PDA

View Full Version : znam da su vec mnogi pitali o obrtu...

jsedlar
04.12.2004., 00:58
znam da su mnogi vec pitali i pisali o otvaranju obrta, no novi sam ovdje i pronasao samna 20 mjesta nestio o tome, no svi pisu , svi nesto savjetuju....
predlazem da netko u suradnji sa webmasterom stranica stvarno napise kako i sto ide u otvaranje obrta..... ono u jedan word dokument da se moze skinuti ptintati i krenuti po institucijama.
1 . sve papire koji nam trebaju.
2. pocetna lova, fiksna, i varijabilna....
3. mjesecna fiksna plačanja, mirovinsko, socijalna koliko je minimalno...
4. ostala placanja fiksna....

Moj prijatelj(zaposlen) i ja (student) htjeli bi otvoriti marketinski obrt, U kakve to obrte spada, koji su posebni uvjeti... vec se odavno bavimo tim poslom , letcima, malim reklamnim kampanjama, izradom stranica, i slicnim stvarima sta se mogu od kuce raditi... cjenom idemo ispod konkurencije i uglavnom dobijamo lokalne poslove, dobar deparac i dosdatni posao, no u zadnje vrijeme smo izgubili nekoliko poslova jer su nas pretekle registrirane firme, koje su nam pokupile vece poslove gdje je bila dobra lova....a mi smo se morali zadoljiti mrvicama...

tu sam na nekom dijelu foruma procitao nesto sto bas nevjerujem, da netrebamo imati nikoga prijavljenoga, to mi je cudno zato i molim da lipo netko ko se u to razumije i da bude na naslovnoj stranici lipo sve napisano....

ako netko ima iz splita za pomoci nek se javi , rado bi smo mu pomogli u necemu sta mi znamo za poneki dobri savjet......

ajmo ljudi sta cekate pomozite... svaki dan cekanja gubim pare.....

traderhr
04.12.2004., 03:13
ajmo ljudi sta cekate pomozite... svaki dan cekanja gubim pare.....

:)

sine nema problema ja cu ti otvoriti obrt ti sidi i gledaj big brader ;)

jsedlar
04.12.2004., 14:57
e traderu jesi neozbiljan, a ja sam mislija da se ovdi stvarno moze nesto nauciti, da su ljudi spremni pomoci....

traderhr
04.12.2004., 15:45
e traderu jesi neozbiljan, a ja sam mislija da se ovdi stvarno moze nesto nauciti, da su ljudi spremni pomoci....

prijatelju!

puno, jako puno se ovdje moze naucit..a da je nasa zemlja i vlada pametna ona bi recimo sufunancirala ovaj forum i pomogla mu financijski da zaposli strucnjake koji bi automatski odgovarali na takve upite kao sto si ti pitao...

ono sto mi je bilo smjesno u tvojoj poruci je recenica na kraju "dajte ljudi malo brze sta cekate"

ma pomoc ce ti ljudi koji znaju o tome ali ipak izgledalo je po zadnjoj recenici u tvom postu kao da ti gubis lovu zbog nas jer smo spori i nemozemo ti odgovorit brzo :)

pogledaj teme dosta pitanja u vezi obrta je vec odgovoreno...

pozdrav

jsedlar
05.12.2004., 20:39
ok hvala na odgovoru,
inace ja sam takav da se volim zafrkavat.... a mora sam barem nesto napisat....
stvarno sam dozna masu stvari na forumu koje sam slucajno nasa... mislim da je moj prijedlog da netko ko se stvarno u to razumi da napise nesto pravilima otvaranja ono jedan list al da se razumi koliko su pocetni troskovi , fiksni mjesecni te poneki varijabilni..... i postavi se na glavnu stranicu je pronasao sam dosta stvarli al tek sam onda od zbrke odgovora sve zabuca......
e nisam moga pronac nikavi forum ili mjesto gdje bi moga poslat svoj pilot plan otvaranja obrta, da ga neko pogleda i nesto kaze o tome... sta valja sa sta nevalja....
ako znas gdje bi moga takvo sto poslati nekome...

nemoj se ljutit al moram opet nesto napisat...to je moj zastitni znak...
ala brale pa di ste vi sa foruma, nije valjda da trazite poticaje na
www.otvorena-vrata.hr.........