PDA

View Full Version : glasat cu za

punmijeK
13.11.2004., 23:47
onog tko mi obeca da me amway nece vise silovati.
sorry but pustite me na miru
j...ga

clusmas
14.11.2004., 14:42
ajde, ispričaj svoju priču o amway-u

punmijeK
14.11.2004., 23:33
pa navukli su me, klasicno, nisam imao pojma di idem i zasto sve dok seminare nije poceo.
i kad je poceo ni dalje nisam kuzio kurca. znao sm toliko da sam negdje jer neko hoce nesto od mene. to nesto su u pravilu pare, upakovane ovako ili onako. mislim, iskreno, tip kojeg nisam vidio 100km godina, zeli u meni "probuditi snove" kako bi ja bio sretan.
Valjda me prethodno stavio na njegov spisak nesretnih ljudi koje je potrebno preobratiti.
bog te pita po kojoj osnovi je on dokucio moju nesretnost i ucmalost mojih snova.
Uglavnom, i da su mi rekli o cemu je spika, isto bi vjerojatno dosao, jer me takve stvari interesiraju, ali zbog drugih aspekata.
Iako mi je cijeli taj scenarij grupne prezentacije poznat jos dok sam petljao i muljao za RCI vani,
ipak sam ostao glup i fasciniran. Glup jer nakon seminara nisam znao odgovoriti o komu ili o cemu se radi, odnosno koja je firma i koji proizvod/usluga. Kako se na jedvite jade neprimjetno pojavljuje nekoliko imena nekakvih firmi, za koje ja nikad ama bas nikad u zivotu nisam cuo ... totalna zbunjoza. Nadalje, nisam znao niti koji k. zele od mene. pare, mamu, ili moju fancy kravatu mozda :-) Spominjali su neke pare za nekakvu upisninu. Upisnina? sta? zasto? kojiK? nula odgovora. Rekli su mi da je to cime se oni bave je "najveci biznis na svijetu" i da "treba puno vremena za to pojmiti i da nije jednostavno za objasniti". Reko u sebi "ljudi nemojte me j. bez k. koji je to naj biznis na svijetu za koji ja nisam jos cuo".
I dok sam bio u toj ulozi glupog kojeg treba "opametiti" na pozornicu je izasao, ili bolje receno izaslo nesto ... malo, prcasto, okruglo, ali obuceno i okiceno sa vise tisuca eura i kezom od uha do uha. Pomislih to je valjda nekakav buda koji ce me prosvjetliti i da ce mi "reci nesto pametno" o cemu ja nemam pojma koliko je to zapravo pamento. A to pametno imalo je za naslov "poslovna ideja" ako se dobro sjecam ili mozda "marketing ideja". nebitno.
I to je ono sto me fasciniralo. Zapravo nisam to odmah shvatio, vec sam nekoliko puta kasnije morao premotavati cijeli film kako bih pohvatao sve detalje i "sitnice".
Bez obzira sto mu je gramatika skripala, frajer je pokazao takvu vjestinu govora da bi se mnoge "razvijenije" zemlje od ljepe nase posramotile. Istina profil ljudi koji su se tamo zbili, njih stotinjak, i nije bio neki zahtjevan. Medjutim njegov ritam, izbor rijeci, slaganje recenica, pokreti, presjecanja nekakvim forama ... sve u tancine, svaka na svom mjestu. nema greske.
takve stvari je tesko vidjeti, jer su zatvorenog tipa, mozete zalutati na njih samo ako vas dofura neko iznutra tko vas smatra nesretnim ... ja sam imao tu srecu :-))
Bas sam bio sretan sto ipak nisam bio toliko nesretan da to popusim. I bas kad sam to pomislio postao sam nesretan. Nesretan zbog ostalog dijela gomile tikvana koji su to popusili. Oni su od jedne sasvim solidno sretne osobe napravili jednu dijelomicno nesretnu osobu. Pizda im materina.
Nesretan sam jer sto se koriste perfidnim tehnikama kojima tlace neinteligenciju.
ne moraju svi biti inteligenti, ko ja recimo, ali smatram da bi po tome svi trebali biti ravnopravni.
Osim sto sam na trenutke nesretan zbog svega toga, lagano se osjecam i ugrozenim. ne nisam paranoican, ali ako amwayevci i sl., postaju vecina, onda ja isl, postajemo manjina. I ako ta vecina me zeli sustavno mentalno silovati i od mene sretnog napraviti nesretnog, osjecam se ugrozenim. Obzirom da smatram da se radi o sustavnom ugnjetavanju manjine predlazem da se pojam "ugrozenih manjina" redefinira te da se "manjina" postavi i na neke druge osnove.
I zato cu glasati za onog tko mi bude izgledao kao ozbiljan obecavalac (zanimljiv pojam).
a vi?