PDA

View Full Version : KOLIKO JE PROFITABILNO DA TI KUĆE VODE PORTFELJ

joni
14.02.2005., 22:33
ima li ko iskustva da mu same brokerske kuće vode potfelj.
kolko se možeš osloniti na njih i kolko mogu one sa svojim znanjem zaraditi.
ako ima ko kakvih iskustva, javi te se.

hazarder
14.02.2005., 22:44
ima li ko iskustva da mu same brokerske kuće vode potfelj.
kolko se možeš osloniti na njih i kolko mogu one sa svojim znanjem zaraditi.
ako ima ko kakvih iskustva, javi te se.
To ti je isto kao da svoj novac oroćiš u banci,razlika je u visini profita na glavnicu.

Kbin
14.02.2005., 22:58
To ti je isto kao da svoj novac oroćiš u banci,razlika je u visini profita na glavnicu.
Nije isto kao kod oročenja, rizičnije je ali profitabilnije. Oročenje jamči povrat glavnice i kamatu (prinos), vođenje portfelja ne jamči niti jedno niti drugo.
Osobno mislim, ako ne misliš ulaziti s većim novcima, 500K+ kada će posebnu pozornost obratiti tvome portfelju, bolje je odabrati fond.
Ako se obratiš brokerskoj kući, a ne banci, onda će posvetiti dovoljnu pozornost tvome portfelju čak i kad imaš manji ulog.

ChoChikun
14.02.2005., 23:49
Već se kroz neke druge teme javljalo ovo pitanje.

Bilo bi zanimljivo znati koliko koja brokerska kuća radi svojim klijentima, tako da bi bilo zgodno kad bi forumaši koji imaju takvih informacija to podjelili s nama.

dio
15.02.2005., 00:05
Ja uz svoj vlastiti portfelj imam i drugi vođen od strane jedne brokerske kuće. Neću reći koje da nebi bila reklama (neću ni na privatne poruke). Dečki rade odlično. Ne muljaju, trude se, griješe kao i ja, ali i pogađaju. Velikim radom i trudom postižu uspjeh koji je bolji od mog vlastitog. Važno je uzajamno povjerenje.
Ostalo saznajte tako da sami kontaktirate brokere i informirate se.

pero
15.02.2005., 00:11
Nisu brkerske kuce ali ako im je ovo bio prinos, na lovu koja se u njih ulozi meni dosta.

Najveći prinos u 2004. godini među hrvatskim fondovima (koji su poslovali tijekom cijele godine) zabilježio je dionički fond Victoria (kojim upravlja zagrebačka kćer slovenskog KD Investmentsa), čak 43,21 posto. Slijede također dionički ICF Equity (Euro Invest) sa 35,82 posto te Raiffeisen Balanced sa 29,28 posto. U Sloveniji je najveći prinos od 38,1 posto lani ostvario fond Raiffeisen-Osteuropa-Aktien (kojim upravlja Raiffeisen iz Beča, a slovencima je dostupan od pristupa Slovenije u EU). Slijede dionički Rastko sa 21,54 posto i uravnoteženi fond Modra kombinacija sa 21,29 posto prinosa.

Skinuto sa to-one

nick
15.02.2005., 00:18
Pridružio bih se gornjem postu. Dao sam određeni iznos jednoj brokerskoj kući u sklopu jedne od banaka. Prihod im nije veći od onog kojeg sam ostvarim - godišnji je prirast oko 30-35 %, što ipak mislim da je sasvim dovoljno. Ulažu dosta konzervativno, a oko 30 % je uvijek u cashu. Jednog dana kada se odlučim završiti s time, uzet će oko 10 % kao proviziju.

Tailorpal
15.02.2005., 00:45
Nema tu baš nekih tajni niti reklame za neku firmu jer se može sve pronači na Netu.
Nemam (još) tako uložena sredstva samo znam da su kod FIME uvjeti:
- najmanje 100 k uloga
- rok najmanje 1 godina
- obračun svakih 6 mjeseci
- podjela ostvarenog dobitka: 80% dobiva ulagač 20% dobiva FIMA.

Walley
15.02.2005., 02:21
Po meni usluga vođenja portfelja nije namjenjena ljudima koji prate burzu svaki dan. Jer oni ovako ili onako s vremenom počinju sami donositi odluke i razmišljat svojom glavom. To je prvenstveno oblik ulaganja za ljude koji nemaju vremena se baviti burzom svaki dan,a žele imat izloženost prema dionicama. I siguran sam da svi brokeri pokušavaju u tom poslu pobjediti tržište,znaći napraviti čim veći prinos za klijenta. U tom poslu su neki brokeri uspješniji od drugih. Često se zna desiti (a to je pravilo u HR)da najviše se portfeljnih računa otvara u vrijeme kad dionice rastu,a to znaći sada. A to je svakako bolji način držanja ili ulaganja viška novčanih sredstava nego da ih držiš u banci.

dio
15.02.2005., 09:25
I točno i krivo. Ovisi o veličini portfelja. Bolje je voditi nekoliko neovisnih manjih portfelja nego jedan od recimo 10 mil. kuna. Team building.

joni
15.02.2005., 20:40
prema svemu sudeći za oko 150tkn, se ne isplati da ti drugi vodi portefelj več ga vodiš sam.siguran sam da možeš imati veći prinos.

nick
15.02.2005., 23:54
Dobro, da li znate koliki je uglavnom prosječni godišnji prirast? Ne trebate navoditi kuće, samo postotke...