PDA

View Full Version : CFA level 1

Rouge Trader
16.01.2005., 17:50
Već je bilo govora na forumu o CFA. Za početak link za objašnjenje što je CFA:

www.cfainstitute.org

Znam da nisam jedini forumaš koji će ove godine ići na level 1, pa mislim da bi bilo izuzetno korisno da ovdje razmjenjujemo razmišljanja, informacije, materijale za učenje i sl.
Isto tako pozvao bih i forumaše koji su položili level 1 da nam se isto pridruže sa svojim savijetima!

b&b
17.01.2005., 13:19
koja organizacije organizira u Hrvatskoj organizira tečajeve/polaganje za cfa?

Rouge Trader
17.01.2005., 16:29
Ispit plaćaš direktno CFA institutu, a pripremne tečajeve, koliko znam, organizira organizira Flag international.

www.flagint.com

Kasho
17.01.2005., 22:51
Mene isto to zanima, a kolko znam i na Ekonomskom faksu u ZG-u organiziraju se ispiti.

Rouge Trader
18.01.2005., 12:25
Na EF imaš MBA a to je nešto sasvim drugo.

Kasho
18.01.2005., 21:40
Za MBA na Ekonomskom faksu znam, završio sam ga :cool:
Ali mislio sam stvarno na CFA, mislim da se na službenoj stranici CFA-organizacije (www.aimr.org) Ekonomski fakultet Zagreb spominje kao mjesto na kojem se mogu polagati CFA leveli, iako ne znam detalje.

Sam
19.01.2005., 09:38
Za MBA na Ekonomskom faksu znam, završio sam ga :cool:
Ali mislio sam stvarno na CFA, mislim da se na službenoj stranici CFA-organizacije (www.aimr.org) Ekonomski fakultet Zagreb spominje kao mjesto na kojem se mogu polagati CFA leveli, iako ne znam detalje.

AFAIK CFA se u Hrvatskoj polaže u OTV domu...4.6.2005.

matejko
20.01.2005., 17:50
Evo me, još jedan za CFA 1! :)

mcandi
21.01.2005., 21:48
Evo ja sam prošle godine polagao cfa 1 ispit u otv domu bilo je negdje početkom 6 mjeseca, prolaznoznost je bila oko 35%

uglavnom moraš se dobro pripremati za ispit, min. 3 mjeseca i imaš brate šta čitati

imaš čak softwere koji ti pomažu kao u milijunašu

ja sam odlučio da ću se prebaciti s cfa (američki sustav) na novi "lifa" - Međunarodna licenca za financijskog analitičara (prihvatljivi je u europskom ekonomskom području)

Ali uglavnom to je slično, čak ako si položio sva tri stupnja na cfa možeš polagati treći stupanj na lifa-i

Prebacivam se na lifu jer ne postoje vremeneska određenja kao kod cfa, ako padneš čekaš godinu dana, a ovdje možeš praktično svaki mjesec izaći na ispit - u prijevodu kad si spreman - ako padneš ne moraš čekati i otići u Frankfurt ili London (tamo su ispiti u 12.mjesecu u RH su samo u 6. mjesecu)

Toliko o CFA

Rouge Trader
21.01.2005., 23:47
Možeš malo ispričati iz čega si učio? Koliko ti je vremena trebalo? Išao si na pripreme?

mcandi
22.01.2005., 10:18
Uglavnom uplatio sam ali nisam imao vremena za učiti, bila mi je pretrpana godina drugim obvezama

Materijale sam nabavio od jedne revizorske kuće iz Njemačke, ali ti se svake godine nadopunjuje gradivo - tako da je svaka godina nova za štrebat

Izašao sam na ispit reda radi kad sam već uplatio, da vidim bar atmosferu i test

Kojim čudom ipak nisam prošao iako se zaokružuje

Da bi se nabavile sve knjige koje su potrebne mislim da ti treba oko 500$ - ali nisam ziher, dobro je imati par knjiga u vlastitoj knjižnici - jer ionako to znanje češ sve više moći primjeniti na našem tržištu kapitala

Ljude koje sam upoznao na CFA štrebali su ti minimalno 2 mjeseca intezivno,

P.S. obvezno si nabavi kalkulator koji ti preporučuju (dva tipa) puno ranije

Rouge Trader
22.01.2005., 15:06
Imam kalkulator, uskoro ću dobiti i knjige. Počinjem učiti slijedeći tjedan.

Zanima me dal ko ima iskustva se "study notes". Nudi ih se gomila na tržištu.
Evo nekih (najrazvikanijih) linkova:

www.schweser.com
www.stalla.com
www.shulmanreview.com
www.AnalystNotes.com
www.allenresources.com

Isto tako pomoću peer to peer programa može se svašta naći. Najviše pomoću e-donkeya.

www.edonkey2000.com

mcandi
23.01.2005., 08:45
Materijali koje sam ja dobio su ti od - Schweser-a, mora da je to sve slično

samo uči, prolaznost ti je svake godine sve niža i niža

mcandi
23.01.2005., 08:48
Pripazi na etiku - tu nesmiješ puno pogriješiti

adacta
24.01.2005., 10:25
LIFA - moze li netko javiti www adresu ?

Rouge Trader
25.01.2005., 14:12
LIFA - moze li netko javiti www adresu ?

http://www.the-ira.org/

Rouge Trader
26.01.2005., 09:05
Ima netko iskustava s lifa?

Green
27.01.2005., 15:30
Zar Tebi Rouge ne smetaju addware programi koje e-donkey instalira? Meni su bogami usporili sistem, prebacivali me na stranice koje oni zele, pa cak prckali po dialupu. Tako sam par posljednjih sati proveo skidajuci sva ta sranya. Mislio sam ovo je ozbiljan forum, Ti si ozbiljan član pa sam ga ne razmisljajuci skinuo, instalirao i kao sto samo ime kaze - ispao Magarac.

dunner
28.01.2005., 13:48
e-donkey ne vrijedi nista (napravite li omjer sto nudi i sto trazi zauzvrat..)
ukoliko ste zainteresirani za P2P aplikacije onda toplo preporucujem Shareazu (http://www.shareaza.org)

mtolic
16.02.2005., 12:01
Ima li tko knjige za cfa1 u elektroničkom obliku(pdf i sl) pa da se malo mijenjamo i pomažemo...???

Jadessa
21.03.2005., 14:00
Pozdrav svima! Mene zanima kolika je cijena polaganja ispita i da li ima neke propisane literature koja se može naručiti direktno od CFA?