PDA

View Full Version : Halo-majstore.com

bauštelac.com
14.11.2004., 22:41
Pokrenuli smo web portal za obrtničke usluge, materijale, alate, namještaj.

Zamisao je da se građanima omogući jednostavno pronalaženje određene obrtničke usluge i ostalo vezano uz kvalitetu stanovanja i življenja općenito.

U želji za što kvalitetnijom uslugom molim sugestije savjete ideje.

Web portal je u fazi popunjavanja baze podataka pa ne zamjerije što je izbor takav kakav već je.
Na kraju krajeva mi i ne želimo biti baza podataka već želimo isfiltrirati kvalitetu. :thumbsup:

Alen
14.11.2004., 23:47
Ideja je u osnovi dobra, ali kako bi to postalo stvarno kvalitetan projekt, trebat ćete uložiti puno više truda.

Svaki internet projekt ovog tipa mora se temeljiti na ona 2I - "informacije & interakcija". Dakle, osim imenika usluga, morate omogućiti korisnicima da iznesu svoja iskustva, pohvale, pokude i preporuke. Interakcija je suština ovog medija. Najbolje bi bilo, da u samom imeniku imate opciju dodavanja komentara na usluge pojedinih obrtnika.

Nije jasno, da li je projekt ograničen samo na Zagreb ili će obuhvatiti i ostale dijelove Hrvatske?

bauštelac.com
15.11.2004., 09:42
Projekt je u I. fazi gdje je prioritet kvalitetno popuniti bazu.
Otežavajuća okolnost je što je kraj godine i svi su se uglavnom "ispucali" što se tiče sredstava namjenjenih za marketing pa popunjavanje baze neide predviđenom dinamikom.

Rubrika "Obrtničke usluge" je namjenjena obrtnicima iz Zagrebačke županije i tek u II. fazi će se proširiti na ostatak Hrvatske, dok rubrike "Građevinski materijali, alati i namještaj" obuhvaća sve kvalitetne firme iz cijele Hrvatske, važno je samo da imaju prodajno mjesto u Zagrebačkoj županiji.

II. faza predviđa reprogramiranje sita i uvodimo rubrike:
stručni savjeti
pritužbe - pohvale
suradnja sa srodnim časopisima
suradnja sa Građevinskim fakultetom itd..

Zahvaljujem na kvalitetnim sugestijama jer na jednom drugom forumu sam dobio špota i što je najvažnije nisam dobio odgovor na upit-

punmijeK
15.11.2004., 19:35
recimo da bi malo bolje napisao hedere.
Malo bi poradio na reduciranju nepotrebnih bitova.
Doduse, ja bi ipak napravio barem minimum php. javascripte bi isto recimo externo poslozio. Da i poradio bi na interaktivnosti malo bolje i na mikro (detailed) content.
to je to
mozete me i profi angazirati ali kostam :-))

bauštelac.com
15.11.2004., 20:03
Bumo, bumo zeli php pa kaj košta da košta, al' mislim da u ovom stadiju je i ovo zadovoljavajuće.

Dobre ideje prikupljam za slijedeći korak.

Ipak, hvala na ponudi !

Alen
16.11.2004., 01:08
Otežavajuća okolnost je što je kraj godine i svi su se uglavnom "ispucali" što se tiče sredstava namjenjenih za marketing pa popunjavanje baze neide predviđenom dinamikom.
Ne bih vam preporučio da bazu popunjavate isključivo kroz marketinški program. Tako nećete nikada kvalitetno odraditi posao.

Definirajte nekakav osnovni, besplatan upis, tako da budete sigurni da će većina obrtnika biti upisana u imenik. Projekt neće imati smisla, ako veliki broj obrtnika ne bude unutra.

punmijeK
16.11.2004., 01:56
. Projekt neće imati smisla, ako veliki broj obrtnika ne bude unutra.
Ne mora nuzno biti tako, jer kvaliteta nije u kvantiteti. Mozda su oni definirali potreban broj obrtnika, kao dovoljan, za njihove marketing ciljeve, odnosno poslovne.
Ali ono sto svakako ne bi mixao jest ako vec postoji tiket za bit unutra onda bi maknuo sve reklame, inace ces biti kratkog vijeka i ljudi ce te prokljuviti kao lopova, te da za ticket ne dobiju nista.
moras fokusirat sta ti je biznis i po tom furat. kuzis?

bauštelac.com
16.11.2004., 09:00
Osnovna namjena portala je omogućiti građanima da na što jednostavniji način dođu do kvalitetne obrtničke usluge.

Želja nam je približiti internet usluge i onima koji nisu vični radu na računalu, tako da smo maksimalno pojednostavili portal i nadam se omogućili da se npr. jedan umirovljenik ili domaćica mogu snaći sa pregledom sadržaja.
Pokušavamo već u startu izabrati najbolje u svojoj struci zato popunjavanje rubrika ide nešto sporijim tempom.

Rubrika "Obrtnike usluge" će u svakom pojedinom zanimanju imati 10-15 majstora, i to iz svakog kvarta po jednog ili dvojicu, tako da će biti pokrivena cijela Zagrebačka županija.

Rubrike Građevinski materijali, alati i namještaj su došle naknadno, a u želji da se zaokruži ponuda vezana uz kvalitetu stanovanja i življenja.

Alen
16.11.2004., 10:16
Osobno, ne bih takav projekt radio na prethodno opisan način.

punmijeK
16.11.2004., 12:21
pusti priblizavanje net usluga umirovljenicima i domacicama. jebes to. nego bi ti jos jednom skrenuo pozornost na to da ugradis vrijednost prvenstveno za une kojima ubires pare.
ovakav projekt neko s malo pameti, znanja i iskustva moze srusiti u roku od odmah. bilo da neko misli da si mu "ukrao" ideju ili nesto trece, s jednim kratkim i jasnim mailom svima ti tvojim klijentima i par postova okolo po netu di ce u kratkim crtama objasniti da se radi o prodavanju magle i da iza svega ne stoji nikakva vrijednost za nikaoga. imat ces 50%-tni drop-off, negativni word-of-mouth i mozes stavit kljuc u bravi. i cica mica gotova je prica.
zato mislim da je najbolje da dio kolaca podijelite s nekim tko ce tome dati glavu i rep da se korisnici imaju za sto uhvatiti, te da vulnerability, pogotovo preko PR tehnika, bude minimalna. PR je jebeno oruzje na net-u. danas jesi sutra nisi. na kraju niti se imas cime braniti kod klijenata jer ne bi PR bio laznjak nego, ruku na srce, biznis.

bauštelac.com
18.11.2004., 00:39
pusti priblizavanje net usluga umirovljenicima i domacicama. jebes to. nego bi ti jos jednom skrenuo pozornost na to da ugradis vrijednost prvenstveno za une kojima ubires pare.
ovakav projekt neko s malo pameti, znanja i iskustva moze srusiti u roku od odmah. bilo da neko misli da si mu "ukrao" ideju ili nesto trece, s jednim kratkim i jasnim mailom svima ti tvojim klijentima i par postova okolo po netu di ce u kratkim crtama objasniti da se radi o prodavanju magle i da iza svega ne stoji nikakva vrijednost za nikaoga. imat ces 50%-tni drop-off, negativni word-of-mouth i mozes stavit kljuc u bravi. i cica mica gotova je prica.
zato mislim da je najbolje da dio kolaca podijelite s nekim tko ce tome dati glavu i rep da se korisnici imaju za sto uhvatiti, te da vulnerability, pogotovo preko PR tehnika, bude minimalna. PR je jebeno oruzje na net-u. danas jesi sutra nisi. na kraju niti se imas cime braniti kod klijenata jer ne bi PR bio laznjak nego, ruku na srce, biznis.

Znam da je teško povjerovati da danas neko nešto radi, a da nema nekih skrivenih aduta u rukavu. Vjerojatno ćeš i ti još teže povjerovati kad i sam kažeš, (a čak se i nazivaš) "punmijek".

Pokušaću te razuvjeriti da nije sve otišlo u k...
Evo mi smo jedana mala grupica zaljubljenika u internet i jednostavno pokušavamo napraviti nešto dobro i korisno, pa ako se usput nešto čak i zaradi biti će super, a ako ne, opet super.

Kao takvi mislim da nismo nikome smetnja, pa bi bilo bezveze da nas natko kompromitira.

punmijeK
18.11.2004., 13:30
ne kuzim zasto tako naivno pricas ...'pa ako nesto i zaradimo ok, a ako ne opet ok'
mislim da je ta tvoja ideja ok, te da se od nje moze zaraditi, te da bi tvoj nonsalantan pristup tome mogao imati za posljedicu da zapravo sjebes jednu ideju samo zbog slamperaja. ako ste dovoljno zaljubljeni u net, i u tu vasu ideju, a jos ako ste i zaljubljeni u zaradu onda nevidim razloga indiferentnosti stila 'ako se zaradi ok ako ne opet ok'
Kao hobisti niste nikome smetnja, ali ako nekome uzimate dio kolaca, onda ste mu sigurno na putu, i jos ako vam ga moze preoteti s minimum napora ... kuzis?

bauštelac.com
18.11.2004., 16:07
Čovjeće, pa tebi se ipak svidja ova ideja sa portalom, moram priznati da mi je to drago čuti.
(Plaćam kavu!)

Moram ti reći da se ne radi o šljamperaju već smo stavari postavili tako da je ovaj projekat zbog nas, a ne mi zbog projekta. Tako da ćemo se radovati ako uspije, a ako pak ne, nebumo niš puno tugovali. :p:

punmijeK
19.11.2004., 00:43
ne da mi se otvarat novi topic ... neznam kako bi ga nazva
... kolko dodje custom ili dva manja movie-a flash? neko zna

punmijeK
19.11.2004., 00:45
i jos jedno ... je li neko vec radio neki redizajn nekog sajta? kompletno cijelog web imagea

bauštelac.com
19.11.2004., 21:01
Uskoro bumo radili redizajn i uvodimo još neke rubrike.

Sada popunjavamo bazu podataka i taj dio ide nešto sporije nego što smo planirali.

bauštelac.com
15.12.2004., 23:10
Radujem se sto vas mogu obavijestiti da je startao redizajnirani web portal na adresi www.halo-majstore.hr :yikes:

Zahvaljujem svima na kostruktivnim idejama :)
puno ste mi pomogli, :thumbsup: kaj je, je

bauštelac.com
13.04.2005., 11:13
Evo, dragi moji, portal se polako uobličio i dobio posjećenost čak i veću nego što smo očekivali, između ostalog zahvaljujući i vašim komentarima i savjetima :)

Malo "šteka" naplata, ali to je izgleda uobičajena stvar u
cro biznisu. :(

Pokrenuli smo i sajetodavni forum sa željom da omogućimo posjetiteljima direktan kontakt sa stručnjacima, ali je odaziv dosta mali, pa nisam siguran
dali je potrebno vrijeme da takav projekat saživi ili možda nešto ne radimo kako treba. :confused: