacije (3.377.441*2=6754882) dobijamo: 109Kn po dionici.
Obzirom da imaju skoro 200mil rezervi (cca 25kn/dionici) i jos 400mil revaloriziranih ulaganja (???) konacna brojka je jos visa. Pitanje je da li treba primjeniti neku stopu diskonta posto se radi o samo jednoj dionici u portfelju.. (KORF je vec diskontiran?)?
Za analizu kao turistickog poduzeca je potrebno manje-vise preslikati analizu KORF-a, ali opet tu imamo i Koncara i sl. dionica u portelju.

Nego, u kojem roku se moze ocekivati rezultat dokapitalizacije, upis u trgovacki sud i kada se moze ocekivati upis novih dionica u SDA? Ima li tko iskustva sa drugim dokapitalizacijama?

fin_čovjek
10.05.2007., 14:49
VLHO se moze promatrati kao neko turisticko poduzece, ali je ipak tocnije gledati ga kao holding.
Oni posjeduju 3160000 dionica KORF sto iznosi po cijeni KORFA od 235Kn: 742mil kuna. Kada to podjelimo sa brojem dionica nakon dokapitalizacije (3.377.441*2=6754882) dobijamo: 109Kn po dionici.
Obzirom da imaju skoro 200mil rezervi (cca 25kn/dionici) i jos 400mil revaloriziranih ulaganja (???) konacna brojka je jos visa. Pitanje je da li treba primjeniti neku stopu diskonta posto se radi o samo jednoj dionici u portfelju.. (KORF je vec diskontiran?)?
Za analizu kao turistickog poduzeca je potrebno manje-vise preslikati analizu KORF-a, ali opet tu imamo i Koncara i sl. dionica u portelju.

Nego, u kojem roku se moze ocekivati rezultat dokapitalizacije, upis u trgovacki sud i kada se moze ocekivati upis novih dionica u SDA? Ima li tko iskustva sa drugim dokapitalizacijama?

Sad sam malo zbrojio ove brojeve koje si ti iznio gore (dakle 742 mil.kuna + 200 mil. kuna + 400 mil. kuna) i podijelio sa novim brojem dionica (6754882) i dobio 198 kuna po dionici što je prilično impresivno. Ja sam malo prije računao isključivo sa podatcima iz izvještaja za 1Q po kojem kapital i rezerve iznose 610,589000.00 kn. U svakom slučaju izgleda dobro...

nikos
10.05.2007., 14:56
Pri cijeni od KORF od 235 kn, BV VLHO bi bio 204,10 kn (KORF + kapital i rezerve VLHO)
Zaboravih dodati da je tu i udjel u Bugenvilia-i cca 25 mil kn te plan gradnje 10.000 bruto m2 negdje oko Dubrovnika (to je iz prospekta).
Samo se ne sjećam jesam li ja to tako izračunao ili to piše u prospektu :)

liverpool8
10.05.2007., 14:59
Zvuci kao jako podcjenjeno poduzece

actys
10.05.2007., 14:59
Hvala vam, baš ste mi digli moral sa tako ljepim vjestima i sa takvim računicama. Samo još jedno pitanje: da li se može usporediti valamar sa maistrom? jer vidim da maistra sa svim ulaganjima u nove hotele ipak ima dobru cijenu dionice. ili ta dva društva se ne mogu uspoređivati.....?

nikos
10.05.2007., 15:13
Hvala vam, baš ste mi digli moral sa tako ljepim vjestima i sa takvim računicama. Samo još jedno pitanje: da li se može usporediti valamar sa maistrom? jer vidim da maistra sa svim ulaganjima u nove hotele ipak ima dobru cijenu dionice. ili ta dva društva se ne mogu uspoređivati.....?

Ha, sad, kao što reče WORlock, VLHO je holding (upravljačka djelatnost), a MAISTRA turističko poduzeće. Možda bi se i moglo djelomično komparirati.
Cijene na burzi ne komparirati, osim preko pokazatelja P/BV, P/E itd.

WORlock
10.05.2007., 15:44
Pri cijeni od KORF od 235 kn, BV VLHO bi bio 204,10 kn (KORF + kapital i rezerve VLHO)
Zaboravih dodati da je tu i udjel u Bugenvilia-i cca 25 mil kn te plan gradnje 10.000 bruto m2 negdje oko Dubrovnika (to je iz prospekta).
Samo se ne sjećam jesam li ja to tako izračunao ili to piše u prospektu :)
Revalorizacija ulaganja nebi trebala ulaziti u ove proracune u apsolutnom iznosu. To je njihova procjena vrijednosti ulaganja po racunovodstvenim standardima. Ispravite me ako grijesim.
U obzir treba uzeti KORF, rezerve i ostala ulaganja (Dubrovnik i sl). Mislim da su (za sada) spomenute brojke ipak prevelike.

nikos
10.05.2007., 16:19
Ako ne računamo Bugenvilia-u, onda ipak ostaje KORF i kapital s rezervama - u tom slučaju je BV = 200,33 kn.
Uopće neću računati koliko KORF vrijedi, ako računamo njihov portfelj s trenutnim tržišnim cijenama dionica. Došli bi do još veće cifre...

fin_čovjek
14.05.2007., 15:16
danas bi mogli i u blokadu ako se ovako nastavi...

Cijena Količina Vrijeme
115,00 500 14:04:05
113,00 500 13:35:17
113,00 570 13:21:19
112,00 39 13:20:35
112,00 14 13:07:29
111,95 141 13:07:26
112,00 56 12:41:55
111,99 536 12:41:55
111,99 486 12:41:55
111,95 22 12:41:55
110,00 93 12:41:30
110,00 11 12:41:22
110,00 50 12:41:22
110,00 258 12:41:22
109,90 35 12:41:22
109,80 47 12:41:22
109,78 99 12:41:22
108,00 140 11:26:00
108,00 12 11:26:00
107,99 190 11:25:58
107,99 10 10:36:52

actys
16.05.2007., 12:15
Grupacija Valamar uvela 'Net Phone rješenje'

http://www.poslovni.hr/42739.aspx

Salamander
21.05.2007., 13:10
Nitko ni riječi, a ja čujem da ide preuzimanje, ima tko kakav glas?

shoe salesman
21.05.2007., 13:19
ko koga preuzima?

WORlock
21.05.2007., 13:35
Preuzimanje cega?
Vecina imovine su im dionice KORF pa ne vidim smisao u preuzimanju holdinga? Jednostavnije je od njih otkupiti te udjele. Mada se sa ovim triom (VLHO SNHO KORF) nikad nista ne zna.
Imam dosta ovih dionica u portfelju pa me ovaj rast veseli, ali bih ipak volio znati sto je uzrok ovom povecanom prometu i cijeni u zadnjih nekoliko dana.

shoe salesman
21.05.2007., 14:05
možda da netko iskrca upisane iz dokapitalizacije? nisam pratio datume pa možda lupetam, jesu sjele one po 10kn?

poznavatelj
21.05.2007., 14:36

Nitko ni riječi, a ja ovdje upravo pročitao da ide preuzimanje, ima tko još kakvo slovo?:)

Evo baš krenuo u preuzimanje planirane količine dionica prije nekoliko dana. Cijena mi sad odletila.:eek: Što da radim? :confused: Da li da kažem dosta mi je, sada neka preuzimaju ostali ili da čekam još veću cijenu? :confused:

Moram se opustiti.:)

Salamander
21.05.2007., 14:47
Nažalost, javljeno mi je samo ovo. Nemojte me držat za riječ, ja sam osobno da ne bi propustio ovaj vlakic ubo malo jutros.

xyz
21.05.2007., 14:55
A kuda ide vlakić ..:) Hmm out bolingera je moglo bi se to lovit na nižoj grani a ne na 14O i nekaj .. :)

actys
21.05.2007., 14:58
sta moze da mi netko obajasni sta se ovdje desava?
po meni ova dionica vrijedi i vise.........

nikos
21.05.2007., 17:54
možda da netko iskrca upisane iz dokapitalizacije? nisam pratio datume pa možda lupetam, jesu sjele one po 10kn?

čini se da nisu još sjele. valda se čeka da trgovački sud odobri.

WORlock
22.05.2007., 00:02
čini se da nisu još sjele. valda se čeka da trgovački sud odobri.
Tako je. To ce vjerojatno potrajati dulje od mjesec dana.

Dokapitalizacija je sada gotova stvar. Broj dionica je udvostrucen i sa ostatkom ce se poceti trgovati nakon upisa u SDA. Priljev tih dionica nebi trebao utjecati na cijenu jer je dokapitalizacija formalno zavrsena i trenutno prodajom ili kupovinom dionica na trzistu nitko ne moze biti u povoljnijem ili nepovoljnijem polozaju. Oni koji su sudjelovali u dokap. mogu slobodno prodati svoje dionice, a ostatak ce doci za mjesec-dva. Oni koji nisu sudjelovali, mogu kupovati/prodavati kao i sve druge dionice.

Volio bih znati sto je uzrok ovom rastu ili bolje receno, tko je kupac koji guta malo vece kolicine i zbog cega.

shoe salesman
22.05.2007., 00:17
samo malo worlock, zar nisu oni koji su sudjelovali u dokapitalizaciji mogli prodavati odmah po upisu tj. bilo je dovoljno da u sda imaju te dionice na dan skupštine na kojoj je donesena odluka o dokapitalizaciji,a odmah nakon toga mogli su ih prodati? teoretski tko je htio prodati prodao je do sad. a sad mu dolaze nove.
ako je tako priljev novih dionica itekako bi se mogao osjetiti.

blumberang
22.05.2007., 09:21
samo malo worlock, zar nisu oni koji su sudjelovali u dokapitalizaciji mogli prodavati odmah po upisu tj. bilo je dovoljno da u sda imaju te dionice na dan skupštine na kojoj je donesena odluka o dokapitalizaciji,a odmah nakon toga mogli su ih prodati? teoretski tko je htio prodati prodao je do sad. a sad mu dolaze nove.

Da, mogli su prodavati i imali su poprilično vremena za to. Razvoj situacije je indikativan i vjerujem da ćemo uskoro vidjeti što je uzrok tomu, da li nekakvo "preuzimanje", patka ili nešto treće (a ni dan Grada nije daleko).

WORlock
22.05.2007., 10:18
Ma naravno da su mogli prodavati cijelo vrijeme. Problem je bio samo u tome da u slučaju propasti dokapitalizacije (mala vjerojatnost ali i to je moguce - HANFA, spekuliranje od strane vecinskih vlasnika i sl.) preuranjenom prodajom se mogla izgubiti skoro polovica vrijednosti. Te bojazni vise nema, a i cijena se vratila na razine prije dokapitalizacije :biggrin:
Dolazak novih dionica vjerojatno nece uzrokovati neki sok na trzistu jer je pogresno na njih gledati kao na neki bonus. Zaboravljamo da smo kupovinom po 10Kn sacuvali nase ulaganje i pozitivnu nulu. Rast koji je VLHO odradio u medjuvremenu ima uzrok u necemu drugome. Takodjer, nije se osjetio neki pritisak na prodaji nakon zavrsetka dokapitalizacije i prometi nisu bili neki znacajni. Bolje receno, slabo se trgovalo cijelo ovo vrijeme od 12-og mjeseca 2006. Neka te nove dionice spuste i 10% trenutne cijene - opet dobro :thumbsup:

Blur
22.05.2007., 14:43
Zna li tko kad ce se vrsiti upis novih dionica iz dokapitalizacije?

WORlock
22.05.2007., 16:22
Zna li tko kad ce se vrsiti upis novih dionica iz dokapitalizacije?
Rokovi za upis su vec odavno prosli. Tko upisao - upisao.
Ako mislis na to kada ce se upisati u sudski registar - onda je to za nekih mjesec dana i vise.

Odgovor na ovo pitanje imas dva-tri posta prije i stvarno ne kuzim zasto je to problem pogledati? :thumbsdow

Bella
24.05.2007., 19:19
Valamar otvorio novi hotel u blizini Poreča
24.05.2007
Novoobnovljeni hotel Valamar Club Tamaris je u kategoriji četiri zvjezdice, a u obnovu je uloženo 60 milijuna kuna
Hotelska grupacija Valamar u Taru kraj Poreča otvara danas novoobnovljeni hotel Valamar Club Tamaris sa 320 soba i 71 apartmanom te popratnim sadržajima poput bazena, wellness centra te sportskih i dječjih igrališta.
Club hotel je ujedno i nova vrsta hotelskog proizvoda u ponudi Valamara namijenjen gostima koji žele dio vremena provesti aktivno baveći se različitim sportovima ili sudjelujući u brojnim animacijskim programima. Hotel je u kategoriji četiri zvjezdice, a u obnovu je uloženo 60 milijuna kuna.
Predsjednik uprave porečke Riviere, Franko Palma kaže da je ulazak Riviere Poreč, kao najstarijeg porečkog hotelsko-turističkog poduzeća, pod okrilje grupacije Valamar dodatno učvrstilo njihovu poziciju na hrvatskom i svjetskom turističkom tržištu.
Predsjednik uprave Valamara, Peter Fuchs navodi da je Valamar prvi hrvatski hotelski brand, a s ciljem da svojim gostima pruže dodanu vrijednost razvili su koncept Valamar Cluba.
Grupacija Valamar najveća je turistička grupa u Hrvatskoj koja posjeduje i upravlja s ukupno 10 posto kategoriziranih hrvatskih kapaciteta.
Čine je ugledne hrvatske turističke tvrtke poput Riviere Poreč, Rabac, Zlatni otok iz Krka, Dubrovnik-Babin kuk te Puntižela iz Pule te tvrtke Valamar hoteli i ljetovališta, Valamar turistički projekti, Dom holding i Valamar grupa.
Valamar hoteli i ljetovališta vodeća je hrvatska tvrtka za upravljanje turističkim kapacitetima koji se nalaze u vlasništvu navedenih hotelskih društava i upravlja sa 38 objekata na jadranskoj obali odnosno sa 21 hotelom, osam apartmanskih naselja i devet kampova, u kojima je ukupno 39.000 postelja, što je trenutno najveći turistički portfelj pod jedinstvenim upravljanjem u Hrvatskoj.
(Hina) http://www.poslovni.hr/43670.aspx

Salamander
25.05.2007., 10:52
Bilo je jučer i na županijskoj kronici na HTVu, zbilja izgleda impresivno.

A i posljednjih dana netko lijepo u miru skuplja svaki dan pred kraj trgovanja kad se nakupi prodaje obavezno slijedi čišćenje.

WORlock
01.06.2007., 14:31
Valamar povećao temeljni kapital
Temeljni kapital Valamara se povećao sa 33,774.410 kuna na 66,412.460 kuna
Valamar je rješenjem trgovačkog suda u Zagrebu povećao temeljni kapital na 66,412.460 kuna uplatom i upisom novih dionca koje su izdane bez nominalnog iznosa. Ovo povećanje je uslijedilo nakon odluke glavne skupštine od 5. prosinca 2006. godine i nakon Hanfinog odobrenja prospekta o izdavanju dionica privatnom ponudom 29. ožujka po kojem je odobreno izdavanje najviše do 3,377.441 redovne dionice na ime, bez nominalne vrijednosti. Novi broj dionica Valamara, kako se navodi u priopćenju, iznosi 6,641.246, što znači da je upisano 3,263.805 dionica.
Temeljni kapital se povećavao s 33,774.410 kuna na iznos do najviše 67,548.820 kuna, a pošto je upisano više od 96 posto izdanja zadovoljen je nužan uvjet uspješnosti izdanja od 90 posto upisa.
Jučer je dionica Valamara trgovanje završila na 130 kuna po dionici.
(pd)

http://www.poslovni.hr/44528.aspx

Salamander
01.06.2007., 14:34
Uf, prestigao si me WORlock za sekundu, evo sad kad je ovo iza nas, bez da uzimamo u obzir šuškanja u svezi želje Ostoje da učvrsti svoj udio u VLHO, mislim da bi i ova dionica mogla značajnije potegnuti.

dio
01.06.2007., 23:41
Vrijedi zabilježiti stanje nakon dokapitalizacije.

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. EPIC 3.084.403 46,44 Osnovni račun
2. SCAPUS D.O.O. 1.331.564 20,05 Osnovni račun
3. SATIS D.O.O. 483.095 7,27 Osnovni račun
4. ENITOR D.O.O. 226.640 3,41 Osnovni račun
5. VALAMAR GRUPA D.D. 122.964 1,85 Osnovni račun
6. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 110.926 1,67 Skrb. račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 50.282 0,76 Skrb. račun
8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 40.047 0,60 Skrb. račun
9. HPB D.D. 32.502 0,49 Skrb. račun
10. PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA 27.595 0,42 Skrb. račun
Ukupno: 82,97

dixi
02.06.2007., 00:10
Znači, Ilirika je nova u top 10

actys
05.06.2007., 15:24
čemu ovi padovi?

Salamander
05.06.2007., 15:28
Nemaš straha, veći paketi prolaze po 136-140 kn ova sića nije indikativna.

Bella
16.06.2007., 13:38
Vrijedi zabilježiti stanje nakon dokapitalizacije. 1.6.

9. HPB D.D. 32.502 0,49 Skrb. račun
10. PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA 27.595 0,42 Skrb. račun
Ukupno: 82,97

Top 10 investitora za vr. papir - "VLHO-R-A" 16. 6.

9. HPB D.D. 32.249 0,49 Skrb. račun
10. PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA 28.112 0,42 Skrb. račun
ilirika i dalje skuplja.

blumberang
20.06.2007., 09:20
Glavne skupštine društva VALAMAR GRUPA d.d. sa sjedištem u Zagrebu, Miramarska cesta 24 (u daljnjem tekstu Društvo), sazvane za 24. srpnja 2007. u 15 sati u sjedištu Društva, a koji poziv je objavljen u Narodnim novinama br. 61. od 13. lipnja 2007.
Iza objavljenih točaka dodaje se nova točka dnevnog reda koja glasi:
5. Stjecanje vlastitih dionica
Iza objavljenih prijedloga odluka dodaje se novi prijedlog odluke:
Ad 5. Daje se suglasnost za jednu ili više kupovina redovnih dionica na ime Društva (dalje: Dionice) na tržištu na način da najveći ukupni broj dionica kupljenih na temelju ove suglasnosti iznosi do 10% temeljnog kapitala Društva te da se za kupnju dionica plati cijena koja ne premašuje iznos prosječne zaključne cijene na Zagrebačkoj burzi u sedam dana koji prethode danu kupnje. Društvo može tijekom sljedećih osamnaest mjeseci sklopiti jedan ili više ugovora o kupnji dionica u skladu s ovom suglasnošću Glavne skupštine.

Salamander
20.06.2007., 10:10
Evo nam konačno logičnog objašnjenja tko je stavljao one tisućice na prodaju i tko gura cijenu uporno na dolje.

WORlock
20.06.2007., 14:24
Zele prikupiti jos skoro polovicu dionica koje nisu u njihovom vlasnistvu!
To ne mogu napraviti, a da im cijena ne pobjegne jer je jos dosta sitnih paketica. Kad i prikupe tih 10% u trezor onda ce ih ponistiti i opet povecati svoj udio i tako dalje dok ne dodju do 100%.
Svaka cijena preko 150 Kn mi je OK, ali su mi draze one cijene sto pocinju sa 2 :biggrin:

dixi
22.06.2007., 01:29
Ilirika i dalje podebljava

nikos
28.06.2007., 10:24
Nažalost, imam stanje od jučer i od 20.6. Primjećujem da se na 8. mjestu pojavila tvrtka u 100%-tnom vlasništvu Dom Holdinga.
Ima li tko kakvu ideju šta smjeraju?

27.06.2007 Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
EPIC 3.084.403 46,44 Osnovni račun
SCAPUS D.O.O. 1.331.564 20,05 Osnovni račun
SATIS D.O.O. 483.095 7,27 Osnovni račun
ENITOR D.O.O. 226.640 3,41 Osnovni račun
VALAMAR GRUPA D.D. 122.964 1,85 Osnovni račun
RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 110.926 1,67 Skrb. račun
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 50.282 0,76 Skrb. račun
TURIST CENTAR D.D. 40.067 0,6 Osnovni račun
RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 40.047 0,6 Skrb. račun
HPB D.D. 32.009 0,48 Skrb. račun
83,15

20.06.2007 Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
VALAMAR GRUPA D.D. 122.964 1,85 Osnovni račun
RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 110.926 1,67 Skrb. račun
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 50.282 0,76 Skrb. račun
RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 40.047 0,6 Skrb. račun
HPB D.D. 32.009 0,48 Skrb. račun
PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA 28.567 0,43 Skrb. račun
82,97

Gewehr43
28.06.2007., 14:05

Ako uzmemo da je ovo ista ekipa onda imaju 77,17%. Svi D.O.O. imaju sjedište znamo gdje, a znamo i čije je to sjedište[smiley2] Ponište trezorske i pridruži im se Turist Centar, a i oni Rajfajzeni su sumnjivi, isto je i na SNHO.
Zgleda da se nešto veliko sprema.

dio
28.06.2007., 15:38
U hotele iz Valamar grupe ove godine uloženo je 417,2 mil. kuna.

http://rapidshare.com/files/34591825/hoteli_ulaganja_pov1_2007.ppt.html

nikos
28.06.2007., 17:27
U hotele iz Valamar grupe ove godine uloženo je 417,2 mil. kuna.

http://rapidshare.com/files/34591825/hoteli_ulaganja_pov1_2007.ppt.html

Zaboravio si ZLTO 12,7 mil

Konačni zbir je 430,9 mil

Gewehr43
28.06.2007., 17:52
VALAMAR GRUPA D.D. MIRAMARSKA 24, ZAGREB
EPIC MIRAMARSKA 24, ZAGREB
SCAPUS D.O.O. MIRAMARSKA 24, ZAGREB
SATIS D.O.O. MIRAMARSKA 24, ZAGREB
ENITOR D.O.O. MIRAMARSKA 24, ZAGREB
TURIST CENTAR D.D. MIRAMARSKA 24, ZAGREB
BALLUX D.O.O. MIRAMARSKA 24, ZAGREB - svojevremeno je bio u vlasničkoj strukturi VLHO, a onda je pretpostavljam svoj udio predao SCAPUS-u

SN HOLDING D.D. MIRAMARSKA 24, ZAGREB, prije ALEXANDERA VON HUMBOLDTA 4B
VICIS D.O.O. GRUŠKA 6
PECTORA D.O.O. MIRAMARSKA 24, ZAGREB
VELIFER D.O.O. ALEXANDERA VON HUMBOLDTA 4B, ZAGREB

DOM HOLDING d.d. MIRAMARSKA 24, ZAGREB
EPIMA D.O.O. MIRAMARSKA 24, ZAGREB

SNHO-VLHO-KORF su međusobno isprepleteni nizom D.O.O. društava. Financijski putevi između njih nisu poznati u javnosti.

MIRAMARSKA 24 http://www.bci.hr/ Business Centar International u vlasništvu ni manje ni više nego SN Holdinga http://www.teneopr.hr/vijest_detaljno_arhiva.asp?nID=99

Vlasnička struktura Valamara

EPIC
Članovi uprave:
Georg Eltz
Vicko Ferić
Franz Hartwig Lanschützer
Gustav Wurmböck

SCAPUS
Ovo je iz Vjesnika: “...Scapus je osnovala britanska tvrtka McDermot & Co…” E a ta ista firma je osnovala i VICIS D.O.O. koji drži 17% SN Holdinga.
U sudskom registru se navodi EPIC, a jedan od direktora je Franz Lanschutzer. SCAPUS je zapravo EPIC-ov.

[SATIS
Osnivač Georg Eltz. Opet imamo EPIC.

ENITOR
Vjesnik “…osnivač Enitora je Ratko Bajakić…” A Ratko Bajakić drži 9% SN Holdinga. I osnivač je VELIFERA koji drži blizu 4% SN Holdinga.
U registru je naveden Vicko Ferić. Opet Epic.

I najnoviji TURIST CENTAR D.D.
Osnivač mu je DOM Holding. Predsjednik nadzornog odbora Vicko Ferić. Dakle opet ista ekipa.

Što se tiče DOM Holdinga.
Valamar ima 25%. A EPIMA D.O.O. koja ima 13,95% je osnovana od strane Valamara . Tako da Valamar ima 38,95% A najvjerojatnije još preko nekog od onih skrbničkih računa. Rajfajzena najvjerojatnije. Jer se i na SNHO i na VLHO pojavljuju fiksni Rajfajzen skrbnički.

Ovo sam našao u Vjesniku: http://www.vjesnik.hr/html/2005/08/11/ClanakTx.asp?r=gos&c=3
Ostatak u sudskom registru i na netu po raznim stranicama.

Dakle, šta nije jasno, u Miramarsku 24 lijepo pitat:P

dixi
29.06.2007., 12:44
Valamar Grupa d.d. – stjecanje udjela u društvima
(2007-06-29)

Društvo Valamar Grupa d.d. dostavilo je Obavijest slijedećeg sadržaja:

"Poštovani,

sukladno članku 106. Zakona o tržištu vrijednosnih papira obaviještavamo Vas da je društvo Valamar grupa d.d., Zagreb, Miramarska cesta 24, dana 27. lipnja 2007. sklopilo ugovore o prodaji i prijenosu poslovnih udjela kojima je steklo udio u visini od 100% temeljnog kapitala u društvima Valamar hoteli i ljetovališta d.o.o. i Valamar turistički projekti d.o.o., oba društva sa sjedištem u Zagrebu, Miramarska cesta 24.

Uprava Društva
Tajana Kozarčanin Ostojić "

nikos
25.07.2007., 01:48
Glavne skupštine društva VALAMAR GRUPA d.d. sa sjedištem u Zagrebu, Miramarska cesta 24 (u daljnjem tekstu Društvo), sazvane za 24. srpnja 2007. u 15 sati u sjedištu Društva, a koji poziv je objavljen u Narodnim novinama br. 61. od 13. lipnja 2007.
Ad 5. Daje se suglasnost za jednu ili više kupovina redovnih dionica na ime Društva (dalje: Dionice) na tržištu na način da najveći ukupni broj dionica kupljenih na temelju ove suglasnosti iznosi do 10% temeljnog kapitala Društva te da se za kupnju dionica plati cijena koja ne premašuje iznos prosječne zaključne cijene na Zagrebačkoj burzi u sedam dana koji prethode danu kupnje. Društvo može tijekom sljedećih osamnaest mjeseci sklopiti jedan ili više ugovora o kupnji dionica u skladu s ovom suglasnošću Glavne skupštine.

Jel netko bio na skupštini jučer?

actys
30.07.2007., 14:22
da li tko moze dati svoju procjenu vrijednosti dionice valamara krajem osmog mjeseca, poslije izvješća i na kraju godine.......????

dixi
09.08.2007., 23:52
Ilirika i dalje aktivna u akciji skupljanja ;)

dixi
15.08.2007., 00:55
Valamar Grupa ostvarila 37,62 milijuna kuna dobiti (http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=de085303-d636-44a7-a8dd-90f40074f5bc)

http://www.zse.hr/financ/VLHO-fin2007-1H.xls

blumberang
16.08.2007., 15:03
Bez obzira na sve, cijena uvijek negdje na ovim razinama, frustrirajuća i strogo kontrolirana dionica, samo za investitore naoružene ogromnim strpljenjem i konjskim živcima. Dokapitalizacija donekle ublažava stvari ali graf kretanja cijene je takav da ne znam da li postoji ijedna druga dionica na našem tržištu s ovako horizontalnim grafikonom.

geene
16.08.2007., 15:09
Bivša Elka iliti EIG ulazi u konkurenciju.:)

ralph
16.08.2007., 15:19
Ima Belišće, Adris...
Možda ja griješim ali mi se čini da ova 1H dobit nije od redovnog poslovanja nego od revaloriziranja financijske imovine. Možete usporediti konsolidirano i nekonsolidirano izvješće. Oba su na netu.
Čime dolazimo do pitanja da li je ovo turistička firma ili holding. Ako je holding, onda bi se i trebao trgovati sa nekim diskontom (kao npr. SLPF) i u tom slučaju mi se čini da je cijena čak i previsoka (P/B=1,1). Ako je turistička firma, onda je cijena, pogotovo sa projiciranim P/E, dosta povoljna.
Bi mogao neko komentirati?

geene
16.08.2007., 15:26
Mislim da ti samo ime VALAMAR HOLDING daje odgovor na pitanje.

blumberang
16.08.2007., 15:47
Da, holding i ima dosta informacija na forumu ako nekog zanimaju detalji.
Ali, u najkraćim crtama, Valamar, naš najveći turistički brand (10% kategoriziranog smještaja), tvrtka koja upravlja najvećim turističkim portfeljom, holding društvo u osnovi. Međutim, to imho ne bi trebao biti razlog da se trži po nekom drugom (manjem) diskontu ili recimo drugačijem p/e omjeru od ostalih turističkih tvrtki jer kako upravlja s tvrtkama u njenom vlasništvu tako i izvlači zaradu iz njih, uza sve ostalo što je jedna takva upravljačka krovna firma radi... A znamo da management svake tvrtke pa tako i ove, ustvari uvijek na kraju ubire vrhnje, a ostalima što ostane ako ostane. Tako to barem obično biva...

dio
17.08.2007., 00:25
Tvrtke konsolidacije koje su u vlasništvu Valamar d.d. su Epima d.o.o. i Bugenvilia d.o.o. te Dom holding d.d.(KORF) (25%), koji je opet vlasnik Riviera holding d.d., Zlatni otok d.d., Rabac d.d., Bastion upravljenje d.d. koje su opet vlasnici.......itd. u ovom neprekinutom nizu od računanja vrijednosti, međusobnih veza i ugovora ima da ti se zavrti u glavi. A još 600 milja keša u bilanci, plus dug države.....
Valamar d.d. će svim mogućim sredstvima sprječavati prodor stranih tijela u upravljačku strukturu, no kada im jednog dana ponestane municije ili odluče prodati svoje carstvo..... Jedna od metoda obeshrabrivanja ulagača bila je i nedavna dokapitalizacija po bagatelnoj cijeni kako bi se povećao broj dionica, ali mjera nije baš uspjela u potpunosti. Vjerojatno će slijedeća biti smanjivanje free floata povlačenjem dionica u trezor. Tu nastupamo mi neozbiljni špekulanti :).

dixi
17.08.2007., 01:01
dio
...Vjerojatno će slijedeća biti smanjivanje free floata povlačenjem dionica u trezor...

...bila je to jedna od točaka dnevnog reda GS

DOPUNU DNEVNOG REDA

VALAMAR GRUPA d.d. Zagreb

dio
17.08.2007., 01:20
Da bih ilustrirao o kakvim se ovdje brojevima radi samo je potrebno izračunati udjele Valamara u KORF-u.
Dakle Epima d.o.o koj je u 100% vlasništvu Valamara ima u KORF-u 1.131.615 dionica, dok sam Valamar ima 2.028.028 dionica što po današnjoj cijeni od 215,03 kune za dionicu KORF-a daje 679.418.034,00 kuna. Kada to podijelimo sa 6.641.246 dionica Valamara dobijamo 102,30 kuna po dionici. Pridodamo li tome kapital i rezerve Valamara dobijamo 104,48 + 102,30 = 206,78 kuna što je novi BV Valamara + udjeli u Korfu. A gdje je sve ostalo........biti će taj book i preko 300 kuna, kada povežemo sve konce. Kako ih je sada malo pritislo zbog tri tenora nadajmo se i većoj transparenciji i kontroli poslovanja pa ćemo i taj podatak moći jednom izračunati.

blumberang
17.08.2007., 13:49
To je upravo to, ali svejedno da se ponovim, cijena konstantna i stoji na 120kn +- 10%, bez obzira na sve... A po koliko se kod nas trže kojekave firme i uz koja očekivanja i u kojem vremenskom periodu to bolje da ni ne spominjemo jer bi otvorili Pandorinu kutiju!

(ovo nije poziv ni na kupnju ni na prodaju dionica iako to u ovom slučaju ni nema nikakvog efekta)

clusmas
17.08.2007., 14:42
Da bih ilustrirao o kakvim se ovdje brojevima radi samo je potrebno izračunati udjele Valamara u KORF-u.
Dakle Epima d.o.o koj je u 100% vlasništvu Valamara ima u KORF-u 1.131.615 dionica, dok sam Valamar ima 2.028.028 dionica što po današnjoj cijeni od 215,03 kune za dionicu KORF-a daje 679.418.034,00 kuna. Kada to podijelimo sa 6.641.246 dionica Valamara dobijamo 102,30 kuna po dionici. Pridodamo li tome kapital i rezerve Valamara dobijamo 104,48 + 102,30 = 206,78 kuna što je novi BV Valamara + udjeli u Korfu. A gdje je sve ostalo........biti će taj book i preko 300 kuna, kada povežemo sve konce. Kako ih je sada malo pritislo zbog tri tenora nadajmo se i većoj transparenciji i kontroli poslovanja pa ćemo i taj podatak moći jednom izračunati.

Daj neozbiljni špekulantiću usporedi konsolidirane bilance VLHO i KORF pa napiši ljudima jel ti nešto čudno u njima!?

urta
17.08.2007., 15:41
Daj neozbiljni špekulantiću usporedi konsolidirane bilance VLHO i KORF pa napiši ljudima jel ti nešto čudno u njima!?

Clus daj ti to u kratko iznesi ako ti nije teško, očito imaš podatke.

WORlock
17.08.2007., 16:53
Clus daj ti to u kratko iznesi ako ti nije teško, očito imaš podatke.

Potpisujem.
FI nekog poduzeca nije neki problem za iscitati ako se radi o obicnoj npr. proizvodnoj djelatnosti. Ovdje se radi o holdingu i jos o konsolidiranom izvjescu koje meni dodatno komplicira stvari.

Pitanje je, ima li uopce smisla promatrati VLHO kad mozemo pogledati izvjesce od KORF. I ovako VLHO uglavnom ima samo KORF. Ove excel tablice za holdinge kod mene samo otvaraju nova pitanja, a daju mi vrlo malo odgovora. "Pravilno" iscitavanje ovog izvjesca zahtjeva malo vise informacija, a vjerujem da tu clus dobro stoji. Bilo bi ljepo da nam barem natukne svoja osnovna razmisljanja.

Ovo ljeto nabavio knjigu Analiza fin. izvjestaja pa ucim barem ove osnove. :)

dio
17.08.2007., 23:44

Ovdje sam nehotično napravio jednu grešku, jer treba od ukupne sume 206,78 odbiti dio koji je Valamar uložio u Korf da to ne bude dvaput zbrojeno. To ne može biti više od stavke rezerve iz FI Valamara, podijeljeno sa brojem dionica, dakle možemo reći otprilike (jer ne znamo detalje ugovora) da je to oko 70-75 kuna po dionici pa bi 206,78 - 70 dalo oko 136 kuna BV Valamara sa udjelom u Korfu.

E sada ono što je još bitnije je na koji način je definiran dug države prema SNHO kada se ovaj podijelio na SNHO i Valamar. Ukoliko Valamar percipira u tome dolazimo do......(ne znam sada koliki je dug, a ne znam ni način podjele). Koliko mi je poznato KORF ne percipira u tom dugu jer su ga se odrekli u korist starog SNHO (prije podjele).

dio
18.08.2007., 00:18
U cijeloj priči oko Valamara po meni ključno je odgovoriti na pitanje zašto je nastao Valamar. U jednoj rečenici rekao bi da je to način da se odvoji prihod od turizma od onih koji u tome ne sudjeluju, a koji mogu profitirati jedino prodajom nekretnina. Kako će to izvesti otkrijte sami. Nije komplicirano. Malo guglanja.....

shoe salesman
18.08.2007., 02:38
ja bi stvarno molio pojašnjenje ovog. tj. imenovanje "onih" i "ovih".
možda sam lijen googlati, al plaćam pivu na račun lijenosti :)

dio
18.08.2007., 08:38
Valamar je osnovao dva d.o.o.-a Valamar hoteli i ljetovališta i Valamar turistički projekti preko kojih će ubirati profit od turističkog biznisa, a da pritom taj isti profit ne dijele sa dioničarima KORF-a koji su pravni vlasnici hotela odnosno kapitala. Oni su u ovoj igri pušiona i preostaje im samo dobit u slučaju prodaje hotela, a kako Valamar i Epima imaju i tu nadmoć u broju glasova do prodaje neće ni doći. Dakle KORF je mrtvi kapital. Dobit uzima Valamar pa su se zato tamo naslagali ti silni d.o.o.-vi u vasništvu već svima poznate ekipe koji ukupno imaju preko 75%. I zato ona dokapitalizacija u bescjenje i sve ostale metode povećanja vlastitih udjela. U konačnosti to je ispalo puno jeftinije nego povećavati vlastite udjele u KORF-u, a dobit bude vrlo brzo isplatila uloženo (kredite). Deja vu.

blumberang
18.08.2007., 12:10
...E sada ono što je još bitnije je na koji način je definiran dug države prema SNHO kada se ovaj podijelio na SNHO i Valamar. Ukoliko Valamar percipira u tome dolazimo do......(ne znam sada koliki je dug, a ne znam ni način podjele). Koliko mi je poznato KORF ne percipira u tom dugu jer su ga se odrekli u korist starog SNHO (prije podjele).

Ovu zbrda-zdola tablicu koristim za brzinski uvid u vrijednost Valamara kroz udjele koje ima u Korfu, Epimi, SNHO-u, a predvidio sam i eventualni povrat duga pa se može vidjeti kako što utječe na njegovu vrijednost. Nije baš najnovija i s posljednjim cijenama ali drži vodu. Meni BV ovdje i nije od presudne važnosti (koliko vrijedi KORF!?), važniji mi je P/E, a dovoljno je pogledati na koliko se trže ostali turisti od koji neki nisu još počeli pozitivno ni poslovati (na polugodišnjoj razini P/E je oko 18, nedostaju neka konsolidirana za ttm). Tu je Valamar daleko ispred ostalih.

dio
18.08.2007., 14:30
Ne znam zašto ti je Epima sa 50% (ali je moguće), ali u svakom slučaju za konačni BV Valamara trebaš dodati upisani kapital + dobit/gubitak tekuće godine, a osim toga pitanje je koliko od stavke rezerve pripada direktno Valamaru, a koliko je uloženo u ostale. Pretpostavka je da bi se i ovo trebalo vraćati kroz otplatu kredita, ali neću sada još komplicirati stvari. Sve u svemu, mislim da smo malo rasvijetlili situaciju i očekivanja koja u svakom slučaju nisu mala. Dapače. Možda bi potencijalni ulagači trebali još jednom detaljno pročitati temu od početka.

blumberang
18.08.2007., 15:09
Tako piše u prospektu društva i koliko znam nije se u tom pogledu ništa mijenjalo, a navedene brojke su i dalje iste... Evo staviti ću ga opet, mada znam da smo ga već stavljali ovdje na forum. Normalno , ovo nije najtočniji mogući izračun, ali još uvijek je to glavnina Valamara. Bit će jako zanimljivo vidjeti konsolidirani 3Q i naročito kraj godine (ko još izdrži toliko)!

Gewehr43
18.08.2007., 23:23
Što se tiče duga prema SNHO. Dug bi se trebao dijeliti 50:50. Skinite si plan podjele SNHO i VLHO. A u prospektu koji sam dobio sad kad je bila dokapitalizacija pisalo je da očekuju znatnije poboljšanje financijske situacije kad se SNHO-u vrati dug. Koliko shvaćam VLHO bi dobio polovicu prvotnog duga. Znači bez KORF-ovog dijela duga. cca 30% bi išlo VLHO od ukupnog duga, mislim.

dixi
30.08.2007., 11:27
Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga
Miramarska 24b
10 000 Zagreb

Zagrebačka burza d.d.
Ivana Lučića 2a
10 000 Zagreb

Zagreb, 29.08.2007.

Predmet: Obavijest o stjecanju vlastitih dionica

Poštovani,

ovime Vas, sukladno članku 118a Zakona o tržištu vrijednosnim papirima a vezano uz članak 237. Zakona o trgovačkim društvima, obavještavamo da je društvo Turist centar d.d. sa sjedištem u Zagrebu, Miramarska cesta 24, dana 27.08. 2007. steklo 7.627 dionica društva Valamar grupa d.d. O istome stjecanju Valamar grupa d.d. je obaviještena dana 28. kolovoza 2007.

Uprava Društva
Valamar grupa d.d.

Miramarska 24b
10 000 Zagreb

Zagrebačka burza d.d.
Ivana Lučića 2a
10 000 Zagreb

Zagreb, 30.08.2007.

Predmet: Pojašnjenje Obavijesti o stjecanju vlastitih dionica

Poštovani,

Vezano uz obavijest o stjecanju vlastitih dionica od dana 29.08. 2007., na zahtjev Zagrebačke burze d.d. dostavljamo I objašnjenje obavijesti.

Turist centar d.d. je društvo u 100% vlasništvu Dom holding d.d., a Valamar grupa d.d. je vlasnički povezana s Dom holding d.d. na način da ima prevladavajući utjecaj na navedeno društvo. Stoga je stjecanje dionica od strane Turist centar d.d. izjednačeno sa stjecanjem vlastitih dionica društva Valamar grupa d.d.

Uprava Društva
Valamar grupa d.d.

blumberang
30.08.2007., 11:40
Samo okrupnjuju, dokupljuju, a stanje na tržištu zadnjih dana im samo ide u prilog...

dixi
31.08.2007., 15:55
Samo okrupnjuju, dokupljuju, a stanje na tržištu zadnjih dana im samo ide u prilog...

Valamar Grupa d.d. - Obavijest o stjecanju vlastitih dionica (http://www.zse.hr/newsindetail.php?sessionId=0e3e6a63f2b6e4da7ea1e58 8b381b90b&newsId=2839&issuerId=)

WORlock
31.08.2007., 16:22
Valamar Grupa d.d. - Obavijest o stjecanju vlastitih dionica
Znaci, oni su ti koji se igraju sa paketima od 500 komada na 115Kn. I danas ista prica.
Jos ce zaspamati ove na ZSE sa skoro svakodnevnim obavijestima o stjecanju dionica. :biggrin:
Dobro je kad se dogadjaju solidni prometi, ali se ceka ono ciscenje po prodaji i dizanje cijene. Do sada se dokupljivalo samo unaprijed dogovoreno.

Small_Fish
07.09.2007., 12:04
Zagreb, 30.08.2007.

Predmet: Pojašnjenje Obavijesti o stjecanju vlastitih dionica

Poštovani,

Vezano uz obavijest o stjecanju vlastitih dionica od dana 29.08. 2007., na zahtjev Zagrebačke burze d.d. dostavljamo I objašnjenje obavijesti.

Turist centar d.d. je društvo u 100% vlasništvu Dom holding d.d., a Valamar grupa d.d. je vlasnički povezana s Dom holding d.d. na način da ima prevladavajući utjecaj na navedeno društvo. Stoga je stjecanje dionica od strane Turist centar d.d. izjednačeno sa stjecanjem vlastitih dionica društva Valamar grupa d.d.

Uprava Društva
Valamar grupa d.d.

Ovo je totalna glupost, oni to ne mogu smatrati u potpunosti vlastitim stjecanjem, mislim znam da u ZTD piše da se to smatra vlastitim stjecanjem, ali KORF nije u 100% vlasništvu VLHO, te tako postoje manjinski interesi koji moraju moći polagati pravo na korištenje tih dionica, pa i na korištenje prava iz tih dionica u omjeru vlasništva...zar ne?

dixi
07.09.2007., 12:31
Ovo je totalna glupost, oni to ne mogu smatrati u potpunosti vlastitim stjecanjem, mislim znam da u ZTD piše da se to smatra vlastitim stjecanjem, ali KORF nije u 100% vlasništvu VLHO, te tako postoje manjinski interesi koji moraju moći polagati pravo na korištenje tih dionica, pa i na korištenje prava iz tih dionica u omjeru vlasništva...zar ne?

Pa nisu ni naveli da je u 100%-om vlasništvu već da VLHO ima prevladavajući utjecaj na KORF, zar nema?...a na zatraženo i dobiveno pojašnjenje Zagrebačka burza nije imala primjede ...a nemam ni ja :)

Small_Fish
07.09.2007., 12:42
Pa nisu ni naveli da je u 100%-om vlasništvu već da VLHO ima prevladavajući utjecaj na KORF, zar nema?...a na zatraženo i dobiveno pojašnjenje Zagrebačka burza nije imala primjede ...a nemam ni ja :)

Da, ali TURIST CENTAR je u 100% vlasništvu KORF-a čiji dioničari, odnosno vlasnici nisu samo VLHO, pa prema tome te dionice VLHO koje ima Turist su djelom i njihove, to ti se zove manjinski interesi, a ti manjinski dioničari KORF-a su na taj način zakinuti za prava iz tih dionica (pravo glasa, dividende) te ih ne smiju trgovati, kupovati prodavati tek tako, jer se kod vlastitog stjecanja određuje točno koji razlog smije biti...

dixi
07.09.2007., 13:04
U kojem god smjeru išla priča o tim trezorskim dionicama ( vođena "prevladavajućim utjecajem") mislim da će imati pozitivan ućinak i na dioničare KORF-a.

WORlock
07.09.2007., 13:05
Da, ali TURIST CENTAR je u 100% vlasništvu KORF-a čiji dioničari, odnosno vlasnici nisu samo VLHO, pa prema tome te dionice VLHO koje ima Turist su djelom i njihove, to ti se zove manjinski interesi, a ti manjinski dioničari KORF-a su na taj način zakinuti za prava iz tih dionica (pravo glasa, dividende) te ih ne smiju trgovati, kupovati prodavati tek tako, jer se kod vlastitog stjecanja određuje točno koji razlog smije biti...
Sad si ga malo zakomplicirao.
Nije mi potpuno jasno sto je sporno.
1. Ostali dionicari KORF-a (pored VLHO) nemaju nista protiv kupovanja dionica VLHO-a. KORF kupuje i prodaje kojekakve druge dionice pa moze i ove (nije 100% tocno i vidi 3.).
2. VLHO teoretski drzi 30-40% u TC pa na ovaj nacin kupuje svoje dionice i zbog toga dostavljaju ove obavijesti na ZSE. To smiju raditi jer su donijeli odluku o kupovini svojih dionica do 10%.
3. Ovdje postoji povratna sprega pa KORF preko TC-a i preko VLHO-a kupuje i svoje dionice?

Zasto se sve ovo radi? Valjda zbog toga da svi budemo slijepi i da nemamo uvid u poslovanje ovog tria koji vrlo vjesto plete gordijski cvor. Ostali dionicari se istiskuju na sve tri fronte (SNHO-VLHO-KORF) sa krajnjim ciljem potpune kontrole imovine. Mozemo ocekivati i daljnja cijepanja, spajanja, preklapanja, dokapitalizacije, preuzimanja pa tko voli rizik...:)

Small_Fish
07.09.2007., 13:37
Ajmo polako...

VLHO drži oko 35% KORF-a
KORF drži 100% TUCE (Turist centar)
TUCE kupuje dionice VLHO...

E sada za to da se te dionice smatraju kompletno vlastitim dionicama VLHO je kriv loš zakon koji ne štiti manjinske dioničare...

Prava iz vlastitih dionica
Članak 235.
Prava iz vlastitih dionica miruju.

Stjecanje vlastitih dionica preko trećih
Članak 237.
Onaj tko djeluje u vlastito ime ali za račun dioničkoga društva može steći ili imati dionice toga društva samo onda ako bi to po odredbama članka 233. stavka 1.točke 1. do 5. i točke 7. i stavka 2. ovoga Zakona bilo dopušteno i tome društvu. Isto vrijedi i kada dionice dioničkoga društva stječe ili drži ovisno društvo ili društvo u kome dioničko društvo ima većinski udio ili kada ih stječe ili drži treća osoba koja djeluje u vlastito ime ali za račun ovisnoga društva ili društva. u kojemu dioničko društvo ima većinski udio. U izračunavanju ukupnog iznosa temeljnog kapitala koji otpada na dionice po odredbama članka 233. stavka 2. i članka 236. stavka 2. ovoga Zakona te se dionice smatraju dionicama dioničkoga društva. U ostalome na odgovarajući se način primjenjuju odredbe članka 233. stavka 3. i članka 234. do 236. ovoga Zakona. Treća osoba ili društvo moraju dioničkome društvu na njegov zahtjev prodati dionice. Dioničko društvo mora platiti protuvrijednost dionica.

Jer VLHO je vlasnik (preko KORF-a) svega 30-ak% TUCE, što znači da dionice koje ima TUCE ne mogu sve biti njihove trezorske, pošto trezorske dionice ne nose nikakva prava, ni dividendu, ni pravo glasa, a ne može njima trgovati jer je to zabranjeno...

Članak 233. stavak 1. točka 7.
...Društvo ne može stjecati vlastite dionice da bi njima trgovalo...

Prema tome onih ostalih 65% dioničara KORF-a je na ovaj način uskraćeno za vlasnička prava nad tim dionicam (tj. nad 65% tih dionica) zato postoje manjinski interesi, jer jedno je vlasništvo, a drugo je upravljanje i kontrola...

Jel me tko kuži...

I da KORF u biti kupuje i svoje dionice (recimo), i TUCE, ali to je već dublja spika..., recimo više da sami sebe izjedaju iznutra, jer dionice kao vlasnički papir ovdje nisu ipak predmet...

dio
18.09.2007., 09:30
7. TURIST CENTAR D.D. 91.061 1,37 Osnovni račun
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 50.282 0,76 Skrb. račun
9. PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA 44.358 0,67 Skrb. račun
10. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 40.047 0,60 Skrb. račun

Turist centar izgleda da kupuje sve što se nudi na burzi (i izvan nje). Posljednjih mjesec-dva podebljali su se za cca 50 000 komada.

blumberang
18.09.2007., 12:28
Sakupljaju da, to je očito, ali:
- za stjecanje do 10% temeljnog kapitala dali su si rok od 18 mjeseci, što je u praksi kraj 2008 godine
- ne žuri im se nikuda, koriste korekcije na burzi, kupuju bez podizanja cijene jer im naravno tako najbolje odgovara
- izgleda da nema nekog dovoljno zainteresiranog sa strane pa da agresivnom kupovinom podigne cijenu na burzi, a dionica sama po sebi i nije baš u nekom velikom fokusu malih investitora (nema tu velike euforije pa nema ni velikog interesa, kako to već ide kod nas)
- ukupno ima nešto više od 5700 dioničara (stanje od prije 10-tak dana), od čega:
......- 84% otpada na račune iz Top10
......- HPB zbirni račnu, za kojeg se tvrdi da prodaje, ima još 19.200 dionica
......- već 91. dioničar po broju dionica ima manje od 1000 dionica
......- 2800 poznatih 104-ki (drže ukupno oko 300.000 dionica, nešto manje od 5%)
......- 1000 dioničara s manje od 100 dionica

Ako pretpostavimo da ovi iz Top10 i možda još malo šire, svoje udjele nemaju namjere prodavati, onda nam je free float malen, manji od 10%.
Ono što želim istaknuti, imho, ne vidim osnova po kojoj bi sakupljači sami sebi podizali cijenu na burzi, dokle god sakupljaju, uz svu kontrolu koju imaju i evidentnu usitnjenost na veliki broj malih paketa. Još bolje, ne vidim ni da recimo Ilirika ili netko drugi pokuša to isto jer će zbog usitnjenosti teško doći do nekih značajnijih količina bez ozbiljnog podizanja cijene pa mi se zato čini da im je, do daljnjega barem, pametnije sakupljati na isti način.
Eventualnu veću korist na kraći rok bi mogla donijeti neka nova dokapitalizacija od recimo 5kn, u omjeru 1:1, a da cijena po već isprobanom receptu nakon svega ostane ista.

WORlock
18.09.2007., 14:35
...Ono što želim istaknuti, imho, ne vidim osnova po kojoj bi sakupljači sami sebi podizali cijenu na burzi, dokle god sakupljaju, uz svu kontrolu koju imaju i evidentnu usitnjenost na veliki broj malih paketa. Još bolje, ne vidim ni da recimo Ilirika ili netko drugi pokuša to isto jer će zbog usitnjenosti teško doći do nekih značajnijih količina bez ozbiljnog podizanja cijene pa mi se zato čini da im je, do daljnjega barem, pametnije sakupljati na isti način.
Eventualnu veću korist na kraći rok bi mogla donijeti neka nova dokapitalizacija od recimo 5kn, u omjeru 1:1, a da cijena po već isprobanom receptu nakon svega ostane ista.

Ovdje se trenutno radi o paradoksu. Poznat je kupac koji kupuje velike kolicine, a cijena klizi prema dolje.
Stvar je u tome da su generalni trendovi na trzistu negativni i da ljudi istresaju i zadnju dionicu/lipu iz svojih portfelja da bi kupili THT. Turist centar samo koristi priliku i kupi kolicine koje se iskrcavaju + kolicine koje su dogovorene.
Cim dodje do prvih znakova promjene trenda ocekujem skupljanje dionica, ali ovaj put sa strane prodaje uz rast cijene. Koliko ce moci taj rast kontrolirati - ovisi o njima. Free float je sve manji, a narocito broj dionica koje se mogu pojaviti na trzistu. Mislim da je za ocekivati cak i dopise na kucne adrese (vecih) dionicara uz ponudu za otkup dionica. Dobar dio branitelja/prognanika je vec zaboravio na te udjele u SNHO, VLHO ili gdje vec.

Ovdje se treba oboruzati strpljenjem i cekati...

Salamander
18.09.2007., 15:04
Znam da sve nas koji taborimo u ovome i SNHOu krasi strpljivost, ali prema naznakama koje ja imam neće niti jedno od ove dvije dionice čekati još dugo da zasjaje na svojim ATH, najkasnije sam kraj jeseni ove godine.

dixi
18.09.2007., 17:23
U utrci za »Brijuni rivijeru« i Plava laguna i Valamar (http://www.glasistre.hr/?7b85fd5d9d15714b5422de452553e269,RS,2717,,15037,, ,)

Izgradi - upravljaj - prenesi

Brijuni Rivijera planira realizirati greenfield turističke projekte na navedene četiri lokacije putem izbora privatnih partnera, koji će po tzv. BOT modelu (izgradi - upravljaj - prenesi) preuzeti odgovornost za projektiranje, financiranje, izgradnju i upravljanje objektima i sadržajima u okviru projekata. (H)

Svi potencijalni ulagači

Ponude su do jučer predale tvrtke Royal Brijuni Resort Inc. (Ontario), FIMA Validus (Zagreb), Rosen Partners LLC (New York), CMM Chladek Market Entries & Marketing Consulting (Beč), THR Assesores en Turismo Hotelería Recreación (Barcelona), Ingra d.d. (Zagreb), Importanne d.o.o. (Zagreb), Pool Engineering s.p.a. (Mareno di Piave), Europtima International (Pariz), Proficio nekretnine (Zagreb), Titan marine d.o.o. (Zagreb), Plava laguna d.d. (Poreč), Hilis šest d.o.o. (Zagreb), Jupiter Adria d.o.o. (Zagreb), Orco Adriatic d.o.o. (Split), Maslinica d.o.o. (Rabac), Valamar grupa d.d. (Zagreb), Istria consult d.o.o. (Zagreb), Walker Corporation Ltd. (Toronto), Terra conceptus d.o.o. (Pula), Cubus Lux d.o.o. (Pula), MMC Karmas d.o.o. (Zagreb) i City green d.o.o. (Poreč).

dixi
26.10.2007., 21:07
:biggrin:
Djelatnica Hanfe kupila dionice Valamar holdinga i prodala dionice HT-a (http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=beecbdf4-ba2c-49a7-8957-1e646179e200)
Business.hr/Hina
26.10.2007 16:21
Pročitaj komentare(0)

Zaposlenica Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga (Hanfa) Danijela Šarić Lukačić izvijestila je danas o stjecanju dionica Valamar holdinga te prodaji dionica Hrvatskih telekomunikacija (HT)...

poznavatelj
30.10.2007., 17:37
Čestitam svom ponosnim suvlasnicima dionice poduzeća, holdinga s nekonsolidiranih 0 (tis.) kn prihoda u 3. kvartalu 2007.:eek: i 1 tis. kn prihoda u 9 mjeseci 2007.:)

Nekonsolidirano izvješće 3Q/2007:
http://www.zse.hr/financ/VLHO-fin2007-3Q.xls

ralph
30.10.2007., 17:43
Ja strašno volim njihove izvještaje.

See nothing, hear nothing, say nothing.

dixi
06.11.2007., 22:03
Grupacija Valamar stekla certifikat o zdravoj hrani (http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=d1fbc153-903f-47dd-84c3-065265448e5c)

Business.hr/Hina
06.11.2007 14:05
Pročitaj komentare(0)

Pet hotela iz Grupacije Valamar dobili su ove jeseni HACCP certifikate za kvalitetno i pravilno upravljanje zdravstvenom ispravnošću hrane, dok ih je još tri, koji su taj certifikat stekli prošle godine, nakon ovogodišnje provjere zadržalo, izvijestili su danas iz Valamara.

dixi
15.11.2007., 16:06
izašlo konsolidirano FI :thumbsup:

PRIHODI UKUPNO ...........+30,63%
UKUPNI RASHODI ..........+8,31%
Neto dobit ................+166,14%

blumberang
15.11.2007., 16:39
Očekivano velika dobit, strašni rezultati i strašno dobra firma. S uključenim jednim nekonsolidiranim izvješćem, jer nisu dali konsolidirano za 1Q2007, na 111kn: P/E = 4,3, ROE = 22,5, P/B = 0,96.
Ovakve pokazatelje nema niti jedna frima na ZSE, niti blizu. Međutim, firma je jedno, a dionica nešto drugo...

dio
15.11.2007., 17:24
Da odgovorim poznavatelju u ime onih koji imaju dionicu:

"hvala" :biggrin:

HM
15.11.2007., 18:04
Očekivano velika dobit, strašni rezultati i strašno dobra firma. S uključenim jednim nekonsolidiranim izvješćem, jer nisu dali konsolidirano za 1Q2007, na 111kn: P/E = 4,3, ROE = 22,5, P/B = 0,96.
Ovakve pokazatelje nema niti jedna frima na ZSE, niti blizu. Međutim, firma je jedno, a dionica nešto drugo...
Da su rezultati i deset puta bolji i da je P/E=1 to u ovom trenutku ne bi značilo ništa, nažalost. Dionica jednostavno nije popularna i badava nam onda izvješća i sve ostalo.

poznavatelj
16.11.2007., 01:50
Da odgovorim poznavatelju u ime onih koji imaju dionicu:

\"hvala\" :biggrin:

Suvlasniče dio, pod gornjim linkom
30.10.2007. nalazilo se nekonsolidirano izvješće koje se danas nalazi pod linkom
http://www.zse.hr/financ/VLHO-fin2007-3Q-nekons.xls

Znam jer imam stare i nove fileove, i znam njihov sadržaj i veličinu.

Konsolidirano izvješće sam očekivao na kraju godine, no u ovom kvartalu su \"uranili\".

Burza bi trebala posebno izvjestiti o ispravkama koje radi.

WORlock
16.11.2007., 15:02
Suvlasniče dio, pod gornjim linkom
30.10.2007. nalazilo se nekonsolidirano izvješće koje se danas nalazi pod linkom

Znam jer imam stare i nove fileove, i znam njihov sadržaj i veličinu.

Konsolidirano izvješće sam očekivao na kraju godine, no u ovom kvartalu su \"uranili\".

Burza bi trebala posebno izvjestiti o ispravkama koje radi.

Ne kuzim, kakve ispravke?
Valjda znamo da konsolidirano nije isto sto i nekonsolidirano? Ili sam nesto propustio? :confused:

poznavatelj
16.11.2007., 16:00
Dakle, još jednom. Ispravak se sastoji u ovome:

Nekonsolidirano izvješće se 30.10.2007. nalazilo se pod linkom

Naziv filea tog izvješća je promijenjen i danas se nalazi pod linkom

Pod prvim linkom
danas se nalazi konsolidirano izvješće.

Obavijest o ovome se ne nalazi na stranicama burze. Pod ispravkom sam mislio na preinake web stranice, naziva fileova i linkova.

blumberang
16.11.2007., 17:22
Da i onda? Pa piše u FI-ju da li je konsolidirano ili nije. A ovo kako mijenjaju nazive naknadno jest pomalo neregularno ali šta ćeš kad je tako...

dixi
22.11.2007., 01:46
Valamar brendira nove hotele, prihodi rastu (http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=02420953-afb1-4ae5-8615-b4971d2a0de5)

Salamander
22.11.2007., 11:09
Valamar najavio nova ulaganja od 100 milijuna kuna

Na godišnjem okupljanju Uprave i djelatnika Valamar grupacije u dubrovačkom hotelu Dubrovnik President, članovi Uprave u srijedu su najavili nastavak ciklusa ulaganja u širenje Valamar brenda, povećanje i konsolidaciju prodaje te kapitalna ulaganja u ljudske resurse u 2008. godini, u vrijednosti od 100 milijuna kuna

Član Uprave Zrinko Kamber istaknuo je kako su se dizanjem dvaju hotela sa tri na četiri zvjezdice u Poreču i Rapcu prihodi tih hotela povećali za 40 posto, a ukupni prihodi grupacije ove su godine za 13 posto veći nego lani. Kao rezultat toga Kamber je istaknuo uspješno pozicioniranje novog proizvoda Valamar Club, zaustavljanje negativnog trenda u kampovima koji u sustavu Valamara čine 20 posto tržišnog udjela u Hrvatskoj s godišnjim prihodom od oko 100 milijuna kuna. Kamber je najavio je i nastavak izgradnje novog hotela Valamar Lacroma resort, bivšeg Plakira, čija vrijednost investicije iznosi oko 250 milijuna kuna te čije se otvaranje očekuje početkom 2009. godine.

- Iduće godine Valamar će uložiti osam milijuna kuna u ljudske resurse, u edukaciju preko 1 300 zaposlenika, stipendirali smo 45 učenika te pokrenuli Valamar akademiju koja nam je ove godine donijela tri nova menadžera i jednog pomoćnika direktora. U nastavku razvojnih programa za nove generacije polaznika očekujemo 11 budućih direktora i 20 voditelja odjela. – istaknuo je predsjednik Uprave Valamar grupacije Peter Fuchs. (Željka Laslavić)

dixi
22.11.2007., 18:16
Sve dobre vijesti u ovo otužno vrijeme :(

Priznanje za Valamar (http://www.jutarnji.hr/novac/bizzbuzz/clanak/art-2007,11,22,valamar_priznanje,99036.jl)

Uz odlične poslovne rezultate ove turističke sezone dva hotela Grupacije Valamar dobila su prestižnu nagradu Zlatne medalje britanskog touroperatora Thomson Holidays.

Najveći britanski turoperator Thomson Holidays dodijelio je Zlatne medalje 2007. porečkim hotelima Valamar Diamant i Neptun u vlasništvu Riviere Poreč, kompanije u grupaciji Valamar...

dixi
26.11.2007., 15:08
Ovo nije Turist centar ;)

Zagreb, 26.11.2007.

Predmet: Obavijest o stjecanju vlastitih dionica (http://www.zse.hr/default.aspx?id=17979)

Poštovani,
ovime Vas, sukladno članku 118a Zakona o tržištu vrijednosnim papirima obavještavamo da je društvo Valamar grupa d.d. sa sjedištem u Zagrebu, Miramarska cesta 24, dana 22.11. 2007. steklo 1100 vlastitih dionica.

Uprava Društva
Valamar grupa d.d.

actys
28.11.2007., 11:55
Kamber: Ulaganjima smo razvili ponudu i osigurali trend rasta
Na razini grupacije prihodi od prodaje porasli su za 14%, a prosječna ostvarena neto cijena je 13 posto viša

http://www.poslovni.hr/62098.aspx

dio
12.12.2007., 17:26
5. VALAMAR GRUPA D.D. 221.851 3,34 Osnovni račun
7. PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA 54.027 0,81 Skrb. račun
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 50.282 0,76 Skrb. račun
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 40.047 0,60 Skrb. račun
10. PBZ D.D./NOVA LJUBLJANSKA BANKA 22.248 0,33 Skrb. račun
Ukupno: 84,70

Trezor je očigledno otkupio sve dionice od Turist centra. Sada bar znamo čemu je TC služio.
A svi su čekali kada će trezor početi kupovati.
Klasika kada je ova ekipa u pitanju. Što je slijedeće?