PDA

View Full Version : Kako otvoriti on-line shop

tmile77
12.01.2005., 14:10
Zanima me sto sve moram napraviti da bih otvorio on-line shop (i kojim redosljedom)?
Gdje se sve treba registrirati, treba li otvoriti obrt, itd.

Hvala unaprijed!

Megi
13.01.2005., 11:05
Zanima me sto sve moram napraviti da bih otvorio on-line shop (i kojim redosljedom)?

Hvala unaprijed!

Bok,

evo da ti malo pomognem, ako uspijem.

Posjeti ove linkove, tu ti je sve objašnjenjo.

http://www.htnet.hr/shopping/fset.html

http://www.t-com.hr/poslovni/internet/trgovina/centar/index.asp

1. Nazoves T-com, odeš do njih potpišeš predugovor i dobiješ username i password.
2. Prvi mjesec platiš cca 1000 kn, a kasnije mjesečno po 500 kn.

Mislim da je to odličan i dosta povoljan marketing, pa da i niš ne prodaš preko njih.

Sretno :thumbsup: ,

tmile77
13.01.2005., 18:19
Hvala Megi

Zar nije BIZnet HGK-a povoljniji?

Megi
14.01.2005., 18:17
Hvala Megi

Zar nije BIZnet HGK-a povoljniji?

to ne znam, ali znam da su stranice t-com-a jako posjećene, a vjerovatno je važno i što želiš prodavati i gdje je bolje tražiti potencijalne klijente, jer ukoliko namjeravaš prodavati igračke ili nešto slično sigurno se je bolje reklamirati preko t-coma.

Pozdrav,

Megi
17.01.2005., 18:05
tmile77,

šaljem ti link na stranice preko kojih također možeš napraviti web shop, cijena je 400 kn / godišnje. Ako ne znaš sam sve posložiti preko njih nađeš si nekog tko se imalo kuži u izradu web stranica ili platiš nekom stručnjaku da ti ih zaista fino napravi, i imaš super web shop za vrlo male novce, a dostupan svjetskom tržištu.

Pozdrav,

Megi
20.01.2005., 10:41
tmile77,

šaljem ti link na stranice preko kojih također možeš napraviti web shop, cijena je 400 kn / godišnje. Ako ne znaš sam sve posložiti preko njih nađeš si nekog tko se imalo kuži u izradu web stranica ili platiš nekom stručnjaku da ti ih zaista fino napravi, i imaš super web shop za vrlo male novce, a dostupan svjetskom tržištu.

Pozdrav,

a stvarno sam smotana :thumbsdow , kažem da šaljem link i onda ga zaboravim poslati, evo sada ga zaista šaljem:

http://www.oscommerce.com/shops?live=&cID=53

Isprika i pozdrav :) ,

Bojnik
01.03.2005., 10:35
Evo konačno smo otvorili dućan. Inače imamo klasičan dućan za materijal za izradu nakita u ST te izrađujemo i dizajniramo svoj nakit. Na netu smo postavili dućan samo s nakitom. Našli smo firmu iz Splita koja nam je to dosta dobro napravila a naplatu kartica smo napravili preko amerikanaca www.2co.com koji pristupninu naplaćuju 50 USD bez mjesečne pretplate s 5,5% provizije. Nas ducan je na engleskom i pokusavamo nesto na stranom trzistu a hrvatsko nam nije prioritet. Problem je bio i dostava jer carinska deklaracija kosta 200kn + 20kn takse i jos naravno postarina. Mi smo to rijesili preko FedEx-a koji po posiljci u kuverti A4 naplati sve zajedno s deklaracijom 320kn. To vas limitira tako da se isplati prodavati roba koja ima veću jediničnu cijenu i lijepu maržu. Ako vas zanima stranica www.prelaart.com Sad nam je sljedeći korak pozicioniranje na tražilicama a plaćamo reklamu preko google-a s tim da idemo samo u Kanadi, SAD i Velikoj Britaniji. Za sada prodaje nema. Kad će krenit - Ne zna se :)

clusmas
01.03.2005., 11:13
Bojniče, ne radi ti link www.prelaart.com.

Bojnik
01.03.2005., 13:12
Bojniče, ne radi ti link www.prelaart.com.

Oprostite :) Jesam nepismen. www.perlaart.com

Onih 5,5% što sam prije naveo uključuje i proviziju kartičarima. Znači nema dodatnog plaćanja kartičarima jer njih namiruje 2CO.

storm
01.03.2005., 16:06
Fali ti podatak kome idu te pare..
stoji jedino da je perlaart.com projekt, a to ti baš i nije neka referenca.

Bojnik
01.03.2005., 17:15
Fali ti podatak kome idu te pare..
stoji jedino da je perlaart.com projekt, a to ti baš i nije neka referenca.

Napisao sam u dva navrata o ovome. Ovih 5,5% ide 2CO i oni plaćaju kartičarima. Sad kad si napisao da ovo "project" i nije neka referenca nekako mi se čini da si u pravu. Jeli imaš koju sugestiju?

Ispravio sam :"Perlaart.com is collections of jewelry and some kind of journey of three designers Kata Bilic, Robert Bilic and Tea Odza. Our jewelry is one of a kind, unique and hand made."

Ako imaš još koju sugestiju molim te napiši.

Pozdrav

Bojnik

storm
02.03.2005., 09:59
Pa ne, obzirom da lijepo stoje imena i prezimena to je sasvim ok!
Ovo kome idu pare, mislio sam da li idu nekoj firmi, obrtu, privatnoj osobi i sl.
Čisto da lakše stekneš povjerenje kupaca u sigurnost kupnje naveo bih nekakvu adresu poslovanja, eventualno nekakvu sliku u procesu rada i sl.
To je čisto ovako ad hoc..
Postavi se ti u situaciju kupca. To ti je dobar start.
Nisam stigao previše pogledati stranicu, ali obzirom da ti je slogan..where the medditeranean spirit lives...i nema previše mediteranskog duha što se samoga izgleda stranice tiče..
Tko su Robert Bilić i Tea Odža, zašto oni nisu navedeni kao : jewelry designed by:...
Ne znam samo razmišljam..

Bojnik
02.03.2005., 10:30
Kako imamo dućan za prodaju materijala za izradu bužuterije koji je pod našom firmom d.o.o. onda smo tu firmu iskoristili i za ovo. Adresu smo naveli u Contact kao i broj telefona, mogao bi staviti jednu slikicu dućana nije ti loša ideja. Hvala na sugestijama.

jadran
03.03.2005., 12:19
ovaj sajt uopće nije loš pokušaj prema van (skupa sa kartičnim plaćanjem). Za svaku pohvalu - i inicijativa i izvedba.

Možda ovi naši veliki igrači-firme (koji se ne usude probati vani) nešto nauče. Od ovakvog privatnog (internacionalnog) poduzetništva kreće blagostanje svake zemlje.

Bojnik
03.03.2005., 14:43
Hvala. Nadam se da si u pravu :)
Ukoliko netko od vas želi pokušati nešto slično ili drukčije :) neka se javi pa ću mu rado prenjet ovo moje skromno iskustvo. Svaki dan čitam kako da podignem promet jer je stranica nova i ne vidi se još na tražilicama osim na googl-u pod sponzorirane linkove jer plaćam reklamu. Valjda će me na početko sljedećem mjeseca njihov robot posjetiti i dat mi nekakav rejting. Ako tko ima kakvu sugestiju neka javi jer ovo na neki način postaje i vaš projekt a možda svi nešto naučimo. ;)

tmile77
06.03.2005., 22:54
Napokon ponovo nesto od mene.

Web stranice sam napravio sam jer mi se cini da je Web-design najpreplaceniji posao na svijetu i najbolje mjesto za ustedu ionako malog pocetnog kapitala (prema mojim iskustvima najnize cijene krecu se oko 200kn po stranici [htlm file-u]. Rezultate mozete pogledati na http://www.globalfon.hr/. Svaka sugestija, pa i pljuvanje, bit ce shvacena kao dobronamjerna, pa evo vam prilike da se ispucate!!
Sto se tice Web-Shopa... Natrazio sam se po firmama koje ih izrađuju i raspon cijena je upravo nevjerojaton: od 3000 do 40000 kuna. Najzgodnije (i najjeftinije) rjesenje koje sam nasao je Birosoft (http://www.ibiro.com.hr/). Hosting+izrada Web-Shopa za otprilike 2800kn (sa PDV-om).Zanima me zna li netko nesto o njima. Sto se tice payment gateway-a rade i sa BIZnet-om i sa njihovom partnerom Ouroborosom (http://www.ouroboros.hr/). Zanima me zna li itko ista o Ouroborosu???

Planirao sam ici preko BIZnet-a, ali sam nacuo ruznih stvari o njima. Npr. preko njihovog gateway-a je ukradeno nekoliko karticnih brojeva (ovo bi mogla biti samo glasina ili negativna kampanja konkurencije) ili da samo inicijalno daju gateway za American, dok VISA i MasterCard kao promatraju,pa uskoce samo ako ducan dobro posluje. Zanima me je li netko cuo nesto slicno o njima??

Sad se planiram poceti baviti optimizacijom. O tome neznam nista i svaki savjet bi mi puno pomogao.

InFlames
29.09.2007., 20:30

Hvala unaprijed!

evo ovaj je topic otvoren još davno, davno...
kolega tmile je postavio pitanje ali nitko nije u potpunosti odgovorio na njega, svi pričate neke svoje priče...

evo ja i prijatelj planiramo napraviti online shop za web templates (web predloške) i dizajn i sve ostalo vezano uz samo izradu i postavljanje stranice bi sami riješili, ali što se tiče administracije e tu smo ne početnici, nego još ispod toga... :)

pa me zanima par stvari...
kako počet uopće? otvorit obrt, d.o.o., ili šta? otvorit taj online shop u Hrvatskoj ili off shore? nemojte mi zamjerit jer se stvarno ne kužim pa ako može netko i to malo objasnit?
što je najbitnije koliko bi to sve skupa koštalo i koliko to traje vremenski dok se sve ne riješi?

ako može što detaljniji odgovor i možda neke upute kako, gdje i kome pristupit, stavit linkove na neke stranice i sl.

hvala unaprijed

InFlames
01.10.2007., 20:56
Evo u međuvremenu sam saznao da za d.o.o. reba početni ulog od 20 000kn pa sam odustao od toga.
A koliko treba za otvaranje obrta?

I ova pitanja iznad još uvijek stoje...

I šta od tolikih znalaca i tolikih članova ovog foruma nitko mi ne može pomoći?

kingich
12.10.2007., 17:13
InFlames :

500 kn je obrtnica i to je to, mjesecni doprinosi za mirovinsko i zdravstveno su ti otprilike isto toliko ... s obzirom da se moras prijaviti jel. imas hitro.hr pa pogledaj :)

Bojnik, ja ne mogu otvoriti taj webshop nakitom ? jel radi jos ta stranica.

Bojnik
12.10.2007., 17:22
InFlames :

500 kn je obrtnica i to je to, mjesecni doprinosi za mirovinsko i zdravstveno su ti otprilike isto toliko ... s obzirom da se moras prijaviti jel. imas hitro.hr pa pogledaj :)

Bojnik, ja ne mogu otvoriti taj webshop nakitom ? jel radi jos ta stranica.

Nisam bio zadovoljan prodajom pa sam ugasio stranicu. Ako ciljas na vanjsko trziste moras imat dobru pricu te robu koja ima niske troskove postarine. Treba investirat i u marketing (google)

dio
13.10.2007., 00:52
Joj što je svijet mali. Kako ide fast food?:biggrin:

kingich
14.10.2007., 17:18
Steta. I ja razmisljam o nekom online businessu, uz redovan posao... ali sam trenutno tek u fazi razmisljanja :)

Ima li netko od forumasa pokrenut online business, i da djeluje na globalnoj razini ? a da ga vodi as a part time job ?

FB
16.10.2007., 19:22
Online business je ozbiljan poslovni poduhvat i kao takvog ga treba shvatiti. Uzasno se razocaram, oprostite, kad cujem da bi netko radio online biznis onak usput. Vjerojatno s nekom joomlom,ili oscomercom. Pomogucnosti u vlastitom dizajn aranzamnu. LOl!
Znaci varijanta poznata kao: Rvatski onlajn biznis:
1.Poslovna ideja: necu raditi nista,a obogatiti cu se za dva mjeseca
2. Poslovni plan: nacrtat cu "dizajn" u photoshopu, frend koji brije da je programer ce mi implementirati neki open source cms. Ugurat cu unutra neki payment gateway koji je najjeftiniji.Sve to na free serevru.
3. Poslovni rezultat: Potpuna katasrofa! Analogija je ova: Imamo predivan Jaguar, X-type s kromiranim felgama, koznim sjedalima,predivnog dizajna, jos boljih performansi,a s druge strane imamo nabrijanu jugo kojem je netko nakeljio spojler i dva kromirana dodatka koji nigdje ne pasu, nabrijani motor i uv lampe. Mislim da je moja misao gotova.
Hvala.
Molim vas, nemojte se baviti onlajn biznisom ako ne namjeravate za pocetak uloziti 2-5.000 eura za osnovne potrebe online poslovanja.
Pod 2 mislim dvije tisuce eura, ne dva eura.

kingich
17.10.2007., 01:06
Mrzim kad se neko napravi pametan i generalizira o svemu, a sam mozda nije nikad nista ni pokusao....

nije da se moram opravdavati nekom totalno nepoznatom na forumu, ali mrzim kad me se proziva zbog upita za dragocjeno znanje drugih, iskusnijih forumasa...

1. radio sam webdesign honorarno za razne profitne / neprofitne ustanove zadnjih 5 god (kao zaradu uz redovno studiranje).
2. u segmentu online businessa sam se okusao i vodio ga sa nepunih 21 god, medjutim napustio sam ga zbog dobivenog stalnog posla kojeg sam morao izabrati s obzirom na trenutnu (ondasnju) fin. situaciju.
3. online business ne podrazumijeva samo prodaju proizvoda i neki online shopping, vec i neke consulting usluge odnosno pruzanje nekih informacija, analiza, spajanje ponude i potraznje, a zaradu putem oglasavanja ili commisiona, ili donationa (u zadnje vrijeme popularno i tax free vjerojatno)
4. moja greska je bila ogranicenost na trziste RH, i nedovoljno financijskih sredstava + odabir stalnog posla koji mi je ipak bio primaran, a ovo ako uspije.....
5. upravo iz razloga osigurane stabilnosti izvora prihoda i mogucnosti investiranja u biznis u nekom solidnom iznosu, i na jednoj sasvim drugoj razini, razmisljam o njemu, ali jos uvijek kao part time job-u.
6. ne samo da sam upoznat s izradom poslovnih planova, nego i s formuliranjem, ocjenom, izvedbom i poslovanjem investicijskih elaborata.
7. nije bitan ni dizajn ni open ili closed source softver, vec koju korist klijent ima od informacije / robe / usluge koja se nudi, pa taman da je stranica crna sa rozim fontom

FB
21.10.2007., 13:58
Pa to i kazem. :) Shvatio si moju kritiku osobno, a upućena je ovdašnjem poslovnom mentalitetu koji je u pogledu suvremene polsovne pismenosti poprilično primitivan. Sve sto kazes je uredu, ja se preko nekoliko godima profesionalno bavim menadžmentom u online poslovanju i živim od ljudi koji se bave online biznisom. Što se mene tiče trebalo bi ih biti oko 200% više nego sada (u kvantiteti),a o kvaliteti poslovne ideje da i ne govorim.
Što se tiče ograničenosti tržišta, nebi se složila s tobom. Tržište ima dosta dobar potencijal, nedovoljno je iskorišteno i na nekim segmentima popout online trgovine trenutno stagnira, a krivca tome možemo naći najvećim dijelom u ogrančenosti ponude.
Dizajn i tehnologija ne definiraju projekt, ali razlikuju stručno od kućne radinosti.
A da je teško, jest. Pa, jesmo na balkanu ili nismo?

Kika29
18.12.2007., 07:52
mislim da on line shopovima u Hrvatskoj još ne ide i puno se pametnije orijentirati ako već želiš uopće imati on line shop, mada ja mislim da je to čisto gubljenje vremena, na van.

Cartmann
18.12.2007., 14:08
Oprostite :) Jesam nepismen. www.perlaart.com

Onih 5,5% što sam prije naveo uključuje i proviziju kartičarima. Znači nema dodatnog plaćanja kartičarima jer njih namiruje 2CO.

Ne radi ni www.perlaart.com.

heri
28.12.2007., 12:49
pozdrav svima, zanima me zna li itko od vas konkretne probleme ili situacije vezane za online trgovinu s inozemstvom?

Bojnik
28.12.2007., 19:13
Ugasio sam perlaart jer se nije isplatilo. Preveliki troškovi poštarine i problemi s autorizacijom kreditnih kartica. Sve bi se to riješilo da je bilo interesa za ono što sam prodavao. Ostali troškovi nisu problem. Dok sam plaćao reklamu na Google još je i bilo nešto interesa ali nedovoljno. Ako imaš pravi proizvod koji je interesantan, skup i lagan (radi troškova transporta) mogao bi nešto napravit. Budi oprezan prema pozivima za suradnju na taj način da provjeriš eventualnog suradnika. Mene su zvali neki likovi koji su mi nudili pristup u brdo shoping centara a poslje sam skužio da su u stvari prevaranti koji uzmu lovu ali ti ništa ne daju.

buco25
10.01.2008., 15:42
Jeli može mala pomoć.
Uskoro ću otvorit online shop pa me zanima procedura za trgovanje prema inozemstvu. Mislim prema zemljama regije (Slo,Bih,Srbija,CG,Makedonija)....Koja je procedura s carinom?
Ili molim vas neki link gdje su sva upustva za otvaranje online trgovine.
Unaprijed hvala

2nice
10.01.2008., 16:24
Ova rasprava me ponukala da se registriram i pokušam prenijeti nešto iz iskustva onih koji internet stranice grade i osmišljavaju. Online shop je trgovina kao i svaka druga, potreban je proizvod i tržište. Na fakultetu se uče elementi "marketing mix-a" i kod osmišljavanja ponude (proizvoda) prvo pitanje je "za koga?". Hrvatsko tržište je premalo, znači svaki online shop (a tako i ponuđeni proizvod) treba biti okrenut svjetskom tržištu, bez ograničenja.
Što se tiče izrade stranica, slažem se sa FB, polovična "fuš" riješenja ne prolaze, kao ni "templati" (unaprijed izrađeni obrasci), to primjećuju korisnici, koji su se do sada već naučili na određene standarde. Pristup "dodatnog posla" također nije dobar, jer stranice te vrste itekako zahtijevaju konstanti rad i održavanje, a o pozicioniranju na pretraživačima da i ne govorim, to je već nauka za sebe.
Da ne "popujem" bez argumenata, sve ovo govorim iz iskustva jedne vrlo uspješne hrvatske online yacht charter agencije koja u potpunosti svoje poslovanje odvija na internetu, a za rad, razvoj i funkcioniranje brine team od 5 (povremeno i više) profesionalaca.
Na kraju, ne želim nikoga obeshrabriti, sve je moguće, samo želim ukazati na važnost ozbiljnog pristupa cijelom poslu i potrebnu odlučnost i predanost projektu..

INCA
09.04.2008., 23:03
Zainteresirala sam se za on line trgovinu pa počela malo čitati po forumu a kad ono i najvećeg optimistu vi bi obeshrabili, malo hrvatsko tržište, zahtjevni kupci, problemi sa karticama i carinama. Očito oni koji to znaju raditi i koji nisu tako skeptični nemaju vremena čitati forume već crnče i zbrajaju kune. Voljela bi čuti jedno pozitivno i dobro iskustvo, svi ostali neka vježbaju poduzetništvo.

Gogosh
12.04.2008., 18:09
Upravo sam započeo projekt web shop-a. Posao oko dizajna i programiranja sam ustupio jednoj osječkoj tvrtki (Escape d.o.o.) koja veći dio projekata odrađuje za Britansko i Nizozemsko IT tržište. Podršku za kartične autorizacije ćemo uzeti od T-coma. Kad bude sve spremno, javit ću se opet. Inače, u web shop se ne ulazi bez istraživanja tržišta, marketing plana, kao uostalom u svaki ozbiljan poduzetnički poduhvat. U pilotskom žargonu to bi bila temeljita "zemaljska priprema".

2nice
15.04.2008., 11:44
To je dobar pristup; izradu i održavanje stranica prepustiti profesionalcima, a osobno se posvetiti robi i uslugama koji se nude..

kingich
21.04.2008., 22:14
super googosh. Dečki će ti fantastično odraditi programski i dizajnerski dio, a i sam si vidio njihove reference. Javi kad bude svečano otvorenje da dođemo neš' pojest :)

Gogosh
02.05.2008., 11:35
Welcome! :cugeri: Usput, bio sam ti na blogu. Fotke su prva liga! :pljesak: Preporučujem i ostalima da pogledaju.

Sasko
02.05.2008., 22:47
Decki, ajte se vi reklamirat negdje drugdje :)

Gogosh
15.05.2008., 09:27
Evo, obavještavam sve zainteresirane da je proradila internet trgovina www.dentamete-shop.hr na kojoj se mogu kupiti sredstva za oralnu higijenu (paste za zube, četkice, itd.). Za sada se može plaćati općom uplatnicom dok ne proradi sustav kartičnih autorizacija.

buco25
04.06.2008., 12:40
Gogosh kako dostavljaš robu, poštom ili imaš dostavljača.
Jesi ograničio dostavu samo na Hrvatsku ili i na van?

joebrocker
04.06.2008., 13:42

Piše na stranici, pod linkom Uvjeti (http://www.dentamete-shop.hr/i1//information.html), članak 5. "ISPORUKA":

"... Isporuka se vrši putem HP Ekspress-a. ..."

"... Mogućnost dostave odnosi se samo na RH. "

buco25
04.06.2008., 14:21

Piše na stranici, pod linkom Uvjeti (http://www.dentamete-shop.hr/i1//information.html), članak 5. "ISPORUKA":

"... Isporuka se vrši putem HP Ekspress-a. ..."

"... Mogućnost dostave odnosi se samo na RH. "

Da, skužio sam.....očito isti problem.....

Gogosh
04.06.2008., 19:34
Hvala Joebrocker na pomoći. Bio sam odsutan nekoliko dana. Dugujem Buci25 objašnjenje. Troškovi slanja van su preveliki u odnosu na moguću vrijednost narudžbe. Stvar je u ovome: kada šalješ nešto van kao privatna osoba, platiš na pošti 10,00 kn carinske pristojbe i troškove poštarine. Kada šalješ van kao pravna osoba (poduzeće) plaćaš i troškove špeditera, odnosno radiš izvoznu carinsku deklaraciju. Ti troškovi budu, u pravilu, oko 300,00 kn, što je u mojem slučaju previše ako netko naruči npr. 10 kutijica Dentamete tableta za 70,00 kn.. Iste probleme imaju i drugi domaći web shopovi koji bi imali priliku za izvoz. Postoji rješenje. Otvoriš poduzeće u ciljanoj državi, napraviš skladište svoje robe i od tamo opskrbljuješ dotično tržište. Kad podjeliš troškove sa količinom robe na lageru, možda se i isplati. Znači, roba mora biti tržišno zanimljiva da ti se taj cijeli shit isplati.

OK?

Maos
07.09.2009., 14:58
Zainteresirala sam se za on line trgovinu pa počela malo čitati po forumu a kad ono i najvećeg optimistu vi bi obeshrabili, malo hrvatsko tržište, zahtjevni kupci, problemi sa karticama i carinama. Očito oni koji to znaju raditi i koji nisu tako skeptični nemaju vremena čitati forume već crnče i zbrajaju kune. Voljela bi čuti jedno pozitivno i dobro iskustvo, svi ostali neka vježbaju poduzetništvo.

Novija ispitivanja tržišta upućuju na to da se ekipa u Hrvatskoj sve manje i manje boji online kupovine. Prema nekim pokazateljima e-commerce će u par narednih godina kod nas bukvalno eksplodirat. Online oglašavanje zadnje dvije godine raste po stopama od 330% i 270%.

Može se zaraditi i to puno. Važno je biti transparentan, ljudima točno pokazati što kupuju, kako će to platiti i na koji način i kada će to dobiti.

azmoddon
11.11.2009., 10:25
sad vec u hrvatskoj ima poprilican broj poduzeca koja se bave davanjem usluga za otvaranje veb trgovine.
i normalno stoje tu sva pusta objasnjenja kako to funkcionira i sve. sto se tice izrade web shopa i bla bala bla.
bilo bi jako pohvalno da neko napravi nekakvu shemu sto je sve potrebno napraviti prije samog otvaranja web shopa.
znaci otvaranje obrta, onda papirologija, da li je potrebno imati skladiste po nekakvim zakonskim kriterijima i to sve...vise manje me to informativno zanima.
trazim po netu nesto takvo ali nikako da najdem.
dobro bi dosli i kakvi linkovi

azmoddon
11.11.2009., 10:33
evo nesto o otvaranju obrta opcenito http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/305213.html
jel moze netko napisat koje su posebnosti kod otvaranja web trgovine sto se tice tih zakona

azmoddon
11.11.2009., 11:32
pravilnik O MINIMALNIM TEHNIcKIM UVJETIMA ZA POSLOVNE PROSTORIJE

-Prodaja robe izvan prostorija prema odredbama ovog Pravilnika je prodaja: na tržnicama na malo, u kioscima, na klupama, u prostorijama kupca, putem televizije, pokretnih prodavaèa, automata, pošte, te prigodna prodaja na priredbama, sajmovima i izložbama.

da li bi web shop spadao u tu kategoriju??

to je sa stranica http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/268202.html

al opet ne mogu naci niti jedan clanak vezan za nesto slicno web trgovini

ima i noviji ali isti vrag ko i stari. http://porezi.net/datoteke/ostalo/Htm/Minimalni_tehnicki_uvjeti_za_trgovinu.html

azmoddon
11.11.2009., 15:16
evo odgovora sa hitro.hr na pitanje o min. teh. uvjetima za web trgovinu

"Poštovani,

trgovina putem interneta isto zahtjeva potrebne Minimalno tehničke uvjete ali u blažem režimu. Detalje vezane za potrebnu dokumentaciju možete dobiti u nadležnom uredu vezanom za sjedište tvrtke. Ako je tvrtka u Zagrebu onda informacije možete dobiti u Uredu za gospodarstvo, zapoljska 1, centrala tel.01-2333-777 ili direktan odsjek za min.teh.uvjete 6100-284.

Srdačan pozdrav!"

Ichiban
27.11.2009., 21:24
sad vec u hrvatskoj ima poprilican broj poduzeca koja se bave davanjem usluga za otvaranje veb trgovine.
i normalno stoje tu sva pusta objasnjenja kako to funkcionira i sve. sto se tice izrade web shopa i bla bala bla.
bilo bi jako pohvalno da neko napravi nekakvu shemu sto je sve potrebno napraviti prije samog otvaranja web shopa.
znaci otvaranje obrta, onda papirologija, da li je potrebno imati skladiste po nekakvim zakonskim kriterijima i to sve...vise manje me to informativno zanima.
trazim po netu nesto takvo ali nikako da najdem.
dobro bi dosli i kakvi linkovi

Imam frenda koji je otvorio outlet na Internetu-web shop (vidi www.outlet.hr ) po principu dostave robe od kupca do dobavljača (bez skladišta). Sve kaj mu je trebalo dobra ideja, software i jaka Internet veza. Naravno, nije sve tako jednostavno.....:biggrin:

mladen88
01.04.2011., 14:21
kako otvoriti internet trgovinu (webshop)
http://shop.c-bit.hr/

adacta
01.04.2011., 15:30
Nije problem u web shopu.

To svaki čovjek umjereno pametan napravi sam za 10 dana.

Problem je što država ne zna kako svojim građanima omogućiti zakonito, a istovremeno konkurentno i profitabilno poslovanje preko web shopa (tj vjerojatno zna, ali ju boli ...).

Hrvatska je premalo tržište, a prilikom izvoza za svaki pojedinačni artikl mora se napraviti JCD.

Tu svaka profitabilnost prestaje.

U USA je najnormalnije da svaki nekažnjavani djelatnik poduzeća smije sam ispuniti JCDd i to tako da direktno pristupi na web stranice carine.

A kod nas na carini kažu da niti kada uđemo u EU JCD neće biti ukinut niti će ga djelatnici smjeti sami popunjavati.

Neko tu nekoga...

Nakon takvih saznanja želio sam otići na tečaj za ovlaštenog špeditera kako bih stekao pravo samostalnog ispunjavanja JCD-a....ali

za pristupanje tečaju potrebno je donjeti potvrdu da ste neprekidno više od 12 mjeseci radili u špediterskoj tvrtki.

Kada sam to htio provjeriti na carini, odgovor je bio ;

ma da tako piše, ali to vam ionako nitko ne provjerava, samo uplatite tečaj i možete doći.

?????????

mališa
03.04.2011., 10:35
Probajte kroz online shopping centar www.i-mall.hr ili kliks.com.hr.